Місце Найменування Характеристика в рейтингу
Кращі присадки для бензинових двигунів
Кращі присадки для дизельних моторів
Кращі герметизирующие присадки
 • 10 кращих антигелів для дизельного палива

Нафтохімічна промисловість не забуває про автомобілістів, випускаючи різні присадки для продовження терміну служби транспортних засобів. Поява чудодійних добавок було неоднозначно сприйнято вітчизняними автолюбителями.

Кому-то вони допомогли уникнути дорогого ремонту, а хтось упевнений, що викинув гроші на вітер. Не у всіх випадках присадки можуть виручити автовласника, особливо якщо двигун машини повністю “убитий”. Найчастіше добавки являють собою корисну профілактику або дрібний ремонт ще робочого мотора.

До того ж сьогодні все більше звужується поле діяльності присадок, про що зазвичай написано в інструкції, що додається. На жаль, нашим людям колись досконально вивчати рекомендації виробника, чому користувачі і не отримують очікуваного ефекту.

Зверніть увагу

Які ж присадки на сьогоднішній день вважаються кращими для двигуна? Тут варто звернути увагу на кілька моментів.

 1. В першу чергу необхідно визначити призначення купується присадки. Якщо двигун “плаче олійними сльозами”, то не варто підвищувати йому компресію. Краще звернути свій погляд на спеціальні герметики.
 2. Проблему шумності і димності також можна вирішити за допомогою добавок для двигуна. Потрібно тільки вибрати підходящий варіант для свого мотора. Враховувати необхідно не тільки тип силового агрегату (бензиновий, дизельний), але і основу масла ( “мінералка”, напівсинтетика, синтетика).
 3. Коли діагностичні дослідження показують, що силовому агрегату залишилося прожити не так вже й багато мотогодин, то відтягнути капітальний ремонт здатні присадки-реметаллізанти. У їх складі присутні металеві частинки, які утворюють на поверхні зношених деталей міцний шар. В результаті зменшуються зазори, мотор запускається краще, у нього з’являється тяга. Але дія реметаллізантов обмежується декількома десятками тисяч кілометрів пробігу.

В наш огляд потрапили кращі присадки для двигунів різних типів. Рейтинг складений з урахуванням відгуків вітчизняних автовласників.

Відмінною рисою бензинових моторів є висока температура в камерах згоряння. Тому присадки повинні володіти термостійкістю, як і утворені ними покриття і плівки.

3 Hi-Gear SMT2

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Продовжити термін служби старих бензинових моторів допоможе присадка Hi-Gear SMT2. Склад додається в моторне масло, що призводить до оптимізації тертя між деталями і вузлами. Це особливо корисно для зношеної поршневий і шатунной груп, де утворюються великі зазори. У присадці є інноваційний кондиціонер SMT2, завдяки якому вдається знизити динамічні навантаження на важливі деталі силового агрегату. Як наслідок, старий мотор отримує другу молодість. Численні тести показали, що довговічність можна збільшити в 2-2,5 рази. А це означає, що капітальний ремонт вдасться трохи відстрочити.

По-різному автолюбителі відгукуються про присадці Hi-Gear SMT2. Одні хвалять за збільшення терміну служби двигуна, полегшений запуск, економію палива. Інші незадоволені короткостроковим ефектом від використання, іноді відсутні поліпшення в роботі мотора.

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Надійний захист бензиновому двигуну надає німецька присадка Liqui Moly CeraTec. Основою добавки став молибдено-органічний комплекс, який доповнений керамічними мікрочастинками. Регулярне застосування складу дозволяє підвищити стійкість до зношування металевих деталей і механізмів.

Антифрикційний ефект досягається за рахунок згладжування мікроскопічних нерівностей всередині двигуна, що сприятливо позначається на ковзанні. Тривалість дії присадки зберігається протягом 50 тис. Км пробігу.

Після додавання складу в масло відзначається зниження витрати мастильного матеріалу і бензину, силовий агрегат працює тихіше.

Вітчизняні автомобілісти у відгуках вказують такі сильні сторони присадки Liqui Moly CeraTec, як економічність роботи двигуна, збільшення ресурсу, тривала дія. З недоліків відзначається висока ціна, не завжди вдається поліпшити роботу двигуна.

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Вітчизняний виробник зробив кращу відновлює присадку, яка захищає двигун від зносу. Це Супротек триботехнические склад “Active” (Актив Бензин) для додавання в масло. Склад призначений для використання в бензинових авто, які мають пробіг до 50000 км.

Її можна застосовувати як в звичайних атмосферник, так і в форсованих і турбованих силових агрегатах. Присадка не змінює властивостей мастильного матеріалу, а сприяє утворенню нових плівок, що знижують тертя. Особлива структура нового поверхневого шару частково відновлює зношені деталі і оптимізує зазори між труться елементами.

Застосування складу підвищує термін служби двигуна внутрішнього згоряння, захищає вузли при підвищеному навантаженні.

Автовласники в відгуках згадують такі позитивні моменти застосування присадки, як полегшений запуск холодного двигуна, невелике зниження витрати масла і бензину. Надії деяких автомобілістів цей склад не виправдав.

У дизельних двигунів з часом виникають проблеми з компресією, підвищується рівень шуму і димність. При покупці присадок слід з’ясувати можливість їх застосування в дизелях.

