Основною проблемою і істотним недоліком електронної системи запалювання на автомобілях ВАЗ 2109-2108 є частий вихід з ладу так званого датчика Холла, який знаходиться всередині трамблера. Процедура заміни не з приємних, так як доведеться розбирати практично весь трамблер. Але, про все по-порядку розповім нижче. Отже, для виконання цього ремонту, нам знадобиться:

 1. викрутка плоска
 2. Хрестова викрутка
 3. Длінногубци

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Перш ніж приступати до виконання цієї процедури, необхідно повністю зняти трамблер з автомобіля. Після цього відкручуємо кришку і під нею бачимо бігунок. Його потрібно зняти, з невеликим зусиллям потягнувши вгору:

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

І потім знімаємо пластикову чорну кришку, як показано на фото нижче:

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Потім плоскою викруткою відвертаємо болтик кріплення штекера:

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Після чого зрушує його з посадкового місця, приклавши деяке зусилля:

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Тепер відкручуємо два болтика кріплення опорної пластини датчика Холла, які відзначені на наведеній нижче фотографії:

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Потім відвертаємо два болти кріплення вакуум-коректора:

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Тепер через невеликий отвір необхідно витягти стопорне кільце, найзручніше робити це длінногубцями:

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Після чого знімаємо тягу вакуум-коректора зі штифта опорної пластини трамблера:

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

І остаточно знімаємо коректор з розподільника:

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

 • Після цього викруткою злегка розгинаємо затиск і виймаємо з нього проводки.
 • Тепер можна без особливих проблем знімати опорну пластину, так як більше її нічого не тримає. Просто потягніть за неї вгору.
 • Потім перевертаємо її і бачимо як раз-таки датчик Холла, який нам необхідно замінити.

Далі все дуже просто – достатньо відкрутити два болтика плоскою викруткою і зробити заміну датчика Холла на новий, середня ціна якого в магазинах становить близько 80 грн.

Не стільки грошей, скільки проблем при його заміні! Після монтажу датчика, збираємо все на місце і робимо установку в зворотній послідовності.

Варто мати на увазі, що краще возити цю деталь з собою завжди в запасі, інакше можна стати на трасі і через цієї проблеми не приїхати додому своїм ходом.

Самостійна перевірка і заміна датчика Холла на ВАЗ-2109

На автомобілях ВАЗ-2109 з карбюраторною системою впорскування палива встановлювалася виключно безконтактна система запалювання. Вона набагато надійніше, ніж контактна, так як має ряд переваг. І найголовніше – це відсутність тертя між активними елементами системи.

Вся робота виконується напівпровідниковими елементами. Як наслідок – високий термін служби системи запалювання, стабільне функціонування при будь-яких умовах. А найголовніше – це те, що не потрібно часто налаштовувати запалювання.

Датчик Холла на ВАЗ-2109 не потребує постійного контролю, досить один раз встановити його правильно.

Де знаходиться?

На автомобілях ВАЗ-2109 з карбюратором датчик Холла монтується в корпусі розподільника запалювання. Працює він за рахунок того, що в конструкції трамблера є екран у формі напівциліндра.

Його бокова поверхня має вікна – прорізи. Коли металева частина цього напівциліндра проходить близько активної частини датчика, відбувається подача імпульсу на електронний комутатор.

Як тільки у приладу з’являється вікно – відбувається переривання імпульсу.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

На датчик Холла ВАЗ-2109 подається напруга 12 В, але струм споживання вкрай низький. Його вистачає тільки для того щоб відкрити напівпровідник, що знаходиться в комутаторі.

Уже останній посилює сигнал і подає його на котушку, яка є підвищуючим трансформатором. В результаті з 12 Вольт виходить більше 20 кВ. Правда, ток при цьому зменшується в рази.

Тому іскра для життя людини небезпеки не представляє. Але якщо вдарить таким струмом, то приємного в цьому все одно мало.

Як зрозуміти, що датчик зламаний?

Перед тим як перевірити датчик Холла на ВАЗ-2109, потрібно визначити, чи він винен у всіх бідах? Проблема в тому, що багато симптомів поломок системи запалювання схожі тим, як виникають при несправності карбюратора або приводу ГРМ. Ось основні ознаки несправності датчика Холла на ВАЗ-2109:

 1. Двигун відмовляється запускатися.
 2. Спостерігаються перебої при роботі мотора. Причому вони відбуваються у всіх режимах. Плавність ходу порушується, відчуваються ривки.
 3. Холостий хід порушений – обороти нестабільні або мотор просто зупиняється.
 4. Несподівані зупинки двигуна.
 5. Істотне зниження потужності.

