Відрізнити підробку свічок зажіганія.Современние автомобільні свічки здатні пропрацювати на машині до 100 000 км, що погодьтеся не так вже й погано. Їздити 100 000 км, тобто не замислюватися над тим, що там стоїть і як це працює. Однак всьому приходить свій час, так і у випадку зі свічками запалювання.

Тут якраз і постає питання, як же і на що ж замінити ті самі наднадійні Іридієві або звичайнісінькі без наплавлень свічки на вашій «ластівці». Треба сказати, що наявність грошей і бажання не завжди вирішує питання на вашу користь.

Адже з тих пір, коли «чорні ділки» зрозуміли, що підробки дають непоганий прибуток, то їх винахідливості можна позаздрити, а нашу настороженість час від часу необхідно «тріпати за плече», щоб не потрапити в халепу.

Зверніть увагу

Дійсно, сучасний ринок підробок настільки великий і різноманітний, що в світі навіть з’являються музеї підробок, як скажімо в місті Золінген, але не про це наша розповідь.

І добре якщо підробку ви берете усвідомлено і дешевше, а ціна її експлуатації буде не більше ніж якесь незадоволення. Але на машині так не вийде.

Адже відсутність належних застосовуваних матеріалів, точних розмірів, напевно позначиться і на характеристиках машини, а значить вже не на безпосередньо, але побічно і на вашому настрій, відчуття, комфорт … Загалом, властивих людському «Я» емоціях.

Що ж, щоб спробувати вберегти вас від підробок, а значить внести свою лепту у справу всього життя – справедливість, ми і хочемо навести кілька прикладів того, як можуть виглядати підробки і відповідно оригінали свічок запалювання.

Свічки запалювання підробки торгової марки Denso

Свічка запалювання Ваз

 • Окремі деталі виглядають у оригіналу акуратніше , а друк у вигляді сітки на ізоляторі підробити не так вже й просто.
 • Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?
 • Зліва віддруковано нечітко, та й кольору у квітів більш приглушені.
 • Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?
 • Акуратності ніякої немає!
 • Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?
 • Явні відхилення форм від оригіналу. (Оригінал праворуч)

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

Механічна маркування на підробці має явні ознаки кустарного виробництва. Глибина написи плаває, є напливи металу за контури маркування.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

Сам контакт втоплений набагато більше, ніж на оригіналі. Також не видно чітко наплавлення у вигляді круглого п’ятачка. Чи не витриманий зазор.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

Відхилення співвісності двох контактів очевидно. На оригіналі вони виставлені один навпроти одного, чого не скажеш про підробку.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

Поширені свічки, що застосовуються широко і багато де.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

Критерії визначення підробки приблизно такі ж як і для попереднього бренду. Дивіться на якістю виготовлення і на окремі деталі.

Свічки запалювання Champion підробки

Не настільки популярний, але бренд який знаходиться «на слуху» – Champion. Цей виробник говорить наступне з приводу підробок і можливого захисту від них:
Термін служби свічок запалювання – підробок буде меншим, ніж строк служби оригінальних виробів CHAMPION.

Продукти низької якості значно погіршують експлуатаційні можливості автомобіля. Краплинне число свічок-підробок безсумнівно, не відповідає калильному числу оригінальних свічок CHAMPION.

Бічний електрод підробленої свічки запалювання може легко відламана і вивести з ладу весь двигун.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

1. Ізолятор повинен бути кремово-білим. Білосніжний ізолятор може вказувати на підробку. Ребра ізолятора повинно відповідати зображенню.
2.

Металевий корпус свічки CHAMPION виготовлений методом холодної витяжки, тому його поверхня має рівномірним тьмяним блиском Корпус свічок підробок отриманий методом токарної обробки що, надає йому характерний блиск і може бути визначено на дотик.
3.

На корпусі свічок CHAMPION вище різьблення нанесена похила накатка.
4. Свічки CHAMPION мають більш високу корозійну стійкість, ніж свічки інших виробників. Підроблені свічки корродируют значно швидше.

5. На звареному з’єднанні бічного електрода з корпусом свічки шов практично непомітний – груба зачистка шва вказує на підробку.

Свічки Denso: як відрізнити оригінал від підробки

Прийшов термін чергового технічного обслуговування автомобіля і в списку по рекомендованим замін, крім масла, варто заміна свічок запалювання.

Знаючи не з чуток, про підробленому світі, на нашому ринку запасних частин, вивчили сайт виробника, ознайомилися з авто форумами і відгуками по свічках і прийшли до невтішного висновку і написання статті як не нарватися на підробку при виборі свічок запалювання Denso.

Підробок на дані свічки таку силу-силенну, що періодично виникало бажання пошукати іншого виробника свічок до своєї машини, але ми знайшли способи як купити оригінал.

Спочатку опишемо найпоширеніші відмінні риси. Вони годяться лише до поганих підробкам, які все ще трапляються в магазинах. Але більшість підроблених свічок зовні – відмінної якості. Візуально, використовуючи старі методи виявлення підробок, визначити де оригінал, а де контрафакт, практично не реально.

