Цим питанням задається кожен автовласник. Ксенонові лампи більш ефективні. Їхнє світло наближений до природного, тому краще сприймається зором. Галоген простіше і дешевше , але при цьому поступається в інтенсивності.Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядає

ксенонові фари

Застосування в автомобільній сфері почалося з 1992 року. Зараз практично всі сучасні марки оснащуються ксеноном. При невеликій потужності світло від нього яскравіше, що позитивно позначається на комфорті водіння. Країни-виробники: Німеччина, Корея, Росія, Китай. Німецькі моделі завдяки надійності користуються широким попитом.

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядає

Ксенон є газорозрядну лампу , що складається з двох електродів. Інертний газ знаходиться в колбі під високим тиском. При електричному розряді створюється яскраве випромінювання.

Горіння дуги підтримується постійною напругою . Для цього автомобіль додатково обладнується блоком розпалу. Управління світловим потоком відбувається за допомогою спеціальних відбивачів. Ксенонові лампи запалюються через кілька секунд після запуску.

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядає

При реєстрації машини з ксеноновими фарами можуть виникнути труднощі. ДАІ висуває ряд умов для їх використання.

галоген

Лампа розжарювання, в якій струм проходить крізь вольфрамову нитку. З ростом температури, об’єкт напруження починає світитися. Всередині неї міститься газ, який не допускає осідання металу на стінки судини. Розрізняються по потужності, терміну служби і матеріалу.

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядає

Галогенні лампи працюють від електричної системи автомобіля. Для них вистачає стандартних 12 вольт .

В процесі експлуатації, колба розігрівається до пожежонебезпечних температур. Забруднення на лампі ведуть до скорочення терміну її служби. При заміні слід використовувати серветку або чисту тканину.

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядає

Спільне між ними

 • Популярність їх об’єднує . У кожного є армія шанувальників. На ринку зустрічаються універсальні лампи, цоколі яких підходять на ксенон і галоген. Але через безліч китайських підробок, правильний вибір зробити складно.
 • Надійність . Вважається, що ксенон більш ефективний. Однак галогенні лампи продовжують удосконалюватися. Завдяки розвитку LED-технологій, у виробництві колби застосовується кварцове скло, яке витримує великі навантаження і не пропускає ультрафіолетові промені.

Основні відмінності

 1. Вартість . Ксенонові фари – дороге задоволення. У комплекті з лампами йде блок розпалу. Середня ціна за все становить близько 300 доларів . До неї додайте ще й установку. Неправильний монтаж призводить до спалахів, тому довіритися слід професіоналам.
 2. Довговічність . Термін служби галогенних ламп 500-600 годин . У ксенону гарантія виробника доходить до трьох років. Лампи вібростійкі, так як не мають нитки розжарювання, тому дорожнє покриття не впливає на їх роботу.
 3. Яскравість . У ксеноновим фари потужний світловий потік становить 3000 люмен , який забезпечує хорошу видимість, як в негоду, так і в темний час доби. Високий показник світловіддачі. Краща геометрія освітленості. Потужність складає 35 або 55 Вт. Спектр випромінювання максимально наближений до денного.
 4. Температура розжарювання . Ксенонова лампа менше гріється. На виділення тепла йде тільки 8% від всієї споживаної енергії. При проїзді глибоких калюж взимку можна не побоюватися появи тріщин на фарі. У галогену цей показник становить 40%.
 5. Установка . Ксенон вимагає наявності складного блоку управління. Для запалювання необхідно подати 25000 вольт напруги. Автомобільна система таких умов не забезпечує. Для цих цілей застосовуються пускорегулирующие пристрою. Якщо перегорить галоген, досить просто замінити лампу. З ксеноном все складніше. При виході з ладу однієї фари, міняти потрібно відразу дві, так як спектр випромінювання після 300 годин роботи зменшується. Знаючи ціну однієї, можна порахувати, скільки буде коштувати таке обслуговування.
 6. Безпека . В окремих державах заборонено застосування ксенону без автоматичного регулятора напрямки. Щоб не засліпити зустрічного водія постійно стежте за коригуванням фар. Ксенон не встановлюється на протитуманні ліхтарі тому, що порушує заводську геометрію світлового пучка.
 7. Колір випромінювання . Блакитне сяйво не є особливістю ксенону. Галогенні лампи покривають синьою фарбою, для поглинання жовтих відтінків. Водії підбирають світло фар відповідно до кольору автомобіля.
 8. Енергоспоживання . Ксенонові фари більш ефективні. Вони не перевантажують бортову мережу, мінімально витрачаючи акумулятор.

Рекомендації по вибору

Рішення про встановлення ксенону, кожен водій приймає самостійно. До його користь відноситься хороша видимість дороги, поєднана з малим витратами енергії. Галогенні лампи економлять бюджет, але сильніше гріються і часто перегорають.

