ГлавнаяВаз 2110Можно заливати моторне масло в кпп

Інформація про те, в чому відмінність трансмісійного масла від моторного, повинна зацікавити кожного автомобіліста і людини, який планує покупку машини.

При цьому багатьом це питання здається зовсім не цікавих, адже можна просто купити в магазині підходящу рідина і залити її в двигун або трансмісію.

Зверніть увагу

При цьому залишок можна залишити в первісної каністрі, щоб згодом нічого не переплутати.

Насправді ж етикетка з часом може відклеїтися, а також деякі купують масло на розлив з бочки. У таких ситуаціях після деякого часу виникає питання – як відрізнити моторне масло від трансмісійного в гаражних умовах, щоб не залити щось не те?

до змісту ↑

У чому різниця між двома маслами?

Кожному автомобілісту доводилося задаватися питанням вибору моторного або трансмісійного масла для автомобіля. У цій статті ми допоможемо вам розібратися, що буде, якщо залити трансмісійне масло в двигун, чим відрізняються рідини для мотора і КПП, а також як їх розпізнати, щоб не допустити помилки?

Безперечно, різниця між моторним і трансмісійним маслами є, і вона досить істотна.

до змісту ↑

Відмінності моторного масла

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Моторне і трансмісійне масла Мобіл

Мастильна рідина, призначена для двигунів, потрібна для змазування контактують один з одним деталей. Для кожного мотора існує певний тип рідини, рекомендований автовиробником.

Масло класифікується буквами і цифрами, що вказують на характеристики. У складі моторної рідини міститься базове масло, що отримується в результаті переробки нафти, а також в ньому є набір присадок.

Моторні масла бувають синтетичними, мінеральними і напівсинтетичних. Використовуються вони бензинових і дизельних моторах, але в кожному випадку потрібні певні присадки і властивості. Існують універсальні рідини, а є такі, які підходять тільки для бензинового ДВС або потрібні для дизельного агрегату.

до змісту ↑

Відмінні риси трансмісійних рідин

Головна відмінна риса трансмісійного масла полягає в створенні більш міцної маслянистої плівки на поверхнях деталей, що труться. Ця плівка переносить досить високі механічні навантаження. Серед основних функцій трансмісійної рідини виділяють:

 • більш ефективне відведення тепла;
 • зниження рівня шуму;
 • попередження зносу елементів.

У трансмісійного масла, на відміну від моторного, завжди більш висока в’язкість. Змішувати ці рідини або замінювати не можна, інакше мотор або КПП будуть функціонувати неправильно. Деякі автомобілісти розповідають на форумі, як хтось залив в двигун трансмісійне масло і витрата мастила знизився, а мотор почав працювати рівніше. Може бути це і так, проте це не пройде безслідно.

Настійно рекомендуємо ознайомитися з інформацією про наслідки, які можуть виникнути при перевищенні рівня масла в автоматичній коробці передач.

до змісту ↑

Як розпізнати тип масла?

Масло в мотор

Досвідчені автомобілісти запевняють, що можна залити в КПП моторне масло і це не зашкодить трансмісії. Дійсно, в радянські часи у автовласників просто не було вибору, і вони дійсно заливали в трансмісію звичайну мінералку. Пізніше з’явилися спеціалізовані рідини, і ця необхідність відпала.

Деякі запевняють, що відрізнити трансмісійне масло від моторного можна по зовнішніх чинників. Зрозуміло, новачки це зробити не зможуть, але ми допоможемо у всьому розібратися. Існує кілька ознак, за якими можна розрізняти різні види масел.

до змісту ↑

по запаху

У трансмісійних масел запах досить специфічний. Деяким він віддає часником, а іншими відчувається запах сірки.

При цьому орієнтуватися тільки на аромат при відміну моторного масла від трансмісійного не дуже правильно, тому що ця ознака може підвести. Крім того, відсутність характерного запаху не гарантує, що перед вами не моторна рідина.

Наприклад, якщо масло знаходилося в открученной ємності, воно могло трохи вивітритися, і ви не відчуєте будь-якого характерного запаху.

до змісту ↑

за відчуттями

Щоб відрізнити трансмісійне або моторне масло, стисніть два пальця і ​​занурте їх в невідому рідину, а потім повільно їх розімкніть.

Якщо мастило для двигуна, воно розтягнеться на 2-3 мм і потім розірветься, а плівка від трансмісійної мастила порветься моментально. Даний спосіб теж не дає стовідсоткової гарантії.

Якщо ви раніше ніколи цього не робили, ви можете і не вловити момент розриву в певний момент, тому спочатку потрібно потренуватися на свідомо відомих типах масел.

до змісту ↑

Перевірка водою

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Розлучення від масла в воді

Найбільш точний з усіх методів перевірки трансмісійного і моторного масел. У будь-яку відповідну ємність потрібно налити невелику кількість води і капнути невідоме масло. Якщо крапля розтечеться райдужної плівкою – це трансмісійна рідина, а якщо лінза буде довго розчинятися і залишиться на кілька хвилин плавати на поверхні, не змінюючи форми – це моторна рідина.

Деякі автомобілісти на форумах пишуть про свої особисті спостереження, хоча їх теж не можна вважати вірними. Вони говорять про те, що на трансмісійних маслах етикетки швидше відклеюються і розмиваються.

Як ви розумієте, статися це може під впливом високої вологості або від контакту з променями сонця.

