Як підібрати колісний диск? Звати помічника, довіритися продавцеві або спробувати блиснути своїми знаннями? Основні відомості по частині «дискотеки» наведені нижче.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Але розглянемо все по порядку: якими характеристиками при виборі можна трохи «пограти» і які вимоги слід дотриматися неодмінно.

Основні розміри колісного дискаПідбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Спочатку про центр колеса

Зазвичай розповідь про колісних дисках починають з діаметра, ширини і зовнішнього вигляду. Хоча, підбираючи диск, перш за все треба оцінити, чи вдасться його прикрутити до автомобіля.

Найбільш важливими є наступні параметри:

 • кількість отворів під шпильки або болти;
 • діаметр окружності, на якій ці отвори розташовані;
 • діаметр центрального отвору в диску (DIA);
 • виліт диска.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Способи визначення діаметра окружності, на якій розташовані отвори в диску PCD (скорочення англійських слів Pitch Circle Diameter).

Актуальні автоновини 

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Виліт колісного диска – це відстань між площиною симетрії обода і поверхнею, що прилягає до маточини автомобіля. Зліва направо на схемі наведені: негативний виліт, нульовий і позитивний.

Міжнародне позначення ET – від німецького слова Einpresstiefe. Чим менше виліт, тим більше колія автомобіля. Колесо при цьому виступає з колісної арки автомобіля. Існують колеса і з негативним вильотом.

Виліт – один з найважливіших показників колеса, що впливають на стійкість і керованість автомобіля. При зменшеному вильоті, на «широко» розставлених колесах, істотно зростають зусилля на кермовому колесі, а також навантаження на підшипники ступиці.

Колесо зі збільшеним вильотом зміщене вглиб колісної арки і може при поворотах або великих ходах підвіски зачіпати за елементи автомобіля, що призведе до пошкоджень.

При підборі нових коліс не рекомендується відхилятися від величини штатного вильоту більш ніж на 3-5 мм в ту або іншу сторону.

Діаметр і ширина автомобільного колеса

Діаметр обода зазвичай вказується в дюймах. Він повинен відповідати посадковому діаметру шини.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Найчастіше на внутрішній стороні диска присутня така інформація: 7,5 Jх16, де 7,5 – ширина диска, а 16 – діаметр. Виліт – 45 мм.

Ці два параметри (діаметр і ширину) народ любить піддавати тюнінгу. Найчастіше прагнуть всіма силами збільшити посадковий діаметр і ширину диска. При цьому шина, щоб уміститися в колісної арці, стає низкопрофильной, що гріє багатьом душу.

Але при цьому не слід забувати про ГОСТ на глибину ям на наших дорогах – є такий документ! Яма до 5 см глибиною і з гострою кромкою цілком має право на існування. І нікого не покарають, якщо ви пошкодите в ній свій автомобіль.

А тепер уявіть собі, що буде з низькопрофільною гумою в такий, навіть «достівського» ямі.

Наприклад, при штатних дисках автомобілів Hyundai діаметром 15 і 16 дюймів власники умудряються ставити на Solaris … 18-дюймові! Наприклад, при покришці розмірністю 215/35 R18 таке рішення забезпечує зазор всього 75 мм між посадочною поверхнею шини і дорогий. Така покришка, найімовірніше, постраждає (можна пробити борт) навіть в «дозволеної» ямі.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Треба відзначити, що ті ж самі варіанти використання дисків різних діаметрів реалізуються і на кросовери. Наприклад, на Nissan X-Trail минулого покоління можна встановити 16-дюймові диски, про що однозначно говорить докатка цього діаметра.

А з конвеєра машина йшла з 17-, а потім і з 18-дюймовими дисками. Хоча відомі випадки застосування коліс аж до 20 дюймів. Тут теж питання тільки в тому, що ви хочете отримати: тяжіє до позашляховика автомобіль або жорсткий «спортсарай».

Головне, у всьому знати міру, адже двигун з коробкою передач при цьому не змінюють.

Що змінив ВАЗ в Автодиски?

Тепер поговоримо про те, як ВАЗ зрадив свій розмір. Ще на прабатьків перших Жигулів, автомобілі FIAT-124, використовувався діаметр окружності, на якій розташовувалися отвори під болти, рівний 98 мм. І з тих пір цей розмір дотримувався неухильно на всіх автомобілях ВАЗ, крім Ниви і Оки.

Актуальні Автоновини

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

При цьому посадковий діаметр з роками і зміною моделей поступово збільшився з 13 до 14 дюймів. Але найсвіжіші Гранти, Калини та Пріори досі використовують розмір 4х98.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

взаємозамінність дисків

З розповіді вище випливає, що в далекій дорозі при гострій необхідності власник Гранти, Калини або Пріори може попросити позичити (продати) запаску у володаря ВАЗ-2101. І, сответственно, навпаки. При розбіжності розмірності шин колесо можна прилаштувати хоча б на задню вісь, дошкандибавши до шиномонтажу.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

14-дюймові диски з більш високопрофільної гумою відмінно перенесли подорож по грунтовкам і вбитим дорогам.

У світі існує дуже велика різноманітність виконань кріплення колісного диска до маточини. Кількість отворів на легковому автомобілі може бути від 3 до 6. Сучасні тенденції – це збільшення кількості болтів або гайок кріплення колеса до п’яти навіть на невеликих легкових автомобілях.

Наприклад, на VW Polo, крім того що застосоване п’ять болтів, так ще і різьблення має наступні характеристики: М14х1,5. Це, до речі, розмір різьблення болтів куди більш масивних мерседесовских седанів і кросоверів.

З іншого боку, чотири болтика зі скромними параметрами М12х1,25 на досить масивному автомобілі Citroen C4 якось змушують напружуватися, коли до машини йде шиномонтажник з потужним гайковертом. Чи не зірвав би різьблення – бували випадки …

Актуальні Автоновини

В дорогу далеку

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Навіть в Єгипті, колиски цивілізації, завжди знайдеться, де пропороти шину.