Поради щодо вибору ксенону:

 • Звертайте увагу тільки на відомих виробників . На жаль, ринок переповнений дешевими підробками.
 • Чим вище колірна температура, тим яскравіше освітленість дороги. Оптимальним варіантом вважається 4300 К . Більше значення підійде в умовах сухої погоди без опадів.
 • Встановлюйте ксенонові лампи разом зі штатними блоками розпалу. Уникайте поєднання різних виробників.
 • Пам’ятайте, що відповідно до правил реєстрації автомобілів, ксенонові фари повинні бути обладнані омивачем і коректором кута нахилу.
 • Зверніть увагу на цоколь . Більшість сучасних машин використовують позначення h2 і H Для точного визначення моделі скористайтеся інструкцією свого автомобіля.

Рекомендації для галогену:

 1. Вибирайте лампи з мінімальною потужністю в 55 В т. Вони не позначаться на витраті палива і роботі генератора.
 2. Краще використовувати сучасні моделі з підвищеною яскравістю для кращого освітлення дороги.
 3. Виробник зазвичай завищує термін служби. Китайські лампи працюють по 2-3 місяці .

На який оптиці зупинити вибір і що краще: ксенон або галоген?

Сьогодні автолюбителям пропонується великий асортимент різних джерел освітлення, що дозволяють поліпшити світлові характеристики машини в цілому. Однак через величезного вибору нашим співвітчизникам часом буває складно визначитися з тим, який тип освітлювальних приладів краще використовувати. Що краще ксенон або галоген? Відповідь на це питання ви знайдете нижче.

Щоб зробити вибір в сторону хороших і більш ефективних лампочок, необхідно розуміти, чим відрізняються автомобільні галогенні лампи від ксенонових. Спочатку пропонуємо ознайомитися з основною інформацією про ці джерела освітлення.

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядає

ксенон

В основі ксенонових ламп лежить спеціальний газ, який запалюється в результаті спрацьовування модуля, встановленого всередині конструкції вироби.

Основною технічною характеристикою газорозрядних ламп є колірна температура, оскільки кожен тип температури має свій колір.

Наприклад, чим більше буде температура, тим більше світло буде мати блакитний відтінок, а яскравість, відповідно, зменшиться. При низькій температурі лампочка буде випромінювати жовтий колір, але саме світіння при цьому буде більш яскравим.

Розглянемо основні переваги газорозрядних джерел освітлення в порівнянні з галогенками:

 1. Мінімальний нагрів лінз оптики. Скло фари нагрівається не так сильно, а це значить, що пил і бруд з оптики видаляється значно простіше.
 2. Поліпшення зовнішнього вигляду транспортного засобу. Багато автолюбителів використовують ксенон в якості елемента тюнінгу.
 3. Газорозрядні джерела споживають набагато менше енергії – як мінімум, на 40%.
 4. Більш яскраве світіння, що дозволяє забезпечити більш комфортну видимість.
 5. Також ксенон має більш теплим спектром випромінювання освітлювального потоку. Завдяки цій характеристиці видимість дорожнього покриття в темряву і при русі в негоду буде більш поліпшеної (автор відео – канал Eric Davidich smotra).

Що стосується недоліків, то вони наступні:

 1. На відміну від галогену, вартість ксенону більш висока.
 2. Якщо галоген виходить з ладу, то можна замінити одну лампочку, але якщо така проблема станеться з ксеноном, то доведеться міняти обидва джерела освітлення. Це обумовлено тим, що в ході експлуатації газорозрядні лампи змінюють свою температуру світіння, тому різниця в кольорі між новою і старою лампою може бути значною.
 3. На відміну від галогенок, установка газорозрядних джерел передбачає додаткову установку блоку розпалювання.
 4. При активації оптики водій може помітити невелику затримку. Якщо ви ставите ксенон в протитуманні фари або в ближній і дальнє світло, то повинні враховувати, що для розпалювання газу буде потрібен певний час.
 5. Імовірність засліплення водіїв зустрічних авто. Такі проблеми, як правило, пов’язані або з допущенням помилок при установці лінз. або використанням низькоякісного і дешевого ксенону. Якщо ви хочете зробити тюнінг і здивувати інших автолюбителів, то ставте якісний ксенон – дешеві лампи будуть тільки доставляти незручності іншим учасникам дорожнього руху.

галоген

Галогенові лампи – це один з найбільш поширених, а також простих по конструкції джерел освітлення. Такий виріб являє собою колбу, в галогеновую лампочку також заповнюється газ, а її пристрій захищене спеціальним склом. Потужність таких джерел може досягти 130 Вт.

Коротко про головне:

 • доступна вартість;
 • легкість установки – дістав і замінив (автор відео – канал Програма Автомобіль).

З мінусів галогенок варто виділити:

 1. Нестійкість до вібрацій, так як в пристрої вироби є нитка розжарення, а також вольфрамова спіраль. Через це термін служби галогенних ламп може бути знижений.
 2. При роботі цих джерел освітлення скло оптики гріється, а це, в свою чергу, негативно відбивається на освітленості дорожнього покриття, так як пил і бруд, що осів на ліхтарі, швидко застигає.
 3. Якщо порівнювати з ксеноном, то яскравість галогенок буде нижчою.
 4. Також слід виділити і більш низький термін служби. Якщо газорозрядні джерела освітлення дозволяють відпрацювати близько 3 тисяч годин, то галогенки зазвичай служать не більше 400 ч.

