siv2203 Подорож – від двох слів шлях і хід. Пішки нині рідко хто наважиться вирушити в далеку дорогу. Тільки найвідважніші і безбашенні люди. Тепер часи літаків і далеких странствій.Но адже є ще автомобіль! Свій або орендований – неважливо. Хоча ні, все таки це дві великі різниці (як кажуть у нас в Одесі). Одна справа – сісти в літак, прилетіти в країну, взяти в прокат авто і їздити по маршруту або наміченим точками. Такий варіант зручний, якщо ви відправляєтеся дуже далеко від дома.А якщо недалеко? Якщо ваша мета в якихось тисячі або парі тисяч км? Ось тут можлива подорож на своєму авто прямо з дому!Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвідОтже, про переваги подорожі на своєму автомобіле.Путешествія в чужі країни, не по батьківщині. Тут і так зрозуміло, що якщо є машина, то ніякі поїзди з нею не зрівняються по комфорту, і ніякі літаки за ціною. Хоча щодо комфорту зі мною можуть посперечатися багато. Але це залежить від комфортності і надійності автомобіля, наявності одного або декількох водіїв. Доріг, в кінці концов.Мінуси – про них теж напишу, куди вже без них … Для прикладу наша поїздка з Одеси до Стамбулу через Румунію, Болгарію, Грецію на Renault Megane 3 (dci) Перевага перша (фотографії нехай не завжди в тему, але вони зроблені в дорозі)Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвідПереліт з Одеси до Стамбулу і назад за мінімальними акційних тарифів нам би коштував 3000 грн на двох. Якби ми летіли на літаку і брали в оренду машину в Туреччині, каталися за аналогічним маршрутом – це вийшло б ще за найскромнішими мірками 2000 Грн за оренду. Плюс паливо, яке нам обійшлося всього у 2000 грн за всю поїздку, хоча на орендованій машині це задоволення, можливо варто було б дорожче – не всі авто такі економічние.Наші витрати на автомобіль: – витрати на паливо: ми проїхали 3000 км за 9 днів, витратили 2000 грн на дизель (в Болгарії Туреччини його називають Motorina) – крита парковка в Стамбулі і платна парковка в Банско перед підйомником (ліниві ми – можна було б пішки з черевиками в руках пройтися пару км). Всього 440 грн.- оплата платних доріг в Румунії і Болгарії (віньєтки), платний автобан в Греції і оплата проїзду по мостах через Дунай в Констанці і Русе = 320 грн. – була ще хабар-штраф, яку у нас викрутили румунські поліцейські (виродки) = 380 грніта наші витрати на авто = 3140 грн на двох (12500 рублів або 300 Євро)

Виходить – аналогічну подорож на орендованому авто + літак до Стамбула дорожчає як мінімум в два рази: 7000 грн проти 3140 грн ! Амортизація не береться до уваги – ми купували машину не для того, щоб вона стояла на стоянці, а саме для подорожей. Так що все одно на ній їздимо і амортизація присутній.

І так, це розклад на двох, а в машині може подорожувати 4 людини. Комерційна вигода однозначна. Це самий бюджетний вид подорожі!

перевага друга

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвідУ поїздку можна взяти більше необхідних вещей.Собрал все що тобі тільки може знадобитися в дорозі і на відпочинку, не роздумуючи, і кинув у багажник. Адже онбольшой, місця валом. Я це спеціально окремо наголошую, тому що коли збираємо рюкзаки в поїздку, часто відмовляємося від усього зайвого. Аж до того, що готові прати самі білизна, ніж тягнути на собі зайві комплекти. Такий підхід хороший в бекпекінг і влітку. А взимку складніше: одягу більше, вона важче. Тягати на собі в транспорті не хочеться. Хоча, якщо від літака до орендованої машини, то можна. Але і тут все залежить від того, на кого летиш. У лоукостів (крім Wizzair-Україна) вартість багажу драконовская.Поетому цей пункт вважаю важливим плюсом.

перевага третя

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвідПодорож на своєму авто – це менша ймовірність отримати штраф після поїздки. До чого я? В Європі всюди наставлені камери. І навіть не спеціально, можна випадково і ненавмисно порушити якесь правило. Наприклад, в Італії часто в містах висять знаки проїзд заборонений, під якими табличка з якоюсь фразою по-італьнскому. Таке часто-густо. І чорт ногу зломить, можна тобі туди чи ні. А навігатор спокійно веде в цьому напрямку, і не знаючи місцевості часто пропускаєш такі знаки повз вніманія.Так ось, будьте впевнені, що прокатнику рано чи пізно прийде штраф з поліції про порушення. А от щодо того, чи прийде вам цей штраф додому я не впевнена. Можливо, в таких країнах, як Німеччина, вас і знайдуть – там допитливі німці і у них справа честі шукати порушників. Але в тій же Словаччині, Болгарії, Туреччини – дуууже я в цьому сумніваюся. Такий же бардак як і у нас.Вот з оплатою автобанів в Туреччині ми зіткнулися з непереборними перешкодами – неможливістю в п’ятницю ввечері (в суботу та неділю, і навіть в понеділок) купити стікер HDS, що дозволяє їзду по автобану. Ми його ніде не знайшли! Думаю, що штраф за неоплачений проїзд по турецькому автобану навряд чи дійде до нам.Ну і подряпини, які на прокатних авто виливаються в кругленькі суми після подорожі, не так страшні на своїй машині. Та й їх усунення набагато дешевше, ніж в цінниках автопрокату. Ну і подряпини, які на прокатних авто виливаються в кругленькі суми після подорожі, не так страшні на своїй машині. Та й їх усунення набагато дешевше, ніж в цінниках автопрокату. Ну і подряпини, які на прокатних авто виливаються в кругленькі суми після подорожі, не так страшні на своїй машині. Та й їх усунення набагато дешевше, ніж в цінниках автопрокату.

