На будь-якому легковому авто з бензиновим мотором бензонасос призначений для подачі пального під тиском з бензобака в дозуючий пристрій – залежно від модифікації двигуна на автомобілях ВАЗ паливна система буває инжекторной або карбюраторної.

Де знаходиться бензонасос на ВАЗ 2110

На ВАЗ 2110 бензонасос може бути електричним або механічним. Його вигляд залежить від типу паливної системи, яка встановлена ​​на двигуні.

БН (бензонасос) на карбюраторному двигуні «десятки» знаходиться позаду клапанної кришки, біля розподільника, а на автомобілях з інжекторним мотором він розташований в паливному баку.

Якщо бензонасос починає давати збій, ДВС не розвиває обороти і не тягне, а часом силовий агрегат і зовсім не запускається.

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Схема бензонасоса ВАЗ 2110

Пристрій електробензонасоса 2110 досить просте – вузол являє собою електромотор, на який надходить харчування 12 В. Бензонасос встановлюється в корпусі, а на його вході монтується сіточка, тобто фільтр грубої очистки. Завдяки фільтруючому елементу частки бруду не проникають в корпус насоса, що оберігає пристрій від засмічення.

В електричну схему БН ВАЗ входять такі елементи:

 • Блок управління двигуном.
 • Ключ запалювання.
 • Електропроводка.
 • Реле.
 • Запобіжник.
 • Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту
 • На ВАЗ 2110, які випускалися до 2000 року, встановлювалися механічні бензонасос.
 • Складається такий БН з наступних частин:
 • Металевого корпусу.
 • Поворотної пружини.
 • Верхньої кришки.
 • Двох клапанів.
 • Штовхача з діафрагмою.

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Закачування палива з бензобака виконується завдяки коливанням діафрагми, відкриття і закриття клапанів. Діафрагма з штовхачем приводиться в рух від ексцентрика розподільного, на нижньому корпусі бензонасоса присутній важіль ручної підкачки палива.

Харчування бензонасоса ВАЗ 2110

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Під час повороту ключа запалювання на клеми бензонасоса через реле підключений до джерела живлення, і БН починає качати паливо. Коли вхідні магістраль паливопроводу заповниться бензином, ЕБУ через реле подає команду відключити напругу – паливна система повністю готова до запуску ДВС, залишається лише прокрутити стартером двигун.

Ваз 2110 не качає бензонасос, причини

Спочатку розглянемо несправності механічного БН. Всі елементи автомобільного ДВС схильні до старіння і зносу, точно також під впливом часу виробляється ресурс у механічного бензонасоса.

До основних несправностей механічного пристрою відносяться:

 • Поломки клапанів.
 • Розтріскування діафрагми.
 • Викривлення корпусів.

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

При пропущенні діафрагмою повітря бензонасос може перестати закачувати паливо в карбюратор, також через рвану мембрану бензин потрапляє в картер, де змішується з руховим маслом.

При попаданні палива в масло витрата палива різко підвищується, а сам мотор починає погано запускатися, особливо, якщо він прогрітий. Перевірити наявність палива в картері досить просто – якщо підпалити запальничкою масляний щуп, відбудеться загоряння.

Крім того, з масляного картера буде пахнути паливом.

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Частим дефектом, що виникають в механічних бензонасосах, є викривлення поверхні в точці кріплення БН до корпусу допоміжних пристроїв. При деформації поверхні моторне масло починає підтікати в стику між площинами.

Тепер що стосується електробензонасоса.

Якщо він перестав функціонувати, причин виниклої поломки може бути кілька:

 • Згорів моторчик бензонасоса.
 • Перестало працювати реле.
 • Згорів запобіжник.
 • Пошкоджено електропроводка.
 • Вихід з ладу блоку управління мотором.

Як перевірити бензонасос ВАЗ 2110

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Коли водій на автомобілі з інжекторним ДВС включає запалювання, електродвигуни починає функціонувати – при цьому чутно специфічне дзижчання. Якщо ж не відзначається ніяких звуків, значить бензонасос не качає паливо.

Ще одна характерна поломка електробензонасоса – закачування палива виконується, однак функціонування супроводжується сильним шумом. Якщо бензонасос шумить – це явна ознака того, що цей пристрій не «проживе» довго, і скоро вийде з ладу.

Де знаходяться реле і запобіжник бензонасоса

У будь-який електросхемі реле призначене для розмикання і замикання ланцюга, його основною роллю є захист елементів електричної схеми від високого пускового струму. Під час запуску двигуна струм, який потрібен для прокручування стартера, становить 80-300 Ампер, і якщо не буде встановлено реле, може постраждати будь-який компонент електронних схем.