І хоча галогенки не можуть похвалитися такими ж технічними характеристиками, в даний час – це найбільш затребуваний вид джерел освітлення серед наших співвітчизників.

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядає Комплект автомобільного ксенону Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядаєДві галогенки

Які лампи все ж вибрати для автомобіля?

Так які ж використовувати джерела освітлення – ксенон або галоген? Судячи з основними характеристиками, ксенонові лампочки більш ефективні, на відміну від галогенок.

Але тут є безліч нюансів, наприклад, наші співвітчизники найчастіше використовують галогенки через їх доступної ціни, а також простоти заміни і установки. Тим більше, що сьогодні можна знайти галогенні лампи, колір світіння яких буде білішим.

І якщо вийде з ладу один виріб, його можна буде без проблем замінити, не чіпаючи лампу в другій фарі.

Якщо ж ви хочете встановити якісний ксенон, то вам в будь-якому випадку доведеться витратитися. Купити комплект дешевого ксенону можна в будь-якому магазині або в Мережі, однак використання таких лампочок недоцільно. Ви не тільки не зможете оцінити якість світіння справжнього ксенону, а й будете доставляти незручності іншим автолюбителям. А це, в свою чергу, може перерости в конфлікт.

Загалом, якщо ви вирішили поставити на своє автогазоразрядние лампочки, то зрозуміло, це більш прийнятний варіант, якщо дозволяє бюджет, але ставити потрібно тільки якісні вироби. Перед покупкою проаналізуйте всі переваги і недоліки обох видів ламп – це дозволить зробити правильний вибір.

Ціна запитання

Вартість комплекту галогенок на сьогоднішній день складає від 300 до 2 тисяч рублів. Що стосується ксенонових лампочок, то одна лампа буде коштувати від 800 до 4 тисяч рублів в середньому. І ще близько 1-3 тисяч рублів доведеться витратити на покупку блоку розпалювання.

Чому віддати перевагу: ксенону або галогенні?

Гарна освітленість – запорука безпечного руху автомобіля. Від того, наскільки добре і якісно світять головні фари, залежить, як бачить дорогу водій, а, отже, наскільки впевнено він може керувати транспортним засобом.

Перш ніж задатися питанням, що краще використовувати для свого автомобіля, ксенон або галоген, необхідно дізнатися про деякі характеристики, достоїнства і недоліки цих ламп.

У будь-якому випадку, вибір буде залежати від уподобань автолюбителя, від того, яким він хоче бачити свій автомобіль, і які характеристики ламп освітлення для нього пріоритетними.

Загальна характеристика ксенонових ламп

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядаєКсенон – це газ, що наповнює лампу розжарювання. У конструкцію такої лампи входить модуль запалювання, який розпалює газовий розряд. Головна характеристика ксенону – його колірна температура. Кожному виду температур відповідає свій колір. Чим вище температура, тим виразніше світіння буде купувати блакитний відтінок, а яскравість буде зменшуватися. Якщо температура низька – колір буде жовтим, і світити буде яскравіше.

Найбільш комфортний колір світіння ксенону, що забезпечує відмінну видимість, вважається 4300 кельвінів.

Якщо говорити про переваги ксенону перед галогеном, то слід зазначити наступні аспекти:

 • Висока яскравість світіння, що забезпечує комфортну для очей водія видимість;
 • Невелике споживання енергії. В середньому, ксенон споживає на 40% менше електрики;
 • Невеликий нагрів стекол фари. Чим менше нагрівається скло, тим краще видаляється бруд і пил;
 • Покращує зовнішній вигляд автомобіля;
 • Теплий спектр випромінювання світла. Це якість покращує видимість дороги в темний час доби, в дощ і туман. Крім того, відбивна здатність від розміток і знаків при теплом спектрі випромінювання збільшується.

До недоліків ксенонових фар можна віднести наступні фактори:

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядає

 • Висока, в порівнянні з галогеном, вартість;
 • Заміна ламп можлива тільки в парі;
 • Для підключення ксенонових ламп краще використовувати «баластовий блок» або «блок розпалу»;
 • Невелика затримка при включенні. Це пояснюється тим, що на розпал необхідний додатковий час;
 • Осліплення зустрічних водіїв. Така проблема зустрічається часто, але найчастіше вона пов’язана з тим, що ксенонові фари були неправильно встановлені, або використовується неякісний ксенон.

Безумовно, переваг у ксенонових фар набагато більше, ніж недоліків. Останнім часом вони набувають все більшої популярності у водіїв, оскільки забезпечують зручність і комфорт при водінні.

Загальна характеристика галогенових ламп

Ці лампи є найпоширенішими і простими за своїм устроєм. Зовні лампа має вигляд колби, а всередині заповнена газом. Лампа захищена подвійним склом, її потужність досягає 130 Вт, освітленість – 1500 лм.