перевага четверте

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвідКачу – куди хочу! Свобода вибору напрямку і можливість зупинитися в будь-якому місці, що сподобалося. Ось головне достоїнство подорожі на машині. Можна заїхати в будь-яку дірку і не потрібно переплачувати за екскурсії. Підлаштовуватися під чужих людей, які їхатимуть разом з вами оглядати віддалені достопрімечательності.Проезжая на машині тривалі відстані, можна побачити життя країни такою, яка вона є, а не тільки чепурні туристичні види. Це цікаво. На машині можна прокласти швидкий шлях і проїхати по автобану, а можна не поспішаючи котити по путівцях, через мальовничі (і не дуже) села і міста. Тут все залежить від желанія.Прі цьому є мінус прокатного авто – потрібно вчасно повернути машину. Ну і встигнути на літак, пароплав, потяг … А подорожуючи на своїй машині цих обмежень немає (якщо немає інших – візи, гроші,Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвід

мінуси

Ну куди ж без них! По-перше проходження кордонів. Це нудне заняття, особливо коли виїжджаєш з батьківщини і з неї ж в’їжджаєш в Євросоюз. І особливо якщо вибираєш пункт переходу типу Рені-Джурджулешти-Галац.

(Вибачте, але це з наболілого) Але і з прокатним авто перехід кордонів займає той же час, хіба що пунктів переходу може бути меньше.Во-друге – крім штрафів поштою від автопрокатчіков, можна нарватися на штрафи, які особисто вручають або залишають під дворніком.Но ще гірше хабара! Так, і таке буває.

Румунські прикордонники люблять хабарі, румунські поліцейські вимагають взяткі.Но і на прокатному авто цей мінус присутній.

По-третє – не кожен скаже, що переміщення на авто по 8-10 годин на добу – це відпочинок. Так, втома буває.

Але ж переміщення не кожен день, і без фанатизму: з заїздом в різні цікаві точки, наприклад Бузлуджа або Несебр. Це краде втому і додає в подорож багато цікавого.

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвідЗагалом я люблю водити машину, їздити на машині, подорожувати далеко і довго. Це мій вид транспорту! Тому я і отримую від нього задоволення?

Плюси і мінуси подорожі на машині

Подорожі – це здорово! І якщо у вас є свій особистий автомобіль, то для вас відкриваються величезні горизонти. По крайней мере, ви точно зможете вивчити свою країну і, можливо, країни ближнього зарубіжжя. Але чи варто подорожувати на автомобілі? Щоб зрозуміти це, вивчіть всі особливості такої поїздки.

За та проти

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвід

Щоб прийняти остаточне рішення, вивчіть всі переваги і недоліки автомобільних подорожей. Для початку перерахуємо плюси:

 • Незаперечна перевага самостійної подорожі на автомобілі – це повна свобода. А це означає, що побачивши на своєму шляху щось цікаве або дізнавшись про якомусь незвичному місці, ви зможете легко відхилитися від курсу або трохи затриматися.
 • Другий плюс – відносно невисока вартість поїздки. Якщо кількість пасажирів буде дорівнює кількості посадочних місць автомобіля, то ви точно заощадите, адже квитки на поїзд і тим більше на літак коштують набагато дорожче.
 • Ще один плюс – мобільність. Ви зможете в будь-який момент заїхати в магазин, в аптеку або в інше місце і придбати все необхідне. У поїздці на поїзді така можливість навряд чи випаде.
 • Ви зможете взяти майже необмежену кількість багажу (його буде обмежувати тільки місткість багажника), і при цьому не доведеться переживати через перевищення маси.
 • Подорож на машині – це цікаво і весело! Чужі люди не будуть вам заважати, а це значить, що ви зможете повністю розслабитися і вести живе і цікаве спілкування.
 • Відносною перевагою можна назвати економію часу. Часом поїздка на автомобілі є менш тривалою, ніж, наприклад, поїздка на поїзді.

Тепер перерахуємо мінуси:

 • Це не дуже комфортно і часом втомлює. І особливо нелегко доведеться водієві, який проводить годинник безперервно за кермом і змушений постійно стежити за дорогою, що дуже непросто. Але і пасажирам теж не дуже зручно, тому що якщо автомобіль є звичайним легковим і не найпросторішим, то їм доведеться довгий час перебувати в одній позі. Крім того, не завжди є можливість відвідати туалет (наприклад, під час їзди по трасі).
 • Автомобіль – це вкрай складний механізм з безліччю деталей, який може в будь-який момент вийти з ладу. І якщо це трапиться на неожівлённой трасі, то чекати допомоги не буде звідки. І через це можна втратити багато часу і сил.
 • Поїздки на автомобілі завжди пов’язані з певним ризиком. По-перше, можна потрапити в ДТП (причому необов’язково зі своєї вини). По-друге, на дорогах орудують шахраї і злочинці, а автопутешественники для них є відносно легкою здобиччю. По-третє, не найприємнішою буде зустріч зі співробітниками ДАІ.
 • І, нарешті, вам доведеться шукати безпечне і охороняється місце для свого автомобіля. Мандрівників грабують частіше за все, так що краще машину відігнати на стоянку, що охороняється. Але якщо вона розташована далеко від місця проживання, то це не дуже зручно. Крім того, парковка в спеціально відведених для туристів місцях може бути вельми дорогий.

