Піч є одним з найбільш примхливих вузлів автомобіля «Деу Нексія». Знання алгоритму діагностики та усунення несправностей обігрівача дозволить уникнути неприємних ситуацій в холодну пору року.

Пристрій грубки автомобіля «Деу Нексія»

Піч дозволяє створити в салоні будь-якого автомобіля комфортний для водія мікроклімат. Крім цього, вона обігріває скла, звільняючи їх від криги або інею. Все це особливо актуально в холодну пору року.

Важливою умовою роботи грубки на «Деу Нексія» вважається прогрітий до штатної температури силовий агрегат. Піч починає добре гріти тільки після того, як прогрілося мотор.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Блок управління пічкою знаходиться на центральній панелі салону

Система опалення салону складається з наступних частин:

 1. Радіатор (теплообмінник). Він прогріває повітря і обдуває скла з боку салону. Збільшення температури повітря здійснюється за рахунок обміну тепла між стінками радіатора і Нагрівшись антифризом, який надходить від двигуна.
 2. Нагнетатель (вентилятор). Нагнетатель є електричний мотор з обертовими лопатями. Зміна швидкості обертання дозволяє регулювати потік надходить від грубки повітря, робити його більш-менш інтенсивним.
 3. Заслінка терморегулятора. Вона дозволяє водієві регулювати роботу нагнітача. Заслінка контролює всі повітряні потоки, що проходять через радіатор, дозволяючи міняти температурний режим в салоні. Пристрій розташовується в загальній конструкції печі.
 4. Виконавчий елемент. Цей вузол являє собою пластиковий важіль, який керує потоком повітря. У процесі роботи він відкриває або закриває теплову магістраль радіатора і направляє потоки повітря в різні зони салону (обдування скла, зона ніг, задня частина і т. П.).
 5. Шланги та магістралі. За ним примусово циркулює нагріта двигуном охолоджуюча рідина, що є основним джерелом тепла для грубки.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Типова схема дозволяє зрозуміти, як працює радіатор опалення

Електродвигун пічки автомобіля «Деу Нексія» має циліндричну форму і пластиково-металевий корпус. Його технічні характеристики такі:

 • номінальна напруга – 12 В;
 • сила струму – не більше 20 А;
 • швидкість роботи крильчатки – 3600 об / хв;
 • діаметр крильчатки – 140 мм;
 • висота лопатей – 68 мм;
 • тип вентилятора – відцентровий.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Електродвигун покликаний забезпечувати нормальний режим роботи печі в будь-яких умовах

Вакуумний перемикач грубки – це пристрій керування заслінками. Водій з салону може встановити комфортний для себе режим роботи печі, пересуваючи важелі на блоці управління. Якщо ж не вдається направити потік повітря в потрібну область салону, потрібно провести невеликий ремонт.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Управління режимами обігріву здійснюється перемикачем з салону

Загальна вентилювання салону здійснюється через повітрозабірник, який розташовується в зоні лобового скла «Деу Нексія». Повітрозабірник приймає потрібну кількість повітря, подає його в вузли грубки – там він прогрівається і надходить в салон.

Особливості роботи грубки автомобіля «Деу Нексія» в режимі рециркуляції

Автовласники знають, що довго експлуатувати автомобіль «Деу Нексія» з пічкою, яка працює в режимі рециркуляції, не можна – в салоні може сильно збільшитися концентрація вуглекислого газу. Тому рекомендується використовувати цей режим тільки при перетині місцевості з сильними запахами (звалища, пожежі і т. П.).

Також не рекомендується включати рециркуляцію в зимовий час, так як на склі почне швидко накопичуватися і замерзати конденсат. Це сильно ускладнить водієві огляд.

Основні несправності грубки

Вихід з ладу печі може привести до неприємних для водія наслідків. Найбільш сильно це відчувається в холодну пору року. При виникненні такої ситуації спочатку необхідно точно діагностувати причину несправності.

Піч слабо нагріває повітря

На приводі заслінки може з’явитися люфт. При цьому грубка буде працювати в штатному режимі, але через люфту заслінка почне прогинатися під власною вагою, утворюючи щілину. Через цю щілину в салон почне надходити холодне повітря, знижуючи температуру в салоні.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Якщо піч слабо нагріває повітря, потрібно відрегулювати заслінки

Ця несправність обумовлена ​​конструктивними особливостями будови печі і місцем розташування заслінки.

Заслінка встановлена ​​безпосередньо перед радіатором обігрівача і для вільного проходу холодного повітря до радіатора повинна бути завжди в піднесеному становищі.

Якщо тросовий привід ослаб, вона змінює своє початкове положення, і холодне повітря починає надходити не до радіатора, а в салон.

