Комфортний мікроклімат в салоні будь-якого автомобіля підтримується за рахунок системи опалення або печі. Інший функцією цієї системи є запобігання запотівання і замерзання стекол. Центральним елементом грубки є радіатор. Будь-яка його несправність може привести до дуже неприємних наслідків, особливо в холодну пору року.

Функції, пристрій і принцип дії радіатора грубки

Радіатор (конвектор, теплообмінник) грубки – найважливіший вузол системи опалення салону будь-якого автомобіля. Піч забезпечує створення і підтримання комфортної для водія температури. Це особливо актуально в холодну пору року. Крім цього, обігрівач запобігає запотіванню автомобільних стекол.

Система опалення складається з наступних вузлів і деталей:

 • корпус;
 • радіатор пічки;
 • патрубки теплообмінника;
 • регулюючий кран;
 • вентилятор;
 • електромотор вентилятора;
 • повітроводи і розподільні заслінки.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Система опалення нагріває повітря яке надходить в салон.

Роль теплоносія виконує антифриз, що циркулює по системі охолодження. Коли силовий агрегат прогрітий і температура охолоджуючої рідини (ОЖ) досягає 50 ° C, її можна використовувати для обігріву салону.

Залежно від положення крана в радіатор надходить певна кількість гарячого тосола. Вентилятор направляє потік повітря з підкапотного простору в салон. Це повітря проходить через соти радіатора, отримуючи тепло від розігрітого антифризу.

Чим більше тосола проходить через теплообмінник, тим більше тепла передається повітрю. Потік розігрітій ОЖ в радіаторі можна регулювати краном.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Радіатор пічки Chevrolet Lanos має досить простий пристрій

Залежно від моделі авто температура повітря в салоні регулюється різними способами – регулювальним краном, швидкістю обертання вентилятора і положенням повітряних заслінок. Нагрітий повітряний потік регулюється і розподіляється за різними напрямками.

Направивши тепле повітря на лобове й передні бічні стекла, можна запобігти їх запотівання. За допомогою заслінок можна направити повітря в область ніг, обличчя і на певні місця бічних стекол. Обдув лобового скла також необхідний для створення злегка підвищеного тиску, щоб в салон не потрапляв пил і бруд з вулиці.

Таким чином для водія і пасажирів забезпечується максимально комфортний мікроклімат.

Особливості конструкції обігрівача кілька обмежують його роботу. Так, грубку не можна включати на холодному двигуні. Потрібно дочекатися нагріву ОЖ до 50-60 ° C.

В іншому випадку двигун буде прогріватися набагато довше, особливо в сильний мороз. Крім цього, через підвищену вологість в салоні почнуть пітніти скла. Тому в якості додаткових іноді встановлюють водні і повітряні обігрівачі.

Це залежить від конструктивних особливостей системи опалення конкретної моделі автомобіля.

Особливості системи опалення салону Chevrolet Lanos

Пристрій грубки Chevrolet Lanos схоже з більшістю опалювачів салону інших автомобілів. Її конструкція передбачає як незалежний, так і спільний з кондиціонером обігрів салону.

Радіатор встановлений під кожухом середній частині центральної панелі, розташованої між водієм і пасажиром.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

У Chevrolet Lanos радіатор грубки розташований під кожухом середній частині центральної панелі, розташованої між водієм і пасажиром

Регулюючий кран відсутній, тому при працюючому моторі антифриз постійно обігріває теплообмінник.

Пристрій і робота грубки

Система опалення Chevrolet Lanos включає наступні вузли.

 1. Заслінка, що розподіляє потік повітря в салон або на стекла.
 2. Верхня розподільна повітряна заслінка.
 3. Радіатор пічки.
 4. Повітряна заслінка, регулююча температуру повітряного потоку.
 5. Радіатор випарника кондиціонера.
 6. Вентилятор з електромотором.
 7. Заслінка зміни режиму подачі повітря (положення A – режим рециркуляції, B – подача повітря зовні).
 8. Нижня розподільна повітряна заслінка.
 9. Повітропровід обігрівача і кондиціонера.
 10. Патрубки обдування лобового скла.
 11. Канали обдування бічних стекол.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Система опалення салону Chevrolet Lanos може працювати а в різних режимах.

Кількість повітря, що надходить до теплообмінника, контролюється повітряної регулюючою заслінкою (4). Її положення визначає ту частину повітряного потоку, яка проходить в радіатор (3) і нагрівається.

Крім того, електромотор вентилятора (6) також має декілька режимів роботи, збільшуючи або зменшуючи інтенсивність повітряного потоку.

Змішуючись в певній пропорції, нагріте і прохолодне повітря створює комфортну для водія температуру.

Органи управління пічкою

Обігрівач керується такими перемикачами і регуляторами, розташованими на центральній панелі.

 1. Регулятор температури повітря, що поступає.
 2. Регулятор режимів роботи вентилятора.
 3. Рукоятка розподільника повітряних потоків.
 4. Кнопка вимикача електропідігріву заднього скла.
 5. Повзунок, керуючий заслінкою подачі свіжого повітря і рециркуляцією.
 6. Кнопка включення / виключення кондиціонера.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Комфортний мікроклімат в салоні встановлюється за допомогою шести регуляторів блоку управління

Режими роботи вентилятора вибираються незалежно від положень інших регуляторів. Заслінки регулюються за допомогою приєднаних до них тросів.

Діагностика та усунення несправностей

Оскільки всі елементи системи опалення взаємопов’язані, з’ясувати причину несправності іноді буває досить складно. Аналогічні симптоми можуть виникати з різних причин. У холодну пору року основною ознакою несправної роботи грубки є поганий обігрів – в салон надходить холодний або трохи тепле повітря. Це може відбуватися з таких причин.

