Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять питання: чи можна буксирувати машину на автоматі? У статті не тільки дамо розгорнуту відповідь, а й розглянемо, якої шкоди можна завдати автоматичній КПП, якщо не дотримуватися правил буксирування причепів і інших транспортних засобів.

Незалежно від моделі авто і виду трансмісії, ключ у замку запалювання при буксируванні на гнучкому зчепленні повинен бути в положенні ACC. Так ми виключаємо ризик спрацьовування блокіратора рульового колеса.

Буксирування авто з непрацюючим двигуном

Буксирувати машину на автоматі з заглушеним двигуном можна на короткі відстані з періодичними зупинками.

Якщо ви знайомі з пристроєм і принципом роботи АКПП гідротрансформаторного типу, то знаєте, що тиск в масляній системі створюється маслонасосом, встановленим в гідротрансформаторі.

Зверніть увагу

Ведена і провідні шестерні масляного насоса обертаються тільки спільно з колінчастим валом. Це означає, що в АКПП при непрацюючому двигуні не створюється тиск робочої рідини ATF.

Щоб зрозуміти, як саме відбувається забір і нагнітання масла в коробці автомат, рекомендуємо ознайомитися з принципом роботи масляного насоса двигуна. Пристрій маслонасоса АКПП повторює будову насоса з внутрішнім зачепленням шестерень.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Правильний алгоритм дій

Описане керівництво дозволить мінімізувати шкоду від буксирування машини на автоматі.

 • Переведіть селектор АКПП в положення N. На багатьох автомобілях селектор блокується і пересунути його без включення запалення можна. В такому випадку в керівництві по експлуатації ви знайдете інструкцію по примусовому розблокуванню селектора. Універсального керівництва не існує. Наприклад, на деяких авто досить буде зняти заглушку технологічного отвору і натиснути викруткою на механізм розблокування. На інших же моделях в штатному комплекті інструментів буде спеціальний ключ для розблокування селектора.

Буксирувати автомобіль в режимі P можна виключно на короткі відстані! Якщо немає можливо перевести селектор в N, D, ви можете затягнути авто на евакуатор, але не більше. Інакше тривале буксирування виведе з ладу механізм блокування вихідної шестерні.

 • Постарайтеся знайти інструкцію заводу-виготовлювача. Не існує загальних рекомендацій по тривалості періоду буксирування, інтервалів зупинок, які підходили б абсолютно для всіх машин на автоматі. Але багато виробників в керівництві по експлуатації дають рекомендації на цей рахунок і дотримуватися їх – це найкраще, що ви можете зробити для збереження АКПП.
 • Дотримуйтеся загальних рекомендацій, якщо не вдалося знайти інформацію від заводу-виготовлювача. А вони кажуть, що буксирувати автомобіль на автоматі з заглушеним двигуном слід на відстань не більше 30 км. При цьому швидкість не повинна перевищувати 30-40 км / год. При необхідності відбуксирувати машину на більшу відстань необхідно зупинятися на 40 хвилин після подолання кожних 30 км. Зупинка потрібна для охолодження тертьових деталей, тому в жарку пору року тривалість паузи бажано збільшити до 50-60 хв.

МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ ДЛЯ АКПП

Як на поведінці коробки автомат відображається відсутність тиску рідини ATF?

 • Неможливість включення передач. Фрикційні й сталеві диски в пакетах фрикціонів стискаються тиском масла. Відповідно, при його відсутності жоден з пакетів не може бути задіяний.Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків
 • Відсутність змазування тертьових пар. Якщо буксирувати машину на автоматі з заглушеним двигуном, то відсутність мастила в місцях пар тертя швидко призводить до перегріву деталей. Саме тому відстань в режимі буксирування обмежена. Якщо ігнорувати вимогу про періодичні зупинки, то масляна плівка не впорається із збільшеними навантаженнями. Сухе тертя і перегрів швидко виведуть деталі з ладу.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

АЛЬТЕРНАТИВНІ ВАРІАНТИ

При роботі двигуна навіть на холостих обертах забезпечується нормальна робота масляного насоса АКПП і мінімальне змазування тертьових пар. Тому запустивши двигун і встановивши селектор в положення N, ви можете буксирувати автомобіль без шкоди для автомата.

Задньопривідні машини на автоматі можна сміливо тягнути на тросу, якщо відкрутити карданний вал. Таким чином, ми прибираємо сполучні ланки між АКПП та провідними колесами.

ОСОБЛИВОСТІ повнопривідних автомобілів

Звертаючись до керівництва експлуатації Jeep Grand Cherokee з системою повного приводу Quadra-Trac II / Quadra-Drive II, ми знайдемо положення, що дозволяє буксирування тільки після перекладу роздавальної коробки передач в режим N. При цьому селектор АКПП повинен бути в положенні P.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

ВИКЛЮЧЕННЯ З ПРАВИЛ

Без будь-яких обмежень можна буксирувати машину з коробкою автомат, конструкція якої передбачає установку допоміжного масляного насоса. Маслонасос відключається, коли двигун запущений, і працює тільки в режимі буксирування автомобіля.

Саме такий пристрій АКПП моделей 722.3 і 722.4, які встановлювалися на Mercedes. Додатковий масляний насос обертається від вихідного вала через вал відцентрового регулятора за допомогою зубчастої передачі.

В дію масляний насос вступає тільки в процесі руху авто після повної зупинки з заглушеним двигуном. Примітно, що машини з АКПП такого типу можна не тільки буксирувати в режимі нейтральної передачі, але і заводити з штовхача.

Пов’язані з цим інструкції та рекомендації детально описані в керівництві по ремонту та експлуатації.

ЇЗДА З ПРИЧЕПОМ І ІНШИМИ ТЗ на тросах

Чи можна на машині з автоматом буксирувати причепи та інші автомобілі? Можна, якщо умови руху буксирує і буксируваного ТС не суперечать вимогам ПДР.

Такий режим експлуатації автомобіля з АКПП прирівнюється до важкого, що пов’язано скороченням інтервалів заміни рідини ATF.

Зрозуміло, рух з причепом або іншим ТЗ на буксирі зменшує ресурс трансмісії і вимагає більш чуйного ставлення до прогріву АКПП взимку і справності системи охолодження влітку.