Якщо ви виявили один або кілька симптомів, то слід перевірити систему запалювання. Її розібрати набагато простіше, ніж карбюратор. Тому при пошуку несправностей варто рухатися від меншого «зла» до більшого.

Діагностика датчика

Як ми говорили раніше, симптоми такі можуть спостерігатися і при порушенні роботи карбюратора або приводу газорозподільного механізму. Тому потрібно здійснити діагностику приладу.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Давайте поговоримо про те, як перевірити датчик Холла на ВАЗ-2109 самостійно:

 1. Найпростіший варіант – просто поставте новий датчик замість старого. Якщо робота нормалізується, то проблема в ньому. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо у вас є в наявності запасний (причому напевно справний) прилад.
 2. Трохи складніше спосіб – замір напруги на виході датчика. Якщо він справний, то його значення повинно бути в інтервалі 0,4..11 В. Якщо виходить за цю межу, то датчик несправний.
 3. І ще один простий варіант – використання імітатора датчика Холла ВАЗ-2109. Можна без нього обійтися, якщо включити запалювання, від трамблера від’єднати колодку, а на комутаторі замкнути висновки «3» і «6». При цьому на виході котушки повинна бути іскра. Якщо її немає, то датчик, швидше за все, справний, проблема криється в проводах, комутаторі або котушці.

Ще один спосіб діагностики

Перед тим як перевірити датчик Холла на ВАЗ-2109, вам буде потрібно виконати підготовку.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Але при цьому ви напевно визначте цілісність приладу. Процедура виконання:

 1. З’єднуєте зі свічкою центральний висновок котушки запалювання.
 2. Корпус свічки сполучаєте з мінусом живлення (масою).
 3. Знімаєте датчик Холла.
 4. Включаєте запалювання. Колодка з проводами повинна бути підключена до датчика.
 5. Проводьте викруткою або будь-яким металевим (магнітним) предметом близько активної частини приладу. Якщо іскра з’явиться, то датчик справний. Якщо немає – його потрібно замінити.

Правда, якщо робота датчика нестабільна, цей спосіб може не допомогти – спробуйте поставити завідомо справний.

Як знімати датчик?

Для того щоб виконати заміну, вам потрібен ключ на «10» і викрутка. Цього цілком достатньо, але все ж рекомендується мати при собі ще плоскогубці. Отже, вам потрібно зняти трамблер і розібрати його:

 1. Від акумулятора від’єднуєте провід маси.
 2. Від трамблера від’єднуєте всі бронепровода і трубку вакуумного коректора. Якщо сумніваєтеся, то помітьте розташування бронепровода, щоб не переплутати.
 3. Викручуєте три гайки, якими кріпиться корпус трамблера до голівки двигуна. Зверніть увагу на те, в якому становищі стояв корпус.
 4. Відключаєте колодку проводів, витягаєте корпус трамблера.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Тепер потрібно розібрати його, для цього знімаєте кришку, викрутивши два болти. Далі знімаєте бігунок і під ним якраз і знаходиться датчик Холла.

Як поставити новий?

При заміні датчика Холла на ВАЗ-2109 потрібно дотримувати строгий порядок. Не допускається перекосів, так як це призведе до непрацездатності системи. Всі дроти акуратно укладаються усередині корпусу трамблера, щоб рухливі елементи їх не пошкодили.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Старий датчик знімаєте, на його місце ставите новий. Збірку трамблера проводите в зворотному порядку – пилезахисна кришка повинна потрапити в паз, далі ставите бігунок.

До речі, його варто перевірити – опір близько 5 кОм, не повинно бути нагару і оплавлень. Якщо є ушкодження, то потрібно замінити елемент.

У тому випадку, якщо не допомогла заміна датчика, потрібно шукати проблему в системі уприскування або комутаторі, котушці.

Поетапна заміна датчика Холла на автомобілі ВАЗ 2109

З розвитком технічного прогресу з’являються нові пристрої, які мають кращі технічні характеристики. Прикладом такого пристрою є датчик Холла ВАЗ 2109, він замінив старі прилади, які давали великі похибки. У статті описується, як діагностувати несправності пристрою, способи їх усунення. Дана докладна інструкція по заміні і відео з перевіркою пристрою.

