Вільне коливання гальмівної колодки на частотах 20 Гц – 20 кГц призводить до виникнення сторонніх звуків. Джерелом вібрації, яка породжує вереск, є постійний мілісекунди приріст фрикційного матеріалу до диска або барабану з подальшим зривом. При нормальному стані гальм відбувається гасіння коливань. Тому наявність звуків говорить про проблему.

Причини скрипу гальмівних колодок

Скрип колодок – сигнал, що потрібна заміна. Скрегіт створює датчик зносу. При достатній товщині фрикційної накладки він не стосується диска, тому автомобіль зупиняється тихо. Коли витратні матеріали несправні, «пискун» створює гальмівний скрип.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бутиЧому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Проблема з’явилася після заміни гальмівних колодок

Часто звуки з’являється через несумісність фрикційного матеріалу і дисків або барабанів. Накладки кожного виробника мають унікальний склад. Тому якщо відмовляєшся від оригінальних витратних матеріалів, ризикуєш придбати на заміну занадто жорсткі вироби.

Після установки нових витратних матеріалів необхідна їх притирання. Під час обкатки інтенсивність зупинки автомобіля знижується, що веде до ризику потрапляння в аварійну ситуацію.

Тому виробники намагаються скоротити термін, який потрібно для підробітки. Для цього на фрикційний матеріал наносять напилення, він піддається термічній обробці. В результаті перших порах може спостерігатися свист.

Зверніть увагу

Заміна в цьому випадку не потрібно – сторонній звук зникне, коли зітреться верхній шар.

Помилки при монтажі витратних матеріалів можуть стати причиною появи вібрацій.

Встановлюючи нові колодки на багатьох моделях, потрібно міняти антіскріпние пластини. Якщо вони не йдуть в комплекті, доведеться купувати додатково.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

При гальмуванні машини

Скрип нових гальмівних колодок під час зупинки автомобіля може лунати з багатьох причин. У більшості випадків скрегіт не є ознакою серйозних несправностей. Основні джерела скрипу – це:

 • забруднене супорт;
 • заїдають напрямні;
 • порваний пильовик;
 • заклинив поршень;
 • фрикційний матеріал низької якості;
 • пошкоджений диск.

Попадання сміття між фрикційним накладкою і контактує з нею поверхнею диска також може бути причиною появи скреготу. Це особливо актуально для витратних матеріалів з прорізом. Застряглий камінчик може тривалий час свистіти, дратуючи водія.

Детально про можливі причини появи свисту розповідає відео:

Чому гальма скриплять, коли колодки в нормі?

Припустимо, в якості витратних матеріалів автовласник повністю впевнений – придбаний расходник відомого бренду. Але під час зупинки лунає сторонній звук, причину потрібно шукати в інших елементах. Першим під підозру потрапляє диск. Його знос, деформація або руйнування призводять до скрипу.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Для зниження вібрації виробники вдосконалюють способи фіксації витратних матеріалів. На деяких моделях є кріплення, що вставляються в поршень. Згодом посадочне місце зношується, з’являється вільний хід. Раздвигание вусиків допомагає тимчасово виправити ситуацію.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Справа може бути і в напрямних супорта. Поломки виникають внаслідок:

 • надмірного зносу;
 • пошкодження пильовика;
 • неправильного вибору мастила;
 • відсутність техобслуговування;
 • неправильного монтажу.

Пильовики роблять з гуми. Після механічних пошкоджень або через природне старіння вони перестають виконувати функції. Бруд, волога, пісок, абразивні елементи потрапляють на поршень. Тертя сміття про металеві поверхні призводить до зносу і підклинювання. Колодки вільно переміщаються, що і стає причиною свисту.

Як усунути скрип гальмівних колодок

Стандартним рішенням проблеми є нанесення антіскріпной мастила. Їй покривають тильну сторону розхідники. Не допускайте попадання пасти на фрикційний матеріал.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Використовувати мастила можна і разом з протівоськріпниє пластиною. Засіб потрібно наносити тонкими смужками. Тиск розплющить пасту рівномірно між неробочий стороною і платівкою.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Радикальним методом, як скрип усунути, є сточування фрикційного матеріалу. Позбавлятися від шуму таким чином потрібно, з огляду на зниження площі контакту накладки з диском. Не слід надмірно зрізати краю. Краще робити проріз посеред глибиною до 4 мм.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

При появі скрипу колодок після відвідин СТО перевірте правильність складання гальм. Відсутність пружин або протівоськріпниє пластин стає причиною коливання розхідники.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

При підозрі на заклинювання або надмірний знос поршня і напрямних зробіть їх дефектовку. Пильовики з надривами, тріщинами та іншими пошкодженнями підлягають заміні. Мастило слід виконувати тільки спецзасобами. Заборонено використовувати підручні речовини – наприклад, “Литол-24”.

Доносяться з передньої або задньої осі сторонні звуки під час гальмування не можна ігнорувати. Вони кажуть про серйозні несправності. При появі скреготу виявите його джерело і прийміть заходи по відновленню нормальної роботи. Якщо не уявляєте, як позбутися від скрипу гальмівних колодок, відвезіть машину в сервіс. Майстри СТО позбавлять від скреготу з гарантією.

Чому гальмівні колодки скриплять і свистять при гальмуванні?

У багатьох автовласників при появі писку або скрипу, при натисканні на гальмо, виникає питання, що стало причиною виникнення цього звуку? Почавши розбиратися, звідки він з’явився, з’ясовується, що це всього лише скриплять гальмівні колодки. Приїхавши в автосервіс можна почути однозначну вирок – «Неякісні планки гальм, потрібно їх заміна». Але що робити, якщо планки були придбані у дилера, і комплекти колодок, куплені там, не викликали до цього нарікань?

Фахівці стверджують, що гальма скриплять або свистять з вини поганої якості колодок лише в третині випадків. Виникає резонне питання – що ж ще, може служити причиною їх скреготу? Давайте розберемо всі причини даного явища.

Спочатку розглянемо, які фактори впливають на передні або задні (дискові) гальма при виникненні скрипу.

Причина перша – неякісний фрикційний матеріал

Якщо при гальмуванні чується скрип, а колодки тільки що після заміни коштують нові, значить, їх фрикційний шар поганої якості, вони порошать, швидко обсипаються і не підходять до ваших гальмівних дисків.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Види гальмівних планок та матеріали, з яких виготовляється фрикційний шар, ми вже розглядали в статті, яка описує заміну колодок. Нагадаємо лише, що у виробництві деяких з них застосовують в ролі армуючих елементів сталеву, мідну або латунну стружку.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Ось ці частинки і можуть викликати неприємний звук при гальмуванні. Після заміни колодок на нові більш якісні ці неприємні звуки повинні зникнути.