плануємо подорож

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвід

Якщо ви відправляєтеся в подорож на автомобілі, то заздалегідь сплануйте його. Є кілька важливих моментів підготовки:

 1. Обов’язково підготуйте до подорожі свій автомобіль. Пройдіть технічний огляд, замініть всі старі деталі. Такі заходи допоможуть звести до мінімуму ризик несподіваних поломок і неприємностей. Не варто покладатися на себе і проводити діагностику самостійно, довірте це професіоналу. Тільки досвідчений майстер зможе помітити практично невидимі, але при цьому досить серйозні дефекти.
 2. Складіть маршрут. Візьміть карту і прокладете дорогу. А найкраще використовувати навігатор або спеціальний додаток на мобільному пристрої. Це більш зручно і надійно.
 3. Обов’язково вивчіть особливості місцевості, в яку ви вирушаєте. Це дозволить взяти все необхідне і уникнути неприємних сюрпризів.
 4. Вивчіть погодні умови, з’ясуйте прогнози.
 5. Наступний крок – планування бюджету. Розрахуйте всі основні і непередбачені витрати, які можуть виникнути в дорозі: на їжу і напої, на бензин, на готельні номери (якщо ви вирішите відпочити в дорозі).
 6. Далі варто провести тимчасові розрахунки. Дізнайтеся, скільки приблизно часу ви проведете в дорозі. Для цього визначте відстань, яке вам потрібно буде подолати, і розділіть його на середню швидкість (краще брати мінімальні значення, щоб мати часовий запас).
 7. Складіть список речей, які потрібно взяти з собою.

Що брати в автомобільну подорож?

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвід

Отже, що взяти з собою? Найважливіше:

 1. Документи: паспорта, страхові поліси, а також документи на автомобіль (технічний паспорт, автомобільний страховий поліс, водійське посвідчення, свідоцтво про реєстрацію автомобіля, талон технічного огляду).
 2. Вогнегасник, аптечка, трос, аварійний знак. Ці предмети повинні бути в будь-якому автомобілі.
 3. Запасне колесо.
 4. Ліхтар.
 5. Бензин. Обов’язково візьміть каністру з бензином, адже він може закінчитися в самий невідповідний момент (а заправних станцій, наприклад, на трасі може і не бути).
 6. Одяг та взуття. Мова не йде про одяг, яка лежить у валізі і призначена для відпочинку. Візьміть зручні речі, які ви будете носити в дорозі. Це можуть бути джинси і футболка, спортивний костюм. Візьміть кілька теплих речей, а також головні убори. Взуття має бути зручним. Підбирати всі речі потрібно з урахуванням сезону і можливих погодних змін.
 7. Подушки. Вони зроблять поїздку більш комфортною. Можна придбати спеціальні автомобільні подушки. Також можна захопити і ковдри.
 8. Чистий бутильована вода і їжа (бутерброди, овочі, фрукти і так далі). Також можна взяти термос з чаєм і портативний кип’ятильник або чайник, що працює від автомобільного прикурювача.
 9. Сумка холодильник. У неї покладіть воду і їжу.
 10. Аптечка. Обов’язково візьміть знеболюючий засіб, жарознижувальну, препарат-сорбент (він застосовується при отруєннях), антигістамінний (протиалергічний) засіб, препарат від діареї, засіб від заколисування, дезінфікуючі місцеві засоби, бинти і пластирі, а також специфічні препарати (якщо їх приймає один з пасажирів ).
 11. Засоби-репеленти.
 12. Сонцезахисні засоби.
 13. Предмети і засоби особистої гігієни (зубна паста і щітки, туалетний папір, вологі антибактеріальні серветки).
 14. Автомобільні запчастини та інструменти. Беріть лише ті деталі, які є найбільш «слабкими» і часто піддаються поломок саме в вашому автомобілі.
 15. Якщо ви подорожуєте з дитиною, візьміть все необхідне для нього: підгузники, вологі серветки, крем, дитяче харчування, пляшечку або поїльник, ложечку, соску, змінний одяг, іграшки і так далі.
 16. Навігатор. Він вкаже вірний шлях і допоможе не збитися з маршруту.
 17. Відеореєстратор може допомогти в спірних ситуаціях, що виникли на дорозі.
 18. Якщо подорож тривалий, і ви плануєте робити зупинку поза готелем або готелі, візьміть похідні приналежності: намет, розкладні стіл і стільці, посуд.
 19. Телефон і зарядний пристрій.
 20. Гроші.

Корисні поради

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвід

Кілька рекомендацій:

 • Чи не вирушайте в подорож, якщо ви не впевнені в собі або в своєму автомобілі.
 • Бажано наявність двох водіїв. Вони зможуть змінювати один одного і відпочивати від дороги.
 • Налаштуйтеся на позитив, перебувайте в гарному настрої.
 • Не варто виїжджати в погану погоду.

