Їзда в нічний час доби пов’язана з певною небезпекою, що пояснюється відсутністю повноцінного огляду дороги.

У темряві гірше видно знаки, дорожня розмітка, сторонні перешкоди, а також існує небезпека засліплення світлом ліхтарів йде назустріч транспорту.

Зверніть увагу

Регулювання фар ВАЗ 2114 і ВАЗ 2115 дозволяє мінімізувати ризики дорожньо-транспортної пригоди, пов’язаного з поганою видимістю на дорозі.

Ліхтарі автомобіля не гарантують повноцінного видимості в темряві, якщо для цього їх попередньо не налаштовані. Крім цього, кожен господар машини зобов’язаний періодично перевіряти, наскільки настройка фар відповідає вимогам правил дорожнього руху. Також необхідно стежити за їх справністю та станом оптики – відсутністю помутнінь, тріщин і подряпин.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часАвтомобіль ВАЗ 2115

Регулювання світла фар ВАЗ 2114 – це стандартна процедура, яку автомобілісти проходять на станції технічного обслуговування або виконують своїми силами.

У першому випадку вони економлять час і нервові клітини, але послуги автосервісу коштують грошей. У другому випадку з’являється шанс заощадити гроші, проте вам доведеться в такому випадку постаратися і витратити власний час і сили.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часБлок-фара і зворотна її сторона з регулювальними гвинтами

Які види ліхтарів встановлені на ВАЗ 2114

На автомобілях моделі ВАЗ 2114 встановлено три різновиди джерел світла:

 • ближній;
 • дальній;
 • протитуманні вогні.

Ліхтарі ближнього світла застосовуються практично постійно – вони призначені для того, щоб робити видимим шлях на відстані 30-40 метрів перед автомобілем. При цьому пучок світла формується з таким розрахунком, щоб виключити ймовірність засліплення водіїв машин, що їдуть назустріч.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часБлижнє світло фар ВАЗ 2114 і 2115

Ліхтарі далекого освітлення включають на час, щоб дати можливість висвітлити шлях на відстані 130-150 метрів – їх включають з метою побачити знаки на дорозі і розмітку.

В межах населеного пункту категорично забороняється використовувати дальнє світло – в’їжджаючи в житлову зону, водій зобов’язаний перейти на ближнє світло.

Те ж саме він зобов’язаний зробити в той момент, коли помітив, що наближається транспорт, що рухається назустріч.

Протитуманні кошти встановлюють з метою дати можливість розглянути дорогу в темний час доби при русі в тумані або в пелені дрібного дощу.

Близький або дальнє світло фар, відбиваючись від дрібних блискучих водяних частинок, засліплює водія – щоб цього уникнути, окремі джерела освітлення розташовуються з таким розрахунком, щоб світити під кордоном дощу і туману.

Крім того, в них встановлені лампи, які світять жовтим, що також позитивно впливає на видимість в умовах негоди.

  Як поміняти лампу ближнього світла на Рено Дастер Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часПротитуманні фари на Ваз 2114 і 2115

Як підготуватися до роботи

Перед тим, як буде виконана регулювання фар ВАЗ 2114, ви повинні будете виконати ряд підготовчих операцій. Насамперед підготуйте автомобіль – для цього дійте за таким алгоритмом:

 • Накачайте колеса і простежте, щоб тиск повітря в них було однаковим.
 • Перевірте, в якому стані знаходиться підвіска.
 • Заповніть паливний бак по максимуму.
 • Простежте, щоб навантаження на всі чотири колеса розподілялася рівномірно.

Переконавшись, що ваша машина повністю готова до роботи, знайдіть рівномірну десятиметрову майданчик, яка впирається в чисту рівну стіну. Стіна знадобиться, щоб ставити позначення і малювати лінії – тому подбайте про наявність крейди і малярного скотча.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часПростежте, щоб тиск повітря в шинах було однаковим

Перший спосіб регулювання

В автомобілях ВАЗ 2114 встановлена ​​штатна блок-фара, яка одночасно відповідає за дальнє і ближнє світло. Тому досить відрегулювати ближнє світло – дальній сам по собі стане в правильне положення. Регулювання протитуманних фар здійснюється окремо.

Процедура настройки відбувається за наступним принципом:

 • Автомобіль виведіть на знайдену горизонтальну поверхню, яка була обрана для настройки ліхтарів.
 • Зупиніть машину безпосередньо перед стіною.
 • На стінці за допомогою крейди зробіть позначення, які будуть відповідати центральній точці авто і центрам ліхтарів.
 • Позначте відстань від землі до кожної з фар.
 • Відзначте відстань від центральної осі машини до кожної з фар.
 • На п’ять сантиметрів нижче проведіть лінію.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часРегулювання світла фар за допомогою стіни

 • Далі потрібно від’їхати і зупинитися на відстані 7,5 м від стіни.
 • З’єднайте на кресленні точки центрів ліхтарів одній прямій.
 • Накресліть через ті ж центри пару вертикальних ліній;
 • Накресліть через центровую точку машини відрізок, паралельний землі.
 • На цьому РАСЧЕРЧИВАНИЕ вважається завершеним – запалюйте ближнє світло фар.
 • Кут нахилу ліхтарів повинен співпасти з горизонтальною лінією, а початок, де межа світла буде підніматися, вирівняйте з місцем перетину ліній.
 • Налаштуйте фари за допомогою обертання пари гвинтів – ви їх знайдете на задній панелі в підкапотному просторі. Луч повинен розташовуватися трохи нижче позначення точки фари на кресленні.

