В інформації АВТОВАЗ, яка втілювала вихід в масове виробництво Lada Granta, говорилося, що цей бюджетний автомобіль стане об’єктом пильної уваги заводських конструкторів.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

 Полем діяльності повинно було стати проведення зовнішнього і технічного тюнінгу автомобіля. Чи не справляючись з ажіотажем, який почався після випуску автомобіля, вазовци напевно вирішили відкласти виготовлення деталей і комплектуючих для проведення тюнінгу своїми руками.

Ще задовго до появи першого серійного автомобіля ЛАДА Гранта, фахівцями компанії «ТМС-Спорт», був проведений тюнінг двигуна автомобіля, який включав в себе установку турбонадува, що дозволила збільшити його потужність до 210к

Крім цього, на машині була проведена установка модернізованої секвентальной коробки передач в поєднанні з диференціалом підвищеного тертя і металокерамічним зчепленням. Щодо зовнішнього вигляду, то він був значно поліпшений за рахунок установки правильно спроектованого обважування.

Багато в чому, це послужило прикладом проведення тюнінгу для власників Lada Granta.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Починати тюнінг автомобіля своїми руками можна з обважування, запозичивши його з Lada Granta Sport, бампера, заднього спойлера, об’ємних накладок і порогів на крила. Це дозволить не тільки поліпшити зовнішній вигляд автомобіля, але і підвищити її аеродинамічні властивості.

Тюнінг ЛАДА Гранта своїми руками

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Оскільки, по часом мірками, автомобіль став сходити з конвеєра не так давно, та й то далеко від всіх запланованих кузовних варіантів, то буяння фантазії власників автомобіля немає меж.

В першу чергу це позначається в технічній модернізації і стайлинге автомобіля. На фото прекрасно видно, як надзвичайно і оригінально підійшов до вирішення цього питання один з автовласників ЛАДА Гранта.

Додання машині золотистого відтінку, дозволило миттєво виділитися серед звичних колірних забарвлень, яких безліч на дорогах міста.

Ще одна спроба перетворити автомобіль – це зменшити посадку автомобіля, замінивши для цього заводські пружини і амортизаційні стійки.

Як запевняє власник, такий тюнінг дозволяє надати Грант вигляд летить низько над асфальтом птиці, як це відбувається з елегантною Audi R8.

Зверніть увагу

І хоча, якщо говорити відверто, зменшення дорожнього просвіту в умовах Росії, це те саме що садомазохізму, все ж воно дає можливість самовираження та показу реальних можливостей автомобіля.

Провести тюнінг салону ЛАДА Гранда, не складніше, ніж поміняти обладнання в інших вазовских марках, досить звернутися до висококваліфікованих фахівців хорошого тюнінг-ательє.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Всі власники Гранди єдині в одному думку, що дизайн кузова опрацьований грамотно і ретельно, але невелике додавання у вигляді окриленого спойлера і литих дисків коліс до пари кольором автомобіля, скоєно не завадить.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Заміна освітлювальних приладів, дієвий і вже пройшов випробування часом спосіб поліпшення зовнішнього вигляду автомобіля.

Виробляючи повний тюнінг, чому не скористатися таким простим методом, як установка нових фар, які можуть абсолютно відрізнятися за своїм дизайном від заводських.

Це прекрасно видно на фото, де на автомобілі встановлені противотуманки і тоновані фари від Калини, який віртуозно вживлені в бампер.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

АвтоВАЗ, бажаючи відповідати міжнародним стандартам в галузі тюнінгу автомобіля, почав випуск системи випуску, яка оснащена нейтралізатором від відомої фірми Eberspaecher. А поки, все автолюбителі можуть задовольнити свої амбіції за допомогою хромованого дива на фотографії, що не уступає по потужності і виразності гордості вітчизняного авіабудування – МІГ.

Тюнінг салону ЛАДА Гранта

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Тюнінг салону Гранти може включати в себе такі опції, як: дзеркала та ручки в колір кузова, окантовка під «хром» центральної консолі і дефлекторів, дзеркала з обігрівом і електроприводом, підігрів передніх сидінь.

Любителям швидкої їзди можна порекомендувати зробити чіп-тюнінг. Після його проведення, автомобіль придбає жвавість і стане більш оперативно реагувати на всі команди господаря. Це допоможе прибрати провали на низьких оборотах, які особливо помітні приїзді на другій передачі. Зробивши перерпрошівку, можна бути впевненим, що витрата бензину стане стабільним на рівні 9,6л / 100км.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Одна зі слабких сторін автомобіля – електронна педаль газу. Виражається це в сповільненій реакції дросельної заслінки при натисканні на акселератор. Позбутися від цієї проблеми допоможе установка підсилювача сигналу або бустера. Монтаж досить простий, не вимагає застосування спеціальних інструментів і пристроїв.

Достатньо півгодини, щоб встановити бустер між педаллю газу і електронним блоком, за допомогою якого здійснюється управління заслінкою.

Прилад дозволяє ефективно усунути провал прискорення при перемиканні передач, допомагаючи тим самим розігнати автомобіль до необхідної швидкості за короткий проміжок часу.

Підводячи підсумок всьому вище сказаного, ми сподіваємося, що наша публікація знайде продовження в рекомендаціях і побажаннях наших читачів. Сподіваємося, що відео надане на нашому сайті, допоможе вам вирішити питання, пов’язане з тюнінгом ЛАДА Гранта.

Тюнінг Лада Гранта своїми руками: покращуємо зовнішній вигляд

Навряд чи хто стане сперечатися, що техніка російського автопрому, в силу більш низької технологічності в порівнянні з автомобілями провідних світових виробників, дає більший простір для грунтовного тюнінгу. Йдеться в тому числі і про автомобілі ВАЗ.