На «десятках» реле бензонасоса стандартне, в пластмасовому корпусі розташована електромагнітна котушка і сердечник, при подачі напруги завдяки електромагнітному полю відбувається замикання контактів. На ВАЗ 2110 реле чотирьохконтактного і розраховане на струм в 30 Ампер.

Реле бензонасоса на «десятці» (інжектор) розташоване в салоні авто, під панеллю приладів, біля центральної консолі. Після демонтажу захисного пластмасового кожуха, з трьох розташованих тут елементів, реле, яке відповідає за роботу бензонасоса, буде знаходиться по центру (на рис. Під номером 5). Запобіжник бензонасоса знаходиться зліва від реле.

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Як замінити запобіжник бензонасоса

Для заміни запобіжника бензонасоса відкрутіть два гвинти захисного кожуха і демонтуйте його. Далі вийміть запобіжник і перевірте його стан, а заодно і цілісність контактів, в яких розташований запобіжник. Якщо він перегорів, встановіть на його місце новий. Досить часто буває так, що запобіжник перегорає одразу ж після заміни. Основні причини такого явища:

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

 • Замикання в електропроводці.
 • «Коротя» сам бензонасос.

Як перевірити і замінити реле бензонасоса

Якщо електробензонасос під час включення запалювання не подає ознак життя, це зовсім не означає, що він згорів. Причиною поломки також може бути «релюшкой». Найбільш простий метод перевірки реле бензонасоса на слух – під час включення запалювання воно повинно клацати. Якщо ж клацання не чути, значить, найімовірніше, реле несправне.

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Однак все не так просто – поломка може бути «хитрої», наприклад, машина не запускається з першого разу. Причиною поломки можуть бути підгорілі контакти реле.

В такому випадку перевірити працездатність насоса дуже просто:

 1. Зніміть захисний кожух, який приховує колодку з запобіжниками і реле.
 2. Відкрутіть кріплення колодки і вийміть її, вона залишиться триматися на проводах.
 3. Висмикніть реле з колодки і поставте перемичку між 2-ма протилежними контактами, так, ми подамо харчування безпосередньо на бензонасос.
 4. Якщо електромотор бензонасоса при такому з’єднанні починає шуміти, значить, швидше за все, сам бензонасос робочий, і несправність криється в реле. В такому випадку замініть реле.

Фільтри грубого і тонкого очищення палива: де знаходяться коли і як змінювати

Російський бензин не завжди відповідає вимогам якості, тому з часом через погане палива в паливному баку накопичується осад.

Бруд також забиває сітку електробензонасоса, в результаті накопичення бруду пальне не повністю потрапляє в паливопровід, і в функціонуванні двигуна з’являються перебої.

Для усунення несправності треба замінити або очистити фільтр грубої очистки. Однак щоб дістатися до сіточки, необхідно знімати бензонасос.

Зверніть увагу

Перед розбиранням в паливній системі потрібно знизити тиск, в іншому випадку під час відвернення штуцерів паливопроводу паливо може залити весь салон транспортного засобу. Для відведення тиску вийміть запобіжник бензонасоса, запустіть двигун і почекайте, поки він затихне. Заміна сітки бензонасоса на «десятці» (інжектор) виконується таким чином:

 1. Вимкніть запалювання.
 2. У салоні на задньому сидінні знайдіть петлі і потягніть за них, щоб відкинути вперед нижні сидіння (праве і ліве).
 3. Під сидінням на днище розташований люк, кріпиться він на двох саморезах.
 4. Відкрутіть шурупи і демонтуйте люк.
 5. Роз’єднувач штекер з проводами, за допомогою яких на електробензонасос підключений до джерела живлення, для чого відігніть фіксатор і отдерните частини роз’єму один від одного.
 6. Відкрутіть штуцери паливних трубок – головною подачі і «обратки» (ключем на 17 мм).
 7. Відкрутіть гайки притискної пластини бензонасоса, тут 8 кріплень (ключем на 7 мм).
 8. Оскільки гайки дрібні, краще скласти їх в якусь банку, інакше можете втратити їх. Зніміть пластину і вийміть з паливного бака насос в зборі. Насос потрібно знімати разом з кільцем ущільнювача, піднімайте насос акуратно, щоб уникнути пошкодження датчика рівня палива. Під час вилучення корпусу потрібно нахилити бензонасос, щоб він вийшов з бака.
 9. Зніміть з бензонасоса сітку і встановіть нову деталь.
 10. Встановіть бензонасос на місце.

Ні харчування на бензонасосі 2110, як перевірити і усунути

Проводка виходить на БН в кількості трьох проводів: показник рівня палива, негативний і позитивний. Причиною того, що бензонасос не качає, може бути елементарна відсутність харчування.