Нижче в таблиці ми наведемо приклади найпоширеніших автомобілів, у яких характеристики кріплення колеса збігаються повністю або частково.

Якби залишитися з пробитим колесом і без запаски далеко від цивілізації, ви будете точно знати, який саме автомобіль варто було б зупинити на трасі, щоб попросити водія поділитися з вами запасним колесом. Як мінімум до шиномонтажу доберетеся своїм ходом.

Ну а якщо збігається не тільки разболтовка, а й інші параметри диска (виліт і центральний отвір), таке колесо можна сміливо використовувати в повсякденній експлуатації.

Основні типорозміри кріплення колеса легкових автомобілів

zr.ru

Розмір і виліт дисків колеса (радіус, ширина, сверловка, центральний отвір, вантажопідйомність)

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Функції дисків на автомобілі

 Колісні диски нашого автомобіля виконують цілий комплекс завдань: передачу крутного моменту, ущільнення шини по периметру (так як більшість шин зараз безкамерні), правильне базування шини щодо кузова і підвіски, при цьому забезпечуючи належну жорсткість конструкції під масою автомобіля.

 Виходячи з цих цілей ми можемо сформулювати цілий ряд вимог до дисків і їх характеристикам. Вони повинні бути міцними, отбалансировал, з витриманими розмірами. Якщо “не вгадати” з розмірами, то в підсумку диски можуть зачіпати за підвіску, за крило, за гальмівний супорт …

  Все це може привести до пошкоджень не тільки дисків, а й суміжних з ними елементів.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Тому до підбору дисків необхідно поставитися відповідально. Почнемо з розмірів коліс (дисків) застосовуються для автомобілів. Це перше з чого необхідно почати.

Основні розміри диска і їх посадочні поверхні 

Діаметр і ширина (розмір диска) – це перший важливий параметр, що визначає зовнішні габарити диска (діаметр диска і його ширину), і відповідно, можливість установки його на той чи інший автомобіль. Це пов’язано з тим, що як правило, для кожної моделі автомобіля виробником передбачені диски свого розміру.

Розміри позначаються наступним чином: 5х13; 6х14; 6,5х15, і так далі (стандартний ряд дисків) або з точністю навпаки. Скажімо 13 * 5, 14 * 6, 15 * 6,5 … Читаються так: “п’ять на тринадцять”, “шість на чотирнадцять”, “шість з половиною на п’ятнадцять”.

Менша кількість може бути 4, 4,5, 5, 5,5, … 10 і позначає ширину обода диска в дюймах . Більше число 12, 13, 14, … 22 позначає діаметр обода диска в дюймах .

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

 Наприклад на автомобілі ВАЗ “класика” необхідно ставити диски наступних розмірів: 5х13 або 5,5х13, тобто діаметром 13 дюймів і шириною 5 або 5,5 дюймів.

На автомобілі ВАЗ восьмого і десятого сімейства (з переднім приводом), крім “тринадцяту” дисків можна ставити і диски розміром 5,5х14 і 6х14, а з низькопрофільною шиною і “п’ятнадцяті” диски розміром 6х15 або 6,5х15.

З одним “але”, що 15 дюймові диски не дозволені до застосування виробником і у вас можуть виникнути проблеми при проходженні технічного огляду, але можливість їх установки є.

Дуже важливий даний розмір для установки шин на диски, так як вони мають теж свою певну ширину і висоту. Не кожна шина може підійти на наявний у вас диск. Більш докладно з характеристиками та типорозмірами шин можна ознайомитися в розділі “Типорозміри та маркування шин”.

Однак при виборі колеса дуже важливо враховувати, що розмір колеса-це необхідний, але далеко не недостатній і остаточний параметр. Існують ще інші, не менш важливі параметри.

Виліт колеса (ЕТ) – це відстань в міліметрах між сполучається площиною диска при установці на маточину автомобіля і умовної площиною, що проходить по середині обода диска. (Діаметр, ширина і виліт диска.)

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Виліт диска може бути “позитивним” (рисунок “виліт +”), якщо прівалочная площину не переходить за уявну площину. В цьому випадку у встановленого колеса велика частина обода буде “втоплена” всередину арки автомобіля, візуально буде здаватися що диск втоплений в арці.

Виліт диска може бути “нульовим”, якщо прівалочная і уявна по центру обода диска площину збігаються між собою. Виліт диска може бути “негативним” (на малюнку “вилет-“), якщо прівалочная площину ближче до центру автомобіля ніж уявну площину по центру обода диска.

В цьому випадку візуально впадає в око те, що посадочне місце глибоко втоплено всередину диска, а сам диск здається навпаки випирає назовні. Для визначення величини вильоту колеса скористаємося малюнком 1. Необхідно виміряти відстань “В” з внутрішньої сторони колеса. Розділити відстань “Х” навпіл, і відняти від “В” цю половину “Х”.

Якщо отримана різниця позитивна, то і виліт “позитивний”, якщо негативна, то і виліт відповідно “негативний”. Як і розмір колеса, для більшості моделей автомобілів, виліт диска – параметр строго індивідуальний, хоча бувають і винятки.

Так, наприклад, стандартним для автомобілів ВАЗ “класика”, є значення вильоту “+29”, а для автомобілів ВАЗ восьмого і десятого сімейства – “+40”. При цьому, на 2108 можна ставити диски з вильотом не тільки “+40”, але і “+29”. Тоді як, навпаки (на 2106 поставити диски з вильотом “+40”) – вже не вийде. Так як дані диски будуть зачіпати за кузов автомобіля.

Зверніть увагу

Є таке правило: існує велика ймовірність успішної установки на автомобіль диска з вильотом, який менше необхідного, ніж диска, виліт якого більше стандартного. В цьому випадку диск буде виступати назовні і єдине що може перешкодити його установки арки кузова автомобіля.

