Маршрутний комп’ютер покликаний попереджати про низький рівень палива. Він зобов’язаний повідомити, скільки ще вдасться проїхати. Але часом його складно зрозуміти і коли він замість зрозумілих цифр видає якісь прочерки, у деяких автовласників починається паніка.

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

зміст

 • Що робити якщо загорілася лампочка
 • види індикаторів
 • резерв бензину

Що робити якщо загорілася лампочка

Природно водії намагаються не допускати такого моменту, коли на приладовій панелі загоряється лампочка, що відповідає за бензин і попереджає про низький рівень. Але ситуації всякі трапляються і ось з’явилося попередження, що пора б заправитися. Чи варто відразу мчати на заправку? Або все ж є якийсь час до того моменту, коли бак спорожніє?

Зверніть увагу! Нижче представлена ​​таблиця, яка розповідає про те, скільки залишається палива на момент загоряння лампочки. У ній зазначено багато моделей автомобілів, найбільш популярних.

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

види індикаторів

В автомобілях, оснащених карбюраторної системою, харчування сигнальної лампочки залежить від датчика рівня палива. Інакше кажучи, датчик і лампа пов’язані. Принцип роботи простий. Коли досягається певний рівень бензину бігунок приладу, замикає контакти, і лампочка загоряється. Всі помічали, що лампочка спершу горить уривчасто.

Це пояснюється плескання бензину в баку. Але коли егосовсем мало, то лампочка починає горіти постійно. Сучасні ж машини в основному інжекторні. Харчування сигнальної лампи здійснюється від спеціального датчика на корпусі насоса. Він складається з металевої колби, усередині якої знаходиться терморезистор.

Принцип такий: під впливом температури змінюється опір терморезистора.

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

резерв бензину

Власники Соляріс і Ріо кажуть, що резерв цих машин становить близько семи-восьми літрів. В офіційному ж керівництві варто лякає інформація про занадто маленькому запасі. Можливо в оновленому керівництві на новий HyundaiSolaris, який скоро побачить світ, концерн це виправить, попередньо перевіривши дані. Такі казуси трапляються в документації найпопулярніших авто:

 • Renault Logan;
 • Renault Duster;
 • Lada Largus.

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

Вони немов школярі, скопіювали один і той же текст, що змушує понервувати: «необхідно терміново заповнити бак паливом» в разі, якщо лампочка не гасне.

Хоча до іншої моделі такого ж виробника – Renault Sanderо – зазначено, що можна буде проїхати ще близько п’ятдесяти кілометрів. Лампа як правило загоряється несподівано.

Здається, тільки недавно було 25% бака, а лише через двадцять хвилин комп’ютер змушує заїхати на заправну станцію, тобто там вже близько десяти відсотків.

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

Якщо порахувати в літрах і врахувати стандартну місткість ємності 50 л) в авто класу B або C, то резерв приблизно становить п’ять літрів.

Якщо брати до уваги змішаний цикл, то звичайний атмосферний мотор на 1,6 літра споживає 7 літрів на 10 км. Тобто 5 літрів вистачить на 70 км (при спокійній їзді).

 Знаючи, скільки залишилося бензину, можна не боятися стихнути на дорозі. Враховуйте цю інформацію. Але намагайтеся заправлятися вчасно.

Скільки проїде автомобіль, якщо загорілася лампочка бензину

У будь-якому автомобілі є індикатор, який відображає кількість палива в баку. Коли його кількість стає критичним, загоряється індикатор на панелі приладів. При цьому машина продовжує рухатися і не збирається глухнути.

Ми задумалися про те, скільки можна проїхати якщо загорілася лампочка бензину.

Чи є універсальна цифра, яка буде поширюватися на всі моделі авто? Чи можна експлуатувати свій транспортний засіб з низьким рівнем пального? Ця тема буде цікавою і корисною для вивчення багатьом автомобілістам.

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

Чому не варто зволікати з заправкою

Дуже правильно надходять автовласники, які відразу ж відправляються на заправку, тільки побачивши оповіщення про низький рівень пального. Нікому не хочеться залишитися посеред дороги з заглухлим автомобілем тільки через порожнього бака. Це обіцяє водієві багато проблем і неприємностей.

Миготливий червоний індикатор серйозно діє на нерви і змушує автовласника пристойно хвилюватися. Кожна секунда за кермом говорить про те, що ось-ось транспортний засіб затихне. Не тільки психологічна сторона повинна турбувати водія.

Зверніть увагу

Якщо горить індикатор рівня палива, транспортному засобу доводиться, м’яко кажучи, «не солодко». При рідкісному повторенні такої ситуації і нетривалих поїздках з миготливим індикатором серйозного нічого не трапиться.

Але якщо така поведінка для автовласника є звичним і повторюється постійно, транспортний засіб гостро відреагує і відповість низкою проблем.