В автомобілях ВАЗ 2109 з карбюратором датчик Холла відповідає за замикання і розмикання контактної групи. Коли обертається екран з вікнами, на прилад подається сигнал, який трансформується в електричний. Через комутатор сигнал передається на котушку запалювання, де він перетвориться в електричний розряд, тобто іскру.

В автомобілі з карбюратором датчик знаходиться на розподільнику запалювання під пилозахисним екраном. Він кріпиться до опорної пластини або двома гвинтами, або заклепками, це залежить від типу розподільника.

Ознаки несправності

При несправному датчику Холла виникають такі проблеми з двигуном ВАЗ 2109:

 • силовий агрегат не заводиться;
 • перебої в роботі двигуна при різних режимах: ривки, порушення плавності ходу;
 • відсутність або порушення холостого ходу;
 • двигун зненацька глухне;
 • втрата потужності.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Способи усунення несправностей

Для того, щоб усунути несправність в карбюраторі, потрібно точно встановити, що причина неполадок – несправність приладу. Для цього датчик Холла на ВАЗ 2109 необхідно перевірити.

Як перевірити старий?

Існує кілька способів, як перевірити датчик Холла на працездатність:

 1. Найпростіший спосіб – встановити замість старого пристрою новий. Якщо машина заведеться, то проблема вирішена, якщо немає, то потрібно шукати причину несправності в інших складових системи запалювання.
 2. Виміряти тестером напругу на виході. При справному пристрої значення має перебувати в межах від 0,4-11 Вольт.
 3. Імітація роботи приладу: виймається трьох контактним колодка, включається запалювання і об’єднується третій і шостий вихід. Якщо проскакує іскра, то це говорить про несправності пристрою.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Є ще один перевірений спосіб перевірки без використання вольтметра.

Для цього необхідно:

 • висновок з котушки підключити до свічки;
 • різьблення на свічці підключити до маси;
 • зняти каретку з датчиком і приєднати роз’єм;
 • включити запалювання;
 • викруткою повісті близько перевіряється приладу, якщо на свічці виникне свічка, то прилад справний.

Якщо при перевірці виявилася несправність регулятора, тоді необхідна заміна датчика Холла ВАЗ 2109.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Вибачте, в даний час немає доступних опитувань.

Процес заміни

Не знаєте, як замінити прилад? – Для проведення процедури знадобиться набір інструментів.

Для здійснення заміни необхідно демонтувати трамблер з вузла додаткового обладнання:

 • спочатку потрібно від’єднати негативну клему від акумуляторної батареї;
 • далі йде від’єднати бронепровода від трамблера, а також від’єднати шланг від вакуум-коректора;
 • потім потрібно вийняти газовий трос і прибрати в сторону;
 • відкрутивши кріпильну гайку кронштейна, який утримує проводи, його потрібно демонтувати зі шпильки і відсунути, щоб він не заважав;
 • далі на корпусі приводу допоміжних вузлів і трамблере поставити мітку у вигляді прямої лінії, щоб при зворотній установці виставити колишній момент запалювання;
 • далі необхідно від’єднати колодку з проводами;
 • вийнявши заглушку з отвору картера зчеплення, за допомогою викрутки провернути маховик так, щоб поршень першого циліндра зайняв положення ВМТ;
 • тепер, відкрутивши дві гайки кріплення, можна демонтувати трамблер.

Сам процес заміни датчика Холла на ВАЗ складається з наступних кроків:

 1. Спочатку слід відкрутити кришку трамблера.
 2. Потім, зняти бігунок, потягнувши його трохи вгору.
 3. Далі необхідно демонтувати пилозахисну кришку.
 4. Відкрутивши кріпильний болт, потрібно дістати штекер.
 5. Далі відкручуються болти, що утримують пластину датчика.
 6. Відкрутивши кріпильні болти вакуум-коректора і знявши стопорне кільце, потрібно демонтувати коректор і тягу.
 7. Розтиснувши затиск, слід дістати дроти. Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже простоРазжимаем затиск і дістаємо дроти
 8. Знявши кріпильну пластину, потрібно відкрутити болти кріплення і поміняти несправність приладу.
 9. Збірку виконується у зворотній послідовності.