 1. Несправність термостата охолоджуючої системи двигуна. В результаті антифриз не нагрівається до робочої температури. Це можна перевірити, не знімаючи термостата. Потрібно рукою доторкнутися шланг, що йде з виходу термостата до радіатора охолодження. Якщо після запуску холодного двигуна він починає відразу нагріватися, термостат не перекриває потік ОЖ, дозволяючи їй текти по великому колу через радіатор системи охолодження. При справному термостаті температура шланга повинна збільшуватися поступово до 70-80 ° C.
 2. Утворення всередині радіатора повітряної пробки, що утрудняє рух ОЖ. Радіатор пічки перестає нагріватися, при цьому часто включається вентилятор примусового охолодження основного радіатора. Позбутися від повітряної пробки досить просто. Потрібно зупинити автомобіль на будь-якому крутому підйомі або заїхати на естакаду під кутом від 30-35 ° C. Потім слід відкрити розширювальний бачок і на холостому ходу кілька разів різко натиснути на педаль акселератора. Якщо це не допомогло, радіатор, швидше за все, забитий брудом і відкладеннями.
 3. Закупорка каналів радіатора грубки. ОЖ протікає через радіатор з працею або зовсім не протікає. Ознакою цієї несправності є велика різниця температур вхідного і вихідного патрубків радіатора. Найчастіше така ситуація виникає при використанні неякісного тосола. Найпростіше в цьому випадку замінити радіатор. Однак його можна спробувати промити спеціальними хімічно агресивними розчинами або лимонною кислотою. Приготувати розчин лимонної кислоти нескладно. В 1 літрі теплої води розчиняється 400 г кислоти, потім додається ще 3 літри холодної води, і розчин заливається в радіатор.Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини саміРадіатор можна промити спеціальними хімічно активними речовинами або розчином лимонної кислоти
 4. Забивання сот радіатора листям, пухом і іншим сміттям з вулиці. Це не дозволяє повітряному потоку проходити через соти радіатора і нагріватися. При цьому температура вхідного і вихідного патрубків майже однакова. Проблему можна вирішити, повністю відкривши заслінки і помістивши у вхідний отвір для зовнішнього повітря шланг від пилососа. Створюється зворотна тяга, і видаляється сміття.
 5. Руйнування кріплення радіатора. При цьому утворюється щілина, через яку холодне повітря, минаючи радіатор, потрапляє в салон. Кріплення радіатора розроблено вкрай невдало. Він виготовлений із пластику, який через низьку якість і перепаду температур легко деформується. Щоб цього не сталося, кріплення радіатора слід посилити додатковими пристосуваннями.Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини саміТак як штатне кріплення радіатора розроблений вкрай невдало, він підсилюється додатковими дужками
 6. Порушення герметичності швів вентиляційного короба. В результаті в салон потрапляє холодне зовнішнє повітря. Вирішується проблема просто – шви заливаються будь-яким герметиком або закриваються ущільнювачем.Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини саміПри порушенні герметичності швів на стики центральної панелі наноситься герметик

Заміна радіатора грубки

Радіатор пічки – основна проблема некоректної роботи системи опалення салону Chevrolet Lanos. Найбільш простий спосіб вирішення цієї проблеми – заміна радіатора. Робота досить складна, трудомістка і дорога. Фахівці в автосервісі при заміні радіатора повністю розбирають торпедо в салоні.

Однак роботу можна виконати і своїми руками, не знімаючи торпедо. Для цього буде потрібно оглядова яма або естакада і наступні інструменти:

 • набір гайкових ключів і накидних головок;
 • хрестоподібна і шліцьова викрутки;
 • канцелярський ніж;
 • клей «Момент»;
 • качкодзьоби.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Для заміни радіатора потрібно стандартний набір слюсарних інструментів

Пристрій і кріплення корпусу печі не залежить від наявності в автомобілі кондиціонера. Тому для всіх моделей Chevrolet Lanos порядок заміни радіатора грубки однаковий.

 1. Автомобіль заганяється на оглядову яму (оптимальний варіант).
 2. Знімаються передні сидіння. Для цього під кожним з них відкручується по 4 болта.
 3. Під водійським сидінням від’єднується датчик ременя безпеки.
 4. Викручуються три самореза, і знімається пластиковий кожух КПП.
 5. Викручуються два самореза, і знімається кожух ручного гальма.Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини саміПри заміні радіатора грубки знімаються передні сидіння, пластикові кожухи МКПП і ручного гальма
 6. З оглядової ями знімається хомут кріплення тяги коробки передач.Для вилучення тяги управління КПП з оглядової ями необхідно зняти хомут
 7. Знімається патрубок, через який зливається конденсат від кондиціонера.Для вилучення механізму управління МКПП знімається патрубок для зливу конденсату
 8. Відкручуються чотири болта кріплення, і важіль КПП разом з тягою виймається з салону.Механізм управління коробкою передач можна витягти тільки з салону
 9. Відкручуються гайки і болти кріплення, і знімаються боковини, що з’єднують кожух центральної панелі з кузовом.Знімаються боковини, що з’єднують кожух центральної панелі з кузовом, і звільняється сам кожух
 10. Знімається нижня частина розподільника, що направляє повітряні потоки в область ніг. Для цього викручуються три самореза – два вгорі близько магнітоли і один знизу. Якщо заважає джгут, викруткою підтискаються вусики кліпси, і палять витягується з отвору.Нижня частина розподільника, що направляє повітряні потоки в область ніг, кріпиться трьома саморізами
 11. Демонтується нижня частина корпусу обігрівача, який кріпиться на 10 саморезах. Відкручуються тільки 8, оскільки 2 самореза вже викручені при знятті розподільника. Так як конструкцією такий варіант демонтажу не передбачений, знімати кожух в обмеженому просторі слід надзвичайно уважно і акуратно, щоб не пошкодити його.Для зняття нижньої частини корпусу печі, що закриває радіатор, откручиваются вісім саморізів
 12. Відкривається доступ до радіатора. Перед його зняттям необхідно злити з системи ОЖ і від’єднати патрубки, за якими антифриз надходить в радіатор.
 13. Радіатор звільняється від засувки, розташованої зовні. Крім цього, знімається скоба з тильного боку. Після цього радіатор можна вийняти.Щоб витягти радіатор грубки, потрібно від’єднати скобу і засувку
 14. Отримавши доступ до заслінки, яка регулює температуру, перевіряється її працездатність. Вона може не повністю перекривати потік холодного повітря при установці регулятора температури в максимальне положення. У цьому випадку на неї можна наклеїти ущільнювач або відрегулювати трос управління.Якщо заслінка в повному обсязі перекриває потік холодного повітря, на неї клеїться ущільнювач

