Типова історія, коли при підготовці до далекої поїздки в салоні автомобіля закінчується вільний простір. За статистикою кожен п’ятий встановлює автобагажник на дах автомобіля.

На придбання причепа багато хто не наважується так як багато складнощів. Варіант встановити багажник простіше і менш скрутний. Спробуємо розібратися в питанні встановлення багажника на дах автомобіля.

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

види автобагажників

Вибираючи багажник, ретельно вивчаються види і інформація про вантажопідйомність. Якщо у причепа пружиниста підвіска в будь-якому виконанні, яка полегшує маневри по бугоркам і ямок, то у випадку з багажником на даху автомобіля, з амортизуючої підвіскою авто його розлучає та сама дах.

Вона не має яскраво-виражених властивостей нівелювати коливання і приймати на себе векторні удари маси вантажу. Але кузов з міжвіконний стійками – це демпфер між дорогою і додатковим закріпленим високо центром тяжіння. Тому кріплять багажник якнайнижче до даху, важливий навіть один сантиметр.

конструкція багажника

Золоте правило: якщо у автомобіля пара рейлінгов на даху, то підбираються відповідні поперечки. Розміри повинні відповідати відстань між рейлингами. Це вкрай важливо для рівномірного розподілу, де велика частина ваги доводиться на ключові елементи кріплення.

При відсутності елементів за допомогою набору кріплень встановлюється з’єднання багажника і верхньої частини автомобіля. Складових частин базового багажника мало:

 • Поздовжні дуги.
 • Поперечні поперечини.

Стійки опори, які складаються з:

 • Кронштейнів.
 • Куточків.
 • Пластикових майданчиків.
 • Болтів, гайок і шайб.

На практиці автомобільні багажники в своєму вигляді різні. Матеріал виконання і механічні властивості кріплень спільно з показниками даху машини визначають конструкцію і майбутнє призначення пристрою.

Простий підбір багажника

При покупці автобагажників на дах машини варто уточнити:

 • Марку транспортного засобу.
 • Тип даху і кузова.
 • Рік випуску машини.

Ці параметри допоможуть не допустити помилок при покупці. Далі йдуть тонкощі. Важливо знати, з чого зроблені опори багажника і настановні стрижні на даху. Їх виготовляють зі сталі та алюмінію. При невеликому періоді використання багажника зупиняються на кріпильних елементах зі сталі. При тривалому використанні вони приходять в непридатність і погіршують аеродинамічні властивості.

Перевага багажників з алюмінію:

 • Антикорозійне покриття. З ним термін експлуатації збільшується в рази, отже, автовласник економить гроші.
 • Покращена аеродинаміка. Чим менше опір повітря, тим більше палива економить автомобіль.
 • Алюмінієва корзина легше. Монтаж і демонтаж відбуваються швидко.
 • Важливим параметром є розмір конструкції. Краще використовувати автобагажник з регулюваннями.
  Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Способи кріплення багажника

Розглянемо способи кріплення автобагажників до даху:

 • Штатний. При покупці автомобіля в комплекті вже йдуть елементи кріплення багажника. А отвори монтажу заховані за дверний ущільнювач. Цей варіант зручний і дозволяє не витрачати сили на пошук необхідних пристосувань. Щоб стійки міцно трималися, в наборі використовують спеціальні болти.
  Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і доШтатні кріплення на даху Шевроле Нива
 • Універсальний. Ще називають дверний. Встановлюється за допомогою універсального кріплення, що фіксується в області контррельєфи кузова, який повторює вигин двері. Цей варіант витратний в установці і займає час. Підібрати точну модель універсального багажника може тільки фахівець.
  Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і доУніверсальне кріплення на дах Рено Логан
 • Використання рейлінгов. У великої кількості транспортних засобів є рейлінги. Це пристосування, що йдуть паралельно уздовж даху з двох сторін, виконані з пластика або металу. За допомогою них навіть самостійна установка автобагажників відбувається набагато простіше. Іноді рейлінги обладнуються місцями кріплення для полегшення процесу установки.
  Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і доКріплення багажник Атлат на рейлінги

важливі моменти

Навіть після вищевказаного документа економний водій скаже: «І що? Спеціальний багажник дорогою, бокс – маломерять, експедиційний поготів не потрібен. Буду збирати з різних комплектів ».

