Кожен початківець автомобіліст або власник транспортного засобу зі стажем має уявлення про неминучість проходження техогляду. Старі і нові правила діють одночасно, до першого серпня 2015 року. Таким чином, кожен автовласник може освоїти правові нововведення.

Один з основних питань, які цікавлять автовласників: “Чи потрібно проходити техогляд на новій машині?” У статті розглядаються і такі моменти, як: необхідні для отримання діагностичної карти документи, регулярність її отримання, час дії і визначення.

Зверніть увагу

Автовласник, що володіє достовірною інформацією, може самостійно і грамотно визначитися: чи потрібно проходити техогляд на новій машині. Адже незважаючи на всі нововведення або зміни, важливо мати відповідальне ставлення до стану транспортного засобу в кожному індивідуальному випадку.

Так як саме від цього в значній мірі залежить благополуччя стану дорожнього руху.

Талон змінила діагностична карта

Карта, отримання якої означає проходження техогляду, – це аркуш формату А4, на ньому представлені описи всіх перевірених систем транспортного засобу та відомості про його технічні характеристики.

Копія карти техогляду видається водієві, ще два примірника повинні знаходитися в ЕІСТО і у підприємства, яке проводило техогляд. Отримання техогляду не прив’язане до місця реєстрації прописки. В середньому техогляд обійдеться менш ніж в одну тисячу рублів. Кожен автовласник не повинен сумніватися в тому, чи потрібно проходити техогляд.

На новій машині немає необхідності обов’язкового техогляду, але тільки якщо вона не відноситься до певних категорій.

Тепер необов’язково возити з собою діагностичну карту. Копія, яка залишається у який проводив техогляд підприємства, повинна бути збережена ним протягом трирічного періоду.

Стало неможливим приховати перевищений рівень вихлопних газів, так як технічна перевірка проводиться на більш сучасному обладнанні. Власнику несправного автомобіля складно уникнути сумнівів з приводу того, чи потрібно проходити техогляд.

На новій машині, звичайно, менша ймовірність виявлення несправностей. Найчастіше виявлені в такому випадку дефекти є виробничим браком.

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? Цікаве питання

Цікаві факти: техогляд в Білорусі

За останній час в Білорусі правила проходження техогляду змінилися. Наприклад, стало доступним фарбування транспортного засобу в кілька кольорів. Уже відбулися коригування і залишилися незмінними правила продовжують розроблятися і вдосконалюватися. Багатьом, мабуть, цікаво, чи потрібно проходити техогляд на новій машині в Білорусі.

Придбання нового автомобіля в Білорусі не супроводжується необхідністю проходження техогляду протягом двох років. Але це стосується випадків, коли транспортний засіб поставлено на облік в рік свого випуску.

важливо

Чи потрібен техогляд на нову машину в Білорусі в таких випадках, коли автомобіль вже простояв певний проміжок часу? Так, тоді він необхідний.

Чи потрібно проходити техогляд на новій машині в Білорусі, залежить і від того, до якої категорії відноситься автомобіль.

Організації, які надають послуги техогляду

Список організацій для проведення техогляду, уповноважених видавати діагностичні карти, можна отримати в ГИБДД. Вибираючи найбільш зручний варіант, кожному автовласнику слід пам’ятати, що є організації ТО, акредитовані нарівні з державними операторами.

Кожен оператор, який займається оцінкою стану справності автомобілів і видає діагностичні карти, повинен мати акредитацію.

Оператором ВІД може бути дилер (ІП або юридична особа, яка діє згідно з угодою з дистриб’ютором або виробником) або будь-яке інше акредитоване юридична особа, ВП.

Контролюються подібні організації органами професійного об’єднання страховиків (PCA, де і проходить акредитація). Тільки в тому випадку, коли фірма зареєстрована в реєстрі, що вказує всіх діючих операторів, вона має право на проведення техогляду і видачу діагностичної карти.

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? Цікаве питання

Плюси проходження техогляду в приватних фірмах

З 2015 року техогляд в РФ значно легше отримати: немає необхідності звертатися в СГТО ГИБДД з цього питання, а сервіс акредитованих приватних ВІД стрімко розвивається. У порівнянні з державними, приватна фірма володіє деякими перевагами.

Наприклад: при зверненні до приватного ВІД не виникають слідства обмежень, встановлених судовими приставами. Важливим плюсом приватної фірми залишається і менша ймовірність виникнення черг, що віднімають час і сили.

Надано можливість завчасної записи на діагностику.

Існує заборона на проведення послуг з ремонту (безпосередньо на місці проведення технічної діагностики автомобілів).

Порада

Автомобіліст, який пройшов діагностику свого транспортного засобу на приватному, акредитованому СТО, отримує діагностичну карту, а всі необхідні відомості про стан його автомобільних систем заносяться в загальну базу даних, створену страховою організацією.

Сумніватися в тому, а чи потрібен техогляд на нову машину для страховки, з цієї причини теж не доводиться. Хоча кожен автовласник вирішує це питання в своєму, конкретному випадку самостійно.

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? Цікаве питання

Техогляд автомобіля і штрафні санкції

Для отримання діагностичної карти кожен автовласник повинен пред’явити: документ, що посвідчує особу (наприклад, паспорт або водійські права), потім довіреність (у разі, коли отримує дисконтну карту не є власником автомобіля), свідоцтво про реєстрацію (або ПТС, для незареєстрованих автомобілів) і техпаспорт транспортного засобу. Чи потрібен техогляд на новій машині, залежить від того, до якої автомобільної категорії належить транспортний засіб.

Щоб техогляд закінчився отриманням діагностичної карти, автомобіль повинен бути в справному стані.

Крім відповідності основним вимогам, необхідно дотримання таких умов, як: наявність аптечки (при цьому вона не повинна мати прострочений термін придатності), вогнегасника (також ще не скінчився термін придатності).

Якщо на лобовому автомобільному склі під час проведення техогляду виявиться тріщина, яка перебуває в зоні роботи двірника з боку водія, то такий автомобіль технічний огляд не пройде.

Для автомобілістів, які керують транспортними засобами, які мають на увазі: перевезення людей (легкове таксі, автобус, вантажні автомобілі (з кількістю пасажирських місць більше восьми)) або небезпечного вантажу – при відсутності технічного огляду передбачений штраф.

Відсутність техогляду не дозволяє придбати поліс ОСАГО, при тому що відсутність страховки несе за собою штрафні санкції. Тому початківець автолюбитель може не сумніватися в тому, чи потрібен техогляд на нову машину. При оформленні ОСАЦВ техогляд обов’язково потрібно.

