Мрії – найточніші індикатори ваших справжніх бажань. Це рада романтика. Але якщо ви хочете вибрати колір автомобіля більш обдумано і зважено, то нижче кілька простих критеріїв, які вам допоможуть.

Безпека

Медики і психологи впевнені, що забарвлення автомобіля безпосередньо впливає на безпеку. Колір автомобіля позначається на оцінці швидкості його руху і відстані до нього.

Так, наприклад, відполіровані автомобілі білого кольору дуже помітні на дорозі і всі учасники руху їх відразу бачать. Білий візуально збільшує об’єкт. Тому ймовірність зіткнутися з білим авто через неуважність майже на нулі.

Зверніть увагу

Взимку гідність білих машин, звичайно, потрапляє під сумнів через снігові покривів. Але якщо ви не часто буваєте на заміських трасах, то в місті будете виділятися на тлі сірих доріг і будинків.

Отже, як же вибрати колір машини? Розповідаємо!

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

Автомобілі в яскравому, активному (червоному, помаранчевому, жовтому) кольорі також відразу виділяються на дорозі. Під час руху, вам буде завжди здаватися, що вони розташовані ближче, ніж в реальності. Такі авто втілюють слово «швидкість» в реальність.

Тому спортивні і muscle cars часто рішучих відтінків. За аварійності такі машини не є найнебезпечнішими, поступаючись місцем чорним і сірим відтінкам. Однак червоні автомобілі люблять ховатися з місць пригод.

Мабуть, жага швидкості і бажання порушувати правила в крові у червонокрилих автовласників, і стриматися їм складно. Зелений колір машин налаштовує на спокійний лад і сприятливий для людського погляду. Але, як і білий, в різні пори року може зіграти з вами злий жарт.

Влітку він буде зливатися з зеленим листям та іншим учасникам руху складно буде його побачити.

Перший у списку за небезпекою кольору для автомобіля – чорний. Такі авто часто зливаються з дорогою, а в умовах слабкої видимості і в темний час доби стають майже фантомами. Тому під час нічних поїздок краще не забувати про включені габаритні вогні.

практичність

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

Сірі і сріблясті автомобілі виграють практичний батл. Такі спокійні кольори майже не видають бруд на них. В дощ і просто курну погоду вони залишаться вірними своєму рідному кольором. Дворовим хлопчакам також не вдасться вас засмутити і написати щось на курному авто – напис просто не буде видно.

Вм’ятини, подряпини і інші незначні ушкодження також не кидаються в очі на сірому авто і часом вимагають прискіпливого розгляду. Як власник такої машини (у мене срібляста BMW) підтверджую: вмятинка є, але бачу її не завжди (тут повинен бути смайл «рука-обличчя»).

А офіційні дані стверджують, що авто сірого кольору на 50% рідше потрапляють в серйозні ДТП, ніж машини інших кольорів.

А ось на червоному кузові вм’ятини приховати складніше, а пов’язано це з підвищеною увагою до таких авто і з особливостями кольору. Але за це приємний бонус – викрадачі рідше полюють за подібними машинами.

В кінці списку практичності автомобіль кольору black. Мій другий улюблений колір, але, варто визнати, примхливий. Пил і бруд відразу помітні. Тому багато моїх друзів відмовилися від нього, категорично киваючи головою. Вся сила і міць чорного кольору відразу втрачається, якщо авто хоч трохи несвіжий і пріпиленний.

Окремо варто сказати про ситуації, коли вам необхідно за чиєїсь вини або за рішенням випадку, оновити фарбу. Якщо у вас оригінальний колір, такий як Blue Monaco або складний металік, то, швидше за все, знайти швидко потрібний відтінок буде також складно, як і відмінного майстра. Потрібно буде запастися терпінням і фінансами.

Ціна

Якщо ви купуєте новий автомобіль з салону, то потрібно бути готовим, що кольори можуть мати різну ціну. Звичайно, у кожної автомобільної марки є свої так звані «безкоштовні» кольору. Вони не вимагають додаткової оплати.

Майже у всіх виробників білі моделі автомобілів дешевше аналогічних іншого забарвлення. Тому якщо ви не готові переплачувати, то автосалон, швидше за все, запропонує вам саме білий колір.

За складні відтінки особливо з додаванням металіка потрібно буде доплатити.

Психологія сприйняття кольору

Психологи давно описали кожен колір з точки зору впливу на настрій і підсвідомість людини. Тому вибираючи колір для свого авто краще ознайомитися з його повною психологічною характеристикою.

 • Отже, який же вибрати колір машини?
 • білий
 • Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

Білими автомобілями тепер керують в рівній мірі, як жінки, так і чоловіки. Білий колір вважається універсальним, спокійним і нейтральним. Він несе благородство, чистоту. Вважається, що водії, які віддають перевагу такий колір, ввічливі й акуратні на дорозі.

чорний

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

Пряма протилежність білого по впливу на настрій. У багатьох людей викликає сумні і темні почуття. Але в світі автовласників чорний колір – це класика і забезпеченість.

Навіть машини невисокого класу в чорному кольорі виглядають дорожче аналогічних моделей в інших кольорах. Чорні автомобілі сприймаються як солідні і стильні.

Власники даних авто зазвичай впевнені, серйозні, надійні люди.

Сірий / Сріблястий

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

Має успіх у автолюбителів не менш чорного кольору. Співвідноситься з нейтральними почуттями.

На дорозі в машині сірого або металік кольору ви не будете кидатися в очі, але при цьому до вас будуть ставитися з повагою. Це витриманий, ділової колір.

Автолюбителі на сірих конях характеризуються як незворушні і володіють собою люди. Психологи співвідносять сірий колір також з мудрістю і зрілістю.

червоний

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

Колір вогню, пристрасті та енергії. Психологи впевнені, що його люблять експресивні, владні, енергійні люди. Власники червоних авто голосно заявляють про себе на дорозі і насолоджуються увагою до їх персони. Сміливі, вольові водії таких машин люблять поганяти і продемонструвати лідерство на дорозі.