4 RESURS DIESEL

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Для відновлення зношених дизельних двигунів вітчизняний виробник пропонує реметаллізант RESURS DIESEL. Присадка призначена для додавання в нове моторне масло під час заміни мастильної рідини і фільтруючого елемента. Склад відрізняється стійкістю до дії центрифуг і турбін, запобігаючи сухе тертя під час холодного запуску або при сильних навантаженнях. Виробник обіцяє збільшення ресурсу роботи двигуна до 20 тис. Км, а турбокомпресора до 1 року. Серед корисних властивостей реметаллізанта слід зазначити зниження чаду масла (до 5 разів), економію палива (до 10%), підвищення компресії (до 40%). Рекомендується використовувати присадку при пробігу авто більше 60 тис. Км.

Користувачі встигли по достоїнству оцінити якість добавки RESURS DIESEL. У багатьох випадках дизельні мотори стають потужнішими, працюють тихіше, краще запускаються. Деякі автовласники скептично відгукуються про можливості присадки, т. К. Помітних поліпшень не виявили.

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Вітчизняна компанія ASTROhim створила саму доступну присадку для двигунів АС-627. Вона призначена для додавання в масло (обсяг до 6 л) дизельних і бензинових двигунів. Рекомендується застосовувати новий склад в автомобілях з великим пробігом.

В першу чергу благотворний вплив добавки проявляється за рахунок усунення зазорів, які стали наслідком природного зносу деталей. Це особливо важливо для ущільнення поршнів в циліндрах дизельних моторів. Склад сприяє відновленню робочої компресії як в легкових і вантажних авто, так і в сільськогосподарській, спеціальної, будівельної техніки.

Застосовувати добавку можна з будь-якими типами мастильних матеріалів, в процесі роботи композиція підтримує оптимальний баланс моторного масла.

Вітчизняні автовласники позитивно відгукуються про доступність і можливості присадки АС-627. Вона швидко підвищує компресію, покращуючи запуск дизеля і збільшуючи його потужність.

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Унікальний трібосостав з дрібнодисперсних мінеральних порошків певного складу і строго підібраною фракційності здатний поступово формувати на поверхнях, що труться двигуна шар, стійкий до тертя і зносу.

На відміну від звичайних присадок до мастил, які просто підвищують ковзання і повинні бути присутніми в мастилі постійно, його рекомендується застосовувати або одноразово, або періодично, але з великими інтервалами.

Крім того, позитивний ефект обробки препаратом проявляється відразу в декількох напрямках: спочатку з деталей двигуна знімається нагар, що призводить до поліпшення умов роботи і зменшення зносу, потім утворюється захисна наноплівка, що володіє низьким коефіцієнтом тертя, і паралельно відбувається згладжування подряпин, що з’явилися в процесі експлуатації двигуна.

Таким чином, триботехнические присадка «Актив Дизель» є дієвим «ліками» для мотора, який вже має значний ступінь зносу, але при цьому ще досить живий: немає критичного витрати масла, високого тиску картерних газів і компресія в циліндрах досягає хоча б 8 кг / см2.

Власник такого автомобіля може розраховувати на істотне поліпшення його характеристик. Судячи з численних відгуків, воно виражається в помітному зниженні витрати палива і шуму двигуна, збільшення його ресурсу, підвищення чуйності машини на педаль і динаміки розгону.

А ось сильно зношене «серце» присадка, швидше за все, не врятує, і про це виробник чесно попереджає покупців.

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Найсучасніші розробки бельгійський виробник впровадив в присадці Bardahl Full Metal. Склад допомагає продовжити життя дизельному двигуну при сильному зносі. Завдяки запатентованій технології Bardahl Polar Plus вдалося підвищити адгезію масляної плівки. Навіть після тривалого стояння на холоді, масло залишається на деталях, зменшуючи зазори в поршневий групі.

Також масляна плівка знижує тертя в таких навантажених вузлах, як колінчастий і розподільний вал. Застосування добавки позитивно позначається на економії палива і витраті масла. У вихлопних газах дизельних авто знижується концентрація сажі і гару, дим стає світліше.

Слід зазначити, що в складі немає твердих частинок, тому не відбувається засмічення масляного фільтра і внутрішніх порожнин двигуна.

У відгуках автолюбителі хвалять добавку Bardahl Full Metal за поліпшення запуску дизельного двигуна, підвищення його потужності, зменшення димності. Головним недоліком присадки є висока ціна.

У будь-якого двигуна з часом з’являються течі масла. Найкраще вирішувати цю проблему заміною гумотехнічних виробів. Але в деяких випадках швидше і дешевше обійдеться введення присадок-герметиків.

3 AC-625

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Швидко і дешево усунути течі масла в двигуні допоможе вітчизняна присадка AC-625. Вона підходить як для бензинових, так і для дизельних моторів з турбонаддувом. Засіб ефективно бореться з витоками мастильного матеріалу завдяки розм’якшення гумових прокладок і сальників. Герметик не робить побічного впливу на роботу моторного масла, при цьому він до заміни буде запобігати появі течі в силовому агрегаті. Обсягу одного флакона достатньо для змішування з 6 л масла. Присадку найкраще вводити під час заміни мастильної рідини і фільтра, але тільки після прогріву двигуна до робочої температури. Склад може використовуватися з будь-якими типами моторних масел.

Автовласники в відгуках згадують про такі достоїнства вітчизняної добавки AC-625, як доступність і ефективність. З недоліків користувачі відзначають недовговічність герметизації.