У будь-якому випадку якщо у вас в гаражі є ємність з невідомою маслом, і ви не хочете ризикувати, краще все ж купите відповідне масло в магазині, так як помилка може призвести до неприємних наслідків.

до змісту ↑

Що буде, якщо переплутати масла?

Недосвідчені автомобілісти не знають, чи можна залити в КПП моторне масло і навпаки, а також до чого можуть призвести такі дії? Насправді за складом ці рідини сильно відрізняються між собою.

Навіть невелика кількість трансмісійного масла, залитого в мотор, може порушити роботу механізмів. Під невеликою кількістю мається на увазі буквально 100-200 мл.

Вся справа в присадках до масел, що сприяє вирішенню конкретних завдань: вони потрібні для забезпечення роботи механізмів під впливом низьких або високих температур.

Загусло масло в картері

Трансмісійна рідина не створена для роботи при високих температурах. Проникаючи в середу, де температурний режим вище 150 градусів, масло буде вигоряти. В результаті цього буде утворюватися накип і своєрідні пластівці, які осядуть в моторі. Якщо власник машини вчасно не зіллє рідина, це призведе до капремонту.

Якщо ж випадково або навмисно залити трохи моторного масла в КПП, субстанція змінить зовнішній вигляд і консистенцію, а також порушиться функціонування механізму. Це обумовлено більш високими показниками в’язкості моторного рідини.

Зрозуміло, в крайньому випадку можна залити трохи моторного масла в трансмісію, але лише в тому випадку, якщо вам потрібно проїхати порівняно небагато, щоб дістатися до СТО і злити рідину, а потім залити якісну трансмісійну рідина.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Відео: Що буде якщо залити трансмісійне масло в двигун? Просто про складне

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Відео: Порівняння трансмісійного масла і моторного

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Відео: Що буде якщо залити Трансмісионні масло в двигун

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Відео: Автомастила. Моторні масла. Коробкові масла. Короткий лікнеп – специфікації і порядок заміни.

driving24.ru

Чи можна змішувати трансмісійні масла

 • 21 грудня 2015

Чи можна в коробку заливати моторне масло? – авторідин

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питанняНа перший погляд здається дивним, що хтось в принципі задається таким питанням. Адже різниця між середньостатистичними моторним і трансмісійним маслом для МКПП не так критична, щоб шукати економії в настільки витончено вирішенні. Інша справа – автомати. Нижче розглянемо, чи можна в коробку заливати моторне масло.

Моторне масло в АКПП

Складно навіть припустити, навіщо автовласник при здоровому глузді стане заливати в дорогущую автоматичну коробку передач в принципі невідповідний трансмісійне масло, не кажучи вже про моторному. Поміркуємо в теорії, чим загрожує використання моторних мастил в АКПП.

Мастильні матеріали для автоматичних коробок передач (так звані ATF-рідини) насправді ближчі за своїми властивостями до гідравлічних масел, ніж до моторних. Тому, якщо стояло би питання про використання «веретёнкі» або іншого гідравлічного масла в автоматі, тут можна було подумати про якийсь взаємозамінності.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Моторне масло досить сильно відрізняється від ATF-рідин.

 1. Невідповідний температурний режим. Рідини для АКПП навіть в сильні морози зберігають прийнятну плинність щодо моторних масел. Умовно кажучи, якщо масло загусне до консистенції, наприклад, меду, то гідравліка (починаючи від гідротрансформатора, закінчуючи гідроплітой) буде частково або повністю паралізована. Хоча є такі зимові масла, які залишаються досить рідкими і при дуже низьких температурах (стандарту 0W). Так що цей пункт дуже умовний.
 2. Непередбачувана робота під впливом високого тиску. Одним з обов’язкових умов нормальної роботи АКПП виступає передбачуваність поведінки масла під впливом тиску. Коробка-автомат – це дуже складний механізм, що складається з розгалуженою системи гідравлічних каналів. У кожному каналі свої, строго нормовані, значення тиску і швидкості потоку. Рідина повинна бути не просто несжимаемой і добре передавати зусилля, але і ні в якому разі не утворювати повітряних пробок.
 3. Невідповідний пакет присадок, який зашкодить коробці. Питання полягає лише в тому, через який проміжок часу виявляться наслідки. Механічна частина в АКПП працює з високими контактними навантаженнями, з якими моторне масло на піку не впорається. Задираки і викришування зубів – питання часу. А багаті присадки моторного масла, які розраховані на 10-15 тисяч км пробігу в двигуні (і в зовсім інших, ніж в АКПП умовах), можуть випасти в осад. Відкладення в гідроблоків неодмінно викличуть проблеми.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

В цілому заливати моторне масло в коробку автомат можна тільки в якості витонченого і дорогого експерименту: як довго протягне АКПП на моторному маслі. Для нормальної експлуатації в автоматичну КПП не підійде навіть найдорожче і технологічне моторне масло.

Моторне масло в МКПП

Відразу відзначимо, що моторне масло в коробку автомобілів ВАЗ класичних моделей заливати можна. Про це писалося навіть в заводських інструкціях ранніх моделей.

З одного боку, таке рішення було засноване на нестачі хороших трансмісійних масел в 80-і роки, коли почалося масове виробництво Жигулів. Мастила типу ТАД-17 мали підвищену в’язкістю, яка була прийнятна для вантажівок.