Цей критерій по установки дисків саме з “рідним” вильотом дуже важливий для автомобілів десятого сімейства так як в слідстві специфічної задньої арки (задні крила) диски з меншим вильотом будуть зачіпати за них. Часто для установки дисків з меншим вильотом в такому випадку використовують проставки для амортизаторів які піднімають задній кліренс і дозволяють встановити дані диски. А взагалі, вважається цілком припустимим, якщо значення вильоту коливається в межах ± 5 мм. від стандартного.

Але навіть якщо ви встановили диски з вильотом не встановлених відповідно до технічними характеристиками на ваш автомобіль, є ще одна обставина. При зміні вильоту диска змінюється відстань від точки опори колеса на підвісці (підшипник) до точки опори з землею.

Чим більше дана відстань від номінального відстані закладеного в “рідному” диску тим більше навантаження виникає крутного моменту щодо номінальної величини припадатиме на точку опори диска на підвісці (підшипник).

Це пов’язано з тим що при збільшеному негативному вильоті диска виникає збільшення плеча, більший крутний момент починає передаватися на ступичний підшипник.

У підсумку установка даних дисків може спричинити за собою не тільки зміна керованості автомобіля, (при меншому вильоті кращу стійкість в поворотах за рахунок збільшення ширини колії і навпаки) а й велике навантаження на підшипники і елементи підвіски і як наслідок менший ресурс їх при експлуатації машини.

І ще одне важливе зауваження. Параметр “виліт” колеса необхідно розглядати в рамках його стандартного розміру. Тобто виліт є “рідним” тільки строго для певного розміру диска, а точніше, для певної ширини.

І якщо Ви вирішуєте поставити на свій автомобіль більш широкі диски, Вам необхідно врахувати, що в цьому випадку виліт повинен бути менше стандартного. І навпаки: більш вузький диск – більший виліт.

У будь-якому випадку, ми Вам радимо завжди з таких питань звертатися за допомогою до кваліфікованих фахівців.

Внутрішнє центровочне отвір на диску

Якщо навіть ви підібрали диск з потрібним радіусом, шириною, сверловкой і вильотом, то все можете перекреслити внутрішнє центровочне отвір. Це ще один з важливих параметрів, на який варто звернути особливу увагу.

По суті це отвір забезпечує посадку на маточину підвіски і між диском і маточиною зазор повинен бути мінімальним. При цьому якщо отвір маленький, то само собою на маточину воно вже не налізе. Якщо велика, то відкоригувати його можна установкою центровочних кілець.

Зазвичай це такі пластикові кільця вставляються в диск.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

При цьому у більшості виробників є свій кращий ряд для внутрішніх отворів під посадку на маточину. Наведемо кілька прикладів: у Toyota скажімо в більшості випадків це 60.1 мм, у Nissan і Renault 66.1.

Тобто можна зробити висновок, що якщо поставити кільце,

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

то при дотриманні всіх інших розмірів диск з Renault підійде на Toyota, а ось з Toyota на Рено вже немає. Якщо тільки розточити це ЦО.

Розміри кріпильних отворів під болти і гайки в дисках – PCD (діаметр центрів кріпильних отворів, сверловка)

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

  Характеристика PCD (Pitch Circle Diameter) позначає діаметр центрів кріпильних отворів і вимірюється в міліметрах. Також вказує на кількість шпильок або болтів необхідних для кріплення диска до маточини. У випадку з 4 кріпильними отворами автомобіля – це відстань між центрами двох діаметрально протилежних отворів. Сверловка отворів під гайки і болти в дисках проводиться за двома параметрами. По діаметру на якому розташовані отвори і за розміром між отворами. Одна величина співвідноситься до іншої в прямій залежності і залежить від кількості отворів для кріплення диска. На зображенні нижче можна подивитися показник даного співвідношення в залежності від кількості отворів.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Розміри отворів під болти і гайки в дисках (сверловка) .Але ця характеристика більш застосовна для виробників, так як фактично це алгоритм правильного позначення виконавчих розмірів, а ось для обивателів стандартне позначення PCD – кількість отворів і відстань між ними, наприклад 4 * 100 або 5 * 114,3 і т.д.

   Отвори кріплення на диску свердлять з допуском в плюс по діаметру, при цьому можна помилитися у виборі PCD, якщо він відрізняється від штатного на 1-2 мм. Наприклад, на маточину з PCD100 / 4 цілком можна надіти колесо PCD98 / 4 (98 мм від 100 що йдеться неозброєним оком не відрізниш). Така заміна неприпустима.

У цьому випадку зі всіх гайок (або болтів) тільки одна буде затягнута повністю; інші ж отвори “відведе” і кріплення залишиться недотягненим або затягнутим з перекосом – посадка колеса на маточину буде неповною, диск може бути буде прилягати до маточини, що позначиться на його відхиленні по вертикалі.

 При русі таке колесо буде “ходити вісімкою”, крім того, не повністю затягнуті гайки відкручуватимуться самі по собі. 

Додаткова інформація (маркування) на диску

Крім вильоту ширини диска і діаметра диска часто можна зустріти й іншу інформацію. На диску може бути зазначено: – Дата виготовлення. Зазвичай рік і тиждень. Наприклад: 0407 означає, що диск випущений після 3 тижні 2007 року, тобто на 4 тижні року.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

– SAE, ISO, TUV – клеймо контролюючого органу із зазначенням стандарту за яким виготовлений диск. Маркування свідчить про відповідність коліс міжнародним правилам і стандартам. – MAX LOAD 2000LB – дуже часто зустрічається позначення максимального навантаження на колесо (позначають в кілограмах або фунтах). Наприклад, максимальне навантаження 2000 фунтів (908кг)

– MAX PSI 50 Сold – означає, що тиск в шині не повинен перевищувати 50 фунтів на квадратний дюйм (3,5кгс / кв.см), слово COLD (холодний) нагадує, що вимірювати тиск слід в холодній шині; – TOYOTA – виробник диска .

Розміри дисків для деяких моделей автомобілів

Цей абзац можна назвати довідковим. У ньому ви просто знайдете інформацію для деяких моделей автомобілів, з застосовуваними для них стандартними дисками.