На сьогодні існують всі багажники з усією комплектацією, але якщо у такого автовласника вийде зібрати відповідні деталі окремо, рази з п’ятого, то він передасть свій досвід колегам по гаражу:

 • Поперечки і рейлінги підбираються шляхом виміру даху.
 • Прості опори виготовляються з дешевого пластику. Тому вони схильні до руйнування, так як не переносять і спеку і холод.
 • Практичніше стійки з алюмінію, сталі або ABS-пластика. Вони прослужать набагато довше, не втрачаючи своїх властивостей.
 • Чим більше обсяг автобагажників, тим більше речей він вміщує.

Зручно мати великий автобагажник і не замислюватися про те, скільки місця в ньому залишилося, але:

 • Доведеться доплатити за обсяг.
 • Збільшитися витрата палива.
 • Конструкція буде мати погіршені аеродинамічні властивості.

Будь-яка модель має допустиме навантаження. При покупці неправильно підібраний автобагажник призведе до погіршення управління автомобілем і швидкого зносу конструкції. Дах машини також володіє допустимої вантажопідйомністю.

Рекомендації по установці

 • Установка багажника на дах машини – нескладний процес, який займає невелику кількість часу. Але якщо установка має бути вперше, то краще звернутися в автосервіс, щоб установку справили, грунтуючись на рекомендаціях виробників автомобіля.
 • Ринок кріплень надано вітчизняними та імпортними аналогами. Правильно встановити автобагажник на дах, не маючи якісних запчастин неможливо. Це призведе до псування автомобіля, а в гіршому випадку до аварії.

Наявність рейлінгов дозволяє встановити на машину різноманітні моделі автобагажників.

Збірка проста і швидка. Конструкція відрізняється надійністю.

Установка багажника без рейлингов або точок кріплення. Це популярний вид автобагажників з регулюється відстанню між ніжками. Цей спосіб має на увазі установку і складання поперечки на даху, закріплення фіксаторів і корпусу. Після цього можна прикріпити додаткові елементи для перевезення спорядження.

Установка багажника на якірних точках. Якщо на автомобілі не обладнані стрижні, то використовуються якоря. Вони кріпляться до прив’язки, яку надає виробник автобагажників. Для установки якоря потрібно закріпити установчу муфту, встановити і закріпити поперечки кріпленнями.

збірка

Збирання нічим не відрізняється від сервісної.

Кожен водій вирішує сам купувати-не купувати, встановлювати самому або в автосервісі. А також економія грошей без урахування важливої ​​інформації не заощадить емоції на дорозі. Золота середина полягає в дотриманні порядку дій при установці і в попередньому грамотному виборі багажника на дах автомобіля.

Як встановити багажник на дах автомобіля?

Автомобілі водіями використовуються для перевезення вантажів і предметів. Машини в силу компактності не можуть перевезти довгі або громіздкі речі. Багажник і салон не відповідає необхідним розмірам. Єдиний вихід – установка багажника на дах автомобіля.

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Виробники в гонитві за компактністю жертвують розмірами автомобіля. Установка багажника на дах знімає питання, що стосуються перевезення габаритних вантажів. Зручне і практичне пристосування, що дозволяє використовувати машину з максимальною ефективністю. Багато хто задається питанням, як встановити багажник на дах автомобіля ?

Багажник на даху використовують для переміщення різноманітних вантажів. Будівельні матеріали, пиломатеріал, рибальські снасті, гумові човни, велосипеди, лижі і різні предмети домашнього вжитку. У продажу безліч моделей багажників для даху автомобіля, що відрізняються за способом кріплення, якості матеріалу та вартості.

В кінці статті можна побачити цікаве і корисне відео, як встановити багажник на дах автомобіля своїми руками. Доповнює текстовий матеріал і допомагає виконати монтаж самостійно без сторонньої допомоги.

Види багажників на дах автомобіля

Виробники аксесуарів для машин зрозуміли, що багажники на дах затребувані і популярні серед водіїв. Для подорожі на машині, багажник незамінна річ. У продажу безліч моделей, що відрізняються конструктивно і за способом монтажу.

Види багажників для даху машини:

відкритий тип

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Представлений прямокутними відкритими платформами з елементами кріплення вантажу. Бюджетний варіант з низькою вартістю.