важливо

Але в зв’язці з малопотужними моторами перших моделей ВАЗів великий відсоток потужності, особливо в зимовий час, йшов на в’язкісно тертя в коробці.

А це викликало експлуатаційні проблеми з авто в зимовий період, такі як підвищена витрата палива, низьку прийомистість при розгоні і падіння максимальної швидкості.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

До того ж, конструктивний запас міцності у МКПП автомобілів ВАЗ був дуже високий. Тому моторне масло якщо і знижувало ресурс коробки, то не настільки сильно, щоб це ставало критичною проблемою.

З появою більш досконалих масел цей пункт з інструкції по експлуатації прибрали. Однак конструктивних змін коробка не зазнала.

Тому, навіть зараз, можна заливати моторні масла в коробку ВАЗівської класики. Головне вибирати більш густі мастила, в’язкістю не нижче 10W-40.

Також не буде великою помилкою, якщо через брак відповідної трансмісійної мастила долити в МКПП ВАЗа невелика кількість моторного масла.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

В механічні коробки сучасних авто лити моторні масла не можна. Навантаження на зуби шестёрен в них значно зросли в порівнянні з автомобілями, що випускалися 20-30 років тому.

А якщо головна передача в коробці гипоидная, та ще зі значним зміщенням осей – заливка моторних масел в цьому випадку повністю заборонена.

Справа у відсутності достатньої кількості присадок, що неодмінно призведе до руйнування контактної поверхні зубів передачі цього типу.

Що буде, якщо змішати різні трансмісійні масла?

Чи можна змішувати трансмісійні масла і що буде, якщо водій випадково або спеціально змішає різні марки / типи мастил для коробки передач? Для того щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти, що трансмісійні та моторні масла не є нафтопродуктами, які уніфіковані.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Незважаючи на той факт, що трансмісійні масла різних виробників можуть мати у своєму розпорядженні схожими експлуатаційними показниками, все-таки вони значно розрізняються по власній основі, присадним елементів, в’язкості. Експерти не радять виконувати змішання різних трансмісійних масел, як би не були схожі їх експлуатаційні показники.

Параметри, класифікація, відмінності автомастил для коробок перемикання передач

Варто сказати, що основою випускаються сьогодні трансмісійних масел вважається синтетика, напівсинтетика, мінералка. Різні типи мастил для трансмісії відрізняються по в’язкості, рівню навантаження. Сьогодні поширені класифікації API і SAE.

Відповідно до специфікації SAE, всі витратні матеріали для трансмісії поділяються на три категорії по в’язкості.

 1. Від 70w до 85w – для зими.
 2. Від 80w до 250w – для літа.
 3. Від 75w до 90w, від 80w до 140w – для будь-якого сезону.

Специфікація API поділяє трансмісійні витратні матеріали на сім категорій по максимально можливої ​​навантаженні. Маркуються дані категорії написом «GL» і числом від 1 до 6. Докладні відомості про склад мастила і її вязкостной індексі обов’язково прописуються в керівництві, яке надається виробником.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Незважаючи на те, що, незалежно від виробника автомастила, синтетика і мінералка своєму розпорядженні приблизно однакові вязкостнимі індексами, вони серйозно відрізняються за що містяться в них присадним елементам.

Якраз добавки роблять трансмісійні витратні матеріали такими різними, не дають можливості виконувати змішування автомастил різних марок. Будь-яка фірма, яка виготовляє різні мастила для коробок перемикання передач, виробляє їх самостійно, не розкриває, як проходить виробничий процес.

В екстрених випадках можна змішувати, наприклад, мінералку з синтетикою. Зрозуміло, що значна нестача автомастила в КПП набагато гірше, ніж можливе змішування. Отже, якщо у вас немає можливості купити і залити в трансмісію свіжу синтетику, можете замінити її на мінералку. Це тимчасовий захід. Поміняйте мінеральне масло на синтетичне, як тільки це стане можливо.

Ймовірні наслідки перемішування

Безліч автомобілістів, коли стикаються з необхідністю поповнити обсяг мастила в МКПП (механічна коробка перемикання передач), міркують тривіально – трансмісія не відчуває жорстких навантажень, як мотор, отже, особливих вимог до поповнення обсягу автомастила немає. Недосвідчений водій вважає, що не варто турбуватися про можливі наслідки змішування різних нафтопродуктів. Найчастіше подібний підхід здається найбільш практичним, адже виробники витратних матеріалів встановлюють різні ціни на власні продукти.

Прагнення заощадити може привести до сумних наслідків. Можливо, автомобілю буде потрібно капремонт. Обумовлено це хімічними реакціями, які обов’язково почнуться, якщо ви змішайте мінеральне автомасло з синтетичним. З’явиться особливий осад у вигляді білих пластівців. Коробка перемикання передач заб’ється, включаючи маслофільтр. Її деталі піддадуться деформації, сильному зносу.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Співробітники автомобільних сервісів стверджують, що найчастіше трансмісія ламалася через заливки в неї змішаної мастила (мінеральне масло плюс синтетика). Коли водії заважають автомастила, вони сподіваються отримати напівсинтетичний продукт. Зрозуміло, це неможливо.

Спочатку погіршення роботи коробки перемикання передач може бути не особливо помітно. Однак поступово ви почнете помічати, що режими перемикаються не так плавно, як раніше, а знос деталей значно збільшився. Це і є негативні наслідки експлуатації авто при залитої в коробку перемикання передач змішаної масляної рідини.