Виправити цю неполадку досить легко: потрібно загерметизувати щілину в роботі заслінки, щоб потоки холодного повітря не надходили в салон через грубку. Більш докладні інструкції будуть приведені нижче.

Піч працює, але не направляє потік повітря в ноги

Іноді грубка починає працювати дивно. Вона нормально нагріває повітря, але не дозволяє направити повітряні потоки в нижню частину салону. Проблема знову-таки криється в заслінці, привід якої не дозволяє важеля відкривати позицію «в ноги». В цьому випадку доведеться знімати центральну панель машини і налаштовувати тросовий механізм.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Проблема неможливості включення режиму «в ноги» вирішується регулюванням або ремонтом приводу заслінок

Піч не працює

Існують дві причини виходу з ладу печі автомобіля «Деу Нексія»:

 • вийшов з ладу електродвигун;
 • в радіаторі утворилася повітряна пробка.

Спочатку потрібно переконатися в тому, що в системі немає зайвого повітря.

Для цього буде потрібно відкрити капот і на прогрітому двигуні руками помацати патрубок подачі антифризу, підключений до радіатора, і шланг дросельної заслінки.

Якщо один з них набагато холодніше іншого, то в радіаторі утворилася повітряна пробка, яку можна видалити за 5 хвилин. Для цього потрібно виконати наступні дії:

 1. Викрутити кришку з розширювального бачка.
 2. Завести мотор.
 3. Для випуску повітря з системи кілька разів сильно і різко натиснути на педаль акселератора.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Викрутивши кришку бачка і різко натиснувши на педаль газу, можна звільнити систему від повітряної пробки

Якщо ж повітряної пробки не виявлено, швидше за все, доведеться міняти електродвигун. Робота ця не надто складна, але вимагає максимальної концентрації.

Розташування запобіжника грубки

Іноді може перегоріти запобіжник грубки. На відміну від більшості автомобілів, блок запобіжників на «Деу Нексія» розташований не в підкапотному просторі, а в салоні. Запобіжник грубки має червоний колір і знаходиться в монтажному блоці в панелі приладів. Для його заміни потрібно:

 1. Зліва від керма знайти нішу блоку запобіжників.
 2. Зняти кришку з блоку.
 3. Використовуючи інформацію про призначення кожного елемента на внутрішній стороні кришки, знайти червоний запобіжник номіналом 10А і витягнути його щипцями для огляду.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

На кришці блоку розміщена докладна схема розташування запобіжників

Таблиця: призначення запобіжників автомобіля «Деу Нексія»

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Схема наочно демонструє розташування запобіжників авто

Демонтаж блоку управління пічкою

Блоком керування грубкою в салоні називається панель з важелями і перемикачами, розташована на центральній консолі. При демонтажі грубки потрібно її зняти. Це можна зробити за кілька хвилин, виконавши наступні операції:

 1. Відігнути фіксатори кріплення облицювання на центральній консолі.Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломитьДля зняття облицювання потрібно відігнути фіксатори її кріплення на центральній консолі
 2. Зняти облицювання.Після ослаблення фіксаторів облицювання легко знімається
 3. Від’єднати трос приводу під торпедою з боку пасажирського сидіння.
 4. Викрутити гвинт кріплення хрестової викруткою.
 5. Зняти стопорне кільце.
 6. Зняти приводний трос заслінки.
 7. Підчепити викруткою блок керування грубкою з кожного боку і акуратно висунути пристрій на себе для отщёлківанія фіксаторів.Після отщёлківанія фіксаторів блок керування грубкою витягується
 8. Зняти з блоку вакуумні магістралі.
 9. Витягнути трос крана грубки і від’єднати його.
 10. Роз’єднати живильну клему.Від блоку управління пічкою потрібно від’єднати всі магістралі і тросик
 11. Витягнути блок управління на себе сильніше. Переконавшись, що не залишилося ніяких підключень, зняти блок.

Відео: демонтаж блоку управління пічкою

Регулювання заслінок грубки

Іноді заслінка не може повністю перекрити подачу холодного повітря. Відбувається змішання потоків холодного і гарячого повітря, і температура в салоні знижується. Регулювання заслінок здійснюється досить просто. Для цього необхідно:

 1. Зняти блок керування грубкою.
 2. Дістатися до радіатора.Радіатор пічки є основним джерелом тепла
 3. Головкою або тріскачкою на 7 відкрутити від радіатора три болта по краях.Для зняття радіатора грубки використовують тріскачку на 7
 4. Чи не отсоединяя дроти і патрубки, трохи опустити радіатор, забезпечивши доступ до заслінкам.
 5. Повернути заслінку руками спочатку в одному напрямку (холодне повітря), потім в іншому (гаряче повітря) і знайти щілину між цими положеннями.
 6. Усунути зазор за допомогою герметика або гумового ущільнювача для дверей.
 7. Відрегулювати (підтягти) приводний трос заслінки.При утворенні щілини тросик заслінки печі потрібно підтягнути

Доопрацювання грубки автомобіля «Деу Нексія»

Народні умільці придумали схему, яка робить роботу грубки більш ефективною. Вона передбачає повернення антифризу з радіатора не в розширювальний бачок, а в його патрубок. Це, в свою чергу, дозволяє більш ефективно використовувати тепло антифризу для опалення салону.