Робити висновок, що всі передні або задні планки, які свистять або скриплять, є дефектними не варто. Може, просто вони за своїм складом не підходять до гальмівних дисків вашого автомобіля.

Причина друга – притирання

Буває, автовласник поставив нові гальмівні планки і з перших днів, при уповільненні руху машини, виникає неприємний скрип. Такий звук може пройти з часом.

Так звана притирання відбувається по закінченні пари тисяч кілометрів пробігу, після чого пропадає писк і скрип планок.

Винуватцем цього буває наліт на колодках тонкого шару домішок, що потрапляють туди при їх виробництві.

Причина третя – знос планок

В цьому випадку планки свистять або починають скрипіти при гальмуванні виходячи з двох факторів їх зносу:

 • Повний знос фрикційного шару, при якому починається тертя гальмівного диска з металевою основою колодки.
 • Неналежне прикріплення механічного датчика зносу колодок. Після монтажу нових планок та певного пробігу, може спостерігатися свист при уповільненні руху.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Причина четверта – дефекти частин гальмівної системи

Ще однією причиною скрипу або писку при уповільненні руху може виявитися автоколиваннями колодок. В коливанні (вібрації) гальмівний планки можуть бути винні несправності всіх механізмів гальмівної системи, безпосередньо взаємодіють з колодками. Ось основні поломки, через які чується скрип:

 • Освіта буртика (випирає облямівки) уздовж зовнішнього діаметра диска в результаті його зносу.
 • Супорт при гальмуванні підклинює через незмазаних напрямних або поганої роботи поршня супорта.
 • Порошать (буквально сиплються) гальмівні планки, засмічуючи супорт, що призводить до вищеописаного варіанту. Він підклинює і відповідно чутно скрип колодок.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

 • Закисають направляючі супорта.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Причина п’ята – погодні умови

В осінній період причиною виниклих звуків при натисканні на гальма служить дощ, потрапляє на поверхню колодок. Взимку ж такий ефект провокує конденсат, що з’являється внаслідок перепаду температур.

Різкі заморозки викликають вологий наліт, що виникає при зіткненні холодного повітря і розігрітого гальмівного диска. Виникає питання, що робити в такому випадку.

Незайвим буде, повільно рухаючись, натискати на педаль гальма кілька разів, щоб, таким чином, «просушити» диск.

Причина шоста – потрапили камінці

Іноді між захисним кожухом і диском потрапляє дрібна щебінка, що і призводить до скреготу в області гальмівного механізму.

Гальма барабанного типу

У цій темі окремим абзацом варто виділити питання, чому скриплять гальмівні колодки барабанного типу.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

У багатьох вітчизняних машинах і авто іноземного виробництва, задні гальма досі встановлюються барабанного типу. При виникненні скрипу планок в таких гальмах основні причини збігаються з факторами викликають аналогічні звуки в дискових гальмівних системах. Але є і відмінності, викликані конструктивними особливостями.

Коли порошать планки після заміни дискових гальм, то основна маса пилу з фрикційного матеріалу обсипається назовні і не засмічує поверхню колодок. А якщо порошать фрикційні накладки в барабанних гальмах, то весь пил осідає всередині механізму на внутрішню частину барабана і поверхню колодок.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Це і викликає скрип при уповільненні руху авто. У цьому випадку, щоб прибрати скрип слід періодично робити очищення поверхні планок від нальоту наждачним папером.

 • Стаття вперше з’явилася на AutoRemont2.ru

Чому скриплять гальмівні колодки (6 причин)

Існує шість основних причин, чому скриплять гальмівні колодки автомобіля. Найпростішим і банальним є їх знос. Однак крім цього причиною виникнення скрипу можуть служити гальмівні диски, ступичні підшипники, неправильно підібрані гальмівні колодки, потрапляння в систему гальмування пилу, бруду, вологи або будь-яких дрібних предметів.

 • Причини виникнення скрипів
 • Методи усунення скрипу
 • Цікаві факти

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Як правило, для усунення перерахованих причин необхідно проводити ревізію зазначених вузлів і механізмів. Це можна зробити самостійно за умови, що у вас є досвід виконання подібних ремонтних робіт і наявності відповідних інструментів.

Природно, що самостійне усунення причин скрипу гальмівних колодок дозволить вам заощадити гроші.

Однак пам’ятайте, що ви повинні бути впевнені в кінцевій справності гальмівної системи автомобіля, адже вона є критично важливим вузлом, і безпосередньо впливає на безпеку всіх учасників дорожнього руху.

Причини виникнення скрипів

Перш за все варто зазначити, що в 90% випадків (а може й частіше) пищать передні колодки. Тому перевірку необхідно починати саме з них. Пояснюється це дуже просто.

У процесі гальмування маса автомобіля переноситься вперед, низ кузова трохи опускається, а зад підводиться. Відповідно, передні колодки відчувають велике навантаження в порівнянні з задніми.

І чим різкіше процес гальмування, тим робота передніх колодок інтенсивніше.

Супорт і напрямні

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

В даному випадку мова йде про пильовику основного поршня, а також напрямних. Нерідко виникає ситуація, коли він рветься від механічного пошкодження або банально від старості, після чого всередину нього потрапляє бруд, пісок, волога і всякий дрібне сміття. Природно, що в процесі їзди і гальмування вся ця суміш треться об металеві поверхні, зношуючи їх.

Наслідком цього може стати ситуація, коли напрямні і безпосередньо поршень може банально заклинити . У свою чергу це стане причиною того, що після гальмування колодки не повертаються на вихідну позицію.

Тобто, залишаються в стислому положенні, розігріваючи гальмівний диск і перешкоджаючи руху автомобіля. Нерідко такий момент супроводжується скрипом, який викликаний перегрівом диска, колодок, їх зносом.

До речі, при цьому відбувається значне зношення гальмівного диска, за його зовнішнім виглядом (потемніння від високої температури) можна побічно визначити поломку.

Гальмівні колодки

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Навіть в разі, якщо гальмівні колодки не сильно зношені, а можливо навіть нові, все ж існує ряд об’єктивних причин, за якими вони можуть видавати скрип / свист після заміни. Перша причина – покупка неякісної неоригінальною колодки. Зазвичай оригінальна запчастина відрізняється якістю і така колодки не буде скрипіти (за дуже рідкісним винятком). А ось виробники неоригінальних расходников зазвичай економлять на своїх виробах.

Зокрема, на дешевих колодках зазвичай завдано неякісний фрикційний шар, який в процесі гальмування поступово зношується. Він може бути двох типів – м’який і жорсткий.