Підробка або оригінал: старі (ненадійні) методи

 • Упаковка: практично у всіх зустрінутих підробки, виявилася ідеальною. Єдиний момент – купуйте в упаковці від виробника, а не марки автомобіля. Можна зустріти в продажу потрібні свічки запалювання як в коробці Denso, так і в упаковці марки автомобілів Toyota, Nissan, Honda і т.п. уникайте «переупаковок». Це просто рада, а не заклик до дії.
 • Наконечник: в оригіналі виконано ідеально, не має спотворень, перекосів, руками не відкручується. На підробці явні перекоси, колір з якого виконаний глянцевого відтінку.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

 • Якщо дивитися зверху, то видно відмінності в литві. У оригінальній є западинка, у підробки рівний наконечник.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

 • Напис на корпусі (керамічної частини): на оригінальних свічках виконана крапочками, має більш рівний, тонкий шрифт. Пізніше в контрафакт були помічені шрифти виконані точками і завод почав випускати свічки, як з крапковим шрифтом, так і цільним. Дивне рішення, але воно є. Можна спробувати потерти ніж небудь твердим по тексту (треба запитати у продавця – чи можна це зробити), на підробці він буде стиратися, відлітати. Текст на цій свічці захищений захисним лаком і тому залишиться не ушкодженим.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

 • Оглядаємо центральну частину свічки на наявність явних дефектів. Це можуть бути сліди проточки від верстатів, оригінальні деталі виконуються литтям. Слідів напливу, скосів, вкраплень, ямочок і т.п. Порівняйте шрифт на металевій облямівці, з фотографією нижче.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

 • Перевірте ущільнювальне кільце – воно не повинно зніматися з різьблення свічки. Якщо ви змогли його вільно зняти – явна підробка.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

Новий метод + відео огляд справжніх свічок Denso

 • Оглядаємо нижню частину – електрод, бічний електрод і ізолятор. При огляді вас не повинно збентежити нічого, розглядайте пильно і уважно. Центральний електрод повинен бути строго по центру, виконаний ідеально. Розмір повинен чітко відповідати зазначеному на упаковці, зазвичай це 0.4 мм. Для цього тесту можна взяти з собою свердло потрібної товщини, прикласти до електрода і зробити порівняння:

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?Зверніть увагу на інші частини свічки – вони виконані ідеально. Контрафакт видає тільки товщина електрода.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?Ідеальна товщина. 100% оригінал за цією ознакою.

 • Відповідний електрод, в оригіналі, приварюється на лазерну зварювання. Є напливи металів і нерівності – норма при виробництві. На відповідної частини, навпроти центрального електрода повинен знаходиться «приймальний» п’ятак. Ізолятор білого, однорідного кольору, ідеальної форми.

Всі ці методи не дають 100% результат на відміну підробки від оригіналу. Далі пропонуємо ознайомитися з відео оглядами оригінальних свічок Денсо. Відображені крупним планом всі основні моменти, розказані деякі моменти по упаковці.

висновок

З усього вище викладеного можна зробити висновок, що купити справжні свічки запалювання Denso важкувато.

Але якщо скласти в одне ціле нашу інструкцію, закріпити переглянутих відео та додати відповідь виробника свічок – купити справжні свічки можна у наших дистриб’юторів (посилання на список дистриб’юторів – тут), то шанси на справжні свічки великі. Не дайте себе обдурити, додайте інструкцію в закладки і використовуйте при покупці свічок.

Вам також може сподобатися

Свічки Denso підробка – як відрізнити від оригіналу?

Всім доброго часу доби! У даній статті Ви дізнаєтеся, як виглядає підробка Denso. Йтиметься про стандартні свічках, які ставляться на рядові автомобілі. Отже, поїхали!

До чого може привести установка підроблених свічок denso на автомобіль?

Звичайно, в більшості випадків, установка підробки свічок Denso може закінчитися для автовласника звичайної поломкою авто, яке вирішується простою заміною свічок запалювання.

Однак бувають випадки, що з підробленою свічки Denso випадає електрод, який завдає непоправної шкоди цилиндропоршневой групі. А такий ремонт може вилізти господареві автомобіля в копієчку.

Саме, тому слід завжди уважно підходити до вибору свічок, щоб убезпечити себе від непотрібних витрат і зайвого головного болю.

Проблеми, пов’язані з установкою підроблених свічок Denso

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку? Використання підроблених свічок Denso спочатку призводить до збільшеного витраті палива. Це пов’язано перш за все з-за неправильного іскроутворення, а також пропусків запалювання. Через це паливо згоряє не повністю, що призводить до сильного нагару на свічках. Крім цього, значно погіршується запуск двигуна.  
Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку? Підробка Denso може мати сердечник не з міді, а з інших кольорових металів. Це призводить до поганого розсіювання тепла, що призводить до раннього запалювання. В результаті потужність двигуна погіршується. Особливо гостро це помітно на підйомах в гору.
Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку? Тривале використання підроблених свічок Denso може привести до виходу з ладу свічки. У цей момент Ви можете перегріти двигун. Крім цього, якщо частина свічки відламана і впаде в циліндр, то доведеться робити капремонт мотора.

Підробка Denso – як відрізнити від оригіналу

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

Підробка свічок DENSO – що всередині?

Щоб розуміти, чим Ви ризикуєте, купуючи підроблені свічки Denso, ми вирішили привести Вам розріз підробки Denso. Думаю ошірних пояснень не потрібно:

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?1. Ізолятор має свого структурі бульбашки повітря, які виникають через виготовлення свічок на простому обладнанні. Бульбашки повітря погіршують відведення тепла, що може привести до перегрівання свічки і раннього запалювання. 2. Центральний електрод на підробці виконаний з чернимх металів, коли на оригіналі використовується тільки мідь, яка краще відводить тепло, виключаючи перегрівання свічки.  

