Іноді мої читачі задають мені питання про чистку повітряних фільтрів автомобіля. Наприклад – чи можна мити повітряний фільтр? Якщо чесно я не прихильник таких методів, і це не зовсім правильно.

Повітряний фільтр, будь він або – для двигуна або фільтром для салону, це річ одного застосування, тобто використовували, потім викинули і поставили новий, багаторазові повітряні фільтри існують, але вони набагато дорожче …

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Для початку скажу: – хлопці, що це за потреба така?

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Коштує він не так дорого, а якщо купувати ще і не оригінальний (а він за якістю матеріалів мало чим відрізняється), то можна взагалі дешево купити 150 – 250 рублів, вугільний фільтр буде трохи дорожче, близько 250 – 400 рублів (в цій статті читайте – що таке вугільний фільтр). Я розумію, якби фільтр для автомобіля коштував би 2000 – 5000 рублів, тоді так було б зрозуміло для чого його чистити, а зараз те?

 • Ну да ладно, у кожного своє, може бути це допитливий мозок не дає російській людині розслабитися.
 • Повітряний одноразовий фільтр виготовлений зі спеціального легкого матеріалу, який при використанні починає забиватися пилом і брудом .
 • Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Десь читав що матеріал одноразового варіанту спеціально робиться світлим, для того щоб можна було б контролювати рівень забрудненості. Тому фільтри зазвичай білого, світло жовтого, бежевого кольорів. Для того, щоб фільтр займав менше місця, його складають гармошкою, при такому виготовленні фільтра площа кінцевого продукту невелика, а фільтруюча здатність підвищена.

У відповіді на питання чи можна мити повітряний фільтр, відповім швидше «ні», ніж «так». Це те ж саме, що прати вату! Ні, може ви супер акуратний людина і зможете попрати таке полотно фільтра, але швидше за все від контакту з водою воно зруйнується або порветься. Особисто я спробував протерти його вологою ганчіркою, і він тут же почав Мохро і тріскатися.

 1. Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда
 2. Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда
 3. Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда
 4. Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Тому якщо у вас є бажання почистити цей фільтр, не стирайте його і не протирайте його вологою ганчіркою, можна продути стисненим повітрям. АЛЕ і то стиснене повітря не в силах прибрати всю грязь (дрібні частинки які Вьель в матеріал), швидше за все ви продовжите життя повітряного фільтра автомобіля на 10 – 15%, не більше.

 • Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда
 • Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда
 • Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

А от заміна фільтра цілком обгрунтована (особливо – двигуна), при його забрудненні повітря починає надходити складніше в двигун, від цього падає потужність і зростає витрата палива. Тому не мийте повітряний фільтр, а просто його міняйте.

Раніше існували салонні фільтри багаторазового застосування, на старих радянських авто (наприклад – Москвич або ГАЗ), там їх просто промивали бензином і використовували ще раз, але пропускна здатність повітря таких фільтрів була набагато нижче, тому сучасні виробники від них відмовилися.

Однак зараз існує ще один тип – застосовують в основному в двигуні, це так звані фільтри нульового опору. Вони практично не затримують повітряний потік і є багаторазовими моделями, однак і коштують вони в рази дорожче і не завжди їх застосування обгрунтовано.

Підсумок статті, краще поміняйте повітряний фільтр, ніж його прати або чистити, практично завжди це не обгрунтовано.

Салонний фільтр: очищення, промивання, заміна. Чи можна прати салонний фільтр?

28.04.2017 | 3254

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Добрий день. Всі ми знаємо, що “Лінь – двигун прогресу”, а “Голота на вигадки хитра!”. Так ось, сьогодні представляю вашій увазі черговий автомобільний лайфхак, на цей раз про те, як заощадити на заміні салонного фільтра і подарувати старому фільтру друге життя.

Дисклеймер

Відразу ж хочу внести деяку ясність … Дана стаття несе виключно інформаційний характер і не є інструкцією із застосування.

Головна ідея статті – показати, як можна заощадити на покупці нового салонного фільтра, а також продемонструвати, що вийде якщо спробувати попрати салонний фільтр.

Ціна салонного фільтра варіюється в діапазоні від декількох сотень до декількох тисяч рублів, залежно від виробника фільтра і марки автомобіля, що і робить питання промивання салонного фільтра актуальною.

Всі ви знаєте про те, що таке фільтр. Ці диво-винаходу частіше виконують брудну роботу для того, щоб зробити наше життя кращим або продовжити термін служби того чи іншого агрегату.

Фільтри зустрічаються повсюдно, на сучасних автомобілях їх можна нарахувати велику кількість це: повітряний, масляний, паливний, ну і звичайно ж, салонний.

Залежно від комплектації кількість цих фільтрів може варіюватися.

