Знання, які стануть в нагоді при очищенні фар в авто

Процес полірування фар зубною пастою

Переваги та недоліки такого дії

Опис процесу виконання робіт

Один з важливих етапів надання колишнього лиску автомобілю – полірування фар зубною пастою. Звичайно автолюбителі, перейнявшись неідеальним станом лакофарбового покриття свого залізного коня, піклуються про усунення недоліків лише на кузові автомобіля, не надаючи особливого значення дрібницям. Щоб домогтися ідеального зовнішнього вигляду машини, слід звертати увагу і на деталі.

Згодом освітлювальні прилади автомобіля покриваються дрібними відколами і подряпинами. Скло або пластик, з яких складається ковпак фари, починає тьмяніти, що негативно позначається на основній функції фар – висвітлювати дорогу. В процесі експлуатації авто, на даних освітлювальних приладах осідають пил і бруд. Не завжди миття машини ідеально справляється з очищенням.

Для того щоб привести фари авто в належний вигляд, варто вдаватися до полірування ковпаків. Це допоможе усунути каламутність, очистить від в’ївся пилу і прибере з поверхні невеликі подряпини. Чи можна відполірувати фари зубною пастою, ми розберемося в цій статті.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робитиОдин з важливих етапів надання колишнього лиску автомобілю – полірування фар зубною пастою

Знання, які стануть в нагоді при очищенні фар в авто

Перед тим як почати процес полірування автомобільних фар, необхідно визначити, з якого матеріалу вони виготовлені. Існує два види – скляні і з пластика. Технологія очищення у них різна.

Подряпини і відколи з фар, виготовлених зі скла, прибрати практично неможливо. Процес цей – досить трудомісткий. Самостійно хорошого ефекту досягти дуже важко.

Так як нові скляні фари коштують не дешево, є сенс звернутися до фахівців і оновити покриття, прибравши павутинку з подряпин і знебарвлювання.

Для того щоб почати полірування ковпаків фар слід підготувати деякі інструменти і матеріали:

 • монтажну стрічку для заклеювання примикають до фар деталей;
 • воду для очищення поверхні до і після полірування;
 • засіб для знежирення;
 • рушник або серветку без ворсу і будь-яких наявностей бруду;
 • щітку для очищення і проведення полірувальних процедур;
 • пастоподібні речовина або поліроль;
 • якщо планується полірувати за допомогою дрилі, потрібні спеціальні м’які полірувальні насадки.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робитиЯкщо планується полірувати за допомогою дрилі, потрібні спеціальні м’які полірувальні насадки

Полірування фар зубною пастою своїми руками є найлегшим і мало витратним методом, яким можна привести в порядок джерела світла в автомобілі. Така форма роботи допоможе прибрати знебарвлювання як на пластикових, так і на скляних фарах. Подряпини досить добре відполіруйте лише на пластикових.

Стаття в тему: “Полірування фар своїми руками в домашніх умовах”

Полірування зубною пастою має право на існування тому, що вона в принципі є абразивним матеріалом, тому спритники вирішили використовувати цю властивість пасти в своїх цілях. Успішно можна також використовувати в цих цілях і зубний порошок. 

Процес полірування фар зубною пастою

Як відполірувати фари своїми руками зубною пастою, обговорювалося далеко не одним автолюбителем. Хтось залишився задоволений цим методом, хтось – не дуже. Спосіб працює, його варто спробувати на практиці. Тим більше що ніяких спеціальних інструментів і пристосувань такий вид полірування не вимагає.

Для якісної полірування фар їх необхідно ретельно вимити і висушити. Якщо недостатньо добре очистити поверхню, які частинки подряпають поверхню, і замість лиску і глянцю ви отримаєте подряпані «очі» вашого автомобіля.

Перед початком робіт слід захистити прилеглі до фар деталі, щоб не забруднити й не подряпати їх. Якщо фари легко демонтуються, найзручніше демонтувати їх для проведення полірування. Щоб захистити не оброблювані деталі, зазвичай використовується скотч або монтажна липка стрічка.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робитиПеред початком робіт слід захистити прилеглі до фар деталі, щоб не забруднити й не подряпати їх

Перед поліруванням стекол зубною пастою, по поверхні потрібно пройтися наждачним папером. Спочатку більшої, потім дрібнозернистою. Вона зніме незначний верхній шар і зменшить подряпини. Після закінчення полірування, поверхня слід покрити захисним шаром для збереження ефекту більш тривалий час.

Так як полірувати зубною пастою фари зі скла досить складно, займає чимало часу і є трудомістким процесом, для полегшення завдання можна використовувати в роботі полірувальну машинку. 

Переваги та недоліки такого дії

Відполірувати фари зубною пастою – найпростіший і дешевий метод надати їм колишній блиск. Це найголовніша перевага.

Застосувати цей метод можна практично скрізь, де є можливість придбати тюбик зубної пасти, пляшку води і чисте дрантя. Ще одним плюсом на користь такого методу полірування є його простота.

Не потрібно бути хорошим фахівцем. З цим завданням впорається будь-яка людина.

Зверніть увагу

Швидкість, простота і дешевизна – ось головні переваги полірування фар зубною пастою. Але є у цього методу і свої недоліки. Цим способом неможливо домогтися тривалого результату. Ефект буде недовгим, тому процедуру доведеться повторювати часто. З огляду на переваги методу, недовговічність можна не брати до уваги проблемою.

