Купуючи для персональних потреб причіп, власники бувають недостатньо обізнані про те, чи виникне необхідність відкривати додаткову категорію в посвідченні водія.

Перед покупкою автомобільної техніки ознайомтеся з експлуатаційними і юридичними тонкощами, які передбачені в законодавстві на 2019 рік.

Інакше ви можете ненавмисно порушити правила дорожнього руху, створити аварійну ситуацію, а також бути оштрафованим за невчасно оформлене ТЗ.

Причіп, його види – офіційна термінологія

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?

У ПДР, що діє в Російській Федерації, зазначена наступне формулювання:

«Причіп» – транспортний засіб, не обладнаний двигуном і призначене для руху в складі з механічним транспортним засобом. Термін поширюється також на напівпричепи і причепи-розпуски.

Офіційна термінологія в залежності від технічних характеристик причепів поділяє їх на кілька видів:

 • легкі  – представляють собою ТЗ, які мають повну масу, що не перевищує 750 кг;
 • важкі – повна маса трейлера більше 750 кг, в комплектацію входить гальмівний механізм;
 • тягач – використовується в якості буксирувального транспортного засобу для легкової машини.

При необхідності відкривати ще одну категорію для водіння автомобіля з причепом, рекомендується знати ряд термінів, на яких ґрунтується професійна термінологія:

 • Вантажопідйомністю називають граничну масу вантажу, яку він здатний перевозити.
 • Спорядженої позначають власну масу причепа, в тому числі з масою запчастин, що йдуть в комплекті до транспортного засобу.
 • Повної (або дозволеною максимальною) масою причепа вважають суму спорядженої маси і вантажопідйомності.

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?

Типи причепів і їх позначення

Залежно від повної маси ТЗ, ГОСТ Р 52051-2003 виділяє кілька категорій, кожна з яких має своє позначення:

 • Категорія O1 – Причепи, технічно допустима максимальна маса яких не перевищує 0,75 тонни.
 • Категорія O2 – Причепи, технічно допустима максимальна маса яких понад 0,75 т, але не більш як 3,5 тонни.
 • Категорія O3 – Причепи, технічно допустима максимальна маса яких понад 3,5 т, але не більше 10 тонн.
 • Категорія O4 – Причепи, технічно допустима максимальна маса яких більше 10 тонн.
 • Експлуатація типів 03 і 04 вимагає в правах позначки «ВЕ» і визначається в ФЗ № 196 «Про безпеку дорожнього руху».

Категорія «В»: що дозволено водієві

Чинна редакція ПДД передбачає в 2019 році обов’язкову наявність двох категорій, які дають законне право керувати легковим автомобілем з причепом: «В» і «ВЕ». Якщо буксируваний причіп важить не більше 0.

75 т, а також якщо маса спорядженого ТЗ не менше, ніж маса вантажу, що знаходиться в трейлері, для водія буде достатньо мати в посвідченні тільки позначку «В».

При цьому законом обмовляється умова, при якому загальна дозволена максимальна маса такого автосостава не повинна перевищувати 3500 кг.

Зверніть увагу

приклад :

Ви володар « Ford Focus ». При наявності категорії « В » ви маєте право перевозити легковий причіп, дозволений вага якого не повинен перевищувати 1300 кг , оскільки в цілому трейлер і ТС важить не більше 3500 кг .

Умови використання причепів масою понад 750 кг

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?

У 2019 будуть потрібні права не тільки на причіп до легкового автомобіля, але і для трейлера. Категорія «В», згідно з ПДР, дає право на управління легковими автомобілями і невеликими вантажівками, позашляховиками (джипами), мікроавтобусами, мотоколясками, ТС з дозволеною максимальною масою, що не перевищує 0.75 тонни. Якщо цей показник більше 750 кг, то такий автосостав повинен відповідати додатковим вимогам, зазначеним в ПДД РФ на 2019 рік:

 1. Дозволена максимальна маса трейлера не повинна бути більше, ніж маса автомашини без навантаження .
 2. Сума дозволеної максимальної маси обох ТЗ не повинна бути більше 3,5 тонн .
 3. Якщо дані критерії не дотримуються, водієві буде необхідно відкрити розділ «ВЕ» в посвідченні водія нового зразка.

Правила переміщення вантажу

Безпечна для водія і учасників дорожнього руху перевезення вантажів в причепах має свої особливості.

Фаркоп є єдино можливим способом надійного кріплення вантажу. Іноді на складних трасах або звивистих дорогах може знадобитися додаткове використання ланцюга або страхувального троса.

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?

Під час паркування трейлера необхідно використовувати фіксатори , навіть якщо ви паркуєте його окремо.

Величина допустимого виступу габаритного вантажу за межі трейлера, спеціальне позначення вантажу в денний і нічний час визначається ПДР.

Перевезення пасажира в причепі заборонена, навіть якщо це «будинок на колесах». Заборона також стосується вибухонебезпечних і легкозаймистих речовин, газових балонів, палива.

Допустима швидкість руху легкового автомобіля з причепом становить для асфальтованої магістралі –  60 км / год , для твердого покриття –  40 км / год , для ґрунтової дороги –  не більше 20 км / год .

специфіка оформлення

Будь-яке ТЗ необхідно поставити на облік не пізніше, ніж через 10 днів з дня придбання. Як правило, за реєстрацією можна звернутися в будь-який реєстраційного підрозділу ДАІ незалежно від місця проживання або регіону перебування заявника.

Реєстрація в 2019 році аналогічна процедурам оформлення легкового ТЗ, вантажівки або мотоцикла в попередні періоди. Незалежно від кількості осей ТЗ обов’язково реєструються в державних органах ГИБДД, при цьому особам, які мають посвідчення водія з відміткою « В », купувати додатковий поліс ОСАГО безпосередньо на нього не треба.

