Автозапуск автомобіля є корисною функцією в російських умовах експлуатації транспортних засобів. Зазвичай автозапуск встановлюють в якості додаткової опції разом з сигналізацією.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Якщо автомобіль купується з уже встановленою сигналізацією без автозапуску, в разі, коли встановлена ​​модель сигналізація не підтримує апгрейт, і немає бажання її міняти, для установки системи автозапуску можна використовувати автономне додаткове обладнання.

При експлуатації автомобілів в невеликих населених пунктах або в інших умовах іноді немає необхідності в установці сигналізації, тому бувають випадки, коли раціонально встановити на автомобіль автозапуск без сигналізації.

Призначення і принцип дії автозапуску без сигналізації

Призначення системи автозапуску полягає в попередній підготовці кліматичних і технічних характеристик автомобіля перед вчиненням поїздки, а саме:

 • підготувати (розігріти) двигун до поїздки;
 • привести клімат-контроль автомобіля до «нульової» готовності: робота системи обігріву (взимку) або охолодження (в жаркий період року) безпосередньо після посадки водія і пасажирів;
 • підзарядити акумуляторну батарею під час тривалої стоянки для усунення проблем запуску.

Алгоритм роботи системи автозапуску може бути організований:

 • за допомогою безпосереднього управління запуском двигуна за допомогою дистанційного пульта (брелока) або інших систем зв’язку (GSM і ін.);
 • по запрограмованому часу;
 • по температурі двигуна;
 • за рівнем напруги бортової мережі (АКБ) автомобіля.

Такі системи зазвичай включають такі вузли та блоки:

 • головний електронний блок управління;
 • датчики (температури двигуна, тиску масла, положення КПП, ін.);
 • реле включення предподогрева;
 • модуль обходу іммобілайзера;
 • брелок дистанційного керування.

Огляд модулів автозапуску двигуна без сигналізації

ALARM SMART GSM

Даний модуль підтримує управління за допомогою:

 • штатного ключа в режимі Slave.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Адаптовані до автомобілів Ford, Hyundai, Infinit, Kia, Lexus, Nissan, Suzuki, Toyota (є моделі для інших виробників).

Ціна модуля автозапуску двигуна без сигналізації разом з установкою – більш 25.000 рублів.

Перевага дистанційного запуску за допомогою мобільного додатку полягає в можливості управління з практично будь-якої точки світу, де є доступ в інтернет.

Але ця перевага не завжди виправдовується. Який сенс проводити запуск двигуна, якщо автомобіль знаходиться на пристойній відстані? Можливо, в такому випадку краще для періодичного прогріву авто активувати функції управління по часу або температурі двигуна.

ALARM SMART

Пристрій з аналогічними функціями, але без GSM-модуля. Ціна з установкою становить понад 15.000 рублів.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

До недоліків можна віднести обмежену кількість підтримуваних моделей.

ALARM START BMW KEY

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Дана система не обладнана GSM-модулем, вона адаптована до автомобілів BMW, ціна з установкою більш 25.000 рублів.

Starline

Нижчу цінову категорію автозапуску без сигналізації представляють модулі Starline. Їх порівняльна характеристика приведена в таблиці.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Функціональні можливості модулів автозапуску Starline:

 • дистанційне включення (СМС, мобільний додаток);
 • програмований таймер включення;
 • запуск через проміжки часу;
 • прогрів за рівнем температури двигуна (поріг включення від -30 до -1 з кроком один градус Цельсія);
 • примусове блокування двигуна.

Може бути організований ключовий обхідник з допомогою другого штатного ключа (плюс до вартості близько 1.000 руб.), З виготовленням копії ключа (близько 2.000 руб.) Або бесьключевой обхідник (від 6.000 рублів).

Для моделей Mercedes використовуються інші блоки. Їх вартість значно вище.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Підтримують запуск від штатного ключа, GSM-модуль.

Модулі автозапуску для BMW коштують трохи дешевше.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

STARTFONE

Відео – огляд модуля автозапуску STARTFONE від компанії Fortin:

Установку автозапуску без сигналізації виробляють спеціалізовані СТО.

Самостійна адаптація модуля автозапуску може викликати утруднення.

Якщо такий пристрій встановлюється на СТО без відповідної сертифікації, в більшості випадків втрачається гарантія на електрообладнання авто, так як проводиться несанкціоноване втручання в цю систему.

З огляду на, що всі системи автомобіля, так чи інакше, пов’язані з електронікою, гарантійні фахівці можуть відмовити в підтримці зобов’язань для всієї машини.

Відео – установка автозапуску без сигналізації на Шевроле Авео:

Їх переваги і недоліки

Переваг у систем автозапуску без сигналізації небагато:

 • більш низька вартість . Деякі СТО встановлюють «чистий» автозапуск, функціонально обрізаючи стандартні автосигналізації з автозапуском. Тобто, вартість відрізняється в меншу сторону ненабагато;
 • зменшення позаштатних електричних з’єднань . Цей момент більш ефективний на старих авто. Для нових автомобілів підключення сигналізації здійснюється за CАN-шині, кількість позаштатних провідників мінімально.