Відполірувати фари зубною пастою своїми руками ідеально не вийде. Цей метод не дозволяє прибирати відколи й глибокі подряпини. Доведеться використовувати більш дорогі полірувальні пасти.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робитиШвидкість, простота і дешевизна – ось головні переваги полірування фар зубною пастою

Опис процесу виконання робіт

Зараз докладніше зупинимося на процесі як зубною пастою відполірувати фари:

Готуємо всі необхідні для роботи матеріали та інструменти. Для економічного способу беремо тільки саму пасту, будь-яку (бажано безворсову) чисту ганчірку, воду:

 • Якщо для полірування буде використовуватися машинка або дриль, то необхідно придбати спеціальні насадки (полірувальні диски). Їх потрібно кілька штук.
 • Моєму спеціальними засобами для автомобіля поверхню фар, потім виробляємо процес знежирення.
 • Обклеюємо для захисту не оброблювані деталі кузова навколо фар.
 • Наносимо на поверхню фари зубну пасту і легкими круговими рухами втираємо за допомогою дрантя. Виробляти полірування слід до зникнення подряпин.
 • При використанні спеціального інструменту, паста наноситься безпосередньо на полірувальний диск.
 • Після закінчення полірування змиваємо залишки зубної пасти водою і витираємо поверхню.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робитиПри використанні спеціального інструменту, паста наноситься безпосередньо на полірувальний диск

Для полірування поверхні фар ідеально використовувати в якості полірувальної серветки (дрантя) фетровий тканину. Полірувати скляні фари зубною пастою потрібно за допомогою щітки.

А перед нанесенням зубної пасти потрібно обробити поверхню наждачним папером, щоб згладити глибокі подряпини.

Для більш якісно виконаної роботи, бажано зняти фари і змити пил і бруд також з внутрішньої сторони.

Якщо ви поставили собі за мету провести самостійно полірування фар, але витрачатися на спеціальні дорогі пасти і інструменти немає бажання, то полірування зубною пастою є найкращим варіантом. Це простий спосіб перетворити зовнішній вигляд автомобіля, який не потребує тимчасових і матеріальних витрат.

Стаття в тему: “Пасти для полірування автомобіля”

Полірування фар автомобіля зубною пастою – варто чи ні?

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робити

Полірування фар авто зубною пастою

Новенька, блискуча машина – це предмет гордості її власника. Правда, радіти такому бездоганному зовнішньому вигляду доведеться недовго, адже швидко з’являються подряпини і інші дрібні пошкодження.

Про догляд за авто, необхідності заміни деталей, міжсервісний пробіг говорять багато і часто. А ось про догляд за кузовом воліють мовчати, ніби він цього не потребує. Сьогодні пропонуємо обговорити тему «Полірування фар пастою зубною».

Технологія полірування проста, а впорається з завданням може будь-хто. Однак робити цю роботу в домашніх умовах треба грамотно, дотримуючись усіх правил і нюанси.

Полірування зубною пастою фар автомобіля пройде успішно і порадує відмінним результатом тільки в тому випадку, якщо процес буде ретельно вивчений. Необхідно розібратися з видами полірування, зрозуміти, які підготовчі роботи провести, які потрібні матеріали, інструменти.

Полірування зубною пастою авто або як поліпшити зовнішній вигляд

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робити

Результат полірування фар зубною пастою

Процес може здатися простим і зрозумілим. Всього-то треба помити машину, обробити пошкоджені місця, нанести засіб і відполірувати. Насправді все не так просто, як здається, адже полірування машини буває різна. Розрізняють її по призначенню і за матеріалами.

За видами виділяють:

 • Відновну. Проводять її при наявності тріщин, сколів, подряпин. Це більш складний процес, що вимагає дотримання всіх технологічних норм;
 • Захисну. Після фарбування або покупки нового авто обов’язково треба захистити зовнішній шар, що цілком реально зробити в домашніх умовах, використовуючи дриль, спеціальні насадки. Для цього потрібен віск, тефлонова, епоксидна поліроль, паста ГОІ. Ще досить часто ми шліфуємо фари зубною пастою.

Якщо зі спеціальними магазинними складами проблем не виникає, так як все докладно описано на етикетці, то зі звичною зубною пастою справи йдуть трохи інакше. Дійсно, як з нею працювати? І чи варто її використовувати взагалі? Ці та подібні питання цікавлять власників авто, особливо недосвідчених.

Чи можна відполірувати фари зубною пастою?

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робити

полірування фар

Фари виконують важливу роль, при цьому вони постійно піддаються механічним впливам, тобто страждають від гравію, каміння та іншого сміття, що вилітає з-під коліс машин.

З часом це призводить до зниження яскравості світла фар, та й виглядає негарно. Уникнути пошкоджень не вдасться, тому потрібна регулярна полірування пластикових фар зубною пастою.

Можна звернутися в салон, але дешевше це зробити самостійно.

Отже, для роботи знадобиться:
• вода;
• скотч;
• обезжириватель;
• рушники;
• щітка;
• паста.

Непогано б мати під рукою шматочок повсті або фетру. Також може бути корисною електродриль з насадками.

Полірування фар зубною пастою своїми руками проводиться в такій послідовності:

 1. Для початку треба все металеві частини та ущільнювачі захистити від впливу абразивних засобів.
 2. Очистити фари від пилу і бруду.
 3. Зубну пасту нанести на фари і почати її розтирати за допомогою повсті, фетру або щітки. Робити це треба до того моменту поки не зникнуть подряпини, при необхідності додавати пасту. Полегшить працю електродриль зі спеціальними насадками.
 4. Очистити відполіровану поверхню від залишків пасти.

Як зубною пастою відполірувати фари з різного матеріалу?

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робити

Полірування пластикових фар

Процес обробки пластикових і скляних поверхонь не відрізняється нічим. Правда, зі склом треба працювати більш акуратно, використовуючи щітки середньої жорсткості.

