Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?

Автомийка взимку – мити частіше, як можна рідше або зовсім не мити автомобіль? Ми відповідаємо на найважливіші питання про зимове миття автомобілів. Ви дізнаєтеся, як часто потрібно мити вашу машину, коли мити і де, а також відповіді на інші питання, які часто виникають у автомобілістів в зимовий час.

Є багато думок відносного правильного догляду за автомобілем взимку. Хтось вважає, що мити взимку краще тільки в автоматичних мийках. Причому як можна частіше. Хтось навпаки вважає, що машину краще мити самостійно на звичайних мийках вручну.

Причому як можна рідше. Є й такі автолюбителі які вважають, що взимку машину мити не можна, оскільки будь-яка мийка в зимовий час це ризик пошкодження лакофарбового покриття кузова.

Хто ж правий? Давайте розберемо, відповівши на найважливіші питання про зимову мийку автомобіля.

Як часто потрібно мити машину через в зимовий період?

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?

Згідно з численними дослідженнями, в багатьох країнах в зимовий час автомобіль потрібно мити також часто, як і в літні місяці. В першу чергу машину потрібно мити для того щоб в похмуру погоду авто було більш помітніше на дорозі, оскільки в снігопад, в заметіль або дощ брудний автотранспорт часто менш помітний на дорозі.

Теоретично брудний автомобіль має більше ризиків виявитися в ДТП. Правда після того як в ПДР зобов’язали всіх водіїв включати ближнє світло фар видимість транспортних засобів на дорогах стало набагато краще.

Також варто нагадати, що згідно з чинним ПДР вас можуть оштрафувати за брудні номерні знаки. 

Чи правда що сіль або реагенти на дорозі можуть пошкоджувати лакофарбове покриття автомобіля?

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?

В принципі і, так і ні. Твердження про те що зимовий дорожній бруд який містить солоний луг надає агресивну дію на фарбу автомобіля може бути застосовано тільки до тих автомобілів, у яких є пошкодження лакофарбового покриття: подряпини, відколи або є місця на кузові з відшаруванням фарби. 

Якщо ж лакофарбове покриття автомобіля не має пошкоджень, то бруд з вмістом реагенту не робить на кузов істотного впливу. Особливо якщо бруд, которий містить хімічні дорожні протиожеледні реагенти час від часу змивається на автомийці. 

Те ж саме стосується і днища автомобіля, яке найбільш схильне до впливу дорожніх реагентів.

Автовиробники вже давно роблять днища автомобілів з додатковим захистом від солей реагентів, використовуючи поліпшений захист за рахунок оцинкованих листів металу.

Так що корозія кузова через реагенти – це проблема минулого і стосується старих автомобілів або авто з пошкодженими ділянками фарби кузова. 

Коли взимку не можна мити автомобіль?

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?

Згідно з дослідженнями не варто мити автомобіль при мінусових температурах нижче -10 градусів за Цельсієм. Лакофарбове покриття, як і шкіра людини, дуже чутлива до екстремальних коливань температури.

Справа в тому, що, коли ви приїжджаєте з морозу в автомийку ви як правило заїжджаєте в теплий бокс де плюсова температура.

В результаті відбувається різкий перепад температури, до якого дуже чутливо лакофарбове покриття машини.

Далі автомобіль піддається обробки теплою водою, що додає лакофарбовому покриттю додаткове навантаження через коливання температури.

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?

Крім того, не забувайте, що після теплої автомийки ви потім знову опинитеся на морозі, виїхавши за ворота. Відбудеться ще раз різкий перепад температури. Самі розумієте позитивно це не відбитися на фарбі автомобіля. Не забувайте, що різкі коливання температури також негативно впливають і на гумові та пластмасові компоненти машини.

Так, звичайно, після декількох мийок в сильний мороз ви навряд чи помітите на лакофарбовому покритті кузова будь-які зміни. Але з часом в довгостроковій перспективі наслідки теплових перепадів позначаться на фарбі кузова.

Але ще раз повторимо що мийка машини в лютий мороз несе велику загрозу іншим компонентам машини. Найчастіше страждають дверні замки, петлі і різні ущільнення, які можуть пошкодиться через різких коливань температури. 

Чи може автоматична мийка пошкодити фарбу автомобіля?

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?

В останні роки в нашій країні набирають популярність автоматичні мийки автомобілів. Правда все одно в нашій країні як і раніше великий попит мають звичайні мийки автомобілів на яких миють машини практично вручну. Чому ж в нашій країні масово поки не поширені автоматичні комплекси миття транспортних засобів, як наприклад в Європі?

Вся справа в тому, що багато автовласників побоюються подібних мийок через міфу про те, що автоматичні мийки можуть пошкодити лакофарбове покриття машини. Але насправді це дійсно міф, якщо звичайно не йдеться про несумлінного власника автоматичної мийки, який вчасно не змінює щітки та інші компоненти обладнання, а також використовує неякісну хімію.

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?Але в більшості випадків подібні мийки належать великим мережним компаніям, які не зацікавлені в поганих відгуках водіїв і вчасно обслуговують автоматичне обладнання. 

Так, колись щітки автоматичних мийок дійсно в деяких випадках могли псувати фарбу автомобіля. Це було пов’язано з особливістю матеріалів з яких робили в старі часи подібні щітки.

Сьогодні ж всі автомийки обладнані сучасними щітками, створені на основі поліетилену (РЕ) – поліетиленовий ворс, який не може пошкодити лакофарбове покриття машини. Правда для цього в ідеалі кузов машини повинен піддаватися попередньої мийці, для того щоб видалити з поверхні лакофарбового покриття грубу бруд.

На що варто звернути увагу при заїзді на автоматичну мийку?

Як правило, що ви повинні зробити перед заїздом в бокс автомийки написано на воротах. Правда не завжди. Проте ви завжди повинні знати, що ви повинні зробити перед тим як заїдете в бокс автоматичної мийки.

