Давно хотів замінити лампочки підсвічування номера на своїй Калині на світлодіодні, але все не було часу. І ось, нарешті це сталося – перегоріла одна з ламп. На ринку купив пару світлодіодних, приїхав додому і взявся за роботу.

Як з’ясувалося, робота дуже проста і нехитра, навіть не потрібно викручувати ніяких болтів. Даний приклад підійде для власників Калини в кузові седан, універсал і хетчбек.

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калині

Як поміняти лампочку підсвічування номера на Калині

Які інструменти знадобляться:

 • плоска викрутка,
 • шматочок ганчірки,
 • нові лампи.

Ліва сторона плафона зроблена таким чином, що під неї можна завести тонкий предмет (в нашому випадку викрутку) і підколупнути, вивільнивши першу засувку. Для цього потрібно докласти невелике зусилля. Якщо боїтеся подряпати пластик – підкладіть приготовлену ганчірку під вістря викрутки.

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калині

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калині

Після того, як ліва сторона засувки вийшла, відсуньте сам плафон трохи вліво і витягніть праву частину. Витягніть ліхтар назовні. Тепер можна або від’єднати провід, або просто, трохи повернувши лампу, витягти її з корпусу.

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калині

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калині

Лампочки в підсвічуванні номера встановлені самі звичайні – W5W. Такі ж стоять в передніх габаритних вогнях. Витягуємо старі лампи розжарювання і вставляємо нові – світлодіодні.

Краще відразу перевірити, тієї чи стороною Ви їх поставили, світлодіодні лампи мають полярність ! Ну і тепер, з чистою совістю, все можна збирати назад.

Заміна лампочок підсвічування номера на Калині виконана.

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калині

Які плюси ми отримаємо, після заміни штатних лампочок підсвічування номера на Led?

 1. По-перше, вони світять набагато яскравіше . Це помітно навіть неозброєним оком. І при цьому споживають гараздо менше енергії, що веде хоч до незначної, але економії.
 2. Друге, вони не так сильно гріються . Знявши старі лампи Ви могли помітити трохи оплавлений пластмас біля їх посадочних місць. Це не є добре. З діодними лампами такого точно не повинно трапиться.
 3. Ну і останнє – це гарний зовнішній вигляд . Погодьтеся, адже яскрава, біле підсвічування номера виглядає куди краще стандартної.

Заміна лампи освітлення номерного знака Лада Калина

Будь-яка Лада «Калина» (будь то седан, хетчбек або універсал) повинна бути оснащена підсвічуванням задніх номерних знаків.

Виробники встановлюють два плафона в нижню сторону шаблі багажника автомобіля. Рано чи пізно ці лампи перегорають.

Деякі автолюбителі вирішують залишити все як є і не змінюють лампочки. Це в корені неправильна поведінка, адже воно має не самі приємні наслідки.

Справа в тому, що будь-який співробітник ДАІ має повне право оштрафувати людину, яка сидить за кермом Лади «Калина» з неосвітлених номерами. До того ж, підставою для штрафу є не тільки відсутність освітлення номерного знака, а й неправильна установка ліхтарів.

Зверніть увагу

Якщо інспектор не може чітко ідентифікувати номер Лади «Калина» з відстані двадцяти метрів від машини, то він призначає штраф за підсвічування номера.

Звичайно, ви можете переконати даішника в тому, що підсвічування номера прийшла в несправність під час поїздки, і ви просто не помітили неприємності, але в більшості випадків це не допомагає.

Набагато краще намагатися уникати подібних ситуацій і просто стежити за справністю підсвічування номерного знака Лади «Калина».

Як міняти плафони підсвічування номера

Заміна ламп підсвічування номерного знака на Ладі «Калина» – нескладне заняття, тому ви легко впораєтеся з ним самостійно. Помінявши ліхтарі своїми руками, ви не тільки заощадите гроші на послугах фахівців майстерні, але і будете впевнені у відмінній якості роботи.

