ГлавнаяВаз 2110Горіт чек на калині 8 клапанів причини помилка 4

Багато автовласників Лади Калини стикалися з тим, що на панелі приладів загоряється значок «ЧЕК». Це в першу чергу пов’язано з тим, що двигун вийшов з ладу. Як визначити несправність знає не кожен, тому в цій статті розглянемо причини і можливі варіанти вирішення проблеми.

 • Відео про несправності двигуна при яких спалахує «ЧЕК» на Лада Калина:
 • Відео матеріал розповість, що робити, коли загорівся чек двигуна, а також вкаже причини і способи вирішення.

причини несправності

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Check Engine – приклад сигналізатора на панелі приладів про помилку двигуна

Якщо перекладати дослівно, то «Чек Енджін» – це помилка двигуна, яка, на думку розробників повинна вказувати водієві на те, що варто перевірити саме цю систему. Так, існує кілька несправностей пов’язаних з включенням такого сигналізатора. Розглянемо, основні проблеми, при яких виникає «ЧЕК» двигуна.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Сигнал «ЧЕК» на панелі приладів

погане пальне

Низькоякісний бензин, або як його в народі називають – «бодяга» може стати причиною появи сигналізатора двигуна на приладовій панелі. Так, усунення несправності може зайняти багато часу і праці. Для того, щоб позбутися від ефекту, доведеться прочистити паливну. Для цього необхідно зробити наступне дії:

 • Демонтувати і промити паливний бак.
 • Зняти паливну рампу і промити форсунки за допомогою спеціального стенду.
 • Замінити фільтр палива, оскільки як показує практика, то після неякісного пального він засмічується і втрачає повністю свій ресурс. Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?«Бодяга» – поганий бензин можна зустріти і на заправках з високою якістю

Свічки запалювання

При пошкодженні однієї зі свічок на приладовій панелі з’являється Check Engine. Для усунення проблеми доведеться демонтувати всі елементи і перевірити їх на опір, а також візуально оглянути стан.

Таким чином, при необхідності варто замінити свічку. Як показує практика, найкраще, рекомендується встановлювати повністю новий комплект, який варто заздалегідь відрегулювати, перевірити зазори, а також опір.

Про вибір свічок ми вже розповідали тут.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Свічки з різним типом нагару

Низький рівень пального

При зниженому рівні палива на панелі приладів вискакує знак Check Engine, який також може вказувати, що кришка паливного бака закрита, в повному обсязі і порушена герметичність.

Котушка запалювання

Відсутність іскри в циліндрах відразу сигналізує електронного блоку, який видає напис «чек». Це в першу чергу, може бути пов’язано з тим, що вийшла з ладу котушка запалювання. Як правило, вона не ремонтується і підлягає заміні.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Котушка запалювання знята з автомобіля

Датчик кисню

Засміченість лямбда-зонда відразу видно з напису на приладовій панелі. Тут, вихід може бути тільки один – заміна. Звичайно, деякі автолюбителі намагаються чистити датчик кисню і досить успішно, але на практиці – ненадовго і він швидко виходить з ладу. Тому, рекомендується його відразу замінити.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Лямбда-зонд або датчик кисню. Зліва новий, а праворуч старий несправний

каталізатор

Каталізатор може стати ще однією причиною, чому на приладовій панелі з’явився напис Check Engine. Зазвичай, це пов’язано з великим пробігом автомобіля, тому, коли автомобіль починає брати масло, то варто готуватися до того, що вийде з ладу саме ця деталь. Але, це не єдина причина. Так, погане паливо або механічні пошкодження спричинять за собою заміну цього вузла.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Зліва – старий несправний каталізатор, а праворуч – новий

проводка

Неодноразово були помічені випадки, що при проблемах з ВВ-проводом вискакує напис Check Engine. Звичайно, причину варто шукати саме в цій системі і при необхідності варто провести заміну.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Високовольтні дроти виробництва «Тесла»

ЕБУ

Електронний блок керування двигуном може стати причиною появи «чек». Так, що накопичилися помилки, які давно не скидалися, можуть послужити приводом для того, що приладова панель покаже Check Engine.

Лікуватися це досить просто – скиданням всіх накопичених помилок. Але, як показує досвід, справа може дійти до того, що доведеться міняти програмне забезпечення і прошивати ЕБУ.

ДМВР

Датчик масової витрати повітря неодноразово стає причиною того, що на панелі з’являється Check Engine. Для того щоб визначити справність слід провести діагностику. При необхідності замінити даний вузол.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Датчик масової витрати повітря

висновки

Поява на приладовій панелі Check Engine сигналізує про несправності або помилку роботи двигуна. У статті були розглянуті основні причини та методи усунення цього явища.

Звичайно, не всі автомобілісти здатні перевірити, а тим більше відремонтувати Ладу Калину, тому в таких випадках рекомендується звернутися на автосервіс, де зроблять все якісно і швидко, хоча не дуже дешево.

carfrance.ru

чому загоряється значок індикації двигуна

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Як правило, індикатор загоряється без видимих ​​причин. Швидше за все, потрібно відправитися в автосервіс і пройти діагностику. Чому загоряється чек? Причин може бути багато. Іноді причину індикації на Калині можна визначити самостійно.

Горить чек Лада Калина: причини, методи усунення

Багато власників Лади Калини стикалися з таким поширеним ефектом, як «Check Engine». Саме поняття цього сигналізатора означає, що в двигуні виникли проблеми. Але, ось які саме, простому автолюбителю не завжди зрозумілі.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

“Check Engine” – починається шоу інтуїція

Багато калиновців, коли загоряється сигнал чек, починають панікувати і відразу їдуть в автосервіс. Але, не все так погано, як здається, на перший погляд і причина може критися на поверхні. Отже, розглянемо, чому на Лада Калина горить чек двигуна і причини виникнення загадкового ефекту:

 • Вихід зі строю одного з датчиків силового агрегату.
 • Дросель.
 • Форсунки.
 • Бензонасос і фільтр.
 • Повітряний фільтр.
 • Свічки і високовольтні дроти.
 • Бензин.
 • ЕБУ.

Способи усунення несправності

Тепер, коли всі причини визначені, можна почати розгляд питання усунення несправностей.

Але, перед тим, як почати варто відзначити, що автолюбителю необхідно мати уявлення про конструктивні особливості двигуна, якщо він хоче усунути несправність самостійно.

В іншому випадку, пряма дорога на автосервіс, щоб уникнути отримання ще інших проблем, які зазвичай по які досвіду автолюбителі створюють собі самі.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

датчики

Найчастіше, причиною, по якій може загорятися чек на Калині ставати – вихід зі строю одного з датчиків. Серед таких ймовірними, які варто відразу перевірити є: датчик масової витрати повітря, регулятор холостого ходу, датчик положення колінчастого вала, датчик кисню і датчик температури охолоджуючої рідини.

Визначити причину можна перебираючи кожен датчик окремо і за допомогою тестера прозванивать їх на працездатність.

Але, існує більш простий і ефективний спосіб визначити несправність того чи іншого датчика, а саме підключення до електронного блоку управління двигуном. Тут можна подивитися помилки і розшифрувавши їх, визначити, де знаходиться проблема.

