Скажімо прямо, штатні колеса ВАЗ 2109 розмірністю 175/70 R13 візуально виглядають не особливо ефектно. Вся справа в великій висоті профілю гуми при візуально малому діаметрі самого диска.

Тому часто у автолюбителів виникає питання: чи можна поставити на ВАЗ 2109 диски більшого діаметру, 14 або навіть 15 дюймів без шкоди для характеристик автомобіля і проходження чергового техогляду? Відповідь на це питання ви знайдете, прочитавши цю статтю.

Отже, встановлювати на ВАЗ 2109, 2108, 21099, 2114, 2115 колісні диски R14 можна. Параметри диска при цьому повинні складати по ширині 5, 5,5 або 6 дюймів, і мати виліт 35-40 мм. Можна поставити і литі або ковані диски з тими ж параметрами. Інші параметри дисків: отвори 4х98 мм, діаметр центрального отвору не менше 58,5 мм.

Зверніть увагу

При цьому, необхідно буде підібрати гуму відповідного розміру, щоб загальний діаметр колеса залишився приблизно таким же. В іншому випадку, при повороті колеса шина буде зачіпати за підкрилки або елементи підвіски, що звичайно, нам не потрібно.

Допустимі розмірності шин на 14-дюймові колеса: 175/65 R14 і 185/60 R14. Причому другий варіант кращий.

Втім, діаметр колеса можна дуже просто розрахувати, якщо знати як розшифровуються характеристики гуми. Зробимо це для ВАЗ 2109.

 • Візьмемо стандартне колесо 175/70 R13.
  175 – ширина шини в міліметрах;
  70 – висота профілю гуми в процентах від ширини, тобто в нашому випадку
 • 175 х 0,70 = 122,5 мм
 • Діаметр диска 13 дюймів = 13 х 25,4 = 330 мм.

Повний діаметр колеса складається з діаметра диска і двох висот профілю.
Разом 330 + 122,5 х 2 = 575 мм.

Аналогічним чином провівши розрахунки, отримуємо наступні цифри для порівняння:

 • 175/70 R13 – 575 мм;
 • 175/65 R14 – 583 мм;
 • 185/60 R14 – 577 мм.

Бачимо, що останній варіант найкращий.

Також він на 10 мм ширше, що забезпечить нам менший гальмівний шлях через що збільшилася плями контакту з дорогою, кращу керованість, стійкість до заламування гуми в поворотах на високих швидкостях через що зменшилася висоти профілю.

Але при цьому широка шина більш схильна аквапланування на високій швидкості, ніж така ж за параметрами, але більш вузька. Також удари від проїзду дорожніх вибоїн будуть сильніше передаватися на кузов автомобіля з колесами малої висоти профілю.

Таблиця по підбору відповідних коліс

На підтвердження своїх слів дані по допустимим розмірам колісних дисків можна знайти в заводському керівництві по експлуатації.

Колісні диски більшого радіусу, наприклад діаметром 15 дюймів, також підійдуть на «Самари», але вони не рекомендовані заводом, тому можуть бути проблеми з проходженням техсомотра.

Для таких коліс слід вибирати гуму з розмірністю 185/55 R15. З натяжкою пройде і 195/50 R15, але краще підстрахуватися і поміряти, якщо є подібні у друзів.

В цьому випадку колесо може «терти» вже через занадто великий ширини гуми.

Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилки

Допустимі розміри гуми і дисків на ВАЗ 2109 «Лада Самара»

Фото 14 і 15 ковзанок на дев’ятці (на штампах, сліки, литі)

Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилкиR15
Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилкиШтампування R15
Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилкиR15
Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилкиЛиті R14
Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилкирозварювання R14
Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилкиR14

Відео: Як виглядають 15-ие диски на Samara

А який розмір колісних дисків і гуми ви використовуєте на своєму ВАЗ 2109? Опишіть в коментарях свій досвід експлуатації шин і дисків нестандарних розмірів, або візьміть участь в опитуванні!

 Завантаження …

Стаття актуалізована 15.03.2017

Колеса на Ниву – від малого до великого

Абсолютно кожного нівоводи хоч раз, та відвідувала думка, що пора б поставити колеса побільше. Бо стічна ланок, звичайно, хороша, але як то кажуть – більше колеса – більше можливостей.

А тому давайте розберемося, з чим доведеться зіткнуться нівоводи, щоб поставити гуму більшого діаметру і взагалі, чи варто це робити.

Тут постараємося викласти все максимально просто і зрозуміло, бо шукати відповіді на форумах – це довго і болісно для багатьох)) Бо їздити на Влі-5 багатьох абсолютно не влаштовує))

Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилки

По-великому рахунку, тут зберемо всі ваші питання і відповіді на них.

Чи варто переходити на диски 15 дюймів?

Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилки

Думаю, ви знаєте, що більшість нівоводи переходить зі штатних 16 “дисків на 15”. Навіщо? Відповідь прозаїчний – вибір гуми з посадкою 15 “в рази більше, ніж на 16.