Закрийте всі вікна і люк автомобіля. Заблокуйте кришку паливного бака. Вимкніть склоочисники. Будьте уважні оскільки в багатьох автомобілях встановлено датчик дощу і щітки склоочисника можуть несподівано включитися під час руху всередині автомийки. Тому ви повинні повністю виключити двірники.

Також перед заїздом в мийку видаліть всі сліди снігу і льоду з кузова машини, оскільки в автоматичній мийці вони можуть стати аналогом наждачного паперу, залишивши подряпини на кузові, коли під тиском вода буде змивати бруд з кузова. 

Яка автомийка краще – традиційна або автоматична?

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?

Існує безліч думок з цього приводу. Однозначно відповісти на це питання не можна. Все звичайно залежить від якості послуг, що надають мийки. Зіпсувати лакофарбове покриття вам можуть і на звичайній мийці, де використовують для просушування кузова брудні ганчірки, які містять дрібний пісок, який може пошкодити фарбу кузова.

Також все залежить від хімії, яку застосовують на мийці. Не рідко, коли на дешевих автомийках власники намагаючись збільшити прибуток використовують неякісну дешеву автохімію, яка і впливає на лакофарбове покриття автомобілів.

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?

В тому числі, на деяких мийках порушують технологію миття автомобіля. Наприклад, найчастішою помилкою як на автомийках, так і на звичайних мийках є ігнорування попереднього очищення кузова машини від бруду в результаті чого існує ризик пошкодження фарби кузова.

Тому приїхавши на мийку завжди контролюйте щоб співробітники мийки перед нанесенням автохімії видаляли під тиском грубу бруд з кузова. Це ж стосується і автоматичних мийок, де перед основним циклом мийки автомобіль також повинен піддаватися попередньому очищенні від бруду. Інакше існує ризик пошкодити лакофарбове покриття.

Так що не радимо вам заїжджати на незнайому малопримітну автомийку, де вашу машину можуть пошкодити. Вибирайте тільки ті автомийних комплекси, які ви знаєте і які мають позитивні відгуки. 

Чи варто покривати автомобіль воском?

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?

В останні роки стало модним покривати автомобілі різними хімічними і натуральними складами. Але це як правило обходиться не дешево. Чи варто витрачати гроші на додаткову обробку кузова? Тут звичайно кожен водій повинен вирішувати самостійно.

Але варто відзначити, що недавно в Німеччині було вироблено тривале дослідження, яке показало, що в зимовий час покривати автомобіль воском не має сенсу.

Більш важливо стежити за кузовом машини і в разі виявлення сколів, подряпин і інших пошкоджень вчасно їх усувати, щоб уникнути утворення корозії через впливу вологи і дорожньої солі.

Також не варто покривати воском автомобілі, які вже мають ділянки іржі. В цьому випадку покриття воском викинуті гроші, оскільки віск не зупинить іржу.

Як мити машину взимку: все що ви хотіли знати, але боялися запитати

У даній статті зібрані відповіді на більшість питань про те як мити машину взимку. Мити її на мийці самообслуговування, автомийці, або довірити професіоналам. Мити автомобіль на вулиці або ж в гаражі. Яка повинна бути температура довкілля та води. Загалом, купа питань, на які ми знайшли обґрунтовані відповіді.

Чи можна мити машину взимку?

Почнемо, мабуть, з самого головного питання, що не дає спокою абсолютно кожному поколінню автовласників: чи можна мити машину взимку? Всі автолюбителі рано чи пізно задаються цим питанням і роблять для себе якісь висновки. Правильні чи ні – давайте розбиратися.

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?

Справедливості заради, думаю, варто замінити в питанні слово «можна» на «потрібно». Хто ж вам заборонить це робити, дорогий читачу? У сенсі, мити машину. А ось чи так необхідна миття машини взимку в морозну погоду – дійсно питання. Щоб на нього відповісти, давайте складемо список ЗА і ПРОТИ, які дозволять прийняти правильне рішення.

ЗА

 1. Чистий автомобіль дарує позитивні емоції не тільки власнику, але і оточуючим.
 2. Усвідомлення того, що керуєш чистим і красивим авто, задовольняє почуття власної гідності.
 3. Поверхня деталей кузова і шасі менше піддається хімічній дії і, отже, менше кородує.
 4. Елементарно: машина менше забруднює одяг при посадці і висадці.

ПРОТИ

 1. Мийка авто в мороз створює масу можливих складнощів: примерзанню дверей, кришки багажника, замерзання замка, вікон, гальм.
 2. Мийка автомобіля взимку чревата поїдання і навіть псуванням гумових і пластмасових деталей кузова і шасі.
 3. Лакофарбове покриття кузова при різких перепадах температур в схемі «вулиця-автомийка-вулиця» може зіпсуватися.

Як бачите, мийка в зимовий період створює масу небезпек для «здоров’я» автомобіля.

Чи варто мити машину взимку, як вважаєте? Я думаю, все залежить від обставин і особистих якостей самого автовласника. Не можна категорично відповісти на це питання. Чи потрібно мити машину взимку? І так і ні. Так – якщо зима тепла, немає – якщо морозна.

Так – якщо ви не любите їздити на брудному авто, немає – якщо вам все одно.

Як часто мити машину взимку?

Друге питання, логічно наступний за першим: як часто мити машину взимку? А як часто ви робили це влітку? Якщо влітку ви це робили раз в тиждень, то що заважає взимку вам чинити так само? Можна мити машину і кожен день, якщо хочете. Скільки мити раз – справа суто ваше. Все зводиться до відповіді на перше питання: чи потрібно мити автомобіль взимку? Якщо ви вважаєте, що так – то дійте, якщо немає – то чи не мийте.

А якщо серйозно … Якщо правильно дотримана технологія зимової мийки, то все повинно бути в порядку, турбуватися нема про що. Якщо дотримана, повторюся. Загалом, питання як часто потрібно мити машину взимку – не питання.

Як мити машину взимку на мийці самообслуговування?