Як відрізнити підроблені свічки Denso – практичні поради

Щоб не нарватися на підроблені свічки Denso, досить дотримуватися декількох простих правил. По-перше, не слід гнатися за ціною.

Ні, я не кажу, що треба купувати найдорожчий варіант. Потрібно підходити до вибору з розумом.

Якщо, наприклад, Вам пропонують купити оригінальні свічки Denso за ціну, яка в 2 рази нижче ринкової, то слід як мінімум, замислитися над цією пропозицією.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?По-друге, слід звернути увагу на упаковку. Підробка Denso найчастіше видає себе неякісною упаковкою, над якою найменше працюють. Тут може бути неякісна друк, а також фарба може стиратися, залишаючись на руках. Все це говорить про підробленому продукті. По-третє, підробку Denso видає неякісне виготовлення продукції, про що було сказано вище.

висновок

Не потрібно бути експертом, щоб відрізнити підробку свічок Denso від оригіналу. Звичайно, існують високоточні копії, які не завжди зможе відрізнити експерт. Але даний матеріал допоможе Вам убезпечити себе від 80% підробок, які трапляються на ринку на сьогоднішній день. На цьому все, спасибі за увагу і до нових зустрічей! Читайте також статті:

Підробка Mann (Манн) – як відрізнити підробку від оригіналу

Підробка масла Лукойл – як відрізнити оригінал? Найсерйозніша захист від підробки! Як відрізнити підробку масла ЗІК на прикладі ZIC X9 LS 5W30 (колишній XQ LS 5W30)

 • В кінці статті хочу додати ще відео, в якому Ви зможете побачити своїми очима, як виробляються свічки запалювання Denso.

Приємного перегляду і до нових зустрічей на нашому сайті! Купити оригінальні свічки Denso можна у нас на сайті!

NGK або Denso – битва титанів свічок запалювання

Свічка запалювання – головний інструмент працездатності двигуна на бензині або солярці. Від її якості залежить наскільки швидко і ефективно буде працювати серце транспортного засобу. Не менш важливим буде і вплив некалільних свічок на чистоту і екологічність вихлопних газів.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

Поки ще на ринку можна зустріти широкий асортимент цих товарів. Серед них виділяються свічки брендів NGK і Denso. Пора їх порівняти.

Їх продукти встановлює більшість автовиробників світу. В інструкціях вони навіть забороняють встановлювати будь-які інші свічки крім вищеназваних. Це вигідно всім – виробники авто отримують надійні свічки, свічники – стабільний потік замовлень, а водії не ламають голову над вибором з багатства асортименту.

критерії вибору

При оцінці ми будемо об’єктивні. За основу ми будемо приймати базові критерії, озвучені в статті про свічках запалювання нашого порталу. Свічка, незалежно від бренду, повинна підходити під конкретний тип двигуна, володіти допустимим калильним числом і поміщатися в відповідний відсік транспортного засобу.

Вибирати свічки рекомендуємо в спеціалізованих магазинах автотоварів. Уникайте покупок на стихійних ринках і по телефону – ймовірність придбання контрабандної свічки досить висока. Також народні умільці освоїли реновацію відслужили інструментів запалювання і продажем під виглядом нових. Результат очевидний – такі свічки призводять до тяжких наслідків.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

Однозначної відповіді, який бренд краще, немає. Все залежить від уподобань водія і характеристик автомобіля. Обидва бренди заслужили позитивну репутацію і випускають продукцію найвищої якості.

Загальна характеристика

Обидва бренди представляють працездатну Японію. Крім свічок, NGK випускає і інші деталі моторного блоку. Їх деталі встановлюють відомі японські виробники. А в СНД популярність принесли запальні свічки.

Denso ділить з NGK лідерство в свічковий сегменті. Компанія теж може похвалитися асортиментом автомобільних запчастин і аксесуарів. На ринку СНД популярність завоювали свічки запалювання й склоочисники цього бренду.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

Обидві команди постійно покращують характеристики своїх свічок. Нові технології, сучасні матеріали продовжують термін служби виробів. Наприклад, все частіше електроди і ізолятори стають благородними завдяки платині і іридію.

В результаті одна свічка витримує 100 тисяч кілометрів дубайського пробігу (ОАЕ посідає перше місце за якістю доріг в світі – примітка автора). У вітчизняних реаліях ресурс зменшується на 50-60% від оригінального.

В асортименті обох брендів спеціалізовані свічки для моторів класу GDI для збідненого і сверхобедненной суміші. Звідси можна зробити висновок про наявність в каталогах японців будь-яких іскроподатчіков для самих вибагливих покупців.

характеристика NGK

Основна ставка учасника NGK – робота на збідненої суміші. Одно- і Багатоелектродні свічки їх виробництва чудово справляються з поставленим завданням. Їх ціна – одна з найдоступніших на ринку. А дефіциту просто не існує. Єдине – остерігайтеся підробок. Докладні поради щодо вибору свічок NGK розміщені в цій статті.

характеристики Denso

Ця компанія на ринку 60 років. Але оскільки з НЖК у них одна батьківщина, то в якості продукції сумніватися не варто. Працьовиті японці пропонують чудові свічки запалювання. Повний цикл виготовлення унікальний і запатентований виробником.