Тому й переходять, тому що хочеться поставити гумку позлити, а на 16 “варіантів кіт наплакав. Ні, звичайно, якщо ви будете їздити на Кама Флейм – то тоді залишайте штатні диски.

Але, думаю, незабаром відчуєте, що треба б хоча б Кордіант поставити.

Взагалі, потім окрему статейку напишу про нормальну гуму 16 “для Ниви. А поки рекомендую ці круті «тапочки» К-139 – на Ниву влізуть без доробок, гребуть відмінно і не потрібно думати про покупку 15 дисків. Хоча вибір 15 гуми просто шикарний, тут вам і Гудрічем, Мудрич, Ханкук і інші відомі mud-шини.

Який максимальний розмір шин на Ниву без доробок (ліфт, різка арок)?

Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилки

Якщо машина свіжа, то різати арки мало хто захоче – це факт. А тому відповідь така – максимум можна ставити 215-75-R15. Така стоїть у мене на шевіков, до речі, стоковому. Однак тут відразу зустрічне запитання – а які брати диски під цю гуму, бо тут все впритул і якщо Намудрували в вильотом, то гума буде терти за підкрилки. Відповідь – диски потрібно брати з вильотом 40, на крайняк 35.

Так що якщо ви дивитеся в сторону 235 гуми, то приготуйтеся готувати машину, різати арки, ліфтованную, змінювати головні пари і тп. Воно вам треба? Приріст в 1.5 см в кліренсі, а робіт на мільйон.

Сенс є ставити 235 гуму тільки тоді, коли ви зібралися серйозно оффроад. А якщо просто без доробок хочете поставити на Нивках колеса найбільші, які можна, то ваш вибір 215-75-R15.

Який виліт диска буде оптимальний для частин ходової Ниви?

Основне правило – «ширше і більше колеса – менше виліт», але в розумних межах. Бо багато хто любить ставити взагалі нульовий виліт і машина на крутих поворотах та великий гумі буде дуже неустойвіва. Дотримуйтесь баланс))

Тут все буде залежати від розміру коліс. Як ви знаєте, заводська рекомендація – виліт 58. А тому чим ближче виліт вашого диска до цього показника – тим краще. ЕТ 58 рекомендований тому, що колеса з заводу йдуть зовсім маленькі, гума к-156 здається розміром 185-75-16. Для таких маленьких коліщат і виліт відповідний, вигадливі.

А тому якщо ви вирішили поміняти стокові колеса (а так вирішує 99 відсотків нівоводи після перших покатушек), то і диски доведеться брати інші, з меншим вильотом. Більше діаметр гуми – менше виліт диска. Але потрібно дотримуватися балансу, прагне бути ближче до ЕТ58. Навіщо це потрібно? Відповідь – чим ближче виліт до ідеального, тим краще для вашої підвіски і підшипників.

А тому на колеса 205/70 / R15 (найчастіше нівоводи ставлять Кордіант Офф Роад в такому розмірі і правильно роблять) потрібні диски з вильотом 48. Можна і тридцять п’яті поставити, але ці буду краще. Ціліші машина буде.

Ну а якщо вирішили поставити максимум без переробок 215/75 / R15 – тоді ЕТ зменшуйте до 35 і буде нормуль. Якщо поставите на диски з сорок восьмим – є ймовірність підтирання.

Хочу поставити шини 215/65 / R16 – які диски підійдуть?

Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилки

«Капці» такого розміру вважаються практично ідеальними для стокової ниви – не потрібно брати окремо диски, динаміка в нормі, розмірчик трохи більше штатного, нічого різати / ліфтованную не потрібно. Якщо особливо «бездору» не збираєтеся, а чисто по гриби-ягоди-рибалка-полювання-не особливо забурюються, то вибір можна вважати ідеальним.

За дискам відповідь – виліт 40-45, краще сорок п’ятого звичайно. Ближче до рекомендованого – краще для машинки. Поставите більше – буде підтирати в вивернутому кермі.

На яку ширину диска який вибирати розмір гуми

При виборі диска і гуми необхідно враховувати загальні параметри ширини колісних виробів, оскільки від їх відповідності залежить стійкість транспортного засобу.

Комфортне і безпечне пересування на автомобілі залежить від співвідношення параметрів ширини в допустимих значеннях, ухваленого виробником.

В іншому випадку погіршуються показники зчеплення покришки з Автодиски і дорожнім покриттям, що призводить до ризиків виникнення ДТП.

Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилки

Як вибрати диски під гуму

Співвідношення розмірності дисків і шин вказано виробником в інструкції по експлуатації транспортним засобом.

Однак власники авто нехтують цією інструкцією і вважають за краще використовувати на автомобілі великі диски, щоб збільшити показники стійкості і керованості.

Але при установці моделей збільшеного діаметру потрібно врахувати всі нюанси. При збільшенні дискового обода можна отримати наступні переваги:

 • високі показники керованості;
 • аеродинаміку;
 • стартову швидкість;
 • стабільну стійкість автомобіля.