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

Скільки можна проїхати, якщо загорілася лампочка бензину

Кожен водій повинен знати на скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка. Ця інформація дозволить уникнути ситуацій з заглухлим автомобілем. Лампочка загоряється, коли кількість бензину в баку досягає певної позначки. Єдиного показника немає, оскільки він різний для кожного автомобіля.

Дізнатися, на якому залишку бензину загоряється лампочка, можна з технічної документації на автомобіль. В середньому, цей рівень знаходиться на позначці 10-15% від усього обсягу паливного бака.

Звичайно, трапляються винятки, в основному, в більшу сторону. Водій може самостійно визначити відстань, яке зможе проїхати після загоряння лампочки. Для цього буде потрібно знати обсяг резервного пального і витрата авто.

Шляхом нехитрих розрахунків отримуємо потрібний кілометраж.

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

Що таке резервне паливо

Цей термін може бути знаком не кожному водієві, саме тому потрібно зробити невеличкий відступ і дати йому пояснення.

Резервним паливом називається запас бензину, який залишається в баку після активування лампочки на приладовій панелі. Для кожного автомобіля цей рівень різний, він може серйозно відрізнятися в машинах різних виробників.

У світі немає єдиного стандарту, тому рівень резервного бензину кожен автовиробник встановлює самостійно.

Дізнатися, скільки залишається бензину після загоряння лампочки, можна за короткий час. Це дуже просто, але потрібно мати під рукою керівництво з транспортного засобу. У кожній специфікації вказуються технічні характеристики паливного бака. Поруч з цими даними варто цифра, яка відповідає обсягу резервного пального.

Чим ще загрожує палаюча лампочка

Не варто їздити на автомобілі з палаючим індикатором, що свідчить про низький рівень палива. Машині від цього доведеться несолодко, та й вам ні до чого буде зайвий ремонт. Кожному водієві варто знати про наслідки, які може викликати палаюча лампа рівня бензину:

 • підсос повітря паливним насосом може виникати при різких поворотах, русі в гору або вниз, це спричинить за собою перегрів системи;
 • в результаті плескання палива на дні бака піднімається шлак, який накопичується за роки експлуатації, він забиває паливну систему;
 • при попаданні в двигун повітря він буде нестабільно функціонувати.

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

Всі ці проблеми з’являться згодом, якщо у водія увійде в звичку їздити з порожнім баком.

Кожна машина індивідуальна. В одній моделі насос проявляє високу чутливість до порожнього бака, інших транспортних засобах запас міцності цього робочого вузла вищий. У будь-якому випадку проблем уникнути не вийде, якщо тримати рівень палива на низькому рівні. Надалі авто буде «вередувати» навіть з повним баком.

На скільки вистачає бензину, якщо загорілася лампочка?

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

Для інформування водія про кількість палива в баку автомобіля, на приладовій панелі встановлений індикатор рівня палива. Сам по собі він не особливо помітний і, щоб виключити ймовірність повної витрати бензину або дизпалива, на приладовій дошці додатково є сигнальна лампа, що позначається схематичним зображенням бензоколонки.

При загоряння лампочка інформує, що бензину в баку критично мало і його вистачить для подолання невеликої відстані. Сигнальна лампа рівня палива зроблена для того, щоб водій заздалегідь зауважив, що палива в баку мало і заїхав на заправку.

Сигнальну лампочку можна вважати корисним доповненням паливного датчика. Справа в тому, що показання датчика не завжди точні, є певні похибки (через зміну бака, положення авто і ряду інших факторів).

Тому датчик може показувати «порожній» бак при наповненості на ¼ або 1/5, в залежності від обсягу резервуара (а це – 10-15 літрів).

Це може заплутати водія, оскільки стрілка датчика показує «0» як при 10 літрах, так і при 1 літрі бензину в баку.

Види індикатора, принципи роботи

На авто з карбюраторними системами харчування сигнальної лампи велося від потенціометричного датчика рівня палива, тобто датчик і лампа пов’язані.

Принцип роботи дуже простий – при досягненні певного рівня бензину бігунок потенціометра, пов’язаний з поплавком, замикає контакти харчування лампи.

Спершу контакти замикаються переривчасто (впливає плескання бензину в баку), тому індикатор блимає, але при більшому споживанні палива, контакти лампи стають замкнутими постійно.

У сучасних авто з інжекторної системою харчування датчик і індикатор розділені. Сигнальна лампа живиться від свого датчика, встановленого на корпусі насоса. Основним елементом датчика сигнальної лампи є терморезистор, поміщений в металеву колбу. Принцип роботи ланцюга «лампа-датчик» побудований на зміну опорі терморезистора від впливу температури.

Функціонує все так: на терморезистор подається напруга, через що він розігрівається. Паливо виступає для нього охолоджувальною рідиною, воно відводить тепло, підтримуючи температуру датчика. Якщо рівень бензину опуститися нижче цього датчика, то температура терморезистора підвищитися, що призводить до зміни його опору. В наслідок зміни опору загоряється лампа.