Що необхідно робити при змішуванні автомобільних масел для трансмісії

Якщо водій все-таки змішав різні автомастила для трансмісії і почав помічати, що функціонування коробки перемикання передач погіршився, йому слід негайно повністю поміняти мастило, використовуючи особливі промиваючі рідини.

Рекомендується здійснювати заміну в автомобільному сервісі. Так можна гарантувати собі, що автомастила знову не змішаються. Крім того, апаратна заміна нафтопродукту занадто складна для самостійного виконання.

Якщо в експлуатаційному керівництві немає даних про те, яке автомасло заливати в трансмісію, або у вас немає самої інструкції (актуально для б / у авто), можете порадитися з працівником автомобільного сервісу, дилерського центру. Крім того, можна зайти на веб-сайт виробника транспортного засобу і дізнатися там все, що потрібно.

Отже, стає ясно, що відповідь на питання, чи можна змішувати трансмісійні масла, очевидний. У звичайних умовах робити цього категорично не рекомендується. Змішування чи не обернеться нічим хорошим для вашого транспортного засобу.

Однак якщо ви потрапили в складну ситуацію і вам потрібно терміново поповнити запас мастила в трансмісії, а під рукою немає відповідного автомастила, можете залити в коробку перемикання передач то, що є. Пам’ятайте, що це вважається екстреної мірою.

Краще ніколи не доводити до такого. Для цього возите в багажнику каністру з нафтопродуктом, оптимально підходить для вашої трансмісії.

Так ви уникнете численних проблем, позбавите себе від необхідності звертатися в автосервіс і здійснювати повну заміну автомасла, що включає в себе промивання коробки перемикання передач.

Чи підходить моторне масло для коробки передач

Початківців автолюбителів часто мучить питання про можливість використання моторного масла в якості мастила деталей трансмісії. У старих «вазовских» моделях автомобілів для двигуна і трансмісії дійсно використовувалася одна і та ж мастило.

Виробник рекомендував використовувати моторне масло для КПП через відсутність в асортименті відповідного складу.

Порада

Трансмісійні мастила з високою в’язкістю провокували високі навантаження на синхронізатори пристрої, підвищували знос деталей, тоді як мастильний матеріал, що призначався для двигунів, більш підходив по характеристикам.

З тих пір пройшло багато часу, за яке еволюціонували як мастильні склади, так і самі конструкції моторів, тому серед різноманіття автохімії можна підібрати правильне масло для конкретного виду пристрою.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питанняЗаливати моторне масло в коробку передач не рекомендується.

У кожного продукту своє призначення, індивідуальні характеристики і особливості застосування.

Крім того, що кошти з різним складом можуть використовуватися з урахуванням конструктивної будови механізмів тієї чи іншої системи автомобіля, можливість заливання масел, навіть призначених для даного типу пристрою, залежить ще й від умов експлуатації. Експериментувати, що буде, якщо в коробку залити моторне масло, вкрай небажано, адже таким чином в кращому випадку можна знизити термін служби КПП.

Чи є різниця між моторним і трансмісійним маслом

Компонентний склад, як і функції кожного продукту, відрізняються. Крім великої різниці між моторним і трансмісійним маслом, кожне з них має свої особливості, адже призначення спецзасобів не тільки в змазуванні механізмів.

Всі масла мають мінеральну, синтетичну або напівсинтетичні основу (суміш мінералки і синтетики), а також збалансований комплект присадок.

Добавки відрізняються один від одного, і якщо вони не відповідають характеристикам пристрою, то можуть завдати непоправної шкоди його елементів.

Основні відмінності моторних масел від рідин для трансмісії:

Властивості мастильних матеріалів для моторів забезпечують стабільну роботу агрегату завдяки невластивому компонентного складу. Продукт застосовується відповідно до конструктивних особливостей двигуна, тому, вибираючи продукт, слід спиратися на рекомендації автовиробника вашої машини.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

КПП сучасних автомобілів є складний механізм і при взаємодії деталей конструкції спостерігаються високі температури, тому показники в’язкості моторного масла не зможуть забезпечити повноцінну функціональність пристрою.

Система трансмісії потребує також в присадках, відмінних від тих, що можуть бути додані до складу мастил, призначених для двигунів.

Рідини ATF, які заливаються в автоматичні коробки, здійснюють більше функціональних завдань зважаючи на складність сучасних конструкцій АКПП.

Основна дія трансмісійного масла направлено на відведення тепла, що виникає в процесі тертя деталей, знижуючи рівень шуму і перешкоджаючи зносу пристрої.

Навантаження, при яких працюють рідини для КПП, часто однакові, що відрізняє їх від моторних мастил, змушених забезпечувати функціональність двигуна при перепадах температур і в різних експлуатаційних умовах.

Термін служби трансмісійних рідин набагато більше, деякі виробники навіть не передбачають заміну кошти в процесі експлуатації.

Як відрізнити трансмісійну мастило від моторної

В’язкість трансмісійних рідин значно вище, ніж у моторних масел, про ці характеристики завжди повідає етикетка тари. Вибирати потрібний мастильний матеріал слід в залежності від типу пристрою.

Трансмісійні рідини для механічних коробок маркуються як MTF, для автоматичних – ATF, їх склади також різні. Всі ці позначення можна побачити на упаковці продукту.

