Дуже часто власники автомобілів задаються питанням, який бензин заливати в Гранту: 92 або 95. Іноді ще перед тим, як купити машину вітчизняного виробництва, автомобіліст задає питання, яку марку бензину заливати в своє майбутнє авто.

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Насправді, дуже важко зрозуміти, який бензин підійде тій чи іншій марці автомобіля. Найчастіше водії не можуть вибрати між АІ-92 і АІ-95. Абсолютно нормально, що кожен намагається заощадити, а тим більше – на бензині, на який щомісяця доводиться витрачати великий відсоток зарплати.

Виходячи з цього, більшість автомобілістів вибирає АІ-92. Якщо порівняти ціну за один літр АІ-92 і АІ-95, різниця здасться незначною, але якщо помножити ціну за один літр на кількість літрів бензину, яке йде протягом місяця, різниця виходить істотна.

Якщо Ви відвідаєте автосервіс і задасте питання про те, який бензин підходить для Лади Гранти, Ви отримаєте відповідь, що заправляти автомобіль необхідно відповідно до рекомендацій компанії, яка виробляє цю марку машини.

Як відповідає на це питання керівництво по використанню авто?

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Отже, щоб відповісти на питання, чи можна в Гранту заливати 92 бензин, яке хвилює багатьох автомобілістів, слід відкрити інструкцію додатку 1, в якому говориться, що рекомендований бензин – «Преміум 95» або «Преміум Євро 5». Чому в інструкції присутні такі суворі обмеження щодо бензину?

Давайте розберемося. У першому примітці йдеться про те, що потрібно забезпечувати необхідну займистість при низьких температурах.

З цього випливає, що паливо необхідно вибирати певного класу по випаровуваності. У різних регіонах РФ дотримуються цієї вимоги по-різному, і класи випаровуваності палива мають між собою відмінності, виходячи з місця розташування.

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

В якості другого перешкоди для застосування низькооктанового бензину виступають різні металеві і органічні частки, які є антидетонаторами і містяться в бензині. В частинках можна спостерігати присутність свинцю, кадмію, марганцю, заліза та інших металів.

У високооктановий бензин вводять різні присадочні матеріали, які запобігають появі нагару, різних відкладень і корозії. Але ці речовини може включати до складу бензину тільки його виробник. Це може зробити кожен автомобіліст, але фахівці цього не рекомендують робити, так як можна ввести речовини в неправильній пропорції.

Що думають з цього приводу водії?

Якщо ознайомитися з відгуками самих власників Лади Гранти, то тут можна зіткнутися з деякими суперечностями. Одні стоять на тому, що бензин АІ-92 чудово підходить для Лади за винятком того, що в камері згоряння з’являється детонація.

Інші ж водії стоять на тому, що для Лади Гранти підходить тільки АІ-95, і навіть відзначають, що саме цей бензин допомагає заощадити на витраті палива.

Таке октанове число бензину позитивно впливає на витрату палива автомобілем. Якщо середня швидкість автомобіля становить від 90 до 100 км / год, використовуючи 95-й бензин, витрачається близько 5,5 л бензину.

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Є й третя група власників автомобілів, які заливають в бак бензин обох марок, через що виходить не дуже хороший результат. Водії змішують два сорти бензину для того, щоб зменшити детонацію і середня витрата бензину, але все-таки змішувати різні сорти бензину фахівці не рекомендують.

Власники автомобілів, які купують АІ-92, не бачать суттєвої різниці в динаміці автомобіля, роботі двигуна і витрату бензину. Якщо замінити паливо, яке рекомендується в інструкції по застосуванню, на АІ-92, то єдине, в чому полягатиме відмінність, – це вплив на паливну систему.

Чи можна заправляти Гранту 92 бензином?

Інші автолюбителі стверджують, що ніякої різниці між використанням АІ-92 і АІ-95 вони не бачать, а двигун в обох випадках буде працювати практично однаково. Але всім відомо, що використання 92-го бензину призводить до забруднення системи двигуна і свічки запалювання.

Але, не зважаючи на цей факт до уваги, багато російських автомобілісти радять заливати в Ладу Гранту АІ-92. Давайте розберемося, чи можна заправляти Ладу Гранту 92 бензином.

Багато нафтопереробних заводів, розташовані на території Росії, не володіють технологіями і обладнанням, які можуть робити бензин 95-А високої якості.

Тому, щоб створити 95-й бензин, застосовуються спеціалізовані присадки, які містить бензин. Чим більше таких присадок міститься в бензині, тим негативніше позначається вплив використання такого бензину на роботі двигуна і всієї системи автомобіля.

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Добре виготовлений чистий бензин 92-А набагато більше підійде для будь-якого автомобіля, в тому числі і для Лади Гранти. На території РФ все-таки є кілька заводів, які випускають якісний бензин аж до 98-го.

Більшість автомобілістів радить ознайомитися з інформацією про заправках, які є у Вашому місті, щоб зрозуміти, який сорт бензину купувати. Слід дізнатися, де ці заправки набувають паливо, а також хто виготовляє цей бензин і якої він якості.

Якщо Ви попередньо ознайомитеся з цією інформацією, Вам вдасться уникнути проблем, які можуть виникнути з двигуном через використання палива низької якості.

Отже, бензин 92-А володіє наступними особливостями:

 • Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ
 • • призводить до забруднення системи двигуна і свічки запалювання;
 • • має низьку вартість;
 • • не відбивається негативно на динаміці автомобіля;
 • • не впливає на роботу двигуна.

Чи можна для турбованих систем двигунів використовувати 92-А?

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Хорошим бензином вважається бензин від виробника Лукойл. 92-А та 95-А є якісним продуктом в порівнянні з іншими сортами бензину. Використовуючи дані сорти бензину, водій менше витрачає паливо, а також спостерігається незначний вплив на свічки запалювання.