Нехай подорож на автомобілі буде приємним, безпечним, цікавим і незабутнім. Удачі вам!

Плюси і мінуси подорожі на машині (автомобілі)

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвід

Подорож – це завжди весело і цікаво. А якщо є свій власний автомобіль, то при вирішенні відправитися в подорож, з’являється набагато більше можливостей і перспектив. На своєму власному транспорті можна без перешкод відправитися всією сім’єю вивчати не тільки простори своєї країни, а й країни ближнього зарубіжжя.

Багато хто боїться відправлятися в «вільне плавання», побоюючись певних труднощів, які зустрінуться на шляху. Тому перш, ніж робити вибір в сторону саме такого способу переміщення, варто розуміти всі його плюси і мінуси.

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвід

переваги

Щоб переконатися в правильності свого рішення, слід знати, які перевагами людина володіє, вирушаючи в подорож на машині перед іншими мандрівниками.

 • В першу чергу – це повна свобода . Здійснюючи подорож на власному автомобілі – сам вибираєш собі маршрут і місця, в яких має бути побувати. Завжди під час такої поїздки можна затриматися в найбільш вподобаному місці або відхилитися від курсу при необхідності. Нерідко трапляються ситуації, коли про щось дізнаєшся тільки в дорозі, а автобус або поїзд це місце не відвідують або не зупиняються.
 • Досить невисока вартість усієї подорожі , правда, за умови, що кількість людей, які в автомобілі буде дорівнює числу посадкових місць в машині. Адже на таке число людей купити квитки на поїзд чи автобус набагато дорожче.
 • Мобільність і свобода рішень . Подорожуючи на машині, завжди можна заглянути в сподобався по дорозі магазин або заїхати в аптеку, щоб купити потрібні речі. У поїзді, безсумнівно, такої можливості немає. Та й передбачити всі, що потрібно взяти з собою досить складно.
 • З собою завжди можна взяти будь-яку кількість речей , яке буде обмежено тільки місткістю машини і її вантажопідйомністю. В такому випадку не потрібно переживати, що багаж перевищує допустиму масу.
 • Завжди подорож на машині набагато цікавіше і веселіше , тому що не буде сторонніх людей, що будуть втручатися. У власній машині легше розслабитися і насолоджуватися пейзажем за вікном. Серед своїх рідних не тільки настрій краще, але і розслабитися набагато простіше.
 • Відносна економія часу на переміщення , так як рух на машині завжди швидше, ніж на поїзді. І це набагато зручніше, адже на розваги і вивчення нових місць буде більше часу.

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвід

Основні недоліки

Тепер варто розглянути і мінуси такого способу подорожі.

 • Путешествие на машине не особенно удобный и комфортный вид поездки. Особенно сложно выдержать дальнее расстояние водителю, который постоянно находится в напряжении, так как ему нужно следить за дорогой. На нем лежит огромная ответственность за безопасность пассажиров. Да и всем пассажирам будет не так удобно, ведь объем салона автомобиля не слишком большой, придется длительное время находиться в одном положении. Даже если в машине два водителя, каждому из них сложно обеспечить полноценный отдых. Также при поездке на автомобиле не всегда представится возможность при необходимости посетить туалет, они очень редко встречаются на больших трассах.
 • При поїздці на власній машині завжди існує ймовірність, що вона вийде з ладу в найнесподіваніший момент , адже це дуже складний механізм. Можна втратити масу часу і сил, поки дочекаєшся допомоги, а без сторонніх осіб тут навряд чи обійдешся. А якщо подорожуєш в поодинці, то дуже складно буде його відремонтувати і попросити допомогу. Добре, якщо сам досить прийнятно розумієш в ремонті власного автомобіля.
 • При поїздці на машині існують певні ризики і небезпеки . Наприклад, завжди є ймовірність потрапити в ДТП, навіть не з власної вини. Це, напевно, найбільш страшне. По-друге на великих дорогах досить часто орудують шахраї і грабіжники, які найчастіше вибирають в якості жертви саме таких мандрівників. Для них такі люди легка здобич. Та й зустріч з працівниками ДАІ не найбажаніша.
 • При ночівлі потрібно шукати найбільш безпечне місце для парковки свого автомобіля . Найкраще відганяти його на територію, що охороняється за всіма правилами стоянку, але якщо вона розташовується далеко від місця проживання, то це створить масу незручностей під час подорожі. Сподіватися на власну систему сигналізації особливо не варто, так як рівень викрадачів дуже високий. А спеціальна парковка для туристів практично завжди стоїть дуже дорого.

Тому перш, ніж відправлятися в подорож на своєму автомобілі, слід зважити всі за і проти. Дуже важливо оцінити можливості не тільки свої, але і своєї машини.

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвід

Корисні поради

Досвідчені мандрівники, які вивчили безліч місць на своїх автомобілях, дають масу рекомендацій:

 1. Не варто їхати в подорож на своєму автомобілі, якщо немає в ньому впевненості, а також у власних силах.
 2. Найкраще, щоб в машині було два водія, які зможуть давати один одному відпочити в дорозі.
 3. Перед поїздкою повинно бути тільки гарний настрій. Тому дуже важливо налаштуватися на позитив і насолоджуватися тим, що відбувається.
 4. Не варто починати подорож в погану погоду.
 5. Подорож на автомобілі може виявитися дуже дорогим задоволенням, тому що, якщо трапиться поломка, то всі роботи по ремонту доведеться брати виключно на себе.