Другий метод регулювання

Для виконання налаштування джерел освітлення другим методом знадобиться така ж майданчик, стіна і крейда. Попередньо підготуйте автомобіль:

 • рівномірно накачайте шини;
 • перевірте, наскільки справна підвіска;
 • рівномірно розподіліть навантаження на всі колеса;
 • повністю заправте бак паливом.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часРегулювання світла фар на СТО

Далі рухайтеся за наступною схемою:

 • Розмітьте на стіні місця, які визначають центри обох фар.
 • Прокладіть через них відрізок.
 • Нижче на 12 сантиметрів проведіть відрізок, паралельний першому.
 • Встановіть регулятор освітлення на позначку «нуль».
 • Керуючи парою гвинтів регулювання, налаштовуємо промінь в таке становище, щоб його верхня межа впритул наблизилася до нижньої межі.
 • Бічна кордон пучка розташовується на перетині нижньої прямої і вертикальної осі ліхтаря.

  Тюнінг фар на автомобілях КІА Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часНалаштування протитуманних фар на Ваз 2114 і 2115

Налаштування протитуманних вогнів

До того, як регулювати протитуманні вогні, навантажите автомобіль вагою в 70 кг і залийте паливний бачок під зав’язку. Встановіть машину на відстані 5 – 10 метрів від стіни.

На стіні прокладете горизонтальний відрізок, який знаходиться від підлоги на відстані, ідентичному висоті протитуманних ліхтарів. На висоті, удвічі більшою, накресліть третій відрізок.

Відзначте центр машини і відзначте відстань від нього до центральних точок ліхтарів. Тепер, оперуючи гвинтом, регулюйте промінь до тих пір, поки він не встановиться в положення, яке ви бачите на схемі.

Регулювання фар ВАЗ 2114 своїми руками

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час

Далеко не секрет, що певна кількість автолюбителів не приділяє належної уваги правильності встановлення та регулювання оптичних приладів, або фар. А, дійсно, чому регулювання фар ближнього і дальнього світла настільки важлива і її процес супроводжується настільки високою зацікавленістю?

У чому важливість регулювання фар?   

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час

Головною причиною, що визначає необхідність проведення процедури регулювання фар, є їх важлива роль у процесі забезпечення безпеки дорожнього руху, особливо, в умовах недостатньої видимості.

Експлуатація транспортного засобу в темний час доби або в складних метеорологічних умовах (снігопад, сильний дощ, туман і т.д.) надзвичайно ускладнена і без допомоги зовнішніх світлових приладів не в змозі обійтися жоден водій, яким би солідним досвідом практичного водіння він не володів .

Однак позитивний ефект, очікуваний від функціонування фар дальнього або ближнього світла, може бути зведений не лише до нуля, але і привести до наступних небажаних наслідків, істотно обмежує можливість водія в організації безпечного руху:

 • Неповне висвітлення дорожнього полотна.
 • Отримання «світловий завіси» перед рухомим автомобілем.
 • Створення аварійної ситуації внаслідок засліплення водія зустрічного транспортного засобу.

А причина у всіх перерахованих вище проблем лише одна – неправильний напрямок світлового пучка, сформованого не відрегульовані оптичними приладами (фарами). Тому єдиним рішенням проблеми «кривого» світла є регулювання фар, процедуру виконання якої ми розглянемо на прикладі одного з найбільш популярних вітчизняних автомобілів – «ВАЗ 2114».

 • Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час
 • Процес регулювання фар автомобіля «ВАЗ» моделі 2114 складається з декількох, обов’язкових до виконання, етапів:
 • підготовчі заходи
 • Комплекс заходів, що забезпечують підготовку регулювального процесу, включає:
 • Перевірку елементів, які впливають на кут формування світлового променя;

– стан елементів підвіски (пружин, амортизаторів і т.д.);

 1. – величину тиску в шинах;
 2. – ідентичність типорозмірів шин;
 3. – заправку транспортного засобу (не менше ½ ємності паливного бака).
 • Завантаження автомобіля вантажним баластом, вага якого відповідає масі навантаження автомобіля в основний період експлуатації.
 • Матеріальне забезпечення процесу, що включає:

– установку транспортного засобу на рівному майданчику, що володіє твердим покриттям;

 – виставлення контрольного екрану на відстані 5000 міліметрів від автомобіля, в якості якого допускається використання рівної стіни, воріт гаража, листа фанери (розміром не менше 2х1 метр) і т.д.Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час