Багато хто цікавиться як мити машину взимку на мийці самообслуговування. Досить резонне питання з огляду на те, що:

 1. Час коштує рівно стільки ж, скільки і влітку.
 2. Машина холодна, і на ній все буде замерзати, якщо не дати їй прогрітися.
 3. Автомобіль покриється шаром льоду після мийки, тому що висохнути їй ніхто не дасть.
 4. Якщо мити машину Керхер взимку (а на автомийці самообслуговування це відбувається саме так), то проникла в усі щілини вода заморозить всі замки і механізми.
 5. Автомийка самообслуговування взимку покрита шаром льоду, а це загрожує падіннями і травмами. Особливо, коли поспішаєш.

Підсумувавши, скажу, що мийка машини взимку на мийці самообслуговування – то ще задоволення. Не треба воно вам, повірте. Навіть якщо вона закритого типу, навіть якщо теплий бокс. Довірте краще справу професіоналам. Нехай все буде зроблено як годиться.

Як помити машину взимку на вулиці самому?

Якщо ви з якихось причин не хочете витрачати гроші на те, щоб помити авто на автомийці, де працюють професіонали своєї справи, і вас цікавить питання як помити машину взимку на вулиці, то давайте ми вас відразу від цього відрадити. І ось чому:

 1. Холодно. Навіть дуже. Спробуйте помити руки і, не витираючи, погуляти по вулиці хвилин 15-20 – думаю, відчуєте, якого це. А при митті вода буде летіти на всі боки. Не тільки руки будуть мокрими. Тепла вода не допоможе, замерзнете все одно. Так і захворіти недовго. Мити взимку машину на холоді небезпечно для здоров’я, і ​​це не жарти.
 2. У мороз на вулиці вода (навіть тепла) буде застигати за пару хвилин. Навіть якщо на вулиці мінус п’ять. Ллєш воду, починаєш витирати в одному місці, в іншому на кузові вже кірка льоду.

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?

Почитаєш так поради в Мережі і диву даєшся, наскільки все «експерти» в тому, як взимку самому помити автомобіль. Особливо мені подобається пункт, який повторюється майже слово в слово у багатьох таких фахівців.

Той, в якому дається установка на те, що на машину треба вилити саме три відра води. Чи не більше і не менше. Хто це вирішив, скажіть мені? Хто встановив цей обсяг? Казкарі, блін … Ось чесне слово: ну переписуєш ти у кого-то – вислови думку по-іншому.

Але да ладно, щось відволіклися ми від теми.

Влітку машину мити навіть цікаво. А ось взимку помити, вважаю, екстрим в своєму роді. Відчуття ахові, а користі – як кіт наплакав. Не потрібно вам це, повірте мені. Машину взимку самому мити більш-менш зручно лише в гаражі або теплому боксі, щоб температура була вище нуля. Тоді і вода не буде замерзати, і в теплі.

Якщо миєте в гаражі, то суха мийка своїми руками – як раз те, що потрібно. Правда, якщо авто не дуже брудне. Тоді не потрібно думати, куди стікати воді. Головне, дотримати технологію.

Чи можна мити машину взимку на автомийці?

Як ви вже зрозуміли, мити машину взимку на вулиці – справа невдячна. Але заощадити-то хочеться. Тому виникають думки помити автомобіль на автоматичній мийці. В принципі, автомийка – це добре.

Якщо, звичайно, обладнання та витратні матеріали відповідають нормам. Але взимку виникає одна проблема, про яку вже було сказано на початку: немає місця, де машина могла б нагрітися до мийки і висохнути після. Тому автомийка взимку теж відпадає як варіант.

Навіть не замислюйтесь, як користуватися їй – не варто.

При якій температурі можна мити машину взимку, а при якій не можна?

Якщо ви надумали все-таки мити свій авто взимку, то повинні знати, що лакофарбове покриття кузова, всілякі гумові та пластикові деталі, скла автомобіля – все це погано переносить різкі перепади температур. Фарба тріскається, гумки лопаються, пластик розсипається. Ось і думай, мити чи машину взимку чи ні. Чи варта шкурка вичинки?

Як уже не раз зазначалося, головна проблема зимових купань якраз і полягає в перепадах температур. Якщо після морозива сьорбнути гарячого чаю, то можна залишитися без зубів.

Так само і у випадку з мийкою автомашини. Чим більше різниця температур між поверхнею автомобіля і водою, тим більша ймовірність того, що щось «крякне».

Якщо і не під час мийки, то після того, як машина виїде на вулицю.

Зверніть увагу

Так при якій температурі можна мити – запитаєте ви? Фахівці рекомендують орієнтуватися на мороз до 15 градусів. Якщо температура повітря нижче 15 градусів за Цельсієм, то варто почекати з цією затією. А взагалі, думаю, взимку краще мити машину за принципом чим тепліше, тим краще.

Чим тепліше, тим сприятливіші умови для мийки автомобіля. Однак при слабкому морозі ми стикаємося з такою проблемою як бруд (пісок, хімічні реагенти і т.д.). Якщо помити машину в сльоту, то не встигнеш до будинку доїхати, як заново забруднишся. Тоді сенс взагалі мити? Виникає резонне питання: так в яку краще погоду затівати захід, коли все-таки варто мити?

Виходить замкнуте коло. З одного боку, щоб уникнути «травм» ЛКП та інших деталей, краще дочекатися теплої (відносно, звичайно) погоди.

З іншого боку, доцільніше мити в мороз, щоб не забруднитися вже через 10 хв. Як краще зробити? Вихід один: моєму в діапазоні температур від «каші» (коли її вже немає) до 15 градусів. Чим менше тим краще.

У кожному місті свій мікроклімат. Напевно ви знаєте, коли у вас починається бруд на дорогах.

Як правильно мити машину взимку на автомийці?

Так … до скількох градусів можна мити автомобіль в зимовий період ви вже зрозуміли, тепер давайте поговоримо про те, як правильно мити машину взимку. В результаті ви зрозумієте, чому варто робити це тільки на спеціалізованих автомийках, і чому не можна мити машину самостійно або на автоматичних мийках.