Реально оцінивши свої можливості, і правильно підготувавшись, кожен зможе отримати справжнє задоволення від майбутньої подорожі на своєму автомобілі.

Плюси і мінуси подорожі на машині: з особистого досвіду

Всім привіт, мої дорогі! Влітку цього року ми сіли в свій автомобіль і за місяць проїхали 7 тис. Км по території нашої країни. Думаю, це дає мені право зробити деякі висновки і обговорити з вами плюси і мінуси подорожі на машині.

Відразу обмовлюся, що наша поїздка не була екстремальною: ми не відправлялися в місця з морозами під -50, ми не забиралися в важкопрохідні місця і не жили в диких умовах.

Зверніть увагу

Це була літня поїздка на південь Росії (Сочі + Крим) і в Абхазії. І саме екстремальне, що в ній було, це поїдання місцевої шаурми. Жартую.

Були ризиковані моменти, але не настільки небезпечні, як, наприклад, зустріч в лісі з ведмедем-шатуном. Отже …

Плюси подорожі на автомобілі

1. Мобільність

Ваша машина – це ваша свобода. Ви можете їхати куди захочете, коли захочете і скільки захочете. Ви можете скорегувати свій маршрут в будь-який час, виходячи з особистих інтересів.

Якщо ви хочете: зупинитися он у того пам’ятника, заїхати в цікавий містечко, докупити продуктів прямо тут і зараз або затриматися в прекрасному місці трохи довше, ніж планували … Чому ні? З машиною немає ніяких розкладів, ваш маршрут повністю в ваших руках. І це чудово.

2. Більше вражень

Якщо ти робиш авіапереліт, твоє подорож починається в момент виходу з літака. Ти бачиш рідний аеропорт і аеропорт міста, в який приходиш. Все, що було між ними, залишається за кадром. Якщо ти подорожуєш на машині, пригоди починаються буквально відразу.

Мені було цікаво дізнатися, як виглядає моя країна за межами рідної області. Мені було важливо проїхати цей шлях, побачити і відчути його.

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвід

Я бачила, як відбудовують нові дороги, як змінюється ландшафт і клімат, Волгу, нафтові вишки, страхітливі своєю висотою гори, убогі села, мальовничі місця, Батьківщину-матір, поромну переправу, диких тварин і багато чого ще.

Чи потрібно говорити, як сильно розширилося моє уявлення про рідну країну. І це не сухі знання з телевізора або вікіпедії, це щось більше. Для мене цей контакт був неймовірно цінним. І додому, в рідну Свердловську область я повернулася буквально іншою людиною. Я зрозуміла, що люблю нашу країну, в ній є багато всього прекрасного.

Можливо, у вас складеться інша думка з цього приводу, але враження від поїздки вам все одно гарантовані. І це набагато крутіше, ніж відчуття при відриві літака від землі.

3. Це дешевше

Не можу говорити за всіх, так як автомобілі у всіх різні і витрата палива може істотно відрізнятися. У нас по трасі це зазвичай 6,5 – 8,5 літрів на 100 км, в залежності від вантажу в машині і від того, їдемо ми в гірку, чи багато обганяємо і так далі. Ще, напевно, варто відзначити, що ми заправляємося 95-м бензином.

Так ось, за нашу поїздку ми витратили приблизно 20 тис. Руб. на бензин. Хтось подумає, що це багато. Але якби ми купували квитки до Криму (Сімферополь), при найкращому розкладі це обійшлося б нам в ті ж 20 тис. Руб … І при цьому всі додаткові переміщення обійшлися б нам в додаткові витрати. Так що вигода очевидна.

Плюс до всього, ми брали з собою попутника в одну сторону, який скоротив наші витрати на кілька тисяч рублів. Як і де знайти адекватного попутника можете почитати в цій статті.

4. Все необхідне з собою

Хто давно читає мої статті, знає, що я не люблю подорожувати з великим багажем. І якщо ми летимо на літаку, намагаємося зібрати речі так, щоб всі вони вмістилися в ручну поклажу. Чи не тому, що я страждаю мінімалізмом, просто мені важко тягати на собі важкий рюкзак і тим більше валізу, це незручно.

Природно, це накладає певні обмеження на кількість речей, доводиться викручуватися, щось вигадувати.

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвід

Якщо ви подорожуєте на автомобілі, вам нічого вигадувати не потрібно. Ви можете взяти з собою все найнеобхідніше (в межах розумного, звичайно ж) і це величезний плюс. На цей раз наш багажник був забитий під зав’язку. І, знаєте, нам в нагоді практично кожна річ, хоча я дуже сумнівалася в цьому, коли збиралася в дорогу.

Тепер давайте поговоримо про мінуси.

Мінуси подорожі на автомобілі

1. Велика відповідальність

Під великою відповідальністю я маю на увазі вашу готовність до будь-яких форс-мажорних обставин або негативних моментів, які можуть статися з вами на дорозі. це:

 • поломка автомобіля
 • перевірки ДАІ, ДПС
 • грабежі на дорогах
 • ДТП
 • угон авто

Багато зараз злякалися, але давайте не будемо лукавити: все це реальність і може статися з кожним з вас. Давайте не будемо закривати на це очі, до цих неприємностей просто потрібно бути готовим. Але як?

