З приходом зими та відповідно до пори року, коли нашу дупу починає підморожувати в непрогрітому авто, в нашу голову починають приходити різні цікаві думки. Як на зразок тієї, що добре було б що-небудь придумати, що гріло нас, ще до того, як грубка зігріє салон.

Тут ми, перш за все, говоримо про інших опалювальних пристроях. Будь то підігрів керма або підігрів сидінь . У багатьох машинах ці опції штатні, але якщо їх немає, то можна їх зробити самим. Саме про це і буде наша стаття, як зробити підігрів сидінь своїми руками.

Приклад буде наведено для Лади Гранта.

Монтаж нагрівальних елементів для підігріву сидінь

Перш розглянемо механічну частину, тобто те, що має бути зроблено для установки елементів, що нагрівають в сидіння машини, а далі розглянемо і електричне підключення підігріву сидінь.

Спочатку необхідно зняти сидіння. Тут все просто. Тільки перед тим як відкручувати водійське сидіння, загляньте під нього і витягніть роз’єм індикатора непристебнутого ременя.

Для цього натисніть на фіксатор роз’єму і потягніть на себе.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Сидіння кріпляться чотирма болтами до кузова. Чи не на всіх комплектаціях гранти є підігрів сидінь. Як вигідно придбати гайки в. Головка у болтів на Грант під так звану «євро» головку (Е10). Якщо у вас інша візьміть відповідний ключ. Відкручуємо ці болти і знімаємо сидіння.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все
Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Для зручності зняті сидіння заносимо додому і починаємо з працювати вже з ними вдома. Розбираємо сидіння. Нам необхідно зняти спинку. Для цього перевертаємо крісло набік. Беремо дві плоскі викрутки. Вставляємо їх з двох сторін під баранчик регулювання кута нахилу спинки і піддягаючи його знімаємо.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Після цього, підчепивши плоскою викруткою, роз’єднуємо дві половинки пластмасових кришечок. Робимо це дуже акуратно, так як можна випадково зламати направляючі.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Викручуємо самррез удержівающі декоративну накладку. Знімаємо її.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Беремо ключ на 13 мм. і відвертаємо два болти М8 мм., що кріплять спинку сидіння до основи.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все
Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Вони легко розпрямляються плоскогубцями. Для разжима необхідно затиснути плоскогубцями край дроту, і прокрутити її круговим рухом. На фото зображені місця, де потрібно роз’єднувати ці самі фіксатори.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Після того, як всі відмічені на фото фіксатори звільнені, відсуваємо чохол в сторону і бачимо пенолітьyo.

Установка підігріву сидінь на ладу гранту своїми руками

Розпакування комплекту тут – 7%.

Комплект підігріву сидінь для лада гранта

Штатний комплект підігріву сидінь для автомобіля Лада Гранта . Комплект повністю готовий до встановлення , має.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Тепер необхідно звільнити чохол спинки крісла. Внизу спинки є пластиковий замок. Від’єднуємо його по периметру і задираємо вгору частина чохла. Перевертаємо спинку задньою частиною вгору. Під чохлом побачите такі ж фіксатори. Необхідно видалити чотири штуки, як на фото.

Після того як пенолітьyo оголено, беремо наші грілки, приміряємо їх і кріпимо. Почнемо зі спинки. Грілка спинки має трапецевидную форму, як і місце на спинці під обігрів нашого крісла. Але збігається вона з кріслом лише догори дригом, проводом вгору.

Довелося кріпити цю грілку проводом вниз, інакше дроту не вистачить. Ціна питання в «0» рублів або установка підігріву сидінь на встановити на підігрів ,. Але це нічого страшного, т. К. Вона нічому не заважає. Беремо тканинний скотч і обклеюємо грілку по периметру приблизно ось так.

 • Відриваємо захисний шар скотча і приклеюємо грілку на пенолітьyo.

Тепер приміряємо нижню частину, тобто на сидіння. Тут теж без підводних каменів не обійшлося. Супер підігрів сидінь на ладу гранту !!! – Youtube. Начебто все підходить, але дроти виходять з краю.