Як вже було сказано, машина не терпить різких перепадів температури. Точніше, терпить, але до пори до часу, і не завжди стійко.

Мікротріщини в лакофарбовому покритті утворюються досить скоро, просто неозброєним оком їх не видно. Вода, навіть найдрібніші частинки водяного пилу, потрапляючи в тріщини, пізніше кристалізуються.

важливо

Це викликає розширення тріщин. Так поступово ЛКП втрачає свої захисні властивості, кузов починає іржавіти і гнити.

Щоб звести до мінімуму ризики порушення цілісності лакофарбового покриття, необхідно дати автомобілю зігрітися до початку мийки. Для цього поміщаємо спочатку машину в теплий бокс на деякий час. В ідеалі, звичайно, залишити б її там на пару годинок.

Але немає адже такої можливості. Тому чим більше вам дають часу на зігрівання, тим краще. Ясна річ, що автомобілів на мийці може бути купа, а доступного простору завжди мало.

Раз вже ви перейнялися збереженням ЛКП, вибирайте тих, хто може вам забезпечити максимальний час.

Работники автомойки должны, по идее, сами отлично знать, как мыть авто. Поэтому не будем расписывать здесь расписывать весь процесс. Тем более, что зимняя технология отличается от летней только тем, что машину они обязаны тщательно просушить сжатым воздухом.

После того, как машина вымыта и просушена сжатым воздухом, на хорошей автомойке вам предложат место для авто, где бы оно могло окончательно просохнуть перед выездом на улицу.

Вот, собственно, и весь сказ о том, как правильно помыть автомобиль зимой. А теперь задумайтесь, сможете ли вы обеспечить подобную технологию при самостоятельной мойке или при использовании комплекса автоматической мойки?

Можно ли мыть машину горячей водой зимой?

Горячей водой мыть машину нельзя. Даже согревшуюся в теплом боксе. Разница температур губительна — помните? Летом тоже, кстати, нежелательно. Если, конечно, не хотите, чтоб краска потрескалась или даже полопалась. Зимой машину желательно мыть теплой водой.

Если вы собрались горячей водой мыть машину только потому, что думаете, что она будет дольше замерзать на улице в мороз, то крайне настоятельно хочу вас отговорить от этого. Не рискуйте «здоровьем» своего автомобиля!

Что делать после мойки машины, как просушить ее зимой, чем обработать?

Що робити після того, як автомобіль вимитий? По-перше, після миття машини необхідно її ретельно висушити. Хороша автомийка подбає про те, щоб авто клієнтів постояли трохи в теплому боксі. Навіщо, запитаєте ви? Все просто. Після миття машини взимку мийники зобов’язані її просушити стисненим повітрям, і роблять це, власне.

Але справа в тому, що все одно ось так відразу всю вологу неможливо видалити з поверхонь деталей. І коли авто виїде на вулицю, мороз тут же прихопить замки, двері, кришку багажника і т.д. Щоб не сталося цього, треба дати можливість волозі випаруватися.

Ось для цього після миття взимку машина повинні постояти і підсохнути хоча б якийсь час в теплі.

Порада

Далі, після мийки автомобіля взимку, після того, як він остаточного просох, непогано б обробити поверхні гумових ущільнювачів спеціальним силіконовим мастилом. Можна натерти їх силіконової губкою для взуття, на крайній випадок. Вона, звичайно, гірше, ніж спеціальні засоби, але теж допомагає.

Що потрібно ще зробити? Ну, наприклад, можна обробити всі замки (як внутрішню, так і зовнішню частини) WD-40. Цей засіб допоможе висушити і завдасть тонкий шар мастила на деталі замка.

Щоб не дати замерзнути гальмівній системі, необхідно прогріти гальма. Для цього просто кілька разів пригальмуєте, щоб колодки і диски нагрілися. Поки машина не охолола до температури навколишнього середовища, не ставте на «ручник» – тросик «залипне».

висновок

У цій статті ми постаралися дати відповіді на такі питання, як: навіщо потрібна зимова мийка автомашини, шкідливо мити авто взимку, де краще і як правильно помити машину в мороз, а також що зробити, щоб вона не замерзла після миття. Сподіваюся, наші відповіді були зрозумілі й обґрунтовані. Дякую за увагу!

Зимова «авто-гігієна»: чи можна мити авто взимку і як це робити правильно?

15.12.2014 | 10344

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?Сьогодні ви, дорогі читачі АвтоПульсара, дізнаєтеся багато корисної та актуальної інформації! У цій статті я постараюся відповісти на більшість ваших “зимові” питання, а саме: чи можна мити взимку машину , як правильно мити авто взимку , скільки разів це потрібно робити і т. Д. Буде цікаво, читаємо далі …

Чи можна мити машину взимку?

Можна і навіть потрібно, оскільки зимова експлуатація набагато брудніше і на відміну від літньої вам не пощастить з дощем або проїжджає повз вас водовозкою. Крім бруду, кузов автомобіля постійно піддається шкідливому впливу різних реагентів і солей, якими взимку обробляють дороги комунальники.

Саме тому мийка автомобіля взимку потрібна не тільки з естетичної точки зору, але і з точки зору безпеки лакофарбового покриття (ЛКП) вашого авто.

Якщо в теплу пору року миття не складає труднощів і навіть в деякій мірі приносить задоволення, то взимку миття машини на відкритому повітрі – не тільки неприємно, але ще і вкрай шкідливо для здоров’я! Тому взимку необхідно мити машину в приміщенні, крім цього вам доведеться подвоїти кількість автошампуня, це спростити завдання, а також мінімізує можливість пошкодження ЛКП дрібним піском, шматочками льоду або кристалами солі.

Далі я перерахую ряд правил, які автоматично дадуть відповідь на більшість ваших питань.