Toyota Сorolla (2002-2006) випуску встановлюються колісні диски в розмірності: 6J * R15; виліт – ET45; сверловка отворів під болти- 4х100; діаметр центрального отвору – 54,1 Допустимі відхилення для розмірів диска : Виліт ЕТ42. Тільки для литих і кованих дисків центральний отвір може відрізнятися від штатного в більшу сторону. У цьому випадку потрібна установка пластикових центровочних кілець для компенсації різниці в розмірах.

Toyota Сorolla (2007-2018) двигун 1,6 випуску встановлюються колісні диски в розмірності: діаметр центрального отвору 60,1; діаметр R16; ширина 6,5; виліт – ET 45; рассверловкі 114,3х5 Допустимі відхилення для розмірів диска : Виліт ЕТ42. Тільки для литих і кованих дисків центральний отвір може відрізнятися від штатного в більшу сторону. У цьому випадку потрібна установка пластикових центровочних кілець для компенсації різниці в розмірах.

Toyota Land Cruiser Prado (2010-2018) 2.7 л 4,0 л

з заводу для 2,7 літра, 7.5Jx17 зі сверловкой 6 / 139.7 і вильотом ET 25 або для 4 літрової версії 7.5Jx18 сверловка 6 / 139.7 виліт ET 25. Гайка: 12 * 1.5. Шини для 2,7 – 265/65 R17 або відповідно для 4,0 – 265/60 R18. DIA 106.2 мм.

 • ВАЗ 2101-2107 встановлюються колісні диски в розмірності: 5х13 або 5,5х13; виліт – ET29 ± 5; сверловка отворів під болти- 4х98; діаметр центрального отвору – 58,1
 • ВАЗ 2110-2111-2112 (8 клапанний двигун) встановлюються колісні диски в розмірності: 5,5х13; виліт – ET35 + 5; сверловка отворів під болти- 4х98; діаметр центрального отвору – 58,1
 • ВАЗ 2110-2111-2112 (16 клапанний двигун) встановлюються колісні диски в розмірності: 6х14; виліт – ET35 + 5; сверловка отворів під болти- 4х98; діаметр центрального отвору – 58,1
 • ВАЗ 2170 2171 2172 Лада Пріора (двигун 1,6) встановлюються колісні диски в розмірності: 5,5 х14; виліт – ET35 + 5; сверловка отворів під болти- 4х98; діаметр центрального отвору – 58,6 або встановлюються колісні диски в розмірності: 6х14; виліт – ET37 + 5; сверловка отворів під болти- 4х98; діаметр центрального отвору – 58,6 або встановлюються колісні диски в розмірності: 6х15; виліт – ET35 + 5; сверловка отворів під болти- 4х98; діаметр центрального отвору – 58,6
 • ВАЗ Лада Калина (двигун 1,4) встановлюються колісні диски в розмірності: 5х13; виліт – ET40 + 3 / -5; сверловка отворів під болти- 4х98; діаметр центрального отвору – 58,6 або встановлюються колісні диски в розмірності: 5,5х14; виліт – ET37 + 5; сверловка отворів під болти- 4х98; діаметр центрального отвору – 58,6 або встановлюються колісні диски в розмірності: 6х14; виліт – ET35 + 5; сверловка отворів під болти- 4х98; діаметр центрального отвору – 58,6
 • ВАЗ Лада Калина (двигун 1,6 ) встановлюються колісні диски в розмірності: 5х13; виліт – ET40 + 3 / -5; сверловка отворів під болти- 4х98; діаметр центрального отвору – 58,6 або встановлюються колісні диски в розмірності: 5,5х14; виліт – ET37 + 5; сверловка отворів під болти- 4х98; діаметр центрального отвору – 58,6 або встановлюються колісні диски в розмірності: 6х14; виліт – ET35 + 5; сверловка отворів під болти- 4х98; діаметр центрального отвору – 58,6

Як вибрати гуму на диски R14 і R15 на ВАЗ 2109: штампування, сліки, литі і інші з фото

Скажімо прямо, штатні колеса ВАЗ 2109 розмірністю 175/70 R13 візуально виглядають не особливо ефектно. Вся справа в великій висоті профілю гуми при візуально малому діаметрі самого диска.

Тому часто у автолюбителів виникає питання: чи можна поставити на ВАЗ 2109 диски більшого діаметру, 14 або навіть 15 дюймів без шкоди для характеристик автомобіля і проходження чергового техогляду? Відповідь на це питання ви знайдете, прочитавши цю статтю.

Отже, встановлювати на ВАЗ 2109, 2108, 21099, 2114, 2115 колісні диски R14 можна. Параметри диска при цьому повинні складати по ширині 5, 5,5 або 6 дюймів, і мати виліт 35-40 мм. Можна поставити і литі або ковані диски з тими ж параметрами. Інші параметри дисків: отвори 4х98 мм, діаметр центрального отвору не менше 58,5 мм.

важливо

При цьому, необхідно буде підібрати гуму відповідного розміру, щоб загальний діаметр колеса залишився приблизно таким же. В іншому випадку, при повороті колеса шина буде зачіпати за підкрилки або елементи підвіски, що звичайно, нам не потрібно.

Допустимі розмірності шин на 14-дюймові колеса: 175/65 R14 і 185/60 R14. Причому другий варіант кращий.

Втім, діаметр колеса можна дуже просто розрахувати, якщо знати як розшифровуються характеристики гуми. Зробимо це для ВАЗ 2109.

 • Візьмемо стандартне колесо 175/70 R13.
  175 – ширина шини в міліметрах;
  70 – висота профілю гуми в процентах від ширини, тобто в нашому випадку
 • 175 х 0,70 = 122,5 мм
 • Діаметр диска 13 дюймів = 13 х 25,4 = 330 мм.

Повний діаметр колеса складається з діаметра диска і двох висот профілю.
Разом 330 + 122,5 х 2 = 575 мм.

