Все частіше власники автомобілів вирішуються на таку процедуру, як мийка двигуна улюбленої машини. Чистити силовий агрегат, безумовно, потрібно, оскільки від цього залежить його стан і довговічність.

Але іноді після водних процедур мотор підносить водіям сюрприз – двигун троїть або не заводиться.

Для того щоб вчасно відреагувати на подібний поворот подій, необхідно розуміти, які дії робити далі.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Після мийки автомобіля можуть виникнути різні несправності

причини

Варто розібратися з тим, що означає фраза «мотор троїть». Троение – це збій в роботі двигуна, при якому один і 4-х циліндрів перестає нормально працювати. Наслідком такої несправності може стати збільшена амплітуда роботи силового агрегату і постійна вібрація. На холостих обертах мотор з вийшли з ладу циліндром буде працювати нерівномірно, з провалами.

Іноді при русі з двигуном, в якому працює лише частина циліндрів, автомобіль помітно смикається. Також різко зростає витрата палива, втрачається потужність, і виникають проблеми з запуском двигуна, особливо при митті агрегату в зимовий час.

Причин, за якими після мийки силовий агрегат троит, може бути кілька.

 1. Під час миття в свічкові колодязі потрапила вода. В цьому випадку, через наявність вологи, свічка не може давати іскру, і циліндр, як наслідок, виходить з ладу.
 2. Проблеми з двигуном можуть виникнути також через те, що після контакту з лужним шампунем датчики вийшли з ладу.
 3. Іноді під час очищення використовують обладнання, яке подає струмінь води під високим тиском. Такі методи очищення мотора можуть привести до поломки тих деталей, які є вразливими. З цієї причини будь-який виробник авто визначає мийку двигуна за допомогою апаратів високого тиску як неприпустиму.
 • Відео про можливі причини несправності:
 • Якщо узагальнити причини збою роботи силового агрегату минулого очистку, то всі вони зведуться до потрапляння води в ті ділянки мотора, які можуть справно функціонувати тільки в сухому стані.

Як виправити ситуацію

Оскільки в якості причини неполадок після мийки виступає вода, необхідно вжити всіх заходів по її видаленню.

Для цього потрібно помістити машину в сухе місце і якісно протерти всю проводку або продути її за допомогою компресора. Ці ж дії варто застосувати і до бронепровода свічок. Потім важливо звернути увагу на клеми акумулятора і переконатися в тому, що вони надійно закріплені.

Іноді на клемах з’являється наліт сірого кольору, який погіршує контакт. Його (наліт) можна без зусиль прибрати за допомогою води. Коли водій помив клеми, він повинен обов’язково їх протерти до ідеально сухого стану і грунтовно підтягнути.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Клеми акумулятора повинні бути надійно закріплені

Якщо вода під час миття не потрапила в підкапотний простір, то вищезазначених заходів повинно бути достатньо для того, щоб привести двигун в робочий стан.

У тому випадку, коли волога проникла під капот, доведеться докласти ряд додаткових зусиль для приведення агрегату в порядок.

Наводимо в порядок підкапотний простір

Починати огляд підкапотного простору автомобіля, який вперто відмовляється заводитися, потрібно з перевірки системи запалювання. Саме в цій частині агрегату найбільш часто виникають проблеми після того, як власник дбайливо помив силову установку свого авто.

У тих автомобілях, які оснащені трамблерной конструкцією, необхідно розібрати сам трамблер, а потім прибрати залишки вологи під кришкою. І лише коли все буде якісно продути і протертому, можна перейти до бронепровода, протерши їх до сухого стану. Важливо пам’ятати і про свічкових колодязях – вони повинні бути грунтовно висушені.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

фотографія трамблера

Говорячи про продувке свічкових колодязів, варто відзначити наступне: часто при залитих під час миття або при інших обставинах свічках водії намагаються завести автомобіль за допомогою підсосу, але така стратегія малоефективна. Найкраще, що можна зробити для продувки свічок – це прибрати підсмоктування, втиснути педаль газу, і почати заводити мотор. Таким чином, здійсниться якісна очистка, і агрегат заведеться.

Якщо так сталося, що автомобіль має бестрамблерную систему запалювання, яка оснащена індивідуальної котушкою для кожного окремого циліндра, то доведеться запастися терпінням.

Витримка знадобиться для того, щоб, знімаючи по черзі всі котушки, продувати і протирати при цьому свічкові колодязі.

В даній ситуації є плюс і мінус: кришку трамблера знімати складніше, ніж котушки, але деякі з котушок можуть бути важкодоступні, що також загрожує чималими витратами зусиль і часу.

При очищенні свічок необхідно переконатися, що вони знаходяться в робочому стані. Для цього потрібно викрутити їх і уважно оглянути.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Свічки запалювання повинні бути в робочому стані

Коли всі процедури виконані, можна пробувати заводити машину.

Щоб позбавити себе від споглядання того, як автомобіль сіпається або не заводиться, потрібно, виконавши очищення від бруду і нальоту кришки трамблера, високовольтних проводів, а також котушки запалювання, змастити їх рідиною WD-40 або силіконовою змазкою. Подібні заходи допоможуть не тільки зберегти працездатність мотора минулого мийку, а й дозволять безпроблемно його експлуатувати в сиру погоду.