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? Цікаве питання

Цікаві факти: техогляд в Казахстані

Багато хто цікавиться, чи потрібно проходити техогляд на новій машині в Казахстані. Так, в Казахстані для некомерційних автомобілів змінені правила технічної діагностики. Тепер, якщо вік транспортного засобу менше чотирьох років, то проведення технічної діагностики не є обов’язковим.

Процес оформлення автомобільної діагностики став трохи більш доступним. Раніше водій був зобов’язаний попередньо пред’явити доказ оплати транспортного податку. На сьогоднішній день досить надати для перевірки сам автомобіль і технічний паспорт до нього.

При необхідності доведення проходження техогляду все дані можуть бути отримані із загальної інформаційної бази.

Зверніть увагу

На руках у водія, чиє транспортний засіб пройшов технічну перевірку, залишається діагностична карта.

У найближчому майбутньому в Казахстані планується збільшення віку для автомобілів, котрі мають потреби в обов’язковому технічному огляді.

Можливо, що автомобілі з терміном відбулася експлуатації менш семи років буде необов’язково перевіряти на техогляді. І питання про те, чи потрібен техогляд на нову машину в Казахстані, буде розглядатися по-новому.

Регулярність проходження техогляду

У хороших умовах виявляються власники нових автомобілів. Для них техогляд необхідний лише після закінчення трирічного терміну експлуатації. Але початок покладеного трирічного терміну відлічується безпосередньо з року випуску даного, конкретного автомобіля.

Для тих, хто придбав вже постояв автомобіль, термін, відповідно періоду стоянки, скорочується. Автомобілі, вік яких від трьох до семи років, потребують техогляді кожні два роки.

Автомобілі старшого, ніж сім років, віку потрібно оцінювати з точки зору технічної справності, один раз на рік.

Поліс ОСЦПВ – це необхідний на дорозі для будь-якого водія документ. Деякі, ще тільки мріють придбати перший автомобіль, сумніваються в тому, так вже й чи потрібен техогляд на нову машину при постановці на облік.

Так, так як страховка потрібна при реєстрації автомобіля в ДАІ. Проходження процедури оцінки справності автомобіля необхідно.

Оскільки тільки в цьому випадку автомобіліст може придбати найбільш важливий документ, що підтверджує страховку.

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? Цікаве питання

Важливість проведення техогляду

Кожна котирується на ринку подібних послуг організація обов’язково при оформленні поліса ОСАЦВ зажадає техогляд автомобіля.

Але на руках документ про проходження техогляду при оформленні ОСАЦВ мати необов’язково, так як всі необхідні дані фіксуються у відповідному електронному оформленні, доступному для співробітників страхової фірми. Співробітники органів правопорядку зацікавляться лише дійсним наявністю страховки.

Якщо в даний момент у автовласника немає техогляду, але діє вже наявна страховка, то отримання першого все одно бажано. У такому випадку з’являється можливість отримання компенсації.

Цікаві факти: поїздка до Фінляндії

Завдяки оформлення «зеленої карти», кожен російський автомобіліст може відвідати Фінляндію на своєму особистому автомобілі. «Зелена карта» – це своєрідний спосіб страхування цивільної відповідальності автовласника в період відвідин закордону.

Крім безпосередньо «зеленої карти», з собою необхідно мати закордонний паспорт та медичну страховку, водійські права і техпаспорт автомобіля, підтвердження техогляду і страховки (ОСАГО і КАСКО).

Грамотно підійшовши до попереднього оформлення документів для відвідування Фінляндії на своєму автомобілі, можна провести відведений на поїздку час з користю і задоволенням.

важливо

Уникнути непорозумінь після повернення допоможе своєчасна перевірка страховки ОСАЦВ. Адже при відсутності цього виду страхування його доведеться оформляти прямо на митниці. У Фінляндії їм в більшості випадків ніхто не зацікавиться.

Багатьом цікаво, а чи потрібен техогляд на нову машину для поїздки до Фінляндії. Так, в такому випадку техогляд автомобіля знадобиться.

Виняток можуть становити, наприклад, нові машини, які були придбані менш одного місяця назад.

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? Цікаве питання

Період дії діагностичної карти

Згідно з новими правилами техогляду, нові автомобілі протягом трьох років не потребують діагностичній карті. Але на автомобілі, які призначені для перевезення пасажирів, це правило не поширюється.

Тому автовласникові подібного транспортного засобу необхідно проходження технічного огляду. Питання про те, чи потрібно проходити техогляд на новій машині таксі, має підтверження, так як перевезення пасажирів – це дуже відповідальне заняття.

І автомобіль, який використовується в подібних цілях, повинен мати додаткові гарантії свого належного стану.

Що стосується інших варіантів, то передбачені певні терміни для дії діагностичних карт. Техогляд автомобіля, який перевозить пасажирів, діє протягом півроку. Інші машини, а також мотоцикли мають дворічний період дії техогляду.

Техогляд інших транспортних засобів необхідно оновлювати щорічно, так само як і страховку ОСАЦВ.

Коли виникає така ситуація, при якій проходження техогляду затягується, наприклад необхідність попереднього ремонту, то автовласник повинен отримати транзитний поліс (на двадцятиденний період).

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? Цікаве питання

Прикінцеві моменти

На сьогоднішній день для спрощення і доступності донесення інформації кожен інтернет-ресурс ГИБДД дозволяє автовласникам без зайвого клопоту довідатися про місце розташування всіх операторів ВІД. Початківці автолюбителі можуть довідатися на подібних сайтах, чи потрібен техогляд на новій машині, оскільки часто це залежить від категорії транспортного засобу.

Немає ні регіональних обмежень, ні районних. Автомобіліст з будь-яким місцем реєстрації має можливість проходження техогляду по всій території країни.

Якщо скористатися послугою попереднього запису, яка доступна в більшості пунктів проходження техогляду, вся процедура отримання діагностичної карти не займе більше однієї години.

Порада

У будь-якому випадку до проходження техогляду варто підійти з усією відповідальністю і увагою, навіть якщо з яких-небудь причин доведеться витратити додатковий час на вирішення цього питання.

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину після покупки

Справний транспортний засіб – законом певна необхідність. Регулярне відвідування технічного огляду є базовою вимогою до всіх автовласникам в 2018 році. Водії задаються питанням, а чи потрібно проходити техогляд на нову машину або гарантією її справності є новизна і факт покупки у дилера.

Найчастіше питання виникає при оформленні страхового поліса ОСАЦВ і постановці на облік. Справа в тому, що одним з базових документів для його отримання є документ про проходження огляду.

Діагностична карта – документ, що відображає справність уживаного автомобіля, але для нових машин він не використовується. Показником безпеки пересування на новій машині є рік її створення.