дросель

Засміченість дросельної заслінки часто ставати причиною того, що може спалахнути чек двигуна, оскільки в силовий агрегат надходить недостатня кількість повітря. Рішенням проблеми стає чистка. Цей процес можна провести за допомогою рідини для чищення карбюраторів або рідини ВД-40.

Деталь демонтується з автомобіля і очищається, після чого, її встановлюють на місце. Також, рекомендується перевірити датчик положення дросельної заслінки, який міг вийти зі строю.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

форсунки

Однією з частих причин появи значка «чек» на приладовій панелі стає несправність однієї або декількох форсунок, які не належним чином розпилюють паливну суміш. Так, варто демонтувати всі елементи і перевірити їх за допомогою спеціального стенду.

Якщо такого немає, то можна застосувати народний спосіб, заливши промивну рідину в трубки подачі палива і активувати форсунки за допомогою АКБ. Таким чином, буде видно, яка форсунка погано працює. Але, досвідчені автомеханіки рекомендую проводити чистку і перевірку розпилювачів на стенді, оскільки ефективність процедури вище.

Бензонасос і фільтр

Ще однією причиною несправності може стати несправність бензинового насоса або його фільтра. Відсутність харчування або забрудненість фільтруючих елементів призводить до того, що в силовий агрегат буде надходити недостатня кількість пального для освіти повітряно-паливної суміші.

Це ще може стати причиною виникнення такого відомого автомобільного ефекту, як троение мотора.

Вилікувати несправність можна за допомогою перевірки працездатності бензонасоса, а також заміною фільтра всередині бензинового насоса. Окремо варто подивитися на паливний фільтр, який міг забитися при заливці неякісного бензину.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Повітряний фільтр

Засміченість повітряного фільтра може стати причиною недостатньої кількості повітря в камерах згоряння. Так, для перевірки цього елемента, його необхідно демонтувати, що робиться досить просто. Оглянувши фільтруючий елемент, можна дізнатися наскільки він забруднений і чи потрібно замінити виріб. Так, після заміни може пропасти сигнал чек з приладової панелі.

Свічки і високовольтні дроти

Проводка, також часто ставати причиною того, що на панелі загоряється значок чек. Це трапляється тоді, коли непрацездатна свічка або виник пробій по одному з високовольтних проводів.

Перевіряти свічки запалювання рекомендується на спеціальному свічковий стенді. Але, якщо такого немає, то можна скористатися загальноприйнятими «дідівськими» способами. А ось високовольтні дроти перевіряються за допомогою звичайного мультиметра, де опір по кожному проводу має становити близько 5 Ом. У разі виявлення поламаною деталі, її необхідно замінити.

бензин

Але, крім вищевказаних причин, проблема може критися на поверхні. Так, звичайний неякісний бензин може привести до того, що на панелі автомобіля з’явиться значок “Check Engine”.

Щоб усунути поломку необхідно злити неякісне паливо і промити систему подачі пального.

Але, якщо їздити довго на такому паливі, можуть вийти з ладу елементи живлення, які також при промиванні варто перевірити.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Останньою причиною стає накопичення помилок або «злетіла» прошивка електронного блоку управління двигуном. Щоб усунути цю несправність, рекомендується звернутися в автосервіс до професіоналів. Також, за допомогою помилок «мізків», можна визначити з якої причини загорівся “чек” двигуна. Але, де взяти розшифровку кодів? Розглянемо, який код, що означає:

 • 0102 Низький рівень сигналу датчика масової витрати повітря
 • 0103 Високий рівень сигналу датчика масової витрати повітря
 • 0112 Низький рівень датчика температури впускного повітря
 • 0113 Високий рівень датчика температури впускного повітря
 • 0115 Невірний сигнал датчика температури охолоджуючої рідини
 • 0116 Невірний сигнал датчика температури охолоджуючої рідини
 • 0117 Низький рівень сигналу датчика температури охолоджуючої рідини
 • 0118 Високий рівень сигналу датчика температури охолоджуючої рідини
 • 0122 Низький рівень сигналу датчика положення дросельної заслінки
 • 0123 Високий рівень сигналу датчика положення дросельної заслінки
 • 0130 Не вірний сигнал датчика кисню 1
 • 0131 Низький рівень сигналу датчика кисню 1
 • 0132 Високий рівень сигналу датчика коленвала 1
 • 0133 Повільний відгук датчика кисню 1
 • 0134 Відсутність сигналу датчика кисню 1
 • 0135 Несправність нагрівача датчика кисню 1
 • 0136 Замикання на землю датчика кисню 2
 • 0137 Низький рівень сигналу датчика кисню 2
 • 0138 Високий рівень сигналу датчика кисню 2
 • 0140 Обрив датчика кисню 2
 • 0141 Несправність нагрівача датчика кисню 2
 • 0171 Занадто бідна суміш
 • 0172 Занадто багата суміш
 • 0201 Обрив ланцюга управління форсункою 1
 • 0202 Обрив ланцюга управління форсункою 2
 • 0203 Обрив ланцюга управління форсункою 3
 • 0204 Обрив ланцюга управління форсункою 4
 • 0261 Замикання на масу ланцюга форсунки 1
 • 0264 Замикання на масу ланцюга форсунки 2
 • 0267 Замикання на масу ланцюга форсунки 3
 • 0270 Замикання на масу ланцюга форсунки 4
 • 0262 Замикання на +12 В ланцюга форсунки 1
 • 0265 Замикання на +12 В ланцюга форсунки 2
 • 0268 Замикання на +12 В ланцюга форсунки 3
 • 0271 Замикання на +12 В ланцюга форсунки 4
 • 0300 Багато пропусків запалювання
 • 0301 Пропуски запалювання в 1 циліндрі
 • 0302 Пропуски запалювання в 2 циліндрі
 • 0303 Пропуски запалювання в 3 циліндрі
 • 0304 Пропуски запалювання в 4 циліндрі
 • 0325 Обрив ланцюга датчика детонації
 • 0327 Низький рівень сигналу датчика детонації
 • 0328 Високий рівень сигналу датчика детонації
 • 0335 Невірний сигнал датчика положення коленвала
 • 0336 Помилка сигналу датчика положення коленвала
 • 0340 Помилка датчика фаз
 • 0342 Низький рівень сигналу датчика фаз
 • 0343 Високий рівень сигналу датчика фаз
 • 0422 Низька ефективність нейтралізатора
 • 0443 Несправність ланцюга клапана продувки адсорбера
 • 0444 Замикання або обрив клапана продувки адсорбера
 • 0445 Замикання на масу клапана продувки адсорбера
 • 0480 Несправність ланцюга вентилятора охолодження 1
 • 0500 Невірний сигнал датчика швидкості
 • 0501 Невірний сигнал датчика швидкості
 • 0503 Переривання сигналу датчика швидкості
 • 0505 Помилка регулятора холостого ходу
 • 0506 Низькі обороти холостого ходу
 • 0507 Високі обороти холостого ходу
 • 0560 Неправильне напруга бортової мережі
 • 0562 Низька напруга бортовий мережі
 • 0563 Висока напруга бортовий мережі
 • 0601 Помилка ПЗУ
 • 0603 Помилка зовнішнього ОЗУ
 • 0604 Помилка внутрішнього ОЗУ
 • 0607 Несправність каналу детонації
 • Тисячу сто дві Низький опір нагрівача датчика кисню
 • 1115 Несправна ланцюг нагріву датчика кисню
 • 1123 Багата суміш в режимі холостого ходу
 • 1124 Бідна суміш в режимі холостого ходу
 • 1127 Багата суміш в режимі Часткова Навантаження
 • 1128 Бідна суміш в режимі Часткова Навантаження
 • Тисяча сто тридцять п’ять Ланцюг нагрівача датчика кисню 1 обрив, коротке замикання
 • 1136 Багата суміш в режимі Мала Навантаження
 • 1137 Бідна суміш в режимі Мала Навантаження
 • 1140 Виміряна навантаження відрізняється від розрахунку
 • Тисяча сто сімдесят одна Низький рівень СО потенциометра
 • 1172 Високий рівень СО потенциометра
 • 1386 Помилка тесту каналу детонації
 • 1410 Ланцюг управління клапана продувки адсорбера коротке замикання на +12 В
 • Тисячі чотиреста двадцять п’ять Ланцюг управління клапана продувки адсорбера коротке замикання на землю
 • Тисяча чотиреста двадцять шість Ланцюг управління клапана продувки адсорбера обрив
 • 1500 Обрив ланцюга управління реле бензонасоса
 • 1 501 КЗ на масу ланцюга управління реле бензонасоса
 • Тисячі п’ятсот дві Коротке замикання на +12 В ланцюга управління реле бензонасоса
 • 1509 Перевантаження ланцюга управління регулятора холостого ходу
 • 1513 Ланцюг регулятора холостого ходу коротке замикання на масу
 • 1514 Ланцюг регулятора холостого ходу коротке замикання на +12 В, обрив
 • Тисячі п’ятсот сорок одна Ланцюг управління реле бензонасоса обрив
 • 1570 Невірний сигнал АПС
 • 1600 Немає зв’язку з АПС
 • 1602 Зникнення напруги бортової мережі на ЕБУ
 • 1603 Помилка EEPROM
 • 1606 Датчик нерівної дороги невірний сигнал
 • 1616 Датчик нерівної дороги низький сигнал
 • 1612 Помилка скидання ЕБУ
 • 1617 Датчик нерівної дороги високий сигнал
 • 1620 Помилка ППЗУ
 • 1621 Помилка ОЗУ
 • Тисяча шістсот двадцять дві Помилка ЕПЗУ
 • 1640 Помилка Тесту ЕЕPROM
 • Тисяча шістсот вісімдесят дев’ять Невірні коди помилок
 • 0337 Датчик положення коленвала, замикання на масу
 • 0338 Датчик положення коленвала, обрив ланцюга
 • 0441 Витрата повітря через клапан невірний
 • 0481 Несправність ланцюга вентилятора охолодження 2
 • 0615 Ланцюг реле стартера обрив
 • 0616 Ланцюг реле стартера коротке замикання на масу
 • 0617 Ланцюг реле стартера коротке замикання на +12 В
 • 1141 Несправність нагрівача датчика кисню 1 після нейтралізатора
 • 230 Несправність ланцюга реле бензонасоса
 • 263 Несправність драйвера форсунки 1
 • 266 Несправність драйвера форсунки 2
 • 269 ​​Несправність драйвера форсунки 3
 • 272 Несправність драйвера форсунки 4
 • 650 Несправність ланцюга лампи Check Engine