Перелік документів для оформлення причепа

Перш ніж з’явитися в ДАІ для реєстрації причепа, необхідно підготувати наступні документи:

 1. Заява, написаний у формі встановленого зразка про реєстрацію (заповнюється в підрозділі).
  Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?
 2. Що засвідчує особу заявника документ.
 3. Документ, що засвідчує повноваження представника, якщо реєстрацію оформляє представник.
  Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?
 4. Паспорт на транспортний засіб.
  Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?
 5. Реєстраційне свідоцтво на транспортний засіб.
  Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?
 6. Документи, що підтверджують законне право власності на мотоцикл (причіп).
  Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?
 7. Страховий поліс ОСАГО (крім випадків реєстрації причепа до легкового автомобіля).
  Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?
 8. Документ, який свідчить про сплату держмита за реєстраційні дії (дізнатися розмір держмита можна в пп.36, п.1, ст.333.33 НК РФ ).
 9. Державні реєстраційні знаки «Транзит» (якщо такі на поточний момент були видані).

Після постановки на реєстраційний облік причепа новий власник отримує:

 • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
 • державний реєстраційний знак – в разі реєстрації нового причепа або заміни реєстраційного знака, що залишився від колишнього власника;
 • відповідні позначки в паспорті транспортного засобу.
 1. width = “760” height = “400” frameborder = “0” allowfullscreen = “allowfullscreen”>

Порядок реєстрації включає в себе: надання документів в ГИБДД, огляд ТЗ співробітником ДІБДР (проводиться звірка VIN-номера, перевірка на відсутність неполадок), і подальше оформлення реєстраційних паперів.

Термін залучення до адміністративної відповідальності за дане правопорушення становить два місяці і обчислюється після закінчення 10 днів з моменту, коли власник або інший власник мотоцикла або причепа зобов’язаний зареєструвати його або змінити реєстраційні дані про нього (Огляд N 2, затв. Президією Верховного Суду РФ 26.06. 2015).

Штраф за фаркоп і його установку на легковому автомобілі

На думку більшості водіїв, установка фаркопа відноситься до одного з найбільш корисних удосконалень легкового автомобіля. Фаркоп – додаткове спеціалізоване обладнання, призначене для буксирування трейлерів і причепів. Автомобілісти, самостійно що перевозять невеликі вантажі, використовуючи причіп, без цієї «залізяки» не зможуть обійтися.

Але за фаркоп, встановлений без дотримання всієї передбаченої законодавством процедури, передбачений штраф. Ми розглянемо всі нюанси питання.

Юридичні тонкощі

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?Зміни конструкції машини, які потребують документах.

Багато автомобілістів не знають не тільки, який штраф за фаркоп, а навіть, що він існує в Росії. Адже на багатьох транспортних засобах він вже встановлений.

Особливо він необхідний дачникам і любителям подорожей, щоб приєднувати причіп або трейлер. Деякі умільці, намагаючись заощадити, не користуються послугами СТО, а майструють його самостійно, не підозрюючи про можливе покарання.

Під штрафні санкції, найчастіше, потрапляє їзда з фаркопом без причепа. Співробітники ГИБДД обґрунтовують свої претензії до автовласників частиною 1 ст. 12.5 КоАП РФ. Вона передбачає покарання за керування машиною, що має несправності, при яких правилами дорожнього руху заборонено експлуатацію автотранспорту.

Повний перелік всіх умов і поломок зафіксований Основними положеннями по допуску ТЗ до експлуатації, публіка разом з ПДР. У список входять порушення конструкції машини, що негативно позначаються на безпеці руху. У законодавстві під безпекою розуміють рівень захищеності всіх учасників дорожнього руху від самого ДТП та його наслідків.

Вплив фаркопа на безпеку

Пристрій, що виступає за задні ліхтарі автомобіля, значно зменшує рівень захищеності машини, що рухається позаду. Якщо під час ДТП удар доведеться в задню частину такого авто, то інший транспортний засіб отримає більш значних пошкоджень від виступаючої конструкції, ніж від рівного бампера.

Коли удар припадає на фаркоп, то кузов, до якого він прикріплений, пошкоджується сильніше, ніж при відсутності виступаючих пристосувань.

Таким чином, наслідки від зіткнення будуть більш серйозними для обох авто. Тому, застосування дорожніми поліцейськими конкретної частини статті адміністративного кодексу обгрунтовано. З тієї ж причини, автолюбителям радять знімати фаркоп, не плануючи його використання.

В якому випадку дозволена установка пристрою

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?Сертифікація обладнання для установки на автомобіль.

Необхідно внести уточнення, яка установка додаткового обладнання буде зміною конструкції машини. Чітке визначення дано в Технічному регламенті ТС Митного союзу.

 • Під конструктивними змінами розуміють видалення якихось частин і вузлів, вмонтованих на авто виробником або установка, непередбаченого технічною документацією, обладнання та допоміжного пристосування.
 • Виходячи з визначення, коли автомобіль сходить з конвеєра з фаркопом або його установка передбачена заводом виробником, то він є передбаченої частиною конструкції.
 • Вмонтовані фаркопи зустрічаються тільки на деяких моделях імпортних позашляховиків, а можливість встановлення, розглядається під час проектування приблизно 90% всіх легкових автомобілів.

Вся необхідна інформація прописується в керівництві до експлуатації. Там вказується конкретна модель пристосування, рекомендована до монтажу. Власник машини не змінить її конструкцію, встановивши фаркоп, який має сертифікат відповідності, в умовах СТО.

Яке покарання передбачено за фаркоп

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?Акт установки фаркопа і чек оплати.

Ми розглянемо всі можливі штрафи, які стосуються фаркопа на легковій машині. За водіння автомашини, що має фаркоп, але без прикріпленого причепа або трейлера, і тим самим, що загрожує безпеці руху на дорозі, передбачений штраф за ч. 1 ст. 12.5 КоАП в розмірі 500 рублів.

Крім того, передбачено ще одне покарання – попередження. За цією статтею штрафну санкцію можна зменшити вдвічі. Необхідно внести платіж протягом 20 днів з моменту накладення покарання.

Після установки фаркопа може відбутися зміна конструкції автомобіля або ні. Автолюбителям, які планують монтувати на авто додаткове пристосування, що дозволяють кріпити причіп, необхідно знати скільки їм доведеться сплатити штрафу, в першому випадку.