У законі прописано, що в перші три роки після виробництва транспортного засобу проходження ТО не потрібна. Для страхової компанії буде досить паспорта автомобіля.

Коли і як проходити техогляд

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? Цікаве питання

Щоб визначити, коли потрібно проходити техогляд нового автомобіля, достатньо знати рік виробництва ТЗ. Важливо, що точкою відліку є саме дата створення машини, а не покупки. Автолюбителі помилково вважають, що після придбання автомобіля вони три роки можуть не турбуватися про проходження технічного огляду. На практиці не поодинокі випадки, коли купується машина вже рік знаходиться в автосалоні. Продаж такого автомобіля – законна операція. Не існує обмежень по тому, як давно машина була випущена. Незважаючи на те, що весь цей період вона не експлуатувалася, відлік часу йшов.

Правило поширюється не на всі види транспорту, а тільки на чотири з них:

 1. Легкові машини.
 2. Причепи для легкових автомобілів, але тільки якщо вони належать приватним особам.
 3. Вантажівки з масою не більше трьох тонн.
 4. Мотоцикли та іншої мототранспорт.

Для інших категорій передбачено більш часте проходження огляду і регулярна періодичність діагностики. Особливо це стосується автобусів і інших видів транспорту, що перевозять пасажирів.

Отже, винятками з правил при проведенні регулярної діагностики є:

 • вантажівки з масою понад трьох з половиною тонн;
 • легкові авто, на яких здійснюється навчання водінню в автошколі;
 • всі типи машин, обладнані спеціальними сигналами звуковими і світловими,
 • уся спецтехніка.

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? Цікаве питання

Після трьох років машину потрібно перевіряти регулярно, перші два огляду робляться з розривом в два роки. В подальшому ця процедура стає щорічною.

Якщо у власника авто виникли сумніви в справності автомашини, то він може звернутися на позачерговій техогляд в будь-який момент і до закінчення трьох років. В такому випадку відлік до наступного обов’язкового ТО буде йти від дня звернення до фахівців.

Проходити техогляд сьогодні дозволено в будь-якої уповноваженої організації. Раніше це дозволялося виключно за місцем проживання.

Раніше було потрібно оформляти страховий поліс, а потім отримувати талон технічного огляду. Зараз діяти потрібно навпаки. Введене зміна логічно, так як страховик впевнений в справності автомобіля.

Чи потрібна ТО на нову машину при поїздках за кордоном

Крім пересування в Росії, де діє поточне законодавство, власники нових автомобілів виїжджають на своїх машинах за кордон.

До юридичного переліку документів, які вимагаються при в’їзді в інші країни, відносяться:

 1. Водійське посвідчення.
 2. У ряді країн необхідні міжнародні права.
 3. Свідоцтво про реєстрацію ТЗ.
 4. Спеціальна страховка – грін-карта.

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? Цікаве питання

Якщо мова йде про іноземні машинах, які знаходяться на території Російської Федерації, то вони повинні відповідати стандартам нашого законодавства. В першу чергу у них повинна бути грін-карта, а, по-друге, російський поліс ОСАГО.

На додаток до цієї документації у іноземних водіїв повинен бути міжнародний сертифікат про справність ТЗ.

Якщо власник починає проживати на території Росії на постійній основі, то він зобов’язаний проходити ТО відповідно до загальних правил, затверджених законом.

Сучасні російські стандарти не мають істотних відмінностей від міжнародних правил. У зв’язку з цим водій може себе почувати комфортно і впевнено, перетинаючи кордон.

Проходження техогляду

Порядок отримання даних про технічні характеристики нової машини не має відмінностей з тим, який проходять власники старих авто.

В першу чергу варто вибрати ліцензовану компанію, яка входить до реєстру РСА, і отримала сертифікат в термін.

Тільки при зверненні до акредитованого постачальника послуг є впевненість не тільки в якості огляду, але і в тому, що результати будуть направлені в єдину систему ЕАІСТО, де зберігається облік про всі автомобілі.

Зверніть увагу

Завдяки порталу співробітники ГИБДД І представники страхових компаній перевіряють дійсність діагностичної карти.

Цикл перевірки виглядає наступним чином:

 • звернення в організацію і укладення договору;
 • проведення технічного огляду транспортного засобу;
 • складання висновку про допуск або заборону на використання автомобіля;
 • внесення даних в індивідуальну карту користувача машини і єдину базу даних.

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? Цікаве питання

Діагностична карта являє собою документ формату альбомного листа. На ньому у вигляді таблиці відображені всі характеристики авто. Кожна така карта має свій унікальний номер, за яким завжди доступна вся інформація, що цікавить.

Протягом трьох років карта діагностики зберігається у фахівця, який проводить огляд. Копія також видається власнику транспортного засобу. Якщо вона була загублена, то відновити документацію можливо в будь-якому відділенні ТО. За цю послугу треба сплатити мито, її розмір не перевищує п’ятисот рублів.

Підробка паперу неможлива в зв’язку з унікальністю номера.

Середня вартість техогляду на легковий автомобіль в містах складає тисячу рублів. Однак кожна організація має право встановлювати свої ціни.

Перевірка машини на техогляді

Для того щоб пройти обстеження машини, автовласникові потрібно пред’явити перелік паперів. По-перше, паспорт або інший документ, що засвідчує особу громадянина. По-друге, ПТС і СТС на транспортний засіб. По-третє, водійське посвідчення і заяву на проходження технічного огляду.

В рамках порядку технічного огляду фахівець перевіряє 65 характеристик.

Базовими з них є:

 1. Діагностика гальм і стану шин.
 2. Перевірка світлових елементів, в тому числі фар.
 3. Вимірювання токсичності вихлопів.
 4. Працездатність дверей і двірників.
 5. Ступінь чистоти і прозорість стекол і дзеркал.
 6. Перевірка міцності та працездатності ременів безпеки.
 7. Якість і видимість реєстраційних номерів.
 8. Наявність аптечки, вогнегасника та аварійного знака. Притому уточнюється і перелік медикаментів, і працездатність вогнегасника.
 9. Загальна діагностика систем.

При відсутності несправностей експерт складе висновок, в якому дозволяється експлуатація автомобіля. Якщо ж в процесі аналізу були виявлені недоліки, то власнику авто нададуть три тижні для їх виправлення. Подальший техогляд буде проводитися тільки по ним. У ситуації, коли все буде виправлено, водієві дозволять використовувати машину.

У суспільстві існує думка, що техогляд є витягування грошей з водіїв, важливо знати, що це потрібно в першу чергу самим власникам. Гарантія безпеки транспортного засобу – спокій на дорогах для всіх його учасників.