 Тюнінг цих авто привабливий тим, що, купивши нову машину до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, її можна перетворити майже в іномарку як за характеристиками руху, так і за зовнішнім виглядом.

Сьогодні мова піде про тюнінг Лада Гранта, який в цілому серйозно не відрізняється від тюнінгу Лади Ларгус.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Широкі можливості для демонстрації творчих підходів до такого тюнінгу відкриває Лада Гранта.

При цьому тюнінг може бути як обгрунтованим (заміна всіх агрегатів на нові і повне перетворення зовнішнього вигляду), так і частковим (поліпшення характеристик двигуна та інших вузлів і агрегатів).

 Ґрунтовний тюнінг Лади Гранта руками хорошого майстра може настільки перетворити автомобіль, що часом неможливо визначити, що за всіма цими «наворотами» ховається скромне дітище російського автопрому.

Тюнінг Лада Гранта: модернізація двигуна

 • Слід мати на увазі, що грунтовний тюнінг двигуна змінює все його основні характеристики, перш за все потужність і крутний момент, але можна змінити як витрата палива, так і взагалі його вигляд – наприклад, поставити замість бензинового движка газову турбіну.
 • Однак, як би дешева в порівнянні з іномаркою не була Лада Гранта, якщо вона придбана в автосалоні, тюнінгувати двигун не рекомендується, на Пріорі, до речі, теж.
 • По-перше, тому, що перші 10-20 тисяч кілометрів – це період обкатки, в ході якої на поверхні циліндрів «набивається» дзеркало, а деталі прірабативаются один до одного.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

По-друге, в цей період діє гарантія дилера на новий автомобіль, який не застрахований від поломок. Якщо така трапиться, доведеться усувати її в автосалоні. Але там ремонтувати двигун після тюнінгу, тобто самовільного втручання, не стануть: гарантія на такі випадки не поширюється. Доведеться ремонтувати за свій рахунок.

Залишимо поки за дужками грунтовний тюнінг двигуна, який передбачає серйозне втручання в його конструкцію, розглянемо види тюнінгу без кардинальних змін. До них відносяться:

Заміна звичайного повітряного фільтра Лада Гранта на фільтр нульового опору

Чого в результаті доб’ємося? По-перше, повітряний фільтр нульового опору дозволить істотно збагатити паливну суміш киснем. А це – приріст потужності двигуна. Приріст може скласти 3-5 відсотків від номінальної потужності. Істотна надбавка, чи не так?

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

По-друге, фільтр нульового опору не тільки збагачує паливну суміш киснем, а й краще очищає вступник повітря. Це дозволяє підтримувати додаткову потужність двигуна. Головне, не забувати обслуговувати такий фільтр через кожні 2-3 тисячі кілометрів. Для більшого ефекту цей вид тюнінга краще поєднувати з чіп-Тюніг.

Також буде цікаво: Тюнінг Славути (ЗАЗ 1103): покращуємо характеристики

Чип тюнинг

Чіп-тюнінг Лада Гранта – це установка в блок управління контролем двигуна нової прошивки. В результаті двигун збільшить свою потужність і знизить споживання палива.

Однак слід знати, що в різних автомобілях для чіп-тюнінгу використовуються різні за складністю програми. Наприклад, в спорткарах подібні налаштування виконуються тільки вручну і після численних тестів.

Чи не в кожному автосервісі є такі умільці і відповідне обладнання.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Тюнінг випускної системи

Це ще один спосіб підвищити потужність двигуна. Такий тюнінг виконується досить просто: ставиться прямоточний варіант глушника, забирається каталізатор, а вся стандартна випускна система замінюється спеціальної – повністю прямоточною.

Розрахунок тут простий: щоб підвищити потужність двигуна, треба усунути в системі випуску газів якомога більше перешкод. В результаті такого тюнінгу автомобіль не тільки отримує додаткову потужність, але і стає володарем насиченого звуку, характерного для спорткарів. Якщо, звичайно, власника це не бентежить. До речі, тюнінг вісімки теж робиться в тому ж дусі.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Тюнінг салону як заключний штрих в перетворенні Лади Гранта

Цей вид тюнінга здатний кардинально оновити салонний антураж Лади Гранта. Причому як по вже відпрацьованим дизайн-проектам, так і з волі фантазії власника автомобіля.

При цьому він обходиться дешевше аналогічного тюнінга ВАЗ 2109, оскільки в салоні «дев’ятки» доведеться виконати набагато більше змін в силу того, що ця модель застаріла.

Навіть якщо доведеться використовувати дорогі матеріали.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Тюнінг салону – це завершальний штрих в перетворенні Лади Гранта. Тому, щоб вийшла «картина маслом», тюнінгувати автомобіль слід комплексно: змінити і поліпшити також підвіску, ходову частину, а дрібні елементи замінити на сучасні і більш стильні. І тоді Лада Гранта стане практично не впізнати. Вона знайде унікальний дизайн і зовсім нові технічні можливості.

Далі відео про чіп-тюнінг Лади Гранти:

Тюнінг Лади Гранти своїми руками: фото та відео приклади

Рекламна кампанія АвтоВАЗу, що передує випуску нової моделі Лада Гранта анонсувала практично необмежені можливості для тюнінгового удосконалення авто. Конструктори і дизайнери доклали максимум зусиль, щоб, зберігши функціональні характеристики марки, залишити широке «поле діяльності» для зовнішнього і технічного тюнінгу.

Але, не так склалося, як очікувалося. За не зовсім зрозумілих причин масовий випуск деталей для тюнінгу був припинений. Тому очікування більшості шанувальників вазовских машин зазнали краху.