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядаєДо переваг галогенових фар, в порівнянні з ксеноновими, можна віднести такі фактори як:

 • дешевизна;
 • Простота установки;
 • Простота заміни.

Що стосується недоліків, то це:

 • Боязнь тряски, оскільки в лампі присутній нитка розжарення з вольфрамовою спіраллю;
 • Сильне нагрівання скла фари. Це негативно впливає на освітленість дороги, оскільки бруд, що потрапила на фари, швидко засихає;
 • Невелика яскравість;
 • Час роботи. В середньому галогенова лампа працює близько 400 годин, ксеноновая – близько 3000.

Незважаючи на те, що галогенові фари за своїми характеристиками явно поступаються ксеноновими, на сьогоднішній день вони вважаються найпопулярнішими по використанню серед автолюбителів.

Таким чином, порівняльна характеристика показує, що ксенон явно краще галогену. Слід зазначити, що в комплектацію більшості автомобілів входить галоген, а потім, водії замінюють фари.

Заміну краще проводити в автосервісах у хороших фахівців, які встановлять не тільки лампи, а й спеціальні пристрої, такі як автокорректор, шторки – обмежувачі і т.д.

Зверніть увагу

Крім того, установка, виконана у професіоналів, дасть гарантію використання якісних матеріалів.

Провести зворотний заміну ксенону на галоген також можливо, з повною перевстановлення фар.

Ксенон або галоген, що краще? Порівняння ксенонових і галогенних ламп

Багато років фари автомобіля комплектувалися галогеновими лампами. Вони являють собою лампочку розжарювання з вольфрамовими нитками, встановленими в жароміцної колбі і з параболічними дзеркалами для розсіювання світла.

Але у сучасних автолюбителів є альтернатива – встановити на свою «ластівку» ксенонове освітлення.

Що з себе представляють ксенонові лампи, яких просто називають ксенон, за назву газу, що становить основу суміші наповнює лампу?

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядає

За статистикою, майже половина всіх аварій, що відбуваються в нічний час, трапляються з вини поганого освітлення дороги. Також доведено, що водіям у віці потрібно більше освітлення, ніж молодим.

Тому галогенні лампи поступово відходять у минуле, залишаючи свою нішу газорозрядним лампам, таким як ксенон.

Так все же, ксенон или галоген? Давайте разберем плюсы и минусы этого набирающего популярность вида ламп.

Из истории создания ксеноновых ламп

 • Ксеноновые лампы были изобретены в начале 50-х годов прошлого века в Германии. В те времена новая технология применялась в медицине, в прожекторной технике и так далее. Что же касается их установки на автомобили, то тогда этому мешали размеры ламп и их способ подключения к электросети машины. Но годы шли, продукт модернизировался, и эти проблемы перестали существовать.
 • Прорив в фаростроеніі стався зовсім недавно, після чого ксенонові лампи перестали бути рідкістю, а стали дуже поширеним способом висвітлювати собі дорогу. Перші ксенонові фари компанія Philips почала встановлювати на автомобілі представницького класу. Сьогодні ж це перестало бути розкішшю, і ксенон може встановити абсолютно будь-який автомобіліст.

З чого складається ксенон?

Ксенонова лампа складається зі скляної колби, яка заповнена сумішшю різних інертних газів, основну частину яких складає ксенон. Саме він, на сьогоднішній день, є найкращим наповнювачем для ламп .

За допомогою електричного заряду суміш підпалюється і утворюється електрична дуга, що виникає між електродами при газовому розряді під час подачі напруги, так лампа стає джерелом світла.

Як правило, ксенонове колір – білий, але можна отримати блакитний відтінок, і навіть синій.

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядаєГалогенові лампи в рази енерговитратність, ніж ксенонові.

Відмінності ксенонових ламп від галогенних

 1. У чому ж головні відмінності ксенонових ламп від галогенних? Традиційні лампи горять білим кольором, але від нього сильно втомлюються очі. Що стосується ксенону, то його колір рівний і не є джерелом роздратування.
 2. Світло ксенонових ламп в два рази яскравіше звичайних (3200 лм проти 1500 лм), вони споживають менше енергії акумулятора (35Вт проти 55Вт у галогенки), а також витрачають на даремний нагрів всього 7-8% енергії, проти 40% у звичайних, з- за чого лампи розжарювання в основному і перегріваються. Коли лампа розігрілася до потрібної температури, присутній в конструкції модуль запалювання знизить напругу до 85 вольт, яких цілком вистачить для підтримки роботи.
 3. Як вже було сказано, ксенонові лампи дуже яскраві, і вони без праці пробивають своїми променями дощ, сніг і туман. Лампа розжарювання не може цим похвалитися, і в погану погоду вона висвітлює не тільки саму дорогу, скільки краплі дощу або падає сніг, через що доводиться напружувати очі.
 4. Галогенові лампи грунтуються на нитки розжарювання. А вона боїться струсів і може вийти з ладу. У ксеноні нитки розжарювання немає , тому вона абсолютно не боїться будь-яких фізичних впливів.
 5. Лампа розжарювання живе десь від 500 до 800 годин, що стосується ксеноновим світлотехніки, то її термін служби може досягати 2300 – 3000 годин. Тут немає нитки розжарювання, то і дмухнути нічому.
 6. Скло фар, з ксеноновими лампами, практично не нагріваються. Що добре, якщо на них потрапляє бруд. Вона повільніше висихає, і можна встигнути стерти її сухою ганчіркою.