Однак, якщо на автомобілі встановлений АвтоДиск, що перевищує допустимі значення, то в підсумку:

 • збільшується навантаження на трансмісію;
 • знижується керованість;
 • погіршується зчеплення з дорожнім покриттям, так як колесо зачіпає підкрилки автомобіля.

Для тих, хто вважає за краще використовувати на автомобілі низькопрофільну гуму, необхідно врахувати негативні наслідки:

 • при їзді по нерівній дорозі з ямами і виступами диски починають пошкоджуватися, оскільки основний вплив доводиться на них, а не на покришки;
 • збільшується навантаження на підвіску, в результаті чого призводить до її зносу і деформації.

Як оптимального варіанту, рекомендуємо підбирати колісні вироби з урахуванням сумісності параметрів дисків і шин, зазначених в інструкції з експлуатації авто.

Правильний вибір ширини диска під гуму

Для вибору типорозміру автомобільного диска під величину покришки або навпаки, необхідно використовувати загальні параметрами. Дискова ширина повинна становити на 25% -30% менше профілю гуми. Наприклад, для автошини з розмірами 195/45 / R15, де ширина дорівнює 195 мм, профільна висота становить 45%, а діаметр Автодиски – 14 дюймів.

Ще: Як полагодити автомобільний компресор для підкачки шин

Таким чином, виробляємо розрахунок профільної ширини гуми: 195 мм * 0,039 = 7,5 дюймів. Якщо відняти від цього значення 30%, то в підсумку отримуємо число, відповідне мінімально допустимому показнику обода – 5,5 дюймів. Згідно з інструкцією по експлуатації, для автошини з типорозмірами 195/45 / R15 можуть використовуватися диски з ободом шириною 5,5 дюймів.

Проаналізуємо, на яку ширину диска яка гума буде оптимальною.

покришки R14

Серійний номер Стандартна ш / д Максимальна ш / д Мінімальна ш / д типорозміри гуми
55 6,
6,5
6,5
7.5
5,0
5,5
185/55 / ​​R14 205/55 / ​​R14
60 5,0

 • 5,0
 • 5,5
 • 6,0
 • 6,0
6,0

 1. 6,0
 2. 6,5
 3. 7,0
 4. 7,5
4,5

 • 5,0
 • 5,0
 • 5,5
 • 5,5
165/60 / R14

 1. 175/60 ​​/ R14
 2. 185/65 / R14
 3. 195/60 / R14
 4. 205/60 / R14
65 4,5

 • 5,0
 • 5,0
 • 5,5
 • 6,0
6,0

 1. 6,0
 2. 6,5
 3. 7,0
 4. 7,5
4,5

 • 5,0
 • 5,0
 • 5,5
 • 5,5
155/65 / R14

 1. 175/60 ​​/ R14
 2. 185/65 / R14
 3. 195/60 / R14
 4. 205/60 / R14
70 5,0

 • 5,0
 • 5,5
 • 6,0
 • 6,0
6,0

 1. 6,0
 2. 6,5
 3. 7,0
 4. 7,5
4,5

 • 5,0
 • 5,0
 • 5,5
 • 5,5
165/70 / R14

 1. 175/70 / R14
 2. 185/70 / R14
 3. 195/70 / R14
 4. 205/70 / R14
80 5,0
5,0
5,5
6,0
4,5
5,0
175/80 / R14
185/80 / R14
82 4,0

 • 4,5
 • 4,5
 • 5,0
 • 5,5
5,0

 1. 5,0
 2. 5,5
 3. 6,0
 4. 6,0
3,5

 • 4,0
 • 4,0
 • 4,5
 • 4,5
145/82 / R14

 1. 155/82 / R14
 2. 165/82 / R14
 3. 175/82 / R14
 4. 185/82 / R14

покришки R15

Серійний номер Стандартна ширина диска в дюймах Максимальна ш / д Мін. ш / д розміри покришок
45 6,5 7,5 6,0 195/45 / R15
50 6,0
6,5
7,0
7,0
7,5
8,0
5,5
5,5
6,0
195/50 / R15
205/50 / R15
225/50 / R15
55 6,0

 • 6,0
 • 6,5
 • 7,0
6,5

 1. 7,0
 2. 7,5
 3. 8,0
5,0

 • 5,5
 • 5,5
 • 6,0
185/55 / R15
195/55 / R15
205/55 / R15
225/55 / R15
60 6,0

 1. 6,0
 2. 6,5
 3. 6,5
7,0

 • 7,5
 • 8,0
 • 8,5
5,5

 1. 5,5
 2. 6,0
 3. 6,0
195/60 / R15
205/60 / R15
215/60 / R15
225/60 / R15
65 5,5

 • 6,0
 • 6,0
 • 6,5
 • 6,5
6,5

 1. 6,5
 2. 7,0
 3. 7,5
 4. 8,0
5,0

 • 5,5
 • 5,5
 • 6,0
 • 5,5
185/65 / R15
195/65 / R15
205/65 / R15
215/65 / R15
225/65 / R15
70 5,0
6,0
7,0
6,0
7,0
8,5
5,0
5,5
6,5
175/70 / R15
195/70 / R15
235/70 / R15
80 5,5 6,0 4,5 185/80 / R15
82 3,5