Салонний фільтр, як вже зрозуміло з назви, має відношення до салону автомобіля, його завдання – очищення повітря, що надходить в салон.

Важливу роль цього елементу, що фільтрує складно переоцінити, особливо в умовах експлуатації автомобіля на забруднених ділянках.

Зверніть увагу

Якби не цей непомітний на перший погляд елемент, весь пил з вулиці надходила б в салон, а після цього і в наші легені.

Як і будь-який фільтр, салонний потребує регулярної заміни. Несвоєчасна заміна салонного фільтра загрожує багатьма проблемами.

По-перше, це неприємний запах, по-друге – постійно забруднений від пилу салон, і найголовніше брудний фільтр – прекрасне середовище для розмноження бактерій.

На поверхні брудного салонного фільтра виникають хвороботворні бактерії, які провокують різні захворювання дихальних шляхів.

Заміна салонного фільтра рекомендована після кожних 10-15 тис. Км. пробігу, або два рази на рік – навесні і восени. Якщо ж ви постійно їздите по курних дорогах або підлягає стоїте в пробках, краще міняти салонний фільтр частіше, це позбавить вас від неприємних запахів в салоні, а також можливих хвороб, про які говорилося вище.

Якщо у вас з яких-небудь причин немає можливості замінити салонний фільтр (немає грошей або можливості, товару немає або треба почекати тиждень), ви можете піти альтернативним шляхом – випрати салонний фільтр або простіше кажучи очистити і промити “салоннік”.

Отже, що необхідно мати?

 • Багато води і ємність для неї.
 • Миючий засіб або порошок.
 • Пилосос або компресор, фен для сушіння волосся.
 • Прямі руки і 15-20 хвилин часу.

Промивання салонного фільтра – покрокова інструкція

 1. Перше, що необхідно зробити – дістати салонний фільтр. У кожного цей пункт буде відбуватися по-своєму, оскільки розташування і спосіб добування “салоннік” у всіх автомобілів різний.Будьте уважні і простудіюйте це питання напередодні заміни, оскільки в деяких випадках знайти і витягти салонний фільтр буває непросто. Також слід пам’ятати про те, що в деяких автомобілях фільтруючий елемент складається з двох частин.
 2. Далі, оцінюємо стан фільтра і приймаємо рішення: викинути або дати ще один шанс. Якщо фільтр виглядає не дуже брудним або ви точно знаєте скільки тисяч км. тому міняли його, то можна спробувати виконати його чистку.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

До речі,  промивка салонного фільтра можлива лише у випадку з синтетичними фільтрами, паперові елементи випрати не вдасться.

 1. Очищення від пилу. Беремо фільтр і виробляємо попередню очистку від пилу і бруду. Для цього на свіжому повітрі здуваємо верхній шар пилу і всього, що зібрав фільтр, для цього достатньо буде просто постукати по фільтру долонькою. Будьте обережні, щоб не пошкодити пластиковий корпус, якщо такий є.
 2. Наступний крок – пилосос. Використовуючи пилосос, витягуємо з ребер фільтра все піщинки, пил і різних комах, які застрягли всередині. Якщо є компресор зі стисненим повітрям, можете їм скористатися.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

 1. Далі беремо ємність, наливаємо в неї теплу воду, бажано побільше, потім насипаємо порошок або миючий засіб і починаємо прати салонний фільтр. Час від часу необхідно міняти воду, длят того щоб вся грязь пішла разом з водою. Коли вода перестане змінювати свій колір на брудний, можна приступати до полоскання.
 2. Виполіскувати слід до тих пір, поки вода не стане чистою, тобто поки не перестануть з’являтися мильні бульбашки.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

 1. Коли фільтр очищений і відмитий, можна приступати до сушіння. Для сушки можна використовувати теплу батарею, звичайну мотузку для білизни і сонячні промені, а можна піти іншим шляхом. Використовуючи фен для волосся, можна істотно прискорити процес сушіння. Сушимо феном фільтр поки не стане повністю сухим.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Після повного висихання старий-новий салонний фільтр можна встановити на місце. Як бачите нічого складного в цій процедурі немає, і виконати її під силу будь-кому. Важливо пам’ятати те, що повноцінну заміну салонного фільтра така “прання” замінити не зможе.

Як би ретельно ви не намагалися відмити брудний салонний фільтр, вам не вдасться повернути його первозданний стан.

Справа в тому, що нові фільтри проходять процедуру зарядки за допомогою електростатичного заряду, після чого вони ефективно вловлюють навіть найдрібніші частинки пилу, бактерій і пилку рослин.

Крім того, нові оригінальні салонні фільтри просочують спеціальним антибактеріальним складом, який не дозволяє розмножуватися бактеріям і заводитися цвілі. Тому при першій нагоді купіть новий салонний фільтр і виконайте повноцінну його заміну.