Багато власників автомобілів вважають, що навіть для турбованих систем двигунів підійде як 95-А, так і 92-А. Але фахівці рекомендують використовувати для двигунів, які в собі містять додаткові пристрої, 95-й бензин. Тому приймаючи рішення, чи можна Ладу Гранту заправляти 92 бензином, якщо вона містить турбований двигун, краще зупинитися на 95-А.

ВІДЕО Cлабо місця Лада Гранта

Автор всіх статей на сайті!
Власний сервіс “Нью-Лайн Авто”
Всі види робіт.

Спеціалізація: Lada

Який краще заливати бензин в Гранту

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Хотілося б відзначити, що серед автомобілів Автоваза через мої руки пройшли практично всі моделі. Почалося все від класичної ВАЗ 2106 і поки зупинилося на 16-ти клапанної Лада Пріора. За весь цей час я використовував практично всі марки бензину, починаючи від радянського АІ-76 і закінчуючи 95-м. У цій статті хочеться поділитися враженнями про використанні різних марок бензину. В даний момент використовую 95-й. Цю марку рекомендує виробник Лади Пріора, тому не бачу причин не довіряти рекомендації. Правда в моєму селищі не велика кількість АЗС і іноді доводиться заливати 92-й. Тепер поговоримо про кожній марці бензину окремо.

АІ-95 можна заливати в Ладу Гранту

Очевидно, що таке октанове число палива сприяє самому мінімальному його витраті. Якщо їхати з середньою швидкістю 90-100 км / год, то з 95-м бензином можна вкластися в витрата 5,5 л.

У деяких випадках можна досягти і меншого результату. На динаміку автомобіля і якість роботи двигуна 95-й бензин впливає позитивно.

Бувають, звичайно, випадки, що може потрапляти неякісний бензин, але таких АЗС мало, і це скоріше приватні інциденти, ніж закономірність.

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

АІ-92 для Лади Гранти – оптимальне рішення

Якщо говорити про якість бензину, то відмінності практично не видно. Але ця особливість скоріше пов’язана з наявністю датчика детонації, який тепер ставлять на всі інжекторні двигуни Автоваза. Але 92-й поступається 95-му в споживчість. В середньому витрата збільшується на 0,5 л. Це говорить про те, що економія на марці бензину завжди виправдана. Швидше за все, все зовсім навпаки.

АІ-76 і АІ-80

Водії зі стажем пам’ятають цю так звану «бадягу». Так що особливо говорити, мені теж доводилося заливати в свої машини цю марку бензину. Говорити про витрату бензину взагалі немає бажання. Всі відповідні прилади автомобіля показують збільшення витрати палива на цілий 1,0 л.

Іноді цей показник може бути і більше. Завод двигуна відбувається нормально, робота двигуна начебто теж не відрізняється. Правда це обумовлено наявністю все того ж датчика детонації. Якщо говорити про мене особисто, то я взагалі не рекомендую заливати в Пріору таку марку бензину.

Зверніть увагу

Краще вже заплатити більше, зате їздити на якісному паливі. Крім того, якщо підрахувати розтрати, то за рахунок меншої витрати палива при використанні 95-го ще вдасться заощадити.

Не варто забувати, що використання АІ-76 рано чи пізно негативно позначиться і на роботі самого двигуна.

 • Рекомендуємо прочитати схожі записи
 • Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Лада Гранта в Росії

 • Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Гранта – перевершуючи очікування

Вибір чохлів для сидінь для автомобіля Лада Гранта (ВАЗ 2190)

 • Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Тонована Лада Гранта тюнінг фото 2014

 • Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Як правильно заводити Ладу Гранту з холодним двигуном або в мороз

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

бренди авто

Мотоцикли

Вантажні автомобілі

Пошукова форма

 • останні
 • Популярні
 • Мітки
 • Безумовно, кожен власник автомобіля знає, в яку суму приблизно може.
 • Одна з найбільших проблем в Росії – це, мабуть,.
 • Автомобільний світ на сьогоднішній день має кілька ідей-фікс, реалізації яких.
 • Не дивлячись на всі недоліки і мале поширення електромобілів, вже.
 • Автомобілі з електричним акумулятором готові допомогти автолюбителям не тільки в.
 • Останнім часом в нашій країні все більшої популярності набувають.
 • Безумовно, кожен власник автомобіля знає, в яку суму приблизно може.
 • Ця унікальна і незвичайна модель доживає «останні години» у дилерів.
 • Конструктори концерну Mazda приступили до індивідуальної розробки електромобілів з запасом.
 • Якщо вам необхідно вишукане і функціональне засіб пересування, що поєднує в.

Щороку на ринку автомобільного бізнесу з’являються нові марки машин. .

Проколи, порізи шин, а також інші проблеми з колесами в.

Чи можна заправляти 92 бензин замість 95 в Лада Гранта, що краще?

Серед власників вітчизняних автомобілів існує думка, що заправляти їх транспортні засоби можна практично будь-яким паливом, яке присутнє на ринку. Таке твердження бере свій початок ще з тих часів, коли крім «вазовской класики» на дорогах нічого сучаснішого зустріти було не можна.

Тільки 95-ий бензин?

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

АвтоВАЗ рекомендує 95 тип бензину

Сучасні автомобілі ВАЗ оснащуються великим числом електронних систем, які вимагають до себе доброго ставлення і якісного догляду. Стосується це і марки палива, яке заправляється в бак.

Згідно офіційній документації Лада Гранта, дане авто має споживати виключно бензин марки А-95.

Але, чи варто дотримуватися рекомендації, або ж можна трохи відступити від неї? Зараз ми про це і дізнаємося.