Ще однією причиною постійних проблем з двигуном може бути пробою в бронепровода або корпусі трамблера. При такому стані агрегат троит і від того, що власник авто всього лише помив кузов своєї машини. Виправити ситуацію досить просто – потрібно знайти деталь, яка має тріщину (дроти, трамблер), і замінити її.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

бронепровода

Відхилення від норми

Іноді водії стикаються з різними проблемами роботи двигуна, причиною яких не є безпосередньо мийка силової установки, і оскільки деякі з таких несправностей зустрічаються часто, про них варто знати.

 • Наприклад, іноді водії, недооцінивши рельєф на конкретній ділянці дороги, заїжджають в калюжу, яка виявляється несподівано глибокої. У таких ситуаціях мотор часто глухне. Якщо агрегат замовк, то це означає тільки одне: вода залила кришку трамблера, дроти і котушку. При подібному діагнозі не варто витрачати час на спроби завести автомобіль. Краще знайти чисту ганчірку і якісно протерти залиті частини мотора до сухого стану. В результаті агрегат, як правило, зводиться.

Якщо ж виходити з авто в обійми холодної та глибокої калюжі бажання немає, можна просто почекати 15-20 хвилин – за цей час дроти повинні встигнути просохнути.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Порваний ремінь ГРМ

 • Ще одна неприємна обставина, з яким стикаються водії – це раптово заглухлий автомобіль. Якщо в авто коштує мотор з ременем ГРМ, то, швидше за все, причина відмови агрегату криється в його (ременя) обриві. Ознакою порвав ременя є стартер, який крутить мотор швидше, ніж зазвичай.

Якщо ж з ременем все в порядку, то варто виконати наступні дії. Звернути увагу на бензонасос і упевнитися, що він качає, перевірити іскру (чи вона), оглянути карбюратор і переконатися в тому, що він не забитий, і відсутня переливання (для цього потрібно зняти кришку повітряного фільтра, щоб подивитися, ллється чи бензин) .

 • Ускладнити життя може і електронне запалювання, через проблеми з яким мотор іноді троїть, а в деяких випадках глухне. Підступність цієї поломки полягає в тому, що вона може дати знати про себе де-небудь в глушині, коли допомоги чекати нізвідки. Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно перед виїздом перевірити дроти запалювання, що йдуть від трамблера на свічки.

Відео про перевірку проводів запалювання:

Якщо дроти старі, то є ризик, що вони будуть періодично злітати зі свічок. Подібні зіскакування небезпечні з двох причин: обрив харчування свічки і перенапруження (коли злітає кілька проводів), через який може зіпсуватися котушка запалювання. У свою чергу, без цієї котушки агрегат не зможе завестися. Тому що зносилися дроти запалювання рекомендується замінювати без зволікання.

 • Багато автолюбителів стикалися з такою проблемою, як відмова мотора взимку після ідеальної експлуатації влітку. Вийти з настільки некомфортною ситуації допоможуть запасні незамасленние свічки запалювання і прості маніпуляції з циліндрами.

До того як заводити автомобіль в мінусову температуру, потрібно викрутити свічки, за допомогою шприца залити в будь-два циліндра по 5 кубиків моторного масла, і стартером трохи «поганяти» мотор.

Коли процедура виконана, можна закручувати запасні свічки, і заводити автомобіль. Агрегат повинен завестися без проблем.

У даній ситуації масло допомагає з тієї причини, що його наявність в циліндрах значно підвищує компресію, внаслідок чого спалахує робоча суміш, і запускається мотор.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Відмова автомобіля взимку

Висновок простий: для того щоб двигун заводився і не троил, його потрібно берегти від вологи і завжди бути готовим до легкої реанімації механізмів підкапотного простору.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram. Останні і актуальні новини з автомобільного світу!

Після миття двигуна машина смикається: причини

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Будь-який автомобіліст зі зрозумілих причин прагне підтримувати ТЗ зовні і всередині в чистоті. Не завжди мийка автомобіля і двигуна може піти на користь. Справа в тому, що поширені ситуації, коли смикається движок після миття. У подібній ситуації необхідно знати, чому так відбувається і що созодать в даному випадку.

Головні причини нестабільної роботи мотора після мийки

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Зазвичай, у разі появи проблем в роботі мотора після мийки, автовласники нарікають на те, що агрегат троит. Іншими словами, працюють не всі циліндри. Також можуть спостерігатися наступні ознаки і симптоми: падіння потужності, збільшення витрати пального, труднощі з пуском ДВС і т.п.

Відзначимо, що основних причин, за якими смикається движок після мийки, не так багато:

 • сирі свічки. Вода потрапляє в свічковий колодязь, в результаті чого не виникає іскра на електродах свічки.
 • також буває, що іскра є, але недостатньо потужна. Якщо свічки пропрацюють в такому стані досить тривалий час, то вони цілком можуть зовсім вийти з ладу;
 • пошкодження датчиків миючими засобами (якщо вони містять луг);
 • ушкодження частин в підкапотному просторі надлишковим тиском води під час миття;

Як видно, якщо після миття двигуна машина смикається, всі труднощі з’являються через помилки під час самого процесу видалення забруднень, також в результаті зневаги головними правилами і порадами.

Найчастіше водії прагнуть промити кар і движок недорого і з меншими зусиллями. Для цього багато хто воліє застосовувати для мийки мотора обладнання, що створює струмінь води з високим тиском.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Радимо також прочитати статтю про те, як промити движок кара Керхер. З даної для нас статті ви дізнаєтеся про те, що необхідно врахувати, якщо прийнято рішення мити движок авто апаратом високого тиску.