Мінуси ксенонових ламп

При всіх цих ярковираженний достоїнства, ксенон теж не можна назвати ідеальним рішенням. Хоча б тому, що не на всі автомобілі він підійде. Є такі, в яких бортова електромережа не дозволить встановити ксенонову техніку, тому що може не відповідати за потрібне потребам.

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядаєПогана новина для любителів моргнути фарами. Ксеноновими лампами потрібно кілька секунд щоб розгорітися, а не як галогенки, які спалахують миттєво.

Буває так, що може бути встановлений ксенон низької якості, а також сама установка може виробитися неправильно, чим це загрожує?

 • Занадто висока яскравість, через що очі водія погано адаптуються до погано освітлених ділянках дороги.
 • Осліплення зустрічних водіїв . В рази підвищена засвічення вище світлотіньової межі.
 • Неправильний пучок світла, через що засліплює зустрічних водіїв при правому повороті.

Виходячи з цього, ксенон може бути навіть небезпечний. Тому було прийнято спеціальний закон, що посилює вимоги до ксенон, щоб уникнути зростання аварій з вини водіїв, неправильно встановили його.

Ну що ж все-таки краще, ксенон або галоген? Ксенонові лампи – це передова технологія, за якою майбутнє. І інженери постійно ведуть роботи з усунення решти недоліків в конструкції. Так що питання практично вирішене: ксенонові лампи однозначно перевершують галогенові за всіма характеристиками, а також за зручністю використання. Тому, висновок напрошується сам собою.

Чим відрізняється ксенон від галогену? Порівняння ксенонових і галогенних ламп

Багато років на піку популярності були фари з галогенними лампами, а сьогодні все більше автолюбителів воліють бачити на своєму автомобілі оптику з ксеноновими лампами. Так як багато ще слабо розбираються в питанні, чим відрізняється ксенон від галогену, то на допомогу їм і була написана ця стаття, щоб зняти непорозуміння в цьому питанні.

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядає

Як відрізнити ксенон від галогену?

Галогенні фари (в народі галоген) – включають в себе лампочки розжарювання з вольфрамовими нитками в жароміцної колбі і параболічні дзеркала для розсіювання світла.

Ксенонові фари (ксенон) – мають в своєму складі фари, блоки електронного урядування та розпалювання, а також лампи розжарювання без вольфрамових ниток, світіння яких виходить від електродуги утвореною між двох електродів.

Порівняння ксенонових і галогенних ламп

Давайте розглянемо докладніше різницю між галогеном і ксеноном.

Галогенні лампи – це прості лампочки, світіння яких походить від ниток розжарювання розташованих в жароміцної колбі. Велика частина енергії цих ламп витрачається на тепло, а менша на освітлення. А у ксенону все навпаки.

Термін служби у галогенною лампи близько 500-800 годин, а ксеноновим близько 2500-3000 годин. Ще мінус галогену в тому, що шляхом утворення може бути пошкоджена від надмірної тряски, враховуючи особливості наших доріг. А ось ксенон такого не боїться, зважаючи на свою конструкції.

Ксенонова лампа працює за принципом світловий дуги і майже в 2 рази перевершує галогенну з висвітлення дороги. Ще, ксенонове світло природний і ближче до денного.

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядає

Не можна відзначити і такий факт, що ксенон менше навантажує електричну мережу автомобіля. Мінус ксенону в тому, що він набагато складніше галогену і дорожче, зате в іншому має переваги.

Підіб’ємо підсумки – в чому полягає відмінність ксенону від галогену:

 • галоген – існує вже тривалий час, освітлення походить від ламп з нитками розжарювання;
 • галогенова оптика дешевше ксеноновим;
 • ксенон – це прогресивна технологія, освітлення походить від електродуги;
 • у ксенону термін служби більше і він не боїться механічних пошкоджень;
 • ксенон перевершує галоген, ксенонове світло ближче до денного.

Переглянувши статтю і відео, ви тепер знаєте відповідь на питання, чим відрізняється ксенон від галогену. І також, зробили для себе певні висновки, які підкажуть вірний напрямок: залишити звичні галогенові лампи або ж перейти на ксенонові ..

Що краще світить, ксенон або світлодіоди

Що краще - ксенон або галоген? Розглядаємо, порівнюємо і оглядає

Більшість автолюбителів, які часто користуються своєю машиною, розмірковують про те, які види фар освітлюють дорогу найкраще.

Не можна сказати однозначно, які фари є кращими, адже на даний день існує величезна безліч різноманітних джерел світла, які встановлюються як в прості фари, так і в протитуманні.

Ксенон або світлодіоди: що краще і надійніше?