М’який зношується швидше (приблизно через 15 тисяч кілометрів пробігу), проте щадяще впливає на диск і зазвичай не викликає скрипів.

А ось якщо у колодки є жорсткий фрикційний шар, то вона набагато сильніше зношує гальмівний диск і нерідко є причиною виникнення скрипу. Зате перевагою таких колодок є їх довговічність – до 30 і більше тисяч кілометрів пробігу.

Ще однією причиною наявності скрипів може бути відсутність на поверхні колодки пропилов і / або скосів.

Справа в тому, що в процесі гальмування поверхню колодки в повному обсязі (не ідеально, залежить від типу колодки і процесу установки) прилягає до диска навіть за умови, що система працює правильно, а установка була виконана професійно.

Тому в процесі гальмування при взаємодії поверхонь колодки і диска виникає звуковий резонанс, який людське вухо сприймає як скрип.

На деяких видах гальмівних колодок з заводу встановлюють так звані протівоськріпниє пластини. Як зрозуміло з їх назви, вони служать для запобігання появи скрипу і вібрації колодки під час гальмування, а також допомагають відводити тепло. Відповідно, при їх відсутності колодка може видавати неприємні для слуху звуки.

Гальмівні диски

В процесі пригальмовування, через тертя, на поверхні гальмівного диска виділяється тепло, а він сам розігрівається.

При наборі критичної температури (це залежить від конкретного диска і металу, з якого він зроблений) диск може видавати неприємні звуки, схожі на скрип і / або писк.

важливо

Особливо цьому явищу схильні старі, не вентильовані, диски. У них немає отворів для відведення тепла, тому вони розігріваються швидше і довше тримають температуру.

Однак бувають випадки, коли і вентильовані диски пищать. Але це трапляється в разі їх істотного зносу чи після інтенсивного (наприклад, аварійного) гальмування, коли вони аналогічно перегріваються.

Піскуни

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Інше їх назва – Ськріпун. Це спеціальні скоби, які встановлюються на деякі марки гальмівних колодок. Їх мета полягає в тому, щоб при критичному зносі колодок в процесі гальмування стосуватися диска і видавати пищать звуки, сповіщаючи тим самим автовласника про необхідність заміни гальмівних колодок.

Ступичний підшипник

Йдеться про значному зносі підшипника, коли він починає люфтіть і розігрівати маточину колеса. Через це тепло з маточини передається на гальмівний супорт, диск і колодки.

А через їх розігріву буде чутний писк.

Зверніть увагу, що в разі, якщо ступичний підшипник дуже зносився, то він може свистіти і на швидкості , причому чим більша швидкість – тим більший свист.

Зовнішні фактори

В даному випадку мова йде про бруд, піску, дрібному смітті, вологи і так далі. Перераховані елементи при їзді у вологу або морозну погоду, при їзді по бруду або піску, потрапляючи в проміжок між колодкою і диском, можуть видавати скрипи. У деяких випадках замерзлий фрикційний шар також може видавати неприємні звуки.

Методи усунення скрипу

Методи усунення виниклого скрипу з боку гальмівних колодок залежать від перерахованих вище причин.

Супорт і напрямні

В першу чергу необхідно перевірити стан пильовика, його цілісність. Якщо в нього набився бруд, то необхідно провести його ревізію і замінити. При цьому не забудьте перевірити наявність вільного ходу супорта і його поршня. Вони повинні ходити вільно, і не перешкоджати поверненню гальмівних колодок на вихідну позицію.

Для перевірки можна просто рукою зімітувати гальмування, натиснувши на поршень, який притисне колодки до диска. Після цього вони повинні вільно стати на своє місце.

Якщо цього не відбувається – значить, треба проводити ревізію супорта і його складових елементів. При цьому не забудьте використовувати спеціальні мастила для супортів і напрямних.

Дуже часто проблему з писком при гальмуванні вирішується простою перебиранням супорта зі змазуванням напрямних і зовнішніх сторін колодок.

Гальмівні колодки

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Протівоськріпниє канавки на нових колодках

Що стосується усунення першої зазначеної причини, то тут лише варто порекомендувати до покупки більш-менш якісні (не обов’язково оригінальні) гальмівні колодки. Тобто, такі, які мають середній по м’якості фрикційний шар.

Усунути ж звуковий резонанс можна різними способами. Перший з них також полягає в рекомендації покупки тих колодок, на поверхні яких є спеціальні пропили і скоси, призначені якраз для цих цілей. На більшості таких виробів вони є за замовчуванням.

Також можна зробити такі пропили самостійно. Однак врахуйте, що спилювати великий шматок пластини небезпечно, оскільки це знизить ефективність її роботи! Крім того, необхідно знати місце, де це зробити. Зазвичай для цього знімається фаска по периметру колодки, а посередині робиться неширока канавка.

Для роботи можна використовувати болгарку.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Як зняти фаску на колодці

Також звуковий резонанс можна усунути за допомогою так званих антіскріпних пластин. Вони продаються окремо в магазинах, і встановлюються згодом на гальмівні колодки. Як це зробити зазначено в інструкції по їх експлуатації.

Якщо ви вирішите купити антіскріпние пластини, при їх установці не забудьте скористатися йде з ними в комплекті спеціальним мастилом, яку потрібно нанести на зворотну сторону накладки.

Більшість виробників комплектують свої колодки такими металевими пластинами, але трапляються і без таких.

Ще одна функція антіскріпних накладок полягає в відведенні тепла від гальмівного диска . Це допоможе продовжити термін його експлуатації.

Варто зазначити, що відгуки про використання антіскріпних пластин від різних автовласників, які використовували їх, вельми неоднозначні.

Резюмувати їх можна так, що, якщо фрикційний матеріал колодок хороший, то і пластини можуть допомогти, а якщо колодка спочатку неякісна – то ніякі антіскріпние пластини не допоможуть.

Гальмівні диски

Залежно від стану дисків для усунення їх скрипів можна піти різними шляхами. Найпростіший і ефективний – заміна старого не вентильованих диска на вентильований. Для цього потрібно знати марку і розмір виробу і підібрати запчастина по каталогу або безпосередньо в магазині. Однак для деяких старих автомобілів не існує не вентильованих дисків.

Інший варіант – аналіз стану гальмівного диска. Якщо він сильно зношений, то його можна проточити або замінити на новий. Непрямим ознакою того, що диск «повело», є ситуація, коли машина гальмує ривками.

Проточка диска можлива тільки в разі, коли він зношений незначно, і його товщини досить, щоб за допомогою верстата зняти деякий шар металу. Однак кращим рішенням в даному випадку буде заміна диска на новий.

Це убезпечить вас від поломок і створення аварійних ситуацій на дорогах в майбутньому.