Аналогічним чином провівши розрахунки, отримуємо наступні цифри для порівняння:

 • 175/70 R13 – 575 мм;
 • 175/65 R14 – 583 мм;
 • 185/60 R14 – 577 мм.

Бачимо, що останній варіант найкращий.

Також він на 10 мм ширше, що забезпечить нам менший гальмівний шлях через що збільшилася плями контакту з дорогою, кращу керованість, стійкість до заламування гуми в поворотах на високих швидкостях через що зменшилася висоти профілю.

Але при цьому широка шина більш схильна аквапланування на високій швидкості, ніж така ж за параметрами, але більш вузька. Також удари від проїзду дорожніх вибоїн будуть сильніше передаватися на кузов автомобіля з колесами малої висоти профілю.

Таблиця по підбору відповідних коліс

На підтвердження своїх слів дані по допустимим розмірам колісних дисків можна знайти в заводському керівництві по експлуатації.

Колісні диски більшого радіусу, наприклад діаметром 15 дюймів, також підійдуть на «Самари», але вони не рекомендовані заводом, тому можуть бути проблеми з проходженням техсомотра.

Для таких коліс слід вибирати гуму з розмірністю 185/55 R15. З натяжкою пройде і 195/50 R15, але краще підстрахуватися і поміряти, якщо є подібні у друзів.

В цьому випадку колесо може «терти» вже через занадто великий ширини гуми.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Допустимі розміри гуми і дисків на ВАЗ 2109 «Лада Самара»

Фото 14 і 15 ковзанок на дев’ятці (на штампах, сліки, литі)

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?R15
Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?Штампування R15
Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?R15
Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?Литі R14
Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?розварювання R14
Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?R14

Відео: Як виглядають 15-ие диски на Samara

А який розмір колісних дисків і гуми ви використовуєте на своєму ВАЗ 2109? Опишіть в коментарях свій досвід експлуатації шин і дисків нестандарних розмірів, або візьміть участь в опитуванні!

 Завантаження …

Стаття актуалізована 15.03.2017

Які розміри дисків і шин підходять на ВАЗ 2109 і ВАЗ 2110

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Придбати литі диски на свої ВАЗ’и, напевно, хотіли б багато власників “дев’яток” і “десяток”. І правда, такий вид зовнішнього тюнінгу є найменш витратним і легко здійсненним навіть своїми руками. Литі диски на ВАЗ 2109 і ВАЗ 2110, без проблем і будь-яких негативних наслідків для автомобіля, можна встановити трьох розмірів: R13, R14 і R15.

Можна звичайно спробувати запхати “катки” і більшого діаметру, але при цьому не уникнути серйозних переробок в конструкції машини, що додатково виллється автовласникові в “кругленьку” суму.

Нижче ми описали основні переваги та недоліки різних сполучень шин і колісних дисків для автомобілів ВАЗ 2109 і ВАЗ 2110 (та їх модифікацій), які можна встановлювати без яких-небудь доопрацювань автомобіля.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Литі диски і шини яких розмірів можна ставити на автомобілі ВАЗ?

Найпопулярнішим розміром литих дисків на автомобілях ВАЗ є колеса діаметром 14 дюймів (R14).

Однак, встановлюючи диски діаметром, що відрізняється від заводських, необхідно дотримуватися ширину і виліт, встановлені виробником авто.

Якщо ці параметру будуть значно перевищені, то в поворотах і при граничній завантаженні машини, що виступають колеса будуть постійно тертися об підкрилки, зачіпати колісні арки і деталі підвіски автомобіля.

На «Самарах» (ВАЗ 2108, 2109, 21093, 21099) нерідко виникають труднощі з задніми колесами – збільшені диски досить часто “конфліктують” з колісними арками і елементами підвіски автомобіля. Тому варто ще перед покупкою упевнитися в тому, що обрані вами розміри литих дисків не будуть доставляти неприємностей після їх установки на машину.

Нормальні і досить широкі литі диски на ВАЗ 2108, 2109, 21093, 21099 можуть бути, наприклад, шириною 6 дюймів (J6.0) з вильотом (позначається ET) 35-40 мм . Для таких дисків підійдуть стандартні шини від ВАЗ 2110 (розмір 175/65 R14), але допустимо ставити і покришки шириною 165 або 185 міліметрів.

Крім того, на “вісімки” і “дев’ятки” можна поставити і 15-ти дюймові литі диски з низькопрофільною гумою.

Але тоді і виліт повинен бути в межах 30-35 мм, а шини, наприклад, розміром 185/55 R15 або 195/50 R15.

Порада

Установка ж шин розміром 195/55 R15 або 205/50 R15 можлива тільки на передню вісь, тому як для задніх коліс з таким діаметром буде потрібно додатково допрацьовувати підвіску і колісні арки.

З нашого досвіду, найкраще на литих дисках, встановлених на автомобілях ВАЗ 2108, 2109, 21093, 21099, себе показали шини розмірами 185/60 R14 і 195/50 R15 . Але це зовсім не означає, що інші поєднання розмірів литих дисків і шин не підійдуть для вашого ВАЗ’а.

Також не зайвим буде знати, що для всіх ВАЗ’овскіх литих дисків в каталогах є такий параметр, як PSD 4 × 98 . Він позначає, що для кріплення колісного диска до маточини використовуються чотири болта, вписані в коло діаметром 98 міліметрів. А діаметр центрального отвору всіх литих дисків на ВАЗ повинен бути не менше 58,5 міліметрів.

Переваги та недоліки низькопрофільних шин

При встановлених низькопрофільних шинах значно поліпшується маневреність і керованість автомобіля – це особливо помітно при проходженні поворотів. Кермо стає “гостріше” і авто практично не відхиляється від траєкторії за рахунок того, що невисокі борти низькопрофільних шин менше мнуться при бічних навантаженнях на покришку.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

Зате при їзді по поганій дорозі такі колеса передають на кузов набагато більше ударних навантажень, ніж шини стандартного розміру, і гірше поглинають різні дорожні дефекти.