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Швидке і ефективний засіб для усунення течі маслопроводов двигунів створили фахівці компанія Liqui Moly. Присадка Oil-Verlust-Stop справляється не тільки з тріщинами в шлангах, а й робить інші гумові деталі (сальники, прокладки) більш еластичними.

Сприятливо позначається застосування складу і на зниженні шуму, димності двигуна під час роботи. Це пояснюється поліпшенням властивостей маслос’емних ковпачків і гидрокомпенсаторов. Застосовувати композицію можна в бензинових і дизельних двигунах, обсягу флакона вистачить для змішування з 3-4 л моторного масла.

Перші ознаки відновлення герметичності слід очікувати після 600-800 км пробігу.

Досвідчені водії помітили ряд позитивних моментів від використання присадки Oil-Verlust-Stop. Усуваються течі масла, знижується рівень шуму і димність, підвищується довговічність маслопроводов. На жаль, не всі дефекти масляних шлангів вдається нівелювати.

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Ефективною присадкою для усунення течі масла в двигуні є склад Hi-Gear “Стоп-текти”. Виробник запатентував особливу полімерну формулу, яка зупиняє витік моторного масла через сальники і прокладки. Добавка вводиться в мастильну рідину, де вона рівномірно поширюється.

Разом з маслом унікальний склад проникає через мікроскопічні отвори і тріщини. При контакті з повітрям відбувається полімеризація присадки, завдяки чому відновлюється герметичність двигуна. Затверділа частина добавки міцно і довго забезпечує надійність з’єднань.

Що залишилися в маслі молекули присадки працюватимуть до планового обслуговування, запобігаючи появі нових витоків.

Автомобілісти позитивно відгукуються про працездатність кошти, особливо виручає “Стоп-теча” при зносі передніх і задніх сальників коленвала.

Увага! Представлена вище інформація не є керівництвом до покупки. За будь-якої консультацією слід звертатися до фахівців!

Яка присадка для двигуна краще

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Фото з сайту gruzovik38.ru

Останнім часом в авто магазинах з’являється все більше спеціалізованих присадок, спрямованих на поліпшення роботи ДВС. Виробник обіцяє поліпшення динамічних показників термін служби агрегату, проте, деякі автолюбителі з цим не згодні і вважають, що такі кошти тільки погіршують роботу мотора.

Через підвищеного інтересу до такого роду домішок на ринку з’явилося досить багато «плацебо», добавок, які по суті є пустушками. Щоб уникнути покупки таких рідин ви захочете детальніше ознайомитися з ринком автомобільних препаратів.

У статті ми докладніше поглянемо на всі засоби і з’ясуємо, яка присадка для двигуна краще.

Вибір необхідного засобу

Перед тим як ми виберемо найкращу присадку для двигуна, давайте розберемося, які типи домішок присутні на нашому ринку. Якщо узагальнити, то виділяють наступні три типи добавок:

 • Паливні присадки. Мабуть, найбільша група. У неї входять як домішки для бензинових агрегатів, так і для дизельних.
 • Добавки в двигун. Засоби такого типу виливають прямо в маслоприемник.
 • Присадки для коробки перемикання передач. Заливають такі домішки в масло КПП.

Якщо ви задумалися про покупку такого автомобільного препарату, вам варто звернути увагу на:

 • На якому паливі їздить ваш транспортний засіб.
 • Коробку передач: механічна або автоматична.
 • В’язкість масла, а також його виробник.
 • Тип масла: синтетика або мінеральне.

Тепер давайте поговоримо про те, які бувають присадки, в залежності від їх призначення:

 • Ті, що змінюють в’язкість масла. Вони корисні при вкрай високої або холодному кліматі.
 • Очищаючі. Домішки такого типу прибирають нагар зі свічок і «полощуть» двигун зсередини.
 • Антикорозійні. Не дають двигуну іржавіти.
 • Захисні. Обволікають мотор, щоб уникнути появи задирок.

Варто відзначити

Досить корисно заливати моторне масло в купе з присадкою. Особливо це важливо для нових автомобілів. Домішка сприяє кращій притирке складових, що так важливо при обкатці машини. Присадки такого типу створюють металокерамічний шар в ДВС.

Зараз розповімо, які бувають добавки, в залежності від їх складу:

 • Домішки з використанням металлоплакирующих засобів. Використовуються для шліфування поверхні деталей двигуна, а також для утворення захисного шару. Експлуатація таких добавок допоможе замаскувати вади, що з’явилися в результаті роботи ДВС. Як підсумок, покращиться робота поршневої групи і колінчастого вала.
 • Присадки з використанням поліефірів і Хлорпарафіни. Такі кошти спрямовані на видалення продуктів горіння при високих температурах, які з’являються при роботі мотора.
 • Відновлюючі суміші. Виправляють поверхню деталей, схильних до тертя. Присадки такого типу рекомендуються для автомобілів з великим пробігом, так як можуть збільшити ресурс вашого двигуна.

Далі поговоримо про конкретні приклади і виберемо, які присадки краще лити в двигун.

Liqui Moly CeraTec

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Фото з сайту Repka.UA

Однією з найбільш купованих і перевірених сумішей в цьому сегменті є Liqui Moly CeraTec. Заправляється домішка прямо в маслоприемник. З назви стає ясно, що головний компонент суміші – рідка кераміка. Крім цього там присутні магній, кальцій, а також дисульфід молібдену, який сприяє зниженню тертя.