На цьому у мене все, спасибі за увагу, сподіваюся комусь із вас ця стаття допоможе вирішити його проблему. Всім удачі і до нових зустрічей на АвтоПульсаре. Поки.

Як зробити чистку повітряного фільтра автомобіля?

Будь-яка інструкція з обслуговування автомобіля говорить, що повітряні фільтри є витратними матеріалами, які покладено міняти через певні інтервали пробігу (від 5 до 15 тис. Км).

Але умови експлуатації машини бувають різними – городяни більше їздять по асфальтованих дорогах, в той час як жителям сільської місцевості часто дістаються грунтовки, де пилу набагато більше.

При такому розкладі фільтруючий елемент варто додатково очищати в проміжках між замінами.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

різновиди фільтрів

Забитий пилом елемент створює на шляху повітряного потоку опір, через що кількість що надходить у двигун повітря скорочується.

Датчик ДМРВ сигналізує про це контролера, а той намагається відповідно зменшити кількість палива.

важливо

Але за фактом витрата пального на 100 км шляху зростає, тому що водій починає сильніше відкривати дросельну заслінку, щоб компенсувати втрату потужності.

Перед тим як виконати очистку повітряного фільтра автомобіля, потрібно визначити його тип , щоб застосувати правильну методику очищення. Для фільтрування повітря, що надходить в циліндри двигуна, застосовуються такі елементи:

 • звичайні, зроблені у вигляді «гармошки» з товстої пористої папери;
 • паперові з вугільним напиленням;
 • прямоточні з нульовим опором (в народі – «нульовики»).

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Перераховані деталі авто очищаються за різною технологією. Наприклад, вугільні фільтри з паперу мити не можна, а тільки продувати. Це стосується і салонних фільтруючих елементів, які теж бажано періодично чистити і вчасно міняти заради власного здоров’я.

Методика прочищення традиційних елементів

Спочатку кілька слів про те, чи можна мити повітряний фільтр за допомогою різних хімічних засобів, які є у продажу.

Як показує практика, промивка дає позитивний результат за умови, що фільтрує папір не буде пошкоджена і разлохмачена від механічного впливу, інакше вона перестане затримувати пил.

Виняток – паперові вугільні елементи, їх мити не допускається.

Процедура складається з таких етапів:

 1. Зняття фільтра з авто.
 2. Первинна прочищення з продувкою.
 3. Промивання.
 4. Сушка і зворотна установка.

Продувку необхідно робити в будь-якому випадку, відразу занурювати запорошений фільтр в воду не можна . Інакше осіла в ньому пил тут же перетвориться в бруд, яку доведеться відмивати.

Після зняття елемента акуратно витрусіть з нього сміття і спочатку продміть зі зворотного боку, щоб частинки пилу вилетіли в тому напрямку, звідки потрапили.

Потім фільтр продувається з усіх боків такими способами:

 • компресором, він є на будь-якому шиномонтажі;
 • накачайте повітрям автомобільну камеру і виконайте продувку, надівши на вентиль еластичну трубку.

Після попереднього очищення фільтр можна промити, використовуючи спеціальну автомобільну косметику, що продається в аерозольних балонах. Засіб слід нанести на поверхню паперу і в кожну канавку, після чого витримати деякий час (вказано на упаковці). В кінці складу разом з брудом змити струменем теплої води.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Інший варіант – промивка побутовою хімією для посуду або пральним порошком, але подібні способи менш ефективні. Засіб потрібно розчинити в теплій воді, занурити туди фільтр і почекати 30-40 хвилин, після чого ретельно прополоскати. Терти мокру фільтрувальну папір різними щітками не можна, вона тут же розкуйовджуються.

Після закінчення промивання фільтр обов’язково потрібно добре просушити, щоб волога не потрапила в двигун . Бажано сушити елемент природним шляхом без використання фенів і інших нагрівачів. Від сильного нагріву папір може пожолобитися.

Очищення «нулевика» від пилу

Елементи нульового опору відрізняються не тільки вартістю, але і конструкцією. У них застосовуються сучасні фільтруючі матеріали з великою площею поверхні – спеціальна цупкий папір або тканину. Перші очищаються за технологією, описаної вище, – продування, мийка без тертя і сушка.

Якщо в конструкції використана тканина, то почистити повітряний фільтр автомобіля можна за допомогою м’якої щітки і миючого засобу з аерозольного балона. Важливо витримати вказаний на упаковці проміжок часу після його нанесення, а потім прополоскати теплою проточною водою. Якщо не вдалося очистити фільтр з першого разу, то операцію потрібно повторити.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Після очищення на зовнішню поверхню «нулевика» рекомендується нанести спеціальну мастило. Вона пофарбована в певний колір, що дозволяє контролювати процес нанесення і не робити пропусків.