Для реалізації цієї схеми потрібно трійник для розподілу антифризу. Його можна підібрати в автомагазині або зібрати самостійно з сантехнічних елементів. Алгоритм установки трійника наступний:

 1. Відрізати патрубок повернення антифризу, що знаходиться у верхній частині розширювального бачка, на відстані 6 см від самого бачка.Зворотний патрубок відрізається на відстані 6 см від бачка
 2. Вставити заглушку в патрубок, щоб виключити витікання рідини. Як заглушки можна використовувати болт підходящого розміру, закріплений в шлангу хомутом. Для надійності з’єднання можна використовувати ФУМ-стрічку.Щоб антифриз не витікав, в патрубок вставляється заглушка
 3. По обидва боки трохи надрізати патрубок, що йде до нижнього штуцера бачка. При цьому потрібно вкоротити шланг на 4 см.
 4. Одягти на цей патрубок трійник.Для підвищення ефективності грубки в систему врізається трійник
 5. Приєднати до ройніку шланг зворотної подачі.
 6. Все штуцера і місця з’єднань обтиснути хомутами.

Відео: підвищення ефективності обігріву салону

Для спрощення завдання можна замінити трійник на звичайні автомобільні шланги, з’єднані між собою.

Установка на грубку додаткової помпи

Іншим способом доопрацювання грубки може стати установка додаткової помпи. Водяний насос забезпечує примусову циркуляцію охолоджуючої рідини. Другий насос дозволить антифризу циркулювати швидше й інтенсивніше обігрівати салон.

Установка додаткової помпи на грубку може зайняти не більше півгодини часу, тому цілком реально виконати цю роботу самостійно.

В якості додаткової встановлюється стандартна помпа

Для установки додаткової помпи потрібно:

 • сама помпа;
 • металеві хомути;
 • шматок шланга довжиною 1 м;
 • набір викруток та гайкових ключів.

Роботи виконуються в наступному порядку:

 1. Збирається вузол малого кола циркуляції антифризу. Для цього помпа з’єднується з двома патрубками. До штуцера на відведення антифризу приєднується короткий відрізок шланга, а до подає штуцера – довший.
 2. Із системи зливається охолоджуюча рідина.
 3. З радіатора опалювача знімається шланг відводу антифризу.
 4. На місце шланга відводу антифризу приєднується зібраний вузол з помпою.
 5. Помпа надійно фіксується за облицювальною панеллю, перевіряється правильність встановлення шлангів.
 6. У розширювальний бачок заливається антифриз.
 7. Двигун запускається і прогрівається до робочої температури.
 8. Місця з’єднань перевіряються на предмет витоку антифризу

Установка другого насоса підвищить інтенсивність обігріву салону

Якщо мале коло циркуляції рідини працює без витоків, то ефективність роботи печі значно збільшиться. Встановлювати другу помпу рекомендується на автомобілі «Деу Нексія» з пробігом, так як через часткового зносу механізмів грубка вже може не справлятися зі своєю роботою.

Таким чином, самостійно діагностувати і усунути несправність печі автомобіля «Деу Нексія» досить просто. Більш того, не вдаючись до послуг автосервісу, можна доопрацювати систему опалення. Ефективність обігріву салону в цьому випадку помітно зросте.

 • Катерина Ларіна
 • Роздрукувати

Чому погано гріє пічка на Daewoo Nexia? Жар кісток не ломить »diabloarea.ru – Твій АВТОПУЛЬС

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Ремонт вакуумного регулятора режимів розподілу потоків повітря DAEWOO NEXIA

Для його заміни потрібно: При цьому грубка буде працювати в штатному режимі, але через люфту заслінка почне прогинатися під власною вагою, утворюючи щілину.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Деу Нексія n заслінка грубки на скло – Тривалість: Олег Шаханов 66 перегляду. Що робити…

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Це не є добре, і даний огріх можна спробувати виправити своїми руками, звичайно ж, за умови, що сам механізм обігрівального салон агрегату працює справно, а ОЖ залита в систему, як годиться і в потрібній кількості. Тосол при цьому треба підливати.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Зняти кришку з блоку. Тосол при цьому треба підливати. Щоб уникнути завоздушіванія системи охолодження, був придуманий спосіб возврашает слив з обратки дросельної заслінки не в розширювальний бачок, а відразу в патрубок, що йде знизу розширювального бачка.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Усунення нещільного прилягання деталей корпусу Корпус печі складається з декількох пластмасових деталей. У нього надходить за допомогою вентилятора холодне повітря і підігрівається радіатором. В цьому і полягає принцип роботи обігрівача. Підігрітий повітря йде не туди, куди треба, або не доходить до самого радіатора.

