Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейСигналізація є найпоширенішим засобом захисту автомобіля від зловмисників. Її робота контролюється дистанційно за допомогою пульта, який прийнято називати «брелоком». Як і будь-яка електронна система в автомобілі, сигналізація може давати збої. Проблеми з нею починаються несподівано, і при виході з будинку або з роботи водій може виявитися в ситуації, коли сигналізація не реагує на брелок. Машину в такому випадку доведеться відкривати ключем, але потрібно розібратися з чим пов’язана проблема, щоб не мати проблем з сигналізацією в майбутньому.

Чому сигналізація не реагує на брелок

Жоден майстер з ходу не зможе назвати точну причину, через яку сигналізація не відключається при натисканні на відповідну кнопку брелока. Нижче можливі причини будуть перераховані за ступенем поширеності, від найбільш частих до рідкісних.

Проблеми з брелоком

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

Перше, що необхідно перевірити, це сам брелок, оскільки в більшості випадків проблема пов’язана саме з ним. Велика ймовірність, що в ньому сіли батарейки.

Необхідно оглянути брелок. Якщо на ньому є екран, потрібно перевірити, загоряється він при натисканні на кнопки. Коли екрану немає, можна пошукати на брелоку діод, який часто встановлюють для сигналізації водія про відсутність заряду в батареях, встановлених в пульт.

Якщо під рукою немає нових батарейок, можна скористатися поширеним способом «зарядки». Необхідно дістати з брелока батарейки і трохи їх постукати один про одного або про інший твердий предмет. Після цього потрібно правильно встановити батарейки назад в брелок і спробувати зняти сигналізацію з машини.

Може вийти з ладу і сам брелок, а точніше передавач, встановлений всередині нього. Така проблема виникає, якщо часто вдавалися до спроби передачі сигналу натисканням на кнопку пульта. Наприклад, кнопка мимовільно могла знаходитесь у скрутному становищі в кишені. У даній ситуації можна спробувати зняти сигналізацію з запасного пульта, якщо такий є.

Сів акумулятор автомобіля

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейДругий за поширеністю проблемою, через яку не виходить зняти сигналізацію за допомогою брелока, це сів або сильно розряджений автомобільний акумулятор. У такій ситуації можна спробувати підійти ближче до автомобіля і натиснути на кнопку брелока. У деяких ситуаціях це дозволить зняти сигналізацію, але з таким акумулятором двигун навряд чи стартує.

Зверніть увагу: Ця проблема зустрічається часто через неуважність водіїв. Багато водіїв забувають погасити світло при виключенні двигуна і постановки автомобіля на стоянку. Через це заряд акумулятора повністю йде на освітлення, особливо якщо залишити машину так на кілька годин або днів.

радіоперешкоди

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейСигнал радіохвиль може «глушиться» з різних причин, і якщо водій на машині опинився в такій зоні, зняти сигналізацію буде важко. Наприклад, радіохвилі свідомо заглушуються поблизу аеропортів, військових підприємств і важливих державних об’єктів. Можна перевірити роботу радіохвиль на мобільному телефоні, подивившись на якість зв’язку і роботу GPS.

Щоб зняти сигналізацію в такій ситуації рекомендується піднести брелок максимально близько до приймача сигналу і спробувати передати команду.

Втрачено зв’язок між брелоком і блоком управління

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейУнаслідок програмного збою може бути втрачено зв’язок між керуючим пристроєм (брелоком) і приймачем сигналу (блоком керування сигналізацією). У такій ситуації єдиним способом усунути проблему є перепрограмування зв’язки. Для цього необхідно в аварійному режимі відключити блок керування сигналізацією (витягнувши з нього дроти), а після синхронізувати його з брелоком. Запрограмувати брелок сигналізації водій може самостійно, потрібно лише знайти мануал для пристрою конкретного виробника.

Важливо: У рідкісних ситуаціях втрата зв’язку між брелоком сигналізації і блоком управління може супроводжуватися пропажею програмного забезпечення з пам’яті пристрою. В такому випадку самостійно синхронізувати пульт і ЕБУ не вийде, оскільки спочатку потрібно відновити прошивку пристрою в сервісному центрі.

Проблеми з електронікою автомобіля

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейЯкщо в автомобілі несправна проводка або є інші проблеми з електронікою, це може позначитися навіть при вимкненому двигуні. Наприклад, відбудеться стрибок напруги в блоці управління сигналізацією, що призведе до його виходу з ладу, а також до виникнення серйозних проблем з проводкою.

Може бути несправний і сам блок керування сигналізацією, який виведе проводку з ладу. При цьому часто до виходу з ладу водій може розпізнати, що незабаром трапиться біда.

Ознаками несправності блоку управління є його дивне «поведінку»: сигналізація включається без видимих ​​причин, система не реагує належним команди з брелока, деякі функції виходять з ладу повністю.

Якщо виникає підозра, що незабаром блок управління вийде з ладу, потрібно віддати його на діагностику в сервісний центр.