Після заміни приладу слід перевірити роботу карбюратора ВАЗ 2109.

Заміна та перевірка датчика холу на ВАЗ 2109

 1. Функції та розташування
 2. ознаки поломки
 3. заміна

Автомобілі постійно розвиваються, тому поява нових пристроїв – не є несподіванкою. Прикладом розвитку вітчизняного автовиробництва стала поява датчика Холла на карбюраторних версіях ВАЗ 2109.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Функції та розташування

На карбюраторних ВАЗ 2109 датчик Холла (ДХ) відповідає за розмикання і замикання контактної групи. При обертанні екрану з вікнами, на пристрій подається сигнал, що трансформується в електричний.

За допомогою комутатора сигнал йде на котушку запалювання, а там перетворюється в електрозарядов – іскру.

Розташовується ДХ у дев’ятки на розподільнику запалювання. Шукати пристрій необхідно під пилозахисним екраном.

Датчик закріплений на опорній пластині за допомогою заклепок або пари гвинтів. Це вже залежить від типу використовуваного розподільника.

На інжекторних ВАЗ 2109 датчик Холла відсутня. Його функції виконує датчик положення коленвала.

Ознаки поломки

Якщо ДХ вийде з ладу, автомобіль сам вам повідомить про наявність несправності. Для визначення неполадок з ДХ існують певні ознаки, що йдуть від двигуна:

 • Ви просто не можете завести двигун;
 • Виникають перебої в роботі силового агрегату – плавний хід стає вже не таким плавним, з’являються ривки;
 • Холостий хід порушений або відсутній повністю;
 • Двигун може несподівано вимкнутися, стихнути;
 • Помітно втрачається потужність мотора.

Перш ніж бігти до підкапотному простору і міняти датчик Холла, для початку потрібно переконатися, що причина всіх бід з двигуном полягає саме в ньому. Все ж ознаки непрямі, і вони можуть бути викликані порушенням працездатності інших елементів вашого автомобіля.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Перевірка стану

Є кілька основних способів, які застосовуються сьогодні для перевірки поточного стану датчика Холла. Познайомимося детальніше з кожним з них, а ви для себе вирішите, який будете застосовувати при черговій перевірці ДХ на своєму ВАЗ 2109.

спосіб перевірки Ваші дії
Заміна старого пристрою новим Це найпростіший спосіб, який зажадає від вас наявності під рукою запасного датчика Холла, в працездатності якого ви впевнені. Просто витягніть старий датчик, вставте на його місце новий і спробуйте завести автомобіль. Якщо все запрацювало, ви знайшли причину. Якщо ж ні, доведеться шукати джерело проблем в інших система
Перевірка напруги на виході Для цього методу вам потрібно тестер, підключений до виходу пристрою. Якщо датчик Холла буде справний, тестер покаже значення в межах 0,4-11 Вольт. Якщо ж дані не відповідають встановленим нормам, ДХ доведеться замінити
Імітація роботи пристрою Популярний метод, в рамках якого ви обманюєте власний автомобіль, імітуючи роботу датчика Холла. Вам необхідно витягти штекерну колодку, включити запалювання і з’єднати між собою 3 і 6 виходи. Якщо почне проскакувати іскра, будьте впевнені, ваш датчик вийшов з ладу
Перевірка без додаткових приладів Тут вам тестер або вольтметр не буде потрібно. Спочатку підключіть висновок з котушки до свічки запалювання, а різьблення свічки підключити на масу. Зніміть каретку з датчиком і приєднаєте роз’єм. Тепер можна включати запалювання. За допомогою викрутки проведіть інструментом біля пристрою – датчика Холла. Якщо на свічці з’явиться іскра, це говорить про справність ДХ. Якщо ж ні, висновок очевидний.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Виявивши, що ДХ несправний, вам слід обов’язково замінити пристрій. Затягувати з цим заходом не рекомендуємо.

Заміна

Нічого особливо складного в заміні ДХ на вітчизняній дев’ятці немає. Тому за роботу цілком можна братися своїми руками навіть початківцю водієві.