Недоліки блоків автозапуску без сигналізації:

 • якщо в автомобілі встановлена ​​сигналізація, при запуску двигуна вона буде спрацьовувати. Якщо її розблокувати на час автозапуску, тоді автомобіль буде вразливий на предмет угону. Важко узгодити режим охорони з заведеним двигуном для різних систем;
 • автомобіль обростає різними брелоками, позаштатними блоками в салоні, додаткової проводкою, що збільшує ймовірність його несправності;
 • встановлюючи нову систему автозапуску, краще одночасно поміняти і стару охоронну систему на нову з автозапуском. Якщо стара сигналізація прийде в непридатність або почне давати збої, ремонт буде вкрай утруднений.

самостійна установка

«Чисті» системи автозапуску (тобто без сигналізації), знайти в продажу важко. Зазвичай вони реалізовані у вигляді модулів автозапуску для різних систем автомобільних сигналізацій.

Схемотехнічних реалізувати підключення таких модулів без спеціальних знань і навичок практично неможливо.

На авторинках можна знайти системи автозапуску кустарного виробництва. Зазвичай такі пристрої не можуть забезпечити ефективний контроль параметрів автомобіля, блокування автозапуску при позаштатному положенні перемикача КПП, гальма стоянки. Застосування в обхідник іммобілайзера штатного ключа автомобіля, що знаходиться в салоні, збільшує ймовірність викрадення.

У 90-х роках минулого століття, коли самостійна установка модулів автозапуску досягла максимуму, випадки зіткнень «самопрогревающіхся» авто були нерідкі.

загальні рекомендації

 • Довірте установку автозапуску без сигналізації професіоналам.
 • При виборі обхідника іммобілайзера зробіть вибір на користь безключового обхідника.
 • Автозапуск з GSM-модулем раціонально встановлювати, коли автомобіль знаходиться на віддаленій автостоянці.
 • Система автозапуску ефективна тільки тоді, коли є зворотний зв’язок про стан систем автомобіля.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?Розбираємося чому загоряється лампочка АБС – які можуть бути причини і як їх усунути.

Як проводиться перевірка витоку струму в автомобілі.

Які лампи H7 https://voditeliauto.ru/poleznaya-informaciya/avtoustrojstva/svetotexnika/lampy-h7.html для ближнього світла краще вибирати.

Відео – GSM автозапуск без сигналізації:

Може зацікавити:

Плюси і мінуси автозапуску двигуна автомобіля взимку

Багатьом водіям знайоме не найприємніше відчуття, коли рано зимового ранку доводиться сідати в непрогріту машину. Холодний матеріал сидінь буквально “пробиває” через одяг, доводиться витрачати чимало часу на прогрів двигуна, включати грубку, щоб з вікон зникла полій.

Уникнути такого неприємного сценарію можна, якщо оснастити транспортний засіб функцією автозапуску. Він активує мотор заздалегідь, ще до вашого виходу, завдяки чому вдасться і заощадити час, і підвищити загальний рівень комфорту.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Здавалося б, переваги даного рішення очевидні, але чи все так однозначно? Розглянемо це питання детально.

Принцип роботи

Для початку, розберемося, що таке автозапуск. По суті, він являє собою електронний блок, який активує запалювання автомобіля в певний час.

Відправлення сигналу відбувається через цифрову шину, з’єднану з блоком, керуючим охоронною системою. Саме через сигналізацію власник і може здійснювати управління автоматичним запуском.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Якщо автозапуск на автомобіль спрацював успішно, то власник одержує відповідний сигнал, що виражається в індикації на брелоку сигналізації. Сам транспортний засіб може блимати аварійними сигналами або лампами дальнього світла.

Втім, активація сучасних систем може відбуватися не тільки з брелка сигналізації. Більш сучасні варіанти можуть управлятися командами з мобільного телефону, відправкою відповідних повідомлень, для чого оснащуються модулем GSM.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Зроблено це для розширення радіуса дії, так як брелок в цьому плані обмежений всього декількома сотнями метрів.

Деякі варіанти можуть працювати і без попереднього подання команд. Система попередньо програмується, вона спрацьовує через певні часові проміжки.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Ця функція корисна для машин, що експлуатуються в екстремально холодному кліматі, коли температури вночі настільки низькі, що можуть провокувати навіть замерзання тосола або масла. Оптимальний часовий проміжок спрацьовування в даному випадку становить 4 години.

При спрацьовуванні автозапуск двигуна відключається все блокують модулі та механізми, активує стартер. Відключення стартера відбувається автоматично, після того, як мотор завівся. Власник може відправити кілька команд, якщо з першого разу запустити систему не вдалося, якщо ж налаштоване спрацьовування за таймером, то модуль робить стільки спроб, скільки налаштоване в програмі.

 • Дивіться корисне відео, як поставити машину на автозапуск (Starline):
 • Ми розібралися, як працює система.