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

висновок

Причин виникнення значка “Check Engine” на приладовій панелі Лада Калині, як видно досить багато. Але, все вони реально переборні своїми руками, крім поломок пов’язаних з форсунками і електронним блоком управління двигуна. При проведенні діагностики дуже допомагає розшифровка кодів помилок, яка представлена ​​в статті.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?
Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?
Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

До даної статті ще немає коментарів. Залиште коментар першим.

Датчик фаз калина 8 кл ознаки несправності

Датчик фаз так само називають ще «датчик положення розподільного валу (ДПРВ)». Даний датчик не встановлюється в карбюраторному моторі, та й в перших моделях інжекторів ВАЗа.

Датчик присутній у всіх 16-ти клапанних моторах АвтоВАЗу; На 8-ми клапанних з нормою токсичності євро-3 і з фазованим, послідовно розподіленим уприскуванням палива; Варто відзначити, що в період з 2004р по 2005р на такі двигуни як 2111, 2112,21114, 21124 з блоками управління двигуном Bosch M7.9.7 і Январь 7.2 почалася масове впровадження Датчиків фаз.

Навіщо потрібен датчик фаз?

Датчик фаз призначений для визначення циклу роботи двигуна і формування імпульсного сигналу. Датчик фаз інтегральним датчиком, тобто включає чутливий елемент і вторинний перетворювач сигналу в імпульс. Чутливий елемент датчика працює за принципом Холла, реагуючи на зміни магнітного поля.

Вторинний елемент датчика містить в собі бруківку схему, операційний підсилювач, вихідний каскад. Вихідний каскад виконаний за типом відкритого колектора. Робота датчика фаз є вибір такту для першого циліндра: распредвал визначає який клапан відкритий, яка фаза газорозподілу. У карбюраторних моторах даного датчика немає.

Зверніть увагу

Справа в тому, що карбюраторний мотор подає іскру свічки в момент стиснення і в кінці пуску відпрацьованих газів, а для такого принципу роботи досить свідчень датчика положення колінчастого валу (ДПКВ). Даний тип роботи двигуна носить назву «система запалювання».

На інжекторних двигунах, коли датчик фаз (ДФ) вмирає, загоряється чек, і двигун переходить з фазованого уприскування на систему запалювання, тобто спираючись лише на свідчення ДПКВ.

У чому перевага фазованого уприскування?

Ситема фазованого уприскування влаштована таким чином: датчик фаз передають імпульс на ЕСУД. який управляє подачею палива і форсунка впорскує бензин в циліндр перед самим відкриттям впускного клапана. Коли клапан відкрився, повітря всмоктується в впускний клапан і паливо активно перемішується з повітрям.

Де знаходиться датчик фаз?

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Ознаки несправності датчика фаз

Якщо увас з’явилися такі ознаки, то швидше за все несправний датчик фаз (дф).

 1. Під час запуску двигуна, стартер крутиться 3-4 секунди, потім двигун запускається і загоряється чек Ейндж. В цьому випадку, під час запуску, ЕБУ чекає показання з датчика фаз, недожідается і переходить в режим роботи двигуна спираючись на систему запалювання (по ДПКВ).
 2. Підвищений витрата бензину. (Так само читайте: Причини великої витрати палива на ВАЗ).
 3. Збої режиму самодіагностики.
 4. Зниження динаміки двигуна. (Так само причина може бути в ДМРВ і в низькій компресії двигуна).

Помилка датчика фаз

Помилки датчика фаз на ВАЗ 2114: виявляємо несправності, перевіряємо і замінюємо датчик

Особливості конструкції і принцип роботи

 • Датчик ФАЗ ВАЗ 2114 являє собою інтегральне пристрій, основна функція якого – отримання інформації про поточний циклі роботи силового агрегату і її передача в блок ЕБУ за допомогою імпульсних сигналів.
 • Конструктивно ДФ складається з двох частин – чутливого елемента і перетворювача імпульсного сигналу, який в свою чергу складається з операційного підсилювача, мостової схеми і вихідного каскаду відкритого колекторного типу.
 • Чутливий елемент ДФ працює за принципом Холла, він представляє собою реагує на коливання магнітного поля мікросхему, яка отримує здатність передавати електричний сигнал тільки тоді, коли поруч з нею знаходиться магнітопроводящій матеріал, їм виступає сталева головка клапана.
 • Розташування датчика положення распредвала ВАЗ 2114 наступне: він розміщений на торцевій частині блоку циліндрів, неподалік від повітряного фільтра.