 • Відкрийте багажник автомобіля і подденьте ліхтар з лівого боку викруткою, що має плоске лезо. Так він звільниться від засувки;

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калинікрок №1

 • Натисніть на ліхтар з правого боку і перемістіть його вліво. Після недовгих натискань він повинен легко витягнув;

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калинікрок №2

 • Витягніть плафон разом з проводами харчування. Це полегшить роботу по заміні ламп освітлення номера Лада «Калина»;
 • Злегка підніміть пластмасовий фіксатор нагору і зніміть штекер харчування;

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калинікрок №3

 • Акуратно поверніть білий корпус лампочки освітлення номерного знака Лада «Калина» проти руху годинникової стрілки і повністю витягніть цоколь;

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калинікрок №4

 • Витягуйте саму лампу. Для цього просто потягніть її в сторону. Після цього витягніть плафон з цоколя.

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калинікрок №5

 • Встановіть на місце перегоріли лампочки новий плафон. Робота виконується так само, як і зняття лампочки, але в зворотному порядку. Переконайтеся, що новий ліхтар горить.

Рекомендації по заміні підсвічування номера

Витративши лічені хвилини свого вільного часу, ви убезпечите себе від штрафів співробітників ДІБДР. Пам’ятайте, що в якості ламп підсвічування номерного знака Лада «Калина» можуть виступати тільки ті ліхтарі, які випромінюють блідо-жовтий або білий колір. Водії, які вирішили замінити заводські плафони кольоровими лампочками, отримують штраф у розмірі п’ятисот рублів. Згідно із законодавством, такі машини не повинні допускатися до експлуатації. Якщо заміна ламп пройшла успішно і підсвічування горить, не забувайте стежити за чистотою номерів.

Заміна лампи підсвічування номерного знака на Пріора, Калина, Ніссан

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калині

Заміна лампи підсвічування номерного знака є обов’язковою процедурою для будь-якого сумлінного водія. У законодавстві зазначено обов’язок водія підтримувати в справності стан свого технічного засобу, а підсвічування номерного знака є невід’ємним атрибутом ідентифікації машини в нічний час доби співробітниками автоінспекції.

Процедура демонтажу і подальшої установки нової лампи складається з декількох етапів.

Для цієї процедури не буде потрібно наявність будь-яких спеціальних знань або особливого інструменту, проте різні автомобілі (найчастіше в залежності від типу кузова) мають певні особливості:

 • Для заміни лампочки у вітчизняній моделі Лада Калина буде потрібно кілька викруток і власне сама нова лампа. Номерний знак на всіх типах кузова даного сімейства знаходиться на кришці багажника, там же встановлений плафон освітлення, що складається з корпусу і самої лампи. Перш ніж проводити роботи по заміні автомобіль необхідно знеструмити, щоб не викликати коротке замикання (для цього достатньо скинути мінусову клему з акумулятора).
 1. Для того щоб розібрати корпус необхідно відкрутити кілька саморізів за допомогою викрутки і вийняти стару лампу з цоколя. Найчастіше лампи перегорають через погану герметичності плафона (у вітчизняних моделей), так як він схильний до потрапляння пилу і бруду, яка накопичуючись з часом, призводить до виходу лампочки з ладу.
 2. Після цього слід вставити в цоколь нову лампу, і перевірити її на працездатність; Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калині
 • Процес заміни лампочки на моделі Лада Пріора в будь-якому типі кузова практично ідентичний, так як в виробництві застосовуються однакові комплектуючі. Як показує практика, в силу конструкції вузла вихід з ладу лампочки на даній моделі трапляється рідше. Для демонтажу також необхідно зняти плафон освітлення, який знаходиться над номерним знаком і зробити заміну на нову деталь. Перед проведенням процедури слід також знеструмити машину, так як непередбачена замін з включеними габаритами може привести до виходу з ладу всієї електричної ланцюга (доведеться вчитися змінювати все лампочки автомобіля);Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калині
 • Заміна даної деталі на автомобілі Ніссан Кашкай має трохи більше складнощів, ніж вітчизняні представники. Складність полягає в самому блоці, де розташована лампочка. Для того щоб зняти кришку блоку знадобиться крім звичайної викрутки спеціальний Т-подібний ключ з маленькою голівкою, для того щоб відкрутити шпильки. Причиною виходу з ладу найчастіше служить недостатній рівень напруги в бортовій мережі, викликаний малим зарядом акумулятора. Після демонтажу штатного корпусу на місце старої лампи в цоколь вставляється нова деталь.