Наприклад, звичайний шампунь і Керхер для мийки двигуна. Підсумок – потрапляння води, неврівноважена робота ДВС або неможливість його пуску. У гіршому випадку може бути коротке замикання.

Що созодать, якщо після миття машина смикається

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Коли глухне движок після мийки, необхідно мати певний план дій (зробити чек-лист) щодо виявлення обставин. Але перед цим варто знову насухо витерти мотор, проводку, продути всі ділянки повітрям з компресора, почистити всі контакти від нальоту. Для недоступних місць нормально застосовувати конкретно стиснене повітря, а не дрантя.

До слова, десь волога може висохнути сама, якщо поставити машинку в сухе провітрюване приміщення. Само собою, необхідно перевірити свічки. Зробити це неважко, але лише за умови наявності свічкового ключа під рукою. Якщо свічки викручені, краще почистити електроди від нагару. Крім того, потрібно протерти і самі свічкові колодязі.  

Якщо в двигуні є трамблер, то потрібно не тільки протерти його зовні, але також і зняти кришку, щоб висушити внутрішній простір. У моторах без трамблера доведеться повозитися трохи довше, тому що потрібно буде висушити котушки запалювання на будь-якому циліндрі, а потім переконатися в їх працездатності.

У разі, коли шофер на сто відсотків упевнений, що движок після мийки висушений і контакти почищені, а свічки в повному порядку, але машина все одно смикається під час їзди і під навантаженням, то краще відразу звернутися в сервісний центр, де проведуть поглиблену діагностику, зумовлять несправний циліндр і допоможуть прибрати проблему.

Підведемо підсумки

Як видно, якщо після того, як шофер промив движок, машина смикається, в переважній більшості випадків винна волога, що потрапила в свічкові колодязі, на високовольтні дроти, котушку запалювання або трамблер.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Радимо також прочитати статтю про те, що таке миття двигуна парою. З даної для нас статті ви дізнаєтеся про особливості мийки двигуна без води, також тонкощах і аспектах даного типу сухий мийки та видалення забруднень з двигуна і підкапотного простору.

Також не слід використовувати для миття мотора лужні суміші або миючі засоби, що містять інші брутальні речовини, які можуть зруйнувати датчики ЕСУД, ізоляцію або порушити роботу окремих частин. Ніяк не слід створювати мийку двигуна струменем води з високим тиском без підготовки авто.

У підсумку зазначимо, що після миття двигуна краще відразу не пробувати заводити мотор. Перед першим пуском двигуна необхідно ретельно висушити свічкові колодязі, перевірити свічки і контакти, все недоступні місця продути стисненим повітрям.

Потім капот необхідно закрити, після чого краще кинути машинку ще на деякий час (краще на всю ніч) прямо в приміщенні на мийці. Зазвичай, за цей період часу волога випарується з недоступних місць (за умови відсутності потужної вологості в самому приміщенні), після чого движок повинен запуститися і далі працювати без проблем.

Джерело: krutimotor.ru

Після миття двигуна: машина не заводиться, троїть, загорівся чек, проблеми з двигуном, вода потрапила в свічки – як полагодити?

Шукаємо двох авторів для нашого сайту, які ДУЖЕ добре розбираються в пристрої сучасних автомобілей.Обращаться на пошту aleksandr.belozerov@gmail.com.

Для підтримки чистоти підкапотного простору автомобіля застосовується мийка двигуна.

Ця операція допомагає не тільки підтримувати естетичний вигляд силової установки, але і благотворно впливає на тепловий режим роботи мотора.

При певному збігу обставин чистка підкапотного простору може завершиться трійнят двигуна або його відмовою запускатися.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай цеПідкапотний простір під час мийки

Причини, чому двигун може почати троить після мийки

З ситуацією, коли один з циліндрів перестає нормально функціонувати після миття двигуна, може зіткнутися будь-який автовласник. Від даної неприємності не застрахований навіть повністю справний до відвідування автомийки автомобіль. Основними причинами, які сприяють виникненню троение є:

 1. Попадання вологи в свічкові колодязі. Це веде до неможливості нормального іскроутворення. Частина заряду втрачається і не доходить до електродів. Тривала експлуатація машини з непрацюючим циліндром веде до пошкоджень свічки, розведення масла бензином і прискореного зносу силової установки;
 2. Вихід з ладу датчика. Активні компоненти, що входять до складу автошампуни, здатні пошкодити як сам пристрій, так і його контакти. В результаті електронний блок управління отримує недостовірну інформацію, що веде до трійнят движка. Для сигналізації автовласникові про проблему на приладовій панелі горить чек Енджін;
 3. У разі якщо для миття мотора застосовувалася установка високого тиску, наприклад, керхер, то можливе механічне пошкодження деталей і вузлів в підкапотному просторі. Більшість автовиробників забороняють або не рекомендують використовувати такий спосіб очищення.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай цеМиття автомобіля Керхер

На старих автомобілях виникають ситуації з попаданням води в трамблер. Це веде до збоїв в роботі системи запалювання, що викликає троение силової установки. Нормалізація роботи можлива лише після усунення рідини за допомогою продувки пристрою.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Попадання вологи на неприпустимі ділянки підкапотного простору зазвичай дає знати про себе відразу після відвідування автомийки, але бувають винятки.

Наприклад, процес окислення контактів може затягнутися на кілька днів, що відкладе момент настання проблем з машиною.

Те ж саме стосується легких механічних пошкоджень, які призводять до поломки лише після впливу поштовхів і вібрації, пов’язаних зі щоденною експлуатацією залізного коня.