Ступичний підшипник

Ремонтувати ступичний підшипник не має ніякого сенсу, та й це неможливо, а їздити з ним дуже небезпечно, оскільки існує ризик того, що на швидкості відбудеться повне заклинювання колеса, що загрожує створенням фатальною аварійної ситуації. Тому вихід в даному випадку лише один – повна заміна підшипника.

Зовнішні фактори

У більшості випадків це явище тимчасове. Зазвичай скрип в таких випадках з’являється при їзді по бруду, піску або в морозну погоду незабаром після виїзду на машині після тривалої стоянки. Як правило, через 5 … 10 хвилин їзди в нормальних умовах скрип припиняється.

Піскуни

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

пристрій піскунів

В даному випадку вихід тільки один, і полягає він у заміні колодок на нові. Пам’ятайте, що змінювати їх потрібно попарно , на кожній осі (на передній або задній осі, або на обох відразу).

Причому, незалежно від того, в якому стані знаходиться інша колодка, адже в іншому випадку вона зноситься набагато швидше, а ефективність її роботи буде нижче, ніж у щойно встановленої.

Цікаві факти

На деяких нових гальмівних колодках є так званий початковий шар . Він знаходиться над основним фрикційним матеріалом. Після установки такої нової колодки при їзді на перших 50 …

100 кілометрах пробігу може виникнути писк, пов’язаний з притиранням колодок і зносом початкового шару. Тому нові колодки після заміни і скриплять. До цього потрібно поставитися спокійно і прийняти як належне.

Однак щоб заощадити нерви, перед покупкою тих чи інших гальмівних колодок необхідно уточнювати інформацію про те, чи є на них згаданий початковий шар.

Порада

Іноді писк колодок має місце і на барабанних гальмах. Яскравим прикладом тому служить популярний автомобіль «Рено Логан».

У нього є так звана дитяча хвороба, що виражається в тому, що при сильному гальмуванні колодки (особливо нові) можуть чіплятися за опорний щит.

Усунення цього недоліку, що виражається в тому, щоб колодки не чіплялися і не скрипіли, полягає в затирання наждачним папером місця тертя.

Ще, зрідка, на дискові і барабанні гальмівні колодки налипає металева крихта. Вона є причиною появи тихого писку, а також зниження ефективності гальмування.

Щоб позбутися від цього явища потрібно демонтувати колодки і видалити такий наліт за допомогою дрібної наждачного паперу.

Зверніть увагу, що працювати потрібно акуратно, щоб не пошкодити колодку і її робочу поверхню.

висновок

Пошуки причин того, чому скриплять гальмівні колодки, завжди необхідно починати з перевірки їх стану. Найчастіше, особливо на машинах з великим пробігом, їх власники банально забувають проводити їх заміну, і колодки в процесі гальмування створюють скрип через зношеність.

Пам’ятайте, що змінювати колодки необхідно відповідно до вимог компанії-виробника вашого автомобіля. Найчастіше допускається їх використання до досягнення критичного зносу. У інших же машин міняти колодки потрібно після певного пробігу (наприклад, 30 тисяч кілометрів).

Якщо ж з колодками все в порядку, то потрібно ретельно перевірити перераховані вище вузли і елементи гальмівної і ходової систем автомобіля. Пам’ятайте, що ремонтні роботи потрібно виконувати з усією відповідальністю, щоб в подальшому гальма машини працювали безвідмовно!

Чи не знайшли відповідь на своє питання?

Запитуйте в коментарях. Відповімо обов’язково!

Що робити зі свистом: скриплять колодки при гальмуванні авто

У народі свист при уповільненні тлумачать з часткою гумору: скрипить – значить, гальмує, а метод боротьби – універсальний і економний: музику голосніше і все справи.

Все тому, що це не симптом виходу з ладу гальмівної системи … в основній масі випадків. Якщо вирішили побороти його, приготуйте грошові знаки. Огляд відрекомендуюсь, у що вкладати.

Передумов, в общем-то, небагато, а з наукової точки зору так і зовсім одна.

Чому і коли ми стикаємося зі скреготом

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Прилипання фрикційної накладки до диска на частку секунди і наступний за цим її зрив породжує вібрації. Вухо людини сприймає їх як свист, звідси і скарга, що гальма скриплять при гальмуванні на машині, клас якої, до речі, може бути абсолютно будь-яким.

Якщо порівнювати ступінь шкоди від писку і наслідків тугого зчеплення, то друге небезпечніше для здоров’я. Але з вереском важко змиритися в моральному плані. Від нього раз у раз, що голова розколюється.

У 80% випадків симптом виникає після зміни колодок. Буває, що свистять навіть «оригінали». Стикаються з фактом і ті, хто давно не заглядав за межі колісного диска або довірив цю справу недосвідченим працівникам сервісу. У вологу погоду скрегіт теж не виключений.

Через що скриплять навіть нові колодки при плавному гальмуванні авто

Вся складність в тому, що причину знайти можна тільки методом перебору. При появі дефекту відразу після заміни фрикційних накладок міркувати припадати лише про те, що вони не притерлися, про проблеми їх якості або про відсутність протівоськріпниє пластин на зворотній частині деталі. Якщо напередодні гальмівну систему ніхто не обслуговував, оглядайте всі вузли:

 • Колодки. Окремі моделі оснащені «Піскун» – спеціальними металевими скобами, закріпленими на бічній частині вироби. При критичному зносі фрикційної частини метал стикається з диском, і маємо писк.
 • Гальмівні диски. Вони зношуються і до того ж часто нерівномірно. Допустиме торцеве биття – не більше 0,020 мм.
 • Супорт. Не допускається підклинювання робочих циліндрів і всієї конструкції на напрямних. Порівняно пильовики підлягають заміні, пальці – мастилі спеціальним складом, стійким до високих температур.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути
Проводити огляд ні до чого, якщо на диск потрапили вода, пісок або він піддався корозії. Можна нічого не робити, як у випадку зі свистом ременя генератора на холодну після проїзду калюжі або виконати серію тривалих плавних гальмувань. Це допоможе просушити деталь або прибрати бруд з неї. Наприклад, повторіть три рази цикл: розгін до 80 км / год і плавне уповільнення до 20 км / ч.

Якщо колодки скриплять при гальмуванні після недавньої мийки, готуйтеся до пошуку токаря або походу в магазин. Холодна вода, потрапляючи на розпечений диск, призводить до неправильної його загартуванню. У підсумку він нерівномірно зношується і виникає биття.

До відома. Керамічним деталей властиво пищати «на холодну». У них температура схоплювання трохи вище, ніж у звичайних гальм, тому свист йде після декількох оттормажіваніі.