Чи можна заправляти бензином А-92?

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Існує таке поняття, як октанове число, яке і визначається в цифровому вираженні назви палива. Якщо для даного автомобіля рекомендується використовувати бензин з числом 95, то для цього є свої причини.

Справа в тому, що двигун, який розроблений для бензину А-95, зможе почати роботу з будь-яким типом палива. Він не стане проводити аналізи на відповідність октановим числом. Замість цього, кажучи по-простому, він буде звертатися з будь-яким бензином так, як ніби-то це А-95, стискаючи його відповідним чином.

А, зважаючи на те, що у А-92 палива октанове число на три одиниці менше, то і ступінь його можливого стиснення може виявитися нижче, ніж у випадку з рекомендованим паливом. Це може бути непомітно, якщо мотор вже пройшов більше однієї або двох сотень тисяч кілометрів шляху, так як компресійні показники камери згоряння дещо зменшуються.

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Намагайтеся заправлятися на великих мережевих заправках.

Якщо залити якісний 92-п’ятий бензин, то на панелі приладів після запуску двигуна не виникне ніяких помилок, саме це і є головний аргумент любителів заправитися бензином з більш-низьким октановим числом.

Але, у випадку з належним технічним станом, а також з новим автомобілем, він буде стискати робочу суміш по максимуму. І ось на це бензин з більш низькою маркою не розрахований.

Так що, якщо ви не бажаєте чути звуки детонації, а також усувати передчасний знос деталей автомобіля незабаром, то варто прислухатися до рекомендацій виробники, і «згодовувати» машині саме те, що прописано в інструкції по експлуатації.

Відео пробного виміру справжнього показника октанового числа 92-го бензину

На відео нижче відбувається процес виміру октанового числа бензину, який був куплений на звичайних заправках Новосибірська. Тільки один пробник показав наявність дійсно 92-го бензину.

А в інструкції по експлуатації Лада Гранта вказано бензин не нижче 95.

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Говорячи простіше, результатом використання будь-якого палива з більш низькою маркою стане поява непередбачених детонацій і утруднений запуск холодного двигуна.

Вони являють собою дуже маленькі локальні вибухи, які шкодять станом циліндра і, в деякій мірі, поршня. Більш того, все це може привести до підвищення зносу і, що найголовніше, до збільшення витрати палива.

Так що будь-які спроби заощадити на більш дешевому бензині будуть приречені на провал.

Як же тоді бути з бензином «постарше»?

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

А давайте заправимося 98-им?

Якщо враховувати вищенаведену інформацію, то можна подумати, що тоді було б доцільно заправляти в автомобіль бензин з більш високим октановим числом. Наприклад, це може бути А-98, який є стандартом для багатьох сучасних автомобілів іноземного виробництва.

Але, тут знову доведеться вас засмутити, так як механізм вимагає до себе чіткого і правильного ставлення. Тому, якщо ступінь стиснення розрахована на А-95, то і бензин марки А-98 буде стискатися точно до того ж рівня. А розкрити потенціал даного палива можна тільки тоді, коли сила його стиснення буде вище, на що не розрахований двигун Лада Гранта.

Результатом заправки 98-им бензином стане неможливість використовувати його властивості по максимуму, і ви просто втратите свої гроші на різниці вартості бензину різних марок.

Особливості національної заправки

Але, все це теорія. Справа в тому, що в нашій країні ситуація з паливом не так райдужна, як цього можна було б очікувати. Найчастіше, необхідне октанове число у паливі досягається шляхом застосування спеціальних хімічних засобів, іменованих «присадками» (як на відео вище). Таким чином, хімічний аналіз буде показувати відповідність даного числа марці, тоді як автомобіль може і не захотіти працювати з цим бензином повноцінно. В даному випадку доведеться зливати весь бензин з бака і чистити його.

А більшість вітчизняних нафтопереробних заводів не мають обладнанням, яке могло б переробляти нафту на бензин марок вище А-92. Саме з цієї причини «в народі» побутує думка, що різниці між марками з октановим числом більше 92 немає в принципі.

А ось вартість бензину буде значно відрізнятися. Крім того, економія на «правильному» паливі не так висока, якщо говорити про його витраті, що не покриває додаткові матеріальні витрати. Виняток становить виключно міський цикл руху, де поїздки відбуваються переважно на знижених передачах і, найчастіше, високих оборотах силового агрегату.

Втім, це думка людей, але ніяк не автомобільних експертів. А неправильна експлуатація рідко пов’язується з власної неуважністю. Замість цього починають виникати претензії до якості збірки самої машини.

Висновки і думка власників Лада Гранта

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Так яке ж паливо потрібно вибирати для двигунів Лада Гранта?

Тут відповідь буде дуже простим. Якщо у вас в місті є заправка, яка гарантує якість того бензину, яке у неї реалізується, то купувати варто виключно 95 бензин.

Крім цього, не зайвим буде проводити контроль компресії хоча б один раз на п’ятдесят тисяч кілометрів шляху. Це дозволить вчасно дізнатися про неполадки, якщо вони є, і відразу ж їх усунути.

Таким чином, автомобіль зможе постійно використовувати паливо по максимуму.

Але, якщо в радіусі досяжності якісного палива немає, яке б відповідало державним стандартам, то орієнтуватися потрібно буде вже виключно на власні враження.

Спробуйте заправитися однією маркою бензину, після чого прислухайтеся до роботи двигуна.

Якщо вона залишається плавною і не викликає підозр, то таке паливо, нехай і з обережністю, але можна використовувати.

Але, якщо двигун починає видавати сторонні шуми і працювати з перебоями, то це повинно стати першим сигналом до того, що це паливо потрібно відразу ж злити, щоб не пошкодити автомобілю.