Якщо інспектор ДАІ, який перевіряє документи на машину, віднесе фаркоп до змін її конструкції, то накладе на водія штраф в розмірі 5 000 рублів.

різновиди пристосування

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?Інструкція по монтажу фаркопа.

Фаркопи підрозділяються на різні види в залежності від типу кріплення до кузова легковика:

 1. Фіксований – приварюють до кузова, під час складання автомобіля на заводі-виробнику. Пристосування неможливо зняти, але дуже надійне. Провівши все-таки демонтаж, порушиться естетика кузова.
 2. Знімний – прикручується до днища машини в міру потреби. Якщо в ньому немає функціональної потреби, то його легко можна зняти, і не зіпсувати при цьому зовнішній вигляд авто.

Деякі виробники легкових машин не встановлюють фаркоп на заводі, але на стадії конструювання передбачають можливість його використання. Тому, на рамі або кузові проробляють спеціальні отвори для монтажу, конкретної моделі пристрою.

Інші штрафи, пов’язані з цим:

Чи всі пристосування необхідно реєструвати в ГИБДД

Ми вже знаємо відповідь на питання: чи є штраф за фаркоп, установка якого привела до зміни конструкції легковика.

Така санкція передбачена, і у неї досить великий розмір – 5 000 рублів. Виникає наступне логічне запитання, як водій, якого співробітник ГИБДД зупинить за водіння автомобіля з фаркопом зможе довести, що конструкція авто не змінювалася. Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?ГИБДД про допустимість установки фаркопа.

Автомобілісту, яка звернулася з метою монтажу пристосування до офіційного дилера або на СТО, після виконання замовлення, видадуть на руки наступний пакет документів:

 • Паспорт фаркопа, зі зробленим відміткою, хто провів монтаж.
 • Копію сертифікату пристрою.
 • Чеки і накладні, які підтверджують покупку пристрої, а також виконані роботи по монтажу.

Фаркоп, який має паспорт і сертифікат, не потрібно реєструвати в ДАІ. Коли водій буде їздити з цим обладнанням, то йому необхідно возити в авто документи. Він зможе їх продемонструвати інспектору дорожньої поліції.

процедура реєстрації

Самостійна установка фаркопа карається штрафом. Щоб уникнути санкції потрібно зареєструвати пристрій у ГИБДД.

Процедура передбачає попереднє отримання сертифіката відповідності. Автолюбителю знадобиться відігнати автомобіль на СТО. Там проведуть діагностику машини, і перевірять її технічний стан разом з фаркопом.

Якщо підтвердиться можливість безпечно експлуатувати авто з фаркопом, то в техпаспорті зроблять відповідну відмітку. На цьому процедура реєстрації обладнання завершується. Інспектору ДПС, що зупинив на дорозі, слід пред’явити техпаспорт і сертифікат відповідності.

Як уникнути штрафних санкцій

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?Відмітка про відповідність автомобіля нормам безпеки.

Інспектор ДАІ не призначає штраф за фаркоп з причепом. Тому, ідеальний варіант – використовувати орендоване спеціалізоване обладнання.

Якщо виникає необхідність перевести вантаж причепом, то фаркоп прикручують до автомобіля. Чи не плануючи буксирування, водій знімає пристосування. Автомобіліста, який застосовує такий підхід, не штрафуватимуть.

Коли співробітник ДІБДР зупинив водія, керуючого автомобілем з фаркопом, але не буксирує причіп, то можливо два види покарання.

Автолюбителю важливо, щоб до нього була застосована більш гуманна санкція – попередження. Слід переконати правоохоронця на дорозі, що ви їсте за причепом, а завершивши його буксирування, відразу зніміть пристосування.

Щоб не отримати квитанцію на штраф за установку несертифікованого обладнання необхідно завжди возити з собою сертифікат відповідності та паспорт встановленого на авто фаркопа.

Коли пристосування встановлено на автомобільному заводі, то є відповідний запис в технічному паспорті автотранспорту.

підсумок

Фаркопи бувають знімні і незнімні. На незначну частину автомобілів пристосування встановлюють на заводі, а для переважної частини тільки передбачають можливість монтажу, про що є запис в керівництві по експлуатації. Провівши установку пристосування у офіційного дилера або СТО, реєструвати в ДАІ не потрібно.

При самостійному монтажі фаркопа необхідно обов’язково провести процедуру реєстрації в державних інспекціях безпеки дорожнього руху. Водіям слід знати, який штраф передбачений за фаркоп на легковому автомобілі, не боксує причіп, а так же, як уникнути покарання. Бажаємо успіху на дорозі!

Чи передбачена установка фаркопа на ваш автомобіль?

Дізнатися, чи можна встановлювати на ваш автомобіль тягово-зчіпні пристрої дуже просто.

Досить поглянути на навантажувальну таблицю автомобіля, яка розташовується на правій середній стійці авто, або в підкапотному просторі.

Другий рядок – Максимальна допустима маса автопоїзда – таблиці інформує про можливість буксирування причепа. Якщо вона заповнена, значить, що можна встановлювати фаркоп і користуватися причепами.

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?

Автомобіль призначений для буксирування причепа (заповнена другий рядок – автопоїзд).

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?

Автомобіль не призначений для буксирування причепа (другий рядок не заповнена).

Також ця інформація відображена в сертифікаті Схвалення типу транспортного засобу на ваш автомобіль. Приклад сертифіката для Шевроле Нива – вказана допустима повна маса причепа:

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?

Який накладається штраф за фаркоп встановленому на легковому автомобілі в 2018 році

Серед найпоширеніших пристосувань, що доповнює будь-який автомобіль, найпопулярнішим є фаркоп, в зв’язку з яким з’явилася така процедура, як штраф за фаркоп на легковому автомобілі. Це пристосування використовується для однієї мети – щоб до автомобіля можна було прикріплювати трейлери або причепи. Але сьогодні відрізняється особливою актуальністю така тема, як штраф за фаркоп.

Що таке фаркоп і в якому випадку можлива його установка?

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?

Фаркоп є спеціалізованим тягово-зчіпним пристроєм для автомобілів, яке служить спеціально для буксирування причепів і трейлерів.