Індикатор, побудований на основі терморезистора, хороший тим, що не пов’язаний з датчиком рівня палива і працює незалежно від нього. Це дає можливість помітити зниження рівня палива навіть при непрацюючому паливному датчику.

Скільки можна проїхати з палаючої лампочкою

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

Тепер про те, скільки ж бензину залишається в баку, якщо лампа загорілася і на скільки його вистачить На різних моделях цей показник відрізняється. В середньому автовиробники встановлюють резерв на 100 км ходу. Тобто, лампочка загоряється, якщо в баку залишилося від 5 до 10 літрів, в залежності від моделі. Але це не означає, що після загорання сигнальної лампочки водій проїде 100 км. На відстань, яку можна проїхати на резерві бензину, впливає стиль водіння, особливості дорожніх умов, навантаження на двигун і т. Д. Тобто, один водій проїде на резерві 80-90 км, а другого вистачить всього на 30-40 км. Тому не варто сподіватися, що проїдете на залишках палива в баку велику відстань. При який загорівся індикаторі відразу ж слід прямувати в сторону АЗС.

ЯК ЇХАТИ, ЯКЩО загорілася лампочка БЕНЗИНУ

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

Буває так, що лампочка на приладовій панелі зажевріла, а до АЗС ще потрібно проїхати значну відстань. І в цьому випадку слід вжити заходів, щоб резерву вистачило до заправки.

Для цього потрібно:

 1. Вибрати шлях з мінімальною кількістю зупинок. Враховуйте, що 5 літрів бензину, щоб завести машину і доїхати до заправки недостатньо. Потрібно мінімум 10 літрів, щоб насос зміг повноцінно прокачати систему харчування і забезпечити стабільну подачу палива.Якщо ж бензину менше, то бензонасос через брак бензину буде «гнати» повітря, через що двигун не зможе стабільно працювати.
 2. Підібрати швидкісний режим, при якому витрата бензину мінімальний (70-80 км / ч).
 3. Знизити навантаження на бортову мережу, залишивши включеними тільки необхідне електрообладнання.
 4. Закрийте вікна, прістройте на трасі за фурою, це знизить опір повітря до мінімуму.

Ці заходи дозволять проїхати більшу відстань на залишку палива.

Чим загрожує мала кількість бензину

Відзначимо, що краще не допускати зменшення кількості бензину до рівня, коли спрацьовує сигнальна лампа. Якщо для карбюраторних авто малу кількість палива ніяких негативних наслідків не несе, хіба що ймовірність несподіваного припинення руху і «прогулянки» з каністрою до АЗС, то в інжекторних авто це явище небезпечне.

Проблема полягає в тому, бензонасос в таких машинах поміщений в бак і паливо для нього – рідина, що охолоджує. Якщо бензину не вистачає, то через перегрів електродвигун насоса може вийти з ладу. «Вихоплюванням» повітря насосом теж нічого доброго не несе.

Ще одна проблема полягає в тому, що при низькому рівні бензонасос качає паливо «з дна» бака, де скупчується сміття і грязь. Це призводить до засмічення фільтра топливоприемника, через що насос працює під збільшеним навантаженням, що підвищує ймовірність поломки.

Скільки можна проїхати з миготливим датчиком палива?

Якщо на щитку приладів загорівся датчик низького рівня палива, потрібно відразу впадати в паніку і мчати на заправку або пара кілометрів є в запасі? І якщо бути точними: скільки кілометрів можна проїхати на палаючої лампочці, щоб «нічого за це не було»?

Може, нам почитати керівництво?

Дані про резерв паливного бака є в інструкції до автомобіля. Але, по-перше, любителі почитати керівництво – кадри, такі ж рідкісні, як амурські тигри. По-друге, все написано настільки узагальнено, що толку мало.

Наприклад, точно передана фраза з інструкції до KIA Rio і Hyundai Solaris: «Контрольна лампа низького рівня палива загоряється, коли паливний бак майже порожній».

Не дуже конструктивно, зате з ноткою загрози: «Вироблення запасу палива може наразити на небезпеку людей, що знаходяться в автомобілі».

А між тим, в бачку у Соляріса або Ріо залишається ще 7 – 8 резервних літрів.

важливо

Подібними розмитими фразами грішать виробники Renault Duster, Renault Logan і Lada Largus: «Якщо лампа спалахує і не гасне, необхідно терміново заправити бак паливом». Але в тому ж самому Renault, тільки Sanderо, чітко сказано: «З моменту першого загорання сигнальної лампочки ви можете проїхати ще 50 км».

І хоч в Інструкції до Вести є згадка про контрольну лампі, далі тема не розвивається. Інша справа з Volkswagen Polo або Skoda Rapid: в керівництві прямо сказано, що Поло проїде ще 80 км, а Рапід – все 100.

Конкретика присутній в інструкціях до Lada XRAY «З моменту першого загорання сигнальної лампочки Ви зможете проїхати близько 50 км» і Lada 4 × 4 (сюди ж Chevrolet Niva): «Горить оранжевим кольором, коли в паливному баку залишилося менше 4 – 6,5 л ».