Зловживати очищенням повітряних фільтрів не варто, оскільки вона дає тимчасовий ефект. Кращий спосіб захисту двигуна від пилу – своєчасно виконується заміна фільтруючого елемента.

Способи очищення салонного фільтра автомобіля

Метою будь-якого салонного фільтра для автомобіля є якісна очистка повітря, що надходить всередину авто, і яким іноді протягом декількох годин дихають і водій, і його пасажири.

Ми всі прекрасно знаємо, наскільки шкідливі вихлопні гази, але дуже багатьом з нас доводиться щодня тривалий час перебувати в пробках на дорогах міст і вдихати отруєне повітря.

Пристрій для очищення може значно зменшити ступінь забруднення повітряних потоків, що надходять в салон.

Будь-, навіть дуже дорогий сучасний фільтруючий елемент з часом втрачає свої первісні якості, і перед господарем транспортного засобу виникає питання про його заміну. Але багатьох автолюбителів набагато більше цікавить питання – як почистити салонний фільтр автомобіля самостійно.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Які бувають фільтруючі елементи

Сьогодні існує безліч виробників даної продукції, які відмінно зарекомендували себе серед автомобілістів. Фірми випускають продукцію різних лінійок, і кожен власник транспортного засобу може підібрати фільтруючий елемент, який підходить саме йому.

На ринку можна зустріти різні марки і типи фільтрів для салону, але все ці моделі можна розділити на кілька основних груп:

 1. Прості фільтруючі пристрої. Робоча поверхня очищає елемента виготовлена ​​з паперу або синтетичного матеріалу. Іноді синтетика покривається ще і спеціальними пиловловлюючими розчинами. Основна мета цієї продукції – запобігти потраплянню в салон частинок різного роду пилу або органіки шляхом створення механічного бар’єру.
 2. Вугільне фільтруючий пристрій. У матеріал, з якого виготовляється даний продукт, виробники вводять дрібні частинки активованого вугілля. Завдяки цьому повітря не просто очищається від механічних домішок, а й позбавляється від парів відпрацьованого палива, які викидають попереду йдуть транспортні засоби. Досить часто ці модифікації можуть виконувати і антибактеріальні, і антиалергенні функції. Вугільні моделі коштують зазвичай трохи дорожче, але все ж мають найбільшу популярність у автовласників. Вони чудово зарекомендували себе в процесі експлуатації.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Фірми виробники постійно прагнуть поліпшити якість своєї продукції і часто впроваджують різні методики. Сьогодні можна знайти різні досить складні варіанти. Це можуть бути:

 1. Електретні фільтри. Робоча поверхня цих моделей складається з декількох різних шарів. Між шарами для механічного очищення поміщається електричний шар (на ньому є електричний заряд). Цей пристрій дозволяє очистити повітря від будь-яких домішок практично повністю.
 2. Комбіновані. Дані моделі теж складаються з безлічі шарів, які виконують різні функції – механічна очистка, антибактеріальна, антиаллергенная очищення, шар для ароматизації повітря і т. Д.

Як часто потрібно міняти фільтруючий пристрій

Більшість виробників фільтрів для салонів рекомендують робити заміну при кожному технічному обслуговуванні або після 10 тисяч пробігу. Але умови, в яких відбувається експлуатація автомобіля, можуть бути абсолютно різними.

Хтось найчастіше пересувається по незавантажені заміських дорогах, і для нього буде достатньо простого бар’єрного варіанти, а хтось годинами стоїть у «глухих» пробках, і для нього обов’язково мати більш просунутий варіант очищення від домішок повітря, що надходить в салон. У другій ситуації заміну можна буде проводити вже через 5 – 6 тисяч пробігу.

Кожен власник автомобіля повинен уважно стежити за станом свого авто і навряд чи пропустить явні ознаки сильного забруднення фільтруючого пристрою.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

На що треба звернути увагу:

 1. Потік надходить в салон повітря значно знижується. Ситуація не змінюється навіть при русі транспортного засобу з великою швидкістю.
 2. Скло починають дуже швидко пітніти.
 3. У салоні дуже сильно відчувається присутність в повітрі пилу, навіть якщо вікна щільно закриті.
 4. Стають більш явними вкрай неприємні запахи від вихлопних газів.
 5. Іноді в салоні може бути присутнім постійний неприємний запах, що посилюється при русі автомобіля.

Всі ці моменти явно вказують, що фільтр салону забруднений і перестав виконувати свої функції. При сильному забрудненні пристрій може не просто перестати очищати вступник повітря, але ще й саме може стати причиною забруднення різними бактеріями.