А повинні бути посередині в розрізі. Ну і в цьому немає нічого страшного. Щоб дроту не стирчали через оббивку їх необхідно трохи втопити.

Беремо гострий канцелярський ніж і робимо в пенолітье канавку для проводу, як на фотографії.

Тепер також як і на спинці, обклеюємо грілку скотчем. Далі приклеюємо грілку до пенолітью. Тут є кілька моментів, на які слід звернути увагу.

Зверніть увагу

На місці розрізу грілки потрібно клеїти її зі складкою. Якщо не зробити цей запас, то дріт яка знаходиться в чохлі, буде натягувати нагрівальний елемент. І він може з часом від цього порватися.

І ще момент, потрібно підрізати в грілці два краю як на фото.

Робимо це дуже акуратно. Прощупуємо пальцями нагрівальний елемент і не в якому разі не такі його ножицями. Це потрібно для того, щоб помістилися по краях два фіксатора кріплення чехла.Провод входу харчування протягуємо в центральний отвір пенолітья, а провід з’єднання зі спинкою пропускаємо ззаду.

Після приклеювання обігрівом, починаємо назад натягувати чохли сидінь. Для фіксації чохла на каркасі, використовуємо замість заводських дротяних фіксаторів пластикові хомутики.

Підігрів сидінь, два варіанти підключення

Чи не на всіх комплектаціях Гранти є підігрів сидінь. У Росії цей елемент вкрай необхідний, тому що сідає в холодну машину досить неприємно і може спричинити проблеми зі здоров’ям.

При покупці не завжди турбуєшся про дрібниці і хочеться придбати автомобіль за нижчою ціною. А ось потім відсутні функції люди люблять докручувати самі.

Зараз розберемо як можна зробити обігрів сидінь без застосування допомоги фахівців, своїми руками.

Для початку нам знадобиться купити електрогрілку, підійде Калинівський або власне від Гранти. Ціна на оригінальний підігрів становить 1100 рублів. У комплекті ви знайдете:

 1. дроти, запобіжники, кнопки
 2. самі грілки для двох крісел
 3. схему підключення

Виглядає все це добро в такий спосіб.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про всеУстановка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Якщо є бажання, спочатку можна зняти крісла. Так буде зручніше, але і залишивши їх на місці зможете поставити елементи конструкції.

Їх потрібно зняти щоб отримати доступ до болтів з’єднує крісло і спинку.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Відкручуємо ці болти і поділяємо седушку.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Слідом знімаємо обшивочний матеріал сидіння і відкидаємо його вгору. Таким же чином поступаємо зі спинкою.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Беремо з комплекту наші електрогрілки і підсовує під матеріал.

Акуратно кладемо на місце обшивку стежачи за відсутністю освіти складок. Зібравши сидіння, необхідно з’єднати чорні дроти від двох нагрівачів, а білий підключити до харчування.

Харчування знаходиться під кожухом важеля перемикання швидкостей. Отстегнув який, протягуємо через центральний канал наші дроти з правого і лівого крісла. Не забудьте поставити запобіжник, він є в комплекті.

Проробивши всі дії залишилося тільки вивести кнопки включення і виключення на панель з підстаканниками.

Процес установки підігріву на Granta Liftback можна значно спростити використовуючи універсальні нагрівальні накидки. В цьому випадку не потрібно розбирати підлогу машини. Достатньо лише накинути їх на сидінні і включити в роз’єм прикурювача.

Установка підігріву сидінь на Гранту. Частина 2 – logbook Lada Granta 2013 on DRIVE2

У першій частині цієї статті я описав про впровадження комплекту обігрівальних елементів з “Аламар” в сидіння Гранти.Во другій частині я постараюся описати як нам підключити їх до бортсети автомобіля.Давайте разом розберемося в подключеніі.Многіе підключають підігрів через одне або два реле.

У мене в комплекті з джгутом проводки для підключення обігріву була невелика схемку. На ній не було відзначено ніяких реле, як і власне в проводці вони були відсутні. А харчування бралося з роз’єму аварійної сигналізації. Також там було вказано, що необхідно замінити рідний запобіжник цьому ланцюзі на 5 А на більш потужний – 10 А.