Японці як завжди акуратні і педантичні. Toyota Camry: «Датчик показує, що залишилося приблизно 10,5 л палива або менш» (це більше 100 км пробігу), Toyota RAV4: «Показує, що залишок палива складає 9,0 л або менше» (теж близько 100 км).

Що буде, якщо вічно забувати заправитися?
Наслідки, від яких нам би хотілося вас уберегти

Паливний «голод» – це погано і загрожує «неприємними пригодами»:

 • якщо бензонасосу часто не вистачає охолодження, він згорає;
 • якщо паливна суміш занадто бідна і з брудними домішками, каталітичний нейтралізатор дуже страждає;
 • якщо при роботі двигуна на високих оборотах в нього не надходить паливна суміш, відбувається детонація, а за нею йде дорогущий ремонт;
 • якщо ви їдете по горах, черговий підйом може і не здатися.

Як далеко вийде доїхати, якщо лампочка вже «почала свій відлік»?

Мінімум, на який можна розраховувати, – 5 л. Насправді, це, скоріше, 7 л., Яких цілком вистачить на 90 км, якщо ви їдете по заміській трасі на автомобілі В-класу. Без паніки: до найближчої заправки дотягнете. Звичайно, якщо ви не в лісі або пустелі, тоді черговий підйом не вдасться.

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

У заміських поїздках 5-літрова каністра з вбудованою лійкою не завадить. Вона коштує недорого і займає мінімум місця в багажнику. Якщо герметично її закрити, це виключить неприємні запахи в салоні. Пластикові пляшки не використовуйте – це небезпечно: вони легко спалахують.

Якщо в якості бензину на першій зустрічній АЗС ви сумніваєтеся, але бак майже порожній, краще заправтеся.

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

Залийте мінімум, щоб вистачило до перевіреної заправки, де можна залити повний бак. Гарне паливо розбавить бензин сумнівної якості. АЛЕ! Відразу не заводитеся: нехай пройде пару секунд, після чого включіть запалення. За цей час мотор встигне «зрадіти» придатному бензину.

Як дотягнути до заправки, якщо палива катастрофічно мало?

Якщо ви закриєте вікна, покращиться аеродинаміка автомобіля. Якщо працює кондиціонер, з ним поки доведеться розпрощатися, так як він непомірно «жере» бензин. Музику і фари можна не вимикати, особливо останні – від них залежить безпека на дорозі. Рух має бути рівномірним: занадто не розганяти і різко не гальмуйте.

Сьогодні багато авто обладнані круїз-контролем – це диво інженерної думки допомагає тримати певну швидкість. Машини на «автоматі» економічніше, ніж «механіка», тому що змінюють передачі самі і за чітким алгоритмом.

Зайвий вантаж не сприяє економії палива: якщо їдете з причепом, при можливості залиште його – потім повернетеся, коли заповните запас палива.
Не зловживайте «терпінням» свого автомобіля: краще відразу заправляйтеся на максимум, радуючи повним баком свого внутрішнього водія.

Не відкладайте поїздку на АЗС, якщо рівень наближається до лампочки: рано чи пізно це все одно доведеться зробити – і краще рано, ніж потім ремонтувати бензонасос.

Хороших вам доріг!

Розберемося на скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка

Зіткнутися з миготливим індикатором палива, може кожен водій.

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

Розберемо докладно, скільки можна проїхати в такому випадку.

Який резерв в бензобаку

Якщо загорілася лампочка, в першу чергу необхідно не панікувати. Це ще не означає, що двигун моментально затихне. У будь-якому бензобаку зарезервовано кілька літрів на крайній випадок. Бажано знати цей обсяг на своїй машині. Він дозволить дістатися до найближчої АЗС. Перерахуємо сучасні марки авто, і їх приблизний резервний залишок.

 Марка автомобіля   Залишок в літрах 
Skoda Rapid 7
Hyundai Solaris 7
Hyundai Creta 7
Renault Duster 7
Lada Largus 5
Лада Granta 8
Lada XRAY 6-7
Kia Rio 7
Toyota RAV4 9
Toyota Camry 10.5
Volkswagen Polo 7-8
Honda CR-V 10
Renault Logan 5
Lada Vesta 7-8
Renault Sandero 5-7

Рівень залишку бензину сучасних автомобілів приблизно однаковий. Мінімальне значення становить 5 літрів, максимальне може доходити до 9 л. Розберемо на скільки кілометрів вистачить цього запасу.

Скільки можна проїхати на порожньому баку

Багатьох автомобілістів цікавить питання, на скільки вистачить бензину, якщо лампочка тільки загорілася.

По-перше , варто сказати, що затягувати з заправкою вкрай не бажано. Якщо пальне закінчиться повністю, бензонасос може згоріти. Це призведе до ремонту і додаткових витрат. Вийти з ладу, також можуть і паливні форсунки, особливо при завоздушіванію системи.