Договір купівлі-продажу не є підстава для позачергового проходження ТО. Якщо змінюється власник, і діагностична карта у машини вже існує, то проходити техогляд не потрібно.

Однак багато покупців вважають за краще провести діагностику перед придбанням транспортного засобу.

У перші три роки експлуатації автомобіля відповідальність за справність її елементів несе дилер або виробник. Згодом з усіх питань доцільно звертатися до фахівця, який проводить ТО. Однак, це не звільняє автовласника від того, щоб своєчасно стежити за машиною.

Доказ проходження техогляду – карта діагностики, проте її наявність не обов’язкова для транспортного засобу молодше трьох років. Притому, три роки вважаються саме з моменту виробництва, а не покупки.

При розгляді питання про те, чи треба проходити техогляд на новій машині, важливо правильно оцінити поняття «новий». Протягом декількох років з моменти випуску – немає, не потрібно.

важливо

Якщо хтось з інспекторів ДАІ або представників страхової компанії наполягає на пред’явленні документа, то досить показати паспорт на автомобіль, у якому вказано рік його створення.

Кому потрібен техогляд на нову машину?

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? Цікаве питання

Коли проводиться техогляд на нову машину, яка періодичність діагностики, діагностична карта, інші важливі нюанси.

Будь-який пристрій потребує постійного контролю, в перевірці його безпеки і готовності до справній роботі. Транспортні засоби, незалежно від віку і потужності, теж повинні піддаватися регулярному профілактичному огляду.

Техосмотр на новую машину должен подтвердить готовность автомобиля к эксплуатации. Однако нужно ли проводить его сразу после покупки транспортного средства? Об это и многом другом будет рассказано далее.

Когда требуется техосмотр на новую машину

Автомобили давно перестали быть предметом роскоши и показателем уровня достатка. Сегодня любой желающий может приобрести машину в кредит и даже накопить на достаточно дорогую иномарку.

Однако совершая такую покупку, не все владельцы знают точно, когда проходить техосмотр на новой машине.

Еще в 2012 г. были обновлены правила, касающиеся этого вопроса. Автомобилисты получили небольшие послабления, которые изменили сроки и порядок прохождения ТО.

Новий закон звільнив власників нових автомашин від цього обов’язку на 3 роки. У яких випадках рекомендується не чекати закінчення даного терміну і провести діагностику раніше, ми розповімо далі.

Процедура проходження ТО

 • Техогляд проводиться в автосервісних центрах, де експерти зобов’язані зробити всю необхідну діагностику і дати об’єктивний висновок про технічний стан ТЗ.
 • Якщо робиться позитивний висновок і авто визнається придатним до використання, власнику видається спеціальний документ, званий діагностичної картою.
 • Якщо висновок негативний, власник за 20 днів повинен усунути виявлені неполадки і повторити процедуру ТО заново.

встановлені терміни

Чинним законодавством чітко встановлено чіткі терміни проходження техогляду для нових автомобілів. На 3 роки, починаючи датою випуску, від обов’язкового технічного огляду звільняються:

 • легкові а / м,
 • вантажівки до 3,5 т,
 • напівпричепи,
 • причепи,
 • мотоцикли.

Після 3-х років техогляд буде для них обов’язковою процедурою. Це стосується всіх видів автотранспорту, за винятком причепів не більше 3,5 т, що належать приватним власникам.

На питання автовласників, коли проходити техогляд на новій машині , відповімо так: через 3 роки, але відраховувати цей період треба не з дати придбання в автосалоні, а з року випуску.

Далі обов’язкова діагностика проводиться з такою періодичністю:

 • 2-річний термін для ТЗ, випущених 3-7 років тому,
 • щорічний огляд для машин, випущених 7 і більше років тому.

Карта діагностики авто

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? Цікаве питання

Разом з оновленням правил на зміну звичному техталон прийшла діагностична карта. Вона являє собою більш інформативний документ, оскільки відображає стан всієї механіки автомашини.

Також в неї вноситься висновок експерта про відповідність ТЗ прийнятим в Європі стандартам.

Наявність діагностичної карти є важливою умовою при придбанні ОСАГО. Купити без неї поліс «автоцивілки» неможливо. Однак думка, що для оформлення страховки на нову машину потрібен техогляд, в корені невірно.

 1. Починаючи з цього року, власники автотранспорту віком до 3-х років має право відмовитися від огляду в автосервісі і можуть отримати поліс ОСАГО, не маючи карти діагностики.
 2. Решті доведеться звертатися в сервісний центр, оскільки вона входить в пакет обов’язкових для придбання поліса «автоцивілки» документів.
 3. Оформлення діагностичних карт відбувається наступним чином:
 1. На авторизованої станції фахівець проводить огляд транспортного засобу. Результат заноситься в 2 однакових паперових бланка, один з яких отримує автомобіліст. Другий бланк передається оператору, який переносить відомості про проведений огляд і висновок в електронну базу даних ЕАІСТО.
 2. У разі втрати картки діагностики клієнтові не доведеться проходити процедуру повторно. Він просто зможе отримати дублікат, сплативши держмито.

Іноді пройти техогляд нової машини буває необхідно. Сам покупець може проявити ініціативу і піддати своє ТС діагностиці, щоб переконатися в бездоганному стані і його безпеки перед початком експлуатації.

додаткові нюанси

Незнання деяких тонкощів може привести до серйозних помилок і упущень з боку власників автомашин. Пропонуємо вам додаткову інформацію, яку треба врахувати і запам’ятати:

 • Вік автомашини обчислюється не з дати купівлі, як вважають деякі, а з дати випуску, яка вказана в техпаспорті.
 • Якщо страховик вимагає власника нового ТЗ пред’явити карту діагностики на підтвердження справності авто або відмовляється виплачувати відшкодування, посилаючись на відсутність техогляду, дані факти можна вважати порушенням закону. Страхувальнику варто відмовитися від послуг даної компанії або звернутися до суду з позовом про виплату компенсації.
 • При виїзді на новій автомашині за кордон потрібно враховувати вимоги і стандарти міжнародних угод. На кордоні митники попросять пред’явити діагностичну карту, що підтверджує справність ТЗ. Навіть при її наявності митники має право провести додатковий огляд машини з використанням власного обладнання.
 • Не варто випускати з уваги і технічний знос автомобіля. Манера їзди, якість експлуатації, її інтенсивність і багато інших чинників можуть прискорити амортизацію деталей і агрегатів. Тому в інтересах самого водія зробити техогляд раніше, ніж через покладені 3 роки, якщо він піддає своє авто надмірному навантаженні при їзді.