зелений

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

Природний річний відтінок, який розслаблює і заспокоює. При цьому дослідники стверджують, що люди, які вибирають зелений хочуть самоствердитися і стати впевненіше. Жінки частіше за чоловіків стають власницями зелених машин, але є країни, де це улюблений колір чоловіків. Такі автовласники зазвичай не влаштовують гонки і позитивно, доброзичливо ставляться до всіх учасників дорожнього руху.

синій

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

Колір легкої меланхолії. Це автолюбителі, які все ж вирішили не брати чорний, а вибрати близький до нього синій. Психологи кажуть, що саме сині машини найчастіше зупиняються, коли просять про допомогу. Власники синіх авто мають серйозний сформований характер. Водії вже домоглися своїх життєвих цілей, але при цьому не намагаються показати це на дорозі.

І порада наостанок

Після всіх критеріїв і факторів, найголовніша порада при виборі кольору – просто прислухайтеся до себе. Уявіть себе за кермом різних автомобілів. І ви зрозумієте, який саме колір ваш. Можливо, він буде непрактичний або дивний. Головне, ваші емоції і відчуття, коли ви будете мчати в новій машині до чергових цілям і мріям.

Як вибрати колір автомобіля

Придбання автомобіля в особисте або сімейне користування – відповідальне питання, який вимагає зваженого підходу.

Численні рейтинги розглядають транспортні засоби з точки зору потужності, класу, економічності, пристосованості для міських поїздок або тривалих подорожей.

Але є ще один критерій, який доводиться враховувати перед укладанням договору купівлі-продажу.

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

Якого кольору вибрати машину? Це питання нерідко задають собі автолюбителі, які отримують нове авто, тому що вони не обділені правом вибору. Якщо подивитися статистику країн Європи і США, то можна побачити приблизно такі пропорції в перевагах квітів для автомобілів:

 • білий – 22%;
 • чорний – 20%;
 • сірий і сріблястий – 16%;
 • червоний – 8%;
 • синій – 7%;
 • зелений – 3%;
 • інші відтінки – інше.

Поради при виборі кольору автомобіля

У Росії у автолюбителів найбільш ходовими є чорний і сріблястий (металік). Після них йдуть синій і білий, а всі інші відтінки знаходяться далеко позаду, за винятком, хіба що червоного.

В даному рейтингу мова піде про рекомендації для потенційних автовласників, які ламають голову над питанням, який відтінок машини цікавіше і безпечніше.

Основні кольори проаналізовані в розрізі 3-х показників:

 • психологічне сприйняття;
 • дорожня безпека;
 • практичність.

Чорний

Психологічний момент чорного кольору – це однозначно негатив. Темні сили, похмурість, траур, горе і навіть похорон – ось які асоціації виникають у більшості людей.

Ще психологи стверджують, що цей колір вибирають закомплексовані і невпевнені в собі особистості, які таким чином хочуть панувати над оточуючими.

Проте, чорний – це кращий вибір для тих, хто хоче підкреслити свій статус, становище і багатство. Цей колір був і залишається класикою, яка виглядає і дорого, і стильно.

За статистикою ДТП, такі авто частіше за інших виявляються втягнутими в дорожні аварії та інші неприємності. Водіям з погіршеним цветовосприятием або втомою, рекомендується триматися подалі від чорних машин, оскільки вони візуально гірше помітні на дорозі, особливо в темний час доби.

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

З точки зору практичності, чорний явно програє більш світлим своїм побратимам. Дуже помітні стають будь-які подряпини, і мити машину доводиться набагато частіше, оскільки після будь-якого дощу вона виглядає цілковитою нечупарою.

У спекотну погоду доведеться частіше користуватися кондиціонером через тяжіння сонячних променів, інакше всередині такого транспорту буде справжній «парниковий ефект».

Натомість мешканці регіонів з холодним кліматом зможуть про такі дрібниці не думати.

білий

Один з найбільш популярних кольорів в автомобілебудуванні. З психологічної точки зору він несе з собою спокій і спокій. Його вибирають зазвичай водії, які терпляче можуть перечікувати міські пробки, для кого не характерна поспіх і агресія на дорогах. Багато знаменитостей, а також дуже багаті люди з різних куточків планети мають в своєму гаражі машини такого кольору.

Цей колір – один з найпомітніших на дорогах, а тому він справедливо вважається і найбезпечнішим. Краще вибрати біле авто тим, хто вважає за краще безпечну їзду, багато подорожує зі своєю сім’єю, не ризикуючи залишитися непоміченим. Він здатний збільшувати предмети, тому такий транспорт завжди буде хоч трохи, але помітніше інших.

З точки зору практичності, до білого кольору немає ніяких нарікань. У спекотну погоду його кузов буде добре відображати прямі сонячні промені, допомагаючи легше перенести поїздку, на відміну від чорної машини.

важливо

Дорожня пил і подряпини на такому кузові важко розгледіти, зате в негоду мити такий автомобіль доведеться мало не щодня. Тому додаткові витрати потрібно обов’язково передбачити.

Сріблястий і сірий

Дуже неоднозначні кольору, якщо вірити думці психологів. При покупці сірого або сріблястого автомобіля, можна бути впевненим, що це класика, яка ніколи не вийде з моди.

Психологи в один голос стверджують, що такий вибір роблять розсудливі і недовірливі автолюбителі.

Це колір ділових людей, які вважають за краще не йти на необдумані ризики, концентруються на дорожню обстановку і т.п.

На відміну від класичного сірого, сріблястого відтінку виглядає на дорозі більш нарядно. За останні десятиліття він став переважним в сучасних мегаполісах. В сутінки такі машини дуже погано помітні.

Тому їх власникам рекомендується частіше користуватися оптикою і ходовими вогнями для виявлення себе іншими учасниками руху.

А ще машини сірого і сріблястого тонів є найпопулярнішими у автомобільних злодіїв через їх високу поширеність.

Незважаючи на не найвищу презентабельності, такі кольори вважаються найменш мазкими. На них практично неможливо розрізнити ні пил, ні дорожня бруд. Нехай на дорогах вони не дуже будуть виділятися, зате і мийка буде потрібно вкрай рідко. Що сірий, що сріблястий однозначно будуть стояти на сторожі сімейного бюджету.