Для перевірки харчування на бензонасос необхідно взяти лампу на 12 Вольт і прикріпити її проводу на негативний і позитивний контакти на зовнішньому роз’ємі БН. Коли ви повернете ключ запалювання, контрольна лампочка повинна загорітися. Якщо цього не відбулося, то проблема полягає в зовнішніх ланцюгах.

Для цього по черзі підключіть негативний і позитивний контакти, демонтовані з роз’єму БН, до маси паливного насоса, а потім до реле.

Якщо негативний контакт знаходиться на масі, запалювання включене і лампа моргнула, значить контакт неробочий, лампа не моргнула, значить неробочий позитивний контакт. Якщо контакт на реле, і лампа запалилася, значить проводка пошкоджена на ділянці від БН до реле.

Згорів моторчик бензонасоса, як перевірити і замінити

Ще однією причиною виходу бензонасоса з ладу може бути поломка моторчика – ключового елемента, ганяє паливо. Його працездатність перевіряється тієї ж лампочкою: прикріпіть її проводу до будь-якої клеми моторчика і перейдіть запалювання. Якщо лампочка моргнула, моторчик можна викидати.

Поради профі

Рекомендуємо подивитися наступне відео:

Бензонасос ВАЗ 2110: ознаки несправності:

У даній статті буде розказано про те, для яких цілей служить бензонасос ВАЗ 2110. Як ви знаєте, серце будь-якої машини – це двигун внутрішнього згоряння. З його допомогою автомобіль приводиться в рух. Серед основних систем, які є найважливішими в машині, виділяється паливна.

Саме з її допомогою відбувається подача бензину від бака, який знаходиться в задній частині автомобіля, до двигуна внутрішнього згоряння. За допомогою бензонасоса забезпечується безперебійна накачування бензину під необхідним тиском. Причому працює бензонасос в різних режимах, залежить все від навантаження на сам двигун, його насичення і продуктивності.

І не забувайте про запобіжник бензонасоса ВАЗ 2110, якщо раптом немає подачі палива, перевірте його в першу чергу.

функціонування насоса

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Під час експлуатації автомобіля може статися все що завгодно. Зокрема, можлива поломка бензонасоса. Або ж забруднення паливного бака, отже, фільтра, встановленого в нижній частині насоса. Варто звернути увагу на те, що автомобілі ВАЗ дуже популярні в нашій країні. Дуже багато запчастин на них, знайти їх можна в будь-якому автомагазині. Правда, не завжди якість виробів хороше. На ринку часом трапляються відверті підробки, які не зможуть прослужити і декількох місяців. Звичайно, нарватися на неякісну запчастина можна навіть в тому випадку, якщо ви купуєте її для автомобіля іноземного виробництва. Термін служби насоса ВАЗ 2110 становить близько 100 тисяч км. Якщо взяти до уваги той факт, що в середньому за рік автомобіліст приїжджає близько 30 тисяч кілометрів, то в часовому проміжку термін служби насоса складе близько трьох років. Після цього необхідна заміна бензонасоса ВАЗ 2110.

ознаки несправності

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Існує кілька ознак поломки паливного насоса. Звук, з яким він працює, можна почути в момент включення запалювання. У цей час відбувається нагнітання бензину в паливну рампу для досягнення необхідного мінімального значення тиску. Якщо раптом звук почав змінюватися, швидше за все, є поломка насоса. Також сторонні шуми можуть говорити про несправності. Якщо автомобіль рухається з ривками, погано розвиває обороти двигун. Або ж насилу пересувається на першій або другій швидкості, швидше за все, причина криється в тому, що бензонасос не може забезпечити нормальний рівень тиску в паливній системі. При цьому двигун внутрішнього згоряння може раптово зупинитися, так як не працює бензонасос ВАЗ 2110. інжектор функціонує тільки за умови, що в рампі підтримується певний тиск. А створює його насос.

Тиск в системі

А тепер про те, як визначити несправність паливного насоса. А також про те, як діагностувати його поломки на ранніх стадіях.

Якщо раптом все вищесказане симптоми почали проявлятися, необхідно перетиснути паливний шланг обратки, щоб визначити, чи є в системі тиск. При цьому необхідно здійснювати цю дію як можна різкіше.

важливо

Як правило, максимальне значення тиску в паливній рампі становить близько 7 кгс / см2. В середньому ж більш-менш нормальний бензонасос показує тиск на виході близько 5 кгс / см2.

В інструкції з експлуатації автомобіля можна прочитати, що мінімально допустиме значення тиску становить близько 4 кгс / см2. Але це в теорії, практика показує, що за умови, якщо насос розвиває такий тиск, він ще може досить довго прослужити. Але заміна бензонасоса ВАЗ 2110 все одно буде потрібно.