Вся процедура може займати від 30 хвилин до декількох годин, і тривалість залежить від таких факторів, як:

 • глибина подряпин;
 • який засіб використовується;
 • спосіб полірування (вручну або автоматизовано);
 • матеріал, з якого виготовлена ​​фара.

Про полірування фар зубною пастою відгуки водії залишають досить хороші, що свідчить про ефективність методу. Головною перевагою є невисока вартість, швидкий результат, як правило, не треба спеціального інструменту і пристосувань, до того ж відполірувати фари можна де завгодно (навіть на дорозі).

Полірування фар зубною пастою дає короткочасний результат

Справедливості заради варто згадати про недоліки. Найголовніший – короткочасність результату, тому повторювати процедуру доведеться часто. Також можна легко пошкодити скляну фару, якщо не проявити належної уваги і акуратності. В цілому полірування фар в домашніх умовах зубною пастою – це найоптимальніший спосіб швидко повернути їм первісний вигляд і усунути дрібні пошкодження.

Полірування кузова зубною пастою

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робити

полірування кузова

Експлуатація авто неминуче призводить до появи подряпин на кузові і в салоні. Бампер, першим зустрічаючи бруд і каміння від попереду їдуть машин, швидко втрачає привабливість.

Усунути подряпини з пластикових і металевих деталей можна, і цілком реально зробити це в домашніх умовах.
Полірування пластику зубною пастою проходить в два етапи – підготовчий і власне полірування.

Обов’язково треба використовувати воду, а деякі майстри і зовсім роблять це під постійною струменем води. Використовувати пасту треба найпростішу, ні в якому разі не отбеливающую.

Не використовуйте для полірування відбілюючі пасту

В останній містяться абразивні частинки, які можуть пошкодити поверхню.
Полірування зубною пастою металу виправдана тільки в тих випадках, якщо мова йде про невеликі пошкодження. Вона здатна поліпшити зовнішній вигляд алюмінієвих деталей, які з часом тьмяніють. Спочатку треба за допомогою мильного розчину знежирити поверхню, висушити, а потім натерти пастою і дрантям.

Полірування кузова зубною пастою виробляється з використанням наждачного паперу. Вона потрібна для зняття тонкого шару лаку навколо подряпини. Потім потрібно нанести поліроль, добре його втерти. Далі прибрати сліди використання коштів і нанести консервирующую поліроль, тобто закріпити результат.

При поліруванні скла дотримуйтеся обережності

Процедура, яка потребує особливої ​​обережності й акуратності – це полірування скла зубною пастою. Слід уникати сильних натискань, використання гострих предметів. Втирати засіб треба до тих пір, поки не зникнуть подряпини. Такого результату можна досягти через 2-3 втирання.

Чи можна відполірувати фари зубною пастою? Можна, якщо проявити досить старанності, терпіння і наполегливості. Результат порадує, правда недовго, тому зовсім скоро доведеться повторити процедуру.

Особливості полірування зубною пастою – фари, лобове скло і диски автомобіля

Полірування фар зубною пастою залишається самим бюджетним способом привести автомобільну оптику в порядок. Більшість автомобілістів помічають погіршення освітлення дороги на шостий місяць після покупки нового автомобіля і вважають, що причина в зміщенні положення ламп. У 70% випадків причина криється в помутнінні ковпака фари, яке можна усунути самостійно.

Плюси і мінуси полірування

До складу будь-якого засобу (для полірування частіше використовуються пасти Colgate) входять м’які абразивні частинки, призначені для зняття зубного нальоту. Обробка скляного ковпака не зменшиться подряпини глибиною понад 3 мм, відшліфувати відколи також не вдасться.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робити

Полірування пластикових фар дає більший ефект. М’який пластик після ударів гравію покривається дрібної павутиною неглибоких тріщин, які простіше відполірувати м’яким абразивом. Серед переваг цього методу виділяють наступні:

 • можливість провести роботу в будь-якому місці самостійно;
 • вартість – ціна тюбика пасти;
 • малі витрати часу (від 30 хвилин).

Недолік способу – відсутність довгострокового ефекту. Полірування зубною пастою надає фарі яскравості тільки на кілька місяців. Косметичну шліфування доведеться робити постійно.

Для тривалого ефекту після полірування рекомендується захистити ковпак фари броньованої плівкою.

як полірувати

Інструменти і пристосування, які знадобляться для роботи:

 • обезжириватель скляних і пластикових поверхонь (можна на спиртовій основі);
 • будівельний скотч (можна використовувати м’яку монтажну стрічку);
 • фетрові серветки (чиста безворсової ганчір’я, підійде м’яка х / б тканину, але не бязь);
 • щітка для чищення.

Обробку поверхні своїми руками можна прискорити за часом і полегшити, якщо використовувати дриль з м’якою полірувальної насадкою або полірувальну машинку.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робити

Поліруємо фари зубною пастою по кроках:

 1. Ретельно вимити і висушити фару.
 2. Протерти ковпаки знежирювачем.
 3. Якщо полірування проводиться на автомобілі, заклеїти прилеглі до фарі кузовні частини малярським скотчем, щоб не подряпати ЛКП.
 4. Видавити засіб для чищення на фетровий валик.
 5. Круговими рухами терти поверхню.
 6. У разі використання дисків, паста наноситься на нього.
 7. Змити пасту з відполірованої поверхні, витерти фару.

Щоб результат роботи протримався більше 2 місяців, рекомендується нанести захисний лак.

Пластиковий корпус

Пластик – самий піддатливий матеріал для шліфування. Полірування фар своїми руками позбавляє від значних (глибоких і довгих) подряпин. Паста марна, якщо намагатися прибрати значні сколи.