Усунення нерівній роботи мотора

Найбільш часто двигун троїть після миття через попадання води в систему запалювання. З неї і слід починати пошук несправності. Перевірити необхідно наступні елементи:

 • трамблер, якщо він присутній в системі запалювання;
 • бронепровода;
 • котушка запалювання;
 • свічкові колодязі.

При наявності рідини на будь-якому з перерахованих вище елементів, її необхідно прибрати. При протиранні елементів слід візуально контролювати їх технічний стан.

Можливі ситуації, коли після мийки виявляться потріскані високовольтні дроти або відслужили своє свічки запалювання.

Помітивши вийшов з ладу елемент необхідно замінити його, не чекаючи планового технічного обслуговування.

Більш складно виявити потрапляння води всередину циліндрів і пошкодження датчиків. Зазвичай в такому випадку на допомогу приходить комп’ютерна діагностика. Прочитавши лог помилки, фахівець може визначити чому загорівся Check Engine і з’явилося троение мотора.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Причини відмови автомобіля заводитися

Причини, чому після мийки двигуна машина відмовляється заводиться, переважно аналогічні з несправностями, що викликають троение мотора. Система запалювання здатна нормально функціонувати тільки в суху. Вода, стаючи провідником, сприяє перетіканню заряду, виникненням коротких замикань і іншим неприємних наслідків, здатним погіршити іскроутворення.

Під удар вологи потрапляє і система запуску силової установки. Найбільш схильні до впливу:

 • Клеми акумулятора. Поступове їх окислення є природним процесом. Вода, що потрапила на АКБ виступає каталізатором. В результаті відбувається прискорена корозія і втрата електричного контакту. Також можливий прискорений розряд батареї через що утворився нового контуру, що складається з води, солей і електроліту;
 • Генератор. Потрапила вода може вивести його з ладу. При цьому після висихання обмоток працездатність може не повернутися;
 • Електропроводки та інші елементи системи запуску двигуна.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай цеКлеми акумуляторної батареї

Заливання води в повітряний фільтр може стати причиною через яку машина не заводиться. При цьому виникає ризик потрапляння рідини всередину циліндрів. Це загрожує гідроударів. Після цього дорогий, капітальний ремонт циліндропоршневої групи гарантований.

Поради для відновлення працездатності силової установки

Якщо очищення підкапотного простору призвела до того, що двигуна не вдається завести, автовласникові не варто панікувати і відразу ж викликати евакуатор. Виправити ситуацію можна прямо на місці. Досить осушити місця скупчення рідини. Рекомендується дотримуватися наступної інструкції:

 1. Відкрити капот і візуально оглянути силову установку та інші вузли. Виявлену воду необхідно акуратно прибрати;
 2. Зняти клеми з АКБ і видалити оксиди;
 3. Протерти по всій довжині високовольтні дроти;
 4. Викрутити свічки запалювання і дати їм просохнути. Переконатися у відсутності води в їх посадочних місцях;
 5. При наявності трамблера його необхідно демонтувати. Після цього зняти кришку і протерти все насухо;
 6. Відкрити корпус повітряного фільтра і переконатися у відсутності рідини в ньому;
 7. Проконтролювати стан сигналізації.

Якщо вищевказані дії не допомогли, значить несправність виникла не в результаті того, що мотор помили, а з інших причин. В такому випадку необхідно приступати до дефектовке вузлів і деталей. Наприклад, тріснута кришка трамблера могла виконувати свої функції на суху, але поява вологи остаточно вивело її з ладу.

Рекомендації з миття двигуна машини

Після правильно проведеної процедури мийки все мотори заводяться і працюють без проблем. Несправності виникають тільки при порушенні технології чистки підкапотного простору або відхилення від рекомендацій автовиробника.

Наприклад, при використанні мийки високого тиску можливо забивання води під ущільнювачі і механічне пошкодження вузлів. Також при безконтактної чищення використовується шампунь з більш агресивним діючою речовиною.

Це в свою чергу викликає корозію алюмінієвих і мідних поверхонь.

Найбільш щадним способом очистити двигун є використання спеціальних аерозолів. Навісне обладнання, боящееся вологи, слід закрити поліетиленовою плівкою. Для запобігання коротких замикань і пошкодження електроніки рекомендується від’єднати клеми від акумуляторної батареї.

Зверніть увагу

Розпилення має відбуватися на теплий двигун. На холодному двигуні активність речовин буде знижена, а надто гаряча силова установка призведе до швидкого випаровування засобу для чищення. Після нанесення аерозолю потрібно почекати часовий інтервал в 15-20 хвилин.

Обполіскувати підкапотний простір необхідно слабким напором проточної води.

Для зменшення ризику потрапляння вологи в не призначені для цього місця, двигун можна вимити самостійно. Для цих цілей необхідні губка, ганчір’я і звичайний шампунь, що розчиняє масляну плівку. Для очищення важкодоступних місць можна використовувати зубну щітку.

По завершенню мийки бажано продути свічкові колодязі. Для цих цілей зазвичай використовують стиснене повітря з компресора. Можливо зробити сушку за допомогою балончика або звичайного фена. По завершенню мийки автомобіль краще залишити в теплому гаражі. Це особливо актуально при зимової експлуатації машини.

Мийка двигуна є обов’язковим заходом, що дозволяє підтримувати в порядку підкапотний простір. При виконанні чистки слід строго дотримуватися рекомендацій автовиробника і користуватися якісними засобами. Це вбереже машину від неприємних наслідків у вигляді троян мотора або скрутного запуску.