На просторах інтернету багато дискусій про те, датчик фаз від якого виробника краще брати. Ми рекомендуємо віддавати перевагу пристроям від німецької компанії Bosch. Саме вона має ліцензію на виготовлення датчиків працюють за принципом Холла, так що, по суті, ви отримуєте, надійне і довговічне пристрій, вироблене безпосереднім власником технології, по якій воно зроблено.

Ознаки несправності і перевірка

Ознаки несправності датчика распредвала, за якими можна визначити, що пристрій вийшов з ладу, такі:

 • Що збільшився витрата палива;
 • Неполадки в режимі самодіагностики автомобіля;
 • Зменшення динаміки розгону;
 • Поява на приладовій панелі знака “Check Engine” або помилок 0343 або 0340.

Значок “Check Engine”, як правило, загоряється тоді, коли ДФ повністю вийшов з ладу.

Відбувається наступне: ви включаєте запалювання, після чого починає працювати стартер, в цей час в блок ЕБУ з датчика повинен надходити сигнал, але оскільки ДФ зламаний – його немає, і електронне управління переводить двигун в режим парного уприскування (спираючись виключно на дані отримані від ДКПВ ), відключаючи фазований впорскування паливної суміші.

Якщо ви виявили будь-які ознаки несправності, необхідно виконати перевірку ДФ. Зробити це можна самостійно, вам знадобиться лише тестер (мультиметр), придбати який можна в будь-якому автомобільному магазині за 400-600 рублів. Пристрій недороге, але корисне – при проведенні діагностики автомобіля воно вам потрібно неодноразово.

На чотирнадцяту з 16-ти клапанним двигуном встановлюються ДФ моделі 21120-3706040, на 8-ми клапанні – 21110-3706040 . Перевірка кожного з них має деякі особливості.

Перевірка датчика фаз ВАЗ 2114 з 8-ти клапанним двигуном:

 1. На щупі мультиметра (режим V1), який буде під’єднаються до контакту «Е» на датчику, встановлюємо напругу в 13,5 В. на другому щупі (приєднуємо до контакту «В») – 0,9 В;
 2. Замикаємо щупи на відповідних контактах. До торцевої частини ДФ підносимо металеву пластину (підійде викрутка). Якщо пристрій працює нормально, мультиметр покаже, що на контакті «В» напруга впала до 0.4 В (повинно повертатися до 0.9, коли пластина забирається). Відмінності в показаннях – датчик на заміну.

Перевірка ДФ 16-ти клапанного движка:

Схема (для 16 кл.)

 1. Переводимо тестер в режим V2. На щупі контакту «Е» встановлюємо напруга 13.5 В, на контакті «В» – 0.4 В;
 2. В отвір на торці корпусу ДФ вставляємо викрутку. При робочому датчику напруга на контакті «В» виросте до 0.9 Ват і опуститься назад, якщо викрутку прибрати.

Якщо ВАЗ 2114 обладнаний бортовим комп’ютером, при несправності пристрою на ньому буде висвітлюватися одна з помилок з кодом 0340 або 0343. Розберемо кожну з них подібні.

 • Помилка датчика ФАЗ 0340 – свідчить про відсутність сигналу ДФ. Причиною даної помилки може бути що завгодно – від окислилися контактів до механічних пошкоджень пристрою. Вирішується заміною деталі на нову.
 • Помилка 0343 – високий рівень сигналу датчика фаз. Її причиною, як правило, є пошкодження самої проводки або клем в колодці контактів, або їх ненедежное / окислюється з’єднання.

Помилки датчика фаз ВАЗ 2115 повністю аналогічні помилок виникають на чотирнадцятій.

Варто відзначити, що крім несправності самого ДФ, причиною виникнення помилок може є соскочивший ремінь ГРМ або розхитана шестерня колінного валу.

Зняття і заміна

Датчик фази на ВАЗ 2114- складна електронна конструкція, самостійний ремонт якої тлумачного результату не дасть. У разі виявлення будь-яких неполадок потрібно відразу ж поміняти пристрій на нове . Благо, варто воно не дорого: ціна варіюється в межах від 300 до 500 рублів, залежно від регіону.

Для заміни ДФ вам буде потрібно ключ-трещетка з головкою на 10. Алгоритм дій наступний:

 1. Відключаємо харчування акумулятора;
 2. Трещеткой вигвинчуємо болт, який фіксує ДФ на блоці циліндрів двигуна і роз’єднує колодку підведених до нього проводів;
 3. Виймаємо датчик і встановлюється новий, не забудьте очистити контакти колодки від окислення.

Якщо пристрій встановлено правильно, то все раніше висвітлюються на бортовому комп’ютері помилки пропадають.

Як ви бачите, роботи тут від сили на 10 хвилин. Щасти вам їзди без поломок!

РќР ° Р · РЅР ° С ‡ РμРЅРёРμ, РґРёР ° РіРЅРѕСЃС,РёРєР ° Ре Р · Р ° РјРμРЅР ° РґР ° С,С ‡ РёРєР ° С “Р ° Р · С <(РїРѕР» РѕР¶РμРЅРёСЏ СЂР ° СЃРїСЂРμРґРІР ° Р »Р °)

Р “Р ° РЅРЅС <Р№ РґР ° С,С ‡ РёРє РљР ° Р» РёРЅС <(1,6 – 8 РєР ».) СЂР ° СЃРїРѕР» РѕР¶РμРЅ РЅР ° РіРѕР »РѕРІРєРμ Р ± Р» РѕРєР ° С † РёР »РёРЅРґСЂРѕРІ СЃ Р» РμРІРѕР№ СЃС,РѕСЂРѕРЅС <, РєР ° Рє СЂР ° Р · РЅР ° С,РѕСЂС † Рμ. РќР ° СЂР ° СЃРїСЂРμРґРІР ° Р »Рμ РЅР ° С … РѕРґРёС,СЃСЏ СЃРїРμС † РёР ° Р» СЊРЅС <Р№ С € С,РёС “З,.

Р~ РєРѕРіРґР ° РѕРЅ РїСЂРѕС … РѕРґРёС, РЅР ° РїСЂРѕС,РёРІ С,РѕСЂС † Р ° РґР ° С,С ‡ РёРєР ° С “Р ° Р · С <, РѕРЅ РїРѕСЃС <Р» Р ° РμС, СЃРёРіРЅР ° Р » РЅР ° РєРѕРЅС,СЂРѕР »Р» РμСЂ.

Р~РјРμРЅРЅРѕ РІ СЌС,РѕС, РјРѕРјРμРЅС, РїРѕСЂС € РμРЅСЊ РїРμСЂРІРѕРіРѕ З † РёР »РёРЅРґСЂР ° РЅР ° С … РѕРґРёС,СЃСЏ РІ С,Р ° РєС,Рμ сжР° С,РёСЏ.