Який бензин краще 92 або 95?

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Деякі марки машин підтримують і 92 і 95 типи бензину. Для того щоб з’ясувати, чи є між цими видами якась суттєва різниця (і чи припустимо заправляти автомобіль, для якого рекомендоване виробником октанове число – 95, 92-м типом), спочатку треба прояснити питання з приводу октанового числа. Яким чином від нього залежить функціонування ДВС?

Існує думка, що тип бензину однозначно визначає якість палива – вище означає краще, а суміш ефективніше згорає. Тим не менш, це не так.

Перше, від чого залежить ефективність згоряння суміші, це все-таки сам мотор – якщо бути точніше, його адаптація під 92 або 95 тип бензину.

Адже збільшення цифри в октанове число визначає тривалість згоряння суміші, але, що є ще більш істотним – потужність (за рахунок того, що горіння починається в разі більшого стиснення).

У зв’язку з тим, що 95 в стані зазнавати велику силу тиску перш, ніж почати горіння (відміну від 92), він в змозі горіти довше, що є додатковим збільшенням потужності машини.

Однак, в разі відсутності адаптації двигуна до роботи з високооктанових бензином (або навпаки, з бензином нижчого октанового числа, ніж той, що був рекомендований виробником), ККД мотора, навпаки, істотно зменшиться – і це явно відчувається.

важливо

Таке відбувається внаслідок передчасної детонації бензину з низьким октановим числом, який в результаті згоряє не повністю.

Інакше кажучи, вибираючи паливо для заливки в бензобак, насамперед слід задати питання – який тип бензину виробник автомобіля рекомендував. Далі детальніше розглянемо, варто чи ні використовувати різні типи палива для ряду випадків.

Виробник рекомендував і 92, і 95

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Деякі моделі машин (правильніше буде сказати, «деякі конструкції моторів цих машин») дозволяють заправляти автомобіль і 92, і 95 видом бензину. Наприклад, великий перелік седанів і кросоверів середнього розміру (Hyundai Solaris, Toyota Corolla, Kia Rio і ін.) Дозволяє використовувати обидва типи бензину. Однак постає питання – який тип все ж краще? Однозначно відповімо – 95-й тип. Більш тривалий згоряння має на увазі підвищення ККД. Причому не завжди в цьому випадку планується швидше розігнатися або забезпечити підвищену швидкість. Навпаки – необхідно заливати 95-й бензин, дотримуючись поточної манери їзди і динаміки виключно в цілях економії палива.

З цієї причини часто підвищену ціну на 95-й бензин виходить в результаті нівелювати його зниженою витратою (зрозуміло, якщо мотор адаптований під такий вид палива). Дизельні мотори, правда, в будь-якому випадку будуть ще більш економічними.

Величезне число водіїв спеціально заправляють машини 92 типом замість 95 – за їхніми словами, 95-й бензин є тим же 92-м, а вище октанове число обумовлено просто-напросто використанням купи присадок.

Але присадки-то двигуну вже точно не зашкодять, адже часто саме вони впливають на час стиснення до початку займання. Хоча зауважимо, що ряд присадок, які можуть містити неякісні АЗС, дійсно може завдати шкоди автомобілю. Звідси висновок – здійснюйте заправку бензобака тільки на перевірених станціях.

В іншому випадку ви можете відчути різницю в динаміці руху, а також зміна звуку двигуна.

Але якщо вже виробник рекомендує обидва типи бензину, цілком допустимо заправляти автомобіль і 92-м.

Майже всі нові мотори в змозі самі підлаштовуватися під паливну суміш, формуючи момент запалювання в разі передчасної детонації.

Будучи встановленим на таких автомобілях датчик детонації, при виявленні передчасного займання зрушує кут випередження в меншу сторону, стабілізуючи функціонування мотора.

92 замість 95

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Ви напевно в курсі, що паливна суміш в моторі загоряється через подачу іскри свічкою в конкретний момент часу, обумовлений роботою 4-тактного циклу, через що суміш згорає найоптимальнішим чином. Бензин з низьким октановим числом запалюється швидше, створюючи менш стабільне загоряння в ДВС з великим ступенем стиснення. В результаті передчасне (або ж нерегулярне) займання паливної суміші в камері згоряння може призводити до виникнення чітко чутного стуку з-під капота – це та сама т. Н. детонація, причиною якого як раз є неповне згоряння бензинової суміші – мало того, догоряти вона може вже в системі вихлопу, а саме – в каталітичному нейтралізаторі. У підсумку металеві частини цього пристрою спікається, а заміна нейтралізатора – дороге задоволення. Хоча на ділі майже завжди різниця не буде відчуватися, лише трохи збільшиться витрата палива і знизиться потужність. Як так, ви ж заливали в бак 92 бензин для економії? Дуже просто – 92 бензин може згоряти менш ефективно. Особливо зниження потужності буде помітно при динамічному пересуванні (на шосе, наприклад).

Мало того – якщо періодично замість 95 бензину лити в бак 92-й, то результатом може бути ранній знос мотора і вихід з ладу каталізатора.

Якщо вже так склалося, що ви не можете з якихось причин заправляти автомобіль 95-м бензином, сміливо лийте 92, однак, при першій же можливості неодмінно починайте знову заправляти автомобіль 95-м.

95 замість 92

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Така процедура, як не дивно, також небажана. Адже мотор, розроблений для бензину з октановим числом 92, не зможе внаслідок «заточеного» під 92 бензин кута випередження забезпечити якісне згоряння палива – як результат, ви отримаєте той же підвищення витрат на бензин і, зрозуміло, знижений ККД мотора.