 • Установку «коректора фар» (при наявності даної опції в автомобілі) в положення, відповідне навантаженні рівній вазі однієї людини.
 • Визначення типу встановлених на автомобілі електричних ламп (роздільне або поєднане генерування променя далекого і ближнього світла).
 • Виконання ретельного очищення зовнішніх світлових приладів від пилу, бруду та інших забруднень.
 • Перевірку технічного стану лінз і відбивачів фар (наявність на них тріщин і відколів здатне надавати кардинальний вплив на формування світлового променя).
 • Конструктивні елементи, які беруть участь в процесі регулювання фар
 • Регулювання фар «ВАЗ 2114» здійснюється за допомогою декількох регулювальних гвинтів, розташування яких на фарі, зазначено на малюнку № 1.
 • Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часмалюнок №1
 • Схема розміщення регулювальних гвинтів фари «ВАЗ 2114»:
 • – позиція 1 – гвинт, який регулює розташування світлового пучка у вертикальній площині;
 • – позиція 2 – гвинт, який регулює розташування світлового пучка в горизонтальній площині;
 • – позиція 3 – гвинти кріплення захисного кожуха, зняття якого необхідно при заміні ламп;
 • – позиція 4 – захисний кожух.

Схема регулювання напряму світла фар ВАЗ 2114

Схема розмітки екрану (малюнок №2), що забезпечує процес виконання регулювання фар «ВАЗ 2114» виконується наступним чином:

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час

малюнок №2

 1. – вертикальна осьова лінія «О», відповідна геометричній (центральної) осі автомобіля;
 2. – горизонтальна лінія «1», розташування якої на стенді відповідає відстані отфар автомобіля до поверхні майданчика;
 3. – лінії «А» і «В», відповідні геометричному розташуванню центрів оптичних приладів (фар) щодо центральної осі транспортного засобу;
 4. – лінія «2» розташована (паралельно) на 650 міліметрів нижче лінії «1».
 • Перетин лінії «2» з лініями «А» і «В» відповідає точкам «Е», в яких повинні розташовуватися центри світлових пучків правильно відрегульованих фар.

регулювальні заходи

Регулювання фар «ВАЗ 2114» відбувається наступним чином:

 • Закриваємо одну з фар світлонепроникним матеріалом (щільна тканина, картон, фанера).
 • Включаємо ближнє світло фар.
 • За допомогою регулювальних гвинтів, зазначених на малюнку №1 поєднуємо центр світлового пучка, що генерується фарою з точкою «Е».
 • Повторюємо процедуру при включенні дальнього світла фар.
 • Проводимо аналогічну операцію з протилежного фарою. 

Ідеальним результатом регулювання фар, як ближнього, так і дальнього світла, має стати повна відповідність лінії верхньої межі світлового пучка фари і лінії «2».

Тільки точно виконавши вищевказані рекомендації, ви отримаєте ефективний і безпечний для інших учасників руху світло.

Проте, певна кількість вітчизняних автолюбителів вважають за краще довіряти виконання даної процедури фахівцям автотехнічних центрів, оскільки це гарантує дотримання комплексу вимог, які відповідають регламенту технічного огляду. Але, як видно з нашого есе, це – лише припущення. 

Гідрокоректор фар ВАЗ 2114 як замінити і відрегулювати

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час

Гідрокоректор фар ВАЗ 2114

Залежно від завантаженості автомобіля світло фар може направлятися нижче або вище. Для регулювання світлового потоку використовуються спеціальні пристрої, які називаються гидрокорректор.

Якщо автомобіль завантажений, фари краще опустити нижче, щоб світловий потік був спрямований на дорогу, а не вгору. Таким чином ви забезпечите необхідне освітлення дорожнього полотна і уникнете осліплення водія, який їхав назустріч транспортом.

При мінімальному завантаженні машини, коли задня частина авто піднята, фари можна злегка підняти.

Як влаштований гидрокорректор фар ВАЗ 2114

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часВідео: Заміна коректора фар ВАЗ 2110, 2111, 2112

Як правило, система гидрокорректора фар складається з наступних частин і компонентів:

 • основний циліндр, закріплений на панелі приладів;
 • з’єднувальні трубопроводи, зафіксовані хомутами;
 • виконавчі циліндри на блок-фарах;
 • морозостійка робоча рідина.

Гидрокорректор зазвичай мають вигляд нерозбірних конструкцій, які не підлягають ремонту. Таким чином, при виході з ладу гидрокорректора фар ВАЗ 2114 його ремонт виробляють шляхом заміни на новий комплект.

У нормальному стані коректора виробник передбачає максимальний робочий тиск. Для напрямку світлового потоку фари вниз тиск в системі знижується, а шток виконавчого циліндра втягується і оптика опускається. Таким чином, пристрій багато часу перебуває під високим тиском.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часВідео: Гідрокоректор фар. Головний циліндр. ВАЗ 2110-2112

Нерідко при виникненні перепадів температур, особливо в зимовий час, структура ущільнювачів порушується через погану якість гуми. Це стає причиною витоку робочої рідини і підклинювання поршнів циліндрів в певному положенні.

Все гидрокорректор, які встановлюють на вітчизняні машини ВАЗ, конструктивно виконані по одній аналогічною схемою, беручи до уваги певних відмінностей в габаритах, компонуванні кріплення циліндрів, а також трубопроводів. У наші дні на ринку ви можете знайти кілька модифікацій гидрокорректор:

 • «2105-3718010» – для ВАЗ 2105-2107;
 • «2108-3718010» – для ВАЗ 2108-21099;
 • «2110-3718010» і «2110-3718010-10» – для ВАЗ 2110-2112;
 • «2114-3718010» – для ВАЗ 2113-2115;
 • «21213-3718010» – для 21213 «Нива».