Буксирування автомобіля з АКПП: що можна і що не можна робити

Великої популярності автомобілі з АКПП користуються у новачків. Автоматична коробка проста у використанні і значно зменшує кількість небезпечних ситуацій на дорозі. АКПП має ряд особливостей, які потрібно враховувати при обслуговуванні автомобіля.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Процес буксирування машини з АКПП

Цей процес має ряд дуже жорсткі правил:

 • деякі автомобіля в принципі не можна буксирувати. Для того, щоб переконатися в цьому необхідно обов’язково знайти інструкцію по експлуатації та відповідний пункт. При покупці, про це можна запитати у продавця. Якщо ви не впевнені, на офіційному сайті виробника можна знайти інформацію з цього приводу;
 • перед тим, як починати буксирування, необхідно перевести селектор в нейтральне положення (N). Іноді це неможливо зробити при вимкненому моторі, але для таких випадків існує спеціальна кнопка, замаскована під накладкою біля важеля перемикання передач, яку потрібно натиснути викруткою і одночасно з цим перевести селектор в нейтральне положення;
 • наступний крок – розблокування керма, при цьому ключ потрібно провернути на 1 тиск;
 • буксирування здійснюється при швидкості не більше 35-40 км / ч. Автомобіль таким чином може бути переміщений на 50 км без зупинки, після цієї позначки – роблять перерву близько години. Це потрібно, щоб встигли охолонути вузли коробки передач;
 • Якщо транспортувати автомобіль належить на пристойну відстань, ні в якому разі не можна нехтувати двома останніми пунктами.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Що категорично заборонено робити під час буксирування машини з АКПП?

Не можна перемикати міняти положення ручки АКПП під час руху. Дочекайтеся повної зупинки і лише після цього міняйте передачу.

Для чого це може стати в нагоді? Багато водіїв помилково вважають, що на «нейтралці» допустимо спускати з гірки. Якщо водій хоче максимально продовжити життя своєму автомату – робити цього не можна.

Так, на механіці цей трюк працює, але для АКПП це тягне зайве навантаження на трансмісію.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Автомобіль на гарантії: як буксирувати?

Якщо в інструкції прямо не написано про те, що буксирування заборонена, все одно необхідно дотримуватися жорстких правил: швидкість не вище 30 км / год, часті зупинки для охолодження, буксирування на жорсткому зчепленні. Інакше обслуговувати по гарантії такий автомобіль в сервісному центрі можуть відмовитися. Жорстку зчеплення важко знайти у легкових автомобілів, а ось у самоскидів, вантажівки, вона встановлена ​​в основній комплектації.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Важливо! Якщо автомобіль з АКПП виступає буксиром, то замість режиму D слід включити режим 2-й або 3-й передачі.

Буксирувати кросовери і позашляховики на АКПП ще складніше. Обов’язково використовується часткова навантаження: передня вісь стоїть на спеціальній підставці або візку в нерухомому стані.

 Під час буксирування будь-якого автомобіля на механіці і автоматі необхідно враховувати технічні характеристики.

В інструкції є пункт про буксирування, з яким обов’язково потрібно ознайомитися перед вчиненням будь-яких дій.

Чи можна буксирувати на автоматі інший автомобіль

Навіть досвідчені автовласники не завжди можуть відповісти на питання, чим відрізняється буксирування транспортного засобу на автоматичній коробці передач від МКПП.

Чи не кожен з них відповість, чи можна буксирувати автомобіль з коробкою автомат або тягнути когось на буксирі. Якщо трапляється екстрена ситуація в дорозі, не варто губитися.

Перед прийняттям рішення про спосіб буксирування рекомендується заглянути в керівництво по експлуатації даного автомобіля, де чітко розписані необхідні вимоги безпеки.

Чи можна буксирувати автомобіль з АКПП

Супровідна документація на автомобіль містить детальну інформацію про особливості експлуатації АКПП. У спеціальному розділі цього посібника йдеться, чи можна буксирувати на автоматі, або краще зробити це за допомогою евакуатора. Найчастіше можуть бути встановлені обмеження на буксирування авто з АКПП, якщо мова йде про трансмісії вариаторного типу.

Чи можна буксирувати машину, обладнану коробкою-автоматом? В інструкції з експлуатації кожного автомобіля розміщені рекомендації про обмеження швидкості, граничних відстанях і ін.

Найчастіше можна зустріти такі умови:

 • гранична швидкість буксирування – не більше 40 км / год;
 • допустима довжина шляху буксирування – не більш ніж 30 км;
 • важіль перемикання передач встановити в нейтральне положення;
 • забезпечити можливість включення двигуна;
 • від’єднання коробки від колісного приводу;
 • при буксируванні машини з АКПП дотримуватися обережності, не застосовувати прискорень, різких маневрів при поворотах і гальмуваннях.

Порада: При використанні евакуатора доцільно буксирувати автомобіль з АКПП на найближчу станцію техобслуговування. Це позбавить власника машини від зайвих матеріальних витрат на доставку авто від гаража до СТО.

Правила буксирування авто з АКПП

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Буксирування автомобіля з АКПП необхідна для екстреної доставки машини в гараж, сервісний центр або на автостоянку.

Транспортні засоби, обладнані механічною коробкою передач, не викликають сумнівів при екстреної необхідності їх буксирування. Водії надійно закріплюють трос, встановлюють важіль перемикання швидкостей в нейтральну позицію і відправляються в будь-якому напрямку.

Перед тим, як буксирувати машину з коробкою автомат, щоб уникнути серйозних поломок, требуетсяорганізовать необхідні умови для, так званої, «неспішної буксирування».

Тут представлені основні рекомендації, як правильно буксирувати автомобіль з АКПП:

 1. Перевірити кількість масла в автоматичній коробці за допомогою масло-вимірювального щупа.
 2. При заниженому рівні мастила долити необхідну кількість.
 3. Відкрити спеціальну заглушку (декоративна кришка, що закриває технологічний отвір, знаходиться в районі важеля АКПП) і відключити блокування АКПП за допомогою викрутки.
 4. Встановити важіль перемикання передач в точку N (нейтральне положення).
 5. Зняти авто з ручного гальма.
 6. Розблокувати кермо.
 7. Повернути ключ запалювання.
 8. Уникати довгої пробуксовки, т. К. Це підвищує ймовірність серйозних поломок в АКПП.