 1. 3,5
 2. 4,0
 3. 4,0
 4. 4,5
 5. 5,5
4,0

 • 4,5
 • 5,0
 • 5,0
 • 5,5
 • 6,0
3,0

 1. 3,5
 2. 3,5
 3. 4,0
 4. 4,0
 5. 4,5
125/82 / R15
135/82 / R15
145/82 / R15
155/82 / R15
165/82 / R15
185/82 / R15

Шини R16

Серійний номер Стандартна ширина диска в дюймах Макс. ш / д мінімальна типорозміри гуми
40 7.5 8.5 7.0 215/40 / R16
45 6,5

 • 7,0
 • 7,5
 • 8,0
7,5

 1. 7,5
 2. 8,5
 3. 9,0
6,0

 • 6,5
 • 7,0
 • 7,5
195/45 / R16

 1. 205/45 / R16
 2. 225/45 / R16
 3. 245/45 / R16
50 6,5

 • 7,0
 • 7,5
 • 8,0
7,5

 1. 8,0
 2. 8,5
 3. 9,0
5,5

 • 6,0
 • 6,5
 • 7,0
205/50 / R16

 1. 225/50 / R16
 2. 235/50 / R16
 3. 255/50 / R16
55 6,5
7,0
7,5
7,5
8,0
8,5
5,5
6,0
7,0
205/55 / R16
225/55 / R16
245/55 / R16
60 6,5
7,0
8,0
6,5
6,0
5,5
225/60 / R16
235/60 / R16
65 6,5 7,5 5,5 215/60 / R16

Шини R17

Серійний номер Стандартна ширина диска в дюймах Максимальна ш / д Мін. ш / д Типорозміри автомобільної гуми
35 8,5
9,5
11,5
9,5
10,5
13
8,0
9,0
11,0
245/35 / R17
265/35 / R17
335/35 / R17
40 7,5

 • 8,5
 • 8,5
 • 9,0
 • 9,5
 • 9,5
 • 10,0
8,5

 1. 9,5
 2. 9,5
 3. 10,0
 4. 10,5
 5. 11,0
 6. 11,5
7,0

 • 8,0
 • 8,0
 • 8,5
 • 9,0
 • 9,0
 • 8,5
215/40 / R17

 1. 235/40 / R17
 2. 245/40 / R17
 3. 255/40 / R17
 4. 265/40 / R17
 5. 275/40 / R17
 6. 285/40 / R17
45 7,0

 • 7,5
 • 8,0
 • 8,0
 • 8,5
8,5

 1. 8,5
 2. 9,0
 3. 9,0
 4. 9,5
7,0

 • 7,0
 • 7,5
 • 7,5
 • 8,0
215/45 / R17

 1. 225/45 / R17
 2. 235/45 / R17
 3. 245/45 / R17
 4. 255/45 / R17
50 6,5
7,0
7,5
7,5
5,5
6,0
205/50 / R17
215/50 / R17
55 7,0 8,0 6,0 225/55 / ​​R17

Шини R18

Серійний номер Стандартна ширина диска в дюймах Макс. ш / д Мінімальна ш / д типорозміри шин
30 12 13,0 11 325/30 / R18
35 10
10,5
11,0
11,5
9,5
10,0
285/35 / R18
295/35 / R18
40 8,0

 • 8,0
 • 8,5
 • 9,5
9,0

 1. 9,0
 2. 9,5
 3. 10,5
7,5

 • 7,5
 • 8,0
 • 9,0
225/40 / R18

 1. 235/40 / R18
 2. 245/40 / R18
 3. 265/40 / R18
45 8,5 9,5 8,0 255/45 / R18
50 7,5 8,5 6,5 235/50 / R18

Шини R19

Серійний номер Стандартна ширина диска в дюймах Макс. ш / д Мін. ш / д розміри гуми
25 11,5 12,0 11,0 315/25 / R19
30 9,5

 • 9,5
 • 10,0
 • 10,5
 • 11,0
 • 12,0
10,0

 1. 10,0
 2. 10,5
 3. 11,0
 4. 11,5
 5. 12,5
9,0

 • 9,0
 • 9,5
 • 10,0
 • 10,5
 • 11,5
265/30 / R19

 1. 275/30 / R19
 2. 285/30 / R19
 3. 295/30 / R19
 4. 305/30 / R19
 5. 345/55 / ​​R19
35 8,0

 • 8,5
 • 8,5
 • 9,0
 • 9,5
 • 9,5
 • 10,0
 • 10,5
9,0

 1. 9,5
 2. 9,5
 3. 10,0
 4. 10,5
 5. 11,0
 6. 11,5
 7. 11,5
7,5

 • 8,0
 • 8,0
 • 8,5
 • 9,0
 • 9,0
 • 9,5
 • 10,0
225/35 / R19

 1. 235/35 / R19
 2. 245/35 / R19
 3. 255/35 / R19
 4. 265/35 / R19
 5. 275/35 / R19
 6. 285/35 / R19
 7. 295/35 / R19
40 8,0