Установка нового або промитого радіатора грубки проводиться в зворотному порядку.

Радіатор можна замінити і іншим способом. Для цього буде потрібно зняти і витягти з салону торпедо. Цю операцію можна зробити своїми силами за півгодини, не знімаючи передніх сидінь. Торпедо виймається з салону разом з корпусом печі, відкриваючи доступ до елементів системи опалення салону.

Для Chevrolet Lanos підійде радіатор грубки від моделі Chevrolet Sens, який має такі ж розміри. Можна придбати теплообмінники з стрічкової або пластинчастої системою охолоджувальних ребер.

Крім того, на ринку можна зустріти стрічково-пластинчасті збірні і трубчасто-стрічкові паяні алюмінієві радіатори таких виробників, як NISSENS, AVA, NRF, DAC, GROG, KMC з кількістю магістральних трубок від 16 до 22.

Вартість виробів може сильно відрізнятися в залежності від конструкції, якості виконання і виробника.

Зверніть увагу

Таким чином, відремонтувати і замінити радіатор грубки автомобіля Chevrolet Lanos, послідовно виконуючи інструкції професіоналів, досить просто. Буде потрібно лише вільний час і стандартний набір слюсарних інструментів.

Чому грубка «Ланоса» погано гріє?

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

What to do if bad warm stove for Daewoo Lanos

Що стосується довжини, то це 6 і 3 см відповідно. Погана герметичність Однією з найбільш частих причин низької температури в салоні автомобіля взимку є недостатня герметичність швів короба вентиляції.

До цього призводить пил, який осідає на випарнику, тим самим створюючи комфортне середовище проживання для того, щоб розмножувалися гнильні бактерії.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Досить часто власникам даної моделі доводиться з’ясовувати, чому погано гріє пічка Chevrolet Lanos. Спочатку, зазначимо: …

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Навіть в разі збігу міток, немає стовідсоткової гарантії того, що щілина відсутня. Набагато краще грубка буде працювати після кількох відкриттів термостата, адже до того моменту охолоджуюча рідина прогріється до 87 градусів Цельсія, а вентилятор основного радіатора почне іноді включатися. Може просто повітря подсосало.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Щоб вирішити цю проблему, повітроводи утеплюють будь-яким теплоізоляційним матеріалом наприклад, Сплен.

Особливо сильні нарікання на повернення на місце повітропроводів. Народні умільці розробили методику, що дозволяє обійтися мінімум демонтажу.

Грубка Сенс. Покращуємо тепловіддачу швидко і просто!

З боку моторного відсіку товста сталевий дріт обмотується довкола патрубків біля самого їх підстави і тягнеться донизу кузова біля правого з пасажирської сторони лонжерона – там фіксується картерной захист. Його передня частина приспускається вниз; Береться металева смужка краще алюмінієва 8 см в довжину, 1,5 – в ширину і 3 мм завтовшки.

Вона згинається на кшталт старої дверної ручки. Давайте спробуємо розібратися, в чому ж причини цієї проблеми, і як з ними боротися.

Погана герметичність Однією з найбільш частих причин низької температури в салоні автомобіля взимку є недостатня герметичність швів короба вентиляції.

Перевірити це досить просто: Якщо в окремих місцях відчуваємо холод, то можна бути впевненим в тому, що відбувається сильне охолодження салону холодним повітрям ззовні.

https://www.youtube.com/watch?v=rdnal9gvFeM

Вирішується проблема без особливих труднощів: У холодні періоди року його стінки охолоджуються до такої міри, що знижують температуру безпосередньо в салоні не гірше кондиціонера.

В ідеалі, ці роботи варто проводити вже після усунення проблем герметичності. Процес сам по собі нескладний, але вимагає підготовки у вигляді зняття панелі.

Можна, звичайно, спробувати уникнути цих труднощів, проте результат може виявитися невтішним і доведеться все переробляти заново.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Відсутність герметичності в самому радіаторі. Причиною того, що в Шевроле Ланос погано гріє пічка, може бути і дефект самого радіатора, а саме недостатня герметичність.

Особливо це стосується моделей, в яких вхідний і вихідний отвори розташовані з одного боку.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

У нормі їх повинна розділяти глуха перегородка, в іншому випадку повітря буде просто переходити з вхідного штуцера в виходить, не збільшуючи температуру самого радіатора.

Провести тест на таку поломку просто, але для цього необхідно зняти радіатор. Далі, перевернувши радіатор вгору штуцерами, заповнюємо його водою.

Після цього закриваємо штуцери, повертаємо радіатор в початкове положення і відкриваємо один з патрубків.

Шевроле ланос не гріє пічка: причини

Коли вся вода витече, відкриваємо другий патрубок. Якщо перегородка без дефектів, з другого штуцера витече ще достатня кількість води. У разі якщо герметичності немає, більше води практично не буде. Поліпшення системи охолодження Якщо ви усунули всі вищеописані моменти, але все одно грубка в Ланосі погано гріє, то необхідно перейти до поліпшення системи охолодження.