Зручні можливістю розміщення великогабаритних вантажів. Надійно фіксують всі предмети. Серед недоліків багажника відкритого типу фахівці відзначають низький рівень аеродинамічних властивостей.

Створює додатковий опір машині при русі. Істотно підвищує витрата палива.
Вантаж не захищений від атмосферних опадів.

Автомобільний багажний бокс

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Розрізняються розмірами і типом кріплення. Призначені для перевезення малогабаритних вантажів і предметів. Для виготовлення використовується міцний пластик. Можна знайти спеціальні посилені багажники з вуглепластика.

Вантаж захищений від атмосферних опадів. Надійні замки зберігають речі і предмети на неохоронюваних стоянках. Форма багажного боксу знижує тертя повітря. Витрата палива на високій швидкості збільшується незначно.

спеціалізовані вироби

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Призначені для переміщення на автомобілі велосипедів, невеликих човнів, лижного інвентарю. Відрізняються від інших видів багажників конструктивними особливостями. Надійна фіксує система для запобігання падінню предметів.

Установку автобагажників на дах автомобіля можна виконати самостійно без сторонньої допомоги або довіритися професіоналам. Процес монтажу не тривалий за часом. Якщо є інструменти можна впоратися швидко.

Кріпити автомобільний багажник можна різними способами. Все залежить від конструктивних особливостей транспортного засобу.

Існує 3 способи монтажу:

штатний монтаж

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Деякі моделі автомобілів комплектуються елементами для кріплення багажника. Зручний і практичний варіант. Для фіксації стійок вироби використовуються болти.

Установка багажника займає не більше п’яти хвилин. Фахівці рекомендують для моделей машин купувати відповідні по конструкції автобагажники.

універсальний монтаж

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Велика частина машин не обладнана кріпленнями для установки багажника на дах. Автобагажник фіксується на елементах водостоку. Спосіб трудомісткий і вимагає більше часу, ніж установка за допомогою штатних кріплень.

Кріплення на рейлінга

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Практично всі автомобілі обладнані рейлінгами. Довгі пластикові смуги, що йдуть по поверхні даху машини від заднього до переднього скла.

Використання рейлінгов значно знижує трудомісткість установки автобагажників. Окремі виробники автомобілів обладнають їх спеціальними виступами для спрощення монтажу.

Як правильно вибрати багажник на дах автомобіля?

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Вибір автобагажників широкий і різноманітний. Прискіпливий покупець знайде оптимальний варіант. Перед покупкою необхідно визначитися з бюджетом. Дає можливість звузити коло пошуків і зменшить витрати часу.

Вибираючи багажника на дах автомобіля звертають увагу:

Стійки монтажного обладнання

Для автомобілів з рейлінгами вибирають балки і рейки відповідної довжини. Якщо машина обладнана заводськими елементами кріплення, потрібно використовувати для монтажних робіт спеціальні набори. Надійно фіксують багажник на даху.

матеріал автобагажників

Дешеві моделі створені з пластика. Непрактичний матеріал, який втрачає споживчі якості. Вицвітає на сонці і ставати крихким при низьких температурах.

Треба вибирати сталеві або алюмінієві автобагажники. Практичні, довговічні і надійні. Після тривалої експлуатації зберігають первинний зовнішній вигляд.

Розміри

Обсяг багажника залежить від кількість предметів, які можуть в ньому поміститися. Великі багажники зручні і практичні, але доведеться розплачуватися підвищеною витратою палива.

навантаження

Вибираючи автобагажник не потрібно забувати, що кожна модель має граничні параметри навантаження перевезеної маси. Недотримання цього показника призведе до зносу багажника і заміні.

Переваги та недоліки багажника на дах автомобіля

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Автобагажник має переваги і недоліки. Чи не є ідеальним і треба виважено підходити до придбання.

Переваги багажника на дах:

Недоліки багажника на дах:

 1. Підйом вантажу на висоту людського зросту.
 2. Збільшення витрати палива.
 3. Обмеження автомобіля по висоті.
 4. Зниження стійкості до бічного вітру.

Незважаючи на недоліки зручність і практичність автобагажників незаперечні. Дають можливість використовувати машину з максимальною ефективністю.