Що робити, щоб нові гальма припинили скрипіти при гальмуванні машини на малій швидкості

Власне, якщо до появи скреготу нічого не робилося, то це заклик хоча б оглянути область навколо супортів. Куди дивитися – вже обговорили, додаткових коментарів ці випадки не мають потреби. Цікавий список дій по відношенню до свіжих колодкам, які після установки почали пищати. Відразу замінити – не варіант, це крайній метод.

притерти

Дайте фрикційним накладок час на притирання. Через кілька сотень кілометрів міських поїздок їхня робоча поверхня буде повністю стикатися з диском, а це привід для припинення свисту, але не єдиний.

По відношенню до колодок актуальний такий термін як «линька». Справа в тому, що цей продукт містить органічні продукти нафтопереробної промисловості – смоли. Перегріваючись, останні перетворюються в газ, і між фрикційним частиною і диском виникає газова прокладка. Ефект схожий на аквапланування коліс автомобіля.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

У спортивних колодок своя специфіка. Якщо не зробити прожиг, то гальма на машині будуть постійно свистіти навіть при гальмуванні на невеликій швидкості. Запікання складається з декількох серій прискорень і уповільнень з перервами. Основна мета – перегріти колодки до стану, коли в районі коліс буде йти димок:

 • Плавно зупиниться з 60 км / год до 0 км / год. Повторити 5 разів.
 • Рухатися 1 км без гальмувань.
 • Сповільнитися з 80 км / год до 0 км / год. Виконати 5 разів.
 • Їхати 2 км без зупинок.
 • Виконати пункти 1-4 ще раз.
 • Остудити гальма протягом 5-10 км невпинного руху.

змастити

Ні в якому разі не робочу поверхню! Мазати необхідно ті майданчики, які прилягають до скоби і поверхонь супорта. Це допоможе уникнути додаткових вібрацій, адже пищати може не тільки фрикційний шар.

Використовувати не будь-що, а мідну протівоськріпниє пасту (наприклад, Mannol Kupfer-Paste або Liqui Moly Kupfer-Paste). Вона не висихає при високій температурі і згодиться для профілактики напрямних супортів.

Перед установкою нових колодок доречний огляд контактних поверхонь скоби. Якщо на них є задирки і вироблення – вирівняти надфілем. І не варто забувати про напрямних супортів – вони також потребують мастилі і періодичної заміни. До слова їх знос записаний в причини стуку при повороті керма на малій швидкості.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

пересобрать механізм

На зворотному боці вироби повинні бути протівоськріпниє пластини. Вони не завжди намертво сидять на підставі, що примикає до гальмівного супорта. Якщо пластинки залишилися в коробці, слід негайно поставити їх. Чи не допоможе – тоді використовувати пасту.

замінити колодки

Якщо вжиті заходи безрезультатні, а після установки надолужено вже більше 1 000 км, сміливо виписуйте іншу модель фрикційних деталей. Любителям «оригіналу» одна порада – не бійтеся переходити на інші бренди, часто це тільки на користь.

Нестандартні випадки скреготу на передніх і задніх колесах

Маршрутна карта розрахована на стандартні обставини, коли скрип з’явився на старих колодках при м’якому гальмуванні або відразу після заміни. А що робити, якщо влітку було все нормально, а з приходом холодів з’явився вереск? Або що робити в разі появи писку навіть при відпущеної педалі гальма? Шукайте відповіді у спеціальній збірці:

 1. Гальма почали скрипіти на морозі. Під час відлиги на диски може осісти волога. Якщо процес носить регулярний характер – змастіть зворотну сторону колодок.
 2. Свист навіть якщо не вичавлений гальмо. Перебирайте гальмівні супорти. Домагайтеся, щоб вони вільно ходили по напрямних, а робочі циліндри НЕ клинило.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

На замітку: конструктивні заходи, спрямовані проти появи свисту

Для дослідження інженерних хитрувань мікроскоп не потрібен. Вони носять суто технічний характер. Про один з них розмова вже був – протівоськріпниє накладки на зворотному боці виробів. З іншими засобами боротьби з вібрацією читайте нижче:

 • Скоси і прорізи на фрикційної шарі відсувають резонансні коливання в область більш високих частот.
 • Прорізи виконують роль, аналогічну скосам + відводять бруд із зони контакту.
 • Антивібраційні пластини гасять коливання щодо поршня і скоби супорта.
 • Спеціально вигнуті елементи на зворотному боці колодки щільно входять в робочий циліндр, що допомагає уникнути шуму на багатьох режимах гальмування.
 • Скоби гасять коливання фрикційної деталі уздовж направляючої.
 • На одному з направляючих пальців супорта ставлять демпфирующие втулки, які беруть вібрації на себе.

Чому можуть скрипіти нові гальмівні колодки і як усунути скрип

Скрипом гальм навряд чи можна здивувати досвідченого автомобіліста. І навіть людину, яка зовсім недавно сів за кермо. Далеко не завжди скрип вказує на наявність серйозних несправностей у гальмівній системі. Але звук може сильно дратувати і відволікати від керування транспортним засобом.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Скрегіт гальм, які вже тривалий час відповідають за гальмування автомобіля, річ цілком природна. Тут мова йде про природному зносі, що має на увазі швидку обов’язкову заміну витратних елементів.

Зовсім інакше реагує на скрип водій, буквально недавно встановив нові гальмівні колодки. При зміні розхідники такого не всі очікують, оскільки він поновлення чекає якісної, тихою і ефективної роботи. Тому буде логічно дізнатися, чому скриплять нові гальмівні колодки, і як позбутися від стороннього шуму при натисканні на відповідну педаль в автомобілі.

причини скрипу

Всі розуміють, що скриплять автомобільні гальмівні колодки при гальмуванні, коли водій впливає ногою на педаль гальма з певним зусиллям.

При цьому причин виникнення шуму буває досить багато. Це стосовно як до нових, так і старих елементів. Є кілька основних факторів, чому скриплять або свистять на гальмуванні гальмівні колодки.