У складі цього елемента є дві складові частини:

 1. Поперечина. Вона ставиться в певні отвори, унікальні за своїм розташуванням для кожного окремо взятого автомобіля. Це може бути рама автомобіля або отвори в автомобільному кузові.
 2. Кульовий вузол. Цей елемент кріпиться до самої балці.

Фаркоп необхідний найчастіше тим, хто дуже багато їде на машині, причому не в межах міста, і на довгі відстані. Також це пристосування знадобиться тим, хто перевозить вантажі невеликих розмірів.

Так з якої ж причини сьогодні була піднята така тема, як штраф за фаркоп?

Важливо! При бажанні до фаркоп можна причепити навіть причіп житлового типу, якщо є необхідність заміських поїздок всією сім’єю.

Деякі водії ставлять фаркоп в якості додаткового захисного пристрою. Наприклад, якщо буде аварія, при якій в автомобіль в’їде інша машина, то саме фаркоп зможе прийняти на себе більшу частину удару і його сили.

Тим не менш, це дуже велика помилка і помилка, адже при такому ударі кузов буде пошкоджений набагато сильніше, якщо фаркопа не буде. З цієї причини пристрій в обов’язковому порядку необхідно знімати, якщо воно не використовується.

види фаркопов

Є три види, які відрізняються один від одного конструкцією:

 1. Сумний – ставиться тоді, коли в ньому є необхідність.
 2. Зварений – найбільш поширений. Його ставлять прямо на заводі-виробнику, тому він не знімається. Головний мінус – порушення естетики.
 3. Фланцеве.

Чи потрібна реєстрація фаркопа на легковий автомобіль в ГИБДД?

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?

 • Як сказано в офіційній відповіді ГИБДД на подібні питання, реєстрація фаркопа в ГИБДД необхідна тільки при будь-яких змінах, які вносяться в саму конструкцію транспортного засобу.
 • Що стосується фаркопа, то в 99 відсотках випадків він дозволений установкою.
 • Тому він не відноситься до пристроїв, які здатні змінити конструкцію автомобіля.
 • З відповіді, можна відзначити, в яких випадках фаркоп не підлягає реєстрації:
 1. Якщо установка передбачена заводом. Дізнатися це можна в керівництві експлуатації машини.
 2. У фаркопа є паспорт і сертифікат.
 3. Фаркоп був встановлений згідно з інструкціями, які були вказані в паспорті.

Тому, якщо фаркоп був куплений, необхідно мати при собі:

 • Паспорт з відмітками про встановлення і продажу.
 • Копію чинного сертифіката на фаркоп, яка повинна бути завірена компанією.
 • Квитанція, що підтверджує оплату.

З усього цього можна отримати цілком вичерпну відповідь на питання про те, чи потрібна реєстрація фаркопа на легковий автомобіль.

У більшості випадків вона не потрібна, але якщо все ж виникнуть які-небудь проблеми або питання, необхідно підготувати перелік документів, що підтверджують, що фаркоп не має ніякого відношення до зміни конструкції транспортного засобу.

Штраф за фаркоп на легковому автомобілі в 2018 році

Якщо фаркоп будь-яким чином впливає на створення або ж провокування небезпечних ситуацій або взагалі ДТП, то тоді можливий штраф за фаркоп в розмірі п’ятисот рублів або попередження.

  Штраф за непропуск пішохода в 2018 році і як його уникнути?

Більш того, якщо фаркоп буде віднесений до змін в основний конструкції транспортного засобу, то згідно зі статтею 12.5 КоАП РФ, розмір штрафу може досягати позначки в п’ять тисяч рублів.

Як сплатити штрафи ГИБДД зі знижкою 50%.

Як уникнути штрафу?

Чи можна їздити з фаркопом без причепа? Що говорить пдд?

Є кілька варіантів, згідно з якими штраф за фаркоп на автомобілі буде недійсним:

 • Стаття 12.5 КоАП передбачає також альтернативний вид покарання, але в якості попередження. Тобто просто повідомити співробітнику про те, що в самий найближчий час ситуація буде виправлена.
 • Також можна спочатку взяти знімний фаркоп. При його використанні важко буде довести, що знімний фаркоп якось впливає на зміну конструкції автомобіля.
 • Уникнути штрафу можна також в тому випадку, якщо фаркоп був поставлений заводом.
 • Існує ще одна лазівка, яка знаходиться на чолі під номером V технічного регламенту. Йдеться про пункт під номером 77 в розділі 4. Згідно з ним транспортний засіб не може підлягати перевірці, якщо на ньому були встановлені такі компоненти, які призначені для автомобіля. Але вони повинні пройти оцінку відповідності в комплексі з автомобілем.
 • Також важливо завжди мати при собі сертифікат відповідності фаркопа, адже згідно саме з цим документом можна буде вирішити будь-які проблеми, які можуть виникнути у людини при спілкуванні з представником служби ГИБДД.

Важливо! Якщо фаркоп пройшов обов’язкову сертифікацію за основними офіційним вимогам регламенту для транспортного засобу, на якому він був встановлений, то це означає, що він пройшов всі необхідні перевірки. Це додатково доводить – на транспортному засобі можна буде їздити і при використанні фаркопа, і в тих випадках, коли він не використовується, а просто є.

Як вже було сказано вище – найчастіше водії використовують знімні фаркопи, тому немає проблем з тим, щоб продавати свій транспортний засіб прямо з цим пристроєм. А в деяких випадках цей момент є навіть плюсом. Складніше буде продавати автомобіль, в якому фаркоп не знімається.

Таким чином, наявність фаркопа не може бути законодавчої причиною для того, щоб не продавати автомобіль.

Але в будь-якому випадку правильно буде мати при собі будь-які відповідні документи, які підтверджують сертифікацію даного елемента. Це буде важливим моментом в процесі, як продажі, так і покупки особистого транспортного засобу. Так як при подальшій постановці машини на облік можуть виникнути питання.

Фаркоп – це важливий елемент в будь-якому транспортному засобі, який не може служити причиною для того, щоб автовласник отримав через його використання штраф.