Досягається такий ефект через антифрикційних характеристик компонента. У складі присутній і нітрид бору, з його допомогою присадка з’єднується з металом всередині двигуна і утворює рівну поверхню.

Плюси використання такої присадки:

 • Зменшення зносу деталей на 1/3.
 • Невеликий приріст потужності.
 • Зменшення витрати палива.
 • Стабілізація роботи ДВС з великим пробігом або моторів, що працюють в граничних режимах.

Є й одне «але». Перед тим як влити такий засіб, двигун необхідно промити. Присадку можна також додати в чисте масло. Одного сеансу використання CeraTec вистачає на півсотні тисяч кілометрів, а вартість становить близько півтори тисячі рублів.

RVS Master Engine

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Фото з сайту rvsmaster.ru

За своєю суттю, присадка схожа з попередньою. У цій суміші також присутній керамічне покриття.

Відмінною рисою стане те, що в лінійці цього виробника є добавки як для легкових автомобілів, так і для вантажівок або мотоциклів. Велика частина домішки – суміш магнію і кремнію.

Плівка, утворена всередині двигуна хоч і тонка, але вона добре захищає ДВС навіть при роботі в граничних режимах.

Присадки цього виробника не тільки захищають метал, але і відновлюють невеликі подряпини або відколи. Це сприяє нормалізації компресії в циліндрах і повернення до паспортних даних.

Крім цього, суміш сприяє припиненню «жора» масла, що природно впливає на мотор кращим чином. Один флакон, розрахований на чотирьохлітровий масляний бак, коштує трохи більше півтори тисячі рублів.

Термін служби такого «ліки» становить близько ста тисяч кілометрів.

Bardahl Full Metal

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Фото з сайту Bardahl.Msk.Ru

Такий препарат підійде вам в екстрених випадках, наприклад, якщо ви помітили що ваш двигун став різко гірше працювати. У складі цієї добавки переважає фосфор, який сприяє зменшенню тертя і убезпечить вас від появи задирок. Також присадка нормалізує склад масла. Тертя стане мінімальним навіть при великих навантаженнях.

Чому варто звернути увагу на цю суміш, задаючись питанням які кращі присадки для бензинового двигуна, який став «барахлити»? Тому що в складі цієї присадки присутній цинк.

Він накладається на уражені ділянки внутрішніх деталей ДВС, тим самим згладжуючи сколи та тріщини. Однак, не розраховуйте на те, що домішка чудесним чином «вилікує» двигун. Якщо мотор вимагає капремонту однієї присадкою тут не обійтися.

Bardahl Full Metal – швидше засіб профілактики.

Згідно з тестами, добавка знижує знос на 40 відсотків, також зменшує ризик появи задирок на цілих 80 відсотків. Однак, так як в складі немає чистячих елементів, суміш слід заливати тільки в чисте масло. Вартість одного флакона близько двох-двох з половиною тисяч рублів, а одного флакона вистачить на масляний бак об’ємом шість літрів.

3ton Plamet

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Фото з сайту wikimart.ru

Така присадка прекрасно підійде для нового двигуна, якому слід пройти обкатку. Виробник заявляє істотне зниження тертя, а відповідно і знос деталей зменшується. У складі присутні мідь, цинк і бор. В купе ці метали створюють міцний захисний шар на всіх запчастинах ДВС.

Тести показують, що ресурс роботи двигуна, при використанні присадки, збільшується на ¼. Добавку слід додати в свіже масло при першій заміні. Зазвичай це відбувається при пробігу від п’яти до десяти тисяч кілометрів.

Bardahl Hydraulic Valve Lifters

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Фото з сайту powerenhancer.co.uk

У деяких старих автомобілях для управління клапанами використовуються гидрокомпенсатори. Система цікава, так як не вимагає регулювання теплових зазорів, однак, ДВС комплектуються такою структурою особливо чутливі до якості масла, що заливається. При використанні невідповідною мастила двигуна гидрокомпенсатори забиваються, як результат – підвищений знос і поява стуку.

Дана присадка служить для профілактики таких проблем. У складі є цілий комплекс миючих засобів, які перешкоджають відкладенню гару і інших частинок всередині мотора. Як показують тести, при використанні такої суміші термін служби системи збільшується в кілька разів.

Вартість добавки – близько восьмисот рублів за баночку. Розрахований флакон на масляний бак об’ємом чотири літри. Присадку рекомендується використовувати при кожній заміні мастила.

Suprotec

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Фото з сайту avtowithyou.ru

Однією з найпоширеніших сумішей на ринку є Suprotec. Цей склад з’явився досить давно і, згідно з відгуками власників, є перевіреною і якісної домішкою. Добавка продається не тільки для бензинових агрегатів. Тому задавшись питанням яка найкраща присадка в дизельний двигун, зверніть увагу на цей бренд.

Suprotec – триботехнический склад, а відповідно він впливає на всі металеві площині всередині ДВС. У складі присадки присутній металлоплакирующих склад.

У зв’язку з цим поверхні мотора очищаються від утворився нальоту, іржі і покриваються щільним захисним шаром.

Як результат – всі невеликі відколи, тріщини і подряпини обволікаються, а ресурс двигуна збільшується.