позитивні моменти

У такого рішення є і плюси, і мінуси. Почнемо з позитивних якостей:

 • Транспортний засіб буде прогріте до потрібного часу . Поки ви п’єте каву на кухні, можна відправити команду на активацію мотора. За 15-20 хвилин автомобіль добре нагріється, в силовій установці розганятися всі технічні рідини, в салоні стане тепло і комфортно. Загалом, вам не доведеться сидіти чверть години в холодній машині. Така щоденна тимчасова економія – вагомий аргумент на користь установки модуля.
 • Безпека експлуатації в зимовий час . Автоматичний запуск, що спрацьовує через певні часові проміжки, не дасть мотору сильно замерзнути, тобто водієві не потрібно переживати з приводу того, що після “ночівлі” під відкритим небом автомобіль не запуститься.
 • Зниження експлуатаційного зносу . Дану особливість можна вважати продовженням попереднього пункту. Елементи радіатора і силовий встановлення не будуть переохолоджуватися, що знизить ймовірність пошкодження, зменшить інтенсивність зносу, машина прослужить довше.

негативні моменти

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Тепер вивчимо, чим поганий автозапуск в автомобілі:

 • Регулярні запуски в холодну пору року провокують утворення конденсату в вихлопній системі . Візуально це визначається по полою в системі вихлопу. Постійно підвищена вологість активізує процеси корозії, глушник досить швидко прогниває і іржавіє.

Щоб виключити формування надмірних обсягів льоду, не варто залишати автомобіль без руху на 3 або більше ночей. Необхідно здійснювати хоча б короткі поїздки, якщо особливої ​​потреби в машині немає, щоб добре розігріти вихлопну систему і видалити з неї всю вологу.

 • Сучасні системи мають функцію захисту, яка не дасть їм спрацювати в тому випадку, якщо транспортний засіб стоїть на передачі. Проте, власникам машин з механічними трансмісіями потрібно мати на увазі, що після зупинки активується нейтральна швидкість і задіюється ручне гальмо. Негативний момент – взимку через це гальмівні колодки можуть примерзнути до дисків .

Постійне використання ручного гальма також призводить до його зносу, поступово рівень фіксації слабшає, виникає ризик того, що автомобіль почне рух, просто “не втримавшись” на місці.

 • Підвищення паливного витрати . Так, разові запуски вночі спочатку не здаються критичними в плані збільшення витрат на паливо, але ось постійна активація двигуна, звичайно, серйозно позначається на загальних витратах.
 • Знос стартера і акумуляторної батареї . Через те, що автозапуск задіє холостий хід, витрачений заряд акумулятора просто не встигає в достатній мірі поповнитися.

Подивіться відео по темі, плюси і мінуси автозапуску двигуна:

питання безпеки

Даний пункт краще розібрати в окремому абзаці. Найголовніший момент – установка автозапуску в машині повинна виконуватися виключно фахівцями. Навіть мінімальна помилка здатна привести до того, що модуль буде працювати зі збоями, виникнуть проблеми з експлуатацією всієї сигналізації, а то і з запалюванням.

Загалом, заощаджувати на монтажі, довіряючи гаражним майстрам, не варто, керуйтеся принципом того, що скупий платить двічі.

Другий момент – це тимчасове зняття додаткових механізмів захисту при спрацьовуванні автозапуску. Сама сигналізація не відключається, але ось іммобілайзер дезактивируется, а тому в ці секунди транспортний засіб стає вразливим для зазіхання третіх осіб.

Зверніть увагу

Щоб нівелювати цей негативний момент, встановлюється додаткове блокування іммобілайзера. Електронний блок розташовується в салоні автомобіля, причому краще знайти для цього максимально затишне місце, де його не зможуть знайти викрадачі.

У зв’язку з такими підвищеними ризиками, до машин з автоматичним запуском вельми негативно ставляться страхові компанії.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Якщо власник стикається з викраденням, то йому цілком може бути відмовлено в компенсації збитку саме з цієї причини, або ж розмір страхової виплати виявиться мінімальним.

При укладанні договору зі страховиками слід відразу прояснити всі ці моменти.

Підведемо підсумки

Отже, ми розібралися, як функціонує дистанційний запуск, якими позитивними і негативними якостями він володіє.

Остаточне рішення щодо його установки приймати тільки вам, але не зайве поглянути і на відгуки інших водіїв, що зважилися на такий крок.

Більшість власників досить системою. Дійсно, тимчасова економія, можливість сідати в прогріту машину взимку істотно збільшують експлуатаційний комфорт. Звичайно, автомобіль з автозапуском вимагає підвищеної уваги, але це з лишком компенсується зручністю!

( 1 раз, оцінка: 5,00 з 5) Завантаження …

Плюси і мінуси автозапуску на механіці

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

У сучасному світі автомобіль, як відомо, є не розкішшю, а засобом пересування. Тому щодня кожному автовласнику доводиться стикатися з низкою проблем, вирішення яких дозволяє найбільш комфортно і зручно проводити більшу частину часу в улюбленому авто. Самим проблемним періодом часу вважається сезон зимових холодів. Замерзлі скла, холодний салон і погано стартує мотор, мабуть, знайомі кожному. Для вирішення цих проблем і був придуманий автозапуск.

Як працює функція автозапуску

Автозапуск являє собою невеликий пластиковий корпус, який дозволяє дистанційно включити запалювання і запустити стартер . У корпусі знаходиться електронна плата і мікросхеми реле.

Дистанційне включення здійснюється через цифрові шини двох видів: Lin-шини (в основному використовуються на старих моделях автомобілів) і CAN-шини (створені для сучасного автопрому). До шині підключається сигналізація, через блок управління якої і здійснюється командування електронікою. Система досить проста.