Шукати вихід з ситуації, що склалася намагалися різними способами: одні відмовилися від ідеї удосконалення нової Лади, інші намагалися вичавити корисний максимум з наявних підручних засобів своїми руками.

На допомогу професійним і «колгоспним» тюнерам розробники ПЗ підготували спеціальні програми для віртуального 3Д тюнінгу, який дозволяє приміряти всілякі доопрацювання саме на свій автомобіль.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Цікаво, але запущена в серійне виробництво бюджетна Лада Гранта вже була об’єктом заводського тюнінга. Над її інтер’єром та екстер’єром старанно попрацювали конструктори компанії «ТМС-Спорт».

Особливу увагу було приділено поліпшенню якісних характеристик двигуна: на нього встановили турбіну, яка збільшила потужність мотора до 210 к.с.

а секвентальная коробка передач модернізованої версії і диференціал підвищеного тертя в чому спростили керування автомобілем.

Деякі зміни були зроблені і в екстер’єрі авто: правильно встановлений і грамотно спроектований обвіс надав Ладі більш естетичний і привабливий зовнішній вигляд.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Окреслені професіоналами способи тюнінга Гранти часто і стають об’єктами первинного уваги автолюбителів-рестайлеров. Вони встановлюють спойлери і бампера від Лади Гранти Спорт, роблять об’ємні накладки на крила і пороги. Такі зміни якісно впливають не тільки на зовнішній вигляд машини, але і на її функціональні характеристики – підвищуються аеродинамічні показники моделі.

Монтаж тюнингованного бампера на Ладу Гранта своїми руками на відео:

Перші тюнінговані Гранти – не відмовляйте собі ні в чому!

Перші бюджетні Lada Granta з’явилися в масовому продажі порівняно недавно. Тому даних про можливі варіаціях тюнінгу даної марки порівняно мало.

Але вже на основі деяких взятих з мережі Інтернет фото можна зробити висновки – розгулятися любителям доробок дійсно є де.

І хоч заводських деталей для тюнінгу у вільному продажі теж поки небагато, хитромудрі «тюнінгатори» навчилися викручуватися навіть в таких складних ситуаціях.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Перша деталь автомобіля, якої стосуються руки народних умільців – кузов. На вулицях міста вже можна побачити машини, перефарбовані в найнесподіваніші кольору – від матового чорного до яскраво рожевого. Але «вінцем» всіх творінь поки вважається Гранта, обклеєна золотою плівкою.

Машина «а ля золотий злиток» – своєрідна спроба показати свою респектабельність і презентабельність. Дійсно, така варіація тюнінгу не може не привертати увагу на дорозі, барвисто виділяючись у натовпі звичайних заводських штамповок.

Про те, як пофарбувати автомобіль своїми руками в гаражних умовах ми писали раніше.

Другий етап перевтілення – заниження посадки автомобіля. До речі, автором даного експерименту є все той же власник «золотої» Lada Granta.

Заміна пружин і штатних амортизаторних стійок дозволила хоча б візуально наблизити бюджетне російське авто до знаменитої Audi R8.

І хоча багато водіїв вважають цей етап тюнінгу чимось схожі на самогубства (враховуючи стан наших доріг), отриманий результат перевершив всі очікування.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Каменем спотикання в доопрацюванні заводський Гранти стали диски коліс. Більшість рестайлеров зійшлися на думці, що конструктори приділили достатньо уваги опрацювання кузова. А ось легкосплавні диски під колір кузова все-таки краще замінити. А завершити новий образ можна за допомогою стильного спойлера, запозиченого у спортивній версії.

Ну, і звичайно – куди без популярної заміни освітлювальних приладів! Різні види підсвічування дозволяють уявити авто абсолютно в новому вигляді. Добре виглядають встановлені на Грант тоновані стекла, фари і противотуманки від нової «Калини». Можна обмежитися і чисто візуальної доопрацюванням оптики за допомогою спеціальних війок для фар.

ВІДЕОінструкція по установці протитуманних фар на Ладу Гранта своїми руками:

Вичерпавши буйство фантазії на кузовних бувальцях, автолюбителі взялися за модернізацію салону. Деякі скористалися запчастинами і деталями салону з інших марок.

Більш витончені і заможні – замовили дизайнерські крісла та обшивку салону у професійних авто-ательє.

Щоб створити в машині затишок і відокремленість від оточуючих звуків, можна зробити шумоізоляцію дверних панелей, даху, підлоги, колісних арок і багажника автомобіля.

 • Шумоізоляція підлоги Лади Гранти своїми руками на відео:
 • Шумоізоляція даху Лади Гранти своїми руками на відео:
 • Шумоізоляція багажника Лади Гранти своїми руками на відео:
 • Шумоізоляція колісних арок Лади Гранти своїми руками на відео:

Грандіозні плани АвтоВАЗу – мріяти не шкідливо

Зрозумівши, що втрачає свою тюнинговую кваліфікацію, АвтоВАЗ прийняв рішення почати випуск нової фірмової системи, яка буде оснащена нейтралізатором від відомої компанії Eberspaecher. А поки плани не стали реальністю, автолюбителям запропонували альтернативну заміну – хромоване диво, яке по своїй виразності, красу і потужність може сміливо конкурувати з відомими мігамі.

Поліпшення гальмівної системи – показник кваліфікованого тюнінгу

Гальма – не тільки важлива частина комплектації автомобіля, але і рятувальний елемент в критичних ситуаціях.

Тому багато любителів тюнінга не обмежуються зовнішніми змінами, а особливу увагу приділяють гальмівній системі, змінюють штатні дискові гальма на нові, більш потужні.

Звичайно, задоволення це не з дешевих, та й оцінити з боку його не можна. Зате спокій і впевненість під час руху вам забезпечені.