 1. Якість матеріалів. Досить часто скрегіт гальмівних колодок при безпосередньому гальмуванні автомобіля обумовлений тим, що при виробництві виробів виробник використовувати низькоякісне сировину. Це обумовлено бажанням заощадити на виготовленні, але при цьому продовжувати продавати продукцію за високою ціною.
 2. Наявність Ськріпун. Ефективний і корисний елемент в конструкції гальмівної системи. Ськріпун створені для тих, хто рідко сам стежить за станом гальмівного вузла, а вважає за краще орієнтуватися по поведінці машини. Тобто це більшість автомобілістів. Адже мало хто готовий хоча б раз на місяць знімати колеса і оглядати поточний стан дисків і колодок. Ськріпун являє собою спеціальну індикаторну пластину, необхідну для фіксації граничного зносу. Як тільки колодка доходить до певного значення зносу, Ськріпун подають сигнали. Це означає, що найближчим часом потрібно виконати заміну елемента.
 3. Сильний знос. Особливість старих гальмівних колодок, які тривалий час експлуатуються на транспортному засобі. При зносі колодка стирається практично до металевого підстави. Тому при гальмуванні з’являється скрип або свист.
 4. Період адаптації. Після установки нових елементів йде період адаптації або притирання. Тобто новий елемент інтегрується в гальмівну систему автомобіля. Як тільки колодка притреться по диску, шум зникне.
 5. Нерівномірне вироблення. Тут є проблеми з самим гальмівним вузлом, який потрібно ремонтувати або частково відновлювати. Оскільки вироблення гальмівного диска відбувається нерівномірно, при торканні до колодки з’являються нехарактерні вібрації.
 6. Грязь. Досить банальна, але поширена причина. З нею можна зіткнутися з новими і старими колодками. Якщо в систему потрапляє бруд, вона заважає нормальному контакту диска і колодки, через що водій чує вкрай неприємні скрипи.
 7. Дефекти. Багато автомобілістів стикаються з такою проблемою як дефекти на поверхні накладок. Причому найчастіше мова йде про заводський брак.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Не варто виключати варіант, при якому скрип з’являється в жарку погоду, в умовах підвищеної вогкості, або при частому використанні педалі гальма. Останній варіант обумовлений тим, що гальма перегріваються, і це призводить до вою.

Якщо зі старими колодками все зрозуміло, то скрип нових елементів викликає чимало запитань.

Скрип нових колодок

Не можна сказати, що виникнення скрипів на нових колодках є чимось незвичайним і вкрай рідкісним. Зовсім ні. Нові колодки скриплять не менше, ніж старі і зношені елементи.

Часто автомобілісти стикаються з досить цікавою ситуацією. Термін служби старих колодок підійшов до кінця, на що вказали відповідні ознаки. Але самих скрипів не було. Варто було тільки поміняти деталі, як з’явився сторонній звук. Це викликає певне здивування в особах автовласників. Але всьому є своє логічне пояснення.

Всього можна виділити кілька причин скрипу або шуму конкретно нових колодок в гальмівній системі транспортного засобу.

 1. Заводський брак. Це перше, з чого рекомендується почати. Дуже часто, в гонитві за економією, автовласники купують колодки в сумнівних місцях і за підозріло низькими цінами. Саме тут найчастіше зустрічаються колодки маловідомих виробників, ймовірність наявності заводського браку у яких значний. Хоча не можна виключати ймовірність шлюбу на продукції провідних компаній. Тому кожну деталь, незалежно від її вартості та бренду, слід перевіряти на наявність дефектів та інших ознак шлюбу перед покупкою.
 2. Період притирання. Для колодок існує період адаптації, коли вони тільки встановлюються на автомобіль. Зазвичай притирання триває не більше 50-100 кілометрів. Через зазначений період колодка і диск повинні притертися, а тому і шум піде. Якщо цього не відбулося, причина криється в іншому.
 3. Низька якість. Спочатку купуючи колодки низької якості, розраховувати на їх ідеальну роботу навряд чи варто. Ніхто не змушує автомобілістів купувати виключно оригінальні колодки або найдорожчі аналоги. На ринку представлений величезний асортимент, серед якого є середні і досить бюджетні деталі вкрай гідної якості. Виробник грає не останню роль. При цьому не варто забувати про ймовірність покупки підробки.
 4. Відсутність балансу. Іноді після установки нових колодок скрип виникає через те, що диски не були збалансовані. Через це виникає биття. Щоб виправити ситуацію, що склалася, необхідно змінити або виконати проточку.

На більшості автомобілів заводські гальмівні колодки мають кращу якість, ніж аналоги інших виробників. Але це не можна віднести до колодок від заводу, призначеним для автомобілів компанії АвтоВАЗ.

Їх рідні елементи гальмівної системи мають низьку якість.

Автомобілісти зазначають, що деталі надмірно жорсткі, призводять до прискореного стирання гальмівних дисків, а тому їх краще міняти на хорошу альтернативу імпортного виробництва.

Захист проти скрипів від виробників

Про неприємний скрип нових гальм добре відомо всім, а не тільки безпосереднім автомобілістам. Тому виробники знають, що при установці нових елементів гальмівної системи часто виникає проблема стороннього шуму.

Вони намагаються зробити все можливе, щоб саме їх продукція не асоціювалася з цією неприємністю. Для цих цілей використовуються різні методи. Це спеціальні конструкції, використання мастил і накладок, що виключають імовірність скрипу навіть в період притирання.

Щоб повністю або частково позбутися скрипів, виробники гальмівних колодок застосовують кілька основних методів.

 1. Протівоськріпниє пластини. Вони виступають в якості балансиров. При їх наявності шукати пластини слід із зворотного боку фрикційної накладки. Подібне нововведення в конструкцію вузла дозволяє рівномірно розподілити зусилля поршня гальмівного циліндра, коли водій натискає на педаль. В результаті відбувається вирівнювання навантаження по всій поверхні колодки.
 2. Скоси. Також на деяких колодках для автомобільної гальмівної системи можна зустріти спеціальні скоси. Ці виїмки перешкоджають утворенню зайвого шуму при експлуатації гальм. Вони зрушують резонансну коливальну частоту, як висловлюються самі виробники. Подібне рішення забезпечує поліпшену безшумність в роботі колодок.
 3. Прорізи. На фрикційних накладках іноді зустрічаються додаткові прорізи. Якщо стандартно використовується одна проточка, то на деяких моделях є відразу пара прорізів.
 4. Вигнуті скоби. Ще одне досить цікаве і ефективне рішення для якісної роботи нових гальмівних колодок після їх установки на автомобіль. Ці елементи з пружинного конструкцією дозволяють справлятися не тільки зі скрипом. Додатковою функцією скоб є запобігання можливим Закисание колодок. Таке можливо при появі слідів іржі.

Найчастіше скрипи з’являються через вібрації в різних частинах гальмівної автомобільної системи. Тому завданням автовиробників і виробників запчастин є не тільки модернізація самих колодок. Також ведеться активна робота над поліпшенням конструкції дисків, супортів і ін.

Методи боротьби зі скрипом

Автомобілістів закономірно цікавить, що їм робити, якщо скриплять зовсім нові гальмівні колодки. Тут варто відштовхуватися від причин того, що відбувається. Спираючись на джерело проблеми, можна буде приймати відповідне рішення.

В цілому фахівці пропонують використовувати різні способи:

 • поміняти колодки;
 • використовувати накладки;
 • задіяти мастила.