до змісту ↑

Ремонт гидрокорректора ВАЗ 2114

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час

розбирання панелі

Ремонт пристрою завод-виробник не передбачає, тому при його поломки проводять заміну пристрою в зборі разом з циліндрами і трубопроводами.

Якщо кут нахилу фар при зміні ступеня завантаженості авто не регулюється, і навіть за допомогою регулювальних гвинтів на блок фарах вам не вдається отримати оптимальний світловий потік, перевірте працездатність таким способом:

 1. Перш за все, огляньте пристрій на предмет цілісності трубопроводів, а також відсутність витоків рідини.
 2. Якщо після заходів несправність ви не знайдете, перейдіть до перевірки працездатності робочих циліндрів. Для цього потрібно зняти їх з блок-фари і заміряти хід штоків. Нормальне функціонування циліндрів обумовлюється при ході штоків 6,5-7,5 міліметрів.
 3. У зв’язку з тим, що ремонт коректора фар ВАЗ не передбачений, зламаний прилад краще замінити новим в зборі.

до змісту ↑

регулювання штока

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час

регулювання штока

У деяких випадках регулятор фар виходить з ладу через порушення зачеплення регулювального важеля. Таким чином, якщо гидрокорректор фар ВАЗ 2114 не працює, не поспішайте його міняти. Для початку переконайтеся в тому, що з’єднання штока і важеля відповідає робочого положення.

Шток основного циліндра коректора впирається в важіль, що впливає на такий же шток, який жорстко закріплений на плафоні фари. Через регулювальний болт проходить важіль, який виступає в якості точки опори.

Механізм регулювання функціонує подібно гойдалці. Коректор розгойдує плафон, а регулювальний болт дає можливість піднімати / опускати опорну точку гойдалок.

Якщо болт викручені в крайнє положення, зворотний кінець важеля у вигляді кульки може вислизнути з місця кріплення зі штоком плафона.

Щоб гидрокорректор фар ВАЗ 2114 знову запрацював, ремонт пристрою слід проводити шляхом повернення важеля в виїмку на штоку. Для цього треба закрутити до упору регулювальний болт, а потім натиснути на плафон вниз і вставити кульку важеля в необхідне положення.

до змісту ↑

заміна пристрою

Своїми руками замінити зламаний коректор фар нескладно. Послідовність робіт наступна:

 • відвертаємо гвинти кріплення хомутів трубопроводів до скоб кріплення;
 • з основного циліндра знімаємо ручку;
 • відкручуємо гайку кріплення основного циліндра до панелі приладів;
 • від’єднуємо від блок-фари основні циліндри;
 • проштовхує виконавчі циліндри в салон разом з ущільнювачами;
 • встановлюємо новий агрегат в послідовності, зворотній збірці.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час

заміна

Багато автомобілістів замість штатного гидрокорректора фар, який передбачений виробником, встановлюють більш ефективний і практичний електричний коректор.

Від гідравлічного він відрізняється тим, що в якості приводу тут виступають електричні мотори. Для машин марки ВАЗ передбачено штатний електрокоректор типу Сіліч’-Зеніт.

Він без проблем встановлюється в ті ж місця, де стоїть гидрокорректор. Процес установки такий:

 • відключаємо мінусову клему від акумулятора;
 • повертаємо основний циліндр проти годинникової стрілки і демонтуємо його;
 • міняємо ущільнювальне кільце;
 • встановлюємо електричний коректор на місце основного циліндра;
 • демонтуємо важіль основного циліндра в салоні;
 • плюсову клему з’єднуємо з гніздом колодки 20;
 • мінусову клему фіксуємо на одній з шпильок кузова під панеллю приладів;
 • замість трубопроводів прокладаємо проводку коректора або уздовж джгута електричного живлення;
 • підключаємо до АКБ мінусову клему.

Після всього цього вам потрібно лише перевірити працездатність пристрою.

Детальна інструкція по регулюванню фар на автомобілях ВАЗ 2114 і 2115

Регулювання фар на ВАЗ 2114 потрібно не рідше ніж один раз на рік при проходженні ТО і обов’язкова після заміни ламп.

Багато водіїв ігнорують рекомендації і користуються оптикою, яка налаштована неправильно і не забезпечує належного спрямування світла в нічний час доби.

Через це знижується огляд на дорозі і підвищується ймовірність не помітити що йде по узбіччю пішохода або сторонній предмет, який може пошкодити колеса, кузов, картер двигуна.

Підготовчі роботи

Щоб самостійно відрегулювати фари, потрібно ретельно підготувати автомобіль і інструменти. Це допоможе не відволікатися під час роботи і скоротить час регулювання.

Пошук місця – важливий етап. Майданчик повинен відповідати наступним вимогам:

 • бути рівною;
 • перебувати в темному місці без зайвих засвічень від ліхтарів;
 • на майданчику повинна бути рівна стіна, ворота, паркан, ворота гаража.