Моторне масло підписують Motor oil, тому при покупці переплутати склади практично неможливо.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Інша справа, якщо після декількох процедур по заміні мастила у вас залишилися залишки коштів і з яких-небудь причин етикетка на каністрі відсутня. Визначити склад за зовнішнім виглядом зможе тільки досвідчений автомеханік, запах після закінчення великого періоду часу теж може сильно спотворитися. Напевно дізнатися, що знаходиться в каністрі, допоможе перевірений спосіб:

 • додайте краплю невпізнаного кошти в ємність з водою і подивіться на результати;
 • якщо форма тримається, масло плаває на протязі декількох хвилин, то це мастило для двигуна;
 • коли ж крапля розпливається плівкою, переливаючись всіма кольорами веселки – це трансмісійна рідина.

Що буде, якщо залити моторне масло замість трансмісійного

Перед тим як заливати ту чи іншу мастило, рекомендується звернутися до інструкції з експлуатації автомобіля.

Деякі МКПП старого типу цілком можуть проіснувати певний час на моторному маслі, але чи можна заливати моторне масло в коробку вашого авто в принципі, необхідно з’ясувати в мануалі до машини.

Ресурс пристрою і термін експлуатації помітно знизяться, і це найкраще, що може трапитися. Практикуючи на постійній основі застосування мастил не за призначенням, можна спровокувати вихід КПП з ладу.

Лити моторне масло в коробку передач автоматичного типу або варіатор не допускається!

Склади не можуть заміняти один одного, а тим більше змішуватися, за винятком екстрених ситуацій, коли в коробці зовсім не виявилося мастила, під рукою немає кошти для трансмісій, а доїхати до пункту призначення все-таки на щось необхідно. Така заміна виправдана, але може бути тільки тимчасовим рішенням.

Моторне масло в КПП: можна чи не можна заливати

В процесі експлуатації транспортного засобу з різними типами ДВС і КПП власники нерідко стикаються з необхідністю змішування масел і технічних рідин. Як правило, труднощі виникають в процесі заміни або доливання як моторного, так і трансмісійного масла.

Що стосується трансмісії, автолюбителі в ряді випадків цікавляться, чи можна залити моторне масло в коробку, мости, редуктори і т.д. Це обумовлено тим, що сучасні моторні масла розраховані на великі навантаження, а також містять в собі розширені пакети активних хімічних присадок для роботи в найважчих умовах. Давайте розбиратися.

Моторне масло в МКПП

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Відразу відзначимо, що якщо мова йде про автоматичні гідромеханічних коробках (АКПП або варіатор), в цьому випадку від спроб заливати моторне масло краще відразу відмовитися навіть в разі критичного зниження рівня рідини в трансмісії при різних несправності.

Справа в тому, що така коробка може вийти з ладу або не функціонувати належним чином навіть на спеціальних рідинах ATF, які не рекомендовані виробником для того чи іншого типу АКПП або CVT.

Що стосується МКПП і роботизованих коробок, в цьому випадку використання моторного масла на перший погляд може здатися цілком можливим. Більш того, на деяких автофорум зустрічається інформація, що автолюбителі активно експериментують, використовуючи масло для двигуна в КПП, заливають Dexron в МКПП і т.д.

 • Отже, перш за все, самі виробники окремо виробляють моторні та трансмісійні масла. При цьому характеристики різних мастильних рідин з тієї й іншої групи помітно відрізняються.

Масло для КПП і двигуна відрізняється за індексом в’язкості, а також має різний пакет присадок, який забезпечує необхідні для нормальної роботи агрегатів властивості. Однак багато власників машин з переднім приводом, задньопривідний класики ВАЗ і старих іномарок стверджують, що використовувати масло для ДВС в МКПП можна без всяких наслідків.

Головним аргументом є відомий факт, що на початковому етапі в перші моделі ВАЗ з переднім приводом прямо на заводі в коробку лили саме моторне масло.

При цьому детальне вивчення цього питання дозволяє зробити висновок, що в той час на виробництві просто були проблеми з наявністю спеціального масла для трансмісії.

Зверніть увагу

Виходить, такий крок виробника цілком можна вважати вимушеним заходом.

Також потрібно враховувати, що сам пристрій трансмісії на різних авто може відрізнятися. Це означає, що якщо використання моторного масла в коробці ВАЗ може і не призвести до очевидних проблем, цього ніяк не можна сказати про іномарках, причому навіть порівняно старих.

 • Йдемо далі. Якщо розглянути питання характеристик, потрібно врахувати, чим відрізняється трансмісійне масло від моторного. Навіть з урахуванням того, що базова основа може бути однаковою (мінеральне масло, синтетика або напівсинтетика), кількість і види присадок в складі сильно відрізняються.

Чи можна залити моторне масло в МКПП

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

З урахуванням наведеної вище інформації стає зрозуміло, що хоча деякі характеристики і властивості мастил для двигуна і трансмісії схожі, все одно дані масла відносяться до різних груп. При цьому на деяких моделях авто з переднім приводом використання моторного масла в КПП допустимо, однак таке використання має бути короткочасним. Більш того, термін служби агрегату може скоротитися, як мінімум, на третину.

Що стосується задньопривідних авто, на практиці використання моторного масла, яке є «рідким», неприпустимо. Причина – сильний знос і вихід з ладу редукторів, причому вже через кілька тисяч км. пробігу.