Тоді з печі повітря дме не тільки холодний, але і слабким потоком. Щоб цього уникнути, слід розібрати корпус і проклеїти всі стики меблевим D-подібним ущільнювачем або клейким поролоном. Добре підходить Бітопласт, нарізаний вузькими смужками.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Тепер корпус печі буде максимально герметичний, і дути з щілин не повинно. Неповне закриття заслінки подачі холодного повітря Поширена поломка, через яку в автомобілі Daewoo Nexia грубка погано гріє, полягає в роботі заслінки.

Вона перекриває доступ повітря до радіатора. Заслінка стоїть перед ним.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

А для того щоб холодне повітря подавався до теплообмінника, деталь повинна бути піднята. Вона управляється за допомогою тросового приводу.

Якщо він буде працювати з люфтом, то заслінка під впливом власної ваги прочиниться – крізь щілину буде надходити холодне повітря зовні. Цей зазор буде невеликий.

Але його досить, щоб значно охолодити надходить в салон повітря. Для цього потрібно виконати наступні дії: Викрутити кришку з розширювального бачка.

Для випуску повітря з системи кілька разів сильно і різко натиснути на педаль акселератора.

Викрутивши кришку бачка і різко натиснувши на педаль газу, можна звільнити систему від повітряної пробки Якщо ж повітряної пробки не виявлено, швидше за все, доведеться міняти електродвигун. Робота ця не надто складна, але вимагає максимальної концентрації.

Підготовчий етап

Розташування запобіжника грубки Іноді може перегоріти запобіжник грубки. Запобіжник грубки має червоний колір і знаходиться в монтажному блоці в панелі приладів. Для його заміни потрібно: Зліва від керма знайти нішу блоку запобіжників. Зняти кришку з блоку.

Daewoo Nexia 2011, 109 л. с. – несправність

Ставимо машину в гірку перед вище ніж зад, ставимо на ручник, заводимо. Відкриваємо капот, знімаємо кришку з розширювального бачка.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Доливаємо антифриз вище MAX. Піднімаємо обороти приблизно на за тросик, іншою рукою прокачуємо патрубок йде до печі.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

При цьому зиркаємо за рівнем в бачку – якщо буде падати, то доливаємо. Робимо зазначену процедуру до тих пір, поки рівень в бачку не перестане падати. Це може привести до того, що воздухозаборная заслінка просто перестане відкриватися і нормальна циркуляція теплого повітря в салоні порушиться.

Для устранения проблемы водителю придётся приобретать новый вакуумный переключатель, так как по отдельности крепёжные планки для него не продаются.

Разрушение подшипников электромотора Как уже говорилось выше, центральный вал отопительного электромотора с крыльчаткой подвешен на двух шариковых подшипниках, которые со временем могут разрушиться.

Если это произошло, то водитель после включения печки услышит характерный скрип, постепенно переходящий в громкий скрежет.

Решить проблему можно только заменой печного электромотора, поскольку подшипники к нему по отдельности не продаются.

Ремонт печки daewoo Nexia за 100 рублей, сделай сам!

Після цього заслінки опускаються в крайнє нижнє положення. В результаті доступ гарячого повітря до ніг пасажира і водія перекривається практично повністю. Проблема вирішується зняттям бардачка і заміною вакуумного перемикача.

Кнопки цього модуля виходять з ладу досить рідко. Однак необхідність зняти блок управління може виникнути при поломці вакуумного перемикача, про який згадувалося вище.

Нічого складного в демонтажі блоку немає, і для роботи знадобиться тільки плоска викрутка.

Зверніть увагу

Жар кісток не ломить Частенько власникам даної популярної моделі доводиться розбиратися з проблемою: Причому, якщо машина більш-менш нова, то ще – куди не йшла.

А якщо авто пройшло енну кількість кілометрів, опалення, особливо в холодні російські зими, стає все гірше і гірше, і вже не йде ні в яке порівняння, наприклад, з тією ж вазовской класикою.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Це не є добре, і даний огріх можна спробувати виправити своїми руками, звичайно ж, за умови, що сам механізм обігрівального салон агрегату працює справно, а ОЖ залита в систему, як годиться і в потрібній кількості.