  Секрет мийки стекол автомобіля без розлучень

Пластик шліфують проводять стандартним способом, без використання полірувальної машини, якщо немає значних пошкоджень. Прибрати жовтизну можна за 30-50 хвилин.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робити

Перед роботою пластикові фари необхідно обов’язково знежирити, після процедури розкрити корпус захисним лаком.

скляний корпус

Процес нічим не відрізняється від стандартного, але у випадку зі склом необхідна попередня робота. Полірування скляних фар своїми руками по етапах:

 1. Вимити і висушити блок.
 2. Знежирювачах можна не використовувати.
 3. Взяти наждачний папір малої зернистості (більше 2 500 грит) і кілька разів протерти кожну фару.
 4. Нанести засіб для чищення на шліфувальний диск.
 5. Натирати скло до зникнення жовтизни.

Прибрати глибокі подряпини зі скла цим способом не вийде.

При очищенні фар в авто рекомендується використовувати шлифмашинку або ручний дриль. На кінець дрилі намотують міцний фетр і шліфують фару, не притискаючи головку щільно до поверхні.

Лобове скло

Від поверхневих подряпин вітрове скло позбавляють тим же способом, який використовується, щоб відполірувати фари зубною пастою.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робити

Не можна використовувати наждачний папір навіть найменшої абразивності, щоб відполірувати скло до первісного вигляду. Процес проходить по етапах:

 1. Вибрати засіб з відбілюючим ефектом (в таких пастах міститься більше абразивних частинок).
 2. Нанести невелику кількість на фетровий диск.
 3. Втирати круговими рухами.
 4. Змити поверхню чистою водою, витерти насухо.

На відміну від скляних фар автомобіля полірування лобового скла своїми руками проводиться без використання шліфувальної машини. Апарат використовують для полірування скла полиролями, насаджуючи на головку м’який фетровий диск. Швидкість обертання диска в межах 1600 оборотів в хвилину.

При очищенні лобового не рекомендується розтирати пасту або поліроль повстяної дрантям, використовуйте або спеціальні насадки для шліфувальної машинки або щільний фетр.

диски

Автомобільні диски, якщо вони покриті подряпинами, відполірувати так само, як фари, не вийти. Сплав – це не пластик і не скло. Попередньо знадобиться зняти фарбу (багато виробників фарбують штатні диски). Для шліфування знадобиться засіб для чищення Гої великої зернистості і набір необхідних інструментів:

 • змив для фарби;
 • шліфувальна машинка (обов’язково);
 • захисний комплект для очей і рук (рукавички, респіратор);
 • наждачний папір абразивністю до 400 грит;
 • верстат (кріплення для диска);
 • поліроль.

  Електрохімічні способи захисту автомобіля від корозії

Красиві колісні диски впливають тільки на естетику автомобіля і не грають ніякої ролі для безпечного управління. Оптика ж завжди пов’язана з параметрами освітлення дороги в нічний час і вимагає систематичного контролю. Самостійна шліфування дисків – трудомісткий і витратний процес. Краще використовувати обладнання автосервісу і навички професійного майстра.

пластик

Полірування пластикового освітлювального елементу машини принесе максимальні результат, якщо проводити процедуру систематично. Полірувальні гелі добре підходять для профілактики помутнілого ковпака. При появі відколів і дрібних тріщин використовуйте пасту Гої або зубну з відбілюючим ефектом.

результати способу

Після чищення будь-якій поверхні абразивними матеріалами необхідна шліфування поверхні. У випадку з зубною пастою додатково чистити фару не потрібно. Головна умова – добре вимити корпус. Якщо при очищенні фар авто в матеріал потрапить піщинка, вона може подряпати фару. В результаті після шліфування ви отримаєте не глянцеву поверхню, а затертий пластик.

Полірування фар за допомогою зубної пасти

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робитиВідомо, що будь-яка річ втрачає свій первісний вигляд під впливом різних факторів. Це в повній мірі стосується і фар автомобіля. З плином часу вони жовтіють, стають не такими яскравими, з’являються подряпини. Що потрібно робити, щоб надати їм свій первозданний вигляд і чи можна це зробити своїми руками?

Чому потрібно періодична полірування фар

УВАГА! Знайдений абсолютно простий спосіб скоротити витрату палива! Не вірите? Автомеханік з 15-річним стажем теж не вірив, поки не спробував. А тепер він економить на бензині 35 000 рублів на рік! Читати далі”

Фари автомобіля виконують важливу роль і при цьому постійно піддаються механічним впливам від гравію, каміння та інших предметів, що вилітають з під коліс попереду їдуть автомобілів, а також потрапляння бруду, пилу, налипання мошок і комах і так далі.

Все це з часом і призводить до того, що світло від скляних або пластикових фар стає не таким яскравим і спрямованим. Крім цього, зовнішній вигляд автомобіля стає не таким презентабельним і привабливим.

важливо

Уникнути цього ніяк не вдається і саме тому потрібно регулярна і ретельна чистка та полірування фар будь-яких транспортних засобів. Таку роботу можна виконувати як самостійно, так і довіритися майстру.

Природно, відполірувати автомобільні фари найкраще власноруч – це дозволить заощадити не тільки грошові кошти, а й свій дорогоцінний час.

Що потрібно знати про технологію очищення автомобільних фар

Почистити фари автомобіля в домашніх умовах можна за допомогою пасти гої або звичайної зубної, а деякі домашні майстри рекомендують використовувати для цього зубний порошок. Крім цього, існують і спеціальні полірувальні набори та поліролі, які відрізняються ступенем своєї абразивності.