Чи можна фільтр не міняти, а просто прочистити

Іноді може скластися ситуація, коли купити новий фільтр немає можливості, і деякі автомобілісти задаються питанням, а чи можна його просто добре очистити, і чи можна мити салонний фільтр. Не потрібно вважати, що очітка і промивка – справа проста і займе всього кілька хвилин. Якщо роботу робити добре, то будуть потрібні не менше 2 – 3 годин і певна вправність.

Демонтаж старого фільтра

Перше, що потрібно буде зробити, це вийняти старе фільтруючий пристрій. Салонні моделі можуть розташовуватися в різних місцях. Це може бути підкапотний простір автомобіля або його передня частина під торпедою.

 1. У першому випадку дістатися до очищає повітря елемента буде трохи складніше, а от у другому все досить просто. Якщо фільтр розташований за бардачком, то потрібно просто зняти його.
 2. У тому випадку, якщо пристрій під бардачком, то потрібно прибрати пасажирський килимок і знайти клямку від кришки. Кришку потрібно зняти, і доступ повністю відкритий.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Касету потрібно акуратно вийняти з пазів. Тут важливо не пошкодити засувки.

очищення фільтра

Після того як очищає пристрій вийнято, потрібно визначитися зі способом чистки салонного фільтра.

 1. На першому етапі фільтр потрібно прочистити за допомогою пилососа, який виставляється на максимальну потужність. Щітку потрібно вибрати найменшу. Всі дії обов’язково проводити максимально акуратно, намагаючись не пошкодити пристрій.
 2. Фільтри, виготовлені з паперу, подальшої очищенні не підлягають і акуратно встановлюються на колишнє місце.
 3. Там, де фільтруючий елемент зроблений з синтетичного матеріалу, можна застосувати промивання. У теплій воді розводимо порошок або господарське мило і на кілька годин замочуємо знятий фільтр. Далі пристрій промиваємо під проточною водою, бажано з максимальним напором. Можна використовувати м’яку щітку, але тут дуже важлива акуратність. Далі відмитий елемент повинен повністю просохнути, і тільки потім його можна буде поставити на місце.
 4. Вугільні фільтри і очищають повітря пристрої останньої модифікації з різними верствами або напиленнями очищати категорично не можна – станеться порушення структури матеріалу, і його неможливо буде надалі виконувати своїх функцій. У кращому випадку воно перетвориться в простий бар’єр для механічної затримки пилу, а в гіршому відбудеться деформація, і поставити фільтр на місце буде абсолютно неможливо.

Наслідки проведеної очищення

Фільтр, звичайно ж, можна спробувати очистити своїми руками, але це означає тільки те, що ми таким способом всього лише трохи відсуває термін його обов’язкової заміни.

Адже після всіх проведених процедур ми змогли видалити тільки найбільші фракції забруднення, і вони дуже швидко повернуться.

Таким чином, очищення – це всього лише тимчасовий захід, і вдаватися до неї потрібно тільки до тих пір, поки ви не купите новий фільтр.

Очищення повітряного фільтра автомобіля

Повітряний фільтр запобігає потраплянню бруду в двигун автомобіля. Завдяки чому двигун довше може прослужити.

Повітряний фільтр виконує також функцію глушника шуму, а в бензинових апаратах ще й служить в якості регулятора температури горючої суміші. Коли він забруднюється, кількість повітря, що надходить у двигун, в результаті знижується потужність і збільшується витрата палива.

Щоб цього не траплялося, такий елемент також вимагає чистки. Як почистити повітряний фільтр?

Мити або поміняти?

Салонний фільтр автомобіля або руховий необхідно міняти якщо він одноразовий, і не призначений для миття. Ця деталь необхідна для очищення повітря, що надходить з вулиці в салон машини. В її основі лежить активоване вугілля, тобто вона діє за принципом протигаза.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Повітряний фільтр прийнято вважати витратним матеріалом, тобто вузлами, що підлягають регулярної заміні.

Чи можна мити салонний фільтр? Так можна. Але це річ одного застосування. Тобто після забруднення його просто змінюють на новий пристрій.

Але деякі не можуть собі дозволити кожен раз викидати фільтр і купувати новий. Звідси і виникає питання, як почистити салонний фільтр?

Такі пристрої спеціально роблять світлого кольору, щоб можна було контролювати рівень забруднення, що дуже зручно і таким чином виходить не допускати сильного скупчення бруду і пилу.

Щоб деталь займала менше місця її роблять у вигляді гармошки. Також збільшується і фільтруюча здатність.

Багаторазові повітряні фільтри теж існує, але коштують вони дуже дорого. Тому такі елементи теж миють, а не викидають.