Чому погано гріє пічка на Daewoo Nexia? Професійні ремонтери виділили кілька основних причин такого роду неполадки, які і розберемо з вами детально в нашій статті.

Але на початку, якщо настали холоди, а ваша пічка на Нексиі гріє ледве-ледве – проведемо невеликий тест-експеримент.

Доопрацювання грубки нексии (грубка погано гріє)

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Проведемо наступний експеримент. На прогрітій до робочої температури машині додатково даємо ще певний час попрацювати на холостих обертах. Після цього Мацаємо прямий і зворотний патрубки, що йдуть на грубку:

 1. Патрубки пічки теплі , а інші патрубки системи охолодження гарячі (наприклад, патрубок обратки обігріву дросельної заслінки), виходить в радіаторі грубки є повітря – читаємо даний матеріал до кінця , виправляємо недоліки в конструкції системи охолодження нексии.
 2. Патрубки пічки гарячі , читаємо “Підготовка нексии до зими” , і робимо грубку нексии теплішою (затикаємо щілини, утеплюємо і т.п.) – в зазначеному матеріалі вказані ВСІ МОЖЛИВІ причини холодної грубки , і поради як зробити пічку теплішою. Також, не завадить ущільнити заслінку холод / тепло, тому що часто причина холодної грубки криється саме в ній.
Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить Акуратно знімаємо кришку з розширювального бачка системи охолодження, і трохи подгазовивать. При цьому від зворотного патрубка обігріву дросельної заслінки в розширювальний бачок зверху починає зливатися антифриз і створюється “ефект водоспаду:”

антифриз падає з великої висоти, при зіткненні з поверхнею антифризу в бачку створюються бульбашки повітря, які в подальшому потрапляють в систему охолодження і “завоздушівают” її

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить Щоб уникнути завоздушіванія системи охолодження, був придуманий спосіб возврашает слив з обратки дросельної заслінки не в розширювальний бачок, а відразу в патрубок, що йде знизу розширювального бачка. Для цього потрібен трійник – можна його виготовити по зазначених розмірах, або підібрати що-небудь з наявного в продажу (сантехнічні трійники, трійники від системи охолодження автомобілів інших марок)
Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломитьЧому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить
Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить Відрізаємо патрубок обратки обігріву дросельної заслінки (який підходить зверху розширювального бачка), приблизно в 5-6 см від самого бачка. З боку розширювального бачка цей патрубок потрібно заглушити. Вставляємо в шланг болт (або шматок прута) за розміром, щільно обжимаємо хомутом. Бажано болт обмотати трохи ФУМ-стрічкою
Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить Розрізаємо патрубок, що йде знизу розширювального бачка. Ріжемо його в тому місці, де він йде вертикально. Укорочуємо в місці розрізу приблизно на 3-4 см, тому що яку займе трійник. Вставляємо в розрізані кінці цього патрубка трійник, а на що залишився штуцер трійника одягаємо патрубок обратки з обігріву дросельної заслінки, який раніше був приєднаний до верху розширювального бачка (ми його відрізали на попередньому кроці). Обжимаємо все штуцери трійника хомутами
Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить Дуже непоганий варіант вже готового трійника можна придбати в сантехнічному магазині:

 • 1 трійник
 • 2 штуцери на 20 мм
 • 1 штуцер на 10 мм

Збірку деталей виробляємо або за допомогою прокладок, або за допомогою ФУМ-стрічки. На штуцери одягаємо патрубки і обжимаємо хомутами

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить
Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить Можна виконати зазначену доопрацювання без установки трійника і перестановки патрубків. Беремо невеликий шматок, приблизно 40 см, гальмівний трубки від ВАЗ-2108 (може і від інших авто підійде). Згинаємо трубку показаним на фото чином. При знятому патрубку обратки з дросельної заслінки одним кінцем вставляємо трубку в бачок, а на інший кінець одягаємо патрубок обратки з ДЗ (не забуваємо про хомути, вони вже повинні бути на патрубку)
Після установки трійника необхідно вигнати повітря з системи охолодження. Ставимо машину в гірку (перед вище ніж зад), ставимо на ручник, заводимо. Відкриваємо капот, знімаємо кришку з розширювального бачка. Доливаємо антифриз вище MAX. Піднімаємо обороти приблизно на 3000 (за тросик), іншою рукою прокачуємо патрубок йде до печі. При цьому зиркаємо за рівнем в бачку – якщо буде падати, то доливаємо. Робимо зазначену процедуру до тих пір, поки рівень в бачку не перестане падати. PS У перебігу 1-2 днів після проведеної процедури розповітрювання перед кожною поїздкою перевіряємо рівень в розширювальному бачку, при необхідності доливаємо

Як виправити поганий обігрів печі Деу Нексія

Тепло в салоні взимку – запорука здоров’я і гарного самопочуття водія, пасажирів.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Зважаючи на складність конструкції системи опалення, майстри СТО рекомендують звертатися до сервісних центрів для проведення діагностики з подальшим усуненням поломок.