Відмінним рішенням буде перенесення термостата в шланг з подальшим забором охолоджуючої рідини на грубку прямо від нього.

Пошук по ремонту

Підводить сама конструкція кріплення радіатора грубки.

Високі температури, низька якість пластика і серйозне навантаження призводять до того, що фіксує скоба зношується, і радіатор потроху відламується від воздуховода.

Не важко уявити, що тоді через щілини в салон надходить холодне повітря. Розмір маленького штуцера повинен дорівнювати близько 10 мм. Що стосується довжини, то це 6 і 3 см відповідно.

Практика показує, що бореться з завоздушіванію можна і без установки машини на гірки – підійде і рівний майданчик. Це ж стосується і самого завоздушіванія – пробки не утворюються від струменя з системи підігріву колектора.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Тому різати патрубки не потрібно. Боятися повітряних пробок теж не потрібно. На тому, що встановлений в автомобілі, вказана його робоча температура вона становить 86 градусів.

Однак найчастіше він відкривається і пропускає антифриз значно раніше. Та тому, що температура охолоджуючої рідини ще не достатня, але вона пішла по двигуну через невелику щілину відкритого наполовину термостата.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Антифриз потрапляє на радіатор грубки непрогрітим. Це добре видно, коли машина ще тільки прогрівається і термостат відкривається вперше – подається повітря стає навіть холодніше. Повітроводи при зворотній збірці складно вставити на місця, з огляду на проведеного від температури пластика Має ж бути легке вирішення проблеми кріплення радіатора грубки.

Дуже швидкий і легкий спосіб закріпити назад на місце впав радіатор грубки, це вставити розпірки між радіатором і корпусом печі. Для цього, гарячим ножем вирізати з трьох сторін люк в нижньому корпусі воздуховода радіатора розміром 10 × 10 см і відігнути в низ підігріваючи пластик в місці вигину.

Повністю вирізати немає необхідності, інакше після вставки розпірок грубки, буде вкрай складно вставити на місце вирізаний пластик люка. Для хорошої роботи потрібно багато що переробити. Але для початку спробуй прогнати всю систему. Постав авто мордою вище і відкрий кришку бачка. Це все тому, що повне відкриття термостата відбувається при 86 С.

Отже, охолоджуюча рідина нормальної температури ще не пройшла по всьому двигуну, але відкриття термостата вже відбулося і потік охолоджуючої рідини пішов в невелику щілину ще до повного відкриття.

Саме тому виходить, що у Ланос грубка погано гріє, адже охолоджуюча рідина потрапляє на грубку недогріти.

Важливо

Така причина добре проявляється в момент підігріву двигуна, коли відбувається перше відкриття термостата, з дифузорів повітря дме холодніше, ніж раніше.

Набагато краще грубка буде працювати після кількох відкриттів термостата, адже до того моменту охолоджуюча рідина прогріється до 87 градусів Цельсія, а вентилятор основного радіатора почне іноді включатися. Щоб термостат не відкривався рано, можна встановити інший з позначкою 92 градуса Цельсія.

Холодний повітропровід

З ним двигун не перегріється, про це можна не турбуватися, тому що відкриватися термостат почне при градусах Цельсія. Будь-які термостати з часом починають відкриватися все раніше, далеко не доходячи до необхідної температури – відповідно, грубка починає гріти все менше і менше.

Часткове проходження холодного повітря повз пічного радіатора. При направленому заслінкою потоці повітря на радіатор або повз нього відбувається неповне перекриття напрямки, що призводить до часткового потрапляння холодного повітря в воздуховод, що знаходиться за радіатором недостатньо підігрітим.

Прохолодне повітря починає дути з дифузорів, так як холодний змішується з підігрітим. Відповідно до положення важеля визначається закриття заслінки.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Повітропровід, з якого він виходить, знаходиться в області бардачка з лівого боку. Дістатися до нього можна, але при цьому досить незручно. Для цього краще провести зняття бардачка.

Спочатку відзначається положення даного важеля на панелі управління кліматом при крайньому правому положенні перемикача, що регулює холод і тепло. Потім трос від’єднується від важеля, важіль притягається до упору на себе і порівнюється з відміткою. У разі їх розбіжності можна бути впевненими, що є наявність щілини.

Навіть в разі збігу міток, немає стовідсоткової гарантії того, що щілина відсутня. Вона може визначитися візуально, якщо зняти панель.

В такому випадку можливо, що стався упор заслінки кудись всередині воздуховода, що призвело до неповного перекриття.

Найчастіше заслінка може впиратися в перегородку, яка знаходиться під постійним навантаженням від скоби кріплення радіатора і тому зігнулася.

Також причиною того, що холодне повітря починає проходити повз радіатора може стати зруйноване кріплення радіатора.

Як виправити поганий обігрів грубки на Шевроле Ланос

З настанням холодів дуже часто на СТО механіки чують одну і ту ж проблему: грубка на Шевроле Ланос слабо гріє або не гріє зовсім. Відразу відзначимо, це одна з «хвороб» цього авто. Обігрівач на машині сконструйований не кращим чином. Навіть справна пічка гріє не зовсім так, як хотілося б. А все тому, що проектувався автомобіль не для суворої російської зими.

Отже, у вашому Шевроле Ланос пічка дує холодним повітрям, а ви мерзне і постійно відтирати скла, нервуєте. Звичайно, ситуація огидна, навіть небезпечна, і вимагає негайного виправлення.

Причин, чому на Шевроле Ланос не гріє пічка, досить багато. Розберемо найчастіші з них.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Почнемо з простого

За великим рахунком зовсім не важливо погано гріє пічка Ланоса або зовсім дме холодним повітрям. Наведемо причини недозволеною роботи обігрівача починаючи з найпростішої.