Дякую за увагу, удачі вам на дорогах. Читайте, коментуйте та задавайте питання. Підписуйтесь на свіжі і цікаві статті сайту.

Як встановити багажник на дах автомобіля

Основним завданням автомобілів є не тільки транспортування пасажирів, а й вантажу.

Причому це стосується також і легкових автомобілів, вантажний відсік яких не завжди дозволяє здійснити перевезення вантажу необхідних габаритів.

В такому випадку на допомогу водієві приходить такий чудовий девайс, як багажник на даху. Якщо ваше авто не оснащено їм, тоді вам цікаво буде дізнатися, як встановити багажник на дах.

Зверніть увагу

Гонка за компактністю змушує багатьох відомих виробників жертвувати розмірами, випускаючи автомобілі, непридатні для транспортування габаритних вантажів.

Вирішити проблему такої складності допоможе установка багажника на дах автомобіля, що дозволить використовувати ваш транспортний засіб з максимальною ефективністю.

Якщо ви не знаєте, як встановити багажник на свій автомобіль, тоді ви потрапили за адресою.

Використовуються багажники для перевезення різного роду вантажу, починаючи будівельними матеріалами, а закінчуючи лижами або велосипедами. Сучасні автомагазини можуть запропонувати вам величезний вибір багажників на дах автомобіля, які відрізняються між собою матеріалом виготовлення, способом установки і, звичайно ж, вартістю.

Які існують види багажників на авто

Тема затребуваності автомобільних аксесуарів, в тому числі і багажників, вже давно була розкрита виробниками. Якщо ви плануєте подорожувати на своєму автомобілі, то такий багажник – це невід’ємна частина. Залежно від конструкції і способу установки, моделі багажників на дах авто діляться на наступні види:

 • відкритий;
 • багажний бокс;
 • спеціалізовані багажники.

Кожен з цих видом має свої особливості і переваги, докладніше про які ви дізнаєтеся нижче.

відкритий тип

Являє собою платформу прямокутної форми з наявністю пристосувань для фіксації вантажів. Такі види багажників вважаються бюджетними варіантами, вартість яких робить даний аксесуар доступним для всіх бажаючих.

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

плюси:

 • зручність при транспортуванні габаритного вантажу;
 • надійна фіксація всіх предметів, які транспортуються;
 • невисока вартість.

мінуси:

 • низькі аеродинамічні якості;
 • підвищення витрати палива через велику опору з повітрям;
 • вантаж, що перевозиться піддається впливу погодних умов.

Автомобільний багажний бокс

При порівнянні з попереднім видом, має свої відмінності в способі кріплення і габаритах. Мета багажних боксів полягає в транспортуванні предметів або вантажів, розміри яких не перевищують розмірів самого боксу. Як матеріал використовується спеціальний пластик з підвищеною міцністю. Також зустрічаються моделі, виконані з вуглепластика – вони вважаються більш міцними і дорогими.

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і доБагажні бокси є більш практичними у використанні

плюси:

 • вантаж, що перевозиться захищений від впливу погодних умов;
 • наявність міцних замків забезпечують збереження ваших речей, навіть якщо ви залишите автомобіль на неохоронюваної парковці;
 • аеродинамічні властивості багажного боксу знижує опір при русі, що знімає додаткове навантаження з двигуна.

мінуси:

 • перевитрата палива (хоч він незначний, але все-таки є);
 • вартість багажного боксу значно вище від попереднього варіанту (близько 10 000 рублів).

установка бортового комп’ютера

спеціалізовані багажники

Даний вид трохи відрізняється від своїх «колег» тим, що кожна модель призначається для однієї конкретної мети.

Наприклад, існують спеціальні багажники з фіксаторами для перевезення велосипедів, човнів з невеликими габаритами, лижних пристосувань і так далі.

Конструкції даного виду багажників відрізняються своєю надійністю, що запобігає можливим падіння вантажів при транспортуванні.

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

плюси:

 • надійність кріплення вантажу, що перевозиться;
 • невелика вага аксесуара;
 • невисока вартість.

мінуси:

 • непрактичність (ви зможете перевозити лише певний вид вантажу);
 • складність в установці багажника;
 • якщо ви є любителем лижного спорту та риболовлі, тоді вам доведеться купувати два спеціальних багажника: для лиж і для човна, що досить накладно з фінансової точки зору.