Перевірка тиску

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Але не слід забувати, що автовиробник писав всі свої вимоги, спираючись на проведені експерименти. Якщо бензонасос НЕ накачує в систему паливо під тиском 4 кгс / см2, то кращий вихід з положення буде встановити новий елемент. Звичайно, цілком можливо, що просто ніколи не чистився фільтр в нижній частині бензонасоса. Якщо його замінити, то не виключено, що рівень тиску, який створює бензонасос ВАЗ 2110, значно зросте. І його буде цілком достатньо, щоб автомобіль мав нормальну прийомистість і динаміку при русі на високій швидкості. Умовно можна провести невелику діагностику паливного насоса, від’єднавши від рампи бензопровід. Півторалітрова пляшка при включенні харчування на насос повинна набігти рівно за хвилину. Така перевірка дуже відносна, вона може бути виконана тільки в тому випадку,

сторонні звуки

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Якщо раптом присутній сторонній звук при роботі бензонасоса, вам буде потрібно повністю його знімати. Варто відзначити, що бензонасос ВАЗ 2110 складається з декількох частин, в основі знаходиться електричний двигун. Він приводить в рух крильчатку, яка виробляє перекачування бензину з бака в паливопровід. Як правило, сторонні звуки з’являються під час зносу безпосередньо двигуна або ж при надмірному забрудненні сітки, а також установки неоригінальною. Якщо раптом у вас з’явився такий симптом, необхідно або зробити заміну, або ремонт цього механізму, так як дуже великий ризик того, що найближчим часом цей вузол просто вийде з ладу.

Реле й запобіжник

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Якщо раптом перестав заводитися двигун, не варто відразу звинувачувати в усьому безпосередньо паливний насос. Насамперед переконайтеся в тому, що реле включення справно. Також обов’язково перевірте запобіжник бензонасоса ВАЗ 2110, надходить чи він працює від акумуляторної батареї. Реле, яке включає паливний насос десятки, розташоване в додатковому відсіку, який знаходиться в ногах пасажира. Буває таке, що зникає контакт в самій колодці підключення реле. Тому досить тільки витягнути і встановити за новою це реле. Якщо автомобіль досить старий, то цілком можливо, що почала руйнуватися друкована плата. У місці пайки утворюються невеликі тріщини, які не дають току нормально протікати. В результаті цього реле бензонасоса ВАЗ 2110 не включається.

З яких причин може не качати бензонасос на ВАЗ-2110

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонтуБезперебійна робота автомобіля ВАЗ-2110 безпосередньо залежить від паливної системи. Якщо її не підтримувати в належному стані, вона дуже швидко вийде з ладу. Тому, коли машина з ранку не заводиться, з’явилася проблема в системі подачі палива. У більшості випадків вона пов’язана зі станом бензонасоса. Головна роль бензонасоса – подача палива і підтримання тиску.

діагностика бензонасоса

Якщо бензобак повний, акумулятор в нормальному стані, свічки сухі і дають іскру, а стартер обертає двигун, то причина в бензонасосі.

Найбільш поширена причина – після включення запалення не надходить харчування до бензонасосу. Точно так же вона проявляється при русі автомобіля, коли пропадає харчування і мотор починає глухнути.

Ще один важливий нюанс – це подача необхідної кількості пального.

Насос може бути робочим, видавати гул і дзижчання, тобто подача харчування відбувається, але не виробляти необхідного тиску.

Нормальним вважається тиск в паливній системі при робочому бензонасосі більше 3 бар. Це тиск збирається в паливній рампі і відповідає показнику від 300 кПа. Щоб перевірити стан, потрібно взяти манометр і виміряти тиск в паливній рейці, враховуючи ті показники, що вважаються нормою для кожної окремої моделі.

Для ВАЗ-2110 з інжектором тиск, в момент включення запалювання, показувати повинна не менше, ніж три атмосфери, на холостому ходу – 2,5, а при натисненні педалі газу – від 2,5 до 3 атмосфер. Цей метод дозволяє точно визначити:

 1. Вихід регулятора тиску в рампі з ладу.
 2. Несправність бензонасоса або зниження ефективності роботи через зношування.
 3. Сильне забруднення фільтра або сітки.

Зниження тиску веде до того, що двигун не заводиться або запуск відбувається з працею, починає троить, під час роботи з’являються провали. Якщо виною цьому є насос, то, можливо, забилася сіточка грубої очистки бензонасоса.

У цій ситуації немає необхідності міняти весь агрегат, можна почистити сіточку або поставити нову. Якщо ви підозрюєте, що не надходить харчування на бензонасос, потрібно включити запалювання і слухати. Під час роботи бензонасоса повинно чутися легке дзижчання або гул.

Порада

А якщо нічого не чути, то з’явилася проблема з роботою бензонасоса або проводкою до нього.

В головний список причин, за якими не качає бензонасос на автомобілі ВАЗ-2110 можна віднести:

 • несправність запобіжника;
 • неробочий реле;
 • поломка моторчика;
 • окислення контактів в проводці, що веде до бензонасосу;
 • поломка бензонасоса.