Важливо: Одним з основних правил буксирування є суворе дотримання швидкісного режиму.

Якщо інструкція з експлуатації відсутній, можна скористатися порадою досвідчених автомеханіків: допустима швидкість буксирування дорівнює 30 км на годину, максимальна відстань – 35 км відповідно.

Під час буксирування автомобіля, обладнаного автоматичною коробкою передач, необхідно використовувати, так звану, жорстку зчеплення. Це дозволить уникнути таких небезпечних моментів, як різкі ривки і зупинки при транспортуванні машини.

Час буксирування строго обмежена. Для більш тривалого переміщення транспортного засобу з АКПП рекомендується скористатися послугами евакуатора.

Небезпека буксирування авто з АКПП при непрацюючому двигуні

Під час буксирування авто з непрацюючим двигуном процес мастила припиняється. В цей час коробка-автомат сильно перегрівається, що труться деталі без доступу масла отримують прискорений механічний знос.

В процесі буксирування необхідно стежити за температурним режимом всередині АКПП. Чому не можна буксувати при підвищенні градусів всередині коробки? Перегрів масла може привести до серйозних поломок вузлів і деталей АКПП.

важливо

Якщо температура різко зростає, рекомендується припинити буксирування до повного охолодження коробки-автомата. В ідеалі, буксирування потрібно переривати через кожні 20 км шляху. Щоб автомат повністю охолов, в літній період зупинка триває не менше 40 хвилин.

Порада: Щоб уникнути поломок коробки передач під час буксирування авто, краще залишити двигун внутрішнього згоряння включеним.

Особливості буксирування взимку

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Буксирувати авто з коробкою-автомат взимку потрібно з особливою увагою і обережністю. У цей період дорога дуже слизька, при снігопадах й заметілі видимість максимально знижена.

В яких випадках потрібна буксирування авто в зимовий час:

 • несправності в результаті дорожньо-транспортної пригоди;
 • відсутність палива;
 • потрапляння у снігові замети.

Основні правила буксирування в зимовий період:

 1. Буксируваний автомобіль повинен бути обладнаний спеціальним аварійним світловим сигналом.
 2. Якщо немає такої можливості (розрядилася акумуляторна батарея, машина не заводиться), ззаду встановлюється спеціальний знак, що сповіщає про аварійну зупинку.
 3. Буксирувальника повинен перевершувати за вагою буксирувана машину.
 4. У буксируемом транспортному засобі заборонено знаходження пасажирів.

Буксирування на жорсткому зчепленні

Основний спосіб буксирування автомобіля з АКПП – використання спеціального металевого пристосування – жорсткого зчеплення. Цей пристрій дозволяє зберігати однакову відстань (не менше 4 метрів) між транспортними засобами. Як жорсткої зчіпки часто використовуються зварні конструкції зі сталевих труб з привареними вушками.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Увага: Буксирування авто з АКПП методом жорсткої автозчеплення під час ожеледиці неприпустимо! У цих умовах застосовується метод часткового навантаження (підняття передньої частини машини). При цьому використовується спеціальний автомобіль, обладнаний підйомним краном.

Чи можна буксирувати машину на автоматі з причепом? Правилами дорожнього руху така буксирування суворо заборонено.

Автомобіль з АКПП як буксира

Взаємна солідарність водіїв на трасі – благородна якість. Автомобілісти часто приходять на допомогу, якщо потрібне втручання. Однак, якщо ваша машина обладнана автоматичною коробкою передач, слід враховувати можливості свого транспортного засобу перш, ніж пропонувати буксирування чужого автомобіля до найближчого СТО.

Відповідно до діючих правил дорожнього руху, буксирувати на автоматі іншу машину можна. Головне, при цьому – не порушувати вимоги безпеки:

 • буксирування здійснюється за допомогою жорсткого зчеплення;
 • відстані між транспортними засобами дорівнює 5 м;
 • вага буксируваного авто менше буксирує;
 • швидкість пересування при буксируванні не перевищує 40 км на годину;
 • важіль перемикання передач знаходиться тільки в положенні L або 2 (позиція D вважається неприпустимою).

Щоб не створювати додаткових навантажень на силовий агрегат, при буксируванні рекомендується не використовувати знижені швидкості.

Читайте також … Трансмісійні масла-яке вибрати

При надмірній масі буксированого транспортного засобу підвищене навантаження призведе до збільшення температури гідротрансформатора і виходу з ладу дорогих елементів коробки-автомат.

Порада: Якщо ваша машина з АКПП використовується в якості тягача, рекомендується перед початком буксирування злегка прогріти масляну рідину. Це особливо актуально для буксирування в зимовий період.

При цьому потрібно виконати наступні дії:

 • Запустити двигун.
 • Натиснути гальмо.
 • Пройтися по всіх передачам з затримкою по 15 секунд на кожній.
 • Через кілька хвилин, можна здійснювати буксирування.

Поради по буксируванню автомобілів з автоматичною коробкою передач

Повнопривідні авто з АКПП не рекомендується переміщати за допомогою буксирування. Якщо немає можливості скористатися послугами евакуатора, автовиробники наполягають на буксирування таких транспортних засобів з підняттям переднього або заднього моста. Буксирування машин, оснащених повноприводною системою, методом жорсткого зчеплення може завдати непоправної шкоди коробці-автомату.

Варіаторная трансмісія заслуговує уважного ставлення при буксируванні автомобіля. Відповідно до вимог автовиробників, кожне авто буксирується за індивідуальними правилами:

 1. Одні машини буксируються при знаходженні важеля перемикання передач в нейтральній позиції.
 2. Інші потребують працюючому моторі.
 3. Третім взагалі протипоказано буксирування.

Рекомендований режим пересування при буксируванні машин з АКПП – перемикання швидкостей не перевищує третьої передачі. Підвищення оборотів при додаткових навантаженнях супроводжується сильним нагріванням автоматичної трансмісії.