Використовувати всі ці кошти цілком можна для всіх видів фар (скляних і пластикових). Технологія полірування автомобільних фар своїми руками з використанням зубної пасти досить проста.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робитиВикористання зубної пасти для полірування фар

Для цього потрібно підготувати:

 • скотч;
 • чисту воду;
 • обезжириватель;
 • пару рушників;
 • щітку;
 • пасту – вона може найрізноманітнішою – марка значення не має.

Добре, якщо під рукою виявиться шматочок повсті або фетру. Також можна використовувати електродриль і спеціальні насадки для неї.

Процес полірування фар своїми руками

Процес полірування фар за допомогою зубної пасти можна умовно розділити на кілька етапів:

 1. Закрити металеві частини і гумові ущільнювачі від впливу на них абразивними засобами;
 2. Попереднє очищення фар від пилу і бруду.
 3. Нанесення зубної пасти на поверхню і розтирання щіткою, повстю або рушником середньої жорсткості. Робити потрібно енергійними круговими рухами, до повного видалення подряпин. При необхідності додавати зубну пасту або пасту гої. До речі, полірування ефективніше проводити за допомогою електродрилі, яку оснащують спеціальними насадками. Обороти повинні бути максимальними.
 4. Очищення відполірованої поверхні стекол від залишків зубної.

Перший етап робіт по поліровці скляних фар полягає в підготовці поля діяльності.

Для цього спочатку потрібно скотчем акуратно заклеїти всі металеві поверхні і гумові ущільнювачі, щоб не допустити їх пошкодження під час полірування.

Потім очистити поверхню від бруду, жиру, масел і іншого. Бажано використовувати обезжириватель, мильний розчин або пральний порошок.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робитиТехнологія полірування фар за допомогою зубної пасти

Після закінчення підготовчих робіт можна переходити до основного процесу полірування скляних фар. Це робиться таким чином: паста наноситься або на саму поверхню фари або на щітку (повсть або рушник).

Полірування здійснюється дуже енергійними і швидкими круговими рухами. Найкраще використовувати спеціальні пристосування, такі як: електродриль, перфоратор або болгарка. Для цього їх оснащують спеціальними шліфувальними кругами, на які наноситься паста гої або звичайна зубна, можна використовувати спеціальну поліроль, на основі алмазної пилу.

При обробці скляних фар, втім, як і пластикових, важливо не допускати перегрівання поверхні. Так як це може привести до появи тріщини або пластик при високих температурах може «поплисти». Щоб цього не допустити, потрібно контролювати ступінь нагрівання поверхні скла, це робиться рукою – скло не повинно бути сильно гарячим.

Тому потрібно весь час робити невеликі перерви.

При наявності певних навичок, і використовуючи абразивні пасти з різними показниками абразивності (від 400 до 1000), то можна домогтися плавної зміни матовості скла.

Особливості полірування скляних фар

Полірування скляних фар практично нічим не відрізняється від пластикових, за винятком того, що всі роботи необхідно проводити більш акуратно, тим більше, що такі роботи навіть на СТО цінуються набагато дорожче.

При роботі рекомендується використовувати щітки середньої жорсткості. Полірування скляних фар здійснюють до повного зникнення подряпин, а після цього шліфується чистим (без зубної пасти) рушником або спеціальним полірувальним кругом.

Вся процедура може займати від 30 хвилин до декількох годин і залежить від наступних чинників:

 • глибина подряпин;
 • використовуваний засіб;
 • спосіб полірування (вручну або автоматизовано);
 • тип фари (матеріал з якого вона виготовлена);

У деяких випадках (якщо подряпина досить глибока) застосовують наждачний папір, для чорнової обробки поверхні, а тільки потім вже приступають до полірування і шліфування скла.

Бувають ситуації, коли після проведених робіт «каламутність» фари не пропадає.

В такому випадку потрібне проведення повного розбору фари і полірування її внутрішньої поверхні, яка здійснюється аналогічно, як і зовнішньої сторони.

Переваги полірування автомобільних фар своїми руками

Крім того, що полірування фар за допомогою зубної пасти, своїми руками досить нескладний процес, і цілком під силу може зробити практично будь-який автолюбитель, має ще ряд переваг:

 1. Вартість полірування скляних фар на СТО стандартно становить близько 500-800 руб., А в деяких випадках може бути і більше. А при проведенні робіт своїми руками це обійдеться набагато дешевше.
 2. Не займає багато часу.
 3. Найчастіше робиться без застосування різних пристосувань і інструмента.
 4. Дозволяє провести оперативну полірування поверхні фар практично в будь-яких умовах (в тому числі і прямо в дорозі).

Мінуси самостійної полірування автомобільних фар

Полірування фар своїми руками з використанням зубної пасти має і ряд мінусів. Основним з них є те, що ефект від даної операції досить короткочасний і його регулярно треба повторювати. По-друге, в разі недостатньої обережності при проведенні робіт можна пошкодити скляну фару.

В цілому, полірування фар автомобіля за допомогою зубної пасти своїми руками – це оптимальний спосіб максимально швидко повернути їм первісний вигляд і поліпшити свої експлуатаційні властивості.

Втомився платити за штрафи? Вихід є!

Забудьте про штрафи з камер! Абсолютно легальна новинка – Глушилка камер ГИБДД, приховує ваші номери від камер, які стоять по всіх містах. Детальніше за посиланням.

 • Абсолютно легально (стаття 12.2);
 • Приховує від фото-відеофіксації;
 • Підходить для всіх автомобілів;
 • Працює через роз’єм прикурювача;
 • Не викликає перешкод в радіоприймачі і стільникових телефонах.