95 бензин, крім іншого, згораючи, викидає більше тепла, та й сама суміш має більш довгим часом згоряння, що здатне спричинити за собою оплавлення ряду деталей камери згоряння (як правило, це свічки, але також можуть побут клапани або поршні).

Якщо така заправка є вимушеною і відбувається час від часу, нічого критичного не станеться – просто, як і в випадку, описаному вище, в самий найближчий час, поверніться до використання «свого» бензину (причому заправте його якомога більше для розведення 95-го ).

(1 оцінок)
Завантаження …

Який бензин краще заливати в бак машини Лада Гранта

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Досвідчений водій знає, який бензин заливати в Лада Гранта, простеживши реакцію свого автомобіля на різні види пального. Правильно підібраний бензин грає далеко не останню роль в підтримці працездатності механізмів машини Лада Гранта. Вибрати якісний варіант з сотні аналогічних пропозицій – справжнє мистецтво, яке водій освоїть лише з часом.

Критерії вибору бензину

Вибираючи відповідний варіант палива, автовласник повинен взяти за основу ряд правил:

 1. У тому випадку, якщо автомобіль Лада Гранта буде експлуатуватися як в тепле, так і в холодну пору року, рекомендується звертати увагу на клас випаровуваності придбаного бензину. Вимоги до даної речовини різняться в залежності від району експлуатації, проте в більшості своїй постачальники прагнуть запропонувати універсальний продукт, який і слід вибирати для автомобіля Лада Гранта.
 2. У складі бензину не повинно бути небезпечних домішок, таких як свинець, залізо або марганець. Такий продукт по праву вважається неякісним і може вивести паливну систему автомобіля з ладу.
 3. Більшість виробників, прагнучи захистити бак від корозії і руйнувань, додає в бензин так звані присадки. Однак додавати таку речовину самостійно в готовий продукт не варто. Доцільніше буде придбати продукт класу преміум, який і забезпечить максимальний захист.

У реальному житті у власників Лада Гранта вибір варіюється в межах двох марок бензину, що заливається в бак: 92-го і 95-го. Вітчизняні водії використовують обидва варіанти з однаковим успіхом, однак визначити кращий з них досить складно.

Виробник Лади Гранта рекомендує використовувати саме 95-й бензин на увазі його високої якості. Такий бензин поставляється очищеним, без сторонніх домішок.

Порада

Крім того, він володіє очисними властивостями, до яких існує досить двоїсте ставлення.

З одного боку, таке пальне не допускає проникнення в ємність бензобака пилу і бруду, з іншого – при постійному використанні він завдає руйнівної дії і на сам метал.

Набагато більш щадним по праву вважається 92-й бензин, в складі якого немає нічого, крім сировинного продукту, передбаченого технологією виготовлення. Крім того, залити даний продукт буде на порядок дешевше, ніж його 95-й еквівалент.

Вибираючи відповідний бензин, власник авто повинен звернути увагу і на рекомендації, які дає йому виробник, і адаптувати їх під свій регіон і потреби автомобіля.

Як самостійно залити бензин?

Визначившись, який бензин заливати, автомобіліст може відправитися за паливом на заправну станцію, де на допомогу прийде професійний заправник. Однак в ряді випадків заливати бензин йому доведеться самостійно.

Для того щоб не залишитися без пального в найбільш непередбачуваний момент, важливо постійно перевіряти рівень наповненості паливного бака.

Який потрібно заливати бензин в лада гранта? Огляд усіх АІ

Дозаправка може знадобитися в дорозі тому слід завжди мати з собою каністру і воронку

Заправлятися слід тоді, коли залишається менше половини бака. Багато недосвідчені водії вважають за краще їздити до тих пір, поки на приладовій дошці не загорається лампочка, яка свідчить про те, що ємність практично порожня.

Така практика є досить ризикованою і може істотно зашкодити рухової системи. Бензин охолоджує бензонасос, який, перегрівшись, просто лопне.

Якщо бак заповнюється за правилами, можна сміливо вирушати на заправну станцію.

Під’їжджаючи на заправку, важливо правильно припаркувати машину перед заправних автоматом тією стороною, на якій розташована кришка бензобака. Бажано поставити машину таким чином, щоб бензобак і заправка були на одному рівні. Після цього слід відкрутити кришку бензобака і вставити в нього заправний пістолет відповідної марки.

Після цього потрібно зробити оплату і вказати, скільки літрів палива потрібно залити в автомобіль Лада. Повернувшись до машини, потрібно натиснути на важіль на пістолеті, тоді подача палива буде проведена автоматично.

При цьому автомобіліст повинен знати і як злити бензин з бака в разі, якщо йому попався неякісний продукт. Зробити це можна трьома основними способами:

 • безпосередньо через бензонасос;
 • через нижню кришку бензобака;
 • через горловину паливного бака.

Дані способи давно і добре відомі, проте на сьогоднішній день існує більш прогресивний метод з використанням насоса-груші. Зовні цей пристрій нагадує прилад для зміни тиску і працює за схожим принципом.

У ємність з бензином поміщається гумовий шланг, а груша тут виступає в ролі насоса, що перекачує рідину. Другий кінець шланга розташовується в резервуарі, в який і буде зливатися бензин.

Всі процедура в залежності від того, наскільки великий обсяг бака, може зайняти від півгодини до години і, головне, не зашкодить паливній системі.

АІ-95 або АІ-92: яким паливом заправляти Лади, Рено і Ніссан

29 липня 2016 року

Подивіться таблицю – всі представлені автомобілі комплектують двигунами, виробленими Волжським автозаводом. Джерело наведених даних по паливу – свіжі керівництва по експлуатації.

Фото зі стенду в виробництві двигунів АВТОВАЗ. Відразу видно – де зроблені двигуни, скільки і для якої моделі.Фото зі стенду в виробництві двигунів АВТОВАЗ. Відразу видно – де зроблені двигуни, скільки і для якої моделі.