РџСЂРμРґРЅР ° Р · РЅР ° С ‡ РμРЅРёРμ

Р “Р ° С,С ‡ РёРє РїРѕР» РѕР¶РμРЅРёСЏ СЂР ° СЃРїСЂРμРґРμР »РёС,РμР» СЊРЅРѕРіРѕ РІР ° Р »Р ° (С” Р ° Р · С <) – РїСЂРμРґРЅР ° Р · РЅР ° С ‡ РμРЅ РґР »СЏ РѕРїСЂРμРґРμР» РμРЅРёСЏ СѓРіР »Р ° СЂР ° СЃРїСЂРμРґРІР ° Р» Р ° Ре РїРμСЂРμРґР ° С ‡ Ре РёРЅС “РѕСЂРјР ° С † РёРё РІ РР’РЈ Р ° РІС,РѕРјРѕР ± РёР» СЏ. РџРѕСЃР »Рμ СЌС,РѕРіРѕ РєРѕРЅС,СЂРѕР» Р »РμСЂ РЅР ° РѕСЃРЅРѕРІРμ РїРѕСЃС,СѓРїРёРІС € РёС … РґР ° РЅРЅС <С … СѓРїСЂР ° РІР» СЏРμС, Р · Р ° жигР° РЅРёРμРј Ре РїРѕРґР ° С ‡ РμР№ С,РѕРїР »РёРІР ° РЅР ° РєР ° Р¶РґС <Р№ С † РёР» РёРЅРґСЂ РїРѕ РѕС,РґРμР »СЊРЅРѕСЃС,Рё.

РџРѕСЃР »РμРґСЃС,РІРёСЏ РІС <С … РѕРґР ° РёР · СЃС,СЂРѕСЏ

РџСЂРё РІС <С … РѕРґРμ РёР · СЃС,СЂРѕСЏ Р · Р ° РіРѕСЂР ° РμС,СЃСЏ Р »Р ° РјРїРѕС ‡ РєР ° РЅР ° РїР ° РЅРμР» Ре РїСЂРёР ± РѕСЂРѕРІ, РєРѕС,РѕСЂР ° СЏ СѓР¶Рμ РЅРѕСЃРёС, РІСЃРμРј РїСЂРёРІС <С ‡ РЅРѕРμ РЅР ° Р · РІР ° РЅРёРμ «Р§РμРє».

Р-Р ° С,РμРј РР’РЈ Р ° РІС,РѕРјР ° С,РёС ‡ РμСЃРєРё РїРμСЂРμРІРѕРґРёС, СЂРμжим СЂР ° Р ± РѕС,С <РІР ° Р · РѕСЂР ° СЃРїСЂРμРґРμР »РёС,РμР» СЊРЅРѕРіРѕ РјРμС … Р ° РЅРёР · РјР ° РІ СЂРμР · РμСЂРІРЅС <Р№ СЂРμжим, Ре С,РѕРїР »РёРІРѕ РїРѕРґР ° РμС,СЃСЏ СѓР¶Рμ РѕРґРЅРѕРІСЂРμРјРμРЅРЅРѕ РЅР ° РІСЃРμ С † РёР» РёРЅРґСЂС <.

РЎРѕРѕС,РІРμС,СЃС,РІРμРЅРЅРѕ, СЂР ° СЃС … РѕРґ РјРіРЅРѕРІРμРЅРЅРѕ РІРѕР · СЂР ° СЃС,Р ° РμС,.

Р-Р ° РјРμРЅР ° РґР ° С,С ‡ РёРєР ° С “Р ° Р · С <РЅР ° Р> Р ° РґРμ РљР ° Р» РёРЅРμ СЃРІРѕРёРјРё СЂСѓРєР ° РјРё

РџРμСЂРІС <Рј РґРμР »РѕРј РЅРμРјРЅРѕРіРѕ РѕР ± РёРЅСЃС,СЂСѓРјРμРЅС,Рμ, РєРѕС,РѕСЂС <Р№ РїРѕРЅР ° РґРѕР ± РёС,СЃСЏ РґР» СЏ РІС <РїРѕР »РЅРμРЅРёСЏ РґР ° РЅРЅРѕРіРѕ РІРёРґР ° СЂРμРјРѕРЅС,Р °.

Рљ СЃС ‡ Р ° СЃС,СЊСЋ, Р · РґРμСЃСЊ можно РѕР ± РѕР№С,РёСЃСЊ РѕРґРЅРёРј С,РѕР »СЊРєРѕ РєР» СЋС ‡ РѕРј РЅР ° 10. РќРѕ Р »СѓС ‡ С € Рμ РІСЃРμРіРѕ РёСЃРїРѕР» СЊР · РѕРІР ° С,СЊ РёРјРμРЅРЅРѕ РіРѕР »РѕРІРєСѓ СЃ РІРѕСЂРѕС,РєРѕРј, Р ° РμС ‰ Рμ СѓРґРѕР ± РЅРμРμ – С,СЂРμС ‰ РѕС,РєСѓ.

РџСЂРѕСЃС,Рѕ РѕР ± С <С ‡ РЅС <Рј РєР »СЋС ‡ РѕРј РґРμР» Р ° С,СЊ СЌС,Рѕ Р ± СѓРґРμС, РґРѕРІРѕР »СЊРЅРѕ РЅРμСѓРґРѕР ± РЅРѕ.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

РќР ° РІР »СЏРґРЅРѕ СЃРЅР ° С ‡ Р ° Р» Р ° СЃС,РѕРёС, РїРѕРєР ° Р · Р ° С,СЊ, РіРґРμ РІСЃРμ СЌС,Рѕ РЅР ° С … РѕРґРёС,СЃСЏ:

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Р~С,Р ° Рє, СЃРЅР ° С ‡ Р ° Р »Р ° нужно Р ± СѓРґРμС, РѕС,СЃРѕРμРґРёРЅРёС,СЊ З € С,РμРєРμСЂ РїРёС,Р ° РЅРёСЏ, РїСЂРμРґРІР ° СЂРёС,РμР» СЊРЅРѕ РѕС, жР° РІ РїР »Р ° СЃС,РёРєРѕРІС <Р№ С” РёРєСЃР ° С,РѕСЂ, РЅРμРјРЅРѕРіРѕ РїСЂРёРїРѕРґРЅСЏРІ РμРіРѕ РІРІРμСЂС …:

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

РџРѕСЃР »Рμ С ‡ РμРіРѕ С,СЂРμС ‰ РѕС,РєРѕР№ РѕС,РєСЂСѓС ‡ РёРІР ° РμРј Р ± РѕР» С, РєСЂРμРїР »РμРЅРёСЏ РґР ° С,С ‡ РёРєР ° С” Р ° Р · РљР ° Р »РёРЅС < :

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Р~ С,РμРїРμСЂСЊ можно СЃРІРѕР ± РѕРґРЅРѕ РμРіРѕ РІС <РЅРёРјР ° С,СЊ, РїРѕС,СЏРЅСѓРІ РІ СЃС,РѕСЂРѕРЅСѓ Р »РѕР ± РѕРІРѕРіРѕ СЃС,РμРєР» Р °:

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Рђ РІРѕС, С,Р ° Рє РІС <РІР »СЏРґРёС, РґР ° РЅРЅР ° СЏ РґРμС,Р ° Р» СЊ, СЃРЅСЏС,Р ° СЏ СЃ Р ° РІС,РѕРјРѕР ± РёР »СЏ:

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

РџРѕСЃР »Рμ СЌС,РѕРіРѕ РІС <РїРѕР» РЅСЏРμРј Р · Р ° РјРμРЅСѓ РґР ° С,С ‡ РёРєР ° СЂР ° СЃРїСЂРμРґРІР ° Р »Р ° Ре СЃС,Р ° РІРёРј РЅРѕРІС <Р№ РЅР ° РїСЂРμжнРμРμ РјРμСЃС,Рѕ . РЎР »РѕР¶РЅРѕСЃС,РμР№ РІ РїСЂРѕС † РμСЃСЃРμ СЂР ° Р ± РѕС,С <РЅРμС, Р ° Р ± СЃРѕР» СЋС,РЅРѕ РЅРёРєР ° РєРёС ….