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

червоний

Прийнято вважати, що водії червоних машин більш інших неадекватно поводяться на дорозі, провокують учасників руху, створюють аварійні ситуації. Перш за все, люди це владні, запальні, які прагнуть постійно доводити своє лідерство.

Такі авто завжди помітні в потоці, проте з часом цей фактор може набриднути. Вважається, що за кермом здебільшого таких машин їздять жінки. Продаж червоного, як і рожевого автомобіля, може викликати деякі труднощі з пошуком покупців.

З точки зору аварійності, оточуючим варто побоюватися володарів червоних залізних коней, з огляду на їх нестримний норов і тягу до експериментів. З іншого боку, такі транспортні засоби набагато помітніше в дорожній обстановці, щоб встигнути їх об’їхати і не провокувати на неприємності.

Що стосується практичності, то експерти стверджують – червоний більше інших схильний до вигоряння і втрати своєї привабливості. Але, в порівнянні з чорними машинами, на них все-таки не такі помітні різноманітні вм’ятини і подряпини. Те ж саме стосується дорожнього бруду і пилу.

синій

Вважається досить поширеним відтінком, хоча і неоднозначним, якщо говорити про психологічні аспекти. Власники таких машин більш дисципліновані, однак схильні до меланхолійним нападів, а це негативно впливає на реакцію. Синій колір – традиційно заспокійливий, тому його вибирають люди, розвинені духовно.

Якщо подивитися статистику дорожньо-транспортних пригод, то сині авто потрапляють в ДТП трохи рідше, ніж їх чорні та червоні побратими. Однак вважати їх повністю безпечними в цьому плані буде перебільшенням.

Практичність таких автомобілів в експлуатації залишає бажати кращого. Власнику слід бути готовим до того, що мити їх доведеться досить часто.

Порада

Темний фон візуально робить більш помітними різні подряпини, які неминуче з’являються після кількох місяців водіння.

Особливу увагу варто приділити власникам представницьких автомобілів, тому що мити їх потрібно кожні 2-3 дні.

жовтий

Жовта забарвлення незмінно притягує до себе погляди оточуючих, і в цьому плані вона мало поступається червоною. Психологи вважають її дуже навіть позитивної для сприйняття, життєрадісною і темпераментної. Вам варто віддати перевагу жовтий автомобіль, якщо Ви вважаєте себе практичною людиною, інтелігентною, товариським і в міру активним.

Не дарма з давніх пір прийнято фарбувати жовтим міські таксі, шкільні автобуси і інший громадський транспорт, оскільки цей колір підсвідомо викликає до себе прихильність і довіру.

Більш виразним, яскравим, насиченим і веселим в цьому плані вважається помаранчевий – колір, що викликає позитивні емоції і володіє психотерапевтичний ефект.

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

Всі відтінки жовтого володіють однією особливістю – вони змушують притягувати до себе увагу і концентрують мозкову діяльність. З цієї причини дорожню техніку прийнято фарбувати в поєднання кольорів, де присутній жовтий або помаранчевий. Водіям варто взяти на замітку той факт, що такі відтінки візуально зменшують відстань до об’єкта.

Вм’ятини на жовтому транспорті добре виділяються, зате подряпини помітні не так сильно, як на інших відтінках. Навіть в брудному або запиленому стані такі машини виглядають цілком презентабельно. Вони не вимагають особливо частого миття на противагу більш темним колірним рішенням.

зелений

Оскільки це колір новаторський, позитивний, то і оточуючих він налаштовує по відношенню до себе позитивно. Водії таких транспортних засобів відрізняються розсудливістю, не вітають необдуманий ризик, вважаються практичними людьми, що цінують комфорт і безпеку. Вони прагнуть до самовдосконалення та самоствердження.

Оскільки яскраво-зелені автомобілі зустрічаються у нас набагато рідше, ніж їх більш темні (темно-зелені) аналоги, експерти відносять їх до підвищеної групи ризику. Зелений менш помітний на тлі дороги, особливо при русі за містом, і до того ж, створює ілюзію більшої відстані від об’єкта, ніж є насправді.

Темні і холодні відтінки традиційно не належать до категорії самих практичних. Вони досить мазкі і брудняться швидко, вигорають під сонячними променями, а будь-які подряпини і нерівності стають помітні з декількох кроків. Для зеленого і, особливо, темно-зеленого потрібно часте миття, зате після неї таке авто набуває чудовий презентабельний вигляд, не гірше чорного.

блакитний

Насичені блакитні кольори відносяться до числа найкрасивіших з існуючих. Вони асоціюються з бездонним небом того ж кольору, проте зустрічаються на наших дорогах досить нечасто. Їх частіше вибирають неординарні, яскраві особистості, які люблять мріяти, володіють чималою часткою таланту і прагнуть до саморозвитку.

Таку фарбу вибрати для свого залізного коня буває непросто, якщо машина побувала в ДТП, і кузов вимагає рихтування. Різні відтінки голубого можуть бути оманливими з точки зору візуального сприйняття.

Вони менш помітні в безхмарну погоду під яскравим небом. Мимоволі притягаючи погляди, блакитні машини можуть дозволити неправильно оцінити дорожню ситуацію через некоректну оцінки відстані до них.

Цей відтінок синього відноситься до категорії світлих тонів, тому він досить практичний і його не можна назвати надмірно марким. На машинах такого кольору частіше їздять жінки, ніж представники сильної статі, а вони відомі своєю прихильністю до чистоти і акуратності.

коричневий

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

Цей колір популярний в колі практичних, консервативних автовласників. Він не належить до яскравої кольорової палітри, але і не настільки важкий для сприйняття, як чорний. Коричневі авто нерідко вибирають заможні люди, для яких на першому місці домінують сімейні цінності. Вони вважають за краще розмірений і обережний стиль водіння, рідко роблять помилки і намагаються не метушитися в складних ситуаціях на дорозі.

Що стосується дорожньої безпеки, то це один з відтінків, які погано помітні в темний час доби або в негоду. Даний фактор варто враховувати всім водіям, які особливо піклуються про власну безпеку. Власникам таких авто доцільно в погану погоду обов’язково їздити з увімкненими ходовими вогнями або габаритами.