Дороги в курортних містах Росії значно відрізняються від доріг в іншій частині країни, тому обов’язково прочитайте мою статтю про те, як підготувати до цих дорогах свій автомобіль. Перевірте дійсність документів на весь час поїздки, якщо їдете за кордон, потрібні додаткові страховки на автомобіль і для медичного обслуговування.

Якщо ви збираєтеся в Абхазію, обов’язково читайте мій правдивий відгук про цю країну з високою смертністю в результаті ДТП.

Не зупиняйтеся ночувати в машині на неохоронюваних парковках або заправках. На трасах працюють банди, які спочатку ріжуть колеса на автомобілі, а потім грабують людей. Можна потрапити під їх роздачу. Найкращий варіант, зупинятися в кемпінгах з парковкою.

Приготуйтеся до того, що вас можуть часто зупиняти співробітники ДПС: нерідні номера викликають у них особливий інтерес, особливо, якщо ви перебуваєте за кордоном. Тому обов’язково познайомтеся з причіпками до нашим водіям в інших країнах, інформації в мережі предостатньо.

2. Непередбачені витрати

Тут все очевидно. Автомобіль може зламатися в самий невідповідний момент і жодна страхова не зможе вирішити вашу проблему по-швидкому. Так, вам доведеться ремонтувати машину самостійно і за свій рахунок, а потім вимагати компенсацію. До цього потрібно бути готовим.

Додайте сюди штрафи, які можуть прийти вам з камер відеоспостереження. Плата за паркування, платні дороги, поромна переправа і так далі.

3. Великі витрати сил

Водіння автомобіля це все ж обтяжлива заняття. Тим більше якщо це триває цілий день і протягом трьох діб поспіль. Якщо є можливість змінюватися, обов’язково робіть це не рідше, ніж раз на 3 години. Так втому буде менше накопичуватися.

Обов’язково добре висипайтеся вночі. Це допоможе зберегти бадьорий настрій на всю тривалість поїздки.

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвід

Ось такі поради, дорогі друзі. Сподіваюся, що мій відгук виявився для вас корисним, і ви зможете зробити деякі висновки про такий спосіб подорожей. Обов’язково підписуйтесь на оновлення блогу, щоб не пропустити все найцікавіше. А у мене на сьогодні все, спасибі за увагу і поки!

Ваша Лена Исхакова

Подорожі власним автомобілем. Плюси і мінуси

Плюси і мінуси подорожі на машині. Наш особистий досвід

Перейдемо від теми гірськолижних курортів, до тематика автопутешествий.

Що може бути простіше для любителя подорожувати, ніж зібрати дорожню сумку, кинути її в багажник власного автомобіля, захопити кредитку і відправитися мрії назустріч.

З кожним роком число прихильників автотуризму зростає.

Якщо ви теж вирішили поповнити їхні ряди, вам обов’язково слід заздалегідь з’ясувати для себе, з якими плюсами і мінусами вам доведеться зіткнутися під час подорожі на особистому автомобілі.

Плюси подорожі на особистому автомобілі

 1. Відсутність часових рамок. Відправитися в подорож на автомобілі ви можете в будь-який зручний для вас момент. При цьому ви самі вирішуєте, скільки часу провести в тому чи іншому місті, а також завжди можете перервати подорож і повернутися додому.
 2. Коригування маршруту. Спочатку ви самі вибираєте ті місця, які б хотіли відвідати за час свого вояжу. А якщо під час поїздки ваші плани зміняться, ви без зусиль зможете відкоригувати свій маршрут.
 3. Розмір багажу. У свою машину ви можете завантажити стільки речей, скільки вам буде необхідно для забезпечення максимального рівня комфорту протягом всієї поїздки. При цьому потрібна річ завжди буде знаходитися на відстані витягнутої руки. Це особливо важливо в тому випадку, якщо з вами подорожують діти.
 4. Проблема з нічлігом. Напевно, якщо ви зважилися на далеку поїздку, ваша машина обладнана комфортними сидіннями, які легко перетворюються в спальне місце. Це дозволить вам непогано заощадити на готелях і позбавить від необхідності сходити з маршруту в пошуках місця для ночівлі.
 5. Економічність. Навіть з урахуванням грошей, витрачених на паливо, пересування на особистому автомобілі – найекономічніший вид подорожі. Правда лише за умови, що ваша машина належним чином підготовлена ​​до далекої поїздки і по шляху їй не загрожує серйозна поломка.

Мінуси подорожі на особистому автомобілі

 1. Знання правил дорожнього руху. Часто незнання ПДР країни, по території якої пролягає маршрут подорожі, грає з водіями злий жарт. Тому, якщо ви не планує провести довгі години, пояснюючи з поліцією, вам доведеться заздалегідь вивчити це питання.
 2. Проходження митниці. У різних країнах до технічного стану автомобіля пред’являються різні вимоги. Це стосується не тільки повній справності автотранспорту, а й переліку медикаментів в дорожній аптечці, а так само наявності всіх необхідних допоміжних засобів і пристосувань. Якщо митники не знайдуть все необхідне у вашій машині, вас можуть просто не впустити в країну.
 3. Непередбачені ситуації. Будь-який водій знає, що на дорозі може трапитися все що завгодно. Ваша машина може серйозно поламатися, раптом може зіпсуватися погода, ви можете відчути нездужання або ж ви зіб’єтеся з шляху. У будь-якому випадку, допомоги чекати не буде звідки. Вирішувати всі проблеми вам доведеться самостійно. А значить, крім усього іншого вам необхідно серйозно підтягнути якщо не мова країни, то хоча б англійську.