 1. Вимкніть мінусову клему від акумулятора.
 2. Вимкніть бронепровода від трамблера, вимкніть шланг від вакуум-коректора.
 3. Далі виймайте газовий трос і поки прибирайте його в сторону, щоб не заважав процесу.
 4. Відкрутіть кріплення кронштейна, який утримує проводи. Кронштейн зніміть з шпильки і відсуньте. Інакше він буде вам заважати.
 5. На корпусі приводу допоміжних вузлів і трамблере обов’язково нанесіть пряму лінію. Ця місця дозволить під час зворотного збірки не порушити момент запалювання.
 6. Вимкніть живильну колодку з проводами.
 7. Вийміть з картера зчеплення заглушки і поверніть викруткою маховик таким чином, щоб встановити поршень першого циліндра в положенні верхньої мертвої точки.
 8. Щоб зняти трамблер, вам необхідно відкрутити ще дві кріпильні гайки, які утримують пристрій.
 9. Зніміть кришку з трамблера, зніміть бігунок і потягніть його вгору. Тільки трохи.
 10. Зніміть кришку пилозахисту.
 11. Відкручуйте тепер болт кріплення, щоб витягти штекер.
 12. Потрібно ще відкрутити болти, які тримають пластину нашого шуканого датчика.
 13. Демонтувати болти кріплення вакуум-коректора, зніміть стопорні кільця, коректор та тягу.
 14. Щоб дістати дроти, вам буде потрібно розтиснути наявний там затиск.
 15. Зніміть кріпильну пластину, відкрутіть кріпильні болти, що дозволить вам нарешті зняти вийшов з ладу датчик Холла.
 16. Необхідно тепер встановити новий датчик і зібрати вузол у зворотній послідовності.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Як робиться заміна датчика Холла ВАЗ-2109

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже простоТехнології не стоять на місці, і весь час на ринок виходять нові рішення, що володіють поліпшеними характеристиками, ніж їх попередники. Датчик Холла не є винятком. Це пристрій прийшло на заміну старим приладів, які видавали великі похибки. У даній статті ми розглянемо процес пошуку несправностей і шляхи вирішення виниклих проблем. Заміна датчика Холла ВАЗ-2109 – це нескладно. У цьому ви переконаєтеся по прочитанню статті.

Де розташовується датчик

На машинах ВАЗ сімейства 2109 розглядається пристрій відповідає за з’єднання і розмикання контактної групи. Сигнал, що надходить на датчик, перетворюється в електричну форму. За допомогою комутатора він переходить до котушки запалювання, де вже генерується іскра.

У карбюраторних автомобілях прилад встановлений на розподільнику запалювання під захисним екраном. Фіксація датчика виконана до спеціальної пластині за допомогою двох болтів. Іноді використовуються заклепки. Все залежить від різновиду розподільника.

Основні симптоми несправностей

При несправності цього вузла в «дев’ятці» можуть спостерігатися такі проблеми:

 1. Неможливо завести двигун.
 2. Збої в роботі ДВС в різних умовах. Спостерігаються ривки, і немає плавності ходу.
 3. Двигун не здатний працювати на холостих обертах.
 4. Мотор глухне з незрозумілих причин.
 5. Зниження потужності силового агрегату.

Всі перераховані вище симптоми сигналізують про поломку датчика Холла.

Дме холодне повітря з печі ВАЗ-2109

Пошук і усунення поломок

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже простоЩоб визначити несправність на карбюраторному двигуні, знадобиться точно дізнатися, що причиною всіх проблем є розглядається пристрій. Відповідно, потрібно провести перевірку датчика.

Це можна зробити декількома способами:

 1. Найпримітивніший метод – це установка нового елемента замість старого пристрою. Якщо все симптоми пропадуть, тоді можна вважати, що проблема вирішена. В іншому випадку шукати поломку потрібно в інших вузлах системи запалювання.
 2. За допомогою тестера перевірте напругу на виході. Якщо пристрій робоче, значення будуть знаходитися в діапазоні від 0,4 до 11 В.
 3. Можна провести імітацію роботи системи. Для цього виймається колодка з трьома штекерами, включається запалювання, замикається провід 3 і 6. Наявність іскри говорить про те, що пристрій вийшов з ладу.

Якщо тестера під рукою немає, тоді можна застосувати наступний спосіб перевірки:

 1. Підключіть висновок котушки до свічки.
 2. Різьбову частину свічки потрібно приєднати до маси.
 3. Зніміть каретку з датчиком і підключіть роз’єм.
 4. Увімкніть запалювання.
 5. Викруткою проведіть поруч з приладом. Якщо з’явилася іскра на свічці – все працює правильно.