Якщо вже зважилися на самостійний ремонт – тоді коректний.

Пристрій системи опалення Деу Нексія

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

 • радіатор пічки;
 • вентилятор;
 • розширювальний клапан;
 • вентилятор обігрівача;
 • радіатор випарника;
 • патрубки для подачі антифризу;
 • салонний фільтр.

Чому погано гріє пічка Деу Нексія: виявлення причин несправностей в системі опалення

 1. Природний фактор – тривала експлуатація обладнання без проведення проміжної профілактики, заміни зношених елементів, рідини.
 2.  Попадання в магістраль системи стороннього предмета, що сприяло перекриття каналу подачі антифризу.
 3.  Механічне пошкодження гумового патрубка, іншого елементи системи опалення.
 4. Порив в ланцюзі електричного живлення, мотор не обертається при активації важеля управління.
 5. Вихід з ладу запобіжника, що відповідає за подачу струму на регулятор грубки.
 6. Замикання на контактах реле.
 7. Засмічення радіатора (пічного, системи охолодження) через використання низькоякісного антифризу, тосола з різними хімічними домішками.Через деякий час утворюється накип, абразивні нашарування, затвердіння.
 8. Повітряна пробка внаслідок розгерметизації системи, тріщини в патрубку. Ззовні потрапляє повітря, розріджуючи тосол. Підвищується робоча температура до критичної позначки, силовий агрегат закипає.
 9. Дефект кріплення вакуумного перемикача.Конструкція механізму складається з тонких пластикових рейок, які часто ламаються. Воздухозаборная заслінка не відкривається, циркуляція порушена тому грубка на Деу Нексія гріє слабо.
 10. Знос роликового підшипника: центральний вал утримується і обертається на двох підшипниках. Згодом обойма руйнується, ролики розсипаються. При активації обігрівача чути металевий скрип, скрегіт.

Перелік причин, за якими не гріє пічка Деу Нексія, не є вичерпним. Кожна ситуація індивідуальна.

Як встановити причину несправності

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Схема розташування запобіжників

Без наявності досвіду в обслуговуванні технічного засобу діагностувати джерело поломки вкрай складно. Для об’єктивності результатів зверніться в майстерню.

При самостійному огляді рекомендуємо звузити кордон пошуку, шляхом групування поломки «за ознаками».

 1. Перевірити механізми на електричну складову: вентилятор нерухомий при активації включателя, вентилятор працює нестабільно, ривками;
 2. Механічна причина: грубка Деу Нексія дме холодним повітрям, недостатній обдув, слабкий повітряний потік.

Для ремонту встановлюємо машину на рівну платформу, можна на оглядову яму для зручності діагностики. Фіксуємо задній ряд коліс противідкотними черевиками, вичавлюємо гальмо стоянки, переводимо кулісу в положення першої передачі.

Запускаємо двигун, по черзі включаємо важелі блоку пічного опалення. Даним дією ми виключаємо (підтверджуємо) поломку в електричному ланцюзі. Припустимо, що несправний запобіжник.

Заміну проводимо самостійно, без звернення в майстерню. Відповідно до даних керівництва по експлуатації, запобіжник, який відповідає за опалення розташований під індексом «F12». Витягуємо його, вставляємо новий, робота завершена.

Модуль запобіжників розташований за панеллю приладів, в лівій стороні. Доступ з боку водійського місця.

Як усунути несправності грубки Daewoo Nexia

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Процес заміни реле досить простий. Як і у випадку з запобіжником, від’єднуємо контакти, витягаємо несправне реле, підключаємо нове.

Якщо зауважень до електричної проводки немає, тоді запускаємо мотор, очікуємо нагріву до температури 45 – 60 °. Від радіатора системи охолодження черзі перевіряємо кожен гумовий патрубок. Порівнюємо температуру. Якщо мотор прогрівся, а шланг холодний, теплий – засмічення каналу.

Усунути несправність не складно, але попередньо потрібно:

 • злити антифриз;
 • послабити фіксацію хомутів, стяжок;
 • зняти гумовий патрубок, замінити новим;
 • знову заправити систему рідиною за рівнем не нижче середнього.