Правила зимової мийки:

 1. Мити машину взимку рекомендується при температурі не нижче -10 °.
 2. Самостійна мийка автомобіля взимку – вкрай небажана, краще довіритися професіоналам. Не знаючи тонкощів цієї процедури, ви можете наробити дурниць, які дуже дорого будуть вам коштувати.
 3. Не допускається мийка автомобіля занадто гарячою водою, оптимальною є температура води для миття автомобіля взимку – 30-40 °. Занадто гаряча вода в контакті з холодним кузовом може спровокувати мікротріщини в ЛКП. Занадто холодна – може навпаки замерзнути або не впоратися із забрудненням.
 4. Мийка машини взимку повинна виконуватися в приміщенні, яке добре прогрівається.
 5. Після мийки ОБОВ’ЯЗКОВО виконайте або замовте процедуру під назвою “продування”, головне завдання цієї процедури видалення залишків вологи з важкодоступних місць, гумових ущільнювачів, ручок і т. Д.Якщо ви будете мити самостійно, використовуйте для продувки компрессор.
 6. Після мийки автомобіля дайте йому висохнути, навіть після продувки і сушки, не поспішайте виїжджати, побудьте в теплому приміщенні 10-15 хвилин, це дозволить уникнути крижаної кірки на лакофарбовому покритті.
 7. Гумові ущільнювачі бажано обробити захисним силіконом, це захистить їх від прилипання і розтріскування на морозі.
 8. Замки, незалежно від того мили ви машину чи ні, взимку слід обробляти спеціальним засобом або, наприклад, всім нам відомої WD-40.

Як часто необхідно мити автомобіль взимку?

Частота помивок залежить від того, як часто ви користуєтеся своєю машиною і якими шляхами ви пересуваєтеся. Якщо машина експлуатується щодня – двох мийок в тиждень буде достатньо. Якщо ж ви виїжджаєте з гаражі вкрай рідко, то дві ці процедури можна розтягнути на місяць. Знову-таки, слід враховувати складність забруднення і їх характер (лід, масляний наліт, соляні відкладення).

І останнє. Якщо ви не впевнені в своїх силах або не маєте належних для цієї процедури умов – надайте це професіоналам, віддайте перевагу великим кухню-лабораторію з кваліфікованим персоналом і спецобладнанням. Це хоч і дорожче, зате у вас буде гарантія якості того, що лакофарбове покриття вашого авто залишиться в первозданному вигляді.

На цьому у мене все. Візьміть на замітку всі перераховані вище поради і не робіть помилок. Дякую за увагу і до нових зустрічей!

АвтоПульсар – avtopulsar.ru.

Як правильно мити автомобіль взимку

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?

На відміну від літнього сезону, взимку на російських дорогах ситуація зовсім інша – бруд, змішана з дорожніми реагентами, щільною кіркою «запечатує» кузов автомобіля, одночасно роз’їдаючи автоемаль і провокуючи корозію. А заодно страждають гумові ущільнювачі, хоча це менш небезпечно. Тому своєчасна мийка машини дозволяє позбутися від зайвих проблем з кузовний частини. Тобто питання «мити чи не мити» не варто зовсім, зате куди актуальніше, як правильно мити автомобіль взимку самостійно або на автомийці.

Як часто проводити процедуру?

Автоексперти стверджують, що часта очищення кузова від бруду на морозі загрожує поганими процесами, пов’язаними як з корозією, так і виникненням тріщин на ЛКП.

І якщо до настання холодів періодичність миття 1-2 рази в тиждень є нормою, то взимку частоту потрібно скорочувати до 1-2 рази на місяць. Особливо, якщо особистий транспортний засіб використовується рідко і коштує в гаражі.

Однак при щоденних поїздках рекомендується проводити процедуру 1 раз в тиждень, тобто 4 рази на місяць. По крайней мере, якщо температура близька до мінусової, а не наближається до мінус 15 -20 градусів.

При якій «забортної» температурі мити?

 Проводити процедуру при температурі -10 градусів і нижче протипоказано як автовласнику, так і машині. Перший на морозі при підвищеній вологості повітря може елементарно простудитися, а друга досить швидко втратить презентабельного зовнішнього вигляду.

Чому? Тому що коли вода через мікротріщини в лакофарбовому покритті – а вони є у будь-якого автомобіля з пробігом – проникає всередину, вона зсередини підриває ЛКП. Причому це перманентний процес, т. Е. Безперервний протягом всього зимового сезону.

Також не можна забувати, що лакофарбове покриття додатково страждає через перепад температур: кузовна частина машини остигає на морозі, в той час як вода для миття використовується тепла, а при сильних забрудненнях – і гаряча.

 Рекомендація. Миття краще проводити під час відлиги або максимальній температурі до -15. А коли температура стабільно тримається біля нуля, очищати кузов немає сенсу – все одно після першої ж поїздки вона знову покриється шаром бруду.

На вулиці або в приміщенні?

Як вже було сказано, мийку проводити на сильному морозі не можна. Тому в домашніх умовах використовувати її допускається тільки в крайніх випадках.

Вже краще зробити вибір на користь автоматизованої станції, на якій температура завжди вище, ніж на вулиці. До того ж якість очищення у професіоналів вище.

До того ж автомобіль ви отримуєте абсолютно сухий, тому ризик замерзання дверних замків і ущільнювачів зводиться до мінімуму.

Корисні Лайфхак

 Для менш частого очищення кузова обробляйте його рідким воском, який також корисно застосовувати і влітку. Він утворює на автоемалі захисну плівку, яка зменшує шкоду від дорожніх хімреагентів, ультрафіолету і бруду.

 Якщо автомобіль завтра не виїде з боксу або гаража, краще не проводити вечірню мийку, так як вода може потрапити і замерзнути на дверних прокладці, тросі для підсосу і ін. Наводити лиск на кузовний частини автомобіля перед снігопадом – марна справа і зайва трата часу: все одно опади разом з брудом з-під коліс моментально зроблять свою справу.