Висновки

Дотримання обов’язкових рекомендацій щодо правильної буксирування автомобіля з коробкою-автомат зводить до мінімуму ймовірність отримати серйозні поломки в АКПП, але не є гарантією повної безпеки.

Буксирування транспортних засобів, які обладнані автоматичними коробками передач, – це клопітка захід, який може обернутися новими поломками і додатковими витратами на серйозний ремонт. Досвідчені автолюбителі рекомендують уникати буксирування за допомогою жорсткого зчеплення і т.п.

Краще рішення – скористатися послугами евакуатора. Матеріальні витрати на подібний сервіс набагато менше, ніж на відновлення автоматичної коробки передач.

Чи можна машину з автоматичною коробкою передач буксирувати?

Відповісти на питання: «Чи припустима буксирування машини, обладнаної автоматичною трансмісією?» можна, ознайомившись з інструкцією по експлуатації автомобіля. Виробник транспортного засобу вказує можливість буксирування, а також визначає особливості використання транспорту з автоматичною коробкою перемикання передач в ролі буксира.

Технічна сторона питання

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідківКоробка автомат.

Буксирування машини з автоматичною коробкою перемикання передач допускається, але з деякими обмеженнями. Потрібно буксирувати авто з АКПП при включеній «нейтралці». Навіть при такому положенні під час руху машини обертальні рухи виконуються всім механізмом коробки. Трансмісія не розрахована на такого роду навантаження – це призведе до швидкого перегріву агрегату, можливий навіть його вихід з ладу. Плюс маслонасосів, обслуговуючий АКПП, виконує свої функції тільки при заведеному силовий агрегат. Якщо тягнути автомобіль з вимкненим двигуном, елементи коробки автомат працюватимуть без надходження мастильної суміші, що загрожує передчасним виходом пристрою з ладу.

Врахуйте, автомобілі, оснащені автоматом і обладнані системою повного приводу краще транспортувати, використовуючи евакуатор, про це часто заводом – виробником зазначено в інструкції по експлуатації транспортного засобу. Машину потрібно переміщати, піднявши передній або задній міст, використання зчіпки для транспортування небажано.

Застосовувати авто, обладнане АКПП, в ролі буксира допускається, якщо така можливість зазначена в мануалі транспортного засобу. Багато коробки автомат не розраховані на додаткові навантаження, що виникають при використанні машини в ролі буксировщика.

Транспортування машини без ризику

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідківВаріант жорсткої зчіпки.

Автоматические коробки на различных моделях авто могут иметь определенные конструктивные особенности, поэтому возможность буксировки машины с автоматической трансмиссией необходимо выполнять с учетом рекомендаций производителя машины, изложенными в инструкции по эксплуатации транспортного средства. Особое внимание нужно уделить:

 • расстоянию, на которое допускается буксировать машину;
 • скорости, с которой осуществляется такого рода транспортировка

У разных заводов – изготовителей машин вышеуказанные параметры могут существенно отличаться.

Машины, оборудованные трехскоростной коробкой автомат транспортируются на максимальное расстояние, составляющее 25 км/час, со скоростью 40 км/ час.

Транспорт з чотиришвидкісною (і більше) АКПП допустимо тягти зі швидкістю 50 км / год на відстань 50 км. Якщо потрібно подолати більшу відстань, то через кожні 30 км машину зупиняють і дають трансмісії охолонути.

Перед початком буксирування машини, оснащеної коробкою автомат потрібно виконати наступні дії:

 1. Долити суміш ATF до позначки максимум для збільшення обсягу мастила і захисту деталей від перегріву. Надлишки рідини після транспортування необхідно злити, для цього варто скористатися послугами майстрів на СТО.
 2. Переключити селектор в нейтральне положення.
 3. Транспортування виконувати на жорсткому зчепленні.
 4. По можливості буксирування потрібно виконувати з включеним двигуном, тоді обмежень щодо швидкості переміщення і відстані немає. При вимкненому двигунів, буксирування виконується з певними обмеженнями.

Дотримання правил буксирування авто з АКПП, дозволяє зберегти коробку в робочому стані. Різкий рух машини під час буксирування може безповоротно пошкодити АКПП.

При неправильно виконаної буксируванні можливі такі наслідки:

 • поломка гідротрансформатора;
 • вихід з ладу двигуна, що перекачує масло в коробці;
 • передчасний знос шестерень, така ситуація виникає якщо тягти машину при селекторі включеному в положенні D.

Буксирувальника, оснащений коробкою автомат

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідківМашина, обладнана АКПП в ролі буксира.

Як буксирувати на коробці автомат? Починаючи транспортування, ознайомтеся з мануалом до авто, там прописано швидкість, відстань і тоннаж з якими допускається застосовувати автомобіль з коробкою автомат в ролі буксира. Якщо немає можливості ознайомитися з інструкцією до автомобіля, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 1. Для буксирування використовуйте жорстку зчеплення.
 2. Маса буксируемой машини, повинна бути менша за масу авто виступає в ролі буксира.
 3. Неприпустимо положення D селектора коробки автомат, використовується ручний режим і 2 або 3 передача. Не варто включати підвищені передачі, тому що створяться додаткові навантаження. При менших оборотах трансмісія повільніше гріється.
 4. «Провідна» машина повинна рушати з місця повільно і плавно, здійснювати рух без різкого гальмування і ривків, будь-які різкі рухи можуть пошкодити АКПП.

Підсумок

Машину, обладнану автоматичною коробкою перемикання передач, допустимо буксирувати в безвихідних ситуаціях, коли немає можливості скористатися послугами евакуатора.

Буксирування таких авто вимагає від водія знання особливостей свого автомобіля, перед початком транспортування варто ознайомитися з мануалом до авто і дотримуватися рекомендацій заводу – виробника щодо відстані на яке може буксируватися транспортний засіб, а також швидкості його транспортування.

Порушення обмежень щодо швидкості та відстані буксирування може привести до перегріву АКПП і її передчасного виходу з ладу.

Як буксирувати машину з коробкою автомат? Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину?