проводка

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонтуМайже на всіх моделях авто проводка на бензонасос складається з трьох проводів: «плюсової», «мінусовій» і провід для визначення кількості палива в баку. Якщо бензонасос перестав качати, можливо, пошкоджена проводка. Перевірити харчування можна за допомогою лампи на 12 Вт, живити її з зовнішнього роз’єму бензонасоса. При включеному запалюванні лампочка повинна загорітися. Якщо ні, значить, десь порушена зовнішня ланцюг.

Щоб перевірити зовнішню проводку, потрібно по черзі підключити «плюсової» і «мінусової» контакти, зняті з роз’єму живлення паливного насоса. Треба замкнути «мінусовій» контакт на масу, після чого лампочка засвітиться при включенні запалення.

Так, можна визначити, що контакт в неробочому стані. Якщо лампа не загорілася, то пошкоджений «плюсової» контакт. Розміщення контакту на реле, при якому лампочка не горить, можливо, є порушення проводки на відрізку від реле до бензонасоса.

Чому ВАЗ-2110 інжектор погано заводиться

електромотор

Якщо пошук проблеми в паливній рампі і проводці не дав результату, потрібно перевірити моторчик бензонасоса. Він відповідає за циркуляції рідини у внутрішній частині паливного насоса.

При перевірці необхідно враховувати, що через деякий проміжок часу клеми на бензонасосі можуть окислюватися, і харчування не буде. Це теж нерідко стає причиною, по якій бензонасос перестав працювати.

Це означає, що моторчик, швидше за все, робочий, але треба зачистити і піджати клеми.

Контакт маси

На неполадки з масою бензонасоса здатний вказати неправильно показує датчик рівня палива. Погане кріплення маси може призвести до того, що бензонасос перестане качати паливо. Провід маси розташований під приладової дошкою і проходить через весь салон автомобіля. Необхідно його знайти, зачистити контакти і як слід закріпити на бензонасосі.

реле

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонтуПоруч з масою, під приладової дошкою, розташоване реле бензонасоса. Робоча реле після включення запалення дозволяє насосу за кілька секунд створити необхідний тиск в системі, після чого відключається. При повороті ключа в запаленні можна почути тихий клацання, який означає, що реле бензонасоса включилося, і точно такий же при його відключенні. Якщо реле не видає клацань, то проблема в ньому або в його контактах. Тоді його бажано замінити новим.

У пошуках причини неробочого бензонасоса потрібно перевірити і запобіжник. Він розташовується під капотом і має опір 15 А. Його потрібно уважно оглянути, якщо він не робочий, то слід замінити новим.

Бензонасос в автомобілі ВАЗ-2110 занурений в бензин для активного охолодження, і погана звичка водити машину з мінімальною кількістю бензину в баку, може дуже скоро привести мотор бензонасоса до неробочому станом через підгоряння.

Чому бензонасос на ВАЗ 2110 не працює – з’ясовуємо і усуваємо причини

Завдання бензонасоса – забезпечення паливом двигуна. Причому, він не просто його хитає, а подає в необхідному, строго дозованому кількості, в залежності від того, скільки саме зараз потрібно.

Плюс до цього – працює для підтримки оптимального тиску в усій паливної магістралі. Сьогодні ми поговоримо про те, чому іноді не працює бензонасос на ВАЗ 2110, як з цим боротися.

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

бензонасос

Як працює сучасний насос?

На зміну карбюратора прийшов сучасний, більш надійний інжектор, тому багато власників навіть перших «десяток» сьогодні намагаються модернізувати свої автомобілі, прибираючи карбюратор. І правильно роблять! Але разом з інжектором потрібно замінити також деякі інші системи.

У карбюраторних автомобілях застосовується мембранний насос, він качає паливо, коли працює двигун. Там же, де встановлений інжектор, електричний бензонасос включається, створюючи необхідний тиск ще перед тим, як двигун запуститься.

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Схема роботи бензонасоса

Тобто, харчується він від акумулятора. Якщо на ВАЗ 2110 встановлений інжектор, то продуктивність, а також економічність автомобіля незрівнянно вище.

Для електричного бензонасоса всі дані, що дозволяють йому правильно працювати, подаються від комп’ютера. Але, як відомо, скоєних агрегатів, як і вічного двигуна, не існує, тому час від часу насос на ВАЗ 2110 (інжектор) потрібно розібрати, щоб зробити його ремонт.

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Пристрій паливної системи

Чому барахлить?

Розглянемо основні несправності.