Легкові автомобілі найчастіше оснащують паперовими деталями з вугільної прошарком. В даному випадку мити пристрій марно. Правильно буде відразу купити нову деталь і провести заміну.

Компресор або пилосос

Недосвідчені автомобілісти задаються питанням: «У моєму авто забруднився повітряний фільтр, як його почистити?».

Рано чи пізно всі такі деталі в машині доведеться замінити. Якщо це сталося в самий невідповідний момент можна відкласти процес заміни, і замість цього очистити пристрій своїми руками.

Як же почистити повітряний фільтр автомобіля:

 1. Вийміть деталь з автомобіля, якщо воно сильно забруднене. Якщо ж бачите, що пристрій можна очистити без демонтажу, то дійте так.
 2. Спочатку візьміть деталь, переверніть її навпаки і постукайте про будь-який предмет. Таким чином усунеться основна бруд, випадуть грудки пилу.
 3. Потім необхідно прочистити за допомогою компресора або пилососа. Візьміть одне з пристосувань і видаліть весь пил. Пилосос буде всмоктувати пил, але не повністю може видалити всі частинки. А компресор – краще. Це пристрій продуває деталь стисненим повітрям. Є чистка компресором в ремонтних майстернях, а також в деяких автомийках.
 4. Насадку пилососа тримають в декількох сантиметрах від очищається деталі. Натискати на неї не можна. Якщо чистка повітряного фільтра проводиться за допомогою компресора, то слід виконувати маніпуляцію подалі від автомобіля.

Перед тим як ставити фільтр на місце, переконайтеся, що на ньому немає пошкоджень. Такий метод чистки можна використовувати хоч щотижня, а якщо є зайвий час, то і кожен день. Це продовжить термін служби деталі.

Пральний порошок

Помити фільтр можна за допомогою звичайного прального порошку або миючого засобу для посуду. Вони не зашкодять деталь, видалять залишки пилу і бруду.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Алгоритм дії:

 1. Беремо ємність такого розміру, куди поміститься пристрій.
 2. Наливаємо достатню кількість води.
 3. Насипаємо пральний порошок. Кількість визначаємо на око, залежно від ступеня забруднення.
 4. Розміщуємо фільтр в розчин на ніч.
 5. Вранці промиваємо чистою водою.

Після повного висихання деталі, можна знову її використовувати. Слід пам’ятати, що в зимову пору року знадобиться більше часу, щоб висушити, тому можна придбати ще одну деталь, і міняти, коли потрібно чистка салонного фільтра.

Доместос

Це засіб має неприємний запах, призначене для миття унітазів, ванн і кахельної плитки в санвузлі. Також Доместос можна використовувати для чищення салонних фільтрів автомобіля, але доведеться довго провітрювати деталь.

Як чистити:

 1. У 10 л води наливають очищуючий розчин в невеликій кількості, приблизно 2-3 ст. л.
 2. Гарненько збовтують суміш, щоб вода стала однорідного кольору.
 3. Необхідно вичистити основну бруд і помістити деталь в відро. Залишають на кілька годин.
 4. Мити повітряний фільтр необхідно м’якою ганчіркою, акуратно. Після чого слід промити чистою водою.

Потім його залишають сушитися і ставлять на місце в машину. Якщо не вдалося видалити всю грязь з першого разу, процедуру повторюють.

Ipone Air Filter Clean

Якщо немає бажання і часу возитися з миттям фільтра, можна купити спеціальні засоби, Ipone Air Filter Clean можна використовувати для фільтра двигуна і салонного.

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Очищайте деталь якомога частіше. Чи не регулярне проведення процедури може привести до серйозних поломок.

Спосіб застосування:

 1. Налийте рідину в ємність.
 2. Занурте деталь на 15 хвилин.
 3. Обережно вичавіть надлишки вологи, промийте, просушіть і обробіть маслом.

Очищений фільтр буде не гірше нового. Одну 5-літрову каністру Ipone Air Filter Clean можна використовувати до 30 разів.

Масла для просочення

Спеціальні масла використовують для того, щоб на фільтруючих деталях автомобіля не так швидко накопичувалася пил і бруд.

Завдяки їм повітрю легше проходити. Такі засоби створені для використання в жорстких умовах, де багато піску, пилу і бруду.

Застосовують масла після того, як фільтр випрали і очистили.

Кращі засоби:

 • Liqui Moly Motorrad Luftfilter Oil;
 • Спрей IPONE SPRAY AIR FILTER OIL;
 • MOTUL А3 Air Filter Oil.

Такі мастила мають певний колір, що дозволяє контролювати процес нанесення і не робити пропусків.

Відновлення повітряних фільтрів в домашніх умовах не займе багато часу. Процедуру очищення можна провести за допомогою бензину, якщо інших засобів в будинку не знайшлося.