Якщо ви визначили поломку регулятора, знадобиться заміна датчика на ВАЗ-2109.

Покроковий процес заміни пристрою

Перед тим як починати заміну – підготуйте стандартний набір інструментів.

Спочатку зніміть трамблер з вузла допоборудованія і можна приступати до заміни:

 1. В першу чергу вимкніть АКБ (зніміть мінусову клему).
 2. Відключіть бронепровода від трамблера і зніміть шланг з вакуум-коректора.
 3. Витягніть газовий трос і приберіть його.
 4. Відкрутіть гайку кронштейна, яка фіксує дроти. Цей елемент потрібно зняти з шпильки і змістити в сторону для зручності.
 5. На корпусі приводу допоміжних вузлів і трамблере зробіть позначку у вигляді прямої лінії, щоб при складанні виставити правильний момент запалювання.
 6. Вимкніть колодку з проводами.
 7. Вийміть заглушку з картера зчеплення, викруткою проверніть маховик, щоб поршень першого циліндра знаходився в положенні ВМТ.
 8. Відкрутіть дві гайки кріплення і зніміть трамблер.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже простоЗаміна датчика проводиться наступним чином:

 1. Відкрутіть кришку трамблера.
 2. Зніміть бігунок – для цього потрібно трохи потягнути його нагору.
 3. Наступним кроком демонтуйте пилозахисну кришку.
 4. Відкрутіть кріпильний болт і дістаньте штекер.
 5. Відкрутіть болти, що фіксують опорну пластину датчика.
 6. Після викруткі фіксують болтів вакуум-коректора і демонтажу стопорного кільця потрібно зняти коректор і тягу.
 7. Розтиснувши затиск, дістаньте дроти.
 8. Зніміть кріпильну пластину, відкрутіть болти фіксації і замініть несправний датчик.

Ремонт грубки на ВАЗ-2109

Після того різання вищевикладених кроків по заміні датчика складання конструкції проводиться в зворотному порядку.

Підводячи підсумок статті, відзначимо, що ми розглянули загальний принцип роботи датчика Холла на ВАЗ-2109. На підставі вищевказаного документа ви зможете діагностувати несправності з цим вузлом в автомобілі і при необхідності провести заміну пристрою. Якщо вам здається, що ви володієте недостатнім досвідом в проведенні подібних робіт, тоді ми рекомендуємо вам звернутися до фахівця.

Як замінити і перевірити датчик холу на ВАЗ-2109 самостійно?

У нашій статті ми розповімо про датчик холу на ВАЗ-2109, його особливості, проведення заміни та діагностики своїми руками. Такий елемент можна знайти виключно в карбюраторних “дев’ятках”. Тільки на них встановлювалася безконтактна система запалювання.

На інжекторних моторах все трохи інакше. За допомогою цього приладу виробляється імпульс, який подається на комутатор і котушку запалювання. Але давайте про все по порядку. Почнемо з того, де взагалі варто цей датчик і як правильно провести його діагностику.

Де встановлюється пристрій?

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Розташовується датчик холу на ВАЗ-2109 всередині корпусу розподільника запалювання – трамблера. На зовнішню стінку трамблера виведено гніздо для з’єднання датчика з системою електрообладнання автомобіля. Часто буває таке, що в зарядному окислюються дроти або покриваються шаром пилу, масла. Це призводить до поганого контакту і непрацездатності всієї системи запалювання. У цьому випадку досить тільки здійснити промивання і чищення контактів, щоб запалювання почало працювати як потрібно.

Періодичність заміни датчика

Датчик холу на ВАЗ-2109 з карбюратором повинен змінюватися швидше не за регламентом, а в міру зношування. Якщо пристрій якісне і експлуатується в нормальному режимі, то і прослужить воно не один рік. Цілком можливо, що за кілька десятиліть експлуатації ви навіть не будете чіпати цей прилад.

Але якщо раптом з ним щось трапиться, то автомобіль продовжувати рух не зможе. Іскра не подаватиме до свічок, тому мотор затихне і не зможе запуститися. Якщо з’явився такий симптом, потрібно перевірити наявність іскри. Для цього знадобиться одна свічка, корпус якої сполучаєте з кузовом, а зверху надягаєте ковпачок, що йде від трамблера.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

При включенні запалювання і спробі запуску двигуна повинна з’явитися іскра. Якщо її немає – несправний датчик холу на ВАЗ-2109 або ж комутатор.