На відео – заміна лампи підсвічування номерного знака:

Кращі виробники

Найдовговічнішими лампочками на вітчизняному ринку вважаються вироби компаній – Philips, Osram, Bosch .

Для вітчизняних моделей непогано підійдуть вироби компанії Маяк (останнім часом вони значно підвищили якість)

Заміна лампи підсвічування номерного знака

Своєчасна заміна лампочки підсвічування номера з перегоріли на нову робочу дозволить уникнути штрафу в 500 рублів. Саме така сума адміністративного покарання чекає автомобіліста за подібне порушення, відповідно до статті 12.2 частина 1 КпАП РФ. Передбачені певні правила про подібний тип підсвічування, яких необхідно дотримуватися.

контроль освітленості

На всіх авто, що зійшли з конвеєра, встановлені світлові плафони, які допомагають розгледіти номерний знак ззаду. Зазвичай пара приладів розташовується в нижній шаблі багажника. Традиційно проблеми не виникають перші кілька років, але з часом лампа може перегоріти, тому необхідно на машинах з великим пробігом періодично моніторити стан підсвічування.

Важливо знати, що покарання водій може отримати не тільки за відсутність освітлення номера, але і за неправильну установку ліхтарів.

Справитися з заміною зможе практично кожен автомобіліст. Для цього навіть не знадобиться спеціальне обладнання.

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калині

Проводиться заміна лампи підсвічування номерного знака може в такій послідовності:

 • відключаємо акумулятор від бортової електромережі, щоб не допустити можливого замикання контактів;
 • за допомогою викрутки з тонким наконечником розбираємо плафон лампи;
 • проявляємо максимум акуратності при викручування лампи, так як посадочне гніздо з необережності багато пошкоджують;
 • на місце згорілої лампи встановлюємо аналогічний освітлювальний прилад зі світлодіодами або класичну лампу розжарювання;
 • наступним етапом є установка плафона, але попередньо рекомендуємо його знежирити.

Після всіх маніпуляцій перевіряємо працездатність вузла. Для цього підключаємо до мережі АКБ. У кожній з моделей авто є свої особливості процедури.

Hyundai Solaris

Дрібний ремонт з однією з найпопулярніших моделей авто в Росії не викликає складнощів. Перед тим як замінити лампочку підсвічування номера в цій машині, необхідно знати, що там розташовується два ліхтаря. Вони розташовуються на кришці багажника під накладкою.

Тильні освітлювальні прилади на Солярис пов’язані між собою. Демонтаж починається з видалення оббивки на кришці багажника. У ручці розташовується кришка, яку необхідно підчепити плоскою викруткою.

Тепер відгвинчуємо хрестової викруткою саморізи, які утримують ручку, після чого можна її зняти. Використовуючи той же інструмент, вигвинчуємо пістони, якими виробник зміцнює в кришці обшивку. Оббивка видаляється після вилучення пістонів.

Патрон викручується по ходу годинникової стрілки до упору. Далі злегка дотискати його і вигвинчуємо з корпусу разом з лампою, яка легко вилучається за скляну колбу.

Збірка здійснюється в порядку, зворотному розбиранні. Застосовувати зайве зусилля не варто, щоб не пошкодити корпус .