Як відполірувати фари зубною пастою

1725 Переглядів

Процедура полірування не завжди потрібна лише для того, щоб відновити колишній лиск і блиск машини або приготувати її до продажу. Іноді ця процедура потрібна для того, щоб відновити властивості деяких елементів і таким чином підвищити безпеку пересування.

Прикладом другого випадку є робота фар, які без належного догляду з часом каламутніють і перестають світити так само яскраво, як коли машина була зовсім новою. Любителі в цілях економії не витрачаються на дорогу пасту, а використовують зубну, стверджуючи, що ефект від неї не гірше.

У цій статті ми з’ясуємо, чи реально відполірувати зубною пастою поверхню фари, і як правильно працювати своїми руками.

Навіщо це потрібно?

Перше питання, яке виникає у бажаючих відновити поверхню фари автомобіля своїми руками, – навіщо це потрібно, і чи варто взагалі витрачати власні сили і засоби на подібну роботу? Випереджаючи численні роздуми і гіпотези, відповімо відразу: така робота, проведена своїми руками або за допомогою професійного майстра, не тільки поверне колишню лиск машині. Головна мета процедури – відновити потужність світлового променя, який повинен поширюватися від лампи через лінзу.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робити

Дійсно, добре видно, що помутнілої скло погано проводить світло. Якщо відкрити шкільний підручник з фізики, то стає ясно, чому.

Справа в тому, що світловий промінь, проходячи через лінзу, заломлюється і перенаправляється в необхідну сторону.

Якщо поверхню фари поцяткована численними подряпинами, відколами і пошкодженнями, то промені будуть переломлюватися хаотично, за рахунок чого світло буде розсіюватися нерівномірно.

Щоб цього не сталося, вдаються до періодичної полірування, яка в обов’язковому порядку супроводжується перевіркою стану всіх ламп, а також регулюванням їх кута нахилу для досягнення максимального ефекту.

Як часто варто це робити? Відповідь на це питання можна дати, якщо проаналізувати, як часто експлуатується машина, як багато на ній їздять. Якщо здебільшого авто стоїть в гаражі, то за стан стекол особливо турбуватися не варто: зазвичай раз в 3-5 років потрібно легка полірування без застосування дорогої професійної поліролі.

Зовсім по-іншому справа йде в тому випадку, якщо машина їздить постійно і багато. У цьому випадку вже за пару років поверхню скла стає каламутною і шорсткою, за рахунок чого світло розсіюється погано і малоефективно. Зазвичай для виправлення виниклої проблеми застосовують набір поліруючих дисків і спеціальну поліроль, яку можна придбати в автомагазині.

розглядаємо альтернативу

Провести полірування самостійно хочуть багато автовласників. Дійсно, якщо працювати грамотно і знати всі тонкощі процесу, то можна заощадити значну кількість коштів, адже тоді не доведеться звертатися за допомогою до майстрів і оплачувати їхні послуги.

Однак для того, щоб зробити задумане своїми руками, варто потурбуватися про підбір матеріалів, щоб уникнути недостатньо хорошого ефекту або його банальну відсутність навіть після годин роботи.

Зрозуміло, важливо підбирати інструмент і кола, які будуть повністю виконувати всі свої функції і не викликати особливих нарікань. Але найважливіший і значимий компонент процесу полірування – це не що інше, як полірувальна паста. Її завдання – бути сполучною ланкою між поверхнею кола і скла, яке необхідно привести в належний стан.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робити

Поліроль має досить складний склад і працює таким чином, щоб тертя об скло вироблялося рівномірно, а шар знімався однаково ефективно по всій оброблюваної поверхні. У зв’язку з цим в поліруючий речовина додають спеціальні мікрочастинки, які при терті залишають на склі мікроподряпини, фактично його шліфують.

При розгляді даного питання виникає одна значна проблема, яка зупиняє багатьох автовласників і відлякує їх від ідеї працювати самостійно. Цією проблемою є висока ціна на поліролі, яка стає все менш привабливою з кожним роком.

Дійсно, ціну на таку речовину важко назвати привабливою. Якщо вітчизняні засоби мають ще більш-менш демократичну ціну, то вартість товару закордонного виробництва здатна шокувати навіть не найбіднішого автовласника.

Така проблема викликала хвилю обговорень з боку тих, хто так чи інакше стикався з питанням полірування фар своїми силами і намагався експериментувати і знайти аналог того, що пропонують автомагазини.

І такий аналог був знайдений. Шляхом численних експериментів було встановлено, що нічим іншим, як звичайна зубна паста, здатна повністю виконувати функції поліролі для стекол. При цьому не потрібно купувати дорогі засоби і вкладати тисячі рублів на одноразову процедуру відновлення скляної поверхні.

Коли ідея застосовувати зубну пасту в якості поліролі для фар тільки виникла на автомобільних форумах, у такого підходу до вирішення проблеми тут же з’явився ряд як прихильників, так і супротивників.

Прихильники стверджують, що зубна паста фактично нічим не відрізняється за своєю ефективністю від звичайної. Наприклад, котрі застосовували до цього професійні поліролі в один голос говорять, що скло як і раніше ставало прозорим. Крім того, пластиковий тюбик зубної пасти дозволяє відполірувати скляну поверхню значно дешевше, що не може не радувати.

Противники такого підходу вважають, що застосування не призначеного для подібної процедури речовини не особливо ефективно і навіть може нашкодити. Приміром, не кожен засіб в кінцевому рахунку виявилося ефективним і відповідним для роботи. Крім того, такий підхід нерідко протипоказаний для пластикових поверхонь, які дуже чутливі до будь-якій обробці і шліфовці.

В цьому і полягає головний ризик того, хто вирішив заощадити на поліруючому речовині.