Давайте перевіримо, чи безпечно таке підключення:

Після установки обігрівачів в крісла я підключив їх до потужного блоку живлення на 12 V, щоб перевірити їх працездатність. Заодно я вирішив розібратися більш детальніше в підключенні, і упевнитися в надійності і правильності цієї схеми. Я підключив в ланцюг амперметр, і поміряв ампераж при навантаженні. Результати Ви бачите на фото:

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Як видно вище, при навантаженні харчування обігріву одного сидіння, споживання струму в межах 2,4-2,5 А. Дивимося максимальний струм навантаження нашої кнопки обігріву – він дорівнює 5А (Вибито на самій кнопці). Тобто запас по струму для нашої кнопки досить великий. Звідси випливає висновок – кнопки вільно можна використовувати без реле.

Далі необхідно з’ясувати загальний ампераж споживання обігрівом на двох кріслах. Включаємо, заміряємо.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Бачимо що ампераж не вийшов за межі 5 А. Звідси випливає, що рекомендація в схемі з проводкою правильна.

Тобто можна взяти плюс (при включеному запалюванні) від роз’єму аварійної сигналізації і збільшити номінал запобіжника даному колі на 5А.

Але я вирішив не зволікати так далеко дроти, і взяв плюс від роз’єму регулювання швидкості обдування обігрівача. Там і провід більш товстого перетину ніж на аварійку, і тягнути через всю панель не треба.

Тепер після теоретичної частини, перейдемо до справи:

Підключення проводки найзручніше виконувати зі знятими сіденьямі.В першу чергу нам треба зняти пластиковий тунель підлоги. Він кріпиться п’ятьма саморізами. Для початку відкручуємо справа і зліва тунелю по два самореза. Їхнє розташування видно з фотографій:

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Далі потрібно відкрутити п’ятий саморіз. У нього дуже невдале розташування. Для доступу до нього потрібно зняти кожух ручника. Відкручуємо 3 самореза, знімаємо його і відкладаємо в сторону.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Також потрібно відкрутити головкою на 13 мм. один болт кронштейна ручника. І зрушити його в сторону.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Тепер з’явився доступ до п’ятого болта тунелю статі. Відкручуємо його.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Тепер, після того як ми відкрутили всі п’ять болтів, потрібно зняти декоративну сріблясту накладку вибору передач. Її можна акуратно підчепити плоскою викруткою, і відсунувши засувки, витягнути.

Але я не став ризикувати, щоб випадково не поламати засувки і не подряпати накладку. Я просто підняв тунель трохи вгору, засунув під нього руку і на дотик відігнув засувки.

Для наочного уявлення розташування засувок, ось фотографія цієї панельки зі зворотного боку:

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Після того, як зняли цю панельку потрібно витягнути з неї пильовик. Для цього акуратно відігніть чотири засувки з внутрішньої сторони.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Коли отщёлкніте пильовик, потрібно зняти цю панель з важеля. Потім потрібно від’єднати роз’єм овердрайву і відрізати пластиковий хомут, що тримає провід. Тепер нарешті можна відкласти цю панельку в сторону.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Тепер найцікавіше)) Потрібно витягнути тунель підлоги зі свого місця. Щоб це зробити, потрібно перемістити важіль вибору передач в його крайнє положення “L”. І опустити ручне гальмо. Так як ми розблокуємо передні колеса, пересунувши важіль селектора з положення “P”, машина може покотитися.

В обов’язковому порядку потрібно підкласти під колеса упори, або цеглини. Для розблокування важеля потрібно включити запалювання, натиснути на гальмо, натиснути на кнопку на селекторі і тільки після цього важіль слухняно переміститься в нижнє положення. І тільки після всіх цих маніпуляцій тунель підлоги можна буде витягти.

Після зняття тунелю спостерігаємо ось таку картину:

Далі беремо комплект проводки. Роз’єми, які підключаються до сидінь, необхідно просунути під санчатами сидіння в отвір в кузові. Для цього витягуємо з фішки “мами”, т. К. С фішкою роз’єм поки не пролізе в отвори.