Зокрема, U-подібна форма економить паливо і сприяє кращому искровому контакту. За рахунок поліпшеного займистості підвищується потужність двигуна, забезпечується надійність їзди в холодну погоду і в умовах бездоріжжя.

А гордість компанії – свічки супер-запалювання – гарантує якісну їзду на збідненої суміші за рахунок новаторських електродів.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

підробки свічок

Слава брендів породжує спроби нечесних ділків фальсифікувати продукцію брендів. Одні беруть відслужили свій вік свічки, очищають електроди і знову починають продавати їх під виглядом нових. Інші ж розбирають свічки, вивчають особливості вузлів і намагаються зробити так само.

Продаж підроблених свічок йде через всесвітню павутину і напівлегальні авторинки. Можна зустріти їх і на авторазборках або купити в гаражі у дядька Васі. Але повноцінної економії не вийде.

Головний недолік таких свічок – ненадійність. Вона може вилетіти миттєво після установки. Плюс не забувайте про засекречування технології виробництва – технічної документації немає у відкритому доступі. А якщо який-небудь співробітник зіллє технологію, його швидко засудять, а витекли у відкритий доступ вузли перероблять. І все заради безпеки їзди легковиків, вантажівок і автобусів.

важливо

Свічки-підробки будуть складніше встановити або відремонтувати. Офіційні автодилери не приймуть її на ремонт, аналогічно надійдуть і продавці. Але краще не ризикувати безпекою двигуна і купувати деталі в ліцензованих магазинах або офіційних сайтах.

Висновки про переможця

Їх не буде. Кожен повинен сам вирішити, які свічки краще для автомобіля. Досить знайти місце установки виробів і прочитати маркування. Далі зазирнути в офіційні каталоги і підібрати потрібну в каталозі.

⚠️Підроблені свічки NGK, як відрізнити. – Автозапчастини Xhomas on DRIVE2

Зараз на ринку запчастин величезна кількість підробок і свічки запалювання не є ісключеніем.Есть два гіганта в цій галузі це японські компанії NGK і Denso відповідно попит народжує пропозицію і підробляють ці два бренди охоче і часто.

● Не будемо про Ціну , тому як на нашому ринку твориться повне беззаконня і можна цілком дешево купити оригінальний товар який буде крадений або не сертифікований, уцінка та інше. Так само недобросовісний продавець може продати вам підробку в три дорого. Тому ціна не є показником.

Але при зовсім низькою ціною – варто насторожиться. ● Упаковка так само не є гарантом що всередині знаходиться оригінал. Якість упаковки підробити легше а ще є варіанти коли в упаковку від оригіналу можуть покласти підробку.

Але на упаковку все ж варто поглянути, це легко і займе не багато часу але останнім часом якість підробок дуже сильно зросла.

Отже як відрізнити підроблені свічки NGK від оригінальних:

Контактна гайка Оригінал: Контактна гайка закручена щільно, неможливо відкрутити від руки. Рівна без сколів.

підробка:

Погана якість лиття, відколи, можливий люфт або закручена не до кінця.

❷ Ізолятор Оригінал: Корпус ізолятора гладкий (неначе покритий глазур’ю) .Сам ізолятор має рівне лиття без із’янов.Маркіровка на ізоляторі: Символи чіткі, надруковані рівно і якісно.

 • підробка:
 • Маркування на ізоляторі: Символи можуть бути розмитими, друк крива з дефектами.
 • Перехід ізолятора до гайки Оригінал: Обов’язково є порошкоподібною біле покриття на з’єднанні ізолятора і корпусу свічки, особливість виробництва.
 • підробка:

Корпус ізолятора може бути шорстким. Так само часто видно подовжні виступи, що залишаються на ізоляторі після його формування через неточну стикування половинок прес-форми.Покритія немає або мало, або він не порошкоподібний а більше схожий на твердий.

Гайка (шестигранник на корпусі) Оригінал: На одній з граней вибитий номер партії, цифри чіткі і легко разборчівие.Нет дефектів в лиття.

 1. підробка:

Номери партії немає або він вибитий криво, неякісно, ​​цифри можуть бути не читаються. Корпус може мати відколи або неправильні форми.Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

Zoom

Важливий відмітний момент

 • Корпус свічки під гайкою Оригінал:❗️ Один з важливих моментів – форма опукла. (Як у бочки)❗️
 • підробка:
 • Спідниця Оригінал: По колу вибита країна проізводітель.Прімер “Made in Japan” або /// “Japan” ///
 • підробка:
 • Кільце ущільнювача Оригінал: Якісне виконання, не виділяється на тлі всієї свічки, сидить вільно, але зняти через різьбу неможливо.
 • підробка:
 • Різьба Оригінал: Різьба свічок NGK катана і відрізняється високою якістю виконання – на ній немає сколів, все витки виконані рівно без вад.
 • підробка:

Всі підробки мають або рівний корпус під гайкою до спідниці свічки, або трохи опуклу форму, але все ж не настільки як на орігінале.Надпісей немає або вибито все що завгодно, від номера свічки до простих сімволовМожет виділятися на тлі свічки, виконана незграбно, іноді можна легко зняти через резьбу.Чаще всього різьблення поганої якості, має багато відколів і в загальному відрізняється в гірший бік від оригіналу.

Центральний і Бічний електрод Оригінал: Ізолятор центрального електрода правильної форми, щільно охоплює електрод.Електрод рівний без шлюбу, правильної форми.Боковой електрод рівний, правильної форми, зазор між боковим та центральним електродами дорівнює паспортному значенню.