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідківпитання буксирування

В даний час величезну популярність отримали автомобілі з автоматичною коробкою передач. Це пов’язано з плавністю при перемиканні передач і великим комфортом під час руху.

До того ж управляти таким транспортним засобом набагато простіше, ніж з механічною коробкою. Особливо це помітно в міському середовищі, коли ви стоїте в пробках.

Автомат – це добре, але є невеликий недолік, пов’язаний з буксируванням.

Думки

Фахівці кажуть, що комфортне пересування може вилитися в дуже велику суму. Це стосується не самого обслуговування, а кількох обмежень, які приписують до автоматичній коробці передач:

 • Транспортний засіб з автоматичною коробкою не можна використовувати як тягач;
 • Буксирувати автомобіль з «автоматом» можна тільки з повним завантаженням або часткової.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Деякі тонкощі

В даний час можна зустріти величезну кількість автоматичних коробок. Всі вони відрізняються не тільки самої ціною, але і конструкцією. Незважаючи на все це правила буксирування однакові.

Основна проблема пов’язана з тим, що під час роботи силового агрегату також працює маслонасосів, який і качає масло по всій системі АКПП. За рахунок цього механізми і деталі отримують свою порцію мастила, що дуже добре.

Якщо силовий агрегат не працює, то, відповідно, не подається масло через маслонасосів. Через це під час руху транспортного засобу за допомогою буксирування механізми завжди загрожує найбільша навантаженні і перегріву, так як шестерні обертаються без подачі мастила.

Порада

В результаті багато механізмів виходять з ладу. Виникає необхідність в капітального ремонту, що дуже погано.

По суті це і є головна відмінність автомата і механіки. У зв’язку з цим багато фахівців не рекомендують буксирувати транспортний засіб з коробкою автомат. Якщо виходу немає, то можна застосувати наступні поради:

 • Якщо у вас триступеневий автомат, то буксирування проводиться на відстань не більше 30-ти кілометрів і зі швидкістю менше 30 кілометрів на годину;
 • Якщо у вас більше чотирьох ступенів, то відстань і швидкість підвищуються до 50-ти кілометрів відповідно;
 • Ручка передач повинна бути в положенні «нейтральне»;
 • Необхідно залити спеціальну рідину АТФ. Дана дія дозволить підвищити обсяг масла, що дуже добре. Це допоможе уникнути перегріву і поломки;
 • Якщо не працює гальмівна система, то необхідно використовувати метод повного вантаження. При цьому слід уточнити відповідність ваги;
 • Якщо є автопричіп, то подбайте про додаткову системі охолодження.
 • Рух має бути не різким і дуже обережним.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машини?

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Якщо гарненько подумати, то в голову приходить така думка. Якщо на автоматі можна переміщати причіп з вантажем, то інший транспортний засіб не викличе проблем. Перед буксируванням слід уважно ознайомитися з рекомендаціями виробника. Але якщо такої інформації немає, то ось загальні правила:

 • Загальна вага буксируваного транспортного засобу не повинен перевищувати вагу буксировщика. Фахівці рекомендують, щоб він був в декілька разів менше. За рахунок цього можна уникнути неприємних ситуацій. Якщо у буксирі автомобіля є вантаж, то перемістіть його в передню машину. Це досить раціональне рішення;
 • Також слід перевірити рівень масла в коробці передач. Справа в тому, що під час буксирування витрата збільшується в кілька разів. Якщо рівень буде недостатнім, то можуть виникнути поломки;
 • Не слід використовувати знижені передачі. До того ж не рекомендується перемикатися в положення D. Припустимо використовувати тільки другий і третій режими;
 • Пересування повинно бути дуже плавним і без ривків. Особливо це стосується зрушення з місця;
 • Інші рекомендації можуть дуже відрізнятися від типу коробки передач. Якщо ви будете слідувати вище сказаним, то зможете не нашкодити автомату.

Також слід звернути увагу на систему охолодження, якщо ви возите з собою спеціальний причіп. Справа в тому, що таке навантаження дуже сильно впливає на гідротрансформатор радіатора, що призводить до швидкого зношування.

Помірність

Якщо ви не маєте точних вказівок від виробника, то слід дотримуватися наступних правил:

 • Пересуватися зі швидкістю не більше 40-ка кілометрів на годину. Краще їхати повільніше, ніж швидко;
 • Періодично робіть зупинки на перекур. Фахівці рекомендують кожні 30-ть кілометрів робити зупинку, щоб дати силовому агрегату і коробці передач охолонути. Якщо цього не дотримуватися, то механізми і деталі коробки швидко вийдуть з ладу, і ви далеко не уедіте;
 • Не слід використовувати звичайний трос. Якщо є можливість, то купіть засіб жорсткого зчеплення.

Буксирування автомобіля з АКПП – як не занапастити коробку

Розбираємося чи можна тягнути машину з коробкою автомат і чи можна буксирувати на автоматі іншу машину. Суперечок і міфів на цей рахунок повно: від категоричного «ні», до «що їй зробиться». Перевіряти на особистому досвіді, чим це закінчується мисливців мало, тому краще заздалегідь прояснити всі моменти і розуміти, як буксирувати автомобіль з АКПП, якщо виникне така необхідність.

Поломки трапляються у всякому автомобілі, навіть найновішому. Від того, що машина раптом відмовляється їхати, не застрахований ніхто.

Ніхто і не стане сперечатися, що зламану машину з автоматичною коробкою передач найкраще доставити до місця ремонту на евакуаторі. В реалі це не завжди можливо, а часто і надзвичайно невигідно.

Простіше знайти водія, який погодиться відбуксирувати вас на тросі або жорсткому зчепленні.

І ось тут знадобиться знання, як правильно це зробити, щоб не занапастити коробку і не потрапити на ще більші витрати.

Що важливо при будь-буксируванні

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Буксирування авто з АКПП відрізняється від буксирування машини з механічною коробкою передач. Там все простіше: надійно причепили трос, поставили важіль швидкостей на нейтраль і, без різниці, з працюючим двигуном вас тягнуть або з непрацюючим. Якщо звичайно гальма і кермо в порядку. Тільки стеж за натягом троса і поворотами / перестроюваннями свого тягача.