Якщо у вас виникли питання – залишайте їх у коментарях під статтею. Ми або наші відвідувачі з радістю відповімо на них

Що робити, якщо троит двигун автомобіля після мийки: основні причини несправності

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай цеПідтримувати автомобіль в чистоті прагнуть багато водіїв, часто прикладаючи до цього зайвих зусиль, що призводить до проблем різного роду. Однією з неприємних ситуацій, з якою може зіткнутися водій після самостійної мийки автомобіля або відвідування спеціалізованих мийок, це сіпання машини в русі. Мити мотор потрібно вкрай акуратно, і якщо після миття починає троить двигун, потрібно усунути цю проблему.

Рекомендуємо прочитати: Як мити двигун автомобіля своїми руками: правила і рекомендації

Чому смикається машина після миття

Якщо автомобіль смикається після мийки, це говорить про те, що є збій в роботі мотора і один (або декілька) циліндрів працюють неправильно. Причин тому може бути декілька:

 • Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай цеВода виявилася в свічкових колодязях. Якщо виникла подібна ситуація, то заряд, що надходить на свічки, не утворює «рівною» іскри і розтікається по сторонам. При тривалій роботі свічок в подібному режимі, імовірний їх швидкий вихід з ладу;
 • Проблеми з датчиками. Якщо при митті двигуна використовувалися лужні засоби, є ймовірність, що вони потрапили на датчики. Це може привести до їх некоректної роботи або виходу з ладу;
 • Пошкодження інших елементів двигуна. Виробники автомобілів попереджають, що мити двигун потрібно вкрай акуратно, не подаючи на мотор воду під високим тиском. Деякі водії цією порадою нехтують, в результаті чого трапляється пошкодження одного або декількох агрегатів двигуна.

Проблем, які можуть виникнути з двигуном через неправильну мийки, безліч, при цьому частина з них можуть виявитися «прихованими», тобто проявити себе не через один день, тому важливо правильно мити мотор.

Що робити, якщо смикається двигун після миття

Якщо після миття автомобіля почав троить двигун, продовжувати рух на ньому не рекомендується. Потрібно терміново перевірити мотор, щоб виникла проблема не привела до більш серйозних несправностей. Радимо діяти за таким алгоритмом:

 1. Поставте автомобіль в тепле сухе приміщення – гараж;
 2. Далі візьміть суху ганчірку і протріть всі контакти, елементи запалювання, проводку. Якщо є балончик зі стисненим повітрям, можна їм продути елементи;Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це
 3. Після цього по черзі знімаються котушки запалювання, і продувається за допомогою стиснутого повітря кожна з них;
 4. Наступним кроком переходите до свічок. Використовуйте стиснене повітря, щоб прибрати вологу з свічкових колодязів, якщо вона туди потрапила. Фахівці також рекомендують використовувати газовий пальник, щоб прогріти самі свічки запалювання;Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це
 5. Після цього зберіть мотор і запускайте двигун;
 6. Після запуску дайте автомобілю попрацювати 2-3 хвилини, а далі спробуйте проїхатися на ньому. Якщо двигун не троїть, можна вважати проблему вирішеною. Коли проблема зберігається після сушіння, повертайте автомобіль в гараж (якщо є засоби діагностики) або везіть в сервіс.

Коли сушка не допомагає усунути проблему, найімовірніше вода потрапила в один з циліндрів або в його компоненти. Комп’ютерна діагностика дозволить визначити, який з циліндрів не працює належним чином, а також допоможе виявити помилки в роботі датчиків, якщо вони є.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Визначившись з проблемним циліндрів, потрібно зрозуміти, з чим саме пов’язана несправність. Перевірте всі елементи запалювання, які відносяться до даному циліндру, при цьому почати діагностику рекомендується зі свічок – вони частіше за інших деталей є причиною проблем в роботі двигуна.

Огляньте електрод свічки на наявність нагару або перевірте стан свічки на стенді. Коли проблема пов’язана не зі свічками, також рекомендується оглянути високовольтні дроти і котушки запалювання.

Також не варто забувати про перевірку датчиків, які безпосередньо беруть участь в роботі двигуна.

Рекомендуємо прочитати: Пропуск запалювання в циліндрі: причини, діагностика, способи усунення несправності

Важливо запам’ятати, що при митті двигуна автомобіля ні в якому разі не слід застосовувати лужні чистячі засоби. Є спеціальні шампуні та аерозолі для чищення двигуна, і якщо стоїть мета підтримувати мотор в чистому стані, краще користуватися ними, ніж побутовими миючими засобами.

( 429

Чому після мийки двигуна машина смикається?

Багатьом автолюбителям цікаво, чому після мийки двигуна машина смикається. Ситуація це неприємна. Така поведінка може налякати навіть досвідчених водіїв, що вже говорити про новачків. Зазвичай, причиною такого невиразного поведінки автомобіля є невдала мийка.

Тому, власнику потрібно знати, як правильно мити мотор свого транспортного засобу. Також бажано ознайомитися з тим, як усувати вже з’явилася проблему.