 1. Головною, найпоширенішою причиною того, що бензонасос сильно гуде, не справляється зі своїми функціями, є система фільтрації, яка включає паливні фільтри, а також спеціальну сітку, яка знаходиться всередині бензонасоса. Запідозрити, що винуватці саме тут, можна за такими ознаками:
  • ваш бензонасос гуде значно сильніше, ніж зазвичай. Причому, прислухатися до нього потрібно саме тоді, коли він запускається, відразу після повороту ключа запалювання. Коли вже включається мотор, ви навряд чи почуєте, що насос гуде, адже до нього приєднаються звуки працюючого двигуна. До того ж, слід знати, що бензонасос ВАЗ 2110 гуде сильно сам по собі, а заглушає його шум паливо в баку, де він знаходиться. Тому слід, сідаючи в машину, не включати відразу музику, а прислухатися, як працюють всі її системи;
  • в роботі двигуна трапляються провали, що також говорить про те, що паливо подається з перебоями через забруднення системи фільтрації;• на ці ж несправності вказує падіння потужності. Швидше за все, сітка забита мікрочастинками різної бруду, яка потрапляє в бензобак разом з паливом, або ж утворюється там же через конденсату і процесів корозії.
 2. Збільшено зазори, наявні в нагнітачі. Про цю несправність може свідчити натужний звук. Чути, що він працює з навантаженням. Крім того, падає потужність, у ВАЗ 2110 (інжектор) погана прийомистість. Зазори збільшуються з кількох причин. Взимку може кристалізуватися конденсат, влітку – знижується щільність палива, через що бензонасос гірше охолоджується і змащується. Те й інше провокує утворення подряпин, раковин, виїмок, за рахунок чого збільшуються зазори;
 3. Бензонасос раптово зупиняється через клина нагнітача, як наслідок – поломки вилки, яка з’єднує вали нагнітача і електродвигуна. При цьому перегорає запобіжник. Слід негайно вимкнути запалювання. Є побоювання, що при зупинці насоса і збільшенні струму бензин може спалахнути;
 4. Крім того, не можна виключити несправності електроніки, що передає сигнали на бензонасос. Перш ніж починати її ремонт, слід перевірити надійність всіх з’єднань і проводки.

Ремонтні роботи

На карбюраторному ВАЗ 2110 легше замінити бензонасос при необхідності. Він розташований під капотом, і підібратися до нього не складно. Досить від’єднати трубопроводи, потім відкрутити сам насос.

Електричний бензонасос, що встановлюється на інжекторних машину, знаходиться безпосередньо в бензобаку, тому підібратися до нього складніше, це робиться з салону, знявши заднє сидіння.

Всі бензонасоси розбірні. Після зняття кришки витягується сітка і оцінюється її стан. Звичайно, її можна промити, але ще краще – відразу замінити. До того, як починати ремонт, слід придбати ремкомплект, який обов’язково комплектується сіткою.

профілактика

Власне, профілактика необхідна всім системам і вузлів автомобіля. Але найчастіше в «пропущеної» дрібної несправності бензонасоса, що призвела до надалі його вихід з ладу, винен сам водій.

потрібно:

 • прислухатися до того, як працює автомобіль, а не його музична частина;
 • регулярно перевіряти, в якому стані фільтри, вчасно їх міняти;
 • хоча б після зими (а краще – коли приходить зміна сезону) знімати і промивати бензобак. При цьому – перевіряти справність бензонасоса і міняти в ньому сіточку.
 • Веніамін
 • Роздрукувати

Чому не працює бензонасос на ваз 2110

Бензонасос на ВАЗ-2110 погружного типу, встановлений в бензобаку, розташованому під днищем кузова автомобіля, в районі заднього сидіння.

При включенні запалювання, водій повинен почути звук його роботи, так як він в цей момент піднімає тиск в паливо проводі, системи харчування двигуна.

В роботі бензонасоса беруть участь електронний блок управління, реле включення бензонасоса і запобіжник, що захищає електричний ланцюг його включення від перевантажень.

Якщо після повороту ключа запалювання в положення включено Ви не чуєте не великого по тривалості звуку працюючого бензонасоса, то двигун Вашого автомобіля не заведеться. Починати шукати причину даної несправності потрібно з перевірки запобіжника.

Шукати його потрібно не в монтажному блоці, а в салоні автомобіля. Для цього Вам доведеться з правого пасажирського боку передньої консолі відкрутити пару саморізів і прибрати пластмасовий щиток. У цьому випадку Ви побачите перед собою три стоять реле і три запобіжника.

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

В середині цього ряду буде знаходитися реле бензонасоса, а зліва від нього запобіжник, що захищає електричні ланцюга бензонасоса і форсунок.

Виймаємо і перевіряємо його цілісність, а заодно необхідно подивитися і стан контактів, в яких він розташовується. Якщо вони окислені, то їх необхідно зачистити.