Варто відзначити, що шину з низьким профілем досить легко “пробити” до диска навіть на невеликій вибоїні і при невисокій швидкості, а кромка литого диска може зім’яти і повністю вийти з ладу при використанні таких шин.

Також, не зайвим буде згадати, що за правилами дорожнього руху заборонено експлуатувати транспорт з шинами, характеристики яких не відповідають моделі транспортного засобу. Однак, досвід показує, що співробітники автоінспекції зазвичай спокійно ставляться до тюнінгованим ВАЗ’ам з литими дисками “на 14”.

І це не дивно, адже дисками R14 стандартно комплектуються автомобілі сімейства ВАЗ 2110, ходова частина яких аналогічна моделям ВАЗ 2108, 2109, 21093 та 21099. А от з литими дисками R15 ймовірність нарватися на неприємності при проходженні техогляду набагато вище.

Розміри шин і дисків для автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 21099, 2110, 2111, 2112

Діаметр диска в дюймах Ширина диска в дюймах Виліт (ET), мм. Розмір покришки, мм /%
R13 J5.0 35-38 155/75, 165/70
J5.5 35-38 175/70, 185/65
R14 J4.0 45 135/80
J5.5 35-43 165/65, 175/65, 185/60
J6.0 35-40 175/65, 185/60
R15 J6.0 30 185/55
J6.5 30 195/55, 195/50
J6.5 35 195/50, 205/50
J7.0 35 195/50, 205/50

Підбір шин по дискам, на що потрібно звернути увагу

Правильно виконати підбір шин по дискам можна з урахуванням певних параметрів, які впливають на зчеплення колеса з дорожнім покриттям. Звичайно, можна відразу купувати колеса в зборі, але не завжди є потреба в нових дисках. Тому як підібрати покришки під розмір диска ми розповімо в цій статті.

 • 1 Маркування колісних дисків
 • 2 Правильний вибір
 • 3 Висновок

Маркування колісних дисків

При підборі шин можна використовувати два методи:

 1. Вибрати вироби відповідно до рекомендацій заводу-виготовлювача машини. Виробники авто в інструкції по експлуатації транспортного засобу вказують дану інформацію.
 2. Вивчити посадку автошин на дисках, положення арок, висоту посадки і так далі.

Самостійно підібрати шини під диск можна з урахуванням відповідного маркування, нанесеної на вироби. На малюнку 1 показаний колісний АвтоДиск в розрізі, цифрами вказані основні розміри, які потрібно враховувати при підборі автопокришок.

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?Малюнок 1. Розріз колісного диска.

Розшифровка маркування, наприклад, R15 W6.0 PCD 5 × 114.3 ET45 DIA67.1 наступна:

 • 1-розмір обода колеса, вимірюється в дюймах (R15);
 • 2-ширина обода, вимірюється в дюймах (W6.0);
 • 3-фланець;
 • 4-кількість елементів кріплення, діаметр отворів під болти вимірюється в мм (5 × 114.3);

5-вісь болта;

6 виліт, вказується в мм (ET45);

7-діаметр отвору під маточину, вимірюється в мм (67.1).

Характеристики, зазначені в дюймах, перевести в міліметри, можна помноживши цікавить чисельне значення на 25,4. Один дюйм дорівнює 25,4 мм.

Рекомендуємо подивитися відео про підбір шин:

Правильний вибір

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?Бажаний і рекомендований розмір коліс відповідно.

Підібрати автомобільні шини під диск можна з урахуванням наступних рекомендацій:

 1. Визначте діаметр диска. Зазначену інформацію можна подивитися в мануалі до автомобіля. Якщо вказане виріб у вас є, подивіться маркування, нанесену на його поверхню, розшифрувавши її, вдасться визначити, що цікавить параметр. Бажаючи замінити розмір, рекомендований заводом-виробником автомобіля, наприклад, рекомендовані R15, на бажані R16, врахуйте: габарити вироби. Колесо не повинно зацепаться за елементи підвіски. До того ж такі зміни призведуть до обваження колеса, тому варто віддати перевагу легкосплавними виробам, щоб навантаження сильно не змінилася.
 2. Обід диска повинен бути на 25-30% менше ширини профілю автогуми. Наприклад, щоб вибрати виріб під гуму з позначенням 205/50 R14, ширина профілю якої 205 мм необхідно:
 • розділити 205 мм на 25,4 і дізнатися ширину автопокришки в дюймах (205 / 25,4 = 8,0 дюймів);
 • відняти від отриманого значення 25-30%, округлити отримане число до цілих, воно і буде позначати шукану ширину обода вироби (8,0-0,3 = 7,5 дюймів).
 1. Кількість і діаметр кріпильних отворів, наприклад, PCD 5 × 114.3 означає 5 отворів, діаметром 114.3 мм. Якщо змонтувати на маточину диски, що відрізняються більш ніж на 2 міліметри від зазначених у маркуванні параметрів кріпильних виробів, то під час руху автомобіля колесо буде нестабільним через тремтіння: кріпильні болти можуть відкрутитися.
 2. Виліт диска повинен відповідати рекомендаціям виробника машини, надмірне зменшення або збільшення цього параметра може призвести до таких негативних наслідків:
 • передчасного виходу підвіски і підшипників маточини з ладу;
 • зниження безпеки водіння;
 • зростає можливість заметів.
 1. Враховуйте типорозмір елементів кріплення коліс. Легкосплавний диск має велику товщину, ніж штампований. Для його закріплення потрібно, щоб елементи кріплення увійшли в маточину мінімум на 7 витків.
 2. Перед покупкою, автодиски, якщо є можливість, варто приміряти на автомобіль, щоб зрозуміти, чи не будуть змонтовані колеса зачіпатися про елементи кузова або підвіски.
 3. Максимальне навантаження. Виробники автомобільної гуми і автодисків виготовляють продукцію з деяким запасом міцності, тому багато автоаматорів не звертають уваги на вказаний параметр. Займаючись самостійним підбором шин і дисків, варто враховувати навантаження, яке може витримати диск, щоб він не деформувався під вагою автомобіля і вантажу, що перевозиться.