Газуємо із задоволенням

Поряд з усіма перерахованими вище перевагами, є у цієї машинки і один істотний недолік – слабка електронна педаль газу. Авто вперто не хоче швидко розганятися, особливо при наявності додаткового навантаження або підйомі на гору. Усунути цю прогалину інженерів дозволяє установка бустера на педаль газу, як специфічний і ефективний підсилювач сигналу.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Установка и монтаж данного устройства не требует каких-либо дополнительных умений или навыков, проводиться легко и быстро в гаражных условиях. С помощью штатных разъемов бустер крепится между педалью газа и электронным блоком. Практика показала, что установка такого бустера позволяет устранить имеющуюся проблему разгона авто и ускорить переключение передач.

Для большего комфорта водителя в бустере предусмотрено несколько экономичных и спортивных режимов работы. Испытавшие данный прибор на практике утверждают, что он позитивно влияет на скорость реакции авто. Да и приемлемая цена в 4300 рублей говорит в пользу бустерного тюнинга.

Гранта Люкс – практически идеальный заводской тюнинг

Якщо тюнінг авто – не ваш коник, а так хочеться їздити на максимально стильному, екстравагантному і комфортному автомобілі – вибирайте люксовую версію Лада Гранта, яка запущена в масове виробництво в 2012 році. Спільна робота заводських дизайнерів і конструкторів увінчалася нечуваним успіхом – автомобіль має практично всі сучасні «навороти» і не вимагає яких-небудь додаткових доробок.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Заводська Гранта Люкс комплектується функцією підігріву передніх сидінь, має дзеркальну систему з обігрівом і електроприводом. З екстер’єрних напрацювань – литі диски, вбудовані протитуманні фари, окантовка центральної консолі і дефлекторів під «хром».

Перепрошивка «мізків» – ефект відчутний

Лада Гранта – авто досить різнопланове. Його можна ефективно використовувати для спокійного пересування в міських умовах або ж модернізувати під популярну спортивну версію.

Любителі швидкості роблять перепрошивку програмного забезпечення – процедуру, яка впливає на швидкість роботи бортового комп’ютера.

Користь такої перепрошивки очевидна – практично повністю зникають провали на низьких оборотах, знижується середня витрата палива до 9.6л на 100км.

 1. Установка підлокітника на Ладу Гранту своїми руками на відео:
 2. Як поставити датчик дощу на Ладу Гранту своїми руками:
 3. Нижче ми пропонуємо познайомитися з найвдалішими (на наш погляд) способами тюнінгу Лади Гранти на фото.

Самостійний тюнінг Лади Гранта ліфтбек

Абсолютно новий ліфтбек Лада Гранта випускається у величезній кількості комплектацій. Модель, що володіє численними достоїнствами, властивими сучасним автомобілям, не варто піддавати кардинальним змінам. Однак тюнінг Лади Гранта ліфтбек дозволить автомобілю виділитися, зробивши ексклюзивним.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошейБюджетний тюнінг Лада Гранта ліфтбек

Легка модернізація двигуна

Перш ніж починати переробку двигуна, потрібно дати автомобілю обкатати. Можливо, після цього вас повністю влаштує його динаміка. Може виявляться заводські недоробки, усунення яких можливо по гарантії. Якщо обкатка Lada Granta пройдена, а власник налаштований на зміни, можна почати з модернізації двигуна.

Для початку варто поставити «нулевик» (повітряний фільтр, який має нульовий опір), здатний збільшити доступ кисню до камер внутрішнього згоряння на 3-5%, полегшуючи «дихання» автомобіля.

Це позитивно позначиться на движку. Додаткові пару відсотків до потужності Гранти зуміє додати установка тюнінгового комплекту для випускного тракту.

важливо

Збільшене перетин труб колектора поліпшить вентиляцію, знизивши опір виходу відпрацьованих газів.

Парочка чепурних блискучих глушників зробить автомобіль красивіше, додавши йому жвавості. Для коханої Лади Гранта ліфтбек доопрацювання своїми руками виконати не складно, знаючи пристрій автомобіля.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Оптимізувати роботу силового агрегату допоможе чіп-тюнінг, здатний зробити автомобіль відповідно до очікувань і стилем водіння.

Після перепрошивки “мізків” Гранти помітно скоротиться «ненажерливість» машини в обмін на збільшену потужність. Електронна педаль, відсутня у Лади Гранта, досить корисна річ, яку можна змонтувати перед проведенням чіп-тюнінгу.

Вона дозволить двигуну чітко розподіляти зусилля, що розвивається, благотворно відбиваючись на споживанні пального.

Передбачені для Лади Гранта ліфтбек доопрацювання включають:

 • розточення циліндрів;
 • переустановку поршневої групи;
 • установка турбонаддува з азотним прискорювачем.

З огляду на, що при турбований серійних двигунів різко зростає знос поршневої, подібні зміни на Грант проводяться комплексно.

Варто пам’ятати, що при збільшенні потужності потрібно посилити гальмівну систему, переобладнати підвіски і трансмісію. Інакше, жвавість ліфтбек буде недовгою.

доопрацювання екстер’єру

Найбільш поширеним і недорогим способом зміни екстер’єру Lada Granta своїми руками стане зміна кольору шляхом перефарбування автомобіля. Особливою привабливістю відрізняється ця модель сніжно-білого кольору або темно-синій металік.