 • 8,5
 • 9,0
 • 9,5
9,0

 1. 9,5
 2. 10,0
 3. 11,0
7,5

 • 8,0
 • 8,5
 • 9,0
225/40 / R19

 1. 245/40 / R19
 2. 255/40 / R19
 3. 275/40 / R19
45 8,0 9,0 7,5 245/45 / R19
50 8,5 9,5 7,5 275/50 / R19

Шини R20

Серійний номер Стандартна ширина диска в дюймах Максимальна ш / д Мінімальна ш / д Типорозміри автомобільної гуми
35 10,0 11,0 9,0 275/35 / R20
40 9,0 9,5 8,0 245/40 / R20

Для стабільної стійкості транспортного засобу необхідно дотримуватися параметри ширини дисків і гуми, відповідно до інструкції від заводу-виробника авто. Для тих, хто бажає використовувати більш габаритні диски і гуму, рекомендуємо врахувати експлуатаційні характеристики автомобіля і таблиці відповідності розмірів колісних виробів.

 • диски Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилки
 • Рейтинги, порівняння Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилки
 • Шини Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилки

Таблиця відповідності розмірів дисків і шин

Перед кожним автомобілістом рано чи пізно постане питання покупки нових дисків і покришок. Деякі водії вважають за краще встановлювати альтернативні диски для своєї машини, інші вибирають стандартні розміри. Щоб правильно вибрати шини до дисків і навпаки необхідно знати параметри цих компонентів для вашого автомобіля.

Установка дисків і шин з невірними параметрами негативно позначиться на керованості, а також прискорить знос ходової частини. Таблиця шин і дисків допоможе вам розібратися в питанні і купити потрібні компоненти. У таблиці вказані розміри шин розшифровка, а також характеристики дисків.

Особливості підбору дисків та шин

Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилки

На обід диска одягається покришка, відповідно, ширина профілю шини повинна збігатися з профілем диска. В останні роки з’явилася мода на установку збільшених дисків, виробники автомобілів не рекомендують йти на цей крок. При великій різниці між покришками і дисками пляма контакту буде нерівномірним, як результат, втрата показників керованості.

Відповідність шин і дисків варто вивчити з двох сторін:

 • Підбір гуми і дисків виконується згідно з рекомендаціями виробника вашого автомобіля. Ви відкриваєте керівництво по експлуатації та дивіться розміри, наприклад, вам потрібно поставити диски R13, за цим показником ви підбираєте рекомендований розмір шин.
 • Друга сторона – це фітмент (перевірка положення коліс щодо арок, вивчення посадки гуми). Проводиться фітмент у випадках, якщо присутній низька посадка, негативний розвал або інші особливості тюнінга.

Маркування диска і шини

Автомобіліст, який збирається купувати диски, повинен знати їх маркування і розмір шин. Розберемо її на прикладі диска R13 4х98 D58.6 ET35 J5:

 • R13 – діаметр обода колеса, зазначений в дюймах;
 • 4х98 – цифрою «4» позначається кількість отворів під кріплення, що стосується цифри «98», то вона позначає діаметр цих отворів в міліметрах;
 • D58.6 – диск встановлюється на маточину, а D58.6 позначає діаметр цього отвору в мм;
 • ET35 позначає відстань від центру диска до привалочной поверхні, іншими словами – виліт, вказується в мм;
 • J5 – ширина обода в дюймах. 

Ми розібрали розмірність дисків, тепер варто дізнатися, як розрахувати розмір шин. Для прикладу візьмемо шини з типорозміром 135 / 80R 13:

 • Буквою «R» позначається конструкція шини, в нашому випадку це радіальна шина;
 • Цифра «135» вказує на ширину профілю в міліметрах;
 • Цифра «13» – це діаметр внутрішньому колу покришки, який вказується в дюймах;
 • Цифра «80» говорить про ставлення висоти до ширини, в даному випадку це 80%.

Правильний вибір дисків і шин

Якщо ви хочете зберегти показник безпеки, не варто міняти діаметр окружності центрів кріпильних отворів, тобто PCD дисків. Тобто розміри шин і дисків повинні відповідати рекомендаціям. Установка покришок і дисків з невеликим розходженням допускається, але в цьому випадку потрібно скористатися кріпильними болтами з ексцентриками. 

Завдяки цим елементам з’являється можливість поставити диски з PCD 100 мм на машини, де повинні стояти диски з PCD 98 мм. Також розміри автомобільних шин і дисків повинні відповідати центральними отворів. У деяких випадках ця вимога дотримати не виходить, вирішити проблему допоможе установче кільце.

Корисна порада! Установче кільце має такий же зовнішній діаметр, як і у диска. Що стосується внутрішнього діаметра, то він відповідає діаметру маточини. При правильній установці цього компонента ви збережете показники автомобіля.