Так що вирішувати вам. Чи варто брати на себе таку відповідальність і відправляти в подорож на особистому автомобілі.

Як я їздила по тижню на таксі і особистому автомобілі, щоб з’ясувати, що вигідніше

 • 16 маркетологів, які вирішили підвищити продажі в що б те не стало
 • Наука стверджує, що люди, які говорять зі своїми вихованцями, набагато розумніше тих, хто цього не робить
 • 50+ ідей для тих, хто ніяк не може вибрати ту саму татуювання
 • 8 вправ для жінок, які допоможуть спалити жир на руках
 • 20+ раз, коли люди хотіли зробити фотошедеврів, але щось пішло не за планом
 • Рейнджер зробив Селфі з горилами і привернув світову увагу до проблеми загрози їх зникнення
 • 20+ людина, яким пощастить у коханні, але пізніше
 • Хедхантер назвала правила, які допоможуть вашій кар’єрі піти в гору
 • «Помилкові докори сумління». Текст, який нарешті навчить вас говорити слово «ні»
 • 15 доказів того, що у рекламників відмінне почуття гумору
 • 15 доказів того, що не варто вірити ідеальним кадрам в соцмережах
 • 15 осіб, які не з чуток знають, як це – бути унікальним
 • 17 раз, коли життя ставила людей в глухий кут, а вони цього зовсім не очікували
 • Історія кота Шредінгера, який постраждав за науку. Або не постраждав – фізики досі не можуть домовитися
 • 15 традицій різних країн, які залишають весь світ в подиві
 • Історія про Фаїну Раневську, її сестрі Ізабеллі і про те, як добре слово змінює світ

Подорож на машині – плюси і мінуси

14 Май 2015      
Подорожній Відгуки туристів »Поради туристам Переглядів:  
5064

Подорож на машині – особливий вид туризму, в якому є свої плюси і мінуси. Він вимагає зовсім іншого, і більш ретельної підготовки, ніж звичайні подорожі типу «аеропорт – літак – готель – екскурсії».

Автору цієї статті довелося не раз подорожувати на машині по центральній і північно-західній частині Росії, тому я поділюся тим досвідом, який мені вдалося отримати в результаті цих поїздок, у вигляді серії статей. І почнемо ми з того, чим автоподорожі хороші, а чим погані.

важливо

Думаю, всім зрозуміло, що подорожі на автомобілі усередині своєї країни і за кордон – далеко не одне й те саме. Тому багато з того, про що я розповім, буде стосуватися саме внутрішніх поїздок на машині, і саме по Росії.

Але в багатьох інших країнах умови для таких подорожей багато в чому збігаються, тому буде корисно і їх жителям теж.

І тільки якщо ви хочете поїхати на своїй «ластівку» в інші країни, тут вже виникає багато інших особливостей.

«Плюси» подорожі на машині

Отже, що може спонукати людей відправитися в туристичну поїздку на машині, повну не завжди приємних несподіванок?

Думаю, на першому місці – пристрасть до свободи . Так подорожують ті, кого гнітять рамки традиційних турів з їх точним розкладом, спланованими екскурсіями, необхідністю вставати на певну годину, робити те, що передбачено програмою, і неприємними сусідами.

Тут ви самі собі господарі. Захотіли – зробили позапланову зупинку в місці, що сподобалося, або затрималися довше, або замість огляду музею вирушили на риболовлю. «Так вперед – за циганської зіркою кочовий, на захід, де тремтять вітрила …». Якось так.

Особисто для мене ось це завжди і було головним, чому я подорожував на машині.

По-друге, такі поїздки часто більш змістовні і … як би це сказати, «контактні» . Коли ви більше часу проводите в цікавих вам місцях, то можете вступити в більш тісний контакт з ними, а також з людьми, які там живуть або теж виявилися там як туристи.

Групові екскурсії зазвичай проходять в дуже високому темпі, туристи залежать від гіда, один від одного і часу роботи різних закладів. Добре якщо дадуть пару годин вільного часу.

Ну як тут в такому поспіху відчути енергетику місця і насолодитися перебуванням в ньому, познайомитися з людьми? Нереально.

І ще «плюс» фотографам (а хто з нас в поїздках не фотограф?) – якщо нікуди не торопішся, ніщо не заважає ловити прикольні кадри.

Порада

По-третє, подорожувати на машині по своїй країні часто дешевше , ніж за допомогою турфірм. Основна стаття витрат тут – це бензин і проживання. Але якщо ви їдете в теплу пору року, то жити можна в літніх будиночках з невеликою орендною платою чи взагалі в наметі на лоні природи.

Їду також можна взяти з собою, принаймні частково. Звичайно, іноді захочеться заїхати в кафе, але ви не будете зобов’язані платити по $ 50 кожен день за харчування, як в організованих турпоїздках, де зазвичай інших варіантів поїсти просто немає.

«Мінуси» подорожі на машині

Ну а що щодо недоліків автопутешествий? О, так, вони є!