Також досить оригінально виглядають жовтий, салатовий і оранжевий кольори. Крім цього, варто приділити особливу увагу способам фарбування. Поєднання декількох відтінків підкреслить оригінальність оформлення, зробивши кузов більш ефектним і привабливим.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Незвичайним варіантом для Lada Granta стане аерографіка. Але цю роботу повинні виконувати тільки фахівці, так як самостійне фарбування здатне зіпсувати весь зовнішній вигляд абсолютно несподіваним ефектом. При розгляді бюджетних варіантів тюнінгу можна використовувати автомобільні наклейки. Незважаючи на легкість нанесення, вони здатні додати автомобілю стильний і унікальний вид.

Не менш оригінальним видом зовнішньої модернізації є заміна стандартних кузовних елементів новими. Роблячи тюнінг Лади Гранта ліфтбек своїми руками, можна поміняти ліхтарі, оновити дзеркала і обважування. Зробити це самостійно не складе особливих труднощів.

Корисні дрібниці

Ретельно пророблений вигляд ліфтбек вигідно відрізняє його від попередника седана. Тому для Lada Granta ліфтбек тюнінг часто складається з невеликих, але важливих елементів екстер’єру.

Шикарний лип-спойлер, як влитий буде виглядати на крайній поверхні багажника.

Злегка збільшивши габарити кузова, він помітно поліпшить аеродинаміку корми, допомагаючи зберігати чистоту заднього скла, ідеально поєднуючись з дизайном автомобіля.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Плануючи своїми руками модернізувати свій автомобіль, можна встановити стильні рейлінги, які були розроблені спеціально для нового кузова і пропонуються в чорному і сріблястому кольорах. Під це практичне доповнення не доведеться свердлити дах, так як воно встановлюється в штатні кріплення.

Прикрити очі Гранти можна спеціальною плівкою, здатної погляд автомобіля примружити і перетворити в хижий. Купувати матеріал бажано якісний, щоб зміна дизайну не переросла в повну заміну ліхтарів, причиною якої стане незмивний клей.

модернізація салону

Для Лади Гранта ліфтбек тюнінг салону покликаний поліпшити внутрішній простір автомобіля. Найбільш простим варіантом поновлення стане заміна сидінь або придбання чохлів. Пофарбувавши окремі елементи панелі або торпедо, ви зумієте виділити цю частину автомобіля. Таку роботу нескладно здійснити своїми руками, досить вивчити інструкцію по демонтажу пластикових елементів.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Підсвічування салону буде не тільки оригінально виглядати, але і значно поліпшить внутрішній огляд. Світлодіодні стрічки, наклеєні на пороги Гранти, істотно полегшують посадку / висадку.

Приступаючи до робіт, спочатку складається план демонтажу і зборки панелей, а також підключення ламп.

З огляду на, що власниками цієї моделі відзначена погана шумоізоляція, доведеться над цим попрацювати самостійно.

Для любителів подорожувати під музику зробити з автомобіля пересувну дискотеку не буде складно. Габарити багажника ліфтбек і салону дозволяють встановлювати найнавороченішу апаратуру.

Установка величезних колонок – справа дуже витратне, але того варте. Серйозно потрудившись з приводом і підвіскою, з Lada Granta можна спорудити гоночний автомобіль.

А масивні арки коліс додадуть стильності вашому авто.

важливі деталі

У стандартній комплектації Lada Granta передбачена сталева захист движка, яка надійно виконує свої обов’язки. Маючи бажання посилити захист мотора, можна використовувати її від Калини.

Для запобігання кузова ліфтбек від ударів, бруду і абразивного зносу фахівці тюнінгу рекомендують використовувати підкрилки, виготовлені з полімерних матеріалів. Страхи, що підкрилки здатні порушити вентиляцію в кузовному просторі, абсолютно безпідставні.

Якщо при установці покер не просвердлювати своїми руками кузов, від них буде тільки користь.

Зважившись на тюнінг коліс ліфтбек, 13-дюймові успішно замінюють 15-дюймовими, що відрізняються більш акуратним виглядом. Оновлення здатне поліпшити пересування Гранти по нерівностях вітчизняних доріг. Можна ризикнути на установку 16 або навіть 17-дюймових коліс, але подібний варіант підійде тільки для подорожей по хороших дорогах.

Напишіть нам, якщо стаття виявилася корисною.

Тюнінг Лада Гранта – робимо авто могутніше, яскравіше і комфортабельніше

Тюнінг Лада Гранта Спорт, як правило, має на увазі підвищення потужності і збільшення крутного моменту мотора авто. В такому випадку власнику вітчизняної моделі варто прошлифовать канали ресивера. Для чого це робити? Внутрішня конструкція впускного колектора автомобілів ВАЗ має кілька дефектів.

До того ж в місці стику колектора і ресивера, а також в місці з’єднання ГБЦ і колектора є “ступені”. Плюс до цього, внутрішня поверхня каналів ресивера сама по собі далека від ідеалу – вона шорстка і не зовсім рівна.

Всі разом ці дефекти перешкоджають повному заповненню циліндрів, що, в свою чергу, знижує потужність машини.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Самостійне шліфування каналів

При комплексному тюнінгу верху двигуна Гранта Спорт потрібно допрацьовувати і впускні, і випускні канали. З каналами випуску справа йде трохи простіше – цілком вистачить доопрацювання ГБЦ, про яку поговоримо нижче.

Для модернізації каналів впуску потрібно робити тюнінг вихлопу – купувати і встановлювати прямоточну систему збільшеного діаметру. Але так як така конструкція коштує досить дорого, то цю частину тюнінгу, як правило, пропускають. Існує чимало методів доопрацювання ГБЦ.

Ми ж розглянемо найпопулярніший, який нескладно зробити самому. В першу чергу потрібно доопрацювати канали – збільшити їх діаметр і прошлифовать. Для цього знадобиться:

 • наждачний папір;
 • дриль;
 • набір фрез;
 • плоска викрутка;
 • комплект ключів.