Основні характеристики

Сучасне інноваційне освітлення добралося і до автомобілів. У нинішній час все рідше можна зустріти транспортний засіб з галогеновими джерелами світла. Альтернативою таких джерел стало світло ксенону і світлодіодів.

Ксенонові і галогенні лампи стали використовуватися вже давно, а ось світлодіоди з’явилися на автомобільному ринку зовсім недавно. Але яке освітлення потрібно вибрати?

Для того, щоб відповісти на це питання, потрібно розглянути характеристики ксенону і світлодіодів.

ксенону

Ксенонові лампочки – світлові джерела, що працюють на підставі «запалювання» особливого газу в електричній дузі.

У ролі особливого газу часто виступає одноатомний газ, який нічим не пахне і є прозорим – ксенон. З цієї причини лампи були прозвані «ксеноновими».

Особливості ксенону:

 1. Ксенон створює вкрай яскраву електричну дугу, тому свічення лампочки так сильно відрізняється від інших джерел світла.
 2. Ксенонові лампочки мають форму закритою колби. Вона наповнена тільки газом. У колбі також встановлені 2 електрода, між якими з’являється дуга з електрики. Для того щоб вона виникла, необхідно отримати величезну напругу в 25 000 Вольт. Для цього застосовуються так звані «блоки розпалювання». Дані лампочки висвітлюють дорогу краще, в порівнянні з галогеновими в два, а іноді чотири рази. Наприклад, стандартна галогенова лампа утворює потік світла 1450 Lm, а ксенонові – до 6000 Lm. Різниця є більш ніж відчутною. З цієї причини ксенон так широко поширений.
 3. Незважаючи на значне освітлення, споживає ксенонова лампочка набагато менше в порівнянні з галогенової. Всього 35 Вт.
 4. Найбільше поширений ксенон з колірною температурою – 4300, 5000 і 6000 кельвінів. Деякі автолюбителі вважають, що чим вище число колірної температури, тим яскравіше будуть світити фари, але це помилка. Колірна температура визначає відтінок кольору. У теплу погоду вночі ксенон з 6000 кельвінів буде прекрасно висвітлювати дорогу, але такі ж лампочки при снігопаді будуть випускати синє заграва. Взимку найкраще використовувати 4300 кельвінів.
 5. Світло конкретного спектру має свою довжину, тому дає різне освітлення в залежності від погодних умов.
 6. Головна особливість – уповільнений розігрів газу в лампочці.

Ксенонові лампи легко відрізнити від галогеннових по білому світу і синього тону підсвічування. Часто автомобілісти ставлять ксенонові лампочки тільки на ближнє світло, а для далекого використовують світлодіоди або галоген.

Так продумано неспроста, адже часто автомобілісти скаржаться що їх сліплять ксеноновими фарами.

світлодіоди

Світлодіодні лампи є новітнім винаходом, яке швидко полюбилося за економічність і надійність.

Особливості світлодіодів:

 1. Базою світлодіодних лампочок є світлодіод – напівпровідник, який змінює електрику, перетворюючи в освітлення.
 2. Світлодіод володіє «плюсом» і «мінусом». Якщо його неправильно підключити, то він не буде працювати.
 3. Даний напівпровідник є кристалічна ланка, яке розміщене на струмонепровідними платформі і корпусі з елементами.
 4. Світлодіод не має будь-які нитки розжарювання, це означає, що він не може зламатися від їзди по нерівних дорогах або сильної вібрації. Але з іншого боку, якщо кристал використовувати неправильно, то він почне стрімко псуватися і швидко вийде з ладу.
 5. В даний час вже створені світлодіоди третього покоління. Це означає, що світлодіодне освітлення швидко розвивається. Адже кожне покоління збільшує довговічність, стійкість до різних погодних умов і якість освітлення.

Наприклад, світлодіоди першого покоління не могли навіть зрівнятися з галогеновим освітленням. Їх потік світла обмежувався в межах 550-650 Lm. Але для виробів останнього покоління навіть 4500 Lm не є межею.

Плюси і мінуси

У таблиці наведені основні відмінності між трьома джерелами світла:

Тип лампочки галоген ксенон світлодіод
яскравість світла 775/1 м 1600/1 м 1750/1 м
Строк служби 400-1000 годин 2000-3000 годин 30000 годин
час включення 1 секунда 3 секунди 0,1 секунда
установка Легка, мінімальні витрати Складна, потрібен фахівець Швидка, спеціальні знання не потрібні

Ксенонові лампи добре працюють в протитуманних фарах. Вони добре освітлюють дорогу вдалину при використанні в дощову і туманну погоду. Це самий безпечне освітлення в порівнянні з іншими джерелами світла.

Ксенон, як і світлодіод, не боїться поганих доріг і різних ударів, чого не можна сказати про галогенові лампи.

Ксенон не нагрівається як галоген. Менше 10% енергії у ксенону надходить в тепло, а у галогенових джерел близько 40% енергії перетворюється в нагрівальне тепло.