Що робити, якщо сигналізація не реагує на брелок

Спрацьовування сигналізації супроводжується гучним звуком, який необхідно якомога швидше відключити. Якщо відкрити двері ключем, звук не пропаде, але є два дієвих способу як відключити сигналізацію в такому випадку:

 • Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейВикористовувати функцію аварійного відключення. Кожна сигналізація володіє секретним кодом, який необхідно ввести для аварійного відключення. Код водій повинен запам’ятати в момент установки сигналізації. Щоб його ввести, необхідно знайти в салоні кнопку Valet від сигналізації, яка відповідає за настройку системи, з’єднання з брелоком і інші функції. Найчастіше кнопка розташовується в салоні близько блоку запобіжників, але якщо її там немає, можна пошукати під кермом, оглянути заглушки, торпеду і інші місця в салоні. Коли кнопка буде знайдена, потрібно ввести секретний код. Він може складатися просто з комбінації швидких і тривалих натискань на кнопку, а може вимагати використання інших команд, наприклад, включення-відключення двигуна, руху важеля коробки передач і так далі.
 • Наростити сигнал відключення. Є дієвий «народний» спосіб відключення сигналізації, яка не відгукується на брелок. Він полягає в тому, щоб відкрити автомобіль, сісти в нього, підвести брелок максимально близько до блоку керування сигналізацією і часто тиснути на кнопку відкриття автомобіля. У багатьох випадках це допомагає передати хвилю, якої буде достатньо для відключення сигналізації.

Після того як сигналізацію вдасться вимкнути, слід відправитися на діагностику, щоб визначити, з чим була пов’язана проблема.

Спрацьовує сигналізація сама по собі

Ще однією розповсюдженою проблемою, з якою доводиться стикатися водіям, це спрацьовування сигналізації без видимих ​​причин. Можна виділити три основних проблеми, які призводять до цієї роботи сигналізації.

Вихід з ладу контактів

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейЯкщо автомобіль експлуатується недбало або в поганих умовах (наприклад, при підвищеній вологості), можуть окислюватися контакти кнопок, від спрацювання яких отримує команду сигналізація. Найчастіше це відбувається з кнопками фіксують, відкритий або закритий капот. Сигналізація може спрацьовувати, якщо буде отримувати через корозію контактів інформацію, що капот відкривається. У такій ситуації необхідно замінити кінцевик.

Проблеми з механізмами дверей

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

Іноді виникає ситуація, при якій після натискання брелока з’являється повідомлення, що машина розблокована, але на ділі це не так. У такому випадку потрібно перевірити чи працює центральний замок (зробити це можна на слух). Якщо проблем з ним немає, потрібно перевірити запобіжники і, в крайньому випадку, проводку. У холодну погоду така ситуація може спостерігатися через замерзання механізмів.

Неправильна робота датчиків

Автомобілі напхані датчиками, і сигналізація орієнтується на показання багатьох з них.

Якщо датчик удару налаштований з підвищеною чутливістю, сигналізація спрацьовуватиме сама по собі постійно – від вітру, падіння листя, потоку повітря від проїжджаючого повз автомобіля і так далі.

У такому випадку потрібно відрегулювати датчик удару або інші, які можуть призводити до спрацьовування сигналізації.

( 435

Сигналізація не реагує на брелок – вирішуємо проблему

Мати автомобіль – це не тільки щастя і відповідальність, а й періодичні сюрпризи. Серед них нерідко зустрічається і такий: натискаємо на кнопку брелока сигналізації, а у відповідь ніякої реакції.

У більшості випадків це відбувається несподівано і в самий невідповідний момент, коли поспішаєш на зустріч або виходиш навантажений сумками з магазину. Рідна машина зустрічає неприступною фортецею: сигналізація не відключається і центральний замок не відкривається.

Чому таке відбувається і що робити? Іноді рішення може бути дуже простим.

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейБрелок сигналізації

Проблема в брелоку

Якщо сигналізація не реагує на брелок, то логічно запідозрити у виниклій неприємності саме його. Ця тендітна мініатюрна штучка здається набагато більш вразливою, ніж встановлений в машині блок управління. Даний постулат підтверджується практикою. Брелок сигналізації виходить з ладу з наступних причин:

1. Села батарейка . Як би банально це не звучало, але більшість автолюбителів забувають, що брелок працює на батарейці та її потрібно періодично міняти. Зазвичай елемент живлення розряджається поступово. Виражається це в скороченні радіусу його дії, але в повсякденній суєті цього можна не помітити і отримати неприємний сюрприз.

Швидка допомога: Витягніть батарейку і постукайте їй про тверду поверхню, після чого поверніть на місце. Іноді це допомагає активувати ресурс, що залишився, якого вистачить, щоб зняти машину з сигналізації.

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейБатарейка в брелоку сіганлізаціі

Рішення: Рекомендується на дозвіллі розібрати брелок, ознайомитися з типом використовуваної батарейки, придбати її і тримати в бардачку, гаманці або де-небудь під рукою. Тоді в потрібний момент досить буде замінити елемент живлення, щоб відновити роботу пульта управління.

Можна діяти на випередження. Кожні 6-9 місяців замінювати батарейку в обов’язковому порядку. Якщо є екран або світлодіод, що відображає стан заряду батареї, то досить відслідковувати статус і своєчасно виконувати заміну розрядився елемента живлення.

2. розтікся електроліт . Така проблема виникає при використанні неякісних батарейок. Відбувається це раптово. У деяких випадках брелок до життя вже не повернути, але спробувати варто.

Рішення: Брелок розбирається, промивається і просушується, обробляється спиртом. Не можна використовувати агресивні речовини такі, як ацетон. Вони точно приведуть до того, що з електронним пристроєм доведеться попрощатися.

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейрозібрали брелок

3. Попадання рідини . Брелок, що впав в осінньо-зимову калюжу, може вийти з ладу. Якщо проста вода пульту управління не страшна, то сіль і хімічні реагенти здатні паралізувати його роботу.

Рішення: При попаданні сумнівною рідини брелок необхідно розібрати і очистити за допомогою спирту. Процес очищення полегшить м’яка тонка пензлик, а сушку прискорить звичайний фен. Якщо пульт управління не простий, а, наприклад, з екраном, то краще звернутися до фахівців. Все, що самостійно можна зробити в даному випадку, – це витягнути батарейку, щоб уникнути погіршення ситуації.