Спочатку розбираємо ГБЦ. Для цього відокремлюємо колектори, від елемента впуску відключаємо ресівер і розбираємо його на деталі. Після починаємо тривалий процес шліфування каналів.

Найлегший метод: вставити невеликий шматок трубки в патрон дриля, до трубки приклеїти шматок наждачного паперу і шліфувати. По ходу роботи папір необхідно замінити дрібнозернистим виробом. Тюнінг верху мотора Лада Гранта також вимагає поєднання ГБЦ і колектора.

Для цього необхідно змастити стикового частина колектора товстим шаром солідолу і прикласти до неї ГБЦ. 

Порада

Після цього знімаємо елемент і оглядаємо відбиток. В ідеалі місце перекриття каналів має бути без “ступенів”, а вони на відбитку, природно, будуть. Потім ставимо мітки в місцях перекриття і продовжуємо шліфування до того моменту, поки у нас не вийде максимальний збіг.

Після цього прикладаємо до відшліфованою поверхні нову прокладку. Ви побачите, що краю каналів також служать своєрідними “ступенями”, тобто перешкодами. Їх потрібно відшліфувати так, щоб вони ідеально встали в отвори в ГБЦ. Після цього знімаємо прокладку і підключаємо ГБЦ до колектора.

Після того, як ми збільшили кількість потрапляє в циліндри повітря, прийшов час подбати про якість останнього. Багато водіїв замислюються про монтаж захисту тільки після установки фільтра-нулевика.

Однак, за допомогою захисту можна тюнінгувати і авто із заводськими фільтрами. Захист фільтра не тільки перешкоджає попаданню пилу в двигун авто. Виріб також захищає фільтр від перегріву.

Для виготовлення “екрану” буде потрібно:

 • невеликий шматок жерсті;
 • шуруповерт або дриль;
 • болти і гайки;
 • ножиці для металу.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Фільтри на Ладі

Для початку потрібно вирізати шаблон майбутнього “екрану”. Для цього докладаємо шматок жерсті до фільтру і обрізаємо лист так, щоб з одного боку він захистив фільтр від бруду, а з іншого – від тепла двигуна.

Потім потрібно вирізати кріплення для захисту, підійдуть 3 смужки відповідної довжини. Після цього приступаємо до складання. Свердлимо в “екрані” 6 отворів. Ставимо зверху кріплення, фіксуючи їх гайками або болтами.

Пригинаємо кінці кріпильних смужок таким чином, щоб вони подлезла під хомут фільтра.

Тюнінгований таким чином фільтр зажадає не настільки частого обслуговування. До того ж, термін експлуатації деталі значно збільшиться, адже вона не буде перегріватися під впливом мотора.

Тюнінг Лада Гранта седан часто має на увазі зміни в інтер’єрі машини. Для цього можна піти декількома шляхами. Перший метод – це вкласти велику суму грошей і час і повністю переробити кабіну.

Другий спосіб – встановити в панель кілька допоміжних приладів і поліпшити її висвітлення. Третій метод – зробити тюнінг салону Гранта, вклавшись в нього по мінімуму.

Як правило, при такому методі допрацьовуються ті деталі, які найбільше “кидаються в очі” водієві і його пасажирам. Один з таких елементів – верхня частина приладового щитка, тобто його козирок.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Тюнінг салону

Серед любителів тюнінга ВАЗ прийнято вважати, що перетяжка козирка – справа не з простих. Елемент має досить складною формою, через що виготовити для нього “маску” без швів практично неможливо. Давайте дізнаємося, чи так це насправді. На початку робіт потрібно демонтувати козирок приладового щитка, відкрутивши для цього 3 верхніх і 3 нижніх болта.

Після прикладіть матеріал для обшивки до козирка і зніміть викрійку. Для цього виріб потрібно максимально рівно встановити на козирку, врахувати всі лінії вигину і відзначити місця, де матерія буде обрізатися. У процесі зняття замірів ні в якому разі не варто забувати про кнопках, які знаходяться з боків козирка.

У цих місцях в матеріалі потрібно виконати акуратні отвори.

Далі обрізаємо матеріал згідно з вимірами і починаємо клеїти його до козирка. Дуже важливо обережно використовувати клей. Слідкуйте, щоб він не капнув на матеріал і не витікав з-під нього. Як тільки ви закінчите з обклеюванням, потрібно залишити козирок на добу, щоб матеріал схопився з деталлю.

Після цього встановлюємо елемент на місце в салоні. При бажанні можна приділити увагу підсвічуванні панелі приладів. Згодом вона стає тьмяніше, тому буде потрібно замінити штатні лампочки підсвічування. Для цього найкраще підійдуть світлодіоди білого, синього або червоного кольорів.

Для роботи буде потрібно 6 лампочок, резистор, 1 м. Проводки і суперклей.

Перед заміною лампочок потрібно акуратно зняти всі стрілки і шкали. Після відключаємо клему харчування підсвічування від акумулятора машини і відкручуємо заводські лампочки. Знімаємо штатний світловод і очищаємо місце за ним, готуємо нове освітлення. Припаюємо до діодів по проводку.

Вільні кінці проводки скручуємо в один джгут і підключаємо до резистору. Після цього підключаємо підсвічування до клеми акумулятора і перевіряємо роботу. Якщо одна з лампочок не світиться або блимає, то її провід потрібно зачистити і підключити знову.

Якщо і це не допомогло, то лампочка, швидше за все, з дефектом.

Зверніть увагу

При исправной работе изготовленной подсветки ее провода нужно просунуть внутрь приборного щитка. Подключаем к аккумулятору и крепим лампочки с помощью суперклея. Ждем около 2 часов, после чего ставим светорассеиватель из кусочка полистирола. Поверх него устанавливаем заводские шкалы и стрелки авто.