Насправді, причини троение мотора лежать на поверхні, і ніяких особливих навичок у виявленні та усуненні проблеми не повинно вимагатися.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Основна проблема полягає в троїнні двигуна. По суті, це збій в роботі мотора, який проявляється у відмові одного з циліндрів. Після мийки виникає таке явище з наступних причин:

• У свічкові колодязі потрапила волога. При цьому, заряд йде на контакти свічки розтікається по сторонам, не утворюючи іскри. Така ситуація призводить до швидкого виходу з ладу свічок;

• При використанні лужних миючих засобів можуть вийти з ладу датчики;

• Якщо застосовувалося обладнання, подає воду під високим тиском, то є ймовірність поломки деяких тендітних деталей силового агрегату. Тому, велика частина автовиробників забороняє використовувати для миття двигуна установки високого тиску.

Власне, всі причини проблеми полягають в попаданні води на деталі двигуна, пов’язані з запалюванням.

Як виправити?

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Зверніть увагу на свічкові колодязі. Це проводиться знову ж стисненим повітрям. Самі свічки запалювання можна прогріти за допомогою газового пальника. Бажано перевірити їх працездатність. Після мийки вони можуть вийти з ладу.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Виявивши проблемний циліндр, по черзі перевіряють всі елементи запалювання, які до нього ставляться. В першу чергу дивляться стан свічки. Для цього її викручують, це при проблемах з подачею палива вона буде сухою, при відсутності іскри електрод буде мокрий. Огляньте деталь, електрод повинен мати пісочний або коричневий колір.

Якщо він чорний, то має сенс замінити свічку. Перевірка проводиться за допомогою спеціального стенду, якщо його немає, то можна просто підключити її до свідомо справного високовольтнікі, і покласти свічку на будь-яку металеву деталь. Після цього крутять стартер протягом декількох секунд. Справна свічка дає синьо-білу іскру.

Якщо іскра помаранчева або червона, то свічка несправна.

Роботу високовольтного проводу і котушки запалювання перевіряють шляхом заміни на справний. При виявленні проблеми, замінюють пошкоджений елемент. Датчики перевіряються шляхом або заміни на справні, або шляхом зняття помилок з бортового комп’ютера. Проблемний датчик замінюють.

Як вимити двигун?

Щоб уникнути танців з бубнами навколо несправного автомобіля, слід правильно мити мотор. Не варто використовувати для миття великий напір води. Також не рекомендується застосовувати для миття двигуна шампуні для безконтактної мийки, вони містять луг, яка негативно позначається на стані двигуна.

Найбезпечніше скористатися спеціальним аерозолем. Перед цим вкривають все навісні деталі. Наносити речовина слід на теплий двигун. Після чого, дають постояти машині протягом півгодини. Залишається тільки змити аерозоль за допомогою слабкою струменя проточної води.

Висновок. Двигун потрібно іноді мити, це позитивно позначається на його тепловіддачі. Але, робити це потрібно акуратно.

важливо

Якщо ви зробите це з порушеннями, то найімовірніше, вам доведеться вирішувати питання, чому після мийки двигуна машина смикається.

Причини цього напряму пов’язані з попаданням вологи на систему запалювання, а також на датчики. Для усунення цієї проблеми потрібно протестувати всі ці елементи.

Після мийки машина почала смикатися: чому так відбувається?

Власники автомобілів намагаються підтримувати автомобіль у справному стані і стежать за його зовнішньої презентабельністю. Технічний огляд і мийка стали звичними процедурами для автомобілістів. Деякі з них прикладають зайві зусилля для підтримки свого авто в чистоті і примудряються неправильно вимити мотор.

Після таких заходів цілком закономірно машина починає сіпатися, а сам мотор починає троить. Здійснювати мийку двигуна необхідно дуже акуратно, інакше наслідки можуть вилитися власнику авто у велику суму і суттєво вдарять по особистому бюджету.

Спробуємо ж з’ясувати, через що машина смикається після мийки і що робити в такому випадку.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Після мийки відбувається смикання машини: що послужило причиною?

Автомобіль веде себе так неспроста. У багатьох випадках цей фактор свідчить про збої в роботі самого двигуна або про неправильну роботу циліндрів. Відбувається це через низку причин, головні з яких безпосередньо пов’язані з:

 1. Попаданням води в свічкові колодязі;
 2. Появою порушень у функціонуванні датчиків;
 3. Пошкодженням важливих елементів мотора.

При попаданні в свічкові колодязі рідини (води) не утворюється іскра.

Чому після мийки двигуна машина смикається? Прочитай це

Заряд, що надходить на свічки, розтікається в різних напрямках і при тривалій експлуатації в подібному режимі сприяє повного виходу з ладу свічок. З датчиками порушення виникають через використовуваних для миття лужних миючих засобів. Якщо вони потрапляють на датчики, зазвичай це призводить до їх нестабільної роботи і в подальшому до повної поломки.

Что же касается повреждений отдельных составляющих двигателя, то в них неисправности возникают из-за неаккуратной мойки. В особенности, если речь касается мойки под высоким давлением. Причем, здесь очень важно заметить, что проблем после халатной мойки намного больше.

Многие из них носят скрытый характер и проявляют себя через довольно долгий период времени.

Как должен поступить водитель?

Если есть проблема двигатель в обязательном порядке будет троить. Не заметить это довольно-таки сложно. При столь ярко выраженном характере нарушения передвигаться на автомобиле не рекомендуется.

Проверить мотор на исправность и выявить нарушения требуется немедленно, иначе она может привести к более серьезным последствиям.