 Безпечно мити автомобіль в теплі дні, коли температура не падає нижче -10 градусів. В іншому випадку можливо не тільки пошкодження лакофарбового покриття, а й вихід з ладу радіатора, фар, стекол.

Мийка на станції самообслуговування

По-перше, пам’ятаємо про шкоду очищення каркаса автомобіля при температурі -10. По-друге, заздалегідь переконаєтеся, що вода з нагнітача подається не гаряча, а тепла.

По-третє, заздалегідь дістаньте з салону гумові килимки: їх теж слід промити, так як саме тут накопичується волога від снігу, що розтанув і бруд, які стають джерелом неприємного запаху.

Безпосередньо мийка повинна проводитися з урахуванням наступних рекомендацій:

 пам’ятайте, що насос високого тиску прекрасно видаляє бруд де завгодно.

Тому, почавши з очищення даху, перейдіть вниз на скла, капот і двері; щоб «двірники” не примерзли до лобового скла, не забудьте їх заздалегідь підняти; особливу увагу приділяйте «каші» з бруду, солі і дорожніх хімікатів, яка утворюється на підкрилки, порогах і днище; коли мийка завершена, проведіть рукою по підкрилки – це одне з найбільш важкодоступних місць для очищення. Якщо грязьові відкладення залишилися, повторіть процедуру, після завершення процедури кузов слід ідеально висушити. Якщо є можливість, продміть все порожнини, ущільнювачі і дверні прорізи стисненим повітрям; запуск двигуна, включення грубки і відкриття дверей – обов’язкова умова, якщо після виїзду з мийки самообслуговування автомобіль буде деякий час стояти на вулиці. Це дозволить видалити зайву вологу з салону; після виїзду на дорогу не поспішайте газувати, так як рекомендується зробити пару-трійку плавних гальмувань, які дозволять просушити гальмівні диски і колодки. Якщо ігнорувати цю раду, гальма все одно будуть працювати, але менш ефективно; поставивши машину на стоянку, затягніть ручне гальмо лише на один клацання – надмірну старанність в цій справі може привести до примерзання гальмівних колодок, якщо вони не до кінця просохли. І навіть більше: краще взагалі не використовувати «ручник», а поставити автомобіль на першу передачу.

Особливості мийки в домашніх умовах

Починати потрібно з видалення верхнього шару бруду. Робиться це не гарячою, а теплою водою до +40 градусів, якої обливали з відра кузов автомобіля. Далі поспішати не слід, потрібно почекати, поки грязьова кірка розм’якшиться, і бруд з дорожньої сіллю стече. Після цього на кузовні панелі, скла і диски наноситься шампунь, розведений в чистій воді.

З ПРАКТИКИ . Якщо для миття скла брати гарячу воду, скла можуть лопнути від температурного перепаду.

Бували у автовласників, коли вони, прогріваючи двигун, не використали грубку для опалення салону. І тільки, сівши в машину, включали «на повну» обігрівач, щоб обігріти лобовик.

У підсумку в зоні обдування утворювалася тріщина. А якби обігрівач включали завчасно, такого казусу б не сталося.

Зверніть увагу

Намилювання кузова автомобільним шампунем для видалення другого шару відкладень при своїй простоті має два підводних каменя: використовуваний матеріал і безпосередньо хімікат. Використовувати ганчірку, тим більше Непромитий, собі дорожче – абразивні крупинки солі і піску завдадуть непоправного удару автоемалі. Тому краще взяти мікрофібру.

Питання №2 – шампунь. Він повинен бути рекомендований автовиробником, а не набутий навмання.

Застосовувати побутової порошок категорично заборонено – в його синтетичній основі багато лугу, яка роз’їдає метал.

Оскільки навіть в автошампуня є активні речовини, які розкладають бруд, тримати піну на кузові довго теж не можна – досить 2-3 хв. Після цього потрібно водою гарненько змити автокосметику.

Заключний етап – сушка кузова, яку найкраще проводити матеріалом з мікрофібри з огляду на її підвищеної здатності вбирати рідину. Нарешті, буде краще, якщо після цього всі кузовні панелі продути стисненим повітрям.

Профілактика для замків та ущільнювачів

Навіть після добросовісної сушки кузова маленькі крапельки води можуть залишитися в замках, пластиці і гумовій прокладці. Для збереження їх функціоналу рекомендується ці елементи протерти і нанести силіконову змазку з балончика. Спеціальних складів тут не потрібно, підійде будь-який силікон, придбаний в автомагазині.

 Мастило необхідно розпорошити і зняти надлишки м’якою і вологою тканиною. Такий досить універсальний матеріал, як силікон, утворює на поверхні незалежно від її фактури найтоншу захисну плівку – вона ефективно відштовхує воду і на деякий час запобігає скупченню бруду.

висновки

Отже, які основні моменти щодо того, як правильно мити автомобіль взимку? Спочатку знижуємо періодичність процедури до 1-2 рази на місяць, при температурі нижче -10 градусів від неї відмовляємося.

Причому краще проводити миття не власними зусиллями, а звернутися до професіоналів.

І головний критерій того, що все зроблено по розуму – повна відсутність вологи після миття в дверних замках, прихованих порожнинах, щілинах між дверима і стеклами.

Чи варто мити автомобіль взимку?

Чи можна мити машину взимку і як це робити правильно?Корисні поради

Багато хто задає питання, чи варто в мінусову погоду мити автомобіль? 

Одні миють, але рідко, інші люблять, щоб їх автомобіль завжди блищав, і тому миють його часто в будь-який час року.

Ті, хто взимку часто миють свою машину, кажуть, що це допомагає змити всякі реагенти, якими посипають дороги, і які псують кузов автомобіля.

Є люди, які думають, що мити машину взимку не варто, але їздити кілька місяців в брудному автомобілі теж не прийнятно, порівнюючи це з носінням брудного одягу.

Як правило, у автомобілістів зима асоціюється не з білим снігом, а з сльотою на дорогах і з реагентами, які можуть нашкодити автомобілю.