Якщо брати до уваги аспект практичності, то всі відтінки коричневого не надто відрізняються від чорного. Але в умовах брудного дорожнього полотна, особливо в періоди ранньої весни і пізньої осені, вони дозволяють скоротити частково витрати на обробку автохимией. Коричневий відноситься до пастельним тонам, а тому забруднення на кузові не так сильно помітні, як у випадку з чорним кольором.

Самий практичний колір

Показник практичності багато в чому визначається зовнішнім виглядом транспортного засобу в різних навколишніх умовах, зокрема, при поганій погоді.

Найпоширеніші кольори зазвичай не доставляють проблем автолюбителям при заміні деталей кузова і підборі забарвлення.

Яким може бути самий практичний колір автомобіля? Той, який користується стійким попитом, якщо виникне необхідність у продажу машини.

Зверніть увагу

Вважається, що до найбільш практичним відносяться сірий, сріблястий і бежевий. Їх легше продати з рук згодом, ніж білий. А чорний, зелений, коричневий і частково синій відносяться до найбільш марким квітам.

Це означає, що мити такі машини доведеться регулярно, а під чорним дахом дуже важко до того ж пересуватися в літні спекотні місяці.

Що стосується білого, то на ньому дуже добре помітні сліди іржі, всілякі відколи й подряпини.

Найбезпечніший колір

Найбезпечнішими квітами автомобілів прийнято вважати натуральні природні відтінки. Це жовтий з оранжевим, зелений, білий, коричневий.

Білий добре помітний, а що стосується інших зі списку, то їх зазвичай вибирають люди певних психологічних типів.

Вони свідомо підходять до вибору кольору, для таких власників безпеку при русі стоїть на першому місці. Вони відрізняються певною часткою практичності і рідше потрапляють в аварії.

Найменш безпечними є чорний і будь-які інші темні кольору, а також сріблястий. Помітність їх в темний час доби відчутно знижується. Популярними ці кольори є і у новачків, що не володіють достатнім водійським досвідом.

Остаточної відповіді на «колірної» питання немає і не може бути, оскільки багато що залежить від індивідуальних переваг.

Найкраще після прочитання даного матеріалу ознайомитися з рекомендаціями інших автолюбителів, попросити поради на форумах власників конкретної моделі авто.

Сучасними виробниками пропонується досить широка палітра, з якої кожен зможе підібрати бажану забарвлення.

червоний автомобіль

Купуючи автомобіль, лише мало хто замислюється про його кольорі і зовсім одиниці ставлять колір в ряд тих характеристик, які важливі для прийняття рішення про покупку.

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіїв

В реальності ж колір транспортного засобу має важливе значення не тільки для самого власника, а й для інших учасників дорожнього руху, а по пристрастям до конкретного кольору психологи частенько визначають характер і темперамент автолюбителя.

Що приховує червоний автомобіль для свого власника? Хто його вибирає? Які недоліки притаманні червоним автомобілям і їх водіям?

Про що попереджає червоний колір

Якщо розглядати червоний колір без прив’язки до якогось конкретного предмету, то він символізує лідерські якості, прагнення до популярності, наполегливість у досягненні цілей і постійний рух. Це колір бурхливих емоцій і пристрастей.

З негативної ж боку червоний колір характеризується насильством, руйнуванням і нетерпимістю до будь-чого. Простіше кажучи, червоний колір завжди привертає увагу і нерідко лякає своєю яскравістю, асоціюючись у оточуючих з кров’ю або ж небезпекою.

Власники червоного автомобіля нерідко мають владністю, волею і товариськістю, прагнуть до безперервного руху і постійно зайняті підкоренням нових висот у своєму житті.

важливо

При цьому психологи відзначають, що усвідомлено вибирають червоний автомобіль ті, хто обожнює привертати до себе увагу широких мас і малюватися на публіці, але володіє запальним характером. Адже червоний – це ще й колір вогню.

Саме тому вкрай популярний червоний автомобіль серед ефектних і гламурних дівчат, активних бізнес-леді і просто красивих жінок, але в гонитві за червоним кольором не відстають від них і молоді, активні і злегка агресивні чоловіки.

Вважається, що червоний колір стимулює вироблення тестостерону, тим самим підвищуючи сексуальну привабливість водія. Але на дорозі про такі речі краще не замислюватися.

Водії червоних автомобілів з числа чоловіків часто люблять агресивні методи водіння, велику швидкість і бажання показати себе на дорозі. Чи варто говорити, що власники таких авто не в пошані у інших учасників руху і викликають лише негативні емоції.

 • Багато водіїв транспорту з сімейства стриманих кольорів впевнені в тому, що за кермом яскраво-червоного автомобіля будь-якого класу сидить або блондинка, або молодий і імпульсивний «мажор», який бажає «утерти всім ніс» і регулярно провокувати аварійні ситуації.
 • Як стверджують психологи, непереносимість червоного кольору може бути викликана комплексом неповноцінності, банальної заздрістю і загрожує безпеці дорожнього руху при прояві неповаги або агресії власником червоного автомобіля до решти водіям.
 • При цьому невдоволення може виникнути ще й від того, що червоний автомобіль завжди асоціюється з пафосом і багатством, адже в червоному кольорі регулярно випускаються дорогі спортивні авто, включаючи легендарний Ferrari.

Червоні машини – реальна користь чи уявна ефектність?

Практичним досвідом водіїв зі стажем доведений незвичайний ефект червоного автомобіля, що підсилює сприйняття швидкості і скорочує візуальне відстань.

Спостерігачеві здається, що червоний автомобіль їде швидше і знаходиться ближче, ніж це є насправді. При паралельному русі сидить за кермом обганяємо автомобіля людина відчуває ілюзію того, що його ось-ось підрізає червона машина.

У всьому винен коктейль з швидкості і агресивного яскравого кольору, підсвідомо викликає відчуття небезпеки у водія обгониться машини. Тому не варто дивуватися тому, що багато рухаються в сусідньому ряду машини при обгоні знижують швидкість і притискаються до протилежного краю дороги – їх відлякує червоний автомобіль.