4. Вихід з ладу передавача . У кожному дистанційному пульті управління знаходиться передавач. Його можна зламати частим або навіть безперервним натисканням клавіш. Таке трапляється, якщо пристрій потрапив в руки до дітей або невдало лежить в кишені.

Рішення: Дистанційний пульт управління доведеться нести в майстерню або замінити на новий.

Проблема в блоці управління

Якщо автосигналізація не реагує на натискання кнопок, то не завжди винен брелок. Несправності виникають і в головному блоці. До них відносяться:

1. Поломка антени . Зазвичай головний блок знаходиться під кермом, а антена являє собою невеликий проводок. Якщо він не закріплений яким-небудь спеціальним способом, то при певних умовах може відламана. Можливо і його випадкове пошкодження фахівцем автосервісу при нестачі досвіду у останнього.

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейантена сигналізації

Рішення: Без антени сигналізація позбавляється можливості дистанційного керування або його радіус значно скорочується. Необхідно виконати заміну пошкодженої антени.

2. Поломка блоку управління . Ресурс роботи головного пристрою сигналізації обмежений. Працюючи цілодобово і цілорічно, блок управління одного разу виходить з ладу.

Відбувається це приблизно раз в 5-7 років, але цифри для різних моделей відрізняються. Таку поломку віщує нестандартна робота охоронної системи.

Автосигналізація починає вести себе нестабільно: раптово включатися, не завжди реагувати на команди або реагувати з помилкою.

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейБлок керування сигналізацією

Рішення: При тривалій експлуатації автомобіля потрібно бути готовим до того, що рано чи пізно сигналізацію доведеться оновити.

У деяких випадках має сенс відмовитися від сигналізації в принципі, так як демонтаж старої охоронної системи і установка нової зажадають витрат, а автомобіль з великим пробігом навряд чи зацікавить викрадачів.

Проблема у взаємодії брелока і блоку управління

Іноді брелок «відв’язується» від автосигналізації, тобто пульт управління втрачає зв’язок з блоком живлення, і їх взаємодія стає неможливим. При цьому зовнішні лампочки на брелоку можуть продовжувати горіти, як ні в чому не бувало, але натискання кнопок нічого не дає. Це може статися з таких причин:

1. Заміна АКБ . При роботі з електронними системами зняття акумулятора має непередбачувані наслідки. Серед них і збій в роботі сигналізації. Також сіла АКБ порушує нормальне функціонування охоронної системи.

2. Програмний збій . Він може виникнути без видимої причини. Досить потрапити в зону електромагнітних завад. Зазвичай такі зони розташовані на території аеропортів, державних підприємств, близько веж стільникового зв’язку і т. Д. Щоб перевірити, як працюють радіохвилі, досить скористатися мобільним телефоном, звернувши увагу на функцію GPS.

3. Помилка при перепрограммировании пристрою . Якщо ви або сервісний фахівець недавно виконували перепрограмування блоку управління, то причина виходу з ладу автосигналізації може бути саме в цьому.

4. Спроба злому . Використання електрошокерів та інших спеціальних пристроїв веде до порушення зв’язку між брелоком і блоком управління.

Швидка допомога: Найпростіше дістати другий пульт управління, якщо такий є, і спробувати з його допомогою потрапити в машину. Якщо запасного пульта немає, то піднесіть брелок максимально близько до пристрою прийому сигналу. Це допоможе знизити негативний вплив радіоперешкод.

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейОсновний і запасний брелок

Рішення: потрібно заново запрограмувати брелок, «прив’язавши» його до машини. Це можна зробити самостійно, взявши інформацію з інтернету або з інструкції до сигналізації. Для цього потрібно знати модель автосигналізації.

Якщо натискання кнопок на брелоку не викликає відповідної реакції, не поспішайте панікувати. В крайньому випадку, машину доведеться відкрити ключем, ненадовго відчувши себе грабіжником. Ймовірно, проблема вирішується одним з вищевказаних способів.

Допомогти може запасний пульт управління, запасна батарея, скорочення радіуса прийому сигналу і т. Д.

Необхідність в заміні всієї системи сигналізації виникає рідко, тому висока ймовірність, що вдаватися до цієї екстреної міри вам не доведеться.

Сигналізація не реагує на брелок: що робити?

З будь-яким автолюбителем може трапитися ситуація, коли сигналізація не реагує на брелок. А при спробі відкриття автомобіля ключем, починає вити сирена, і незадоволених стає все більше. Про можливі причини та методи їх вирішення самостійно розповімо далі.

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

Причини неспрацьовування сигналізації

Існує безліч причин , за якими система сигналізації не реагує на пульт. Велика частина поломок легко усувається самостійно . Розглянемо найбільш часті несправності .

Сіли елементи живлення

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

Чому глючить сигналізація? Найпростіша і поширена причина неспрацьовування сигналки – сіли елементи живлення . Спробуйте заміряти напругу батарейки мультиметром або вольтметром. Напруга має бути більше або дорівнює вказаному на етикетці. Якщо воно нижче заявленого, замініть елемент живлення на новий.

При наявності дисплея або світлодіода на пульті сигналізації, перевірте, загоряється він. Якщо брелок не реагує на натискання кнопок, спробуйте поміняти батарейки.

Найчастіше в брелоках використовуються батарейки наступних видів:

 • CR 2032 – 3-х вольта літієвий елемент живлення круглої форми, також іменується «таблеткою».
 • CR 2025 – теж 3-х вольт літієва «таблетка».
 • AA LR06 – пальчикова сольова або лужна (алкалиновая) батарейка напругою 1,5V.
 • AAA LR03 – мізинчикових сольова або лужна батарейка 1,5V.
 • A 27 – лужна батарейка-бочонок на 12V.
 • A 23 – лужна батарейка-бочонок на 12V.