Як встановити багажник на дах – практичні поради

Для того щоб встановити автобагажник на дах вашого автомобіля, не обов’язково звертатися до фахівців, ви зможете зробити це своїми руками. Процедура установки не займе у вас багато часу, якщо ви правильно до неї підготуватися і підготуєте необхідні інструменти.

Існують різні способи, за якими можна закріпити автомобільний багажник. Вибір буде залежати, в першу чергу, від конструкції аксесуара. Отже, існує три основних способи монтажу:

 • штатний;
 • універсальний;
 • монтаж на рейлінга.

Для правильного вибору потрібно розглянути всі способи більш ретельно.

Виконання штатного монтажу

Більшість моделей багажників продаються зі спеціальними кріпильними елементами в комплекті. Це зручно і практично – не посперечаєшся. Фіксація стійок багажника використовуються звичайні болти (якщо в комплекті їх не виявилося – нічого страшного, купіть підходящі в магазині або пошукайте у себе в гаражі).

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

На все про все у вас має піти не більше десяти хвилин, і це з урахуванням, що ви будете все виконувати повільно і обдумано.

Насправді процедура установки багажника на автомобіль даними способом дуже проста. Підбирати потрібно такі конструкції автобагажників, які відповідають рекомендаціям від виробників.

В такому випадку ви убезпечите себе від можливих проблем при монтажі аксесуара.

Виконання універсального монтажу

Більшість сучасних автомобілів не оснащуються спеціальними кріпленнями для багажника на даху. Фіксація автобагажників відбувається на стоках для води у верхній частині кузова. Даний спосіб вимагає багато часу і зусиль, набагато більше, ніж монтаж за допомогою базових кріплень.

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Кріплення на рейлінга

Спочатку потрібно розібратися з тим, що таке рейлінги. Для тих, хто не в курсі (якщо такі взагалі є), рейлінги – це спеціальні планки, що встановлюються уздовж даху транспортного засобу за допомогою спеціальних кріплень. До складу рейлінгов обов’язково входять:

 • дві планки;
 • болти кріплення;
 • власники;
 • спеціальні ущільнювачі, завдання яких полягає в захисті кузова від попадання вологи.

Довгі планки з пластика, що проходять від заднього скла до лобового, встановлені практично на всіх автомобілях.

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Наявність рейлінгов дозволяє зменшити трудомісткість процесу установки багажника на дах машини. Деякі виробники спочатку вносять деякі корективи в дизайн своїх авто, оснащуючи їх спеціальними виступами у верхній частині кузова, що значно спрощує процедуру монтажу.

Як вибрати багажник на дах автомобіля?

На щастя, сучасний ринок автомобільних запчастин багатий і різноманітний, що створює для покупця широкий вибір. Навіть самий прискіпливий покупець зможе підібрати підходящий для себе варіант.

Головне, це визначитися з деякими моментами перед здійсненням покупки. Наприклад, з ціновим діапазоном, на який ви будете розраховувати при виборі.

Це дозволить заощадити масу часу, звузивши коло пошуку оптимального варіанта.

При виборі багажника на дах автомобіля потрібно враховувати наступні моменти:

 • вибір стійок;
 • матеріал;
 • розміри багажника;
 • допустиме навантаження, що витримується ними при транспортуванні.

Ретельно продумайте кожен з моментів, щоб захистити себе від вчинення непотрібної покупки. Краще витратити трохи часу до покупки, ніж ламати потім голову над тим, що робити з величезним багажником, який не поміщається на дах вашого авто.

Стійки монтажного обладнання

Спочатку слід провести огляд кріплення системи на вашому автомобілі. Виходячи з інформації по багатьом моделям, варто відзначити, що існує два способи кріплення рейлінгов: на спеціальних опорних точках або на заводських поздовжніх направляючих.

Зверніть увагу: далеко не всі транспортні засоби пристосовані до монтажу багажника з рейлінгами. До того ж існує така ймовірність, як несумісність деяких елементів кріплення з конкретною моделлю автомобіля.

Якщо вам пощастило, і ваше авто ще на заводі було обладнано спеціальними кріпленнями, то ви сміливо можете приступати до установки багажника. Використовуючи спеціальні набори для монтажу, проведіть надійну фіксацію аксесуара.