Винятком є ​​тільки ті випадки, коли фаркоп став причиною ДТП або ж є причиною для небезпечної ситуації на дорозі під час дорожнього руху.

Тільки в таких випадках можна зіткнутися з співробітниками ДІБДР і вирішувати питання про необхідність цієї деталі. Для того щоб уникнути таких ситуацій, рекомендується використовувати знімну конструкцію.

Штраф за фаркоп на легковому автомобілі в 2019

Наявність фаркопа, прикріпленого до легковій машині – дуже помітна деталь, тому співробітники ГИБДД часто штрафують водіїв з такого приводу.

Розглянемо мають право штрафувати за наявність фаркопа, чим обумовлюється така можливість, за яких обставин слід очікувати штрафу і як уникнути адміністративного покарання.

Що це таке

Фаркоп – кріплення, що допомагає з’єднати автомобіль і причіп або трейлер. Зовні деталь зазвичай виглядає як великий металевий гак. Фаркоп кріпиться до задньої частини кузова.

За типом кріплення фаркопи можна поділити на 2 основні види:

 з’ємний  виріб легко вкручується і знімається в разі потреби
 зварений  виріб прикріплено до авто зварюванням і не знімається

Сварочный фаркоп для легковых автомобилей сегодня используется мало. Специалисты однозначно рекомендуют покупать и устанавливать съемное изделие. Это поможет избежать необходимости платить штрафы и увеличит безопасность пассажиров авто в случае ДТП.

Надежность съемных фаркопов при условии правильной установки не менее высокая, чем у сварных фаркпов. Если изначально производителей в комплектации легкового автомобиля предусмотрен фаркоп, он, как правило, тоже бывает съемным.

В каких случаях возможна установка

Установка фаркопа возможна в 2 случаях:

 • якщо виробник заздалегідь передбачив можливість установки фаркопа до автомобіля і така установка не вимагає здійснення додаткових змін конструкції автомобіля – свердління кузова або зварювання. Тобто конструкція кузова заздалегідь пристосована виробником для установки знімного фаркопа. В такому випадку фаркоп можна закріпити деталь самостійно;
 • якщо фаркоп встановлений в спеціальному ліцензованому сервіс-центрі.

При наявності певних навичок можна встановити фаркоп і самостійно. Але купувати виріб краще сертифікованого виробника. Їздити з саморобними фаркоп заборонено.

Чи потрібно його реєструвати

Фаркоп не потрібно додатково реєструвати тільки в тому випадку, якщо в документації автомобіля, до якого кріпиться виріб, виробником передбачена можливість установки. Тобто підготовлено місце для кріплення фаркопа.

Але фаркоп при цьому повинен бути встановлений виключно у спосіб, передбачений виробником в спеціально позначеному в інструкції місці. Змінювати місце кріплення без реєстрації змін до ГИБДД заборонено.

У всіх інших випадках фаркоп потрібно реєструвати в відділенні ГИБДД. У більшості випадків щоб встановити виріб потрібно зробити суттєві зміни в конструкцію автомобіля – просвердлити місце для кріплення або зварити фаркоп і частина кузова.

.

важливо

Недотримання даного розпорядження призведе не тільки до необхідності неодноразової сплати штрафів, а й до неможливості переоформити авто в разі продажу.

За переоформлення авто з незареєстрованими змінами в конструкції передбачений штраф в розмірі до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Але знімний фаркоп водій завжди зможе зняти перед оформленням.

 • Співробітники ГИБДД оглянуть фаркоп на предмет безпеки і стійкості при здійсненні дорожнього руху.
 • Якщо установка здійснювалася відповідно до інструкції виробника і фаркоп закріплюється досить надійно, зміни будуть зареєстровані ГИБДД.
 • Якщо одне з вищеописаних умов дотримано (автомобіль спочатку мав місце для кріплення, фаркоп був встановлений виробником або зареєстрований в ГИБДД) побоюватися штрафу не варто.
 • Однак краще все ж дотримуватися деяких запобіжних заходів: возити в автомобілі з фаркопом сертифікат про встановлення вироби та сертифікат ТСУ.
 • Перевірка штрафів ГИБДД за номером машини і посвідчення водія розглядається на цій сторінці.

Штраф за їзду з фаркопом становить 500 рублів і може бути виписаний в 3 випадках:

 • незаконно встановлений фаркоп;
 • їзда з фаркопом без причепа;
 • перевозять на фаркоп майно закриває номерний знак.

Розглянемо докладніше, чому кожне з вищевказаних порушень адміністративно карається.

незаконно встановлений

Під незаконною установкою мається на увазі:

 • установка саморобного фаркопа,
 • самостійна зміна конфігурації авто для установки фаркопа без подальшої реєстрації змін в ГИБДД, якщо виробником не було передбачено спеціальне місце для кріплення фаркопа.

Покарання за їзду з незареєстрованим фаркопом обумовлено тим, що в разі неправильне встановлення виробу високий ризик створення ДТП.

Безпека установки фаркопа і стійкість місця для кріплення обов’язково повинна бути забезпечена і проконтрольована контролюючими органами.

Їзда з фаркопом без причепа

Фаркоп без причепа при ДТП може привести до наступних неприємних наслідків:

 1. Якщо їде позаду автомобіль зіткнеться з фаркопом, багаторазово збільшується ймовірність того, що серйозно постраждає водій і пасажир, який сидів спереду. При цьому якщо автомобіль вріжеться в причіп або кузов знаходиться попереду тс, можна очікувати більш легких наслідків.
 2. При зіткненні фаркопа з будь твердою поверхнею на високій швидкості значно збільшуються пошкодження кузова автомобіля в порівнянні з ситуацій, коли при інших аналогічних обставин до кузова авто не був прикріплений фаркоп. Крім цього фаркоп при дтп також може нашкодити пасажирам, що сидять на задніх сидіннях. Деякі водії вважають, що при зіткненні фаркоп послужить додатковим захистом кузова, проте це не так.

Але якщо фаркоп не займає додаткового простору за рамками кузова авто, неприємних ускладнень при ДТП вдасться уникнути. Для деяких марок автомобілів сьогодні виготовляються спеціальні компактні фаркопи.