Не кидайтеся відразу шукати серйозні поломки, банально перевірте рівень антифризу в системі. Його може просто не вистачати. Долийте охолоджуючу рідину трохи вище середньої лінії. Перевірте роботу обігрівача.

Вийшов з ладу термостат

Друга причина, чому на Шевроле Ланос погано гріє пічка – це поломка термостата. Прилад цей досить тендітний і легко виходить з ладу.

Як розпізнати, що термостат зламаний? При прогрітому двигуні стрілка температури антифризу дуже повільно підніматиметься, не доходити до потрібного значення. Також помацайте патрубки, що з’єднують радіатор і термостат.

Вони будуть або дуже швидко нагріватися (хоча грубка, згідно датчикам, ще не прогріється), або залишаться холодними. Рішення тут тільки одне – заміна термостата.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Завоздушенность системи

Третій варіант поломки – повітря в системі. Діагностувати це теж просто. В цьому випадку в підкапотному просторі температура входить і виходить патрубків радіатора грубки сильно різниться. Часто включається вентилятор. Видалити повітря не складно.

Підніміться на гору (природно на машині, десь під кутом 30 градусів), зніміть пробку розширювального бачка і кілька разів натисніть на педаль газу до упору.

Майстри попереджають, що десь через рік повітря знову може накопичитися, тому виконуйте цю процедуру щоосені, аби не мерзнути взимку.

Може підводить радіатор?

Четверта причина – забитий радіатор. Можна спробувати промити канали. Найчастіше це роблять за допомогою помпи і ємності з розчином для промивання. У домашніх умовах це тепла лимонна кислота.

Як промити: зніміть патрубки радіатора грубки, підключіть помпу і виженете розчин по колу кілька разів. Допомагає, але не завжди. Справа може бути в самому радіаторі. Тоді його потрібно або ремонтувати, або, взагалі, міняти.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Зрив кріплення

П’ята причина найцікавіша. Підводить сама конструкція кріплення радіатора грубки.

Високі температури, низька якість пластика і серйозне навантаження призводять до того, що фіксує скоба зношується, і радіатор потроху відламується від воздуховода.

Не важко уявити, що тоді через щілини в салон надходить холодне повітря. Тут вже як ваша піч не буде намагатися, в салоні буде льодовик.

На СТО причину, чому слабо гріє пічка на Ланосі, зустрічають досить часто. Тому майстри радять не доводити до біди і заздалегідь додатково зафіксувати кріплення саморізами або гачками. Зауважимо, що робити все потрібно акуратно, щоб не зламати стільники. Тоді, якщо грубка на Ланосі стане слабо гріти, зриву кріплення можна буде вже не боятися.

Тепер ви знаєте практично всі можливі причини, через що слабо гріє пічка на Шевроле Ланос, і розбираєтеся не гірше експерта в тонкощах системи опалення цього автомобіля. Перевіривши всі зазначені в статті пункти до настання холодів, можна практично з 100% вірогідністю не боятися того, що ваша «ластівка» підведе вас взимку.

Чому На Шевроле Ланос Погано Гріє Піч

Чому Chevrolet Lanos працює погано? Виключити самі причини

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини саміДосить часто власники цієї моделі повинні з’ясувати, чому нагрівач Chevrolet Lanos погано нагрівається. Спочатку відзначимо: нагрівач працює відмінно, без будь-яких скарг з боку господаря. Однак, після сезону, проблеми, які зазвичай виявляються з початком холоду, починаються.

Змиритися з ними небезпечно не тільки з точки зору застуди (що, до речі, також неприємно і завжди в поганий час), але і з точки зору безпеки руху: вікна припускають, огляд немає, і їх постійне витирання відволікає від дороги, що загрожує ударами в внаслідок аварії. Необхідно терміново розібратися з нагрівачем, і я б хотів. без додаткових витрат. Перш за все, вам потрібно з’ясувати, що викликало його ненормальна поведінка.

Чому нагрівач не нагріває повітря Chevrolet Lanos і як усунути саботаж з її боку, ми розповімо вам пізніше.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Можливі 2 варіанти: Охолоджуюча рідина не отримує правильну температуру . Найчастішим винуватцем цього є термостат: він досить легко ламається.

Ідентифікація в цій якості не складає труднощів: по-перше, при прогрітому двигуні індикатор температури охолоджуючої рідини ліниво прослизає в потрібне місце, а потім зупиняється, перш ніж досягати потрібної позначки. По-друге, ви можете торкатися до труб, які з’єднують радіатор і термостат.

Якщо останнє не спрацьовує, вони або нагріваються майже миттєво (піч до 70 ° C, відповідно до інструментами, ще не нагрівається), або вона буде залишатися холодною. Ремонт тут може бути тільки одним: заміна термостата.

Чому не гріє пічка Lanos, Sens

Що робити якщо погано гріє пічка на Деу Ланос (DAEWOO LANOS)

Нещодавно я зіткнувся з проблемою. на моєму авто погано гріє пічка . З огляду на, що зима на носі. це досить.

Низький струм охолодження через радіатор . Він також визначається дотиком: вихідні та шланги подачі води мають гостру різницю температур (хоча це можна спостерігати і з інших причин).

Одним з факторів, що викликають падіння тиску охолоджуючої рідини в системі, є блокування каналів. В цьому випадку ви можете спробувати обполоснути радіатор. Найпростіший спосіб видалення сопел, під’єднання насоса, і з ковшем промивний розчин ганяється по колу.

Порада

Якщо справа не в забитих каналах, а безпосередньо в радіаторі, його потрібно буде відремонтувати або змінити.

