Довіреність на авто в Україна 2020

Досить часто люди купують автомобіль не тільки для власного користування, а й з розрахунку на те, що за його кермом можуть виявитися члени сім’ї та близькі люди. Однак необхідно розуміти, що якщо людина сідає за кермо чужої машини, то у нього обов’язково повинна бути з собою довіреність на авто. Цей документ є доказом того факту, що використання автомобіля відбувається з відома і дозволу його власника.

Тому, якщо ви вирішили, що автомобілем будете користуватися не тільки ви, але і ваші близькі, то в першу чергу необхідно оформити довіреність на автомобіль.

Що таке довіреність на керування автомобілем?

З юридичної точки зору, довіреність на керування автомобілем є письмовим дозволом власника авто, на використання транспортного засобу зазначеною фізичною особою (другом, родичем і т.д.). Важливим моментом є те, що довіреність на керування машиною може бути складена як на спеціальному бланку, так і просто в письмовому вигляді.

Є думка про те, що цей документ може надавати права власності. Зрозуміло, це зовсім не так, і хоча генеральна довіреність на авто, в Україні може надавати право на продаж транспортного засобу, її дія носить тільки тимчасовий характер, і відповідно вона не може змінити право власності на автомобіль. Крім того, дія довіреності автоматично припиняється зі смертю довірителя.

Також необхідно пам’ятати, що хоча в Україні довіреність на володіння автомобілем скасовано, генеральна довіреність все ще є актуальним документом.

ВІДЕО:

Термін дії довіреності на машину

Найчастіше кажучи про максимальний термін дії генеральної довіреності на автомобіль, ми маємо на увазі термін в три роки. Однак, відповідно до законодавства України, час дії цього документа визначається безпосередньо довірителем, і може становити п’ять років і більше. По закінченню терміну дії, документ стає недійсним.

Цікавим моментом є те, що деякі нотаріуси користуються необізнаністю громадян та намагаються обмежити термін дії угоди. У таких випадках необхідно нагадати про аспекти цивільного права щодо терміну дії цього документа.

Як оформити генеральну довіреність на автомобіль в 2020 році?

Відразу потрібно сказати, що самостійно оформити довіреність на машину не вийде, оскільки цей документ вважає дійсним тільки після запевнення у нотаріуса.

Як вже було сказано раніше, документ може бути написаний від руки, або на спеціальному бланку, в який можна вписати всі важливі деталі. Зрозуміло, дещо простіше використовувати вже готовий бланк довіреності на автомобіль.

Для складання необхідно вказати наступні дані:

 • Паспортні дані власника автомобіля;
 • Основні дані автомобіля – ідентифікаційний номер, номер двигуна, номер кузова, дані свідоцтва про реєстрацію, паспортні дані автомобіля, реєстраційний знак;
 • Паспортні дані людини, на якого оформляється довіреність;
 • Перелік операцій, які довірена особа може здійснювати з автомобілем.

Вартість генеральної довіреності на автомобіль, як правило, складається з ціни бланка і нотаріальних послуг. Важливо пам’ятати про те, що в довіреності обов’язково має бути вказана дата видачі документа, в іншому випадку, цей документ буде вважатися недійсним. Також повинні бути присутніми всі підписи і печатку.

Які права дає доручення на авто?

Залежно від побажання довірителя, документ може надавати довіреній особі такі права:

 • Право на керування транспортним засобом;
 • Право на отримання, подачу і підпис всіх документів, що стосуються машини;
 • Право на подачу і підпис заяви від імені власника автомобіля;
 • Право на надання інтересів власника автомобіля в державних і приватних установах, а саме в сервісних центрах МВС, страхових компаніях, СТО та ін .;
 • Право на проходження техогляду;
 • Право на самостійний вибір автостоянки;
 • Право на представлення інтересів власників авто в судових органах.

Купівля-продаж автомобіля за генеральним дорученням

Досить часто клієнтів нотаріальних контор цікавить складання генеральної довіреності на автомобіль з правом продажу. Однак необхідно пам’ятати про те, що навіть в разі продажу автомобіля за дорученням власником транспортного засобу буде вважатися довіритель, до тих пір, поки покупець не переоформить його на себе або іншу особу.

Відповідно саме споконвічного власнику автомобіля будуть приходити квитанції по несплаченим штрафів, а в разі ДТП під підозру потрапить саме він.

Для покупця також є певні ризики. Так, наприклад, при раптової смерті власника автомобіля, право на володіння переходить його спадкоємцям. Аналогічно право на володіння може перейти через рішення суду.

У цих випадках дія довіреності припиниться, а значить, покупець повинен буде повернути машину.

Що потрібно для того щоб управляти чужою машиною?

Як відомо, сьогодні в Україні звичайна довіреність на керування автомобілем скасовано. Відповідно у багатьох водіїв виникає питання – «які документи потрібні для управління чужим авто?».

Сьогодні такими документами є:

 • Водійське посвідчення;
 • Поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласника (ОСЦПВ);
 • Технічний паспорт автомобіля.

Відповідно гострої необхідності в оформленні генеральної довіреності немає. Цей документ потрібен тільки в тих випадках, коли потрібно пройти певні процедури (техогляд, подача заяви, покупка або продаж і т.п.) без присутності господаря машини.

У разі відсутності перерахованих вище документів керування транспортним засіб вважається незаконним, а водієві загрожує досить серйозний штраф. Крім того, у співробітників правоохоронних органів є право вилучити автомобіль у його власника.

Важливо! Довіритель (особа, яка видала довіреність) може в односторонньому порядку відкликати генеральну довіреність. Якщо транспортний засіб придбано за допомогою оформлення генеральної довіреності, слід подбати про те, щоб довіритель підтвердив факт отримання від покупця грошових коштів за автомобіль. Це можна зробити, зажадавши від довірителя розписку на всю суму угоди.

https://www.ukrstrahovanie.com.ua/article/doverennost-na-avto-v-ukraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…