Іншим явним плюсом яскравого кольору є його знижена аварійність. Шведські аналітики встановили, що ДТП за участю автомобілів темних кольорів відбуваються майже в 60% випадків від загальної маси, тоді як події за участю яскравих і світлих автомобілів ледь перевищують 40%.

Додайте сюди відмінну видимість червоного кольору на дорозі в будь-який час доби з описаним вище ефектом «небезпеки», і можна з упевненістю вважати червоний колір своєрідним захисником водія від нештатних ситуацій.

Втім, від молодецтва і порушення правил він все одно не врятує, тому покладатися на один тільки колір машини ні в якому разі не варто.

Порада

У побутовому плані червоний автомобіль досить невибагливий в догляді, на ньому не видно пил, поверхневі подряпини і не привертають уваги невеликі забруднення. У жарку пору року червоний колір помірно розжарюється, поступаючись транспорту білої і сріблястою забарвлення і однозначно виграючи у чорних і темних кольорів.

Ось тільки в країнах з теплим кліматом і переважаючим сонячним світлом яскраво-червоний колір швидко вигорає на сонці і тьмяніє, але для більшості територій Росії це не має значення.

Який колір машини краще вибрати? Поради від психологів і водіївРозбираємося датчик світла в автомобілі що це таке і навіщо він потрібен.

Види коробок передач, які найчастіше використовуються на автомобілях.

Стаття про гібридні щітки https://voditeliauto.ru/poleznaya-informaciya/aksessuary-i-gadzhety-dlya-avto/shhyotki-stekloochistitelya/gibridnye.html для автомобіля

Відео – червоний колір машини привертає увагу оточуючих:

Може зацікавити:

Автокод – офіційний сайт. Перевірка авто по держномер або ВІН коду

За статистикою, для понад 50% покупців автомобіля колір грає значення не менше, аніж його технічні характеристики. Ринок в даний час представлений широким спектром відтінків.

Прийнято вважати, що, чоловіки частіше вибирають класичні – чорний, синій, сірий, білий, а жінки – відтінки червоного, жовтого, зеленого або блакитного. Але статева приналежність – далеко не вирок по вибору кольору «ластівки».

Ми розповімо про інші критерії, здатних допомогти вам відповісти на питання, який колір автомобіля вибрати.   

Колір автомобіля і психотип водія

Психологи встановили, що вибір кольору авто безпосередньо пов’язаний з психологічними особливостями власника і манерою його водіння і дали кілька рекомендацій.

  • Білий колір символізує світлу мрію. Вважається, що білий вибирають справедливі, але емоційні водії. Їх стиль водіння спокійний і врівноважений.
  • Чорний вибирають люди, спраглі уваги до своєї персони. Про власника такого автомобіля можна сказати – впевнений і цілеспрямований. Їх манера водіння різкувата.
  • Відтінки червоного висловлюють пристрасть, а також любов до влади. Власники червоних машин імпульсивні і запальні, на дорозі можуть нехтувати правилами.
  • Синій воліють люди, які вибирають доброзичливу обстановку навколо. Вони скромні й вдумливі. Це колір стриманості, уважності до деталей і спокою. Серед власників автомобілів синього кольору рідко можна зустріти агресивно налаштованих. А ось надати допомогу на дорозі вони завжди готові.
 • Жовтий автомобіль і його власник виразно виділяються з потоку, до чого і прагнуть. Такі люди, як правило, товариські і спокійні, як в житті, так і на дорозі.
 • Зелений – колір незалежних людей. Вважається, що власники зелених автомобілів претендують на звання «Порушник порядку», адже їх дії на дорозі складно передбачити. У той же час, ці люди постійно прагнуть до чогось нового і відрізняються вірністю і навіть часткою сором’язливості. Володарі машин світло-зелених відтінків, як і власники червоного, відрізняються агресивністю на дорозі.
 • Рожеві відтінок віддають мрійливістю, але тільки коли в міру. Надлишок рожевого сигналізує про несерйозність людини. Однак власники машин «зефірного» кольору тримаються на дорозі шанобливо по відношенню до інших учасників дорожнього руху.
 • Сріблястий частіше вибирають раціональні люди, продумувати кожен крок і не бажають привертати до себе багато уваги. Сірий або сріблястий не підійде людям з активною життєвою позицією, які хочуть виділитися.

З цього випливає, що запальним людям краще вибрати автомобіль, колір якої має «охолоджувальний» ефект – темний або сріблястий. Але, так чи інакше, колірне рішення повинно грунтуватися на ваших відчуттях комфорту і безпеки.

практичність автомобіля

Купуючи автомобіль, мало звернути увагу на його відтінок з естетичної точки зору. Колір машини по-різному впливають на ситуацію на дорогах, на ступінь аварійності, а також має відношення до його практичності.

  • Білий. У негустому потоці такий автомобіль виділяється серед інших, але, якщо щільність знаходження білих автомобілів на маленькій ділянці висока, колір може зливатися воєдино. В сніжного року аварійність такого автомобіля підвищується в рази. Білий не вимагає особливого догляду, адже пил і подряпини на полотні видно несуттєво.
  • Чорний. Такий автомобіль нерідко зливається з кольором асфальту, а в темний час доби і зовсім стає непомітним. Учасниками ДТП власники чорний машин стають частіше за інших. Що стосується практичності – забруднення на такому авто видно відразу, а влітку температура в салоні зростає щохвилини.
  • Червоний. Автомобіль, безсумнівно, привертає до себе увагу, і його намагаються обходити стороною – власники не відрізняються спокійним стилем водіння. Червоні відтінки мають схильність до швидкого вигорання на сонці.
  • Синій. З власником машини синього кольору на дорозі перебувати безпечно зважаючи на його психології, описаної вище. Темні відтінки синього вимагають догляду трохи менше, ніж автомобілі чорного кольору. Світлі відтінки (блакитний) відносяться до «жіночим», пил видно менше, ніж на темному автомобілі. Однак, блакитний колір автомобіля знижує концентрацію на дорозі, якщо їхати слідом за ним протягом тривалого часу.
 • Жовтий. Сам по собі активізує діяльність головного мозку. Забруднення на такому автомобілі помітні, але, якщо підійти з точки зору гумору, виглядають навіть цікаво – залишається тільки даль волю фантазії. За рахунок свого виділяється відтінку, власники жовтих автомобілів рідко стають учасниками ДТП. Однак зростає ризик неправильної оцінки дистанції між учасниками дорожнього руху.
 • Зелений. На ряду з синім, на темних відтінках пил видно чітко. Крім того, в квітуче пору року на тлі чагарників і дерев зелений автомобіль менш помітний. Салатний відтінок є стимулятором імунної системи, а пил на такому автомобілі видно лише злегка.
 • Рожевий. Безумовно жіночий колір. Рідко можна зустріти машину брудною. На дорозі до учасників руху на рожевих залізних конях відносяться з побоюванням – існує думка, що замість серйозного ставлення до дорожньої ситуації, автовласники «літають в хмарах». Але, ймовірно, подібне ставлення складається лише тому, що спрацьовує асоціативний зв’язок.
 • Сріблястий. Практичний колір з точки зору догляду – забруднення і подряпини не будуть кидатися в очі. Влітку, відбиваючи сонячні промені, кузов не дозволяє перегріти салон автомобіля. Але в темний час доби сіра машина мало помітна на дорозі, тому рекомендується вживати заходів, щоб уникнути ДТП.