вибір матеріалу

Також вам потрібно вибрати матеріал, з якого виготовлені стрижні даху. Вибір тут невеликий, між алюмінієм і сталлю. Вибір кожного з цих матеріалів має свої переваги і недоліки.

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Якщо ви плануєте використовувати багажник лише один раз, то в такому випадку краще всього вибрати сталь. Недолік даного матеріалу полягає в поступовому зниженні аеродинаміки автомобіля при регулярному використанні багажника зі сталі.

Отже, при регулярному використанні багажника краще віддати перевагу алюмінієвим рейлингам, що дозволить мінімізувати витрату пального на тривалих дистанціях. Звертайте увагу на клімат в тому регіоні, в якому буде використовуватися автомобіль.

Якщо клімат вологий, то вам потрібно вибирати стійкий до корозії матеріал, такий як алюміній. Це продовжить термін експлуатації купленого вами аксесуара.

розміри багажника

Вибирайте той обсяг продукції, який задовольнить ваші вимоги. Наприклад, потреби тієї групи автомобілістів, які регулярно перевозять на даху свого авто різний спортивний інвентар, буде сильно відрізнятися від людини, що використовує дане пристосування лише раз на рік під час сімейної подорожі.

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Існує непогана альтернатива – регульований багажник, розміри конструкції якої можна змінювати відповідно до своїх вимог. Такий варіант найбільш підходящий для любителів універсальних моделей. Правда, вартість даного вибору трохи вище від звичних для нас аксесуарів.

допустиме навантаження

В інструкції до рейлингам чітко вказана максимальна величина вантажу, що перевозиться. Вірніше, максимально допустима вага. У більшості випадків оптимальне навантаження знаходиться в межах 75 кілограм, хоча можна і зустріти моделі, здатні витримувати 100 і більше кілограм.

Також слід враховувати можливості вашого транспортного засобу, який максимальна вага він здатний подужати, включаючи вагу всіх пасажирів і водія.

Не робіть дурних помилок, витратившись на конструкцію, здатну витримати 100 кілограмів, коли дах вашого авто не розрахована на вагу більше 80.

Плюси і мінуси багажників на дах

Зовнішні види багажників почали використовуватися ще дуже давно, але лише кілька років тому ринок став поповнюватися все новими і новими моделями.

Зрозуміло, можна перевозити вантаж, зафіксований за допомогою спеціальних кріплень на задніх дверях, але це не кращим чином позначається на технічному стані кузова.

Якщо говорити про дах, то на ній ви зможете транспортувати і 100-кілограмовий вантаж, але при цьому ні дах, ні саме авто не піддасться негативному впливу.

Плюси багажника на дах:

 • відносно невелика вартість;
 • практичність;
 • надійна фіксація вантажу, що перевозиться;
 • є можливість перевозити спеціальні вантажі.

Мінуси багажника на дах:

 • витрата палива збільшується;
 • зменшується стійкість автомобіля під час руху;
 • потрібно кожен раз піднімати вантаж на рівень 1,5-2 метра.

Як бачите, недоліки все-таки присутні, але вони незначні в порівнянні з практичністю автомобільних багажників. Таким чином, ви зможете використовувати свою машину з більшою ефективністю.

Спасибі за увагу. Сподіваємося, що наша стаття стала для вас корисною. Діліться своїм відкликанням в коментарях, задавайте питання – ми будемо раді кожному вашому слову. Ні цвяха, ні жезла, дорогі автомобілісти!

Інструкція по установці багажника на дах автомобіля

Що таке багажник на дах? І для чого він потрібен?

Сучасні додаткові багажники для автомобіля, встановлені на даху, – це легковажні, аеродинамічні, естетичні конструкції, які кріпляться на заводські місця на даху. Такий багажник з легкістю можна встановити без спеціального інструменту і так же легко демонтувати.

Так навіщо ж потрібна установка багажника на дах , адже в автомобілях є вбудований багажник? Однак, як правило, якщо ви відправляєтеся в далеку поїздку і берете з собою всю сім’ю, то довгомірні і спортивні атрибути буде проблематично перевозити через те, що салон зайнятий людьми і задні сидіння навіть в універсалі НЕ розкласти.