По-друге , слід враховувати умови пересування. По трасі дотримуючись швидкості до 80 кілометрів на годину, можна подолати приблизно 50 км. Сучасне нове авто класу «В», по заміському шосе, може проїхати до 90 км. За цей час в дорозі, повинна потрапити хоч одна станція АЗС.

При поїздці по місту, особливо в пробках витрата буде більше, так як часто доводиться гальмувати, різко рушати і зупинятися. Необхідно обов’язково враховувати стиль водіння. Динамічний, агресивне керування транспортним засобом, сильно впливає на витрату пального. З цього рекомендується, акуратне і плавне натискання на педаль акселератора, без зайвих маневрів.

Як дотягнути до АЗС

Щоб дістатися своїм ходом до заправки, потрібно їхати економічно. Також на споживання палива впливає і включений кондиціонер. Тому доцільно від нього відмовитися. Хибна думка, що включені фари впливають на витрату.

Бажано закрити всі вікна для поліпшення аеродинаміки. Машини з автоматичною трансмісією, на подив стають економічніше традиційної “механіки”. Правда, це стосується лише сучасних АКПП.

На скільки вистачить бензину, якщо загорілася лампочка? Ненадовго.

Зайвий вантаж може погіршити ситуацію, при наявності причепа, його рекомендується залишити на час.

Не нехтуйте своєчасним відвідуванням заправної станції. Часті поїздки на порожньому баку, змушують двигун отримувати нечисту паливну суміш, що може привести до поломки каталізатора. Ремонт обійдеться в чималу суму грошей. Бруд піднята з дна бака, легко засмічує фільтруючий елемент і всю систему в цілому.

При наявності місця в багажнику, рекомендується возити з собою невелику каністру з лійкою і герметичною кришкою. Мінімальний запас палива допоможе дістатися до найближчої АЗС.

коли загоряється лампочка бензину гранту ~ AUTOTEXNIKA.RU

Скільки залишається бензину, коли запалюється лампочка

Скільки можна проїхати з палаючої лампочкою

Індикатор, що попереджає про малу кількість пального в баку, зазначає залишок пального по-різному, майже все залежить від певної моделі автомобіля. Але якщо загорілася лампочка, в будь-якому випадку це означає, що пального залишилося менше 5-11 л., І щоб мотор не заглох в дорозі, потрібно терміново заправитися.

Наведемо приклад, скільки бензину залишається в бензобаку, коли запалюється лампа, на деяких моделях:

 • KIA Ceed JD – 10-11 л;
 • Рено Logan – 5-7 л;
 • Kia Rio – 7-8 л;
 • Фольксваген Passat b7 – 7-8 л.

Зазвичай, на залишках бензину після загоряння індикатора можна ще проїхати від 50 до 100 км, тут майже все залежить:

 • від обраного швидкісного режиму;
 • динаміки водіння;
 • завантаженості автомобіля;
 • обсяг мотора;
 • умов експлуатації.

Якщо машина їде по пробкам в міському режимі, пальне з бака йде швидше, на трасі бензин витрачається менше.

Водіям, що часта експлуатація автомобіля з порожнім бензобаком може привести до виходу з ладу електробензонасоса. Коли пального в баку мало, насос укупі з бензином захоплює повітря, електромотор починає працювати в важкому режимі.

несправності датчиків

Бензинові датчики не завжди дають вірні свідчення, є різні варіанти дефектів:

 • стрілка рівня пального на щитку приладів завжди вказує повний бак (знаходиться нагорі) незалежно від кількості заправленого пального;
 • індикатор низького рівня бензину постійно палає, навіть якщо бензобак повний;
 • стрілка при включеному запалюванні постійно смикається вгору і вниз, скільки знаходиться бензину в баку, усвідомити нереально;
 • лампочка не запалюється зовсім.

Чому бензиновий датчик може давати невірні показання

Стрілочний індикатор може видавати невірні дані, основних причин дефектів три:

 • не працює сам пристрій, що знаходиться на щитку;
 • є замикання або обрив в проводці;
 • є недоліки в поплавковому датчику рівня палива (ДРП), який розміщений в бензобаку.

Розглянемо, як перевірити показання датчика на автомобілі ВАЗ-2115. ДРП на авто знаходиться в бензобаку, під праворуч, щоб перевірити його, спочатку потрібно дістатися до проводки. Вступаємо так:

Яка відстань можна проїхати якщо загорілася лампочка залишку палива

Партнерська програма Найкраща для заробітку на YouTube join.quizgroup.com?ref=160705 Заробіток в інтернеті без.

Загорілася лампочка , на скільки вистачить палива? Просто про складне

У головному – ДЛЯ Жінок !!! Якщо загорілася лампа бака, на скільки вистачить пального? І чому не можна залишати.