Вибираючи батарейку для брелока, зупиніться на Алкалинова варіанті, так як сольові служать в 8-10 разів менше. Відрізнити їх при покупці просто: на сольовий присутній маркування R, а на алкалинової LR (наприклад R03 і LR03).

неробочий брелок

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

Якщо заміна елементів не допомогла, можливо не працює брелок сигналізації через попадання вологи, наприклад при падінні в калюжу. Також могли окислюватися елементи живлення при несвоєчасній заміні.

Що робити в цьому випадку? Ось послідовність дій:

 1. Розберіть брелок і витягніть батарейку.
 2. Огляньте контакти – вони повинні бути чистими, без ознак іржі і нальоту.
 3. Очистіть контакти спиртовим розчином або очищеним бензином, ретельно просушіть.

Не вмикайте брелок до повного висихання, це призведе до короткого замикання! В цьому випадку доведеться пульт замінити на новий.

На пультах від сигналізації часто трапляється так, що не працює кнопка. У такій ситуації потрібно розібрати пульт, отпаять неробочу кнопку і припаяти нову. Для ремонту знадобиться паяльник, припой з каніфоллю і трохи вправності.

Спрацював захист від випадкових натискань

Якщо сигналізація не реагує на брелок без видимих причин, можливо активізувалася так звана захист від дітей . Вона спрацьовує при більше 30 випадкових натискань далеко від блоку управління (поза зоною дії сигналізації). Відключити захист можна, натиснувши на кнопку зняття з охорони 2-3 рази протягом однієї секунди.

Порада: прочитайте інструкцію від вашої охоронної системи, можливо, алгоритм зняття брелка з блокування в вашому випадку буде відрізнятися.

розрядився акумулятор

Ще одна часта проблема, з-за чого сигналка не реагує на брелок – розрядився або акумулятор, що сів автомобіля . Особливо часто така ситуація трапляється в морозну погоду.

Спробуйте піднести пульт близько до приймального пристрою сигналізації і натиснути кнопку зняття з охорони. При відсутності результату доведеться зарядити акумулятор, адже його заряду не вистачить навіть на пуск двигуна.

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

Автомобіль потрапив в зону радіоперешкод

У великих містах багато зон з невпевненим сигналом , виною тому базові станції стільникового зв’язку і «глушилки». Їх використовують поряд з аеропортами, будівлями державного значення і військовими об’єктами.

Якщо сигнал глушиться, це легко зрозуміти – перевірте рівень сигналу стільникового зв’язку. Для зняття авто з сигналізації піднесіть дистанційний ключ якомога ближче до приймача і натисніть кнопку.

Якщо не допомогло – відженете авто подалі від «глушилки» і спробуйте знову.

При відсутності звичайного ключа всередину машини потрапити буде складно, тому скористайтеся евакуатором.

Брелок НЕ синхронізується з автомобілем

Ключ сигналізації перестав працювати? Причиною може стати помилка програмного забезпечення , через яку втрачається взаємодія передавача (брелока) з приймачем (ЕБУ). Метод вирішення даної проблеми – необхідно перепрограмувати зв’язок пристроїв один з одним. Послідовність ремонту:

 1. Вимкніть електронний блок управління, висмикнувши шнур живлення та інші дроти.
 2. Згідно з інструкцією від сигналізації проведіть процедуру синхронізації заново.

Трапляються ситуації, коли ПО блоку управління «злітає». В цьому випадку доведеться перепрошивати ЕБУ в центрі обслуговування.

Несправність сигналізаційної системи

Будь-яка електронна апаратура має властивість ламатися з плином часу. На електроніку виробники встановлюють середній термін експлуатації . Для сигналізації хороших марок він становить близько 5-7 років. Для роботи 7 днів на тиждень, 24 години на добу і при будь-яких погодних умовах – досить непоганий термін.

Логічно, що через кілька років в роботі сигналізаційної системи трапляється все більшу кількість накладок. Допоможе в такій ситуації тільки покупка нової системи.

Від’єднаний провід антени в ЕБУ

Трапляються ситуації, що через недогляд «перекушують» антенний провід , що йде від блоку управління. Це згубно позначається на радіусі дії охоронної системи. Існують також автосигналізації з зовнішньою антеною. У такій системі пошкодження проводу антени загрожує абсолютною відсутністю зв’язку передавача з приймачем. Виправити це можна так:

 1. перевірте стан проводу антени, чи немає пошкоджень обплетення;
 2. при необхідності замініть антенний провід.

Якщо після даної маніпуляції сигналізація не реагує на брелок, доведеться поміняти антену.

Проблеми з електрикою машини

Якщо брелок не зв’язується з блоком управління, можливі пошкодження в проводці авто . Діагностувати подібну проблему самостійно досить складно, тому зверніться в хороший автосервіс.

Що робити, якщо сигналізація не реагує на брелок

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

Відкрити машину , якщо сигналка не реагує на брелок, можна звичайним ключем. Відкрийте двері, при цьому спрацює сигналізація. Потім вставте ключ в замок запалювання і поверніть його.

Натисніть кнопку «валет» потрібну кількість разів згідно з інструкцією для аварійного відключення. Ця кнопка секретна, розташовується на відстані близько півметра від блоку управління.

Запам’ятати її знаходження потрібно при установці охоронної системи.