Кожен метод боротьби зі скрипом має свої нюанси і особливості. Тому уважно подумайте, перш ніж приймати остаточне рішення.

Не можна не відзначити додатковий варіант. Він полягає в самостійному виконанні пропилів на поверхні фрикційної накладки. У багатьох виробників скоси і пропили вже передбачені заздалегідь. Якщо ж їх немає, деякі умільці намагаються їх зробити своїми руками.

Але при спилювання великої ділянки пластини ви піддаєте самі себе великій небезпеці. Неправильний спіл або скіс призводить до втрати ефективності роботи гальмівної системи.

Зверніть увагу

Потрібно точно знати, де і як допускається робити спіл, оскільки будь-яка помилка призведе до небезпечних наслідків.

Саме з цієї причини не рекомендується проводити подібні роботи самостійно, бажаючи позбутися від скрипів нових гальмівних колодок.

заміна

Є ситуації, коли скрип дійсно дуже сильний, хоча елемент гальмівної системи був недавно куплений і встановлений.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Нова колодка не гарантує ідеальну і безшумну роботу. З огляду на ймовірність наявності заводського браку і дефектів, завжди є ймовірність повторної заміни.

Не исключено, что вы неправильно выбрали новые колодки, либо попались на уловку мошенников, которые под видом оригинальных и дорогих запчастей продают низкосортные подделки. Тут уже ничего не поделаешь.

Придётся снова снимать деталь, покупать и устанавливать новые фрикционные накладки. Эксплуатировать подделку не стоит, поскольку неизвестно, как поведёт себя машина при очередном нажатии на педаль тормоза.

Выбирая новые колодки, обязательно убедитесь в их высоком качестве. Цена не играет ключевой роли, но и откровенно дешёвые запчасти покупать не стоит. Вероятность их слабой и непродолжительной работы невелика, пусть и скрипеть они не будут.

Накладки

Решить проблему скрипа новых колодок можно с помощью противоскрипных пластин тормозных колодок. Они продаются в магазинах автозапчастей отдельно от самих колодок, но затем на них же и устанавливаются.

Установка виконується строго відповідно до інструкції виробника. Використовувати якісь сторонні керівництва або поради друзів не можна. Як виробник сказав, саме так і робіть.

У комплекті з накладками або пластинами, які захищають нові колодки від скрипу, обов’язково йде спеціальна змазка. Її склад строго передбачений виробником, тому тільки вона оптимально буде взаємодіяти з антіскріпной пластиною. Мастило наноситься на звороті накладки.

Важливо зауважити, що в комплектації до багатьох заводським гальмівним колодкам для автомобілів вже відразу передбачено наявність протівоськріпниє пластин. Але є і такі, де ці додаткові елементи відсутні. Установка їх гранично проста, тому із завданням впорається навіть новачок.

Ці накладки створені не тільки для боротьби з можливими скрипами нових гальмівних колодок. Вони виконують додаткову функцію, яка полягає у відведенні зайвого тепла. Тим самим запобігає перегрів гальмівних дисків, збільшується термін їх служби.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бутиАнтіскріпная пластина для колодок

Заради справедливості потрібно додати, що ставлення автомобілістів до антіскріпним накладок неоднозначне. Застосовувати їх чи ні, справа особисто кожного автовласника. Але якщо ви спочатку купили низькоякісні колодки, де застосовується малоефективний фрикційний матеріал, ніяка накладка виправити ситуацію не допоможе. Тут потрібно поміняти колодку на більш якісну.

Якщо ж ви взяли виріб гідної якості, хочете підвищити ефективність роботи гальмівної системи і збільшити термін служби колодок, тоді сміливо купуйте і встановлюйте протівоськріпниє пластини.

мастила

Спеціальні мастила мають тимчасовий ефект, оскільки гальма працюють під підвищеними навантаженнями. Через це навіть найстійкіші високотемпературні мастильні матеріали поступово втрачають свою ефективність.

В основному мастила використовують в ситуаціях, коли сторонній шум нових колодок доставляє дискомфорт в період притирання. Щоб знизити рівень активність сторонніх звуків, можна застосувати мастила і пасти. Вони бувають декількох типів:

 1. Пасти з протівозадірной ефектом. Їх рекомендується використовувати для обробки скоб, зворотного боку колодки і пластик, які спрямовані проти появи скрипів. Вони швидше доповнюють основні рішення, ніж виступають як самостійний засіб для боротьби зі скрипом. Але ніхто не скасовує факт їх ефективної роботи при правильному застосуванні.
 2. Мастила, призначені для обробки супортів. Якщо проблема в супорті, тоді можна спробувати скористатися таким типом мастила. Застосовувати їх слід акуратно і тільки в міру необхідності.
 3. Універсальні мастильні матеріали. Такі кошти вносять в рухливі частини всієї гальмівної системи, виконані з щільних, еластичних і навіть пластикових елементів.

Скоби, пластини і змащення призначені для того, щоб нові гальмівні колодки не скрипіли після заміни. Якщо ви правильно вибрали елементи, строго по інструкції встановили їх на автомобіль, а також не порушили правил експлуатації, після притирання проблем зі скрипом точно не буде.

Але в разі використання всіх перерахованих протівоськріпниє заходів буває так, що колодки все одно скриплять. Тут вже претензії скоріше до виробників колодок, а не низьку ефективність застосованих рішень.

Убедитесь, что вы купили качественные детали. Если нет, в самое ближайшее время колодки лучше заменить. Спасаться всё время пастами, смазками или пластинами не вариант.

Нужно бороться с причиной, а не просто устранять симптомы.

Скрип при торможении: причины возникновения

Скрип при торможении. Иногда при замене тормозных колодок начинают скрипеть и свистеть тормоза. Звук довольно неприятный. Кто-то терпит, кто-то начинает принимать меры, но что точно, то никто к такому скрипу не равнодушен.

Попытаемся разобраться в чем причина и как поступить чтобы избавится от неприятных звуков.

Механизм торможения таков: нажимаем на тормоз, колодки под давлением тормозной жидкости сжимают тормозной диск. Скрип, как нам известно, это вибрации с определенной частотой и, следовательно этот звук происходит от вибрации колодок и еще усиливается колесными арками.

Матеріал фрикційної частини

Тепер розберемося чому відбувається скрип при гальмуванні. Приймемо як незмінну даність матеріал диска – сталь, і виключимо з числа причин свисту. Значить причина в матеріалі фрикциона.

Виробники оригінальних колодок з відомих причин фрикційний матеріал засекречують, гальма у них не скриплять. Вони знайшли свій склад фрикційного матеріалу, який за всіма параметрами сумісний з металом гальмівного диска.