 • знімаємо нижню частину заднього дивана;
 • з електробензонасоса зриваємо штекер;
 • включаємо запалювання – стрілка пристрою в даному випадку відхилятися не повинна, тому що харчування на стрілочний пристрій не подається;
 • далі слід рожевий дріт в роз’ємі з’єднати з масою, стрілка пристрою повинна піднятися наверх до одиниці;
 • якщо стрілка відхилилася до одиниці при включенні запалення і замиканні рожевого дроти на масу, а при знятому штекері перебувала в нижньому положенні «нуль», це означає що проводка і сам датчик на панелі приладів справні, поломка ховається в ДРП;
 • далі необхідно перевірити датчик, для цього відкручуємо гайки кріплення бензонасоса, знімаємо бензинові штуцери, притискає пластинку насоса;
 • після зняття б / насоса необхідно уважно оглянути струмопровідну доріжку на датчику, може бути, на ній є обрив – з плином часу доріжка може перетерти. Ще часто від бензонасоса відвалюється поплавок, при цьому також свідчення рівня пального будуть неправильними.

Як перевірити індикатор рівня палива на Chevrolet Aveo

Часто зустрічається ситуація, коли на авто Chevrolet Авео лампа рівня пального постійно палає незалежно від того, скільки бензину залито в бак. Перевіряємо датчики на машині наступним чином:

 • добираємося до бензонасоса, знявши люк, роз’єднуємо штекер датчика;
 • приєднуємо мультиметр (омметр) до середнього нижньому і середньому верхньому роз’єму на датчику в бензобаку, вимірювальний прилад при справному ДУТ повинен демонструвати близько 200 Ом. Якщо опір нескінченно, в ланцюзі датчика є обрив, якщо воно дуже маленьке, знаходиться замикання;
 • індикаторну лампочку на щитку приладів перевіряємо за допомогою дроту, Плазуни в знятому штекері також середні роз’єми (до яких йдуть жовтуватий і темний дроти);
 • при замиканні проводів лампа на щитку приладів повинна яскраво засвітитися, якщо цього не вийшло, можливо, є проблема з проводкою, або перегоріла сама лампочка ;
 • знявши бензонасос, також перевіряємо стан ДУТ шляхом зовнішнього огляду, для зручності можна зняти поплавок;

Основні проблеми датчик рівня палива – несправний терморезистор. Цей резистор електричним колом (чорним і жовтим проводом) пов’язаний з лампочкою, при зниженні його опору лампа на панелі приладів загоряється.

Бензин, що знаходиться навколо терморезистора, охолоджує датчик, опір в цей момент високе, і лампа не загоряється. Як тільки бензину стає менше, опір падає, на загоряється індикатор малого рівня палива .

Терморезистор не обов’язково встановлювати фірмовий, його можна підібрати з тих деталей, які продаються в радіомагазинах, і тут важливо, щоб його опір було 200 Ом. Міняємо датчик так:

 • розбираємо колбу;
 • відгинаємо один кінець терморезистора, його припаюємо до текстолітової майданчику (чорний дріт на малюнку зверху);
 • другий відведення буде з’єднуватися з дном колби, його необхідно протягнути через циліндрик;
 • завальцовивается текстолітову майданчик в корпусі, тепер до колбочці залишилося тільки припаяти дроти, встановити саморобний датчик на місце.

Потім ставимо на місце бензонасос, перевіряємо роботу індикатора рівня бензину на панелі приладів, лампа повинна працювати справно.

Скільки їхати на лампочці?

4 лютого 2017 годаУказаніе про необхідність заправитися зазвичай супроводжується ще й одноразовим звуковим сигналом. Почуєте цей «дзень» – починайте отсчет.Указаніе про необхідність заправитися зазвичай супроводжується ще й одноразовим звуковим сигналом. Почуєте цей «дзень» – починайте відлік.

Здавалося б, про що тут говорити? Дані про резерв в паливному баку повинні міститися в керівництві по експлуатації автомобіля. Або ще простіше: маршрутний комп’ютер попереджає про низький рівень палива і повідомляє, скільки можна проїхати до заправки. Не завжди. Інші замість конкретних цифр видають лише прочерки, змушуючи панікувати ще дужче.

Однак автори інструкцій часто обмежуються загальними словами. Наприклад, «контрольна лампа низького рівня палива загоряється, коли паливний бак майже порожній». Це цитата з керівництва по експлуатації Hyundai Solaris і Kia Rio. Там же міститься навіть елемент драми: «Вироблення запасу палива може наразити на небезпеку людей, що знаходяться в автомобілі». Страшно …

Чим загрожує «лампочка»

Якщо доводиться виїжджати за місто, на всякий випадок тримайте в багажнику невелику каністру з паливом. Перевірте, щоб вона щільно закривалася. Зручніше, коли вона комплектується лійкою для заправки. Як на цій ілюстрації, напрімер.Еслі доводиться виїжджати за місто, на всякий випадок тримайте в багажнику невелику каністру з паливом. Перевірте, щоб вона щільно закривалася. Зручніше, коли вона комплектується лійкою для заправки. Як на цій ілюстрації, наприклад.