Якщо ви не знаєте або забули, де вона знаходиться, і сигналізація продовжує пищати, зніміть клеми з акумулятора і знайдіть кнопку. Потім підключіть клеми і відразу ж натисніть секретну кнопку.

Ніколи нікому, крім працівника автосервісу, не повідомляйте місце розташування секретної кнопки «валет»!

 • Якщо все одно не працює ключ охоронної системи, подивіться поради в наступних відео.

Якщо Ваша сигналізація не реагує на брелок послідовність дій

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

Зате додає досвіду і впевненості в собі, коли вдається впоратися з проблемою своїми руками. Звичайно, не завжди все буває просто, коли не знаєш що робити. Процес зависання електронних приладів відомий багатьом. Особливо часто з ним стикаються власники різних гаджетів. Коли планшет або смартфон перест
аёт реагувати на керуючі команди. Вони не тікають з ним в ремонт. А знаючи, що робити, просто своїми руками перевантажують його цілком доступними діями.

Пристрій електронного захисту

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейУ першому наближенні будь-яка сигналізація являє собою комплекс взаємопов’язаних, електронних пристроїв. Несправність будь-який з них, безумовно, призводить до втрати призначеної тільки їй функції і в цілому вся автосигналізація перестає бути дієздатною. Перелік таких електронних вузлів виглядає найчастіше наступним чином:

 • дистанційний пульт управління – брелок. Являє собою мініатюрний мобільник. Його завдання відправити на прийомну антену автосигналізації кодований радіосигнал. Функції подачі керуючого сигналу може виконувати індивідуальна мітка (картка) водія, секретна кнопка «Валет», мобільний телефон, ключ запалювання;
  • він може бути виконаний як з дисплеєм, так і без нього;
  • він буває як з одностороннім, так і з двостороннім зв’язком;
  • з його допомогою, знаючи, як і що робити, можна вести програмування деяких функцій встановленої на машині сигналізації;
 • приймальна антена автосигналізації призначена для прийому і передачі, отриманих від брелока або мітки, шифрованих радіосигналів на центральне, електронний пристрій – іммобілайзер;
 • іммобілайзер сигналізації аналізує отриманий радіосигнал і в залежності від нього реагує прийняттям рішення про зняття автомобіля з охорони або про інші дії. Про прийняте рішення він повідомляє ЕБУ автомобіля, який приводить в дію блокують виконавчі механізми;
 • виконавчі, що блокують механізми і датчики сигналізації;
  • можуть бути як в контактному, так і в безконтактному виконанні;
  • кращі автомобільні сигналізації мають більше 12 зон охорони;
  • при несправності або порушення зони його охорони електронна схема автосигналізації буде реагувати негайно.

Важливо: крім перерахованих вузлів, непрямий вплив на працездатність сигналізації надаватимуть і різні джерела їх електроживлення. Це стандартні батарейки та акумулятори, своїми руками встановлюються в брелоки, індивідуальні мітки, маяки GPS / GSM-зв’язку. Навіть основний акумулятор автомобіля і той може виявитися причиною несправності всієї автосигналізації.

Як можна потрапити всередину якщо захист не реагує

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

Іншими словами первинною ланкою, задіють всю електронну мудрість автосигналізації, є керуючий, кодований сигнал брелока або мітки. У супутникових сигналізацій цей сигнал може надійти і від мобільного пристрою власника автосигналізації. І лише у виняткових випадках самому зняти машину з охорони, при відсутності інших можливостей, допоможе секретна кнопка «Валет». Правда, тільки потрапити в неї, а не скористатися нею.

Якщо немає ніякої реакції від захисту

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

 • простий ремонт своїми руками буде полягати в примітивній зміні елемента живлення всередині. Що робити зрозуміти не складно;
 • тут головне самому підібрати потрібну батарейку або «таблетку» з актуальних терміном придатності;
 • не переплутати при такому ремонті заявлену полярність;
 • при відсутності нової батарейки, в доступній для огляду близькості, можна самому спробувати реанімувати стару шляхом її легкої деформації;
 • працездатність брелока в цьому випадку можна перевірити за світінням його світлодіода і тим як реагує на брелок сама автосигналізація;
 • якщо попередній варіант ремонту брелока не дав позитивних результатів, то можна скористатися допоміжним брелоком без дисплея;
 • якщо сигналізація стала нормально реагувати на сигнал брелока, то ремонтом основного брелока можна буде самому зайнятися вдома в спокійній обстановці;
 • після його розтину для ремонту слід дуже уважно оглянути всі комутуючі проводочки. І особливо в районі елемента живлення;
 • при негативному результаті ремонту доведеться самому купувати новий брелок. Проблем з їх купівлею давно вже немає;
 •  аналогічний за складністю ремонт буде пов’язаний з можливістю усунення шкідливих перешкод. Навіть важко припустити наскільки їх може бути багато. Особливо якщо поруч знаходиться промисловий об’єкт, торговий або виставковий центр;
 • просто відкотити автомобіль в сторону навряд чи вдасться – спрацює автосигналізація з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками;
 • але ось скористатися функцією «Валет» автосигналізації буде цілком резонно. Аж до того що можна виконати необхідний ремонт в найближчому сервісі для сигналізацій.

Важливо: наявність запасних елементів живлення, а також додаткового брелока значно спростять життя власника машини в перерахованих вище випадках ремонту.

Паличка-виручалочка в екстрених випадках

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейУ цій чарівні палички, а швидше вже кнопочки є власне ім’я. Звуть її кнопка «Валет» і вона присутня в тому чи іншому вигляді у всіх автосигналізація. Без неї неможливо обійтися ні при якому ремонті. Вона завжди виручить у важку, безвихідну хвилину. Але вона так проста тільки для тих власників сигналізацій, хто знає, де її шукати і як вести ремонт. Це і є її головна загадка. Хто знає на неї відповідь, для того не існує несправності пов’язаної з втратою зв’язку брелока з автосигналізацією.