На цьому все. Буду радий, якщо комусь допоміг даною статтею в установці обігріву, і допоміг зробити перебування у Вашій улюбленій машинці тепліше!)))

Установка підігріву передніх сидінь на ВАЗ 2110

Електрообігрів сидінь автомобіля – корисна річ, до якої швидко звикаєш. Якщо Ваш автомобіль не обладнаний цією опцією, тоді можна встановити обігрів сидінь самостійно . Який електрообігрів сидінь краще вибрати і як підключити далі ..

Кожен хоче зробити салон свого автомобіля комфортним , а комфортно в першу чергу тоді, коли п’ята точка в теплі?

На сьогоднішній день на ринку великий вибір універсальних підігрівів сидінь різної комплектації. Деякі комплекти можна встановити за кілька секунд, а на установку інших може знадобитися 5-6часов.

Розглянемо, яким чином можна встановити підігрів сидінь на десятку . Підігрів сидінь на ВАЗ 2110 може бути встановлений з заводу, а якщо такої опції немає, тоді можна встановити підігрів сидінь своїми руками .

Підігрівом сидінь можуть відрізнятися:

По виду нагрівального елементу: По областях підігріву:

 1. Підігрів тільки сидіння
 2. Підігрів сидіння і поперекової області (спини)

За режимам роботи:

 1. ВКЛ викл
 2. Кілька режимів потужності підігріву
 3. Починає гріти, тільки коли сядеш
 4. Автоматична підтримка температури (є у штатного підігріву)
 5. і т.д.

За розташуванням:

 1. Поверх чохла сидіння (установка елементарна)
 2. Під чохлом сидіння (буде потрібно частково знімати чохли)

Яка різниця між підігрівами сидінь і який підігрів сидінь краще вибрати? Про штатний обігрів сидінь: Штатний підігрів сидінь ВАЗ 2110 має надійну конструкцію (що дуже дивно для ВАЗ ?), яка може працювати багато років без поломок. Розмір штатних нагрівальних елементів ~ 25х30см. Для підігріву використовуються ніті.В обігрівачі вбудовані терморегулятори електронагріву сидіння. Замикання контуру терморегулятора відбувається при температурі поверхні сидіння 25 + 5С, а розмикання при нагріванні до 31 + -4С. Різниця температура між розмиканням і замиканням контактів вбудованого терморегулятора має бути не менше 5С.

Штатні кнопки підігріву сидінь мають самоблокування (можна сказати, що реле вбудовано в кнопку).

У теорії це виглядає приблизно так: в блоці управління (кнопки підігріву сидінь) встановлені реле. При натисканні на кнопку харчування подається на обмотку вбудованого реле, і одночасно на контакти цього реле. А з контактів на обігрівальні елементи і одночасно знову на обмотку цього-ж реле, в результаті реле встає на самоблокірову.

При відключенні запалення ланцюг обмотки знеструмлюється і реле розмикається. При повторному включенні запалювання реле залишається знеструмленим, обігрів відключений. Для повторного включення необхідно знову натиснути на кнопку. Насправді реалізовано це трохи складніше, але сенс я думаю понятен.Штатний обігрів гріє сидіння і поперек.

Про універсальні підігрівом сидінь:

Універсальних обігрівом сидінь велике безліч і найчастіше встановлені на заводі електропідігріви набагато надійніше ринкових комплектів. Однак, серед маси універсальних підігрівачів сидінь можна виділити фірму “Ємеля” , яка зарекомендувала себе гарною якістю.

Розміри нагрівальних елементів “Емелі” трохи більше штатних і складають близько ~ 30х35см і вони швидше нагреваются.В Загалом, підігрів сидінь “Ємеля” – хороший варіант на випадок, коли обігрів сидінь не встановлено з заводу.