Важливо враховувати, що відновлена ​​деталь щодо функціонування буде трохи гірше нової, тому після 5 чисток її рекомендується замінити.

Як почистити повітряний фільтр автомобіля?

Для різних моделей машин застосовуються різні пристрої, що фільтрують. Повітрофільтри не є винятком: існує багато різновидів зазначених елементів фільтрації, виготовлених із застосуванням різних фільтруючих матеріалів. При бажанні почистити повітряний фільтр автомобіля, потрібно враховувати властивості матеріалу, що фільтрує, так як мити його можна не завжди.

зміст

 • 1 Особливості пристроїв фільтрації
 • 2 Процедура очищення
 • 3 Висновок

Особливості пристроїв фільтрації

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщебродаОчищений фільтруючий матеріал і забруднене відповідно

Пристрої для фільтрування повітря, що всмоктується автомобілем з навколишнього середовища, очищають надходить повітряний потік від різного роду забруднень, наприклад, частинок пилу, сажі або гуми, а також залишків рослин і комах. Завдяки такі вироби в камеру згоряння палива надходить насичений киснем повітря, що впливає на процес спалювання паливної суміші. Якщо обсяг надійшов повітря буде недостатнім, то пальне згорить в повному обсязі – це з часом призведе до утворення великої кількості нагару на елементах двигуна, зменшить його ресурс. Попадання абразивних частинок всередину мотора взагалі неприпустимо: вони ушкоджують елементи автодвигуна, зменшують його експлуатаційний період.

Бар’єром, що перешкоджає попаданню забруднень, всередину двигуна є повітряний фільтр. Залежно від конструктивних особливостей зазначені елементи фільтрації поділяють таким чином:

 • сухі інерційні;
 • масляні інерційні;
 • нульового опору.

Бажаючи почистити повітряний фільтр автомобіля потрібно враховувати, що пристрої з паперовим фільтруючим матеріалом можна мити. Також чищенні не піддаються вироби, що мають прошарок активованого вугілля.

Чи вдасться помити елементи фільтрації, виготовлені з синтетичних матеріалів, при цьому відновлення зазначених пристроїв своїми руками потрібно виконувати дуже дбайливо, щоб не пошкодити систему фільтрів шторку.

процедура очищення

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщебродаПроцедура очищення фільтруючого пристрою нульового опору

Почистити повітряний фільтр автомобіля можна, дотримуючись такої послідовності:

 1. Демонтувати елемент фільтрації з машини.
 2. Подивіться, щоб гумові ущільнювачі вироби (при їх наявності) не були пошкоджені.
 3. Для чищення фільтруючого матеріалу від забруднень використовуйте м’яку щіточку, можна попередньо позбутися великих частинок пилу за допомогою спеціального пилососа.
 4. Завершивши механічну очистку, нанесіть на фільтруючий елемент спеціальний засіб для миття фільтрів. Врахуйте: застосування простого мильного розчину неприпустимо, він заб’є пори фільтрувального матеріалу, фільтр стане непридатним до використання. Якщо немає спеціального засобу для миття, то краще використовувати просту воду.
 5. Промийте фільтр під струменем теплої проточної води.
 6. Струсіть виріб, ні в якому разі не віджимають матеріал.
 7. Дайте фільтруючому елементу висохнути природним шляхом, без застосування батареї або фена.

Якщо мова йде про фільтри «мокрою» очищення, то ці вироби після висихання обробляють спеціальним в’язким засобом, який поліпшує ступінь грязеємність пристрою.

Рекомендуємо подивитися відео про очищення фільтруючого пристрою нульового опору:

висновок

Відновлення повітряних фільтрів в домашніх умовах не займає багато часу. Але не всі елементи фільтрування вдасться помити. Якщо фільтрувальний матеріал виготовлений з паперу або іншого волокнистого матеріалу, то мити таке не так. Навіть якщо зазначений матеріал просто протерти вологою губкою, він почне розлазиться, буде зовні, нагадувати випраний вату.

Багато прихильників очищення повітряних фільтрів стверджують: допустимо чистити повітрофільтри аналогічно, як і салонні фільтри.

Це помилкова думка, багато салонні фільтри нагадують поролон, який не має нічого спільного зі структурою матеріалу, що застосовується для фільтрування повітряного потоку надходить у двигун.

Порада

Плюс ще не так давно використовувалися салонні фільтри багаторазового застосування, їх мили з використанням бензину. При цьому пропускна здатність зазначених елементів фільтрації була дуже низькою, тому багато заводи – виробники від їх виробництва відмовилися.