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Тут-то і приходить на допомогу додатковий багажник, на який можна встановити обтічний і герметичний Автобокс для багажу і додатково закріпити на ньому лижі, сноуборд або навіть велосипед. Як правило, багажники на дах виготовляють з якісних і легких матеріалів: алюміній, нержавіюча сталь, міцна пластмаса.

По суті сучасний багажник на дах – це дві поперечно закріплені дуги або рейлінги, на які можна встановити всі, що душа забажає. Тому не варто недооцінювати практичність цього автомобільного аксесуара.

Установка багажника на штатні місця

Після установки багажника і перед його завантаженням варто переконатися в надійності кріплення. Візьміться за металеву частину і спробуйте зірвати кріплення. Якщо багажник дає люфт, значить, він закріплений погано і слід ретельніше провести процедуру установки.

важливо:

 • При зупинці на дозаправку або відпочинок регулярно перевіряйте правильність встановлення багажника.
 • Суворо забороняється вносити будь-які зміни в його конструкцію!
 • Зайвий раз слід заглянути в техпаспорт і дізнатися максимально допустиме навантаження на автомобіль.
 • При завантаженні багажника варто пам’ятати про те, що навантаження складається не тільки з маси вантажу, але і з маси самого багажника. Рівномірно розподіляйте вантаж по багажнику, а його центр ваги розташовуйте якомога нижче.
 • При перевезенні довгомірних вантажів, що виступають за габарити транспортного засобу, слід зазначити кінці червоними прапорцями, а відстань між дугами має бути не менше 60 сантиметрів.
 • Якщо перевозите лижі, пам’ятайте, що перевозити їх треба носками назад.
 • Легкознімні предмети забороняється перевозити, рекомендуємо їх перекласти в салон.
 • А найголовніше – пам’ятайте завжди, що при перевезенні вантажів на багажнику висота вашого автомобіля збільшується.

Схема установки багажника , наведена вище, годиться тільки для тих видів транспортних засобів, у яких передбачені штатні кріплення. Трохи нижче ми наведемо схему установки багажника на дах з кріпленнями на рейлінги.

Про видах багажників, безпеки і аксесуарах

Все частіше і частіше в наш час автовласники встановлюють різноманітні додаткові кріплення на свої автомобілі. Звичайно, найпопулярнішими і практичними є багажники, що встановлюються на дах автомобіля. Проте кожного разу на вулицях міста ми помічаємо і інші види кріплень.

Наприклад, в даний час все більш поширеними стають спеціальні багажники і «валізи», які навішуються на задні двері позашляховика, універсала або хетчбека. Як правило, ці системи використовують для перевезення велосипедів або дощок для серфінгу.

Вони трохи більше компактні, ніж багажники на дах, та й виглядають досить стильно.

настил

Одним з додаткових і найпопулярніших навісних аксесуарів для багажника на даху є «настил». Ця конструкція являє собою суцільний або з проміжками підлогу, який монтується на поперечки.

Він призначений для перевезення аморфних вантажів, довжина яких менше, ніж відстань між дугами багажника. Існують також варіанти в вигляді кошиків, це ті ж самі «настили», тільки з боковинами.

Зазвичай в комплекті з такими аксесуарами йдуть прогумовані тенти або сітки, призначені для приховування вантажу від зовнішніх природних факторів і для його фіксації.

Тут же і починається рай для любителів екстремального відпочинку, спортсменів і людей, що віддають перевагу активний спосіб життя замість телевізійно-диванного.

Варіацій і конструкцій для кріплення велосипедів, дощок для серфінгу, лижного спорядження, байдарок таку силу-силенну в сегменті додаткових кріплень для автомобіля, що навіть найдосвідченіший і вимоглива людина підбере для себе ідеальний варіант.

автобокси

До окремого ряду аксесуарів можна віднести автобокси, схожі на перевернуті пластикові човни. Багато автомобілістів і не здогадуються про те, скільки грошей можна заощадити на паливі, якщо з автомобіля, який працює в таксі, при русі знімати шашку.

Саме ця незначна деталь порушує аеродинамічні властивості автомобіля, і «з’їдає» кілька сотень доларів в рік, переплачені за пластикову коробочку на даху.