За допомогою брелока або таймера система отримує команду, відключає охоронні блокування і запускає стартер.

Якщо двигун успішно запущений, система сповіщає миготінням індикаторів або поворотников транспортного засобу. При невдалому запуску триватимуть спроби прокрутки стартера.

При сучасному автоматичному режимі автозапуску надається можливість його програмування за певними умовами , наприклад, температурі двигуна або заданому часу, а управління здійснити за допомогою мобільного телефону.

Ця функція дуже зручна, однак, вона є предметом спору багатьох автовласників на механіці не перший рік і має свої суттєві переваги і недоліки.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Плюси автозапуску на механіці

 • Тепло і комфорт в салоні в будь-який час року (для чого власне і була розроблена ця функція)
 • Економія часу і сил на запуск двигуна (що є дуже важливою умовою при сучасному перевантаженому ритмі життя)
 • Можливість пересуватися на своєму автомобілі навіть у найлютіші морози (в той час як інші автовласники будуть пробувати всілякі способи відігрівання свого авто)
 • Продовження терміну служби двигуна (автозапуск не дозволяє опускатися температурі до критичного мінімуму, що охороняє деталі від промерзання)
 • Простота установки (останнім часом багато автовласників обходяться без сторонньої допомоги)
 • Доступність у використанні (легко встановити для себе необхідні настройки)
 • Широкий вибір (можливість придбати комплект під певну марку авто)
 • Досить демократична ціна (в порівнянні з іншими пристроями проти засобами)
 • Дуже зручно для автоледі, особливо з маленькими дітьми (здійснення управління, не виходячи з дому)

Мінуси автозапуску на механіці

 • Витрата палива (звичайно ж, він збільшиться, особливо якщо потрібно запуск по кілька разів на день)
 • Обледеніння вихлопної труби (при використанні системи в трубі збирається конденсат, який при зниженні температури природним способом замерзає)
 • Розрядка акумулятора (велика кількість струму потрібно для прокрутки стартера, однак автомобіль не їде, а відключається після заданого періоду прогріву)
 • Під час роботи системи не працює датчик удару і іммобілайзер (що істотно спрощує можливість викрадення, тому слід проявити пильність і залишати машину під наглядом, а краще на стоянці, що охороняється)
 • Тривале використання ручного гальма (так як запуск здійснюється дистанційно, КПП повинна бути встановлена на нейтральну передачу)
 • Примерзанню гальмівних колодок і гальма стоянки (як наслідок тривалого використання «ручника»)
 • Мимовільне рух транспортного засобу (при ослабленому механізмі стоянкового гальма)
 • Відбувається холодний пуск двигуна (що вкрай несприятливо позначається на роботі агрегату)

Щоб значно знизити кількість недоліків автозапуску слід дотримуватися ряду простих правил. Наприклад, примерзанню гальмівних колодок і диска можна виключити шляхом використання спеціальних рідин, а також шляхом їх механічного зриву (розгойдування авто взад і вперед). Стане в нагоді і звичайна гаряча вода. Щоб авто не поїхало без вашого відома або підсильте механізм ручного гальма, або використовуйте підручні засоби (цеглини або спеціальні колодки), які допоможуть надійно зафіксувати колеса транспортного засобу. Замерзлий тросик ручного гальма також можна збити декількома способами. Для початку необхідно зняти колеса і відтягнути прапорець ручника в заднє положення. Далі по можливості кілька разів смикнути за трос.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Для водіїв авто з механічною коробкою передач є ще ряд нюансів, які необхідно врахувати при установці автозапуску. Інформація про невимкнені фарах або габаритах не супроводжується звуковим сигналом.

Дуже часто при постановці на охорону освітлення в салоні досить довго час залишається включеним, система, мабуть, вважає, то водій ще знаходиться в автомобілі.

Якщо двірники лобового скла підняті вгору, то в більшості випадків досить проблематично заглушити двигун або поставити на охорону. Програмне забезпечення унікально і специфічно.

підсумки

На думку більшості автовласників, автозапуск все ж є необхідною і зручною функцією . Основним завданням є максимально комфортне використання автотранспортного засобу.

У автозапуску досить плюсів і чимало мінусів, однак, об’єктивну користь слід розглядати саме з точки зору зручності і простоти. Більшу частину недоліків легко виправити, потрібно докласти значних зусиль для цього. А результат не змусить довго чекати.

Теплий салон і бездоганний запуск автомобіля стануть приємним подарунком навіть в сезон найсильніших морозів.

Плюси і мінуси сигналізації з автозапуском

Все що потрібно знати про сигналізації з автозапуском, щоб вирішити, чи потрібна вам така система. Як вона працює, переваги та недоліки.

Сучасні автомобільні гаджети покликані полегшити автомобілістам життя. Виробники такого обладнання розробляють найрізноманітніші системи, завдяки яким керувати машиною стає все комфортніше.

важливо

Однією з таких систем і є автозапуск, що встановлюється на сучасних авто. Правда, про користь і шкоду такої системи, ходить безліч розмов.

Постараємося розібратися, що з цього є правдою, а що варто відносити до розряду негативного піару.

Як працює автозапуск і що дає така опція

Що ж таке автозапуск? Це програма, яка запускає стартер без участі людини. Робитися це може двома способами: через CAN-шину або Lin-шину.