Повітряне охолодження радіатора також може ускладнити циркуляцію охолоджуючої рідини. він не може прорватися через повітряну пробку. Симптоми. як в попередньому абзаці. Це найбільш просто: запустіть свій Chevrolet Lanos на пагорб, щоб ніс скручувався принаймні на 20 °, кілька разів скручуйте пробку з розширювального бака і газу. пробка повинна зникнути.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Ймовірно, тільки ця модель має тенденцію до обриву кріплення радіатора, який представляє собою затиск, притискаючи його до каналу.

Після такого появи з’являються щілини, і холодне зовнішнє повітря починає розпускатися у внутрішній простір, обходячи нагрітий радіатор.

Ви можете перевірити припущення, помішуючи труби радіатора під капотом. вони повинні бути нерухомими, інакше у вас є зазначена ситуація.

Компанія Chevrolet ліквідує аварійні накази, щоб стріляти з торпеди. Однак багато власників скаржаться: такі дії, крім того, що вони трудомісткі самі по собі, часто призводять до проблем зі зворотним установкою віддалених елементів. Особливо сильні скарги на повернення на місце повітропроводів. Народні майстри розробили техніку, яка дозволяє мінімально демонтувати.

 • З моторного відсіку товста сталевий дріт обгорнута навколо сопел близько їх підстави і простягається вниз вздовж правого (з боку пасажира) штанги. там закріплений картер. При витягуванні сопел вниз сама піч рухається вгору;
 • Корпус між передніми сидіннями знятий;
 • Хрестова викрутка з «сім’ю» голівкою угвинчується в 3 гвинта, знижується нижня розподільна кришка, яка відповідає за перенаправлення теплого повітря в ніжки;
 • Зніміть 6 болтів, що утримують нижню шухляду. Його передня частина опускається вниз;

Що робити, якщо не гріє пічка Chevrolet Lanos?

На відміну від інших марок бюджетного сегмента, Шевроле Ланос оснащений автономною системою опалення. Обігрів лобового скла і салону потоком теплого повітря спільно з системою кондиціонування. Така конструкція має переваги і недоліки. Поетапно розглянемо, чому погано гріє пічка на Шевроле Ланос.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Принцип роботи

Штатний опалювач Ланос знаходиться в центральній частині передньої консолі автомобіля. У процесі циркуляції подається прогріте повітря з радіатора обігріву. Щоб ефективність була максимальною, система опалення салону Шевроле Ланос належна бути герметичною, без пошкоджень. Опалення починається з запуском двигуна автомобіля. Теплообмінник і випарник встановлені в одному блоці.

Водій активує важіль управління, регулює швидкісний і температурний показники. Потік повітря заданого градуси надходить для обігріву по каналах і дефлекторам.

Елементи системи опалення

 1. Радіатор: прогріває повітряний потік шляхом циркуляції всередині теплообмінника рідини системи охолодження.
 2. Електричний привід – нагнітач: здійснює забір повітряного потоку в салон автомобіля. Іноді його називають крильчатка, моторчик.Попередньо регулятор дозволяє механічним способом вибирати оптимальне положення, кількість обертів.
 3. Заслінка обігрівача: регулятор величини повітряного потоку, з його допомогою підвищуємо або знижуємо градус повітря всередині салону.
 4. Розподільні регулятори: коректують обдув конкретної області або салону в цілому.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Пристрій обігрівача Шевроле Ланос

Причини поганого обігріву

Автовласники Шевроле Ланос іноді стикаються з тим, що пічка дує холодним повітрям. Причини такого «поведінки» різні. Щоб коректно ідентифікувати, потрібно досвід в обслуговуванні технічного засобу. В іншому випадку, ризикуєте завдати шкоди непрофесійним втручанням. Відвідайте СТО для проведення профілактичних заходів.

Поширені причини:

 • перегорання відповідального запобіжника: електричний двигун не запускається, струм не надходить;
 • повітряна пробка в системі: створюється перешкода природної циркуляції антифризу по каналах. Теплообмінник недоотримує необхідну температуру, повітряний потік не прогрівається тому грубка Ланос слабо гріє;
 • обрив штатних кріплень радіатора: причина як в механічному пошкодженні, аварії, зіткнення, так і природний фактор. Моделі Ланос після 2000 року випуску «наділені» подібним шлюбом. Радіатор зміщується в бік, основний потік проходить повз сот, тому пічка гріє погано. Потрібно оперативний ремонт печі Ланос і радіатора системи охолодження;
 • засмічення каналів подачі антифризу: не слід розуміти слово «сміття» природно. Стосовно до автомобілів мова йде про осаді, наявності сторонніх домішок в складі рідини. Неякісне виготовлення або природне старіння призводить до утворення осідання, помутніння. Велика кількість «сміття» сприяє утворенню згустків, що перекривають канали подачі і циркуляції тосола;
 • обрив механічного троса: остання, але найбільш поширена несправність по якій грубка не працює. Мінус конструкції системи опалення у Шевроле Ланос – відсутність автономного крана, який би перекривав централізовану подачу охолоджуючої рідини в опалювач. Систематичний контакт з гарячим антифризом накладає негативний відбиток на термін експлуатації. Внаслідок освіти скам’янілостей, хід троса обмежений, і він рветься під впливом зусилля.

Як вирішити проблему поганого обігріву

Якщо піч Шевроле Ланос не гріє, то усунути дефект можна двома способами: звернувшись в майстерню або самостійно зробити доопрацювання грубки Ланос своїми руками. Кожен власник вибирає способи ремонту грубки виходячи з фінансових можливостей і наявності вільного часу.