Лада Калина”

Через три-чотири роки автовласники «Калини» стикаються з проблемою освітлення держномери ззаду. Лампочка освітлення номерного знака може окислюватися в зоні контакту з патроном або перегоріти.

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калині

Відкидаємо проводку від акумулятора. Для заміни скористайтеся алгоритмом:

 • натискаємо злегка на ліхтар справа, трохи зрушуючи при цьому його в тому ж напрямку (демонтується легко);
 • разом з проводкою плафон витягується назовні, що істотно спрощує подальшу роботу з вузлом;
 • злегка піднімаємо пластиковий фіксатор і встановлюємо штекер, що забезпечує електроживлення;
 • акуратно вигвинчуємо корпус лампи;
 • для вилучення лампочки злегка відсуває її в сторону;
 • встановлюємо новий класичний або світлодіодний освітлювач;
 • збірку проводимо в зворотному порядку.

Повертаємо проводку на АКБ. Перевіряємо працездатність освітлення. Власники Лада «Пріора» проводять аналогічні операції для відновлення працездатності вузла.

NISSAN Qashqai

На популярних іномарках також нерідко виходить з ладу освітлення номерів. Автовласники можуть самостійно провести заміну ламп. Як і в інших авто насамперед відкидаємо кабель від джерела живлення.

Далі проводиться демонтаж плафона освітлення, в такому випадку можна обійтися однією викруткою. Спростити операцію вдасться за допомогою невеликого натискання на плафон, при цьому розгойдуючи його злегка вліво / вправо, після чого вилучаємо назовні.

Як тільки кришка плафона буде видалена, то відкріпляли роз’єм і вилучаємо лампочку, змінюючи її на робочу. Збірка проводиться в зворотній послідовності. Далі повертаємо з’єднання бортовий електросистеми з АБК і перевіряємо працездатність вузла.

TOYOTA Corolla

Під час роботи з заднім плафоном підсвічування у Королли необхідно опустити розсіювач ліхтаря. Це дозволить забезпечити легкий доступ до лампи. Для цього натискаємо злегка на язичок, що дасть можливість опуститися рассеивателю вниз.

Викручувати патрон з лампою необхідно проти годинникової стрілки, щоб всі легше зняти. Далі вигвинчуємо гвинти утримують кріплення підсвічування, щоб була можливість опускати підсвічування. При видаленні власника лампи вигвинчуємо різьблення також проти годинникової стрілки, а потім вилучаємо лампу. Залишається все зібрати в зворотному порядку.

Як поміняти лампочку підсвічування номера на Рено Логан

Для того щоб поміняти лампочку підсвічування номера на автомобілі, необхідно пам’ятати деякі з правил. Перш за все, встановити самостійно можна лише підсвічування номерного знака, який знаходиться позаду.

Для цього рекомендують використовувати світлодіоди з лінзами, так як вони краще висвітлюють номер і, відповідно до закону, дають можливість більш чітко бачити номерний знак.

Хоча у вільному продажу є лампи самих різних кольорів, закон не дозволяє застосовувати багато з них на практиці.

Самостійна робота для водіїв

Заміна лампочок підсвічування номера проводиться в такій послідовності:

 1. Тонкої викруткою необхідно навпіл розібрати плафон, починаючи з середини.
 2. Акуратно откручиваются штатні лампи, так як досить легко можна пошкодити держатель на кузові.
 3. Наступним етапом встановлюються світлодіодні або лампи розжарювання.
 4. Перед установкою на своє місце плафон слід знежирити.
 5. Після установки плафона слід перевірити роботу, якщо заміна лампочки підсвічування заднього номера була виконана точно, то номер буде яскраво освітлений.

При проведенні заміни підсвічування на різних моделях автомобілів існують невеликі нюанси, які відрізняються при установці. Щоб робота була виконана правильно, необхідно враховувати такі відмінності.