Щоб повністю переконатися в поломці датчика, потрібно зняти з нього колодку з проводами, включити запалювання, під’єднати свічку до бронепровода. При замиканні «2» і «3» контактів повинна з’явитися іскра між електродами.

Якщо це не відбувається, то несправність не в датчику, а комутаторі або ж котушці.

Зняття трамблера

Перш ніж зняти датчик холу на ВАЗ-2109, буде потрібно демонтувати і розібрати трамблер. Це все можна зробити за наявності викрутки і ключа на «10» навіть в польових умовах. Для цього виконуєте такі маніпуляції:

 • Вимкніть від акумуляторної батареї провід «-».
 • Ключем на «10» викрутити три гайки, які кріплять корпус трамблера на голівці блоку.
 • Знімаєте все бронепровода, які йдуть до кришки розподільника. Запам’ятайте або позначте їх розташування.
 • Зніміть трамблер.
 • Зніміть кришку трамблера – для цього потрібно викрутити два болтика за допомогою викрутки.
 • Зніміть бігунок і пластиковий захисний екран.
 • Викриття кріплення металевої планки.
 • Зніміть датчик Холла ВАЗ-2109 для заміни.

Ось і все, демонтаж закінчено.

Збірка трамблера

Встановлюєте замість старого новий датчик, всередині корпусу трамблера очищаєте все поверхні. Там може бути невелика кількість масла, металева стружка. Це може нашкодити датчику, тому найкраще від цих сторонніх предметів позбутися.

Самостійна заміна датчика холу ваз 2109. Всі дуже просто

Процедура складання здійснюється в строго зворотній послідовності. Обов’язково потрібно звернути увагу на стан бігунка – від нього залежить те, наскільки правильно буде працювати вся система. Подивіться, чи є сліди підгоряння, надмірного зносу. Якщо вони присутні, то потрібно замінити бігунок.

Також огляньте кришку розподільника – на ній не повинно бути тріщин. Вугільні стрижні повинні без зусиль повертатися на вихідну позицію. Якщо вони западають або сильно зношені, рекомендується їх замінити.

Датчик Холла на ВАЗ 2109 – роль і діагностика

Датчики Холла стали справжнім проривом в галузі машинобудування.

Завдяки цим пристроям відпала потреба у використанні контактних датчиків, які були не точними, потребували постійної регулюванню, та й служили не довго.

Датчик Холла ВАЗ 2109 розташований на трамблере і управляє системою запалювання. Якщо ж це інжекторний двигун ВАЗ 2109, то тут датчиків Холла відразу кілька і всім їм відведена окрема роль.

Зверніть увагу

Крім систем запалювання датчики Холла використовуються для зчитування даних з клонували, распредвала, коліс і інших обертових механізмів. Зчитування відбувається безконтактно, за рахунок магнітного ефекту Холла. Коли біля датчика проходить металевий предмет, він це відразу ж вловлює, його принцип чимось нагадує металошукач.

Не обійтися без датчиків Холла і на авто, де використовується система ABS. Тут такі датчики потрібні для того, щоб зчитувати дані про швидкість обертання коліс. Перевірити і замінити датчик Холла зовсім не складно, важливо лише розуміти, як він улаштований.

Шукаємо датчик на ВАЗ 2109

Якщо мова йде про карбюраторний двигун, що встановлюється на більш ранні моделі ВАЗ 2109, то тут він один і знаходиться на розподільнику запалювання. В даному випадку датчик Холла замінює стару контактну групу, яка механічно розмикалася і замикалася валиком розподільника. Тепер же цю задачу виконує датчик Холла.

Комутатор пропускає через датчик напруга і фіксує його зміни при обертанні валика, тобто при спробі завести двигун.

В іншому все точно також як і на контактному запаленні, тобто іскра подається в момент, коли бігунок знаходиться навпроти контакту свічки. Якщо датчик Холла в трамблере на ВАЗ 2109 перестане працювати, іскра утворюватися не буде, отже, і завести двигун не вийде.

Ще комутатор бере на себе задачу управління кутом запалювання, він робить це автоматично в залежності від оборотів двигуна.