Вибираючи відтінок свого автомобіля, слід правильно розставити пріоритети – чи потрібен вам яскравий автомобіль, щоб привертати увагу, що грає на безпеку і красу, або ж ви прихильник практичності і не маєте великого бажання проводити з ганчіркою щовечора.

Вибір кольору автомобіля по знаку зодіаку

У виборі кольору машини можуть допомогти зірки. Астрологію ніхто не відміняв! Це, звичайно, не означає, що потрібно сліпо довіритися радам звіздарів, але врахувати їхні рекомендації можна.

  • Овни. Активні і вперті особистості. Вибір віддають жвавим двигунів. На дорозі нерідко виявляють дитячість, ніж підвищують ризик створення аварійної ситуації. Колір, що підходить за темпераментом – червоний, але, беручи до уваги стиль водіння, можна придивитися до машини жовтого кольору. Жінкам більше підходять блакитні відтінки.
  • Телець. Спокійний, врівноважений тип. В автомобілях воліють надійність і комфорт. Тельцям сміливо можна зупиняти вибір на будь-якому кольорі від світлого до темного відтінків, виключаючи дратівливий червоний, який має безпосереднє відношення до знаку зодіаку.
  • Близнюки. Великі поціновувачі «вітру у волоссі». Вони непостійні в своєму настрої, їх подвійність проявляється і на дорозі. Як представники повітряної стихії, частіше купують авто «небесних» відтінків, але не нехтують яскравими квітами – помаранчевим або жовтим.
 • Рак. Водії, схильні до переживання за своїх залізних коней. Прихильники комфорту, практичності і надійності. Для представників цього знака, автомобіль – другий дім. Тому колір повинен бути таким же комфортним. Раки часто уникають «кричущі» кольори, віддаючи перевагу спокійним відтінкам зеленого, синього, жовтого і сірого.
 • Лев. Представник вогненної стихії, любитель виділитися на тлі інших. Автомобіль повинен відповідати своєму власникові, а його колір підкреслювати якості особистості. Леви часто виключають у виборі чорний колір, але не нехтують темно-синім або бордовим. Знаку краще купити машину яскравих відтінків – червоного або жовтого.
 • Діви. Дуже відповідально підходять до вибору автомобіля, який в подальшому міститься в чистоті. Вибір кольору виходить з практичних міркувань – білий, сірий, синій або бордовий.
 • Ваги. Врівноважені за своєю природою представники зодіакального циклу. Цінують естетику автомобіля, тому і на пошуки ідеального витрачають велику кількість часу. На дорозі прагнуть все ретельно оцінити, але в критичній ситуації не завжди встигають прийняти вірне рішення. Найчастіше вибирають відтінки зеленого.
 • Скорпіон. Схиляються до вибору автомобіля, здатного розвинути високу швидкість. Однак вони ж уміють вийти з ДТП з незначними подряпинами або зовсім цілим. Кольори цей знак вибирає під стать своєму темпераменту гонщика – всі відтінки червоного або жовтий, але можуть придивитися і до чорного.
 • Стрілець. Любителі подорожей і простору. Цей знак зодіаку, як правило, обізнаний у всіх новинках на автомобільному ринку. Стрільці купують машини, на вигляд здаються грізними. Вибрані кольори виділяють такий автомобіль – жовтий, фіолетовий або зелений.
 • Козеріг. Вибирає практичний автомобіль без надмірностей, здатний подолати складні перешкоди. Увага залучати не люблять, а тому колір машини вибирають з широкого спектру темних або сірий.
 • Водолій. Прихильник комфорту, любить велику кількість кнопок і дисплеїв. Колір автомобіля повинен відповідати внутрішньому змісту – яскраві відтінки підійдуть як не можна до речі.
 • Риби. Непередбачуваний знак зодіаку. Швидкість допомагає їм розслабитися, але в силу своєї високої емоційності, часто стають учасниками ДТП. Рибам слід придивитися до відтінків своїй стихії – синім, або зеленим.

Звичайно, кожна людина унікальна, знак зодіаку вказує тільки на загальні риси характеру. Рекомендації, дані вище, дають вам напрямок для роздумів – вибрати колір машини по знаку зодіаку або вибрати інший критерій. 

Вибір кольору по фен-шуй

Вибір забарвлення вашого «коня» за знаком зодіаку не єдиний спосіб звернутися до астрології. Якого кольору купити машину допоможуть стихії, які відзначають експерти. Кожній з п’ять стихій відповідають свої відтінки. Визначити свою стихію просто – по останній цифрі року вашого народження.