Проведення роботи з «Хендай-Соляріс»

Номерний знак висвітлюють два ліхтаря, які розташовані на кришці багажника під накладкою, вони між собою взаємопов’язані. Для того щоб була проведена заміна лампочки підсвічування номера «Хендай-Соляріс», необхідно зняти оббивку з кришки багажника, для цього:

 1. Підчепити викруткою кришку в ручці, якою закривається багажник.
 2. Незважаючи на опір, який чиниться фіксаторами, відкрити кришку.
 3. Використовуючи хрестоподібну викрутку, відвернути обидва самореза, які кріплять ручку, зняти її.
 4. Використовуючи цю ж викрутку, викрутити пістони, які кріплять оббивку в кришці багажника, і витягти їх, після чого знімається оббивка.
 5. Необхідно за годинниковою стрілкою повернути до упору патрон і разом з лампою вийняти його з корпусу ліхтаря, дроти витягати потрібно на таку довжину, щоб було зручно змінювати лампу.
 6. Щоб вийняти лампу з патрона, досить потягнути її за колбу.

Щоб заміна лампочки підсвічування номера «Хендай-Соляріс» була виконана правильно, всю установку ламп і деталей виробляти необхідно в строго зворотному порядку.

Після закінчення необхідно провести перевірку зібраного обладнання. При дотримання всіх умов і вимог підсвічування повинна працювати безперебійно, тільки після цього заміна лампочок підсвічування номера «Солярис» самостійно буде вважатися якісно проведеної.

Заміна на “Пріорі”

Провести подібну роботу на «Пріорі» також не складно, достатньо точно слідувати інструкції і мати необхідний інструмент. Перш за все знадобляться торцеві ключі:

 • За допомогою ключів необхідно зняти пластик, що кріпиться на восьми ежиках.
 • Щоб зняти задню хромованою рамки над номером потрібно відкрутити всі чотири гайки. У рамці встановлені лампи.
 • Для того щоб дістати лампочки, встановлені в плафоні, потрібно застосувати трохи зусиль, так як їх важко розібрати.
 • При відкритті плафона важливо не втратити гумки ущільнювачів. Заміна лампочок підсвічування номера «Пріора» проводиться швидко.

Обов’язково необхідно перевірити роботу встановлених лампочок перед складанням, щоб не довелося займатися повторної роботою. Процес зворотного збирання відбувається в точному порядку з його розбиранням. Після заміни ламп встановлюються плафони, потім на своє місце ставиться рамка, яка закріплюється болтами. Після чого ставиться на колишнє місце знятий пластик.

Самостійна заміна лампочки підсвічування номера на калині

На цьому заміна лампочок підсвічування номера вважається закінченою.

Процес заміни на «Калині»

Згодом на будь-якому автомобілі потрібно робити заміну зношених деталей, не є винятком і «Калина». Якщо номерний знак став погано або нерівномірно висвітлюватися, то проводиться заміна лампочки підсвічування номера «Калина». Її нескладно зробити самостійно:

 1. Для більшої зручності варто відкрити багажник автомобіля, знімаємо плафон.
 2. Для зняття плафона тонкої викруткою потрібно натиснути на нього з лівого боку до його зміщення вправо і віджати на себе.
 3. Акуратно, щоб не зламати, піднявши засувку вгору, за допомогою викрутки потрібно витягти ліхтар.
 4. Піднімаємо пластиковий фіксатор і знімаємо штекер харчування.
 5. Після цього виймаємо цоколь з лампочкою, повертаючи проти годинникової стрілки білий корпус.
 6. Витягуємо лампочку з цоколя, легким рухом потягнувши її в сторону.
 7. Після проведення заміни лампи вся робота проробляється в зворотному порядку.

Заміна лампочок підсвічування номера не вимагає особливих навичок, необхідна увага, терпіння і бажання зробити її самостійно. Багато власників «Калини» часто стикаються з цією проблемою, її рішення не займе багато часу і не вимагає втручання фахівців.