двигун

ВАЗ-21129, 106 к.с. ВАЗ-21179, 122 к.с. H4M, 110 к.с. K4M, 102 к.с. ВАЗ-11189, 87 к.с. ВАЗ-21126, 93 к.с. ВАЗ-21116, 87 к.с. ВАЗ-11186, 87 к.с. ВАЗ-21127, 106 к.с. ВАЗ-21214/2123, 83 к.с.
LadaVesta дозволений АІ-92 і вище, рекомендований АІ-95
LadaXRAY дозволений АІ-92 і вище, рекомендований АІ-95
LadaPriora дозволений АІ-95 дозволений АІ-95
LadaGranta дозволений АІ-95 дозволений АІ-95
LadaKalina дозволений АІ-95 дозволений АІ-95
LadaLargus дозволений АІ-95 і вище дозволений АІ-92 і вище
Lada4х4 дозволений АІ-95
ChevroletNiva дозволений АІ-95
NissanAlmera дозволений АІ-91 і вище
Datsunon-DO / mi-Do рекомендований АІ-95
Renault Logan / Sandero дозволений АІ-91 і вище, допускається АІ-87

Питань безліч.

Наприклад, чому 16-клапанний мотор К4M розробки альянсу під капотом Lada Largus вимагає АІ-95, а в Альмерії, Логані і Сандеро може працювати на АІ-91? Мало того, Renault навіть допускає короткочасну роботу на бензині з октановим числом 87 по дослідницькому методу. Такого ґатунку в Росії немає, але може потрапити в бак неякісний 92-й, з яким мотор так-сяк впорається.

Не краща ситуація і з моторами вітчизняної розробки. Не так давно на ВАЗі була єдина технічна політика – дозволяли застосовувати «тільки неетилований бензин з октановим числом не менше 95». Така позиція розробників-двигателистов обгрунтована. Її важко прийняти, але можна зрозуміти.

Дійсно, кращі показники економічності, екологічності та приемистости досягаються на високооктановому паливі. Плюс підстраховка виробника від неякісного палива в регіонах. Електронна система управління в межах розумного впорається зі зниженим октановим числом. Читай – пересортицею, якщо замість 95-го шахраї заллють 92-й – з мотором нічого не трапиться.

Зверніть увагу

Дозволь офіційно 92-й, і в бак замість нього може потрапити суміш 92 з 76-м, а це вже загрожує.

Один складальний конвеєр, одне і те ж виробництво двигунів, а паливо разноеОдін складальний конвеєр, одне і те ж виробництво двигунів, а паливо різний

Але з’явилися автомобілі нового покоління, і що ми бачимо? Для Вести і XRAY з мотором ВАЗ-21129 дозволений АІ-92, а аналогічним моторам на Пріорі, Калині і Грант під індексом ВАЗ-21127 – тільки АІ-95.

Або, скажімо, восьмиклапанник ВАЗ-11189 для Ларгус офіційно ковтає 92-й, а такого ж мотору Kalina ВАЗ-11186 подавай лише 95-й.

З формулюваннями теж чехарда: для технічно ідентичних Lada і Datsun в одному випадку дозволений, в іншому – рекомендований.

Причому картина склалася цікава – більш дорогих автомобілів дозволений бензин дешевше, а самим народним подавай дорожче. Нонсенс? Безумовно!

Невже хтось серйозно вважає, що власники недорогих автомобілів вітчизняного виробництва сліпо дотримуються інструкцій? Гаразд більш-менш свіжі 16-клапанні мотори: тут можна прикритися аргументом – проектувалися під високооктанове паливо.

Але як вселити власникам, що дрімучі мотори класичного сімейства для Lada 4 × 4 і Chevrolet Niva жити не можуть без 95-го, а восьмиклапанні нащадки надійного «восьмерочного» двигуна почнуть ламатися на 92-му? Зате споживач прекрасно розуміє – при середньорічному пробігу 12 тис.

км і різниці в ціні палива в три рубля за літр, на 95-му у нього вилетить в вихлопну трубу мінімум на три тисячі рублів більше.

На майданчику біля заводу все соплатформенніка тримаються рядомНа майданчику у заводу все соплатформенніка тримаються поруч

важливо

Вважаю, народні автомобілі повинні отримати можливість заправлятися недорогим паливом. Причому не на страх і ризик власника, а офіційно. Надскладних технічних перешкод для законних відносин з АІ-92 у всіх зазначених моторів немає. Це навіть з таблиці із заводськими даними слід.

Може бути, помиляюся, і високооктановий бензин воліють самі власники? Пропоную висловитися в коментарях, щоб голос народу був почутий виробником. Отже, яким паливом ви заправляєтеся і якою хотіли б?

Бензин для Лада Гранта

Re: Бензин для Лада Гранта

Який бензин заливати? Октанове число Павло Кошечкин

Октанове число … Всі знають: чим воно вище, тим бензин дорожче і, треба думати, краще. Але не всім відомий зміст цього числа. Охочих освіжити в пам’яті октанову тему запрошуємо до розмови.

Навряд чи з сотні опитаних на АЗС водіїв десяток назве ще який-небудь параметр бензину, крім октанового числа. Смоли, сірка, оксигенатів – це щось незрозуміле і на заправній колонці не визначена. Водій твердо знає, що саме октанове число визначає ступінь придатності палива до використання в тому чи іншому двигуні. Але мова при цьому йде не про те, новенький це двигун або якийсь древній. Октанове число характеризує тільки можливість використання даного палива в автомобілях з тим або іншим ступенем стиснення. Якщо бути більш точним – з меншим або більшим тиском в кінці такту стиснення. А оскільки низьких тисків сьогодні, в общем-то, і не зустріти, то і низькооктановий бензин мимоволі став вважатися чимось другосортним. Це, м’яко кажучи, несправедливо.