Тим часом «обсихати» погано: можна знайти масу неприємних пригод і для себе, і для машини. Наприклад, спалити бензонасос, якому не буде вистачати охолодження. Крім того, він почне піднімати бруд, яка є в баку будь-якої машини з великим пробігом. Через збідненого суміші може постраждати каталітичний нейтралізатор. Коли двигун працює на високих оборотах, а в нього перестає надходити паливна суміш (наприклад, в затяжному віражі), це може призвести до детонації і подальшого ремонту. Якщо справа відбувається в гірській місцевості, є ризик не подолати підйом. Та й взагалі, будь-яка вимушена зупинка далеко від цивілізації небезпечна. Взимку можна банально замерзнути, боячись відійти від машини. Думаєте, вигадки? На жаль, так буває. І не тільки в Сибіру і на Далекому Сході, а навіть в центральній смузі Росії. До речі, почитайте на дозвіллі,

Щоб знизити споживання палива, вимкніть кондиціонер. Це дуже ненажерливий агрегат.Чтоби знизити споживання палива, вимкніть кондиціонер. Це дуже ненажерливий агрегат.

Насправді і у Соляріса, і у Ріо в резерві не так мало: 7-8 літрів, як кажуть власники таких машин.

Так, може бути, варто привести такі цифри, попередньо перевіривши? Для концерну це цілком посильне завдання.

Порада

Або з керівництва по експлуатації нового Hyundai Solaris, який ось-ось з’явиться на російському ринку, цей хоррор вже прибрали? Цікаво буде перевірити, коли ми з ним познайомимося.

Подібні екзерсиси зустрічаються в інструкціях трьох бестселерів – Renault Logan, Renault Duster, Lada Largus. Як під копірку: «Якщо лампа спалахує і не гасне, необхідно терміново заправити бак паливом». При цьому в керівництві родинного Renault Sanderо вказано чітко – «з моменту першого загорання сигнальної лампочки ви можете проїхати ще 50 км».

В інструкції до Ладі Весті є згадка про контрольну лампі, і докладніше повинно бути розказано у відповідному розділі, однак посилання веде в нікуди. Немає навіть такого розділу, як «Експлуатація автомобіля».

Є «Знайомство», «Водіння», «Догляд» та «Практичні поради». Навпаки, у Лади 4 × 4 – конкретні дані (дивіться в таблиці). Те ж і у Chevrolet Niva. Схоже на спадщину радянських часів.

Але так само точні і японці, і європейці (німці і чехи).

Залиште режим Power до кращих часів. Переходьте в Eco Mode, уникайте різких розгонів і торможеній.Оставьте режим Power до кращих часів. Переходьте в Eco Mode, уникайте різких розгонів і гальмувань.

Відставити паніку!

Як бачите, щоб знайти відповідь на питання, скільки і як далеко можна їхати «на лампочці», я простудіював інструкції по експлуатації найпопулярніших автомобілів в Росії. Дані звів в таблицю.

Висновок: мінімальний запас палива, який забезпечують нам автовиробники, – 5 літрів, в більшості випадків – близько 7 літрів. Цього має вистачати як мінімум на 90 кілометрів при їзді по заміській трасі на машині В-класу.

Так що панікувати, побачивши палаючу лампу низького рівня палива або письмове попередження про те, що бак майже порожній, не варто – якщо ви, звичайно, не в тундрі або пустелі. До заправки дотягнете.

Щоб дізнатися, де знаходиться найближча, подивіться карту навігатора, включивши POI і поставивши фільтр по АЗС. Немає штурмана – зупиніться, щоб скористатися смартфоном або планшетом. Короткочасна зупинка не зашкодить.

Звичайно, краще знайти мережеву заправку з якісним бензином, але якщо немає гарантії, що така поруч, краще не ризикувати і заправитися на першій же – мінімально. Доїдете до пристойної – заллєте повний бак і розбавити паливо сумнівної якості.

І почекайте пару секунд після включення запалення до пуску мотора: нехай насос набере нормального бензину.

Загальна риса чемпіонів по економічності (серед них – Volkswagen XL1, що споживає всього літр палива на 100 км шляху) – бездоганна обтекаемость.Общая риса чемпіонів по економічності (серед них – Volkswagen XL1, що споживає всього літр палива на 100 км шляху) – бездоганна обтічність.

Ми повземо, шкутильгаючи в імлі …

Як дотягнути до заправки? Закрити вікна, щоб поліпшити аеродинаміку, і вимкнути кондиціонер, якщо це можливо (кліматична установка – серйозний енергоспоживачів). Вимикати музику безглуздо, вона багато не з’їсть.

Залиште і світло фар – інакше заощадите на безпеки, що робити не можна, що б не трапилося. Рухатися треба максимально рівномірно, без різких розгонів і гальмувань, на вищій передачі, зі швидкістю близько 80 км / ч (не в населених пунктах).

Наш редактор в 2008 році з’їздив так до Пітера і назад на одному баку за кермом 170-сильного Volvo.