З машиною на автоматі все складніше і зараз ми розберемося, як діяти в разі, якщо обставини не дають рухатися своїм ходом. Для початку розберемося в термінах.

АКП або АКППрасшіфровивается як автоматична коробка (перемикання) передач. Буксируваний автомашини, яку тягнуть «на краватці». Їм може бути трос або міцна мотузка, який ПДР називає гнучкою зчіпкою. При цьому правила наполягають, щоб на ній були світловідбиваючі елементи або привертають увагу червоні стрічки. Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідківБуксирував автомобіль або тягач, буксірМашіна, що буде тягти несправну машину. Від досвідченості водія тягача, до речі сказати, багато в чому залежить успіх підприємства.

Ситуації, коли буксирування безумовно заборонена – ожеледь, несправні гальма і рульове управління. Ці фактори приведуть до некерованості авто з непередбачуваними наслідками. Від вильоту в кювет існує загроза життю людей і навколишнього транспорту.

Якщо виникла необхідність, загляньте в керівництво по експлуатації до вашого авто. Якщо в ній написано «не підлягає буксируванню», змиріться і вишукуйте грошики на евакуатор. У підсумку це вийде дешевше, ніж дорогущая заміна самої коробки або її перебирання. Зазвичай там розписано, за яких умов це можливо.

Практика показує, що буксирування автомобілів з автоматичною коробкою передач не призводить до псування АКПП, якщо дотримуються певні умови.

Буксирування автомобіля з непрацюючим двигуном

Щоб не заглиблюватися в суть, відзначимо лише: коли мотор не працює, а машина рухається, масло нагрівається через непрацюючої системи охолодження. Обертові вузли в коробці-автоматі труться, перегріваються і їх клинить.

Крім того, неможливість завести двигун – це жорсткі гальма, які доведеться продавлювати із зусиллям і важке рульове управління, якщо в машині коштує гідропідсилювач керма. Ні те, ні інше не йде на користь машині і примножує складність при буксируванні.

 1. З зусиллям продавлювати педаль гальма – значить важче пригальмовувати і тим самим контролювати натяг буксирувального тросу. Який і без того то провисає, погрожуючи потрапити під колесо і порватися, або небезпечно натягується.
 2. Повороти керма теж позбавляються плавності, що може привести до вильоту на узбіччя або на зустрічну.
 3. Ще один момент: при непрацюючому двигуні і довгому перегоні, аварійки дуже скоро перестануть працювати, так як розряджається акумулятор. Тим самим ви створюєте аварійну ситуацію, в якій можете постраждати самі і завдати шкоди іншим учасникам руху.

Тепер про те, як ви повинні вчинити, сівши за кермо буксирі авто. Правила загальні, незалежно від того, наскільки наворочена у вас АКПП:

 • ставите важіль перемикання швидкостей на нейтраль;
 • уважно стежте за маневрами попереду машини, що йде: вчасно пригальмовуєте, не допускаючи провисання троса або його натягу;
 • Не тягніть кермо без особливої ​​на то потреби;
 • приблизно кожні 20 хвилин зупиняєтеся, даючи охолонути коробці, в якій «насухую» обертаються деталі.
 • рухаєтеся зі швидкістю не більше 30-40 км. Навіть дозволена ПДР 50 км / год при буксируванні – це багато.

Якщо ви не тримаєте зв’язок по телефону, домовтеся з водієм про відповідні сигнали.

Чим менше відстань, на яке ви будете буксирувати несправностей авто з АКПП і непрацюючим двигуном, тим меншої шкоди наноситься машині. Тому вибирайте найближчий сервіс для ремонту, (максимум 100 км). Якщо відстань більше – викликайте евакуатор. Дешевше вийде.

З працюючим двигуном

Якщо машина заводиться, то буксирування авто з автоматичною коробкою передач значно полегшується. Масло не розріджується через нагрівання, що обертаються вузли змащуються як годиться, акумулятор заряджається і працюють всі системи. Гідропідсилювач керма і гальма не встають колом.

Тому досить виставити важіль перемикання швидкостей в нейтральне положення і бути пильним при транспортуванні на гнучкому зчепленні.

Якщо водій дама, то краще мати в багажнику жорстку зчеплення, які зараз компактно складаються і не займають багато місця. Для автоледи зламалася машина і без того та ще нервування, а тут ці танці з тонкощами буксирування авто на автоматі. Не дивно розгубитися і наробити помилок.

На щастя, необхідність буксирування авто з АКПП виникає не так уже й часто, багато водіїв не разу не стикаються з такою необхідністю. Особливо, якщо автомобіль (і його АКПП) регулярно проходять регламентовану ревізію і обслуговування.

Зверніть увагу

Але в наших кліматичних умовах і при реальному стані доріг зламатися може будь-яка машина, тому краще бути передбачливим і мати все необхідне в багажнику на непередбачений випадок.

Якщо вам стануть говорити, що ніяку машину з АКПП категорично не можна буксирувати, не вірте. Реалії такі, що машини з автоматичними коробками тягають в сервіси «на краватках» досить часто. І нічого їм не робиться, особливо такого, щоб після буксирування доводилося негайно перебирати або міняти коробку автомат. Важливо розуміти, як правильно це робити.

Буксирування автомобілем з автоматичною коробкою передач

Оскільки коробка автомат – це дорогий високотехнологічний агрегат, господарі авто з АКПП бояться протягнути когось навіть на короткі дистанції.

Вони не намагаються розібратися, чи можна буксирувати машиною-автомат іншу машину, просто відмовляючись це робити.

Тим часом, якщо розуміти, як все функціонує, то допомогти дотягнути потрапив в біду побратима без шкоди для себе можна. Тоді хтось допоможе і вам, бо … земля кругла.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

 • Не будемо здаватися в подробиці, зупинимося на основних моментах.
 • .
 • Щоб цього не сталося, потрібно обов’язково стежити за температурою масла і негайно припиняти рух, якщо не передбачений автоматичний перехід в режим безпечної роботи АКПП.
 • У будь-якому випадку знати про те, як буксирувати на машині з автоматичною коробкою передач іншу машину нікому не завадить.
 1. Тягти за собою авто, що перевищує масою ваше власне не можна. Це продиктовано здоровим глуздом і прямо заборонено Правилами дорожнього руху.
 2. Рушати з місця потрібно плавно, на зниженій передачі, для чого потрібно перейти в ручний режим, якщо конструкція АКП це дозволяє. .
 3. Постійно стежити за температурою масла на приладовій дошці.