 1. підробка:
 2. Бічний електрод – часто буває кривим щодо центрального електрода, зазор між центральним і бічним електродами може різниться і виходити за боковий вівтар допусків.
 3. Опір свічки Оригінал: Опір свічки в межах для даної моделі і невеликий плюс, мінус на похибка
 4. підробка:

Центральний електрод – Ізолятор електрода неправильної форми має відколи, крошітся.Сам електрод може бовтатися, бути кривим і не відцентрованим, не має чіткої циліндричної форми, криво встановлений, має дрібні дефекти.Сопротівленіе підробки так само може бути в межах норми, але частіше показання або розходяться з номіналом, або відсутня повністю.

Нагадаю що стаття носить рекомендаційний характер, всі порівняння проводилися на прикладі певних іридієвих свічок і якість підробок зростає з кожним годом.Почті всі ці пункти можна легко перевірити не відходячи від каси, а особливо біле порошкове покриття та неправильна форма корпусу під гайкойЕслі є сумніви хоча б в одному з цих пунктів, я б утримався від покупки свічок.

Перевіряйте ваші покупки і намагайтеся купувати у перевірених продавців.

Які свічки краще, ngk або denso і як відрізнити підробку?

Які свічки краще вибрати: NGK або Denso

Свічки запалювання є найважливішим елементом будь-якого бензинового двигуна. Від їх якості безпосередньо залежить потужність, економічність, легкість запуску, стабільність роботи і токсичність відпрацьованих газів.

Сьогодні на ринку можна зустріти досить великий вибір свічок запалювання різних виробників. Визнаними лідерами серед даної групи товарів є продукти компаній NGK і Denso.

Рекомендуємо також прочитати статтю про те, що таке свічка запалювання. З цієї статті ви дізнаєтеся про конструктивні особливості та базових складових елементах даного пристрою.

Продукти NGK і Denso встановлюються провідними автовиробниками прямо на конвеєрі, автолюбителі також віддають перевагу зазначеним брендам в тому випадку, коли виникає необхідність поміняти зазначені елементи на двигуні. При цьому багато хто відчуває труднощі при виборі, намагаючись придбати кращий продукт.

Далі ми поговоримо про те, які свічки запалювання краще, ngk або denso, торкнемося теми іридієвих свічок запалювання даних виробників, а також поглянемо на свічки розжарювання для дизельного двигуна, які пропонують бренди DENSO і NGK.

NGK або Denso: які свічки краще

Почнемо з того, що найбільш важливим аспектом є не бренд, а відповідність свічок типу двигуна по ряду важливих параметрів (краплинне число, фізичні розміри і т.д). Тільки визначившись з тим, що елемент підходить, можна переходити до вибору тієї чи іншої фірми-виробника.

Також в процесі покупки важливо враховувати, що у вільному продажу на території СНД зустрічається велика кількість контрафактних виробів і відвертих підробок, які в деяких випадках не так просто відрізнити від оригіналу.

Великий вплив на якість роботи і термін служби свічок запалювання надає загальний стан двигуна і його систем (система харчування, охолодження, запалювання і т.д.). Не слід забувати і про якість палива в конкретному регіоні, можливе використання самим власником авто додаткових присадок в бензин, наявності ГБО та інших індивідуальних особливостей.

Порада

З урахуванням вищесказаного стає зрозуміло, що швидко і однозначно відповісти на питання, які свічки краще, NGK або Denso, не вийде, так як обидва бренди пропонують якісну продукцію і користуються заслуженою репутацією.

Компанія NGK є виробником з Японії, спеціалізується на виготовленні різних елементів і деталей, які використовуються в конструкції ДВС. Японські автовиробники часто комплектують свої мотори саме продуктами даного бренду. У СНД компанія широко відома завдяки свічок запалювання.

Свічки запалювання Denso також є японським продуктом, компанія займає перші рядки в списку світових виробників запчастин і аксесуарів для автомобілів. Японські автоконцерни активно встановлюють в систему запалювання бренд Denso на свої ДВС. Крім свічок не меншою популярністю у вітчизняного споживача користуються щітки склоочисника ( «двірники») даної фірми.

В обох компаніях використовуються унікальні технології та застосовуються інноваційні оригінальні ідеї. Не вдаючись в подробиці, виробники постійно удосконалюють процес виробництва і знижують відсоток виробничого браку. Також активно впроваджуються різні матеріали з поліпшеними характеристиками для створення електродів і ізолятора.

В результаті як свічки Денсо, так і НЖК мають високоміцні ізолятори, які забезпечують відмінну теплопровідність. Постійно удосконалюється і центральний електрод, що дозволяє домогтися найкращого і стабільного іскроутворення для ефективного займання паливно-повітряної суміші в циліндрах ДВС.

Виходить, сьогодні споживач може вибрати прості рішення з одним електродом, придбати Багатоелектродні свічки, так звані Іридієві, платинові свічки запалювання і т.д. Наприклад, центральний електрод з іридієвого сплаву або з застосуванням платини дозволяє збільшити надійність роботи і термін служби деталі до 100 тис. Км. пробігу.

Також окремі типи свічок можуть бути спеціально пристосовані для роботи на збідненого і сверхобедненной суміші (наприклад, в моторах GDI). Різні типи таких виробів є як в каталогах NGK, так і Denso. Виходить, в списку продуктів цих компаній є всі доступні і сучасні рішення, починаючи від простих бюджетних одноелектродная до платинових і іридієвих.