Ремонт і доопрацювання грубки

Відео: Інструкція по зняттю блоку управління пічкою (блок клімат контролю) Daewoo nexia

Навіть справний обігрівач Daewoo Nexia не може в повній мірі обігріти салон. Що відчутно вже при температурі за бортом в -15 °. Поліпшити грубку Деу Нексія можна шляхом установки додаткового механізму – водяної помпи від автомобіля ГАЗель.

Вибір на ГАЗель упав через:

 1. Оптимального співвідношення «ціна – якість».
 2.  Потужність, ефективність з розрахунку на кубатуру обігріву.
 3. Щодо тривалий ресурс експлуатації.

Послідовність дій при установці

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

 1. Машину поміщаємо в периметр ремонтної зони, приймаємо першочергові заходи безпеки, фіксуємо задній ряд коліс;
 2. Відкриваємо капот, зливаємо антифриз з системи (порядок описаний вище);
 3. Патрубок подачі, що йде від радіатора, розрізаємо навпіл;
 4. Місце розрізу з’єднуємо помпою, фіксуємо стяжку металевими хомутами.
 5. После физической установки помпы, ее фиксации, подаем питание. Вероятное место крепления — труба кондиционера на пластиковые стяжки. Чтобы предотвратить замерзание помпы при активном кондиционере, подкладываем резиновую прослойку.
 6. Завершающий этап: подключение реле для подачи тока. Удобнее всего фиксировать к колодке контактов возле воздуховода. Плюс заводим в салон на отдельную механическую кнопку, в области расположения замка зажигания. Минус крепим на кузов.

Водителю на заметку!!! Установить помпу можно не сливая тосол с системы. Предварительно пережимаем место надреза стяжками для снижения давления, предотвращения утечки.

Доработка печки Дэу Нексия завершена, запускаем автомобиль, прогреваем до рабочей температуры в 45 – 60°, активируем отопитель. При условии соблюдения алгоритма установки, покупки оригинальных деталей ресурс эксплуатации помпы 50 – 60 тыс. км.

Видео: Установка дополнительной помпы на Деу Нексиа

Чтобы печной отопитель был исправен, работал на полную мощность, следует:

 • строго соблюдать интервалы проведения профилактики, диагностики. Изготовитель рекомендует каждые 25000 км;
 • заправлять в систему качественный тосол отечественного производства или антифриз. Ремонт печки Дэу Нексия затратный, не менее 3 тыс. рублей;
 • всегда следите за уровнем жидкости в расширительном бачке. Не допускайте ниже минимального объема, так как это приводит к повышению рабочей температуры, закипанию мотора;
 • не економте на обслуговуванні, не заливайте дистильовану, проточну воду в систему охолодження.

Погано дме пічка в Daewoo Nexia?

27-11-2014

Переглядів: 1022

Найчастіше власники Daewoo Nexia стикаються з проблемою тепла в салоні, а точніше його відсутність. Кажуть, що погано дме пічка, а на ділі пічка дує добре, але часто просто не туди, куди потрібно.

Проблема полягає найчастіше в тому, що заслінка, регулююча подачу теплого і холодного повітря, не до кінця перекриває подачу холодного повітря.

Тим самим в салон надходить як теплий, прогрітий грубкою, так і холодне повітря.

 • Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить
 • На малюнку №1 схематично зображено потоки холодного і гарячого повітря, де синім – позначені потоки холодного повітря, червоним – гарячого.

Тепер нам необхідно дістатися до радіатора отопітеля салону. Для того щоб це зробити необхідно відкрутити зліва по центру один болт а також два болта справа по краях, торцевих ключем з головкою на «7». Опустивши трохи радіатор (не відключив його від патрубків) ми зможемо побачити положення заслінки «холодне повітря».

… положення «гаряче повітря» Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить
На схемі вказано той зазор, через який надходить повітря, минаючи радіатор опалення. Цю щілину необхідно ліквідувати, робиться це за допомогою ущільнювача, який використовується в дверях.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломить

Вище на зображенні бачимо ущільнювач, який піде на заслінку «холод-тепло» .Уплотнітелем зображеним нижче оклеивается радіатор опалення. Необхідно зробити обклеювання по периметру радіатора з трьох сторін: зліва, справа і знизу.

Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? Жар кісток не ломитьТепер можна поставити радіатор опалення на місце. Після установки останнього кожуха, також можна проклеїти його тонким паралон але це вже на розсуд власника.

І на останок, щоб завершити модернізацію, необхідно налаштувати тросик заслінки. Так ось його треба поставити в таке становище, щоб заслінку трохи притискало, і не було щілин і вільного ходу в положенні «тепло». Докладну інструкцію дивіться на відео нижче.