Обязательно проверьте исправность стрелок. После установки они не должны быть ниже или выше отметки “0”. Заменив штатные лампочки подсветки, вы надолго избавитесь от необходимости регулярно менять осветители. Сроки службы диодов в несколько раз больше заводских фонарей. К тому же, они гораздо ярче.

Доработка Лады Гранта своими руками

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошейУ автомобілів Лада Гранта є кілька невеликих конструктивних дефектів паливної системи, які можна легко виправити своїми руками, провівши невеликий тюнинг. За витратами це обійдеться недорого, зате значно подовжить термін експлуатації вузлів і елементів паливної системи автомобіля.

На першому етапі тюнінгу слід оглянути трубки системи харчування і троса зчеплення для того, щоб з’ясувати, чи немає між ними контакту. Паливна і паровідвідна трубки повинні мати гофровану захист.

Електромонтажні гофри краще зафіксувати пластиковими стяжними хомутами. Незважаючи на вжиті заходи щодо захисту гофри, при її контакті з тросом вона все одно швидко протреться.

Щоб гарантовано виключити цю недоробку, потрібно встановити додаткові кріпильні кронштейни для паливної магістралі.

В даному випадку актуальною також буде доопрацювання кузова Лади Гранта в місці розташування бачка з омивачем.

Необхідно приклеїти на встановлене місце стрічку, яка захистить бачок від тертя об металеву поверхню. Для прокладок підійде будь-яка м’яка, краще самоклеящийся стрічка товщиною в 2-3 мм.

Якщо це не зробити, то через пару років експлуатації автомобіля доведеться міняти протертий бачок.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошейДалі необхідно перейти до джгута, який розташований біля датчика рівня гальмівної рідини. Необхідно трохи відкрутити кришку бачка, щоб уникнути її дотик до АКБ і моторного щита, злегка відвернути кришку бачка і розгорнути датчик, щоб він не торкався ні батареї, ні моторного щита, замінити джгут і перевірити рівень гальмівної рідини.

Наступним кроком необхідно перевірити дроти, відмічені маркуванням 2190-3724026 на герметичність. У разі знаходження пошкодження, провід на ділянці поломки закривається ізоляційною стрічкою. Причому стрічка намотується від відгалуження датчика колінчастого вала до входу в салон. Також ізолюються ділянки дроти в моторному відсіку, в місці входу проводки в салон автомобіля.

Необхідно простежити, щоб гальмівні трубки не торкалися одне одного на майданчику АКБ. Якщо контакт існує, то треба взяти викрутку і розвести трубки в різні боки.

Таким чином, деякі недоробки конструкції Лади Гранта цілком можливо виправити своїми руками з мінімальними витратами. Такий невеликий тюнинг дозволити власнику не допустити більш серйозних поломок і продовжити експлуатаційний термін роботи багатьох важливих вузлів і механізмів Лади Гранта.

Як своїми руками зробити тюнінг Лади Гранти?

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошейАвтомобіль Лада Гранта прийшов на ринок автомобілів недавно. Не можна сказати, що це досконала модель автомобіля. Тюнінг Гранти своїми руками дозволяє звести до мінімуму її дрібні недоліки і підігнати параметри автомобіля під запити конкретного автолюбителя. Відмінний варіант доопрацювань зовнішнього вигляду можна побачити на відео.

Робота над поліпшенням двигуна і акселератора

Перше, на що необхідно звернути увагу, це чіп-тюнінг двигуна. Стандартна настройка мікросхеми електронного блоку розрахована на оптимальні параметри для обкатки двигуна. Згодом мікросхему вилучають з блоку і перенастроюють.

Зробити це самостійно можна тільки при наявності певного досвіду і знання основ електроніки. Середньостатистичний водій не може впоратися з цією роботою, тому чіп-тюнінг двигуна проводиться в спеціалізованих автомайстерень. Проста «перешивання» мікросхеми дозволяє домогтися підвищення потужності двигуна на чверть.

При цьому витрата палива і внутрішні знос деталей зменшаться майже в два рази.

Другий момент, який водії не залишать без уваги, стосується педалі акселератора. Спочатку автомобіль погано реагує на натиснення педалі: щоб домогтися високих обертів, педаль необхідно просто вдавлювати в полиць. Уникнути цього можна, якщо внести певні зміни в систему впуску, підтягнути трос дросельної заслінки і відрегулювати розподільний вал.

Тюнінг ходової частини

Ходова частина Лади Гранта постійно піддається тюнінгу. Справа в тому, що підвіска Гранти вийшла м’якою, розрахованої, скоріше, на комфортну їзду по рівних дорогах. На жаль, таких доріг в дійсності немає, тому для задньої підвіски Гранти своїми руками необхідні удосконалення.

Вступити можна просто: обрізаємо один виток пружини. Автомобіль позбудеться комфортності, зате додаткова жорсткість додасть стійкість на дорозі. Передню підвіску можна помітити на амортизатори від Лади Калини. Вони трохи нижче, тому автомобіль отримає більш низьку посадку.

Тюнінг екстер’єру автомобіля

Зовнішній тюнінг Лада Гранта проводити не обов’язково, так як виглядає автомобіль пристойно. Але саме в цьому напрямку особливо старанно працюють автовласники. Лада Гранта своїми руками переробляється до невпізнання. До бамперу автовласники відносяться особливо упереджено. Вважається, що він виглядає застарий і неагресивно. Бампер «Робот» для Гранти використовується частіше інших.

Він ідеально підходить по кріпленню, та й виглядає сучасно. Але більш перспективним бачиться використання бампера STM. У комфорті ви виграєте значно. Форма повітрозабірника така, що створюється додаткове охолодження як двигуна, так і гальмівної системи. Роз’єми під фари і противотуманки теж виглядають непогано.