З цієї причини дати однозначну відповідь на питання, наприклад, які Іридієві свічки краще, ngk або denso, так само складно, як і визначити фаворита з цих двох брендів. Те ж саме не менш актуально в тому випадку, якщо власник дизельного автомобіля перед покупкою намагається з’ясувати, які свічки розжарювання краще, ngk або denso.

Однозначної відповіді не слід очікувати ні від продавців свічок, ні від інших автолюбителів. Справа в тому, що стан ДВС у всіх різний, паливо також може відрізнятися за якістю і т.д. При цьому на свічки впливає навіть стиль їзди.

Зверніть увагу

Уявімо, що один водій звик їздити на низьких оборотах, здійснювати короткі поїздки і постійно недогрівають двигун до робочих температур. Інший власник завжди тримає мотор в середньому діапазоні оборотів і вище, поїздки передбачають не менше 20-30 км. за один раз.

У цьому випадку цілком можна припустити, що незалежно від марки встановлених свічок зазначені елементи виявляться чистіше і в кращому стані саме в другому випадку. Іншими словами, не так важливо, що стоїть, Denso або NGK, а як водій експлуатує свій автомобіль.

 Підробки свічок запалювання Denso і NGK: удар по репутації виробників

Велика популярність продукції марок Denso і NGK, а також активний попит на свічки запалювання даних брендів привели до того, що зазначені вироби почали масштабно підробляти.

Якщо раніше підробку можна було відносно легко визначити по низької якості самого виготовлення, дешевій упаковці і привабливою ціною, то сьогодні все частіше і частіше зустрічаються неоригінальні свічки, які важко відрізнити від справжнього вироби під час побіжного огляду.

Більш того, недобросовісні продавці часто реалізують таку продукцію за вартістю, яка або зовсім не відрізняється від оригінальних свічок, або нижче всього на 5-15%. Також дрібні реалізатори можуть і самі не знати, який товар їм приносить оптовий постачальник.

 • З цієї причини важливо знати, що оригінальна продукція відрізняється високою якістю поліграфії стосовно упаковці. Певні відмінності можна виявити і на самих свічках. Перш за все, слід оглянути електроди.
 • Електрод повинен бути суворої циліндричної форми, розміщений по центру. Не допускається наявність дрібних дефектів, зазубрин, подряпин і т.п. Також оригінальні продукти мають код з номером партії, який наноситься на одну з граней.
 • Паралельно варто приділити увагу контактної гайки, якістю виконання різьблення. Якщо контактна гайка легко знімається, тоді це також вказує на підроблений елемент. Додатково рекомендується оглянути ізолятор.
 • Наявність дрібних вкраплень, здуття і інших дефектів вкаже на те, що від придбання не тільки цього комплекту свічок, але і будь-яких інших виробів подібного роду у даного продавця буде правильніше відмовитися.

Що в підсумку

Як показує вітчизняна практика, одні водії стверджують, що свічки NGK краще ніж Denso, і навпаки.

При цьому ніяк не можна виключати той факт, що багатьом просто попалася якісна, але все ж підробка, причому реалізована за ціною оригіналу або за вартістю, близькою до такого показника.

З цієї ж причини можна поставити під сумнів і поширені твердження про те, що NGK має більший відсоток браку в порівнянні з Denso.

Якщо ж використовувати якісні продукти як одного, так і іншого бренду, тоді при інших рівних умовах різниці можна і не помітити. При цьому ще раз повторимося, для двигуна і терміну справної служби самих свічок набагато важливіше правильний підбір свічки з базових параметрів, а не по виробнику.

Іншими словами, якщо на мотор встановити невідповідну за параметрами свічку, тоді її швидкий вихід з ладу ніяк не можна вважати ознакою поганої якості в порівнянні з продуктами іншого виробника.

Наостанок хотілося б зазначити, що оптимальним рішенням буде вибір по каталогу з зазначенням марки і моделі авто. Подальше придбання свічок запалювання краще робити у офіційного дилера, прямих представників компанії-виробника свічок у вашому регіоні або ж в перевірених автомагазинах або точках продажу.

Свічки запалювання: стомлені іскрою

Розряд самої ресурсної з відомих нам свічок – DENSO Iridium. Розряд облизує тонкий центральний електрод діаметром 0,4 мм і тим самим чистить його. У свій тест ми ці свічки не взяли – вони не пройшли цінової фільтр. Але для пояснення ефекту самоочищення, що продовжує ресурс свічки, ця картинка дуже показова. Розряд самої ресурсної з відомих нам свічок – DENSO Iridium. Розряд облизує тонкий центральний електрод діаметром 0,4 мм і тим самим чистить його. У свій тест ми ці свічки не взяли – вони не пройшли цінової фільтр. Але для пояснення ефекту самоочищення, що продовжує ресурс свічки, ця картинка дуже показова.

Експертизи свічок – фірмове блюдо журналу, але … Один важливий компонент ми в це блюдо ніколи не додавали – як би випадково. Але ж вам цікаво, як зміняться характеристики свічок після тривалої роботи в реальних умовах? Проблема в тому, що тут однієї екстраполяцією не обійдешся: треба їх помучити хоча б протягом 30 тис. Км. А це довго, дорого і дуже клопітно: на кожен комплект свічок мінімум півтора місяця стендової крутежкі мотора! І все ж ідентичні моторні стенди вдалося підготувати.