Це відбувається за допомогою передачі сигналу з електронного блоку, що встановлюється на брелоку сигналізації на цифрову шину машини.

Щоб зрозуміти, яку сигналізацію з автозапуском краще вибрати, ознайомтеся з рейтингом найбільш затребуваних моделей. Така опція цікава двома факторами:

 1. Завдяки такій системі, власник авто більше не буде мерзнути в холодному салоні і чекати, витрачаючи дорогоцінні хвилини, поки двигун в машині прогріється, і можна буде відправиться в шлях. Це особливо цінно в холодну пору року.
 2. Можливість установки автоматичного запуску, який буде заводити мотор кожен раз, при зниженні температури до певного рівня. Така система допоможе вам підстрахуватися і не дати двигуну повністю застигнути.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Основні режими автозапуску

Але, є один нюанс, який необхідно знати. Сучасні машини оснащуються іммобілайзером, який блокує авто-запуск. Сьогодні, є сигналізації, здатні обійти таке блокування.

У тому ж випадку, якщо система не володіє необхідними «навичками», вам доведеться її обдурити, щоб автоматичний запуск спрацював.

Для цього в салоні автомобіля ховається дублікат брелка від сигналізації, тоді іммобілайзер не блокуватиме автоматичний старт двигуна.

  Огляд популярного легкового автомобіля Renault Logan 2018

3 аргументу на користь сигналізації з автозапуском

Замислившись про встановлення автоматичного запуску двигуна, слід пам’ятати, що така сигналізації трохи дорожче звичайної. Якщо вас це не зупиняє, то з придбанням автоматичної системи запуску, ви отримаєте наступні можливості:

 1. Звичайно, головна перевага автозапуску – можливість прогріти автомобіль ще до того, як ви опинитеся в салоні. Це дозволить вам заощадити час вранці.
 2. З такою системою, ви можете не турбується про те, що ваш автомобіль не заведеться після того, як простоїть без руху тривалий проміжок часу в холодний період. Це можливо, завдяки особливій системі, після настройки якої двигун буде заводиться, як тільки його температура опуститься до певної позначки.
 3. Дивно, але завдяки такій системі, деталі у вашому авто, менше схильні до зносу. Це пов’язано з тим, що через переохолодження комплектуючих, вони швидше виходять з ладу. Автозапуск допоможе цього не допустити.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Слабкі сторони

До недавнього часу, система автозапуску була вкрай популярною. Але, вже сьогодні, автовласники серйозно замислюються, перш ніж зважитися на установку цієї опції. Та й в салонах, при покупці машини, часто навіть не пропонують її придбати. Чи замислювалися ви, чому? Ось кілька факторів, що пояснюють таку зміну.

 1. Істотно навантажується акумулятор. Справа в тому, що запустити двигун можна лише в тому випадку, якщо акумулятор добре заряджений. Заряджається ж він в процесі роботи, тому, після того як виконується автопуск, мотору необхідно пропрацювати деякий час, щоб не допустити розрядки акумулятора.
 2. Якщо ви вирішили встановити таку систему, то будьте готові до того, що вам доведеться частіше заправляти автомобіль, адже на запуск мотора йде, нехай і невелике, але помітне кількість палива. Та й в той час, поки машина працює, щоб акумулятор відновив витрачений заряд, паливо продовжує витрачатися.
 3. Встановивши автозапуск, ви ризикуєте зіткнутися з такою ситуацією, як примерзанню колодок. Це може статися через те, що в зимовий час машини не ставлять на ручник саме через страх примерзання, а залишають її на швидкості. При використанні автоматичного пуску, робити таке категорично заборонено і вам все ж доведеться, на свій страх і ризик, ставити автомобіль на ручник.
 4. Ну, і найголовніший недолік – підвищення ймовірності викрадення. В якості захисту від такої неприємності, в машинах ставляться іммобілайзери. Установка автозапуску зводить його роботу нанівець, що полегшує викрадачам їх роботу.

  Що таке автомобільні упори?

Ознайомившись з усіма плюсами і мінусами, тепер ви можете прийняти зважене рішення, чи потрібен вам автоматичний запуск, або, зваживши всі за і проти, ви вирішите відмовитися від цієї затії. Так чи інакше, плюси і мінуси існують завжди, і тільки вам вирішувати, що для вас важливіше: економія часу або економія палива і захист свого автомобіля.

Перевірка надійності установки сигналізації з автозапуском (відео)

А тепер пропонуємо подивитися відео від «Головною дороги»:

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?Голосуй! ( 4

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля

Кожному автовласникові знаком той дискомфорт, який заподіює непрогріта машина: жахливий шкіру навіть крізь верхній одяг холодну крісло, важко «стартує» мотор, запітнілі або покриті льодом (зсередини) скла. Але ж усього цього можна уникнути, якщо встановити автозапуск.

Звичайно, про цю функцію, як про самостійне пристрої, автомобілісти замислюються рідко, зазвичай плюси і мінуси автозапуску автомобіля починають цікавити власників транспортних засобів в момент установки нової сигналізації.

Проте, питання має місце бути, відповідь на нього – в даній статті.

Як працює автозапуск?