Чтобы наверняка обезопасить себя от неприятного сценария событий нужно выполнить такую последовательность действий:

 1. Пригнати авто на діагностику в приміщення;
 2. Оглянути і після протерти сухим матеріалом контакти, проводку і найважливіші елементи запалювання;
 3. Зняти котушки і продути їх із застосуванням стисненого повітря;
 4. Прибрати зайву вологу з свічок (виконується це за допомогою стиснутого повітря);
 5. Зібрати і запустити мотор.

Після старту автомобілю потрібно безперервно попрацювати деякий час. Для цього цілком вистачає і 3 хвилин. Далі потрібно проїхатися на автомобілі і простежити, чи немає троение в самому двигуні. Проблема вважається успішно дозволеної, якщо ніяких порушень не було виявлено в результаті перевірки.

 • Дивіться відео про те, як не потрібно мити двигун:

Чому в сиру погоду і після миття двигун троїть

зміст

 1. Як безпечно вимити двигун
 2. Чому мотор троїть в сиру погоду

Багато автовласників стикаються з неприємною проблемою: троит двигун після миття. Тому, як безпечно домогтися чистоти підкапотного простору і що робити, якщо все ж проблема виникла, присвячена ця стаття.

Мийка підкапотного простору автомобіля – це турбота не тільки про його чистоту, а й про технічний стан. У моторний відсік постійно потрапляє пил і бруд з доріг.

Крім того, на двигун потрапляє моторне масло та інші експлуатаційні рідини, або через необережність при заливці, або через що прийшли в непридатність прокладки. Все це змішується, утворюючи шубу, яка перешкоджає охолодженню силового агрегату, та й виглядає не сильно привабливо.

Як правило, саме друге штовхає водіїв на те, щоб ретельно вимити підкапотний простір і позбутися від зайвої бруду.

Найбільш поширена причина, по якій двигун троїть після того, як власник помив його – вода, що потрапила в свічкові колодязі. Свічка перестає давати іскру – циліндр не працює. Можуть бути і куди більш серйозні причини, а саме:

 1. вихід з ладу датчиків і іншого устаткування через вплив лужного шампуню;
 2. фізичне пошкодження вразливих деталей потужним струменем води.

Як безпечно вимити двигун

Зрозуміло, мити мотор можна і потрібно, але робити це необхідно правильно. Здавалося б, що може бути простіше: загнав машину на мийку, швидко все помив, і ніяких проблем. Однак на ділі так відбувається далеко не завжди. Двигун може не завестися або почати троить, а обуреного автовласникові заявлять, що адміністрація не несе відповідальності за наслідки мийки двигуна.

Перш за все, потрібно пам’ятати, що всі автовиробники категорично забороняють мити мотор за допомогою апаратів високого тиску типу Керхер.

Крім того, що вода під потужним натиском проникає через ущільнення туди, де її бути не повинно, доповнює картину шампунь для безконтактної мийки, який набагато агресивніше звичайного шампуню для ручного миття.

Порада

Сильна лужне середовище такого шампуню викликає корозію алюмінієвих і мідних деталей і вихід з ладу різних датчиків.

Нерідкі випадки, коли власник настільки ретельно помив свою «ластівку», що вивів з ладу всю електрику.

Найбезпечніший спосіб миття двигуна – за допомогою спеціальних аерозолів. Перш за все, потрібно відключити акумулятор і закрити поліетиленом генератор і інше навісне обладнання.

Распылять состав нужно на сухой теплый мотор (после поездки машина должна постоять полчаса), поскольку с горячего двигателя активные вещества быстро испарятся, не успев подействовать.

Затем нужно подождать 15-20 минут и ополоснуть мотор слабым напором проточной воды.

Последний этап – продувка свечных колодцев. Сделать это можно либо с помощью компрессора, либо из баллончика со сжатым воздухом. Для верности можно после этого воспользоваться феном для сушки волос.

Если все же мотор после помывки троит или совсем не заводится, в первую очередь нужно дать машине постоять сутки в сухом теплом гараже, чтобы под капотом просохли все узлы. В большинстве случаев это помогает.

Если же проблема осталась – придется посетить мастерскую.

Почему мотор троит в сырую погоду

Багато автовласників скаржаться, що мотор троїть в сиру погоду. Як правило, проблема найбільш виражена після тривалого простою, наприклад, після нічної стоянки. Завести двигун вдається в кращому випадку з п’ятої-шостої спроби, працює він нерівно, поки повністю не прогріється.

Поверхневий візуальний огляд результатів не дає.

Остаточно робота силового агрегату нормалізується після декількох кілометрів пробігу і після цього протягом якогось часу двигун працює без проблем (або поки повністю не охолоне, або до наступного попадання в сиру погоду).

До слова, проблема ця те саме що троян мотору після миття і найчастіше полягає в тому, що в сиру погоду волога конденсується під кришкою трамблера. Не зайвим буде перевірити також високовольтні дроти і
котушки запалювання. Найпростіший спосіб – відкрити капот і завести мотор в темному місці. Якщо під капотом буде «північне сяйво», то доведеться замінити, як мінімум, дроти.

Не варто забувати про свічки запалювання. Якщо мотор в сиру погоду заводиться неохоче, можливо, прийшла пора їх замінити або ж вони видають занадто слабку іскру, яка не здатна підпалити робочу суміш в циліндрах.

Зверніть увагу

Іскру потрібно перевіряти правильно, для цього свічку потрібно розташувати в півтора-двох сантиметрах від маси, після чого включити стартер. Іскра повинна бути яскраво-синьою.

Слабка іскра свідчить про слабкий струмі, причина якого може критися в високовольтних проводах, або про великий зазор між електродами.