Таблиця співвідношення дисків і шин

Вивчіть таблицю і знайдіть ваш варіант. Таблиця шин і дисків за розміром дозволяє відшукати потрібні розміри водіям, які раніше з питанням заміни дисків і шин не стикалися:

Завантажити таблицю відповідності шин і дисків в форматі .doc: Таблиця відповідності шин та дисків

Розмір шини Розмір диска (ширина обода)
профіль шини Типорозмір шини Рекоменд. Мін. Макс.
12 дюймів
82 125R12 135R12 145R12155R12

Рекомендований розмір шин і дисків на Ниву 4х4

 22 січень 2015 LadaOnline 708 693      Яку гуму можна поставити на 14, 15 і 16 диски? Поради і помилки

Від розміру шин і дисків сильно залежить поведінка автомобіля на дорозі. АвтоВАЗ рекомендує встановлювати на Ниву шини та диски строго певного розміру, тільки в цьому випадку виробник гарантує термін служби вузлів і агрегатів ходової і підвіски. В огляді ми розповімо на що впливає розмір коліс в ході експлуатації машини і які рекомендації дає завод-виробник.

Рекомендований розмір дисків і шин Ниви 4х4

Дані з керівництва по експлуатації автомобілем.

Розмірність шин з індексами вантажопідйомності і швидкості * розмірність дісковДавленіе повітря в шинах (МПа (кгс / см2) ширина обода (в дюймах) виліт обода (ET), мм ** передні колесазадніе колесаУстанавлівается проізводітелемДопускается встановлювати в експлуатацііНіва 4х4 Урбан

185/75 R16 92Q 95T 5J *** 58 *** 0,21 (2,1) 0,19 (1,9)
175/80 R16 88Q 5J *** 58 *** 0,21 (2,1) 0,19 (1,9)
195/70 R15 92Q, T
205/70 R15 95Q, S, T
51 / 2J, 6J
6J, 61 / 2J
45
35-40
0,19 (1,9)
0,19 (1,9)
0,19 (1,9)
0,19 (1,9)
175/80 R16
185/75 R16
 • * Індекси швидкості: Q – до 160 км / год, S – до 180 км / год, Т – до 190 км / ч. Індекси вантажопідйомності: 85 – 515 кг, 88 – 560 кг, 92 – 630 кг, 95 – 690 кг.
 • ** Виліт обода (ЕТ) – відстань від привалочной площині диска до середини обода.
 • В експлуатації допускається установка коліс з шириною обода 51 / 2J і вильотом обода 48-58 мм. 
 • R – це не радіус, а позначення радіальності шини, а число – діаметр диска в дюймах.

Разболтовка маточин колісних дисків – 5 × 139.7.

Про зимову гуму на Ниву

При виборі шин на зиму керуйтеся таблицею вище. Крім цього, допускається застосування зимових шин (M + S) вищевказаних розмірностей і індексом Q з відповідним обмеженням максимальної швидкості автомобіля (до 160 км / ч).

Вибирайте зимові шини на Ниву максимально вузькими, щоб тиск машини на поверхню було більше, це дозволить поліпшити зчеплення з дорогою. Також не забувайте, що широкі шини більш чутливі до колії на дорозі.

Які колеса на Ниву краще встановити

Вибір шин для дисків R16 не великий, найчастіше зупиняються на розмірах 185/75 R16, 175/80 R16, або 215/65 R16. Через бідність вибору багато власників позашляховиків встановлюють на Ниву диски R15.

Диски R15 можна запозичити колеса від Ниви Шевроле, які підходять без доробок. Таким чином, вибір шин істотно збільшиться і ви зможете підібрати підходящу гуму під певні умови експлуатації. Крім цього автомобіль з такими колесами буде виглядати більш стильно. Крім штатних шин для дисків R15 можна встановити гуму 205/75 R15.

Мрієте про Ниві на великих колесах , але різати арки не збираєтеся? Максимальний розмір гуми для Ниви без доробок – 215/75 R15, причому диски повинні бути з вильотом 40, в іншому випадку гума буде зачіпати про підкрилки. На завершення встановіть на Ниву литі диски і ви отримаєте стильний позашляховик!

При виборі коліс варто враховувати повний діаметр колеса, він не повинен сильно відрізнятися від штатного. Таблиця сумісності шин і дисків Ниви 4х4:

 • Зеленим кольором вказано мінімальне відхилення діаметра колеса (до 3 мм); Помаранчевим відзначено відхилення діаметра від 3 до 6 мм.
 • Не забуваємо і про ширину обода:

На що впливає розмір шин і дисків

 УвеліченіедіаметрадіскаУвеліченіешірінидіскаУвеліченіешірінишіни

стиль автомобіля покращиться покращиться покращиться
утримання дороги покращиться покращиться покращиться
Точність рульового управління покращиться покращиться покращиться
Зчеплення шин з дорогою не зміниться не зміниться покращиться, але тільки на сухій дорозі
Стійкість до аквапланування не зміниться не зміниться погіршиться
Комфорт на нерівній дорозі погіршиться не зміниться покращиться
Шум від дороги не зміниться не зміниться посилиться
Витрата бензину не зміниться збільшиться збільшиться
знос шин не зміниться не зміниться збільшиться

Чим менше величина безпружинних мас (до них відноситься маса шин і дисків), тим краще автомобіль буде тримати дорогу і швидше розганятися. Наприклад, якщо на машину поставити колеса, які будуть легше на 2 кг кожен, то розгін до 100 км / год скоротиться на 0,2 секунди.