Якщо запобіжник цілий і неушкоджений, то далі потрібно замінити стоїть поруч з ним реле бензонасоса на свідомо справний, або попросити у знайомих водіїв «десяток», або доведеться придбати нове.

Якщо вже й в цьому випадку бензонасос не заробив, то далі Вам доведеться і його працездатність перевірити. Щоб до нього добратися доведеться прибрати подушку заднього сидіння. Під ним Ви побачите люк закритий металевою кришкою, відвертає гвинти кріплення лючка і в нинішньому отворі побачите верхню частину бензобака, де і встановлено бензонасос.

Не включається бензонасос ваз 2110? Популярні поломки і способи самостійного ремонту

Роз’єднувати колодку проводів і спробуйте живити бензонасос на пряму від акумуляторної батареї. Якщо він почне працювати, то несправність потрібно шукати або в проводах, що йдуть від бензонасоса або в електронному блоці управління (ЕБУ).

У разі встановлення охоронної сигналізації на Вашому автомобілі, в якій є функція відключення бензонасоса, то плюсової провід живлення бензонасоса розрізаний і в його розрив встановлено додаткове реле, яке в разі злому автомобіля повинно відключати бензонасос, щоб двигун заглох і більше не заводився. В цьому випадку необхідно перевірити і це реле.

Якщо Ваші дії по усуненню цієї несправності не привели до успіху, то доведеться звертатися на СТО до діагностам, так як перевірити електронний блок управління своїми силами навряд чи вдасться.

Поділіться статтею з друзями:

Бензонасос. Симптоми несправності, проблеми паливної системи. – ФОП “Стегачёв Н. А.”

08.06.2015

Без палива не працює двигун, а без двигуна – все інше. Багато автовласників, буває, навіть не відають про те, що на їхніх автомобілях конструктивно передбачено таке собі електричний пристрій подачі палива, розташоване або в баку або недалеко від нього, а якщо і знають про нього – то лише в теорії.

Всерйоз задуматися про себе бензонасос може дати тоді, коли машина раптово встає колом посеред дороги в чистому полі. Бензин є, масло в нормі, іскра в наявності, а машина не їде.

Ось тут і починаються питання і пошуки причин.

 • Передумовами підозрювати електробензонасос в несправності можу бути такі явища: 1) втрата потужності, 2) автомобіль погано заводиться навіть на прогрітому двигуні, 3) двигун глухне, троит, рухається ривками при постійній швидкості, холості оберти “плавають” .4) шум, гул, дзижчання, скрип, свист, що виходить із бака (при погружном насосі) або з під днища кузова (при підвісному) По порядку про кожному пункті:
 • Втрата потужності.
 • Погано заводитися.
 • Некоректна робота двигуна
 • Причин виходу з ладу також багато, серед них найпопулярнішими є:

Вся справа в тому що бензонасос – хоч і не ставитися до витратних матеріалів як то фільтра або покришки, однак має свій запас міцності. Виробник автомобілів враховує цей факт і створює бензонасос, який тисне при напрузі на насосі 12 вольт, наприклад 8 бар, хоча на насосі встановлений клапан скидання, яке підбурює зайвий тиск, і спрацьовує при 5 барах. Проходить час і насос старіє, при тій же напрузі насос вже може видавати максимум 6 бар і так далі. Проблеми з втратою потужності двигуна виникають коли максимальний тиск насоса виявляється нижче того, яке необхідно в паливній системі для нормальної роботи паливної апаратури після насоса (подолання опору паливного фільтра тонкого очищення палива, спрацьовування форсунок і т.д. і т.п.). Що в загальному призводить до недопостачання бензином двигуна, і як наслідок падіння мощності.Плохо заводитися автомобіль може з різних причин, але чому однією з них може бути несправність бензонасоса? Для нормальної роботи двигуна необхідно певний тиск в паливній системі. В ідеалі, після того, як двигун заглушений – в паливній системі тиск зберігається, а при включенні запалювання насос докачує в систему паливо для старту. Однак, з зносом, можливі випадки, коли насос створює необхідний тиск за більший проміжок часу, а клапан не тримає тиску в системі так як повинен. У підсумку – автомобіль погано заводіться.В деяких випадках автомобіль може заводитися після того як машина постояла трохи, хоча перед цим заглохла і вперто не заводилася. Це може говорити про те, що забита сітка бензонасоса, або щось заважає бензину нормально потрапляти в колбу, звідки насос його качает.Еслі автомобіль заводитися через раз, або взагалі після того, як по насосу постукати – швидше за все зношений якір бензонасоса або графітові щітки. Самостійно змінювати їх не слід, так як навіть успішно розвальцювати, вилучивши нутрощі насоса, замінивши щітки на нові, завальцевать насос, працювати довго він врят буде, так як графіт від простої електродрилі зітреться за місяць якщо не за тиждень, або знищить якір бензонасоса, опинившись не тієї твердості, без потрібних присадок, в бензіне.Двігатель працює з перебоями або глухне – проблеми ті ж що і в попередніх пунктах: забита сітка, або несправний насос. Часом трапляються проблеми проводки: до насоса просто не доходить струм, або в результаті поганого контакту іскрять клеми на насосі і т. Д.