Процес ремонту буде виглядати досить просто:

 • штатним ключем відкривається водійські двері машини;
 • сигналізація всією потужністю своїх сирен і спалахами світловий ілюмінації висловлює своє незадоволення;
 • потрібно негайно вставити ключ в замок запалювання і призвести прописані в інструкції маніпуляції з кнопкою «Валет», ввівши, таким чином, секретний код;
 • автосигналізація відключиться і машина буде знята з охорони;
 • її можна заводити і їхати в сервісний центр для продовження ремонту і виконання процедури прописки брелоків;
 • дію сервісної функції буде діяти до виключення запалення, потім автомобіль буде знову взято сигналізацією під охорону;
 • якщо є навик і бажання попрацювати з технічною документацією, то можна спробувати прописати самому;
 • прописати одноразово можна не більше 4 штук.

Важливо: при ремонті автомобіля, що знаходиться в сервісному режимі «Валет», світлодіод сигналізації горить постійно, без миготіння.

Брелок автосигналізації будь-якої моделі, як всякий електронний прилад, вимагає до себе дбайливого ставлення. Будь-яке необдумане втручання в електронну схему брелока, з метою ремонту, може закінчитися плачевно.

Точно такі ж наслідки чекають його при падінні з висоти, попаданні під дощ або витікання всередину вмісту древньої батарейки. І вже тоді несправності брелока з подібними дефектами не врятує ніякий ремонт.

Тим більше своїми руками.

Чому сигналізація не реагує на брелок і що робити в таких випадках

Практично кожен автолюбитель стикався з ситуацією, коли при знятті / постановці на охорону автомобільна сигналізація не реагує на натискання кнопок брелока.

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

При цьому не звучить сигнал сирени, відсутня світлова індикація, не спрацьовує центральний замок, не проводиться постановка або зняття з охорони, тобто не виконується ніяка функція сигналізації. Розберемося в причинах і послідовності дій в такій ситуації.

Чому машина не реагує на брелок сигналізації і що робити, якщо таке сталося

До можливих причин відсутності реакції на натискання кнопок брелока відносяться:

1. Розряд елементів живлення брелока

Зазвичай про початок розряду його елементів живлення свідчить той факт, що радіус дії брелока поступово починає зменшуватися. Спершу сигналізація «не бачить» брелка, наприклад, з 30-ти метрів.

Якщо підійти до автомобіля ближче, сигналізація спрацьовує.

Потім це відстань поступово зменшується аж до того моменту, поки натискання кнопок брелока, піднесеного впритул до машини, що не буде впливати на управління режимами автомобіля.

Така ознака в точності відповідає ситуації розряду елемента живлення. У різні брелоки встановлюють різні типи елементів живлення. Як правило, це полуторавольтовимі, 3-х або 12-ти вольт батареї невеликих розмірів різних типів. Термін їх безперебійної роботи зазвичай не перевищує 1 року .

Зверніть увагу

Для того щоб їх замінити, необхідно розібрати брелок. З послідовністю його розбирання краще ознайомитися заздалегідь, так як безпосередньо в момент несправності під рукою може не виявитися ні інтернету, ні, тим більше, інструкції по експлуатації сигналізації.

Розібравши брелок, необхідно витягти елемент живлення з корпусу. Купити аналогічний можна в розташованих поблизу супермаркетах, АЗС (не завжди), автомагазинах.

Що робити, якщо ви перебуваєте за містом, наприклад, на рибалці? Можна спробувати зарядити елемент живлення від акумуляторної батареї автомобіля. Для цього необхідно зібрати просту схему.

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

Головне не переплутати полярності акумулятора і елементи живлення. Як лампочки підійде будь-яка салонна лампочка.

Підключення до клем АКБ слід проводити на час не більше 5-10 секунд невеликими порціями, так як маленький елемент живлення може миттєво перегрітися і навіть вибухнути. Тому таку операцію слід робити тільки в крайніх випадках!

Такий підзаряд, якщо він пройшов успішно, діє тільки на пару раз, покупку нової батарейки не треба відкладати.

Перед установкою нового елемента живлення необхідно перевірити, чи не розтікся чи електроліт несправного елемента живлення брелока всередині нього. Таке часто трапляється, особливо, при установці неякісної батарейки.

Якщо є сліди електроліту, необхідно ретельно промити, почистити і просушити нутрощі брелока. Для цього краще використовувати медичний спирт, але ні в якому разі не ацетон або інший агресивний розчинник : він може привести ваш брелок в непридатність.

Після установки нового елемента піатанія брелок має запрацювати. Для контролю за цим на багатьох брелоках на корпусі є сигнальний світлодіод, який сигналізує про натискання кнопок.

Що робити, якщо сигнальний світлодіод моргає, а сигналізація все одно не спрацьовує? Очевидно брелок «відв’язався» від головного блоку автосигналізації.

2. Брелок «відв’язався» від автосигналізації

Можливі причини такої ситуації:

 • заміна елемента живлення брелока;
 • збої харчування при знятті АКБ автомобіля;
 • програмні збої від електромагнітних завад;
 • неправильне перепрограмування функцій охоронного пристрою;
 • спроба несанкціонованого проникнення або зняття з охорони автомобіля, в тому числі, за допомогою електрошокерів або граббер сигналу (повторна «відв’язування» повинна навести на думку про можливу підготовку викрадення вашого автомобіля);
 • мабуть, найчастіша причина – «ні з того, ні з сього».