Ми з вами з’ясували, що автотранспорт обов’язковий техогляд проходити не повинен, поки не пройде рівно 3 роки з дати виготовлення. Отримати поліс ОСАЦВ або КАСКО можна без відвідування автосервісу.

Діагностична карта власникам нових авто може знадобитися лише в разі рішення продати свій транспорт або виїхати на ньому за кордон.

Однак з метою власної безпеки і для впевненості в своєму автомобілі рекомендується не нехтувати технічним діагностуванням, яка гарантує вам спокійну і безпроблемну їзду.

Чи потрібно проходити то на новий автомобіль

У діагностичній карті вказуються всі ці проблеми і їх потрібно усунути, щоб отримати позначку про відповідність авто всім стандартам і вимогам безпеки дорожнього руху.

Проходження т / о на новий автомобіль: період звільнення від т / о та терміни дії чергової перевірки Цілком логічно, що придбання машини тільки що з конвеєра заводу-виробника або з автосалону-дилера, дає певну гарантію: авто знаходиться у відмінній формі і придатне для експлуатації. Зовсім недавно це зрозуміли і законодавці, вони ввели уточнення в нормативні акти, що регламентують дану процедуру. Тепер техогляд на новий автомобіль проходити не треба протягом певного часу після випуску і придбання – для оформлення страховки і реєстраційних дій з такою машиною можна буде обійтися без діагностичної карти. Проходимо техогляд в 2017 році.

В отриманому документі присутній запис про те, що ви маєте тимчасову реєстрацію транспортного засобу. Варто також зауважити, що термін наступного ТО, який був встановлений за місцем постійної реєстрації, залишається тим самим. Отже, ви можете не турбуватися, вам поміняють один лише талон і зроблять в ньому кілька важливих відміток.

Якщо ж на авто з тимчасовою реєстрацією відсутня талон, то робиться ТО, згідно з усіма вимогами. Що потрібно перевірити в першу чергу Отже, у нас в гаражі стоїть нова машина. Коли проходити техогляд в цьому випадку, ми вже розібралися.

Увага

Іноді це робиться відразу, іноді ж після 3-х років. Перш ніж їхати на ТО, дещо бажано перевірити. Це допоможе значно прискорити процедуру отримання талона. Насамперед потрібно перевірити справність гальма стоянки, звукових і світлових сигналів, стеклоомивателей.

Коли проходити техогляд на новому автомобілі?

Що потрібно знати? Відстрочка з техогляду для нових машин На який термін новий автомобіль звільняється від техогляду:

 • легкові автомобілі категорії «В» і мототехніка (крім спецтехніки та квадроциклів) не потребують т / о протягом 3 років;
 • вантажні автомобілі (понад 3,5 т), спецтехніка та навчальні машини потрібно направити на техогляд вже на наступний рік після покупки;
 • вантажні автомобілі для транспортування небезпечних вантажів, пасажирські автобуси і машини таксі необхідно перевірити вже через півроку.

Так, техогляд на новий автомобіль з моменту покупки або випуску може не проводитися протягом 6-36 місяців в залежності від типу (категорії) транспортного засобу. Відлік ведеться з року випуску автомобіля. Перший техогляд нового автомобіля потрібно буде провести перед оформленням чергового поліса ОСАЦВ на третій рік з моменту випуску авто.

Техогляд нової машини: через скільки років потрібно проходити процедуру?

важливо

Технічний огляд автомобіля потрібен для перевірки його справності і технічного стану. Залежно від року випуску і категорії транспортного засобу, законодавством передбачені різні варіанти.

Нові правила вступили в силу на початку 2012 року. Питання про те, які терміни проходження техогляду для нових автомобілів має велике значення для багатьох автовласників, які недавно набули нову машину.

Незважаючи на значні зміни, внесені в діючі правила, процедура технічного огляду є актуальною для всіх категорій авто. При цьому деякі з них можуть не проходити ТО певний час. Даний процес дає можливість виявити всі поломки і технічні несправності, оцінює працездатність транспортного засобу по великому переліку параметрів.

З конвеєра – в сто? чи потрібен техогляд на новий автомобіль

Головна Технічний огляд (ТО) – це процедура, в ході якої перевіряється справність автомобіля і його технічний стан. Проведення техогляду обов’язково для покупки поліса ОСАЦВ, а значить, і для управління автомобілем. Це правило пред’являється не до всіх транспортних засобів – деякі з них від даної процедури звільняються.

Про періодичність проходження техогляду і терміні дії діагностичної карти – далі в статті. Терміни проходження техогляду нового автомобіля Легкові автомобілі, вантажні авто з дозволеною максимальною масою до 3,5 т, мотоцикли та інші мототранспортних засобів, напівпричепи і причепи не старші 3 років в техогляді не потребують.

Після того, як з року їх випуску пройде трирічний термін, процедура проходження техогляду стане обов’язковою.

Техогляд для нового автомобіля: чи потрібно і скільки років діє?

Єдиний правильний вихід в цьому випадку – змінити страхову компанію, так як дана вимога незаконно.

 • Якщо ви плануєте виїжджати на новому автомобілі за межі РФ, то зверніть увагу на вимоги міжнародних конвенцій: одним з документів, що пред’являються на митних постах, є діагностична карта, яка підтвердить технічну справність вашого автомобіля. Але якщо митники все ж не впевнені в тому, що ваш автомобіль дійсно справний, вони можуть провести техогляд безпосередньо в місці перевірки за допомогою спеціального обладнання.
 • Ще один момент, на який варто звернути увагу – це технічний «знос» автомобіля.

Чи потрібен техогляд на нову машину? коли проходять техогляд для нових машин

Також власнику машини бажано переконатися в тому, що сервісний пункт має належну акредитацію. Справа в тому, що діагностична карта це звичайний аркуш паперу.

Форма роздруковується на принтері і заповнюється фахівцем сервісу. Ніяких захисних знаків документ не має, тому підробити його дуже легко. Найчастіше якщо підробка і має місце бути, то вона виявляється на стадії отримання поліса.

При зверненні до бази ЕАІСТО відразу зрозуміло, що документ фальшивий.

Порада

Але набагато гірше, коли страховик не перевірить карту і оформить поліс. При настанні страхового випадку дійсність карти буде перевірена обов’язково. Недійсність карти дозволяє анулювати поліс і відмовити у страхових виплатах.

Термін дії діагностичної карти Нерідко автовласників цікавить, чи діє техогляд в разі продажу авто.

Техогляд нової машини: як часто потрібно проходити

Наприклад, якщо машина випущена в 2016 році, то в 2019 році потрібно робити техогляд. Термін дії техогляду обчислюється календарними роками з дня проведення першого ТО.