Suprotec також містить дрібнодисперсні мінерали природного походження. Вони допомагають утворити захисний шар і сприяють зниженню тертя. Освічена плівка при цьому досить міцна. Наприклад, авто може працювати на високих оборотах без моторного масла близько години і нічого критичного не станеться.

ресурс

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Фото з сайту maxidom.ru

Ресурс – присадка для двигуна, яка являє собою відносно новий реметаллізатор. Його основа – наночастинки, сплав міді, олова і срібла. Мастильний матеріал дозволяє захистити механізми, схильні до тертя, що дозволить збільшити ресурс двигуна.

Насправді приставка «нано» тут не має ніякого значення. Ніяких поліпшених характеристик в процесі тестування цієї присадки виявлено не було.

Багато власників авто і зовсім не помітили ніяких змін в роботі ДВС. У той час, як офіційні дилери провели безліч випробувань по ГОСТу і кажуть, що ця добавка є проривний.

Як показують відгуки, крім невеликої ціни нічого примітного в Ресурсі немає.

Liqui Moly Oil Additive

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Фото з сайту trc-tuning.com

Домішка Oil Additiv від компанії Liqui Moly створена на основі широко відомого засобу для зменшення рівня тертя механізмів – дисульфіду молібдену. Однак, на відміну від безлічі аналогів, така присадка містить велику дозу цієї металевої солі, що дозволяє їй справлятися навіть з проблемами, що виникають в двигунах старих автомобілів.

Дисульфід молібдену створює тонку захисну плівку, яка відокремлює один від одного рухомі деталі, перешкоджаючи прискореного зносу.

Крім того, дія цієї присадки полягає в заповненні тріщин, порожнин та інших дефектів, які неминуче утворюються після тривалої експлуатації автомобіля в жорстких умовах.

Оскільки дисульфід молібдену знаходиться в ній в зв’язаному стані, він не осідає на сітчастих фільтрах і не випадає в осад, а утворює покриття тільки в тих місцях, де це дійсно необхідно.

Відмінною рисою такого засобу є і можливість самостійного дозування – так, виробник рекомендує додавати присадку в обсязі 3% для дизельних двигунів великих вантажівок і 5% – бензинових силових агрегатів легкових автомобілів. Якщо мова йде про моторах мотоциклів зі зчепленням, розташованим в масляній ванні, цей показник не повинен перевищувати 2%. Вартість флакона становить близько 1200 рублів.

Отже, в статті ми розглянули засоби від різних брендів, описали їх склад і функції. Спираючись на наші відгуки, ви можете вирішити яка присадка для двигуна краще саме для вашого автомобіля.

data-block2 = data-block3 = data-block4 =>

8 кращих автомобільних присадок

Не так давно в магазинах, що продають різні гаджети для автомобіля, з’явився новий ходовий товар – автомобільні присадки. За словами продавців, ці кошти покращують характеристики різних агрегатів.

Однак різні експерти протестували склади цих присадок, і з’ясували, що деякі пристосування марні, а інші не тільки не допомагають пристроїв, але і завдають непоправної шкоди. Через це перед покупкою таких присадок варто з’ясувати, які засоби підходять краще, і якими можна і потрібно користуватися в конкретних випадках.

Не варто забувати, що від вибору даного засобу залежить працездатність як окремого механізму, так і автомобіля в цілому.

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Автомобільну присадку якої фірми вибрати

Про товари даних фірм ходять різні чутки, але однозначної думки до сих пір немає. Користь від присадок в будь-якому випадку існує, але вона занадто сильно залежить від збігу безлічі факторів. Компаніями використовуються різні мікроелементи, з якими краще передчасно ознайомитися, щоб не нашкодити своєму транспортному засобу.

 • Даний рейтинг сформований на основі інформації, яка була отримана з відгуків користувачів:
 • 1. ER
 • 2. RVS
 • 3. Liqui Moly
 • 4. Castrol

Кращі автомобільні присадки, які використовуються в двигуні

Oil-Verlust-Stop

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Цей товар буде актуальний для тих покупців, які володіють машиною, у якій є проблеми з проводкою масла. Ця присадка якраз таки усуває протікання масла, і повертає гумовим і пластиковим прокладкам еластичність.

Ще з плюсів – зменшується кількість споживаного масла на малих колечках і на клапанах, що направляють їх. Дим вихлопів перестає бути чорним, зменшуються шуми при працюючому двигуні. Крім цього, за допомогою присадки відновлюється компресія.

Такий засіб застосовується для двигунів як бензинового типу, так і дизельного, але і це ще не все – для моторного масла воно також корисно. Якщо судити по співвідношенню ціни присадки і її високої якості – один з найбільш гідних варіантів на даному ринку.

На підставі багатьох відгуків задоволених покупців, ми сформували наступні позитивні сторони:

 • У сальники і прокладки масло перестає протікати;
 • Збільшуються ресурси системи, що проводиться масло;
 • Зменшується шум, який проявлявся при робочому двигуні;
 • Мінімальна ціна.

негативні:

 • Дієва не у всіх вузлах, які проводять масло.

СегаТес

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Присадку створили на основі розрідженого кераміки, доповненої різними мікроелементами, в складі яких найбільше задіяні кальцій з магнієм. Виробник також додав до складу присадки компоненти, які сприяють зниженню рівня тертя завдяки своїм антифрикційним властивостям.