Штраф за таке правопорушення також невеликий і становить 500 рублів. Щоб уникнути необхідності платити штраф, слід відкручувати фаркоп кожен раз, як зникає необхідність в їзді з причепом. Якщо ж фаркоп приварений до кузова, краще завжди їздити на такому автомобілі з причепом.

Закрито номерний знак

Обидва номерні знаки, прикріплених до автомобіля повинні бути видні всім учасникам дорожнього руху. Якщо перевозити на фаркоп велосипед або інший вантаж, що закриває номерний знак, можна отримати штраф розміром в 500 рублів.

Якщо прикріпити номерний знак на більш помітне місце при перевозі об’ємних речей на фаркоп, за це також можуть оштрафувати. Номерні знаки повинні бути прикріплені до транспортного засобу в строго встановлених місцях.

Щоб уникнути необхідності платити штраф, потрібно перевозити вантаж, можливо менш зручним, але більш законним способом: на даху авто, в багажнику або причепі.

Спеціальний фаркоп для велосипедів купувати не варто, оскільки при перевезенні на легковому автомобілі вантаж практично завжди буде закривати номерний знак.

Чи можна уникнути

Хоча штрафи ГИБДД, пов’язані з прикріпленням фаркопа до легкових автомобілів, і невеликі, сам факт необхідності їх сплати може бути неприємним.

Розглянемо кілька прийомів, які допоможуть уникнути штрафу в різних ситуаціях:

 • за прикріплення фаркопа до легкових автомобілів не можуть оштрафувати, якщо тс не експлуатується. Цей прийом допоможе уникнути призначення штрафу за порушення будь-вищеописаної норми. Якщо автомобіль стоїть, він не може спровокувати ДТП. Отже, за незаконно прикріплений фаркоп або відсутність причепа не можна оштрафувати. Але в більшості випадків співробітники ГИБДД виписують штрафи автомобілістам, які здійснюють дорожній рух з порушеннями;
 • кожен водій має право на отримання усного попередження від співробітника ДІБДР при перший зафіксований акті порушення. Можна сказати, що ви плануєте відвезти авто в відділення ДАІ для оформлення фаркопа в найближчі дні або не знали, що фаркоп не можна возити без причепа і більше не будете так чинити. У такому випадку співробітник ГИБДД, можливо, не стане виписувати штраф;
 • надати докази того, що фаркоп встановлений правомірно. Такими доказами являють документи, зазначені в пункті «Чи потрібно його реєструвати?». Деякі марки автомобілів стабільно випускаються відразу з місцем для кріплення фаркопа. В такому випадку довести свою правоту буде ще легше, вказавши уповноваженій особі на цей факт;
 • уявити співробітнику ДАІ документи на фаркоп, якщо в них зазначено, що виріб виготовлений спеціально для вашої моделі або марки авто;
 • їздити зі знімним фаркопом, що не виступають за рамки кузова. Такий виріб не зможе заподіяти додатково шкоди при дтп. Але водій повинен бути достатньо компетентним, щоб пояснити свою позицію співробітнику ДАІ.

Таким чином, ми дізналися, що співробітники ГИБДД уповноважені штрафувати водіїв за їзду з фаркопом. Розмір штрафу – 500 рублів. Але якщо фаркоп встановлений в порядку, що не суперечить законодавству і ПДР, сплати штрафу вдасться уникнути.

Їздити з фаркопом і причепом можна, якщо фаркоп встановлений безпечно, відповідно до вимог законодавства. Їздити з фаркопом без причепа не рекомендується, але можна, якщо фаркоп не виступає за рамки кузова.

Будь-яким чином закривати номерний знак автомобіля заборонено, тому перевозити на фаркоп будь-які речі не рекомендується.

Виріб призначений в першу чергу для того, щоб прикріплювати до нього причіп або трейлер. Для інших цілей є більш підходящі пристосування.

Перевищення швидкості на 60 км штраф або позбавлення, дізнайтеся тут.

Порада

Як перевірити машину на арешти і обмеження по номеру машини, читайте в цій статті.

Чи потрібна реєстрація фаркопа

Час читання: 5 хвилин

Кожен автолюбитель знає, що установка додаткового обладнання на автомобіль може спричинити за собою реєстрацію даних змін.

Вимоги безпеки дорожнього руху зобов’язують здійснювати перевірку транспорту в разі внесення в нього змін і офіційно їх оформляти.

Однак яке обладнання потрібно реєструвати, а який ні? І обов’язкова реєстрація в ГИБДД фаркопа на легковий автомобіль в 2019 році, якщо виникла необхідність його встановити? Для цього послідовно відповімо на наступні питання.

Що є внесенням змін до конструкції автомобіля

Когда нужно регистрировать изменения, а когда в этом нет необходимости, можно понять, если обратиться к Техническому регламенту Таможенного союза ТР ТС 018/2011 “О безопасности колесных транспортных средств” II.Определения.

Внесение изменений в конструкцию транспортного средства – исключение предусмотренных или установка не предусмотренных конструкцией конкретного транспортного средства составных частей и предметов оборудования, выполненные после выпуска транспортного средства в обращение и влияющие на безопасность дорожного движения.

ТР ТС 018/2011 “О безопасности колесных транспортных средств”.

Кожен автомобіль являє собою складну взаємозв’язок вузлів і механізмів, які розроблені виробником і передбачені для установки. Тому, якщо ви видаляєте з конструкції вашого авто будь-яку передбачену деталь, встановлюєте недозволений документацією заводу запчастина – це необхідно офіційно оформляти.

Отже, реєстрація установки фаркопа в ДАІ в 2019 році буде обов’язковою, якщо дане тягово-зчіпний пристрій (ТСУ) не передбачено технічною документацією транспорту.

Документи на фаркоп легкового автомобіля

Який пакет документів необхідно возити з собою в машині, якщо встановлений на ваш ТЗ фаркоп не потребує реєстрації?