За своєю суттю автозапуск автомобіля – це розумна електроніка, самостійно включає запалювання і запускає стартер в потрібний момент часу. Робить вона це через цифрову шину машини, до якої підключається блок керування сигналізацією, за допомогою якого автовласник і віддає команди системі.

Зверніть увагу, за все існує 2 види шин: Lin-шини (зазвичай зустрічається на старіших автомобілях) і CAN-шини (присутній в більшості сучасних транспортних засобів), – а значить, що купується автозапуск (сигналізація) повинен відповідати тому виду, який присутній безпосередньо в тому авто, куди планується його (її) установка. Далі все просто.

За командою брелока або таймера система відключає охоронні блокування і починає прокручувати стартер.

Плюси і мінуси автозапуску автомобіля. Чи варто його ставити?

Якщо запуск двигуна здійснюється успішно, система сповіщає про це власника миготінням індикатора брелока (якщо зв’язок в системі двостороння) або миготінням поворотників авто (якщо зв’язок односторонній); якщо немає і виникли якісь труднощі, наприклад, взимку, система продовжить спроби, поступово збільшуючи час прокрутки стартера. Спроб буде рівно стільки, скільки їх запрограмовано при установці автозапуску.

плюси системи

 1. Можливість виходити з дому до повністю готового до поїздки автомобілю: з прогрітими мотором і салоном.
 2. Істотна економія часу: використання автозапуску автомобіля дозволяє не витрачати час, дефіцит якого сьогодні відчуває кожна людина, на очікування, поки двигун прогріється до робочого стану (поки ви до неї зійдіть, машина вже прогріється).
 3. Відсутність проблем з запуском двигуна навіть у найлютіші морози. Завдяки автозапуску двигуна по температурі, він ніколи не охолодитися до критичного рівня, а значить, і заведеться в будь-який момент без проблем, і прослужить набагато довше.

мінуси

 1. Необхідність ставити машину на ручник.

У зв’язку з тим, що машина заводиться без участі людини, КПП повинна обов’язково знаходиться в нейтральному положенні (на «швидкості» вона просто не заведеться), а значить, і на ручнику, що взимку досить незручно, тому що гальмівні колодки, особливо при різких перепадах температур або після рясного снігопаду, мають властивість примерзати. Щоб цього не відбувалося рекомендуємо перш, ніж затягнути ручник, після зупинки кілька разів натиснути на педаль гальма.

 1. Знижена захист від викрадень.

У зв’язку з тим, що установка автозапуску, як правило, здійснюється в обхід іммобілайзера (система в момент дистанційного запуску авто повинна мати повний контроль над електронікою), викрасти машину в момент її самостійного прогріву набагато простіше, тому всім власникам даної функції рекомендуємо залишати машини у відкритих , добре переглядаються місцях, а ще краще на охоронюваних стоянках.

 1. Підвищений витрата палива.

Досвідчені автовласники знають, що при запуску мотора витрачається досить велика кількість палива, оскільки частина його просто вилітає в трубу. А тепер уявіть, що такий викид здійснюється щодня і досить велика кількість разів (особливо взимку при налаштуванні автозапуску по температурі). Природно, на АЗС при таких умовах доведеться їздити частіше.

 1. Ризик вийти вранці до повністю розрядженою батареї.

Під час запуску двигуна стартер споживає велику кількість струму, тому якщо після автозапуску машина не їде, а відключається, завжди існує ймовірність розрядки акумулятора. Щоб цього не сталося, не економте на паливі, робіть правильні настройки, щоб, якщо машина заводиться, вона гула хвилин 15-20.

висновок

Автозапуск – досить корисна функція для холодних зим. Є у цієї функції і свої переваги, і свої недоліки. Останні, до слова, не дуже істотні: частина з них можна мінімізувати, скорегувавши свої дії і задавши правильні настройки програмі. Що ж стосується підвищеної витрати, то тут вже доведеться вибирати – економія або комфорт.

Якщо ваш вибір – комфорт і при цьому ви володієте автомобілем з механічною коробкою передач, будьте готові переглянути свої звички, адже для правильної роботи системи вам тепер завжди доведеться діяти за таким алгоритмом:

 • після зупинки автомобіля переведіть ручку КПП в нейтральне положення;
 • затягніть «ручник»;
 • покиньте машину;
 • включите систему.

Вона сама заглушить двигун і активує сигналізацію.

думка автовласників

Сергій Іванович:

«Хто б що не говорив, машина – дороге задоволення, особливо взимку. Купують її для комфорту, тому цій вимозі вона і повинна відповідати! Якщо, виходячи вранці в мороз до свого авто, ви ще хвилин 10 «танцюєте з бубном» на вулиці, чекаєте поки машина прогріється (так як сидіти в ній ще холодніше), то це назвати комфортом складно ».

Леха:

«Я є щасливим володарем автозапуску, спираючись на свій досвід, хочу попередити: не залишайте свою« ластівку »взимку без уваги на кілька днів, навіть якщо у вас автоматичний запуск! Хоча б раз на добу на машині потрібно проїхатися або просто вийти і натискати педаль газу, щоб видути воду з глушника, інакше він може замерзнути ».