Підсвічування номера на «Кашкай»

Заміна лампочок підсвічування номера «Кашкай» особливо не відрізняється від цієї процедури в інших автомобілях, існують тільки невеликі нюанси, яких слід дотримуватися. Перш за все перед ремонтом потрібно від’єднати від акумулятора «мінусовій» кабель. Далі необхідно зробити наступні дії:

 1. За допомогою викрутки зняти плафон освітлення заднього номерного знака. Щоб це зробити, потрібно на нього злегка натиснути вправо і тягнути назовні.
 2. Акуратно зняти кришку плафона.
 3. Від’єднати роз’єм.
 4. Щоб витягнути лампу, потрібно провернути патрон проти годинникової стрілки.

Після нескладної процедури ставиться нова лампочка і здійснюється складання в зворотному порядку. Після установки мінусового кабелю на місце необхідно перевірити роботу підсвічування номера. Заміна лампочок підсвічування номера своїми руками дозволить заощадити не тільки час, а й кошти.

Самостійний ремонт на «Рено-Логан»

Підсвічування заднього номера необхідна в нічний час для визначення реєстраційного номера транспортного засобу. Тому при його поломки необхідна заміна лампочок підсвічування номера, яку нескладно зробити власними силами.

Для «Рено-Логан», як і для багатьох інших моделей автомобілів, підійдуть лампи розжарювання і світлодіодні лампи. Перші не мають великої надійності і низького споживання енергії, але завдяки низькій ціні користуються попитом.

Другі мають великий яскравістю і використовують мало енергії, але їх вартість значно вище.

Заміна лампочки підсвічування номера на «Рено-Логан» не займе багато часу:

 1. Обов’язково має бути від’єднано «мінусовій» провід від клеми акумулятора.
 2. Натиснути на фіксатор і витягти ліхтар освітлення номерного знака з паза заднього бампера.
 3. Віджати фіксатор і зняти розсіювач ліхтаря.
 4. Витягти з ліхтаря лампу, яка не має цоколя.
 5. Встановити нову лампу і зібрати всі деталі в зворотному порядку.

Самостійна установка не займе багато часу і допоможе швидко виправити поломку.

Підсвічування на «Тойота-Королла»

При необхідності заміни підсвічування заднього номера на автомобілі «Королла» потрібно зробити нескладні дії.

 1. Натиснути на язичок і опустити розсіювач ліхтаря вниз, щоб отримати легкий доступ до зіпсованої лампочці.
 2. Потім проти годинникової стрілки повернути патрон лампочки, після чого зняти його.
 3. Потім відкрутити гвинти, на яких кріпиться ліхтар номерного знака і повністю опустити ліхтар.
 4. Далі зняти тримач лампочки, для цього потрібно повернути його проти годинникової стрілки.
 5. Останньою дією дістати лампочку з патрона.

Коли проведена заміна лампочки підсвічування номера «Королла», збірка проводиться в зворотному порядку. Таку роботу може виконати кожен водій самостійно.

Підсвічування для заднього номера

За правилами дорожнього руху при настанні сутінків задній номерний знак повинен підсвічуватися жовтуватим або білим світлом.

Це не тільки допоможе визначити при необхідності номер транспортного засобу, але також показує його напрямок руху.

Якщо номерний знак світиться синім або червоним кольором або яскравими світлодіодами, це може спровокувати аварійну ситуацію. Так як в нічний час сприйняття у водія, що рухається позаду, може змінюватися.

Робота для фахівців

Не всі водії, зіткнувшись з проблемою згорілої лампочки на підсвічуванні заднього номера, намагаються зробити роботу самостійно.

Іноді перешкодою може стати необхідність зняття обшивки всередині багажника або зняття пластмасових заклепок – багато хто боїться їх поламати.

Не завжди виходить зняти плафон, або ж виявляються досить короткі дроти і дістатися до лампочки практично неможливо. У таких випадках краще звернутися до професіоналів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…