Іноді власнику з якоїсь причини потрібне отримання ТО до закінчення терміну дії попереднього. Тоді він може це зробити раніше в загальному порядку.

Коли проходити техогляд на новому автомобілі Важливим залишається питання, коли проходити техогляд на новому автомобілі.

Періодичність проходження техогляду машини

Для нових автомобілів не вимагається надання карти. За замовчуванням вважається, що машина перші 3 роки повністю справна. Якщо, в страховій компанії від вас зажадають діагностичну карту, це неправомірне вимога. Тому, краще звернутися в іншу компанію.

Добровільний огляд За ідеєю ТО проводиться для забезпечення безпеки руху. Тому, багато експертів рекомендують навіть на нових машинах виробляти діагностику не рідше разу на рік, а в ідеалі раз в 10-15 тисяч кілометрів.

Така періодичність дозволить своєчасно помітити і усунути всі несправності вашого автомобіля. У підсумку, це помітно підвищить рівень вашої безпеки. Зазвичай ці процедури проводять при проведенні планового обслуговування у офіційних дилерів.

Тому, морочитися з самостійної діагностикою має сенс, тільки в разі, коли з якоїсь причини ви не відвідуєте дилерський сервіс.

Якщо, за цей час ніяких дій не було вироблено, то можете сміливо йти в прокуратуру зі скаргою на бездіяльність. Інший, поширений випадок, коли у виплаті просто відмовляють на підставі відсутності діагностичної карти. В такому випадку можете сміливо подавати до суду. Для цього навіть не потрібно платити мито.

Такі справи проходять по розділу «захист прав споживачів». Бажано підключити до справи досвідченого юриста. Відомі випадки, коли страхова компанія виплачувала суми, в два рази перевищують первісну виплату. Висновок. В останні роки в законах про обов’язковий техогляд і про страхування цивільної відповідальності відбулося багато змін.

Тому, багато автолюбителів, не знають, чи потрібно проходити техогляд на нову машину, або це необов’язковий пункт.

Чи треба проходити то на новий автомобіль

Натомість талона т / о введена діагностична карта. Видається вона після технічної інспекції машини в спеціалізованих сервісних центрах і акредитованих точках проведення цієї процедури, а не на базі ГИБДД. Перевірка справності / несправності ТЗ проводиться за наступними напрямками:

 • повнота комплектації автомобіля (аптечка, вогнегасник, аварійний комплект)
 • рівень технічних рідин і їх течі;
 • робота систем аварійного оповіщення і світлотехніки;
 • аналіз вихлопних газів на рівень вмісту шкідливих речовин;
 • стан і міцність замків на дверях авто;
 • стан гальмівної системи і ручника;
 • оцінка люфту підвіски і рульової системи;
 • візуальний огляд і діагностика основних деталей і вузлів конструкції.

Приділяється увага тим несправностей, наявність яких забороняє експлуатацію автомобіля.

Чи потрібно техогляд на нову машину в 2019: діагностична карта авто

Час читання: 5 хвилин

Пересуватися по дорогах загального користування можна тільки на справних транспортних засобах. Це означає, що автомобіль повинен відповідати певним умовам, які висуваються до технічного стану його головних вузлів, механізмів і елементів. У зв’язку з цим потрібно розібратися, чи обов’язковий техогляд на нову машину або в цьому випадку діють інші норми.

Чи потрібно проходити ТО новому автомобілю

Автомобіль, який не представляє небезпеки для життя і здоров’я водія, пасажирів та інших учасників руху, це не просто машина на ходу. Повний список вимог, які визначають справний стан авто, міститься у Федеральному законі № 170-ФЗ від 01 липня 2011 року «Про технічний огляд ТЗ і про внесення змін до окремих законодавчих актів РФ».

Оскільки основний спосіб придбання нового автомобіля – дилерські мережі і автосалони, які дають гарантію придатності покупки, логічно припустити, що продавець не реалізує несправний товар. Однак у покупця може виникнути питання, чи потрібно на нову машину проходити техогляд. Найчастіше цей інтерес пов’язаний з необхідністю оформляти страховий поліс ОСАГО.

Якщо для уживаного транспортного засобів (ТЗ) підтвердженням проходження техогляду служить діюча діагностична карта, то для нового авто достатній доказ його справності – паспорт технічного засобу з роком виробництва або свідоцтво про реєстрацію. Однак поняття «нова машина» можна розуміти по-різному. Отже, щоб отримати повне уявлення про те, чи потрібен на новий автомобіль техогляд, необхідно спочатку визначити, яке ТЗ вважається новим з точки зору закону.

коли проходити

Знання зазначених у законі строків, коли проходити техогляд на новому автомобілі, допоможе вчасно звернутися за проведенням оцінки технічного стану. Адже відсутність цих даних не дозволить продовжити страховку після закінчення терміну її дії.

Керівництво щодо того, коли проходять перший техогляд на новій машині, можна знайти в п. 2 ст. 15 федерального закону № 170-ФЗ. Згідно з цим нормативним актом, «свіжі» авто піддаються діагностиці лише перед оформленням черговий страховки на третій рік з дати випуску.

Потрібно відзначити, що це правило стосується наступних транспортних засобів:

Періодичність проходження техогляду нового автомобіля залежить від декількох факторів. Головний з них – сфера експлуатації ТЗ. Загальні відомості щодо термінів проведення перевірки технічного стану транспортних засобів містяться в матеріалі «Періодичність проходження техогляду».

особливості процедури

В процесі експлуатації власнику авто доводиться тримати в пам’яті не тільки терміни обов’язкового технічного обслуговування, а й те, через скільки років провести техогляд нової машини. Хоча за прострочений ТО ніякі штрафи не накладаються, але без нього не можна буде оформити поліс ОСАГО. А ось за керування транспортними засобами без автоцивілки штраф отримати можна.

Так все ж на скільки років після техогляду на новий автомобіль можна розслабитися до чергової перевірки? Це залежить не тільки від сфери застосування машини, але також від її віку і типу ТЗ. Так, одні транспортні засоби піддаються діагностиці раз в 2 роки, інші слід перевіряти кожні 6 місяців.

У невеликій таблиці представлені основні терміни проходження техогляду для нових автомобілів, встановлені законодавством РФ:

Тип ТСПеріодічность ТО

Вантажівки для перевезення небезпечних вантажів;
пасажирський автотранспорт (автобуси і легкові авто)
Кожні півроку
Легкові машини старше 7 років щорічно
Легкові авто віком 3 – 7 років Кожні 2 роки

Незважаючи на постійні попередження фахівців, серед водіїв побутує думка, що потрібно проходити техогляд на нову машину через 3 роки з дня покупки.