У разі «відв’язування» брелока на його корпусі буде моргати світлодіод, але сигналізація на натискання кнопок реагувати не буде. В першу чергу, необхідно спробувати управляти сигналізацією за допомогою другого брелока, якщо такий є. У будь-якому випадку, найкращим варіантом вирішення цієї проблеми є переподвязка брелока.

Наприклад, послідовність дій для брелока Cenmax-11d

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

буде

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідей

Для кожної моделі автомобільної сигналізації послідовність дій, сигналів повідомлень індивідуальні. Тому краще завчасно підготуватися до можливої ​​ситуації. Для цього достатньо сфотографувати відповідний абзац з інструкції по експлуатації в свій телефон про всяк випадок.

Якщо прив’язати брелок до сигналізації не виходить, можливо в нього потрапила волога (або витік з батарейки електроліт). Потрібно його розбирання і чищення.

3. Попадання води і сторонніх рідин

У чистому вигляді вода, наприклад дощова, не завдасть великих неприємностей. Якщо ж брелок впав в солоний придорожній сніг, який є відмінним електролітом, або впав у мінеральну воду або суп, звичайної просушкой на опалювальній батареї не обійтися.

Необхідно розібрати брелок, дістати головну плату, промити за допомогою спирту та м’якого пензлика (краще від акварельного набору), потім висушити, можна побутовим феном.

важливо

Якщо неприємності сталися з ЖК-брелоком, при недостатньому досвіді краще відмовитися від самостійних спроб вирішити проблему. Після потрапляння такого брелока в солону рідину необхідно відразу дістати з нього елемент живлення, щоб уникнути інших неприємностей (перегоряння доріжок, корозія, відмова мікросхем). Буде раціональніше віднести брелок фахівцям, ніж потім шукати аналог.

Попутний рада: якщо ви плануєте надовго залишити свій автомобіль в гаражі, де немає необхідності постановки на охорону, краще дістати батарейки з брелоків, щоб при їх розряді витік електроліт не нанесено шкоди.

4. Відвалився антенний провід в головному блоці сигналізації

Такі випадки бувають, коли хто-небудь копається під кермом, де зазвичай встановлюється головний блок автомобільної сигналізації. Антенка являє собою невеликий проводок зазвичай чорного кольору, просто бовтається, ні до чого не підключений. Він не знає людина може його просто відкусити бокорезами «для порядку». Радіус дії автосигналізації при цьому значно зменшується.

Є моделі автомобільних сигналізацій з великим радіусом дії, оснащені виносної антеною. Порушення антенного кабелю і харчування виносної антени можуть привести до повної втрати зв’язку між брелоком і головним блоком сигналізації. Якщо це сталося, необхідно перевірити цілісність антенного кабелю і, можливо, замінити виносну антену.

5. Знаходження машини в зоні сильних електромагнітних завад

У міських умовах існує висока ймовірність постановки на стоянку автомобіля поблизу потужних джерел електромагнітних завад, наприклад, базових станцій мобільних мереж.

В цьому випадку потужна перешкода може забивати радіоканал приймача сигналізації повністю, навіть якщо він 128-канальний.

Для того, щоб перевірити працездатність автосигналізації необхідно якимось чином «відтягнути» автомобіль подалі від джерела перешкод.

6. Несправність головного блоку охоронної сигналізації, приймача

Кожен електронний пристрій має певний імовірнісний термін експлуатації. Автомобільна сигналізація працює в 24-годинному режимі, вдень і вночі, в спеку і в холод. Не випадково, що середній термін її експлуатації складає приблизно 5 – 7 років. І це для хороших моделей.

Якщо автосигналізація через такий час починає давати збої, це цілком нормальна ситуація. У багатьох випадках раціональніше встановити нову сигналізацію або відмовитися від неї взагалі (автомобіль вже зносився, ймовірність викрадення зменшилася на порядок), ніж витрачати чималі гроші на її обслуговування і ремонт. Правильний демонтаж автосигналізації також коштує недешево.

Чому машина не реагує на брелок сигналізації? список відповідейРозбираємося які секретки на колеса краще встановлювати і чому.

Читайте статтю про схему підключення розетки фаркопа.

Робота віськомуфти вентилятора охолодження https://voditeliauto.ru/poleznaya-informaciya/to-i-remont/viskomufta-ventilyatora-princip-raboty.html, їх плюси і мінуси.

Відео – як прив’язати брелок до сигналізації:

Може зацікавити:

Сигналізація не реагує на брелок – як вирішити проблему?

Сигналізація являє собою одне з найважливіших охоронних пристрої транспортного засобу. Саме цей вузол може вберегти автомобіль від несанкціонованого проникнення або викрадення. Отже, воно завжди повинно знаходитися в справному та нормалізувати стан. Якщо ж виникають певні несправності, то їх слід негайно усунути. У більшості випадків автомобілісти по праву скаржаться на те, що їх сигналізація є дуже чутливою або надто слабкою до сприйняття впливу сторонніх елементів. Проте, бувають випадки, коли пристрій сигналізації перестають реагувати на брелок, за допомогою якого виконується управління даною системою.

1. Сигналізація не реагує

Існує кілька причин, за якими сигналізація може не реагувати на брелок пристрою. Першою і найпростішою причиною є і найпоширеніша – в брелоку села батарейка. Батарейки могли зміститися або сісти зі свого штатного місця. Слід згадати, коли автомобіліст в останній раз їх міняв на нові.

Про те, що батарейки прийшли в непридатність буде свідчити тьмяний світлодіод або тьмяніє екран.