Відступ. Погоджуватися попрацювати буксиром за відсутності практичного досвіду, потрібно тільки тоді, коли ви не можете залишити в біді зламалося авто. Друг, брат, дама-водій, холод-мороз, траса, погодні умови – ситуації можуть бути різними. Ви на свій страх і ризик приймаєте це рішення.

Може краще розглянути форму допомоги у вигляді оплати евакуатора. Принаймні вам не доведеться шкодувати про власну доброту. Залишається побажати, що вам ніколи не довелося буксирувати машиною автомат невдачливого побратима.

Та й самому щасливо уникнути ситуацій, коли ваш автомобіль, обладнаний АКПП, потрібно тягнути до місця стоянки або в ремонт «на краватці». Доброго шляху без поломок і форс-мажорів.

Буксирування автомобіля з АКПП

Чи можна буксирувати автомат?

Отже, щось зламалося в машині і в цій машині коробка автомат. Чи можна її тягти на буксирі? Так можна! Але є деякі обмеження, давайте розберемося що за обмеження і звідки вони взялися.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідківСправа в тому, що при обертанні коліс в коробці автомат через приводу починають обертатися деякі деталі. Усередині самої коробки знаходиться гидронасос, завдання якого прокачування масла в коробці під тиском. Зрозуміло такий насос працює тільки на заведеному двигуні. Тому якщо є можливість запустити мотор на автомобілі з АКПП, то запускайте його і можете сміливо буксирувати машину практично без обмежень.

Зовсім інша справа коли мотор запускати не можна чи ні можливості (а адже саме такі машини частіше потребують буксирування).

 Є інструкція з експлуатації автомобіля, так ось … там написано як саме потрібно буксирувати конкретний автомобіль. Деякі коробки допускають буксирування а деякі тільки з певною швидкістю.

Якщо інструкції немає, то в самому крайньому випадку можна тягнути машину з автоматом на буксирі. АЛЕ! Не більше 50 кілометрів і зі швидкістю не вище 40 км / год. Так як при непрацюючому моторі масло в коробці перегрівається, що може привести до поломки всієї коробки. 

Тягти на автоматі?

Чи можна буксирувати машину на автоматі? Тут відповідь приблизно такий же: можна. Але тільки обережно))) По суті це те ж саме що їхати на сильно завантаженому автомобілі з коробкою автомат і з причепом. Ехайте акуратно і не поспішаючи. Не потрібно сильно газувати, а при підйомі в гору нехай водій буксирі авто шлях вибігає і підштовхує вашу машину, щоб не перегріти коробку.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

[Box type = “bio»] Основне правило для водія буксирує автомобіля з АКПП – це не перегрівати гідротрансформатор. А значить розганятися потрібно плавно. [/ Box]

Взагалі при великому навантаженні (причіп, буксирування) найбільше напружується гідро трансформатор. Адже саме він забезпечує передачу крутного моменту від двигуна на коробку. І при сильній пробуксовці рідина в ньому може перегріватися. А перегріта рідина втрачає свої властивості і коробка починає працювати все гірше і гірше.

Вобщем якщо є можливість відмовитися від буксира – відмовтеся, якщо ж ніж у горла говорить вам що краще допомогти ближньому – то сміливо допомагайте, і буде вам щастя. Вивчайте систему змащення двигуна.

Чи можна на коробці автомат буксирувати інший автомобіль

Широку популярність на вітчизняних дорогах набувають машини з автоматичною коробкою передач. Зручності їх водіння очевидні, так як суттєво спрощується управління подібним транспортним засобом. Однак при явних плюсах для початківців водіїв проявляються мінуси в окремих випадках експлуатації. Наприклад, не всім відомо, чи можна буксирувати на автоматі іншу машину.

Ситуація може виникнути, коли немає можливості викликати евакуатор, а також не можна кинути проблемну машину без підтримки. Доводиться приймати правильне і обґрунтоване рішення. Невиправданий ризик у такій ситуації може привести до додаткових труднощів.

Обов’язкові параметри

Перш ніж розбиратися, чи можна на коробці автомат буксирувати інший автомобіль, необхідно ознайомитися з загальними нормами, які застосовуються до машин на зчепленні. Вони є базовими для більшості легковиків, оснащених АКПП. При дотриманні описуваних правил вдасться уникнути можливих негативних наслідків для машин.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Неприпустимо, щоб загальна маса буксирує автомобіля були менше, ніж маса підтягується авто. Краще, щоб перевага була очевидна на користь тягача. У деяких випадках першу машину навіть насильно навантажують чимось, щоб забезпечити явне вагове перевага.

Важливо контролювати наявність масла в двигуні, так як його витрата під час буксирування зазвичай майже подвоюється. Недолік мастильного матеріалу в ДВС може спровокувати відмову від роботи.

Фахівці не рекомендують переходити на знижені передачі. Оптимальними є 2-а або 3-й ступінь. Не варто також встановлювати положення «D» для буксирі авто.

Важливо для провідного водія забезпечити максимальну плавність ходу, виключаючи або мінімізуючи різкі швидкісні перепади, а також потрібно позбутися від ривків на старті і при гальмуванні.

Бажано застосовувати рекомендації автовиробників для конкретної марки автомобіля. Їх список можна виявити в інструкції по експлуатації авто, яка зазвичай є практично в кожній машині.

  Американські марки машин: детальний список з фото

Водії іноді можуть порівнювати буксирування з процесом експлуатації причепа. Даний аргумент не завжди виявляється доречним, адже нерідко в машини, за якими тягнеться причіп, вносять конструкційні доопрацювання. Подібні авто оснащують додатковим радіатором, який успішно бореться із збільшеними тепловими навантаженнями гідротрансформатора.

Фахівці знають, чому не можна буксирувати на автоматі часто без модернізації. Адже це призводить до швидкого зносу трансмісії.