Насправді ж вирішальне значення має не день і рік покупки, а виготовлення машини. Наприклад, вона була куплена в 2016 році в салоні, а в ПТС вказується, що виготовлена ​​в 2015.

Згідно з правилами, ТО доведеться проходити не в 2019 році, а на рік раніше.

Чому так важливо звернути увагу на те, від якої дати слід відраховувати, коли доведеться проводити перший техогляд на новий автомобіль: з моменту покупки або випуску? Від цього залежить не тільки своєчасне придбання страховки. Наприклад, при настанні страхового випадку винуватець ДТП з простроченим ТО ризикує зазнати всі витрати по компенсації збитків потерпілому.

Зверніть увагу

Отже, ще раз підкреслимо, через скільки років проходять техогляд нові автомобілі: за законом це має відбутися в перші 3 роки починаючи відлік з року випуску.

Але автовласник може в будь-який час ініціювати позачерговий огляд, якщо у нього виникають підозри в несправності нового автомобіля навіть через кілька місяців після початку експлуатації.

В даному розділі ми розглянули загальні норми, що стосуються того, скільки діє техогляд на нову машину. Однак кожне правило має свої винятки, про які автовласник теж повинен знати.

Винятки з правил

Окремо слід відзначити, що наведена норма щодо того, коли потрібно робити техогляд на нову машину, не поширюється на транспортні засоби, призначені для перевезення людей (таксі, автобуси і пасажирські мікроавтобуси), а також на:

 • вантажні автомобілі з дозволеною масою понад 3,5 т;
 • авто, обладнані пристроями для подачі світлових / звукових сигналів;
 • автотранспорт, призначений для навчання водінню.

До транспортних засобів, які повинні проходити огляд кожні півроку, відноситься спецтранспорт, обладнаний для транспортування небезпечних вантажів, а також причепи до нього.

При виїзді за кордон

Згідно з вимогами Віденської конвенції, яка координує міжнародне дорожнє рух, водії, які беруть участь в поїздках між державами, повинні мати два документи:

Додатковим документом є поліс Green Card (або страховка ОСАГО для поїздок за кордон). Обов’язкової вимоги мати з собою діагностичну карту, що підтверджує технічну справність машини, немає. Однак не виключено, що діагностична карта знадобиться при пересуванні по Європі, – в тому випадку, якщо водій стане учасником дорожньої пригоди.

Добровільний огляд технічного стану

Манера водіння тих, хто сидить за кермом, може сильно відрізнятися. Але ж цей фактор нерідко позначається на технічному стані машини. На швидкість зносу впливають і інші обставини, наприклад, якість обслуговування автомобіля, проведення своєчасних ремонтних робіт.

Серьезные неисправности, появившиеся в процессе эксплуатации транспортного средства до того, как авто достигнет возраста обязательного ТО, могут привести к возникновению опасных дорожных ситуаций и даже стать причиной ДТП.

В связи с этим некоторые автовладельцы прислушиваются к рекомендации специалистов и все-таки подвергают свое авто техническому осмотру. Зачем дожидаться планового контроля, если проверка в сертифицированном центре диагностики позволит исключить любые повреждения и избежать опасности?

Как пройти ТО

Если автовладелец все же решил предоставить свое транспортное средство на ТО, он должен подготовиться к стандартной процедуре.

Однако перед тем, как проходить техосмотр на новой машине, нужно выбрать пункт обращения.

Згідно зі змінами, прийнятими в законодавстві, діагностику проводять оператори, акредитовані РСА – Російським союзом автостраховиків. В даний час органи ГИБДД в даному процесі участі не приймають.

Порядок проходження техогляду нового автомобіля нічим не відрізняється від процедури, на яку наражаються ТЗ з пробігом. Під час ТО проводиться перевірка основних вузлів і агрегатів транспортного засобу.

Після проведення оцінки технічний експерт видає діагностичну карту з висновком, з якого випливає, можна експлуатувати дане авто чи ні. Всі отримані дані надходять в Єдину автоматизовану систему технічного огляду (ЕАІСТО).

Детальна послідовність дій, запропонованих законодавством, описується в матеріалі «Як пройти техогляд автомобіля в 2019 році».

Що потрібно для проходження

Звертаємо увагу водіїв, які турбуються, чи потрібна діагностична карта на новий автомобіль: ніхто, включаючи співробітників реєстраційних органів та страховиків, не має права вимагати від них цей документ. ПТС або свідоцтво про реєстрацію вже самі по собі є достатнім набором документів для оформлення страховки і постановки на облік.

Діагностичну карту видають тільки акредитовані оператори або дилерські центри після здійснення ТО. Для проходження огляду потрібно пред’явити три документа:

 1. Паспорт громадянина.
 2. Свідоцтво про реєстрацію авто.
 3. Квитанцію про оплату послуги.

Неодмінно слід переконатися в наявності вогнегасника об’ємом від 2 л, знака аварійної зупинки, а з 4.05.18 ще й аптечки. Повний перелік документів та інші вимоги наводяться в статті «Що потрібно для проходження техогляду».

Техогляд в 2019 році. Діагностична карта і як її отримати: Відео

Чи потрібно проходити то на новий автомобіль

Зараз порядок змінився і до проведення огляду отримати поліс не вийде. Жодна страхова компанія не застрахує автомобіль до отримання підтвердження його придатності до експлуатації. А без поліса не вийде поставити машину на реєстраційний облік. Чи потрібно проходити техогляд на новому автомобілі? Адже виходить, що без технічного огляду не обійтися при оформленні страхового поліса. До того ж інспектори вправі перевірити наявність страховки. При відсутності поліса і отже техогляду авто може бути позбавлене номерів і переміщено на штрафмайданчик. Нові автомобілі в більшості випадків купуються через автосалони. І природно, що стан машини повністю справно. Згідно із законом власники нових машин віком до трьох років не зобов’язані проходити техогляд.

Чи потрібно проходити техогляд на нову машину? цікаве питання

В даний час багатьох автолюбителів цікавить питання про те, чи потрібен техогляд на нову машину. Можна сказати, що він дійсно цікавий і вимагає певних роз’яснень.

Про це ми зараз і поговоримо. Що таке техогляд і для чого він потрібен? По-перше, без ТО неможливо отримати страховий поліс. Іншими словами, якщо ваш транспортний засіб буде пошкоджено, а у вас немає страховки, то оплачувати ремонт доведеться самостійно.

Варто також зауважити, що їзда без поліса і документа, що свідчить, що ви пройшли ТО, заборонена. Але в кожному правилі є свої винятки, тому міліція, федеральна служба і т.