Ми вирішили взяти свічки, орієнтовані на більшість експлуатованих у нас восьміклапанника: на «великий» шестигранник (21-го розміру) і з умовним калильним числом 17. Зате конструкції намагалися брати різноманітні.

Але ціну обмежили: не дорожче 800 рублів за комплект.

Адже запускати в такий «пробіг» іридієвих фаворитів з витонченими тонкими електродами – все одно що звести мадридський «Реал» і команду з нашою другою футбольної ліги …

За базу взяли звичайні одноелектродні свічки: європейські WEEN 370 і японські NGK BPR6ES-11. Компанію їм склали трьохелектродні ЕЗ-Т17ДВРМ з Енгельса. За тугоплавкі матеріали і сплави «зіграв» найдешевший варіант з ітрієві електродами: чеська Brisk A-line LR15YCY-1.

важливо

Позиції платини відстоював Bosch Platinum WR7DPX з тонким центральним електродом. І нарешті, DENSO W20TT з оригінальними бічними і центральним електродами з хромонікелевого сплаву. На них відпресованих спеціальні виступи, що організують розрядник свічки, – це спроба реалізувати переваги тонкоелектродних свічок без всяких дорогоцінних металів.

Нагадуємо: порівнюємо конструкції, а не бренди!

Тонкий платиновий центральний електрод Bosch Platinum WR7DPX повністю втоплений в ізолятор. Для європейських умов експлуатації це, напевно, добре, але в нашому тесті на вітчизняних моторах і бензинах така конструкція трохи знизила ресурс свічки. Тонкий платиновий центральний електрод Bosch Platinum WR7DPX повністю втоплений в ізолятор. Для європейських умов експлуатації це, напевно, добре, але в нашому тесті на вітчизняних моторах і бензинах така конструкція трохи знизила ресурс свічки.

Методика випробувань очевидна. Спочатку все комплекти послідовно поставили в один і той же стендова двигун – вазовский вприськовий восьмиклапанник. Провели стандартний цикл випробувань – отримали стартову базу. Щодо неї в подальшому відстежували погіршення характеристик двигуна у міру старіння свічок.

Базові цифри несподіванок не містять. Прості одноелектродкі виступили рівно: відмінності лише трохи вилізли за межі вимірювань.

А ось трехелектродкі ЕЗ-Т17ДВРМ, тонкоелектродний Bosch Platinum WR7DPX, а також DENSO W20TT дали помітне поліпшення і потужності, і економічності двигуна.

Хоча, звичайно ж, навмисні 2-3% поліпшення дадуть видимий ефект для гаманця тільки при довгих забігах, коли витрата бензину вважають не каністрами, а бочками. Але саме це ми спочатку і хотіли уточнити.

Сусіди по цеху нас, звичайно ж, прокляли: гуркотом своїх стендів ми їх сильно дістали. З сьомої ранку і до дев’ятої вечора – три місяці, три стенду … Однак все колись закінчується: мотори зупинені, свічки викручені. Електроди і ізолятори почорніли, вкрилися відкладеннями, подекуди видно сліди ерозії металу.

Но даже обычные одноэлектродные комплекты, взятые нами за базу, с честью прошли все круги. Ни одну свечу по ходу забега менять не пришлось: вот тебе и нагруженный цикл испытаний на отечественных бензинах. Это означает, что заявляемый нынче практически всеми производителями даже самых простых свечей ресурс не менее 30 тыс.

км пробега — не просто маркетинговый ход.

DENSO W20TT: фирменное решение для стабилизации и интенсификации разряда, причем без применения драгоценных металлов. И оно, как показал наш тест, работает!DENSO W20TT: фирменное решение для стабилизации и интенсификации разряда, причем без применения драгоценных металлов. И оно, как показал наш тест, работает!

А наскільки в результаті погіршилися параметри роботи? Подивимося … Для цього в контрольний мотор – той самий, на якому проводився початковий цикл порівняльних випробувань, – поставили побиті життям комплекти і повторили виміри. Отримані результати порівняли з початковими даними. Тепер можна спокійно звіряти циферки.

Порада

Базові комплекти свічок зберегли працездатність, але помітно знизили показники двигуна. Витрата виріс приблизно на 6%, токсичність по СО і СН підстрибнула на 8-10%.

Чому? Тому, що під тиском почали з’являтися пропуски іскроутворення, а це – пропуски спалахів! І контролер мотора, відловив зайвий кисень у випускній трубі, збагачував суміш. Звідси і зайва витрата, і велика токсичність.

Зниження параметрів у Brisk A-line було менше, ніж у базових свічок, але теж помітне.

Передбачуваний заздалегідь лідер тесту – «платиновий» Bosch виступив краще, але явно негативну роль зіграла форма центрального електрода, повністю утопленого в ізолятор. Свого часу ми вже відзначали це, коли відчували свічки на бензині з металлосодержащими присадками ( ЗР, 2007, № 1 ).

Пояснення просте: іскра тонкоелектродной свічки зі звичайним, висунутим з ізолятора центральним електродом як би облизує його кінчик, очищаючи від нагару і відкладень.

А ось свічка Bosch Platinum даного переваги позбавлена: в результаті комплект поступився пальмою першості вітчизняним трехелектродкам ЕЗ-Т17ДВРМ і японським DENSO W20TT. Ці комплекти дали погіршення показників по всіх параметрах, але воно лише незначно вилізло за межі похибки вимірювань.