Всі перераховані фактори впливають на точність регулювань. Домогтися високоточної налаштування без спеціальних оптичних приладів можна тільки при дотриманні всіх інструкцій.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час

Автомобіль готується наступним чином:

 1. На мийці високого тиску відмивається вся грязь з кузова і підкрилки.
 2. Багажне відділення очищається від всіх зайвих предметів. Якщо відсутня запаска, її потрібно встановити на місце.
 3. Паливний бак заправляється до відсічення.
 4. Перевіряється тиск в колесах і доводиться до нормативних значень в 2,0 або 2,1 бару.
 5. Оглядається оптика на предмет тріщин, сколів і дефектів на поверхні скла і відбивача.

Також слід перевірити кріплення фар до кузова. У разі виявлення вільного ходу оптику потрібно міцно затягнути штатними болтами. Несправна деталь з тріщинами та іншими недоліками підлягає заміні, так як лопнуло скло переломлює промені і засліплює зустрічних водіїв.

Для роботи знадобляться інструменти:

 • ганчірка;
 • щільна тканина або картон;
 • миючий склад для вікон;
 • фломастер;
 • рулетка;
 • рівень будівельний;
 • башмак або палиця для упору колеса.

Щоб самостійно налаштувати світло на ВАЗ 2114, 2115 не потрібні спеціальні інструменти. Вбудовані пластмасові баранці на тильній стороні оптики легко прокручуються пальцями.

  Що робити зі сколами на капоті

Для проведення робіт потрібно вибирати теплий день без опадів і сильного вітру. Краплі на оптиці викликають заломлення і завадять правильному регулюванні.

Покрокова інструкція

Регулювання фар ВАЗ 2114 або 2115 своїми руками – процедура нескладна. При правильній підготовці автомобіля можна добитися оптимальних результатів, які не відрізнятимуться від коригування на оптичному верстаті.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час

Перед налаштуванням світла фар малюється допоміжна схема. Для цього потрібно:

 1. Встановити ВАЗ 2114 на відстані в 5 метрів від стіни. Замір проводиться строго від скла фари.
 2. Рулеткою змиритися висота лампи щодо асфальту.
 3. Значення відзначається на стіні горизонтальною лінією.
 4. Вертикальною смугою маркується центр автомобіля.
 5. Від горизонтальної відмітки робиться відступ вниз на 65 мм і робиться відмітка, на якій повинна знаходитися светотеневая смуга.
 6. Для виявлення центру променя використовуються місця переходу в галки.
 7. Центри галок відзначаються на стіні вертикальними лініями, відстань між якими має бути 964 мм.

Схематичний начерк рекомендується виробником як найбільш точного методу регулювання оптики.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час

Регулювання фар:

 1. Заглушити двигун автомобіля.
 2. Увімкнути ближнє світло.
 3. Виставити важіль гидрокорректора фар в положення 0.
 4. Відкрити капот.
 5. Одну фару закриваємо картоном або щільним ганчіркою. Це покращує видимість кордону променя.
 6. За допомогою вбудованих гвинтів скорегувати напрямок світла спочатку на одній фарі, потім на іншій.
 7. Покачати автомобіль і перевірити, чи правильно встановлена ​​ще раз.

При виконанні робіт автомобіль повинен бути без пасажирів. На водійське місце можна покласти вантаж вагою в 50-70 кілограмів, але це не обов’язково. Установка на ручник часто змінює положення кузова щодо дорожнього полотна, тому слід користуватися підпорою для колеса або звичайною палицею.

Коригуючи кожну фару окремо, можна домогтися максимально точного результату положення променя. Налагоджена правильно оптика ВАЗ не сліпить зустрічних учасників руху і якісно висвітлює дорожнє полотно.

Регулювання елементами фари

Налаштування фар на ВАЗ 2114 проводиться за допомогою вбудованої системи зміни кутів рефлектора. Гвинти, що регулюють розташування світлового пучка, знаходяться на тильній частині оптики в верхніх кутах.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час

Щоб підняти промінь, потрібно повернути регулятор, розташований ближче до покажчика поворотів. Для коригування фари в вертикальному положенні потрібно використовувати важіль, який розміщений нижче і знаходиться поруч з гратами радіатора.

  Інструкція по заміні лобового скла на Лада Калина

Налаштування протитуманних ліхтарів

Регулювання протитуманних фар включає кілька етапів:

 • підготовка автомобіля;
 • складання схеми;
 • коригування.

Підготовчі кроки нічим не відрізняються від дій, які виконуються перед коригуванням основних фар. Противотуманки повинні бути чистими, колеса накачаними, а багажник – порожнім.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний час

Налаштовуючи противотуманки, слід використовувати спеціальну схему, яка складається самостійно. Для цього потрібно:

 1. Поставити машину на відстані в 5-10 метрів від стіни.
 2. Заміряти висоту центру фари і відзначити лінією на схемі.
 3. Перенести на стінку позначки центру машини і противотуманок.
 4. Прокреслити лінію на 10-12 сантиметрів нижче позначки висоти противотуманок.