Всі компоненти за допомогою нітриду бору з’єднуються з металом, утворюючи гладку поверхню. Як результат – зменшується тертя, підвищується потужність і знижуються витрати на пальне. Крім цього, зменшується швидкість зносу деталей, нормалізується робота мотора і зменшується ймовірність поломки.

За відгуками покупців, єдиний мінус цього кошти – з’являється необхідність прочищати движок перед додаванням присадки. Крім цього, її слід доливати тільки в нове масло, через що слід заздалегідь планувати покупку.

Головні плюси даної присадки, які ми сформували за відгуками покупців, полягають у наступному:

 • Потужні мікроелементи;
 • Підвищення потужності;
 • Нормалізація роботи мотора;
 • Зменшення ймовірності поломки.

мінуси:

 • Висока вартість кошти.

RVS Master Engine

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Даний виробник також використовує в своєму засобі керамічне покриття. Присадки цієї групи відрізняє те, що вони використовуються для двигунів не тільки легкових і вантажних машин, але і для іншої техніки. У левової частки присадки використовується з’єднання магнію і кремнію, адже ці елементи на зовнішній частині деталей створюють спеціальну найтоншу плівку, яка захищає їх від пошкоджень в будь-яких режимах.

Ця присадка сильно відрізняється від інших, адже через міцної плівки вона здатна втриматися на деталях в кілька разів довше, ніж покриття, яке складається з цинку або хрому.

Засіб дозволяє не тільки захищати деталі від зносу і інших надлишок довгої роботи, але і відновлювати їх, закладаючи різні тріщини і порожнини, які постійно виникають при тривалих навантаженнях. Через цю особливість нормалізується компресія в циліндрах.

Завдяки тому, що двигун зменшує власне вироблення, нормалізується витрата масла і оптимізується згоряння сумішей в циліндрі.

Виходячи з відгуків багатьох покупців, у моделі виділяються наступні плюси:

 • Захист металевих деталей від тривалого зносу;
 • Відновлення компресії в циліндрах;
 • Усунення дрібних тріщин і пошкоджень.

мінуси:

Кращі автомобільні присадки, які використовуються в паливі

ER

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Дана присадка має дуже велику популярність в Японії серед компаній, які займаються торгівлею старих авто. Її дослідженням займалися в багатьох лабораторіях світу, після чого зробили висновок, що її використання високоефективно. Вона зменшує тертя сталевих деталей один з одним, завдяки властивостям, які конденсують метал.

Виробники заявляють, що вона збільшує потужність двигуна і прискорює крутний момент, знижуючи при цьому витрата палива.

Багато відгуки користувачів говорять про те, що застосування даної присадки в старих авто є мало не дивом. Від неї збільшується період між заміною масла, а двигун починає працювати куди тихіше.

Заливати дану присадку необхідно в масло саме під час його заміни, так як при додаванні безпосередньо в движок ефект не проявляється.

Основні плюси присадки, які ми виявили на підставі відгуків задоволених покупців, полягають у наступному:

 • Збільшує потужність двигуна;
 • Зростання крутного моменту;
 • Заощаджує витрати масла;
 • Невисока вартість.

мінуси:

 • Підійде не для всіх машин.

Liqui Moly Speed ​​Tec

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Дана присадка призначена для бензину. Вона в кілька разів підвищує потужність і збільшує крутний момент будь-яких двигунів, що працюють на ньому. Завдяки тому, що в її складі відсутні будь-які компоненти, що містять метал, вона є нешкідливим засобом для двигуна.

Присадка дуже швидко діє, покращуючи паливо, завдяки чому згоряння бензину відбувається при однаковій температурі в камері згоряння. Внаслідок збільшується потужність движка.

Обсягу одного флакона цього засобу з головою вистачає на повний бак 65+ літрів.

Крім цього, деякі користувачі цього кошти, судячи з їх відгуків, використовують його як додатковий захист системи движка від різного прояви корозії, в разі простою автомашини.

Основні принади даного засобу, виходячи з відгуків задоволених покупців, полягають у наступному:

 • Немає сполук, які включають до свого складу метал;
 • Рух автомобіля стає більш плавним;
 • Система впуску очищається;
 • Зростання крутного моменту.

мінуси:

 • Даний засіб буде ефективно лише в парі з неякісним паливом.

Castrol TDA

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Данное средство, предназначенное для дизельного топлива, действует достаточно комплексно и многофункционально. Процесс коррозии довольно сильно замедляется, у топлива улучшают смазочные свойства, а окисление, которое происходит в процессе работы двигателя, уменьшается. Но и это еще не все, средство уменьшает или вовсе убирает все отрицательные воздействия на детали автомобиля, которые причиняют соединения серы. Все эти действия происходят без изменения вязкости и плотности дизельного топлива.

Данное средство можно использовать в любой сезон, но лучше всего оно себя проявляет в зимнюю пору. Именно тогда оно ослабляет нагрузку на движок сильнее всего, благодаря чему возможен холодный запуск. Еще один плюс в пользу присадки – ее поставили на второе место в тесте средств журнала «За рулем».

Исходя из множества положительных отзывов покупателей, оно обладает следующими положительными качествами:

 • Оптимизация процесса работы двигателя в зимнюю пору;
 • Отсутствие влияния на вязкость дизеля;
 • Препятствие появлению коррозии;
 • Улучшение смазочных свойств.