п. можуть їздити без страховки. Коли ви приїжджаєте на ТО, вам роблять діагностику автомобіля. Безумовно, в залежності від марки ТС, ціна може змінюватися. Тому ви можете заплатити як 5 000 рублів, так і всі 50 000.

Коли проходити техогляд на новому автомобілі?

 • легковий автомобіль;
 • мототранспортних засобів;
 • причіп (напівпричіп);
 • вантажівка, дозволена маса якого – до 3,5 тонн.

Даний перелік транспортних засобів є закритим, і внести в нього зміни може тільки федеральний законодавець.

Крім цього, власникам вищевказаних автомобілів немає необхідності отримувати діагностичну карту; вона видається тільки після проходження технічного огляду.

Тобто у власника транспортного засобу є один документ, який підтверджує його право «не проходити» техогляд – це ПТС або свідоцтво про право власності на автомобіль, в якому вказано рік випуску автомобіля.

Техогляд нової машини: через скільки років потрібно проходити процедуру?

Безумовно, в залежності від манери їзди, якості експлуатації транспортного засобу, і багатьох інших обставин і буде залежати, як довго автомобіль вам «прослужить».

Але справа в тому, що при наявності серйозної несправності, яка не була виявлена ​​в результаті техогляду (бо до 3 років ви його не проходили), ваш автомобіль може завдати шкоди іншим учасникам дорожнього руху.

Саме тому багато фахівців радять все ж проходити технічно огляд автомобіля хоча б для свого заспокоєння.

Ця проблема вирішується таким чином: як правило, автодилери дають гарантію на автомобілі протягом 3-5 років з дня випуску, і, відповідно, однією з умов «продовження» такої гарантії на наступний рік є проходження огляду автомобіля в спеціалізованому центрі. Таким чином, за технічним станом вашого автомобіля «стежать».

З конвеєра – в сто? чи потрібен техогляд на новий автомобіль

Згідно із законом, вантажні автомобілі масою до 3,5 тонн, легкові, мотоцикли та інші мототранспортних засобів, причепи та напівпричепи не старші трьох років в проходженні техогляду не потребують. Після того, як пройде трирічний термін з року їх випуску, процедура проходження технічного огляду стане обов’язковою.

важливо

Винятком є ​​тільки причепи, масою не більше 3,5 тонн, коли їх власниками є фізичні особи. Таким чином, техогляд на нову машину потрібно проходити тільки через три роки з моменту випуску автомобіля.

Якщо машині від 3 до 7 років, то проходити ТО потрібно раз в два роки. Після 7 років – один раз на рік. Коли потрібна діагностична карта Діагностична карта є важливим документом для оформлення поліса ОСАЦВ. Її можна вважати аналогом талона технічного огляду.

Техогляд для нового автомобіля: чи потрібно і скільки років діє?

Дана вимога не є законним, тому правильним рішенням стане вибір іншої страхової компанії.

 • Якщо водій планує виїжджати на новому авто за межі РФ, важливо звернути увагу на вимоги міжнародних конвенцій. Так як одним з документів, що необхідно пред’являти на митних постах є діагностична карта, яка підтвердить справність транспортного засобу. Іноді митникам мало цього документа і вони можуть провести техогляд на місці перевірки за допомогою спеціального обладнання.
 • Крім перерахованого вище, важливо звертати увагу на технічний знос.

Чи потрібен техогляд на нову машину? коли проходять техогляд для нових машин

Увага

Техогляд для нових машин: виключення з правил Щоб отримати поліс «автоцивілки», вам буде необхідно пройти ТО відразу після покупки машини. В принципі, це логічно, тому що такий захід дозволяє упевнитися в тому, що всі системи транспорту справні.

Після цього вже можна страхувати водія. Складно однозначно сказати, чи має сенс отримувати поліс «автоцивілки» чи ні, так як в деяких випадках це може здатися вигідним, в інших же – зовсім немає. Але є ще одне «але». Справа в тому, що під час подорожі за кордон на нову машину потрібен техогляд, і це незаперечний факт.

Обумовлено це тим, що, згідно з вимогами міжнародної конвенції, ТО є головним документом, тому без його наявності поїздка може не відбутися. Якщо на кордоні виникнуть сумніви в справності вашого транспорту, він тут же буде перевірений на наявність дефектів.

Техогляд нової машини: як часто потрібно проходити

Відмінною особливістю виступає її зміст, відомості про стан вузлів і агрегатів авто більш докладні. А найголовніше – висновок про те, чи відповідає транспортний засіб особливим вимогам і стандартам, які затверджені в європейських країнах.

Зміни в законодавстві дозволяють відмовитися від проходження технічного огляду, якщо вік машини менше 3 років. У 2018 році і без діагностичної карти на новий автомобіль можна оформити поліс ОСАГО.

Процедура оформлення діагностичної карти суттєво змінилася:

 1. Зараз ДАІ не беруть участь в ТО. За це відповідають авторизовані станції.

Періодичність проходження техогляду машини

Таким чином, протягом декількох років (3 роки), ви можете спокійно їздити. Проте в різних країнах різні терміни. Наприклад, після покупки транспортного засобу в Литві вам не потрібно проходити техогляд 2 роки, в Росії – 3 роки.

Головне запам’ятати, що після 3-х років вам обов’язково потрібно їхати на перевірку, так як страховка стає недійсною. Після першого проходження техогляд для нових машин проводиться щорічно. Якщо вам здалося, що в пункті проведення співробітники накручують вартість, то ви маєте право поїхати в інше місце.

Необхідний пакет документів Без наявності певних паперів ви не зможете пройти ТО.

важливо

Так, в першу чергу потрібно пред’явити документ, який підтверджує вашу особистість, тобто паспорт. Якщо такий був загублений, то видається тимчасовий варіант, тоді потрібно надати його.

Що робити якщо відмовили у виплаті? Жодна страхова зараз не вимагає надання діагностичної карти при оформленні поліса ОСАЦВ (див. Статтю «Що краще КАСКО або ОСАГО»). Але, не рідкісні випадки, коли автовласникові відмовляли у виплаті через її відсутність.

Це дозволяє страховикам знизити фінансове навантаження на компанію, користуючись юридичною неграмотністю населення. Справа в тому, що в списку документів, які необхідно надати при подачі заяви в страхову немає ДК.

Зроблено це з урахуванням саме відсутність токового документа у власників нових машин. Якщо, вам відмовили у прийнятті заяви, слід відправити його поштою, рекомендованим листом. Протягом 5 днів з моменту отримання цього листа, компанія-страховик зобов’язана прийняти його.

Час отримання можна дізнатися на пошті.

Чи треба проходити то на новий автомобіль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…