Порада

Якщо підібрати його неправильно, то можна не просто не досягти необхідного ефекту, а й остаточно привести оброблювану поверхню в непридатність.

Щоб цього не сталося, рекомендуємо попередньо порадитися з тими, хто вже випробував такий підхід, і лише озброївшись необхідними знаннями приступати до роботи.

тонкощі процесу

Коли стає необхідним працювати своїми руками, завжди доводиться брати на себе відповідальність за кінцевий результат. Одна справа, якщо доводиться проводити таку роботу для себе, але зовсім інакше постає питання, якщо ця процедура проводиться для власника іншої машини.

У зв’язку з цим необхідно не просто грамотно вибрати поліроль, а й зробити роботу так, щоб не зіпсувати чутливу до пошкоджень скляну поверхню і при цьому досягти того ефекту, який буде відповідати всім вимогам.

Перше, на що потрібно звернути увагу, – це інструмент. Найчастіше любителями застосовується звичайна електрична дриль.

Однак якщо планується виробляти відновлення поверхонь стекол і кузовних елементів регулярно, то варто звернути свою увагу на поліруючі машинки, які стоять порівняно недорого і призначені саме для того, щоб працювати з різними твердими поверхнями.

Як кола, який буде служити насадкою на дриль або машинку, виступає спеціальне пристосування, яке продається виключно в автомагазинах і призначене для того, щоб за допомогою нього можна було відполірувати певний тип поверхні.

Такі кола можуть мати різну зернистість: це потрібно для того, щоб прискорити час, необхідний для проведення роботи, і досягти більш вартісного ефекту. З цією метою виробники пропонують придбати готові набори для обробки скляних поверхонь фар. Зазвичай в такий набір входить від 3 до 5 кіл з різною зернистістю – від найбільшої до досить дрібної, для тонкої шліфовки.

Відмінний відгук про поліровці фар зубною пастою. Що і як потрібно робити

Щоб приступити до роботи, необхідно для початку очистити скло від бруду і слідів комах, якщо є така необхідність. Потім на оброблювану поверхню наноситься шар поліролі, і починається поступова обробка скла фари за допомогою дриля.

Поступово змінюючи коло на більш дрібнозернистий, в кінці можна досягти очікуваного ефекту. При цьому важливо не переборщувати зі швидкістю обертання кола, адже якщо вона буде надмірною, то можна пошкодити скляну поверхню і зробити її непридатною для подальшого використання.

Полірування фари автомобіля – це важлива процедура, яка повинна проводитися регулярно. У цьому випадку світло, який виділяє лампа, буде повноцінно розсіюватися на дорожньому полотні і забезпечувати достатній рівень освітленості. Провівши роботу своїми руками, можна заощадити чимало коштів і досягти того ж ефекту, що і професійний майстер, чиї послуги коштують недешево.

Чи можна полірувати автомобільні фари зубною пастою?

В процесі активної експлуатації автомобіля зносу підлягають навіть його фари, які стають тьмяними і малопривабливими. У такій ситуації відповідальних автовласників обов’язково буде цікавити, як виконати якісне полірування фар і бажано своїми руками. Насправді, варіантів здійснення завдання кілька, але зараз ми розглянемо лише найбільш бюджетний з них, що передбачає використання звичайної зубної пасти.

Чому потрібно полірувати фари?

Напевно кожен автомобіліст помічав, що освітленість дороги автомобілем з часом ставати гірше. Звичайно, в більшості випадків питання з’являються до самих освітлювальним елементам (лампам), але і скло фари не варто скидати з рахунків. Пересування по дорогах (особливо проселочним) супроводжується осіданням пилу і піску на машині, зокрема, і на її освітлювальних елементах.

Якщо з лакофарбового покриття бруд прибрати простіше, а дрібні подряпини будуть не настільки помітними, то на склі фар вони створюють каламутну поверхню, яку навряд чи можна очистити звичайними засобами. Більш того, будь-яка спроба витерти ліхтарі сухий або грубої ганчіркою може привести до поглиблення проблеми і більш глибоким подряпин. Як результат, фари починають випромінювати НЕ направлений світловий потік, а своєрідне безформне пляма світла, яке не може нормально висвітлити шлях.

В окремому порядку слід зазначити і погіршення загального вигляду транспортного засобу, адже затерті освітлювальні елементи знижують його привабливість. З огляду на все це, інформація про те, як краще полірувати фари, точно буде не зайвою, тим більше, що зробити це можна і в домашніх умовах.

Поліруємо фари пастою

Полірування автомобільних фар зубною пастою виконується в кілька взаємопов’язаних етапів, але, як зазвичай буває, все починається з підготовки оброблюваної поверхні.

Підготовчий етап

Перш ніж переходити до активних дій, необхідно убезпечити від пошкоджень прилеглу до фар поверхню. Зараз маються на увазі кромки капота і крил, краю решітки радіатора і верхня частина бампера, які слід заклеїти малярським скотчем, попередньо змастивши клейку сторону маслом (так при знятті скотча ви вбережете лакофарбове покриття від пошкоджень). Також в обов’язковому порядку обклеюють металеву частину і ущільнювальну гумку ліхтаря.

Крім того, підготовка до полірування фар зубною пастою (або будь-яким іншим абразивним матеріалом) передбачає попередню ретельну очистку поверхні із застосуванням теплої води і нейтральних миючих складів.

Також можна використовувати спеціальні автомобільні засоби чи розчин оцту. Будь-яке з обраних засобів наноситься на поверхню за допомогою чистої ганчірки, причому необхідно постаратися захопити навіть важкодоступні місця фари.