 • Анастасія:
 • «У момент установки сигналізації питання про те, чи ставити автозапуск навіть не стояло, тому що для мене плюси і той комфорт, який дає ця функція легко перекривають всі недоліки».
 • Дамір:

«Поставив собі сигналізацію з автозапуском місяць тому і вже не раз встиг пошкодувати, що не зробив цього раніше. Тепер поки мій сусід бігає зі скребком або мерзне в крижаній машині (поруч з нею), я спокійно п’ю будинку кави, потім вийшов, сів у теплий автомобіль і поїхав ».

Олег Геннадійович:

«Наслушавшись лестных отзывов об автозапуске, поставил сие устройство и в свой автомобиль, ездил, радовался жизни… пока однажды при его срабатывании не замкнуло проводку… повезло, был недалеко, увидел, что с машины повалил дым, успел своевременно среагировать – скинуть клеммы с аккумулятора. Но теперь ни автозапуск, ни других «наворотов», в свой автомобиль не пихаю».

Видео

Рекомендую прочитать:

Достоинства и недостатки сигнализаций с автозапуском

Установка сигнализации на автомобиль уже давно стала обязательной для любого автомобиля. Изготовители современных систем предлагают устройства с дополнительными функциями.

Автозапуск двигателя — это одна из наиболее популярных опций для таких устройств. Особенности российского климата сделали системы сигнализации с автозапуском достаточно распространенными среди отечественных автолюбителей.

Особливості роботи даного пристрою, його плюси і мінуси коротко описуються нижче.

Можливість прогріти взимку двигун і салон автомобіля, не виходячи з теплого приміщення, звичайно, є досить привабливою. Однак, для її реалізації розробникам сигналізацій з автозапуском довелося вирішити декілька досить складних задач. Одна з них пов’язана з обходом іммобілайзера.

Справа в тому, що в штатному іммобілайзер (цим пристроєм комплектуються практично всі сучасні автомобілі) захований чіп з унікальним кодом. У момент запуску двигуна код зчитується бортовим комп’ютером. При розпізнанні коду двигун заводиться, при негативній відповіді на запит комп’ютера – основні системи автомобіля блокуються.

Тобто для дистанційного запуску необхідно обійти цей захист. «Обхідник іммобілайзера» встановлюється на контролер управління двигуном автомобіля.

Тепер при подачі сигналу на автозапуск двигуна він направляється в систему управління через пристрій з імітацією наявності чіпа з кодом в замку запалювання.

Порада

При цьому ступінь безпеки системи не знижується, так як при спробі вставити в замок запалювання дублікат ключа двигун відключиться при спробі натиснути на педаль гальма або зняти машину з ручника. Хоча наявність в системі чіпа з кодом дає професійному викрадачеві додаткові шанси.

Сучасні системи сигналізацій з автозапуском дозволяють настроїти режим роботи запуску двигуна. Один з них дає можливість запускати двигун за допомогою брелока з дистанційним управлінням.

Це зручно, коли автомобіль ночує під вікнами або недалеко від будинку.

Якщо ж стоянка знаходиться поза радіусом дії радіосигналу (близько 400 м), можна скористатися таймером, який запустить двигун в конкретний час.

До очевидних переваг таких систем відноситься можливість попередньо підготувати автомобіль до поїздки в холодну пору року без необхідності мерзнути, поки прогріється двигун, і температура в салоні стане досить комфортною. Це заощаджує не тільки час, а й нерви.

Інший плюс систем автозапуску – доступність у порівнянні з іншими пристроями, які мають подібні функції. Це технічне рішення простіше і дешевше, ніж, наприклад, передпусковий підігрівач.

В даний час на ринку представлені десятки різних систем з різним функціоналом, які напевно задовольнять запити найбільш вимогливих клієнтів.

Крім цього, сигналізації з автозапуском відрізняються недорогим сервісним обслуговуванням, їх легко налаштовувати і використовувати навіть новачкам.

Є, звичайно, у таких систем і свої слабкі сторони. Як вже було відмічено раніше, наявність в машині чіпа на «обхідник» кілька знижує захисні властивості, хоча розробники і гарантують досить високу ступінь безпеки. Сигналка з можливістю автозапуску конструктивно більш складний пристрій, що може бути причиною менш надійної роботи і більш високу ціну.

Зверніть увагу

При виникненні нештатної ситуації (наприклад, через низьку температуру двигун не заводиться або машина стоїть на передачі) можливі поломки різного устаткування (наприклад, так можна повністю розрядити акумулятор) або самовільний рух автомобіля. Системи останнього покоління враховують практично всі можливі ситуації, але для цього вони потребують кваліфікованого монтажу.

Більш надійно сигналізації з автозапуском працюють на інжекторних двигунах і на машинах з коробкою-автоматом.

До недоліків таких систем можна також віднести деяке збільшення витрати палива і додаткове навантаження на акумулятор. В принципі, слабкі сторони цих систем розробникам відомі вже давно.

Тому в нових моделях сигналізацій з автозапуском вони враховані і більш-менш вирішені.

Плюси і мінуси сигналізації з автозапуском на автомобілі

Багато хто з нас чули таке поняття, як авто запуск автомобіля. Багатьом навіть пощастило стати власником такої функції на своєму авто, а багато хто зараз читають цю статтю в роздумах чи варто ставити автозапуск на свій автомобіль, чи ні.