Алгоритм устранения неисправности

 1. Автомобиль находится в транспортном положении, открываем капот, проверяем уровень антифриза в системе охлаждения. При необходимости доливаем к отметке «Мах».
 2. Запускаем мотор, активируем рычаг отопителя, проверяем равномерность поступления тепла по каналам (шлангам).
 3. Начинаем от верхнего контура подачи радиатора, постепенно переходим в салон. Если шланги равномерно тёплые, нет холодных отрезков, то засорён радиатор отопителя, он нуждается в чистке. Демонтировать радиатор можно без разбора торпеды. Снимаем кулису коробки передач и центральный тоннель.Промываем изделие, устанавливаем в обратной последовательности.
 4. Если не запускается моторчик: проверяем целостность предохранителя в блоке. Заменить его новым не составит проблемы. Превышение допустимой силы тока способствовало перегоранию.
 5. Найгірший варіант – обрив троса заслінки печі: крім як повного демонтажу і розбору, рекомендувати нічого.

Процес заміни троса

 • знімаємо пластмасову накладку на центральній частині торпеди, в області магнітоли;
 • акуратно витягаємо вставку з полімерного матеріалу, на якій встановлені механічні важелі регулятора грубки;
 • з внутрішньої сторони знімаємо наконечник троса з місця кріплення. Аналогічну процедуру проводимо в нижній частині пічного обігрівача, біля заслінки. Це незручно, але зняти можна;
 • витягуємо пошкоджений трос, заводимо новий, збираємо у зворотній послідовності.

Візуально діагностуємо суміжні деталі і механізми на предмет пошкоджень. При необхідності замінюємо новими запчастинами.
Ось такої нескладної профілактикою відновлюємо працездатність пічного опалення. Не забувайте вчасно проводити технічний огляд автомобіля, це подовжує термін його експлуатації.

(Поки оцінок немає)
Завантаження …

Не гріє пічка шевроле ланос: що робити?

Чи не гріє пічка шевроле ланос – проблема досить поширена, і практично кожен автомобіліст володіє однією машиною протягом довгих років, обов’язково стикався з тим, що грубка початку погано гріти.

Шевроле ланос не гріє пічка: причини

Найпростіша причина, по якій грубка шевроле ланос слабо гріє – вихід з ладу вентилятора через те, що перегорів запобіжник. Таким же чином з ладу може вийти і вимикач електродвигуна. Все що потрібно зробити в даному випадку – поміняти запобіжник, який відповідає за електродвигун або вентилятор. Коштують вони копійки, а змінюються самостійно протягом трьох хвилин.

Ще одна поширена причина, чому на шевроле ланос погано гріє пічка – завоздушіваніе системи охолодження. В результаті цього антифриз погано циркулює по системі, а теплообмінник недостатньо сильно нагрівається. Для того, щоб зрозуміти в цьому причина чи ні, потрібно помацати шланги на вході і виході з опалювальної системи. Перебувати все це справа під капотом, в моторному відсіку.

Якщо обидві трубки холодні, потрібно усунути проблему. Робиться це вкрай просто. Досить відкрити кришку розширювального бачка, потім зробити так, щоб машина стояла під кутом (на підйомі якомусь, передом вгору) і пару хвилин потримати двигун на середніх оборотах (на нейтральній передачі). У підсумку через відкритий розширювальний бачок вийде все повітря, який знаходився в системі.

Все одно погано гріє пічка шевроле ланос. Що робити?

Якщо поради, описані вище вам не допомогли, є ймовірність що причиною того, що перестала гріти пічка шевроле ланос може бути зміщення радіатора. У автомобілів, випущених з 2004 року, часто ламаються фіксатори кріплення радіатора грубки. У підсумку його трохи перекошує, і основна маса теплого повітря просто проходить повз нього.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Радіатор пічки Шевроле Ланос

Вторая более сложная поломка — засорение радиатора. Это встречается в старых автомобилях, в которых данный радиатор никогда не менялся. Здесь только один выход — замена радиатора.

Плохо греет печка шевроле ланос видео:

Почему не греет печка в Lanos?

Проблема, которая может проявиться со временем в любом автомобиле – «печка» дует холодным или чуть теплым воздухом. Многие причины типичны для всех моделей, а некоторые специфичны именно для печки Lanos. Знание их поможет предпринять правильные первые шаги к решению проблемы отопления салона.

Одна из главных причин, почему не работает печка, является неисправность самого радиатора печки.

Как правило, заводские радиаторы печки гарантированно служат до 5 лет (столько, сколько производитель дает гарантии на новые автомобили Lanos.

Далі вже можливі різні повороти подій: перебіг, проблема з трубками, втрачається тепловіддача і т.д.

 • Автомобільний Блог по ремонту автомобілів Деу і Шевроле ЗАЗ-ШОП описує найпопулярніші проблеми які є у Деу Ланос та способи їх вирішення.
 • Якщо стало питання по заміні радіатора грубки то ми рекомендуємо скористатися цими рекомендаціями:
 • «Як замінити радіатор грубки на Деу Ланос не знімаючи торпедо »
 • Найпростіше, що може бути – це відмова вентилятора внаслідок перегоряння запобіжника, виходу з ладу вимикача, електродвигуна або порушення контакту в проводці.
 • Ще одна причина – завоздушіваніе (від чого – тема окремої публікації) системи охолодження, через що порушується циркуляція антифризу і відповідно, має місце недогрев теплообмінника опалювача.

Зрозуміти, чи так це, можна, помацавши шланги на вході і виході в обігрівач в моторному відсіку. Питання можна вирішити самостійно.

Потрібно відкрити пробку розширювального бачка, виїхати передком машини на піднесення (насип дороги, пандус оглядового естакади) і дати двигуну протягом декількох хвилин попрацювати на середніх оборотах.

Перебіг рідини вижене повітряну пробку через відкритий розширювальний бачок – в салоні навіть буде чутно характерне булькання. Справа в тому, що у Lanos радіатор опалення розташований під нахилом до горизонталі, і щоб підняти повітряну пробку в найвищу точку радіатора, його потрібно нахилити разом з машиною.