Перевірка датчика Холла

Щоб перевірити датчик Холла на ВАЗ 2109, та й всю систему запалювання в цілому, потрібно придбати кілька недорогих приборчиков. Наприклад, є пристрій під назвою АЗ-1 (аварійне запалювання). Якщо раптом датчик Холла відмовить, цей пристрій може його замінити, правда при цьому швидкість руху буде обмежена до 90 км / ч.

До допомоги АЗ-1 вдаються при тривалому простої авто, в дощову погоду, або при відмові системи запалювання.

Є ще пристрій під назвою МД-1 (миттєва діагностика). Це пристрій підключають замість комутатора і спостерігають за тим, які лампочки загоряться. Якщо світлодіод «П» буде горіти, значить, замок запалювання і реле справно.

важливо

Якщо буде горіти світлодіод «К», значить і котушка запалювання в порядку, тобто первинна її обмотка.

Ну а світлодіод «Д» повинен моргати, якщо обертати двигун стартером, це буде говорити про справність датчика Холла.

Часто причиною поломки стає датчик Холла, а силові дроти, які не настільки надійні на ВАЗ 2109. Від високої напруги і поганого контакту в гнізді котушки і розподільника може утворюватися нагар. Якщо його не зчищати, іскра стане слабшою, що і посилить роботу двигуна. Але возити АЗ-1 або запасний датчик Холла, розсікаючи на своїй ВАЗ 2109, рекомендується в будь-якому випадку.

Заміна датчика холу на ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099

Ласкаво просимо!
Датчик холу – присутній виключно в трамблері безконтактної системи запалювання на карбюраторних автомобілях, працює за принципом Холла, тобто він подає сигнал і може розуміти на який рівень він посилається, якщо при подачі сигналу він повертається, то збільшується його опір (В цей момент ще шторка проскакує в трамблері яка навпаки датчика варто) в зв’язку з цим збільшенням, комутатор безконтактної системи запалювання починає посилати сигнал на котушку і вона виробляє струм, який надсилається на трамблер і відбувається іскра в якому то з одних циліндрів, таким чином цей датчик і працює.

Примітка!
Щоб зробити заміну цього датчика, вам будуть потрібні: Різного роду ключі, викрутка і сам датчик новий, крім цього ще крейдою запасіться, щоб запалювання виставляти не довелося, а відразу по мітках трамблер поставите і на автомобілі зможете їхати далі!

Короткий зміст:

 • Заміна датчика холу
 • Додатковий відео-ролик

Де знаходиться датчик холу?
Він розташовується в трамблері, детально ми його показати не зможемо, тому що під час його заміни ви більш детально з його місцезнаходженням і так ознайомитеся, тому для наочності та невеликої вистави, на фото нижче був стрілкою вказано роз’єм цього датчика, приблизно в цьому місці ( трохи нижче), датчик і розташовується.

Як замінити датчик холу на ВАЗ 2108-ВАЗ 21099?

Примітка!
Датчик знімається не складно, але при установці з ним будьте обережні, особливо з його проведенням, тому що були випадку через неправильно встановленого датчика, шторки які крутяться по колу і які є в трамблері, обривали всю його проводку, більш детально з цим ви можете ознайомитися в одному з роликів в кінці статті і до речі, особливо не бійтеся змінювати даний датчик, там нічого складного немає, просто потрібно запам’ятати деякі дрібниці і обов’язково запам’ятати як в зворотному порядку трамблер зібрати, якщо у вас це вийде, то і датчик ви заміні без праці на своєму трамблері!

Коли опорна пластина буде знята, викрутити ще два гвинти що кріплять датчик і від’єднайте його від цієї пластини (На деяких розподільниках датчик ще може кріпитися на заклепках, якщо у вас так, тоді міняйте датчик в зборі з пластиною на новий), замініть на новий і обов’язково правильно і як годиться встановіть (як він стояв раніше запам’ятайте, так і ставте його, якщо не запам’ятали, тоді відкривайте в кінці ролики і їх перегляду в інтернеті, на них детально було показано як цей датчик зняти, як його перевірити і як встановити назад)!

Примітка!
Крім верхнього ролика, є ще один, в якому показується весь процес так би мовити «від і до» розбирання та збирання розподільника запалювання він же трамблер, його обов’язково вивчіть і перегляньте, щоб роботу провести правильно без косяків!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…