Для коригування оптики потрібно провертати гвинт, поки промінь не вийде на рівень, зазначений на плані. Якщо не регулюється фара, слід очистити капелюшок болта і оглянути її на предмет закисания. Для змащення деталей можна скористатися аерозолем WD-40. Якщо болт крутиться, а рефлектор стоїть на місці, потрібно демонтаж противотуманки і перевірка цілісності механізму.

Види ліхтарів на ВАЗ 2114

Регулювати фари на ВАЗ власними руками дуже просто. Конструкція дозволяє здійснювати коригування без зняття додаткових пластикових елементів і акумулятора.

У ВАЗ 2114 використовуються наступні типи світлових джерел:

 • протитуманний;
 • ближній;
 • дальній.

Налаштування ближнього і дальнього світла здійснюється за допомогою двох вбудованих гвинтів, що знаходяться в корпусі основний оптики.

Для коригування противотуманок не потрібно демонтувати бампер. Викрутка поміщається в спеціальний отвір, в якому знаходиться болт.

Як визначити неполадки в оптиці

Необхідність коригування світла буде потрібно в наступних випадках:

 • лампи сильно світять вгору або вниз;
 • зміщений промінь в одну зі сторін;
 • нерівномірна яскравість фар при огляді автомобіля;
 • недостатня сила світла, хоч я знаю чітка галка;
 • не працює одна з фар.

Налагоджена оптика ВАЗ 2114 або моделі 2115 відмінно справляється з будь-якими погодними умовами. Для визначення недоліків слід проводити візуальний огляд працездатності ламп раз в тиждень, а коригування проводити не рідше 1 разу на сезон.

Відрегульовані фари на ВАЗ 2114 – ефективний і безпечний світ для всіх учасників руху

Багато водіїв не приділяють достатньої уваги регулюванню оптики на своїй машині, не розуміючи її важливість. У статті розглядається питання, чому важлива регулювання фар на автомобілях ВАЗ 2114, як налаштувати фари, що собою являє гидрокорректор фар.

Регулювання фар ВАЗ 2114 дуже важлива для створення безпечних умов на дорозі для учасників руху, особливо це актуально в умовах поганої видимості. Росію відрізняє погана якість доріг. Від постійної струсу збивається світло, падає з невірним ухилом. Тому потребує коригування.

При неправильно відрегульована світлі можливі наступні проблеми:

 • дорожнє полотно висвітлюється в повному обсязі;
 • недостатня дальність видимості дороги;
 • ризик створення аварійної ситуації через засліплення світлом водіїв зустрічних машин;
 • освіту світловий стіни перед рухомим транспортним засобом.

Рекомендується регулювати фари на ВАЗ 2114 через кожні два місяці.

Інструкція по регулюванню своїми руками

Перед проведенням процедури потрібно забезпечити такі умови:

 • шини повинні бути добре накачані;
 • бак наповнений хоча б наполовину, в багажнику повинна лежати запаска і інструменти;
 • на місце водія посадити помічника, при його відсутності покласти вантаж, рівний за вагою власнику авто;
 • покачати автомобіль, щоб встановилися підвіски і пружини.

Таким чином будуть створені експлуатаційні умови для машини. Для проведення настройки автомобіль потрібно встановити на рівну горизонтальну площадку на відстані 5 метрів від строго вертикальної стіни, на якій необхідно нанести розмітку.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часНанесення розмітки на стіну

Для настройки потрібно увімкнути ближнє світло. Потім по черзі регулюється кожна блок-фара за допомогою гвинтів регулювання. Необхідно поєднати пучок світла, що виходить від ліхтарів з точкою Е.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часРегулювальні гвинти на ВАЗ 2114

Якщо ви не впевнені в своїх силах, зверніться на СТО – там відрегулюють правильно.

гідрокоректор фар

Під час експлуатації автомобіля в залежності від його завантаженості, стану самого авто і підвіски може змінюватися спрямованість світлового потоку. Для його коригування на ВАЗ 2114 встановлюється гидрокорректор (автор відео – Павло В. М.).

Пристрій і принцип роботи

Прилад являє собою нерозбірне пристрій, який регулює становище променя світла завдяки зміні тиску рідини всередині патрубків. Блок не розбирається, тому при його поломки замінюється новим приладом.

Конструкція коректора складається з наступних елементів:

 • головного циліндра;
 • робочої рідини;
 • патрубків, в яких рідина міститься;
 • циліндрів.

Налаштування фар за допомогою гидрокорректора здійснюється водієм за допомогою колеса коректора, що знаходиться на торпеді. Поворотом колеса можна підняти або опустити ліхтар.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часКолесо коректора в салоні

Особливості ремонту своїми руками

Калібрування коректора можна виконати самостійно за інструкцією, яка до нього додається.

Перед тим, як змінювати пристрій, слід з’ясувати причину несправності і спробувати відновити працездатність гидрокорректора.

Для цього необхідно спочатку оглянути всі трубочки і гумки, неприпустимі ніякі дефекти. Якщо течі немає, оглядаються циліндри і перевіряється хід штока.