Через це багато хто намагається частіше мити своюмашіну, щоб не тільки очистити її від бруду, повернувши первісний вигляд, але і не дати реагентів, які вбралися в сніг і бруд, нашкодити кузову, а саме викликати корозію.

Так все-таки варто мити машину взимку чи ні? Відповідь на це питання дадуть фахівці.

Мити чи машину взимку

думка автоекспертів

Для початку водіям варто стежити за своїм автомобілем і вчасно обробляти машину потрібними препаратами, щоб уникнути появи іржі.

Автомобільні експерти і журналісти підходять до цього питання з точки зору хімії. Корозія є електрохімічне або хімічне руйнування металу.

Зазвичай при корозії відбувається окислення металу і утворення іонів металу. В результаті подальших перетворень, вони дають продукти корозії.

 Як відкрити замерзлий замок машини

важливо

Відомо, що такі хімічні реакції відбуваються більш інтенсивно при високій температурі, тобто ніж температура вище, тим швидше відбувається процес. Це означає, що при мінусових температурах, машина майже не іржавіє, навіть якщо її повністю покрити товстим шаром брудного снігу з реагентами.

Лише під час відлиги іржа починає точити автомобільний кузов, а значить, часте миття машини при низькій температурі повітря за вікном не врятує машину.

Більш того, щоб як слід очистити машину від реагентів, потрібно вимити днище автомобіля, а багато, при митті машини, цього не роблять.

Чи можна мити машину взимку

Думка вчених хіміків

У разі, якщо навіть невелика частина кузова не покрита фарбою або лаком, то вона рано чи пізно покриється іржею, незалежно від того, чи потрапила на кузов вода, сіль або реагент.

На уроках хімії вчать, що на швидкість хімічних і електрохімічних реакцій впливає температура. Процес окислення є хімічною реакцією.

При якій температурі мити машину взимку

Якщо температура нижче -8 градусів, все реакції, здатні зруйнувати метал, “завмирають”. Якщо температура піднімається вище -5 градусів, то ці хімічні процеси поновлюються.

А ось мийка, не тільки не врятує машину від корозії, але і може нашкодити кузову.

Уявіть, що на вулиці сильний мороз, а ви вирішуєте помити машину теплою водою. Лакофарбове покриття відчуває сильний перепад температур. 

Усередині нанесеною на кузов фарби починають виникати внутрішні напруги, які можуть призвести до різних руйнувань фарби, наприклад, можуть з’явитися мікротріщини.

Незважаючи на невеликий розмір тріщини, після мийки в ній залишається волога, скільки б машину не витирали сухими ганчірками. На морозі ця волога замерзає, тим самим завдаючи ще більшої шкоди кузову автомобіля.

примерзли двері

Звичайно, ті, хто хоч раз мив машину взимку, знають, що після миття можуть примерзнути ущільнювачі дверей, вікон і замків. Тому вони заздалегідь просушують ці місця і обробляють спеціальними засобами. Але варто зазначити, що такі методи не завжди допомагають.

 20 корисних порад, як зберегти автомобіль в чистоті

Чи потрібно мити машину взимку

думка автомеханіків

Автомеханіки також говорять, що різкий перепад температур при митті холодного автомобіля теплою водою може пошкодити фарбу на кузові машини. В результаті мийки з’являються мікротріщини, проте найнеприємніше виникає, коли машина виїжджає з мийки на мороз.

У тріщинах фарби на кузові, в зазорах фар і стекол залишається вода, яка на морозі перетворюється на лід, розриваючи фарбу машини. Як відомо, коли вода перетворюється в лід, вона розширюється.

Крім цього, гальма починають працювати гірше, ручник замерзає, а амортизатори в кращому випадку починають скрипіти, а в гіршому і зовсім виходять з ладу.

Порада

Ущільнювачі дверей можуть відірватися, а замки можуть перестати працювати. Навіть при обробці потрібними препаратами, двері можуть примерзнути і це лише кілька з неприємностей, які можуть очікувати автовласника.

Ось один із прикладів, який дав один автомеханік:

Молода людина вирішила помити свій дорогий німецький автомобіль, а на дворі -30 С. Відразу після того, як його машину помили, і він виїхав з мийки, у недешевого автомобіля лопнула права фара.

Як виявилося, мийники просто не позбулися води в зазорах, і коли ця вода замерзла, лід просто розірвав скло. Однак на цьому проблеми не закінчилися.

На наступний ранок у цій же машини лопнув радіатор. Вартість ремонту обійшлася власнику недешево, але навіть після ремонту помічених поломок, машина при їзді торохтів, поки температура повітря не піднялася, і на вулицях не висохло.

Чи варто мити машину взимку

висновок

Реагенти (в тому числі сіль), звичайно, шкідливі. Але коли та ж сіль осідає на машині, з’являється наліт, який грає роль захисної плівки від нових хімікатів. Коли температура повітря опускається нижче -5, мити автомобіль не радять.

Виходить, що взимку не варто взагалі мити машину, але якщо ви просто не можете їздити на брудній машині, то є два варіанти:

1. Помити машину при підходящої температурі повітря.

2. Помити машину в добре опалювальному приміщенні, де її можна залишити хоча б на 30 хвилин, щоб фарба прогрілася і волога скла. Якщо після миття ви помітили краплі води десь на кузові, попросіть, щоб їх протерли.

* Після миття не забудьте обробити петлі дверей, прорізи і личинки замків. Зробити це можна за допомогою водовитесняющего аерозолю, наприклад WD-40.

Моєму машину взимку (відео)

Чи варто мити автомобіль взимку і як це робити правильно?

Фотобанк Moscow-Live.ru (flickr.com/photos/moscow-live) Ліцензія: (CC BY-NC-SA 2.0)

Одні автовласники дотримуються правила, що взимку мийка категорично не потрібна. Інші люблять, щоб з автомобіль сяяв в будь-який час року. Хто з них має рацію?