Р|РμРЅР ° РμРіРѕ РІ СЂРѕР · РЅРёС ‡ РЅРѕР№ РїСЂРѕРґР ° Р¶Рμ СЃРѕСЃС,Р ° РІР »СЏРμС, РѕС, 250 РґРѕ 300 СЂСѓР ± Р» РμР№, РІ Р · Р ° РІРёСЃРёРјРѕСЃС,Рё РѕС, С,РѕРіРѕ , РіРґРμ РІС <Р ± СѓРґРμС,Рμ РμРіРѕ РїРѕРєСѓРїР ° С,СЊ.

РљРѕРЅРμС ‡ РЅРѕ, РІС <С … РѕРґРёС, РёР · СЃС,СЂРѕСЏ СЌС,Р ° РґРμС,Р ° Р »СЊ РЅР ° РљР ° Р» РёРЅРμ РґРѕРІРѕР »СЊРЅРѕ СЂРμРґРєРѕ, РЅРѕ РІСЃРμ Р¶Рμ РґР ° РЅРЅР ° СЏ РёРЅСЃС, СЂСѓРєС † РёСЏ РЅРёРєРѕРјСѓ РЅРμ РїРѕРјРμС € Р ° РμС,.

РЈ РјРμРЅСЏ РљР ° Р »РёРЅР ° СЃРμРґР ° РЅ 2006Рі РІС <РїСѓСЃРєР °.

РџСЂРё РІРєР »СЋС ‡ РμРЅРёРё Р · Р ° жигР° РЅРёСЏ РЅРμ РіРѕСЂРёС, С ‡ РμРє, С,РѕРїР» РёРІРЅС <Р№ РЅР ° СЃРѕСЃ РЅРμ РєР ° С ‡ Р ° РμС,, РїРѕСЃР »Рμ С ‡ РμРіРѕ РЅР ° РїР ° РЅРμР »Ре РїСЂРёР ± РѕСЂРѕРІ Р · Р ° РіРѕСЂР ° РμС,СЃСЏ Р» Р ° РјРїР ° РёРјРјРѕР ± РёР »Р ° Р№Р · РμСЂР °, РјР ° С € РёРЅР ° РЅРμ Р · Р ° РІРѕРґРёС, СЃСЏ! РЇ РІС <РЅРёРјР ° СЋС, РїСЂРμРґРѕС … СЂР ° РЅРёС,РμР »СЊ РЅР ° СЃРѕСЃР ° Ре РІСЃС,Р ° РІР» СЏСЋ РμРіРѕ РѕР ± СЂР ° С,РЅРѕ РІ СЂРμР »Рμ Р · Р ° жигР° РЅРёСЏ СЃР »С <С € РμРЅ С,СЂРμСЃРє, РїРѕСЃР» Рμ С ‡ РμРіРѕ РјР ° С € РёРЅР ° Р · Р ° РІРѕРґРёС,СЃСЏ! РџРѕРґСЃРєР ° жиС,Рμ З ‡ С,Рѕ СЌС,Рѕ РјРѕР¶РμС, Р ± С <С,СЊ?

РџСЂРѕРІРμСЂСЊ РР’РЈ. Р~ РμСЃР »Ре РЅРμ РїРμСЂРμРЅРμСЃ РμРіРѕ РёР · РїРѕРґ РїРμС ‡ РєРё РѕР ± СЏР · Р ° С,РμР» СЊРЅРѕ СЌС,Рѕ СЃРґРμР »Р ° Р№.

Р’С <Р »Рѕ Сѓ РјРμРЅСЏ С,Р ° РєРѕРμ С ‡ РμРє РЅРμ РіРѕСЂРёС,, СЃС,Р ° СЂС,РμСЂ РґР ° Р¶Рμ РЅРμ РїСЂРѕР ± СѓРμС, РєСЂСѓС,РёС,СЊ. РћРєР ° Р · Р ° Р »РѕСЃСЊ Р · Р ° Р» РёС, РР’РЈ. РЎСѓС € РёС,СЊ РЅРμ РІР ° СЂРёР ° РЅС,-РїСЂРёС € Р »РѕСЃСЊ Р ± СЂР ° С,СЊ РЅРѕРІС <Р№.

РќР ° РґРμСЋСЃСЊ, С ‡ С,Рѕ РјРѕРіСѓ РѕС € РёР ± РёС,СЊСЃСЏ Ре Сѓ С,РμР ± СЏ С ‡ С,Рѕ-С,Рѕ Р ± РѕР »РμРμ РїСЂРѕСЃС,РѕРμ.

Джерела: http://vaz-2114-lada.ru/2013/01/datchik-faz-df/, http://autovaz-2114.ru/electrical-equipment-in-the-car/oshibki-datchika-faz -na-vaz-2114-vyyavlyaem-neispravnosti-proveryaem-i-zamenyaem-datchik /, http://ladakalinablog.ru/naznachenie-diagnostika-i-zamena-datchika-fazy-polozheniya-raspredvala/

Лада Калина горить чек двигуна, як скинути і погасити лампочку

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Якщо загорівся чек двигуна на приладовому щитку Лада Калина з мотором 8 клапанів є досить поширеним явищем. Причини появи такого тривожного сигналу різні, і їх багато і більшість власників уже встигли з ними ознайомитися. Багатьох власників авто цікавить питання як скинути чек.

У нашому матеріалі ми спробуємо визначити основні чинники, що впливають на активацію зазначеної лампи. Для виявлення причин можна скористатися діагностичною послугою сервісного центру. Також є можливість визначити фактор, що впливає в самостійному режимі. І як скинути чек.

Став непридатним датчик кисню

Важливість зазначеного компонента бортової системи управління двигуном (або ЕБУ) для будь-якого автомобіля, в тому числі і Лада Калина з двигуном 8 клапанів не можна переоцінити. Згодом лямбда-зонд вимагає заміни.

Цей датчик служить для реєстрації кількості кисню, присутнього у вихлопній газовому струмені. Отримуючи певні імпульси з цього кисневого сенсора, бортовий модуль управління здійснює коригування складу суміші, що призводить до зниження обсягу несгоревшего кисню у вихлопі.

Також робота лямбда-зонда частково характеризує рівень споживання палива.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Вихід з ладу позначеного датчика ініціює появу світіння сигнальної лампи, і як говорилося вище, причини різні.

Ця дія виконується через відсутність у ЕБУ сигналу, необхідного для контролю сумішоутворення.