Адже тут важливо сказати, виготовити фрикційний матеріал не просто, потрібно витримати компромісне співвідношення твердості матеріалу.

важливо

Зробиш більш м’яким, що не буде скрипу, але буде швидкий знос. Зробиш матеріал надмірно твердим, ефективність гальмування буде висока, величина зносу буде низькою, але гарантія скрипу буде забезпечена.

Вже встановлено, деякі фрикційні матеріали несумісні з металом гальмівного диска і щоб ти не робив, гальма все одно будуть свистіти. Тільки заміна може допомогти, і тільки іншого виробника. Краще оригінальні.

Буває і таке, що після заміни навіть на оригінальні, все одно залишається скрип при гальмуванні. Не варто хвилюватися, через пару днів свист піде. Це виробник робить спеціальний шар, який сточиться через день-два і скрип зникне.

Особливості конструкцій гальмівних колодок

Як ліки проти скрипу іноді застосовують металеві пластинки, що встановлюються між підставу колодок і поршнем гальмівного циліндра. Іноді це рятує від зайвих вібрацій.

Розглянемо конструкцію колодки. Якщо є скрип, значить є вібрація, яку чує наше вухо. Логічно буде, якщо ми зможемо змінити частоту коливань вібрації в сторону не чутного діапазону то, отже, позбудемося скрипу і свисту гальм.

Виробники йдуть на хитрість і ділять фрикционную область на частини. Вони прорізають канавки і роблять два і більше сегментів на фрикціоні. Чим менше сегмент, тим менше його маса і вище частота коливань. Головне вивести цю частоту в зону, близьку до ультразвуку, що не чутному людському вуху.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Як правило глибина цих прорізів приблизно 4 мм., Ширина 2 мм. Можна поекспериментувати і спробувати пропиляти самому, на n-ну кількість секторів.

Іноді застосовують округлення колодок з країв. Скрип при гальмуванні в такому випадку гаситься через поступового наростання тиску колодок на диск.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Але причиною звуків можуть бути і самі гальмівні диски. Як правило, через їх зносу, а він як правило йде не рівномірно. Зношений диск, якщо ви бачили, має не плоску поверхні, а хвилеподібну.

Якщо виміряти площа поверхні хвилеподібного диска, то вона буде більше, ніж нового, а отже і частота вібрацій буде вже інший.

Диск може бути деформований, таке буває, коли нагріте гальмуванням диск потрапляє в холодну воду, наприклад в глибоку калюжу. Тут потрібна проточка диска, або його заміна.

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

На скрип гальм може впливати і зносився ступичний підшипник, але це в рідкісних випадках.

При який з’явився скрип в будь-якому випадку вам варто подивитися колодки і згадати коли ви їх міняли. Може просто настала пора їх заміни.

У багатьох колодках роблять індикатори зносу ( «Ськріпун»). Вони являють собою пластинки з м’якого металу вплавлені у фрикційний шар. При критичному зносі колодок, метал починає тертися об метал, видаючи нестерпний скрип гальм. В цьому випадку допоможе тільки заміна.

Якщо скрипи з області гальм нестандартні, будь то стуки і періодичний скрегіт без натискання гальма, то тут вам варто звернути увагу на гальмівні механізми. Цілком можливо, що ваші гальмівні механізми зносилися і потребують заміни.

Скрип при гальмуванні: причина – бруд

Скрип нерідко виникає при поганій погоді, в поєднанні з поганими дорожніми умовами.

Бруд, потрапляючи на поверхні, що труться колодок і диска, вступає у взаємодію з гальмівними діями, вносячи свою «брудну» лепту з негативного боку. Пісок в’їдається в колодки, тим самим змінюючи щільність фрикційної поверхні змінюючи чистоту коливань колодок.

Плюс до всього пісок, працюючи як наждак, підвищує знос диска, проточуючи борозни і хвилі на гальмує поверхні, викликаючи скрип і свист.

висновок

Тепер, розібравшись у причинах і підкованих теоретично, можна сміливо виявляти причини з’явився скрипу гальм. Засукавши рукава, перевірте всі можливі причини і якщо є можливість, усуньте їх самостійно.

 • Якщо бажання і досвіду не вистачає, то краще в автосервіс.
 • А найшвидше вирішення цієї проблеми таке: заміна колодок і дисків на нові.
 • До зустрічі на сторінках блогу!

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути »

Чому скриплять колодки при гальмуванні? Варіанти, що це може бути

Чути неприємний звук або чому скриплять колодки при гальмуванні? Питання досить актуальне з огляду на те, що дане явище поширене серед власників як іномарок, так і вітчизняного автопрому. Передумов до такого шуму і свисту немає, він виникає раптово і іноді сам по собі зникає .

Найбільш дратівливим він під час гальмування у світлофора. Багато водіїв грішать на майстрів з сервісного центру, мовляв, проводив техогляд і не помітив поломку. У більшості випадків працівники СТО зовсім не винні, так це може трапиться в будь-яку секунду.

Отже, що робити і як позбутися від такого скреготу розглянемо трохи нижче.

Причини і способи усунення неполадок

Скриплять колодки при гальмуванні? Тоді в першу чергу виявляйте джерело. Суть така, водій за допомогою педалі гальма, стискає диск з обох сторін гальмівними колодками, що сприяє його зупинці.

З моменту затиску і до повної зупинки на колодки діє величезна сила, в слідстві чого вони починають вібрувати.

Часом частота може межувати з частотою вловлюється людиною, тому нам чути такі скрегіт.

Основними причинами може бути:

 • Несумісний склад матеріалів . У кожного виробника свої формули за складом наповнювача колодки, єдиного переліку реагентів немає. Більш тверді матеріали створюють такий звук, і навпаки м’які зменшують. Вихід один – заміна колодок на іншого виробника;
 • Якщо подібний свист з’явився після монтажу нових, то поїздити пару днів, щоб захисний шар стерся з механізму;
 • Металеві пластинки: як правило, встановлюються між гальмівним циліндром і колодкою з одного боку, зменшуючи зазор і знижуючи вібрації. Сучасні іномарки масово оснащуються подібними пластинами, чого не можна сказати про вітчизняні. Якщо вони не йшли разом з авто, то їх можна придбати окремо в будь-якому автомагазині;
 • Сама конструкція колодки може видавати подібні вібрації;
 • Сам гальмівний диск має множинні деформації або заводський брак;
 • Придбаний порок або підвищеної температури при екстреному гальмуванні;
 • Клин гальм через;
 • Негативний вплив перепадів клімату: мається на увазі мороз, бруд, тепло, а також потрапляння піску і гравію;
 • Інші причини: знос підшипника, нерівномірне стирання покриття колодки.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…