Круїз-контроль – хороший інструмент для економії палива. Потрібно тільки навчитися правильно їм пользоваться.Круіз-контроль – хороший інструмент для економії палива. Потрібно тільки навчитися правильно ним користуватися.

Зверніть увагу

Для підтримки певної швидкості в середині минулого століття винайдений круїз-контроль, він же темпомат, який сьогодні є у більшості машин.

Автомобілі з новими автоматичними коробками передач в принципі більш економічні, ніж машини з механікою – вони змінюють передачі за певним алгоритмом, а не абияк, і навчені в першу чергу берегти паливо. Але і в сучасних автомобілях з МКП (наприклад, Lada Vesta) вбудовані «підказники перемикання передач» (термін автоваза).

І навіть в древніх Жигулях є економетр, який підказує оптимальний режим їзди. А в іномарках останнього покоління, як правило, можна вибрати відповідний режим роботи силового агрегату, натиснувши кнопку Eco. Використовуйте максимум доступних інструментів.

Якщо можете, перевірте тиск в шинах і доведіть його до запропонованого (дані є на зворотному боці лючка бензобака або на табличці в дверному отворі). Ви подорожуєте, на даху – бокс, а на хвості – причіп? Щоб доїхати до заправки, позбудьтеся від того і іншого, заберете, коли палива буде повно.

Але взагалі, бажаємо вам ніколи не бачити лампочку резерву палива палаючої, завжди заправляти бак під пробку, а якщо іноді виїжджаєте за місто, тримати в багажнику хоча б п’ятилітрову каністру з вбудованою лійкою.

Варто недорого, рублів 500, багато місця не займає. Якщо закривається щільно, герметично – навіть не пахне. Пластикові пляшки з бензином возити не радимо: вони небезпечніші каністр. А автомобіль згоряє дотла за пару хвилин.

І останнє: керівництва по експлуатації – цікаве чтиво. Раджу.

Сторінка з керівництва по експлуатації Lada 4 × 4 (екс- «Нива»). Все чітко і гранично ясно.Страніца з керівництва по експлуатації Lada 4 × 4 (екс- «Нива»). Все чітко і гранично ясно.

Марка, модель Резерв палива, як зазначено в керівництві з експлуатації Примітки
Hyundai Solaris Немає даних, «контрольна лампа загоряється, коли паливний бак майже порожній». За даними користувачів, у Соляріса в резерві не менше 7 л, яких повинно вистачити на 100 км по заміській дорозі.
Kia Rio аналогічно аналогічно
Volkswagen Polo «Постійно горить при залишку палива в баку приблизно на 80 км шляху». І тут, за словами користувачів, резерв становить 7-8 л, не менше ніж на 100 км.
Skoda Rapid «Контрольна лампа спалахує, коли в баку залишається приблизно менше 7 літрів палива» У Рапіда кілька варіантів силових агрегатів. Але навіть в найпотужнішій версії резерву повинно вистачити більш ніж на 100 км.
Renault Duster Немає даних, «якщо лампа загоряється і не гасне, необхідно терміново заправити бак паливом». За словами власників, резерв не менше 7 л (часто говорять про 8 літрах), повинно вистачити на 90 км.
Renault Logan аналогічно Резерв – близько 5 л, повинно вистачити на 90 км.
Lada Largus аналогічно аналогічно
Renault Sandero «З моменту першого загорання сигнальної лампочки ви можете проїхати ще 50 км». Насправді резерв в баку не менше 5 л, можливо, 7. 
Lada Granta Немає даних, «спалахує жовтим при необхідності дозаправки щоб уникнути перебоїв в роботі двигуна». Власники стверджують, що резерв близько 8 літрів. Більш ніж на 100 км шляху!
Lada Kalina аналогічно аналогічно
Lada Vesta Немає даних, відповідний пункт в керівництві по експлуатації знайти не вдалося. Резерв складає 7-8 л, також на 100 км шляху і більш.
Lada XRAY «З моменту першого загорання сигнальної лами Ви зможете проїхати близько 50 км». Резерв в баку – 6-7 л палива. Як у Renault Sandero.
Lada 4 × 4 «Горить оранжевим кольором, коли в паливному баку залишилося менше 4-6,5 л». «Нива», тобто Lada 4 × 4 – не самий економічний автомобіль. Мінімальна витрата, за паспортними даними, дорівнює 9,1 л. на 100 км. Разом у вас в запасі менше 90 км. На жаль.
Chevrolet Niva аналогічно аналогічно
Toyota Camry «Вказує, що залишилося приблизно 10,5 л палива або менш». Такого запасу має вистачити ще на цілих 100 км!
Toyota RAV4 «Показує, що залишок палива складає 9,0 л або менше». Мінімальна витрата палива по шосе версії з 2,0-літровим двигуном – 6,3 л на 100 км. Але не варто спокушатися і ризикувати. Заправляйтеся, як тільки з’явиться можливість.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…