Ще додамо, що в разі потреби долити масло в КПП в аварійній ситуації, можна замість трансмісійних масел використовувати моторне. При цьому важливо розуміти, що це крайня вимушений захід. З такою сумішшю в коробці можна хіба що дістатися до місця ремонту, а не експлуатувати автомобіль.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питанняРекомендуємо також прочитати статтю про те, чи можна змішувати масла для коробки передач. З цієї статті ви дізнаєтеся про те, чи сумісні трансмісійні масла між собою, а також що потрібно враховувати в разі необхідності змішати такі продукти, відмінні за властивостями, різних виробників і т.п.

Наостанок зазначимо, що якщо в коробку з тих чи інших причин повністю або частково залито моторне масло, всю рідину з КПП потрібно якомога швидше злити в повному обсязі. Далі проводиться заміна масла в коробці передач на таке, яке рекомендовано самим виробником авто.

Чи можна залити моторне масло в коробку і що буде з автомобілем?

Моторне масло можна використовувати замість трансмісійного?

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

На сучасному ринку представлена ​​велика кількість найменувань автомастил. Питання про те, наскільки вони взаємозамінні і чи можна замість того або іншого продукту використовувати інший – напевно хоч раз вставав перед будь-яким автовласником.

Постараємося розібратися, чи можна залити моторне масло в коробку перемикання передач, і які наслідки чекають автомобіль в цьому випадку?

Для початку визначимося, які види масел можуть зустрітися в продажу.

Всі автомобільні масла можна умовно розділити на дві великі категорії – моторні та трансмісійні.

 • Трансмісійні діляться на рідини для механічних коробок перемикання передач (МКПП) і для автоматичних коробок перемикання передач (АКПП).
 • За походженням базових компонентів і моторні та трансмісійні масла бувають мінеральними, синтетичними або напівсинтетичних.
 • Чим відрізняються моторні та трансмісійні масла?
 • Матеріали кожного з двох типів розробляється з урахуванням умов, в яких має бути експлуатація.
 • Автомастила двигунів і трансмісійне масло (моторне масло і рідину для МКПП або АКПП) працюють в абсолютно різних умовах.
 • Моторні мастильні матеріали схильні до дії дуже високих температур, відчувають як нормальні, так і екстремальні навантаження, взаємодіють з продуктами згоряння палива, газами.

Трансмісійні мастила не відчувають таких жорстких перепадів температур і не взаємодіють з агресивними середовищами. Однак їм доводиться сприймати набагато серйозніші навантаження. З урахуванням специфіки вирішуваних завдань моторні та трансмісійні рідини містити абсолютно різні пакети присадок.

Трансмісійні рідини мають в’язкість, більш високу по відношенню до моторних мастил. Підвищена в’язкість дозволяє мастильної плівці, утвореною маслом на поверхнях, що труться, витримувати більш високі навантаження і забезпечувати деталей надійний захист.

Найдешевші головні ознаки, які дозволяють візуально розрізняти ці два види масел – це маркування на етикетці і їх органо-лептіческіе показники.

 • Маючи тару з етикеткою, відрізнити один продукт від іншого не складає труднощів. Написи на упаковці однозначно ідентифікують вміст і вказують на тип і в’язкість масла
 • Визначити тип масла можна також наступним чином: стискаємо вказівний і великий палець і опускаємо їх кінчики в ідентифікований склад. Після вилучення з рідини повільно пальці разжимаем і дивимося за поведінкою рідини. Моторні масла більш тягучі, тому розрив краплі рідини між пальцями відбувається не відразу, а коли відстань між пальцями досягає декількох міліметрів
 • Розрізняються ці мастильні рідини також і по запаху. Якщо вони перебували в щільно закритій герметичній упаковці, то за твердженнями автомайстрів, аромат трансмісійного масла буде відрізнятися наявність часниковий або сірчистих відтінків
 • Однак самий надійний і простий спосіб відрізнити трансмісійне масло від моторного – просто капнути рідину в воду. Якщо вона миттєво розтеклася по поверхні і створила на поверхні води плівку з райдужним кольором – це трансміссіонку. Якщо крапля розчиняється і придбала кулясту або галактика форму, то у вас в руках моторне масло

Раніше ми розглянули, що трансмісійні та моторні масла працюють в сильно відрізняються умовах. Відповідно властивості рідин цих двох груп сильно відрізняються. Моторне масло, хоча і працює в більш жорстких умовах, не розраховане на такі навантаження і температури, з якими доводиться стикатися трансмісійним рідин.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

 1. Відмінності в хімічному складі і пакетах присадок не дозволяють спрогнозувати, як поведе себе моторне масло при доливе в коробку передач або як пакет присадок буде працювати в тих умовах, на які він не розрахований.
 2. Для автомобілів класичних компоновок, наприклад, навіть в тому випадку, якщо замість рекомендованої заливається трансмісійне масло іншого типу, вже через кілька тисяч кілометрів може знадобитися ремонт агрегату.

Таким чином, відповідаємо на питання – чи можна залити моторне масло в коробку? У загальному випадку цього робити категорично не можна!

Однак з цього правила є деякі виключення.