Якщо вжиті заходи не привели пристрій в робочий стан, то можливо, що несправний головний блок, потрібно міняти гидрокорректор.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часГідрокоректор фар ВАЗ 2114

Монтаж і доопрацювання

Для установки нового коректора слід виконати наступні дії:

 • послабивши хомути, знімаємо їх з патрубків з робочою рідиною;
 • в салоні демонтуємо ручку на основному циліндрі;
 • відкрутивши кріпильні болти, знімаємо основний циліндр;
 • на останньому етапі знімаємо всі робочі циліндри і дістаємо їх через салон.

Доопрацювання та ремонт гидрокорректора фар полягає в перевірці стану регулювального болта. Його потрібно виставити так, щоб регулювання світла здійснювалася з мінімальними зусиллями.

Інструкція по заміні коректора

Багато водіїв хочуть зробити свій автомобіль тюнінгованим. Тюнінгувати автомобіль можна ангельськими очками, віями на фари. Тюнінгом фар є модернізація коректора. Для цього змінюють штатний гидрокорректор фар на електричний коректор. Знявши фару на ВАЗ, змінюють лампочки. Виконавши на автомобілі ВАЗ 2114 тюнинг, заміну скла фари, слід відрегулювати оптику.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часНабір для установки електрокоректора

Заміна гидрокорректора фар ВАЗ 2114 складається з наступних дій:

 1. Відключається харчування авто шляхом від’єднання негативної клеми з АКБ.
 2. Далі відкручується основний циліндр, а потім знімається пристрій разом з важелем.
 3. Змінюється кільце ущільнювача.
 4. На штатне місце прикручується електричний коректор.
 5. Далі негативний дріт підключається до кузова авто, а позитивний кріпиться до висновку «20» на колодці кабелів.
 6. Потім проводка проводиться до моторчикам фар.

Таким чином, знаючи, як зняти фару, щоб замінити оптику, а також, як регулювати світло на ВАЗ 2114 своїми руками, можна домогтися ідеального освітлення дороги. Налаштований правильно світло не буде зліпити водіїв на зустрічному транспорті.

 Завантаження …

Відео «Як відрегулювати світло своїми руками»

У цьому відео показується самостійна регулювання фар (автор ролика – avtomobilistTV).

Оптимальна настройка фар на ВАЗ 2114 своїми руками

Правильна робота оптики в автомобілі – це запорука безпечної їзди і гарної видимості в будь-який час доби.

У моделі ВАЗ-2114 іноді потрібно налаштувати фари, щоб світловий потік був спрямований на дорогу і не заважав зустрічним водіям.

Зробити перевірку і регулювання світла можна в домашніх умовах своїми руками, ця робота не вимагає багато часу і спеціального інструменту. Прискорить процес налаштування корисне відео.

Як визначити неполадки в оптиці

Зрозуміти, що фари налаштовані неправильно, досить просто. Основними ознаками є:

 • погана видимість дорожнього покриття в нічний час;
 • під час включення ближнього світла з’являється яскрава смуга над капотом;
 • зустрічні машини сигналами вказують на занадто яскраве світло.

Виробники встановлюють і налаштовують оптику таким чином, щоб освітлення максимально збільшувало огляд дороги. В процесі експлуатації установки трохи збиваються, і обладнання направляє світловий потік вище або нижче необхідного рівня. Такі ситуації трапляються через погане дорожнє покриття або після невеликих ДТП, коли деформується передня частина кузова авто.

Перед початком регулювання фар своїми руками необхідно привести в норму і перевірити такі системи автомобіля:

 1. Елементи підвіски (пружини і амортизатори) повинні бути в нормальному стані.
 2. Тиск в шинах повинен радити технічним вимогам і пори року.
 3. Неповний бак бензину і відсутність сторонніх вантажів в багажнику, щоб не було додаткового навантаження на підвіску.

Технологія регулювання світла фар своїми руками

Проводити налаштування потрібно на рівній поверхні без нахилу. Перевірки екран можна встановити на відстані 5-6 метрів. При відсутності екрану можна скористатися рівною цегляною стіною, воротами гаража або великим листом фанери. Скло фар повинні бути чистими, без тріщин і відколів. Також зверніть увагу на стан відбивачів. 

Це цікаво: Експлуатація автономних підігрівачів

Конструкція оптичних приладів має два регулювальних гвинти, один з яких надсилає пучок світла у вертикальному положенні, а інший в горизонтальному. З їх допомогою проводимо регулювання, як зазначено на схемі.

Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часПучок світла фари повинен бути спрямований регуляторним гвинтом в точку Е

Для зручності на стіні наносимо крейдою вертикальні лінії А, О і В. Вони будуть служити необхідними орієнтирами під час налаштування оптики. Також наносимо горизонтальні лінії 1 і 2. Відстань між ними має бути 65 сантиметрів.

Далі переходимо в салон і встановлюємо регулятор гидрокорректора фар в положення 0. Це необхідно, щоб виключити вплив пристрої на світловий потік під час регулювання. Регулятор розташований під торпедою, праворуч від рульового колеса.