  • Стихія Металу (0 або 1). Найкраще підійдуть відтінки сірого, золотого або білого, схожі на колір стихії.
  • Стихія Води (2 або 3). Представникам стихії краще купити автомобіль чорного кольору і синіх відтінків, що дозволяють додати стриманості та розсудливості.
  • Автовласникам стихії Дерева (4 або 5) підійдуть машини зеленого кольору, які заспокоять водія і додадуть відчуття стійкості, властивої представникам цих знаків.
  • Стихія Вогню (6 або 7). Вибір за червоними відтінками, які надають впевненості автовласникам.
  • Стихія Землі (8 або 9). Придивіться до бежевому автомобілю, коричневому або жовтому.

Ці кольори добре підходять для кузова. Салон авто необхідно вибирати так, щоб кольори гармонійно поєднувалися один з одним. 

Прикмети і забобони

Автовласники не обходять стороною прикмети і забобони, адже деякі з них дійсно збуваються. Кольори автомобіля це так само стосується. Американці кольором, що приносить лиха на дорозі, вважають зелений. За статистикою, саме зелені машини частіше потрапляють в аварії.

Австралійці, як і багато інших, вважають найбільш аварійними чорні авто, а найбезпечнішим – білий. Про червоний кажуть – частіше зупиняють на постах ДПС для перевірки. А автомобіль коричневого кольору сам по собі є оберегом і застерігає себе від угону.

Загальні прикмети при покупці машини залишаються незмінними на протязі довгого часу. Про те, що необхідно «відзначити» придбаний автомобіль, знає багато хто. Також вважається, що у автомобіля є своя механічна душа, а значить ставитися до нього варто шанобливо, можна навіть підібрати ім’я.

Вважається, що з часом, коли автомобіль і його власник стають одним цілим, «залізний кінь» може сигналізувати про стан водія.

Так, без причин перегрівається двигун може означати накопичений усередині власника гнів, а запотівають скла сигналізують про можливі проблеми із зором і слухом або про те, що в житті водія є щось, на що він не хоче звертати увагу. 

«Зустрічають по одягу – проводжають по розуму» – прислів’я стосується і автомобіля. Зустрічають машину дійсно по її зовнішньому вигляду – форма кузова, колір або ступінь забруднення, а за розум приймаються її технічні характеристики.

Як вибрати колір автомобіля – по знаку зодіаку, довіряючи філософії фен-шуй, віддаючи перевагу практичності або естетиці – справа кожного.

Але робити висновки про водія, грунтуючись виключно на обраному ним відтінку своєї машини, нерозумно, але, тим не менш, деякі висновки зробити дійсно можна. 

Зверніть увагу

Наостанок нагадуємо, не варто сліпо довіряти продавцю автомобіля, навіть якщо машина вам дуже сподобалася. Заздалегідь перевірте історію автомобіля і забезпечте себе від невигідною угоди.

Колір авто з фен-шуй: поради, як підібрати правильний автомобіль

В наші дні розмаїття смаків та світоглядів, автомобіль став не просто засобом пересування, а як би продовженням нас, способом, за допомогою якого ми можемо продемонструвати нашу індивідуальність і особистісні установки.

Сьогодні автовиробники, бажаючи догодити якомога більшій кількості клієнтів, пропонують величезне різноманіття кольорів своєї продукції. Цей вибір став настільки великий, що, часом, вирішивши купити автомобіль, складно визначитися з бажаним кольором.

Хтось вважає за краще орієнтуватися на власне уявлення про естетику, для кого-то важливим є практичні моменти, на зразок безпеки авто на дорозі і «немарка» кольору.

Але, як стверджують езотерики, колір автомобіля може істотно впливати на наше матеріальне, фізичне і психологічне благополуччя.

І якщо ви належите до розряду людей, прислухаються до містичним вченням, сьогодні ми розповімо, як вибрати колір авто з фен-шуй.

Древнекитайская практика фен-шуй, метою якої є пошук сприятливих потоків енергії ци на благо людини, давно має систему, за допомогою якої можна вибрати найщасливіший і щасливий колір автомобіля.

Що таке парамагнітна фарба, яка змінює колір авто з пульта

Наприклад, за системою фен-шуй, якщо вам не вистачає драйву і рішучості, червоний автомобіль зможе привнести позитивно заряджену енергію, налаштувавши на вчинення сміливих вчинків. З іншого боку, чорний або сірий автомобіль заспокоїть і зменшить випробовуваний гнів на адресу інших учасників дорожнього руху.

Білий колір авто продовжує залишатися найпопулярнішим

 • Подібне застосування ефектів кольоротерапії в фен-шуй здійснюється на основі обчислення числа Гуа, або як його ще називають числа долі, у веденні якого знаходиться сумісність людини з його житлом, автомобілем або робочим місцем.
 • Варто розуміти, що число Гуа, яке вираховується індивідуально для кожної людини, автомобіля або приміщення, не має нічого спільного з нумерологією, просто в ньому цифрами, а не китайськими ієрогліфами, описуються енергії, які варто враховувати для сприятливого поєднання.

Тому, для розуміння, який колір автомобіля по фен-шуй вам підходить, слід, перш за все, вирахувати ваше особисте число Гуа. Навіть, якщо зараз ви не перебуваєте в стані вибору автомобіля для покупки, зрозумівши, яке число Гуа вам відповідає, зможете додати в існуючий транспорт впливають позитивно елементи і деталі потрібних кольорів (чохли на сидіння, подушки, і ін.).

колір автомобіля

Що первинне? Буття визначає свідомість, як писав Карл Маркс, або навпаки? Очевидно, що навколишнє середовище і стиль життя взаємопов’язані зі свідомістю людини. Вивчаючи психологію, можна прийти до висновку, що все, що оточує людину, все, що побічно або безпосередньо пов’язано з ним, може багато розповісти про властивості його особистості.

Наші мобільні пристрої, одяг, аксесуари і, звичайно, автомобілі, які ми вибираємо, є продовженням нашої особистості, стереотипів мислення і, можливо, незадоволених потреб. Правильний вибір кольору автомобіля підкреслить вашу індивідуальність, знизить ймовірність ДТП і навіть трохи заощадить паливо.

Видатні фізики, філософи, теоретики образотворчого мистецтва, психологи і психофізіологи сходяться на думці, що колір надає серйозний вплив на людину – психічне і фізичне.

важливо

Від органів зору сприйняття кольору «переходить» на внутрішні органи і доходить до тактильних і навіть, в окремих випадках, звукових відчуттів.