Зверніть увагу

Більш складна проблема – зміщення радіатора опалювача в каналі воздуховода. В автомобілях випуску другої половини «нульових» років трапляється обрив фіксаторів, що кріплять радіатор «грубки». Внаслідок чого він перекошується і дозволяє основній масі повітря проходити повз себе, тобто залишатися холодним.

Щоб повернути радіатор на місце, офіційно потрібно знімати торпедо, але багато майстрів вміють обходитися без цього, добираючись до радіатора «грубки» через низ.

Діагностувати цю несправність (з певним ступенем імовірності) допоможе та ж пара шлангів, що постачають обігрівач гарячим антифризом: якщо обидва гарячі, а повітря в салоні холодний – значить, радіатор міг зміститися.

Чому погано гріє пічка chevrolet lanos? Усуваємо причини самі

Ще одна причина відмови грубки в «Ланосі» – засмічення каналів радіатора. Це можливо в першу чергу на старих автомобілях, в системі охолодження яких можуть бути різного роду опади, оксиди і просто сміття. Якщо підвідний шланг радіатора грубки гарячий, а відвідний холодний – швидше за все, це саме той випадок.

Радикальне рішення – заміна радіатора (він коштує 600-1000 грн. В залежності від якості). Іноді частково допомагає компромісний варіант – продування радіатора стисненим повітрям або промивка водою під тиском, причому з різних напрямках.

100-відсотково ефективність опалення таким чином відновити навряд чи вдасться, але для українських зим цей варіант може виявитися цілком прийнятним.

Нарешті, найпростіший випадок неефективну роботу обігрівача в «Ланосі» – обрив троса управління заслінками. Тонкість в тому, що як і у більшості сучасних автомобілів, у «Ланоса» немає крана опалювача.

Тобто радіатор його «грубки» весь час гарячий і подача гарячого повітря в салон активується за рахунок заслінок в повітроводах. Заміна тросів проводиться з салону і це в общем-то нескладна операція.

Одним словом, причин відмови обігрівача чимало – але і шляхи вирішення завжди є. Чи не Мерзни!

Погано гріє пічка в Ланосі

Напевно кожному власнику Шевроле або Деу Ланос прекрасно відомі проблеми з обігрівачем. Піч в Ланосі працює досить посередньо, а просто кажучи – дуже погано гріє або не гріє зовсім.

Аналогічні проблеми були і у Нексиі, а втім, вони є і зараз. Що ж, виробники мабуть не навчилися на минулих помилках, або просто не захотіли їх усувати. І допрацьовувати грубку Ланоса доводиться, звичайно ж, власнику автомобіля.

Але що поробиш – бюджетний автомобіль, а тепла хочеться!

У мережі існує безліч обговорень на тему доопрацювання грубки Ланоса і, так би мовити, добування з неї тепла. Однак новоспеченому власникові Ланоса дуже складно знайти всю необхідну інформацію в мережі, так як на це потрібно витратити тижні пошуків і кілька днів дебатів на різних форумах. І тому, ми вважали за необхідне створити об’єднаний FAQ з доопрацювання грубки Ланоса.

Доробки обігрівача (пічки) Ланоса

Для того щоб обігрівач Ланоса почав гріти як годиться, необхідно виконати певний комплекс заходів, який може включати в себе наступні пункти:

 • проклейка заслінки тепло / холод;
 • доробка кріплення радіатора опалювача;
 • установка «гарячого» термостата на 92 градуси в штатне місце;
 • установка виносного термостата;
 • перестановка місцями шлангів обратки розширювача і радіатора отопітеля;
 • установка жиклера в обратку обігріву дроселя;
 • утеплення підкапотного простору (моторного відсіку);
 • утеплення салону;
 • промивка системи охолодження;
 • промивка радіатора опалювача;
 • установка електричної помпи від ГАЗелі.

Виконавши певний комплекс заходів, від грубки Ланоса можна домогтися тепла. Багато з наведених заходів не потребують великих грошових витрат, однак багато з них вимагають великих фізичних зусиль. Що ж, так би мовити: «любиш кататися – люби і саночки возити»!

Пам’ятайте, якщо вам кажуть, що грубка в Ланосі слабка і не призначена для російської експлуатації, то це не так. Якщо дуже сильно захотіти і докласти певних зусиль, то пічка буде вас зігрівати в будь-які морози.

Перед тим як приймати будь-які заходи, радимо вам обзавестися точним термометром і зробити виміри температури в центральному дефлектори обігрівача. Вимірювання необхідно проводити при наступних умовах:

 • регулятор розподілу потоків в положенні «в обличчя»;
 • регулятор швидкості вентилятора обігрівача у другій позиції (2 швидкість);
 • забір повітря з вулиці;
 • автомобіль прогрітий до робочої температури.

Як свідчить інструкція з експлуатації, показання повинні відповідати наступній таблиці:

Температура повітря на вулиці Температура повітря на виході центрального дефлектора
-18 градусів 54 градуса
-4 градуси 59 градусів
10 градусів 64 градуса

Дані значення слід розуміти не як еталонні, а як мінімально допустимі. У реальності можна домогтися більшої температури з дефлекторів.

Якщо ви провели вимірювання і результати не дотягують навіть до мінімуму, наведеного в таблиці, то з обігрівачем безумовно щось трапилося і необхідно вживати заходів.

На жаль, дізнатися причину недостатньої ефективності обігрівача Ланоса досить складно. Для виявлення причини необхідно вживати заходів з вищенаведеного комплексу дій.

Однак ми щиро сподіваємося, що дана проблема обійшла вас стороною і все, що тут написано вам не знадобиться!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…