Але, на жаль, ксенон не позбавлений недоліків. До них відносяться:

 • розміщувати в фари автомобіля можна далеко не весь ксенон. Наприклад, на території Російської Федерації допускається використання тільки того ксенону, який був встановлений на заводі виробником;
  Варто відзначити, що при виявленні китайського ксенону, інспектор ГИБДД може сміливо виписати пристойний штраф, або навіть позбавити прав на термін від 6 до 12 місяців.
 • складна установка. Для оснащення транспортного засобу ксеноновими освітленням доведеться вмонтувати досить-таки складне обладнання;
 • для включення лампочки потрібно велике напруження. Тут не можна обійтися без «блоку розпалювання»;
 • неекономічний витрата. При висвітленні даного виду відбувається велике навантаження на генератор машини. Отже, зростає витрата палива. Хоча витрата змінюється незначно, але все одно це є негативним моментом;
 • дороге обладнання;
 • потрібно точно визначити ступінь нахилу фар через великий яскравості джерел світла;
 • ускладненість з’єднання в одній фарі ближнього і дальнього світла.

Список недоліків ксенонових ламп можна порівняти з їх достоїнствами.

Що стосується світлодіодів, то на даний момент вони лідирують на ринку продажів, завдяки таким перевагам, як:

 • низьке енергетичне споживання;
 • економічність бензину, знову ж таки завдяки низькому споживанню;
 • спеціалізований драйвер, який потрібен для монтажу світлодіода, можна з легкістю вмістити в гумовому чохлі фари;
 • досить яскравий і потужний потік світла (кажучи про світлодіодах останнього покоління);
 • будь-які специфікації світлодіодного освітлення дозволені на території РФ, чого не можна сказати про ксеноні;
 • можливо створити підсвічування фар будь-яким кольором;
 • світлодіоди світять добре, але при цьому не сліплять. Світлодіоди світять досить інтенсивно для дощової і туманної погоди;
 • можливість вибрати будь-яку форму і розмір світлодіода;
 • вартість світлодіода така ж, як і у ксенону.

До недоліків світлодіодного освітлення зараховують:

 • можливі скачки від перенапруги;
 • драйвера працюють не дуже довго;
 • яскравість не така сильна, як у ксенону.

надійність використання

Якщо говорити про надійність, то ксенон і світлодіод в цьому плані нічим не відрізняються.

Вони добре переносять різне фізичний вплив, оскільки не мають лампи розжарювання. Чого не можна сказати про галогенні, який псується буквально за рік, якщо часто їздити по нерівних дорогах.

Єдине, в чому можна дорікнути світлодіод, так це в тому, що він кілька сильніше нагрівається, ніж ксенон, але на довговічності це ніяк не позначається.

Отже, якщо говорити про вибір, то не можна однозначно сказати, що краще: ксенон або світлодіод. Ці два фаворита в будь-якому випадку краще старовинних галогенових лампочок.

Що ксенон, що світлодіод має ряд переваг і недоліків. Кожен автомобіліст повинен сам вибрати, що йому краще підходить. Але якщо відповідати на питання, що краще світить? Те це однозначно ксенон.

Відео: Ксенон або світлодіоди. Що краще? Просто про складне

Чим відрізняється ксенон від галогену в 2019 році – що це таке, фара, лінзи

Кожен автолюбитель, який планує зробити «тюнінг» машини, повинен знати, чим відрізняється фара ксенону від галогену в 2019 році, який ксенон заборонений до використання, і які правові наслідки можуть настати при порушенні норм.

Роблячи вибір між ксеноном і галогеном, потрібно перш за все вирішити, з якою метою проводиться заміна фар – для поліпшення зовнішнього вигляду транспортного засобу, підвищення характеристик автомобіля або ж, потрібна установка ламп, які будуть краще освітлювати дорогу в нічний час доби.

Загальна інформація

Ксенонові лампи можуть не тільки істотно змінити на краще зовнішній вигляд машини, але і забезпечити більш безпечний рух. Це можливо за умови, що вони будуть правильно встановлені.

Найчастіше, використання подібного обладнання сьогодні призводить до того, що у водія виникають проблеми при зупинці машини інспектором ГИБДД.

важливо

Іноді водії не знають, які існують особливості застосування ксенону, в тому числі, особливості законності установки даного типу обладнання для фар.

Перед тим, як купувати лампи, слід звернутися в СТО, де буде зроблена добірка відповідного варіанту – ксенону або галогену.

Що це таке

Ксенон – газорозрядні лампи, призначені для установки в фарах автомобіля. Оптика даного типу має в комплекті лампу HID, яка представляє собою систему, що працює за рахунок згорання інертного газу, а не спіралі.

Деякі солі і ксенон закачуються в колбу, де знаходяться під тиском. Коли відбувається згорання, утворюється яскраве світіння.

Яскраве світло з’являється за рахунок горіння електричної дуги. Щоб запустити ксенонової лампи, необхідно отримати дуже високу напругу, яке виробляється блоком розпалу. Він повинен бути в комплекті і підходити під марку авто.