Насамперед, для того, щоб кудись поїхати на машині, потрібна … машина . Так що відправитися колесити незвідані дороги можуть тільки ті, у кого є «колеса». Хоча навіть якщо їх немає, можна знайти автолюбителів, яким набридли завчені напам’ять дороги рідного міста і хочеться вирватися на свободу. Тоді ваші знайомі нададуть авто, а ви будете організатором поїздки.

По-друге, по-чому, як це не дивно, подорож на машині не так комфортно як на громадському транспорті . Для того, хто буде вести машину, тривалі переїзди будуть швидше роботою, ніж відпочинком. Тому бажано, щоб водіїв з правом керування цим авто (вписані в страховку) було хоча б двоє.

А якщо на вулиці літню спеку, а машина без кондиціонера, то сюди ще додайте страждання від спеки.

Тому тривалі, більше одного дня авто-подорожі підходять тільки людям з міцним здоров’ям і гарним запасом сил.

По-третє, елемент невизначеності і несподіванки . У такій поїздці ймовірність того, що щось піде не так завжди вище, ніж в організованому турі. Наприклад, ви довго не зможете знайти місце для ночівлі. Погода виявиться не такою, на яку ви одяглися. Машина зламається, врешті-решт.

Та ось так. Це зворотна сторона медалі під назвою свобода. Чим більше свободи в діях, тим з більшим числом труднощів можна зіткнутися.

Так що нормально в тривалих поїздках на машині себе почувають тільки люди з врівноваженими нервами і психікою, що називається, оптимісти по життю.

Зверніть увагу

Якщо ви схильні до тривожності, болісно реагуєте на дрібні побутові негаразди, постійно очікуєте гіршого, я б не радив вам подорожувати на машині. І самі будете постійно на нервах, і іншим доведеться не солодко.

Четверте обставина є наслідком третього – вся відповідальність на вас .

Якщо в звичайному турі всі проблеми буде розрулювати ваш гід або інший представник турагентства, то в самостійну подорож на машині за все відповідаєте ви. Зламався «пепелац» – чините самі або викликаєте евакуатор.

Втратили гроші – ніхто не позичить. З’їли весь запас консервів – доведеться збирати гриби / ягоди або харчуватися виключно в закладах.

По-п’яте, автомобільні подорожі географічно більш обмежені , ніж традиційні види туризму з авіаперельотами. Навряд чи хтось із європейської частини Росії відправиться на машині в Таїланд або В’єтнам. А якщо і так, то це займе стільки часу і сил, що зі звичайного авто-подорожі перетворюється вже на щось неординарне.

Але справжніх шукачів пригод і любителів свободи перераховані недоліки подорожей на машині не зупиняють. Для багатьох достоїнства цього виду туризму переважують все інше. Тому далі я буду розповідати про інші аспекти автотуризму. А від вас чекаю коментарів: чи доводилося подорожувати на авто і які залишилися враження?

Плюси і мінуси подорожі на авто: особистий погляд

Я, звичайно, не самий затятий любитель накочувати кілометри на улюбленій машинці, але якось так вийшло, що в 2016 році на авто ми подорожували дуже багато. За 3 тижні липневого автоподорожі на Алтай ми проїхали понад 11 тис км.

А якщо порахувати всі наші поїздки за перше півріччя 2016 года … то вийде всі 15 тис км. Можу з упевненістю сказати, що маю достатній досвід поїздок, як тривалих, так і коротких.

Тому я вирішила скласти свій особистий список плюсів і мінусів подорожей на машині, грунтуючись на минулому досвіді.

Плюси подорожей на машині

Враження від поїздки

Коли їдеш в подорож на машині, особливо за кілька тисяч кілометрів від дому, спостерігаєш постійну зміну пейзажів за вікном.

Те стрункі ряди берізок, то мальовничі луки, то ліси, то гори і дорогу, що петляє серед вершин і йде вдалину.

Також непомітно змінюється клімат, прокидаєшся в один прекрасний день і розумієш, що якось тепліше стало, або навпаки холодніше, дивлячись куди шлях тримати.

важливо

І усвідомлювати той величезний шлях, який ти зробив – це дуже круто. Кількість досвіду з автоподорожі набагато вище, ніж якщо летіти літаком. Авіарейсом ти раз – і прилетів, і не бачиш нічого, крім аеропортів вильоту і прильоту. На авто ти спостерігаєш весь, іноді важкий і довгий, шлях від одного міста до іншого. Набираєшся безцінного досвіду.

Дивишся, як живуть люди в глибинці або в великих містах. Після 11 тис км пробігу по Росії я приїхала додому іншою людиною, у мене змінилася думка про нашу країну. Раніше я не розуміла, яка вона насправді величезна і скільки всього цікавого в дорозі можна побачити.

Те ж стосується не тільки Росії, але і довколишніх країн – ви дізнаєтеся країну набагато краще, якщо проїдете по їх дорогах на машині.

Свобода пересування

Величезний плюс – завжди залишається можливість змінити свої плани. Ви самі – господар своєї подорожі. Можете сміливо викреслити якісь пункти з маршруту або затриматися у вподобаному місці довше. Помітили по шляху щось цікаве? Ви маєте право зупинитися і витратити на вивчення стільки часу, скільки саме ви хочете. Ніяких рамок, тільки абсолютна свобода дій.

Дешевше, ніж на літаку

Знову скажу про своє автотріпе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…