 • Паспорт на фаркоп (тверда копія паспорта завжди знаходиться в коробці, в якій продається обладнання);
 • звертаємо увагу, що при втраті паспорта його можна запитати у продавця ТСУ або ж завантажити з інтернету);
 • завірена копія сертифіката відповідності на фаркоп з додатком. У додатку знаходиться інформація про марки автомобілів, на які може бути встановлений дане ТСУ;
 • відмітка в паспорті авто про встановлення ТСУ в сертифікованому центрі;
 • керівництво по експлуатації вашого автомобіля, де вказана можливість установки фаркопа;
 • квитанція про оплату і чек.

Якщо виробник авто не передбачив установку ТСУ на ваш автомобіль, процедура реєстрації фаркопа буде наступною:

 • Завітати до найближчого відділення ГИБДД з пакетом документів для попередньої експертизи.
 • Отримати рішення по експертизі.
 • Встановити фаркоп в спеціалізованому центрі. Отримати всі необхідні документи.
 • Провести техогляд ТЗ і отримати діагностичну карту.
 • Пройти технічну експертизу ТЗ в ГИБДД.
 • Отримати свідоцтво, видане на підставі протоколу технічної експертизи.

Що робити, якщо документів на ТСУ немає?

Обійтися без штрафу за відсутності реєстрації на фаркоп можливо в наступних випадках:

 • Відсутність порушень ПДР протягом року, в цьому випадку інспектор може обмежитися попередженням;
 • експлуатація знімною моделі ТСУ;
 • якщо наявність причепа передбачено виробником;
 • використовуваний фаркоп сертифікований для вашої машини.

Однак при експлуатації незареєстрованого ТС з фаркопом співробітник ГИБДД має право виписати порушнику штраф в розмірі 500 рублів або 250 рублів при оплаті штрафу протягом 20 днів з моменту винесення постанови.

Юридична консультація

Отримайте кваліфіковану допомогу прямо зараз! Наші адвокати проконсультують вас з будь-яких питань позачергово!

Що робити, якщо планується купівля фаркопа?

Якщо ви плануєте купити фаркоп, тоді необхідно ще раз повністю прочитати паспорт вашого автомобіля.

 • Якщо в керівництві по експлуатації автомобіля вказана можливість установки ТСУ і буксирування їм причепа, тоді виробник ТЗ не забороняє установку фаркопа на ваш автомобіль, відповідно це не буде зміною конструкції авто. В такому випадку реєструвати ТСУ вам не доведеться. Покладіть в машину документи на фаркоп і показуйте їх співробітникам ГИБДД при необхідності.
 • Якщо можливість установки фаркопа не зазначена в паспорті вашого автомобіля, тоді всі зміни в конструкцію ТЗ, внесені доукомплектуванням авто ТСУ, повинні бути зареєстровані.

Необхідно знайти фаркоп, який підходить саме під ваш автомобіль. Заздалегідь запросити у продавця наявність всіх необхідних документів. При відсутності необхідних паперів слід звернутися до іншого постачальника.

Також необхідно знайти спеціалізований центр, де фахівці встановлять ТСУ на ваше авто. Тут ви також можете отримати додаткову інформацію щодо реєстрації фаркопа, якщо така буде потрібно, а також супровідних документів на ТСУ.

Що робити, якщо фаркоп вже встановлено?

У даній ситуації може бути кілька варіантів:

 • ТСУ встановлений, але реєстрація не пройдена. Якщо ви все-таки хочете їздити по дорогах спокійно, слід взяти кілька відгулів на роботі і пройти всю процедуру реєстрації. При цьому перевірте наявність у вас всього списку документів, наведеного вище.
 • Ви купуєте б / у автомобіль вже з ТСУ. Заздалегідь домовтеся з власником, щоб він вам передав весь пакет документів. В іншому випадку законослухняний співробітник ГИБДД зажадає демонтувати фаркоп перед реєстрацією автомобіля.
 • Ви купуєте новий автомобіль з фаркопом. Дізнайтеся продавця відразу, наскільки законна установка фаркопа на дану модель – це в подальшому може сильно полегшити вам життя.

Юридична консультація

Отримайте кваліфіковану допомогу прямо зараз! Наші адвокати проконсультують вас з будь-яких питань позачергово!

Дата поновлення: 25 травня 2017 р

7.8 з 10

Все, що потрібно знати про їзді з причепом

Періодично багато стикаються з необхідністю відвезти великі речі на дачу або транспортувати квадроцикл, снігохід, човен. Без причепа в такій ситуації не обійтися. Сьогодні поговоримо, що потрібно знати, керуючи автопоїздом.

Які потрібні права, щоб управляти машиною з причепом?

Для використання абсолютної більшості легкових причепів ніяких нових категорій відкривати не потрібно, достатньо категорії «В». Якщо ж у вас якийсь дуже великий причіп, який разом з автомобілем важить більше 3,5 тонни, доведеться відкрити додатково категорію «Е» в правах.

З яким автомобілем можна використовувати причіп?

З будь-яким. Головне, щоб повна маса причепа не перевищувала масу спорядженого автомобіля. Наприклад, максимальна дозволена маса «Оки» – 975 кг, тому до неї не можна чіпляти півторатонний причіп.

 • Що потрібно, щоб їздити з причепом?
 • Потрібен фаркоп з виведеною проводкою для світлових приладів (габаритів, стоп-сигналів і поворотников на причепі).
 • Як правильно завантажувати причіп?

Потрібно розміщувати вантаж так, щоб центр ваги був над віссю причепа (якщо вісь одна) і між осями (якщо осі дві). Вантаж треба закріпити, щоб в процесі руху він не зміщувався.

Якщо розмістити вантаж перед віссю, то він буде навантажувати задню частину автомобіля і піднімати передні. Якщо розмістити вантаж в кінці причепа, він буде піднімати задню частину за зчіпний пристрій. І те, і інше – погано, автомобіль може втратити керування.

Чи можна перевозити в причепі негабаритні вантажі?

Згідно ПДР, з причепа, як і з автомобіля, вантаж може виступати не більше ніж на 2 метри позаду, ширина вантажу не повинна перевищувати 2,55 метра, а висота причепа з вантажем від проїжджої частини до його верхньої частини повинна бути не більше 4 метрів .