Особливістю ксенонових ламп є те, що в лампі відсутні нитки спіралі. Ці нитки в галогенних лампах грають роль перемикача для ближнього і далекого кольору.

При установці ксенону необхідно зробити наступні дії:

У штатних фарах встановлюється рефлектор або лінзи. Вони будуть потрібні для того, щоб скоротити потужність світлового пучка. Можна встановити систему, за допомогою якої буде здійснюватися регулювання нахилу і повороту фар
Додатково потрібно установка омивача фар Це дозволяє уникнути забруднення стекол

Галогенові лампи – оптика, що встановлюється в автомобільні фари. Щоб сформувати потужний колірної потік, використовуються лампи, які накачані пальним газом. Найчастіше, балон заповнюють буферним газом, що складається з галогенів фтору, йоду або хлору.

Основні види ламп

Існують наступні види ксенонових ламп:

Лампи – спалахи
довгострокові З довгою дугою
З короткою дугою

Серії ксенонових ламп:

Н Колірна температура ламп даного типу може бути от 3000 до 8 000 кельвінів. Лампи працюють з різною потужністю – від 35 до 55 Ватт
Н1 Використовується в протитуманних фарах, для далекого кольору, для ближнього – вкрай рідко
Н3 Лампа для ВТФ
Н4 Биксенон, широко поширена серед сучасних водіїв. Одна і та ж лампа використовується для ближнього і дальнього світла
Н7 Використовується для ближнього світла
Н8 Використовується дуже рідко для ВТФ
Н9 Може бути встановлена ​​на машинах німецького виробництва для дальнього світла
Н11 Підходить для машин японського виробництва. Застосовується в ВТФ

Ксенон або галоген – що краще вибрати для автомобіля

Лампи розжарювання в автомобільній оптиці не застосовуються з минулого століття. Сучасними затребуваними освітлювальними приладами стали галогенні і ксенонові лампи.

Що це за лампи?

Галогенні лампи наповнені всередині спеціальним хімічним з’єднанням (бром або йод), яка продовжує термін експлуатації світиться спіралі шляхом повернення на неї атомів вольфраму. Також є розсіюють скло в фарі.

Така технологія здатна підтримувати потрібну для роботи температуру. Однак більша частина одержуваної в процесі енергії виробляє тепло, а менша продукує освітлення.

На століття галогену припадає близько 5-8 сотень годин роботи.

Що стосується ксенону, то така лампа здатна прослужити близько 2,5-3 тисяч годин. Також ксенон не боїться тряски під час руху завдяки своїй конструкції.

Порада

Галогенні лампи досить довго залишалися найбільш популярними серед автолюбителів через свої технічних переваг перед древніми лампами розжарювання і цінових переваг на ринку автооптики.

Освітлення відбувається за рахунок взаємодії ксенону з електричною дугою, що знаходяться в скляній колбі. Світло виходить досить яскравий, білий, наближений до денного природному освітленню. Таке світло по потужності рази в 2 більше, ніж галогенний.

Порівняння ксенону і галогену

У чому ж примітні відмінності галогену і ксенону? Перші в деякому роді залишаються варіантом традиційного освітлення доріг – лампами розжарювання на увазі використання вольфрамових ниток, укладених в колбу зі скла. Тому і вартість такої оптики нижче, ніж у ксенону.

Ксенон ж має більш складну конструкцію, він більш прогресивний, що в деякому роді виправдовує його досить високу вартість. В основі принципу роботи цієї лампи лежить отримання дугового розряду.

Другий варіант приносить більше ефективності, так як надає менше навантаження на бортову електричну мережу. Також світло від лампи Ксенону по спектру дуже близький до природного світла в денний час доби, що чинить менший осліплення при освітленні дороги.

 • Якщо галоген більше працює на продукування тепла, то ксенон – холодне світло, якого виходить значно більше.
 • Також галоген досить крихкий в порівнянні з конструкцією ксенонових ламп, він не стійкий до механічного впливу, яке досить часто надає свій ефект при трясці на вітчизняних дорогах.
 • Від різких стрибків нитка вольфраму всередині галогенової лампи може пошкодитися, ніж виведе з ладу фару.

Особливі конструктивні рішення і відмінності в роботі ксенону дозволяють уникнути таких ушкоджень. Це та інші переваги ксенону дозволяють знизити ризик виникнення аварій через погану освітленість в темний час доби.

Підіб’ємо ітогі.Основние відмінності двох ламп:

 1. Галогенові фари засновані на заповнених газоподібним речовиною скляних лампах, які суміщають свою роботу з розсіює склом всередині фари і спеціальними рефлекторами.
 2. Конструктивне рішення ксенонових ламп полягає в застосуванні електродуги, що виробляє близьке до денного освітлення.
 3. Термін служби у ксенону становить до 3 тисяч годин, галогену ж – 800 годин.
 4. Галоген заснований на тендітній вольфрамової нитки, що може пошкодитися при скачках на дорогах.
 5. Конструкція ксенону більш довговічна.
 6. Вартість галогену на порядок нижче, ніж ксенону.

Порівняльна характеристика ламп дана, вибір за вами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…