Нагадаємо, що для безпеки і збільшення терміну служби шин слід підтримувати рекомендований тиск в шинах. Інші доопрацювання Ниви 4х4 можна знайти в категорії тюнінг і за змістом.

Ключові слова: диски нива | шини нива | лада нива урбан

42 4

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter ..

Схожі матеріали

 • Рекомендований розмір шин і дисків Лада Калина 2 (хетчбек і універсал)
 • Рекомендований розмір шин і дисків Лада Пріора
 • Рекомендований розмір шин і дисків Лада Гранта (до і після 2018 роки)

Розбираємося які колеса можна поставити на ВАЗ 2114

Практично всі водії в своїй практиці стикаються з таким питанням – як підібрати колеса на ВАЗ 2114? Розглянемо ж це докладніше.

базові варіанти

У стандартному варіанті колеса цієї автомашини мають відносно невеликий діаметр – 13 дюймів. Одночасно з цим профіль гуми досить великий.

Обидва цих показника роблять даний автомобіль дуже підходящим для тюнінгу – адже автолюбитель може варіювати діаметром коліс і розміром профілю гуми в досить широких межах (наприклад, поставити колеса більшого діаметру з низкопрофильними покришками). Сюди ж відноситься і можливість установки самих різних дисків.

І так, як же підібрати розмір коліс на ВАЗ 2114? Для початку зазначимо, що без всяких додаткових розрахунків на цей автомобіль можна встановлювати колеса діаметром 14 дюймів і шириною посадки шини від 5 до 6 дюймів (цей факт прямо прописаний в паспорті автомобіля).

Встановлювати на такі диски можна два види покришок – 185/60 R14 і 175/65 R14 (перший варіант є більш привабливим). Також, при бажанні можна встановити і диски в 15 дюймів з гумою дуже низького профілю.

важливо

Правда, іноді подібний факт може перешкодити при проходженні технічного огляду – адже використання широких колісних дисків для даної автомашини не рекомендується (що прописано, в тому числі, і в паспорті автомобіля).

Не всі знають, але латинська буква R в позначенні шини позначає «радіальна», а цифра, що йде після неї – це діаметр диска, а не його радіус.

Індекси і розрахунок

Варто також розглянути і ті ситуації, коли відповідних шин немає, а встановлювати на автомобіль щось потрібно (або є бажання тюнінгу, але невідомо – чи підійдуть сподобалися покришки?).

Вирішити цю ситуацію допоможе прямий розрахунок діаметра колеса. Для того, щоб його зробити – розглянемо спочатку приклади позначення самих покришок. Скажімо, у нас є шина 175/70 R13 (заводські розміри ВАЗ 2114).

Її індекси позначають наступне:

 • 175 – ширина (в мм);
 • 70 – висота профілю по відношенню до ширини (у відсотках);
 • R13 – розмір диска, для якого передбачена покришка (в дюймах).

Знаючи це, починаємо наші обчислення: спочатку множимо 175 мм на 0,7 (тобто знаходимо 70%), отримуємо висоту профілю нашої покришки, рівну 122,5 міліметра.

Потім переводимо діаметр колісного диска в мм. Для цього 13 дюймів множимо на 25,4. Отримуємо 330 мм.

Останньою дією складаємо два наших отриманих розміру 122,5 + 330, отримуємо 575 міліметрів. Цей діаметр є стандартним діаметром колеса для 14 моделі. Таким чином, підбираючи нові шини, слід завжди проводити подібні обчислення.

Якщо отримана сума буде дорівнювати 575 мм, або буде більше або менше на один-два міліметри, значить ці покришки встановлювати можна. У разі ж, коли результат вийде набагато більше або набагато менше, то від придбання таких шин доведеться відмовитися – вони будуть або чіплятися при обертанні або утворюється дуже великий зазор.

диски

Говорячи ж про можливий розмір дисків ваз 2114, слід ще раз повторити, що рекомендованими є тільки R13 і R14. Диски з діаметром 15 дюймів встановлювати можна, але в результаті може знизитися керованість на дорозі і можуть бути можливі проблеми на ТО.

У разі ж, якщо є дуже велике бажання встановити саме такі диски, то краще звернути пильну увагу на такі типи покришок, як 185/55 R15 і 195/50 R15 (правда, в останньому випадку варто також перевірити – чи підійде така покришка по ширині . Само собою, зробити це потрібно ще до покупки).

Які диски краще придбати?

Тепер розглянемо наступне питання – які диски підходять на ваз 2114. Відповідь на нього вже частково було дано вище – встановлювати на цю модель допускається диски з радіусами в 13, 14 і 15 дюймів.

Можливість використання як 13-х, так і 14-х дисків, прямо прописана в паспорті ВАЗ 2114.