 • ЯКІ БУВАЮТЬ октанове число?
 • Що погане низькооктановий бензин?
 • А КАК ЖЕ ГРЯДУЩИЕ ЗАПРЕТЫ?
 • Источник
 • Октановое число: комментарий специалиста

Октанове число – це характеристика бензинів, що характеризує їх детонационную стійкість, тобто здатність протистояти самозаймання під дією хвилі тиску, що утворюється в камері згоряння при горінні палива. Його визначають, зіставляючи інтенсивність детонації досліджуваного палива з еталонним, які мають фіксоване октанове число. Для цього використовують спеціальну одноциліндровий установку зі змінним ступенем стиснення (УІТ-65 або УІТ-85). Зауважу, що сьогодні ця нескладна, в общем-то, установка потрапила в розряд дефіцитних приладів … Цікаво, що з невідомих нікому причин часто говорять, що дослідницьке октанове число (ОЧИ) визначають десь в хімлабораторія, а ось моторне (ОЧМ) – на полігонах і спецдороги. Насправді ж різниця у визначенні цих чисел складається тільки в режимах роботи установки УІТ. Для визначення ОЧИ обертів колінчастого вала – 600 об / хв, для ОЧМ – 900 об / хв. Крім того, при визначенні ОЧМ використовується підігрів суміші перед двигуном. Що стосується випробувань на реальних дорогах, то при цьому визначають ще один вид октановим чисел – дорожнє (ДОЧ). Його отримують в ході випробувань реального двигуна шляхом зіставлення меж детонації на експлуатаційних режимах при роботі на досліджуваному і еталонних бензинах. Умовно вважають, що ОЧИ характеризує властивості палива при міському циклі експлуатації автомобіля, а ОЧМ – при шосейному циклі. Чи сильно поступаються 80-е і 92-е бензини по економії і екології своїм високооктанових колегам? Чути миттєвий відповідь: поступаються, звичайно ж! Аргументація відома: адже на них їздять всякі смердючі «москвичі» та інші «ЗІЛи»! Це – типова відповідь дилетанта. У смороду тих машин винувато недосконалість їх конструкції, а зовсім не паливо. А ось жодного конкретного звинувачення на адресу таких бензинів бачити не доводилося. Якщо прикинути, скільки машин, що їздять по дорогах колишнього СРСР має низький ступінь стиснення, то вийде більше 60%. І низькооктанові палива нам реально потрібні. Немає ніяких підстав поспішати із забороною їх застосування. Опубліковані прийдешні зміни регламенту, згідно з якими не тільки скасовується пункт, що дозволяє застосування високоякісних 80-х і 92-х бензинів, а й приведено «суперпропозиція» взагалі викинути з контрольованих параметрів показник «октанове число»! Зрозуміти все це дуже складно. Треба думати, що на табличці заправної колонки буде щось написано, але реально стежити за цим тепер необов’язково. Як за написами на парканах … Мало того – обов’язкову сертифікацію основних видів палив запропоновано замінити добровільної! Аргумент, як завжди, забійний: так роблять «у них». Для нас Експерт – це будь-яка людина з Заходу. А там, мовляв, все паливно-мастильні матеріали підлягають добровільної сертифікації – і нічого, живуть … Але петрушка-то в тому, що у нас все це не спрацює! На Заході давно склався абсолютно інший менталітет, а реалізувати несертифікованої продукції там нереально. Це неодмінно буде сприйнято як спроба збути щось некондиційне або ж вироблене незаконно. А якщо споживач, не дай бог, поскаржиться на якість, то відсутність сертифіката з’явиться обтяжуючою обставиною для виробника при розгляді в суді. Зауважу, що суди на Заході теж «трошки інші». Для Росії куди більше підходить «обов’язковість». Її можна проконтролювати і тим самим захистити масового споживача від неякісної продукції. Але нам завдають подвійного удару: пропонують прибрати з контрольованих параметрів показник ОЧ, а також замінити обов’язкову сертифікацію добровільною. Але ж ми живемо в конкретній країні зі сформованими національними особливостями. ______________________________________________ Олександр Шабанов.

На наше прохання матеріал «Який бензин заливати? Октанове число »коментує експерт системи сертифікації паливно-мастильних матеріалів, доцент Санкт-Петербурзького державного політехнічного університету, к.т.н. Олександр Шабанов.

Як і раніше, прошу зарулевцев, по можливості, ставити конкретні технічні питання – спробую відповісти. Приклади таких питань з моїми коментарями наведено нижче.

Питання: Чи існує сьогодні якийсь єдиний стандарт, обов’язковий для всіх торговців бензином? А то на практиці кожен другий торгує паливом, відповідним якимось невідомим нікому ТУ!