Чи варто мити машину в зимові холоди, і як це робити, щоб не нашкодити техніці?

Реагенти роз’їдають фарбу?

Багато хто вважає, що взимку обов’язково мити машину, оскільки реагенти, якими посипають дороги, осідають на кузові.

Це твердження вірне лише частково: солі і реагенти дійсно псують лакофарбове покриття і здатні викликати корозію, але тільки при відлиги, або при стоянці в опалювальному приміщенні.

Якщо авто ночуватиме на вулиці, а середньодобові температури не будуть вищі за -5 градусів за Цельсієм, то автомобілю нічого не загрожує. Виходить, що в морози авто можна і не мити, сіль і реагенти в такий холод ЛКП не зашкодять.

Перепад температур руйнує ЛКП

Ще один аргумент «проти» зимової мийки: від різкого перепаду температур на лакофарбовому покритті виникають мікротріщини. Особливо, якщо ви ризикнете мити автомобіль на вулиці.

Чи можна мити на мийці?

Якщо ви впевнені в якості обслуговування, то будь ласка. тільки обов’язково прослідкуйте за тим, щоб автомобіль був добре просушений: не просто сухими рушниками, а спеціальними «фенами».

Крім цього, після миття взимку, рекомендується ретельно змащувати всі гумові ущільнювачі в авто – силіконовою змазкою. Це вбереже гуму від руйнування.

помити самому

Мити автомобіль взимку самостійно – не дуже гарна ідея. По-перше, зимова мийка повинна проводитися в опалювальному приміщенні: інакше вода і піна просто замерзнуть на поверхні кузова і інших елементів.

Після мийки машину потрібно буде просушити, а без спеціальних приладів зробити це якісно – не вийде.

Головне правило: якщо ви все ж вирішите мити машину самому – переженете її на інше місце після мийки, інакше авто просто примерзне.

Була корисною стаття? Поставте клас ? ? і поділіться в соц. мережах! Підписуйтесь на канал , якщо любите автомобілі !

Мити автомобіль взимку?

Іноді можна почути думку про те, що взимку мити машину не обов’язково. Насправді ж, в зимовий час машина брудниться нітрохи не менше, до того ж, потребує правильного мийці ще частіше, ніж влітку.

Якщо в літній час на поверхню кузова і на стекла осідає пил, смола тощо, то взимку в справу вступають реагенти, якими посипають сніг на дорогах.

Тому, перед тим як вирішувати, чи можна мити машину взимку, подумайте, наскільки важливий цей процес для стану автомобіля в цілому.

Відомо, що в якості Антігололеднимі реагенти виступає сіль. Вона досить агресивна, а значить, швидко роз’їсть спочатку лакофарбове покриття, а потім і залізо.

До того ж, взимку нерідко трапляються відлиги. А саме в такі періоди сіль і впливає на метал найбільш активно.

При морозах процес корозії завжди сповільнюється, проте хімічна реакція прискорюється при температурі повітря від -5 до +5 градусів.

Ще одне питання, яке турбує водіїв, – як часто мити машину взимку. Фахівці рекомендують здійснювати мийку в середньому двічі на тиждень за умови, що ви посилено експлуатуєте машину в зимову пору. Якщо ж авто здебільшого простоює без діла, то буде досить рази на місяць.

Як взимку мити машину: правила

Фахівці компанії Dream Auto добре знають, наскільки важливий професіоналізм в діях щодо приведення авто в порядок. Тому варто прислухатися до їхніх рекомендацій.

Існує кілька факторів, що впливають на результат миття і подальше стан машини. це:

 1. Температура повітря.
 2. Прогрівання машини.
 3. Температура води.
 4. Грамотний вибір миючих засобів.
 5. Вертикальний порядок мийки.

Відповідь на питання, при якій температурі мити машину взимку, є вкрай актуальним. Не варто займатися цим в мороз.

Справа в тому, що при низьких температурах мікроскопічні крапельки води миттєво застигають і можуть негативно впливати практично на всі вузли і деталі авто.

Така мийка може привести до мікроскопічних пошкоджень стекол і лакофарбового покриття, а також виходу з ладу радіатора і оптики. Тому мити машину взимку найкраще під час відлиги або, в крайньому випадку, при температурі не нижче -10 градусів.

Зверніть увагу

Перш ніж приступати до миття, прогрійте машину – це дозволить волозі випаровуватися якомога швидше і посприяє збереженню автомобіля в належному стані в майбутньому.

Температура води також має значення. Холодною водою в зимовий час ви тільки погіршить ситуацію. Тому на питання про те, якою водою мити машину взимку, існує тільки одна відповідь – теплою, до +40 градусів. Якщо ви будете використовувати дуже гарячу воду, то вона, звичайно, швидше розчинить весь бруд і полій, проте може привести до того, що ЛКП потріскається.

Не менш важливою є і проблема вибору миючих засобів. Категорично заборонено застосовувати синтетичні миючі засоби, у складі яких присутній луг.

Це послужить причиною окислення металу. Тому відмовтеся від засобів, за своїми властивостями подібних з пральним порошком і використовуйте шампунь.

Якщо ж під рукою його немає, можна застосовувати м’які склади типу рідини для миття посуду.

Будь-який автомобіліст скаже, як правильно мити машину взимку. Тут немає великих відмінностей з літньою мийкою. Автомобіль потрібно починати приводити в порядок зверху вниз. Обіллєте машину кількома відрами води, щоб вона змогла розм’якшити полій і бруд, а вже потім беріться за справу. Тільки перш не забудьте дістати килимки з машини.

Колісні диски, бампер, фари, номерні знаки миються в останню чергу. До речі, для оптики потрібно використовувати іншу губку, а не ту, яку ви мили кузов. Приділіть увагу обробці дверей. Дуже важливо не пошкодити гумові ущільнювачі.

Співробітники Dream Auto використовують силіконову змазку – вона дозволяє гумі залишитися м’якою, а двері не примерзнути після завершення процесу миття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…