Какой бензин заливать в Киа Сид

Від того який бензин заливає власник в свій Кіа Сід можуть залежати не тільки витрати палива, вартість володіння і динамічні характеристики, але і тривалість безвідмовної роботи, ресурс двигуна, паливної та інших систем.

Коли мова йде про вибір бензину для автомобіля, найчастіше мається на увазі його октанове число, яке позначається всім відомими маркуванням: АІ-92, 95, 98 і т.д. Якраз з них, зазвичай, і вибирають автовласники. Про інші характеристики, таких як марки бензину, екологічний клас, згадують рідше. Цьому є справедливе пояснення. Справа в тому, що покупцеві легко доступна інформація тільки про першу характеристику. Вона вказується на вивісках заправок, заправних пістолетах, в чеках і т.д. За іншою інформацією потрібно спеціально звертатися до продавця і дізнатися її значно складніше.

Чи справді досить керуватися тільки октановим числом бензину для Кіа Сід, яке вибрати, що ще потрібно знати при купівлі палива для свого автомобіля. У цій статті ми постараємося відповісти на ці питання.

Класифікація і марки бензинів

Бензин – найпоширеніший на сьогоднішній день в світі вид вуглеводневого палива. Виходить шляхом перегонки нафти з використанням різних технологічних процесів. Основні складові – гексан, октан, гептан. Для зміни його властивостей до складу вводять і інші речовини, і компоненти. Використовується в двигунах внутрішнього згоряння – автомобільних, рідше авіаційних.

Сучасні автомобільні двигуни, до яких можна віднести і мотори Кіа, характеризуються високим ступенем стиснення. Вона необхідна для збільшення їх потужності. У таких моторах горюча суміш під впливом високого тиску може спалахнути занадто швидко в момент, коли поршень піднімається, а не опускається. Цей ефект називається детонацією.

Для запобігання детонації в бензин додають тетраетилсвинець або використовують високооктанові бензини. Саме стійкість до детонації є основною перевагою палива з високим октановим числом, наприклад, АІ-98. Найбільш поширені бензини АІ-92, АІ-95 і АІ-98. Є й інші, але для Сіда вони точно не підійдуть.

Який бензин заливати в Кіа Сід

Залежно від октанового числа розрізняють також марки бензину:

  1. Нормаль (80)
  2. Регуляр (91)
  3. Преміум (95)
  4. Супер (98)

Марка Нормаль 80 повинна застосовуватися у вантажних автомобілях. Регуляр 91 прийшов на заміну етилованого бензину А-93. Марки Преміум і Супер пригодні для використання в сучасних автомобілях вітчизняного і зарубіжного виробництва. Бензин марки Преміум з октановим числом 95 можна заливати в Кіа Сід. Саме на цю марку палива розрахована сучасна лінійка моторів Кіа.

Екологічний клас палива

Залежно від вмісту шкідливих для навколишнього середовища і людини домішок розрізняють екологічні класи бензину. Найбільш поширена класифікація ЄВРО, прийнята в Євросоюзі в 1990-х роках. Вона встановлює норми вмісту в продуктах горіння палива сірки, вуглеводнів, оксидів азоту, монооксиду вуглецю і інших шкідливих речовин. Вимоги постійно посилюються, в результаті чого вміст таких речовин знижується.

Вміст сірки в продуктах горіння бензину за специфікацією ЄВРО
Екологічний клас ЄВРО 2 ЄВРО 3 ЄВРО 4 ЄВРО 5
мл / кг 500 150 50 10

Вищим на даний момент вважається стандарт ЄВРО-6. Він діє в Євросоюзі з 1 вересня 2015 року. 

Який бензин заливати в Кіа Сід

Більшість автомобілів Кіа Сід оснащені двигунами, які відповідають стандартам ЄВРО-4. Нові ж авто повинні оснащуватися моторами ЄВРО-5. Екологічний клас Сід можна дізнатися, заглянувши в керівництво по експлуатації або звертайтесь до свого дилера.

В принципі, відповідність бензину тим чи іншим екологічним стандартам має значний вплив на експлуатаційні, динамічні характеристики і ресурс автомобіля. Тут на перший план виходить турбота про екологію і якість палива.

В даному випадку власникам популярного седана або хетчбека Кіа, як і іншим, потрібно пам’ятати, що заправлятися слід на брендових заправках, уникаючи сумнівних станцій, що існують в єдиному екземплярі або копіюють логотипи і назви відомих паливних компаній.

Який бензин вибрати

Технологія MPI (Multi Point Injection) являє собою розподілений (багатоточкове) впорскування паливної суміші в циліндри з використанням одного інжектора на циліндр і характеризується простотою конструкції і невисокими вимогами до якості палива.

Ці двигуни не мають паливної рейки, паливного насоса високого тиску як мотори з технологіями GDI, FSI, TFSI. За рахунок цього вони дешевші в обслуговуванні і більш ремонтопрігодни ніж зазначені аналоги. Для досягнення найкращих показників роботи двигуна, його терміну служби, економічності і динамічних якостей авто виробником рекомендовано використання неетильований бензин з октановим числом 95, виміряним за дослідним методом і Антидетонаційним показником не нижче AKI 87. Так як показник AKI 87 приблизно відповідає октановим числом 92.

Що стосується вартості заправки і витрати палива на 95-му і 92-му бензинах, то ситуація наступна. За розрахунками, виробленим одним з дилерів компанії Кіа, витрата палива на 92-му бензині трохи вище, ніж на 95-му, але так як вартість його нижче, то заправляти Сід цими видами палива приблизно рівноцінно з економічної точки зору.

Якщо говорити про продовження життя мотору і поліпшення динамічних показників авто, то в умовах невисокої стабільності якості палива навіть на брендових заправках, використання бензину з вищим октановим числом навряд чи має сенс. Простіше кажучи, якщо після однієї заправки відчувається більш рівна робота двигуна і поліпшення динаміки, не факт, що це станеться після наступної заправки тим же пальним на тій же АЗС.

Який бензин заливати в Кіа Сід

Деякі автовласники задаються питанням чи можна заливати 98 бензин в Сід. Щоб відповісти на нього, потрібно розібратися в чому його особливість і для яких двигунів він призначений.

Як вже говорилося на початку статті, високооктанове паливо, яким є бензин АІ-98. призначене для використання в двигунах з високим ступенем стиснення. Там, де необхідна висока стійкість до детонації. Високою, вважається ступінь стиснення більше 10,5. Це двигуни спортивних автомобілів, оснащені турбонагнітачами і іншими технологіями підвищення компресії. У мотора Сіда вона якраз 10,5 і турбіна відсутня.

Висновок

Виходячи з цього можна припустити, що використання в цьому авто 98-го бензину, по-перше, не є необхідністю, по-друге, істотно не змінить технічні характеристики машини. В таких умовах постійне його застосування не має особливого сенсу. Так як двигуни нових моделей Кіа не славиться видатними довговічністю і ремонтопридатністю, швидше за все слід керуватися рекомендаціями виробника. А він рекомендує 95-й бензин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…