При їзді на порожньому баку бензонасос гріється. Цей факт по-крайней мере очевидний виходячи з того, що бензин – єдине що оточує насос і охолоджує його, і єдине що проходячи через нього змащує його.

При відсутності бензину або його недостатній кількості насос гріється з двох причин: по – перше механічне тертя вузлів бензонасоса, по-друге через постійного струму, що проходить в насосі (3-12 ампер).

В результаті насос гріється, зазори між труться деталями зменшуються від теплового розширення і в підсумку цілком новий насос може зупинитися, і якщо не згорить запобіжник – працювати як кип’ятильник в баку до оплавлення корпусу насоса, модуля насоса, інших прилеглих елементах, до втрати контакту між клемами бензонасоса.

Зверніть увагу

При їзді на газу підвищений травматизм насоса залежить так само як і в вищевказаному пункті від наявності бензину в баку.

Автовласники, що зійшли на газ, мають звичку забувати про бензин, не користуючись ним, і часто насос не відключить качає бензин з бака (якщо бензин там ще є) на паливну рампу до двигуна, а так як авто на газу – від гарячої рампи вже гарячий бензин йде в обратку до насоса, зазвичай в колбу насоса, що підливає масла в вогонь, сприяючи нагріванню.

Все не так страшно і складно, якщо це не ігнорувати. Забиту сітку можна почистити, змінити і швидше за все це може допомогти автомобілю їхати нормально, а автовласникові заощадити на ремонті або заміні насоса.

Іноді автомобіль втрачає в потужності незначно, а потім раптом симптом проходить – можливий варіант коли сітка була забита, і протерлася в баку до утворення таких отворів, які рівносильні відсутності сітки.

Це загрожує потраплянням всього що тільки може в насос і до поломки останнього.

Вода згубно впливає на паливний насос і форсунки інжектора. Якщо вода виявляється в паливних магістралях в зимовий час, вона просто може замерзнути і створити пробку, через яку двигун просто не запуститися.

 1. Заклинювання крильчатки / роликів насоса сторонніми предметами, які потрапили в бак зазвичай відбувається, якщо сітка бензонасоса втратила цілісність.

Знос якоря / щіток насоса зазвичай відбувається при їзді без бензину (на газу) або коли його на денці бака. Бензин, будучи єдиним мастильним матеріалом, змащує тертьові поверхні якоря і щіток. При неадекватних умовах роботи щітковий механізм виходить з ладу протягом двох-трьох місяців. 

Деформація бака і як наслідок руйнування насоса / модуля насоса – явище хоч і рідкісне, але все ж таке буває.

Самий банальний спосіб – зловити купину, ямку, вдаривши бак, від чого нутрощі останнього приходять в непридатність, однак случаеться, що машина просто перестає їхати, при відкритті кришки бака чути свист всмоктуваного повітря в бак, а бак при огляді виявляється плющення.

Причина: забитий адсорбер парів бензину, через якого повітря не надходило в бак.

Все тому, що при повному баку бензину повітря там залишається не багато, а в міру витрачення палива його місце займає повітря, що проходить через адсорбер, і якщо з “развоздушкой” щось не так, то насос викачуючи паливо з бака, створює знижений тиск в баку, від чого його може сплюснути, а розрідження може доходити до таких ступенів, що насос вже не в змозі всмоктати паливо і подати його до двигуна.

Природний знос насоса неминучий, проте вельми прискорюється, при попаданні в крильчатку / роликовий механізм абразиву – піску, дрібної металевої стружки і т. Д.

Якірно-щітковий механізм залишається у відмінному стані, споживаний струм в межах норми, а збільшення зазори між труться деталями призводять до втрати продуктивності і зниження тиску в паливній системі. І наостанок пару слів про те, що таке кустарна установка / зняття бензонасоса “індіанцями”.

Причин і поломок при вторгненні недосвідченого і незнаючого в систему подачі палива багато, але за більш ніж десяток років практики ремонту і заміни бензонасосів і сформувалося уявлення, завдяки якому можна виділити 4 групи впливу людського фактора на несправність бензонасоса і ненормальною його роботи: – налаштування не рідного насоса. (Наприклад на Пассат від ВАЗа і т.д.

) – установка насоса без сеткі.- неправильна установка насоса, модуля насоса, сітки.

– установка насоса без спеціального інструменту.

Детальніше про “індіанців” – читайте в наступній статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…