Отрицательные:

 • В другие времена года, кроме как зимой, ее использование не столь эффективно.

Лучшие автомобильные присадки, которые используются в коробке передач

RVS Master TR3

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Торгова фірма RVS Master досить швидко набрала обертів на території Росії. Вона пропонує спеціальний засіб, який додається в масло, що використовується в механічній трансмісії, коробці роздач або головної передачі. Даний склад містить величезну кількість силікатів і інших мікроелементів, за допомогою яких на поверхні деталей утворюється найтонше керамічне покриття. Воно здатне не тільки запобігти поломку компонентів КПП в майбутньому, а й усунути деякі дефекти або елементи окислення відразу після застосування.

В результаті використання коштів у шестерень і інших деталей, які рухаються, відновлюються геометричні параметри. Завдяки цьому, поліпшуються динамічні параметри автомашини і знижуються витрати палива на кожен кілометр. Крім цього, зменшується інтенсивність шумів і вібрації. Дана присадка годиться тільки для регулярного застосування.

Відгуки користувачів дозволили нам виявити такі плюси кошти:

 • Зниження витрати палива;
 • Поліпшення параметрів автомашини;
 • Зменшується інтенсивність шумів;
 • Деталі покриваються тонкою плівкою, що захищає їх від поломок.

мінуси:

 • При нерегулярному використанні кошти є шанс нашкодити власному руховому засобу.

Liqui Moly GearProtect

Яку присадку варто заливати в двигун? Огляд видів і конкретні поради

Это средство – достаточно дорогая присадка в КПП, которая уменьшает износ деталей. Ее действие заключается в том, что снижается трение в различных трансмиссиях, которые подвергаются высокой нагрузке. С их помощью улучшается переключение передач, и повышается коэффициент полезного действия каждой из них.

Такое средство достаточно долго действует – до 150 тысяч км пробега. Для достижения желаемого эффекта необходимо ее добавлять каждый раз, меняя трансмиссионное масло. Такой способ применения не из простых, но шприц, с помощью которого осуществляется впрыск, идет в комплекте, благодаря чему не возникает особых проблем. Это дорогое, но эффективное средство подходит для любых машин.

Основные плюсы данного средства, которые мы выявили при помощи отзывов покупателей:

 • Обеспечение мягкой защиты деталям от окисления;
 • В КПП снижаются шумы;
 • Повышение КПД;
 • Довго діє.

мінуси:

Яку автомобільну присадку купити

1. Для власників старих автомобілів, які піддаються великому зносу і корозії, рекомендується купувати присадки моделей ER і СегаТес. Вони зменшують тертя деталей між собою, збільшують потужність движка і знижують витрати палива. Крім цього, їх відмінністю є вкрай низька вартість і зменшення шуму, який виходить від деталей.

2. Для зменшення зносу деталей рекомендується використовувати засіб Liqui Moly GearProtect, яке застосовується в коробці передач. Воно знижує тертя в трансмісії завдяки освіті найтоншої плівки. За допомогою спеціального шприца, який йде в комплекті, необхідно робити регулярні уприскування, після чого збільшується ККД перемикання передач.

3. Власники автомобілів, які працюють на дизельному паливі, вибирають присадку Castrol TDA. Вона діє багатофункціональне, сповільнюючи процеси корозії і покращуючи мастильні властивості палива. У зимову пору це кращий засіб для дизельного палива.

Хочеш отримувати актуальні рейтинги і поради щодо вибору? Підпишись на наш Telegram.

Присадки для двигуна: чи варто їх заливати в мотор

Як відомо, на ринку ПММ і автохімії за останні кілька років з’явилася величезна кількість захисних, миючих, антифрикційних, відновлювальних та інших присадок до моторного масла. У продажу можна зустріти добавки з керамікою, молібденові присадки, різні склади з нанокомпонентів і т.п.

Як правило, головним завданням подібних рішень є захист двигуна від тертя шляхом створення на поверхні навантажених деталей особливого шару. Також виробники обіцяють поліпшення властивостей базового масла.

Природно, серед автолюбителів постійно точаться суперечки про те, чи допомагають присадки для двигуна, чи варто заливати присадки в двигун, особливо якщо машина нова, як подібні склади можуть поліпшити роботу зношеного мотора і т.д. У цій статті ми спробуємо відповісти на ці часті питання.

Присадки в двигун: користь чи шкода

Отже, головний інтерес зазвичай представляють так звані захисні антифрикційні склади. Як обіцяють виробники, за умови їх регулярного використання ресурс мотора значно збільшується. Більш того, якщо мастило з якої-небудь причини витече, двигун навіть зможе працювати певний час без масла, при цьому його вузли і деталі не постраждають завдяки надійному захисту.

Ще однією не менш популярною групою серед всіляких складів є відновлювальні присадки.

За запевненням виробників, ці рішення дозволять старому двигуну повернути нормальну працездатність, позбутися від підвищеної витрати масла і палива, підняти компресію, збільшити тиск масла, мінімізувати стуки і шуми.

Іншими словами, для власника машини із зношеним мотором такі присадки позиціонуються в вигляді доступної альтернативи ремонту.

Як видно, такі рекламні пропозиції вельми привабливі. Одні водії починають лити присадку в справний мотор для його захисту, інші намагаються продовжити термін служби і поліпшити роботу старого двигуна. А тепер перейдемо до практичної експлуатації.