Задній бампер рідко піддається заміні.

Найчастіше в задній частині автомобіля тюнінг обмежується установкою спойлера. Для багатьох автолюбителів це проста прикраса. В реальності спойлер має величезне значення при русі на великих швидкостях.

«Працює» він як крило літака з тією лише різницею, що тут потік повітря тисне на спойлер вниз, притискаючи автомобіль до дорожнього полотна.

Стійкість автомобілю додасть тільки правильний розрахунок аеродинаміки спойлера, тому виготовляти його самостійно не рекомендується. Подивіться відео, яке демонструє дію спойлера на дорозі, і ви самі відмовитесь від ідеї його виготовлення в домашніх умовах.

Зазвичай такі деталі виготовляються в майстернях за індивідуальним замовленням. Там же проводиться фарбування готового виробу. Власнику тільки залишається встановити спойлер на Гранта своїми руками.

Іноді змінюються радіаторна сітка і передня панель.

Радіаторна сітка теж не зовсім якісно захищає двигун. У літню пору це загрожує забиванням двигуна (та й салону теж) пухом рослин і комахами.

Усунути цей недолік самостійно простіше простого: між ребрами решітки радіатора встановлюється алюмінієва сітка (див. Відео).

Закріпити її можна на якісний клей, але краще зробити це за допомогою хомутів. Захист від бруду і комах буде забезпечена.

Тюнінг лада гранта своїми руками. Не шкода вкладених грошей

Зміна зовнішнього вигляду салону залежить тільки від фантазії і винахідливості дизайнера

Тюнінг передній панелі автомобіля і салону в цілому можна віднести до розряду дизайнерських вишукувань автовласників. Гранта випускається в різних варіантах оформлення салону і передньої панелі, тому краще купувати той автомобіль, який максимально відповідає вашим запитам.

Як показують фотографії внутрішнього оздоблення салонів, автовласників не завжди влаштовує оформлення салону. Описувати варіанти рішень по оформленню не має сенсу, так як вони можуть не сподобатися господареві автомобіля.

Використовуються несподівані рішення, починаючи від заміни заводської обшивки і закінчуючи повною заміною сидінь.

Для Гранта тюнінг своїми руками, фото якого ви бачите, обходиться не дуже дорого і не забирає багато часу.

Базова комплектація автомобіля така, що для нього підходять дуже багато деталей від інших автомобілів, що дають стильні зовнішні зміни.

важливо

Та ж Лада Калина, яка відзначалася раніше, є практично ідеальним «донором» деталей для Лада Гранта. Ринок комплектуючих насичений до межі, так що тюнінг Лада Гранти не повинен створювати проблем для автовласників.

Дерзайте, можливо, ваш варіант тюнінгу автомобіля стане прообразом нової Лади.

Lada Granta

Лада Гранта – економічний автомобіль, що прийшов на зміну вже звичним нам Lada Kalina і Lada Samara. Автомобіль володіє відмінною якістю, зручним і містким салоном, стильним дизайном.

Цінова політика Lada Granta така, що навіть люди з середнім достатком можуть дозволити собі її придбати.

Lada Granta проведена на платформі Lada Kalina, але колишніми у Гранти залишилися тільки двері – передня і задня частина кузова зазнала кардинальних змін, також збільшено багажне відділення до 500 л.

Lada Granta (ВАЗ-2190) випускається в кузові седан випускається в 4-х комплектаціях: “стандарт” з 8-ми клапанним двигуном 1.6 л потужністю 82 л.с. і однією подушкою безпеки; “Норма” з 8-ми клапанним двигуном 1.6 л потужністю 87 л.с.

з полегшеною поршневих-шатунной групою, також є електропідсилювач керма, дві подушки безпеки, передні електросклопідйомники, центральний замок, бортовий комп’ютер, бампери в колір кузова, АБС, кондиціонер і легкосплавні диски; “Люкс” з 16-ти клапанним двигуном 1.6 л потужністю 98 л.с., є мультимедійна система з сенсорним екраном, підігрів передніх сидінь, електродзеркала, протитуманні фари, сигналізація, легкосплавні диски. З 2013 року Лада Гранта буде випускатися в кузові “хетчбек” в 5-ти дверному виконанні.

Тюнінг Lada Granta

Оскільки на дорогах з’явилося вже чимала кількість Грант, то багатьом, безсумнівно, хочеться виділити свій автомобіль.

Хочеться щоб люди оберталися йому вслід, щоб дивилися захопленими очима інші автолюбителі! На сьогоднішній день варіантів тюнінгу Гранти досить багато: пороги і бампера оригінальної форми, накладки на дзеркала, жабо, спойлер, тюнінговані фари і задні світлодіодні ліхтарі, литі диски збільшеного діаметру, занижена підвіска – все це допоможе перетворити ваш автомобіль. Що стосується салону Гранти, то можна встановити оригінальну панель приладів, зробити цікаву підсвічування салону, обтягнути вінілом деякі елементи салону, встановити якісну музику.

Обслуговування Lada Granta

Як і будь-який інший автомобіль, Лада Гранта потребує правильного догляду та обслуговування. Своєчасний огляд дозволяє виявити і усунути несправність на етапі зародження, а правильне обслуговування подовжує термін служби Вашого автомобіля.

В процесі експлуатації у Вас можуть виникнути питання, і ми будемо раді, якщо матеріали нашого сайту допоможуть Вам їх вирішити.

Якщо Ви зробили в своїй Грант будь-яку корисну і цікаву доопрацювання, надішліть нам фотозвіт, ми опублікуємо Вашу роботу і її по достоїнству оцінять!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…