Установка підігріву сидінь штатного зразка і універсального є однотипною і розділяється на 2 етапи:

 1. Установка елементів підігріву
 2. Підключення підігріву сидінь

По кожному етапу докладно: Якщо нагрівальні елементи встановлюються під обшивку сидінь , тоді для установки елементів обігріву повністю знімати обшивку сидіння не потрібно, але для зручності сидіння краще зняти і виробляти роботу вдома.

Процес зняття сидінь:

 1. відсуваємо сидіння до упору вперед і знімаємо торсіони.
 2. відсуваємо сидіння до упору назад і ключем або глибокої головкою на 13 відкручуємо 8 гайок переднього кріплення сидіння
 3. головкою на 8 відвертаємо 2 болта переднього кріплення санчат
 4. відсуваємо сидіння вперед і головкою на 8 відкручуємо 3 болта заднього кріплення санчат.
 5. виймаємо сидіння з автомобіля.

Штатний електрообігрів сидінь ВАЗ 2110
Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Підігрів сидінь “Ємеля”

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Якщо нагрівальні елементи встановлюються поверх сидінь , тоді все просто:

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

У кого встановлений тільки підігрів п’ятої точки, а підігріву спини / попереку немає, тоді можна купити підігрів для спини окремо .

Якщо вирішили підключити обігрів сидінь через кнопки , тоді можна скористатися штатною схемою підключення електрообігріву сидінь ВАЗ 2110: У схемі використовується звичайне 4-х контактне реле на 30 ампер.Обично на коробці немає докладної схеми підключення обігріву сидінь для ВАЗ 2110, тому покажу підключення проводки на конкретному прикладі: Насамперед потрібно вирізати отвір під кнопки підігріву сидінь. До однієї з 2х гайок прикручуємо масу (в даному випадку провід синій) .Подсветку (в даному випадку провід червоний) можна підключити в вільну маленьку тичку (вона виходить разом з пучком проводів на склопідйомники), або під’єднати підсвічування можна від кнопок склопідйомників (зазвичай білий провід) .Вставляем кнопки, виводимо дроти підігріву сидінь і прокладаємо плюсової провід (в даному випадку сірий) до блоку предохранітелей.Іщем запобіжник F15 (це електрообігрів сидінь) Перевертаємо блок запобіжників догори ногами і підключається м плюсової провід. взагалі,підключити підігрів сидінь можна по різному , і взяти “плюс” і “масу” можна з блоку запобіжників:

 • обігрів заднього скла – Ш5-2
 • маса (тільки релюха монтажного блоку) – Ш2-4 і Ш4-4
 • габаритні вогні – Ш2-6 (безпосередньо від кнопки габаритів), Ш2-8 (через перед F1)
 • 12 В при вкл. запалювання – Ш2-16 (безпосередньо від замку), Ш1-4 і Ш4-17 (через перед F19), Ш5-3 (через контакт реле К6 і перед F18), Ш5-5 (через контакт реле К6 і перед F9) – два останніх сільноточние.
 • Ш1-2 це обігрів сидінь і кнопка багажника.

Штатні кнопки електропідігріву сидінь можуть бути різні (з індикацією і без)

Розмістити кнопки електропідігріву сидінь можна не тільки на тунелі. Можна для зручності перенести кнопки в двері або на панель.

Якщо схема підключення підігріву для Вас занадто складна, то для підключення обігріву сидінь стіт звернутися на СТО або використовувати електрообігрів сидінь від прикурювача ?

Весь процес по установці елементів підігріву під обшивку передніх сидінь і підключення обігріву через кнопки займе трохи більше ніж пів-дня.

Відео інструкція по установці електропідігріву сидінь Ємеля УК-1 в ВАЗ 2110:

Купити обігрів сидінь для ВАЗ 2110 можна штатний або універсальний.

Ціна штатного підігріву сидінь ВАЗ 2110 близько 800р

Якщо вирішили купити універсальний підігрів сидінь для ВАЗ 2110 , тоді варто звернути увагу на такі моделі як:

 • Ємеля-КК1 (офіц. Сайт). 2100 р.
 • Ємеля-УК2 (офіц. Сайт). 2900 р.