 • Для деяких моделей передньопривідних транспортних засобів виробники допускають можливість короткочасного застосування моторних масел в коробках передач, попереджаючи, що ресурс роботи в цьому випадку скорочується до 30%.
 • Існує група універсальних продуктів, які застосовуються і в якості моторного, і в якості трансмісійної, і в якості гідравлічної рідини. Однак ці матеріали застосовуються тільки в спеціальної техніки і для звичайних транспортних засобів незастосовні.
 • Деякі автовиробники, серед яких Хонда, Пежо і Крайслер для деяких своїх моделей допускають заливати в коробку моторні масла
 • Історично відомий приклад – в СРСР в перших моделях Жигулів в коробку передач на заводі заливали моторне масло. Конструкційні особливості автомобілів тих часів дозволяли це робити без особливого збитку автомобілю. Однак, швидше за таке рішення було викликано нестачею спеціальних трансмісійних рідин.

Якщо залити моторне масло в коробку передач, то в перший час нічого страшного, швидше за все, не відбудеться. Однак у зв’язку з тим, що його характеристики значно відрізняються тих, які потрібні за умовами роботи механізму, для більшості випадків буде відбуватися посилений знос її деталей.

Таким чином, якщо заливаєш МКПП або АКПП моторним маслом, існує великий ризик виходу з ладу коробки вже через зовсім нетривалий час.

Якщо виробник автомобіля прямо вказує на те, що в КПП може заливатися моторне масло, то можна дотримуватися його рекомендацій.

Масла для трансмісії (чи можна змішувати трансмісійні масла)

Чи можна змішувати трансмісійні масла, і що станеться, якщо автовласник через недогляд або навмисно поєднає різні марки або види трансмісійних масляних рідин? Для відповіді на це питання перш за все слід знати про те, що трансмісійні мастила, як, до речі, і моторні масла, в повній мірі не вважаються уніфікованими продуктами.

Мастила для трансмісії відрізняються і змішувати їх фахівці не рекомендують.

Незважаючи на те, що трансмісійні мастильні матеріали можуть мати подібні характеристики і властивості, при цьому вони все-таки по своїй основі, щодо компонентного складу пакетів присадок і технологічним домішкам, а також по реакції на погодні умови, навантаження і температурні режими, істотно відрізняються. Фахівці не рекомендують змішувати трансмісійні мастила, якими б схожими вони не були за технічними характеристиками.

Характеристики, класифікації та відмінності трансмісійних масел

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Таблиця характеристик масел по SAE.

Важливо відзначити, що базовою основою сучасних трансмісійних масел є синтетична, напівсинтетична або мінеральна складова. Розрізняються вони за ступенем в’язкості і за ступенем навантаження. Зазначені масла прийнято позначати двома абревіатурами – APIі SAE.

Класифікація SAE передбачає поділ трансмісійної мастила за ступенем в’язкості і ділиться на 3 підгрупи:

 • для зимового використання з індексами від 70 до 85W;
 • для літнього використання з індексами від 80 до 250W;
 • всесезонна з індексами 75-90W і 80-140W.

Класифікація API поділяє зазначені масла на 7 підгруп і характеризує ступінь допустимого навантаження на трансмісійну мастило. Позначаються такі підгрупи індексами від GL -1 до GL – 6, а також індексом МТ-1.

Більш конкретна інформація про основу масла і його в’язкості завжди вказується в інструкції, наданій виробником.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Головною відмінністю синтетичного масла від мінерального є рівень стабільності властивостей і характеристик при різних температурах і тривалості експлуатації.

Незважаючи на те що незалежно від виробника масла, синтетичні (напівсинтетичні) і мінеральні мастила мають приблизно схожі за індексом показники в’язкості (часто може бути, що «синтетика» і «мінералка» встановлена ​​в однакових межах, допустимо 80 – 140W), існує серйозна відмінність по додається до їх складу хімічним домішкам (присадкам).

Саме присадки фірм виробників даних мастильних продуктів вносять істотна відмінність до складу трансмісійного масла і не дозволяють без можливих наслідків змішувати трансмісійні мастила в коробці передач автомобіля.

При цьому, як уже говорилося вище, якщо по в’язкості різні марки масел збігаються, то за компонентами присадок вони завжди відрізняються.

Адже кожна компанія, яка виробляє масляні рідини, розробляє їх самостійно і ставиться до цього як до своєї комерційної таємниці.

Так що автовласник, який за своєю ініціативою зібрався змішати трансмісійне масло в коробці передач автомобіля, повинен чітко це знати і враховувати.

При цьому у виняткових ситуаціях все-таки можна допустити змішування трансмісійних масел (це може бути екстрена втрата обсягу масляної рідини в коробці передач автомобіля).

Природно, що сильну нестачу рівня масла в трансмісії набагато гірше, ніж його можливе змішування.

Таким чином, при відсутності і неможливості придбати використовуваний зараз тип трансмісійного масла, допускається поповнити його будь-яким іншим мастильним матеріалом.

Звичайно ж, цей захід тимчасовий, і при першій же можливості необхідно усунути з трансмісії утворилася мастильну суміш.

Чи можна змішувати трансмісійні масла в коробці передач

Досить часто в процесі ремонту коробки передач виникає проблема. Необхідно залити певну марку масла, яке було залито раніше, а його немає в наявності. Внаслідок чого виникає закономірне питання – чи можна змішувати трансмісійні масла, наскільки вони сумісні і що станеться після змішування.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Щоб правильно вирішити задачу, необхідно знати, що масла для трансмісій не відноситься до групи уніфікованих продуктів. Звичайно, у них є однакові характеристики, їх властивості іноді дуже схожі. Однак існують і деякі серйозні відмінності:

 • Абсолютно різний пакет присадок;
 • Реакція на значення температури,
 • Різні технологічні домішки;
 • Реагування на зміну погоди.