Після використання таких складів водії зазвичай діляться на три групи:

 1. Одні власники відзначають поліпшення.
 2. Інші не бачать ніякої різниці після використання складів.
 3. До третьої групи відносяться ті водії, у яких після використання присадки в двигун наслідки проявилися у вигляді погіршення роботи ДВС або виході з ладу силового агрегату.

Давайте розбиратися. Перш за все, для фактичного підтвердження або спростування тих чи інших результатів необхідно проводити цілий ряд спеціальних лабораторних тестів. Тільки після цього можна давати однозначну оцінку. В інших випадках необхідно робити поправку на величезну кількість умов і індивідуальних чинників.

Природно, прості водії тести в лабораторії провести не можуть. Однак на практиці досвідченим шляхом було встановлено, що хоча присадки, як правило, не здатні швидко і сильно нашкодити двигуну, користь від їх використання або взагалі відсутня, або ж мінімальна. З обліком не найнижчою вартістю самих добавок також можна зробити певні висновки.

важливо

Що стосується явної шкоди для мотора, деякі скарги від власників після використання присадок в масло також надходять. Найчастіше відзначено, що нутрощі двигуна покриваються в’язким шаром, забиваються канали, після чого агрегат потрібно розбирати і ретельно промивати.

Також відомі випадки, коли присадка вступала в реакцію з моторним маслом, що призводило до помітної зміни кольору мастила. Це говорить про протікання невідомих хімічних процесів в двигуні.

Ще іноді зустрічається інформація про те, що після розбору двигуна, в якому довгий час використовувалися захисні антифрикційні добавки, на деталях виявлявся характерний твердий шар. Проблема полягає в тому, що видалити такий шар для відновлення (реставрації) елемента важко, в результаті чого під час ремонту двигуна доводиться відразу міняти деталь.

Перевірка присадок у двигун на практиці

З урахуванням ситуації, що склалася навколо присадок, кілька автомобільних клубів, автовидань, а також окремі ентузіасти не раз проводили різні практичні тести і досліди.

Цілком очевидно, що найбільш достовірними можна вважати результати, які були отримані при одночасній перевірці відразу декількох автомобілів, причому на спеціальних стендах.

Справа в тому, що такий підхід дозволяє виключити вплив зовнішніх температур, стилю водіння, режимів їзди і т.д. Саме такий тест в різний час провели експерти журналу «За кермом», німецький автоклуб ADAC та інші.

У першому джерелі окремо відзначено тільки позитивний вплив присадок на мотор (збільшення компресії, зниження зносу і т.д.). Єдине, в порівняльному тесті складів практично скрізь в трійці лідерів фігурує добре відомий на вітчизняному ринку «Супротек».

З урахуванням того, що даний бренд на території СНД постійно веде активну рекламну компанію, залучає до співпраці відомих автоблоггеров, оглядачів, фахівців і експертів, можна кілька засумніватися в результатах тесту і повної достовірності наведеної інформації.

Рекомендуємо також прочитати статтю про молібденових присадках в двигун. З цієї статті ви дізнаєтеся про особливості, а також плюси і мінуси даних складів при використанні в ДВС.

А ось німці з клубу ADAC акцентують увагу на тому, що їх тести виявили фактичну марність використання захисних та інших складів в масло. Не було помітно як поліпшень, так і погіршень на всіх трьох тестових автомобілях.

Якщо врахувати, що для отримання стійкого результату виробник окремо рекомендує використовувати присадку постійно, з часом така практика призведе до суттєвих фінансових витрат, причому без явного результату.

Також варто відзначити думку окремих експертів, що поліпшення роботи мотора після використання добавок у багатьох випадках можна порівняти з ефектом плацебо. Іншими словами, водії починають використовувати присадку, при цьому також частіше міняють масло і фільтри.

В результаті агрегат починає краще і тихіше працювати з очевидних причин. Ще заслуговує на увагу той факт, що як в Європі, так і в СНД переважна більшість подібних засобів не проходили офіційних випробувань.

Що в підсумку

Отже, з урахуванням наведеної вище інформації стає зрозуміло наступне:

 • користь від присадок можлива, проте вона мінімальна. Більш того, з урахуванням вартості продуктів, таке поліпшення можна вважати сумнівним.
 • як правило, відновити працездатність зношеного двигуна на тривалий час присадками просто неможливо. Іншими словами, якщо позитивний ефект і проявиться, все одно це всього лише короткочасна відстрочка до капремонту.
 • що стосується нових двигунів, самі автовиробники не рекомендують використовувати подібні присадки. Ще потрібно врахувати, що якщо буде встановлено і доведено факт їх використання, виробник відмовить в ремонті машини по гарантії.

Як видно, регулярне проведення ТО, профілактичні процедури, використання якісного масла і палива, а також грамотна експлуатація ТС дозволять максимально продовжити термін служби двигуна до капремонту.

Якщо водій прагне будь-яким способом скоротити витрату пального, збільшити потужність і зберегти ресурс ДВС, при цьому сумнівається, чи варто лити присадки в двигун, тоді замість добавок краще своєчасно міняти масло і фільтри, а також свічки запалювання та інші витратні матеріали.

Паралельно потрібно стежити за тиском в шинах, уникати гальмування двигуном, що не практикувати агресивну їзду і т.д. Саме такий підхід стане запорукою довгого життя ТС і мотора без всяких додаткових вкладень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…