Врахуйте, відновлений фільтр буде відрізнятися від аналогічного нового виробу за такими параметрами:

 • пропускна здатність;
 • пористість;
 • ступінь фільтрування.
 • створюване опір повітряному потоку.

Бажаючи очистити фільтруючий елемент від забруднень, спочатку зважте всі переваги і недоліки від процедури відновлення. Врахуйте вартість нового фільтруючого пристрою і можливі ризики, якщо ви неякісно проведете очищення і порушите початкові характеристики фільтруючого матеріалу.

Зверніть увагу, що виробниками передбачено багаторазове використання фільтрів нульового опору. Основна їхня перевага полягає в тому, що вони практично не створюють опір на шляху повітряного потоку. Для їх миття розроблені спеціальні миючі засоби. Але і вартість зазначених виробів значно більше, ніж у звичайних елементів фільтрування.

Як почистити повітряний фільтр своїми руками

Як почистити повітряний фільтр автомобіля? Після декількох років користування власним автомобілем чітко складається список витратних елементів, що підлягають періодичній заміні. Значну частину списку займають всілякі фільтри.

Особливий інтерес з них представляють повітряні елементи. Всі як один автовласники стверджують, що їх потрібно міняти відразу після відпрацювання ресурсу.

Однак щоб продовжити життя силового агрегату, варто проводити чистку до закінчення терміну його служби.

Що потрібно знати перед чищенням

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

Перед тим, як почистити салонний фільтр, необхідно уточнити декілька важливих моментів.

По-перше, існує кілька типів повітряних фільтруючих елементів:

 1. Інерційний масляний.
 2. Сухий.
 3. Простий паперовий.
 4. Він володіє низьким опором вступнику повітрю.

По-друге, навіть якщо матеріал вироби теоретично можна помити, робити це всіма доступними способами ні в якому разі не можна – фільтруючий елемент здатний втратити свої властивості.

Так чи можна мити салонний фільтр? І якщо так, то який? Найпростіше чищенні піддаються стандартні паперові пилозбірники.

Якщо ж в папері присутній вугільна прошарок, то промивати подібні структури немає особливого сенсу.

Крім того, салонні і моторні пристосування, навіть якщо вони одного типу, відрізняються один від одного за формою. Для першого випадку характерні панелі з складеного в «гармошку» матеріалу, а для другого – циліндри. Це також слід брати до уваги перед тим, як почистити паперовий повітряний фільтр автомобіля.

Увага! Чи не кожен фільтр можна промити будинку своїми руками. Деякі типи можна прати і ставити в автомобільну паливну систему повторно.

Чистка фільтра – інструкція

Існують дві ефективні методики, які рекомендують, як правильно мити повітряний фільтр. Одна підходить для повсякденного догляду за повітряним очищувачем, а інша – для комплексної чищення останнього. Варто відзначити, що всі маніпуляції проводяться з заздалегідь знятим з машини фільтром, незалежно від того, де він стоїть – в салоні або моторі.

Отже, чистка салонного фільтра першим способом здійснюється за наступною схемою:

Чи можна мити повітряний і салонний фільтр автомобіля? Переможи в собі ніщеброда

 • насамперед чистимо великі забруднення. Це всілякі грудки і великі скупчення пилу. Очищати їх треба легкими ударами «гармошки» фільтра про що-небудь тверде;
 • далі прочищення проводиться із застосуванням пилососа. Акуратно, не торкаючись фільтрує насадки, треба витягнути з нього дрібні частинки пилу;
 • чистка закінчується оцінкою загального стану. Якщо під час процедури на паперовому матеріалі не з’явилися пошкодження, його можна експлуатувати далі.

Ще раз слід підкреслити, що таким способом очищають зазвичай салонний фільтр автомобіля, та й то в профілактичних цілях.

Для фільтрів, що відповідають за очищення повітря перед приготуванням паливної суміші, годиться наступний метод промивання:

 1. Вимити в’їдаються частинки пилу і бруду допоможе спеціальний очищуючий склад, що продається в магазині автохімії. За допомогою розпилювача його наносять безпосередньо на полотно, яке фільтрує бруд.
 2. Наносити миючий засіб необхідно на всю площу вироби. Тому, якщо металева сітка на фільтрі не дозволяє це зробити, доведеться будь-яким можливим способом занурити паперовий циліндр в миючий склад.
 3. Потім рідини необхідно дати висохнути. Після цього промийте паперовий фільтруючий елемент теплою чистою водою.
 4. Останній етап – на промитий і висушений елемент наноситься масляна просочення.

Частка повітряного фільтра закінчена! Очищайте його частіше, але при цьому не забувайте, що це не відновлює ресурс вироби, а лише продовжує його на 10-15 відсотків. Це, як не крути, видатковий елемент, і міняти його все одно доведеться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…