висновок

Підбір шин під диск – це дуже відповідальне завдання. Неправильний розрахунок може привести до зайвих витрат грошей і часу, якщо шини зовсім не підійдуть під диски.

Так само, може з’ясується в процесі експлуатації, що занадто велика гума зачіпає за колісні арки. Тому щоб правильно підібрати вироби ми рекомендуємо порівняти отримані параметри при розрахунках з даними таблиць підбору шин.

В табличних значеннях наведені типорозміри дисків і шин, зазначено їх відповідність. Також для порівняння зазначених параметрів можна скористатися спеціальними онлайн-калькуляторами для підбору дисків та шин.

З їх допомогою вдасться отримати порівняльну таблицю з параметрами рекомендованих і бажаних розмірів. Порівняння розрахункових значень з табличними параметрами дозволяє підібрати відповідні покришки.

Таблиця відповідності розмірів дисків і шин

Перед кожним автомобілістом рано чи пізно постане питання покупки нових дисків і покришок. Деякі водії вважають за краще встановлювати альтернативні диски для своєї машини, інші вибирають стандартні розміри. Щоб правильно вибрати шини до дисків і навпаки необхідно знати параметри цих компонентів для вашого автомобіля.

Установка дисків і шин з невірними параметрами негативно позначиться на керованості, а також прискорить знос ходової частини. Таблиця шин і дисків допоможе вам розібратися в питанні і купити потрібні компоненти. У таблиці вказані розміри шин розшифровка, а також характеристики дисків.

Особливості підбору дисків та шин

Підбираємо розмір дисків на ваз 2114. Що потрібно враховувати при виборі?

На обід диска одягається покришка, відповідно, ширина профілю шини повинна збігатися з профілем диска. В останні роки з’явилася мода на установку збільшених дисків, виробники автомобілів не рекомендують йти на цей крок. При великій різниці між покришками і дисками пляма контакту буде нерівномірним, як результат, втрата показників керованості.

Відповідність шин і дисків варто вивчити з двох сторін:

 • Підбір гуми і дисків виконується згідно з рекомендаціями виробника вашого автомобіля. Ви відкриваєте керівництво по експлуатації та дивіться розміри, наприклад, вам потрібно поставити диски R13, за цим показником ви підбираєте рекомендований розмір шин.
 • Друга сторона – це фітмент (перевірка положення коліс щодо арок, вивчення посадки гуми). Проводиться фітмент у випадках, якщо присутній низька посадка, негативний розвал або інші особливості тюнінга.

Маркування диска і шини

Автомобіліст, який збирається купувати диски, повинен знати їх маркування і розмір шин. Розберемо її на прикладі диска R13 4х98 D58.6 ET35 J5:

 • R13 – діаметр обода колеса, зазначений в дюймах;
 • 4х98 – цифрою «4» позначається кількість отворів під кріплення, що стосується цифри «98», то вона позначає діаметр цих отворів в міліметрах;
 • D58.6 – диск встановлюється на маточину, а D58.6 позначає діаметр цього отвору в мм;
 • ET35 позначає відстань від центру диска до привалочной поверхні, іншими словами – виліт, вказується в мм;
 • J5 – ширина обода в дюймах. 

Ми розібрали розмірність дисків, тепер варто дізнатися, як розрахувати розмір шин. Для прикладу візьмемо шини з типорозміром 135 / 80R 13:

 • Буквою «R» позначається конструкція шини, в нашому випадку це радіальна шина;
 • Цифра «135» вказує на ширину профілю в міліметрах;
 • Цифра «13» – це діаметр внутрішньому колу покришки, який вказується в дюймах;
 • Цифра «80» говорить про ставлення висоти до ширини, в даному випадку це 80%.

Правильний вибір дисків і шин

Якщо ви хочете зберегти показник безпеки, не варто міняти діаметр окружності центрів кріпильних отворів, тобто PCD дисків. Тобто розміри шин і дисків повинні відповідати рекомендаціям. Установка покришок і дисків з невеликим розходженням допускається, але в цьому випадку потрібно скористатися кріпильними болтами з ексцентриками. 

Завдяки цим елементам з’являється можливість поставити диски з PCD 100 мм на машини, де повинні стояти диски з PCD 98 мм. Також розміри автомобільних шин і дисків повинні відповідати центральними отворів. У деяких випадках ця вимога дотримати не виходить, вирішити проблему допоможе установче кільце.

Корисна порада! Установче кільце має такий же зовнішній діаметр, як і у диска. Що стосується внутрішнього діаметра, то він відповідає діаметру маточини. При правильній установці цього компонента ви збережете показники автомобіля.

Таблиця співвідношення дисків і шин

Вивчіть таблицю і знайдіть ваш варіант. Таблиця шин і дисків за розміром дозволяє відшукати потрібні розміри водіям, які раніше з питанням заміни дисків і шин не стикалися:

Завантажити таблицю відповідності шин і дисків в форматі .doc: Таблиця відповідності шин та дисків

Розмір шини Розмір диска (ширина обода)
профіль шини Типорозмір шини Рекоменд. Мін. Макс.
12 дюймів
82 125R12 135R12 145R12155R12

Правила підбору шин і дисків – 5 рекомендацій

Вибір дисків – це не така вже й проста задача. Щоб було менше проблем при експлуатації, потрібно дотримуватися п’ять правил вибору.

 правило №1

Обов’язково потрібно визначати показники ширини обода в залежності від встановлюваної шини . Вона повинна бути на чверть менше, ніж ширина профілю гуми.

Наприклад, якщо ви плануєте використовувати шини в СПб радіусом R15 розмірністю 195/65, то її ширина становить 195 міліметрів, або 7,68 дюйма. Вираховуємо 1/4 від цієї величини, віднімаємо від початкової цифри, а результат округляємо.