Зверніть увагу

При цьому вантаж, який виступає більш ніж на метр попереду або позаду автомобіля або причепа (або на 0,4 метра збоку), повинен бути позначений знаком «Великогабаритний вантаж» (квадрат з діагональними смугами червоного і білого кольору), а в темну пору доби або в умовах недостатньої видимості крім цього спереду він повинен бути позначений ліхтарем або світлоповертачем білого кольору, а ззаду – ліхтарем або світлоповертачем червоного кольору.

Що не можна перевозити в причепі?

Людей (навіть якщо це причіп-дача), вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, вантаж, який буде створювати шум, пиліть, забруднювати дорогу і навколишнє середовище. Крім того, вантаж не повинен закривати світлові прилади, світловідбивачі і реєстраційні знаки.

Як причіп впливає на ресурс автомобіля?

Причіп впливає на автомобіль точно так же, як їзда з перевантаженням. Двигун надривається, трансмісія побивається. Особливо швидко вбиваються малолітражки з турбованим двигуна і варіатори, роботи і роботи з подвійним зчепленням.

Чи потрібна зимова гума для причепа?

У Росії закон це ніяк не регулює. Тобто можна і не перевзуватися на зиму на свій страх і ризик.

Як збільшується витрата палива з причепом?

Все залежить від автомобіля. Для величезного пікапа збільшення витрат буде приблизно на 10%, для малолітражки витрата може збільшитися вдвічі.

Чи потрібно реєструвати причіп в ГИБДД?

Обов’язково. На реєстрацію причепа відводиться п’ять днів з дня його придбання. У ГИБДД вам видадуть номер на причіп і свідоцтво.

Чи потрібно причеп проходити техогляд?

Так. У перші п’ять років – раз на два роки, потім кожен рік, як і автомобіль.

Чи потрібно страхувати причіп?

Так, обов’язково. ОСАГО на рік обійдеться приблизно в 1000 рублів. Причіп можна застрахувати і по КАСКО.

 1. Чи потрібно платити транспортний податок за причіп?
 2. Ні, так як причіп не належить до самохідних транспортних засобів.
 3. Новини авто: Отримати права і зареєструвати машину можна буде в МФЦ

Їзда з причепом: нюанси і штрафи за порушення правил

03 Квітень 2018 Правила дорожнього руху

Всі нюанси і правила при їзді на машині з причепом.

 1. теорія ПДР
 2. Що потрібно знати водієві?
 3. Штрафи за порушення

Для управління автомобілем з причепом, повна маса якого перевищує 750 кг, в правах водія повинна бути відкрита категорія “Е”. Але це не єдина вимога, яка зазначена в правилах експлуатації причепом і тягачів.

теорія ПДР

Згідно ПДР, експлуатувати автомобіль з причепом можна тільки при дотриманні деяких умов:

 • На вимогу інспектора ДАІ водій повинен пред’явити документи, що засвідчують право керування причепом. До них відноситься водійське посвідчення з відкритою категорією “Е” і реєстраційні документи на причіп. У полісі ОСАГО повинно бути вказано, що автомобіль з причепом.
 • Експлуатувати причіп можна за умови, що на ньому встановлені реєстраційні знаки.
 • Перед виїздом водій зобов’язаний перевірити причіп на справність. Встановлювати його можна тільки за умови, що автомобіль не має технічних поломок.
 • Не рекомендується (але не забороняється) користуватися причепом на дорогах з обмеженою видимістю.
 • На причепі повинні бути встановлені освітлювальні прилади. При цьому вимога поширюється тільки на темний час доби. Але інспектори можуть причепитися при відсутності ліхтарів і в денний час.
 • Причіп, як і вантаж в ньому, не повинні загороджувати реєстраційні знаки і світлові прилади.
 • Перед виїздом рекомендується перевірити якість з’єднань, шини та наявність мастильного матеріалу на рухомих вузлах.

Недотримання зазначених правил відноситься до правопорушень, за які передбачаються штрафи.

Що потрібно знати водієві?

Крім перерахованих правил, водій повинен враховувати і ще ряд відомостей:

 • Причіп збільшує гальмівний шлях і погіршує розгін автомобіля.
 • Не можна перевищувати максимальну швидкість, зазначену в технічних документах на причіп і правилах дорожнього руху. Згідно ПДР, автомобіль з причепом не повинен їхати на швидкості понад 90 км / год по трасі і не більше 70 км / год по інших дорогах.
 • Використовувати причіп можна тільки за призначенням. Не можна в ньому перевозити людей, наприклад.
 • Водій повинен бути гранично уважним при перестроюванні, поворотах і маневрах. Якщо неправильно вибрати швидкість і відстань до іншого автомобіля, то зіткнення уникнути не вийде.
 • При проходженні крутих поворотів потрібно враховувати, що радіус коліс у причепа набагато менше, ніж у автомобіля, відповідно, стійкість нижче.
 • При русі на великій швидкості причіп може розгойдуватися з боку в бік, особливо при сильній завантаженості.
 • Вантаж повинен розміщуватися в причепі рівномірно, щоб навантаження на обидві сторони смокчи була однаковою.
 • Дотримання зазначених правил необхідно для безпеки пересування на автомобілі з причепом.

Штрафи за порушення

Порушення зазначених правил керування автомобілем з причепом тягне за собою адміністративну відповідальність і штрафи:

 • неправильна перевезення вантажу – 500 рублів за ст. 12.21 КоАП;
 • відсутність відомостей про причепі в полісі ОСАГО – 500 рублів за частиною 2 статті 12.37 КоАП РФ;
 • несправності причепа або автомобіля – 500 рублів за ст. 12.5 КоАП;
 • відсутність транзитних номерів на причепі – згідно з частиною 2 статті 12.2 назвачается штраф в розмірі 5000 рублів або позбавлення прав;
 • відсутність відкритої категорії “Е” в правах – 5000 рублів за статтею 12.7 КоАП.

При відсутності відкритої категорії і страхування причепа по ОСАГО в разі ДТП, де причиною зіткнення став занос причепа, водій доведеться з власної кишені компенсувати збитки потерпілій стороні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…