відповідь:Зараз одночасно діють відразу кілька стандартів по бензинах – ГОСТ 2084-77, ГОСТ Р 51105-97, ГОСТ Р 51313-99, ГОСТ Р 51866-2002. Однак з введенням в 2008 році Технічного регламенту з палив тільки його вимоги виявляються обов’язковими. А це, в основному, вимоги по екології – змістом бензолу, сірки, ароматики, олефінів, кисневмісних компонентів, заборона змісту металовмісних присадок і обмеження по інших класів октанопідвищуючих компонентів – ефірів, спиртів. За іншими параметрами згідно з Наказом Федерального агентства з технічного регулювання і метрології від 08.11.2011 р №6292 в добровільному порядку НПЗ при складанні своїх ТУ на палива повинні слідувати вимогам вищевказаних ГОСТів. Тобто при сертифікації палива, виробленої на відповідність ТУ, розробленим самим же НПЗ, вимоги ГОСТ, що не увійшли до ТР, можуть враховуватися, але … добровільно. Тому можуть мати місце і бензини АІ-85, АІ-90 і АІ-96, якщо вони сертифіковані згідно з відповідними технічними умовами. І там ОЧ має відповідати зазначеним у ТУ, а вже як вони корелюють з ГОСТом – це справа добровільна, бажане. На практиці весь контроль йде з формулюванням «на відповідність до вимог ТР» – тобто зараз навіть ОЧ перевіряти не обов’язково. Його можна офіційно перевірити тільки після звернення в прокуратуру і по її приписом. Тоді можна поставити питання про відповідність купленого бензину СТО або ТУ, зазначеним в його паспорті. а вже як вони корелюють з ГОСТом – це справа добровільна, бажане. На практиці весь контроль йде з формулюванням «на відповідність до вимог ТР» – тобто зараз навіть ОЧ перевіряти не обов’язково. Його можна офіційно перевірити тільки після звернення в прокуратуру і по її приписом. Тоді можна поставити питання про відповідність купленого бензину СТО або ТУ, зазначеним в його паспорті. а вже як вони корелюють з ГОСТом – це справа добровільна, бажане. На практиці весь контроль йде з формулюванням «на відповідність до вимог ТР» – тобто зараз навіть ОЧ перевіряти не обов’язково. Його можна офіційно перевірити тільки після звернення в прокуратуру і по її приписом. Тоді можна поставити питання про відповідність купленого бензину СТО або ТУ, зазначеним в його паспорті.

Питання: Якщо виготовити бензин, повністю відповідний нинішньому Технічному регламенту, то що отримаємо на виході? Який клас, який октан?

Відповідь: Екологічний клас – не нижче 2-го, з червня 2012 року – не нижче 3-го, а октанове число – яке зробите за своїми ТУ: вимоги по ньому в Регламенті зараз не обумовлені. А про взаємини СТО, ТУ і ГОСТів я вже говорив вище. Питання: Звідки мені знати, якого класу паливо продають мені на конкретній АЗС? Там написано, скажімо, А95 – і все. А де з гарантією продадуть саме клас 4? Відповідь: Чи не А95, а АІ-95-4, якщо точніше. Саме так називається бензин по новому ГОСТ Р 54283-2010. Остання цифра в позначенні з цього ГОСТу позначає приналежність екологічному класу. На колонці вона може бути і не вказана, дивіться паспорт! Питання: Чим загрожує заправка сучасного автомобіля бензином, скажімо, класу 2? Чи не підробленим, а просто нізкоклассним?Відповідь: Якщо всі інші параметри бензину в нормі, а тільки по екології він відповідає класу 2, то наслідки будуть, в основному, не для машини, а для навколишнього середовища. Хоча можна очікувати зниження ресурсу каталізатора через підвищеного рівня органічних відкладень і сірки. Питання: Звідки взагалі беруться погані бензини? Невже по дорозі з НПЗ стоїть злий дядько з відром мазуту? відповідь:А звідки береться палена горілка? Контрафактні запасні частини? Від жадібності і безвідповідальності людський! Але ще – як спадок веселих 90-х і початку «нульових», коли все руйнувалося і нічого не будувалося. Сучасний бензин необхідного екологічного класу можна отримати тільки за сучасними технологіями і на сучасних НПЗ, яких в країні раз-два, та й усе. І тільки зараз великі НПЗ почали активно міняти обладнання під загрозою санкцій з боку ТР. Але це – не найгірші бензини! Вони хоч випускаються по ТУ, створених на базі старих ГОСТів, які в значній мірі були спрямовані на забезпечення потрібних рухових якостей палив. А сама бодяга – з південних «самоварів», що женуть брудний прямогонний бензин і доводяться до якихось рамок моторошним кількістю присадок. Або бензин з резервів Міністерства оборони, плескатися в цистернах на військових складах десяток років і тепер, у міру списання, збувається бензиновим «жучків». Ловити і тиснути їх треба, але нинішня система контролю робить все можливе для їх процвітання! Не можна ж «кошмарити» бізнес, як говорив один дуже великий начальник, а ось бізнесу кошмарити нас – це цілком нормально!

Питання: Яке октанове число варто вибирати, якщо тобою керує бажання перестрахуватися від «бодяги»? Або це лотерея?

Відповідь: А тут вибирати нема чого – що записано у тебе в «Букварик» по машині, то і треба використовувати. А щоб хоч якось перестрахуватися від лотереї, намагайтеся користуватися фірмовими великими АЗС перевірених фірм. І рідше їх міняйте. Ну а якщо їдете далеко і надовго, краще не ризикувати, а кинути в багажник каністру нормального палива. Береженого Бог береже. Питання: Звідки беруться стійкі чутки, що 95-й бодяжат сильніше, ніж 92-й? відповідь:На нормальних АЗС серйозних фірм і 92-й, і 95-й – нормальні, заводські. До того ж різниця в ціні між 92-м і 95-м така, що особливого сенсу з одного робити інший немає – адже присадки теж грошей коштують, і ризик до того ж … А на якомусь «Пупкін-Ойл» і 92 й, і 95-й можуть виявитися однаково «хорошими». Так що це – тільки чутки! Удачі всім зарулевцам!

джерело

__________________ Двиг: Лукойл Люкс SN 5W-40 . КПП: Лукойл ТМ-4 75W-90 (API GL-4) . ОЖ: Sintec ANTIFREEZE LUX S12 . Тормозуха: ТС-ROSDOT 4 . Фільтра: масл Салют , пов Завод , палив Завод , салон Завод . Свічки: Завод . Бензин: BP 95 .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…