Як показує практика, що випускаються сьогодні машини, які оснащуються пластиковими або скляними фарами, добре піддаються поліровці «своїми руками».

Що нам знадобиться?

Не менш важливим питанням при підготовці ліхтаря до полірувальним робіт є необхідний інструментарій. Насправді, нічого надприродного вам не знадобиться.

Крім самої зубної пасти (можна взяти будь-яку, яка є в будинку), також слід підготувати теплу воду, чисту ганчірку і губку, зубну (або будь-яку іншу) щітку, чистячі засоби та поліроль, який використовується для фінішної обробки освітлювального елементу машини. Для обклеювання прилеглих поверхонь добре підійде будівельний скотч.

Приступаємо до полірування

Звичайна зубна паста все частіше використовується для полірування фар, однак варто відзначити, що відчутний результат вдасться отримати тільки в разі відсутності сколів і глибоких подряпин. Справа в тому, що основа зубної пасти представлена у вигляді дуже дрібного абразиву, який, завдяки різним добавкам, має цілу низку додаткових властивостей (свіжим запахом, відбілюванням і зміцненням зубної емалі). Використовуючи такі властивості зазначеного складу, можна добре очистити каламутні скляні та пластикові ковпаки фар, позбавляючи їх від нальоту бруду і пилу. За допомогою тюбика зубної пасти, щітки і декількох м’яких рушників ви зможете повернути фарам автомобіля колишню привабливість.

Нанесення зубної пасти на попередньо очищений від бруду ковпак фари виконується круговими рухами, для чого докладається максимум зусиль. Процедуру виконують до повного усунення подряпин.

Якщо паста розмазується, або ви бачите, що її не вистачає, можна додавати складу в процесі роботи.

Зверніть увагу! Зубну пасту простіше наносити за допомогою електричної дрилі, яку доповнюють спеціальними насадками. При цьому обороти виставляються в середньому режимі, щоб не пошкодити деталь.

Як тільки поверхня вирівняється, можна змити пасту, витерти поверхню ліхтаря і перейти до полірування. Якщо на оболонці освітлювального елементу не було глибоких подряпин, фари повинні просто «засвітитися» чистотою.

Зверніть увагу

Цілком ймовірно, що після зовнішньої полірування стануть краще видно сліди бруду і помутніння всередині фари. Це означає, що елемент потребує і у внутрішній шліфовці, для виконання якої доведеться демонтувати освітлювальні елементи з транспортного засобу.

Уважно оглянувши деталь, ви зможете виявити наскрізні тріщини і великі відколи, які вже не піддаються поліровці.

У цьому випадку питання, як відполірувати фари із застосуванням зубної пасти або будь-якого іншого засобу, втрачає будь-яку актуальність, і краще відразу придбати змінні деталі.

Внутрішня обробка фар своїми руками проводиться в тій же послідовності, що і полірування зовнішньої поверхні скла. Природно, попереднє очищення і знежирення поверхні актуальні і в цьому випадку.

Фара обробляється абразивним матеріалом до того моменту, поки не стане абсолютно гладкою на дотик. На завершення роботи на промите і вологе скло також наноситься поліроль.

З її допомогою можна домогтися ідеально сяючою поверхні без розлучень.

Виконуючи роботу, потрібно розуміти, що особливості полірування скляних і пластикових виробів дещо відрізняються. В першу чергу, це обумовлено крихкістю скла і більшою стійкістю пластика. Тому, використовуючи машинку або просто виконуючи полірування вручну, необхідно враховувати силу натиску і нагрівання. При шліфуванні поверхні фари спеціальною машинкою або дрилем, на неї постійно ллють воду.

По завершенні роботи скло повинне відрізнятися рівномірної матовістю або «мелкошершавостью». Після промивання зникає навіть незначна шорсткість.

Плюси і мінуси самостійної полірування

Маючи поняття про те, як можна почистити фари зубною пастою, ви зможете виконати всю роботу самостійно і в досить короткі терміни. Так, з такою поліруванням може впоратися будь-який автовласник, але і це ще не всі переваги даного методу очищення освітлювальних елементів машини. Серед інших достоїнств, варто виділити:

 • • економічну доступність (наприклад, полірування скляних фар на СТО обійдеться набагато дорожче, ніж в домашніх умовах);
 • • відсутність необхідності в спеціальному інструментарії і пристосування;
 • • наявність можливості полірування поверхні фар практично в будь-яких умовах;
 • • невеликі тимчасові витрати.

Однак якщо є плюси, то і без мінусів обійтися не виходить.

Наприклад, до недоліків полірування фар із застосуванням зубної пасти варто віднести короткочасність отриманого ефекту (тобто полірування пастою незабаром доведеться виконувати знову) і можливість пошкодження фари при необережному поводженні зі скляною поверхнею (якщо дотримуватися всіх запобіжних заходів, то такого не станеться).

В іншому, самостійна полірування ліхтарів транспортного засобу із застосуванням зубної пасти – це найбільш оптимальний спосіб максимально швидкого відновлення первісного вигляду і експлуатаційних властивостей фар автомобіля.

Як же часто доводиться самому полірувати пластикові або скляні фари? У домашніх умовах цей процес слід повторювати мінімум кожні два роки, що дозволить компенсувати втрату ефективності фар через наявних дефектів.

Сам спосіб полірування слід вибирати з урахуванням глибини пошкоджень корпусів фар. Простіше кажучи, саме параметри дефектів визначатимуть технологію, складність, тривалість процесу полірування і перелік необхідного спорядження.

Зверніть увагу! Використовуючи для полірування електричні пристрої, ви зможете не тільки спростити процес полірування, але і скоротити час її проведення в два рази.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…