 • Пристрій автоматичного запуску двигуна, являє собою, невелику коробочку, в якій знаходяться необхідні мікросхеми та реле для контролю тієї чи іншої системи запуску автомобіля.
 • Існує два типи автозапуску, з сигналізацією і окремо, обидва вони працюють практично за одним і тим-же принципом.
 • Головне реле пристрою автоматичного запуску двигуна, як правило, контролює необхідні для запуску системи, і забезпечує безпечний, дистанційний запуск двигуна.

Пристрої, контрольовані системою автозапуску

 • запалювання автомобіля
 • Оберти двигуна
 • Датчики тиску масла
 • Датчик швидкості
 • Датчик ручного гальма
 • Педаль газу (електронний варіант)

Сучасні системи автозапуску підтримують безліч режимів роботи, запуск по температурі двигуна, запуск за часом, дистанційний запуск і безліч інших режимів, які можна самостійно запрограмувати, прочитавши необхідну документацію.

При установці системи автозапуску автомобіля, неважливо в складі комплекту сигналізації, ви це робите чи ні, Вам необхідно вирішити питання зі штатним іммобілайзером.

Штатний іммобілайзер, це такий пристрій, який не дозволяє завести Ваш автомобіль не рідним ключем. Наведу простий приклад: Припустимо, ви зробили ключ-копію (виточили з болванки) оригінального ключа.

Якщо в автомобілі встановлено систему іммобілайзера, то ви не зможете завести двигун ось таким ось ключем.

Вся справа в тому що в штатному ключі варто маленький чіп, який говорить Вашому автомобілю що його намагається завести господар рідним ключем, і автомобіль заводиться.

Так ось, що б встановити систему автозапуску, необхідно докупити до неї модуль (якщо його немає в комплекті) обхідника штатного іммобілайзера. Працює цей модуль за принципом петлі.

Тобто, накидається петля проводів, на замок запалювання, яка йде до обхіднику іммобілайзера.

важливо

Обхідник іммобілайзера є невеликою коробочкою, в яку необхідно встановити ключ від вашого автомобіля (запасний).

Погодьтеся, що такий варіант не дуже-то привабливий, коли в машині, постійно буде знаходитися запасний ключ, і знає злочинець без праці зможе його знайти і завести автомобіль.

Існує ще один більш універсальний і сучасний метод. Так званий без ключової обхід штатного іммобілайзера. Про нього я не буду детально розповідати, прочитати про те, що таке без ключової обхід іммобілайзера ви зможете прочитати тут.

Тепер, коли ми обговорили які аспекти потрібно пам’ятати, що б встановити автозапуск, поговоримо про там на які автомобілі можна це зробити.

У народі побутує думка, що автозапуск, можна встановити тільки на автомат. Смію Вас запевнити це не так. Автозапуск можна встановити на будь-який автомобіль, головне правильно його встановити і в подальшому налаштувати.

Установка автозапуску на МКПП

При єксплутации автозапуску на МКПП, є свої особливості, то завжди пам’ятайте, що потрібно ставити машину на нейтральну передачу, і розуміти ручник. Інакше при дистанційному запуску двигуна машина може поїхати.

Хоча сучасні пристрої автозапуску забезпечені, спеціальними датчиками, з якими, якщо машина, наприклад, на швидкості, то вона просто не заведеться. Деякі сигналізації забезпечені не датчиками, а спеціальним функціоналом який називається – «Програмна нейтраль».

Суть даної функції в тому, що якщо сигналізація не встановлена ​​в даний режим, то автозапуск не спрацює.

Програмна нейтраль працює дуже просто:

 • перш ніж заглушити автомобіль, потрібно витягнути ручник.
 • Після цього потрібно вийняти ключ із замка запалювання, при цьому автомобіль залишиться заведеним.
 • Далі потрібно вийти з автомобіля, і закрити двері. Автомобіль весь цей час працює.
 • Після того як ми вийшли і закрили всі двері, ставимо авто на охорону.
 1. Ось тільки після цього автомобіль заглушиться, і перейде в режим охорони.
 2. Можна звичайно і не налаштовувати цю функцію, але перш ніж прийняти таке рішення, рекомендую ознайомитися ось з цим відео, після цього я думаю у Вас відпаде бажання не налаштовувати програмну нейтраль.
 3. Якщо у вас автомобіль з АКПП (автоматична коробка передач), то Вам необхідно кожен раз ставити машину на режим «Parking» і витягати ручник.

Які плюси автоматичного запуску двигуна?

А плюсів дуже багато. Погодьтеся, що куди приємніше сідає в прогріту машину, і не скакати навколо неї в хвилин двадцять, чекаючи, коли вона прогріється. Також можна заощадити купу часу, наприклад, довше хвилин на 10-20 поспати сутра.

недоліки автозапуску

Наприклад, великий мінус в тому що, може в мороз просто напросто примерзнути ручник, а точніше колодки.

Тим, хто стикався з цим, знайома така неприємна ситуація, доведеться якийсь час все одно пострибати у машини, що б розморозити якось задні колеса. Ще один мінус, це витрата палива.

Як правило з автозапуском, він довше, ніж передбачалося. Ну і якщо ви використовуєте звичайні обхідник іммобілайзера, це звичайно постійне перебування другий копії ключа в автомобілі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…