В кінці отримаємо 6 дюймів, і це буде необхідна ширина диска для автошини R15 195/65.

правило №2

Друге правило – це обов’язкове визначення діаметра диска . На більшості сьогоднішніх автомобілів стоять трінадцаті-, чотирнадцяти-, п’ятнадцяти і шістнадцятидюймові диски.

Тенденція останніх років – збільшення показників монтажного діаметру. Це означає, що, наприклад, раніше на машині стояли диски радіусом 13 дюймів, а господар хоче ставити диски на 14 дюймів.

Це пояснюється його бажанням встановити шини з низьким або навіть наднизьким профілем.

правило №3

Правило номер три свідчить, що потрібно брати до уваги діаметр отворів і їх загальна кількість . Наприклад, напис PCD100 / 4 означає, що у диска чотири отвори діаметром сто міліметрів.

У звичайного автомобіля центральний отвір поєднане з маточиною осі, і саме по ньому центрируется колесо. Цей отвір називається посадковим.

При покупці диска в магазині люди часто дивуються великому діаметру отвору. Пояснюється це тим, що отвір спеціально робиться зі збільшеним діаметром. При цьому до дисків прикладаються перехідні кільця, що дозволяють використовувати їх на різних автомобілях. Центрування ж колеса робиться згідно PCD.

правило №4

Дане правило говорить про те, що потрібно правильно підбирати колісний виліт . Виліт – це відстань між симетричної ободной площиною і кріпильної площиною колеса. У деяких випадках він цілком може бути нульовим.

Також він буває позитивним (маточина диска виходить з центру обода) і негативним (маточина втоплена).

Розрахунок при цьому робиться так, щоб машина була стійка на дорозі і управлялася досить легко, а навантаження на розташовані на маточинах підшипники була менше.

правило №5

 • Згідно з останнім правилом, потрібно брати до уваги типорозміри болтів, на які кріпиться колесо .
 • Якщо ви збираєтеся міняти стандартний штампований диск на легкосплавний, то вам доведеться використовувати більш довгі болти або шпильки.
 • Дотримуючись цих п’ять правил, ви зможете підібрати найкращі шини для свого автомобіля.

Розміри коліс і дисків для ВАЗ 2114 2011

По машині За розміром шин За розміром дисків

Acura Alfa Romeo Alpine ARO Aston Martin Audi Bentley BMW BMW Alpina Borgward Brilliance Bugatti Buick BYD Cadillac Changan Chery Chevrolet Chrysler Citroën Dacia Daewoo Daihatsu Datsun Dodge Dongfeng DS Eagle FAW Ferrari Fiat Fisker Force Ford Geely Genesis GEO GMC Great Wall Haval Hindustan Holden Honda Hummer Hyundai Infiniti Isuzu Iveco JAC Jaguar Jeep Jinbei Kia Lamborghini Lancia Land Rover Lexus Lifan Lincoln Lotus Mahindra Maruti Maserati Mazda McLaren Mercedes-Benz Mercury MG MINI Mitsubishi Mosler Nissan Oldsmobile Opel Panoz Perodua Peugeot Plymouth Polaris Pontiac Porsche Proton Ram Ravon Renault Renault Samsung Roewe Rolls-Royce Rover Saab Saturn Scion Seat Skoda Smart SsangYong Subaru Suzuki Tata Tesla Toyota Vauxhall Venucia Volkswagen Volvo Vortex ZAZ Zotye ВАЗ ГАЗ Лада ТагАЗ УАЗ 115 125 135 145 155 160 165 175 185 190 195 200 205215 220 225 235 240 245 255 265 275 285 295 305 315 320 325 335 345 355 365 / R 10 12 13 14 15 16 16.5 17 18 19 19.5 20 21 22 23 24

Виділені записи означають заводські розміри, інші – варіанти заміни

модифікації

1.5i 1.6i 1.6i 16V

Покоління: 2114x [2001 .. 2013] [EUDM] Потужність: 76 hp | 57 kW | 77 PS Двигун: I4, бензин Діаметр центрального отвору: 58.6 mm Різьба: M12 x 1.25 Тип кріплення: болт Роки виробництва: [2001 .. 2013]

Шина Диск Сверловка Тиск

175 / 70R13 5Jx13 ET35 4 × 98 1.9 (28)
175 / 70R13 5.5Jx13 ET35 4 × 98 1.9 (28)
175 / 65R14 5Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
185 / 60R14 5Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
175 / 65R14 5.5Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
185 / 60R14 5.5Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
175 / 65R14 6Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
185 / 60R14 6Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)

Покоління: 2114x [2001 .. 2013] [EUDM] Потужність: 80 hp | 60 kW | 82 PS Двигун: I4, бензин Діаметр центрального отвору: 58.6 mm Різьба: M12 x 1.25 Тип кріплення: болт Роки виробництва: [2007 .. 2013]

Шина Диск Сверловка Тиск

175 / 70R13 5Jx13 ET35 4 × 98 1.9 (28)
175 / 70R13 5.5Jx13 ET35 4 × 98 1.9 (28)
175 / 65R14 5Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
185 / 60R14 5Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
175 / 65R14 5.5Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
185 / 60R14 5.5Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
175 / 65R14 6Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
185 / 60R14 6Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)

Покоління: 2114x [2001 .. 2013] [EUDM] Потужність: 89 hp | 66 kW | 90 PS Двигун: I4, бензин Діаметр центрального отвору: 58.6 mm Різьба: M12 x 1.25 Тип кріплення: болт Роки виробництва: [2007 .. 2013]

Шина Диск Сверловка Тиск

175 / 70R13 5Jx13 ET35 4 × 98 1.9 (28)
175 / 70R13 5.5Jx13 ET35 4 × 98 1.9 (28)
175 / 65R14 5Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
185 / 60R14 5Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
175 / 65R14 5.5Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
185 / 60R14 5.5Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
175 / 65R14 6Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)
185 / 60R14 6Jx14 ET35 4 × 98 2 (29)

2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…