Так що для них 30 тис. Км – тільки розквіт життя! Якщо, звичайно, на шляху не зустрінеться АЗС з особливо мерзенним бензином, здатним вбити що завгодно.

І ще: як звичайно, ми провели цикл випробувань, який називаємо аварійним. Від мотора відключається штатний генератор, ставиться «порожній» акумулятор, і бортова мережа живиться від лабораторного джерела струму. Це дозволяє відстежити реакцію свічок на зниження напруги в бортовій мережі.

Ось тут відмінності між комплектами – як новими, так і попрацювати – виявилися найбільш яскраво. І знову лідирують вироби, заявлені як особливо довгограючі, – DENSO W20TT, Bosch Platinum і наші многоелектродкі. А як виглядали свічки після випробувань, показують фото.

Учасники «пробігу» розташовані за алфавітом.

На закінчення трошки арифметики. За 30 тис. Км середній «ВАЗика» з’їсть близько 2500 л палива, забравши з бюджету приблизно 65 тис. Рубликів. Якщо врахувати середнє збільшення витрат, то з урахуванням початкових відмінностей економія від застосування довгограючих свічок складе пару-трійку тисяч ре. Корисність реального збільшення потужності і зниження викидів прикиньте самі.

ПОДРОБИЦІ

В наші цінові рамки вклався німецький комплект з тонким платиновим центральним електродом Bosch Platinum WR7DPX :

Однак хитромудра конструкція з втопленим електродом проявила себе середньо, поступившись трехелектродке з Енгельса.

За тугоплавкі матеріали і сплави «зіграв» і найдешевший варіант з ітрієві електродами – чеський Brisk A-line LR15YCY-1 :

Зверніть увагу

Візуально по конструкції ці свічки не сильно відрізняються від звичайних одноелектродок, тільки кінчик бічного електрода у них «заточений» на гостру кромку. І це допомогло їм виступити краще базових свічок.

Японські свічки DENSO W20TT :

Тут на бічному електроді зі спеціального хромонікелевого сплаву відпресованих виступ, який формує зону підвищеної інтенсивності іскрового розряду. У підсумку ці «японки» переграли всіх.

Європейські WEEN 370 – найпростіші одноелектродкі :

Випробування в цілому витримали, хоча підсумкове збільшення споживання майже на 6% говорить про те, що вони своє практично відходили.

Японські NGK BPR6ES-11 – одноелектродкі дорожче європейських:

Результати приблизно ті ж: не здалися, але, судячи з погіршення параметрів, жити їм залишилося …

Комплект трьохелектродних свічок ЕЗ-Т17ДВРМ родом з Енгельса обіцяв підвищений ресурс :

Що ж, многоелектродкі до кінця пробігу дійсно виглядали краще «одноглавих» побратимів.

Чому старіють свічки

Що відбувається зі свічками в процесі їх роботи? Чому їх показники змінюються?

Чинників кілька. Найголовніший – ерозія металу електродів під дією багаторазового інтенсивного іскрового розряду. У міру розвитку ерозійних процесів змінюються розмір і геометрична форма іскрового зазору.

З ростом зазору падає інтенсивність розряду, аж до його повного припинення в деяких режимах роботи, в яких умови іскроутворення і початкового займання суміші в циліндрі утруднені.

Це холостий хід, максимальні навантаження, холодний пуск.

Крім того, у міру роботи в циліндрі поверхні ізолятора і електродів покриваються шаром нагару – за певних умов токопроводящего. В крайньому стані він може утворювати так звані сажові містки, шунтуючі іскрову групу свічки.

важливо

Під впливом високих температур ймовірно руйнування захисного покриття ізолятора свічки (глазурі) – кераміка починає насичуватися частинками відкладень. Опір свічки пробою знижується.

Нарешті, термомеханічні циклічні напруги в ізоляторі також здатні привести до його руйнування.

ПИТАННЯ ВІДПОВІДЬ

– Що означають терміни «суха» і «сира токсичність»?

Це сленгові терміни двигателистов. Сира токсичність – та, що відразу після двигуна, до нейтралізатора. Суха – після нейтралізатора: то, що йде на випуск.

– Навіщо потрібні різні свічки, якщо нейтралізатор все одно допалює незгорілих суміш?

Він допалює далеко не все (по СН і NOх – приблизно до 30-50%). Тому чим більше сира токсичність, на яку впливають свічки, тим більше і суха.

Мало того, нейтралізатор успішно гасить токсичність не у всіх режимах: зокрема, при збагаченні суміші, тобто при розгоні, пуску, великих навантаженнях, він теж працює неефективно.

А на потужність, пуск і витрата палива нейтралізатор не впливає взагалі.

– Сучасний контролер реагує на пропуски спалахів загорянням Check Engine. А як на це відгукується нейтралізатор?

Нейтралізатор на пропуски спалахів не реагує ніяк. По крайней мере, по діагностиці це не побачиш. Якщо процес надто запущене, то отримаємо зниження його терміну служби і, можливо, ранній вихід з ладу. На пропуски реагує датчик залишкового кисню: він ловить зайвий кисень, не використаний в циліндрі, і дає сигнал на збагачення суміші.

Таблиці відкриваються в повний розмір по кліку мишки:

Свічки запалювання: стомлені іскрою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…