Тому все багажні бокси виробляються обтічної форми, по-перше, для безпеки руху, а по-друге, з метою економії дорогоцінного палива.

важливо

Як вчинити, якщо ви зупинилися на нічліг, а доглядати за автомобілем нікому? Як захистити додатковий багажник від крадіжки? В цілому не так багато запобіжних заходів в цьому питанні.

Лише деякі виробники випускають моделі, у яких кріплення опори до кузова або рейлингу захищений замком і замикається на ключ.

В іншому збереження вашого багажника прямо залежить від якості і чутливості автомобільної сигналізації.

Завжди пам’ятайте, що при використанні додаткових багажників відповідальність за безпеку дорожнього руху і надійне кріплення вантажів повністю на водія. Тому дотримуйтесь виробника по установці багажника на дах і правила дорожнього руху. Спасибі за увагу.

Багажник на даху – зміна конструкції чи ні?

Багажник на даху автомобіля з точки зору законодавства про внесення в конструкцію автомобіля аналогічний установці фаркопа.

І в тому, і в іншому випадку у машини повинно бути передбачено штатний кріплення, а сам багажник повинен бути сертифікований.

Але все ж в яких випадках на 2019 рік багажник на даху – це зміна конструкції автомобіля, яке необхідно офіційно реєструвати в ДАІ? Адже штраф передбачений саме за незареєстровані в ДАІ імененія в конструкції машини.

Але для початку визначимо два терміни, що відносяться до багажника на даху, для підвищення технічної обізнаності:

 • рейлінги – це поздовжні дуги на даху машини, до якого кріпиться багажник за допомогою ригелів,
 • ригелі – це поперечні кріплення до рейлингам, до яких і кріпиться багажник на даху.

Багажник на дах автомобіля може кріпитися або на рейлінга, або на ригелях, або на тих і інших. Нижче на малюнку представлений автомобіль, де для кріплення багажника одночасно присутні і рейлінги, і ригелі.

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

Чи є установка багажника на дах машини внесенням змін до конструкції?

А тепер безпосередньо про законність установки цих рейлінгов, ригелів і разом з ними і самого багажника – їх установка в будь-якому випадку є внесенням змін до конструкції. Це факт.

Але поганого в цьому для нас нічого немає, тому як заборонені тільки ті зміни, які не передбачені конструкцією конкретно Вашої моделі автомобіля і не зареєстровані формально в ГИБДД, а також коли такі зміни впливають на безпеку дорожнього руху.

В яких випадках зміна конструкції не вимагає реєстрації в ГИБДД? Все дуже просто:

 • в інструкції до автомобіля зазначено, як саме покроково ставити багажник на дах авто,
 • багажник має сертифікацію по Правил ЄЕК ООН №26-02 або №26-03 , а також пройшов випробування в складі Вашого автомобіля (пункт 110 Додатки №10 ТР ТС).

Якщо обидві ці умови виконані, то установка такого багажника на дах, хоча і є внесенням змін до конструкції автомобіля, але не вимагає реєстрації в ДАІ при кожній установці. До слова, ситуація ця аналогічна автокрісел.

Згідно з останніми змінами до ПДР, крісло для дитини повинна бути сертифікована за вищевказаними Правилами, інакше формально Ви зобов’язані вносити зміни в конструкцію авто через ГИБДД кожен раз, коли зміцнюєте його в машині і знімаєте.

Як дізнатися, чи сертифікований багажник на дах?

Взагалі, Правила ЄЕК – це ні що інше, як ГОСТ. І сертифікати в 2019 році відбувається за допомогою наклеювання спеціального маркувального позначення про проходження багажника такої сертифікації. І тут все по аналогії з дитячим автокріслом. Тільки маркування повинно бути із зазначенням ЄЕК ООН потрібного нам номери: 26-02 або 26-03.

Установка багажника на дах. Всі тонкощі від і до

От тільки невдача, ніяких ознак справжності таке маркування не має, і підробити її можна будь-яким кустарним способом.

Втім, значення це може мати тільки для Вас в питанні безпеки і якості самого багажника, адже він буде разом з машиною брати участь в дорожньому русі і становити небезпеку в разі, наприклад, якщо випаде зі своїх кріплень на ходу. А ось інспектор ДПС на дорозі навряд чи буде перевіряти справжність маркування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…