Така несправність спричиняє збільшення паливного витрати і обумовлює зниження рівня потужності силової установки. Більшість сучасних авто оснащені двома або чотирма лямбда-зондами.

Встановити факт виходу з ладу кисневого датчика не складе труднощів. Тут потрібно підключення сканера до відповідної діагностичної розетки автомобіля і включення зчитує програми в пристрої. Несправні датчики не ремонтуються, тому замінюються новими аналогами.

Основні причини появи несправності зонда, якщо загорівся чек двигуна, забруднення його робочого елемента олійними домішками, що потрапляють у вихлопній колектор. В даному випадку спостерігається зниження чутливості, що приводить до некоректних показаннями.

Нехтування проблемою здатне викликати несправність такого дорогого вузла контуру вихлопу як каталізатор. Вартість самого датчика порівнянно менше ціни нейтралізатора, тому з заміною «лямбда» затягувати не рекомендуємо. Процедура по заміні характеризується відсутністю труднощів. Тут головне дотримуватися положень відповідної інструкції.

 • Заміна помпи Гранта 8 клапанна
 • Регулювання клапанів Гранта 8 клапанів
 • Гранта тюнінг

Порушення герметичності бака для палива, вихід з ладу нейтралізатора

Коли загорівся чек двигуна в першу чергу націлює власника Лада Калина з мотором 8 клапанів на пошук несправностей безпосередньо в моторі. Однак причина іноді може «зачаїтися» в іншому. Світіння символу буває викликано втратою герметичності в паливному контурі. Навіть нещільно закрита кришка горловини бака може спровокувати таку ситуацію.

Розгерметизація системи передбачає проникнення всередину контура додаткової порції повітря. При цьому з’являється такий симптом, як підвищення споживання палива, а також порушується коректність функціонування самого мотора.

Коли власник Лада Калина не може виявити сторонніх звуків в моторі або інших відхилень у його роботі, але лампа на приборке все одно продовжує світитися, то першочерговим дією необхідно упевнитися в герметичності кришки горловини бензобака. Досить частими є ситуації, при яких водії в судомної поспіху забувають перевірити правильність і надійність посадки кришки після заправки.

важливо

Якщо після такої перевірки лампа на щитку «відмовилася» гаснути, значить потрібно продовжувати пошук інших причин.

Як вчинити, коли про свою несправності «заявив» каталізатор? Цей важливий компонент системи випуску служить для нейтралізації струменя відпрацьованих газів.

Не является секретом, что в выхлопной системе во время работы мотора скапливается огромное число вредных для окружающей атмосферы веществ. Благодаря присутствию и функционированию нейтрализатора уровень их выброса снижается в разы.

Среди основных признаков поломки катализатора в Лада Калина 2 мастера выделяют фактор снижения мощности мотора. Это также проявляется в ухудшившейся динамике.

Как уже отмечалось, распространенной причиной прихода в негодность нейтрализатора фигурирует поломка лямбда-зонда в Лада Калина 2. Также изношенные свечи способны существенно сократить «жизнь» рассматриваемому здесь элементу выхлопного контура.

В результаті впливу зазначених чинників спостерігається значне зниження ефекту нейтралізації газів. Усередині компонента відбувається накопичення оксидів, що з часом призводить до перегріву і ризику руйнування каталізатора.

Експлуатація авто з такою поломкою небажана, оскільки некоректна робота мотора не зможе дозволити агрегату розвивати заявлені характеристики.

Згодом прийшла в непридатність нейтралізатор здатний викликати поломку силової установки, тому своєчасна заміна даного компонента є більш раціональною і дешевої мірою в порівнянні з капремонтом двигуна. Для заміни знадобиться звернення в сервіс, оскільки самостійно виконати ремонтну процедуру навряд чи вдасться.

Нагадаємо, що заставами тривалого терміну служби нейтралізатора є:

 • своєчасна заміна свічок;
 • застосування якісного палива;
 • коректна робота лямбда-зонда.

Ще одним фактором, якщо горить чек є вихід з ладу датчика, відповідального за масовий витрата всмоктується у впускний колектор повітря. Дана несправність характеризується зниженням рівня потужності двигуна і відмовою агрегату безпроблемно заводитися на холодну.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

У зв’язку з чим ДМРВ може вийти з ладу? Однією з причин, що спонукають цю прикру ситуацію виступає несвоєчасна заміна фільтруючого елемента в контурі впуску повітря.

Від несправного стану датчика сам мотор навряд чи постраждає, крім зазначеної втрати мощностного параметра. Однак власник буде більше заправляти палива, з огляду на спровокованого даним фактом підвищення витрати.

Ціна ДМРВ не захмарні, тому зволікати із заміною недоцільно. Саму ремонтну процедуру виконати нескладно. Це також можуть здійснити в сервісі при плановому ТО.

Відпрацювали свій ресурс свічки запалювання і зношені високовольтні дроти

Свічки роблять безпосередній вплив на якість процесу згоряння суміші всередині робочих камер мотора. Відмовила свічка не здатна згенерувати іскру, необхідну для займання.

Це призводить до потрапляння в випускний колектор незгорілого палива разом з повітрям.

Навіть якщо мотору вдалося запуститися, то пропуски запалювання викличуть його некоректну роботу, що характеризується вібрацією, поштовхами, провалами при акселерації та ін.

Порада

Фахівцями справедливо висуваються рекомендації по заміні зазначених елементів системи запалювання через кожні 25-30 тис. Км. Якщо якісні показники палива, що заправляється далекі від необхідного рівня, то періодичність заміни слід скоротити.

Основні ознаки приходу в непридатність свічок наступні:

 • труднощі пуску мотора;
 • підвищення рівня споживання палива;
 • некоректне функціонування агрегату не тільки на холостому ходу, але і в режимі підвищених оборотів з присутністю побічних ознак (провали, посмикування та ін.).

Також зношені свічки, як позначалося раніше, здатні спровокувати швидкий вихід з ладу нейтралізатора, тому своєчасність їх заміни – одне з головних умов життєздатності зазначеного елемента вихлопного контуру.

Особливої ​​уваги власника Лада Калина 2 потребують високовольтні кабелі і їх наконечники, що встановлюються безпосередньо на свічки. Основним методом перевірки є замір опору.

Тут потрібно залучити тестер. З величиною необхідного опору можна ознайомитися в будь-якому мануалі по обслуговуванню Лада Калина.

Якщо цей показник розходиться з нормативним значенням, то такий кабель підлягає заміні.

Також існує ще маса причин, якщо горить чек. Іноді ці фактори не носять «страхітливий» характер, а метод усунення, виявленої в процесі діагностування неполадки, в плані витрат є копійчаними. Але існують і серйозні поломки, усунення яких вимагає втручання значно більших людських і фінансових ресурсів.

Миготливий символ «Check» в авто Лада Калина 2 свідчить про те, що водієві необхідно негайно зупинитися для перевірки рівня масла в моторі (попередньо почекати кілька хвилин). Іноді може прийти в непридатність фільтр контуру мастила агрегату.

Зверніть увагу

Тут корисним дією стане огляд мотора на предмет появи видимих ​​пошкоджень.

Коли в дорозі визначитися з несправністю не вдалося, а лампа продовжує функціонувати в миготливому режимі, то потрібно перемістити автомобіль в сервіс для ретельного пошуку поломок.