Що ж стосується матеріалів, з яких вони можуть бути виготовлені, то найчастіше зустрічаються такі варіанти:

 • штамповані;
 • литі;
 • ковані.

Перші диски – найдешевші, виготовляються із сталевого листа методом штампування (що зрозуміло з назви). До їх плюсів можна віднести невисоку ціну, дуже довгий термін служби, високу надійність (вони не лопаються при різкому ударі, а можуть лише деформуватися), ремонтопридатність.

Правда, незважаючи на все це, багато автолюбителів намагаються купувати диски інших типів.

Порада

Пов’язано це з дуже високим вагою штампованих «ковзанок» – він дуже негативно впливає на знос покришок, на витрату палива, на загальну керованість автомашини, а також виробляє зайве навантаження на ходову частину.

Крім цього, штамповані диски дуже часто виглядають непривабливо, і для тюнінгу практично непридатні.

Другий варіант – диски, виготовлені методом лиття.

Вони мають такі плюси:

 • невелика маса;
 • позитивно впливають на зниження витрати палива;
 • позитивно впливають на зносостійкість вузлів машини;
 • позитивно впливають на менший знос покришок;
 • краще охолоджують систему гальмування;
 • випускаються найрізноманітніших форм і стилів, що робить їх ідеальним варіантом для апгрейда улюбленого авто.

Правда, є у них і два серйозні недоліки – досить висока ціна і велика крихкість при ударах (при сильному зіткненні з перешкодою вони можуть просто розколотися, що робить їх менш безпечними, ніж інші типи дисків).

Останній варіант – диски ковані.

Вони поєднують в собі всі позитивні сторони штампованих і литих дисків, а їх недолік тільки один – дуже висока ціна (яка значно вище, ніж у литих дисків).

Правда, якщо є можливість встановити їх на свій автомобіль, то вони стануть найкращим варіантом з усіх можливих і прослужать довгі роки.

Колеса R16 або R17: у що виллється економія на дюймах

19 січня 2017 року

Припустимо, на машині штатно встановлені 17-дюймові покришки, але автовиробник допускає і використання шин з посадковим діаметром на дюйм менше. Відмінно! Адже вужча шина меншого діаметра дешевше часом на 25-30%! Навіть з урахуванням покупки недорогих «зимових» дисків – є сенс, до того ж потім на шиномонтажі заощадити можна. Але не втратять чи шини частину своїх властивостей при переході на менший діаметр?

На полігоні ми відчували нешиповані шини Nokian Hakkapeliitta R2 двох розмірностей – 205/55 R16 і 225/45 R17. Прогнали їх за стандартною методикою, за якою відчуваємо всі зимові шини в порівняльних тестах. Додатково лише перевірили, на якій швидкості починається аквапланування.

Без точних вимірювальних приладів зловити різницю в поведінці автомобіля на «шістнадцяті» і «сімнадцятих» колесах було б вкрай складно. У більшості випадків показники різняться не більше ніж на пару відсотків.

А такий розкид цілком можна віднести на рахунок похибки вимірювань. Більш суттєва різниця проявляється при гальмуванні на льоду: покришки R16 трохи програють «сімнадцятим». Зате на «шістнадцяті» значно вище швидкість початку аквапланування.

З особистого досвіду можу сказати, що приблизно така ж різниця буде і на сніговій каші.

В целом, полученные результаты замеров позволяют назвать сравниваемые шины равноценными. А что скажут эксперты? По оценке экспертов шинной группы «За рулем», почти во всех дисциплинах «маленькие» шины оказались лучше «больших». Например, очевидна разница в комфорте. Более узкие шины меньше шумят и мягче принимают дорожные неровности.

При движении с высокой скоростью по заснеженной дороге руль на автомобиле, обутом в шины R16, немного плотнее, «ноль» более отчетливый. Разница в управляемости тоже минимальна, но опять-таки в пользу «шестнадцатых». На шинах R16 баранка чуть более информативна, поворачивать ее приходится на меньшие углы, поэтому Golf легче и четче управляется в скольжениях.

Обратите внимание

При оценке проходимости перевес вновь на стороне более узких шин — машина режет сугробы увереннее. А на широких она сталкивается с повышенным сопротивлением. Правда, среднестатистический водитель такую разницу вряд ли поймает. Хотя, скорее всего, почувствует, что на «шестнадцатых» управлять автомобилем на заснеженных дорогах надежнее и проще. А значит — безопаснее.

Вывод очевиден: шины 205/55 R16 лучше подходят для зимы, чем аналогичные размерностью 225/45 R17. Причем такой вывод сделают абсолютно все водители, независимо от уровня их подготовки.

Главное — «шестна­дцатые» обеспечат более надежное движение по снежной каше и лужам, а желающему прохватить с ветерком по заснеженным дорогам доставят больше удовольствия от управления автомобилем.

Кроме того, «маленькие» шины дешевле и благодаря более высокому (читай: энергоемкому) профилю живут на наших неровных дорогах дольше.

Ошибка в тексте? Выделите её мышкой! И нажмите: Ctrl + Enter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…