Для поправки даної ситуації, потрібно просто переставити батарейку на нову, або ж, якщо немає батарейки зараз, а автомобіль потрібно закрити зараз, можна постукати старої батарейкою про твердий предмет, внаслідок чого невеликого заряду може вистачити для створення простої дії.

Другий поширеною причиною є розташування автомобіліста або автомобіля в зоні радіоперешкод. Досить часто радіохвилі заглушають біля режимних підприємств, аеропортів і закритих об’єктів. Так, може це відбуватися через досить потужного електромагнітного поля. Перешкоди можуть бути створені і великою кількістю автомобілів, розташованих в одному місці, як на парковках торгових центрів, так і в близь інкасаторських автомобілів. Слід спробувати піднести дуже близько до місця установки приймача системи брелок сигналізації, при цьому, натиснути на відповідну кнопку. Якщо ж це не допомогло, то потрібно відбуксирувати автомобіль на 100-200 метрів від цього місця і спробувати відкрити його там.

Крім того, виникла проблема може відбуватися через брак умов для передачі хвилі.

Так, можливим є той факт, що для зняття системи з охорони недостатнього напруги на автомобільному акумуляторі, який, як правило, є сів. Такі ж проблеми можуть виникати і при сильних заморозках.

З ладу можуть вийти і деякі передавачі, наприклад, від неодноразового натискання кнопок, коли це відбувається поза зоною покриття сигналу.

Згодом експлуатації зменшується радіус доступності брелка. Може трапитися так, що в несправність прийде антена прийому передавача, що встановлюється в автомобілі.

Порада

Крім того можуть бути допущені помилки безпосередньо при інсталяції сигналізації. Може бути й таке, що порушилася синхронізація пульта з автомобілем.

Це може означати те, що втрачено зв’язок брелка з блоком, внаслідок чого потрібно його перепрограмувати.

2. Автомобіль не знімається з сигналізації

Якщо система сигналізації не дає ніяких життєвих ознак, то може виникнути проблема, коли з основного блоку зникає програмне забезпечення. Внаслідок даної проблеми пристрій потрібно перепрошити, ніж успішно і займаються сервісні фірми, які дають можливість установки сигналізації. Найбільш неприємним моментом є вихід з ладу центрального блоку сигналізації. Трагічна новина це тому, що ремонту цей пристрій не підлягає, і потрібно буде його повністю замінити. Ознаки даної несправності прості:

 • – попередні робочі функції зникають;
 • – неадекватна реакція або взагалі її відсутність на команди брелока;
 • – мимовільні включення і виключення сирени.

Рідко, але все ж трапляється так, що з ладу виходить реле блокування двигуна. Якщо ж проблема в цьому, то автомобіль не зможе завестися.

Якщо автомобіліст знає толк в ремонті автомобіля, знає, де знаходиться реле, то можна самостійно відключити блокування, перемкнув необхідні контакти .

Але якщо автомобіліст не знає, про що йде вище мова, то краще нічого не робити самостійно, так як можна взагалі привести автомобіль в серйозну несправність, внаслідок чого може виникнути замикання і займання.

3. Часто спрацьовує сигналізація

Досить часто з ладу виходять реле і контакти. Найчастіше це дістається кнопками. Кнопки ці натискаються при закриванні капота, щоб сигналізація запам’ятала положення відкрите і закрите.

Так як ці контакти розташовуються в агресивному середовищі, часто в них потрапляє бруд і волога, внаслідок чого вони іржавіють і окислюються.

Так, пристрої будуть працювати некоректно, проблема ж таки зважиться звичайної заміною даних кнопок.

Важливо відзначити, що при безпосередній установці міг бути налаштований датчик удару на дуже високому рівні чутливості. Так, сигнал буде спрацьовувати від сильних поривів вітру. Внаслідок цього потрібно провести зміну параметрів чутливості. Крім того з експлуатації можуть вийти зовнішні похилі датчики, мікрохвильової датчик об’єму і датчик удару. Проблема такого роду може бути вирішувана лише під керівництвом досвідченого фахівця.

Крім цього досить часто виникають ситуації, коли транспортний засіб з успіхом ставиться на охорону, а ось при відкриванні свідчення брелка відрізняються від реальності, так як центральний замок закритий. Потрібно спочатку прислухатися, чи працює взагалі цей центральний замок.

У разі його справності потрібно провести перевірку запобіжників. У тому випадку, якщо запобіжники справні, то слід перевірити привід центрального замка, розташований в водійських дверей.

Може бути таке, що порушилася тяга до центрального замку від замка передньої лівої двері, що може бути досить поправимо і механічно зафіксовано.

Проблеми виникають і з сигналізацією тоді, коли вона зовсім не включається. Так, можна використовувати функцію аварійного відключення.

В автомобілі знаходиться спеціальна кнопка Valet, яка відповідає за сигналізацію автомобіля, за комунікацію безпосередньо з блоком керування даного пристрою, перепрограмування брелків, додавання нових функціональних складових.

Коли не відключається сигналізація, то за допомогою даної кнопки вводиться секретний код, розташований в інструкції при її установці. Кожен виробник даного пристрою вказує в інструкціях певну послідовність логічно пов’язаних дій, які дозволять виправити ситуацію і доїхати до сервісного центру.

Другий спосіб є народним і досить дієвим. Потрібно просто сидіти в машині з включеною сиреною і безліч разів поспіль натискати на кнопку розблокування на брелоку. У певний момент пристрій відгукнеться і знову запрацює. Це відбувається через те, що зв’язок в окремих випадках між блоком управління і брелоком розривається. Якщо постійно натискати на необхідну кнопку, то виникне певна радіохвиля, внаслідок чого контакт відновиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…