Порядок дій наступний:

 1. Одну фару закриваємо щільним матеріалом, який не пропускає світло.
 2. Включаємо ближнє.
 3. Відкриваємо капот і знаходимо з заднього боку фари регулятори (на малюнку нижче під номерами 1 і 2). Один з них відповідає на вертикальне переміщення світлового пучка, а другий за горизонтальне. 
 4. За допомогою регулювальних гвинтів 1 і 2 направляємо пучок світла в точку Е. Регулюємо показник до потрібного.
  Оптимальна регулювання фар на ваз 2114. Створити собі комфортну їзду в темний часПовертаючи гвинти проти або за годинниковою стрілкою, виставляємо пучок світла в потрібну точку
 5. Повторюємо процедуру, включивши дальнє світло.
 6. Проводимо аналогічну настройку для іншої фари.

 Відео настройки на ВАЗ-2114

Налаштування фар не займає багато часу, тому при поганому освітленні не затягуйте з цією процедурою. При роботі варто скористатися порадами фахівців. В цьому випадку відрегулювати світловий пучок вийде максимально точно.

Регулювання фар ВАЗ 2114. Як налаштувати своїми руками

Штатна оптика для ВАЗ 2114

Більшість автомобілістів вважає за краще не втручатися в оптику до тих пір, поки вона не вийде з ладу. Через таке ставлення трапляється безліч ДТП в нічний час доби, а також під час погодних умов, які впливають на огляд.

Біля дороги часто можна помітити вигнуту арматуру, в яку складно врізатися навіть при бажанні. Практика демонструє, що невідрегульовані фари погіршують огляд вночі або в негоду.

важливо

При постійній трясці механізм збивається і світло падає з невірним кутом нахилу, як результат – зменшення відстані видимості і серйозна загроза не тільки власнику ВАЗ 2114, але і іншим автомобілістам, пішоходам.

Щоб убезпечити себе і оточуючих, достатньо раз на два місяці робити настроювання. Процес нескладний, тому водій ВАЗ 2114 може зайнятися коригуванням в гаражі або боксі. У прайс-листі автомобільних майстерень також є така послуга, як регулювання світла. Перед тим як відрегулювати оптику, потрібно зрозуміти, якими характеристиками повинна володіти бути встановлена ​​дійсна оптика:

 • Основне завдання – висвітлювати дорогу перед машиною. Увага: саме дорогу, а не міста. Водій повинен бачити перед собою чітку смугу світла.
 • Світловий потік не повинен бити по лобовому склу зустрічних авто.
 • Фари повинні бути на такій висоті, щоб дальність була максимальною.

Підготовка до регулювання фар

Механізми регулювання світла

Підготовка має на увазі під собою очищення фар і пошук дефектів, які теж можуть бути причиною погіршеної роботи оптики. Перед регулюванням фари потрібно очистити за допомогою миючого засобу – скло оптики вітчизняних авто досить товсте, тому при забрудненні потік світло може не пробиватися. Необхідно перевірити відбивачі і скло на наявність дефектів.

Після обробки миючим засобом потрібно промити повторно скло чистою губкою і дати поверхні висохнути. Якщо знайдені відколи або тріщини, то скло фари потрібно поміняти. Те ж саме стосується і відбивача, є дефект – заміна.

Корисна порада: щоб збільшити ефективність освітлення, на ВАЗ 2114 можна встановити протитуманні елементи, ксенонові або галогенні фари. Сьогодні на ринку є весь список, розрахований на вітчизняні автомобілі.

У ВАЗ 2114 регулювання світла виконується за допомогою гвинтів. Одні гвинти відповідають за вертикальну площину, а другі – за горизонтальну. За рахунок обертання оптичний елемент змінює своє положення. В автосервісах для регулювання світла майстри використовують оптичні прилади. У гаражних умовах власник ВАЗ може виконати коригування за допомогою екрану.

Позначення і пристрій оптики

Покрокова інструкція

 1. Регулювання виконується з включеним ближнім світлом. ВАЗ 2114 слід поставити навпроти рівної стіни. Відстань від фар до площини має становити рівно 5 метрів. На водійське сидіння необхідно покласти вантаж з вагою близько 80 кілограм. Також варто подбати, щоб бак був заправлений.Регулювання світла проводиться при стандартній завантаженні машини;
 2. Коли ВАЗ 2114 завантажений і підготовлений, потрібно зайнятися написанням «екрану». На стіні крейдою за допомогою лінійки потрібно накреслити вертикальну лінію-вісь, яка буде відповідати центру автомобіля.Після неї чертятся ще дві вертикальні лінії, паралельні осі – вони повинні бути на рівні оптики. Далі слід нанести горизонтальну лінію на рівні фар. Нижче на 6.5 см чертится лінія для позначення центів світлових плям;
 3. Регулювання виконується по черзі.Фару, яка не задіяна в коригуванні, краще закрити картоном;
 4. Процес може бути завершений, коли верхня межа співпала з рівнем центровий осі, як показано на схемі.Точки перетину вертикальних прямих і центрів плям повинні відповідати точкам перетину похилого і горизонтального ділянки плям;

  Пояснення настройки оптики за допомогою екрану

підсумок

Виконавши всі дії, водій ВАЗ 2114 отримає ідеальний світ, який буде висвітлювати рух. Налаштованої оптики порадіють і інші учасники дорожнього руху – світловий потік не буде бити по очах.

Демонстрація коректора фар:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…