Грунтуючись на перерахованих вище даних, професіонали рекомендують не змішувати трансмісійні масла, навіть якщо у них дуже схожі технічні характеристики.

Як правило, коробка передач працює в більш спокійному режимі, якщо порівнювати з двигуном машини. Отже, на перший погляд, пред’являти особливі вимоги до трансмісійного масла не варто, а обсяг можна доповнити будь-який близькою за параметрами маркою. Таку думку можна назвати серйозною помилкою.

Ще по темі: Яке масло вибрати: Shell або ZIC

Не варто думати, що якщо змішати в КПП трансмісійне масло, то нічого серйозного не станеться. Іноді при виборі складу головну роль починає грати його вартість.

важливо

Саме це стає причиною придбання іншої марки трансмісійної рідини. Мовляв, все-таки дешевше, та й характеристики майже однакові з уже залитим складом.

Однак таке рішення може привести до виходу з ладу КПП і її подальшого ремонту, який буде коштувати набагато дорожче, ніж вдасться заощадити на покупці.

Безумовно, коли працює коробка передач, вона не відчуває величезних температурних навантажень, в порівнянні з двигуном.

Але необхідно пам’ятати, що трансмісійні мастила випускають різні виробники. Вони додають присадки, які відрізняються хімічним складом від інших марок.

Якщо почати змішувати такі продукти, може початися хімічна реакція, що негативно впливає на роботу коробки передач.

До яких наслідків може призвести змішування

Несумісність масел призводить до появи осаду, який почне забивати весь трансмісійний вузол. АКПП відразу ж виходить з ладу. Справа в тому, що вони обладнані спеціальним фільтром. Осад швидко його забиває, трансмісія припиняє нормально працювати. Відбувається руйнування її деталей.

Ще по темі: В’язкість, властивості і характеристики масла і20, призначення

Треба сказати, що професіонали розповідають про випадки, коли суміш трансмісійних продуктів одного і того ж виробника викликала серйозні пошкодження КП. Причиною стала суміш синтетики з мінералкою. Масло початок пінитися через 500-700 км пробігу і випадати в осад білого кольору.

Якщо вчасно не помітити таке явище, суміш спільно з осадом починає густіти. В результаті збільшується сила тертя меду рухомими деталями, сальники починають відчувати підвищений тиск, вони просто видавлюються.

Що робити при змішуванні трансмісійного масла

Якщо після змішування ТМ коробка передач почала працювати нестабільно, з’явилися сторонні звуки, стало важко перемикати передачі, необхідно терміново замінити змазує склад, попередньо промивши коробку спеціальної промивної рідиною.

Провести таку операцію в домашніх умовах досить складно. Її повинні виконувати фахівці, які зможуть виконати повну заміну. Тільки після промивання можна буде залити нове трансмісійне масло, враховуючи рекомендації виробника автомобіля.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання “

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач? Цікаве питання

Раз виробники випускають моторні та трансмісійні масла, виникає питання про те, чи можна заливати моторне масло в коробку передач. Однозначної відповіді «так» чи «ні» на це питання дати неможливо. В одному випадку це можливо з невеликими негативними наслідками для деталей коробки передач. В інших ситуаціях це цілком прийнятно.

Щоб однозначно відповісти на це питання, потрібно добре вивчити характеристики, як мастильних рідин, так і агрегатів, для яких передбачається їх використання. Також грає роль сировину, з якого вони виробляються і наявність присадок, що поліпшують їх властивості.

Чи можна заливати моторне масло в коробку передач хочуть знати багато власників машин з переднім приводом, а також господарі «класики».

Приводом для такого інтересу послужив той факт, що в перших зразках машин з переднім приводом ВАЗа заливали одну і ту ж мастильну рідину в двигун і коробку передач.

З того моменту пройшло вже досить багато часу, дещо змінилася конструкція трансмісії, розроблені нові сорти моторних і трансмісійних масел. Тому тільки після ретельного вивчення характеристик і сумісності, можна отримати відповідь.

У чому відмінність моторного масла від трансмісійного?

Порада

Ці два продукти працюють в абсолютно різних умовах, мають різні склади і характеристики. Можуть проводитися з мінеральної сировини, напівсинтетичних матеріалів і повністю синтетичних. Також вони відрізняються за кількістю і виду присадок, що додаються до їх складу для поліпшення властивостей. Вибір присадок повністю залежить від умов, в яких вони працюють.

Умови, в яких доводиться працювати моторних мастил, набагато важче, ніж для пластичних мастил або трансмісійних рідин. Для моторних мастил режим роботи можна охарактеризувати як «рваний».

Вони схильні до високого ступеня нагрівання, великій кількості перепадів температури і тиску.

Піддаються впливу хімічних реакцій з боку різних газів, залишків продуктів згоряння палива, невеликої кількості бензину або дизельного палива, яке може потрапити в його склад.

Такі складні і важкі умови не повинні позначатися на змащеннях, так як вони повинні тривалий час забезпечувати:

 • Служити ущільнювачем між циліндром, поршнями і кільцями;
 • Максимально захистити деталі від появи корозії;
 • Забезпечити відведення тепла з зони тертя.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…