Підведемо підсумки

У сучасному автомобілі, яким також можна вважати Лада Калина, більшість систем оснащено датчиками, за допомогою яких бортовий модуль здійснює управління. Якщо горить чек, то це свідчить про появу певного характеру несправності. Пошук причини проводиться за допомогою діагностичного пристрою.

Іноді проблема, коли горить чек, вимагає підключення більш складного скануючого обладнання, що дозволяє виявити поломку. У будь-якому випадку для запобігання несправностей потрібно виконувати регулярний діагностичний огляд, який дозволить уникнути передчасного виходу з ладу дорогих вузлів.

Відповідаючи на питання, як скинути чек, відповідь очевидна: необхідно діагностувати несправність і усунути її.

Троит Двигун І Блимає Чек Калина

Чому троит двигун Лади Калини

Троит двигун Калина – з цією проблемою стикався велика частина водіїв цього російського автомобіля. При цьому необхідно відзначити, що подібна проблема не є фірмовою проблемою даної моделі, тому що досить часто зустрічається як у інших російських автомобілів, так і у іномарок.

Чому горить чек на калині 8 і 16 клапанів? Що робити і як діяти?

Ознаки виникнення несправності

Коли у автомобіля Лада Калина троит двигун , це означає, що у його мотора працює тільки 3 циліндра замість 4.Связано це з дефектами агрегату машини, що може проявлятися в появі сторонніх шумів як при русі, так і під час роботи на холостих обертах.

Основними ознаками «троение» числяться наступні моменти:

 • збої при запуску мотора різної природи, супроводжувані надсильними вібраціями, переданими в салон автомобіля;
 • всі випадки, коли не починається двигун ;
 • почорніння однієї зі свічок;
 • зміна звуку вихлопу, при цьому досвідчений автомеханік навіть по звуку працюючого двигуна може визначити, що у нього є який-небудь дефект;
 • погіршення динамічних і швидкісних характеристик Калини, різке підвищення витрати палива на всіх режимах;
 • «Дивні» показання приладів, наприклад тахометра;
 • ривки в процесі розгону на будь-який включеній передачі.

У тому випадку, коли з’являється хоча б один з перерахованих ознак, варто негайно припинити експлуатацію автомобіля і відправити його на комплексну діагностику.

Справа в тому, що описані симптоми можуть служити ознаками появи найрізноманітніших дефектів двигуна, які можуть маскуватися під інші несправності.

Наприклад, підгоріла свічка може бути автовласником просто замінена або почищена без встановлення причин цього явища, а в цей час мотор машини може бути вже серйозно зламаний.

Окремо варто поговорити про ті випадки, коли про наявність несправності сигналізує встановлена ​​на Калині автоматична система діагностики.

Якщо на приладовій дошці загорівся значок двигуна, варто відразу припинити рух і викликати евакуатор для перевезення машини в автосервіс.

Справа в тому, що саме там можуть достовірно розшифрувати показники датчиків і встановити, чому горить чек двигуна.

Основними наслідками експлуатації «Троя» двигуна може стати підвищений знос його деталей, що труться, тобто кілець, поршня і циліндра. Справа в тому, що в непрацюючий циліндр все одно приймає бензин, який змиває з них захисний шар масла. В результаті цілком можливо весь циліндр доведеться міняти цілком, а в гіршому випадку така доля чекає весь силовий агрегат.

Чому блимає чек і двигун троїть ? Машина стала тупити

Допоможи в розвитку каналу: Яндекс.Деньги 4100 1247 4375 83 Сбер.Карта 4276 6726 9189 5432 Набридло платити за.

ВИРІШЕНО. Троит двигун блимає ЧЕК Ваз 2110

Затроіла двигун , блимає чек , движек не тягне, смикається Вимикаю запалюючи. , Заново заводжу і нормально.

Через що може виникнути «троение»?

Причини виникнення описуваної несправності можуть бути самими різними.

Щоб достовірно встановити їх необхідно спочатку знайти несправний циліндр. Почати такий пошук рекомендується з того самого моменту, коли виявилося, що горить чек двигуна. Принаймні, такі рекомендації дає виробник, який встановив автоматичну систему оповіщення про несправності на автомобіль.

Процедура пошуку досить проста. Для цього цілком достатньо по черзі від’єднати наконечники харчування від свічок запалювання . В результаті такого почергового відключення можна по звуку двигун визначити непрацюючий циліндр. Якщо звук мотора змінився, це означає, що виявлений винуватець «троение».

Якщо ж горить чек на Калині і проводиться комп’ютерна діагностика двигуна, несправний циліндр вкаже комп’ютер. При цьому даний метод діагностики може допомогти встановити також початкові причини, що призвели до його несправності. Ними можуть стати такі:

 • неправильно виставлений момент запалювання;
 • наявність підсосу в вакуумному підсилювачі гальм повітря;
 • дефектні свічки запалювання;
 • пробиття проводів електропроводки і конденсатора;
 • наявність повітря у випускному колекторі;
 • знос або поломка поршневих кілець;
 • прогар поршнів і клапанів;
 • неправильні фази газорозподілу;
 • дефекти головки блоку циліндрів;
 • сильний знос маслос’емних ковпачків;
 • погана регулювання карбюратора;
 • забруднення повітряного фільтра;
 • застосування свічок запалювання несумісних з даним двигуном.

При цьому основний несправністю, яка призводить до того, що якийсь з циліндрів стає непрацездатним, вважається вихід з ладу свічок запалювання . Ознакою цього може служити той факт, що у Калини погано прогрівається двигун , особливо вранці.

Крім того, завжди варто стежити за тим, щоб при експлуатації автомобіля використовувалися тільки ті свічки, які рекомендував виробник. Цим самим можна продовжити ресурс двигуна на вельми тривалий час.

Профілактика «троение» двигуна автомобіля

Профілактика такого явища, як «троение» двигуна, полягає в тому, що автовласникові необхідно вчасно усувати найпоширеніші несправності двигуна, а також інших пов’язаних з ним систем.

Для цього необхідно строго витримувати встановлені виробником терміни проведення періодичного технічного обслуговування автомобіля.

При цьому, якщо є невеликий досвід володіння автомобілем, краще не займатися серйозними технічними роботами самостійно, а довірити їх здійснення досвідченим фахівцям.

важливо

Крім того, має сенс не затягувати з проведенням профілактики при першому ж погіршенні показників двигуна, списуючи їх, наприклад, на неякісний бензин.

При цьому варто все профілактичні заходи проводити лише в тих автомайстерень, де працюють досвідчені майстри. Наприклад, неправильно виставлений момент запалювання може вести до появи «троение».

Некваліфіковані ж співробітники СТО вельми часто грішать цим, особливо якщо автовласник за кермом новачок і мало розбирається в технічній стороні справи.

У тому ж випадку, коли всі системи і вузли Калини працюють коректно, ефект «троение» виникати не повинен. При цьому ресурс двигуна повинен вельми істотно знижуватися, так як силовий агрегат, у якого якийсь з циліндрів є неробочим, може відчувати підвищені навантаження, що призводять до його прискореного виходу з ладу.

Варто згадати і Правила дорожнього руху, які прямо забороняють експлуатацію транспортного засобу з несправним двигуном. Тому краще не ризикувати ні грошима, ні правами, і в разі появи ефекту «троение» відразу ж відправити автомобіль у ремонт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…