Колір впливає на кров’яний тиск: воно підвищується від синього до зеленого, від жовтого до червоного (в сукупності і окремо), а зворотний процес відбувається при зворотному пред’явленні стимульного матеріалу. Існують «школи» зцілення за допомогою кольору.

А якщо людина втомилася від одного кольору, то треба подивитися на протилежний по спектру, і тоді психоемоційний стан зміниться на протилежне. Кольори і їх відтінки роблять різний вплив на стан людини: червоний – на фізичне, жовтий – на розумовий, а блакитний – на емоційний.

Широко відома «методика колірних виборів» швейцарського психолога Макса Люшера. Цей тест дозволяє провести швидкий, але глибокий аналіз особистості на основі інформації, отриманої при простому відборі квітів по мірі їх суб’єктивної приємності.

Вважається, що сприйняття кольору об’єктивно і універсально, але колірні переваги є суб’єктивними, і ця різниця дозволяє об’єктивно виміряти суб’єктивні стану за допомогою колірного тесту.

Любіть тести? Швидко назвіть три кольори! Перший колір, званий людиною, характеризує особистість в даний момент, другий колір є робочим, третій показує взаємини з оточуючими, як людина до них відноситься.

Найбільша транснаціональна корпорація DuPont в результаті дослідження з’ясувала, що зараз покупцями найбільш затребувані білі автомобілі. Таку моду диктують покупці з Північної Америки – їм захотілося чогось світлого, вони втомилися від світових криз, різних неприємних подій і жалоби, їх супроводжуючих.

У західній культурі білий колір символізує чистоту, спокій, мир, тишу, світло і повноту життя. А найпопулярнішими залишаються сріблястий і сірий, далі йдуть чорний і білий.

Порада

З’ясувалося також, що світлі автомобілі споживають менше палива: корпус автомобіля менше нагрівається, і автовласник економить за рахунок менш інтенсивної роботи кондиціонера в салоні.

А як розподіляються популярні кольори автомобілів по континентах, в залежності від національних і культурних особливостей, можна побачити на діаграмах.

Від кольору автомобіля залежить, наскільки він помітний на дорозі іншим учасникам руху. Найчастіше в ДТП потрапляють машини чорного, коричневого, а також зеленого кольору: вони зливаються з навколишнім середовищем і невиразні в умовах поганої видимості.

Найбезпечніші кольору в порядку спадання – сріблястий, білий, червоний. Водії автомобілів таких кольорів в два рази рідше стають учасниками аварій, ніж власники середньостатистичних за кольором авто.

А надто строкаті і помітні автомобілі небезпечні, вони відволікають увагу інших учасників руху.

Цікавий факт, відкритий американськими психологами в 2009 році: самими сексуально привабливими для жінок вважаються водії автомобілів сріблястих відтінків, а найменш привабливими більшість жінок називають власників зелених, сірих і білих автомобілів.

У дослідженні, проведеному нещодавно Мічиганської Colburn Group Insurance, з’ясувалася прямий взаємозв’язок між кольором автомобіля і стилем водіння. Хочете знати, що колір автомобіля говорить про вашу індивідуальність?

Автомобіль срібного кольору (престиж, багатство і розкіш) вибирають елегантні, спокійні, врівноважені люди, зеленого – навпаки, егоїстичні, іноді ревниві і примхливі (вибір яскраво-зеленого), зате дуже серйозні і сумлінні. Цей колір приносить спокій і умиротворення, знижує стрес. Найчастіше любителі зелених відтінків знають, як тримати емоції в рівновазі.

Зверніть увагу

Жовтий автомобіль – ознака безтурботного оптиміста з багатою уявою, золотий – незалежної людини, а сірий вибирають спокійні люди, тверезо мислячі, повністю присвятили себе своїй роботі. Цей колір символізує стабільність і впевненість у своїх силах.

Найобережніші – водії синіх автомобілів, цей колір пов’язують з флегматичним типом темпераменту. Сині відтінки навіть більшою мірою, ніж зелені, здатні привнести спокій в повсякденне життя. Водії автомобілів темно-синіх відтінків дуже впевнені, і на них можна покластися – не підведуть.

Енергійні люди, з швидкою реакцією, що знаходяться в постійному русі, вибирають автомобілі червоного кольору. Червоний колір – це сміливий вибір, що дозволяє виділитися з натовпу, вибір пристрасного, сексуального людини, трохи різкого. Іноді червоний вибирають ті, кому не вистачає впевненості в собі. Рожеві автомобілі часто вибирають ніжні, люблячі люди. Вони люблять посміхатися.

Чорний колір машини – вибір консервативного людини, професіонала в кар’єрі і житті. Людиною з чорним автомобілем складно маніпулювати. Гладкий чорний автомобіль є втіленням сили і влади.

Стиль водіння часто носить екстремальний характер. Білий підійде перфекціоністам, люблячим чистоту, акуратність, молодим в душі. Брудно-білий автомобіль змушує вас виглядати неохайно і байдуже.

Помаранчевий – дуже енергійний, підходить для ексцентричних, товариських, веселих і відкритих. Якщо у вас коричневий автомобіль, це означає, що ви надійні. Ви вірні собі і оточуючим, відповідальні і гідні дружби.

Окремо розповім про фіолетовому, бузковому і його відтінку – бузковому. Цей рідкісний колір підійде для творчих людей – оригіналів і індивідуалістів, проте темно-фіолетовий – дуже важкий колір, при надлишку призводить до депресії. Часто відтінки фіолетового вибирають люди, охочі змін.

Звичайно, немає сенсу судити про людину, грунтуючись тільки на кольорі його автомобіля. Вибір, якщо він, звичайно, взагалі був, міг грунтуватися не тільки на смак автовласника.

важливо

Є ще багато критеріїв: технічні параметри, престиж марки, практичність, незграбні або гнучкі форми … Але якщо вибір людиною робився «під себе», то до інформації, яку про нього розповідає автомобіль, можна і потрібно прислухатися.

Можливо, ви дізнаєтеся щось нове про імідж своїх знайомих.

Май 5, 2012Автопсіхолог

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…