Справа в тому, що в сиру погоду на них осідає волога, яка призводить до витоку струму. Крім проводів у витоку струму можуть бути винні котушки запалювання. Часто на їх корпусі з’являються тріщини, в які потрапляє вода.

Щоб в майбутньому мотор в сиру погоду не троил, багато автовласників очищають кришку трамблера, високовольтні дроти і котушки запалювання від бруду і масла за допомогою аерозольного балончика «Карб-клинер», а потім покривають очищене простір силіконовою змазкою або рідиною WD-40. Після цих нехитрих маніпуляцій проблема, як правило, не повертається (ці ж заходи можна вжити і після миття двигуна).

Дергатся автомобіль і двигун після миття: що робити водієві

Кожен автомобіліст зі зрозумілих причин прагне підтримувати ТЗ зовні і всередині в чистоті. Однак не завжди мийка автомобіля і двигуна може піти на користь. Справа в тому, що поширені ситуації, коли смикається двигун після миття. У подібній ситуації потрібно знати, чому так відбувається і що робити в цьому випадку.

Основні причини нестабільної роботи мотора після мийки

Як правило, в разі виникнення неполадок в роботі мотора після мийки, автовласники скаржаться на те, що силовий агрегат троит. Тобто, працюють не всі циліндри. Також можуть спостерігатися такі ознаки і симптоми: падіння потужності, збільшення витрати палива, проблеми з запуском ДВС і т.п.

Відзначимо, що основних причин, за якими смикається двигун після миття, не так вже й багато:

 • сирі свічки. Вода потрапляє в свічковий колодязь, в результаті чого не виникає іскра на електродах свічки.
 • також буває, що іскра є, але недостатньо потужна. Якщо свічки пропрацюють в такому стані досить тривалий час, то вони цілком можуть остаточно вийти з ладу;
 • пошкодження датчиків миючими засобами (якщо вони містять луг);
 • пошкодження елементів в підкапотному просторі надлишковим тиском води під час миття;

Як видно, якщо після миття двигуна машина смикається, всі проблеми виникають через помилки під час самого процесу видалення забруднень, а також в результаті зневаги основними правилами і рекомендаціями.

Найчастіше водії прагнуть помити автомобіль і двигун дешево і з найменшими зусиллями. Для цього багато хто воліє використовувати для миття мотора обладнання, що створює струмінь води з високим тиском.

Рекомендуємо також прочитати статтю про те, як помити двигун автомобіля Керхер. З цієї статті ви дізнаєтеся про те, що потрібно враховувати, якщо прийнято рішення мити двигун авто апаратом високого тиску.

Наприклад, звичайний шампунь і Керхер для мийки двигуна. Результат – потрапляння вологи, нестійка робота ДВС або неможливість його запуску. У гіршому випадку можливо коротке замикання.

Що робити, якщо після миття машина смикається

Коли глухне двигун після миття, потрібно мати якийсь план дій (зробити чек-лист) щодо виявлення причин. Але перед цим варто ще раз насухо витерти мотор, проводку, продути всі ділянки повітрям з компресора, почистити всі контакти від нальоту. Для важкодоступних місць оптимально використовувати саме стиснене повітря, а не дрантя.

До речі, подекуди волога може висохнути сама, якщо поставити машину в сухе провітрюване приміщення. Само собою, потрібно перевірити свічки. Зробити це нескладно, але тільки за умови наявності свічкового ключа під рукою. Якщо свічки викручені, краще почистити електроди від нагару. Крім того, необхідно протерти і самі свічкові колодязі.  

Якщо в двигуні є трамблер, то потрібно не тільки протерти його зовні, але також і зняти кришку, щоб висушити внутрішній простір. У моторах без трамблера доведеться повозитися трохи довше, так як необхідно буде висушити котушки запалювання на кожному циліндрі, а потім переконатися в їх працездатності.

У разі, коли водій повністю впевнений, що двигун після миття висушений і контакти почищені, а свічки в повному порядку, але машина все одно смикається під час їзди і під навантаженням, то краще відразу звернутися в сервісний центр, де проведуть поглиблену діагностику, визначать несправний циліндр і допоможуть усунути проблему.

Підведемо підсумки

Як видно, якщо після того, як водій помив двигун, машина смикається, в переважній більшості випадків винна волога, що потрапила в свічкові колодязі, на високовольтні дроти, котушку запалювання або трамблер.

Рекомендуємо також прочитати статтю про те, що таке миття двигуна парою. З цієї статті ви дізнаєтеся про особливості мийки двигуна без води, а також тонкощі і нюанси даного типу сухий мийки та видалення забруднень з двигуна і підкапотного простору.

Також не слід застосовувати для мийки мотора лужні розчини або миючі засоби, що містять інші агресивні речовини, які можуть зашкодити датчики ЕСУД, ізоляцію або порушити роботу окремих елементів. Ніяк не слід виробляти мийку двигуна струменем води з високим тиском без підготовки авто.

Наостанок зазначимо, що після миття двигуна краще відразу не намагатися заводити мотор. Перед першим запуском двигуна необхідно ретельно висушити свічкові колодязі, перевірити свічки і контакти, все важкодоступні місця продути стисненим повітрям.

Потім капот потрібно закрити, після чого краще залишити машину ще на якийсь час (бажано на всю ніч) прямо в приміщенні на мийці. Як правило, за цей час волога випарується з важкодоступних місць (за умови відсутності сильної вологості в самому приміщенні), після чого двигун повинен запуститися і далі працювати без проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…