Також, ще радимо попутно замінити термостат двигуна. З стандартного в 87 градусів до 92. Тим самим підняти температуру охолоджуючої рідини двигуна.
У компанії «Авто-Кореєць» Ви можете придбати термостат на 92 градусів за ціною 500 рублів. Також наші менеджери будуть раді Вам допомогти з вибором запчастин для Вашого Авто!

Піч не гріє. Підкажіть, може хто стикався ..

 1. У мене Daewoo Nexia 2008 р / в 1,5 SOHS, з початком холодів почав помічати, що грубка стала погано гріти, а в морози і перестала зовсім. У сервісі промили систему, перевірили заслінки, включили грубку гріє, від’їхав від сервісу 3 км, знову те ж саме.Тепер кажуть, треба радіатор грубки міняти, сьогодні замовив його … записався знову в сервіс. До речі в розширювальному бачку багато накипу або щось в цьому роді, чому, не знаю …

  Ось і думаю, чи допоможе заміна радіатора грубки? Кожна поїздка в сервіс грошей коштує …

 2. Повідомлення від aleksndУ мене Daewoo Nexia 2008 р / в 1,5 SOHS, з початком холодів почав помічати, що грубка стала погано гріти, а в морози і перестала зовсім. У сервісі промили систему, перевірили заслінки, включили грубку гріє, від’їхав від сервісу 3 км, знову те ж саме.

  Тепер кажуть, треба радіатор грубки міняти, сьогодні замовив його … записався знову в сервіс. До речі в розширювальному бачку багато накипу або щось в цьому роді, чому, не знаю …

  Ось і думаю, чи допоможе заміна радіатора грубки? Кожна поїздка в сервіс грошей коштує …

  Скористайся пошуком. Ось наприклад одна з тем: http://www.nexia-club.ru/forum/topic/10519.htm

 3. Повідомлення від aleksndУ мене Daewoo Nexia 2008 р / в 1,5 SOHS, з початком холодів почав помічати, що грубка стала погано гріти, а в морози і перестала зовсім. У сервісі промили систему, перевірили заслінки, включили грубку гріє, від’їхав від сервісу 3 км, знову те ж саме.

  Тепер кажуть, треба радіатор грубки міняти, сьогодні замовив його … записався знову в сервіс. До речі в розширювальному бачку багато накипу або щось в цьому роді, чому, не знаю …

  Ось і думаю, чи допоможе заміна радіатора грубки? Кожна поїздка в сервіс грошей коштує …

  Це не печка.Проверь радіатор охолодження двигуна і рівень антифризу. Напевно утёк антифриз

 4. Ви не повірите, але рішення дуже просте. Поміняйте місцями патрубки підведення і відведення рідини до радіатора грубки. Підвідний патрубок краще подовжити. І ви зрозумієте що навіть алюмінієвий радіатор здатний топити так що на полотні оборотах при -5 обпікає руку виходить повітря.
 5. Повідомлення від ALEKSEY 61171Ви не повірите, але рішення дуже просте. Поміняйте місцями патрубки підведення і відведення рідини до радіатора грубки. Підвідний патрубок краще подовжити. І ви зрозумієте що навіть алюмінієвий радіатор здатний топити так що на полотні оборотах при -5 обпікає руку виходить повітря.

  Розкажіть будь ласка сенс цій ситуації? Наскільки я розумію антифризу без різниці в який бік текти по трубках печі.

 6. Обумовлено тим що потік охолоджує рідини в радіаторі нагрівника спрямований неправильно. Вхід гарячої рідини внизу, а вихід в верху. Рідина остигаючи починає опускатися вниз і циркуляція припиняється. Ті хто коли небудь займався опаленням мене зрозуміють. Це не просто міркування це з досвіду. Два дні тому знайомому переставили патрубки, в машині можна паритися як в лазні.
 7. Повідомлення від ALEKSEY 61171Обумовлено тим що потік охолоджує рідини в радіаторі нагрівника спрямований неправильно. Вхід гарячої рідини внизу, а вихід в верху. Рідина остигаючи починає опускатися вниз і циркуляція припиняється. Ті хто коли небудь займався опаленням мене зрозуміють. Це не просто міркування це з досвіду. Два дні тому знайомому переставили патрубки, в машині можна паритися як в лазні.

  а можна по докладніше які патрубки куди переставляв?

 8. Повідомлення від TGOа можна по докладніше які патрубки куди переставляв?

  Поміняйте місцями патрубки підведення і відведення рідини до радіатора грубки.

 9. Цікаве рішення. Хто небудь ще вже спробував?
Чому погано гріє пічка на daewoo nexia? жар кісток не ломить
Чини Машину!


Adblock
detector

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…