Безпечні умови

Не всі автомобілі оснащені інструкцією, що допомагає розібратися з допустимими варіантами експлуатації транспортного засобу. Водіям доводиться самостійно приймати рішення про застосування машини в якості тягача.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Якщо обрана буксирування на автоматі, то варто дотримуватися загальних правил, які допомагають уберегти більшість автомобілів від негативних наслідків:

 • швидкість проходження необхідно лімітувати значенням 40 км / год, хоча для деяких марок допустимим рівнем є 50 км / год, але не варто ризикувати;
 • через кожні 30 км шляху рекомендуємо робити зупинку на 30-40 хвилин, щоб труться елементи встигли охолонути;
 • по можливості фахівці рекомендують застосовувати жорстку зчеплення замість троса, що мінімізує поштовхи і ривки для обох машин.

В окремих випадках не варто перевищувати відрізок в 30 км, а краще викликати далі евакуатор . Якщо немає можливості застосовувати жорстку зчеплення, то підбирайте трос справжні, який зуміє трохи згладити перепади швидкостей між машинами.

Параметри для другого авто

При розборі питання, чи можна на автоматі тягнути машину, можуть виникати також складності з буксированим автомобілем. Для третини з них виробники передбачили можливість підтягування на нейтральній швидкості. Таким чином забезпечується мастило більшості робочих елементів трансмісії.

Добре промаслені деталі знижують тертя, менше гріються і зношуються. Чи підходить конкретний автомобіль під такі параметри, варто уточнити заздалегідь на сайті автовиробника або за телефоном гарячої лінії автомобільних представників.

  Чому дорожчає бензин

Жорсткі умови передбачені для машин з повним приводом. Їх не можна тягнути навіть на зчепленні. Не скрізь можна знайти швидко евакуатор. Виходом є використання трактора або якийсь автоплатформи, на яку занурюється і жорстко кріпиться один з мостів. Другий міст в такій ситуації буде котитися по дорозі.

важливо

З варіаторной моторами все набагато жорсткіше. Відразу варто шукати евакуатор або в деяких випадках можна буксирувати на заведеному моторі. Якщо є інструкція, варто її уважно вивчити, тому що в противному випадку ремонт виявиться дуже дорогим.

Буксирування автомобіля і автомобілем з АКПП

Буксирування автомобіля з АКПП часто стає справжньою проблемою. В ідеалі транспортний засіб повинен доставлятися на станцію технічного обслуговування за допомогою евакуатора, але це не завжди можливо. У цій статті ми розповімо про те, як правильно буксирувати авто з автоматичною коробкою і не нашкодити.

Як буксира машина з АКПП вибирається в крайньому випадку. Справа в тому, що автоматична трансмісія боїться перегріву і високих навантажень. Однак, якщо так вже вийшло, то необхідно строго дотримуватися ряду правил.

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Дуже небажано. Якщо ж в даній ситуації не можна вчинити інакше, слід враховувати кілька простих правил:

 • Максимальна швидкість повинна варіюватися від 30 до 40 км / ч.
 • Оптимально використовувати не буксирувальний трос, а жорстку зчеплення.
 • Рухатися слід виключно на 1 або 2 передачі.
 • Вага машини не повинен перевищувати вагу буксира.

Дані умови підказують, що надмірне навантаження здатна серйозно вплинути на складну систему АКПП. Тому слід спочатку пошукати альтернативні варіанти, а потім вже обирати такий спосіб пересування. 

Якщо ж потрібно буксирувати автомобіль з АКПП, то тут дещо інша ситуація. Давайте розберемо.

Правила буксирування автомобіля з АКПП

По-перше, розвіємо міф про те, що не можна буксирувати автомобіль з АКПП. Це не правда. Буксирувати можна, але обережно. Необхідно дотримуватися ряду правил, які вбережуть машину від дорогого ремонту.

 • Перевірити рівень масла в трансмісії, його рівень повинен бути в межах норми.
 • Чи не проїжджати більше 30 км без зупинок. Зупинки необхідні для охолодження трансмісії. 
 • Необхідно зняти блокування керма.
 • Ручка повинна бути в положенні N (нейтрал).
 • Максимальна швидкість – 40 км / чю
 • Гальмування потрібно здійснювати плавно, без ривків.
 • Ні в якому разі не намагайтеся завести автомобіль з автоматичною коробкою з буксира.

Крім того, потрібно враховувати дві особливості:

 • Педаль гальма стає туга, тому що не працює вакуумний підсилювач, тому при гальмуванні потрібно докладати більше зусиль.
 • Гідравліка керма також стає сутужно. 

Нейтральне положення відключає з’єднання коробки і двигуна, в результаті в коробці обертається лише первинний вал, тому ніякого негативного впливу на коробку не надається. 

Є ще одна особливість: як правило, автомобілі з АКК і 4 × 4 буксируються тільки методом повного вантаження. 

Кілька слів про тросі

Часта проблема при буксируванні авто – це обрив троса. Щоб уникнути цієї проблеми, обидва водії повинні контролювати свій розгін, швидкість і гальмування.

Потрібно намагатися тримати трос в злегка натягнутому положенні, не допускаючи його провисання до землі. Інакше є ризик наїзду на трос і його обриву.

Також трос може порватися в результаті зворотного різкого натягу, наприклад, при різкому початку руху або наборі швидкості. 

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Трос повинен витримувати навантаження на 20% вище ваги автомобіля, що буксирується. Довжина троса повинна становити від 4-х до 6-ти метрів. 

На гнучкому зчепленні не можна виробляти буксирування на слизькій дорозі, в ожеледь. Також не можна буксирувати машину з несправним рульовим керуванням. 

Як буксирувати машину з коробкою автомат? Найкорисніше скористатися послугами евакуатора, щоб не порушувати робочого ритму автомобіля. Якщо раптом така можливість відсутня, дотримуйтеся вищеописаних правил. Також, буде не зайвим заглянути в інструкцію з експлуатації вашого авто. Це допоможе звести небезпеку пошкодження до мінімуму. Удачі на дорогах!

Якщо матеріал був для вас цікавий або корисний, опублікуйте його на своїй сторінці в соціальній мережі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…