Окремо можна придбати:

 • Кнопки підігріву сидінь – 200р.
 • Проводка підігріву сидінь – 100р.

Або купити простий обігрів сидінь від прикурювача , який обійдеться Вам в 350р.Вообще, у обігрівом сидінь “Ємеля” режими цікавіше, та й гріє він швидше, тобто ціна комплекту виправдана.

Купити підігрів сидінь для ВАЗ 2110 можна в інтернет-магазинах.

Встановити електрообігрів сидінь в десятку можна різними способами (користуватися роз’ємом прикурювача або підключити до кнопок обігріву сидінь), тому і час на установку буде потрібно від 1мінути до 6 часов.Кроме того, що електропідігрів приємно гріє п’яту точку, слід пам’ятати, що при тривалому використанні підігрів сидінь може бути шкідливий для здоров’я (а й довго сидіти на гарячому якось не особливо приємно). Тому, як кажуть, все повинно бути в міру.

Зігріваємося або як встановити підігрів сидінь на Гранту і підключити його

Роблячи вибір на користь комплектації Classic, користувач відмовляється від приємних теплих опцій і акустичної системи, представлених в наступному рівні оснащення Comfort.

Посил рентабельний: за додаткові 50 000 рублів можна оснастити Lada Granta більш якісної аудіосистемою, а решту грошей витратити на комплект штатного обігріву сидінь.

Монтажні заходи беремо на себе – скоротимо витрати і грамотно живити ланцюг.

Склад комплекту підігріву сидінь і як встановити нагрівачі на Гранту своїми руками

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

Виробництво оригінальних систем обігріву крісел налагоджено в Тольятті. Ціна комплекту – близько 2 000 рублів. Зручність використання саме такого пакета в тому, що всі складові елементи адаптовані під Granta: підібраний оптимальний розмір нагрівачів, є кнопки виключення, колодки під них, вся супутня проводка і запобіжник, розрахований на велику силу струму.

Підготовка до монтажу нагрівальних елементів

Перед тим, як підключити обігрів сидінь на Гранта, необхідно закріпити нагрівачі під обшивкою крісел.

Безумовно, зручніше це робити на демонтованих «сидушках», попередньо розібраних на дві частини: спинку і опору.

Створення прийнятних умов для установки нагрівальних елементів – мета підготовчого етапу. До слова, при визначенні причин стуку гідрокомпенсаторів дещо інша логіка.

Попередні заходи виконуються за наступним сценарієм:

 • Роз’єднати колодку харчування датчика непристебнутий ремінь безпеки, розташованого під сидінням. У багатьох комплектаціях дана опція доступна тільки для водія.
 • Відкрутити головкою Е10, посадженої на комірець, чотири болта, що зв’язують підставу рами крісла з кузовом і вийняти крісло. Для зручності доступу до кріпильних елементів перемістити сидіння в крайнє далеке або близьке положення. Аналогічно зняти і витягти з салону другу передню «сидушку».

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

 • Зняти баранчик регулювання кута нахилу спинки затвору двома плоскими викрутками.
 • У місці з’єднання спинки і сидіння демонтувати пластикові накладки з лівої і правої сторін, викрутивши по одному саморізи.
 • Відкрутити по 2 болта з кожного боку, здатні фіксувати каркас спинки на металевому підставі.
 • Від’єднати спинку від сидіння.
 • Пункти 3-6 повторити для другого крісла.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все
Заводські чохли кріпляться до каркасу чотирма фіксаторами. Зі зворотного боку фіксують елементи затиснуті дротами. Розкрутивши останні, стягуємо тканину. Перед зняттям чохла спинки, від’єднати пластиковий замок внизу конструкції. При складанні дріт доцільно замінити на пластикові хомути.

установка нагрівачів

Мета попереднього позиціонування – домогтися такого розташування нагрівачів, щоб дроти виходили в стик спинки і сидіння. Грати з поздовжньою базою не вийде – штатний комплект розрахований строго за розмірами западин. Знявши захисну стрічку, приклеїти елемент до каркасу. При необхідності піноматеріал підрізає для непомітного виведення проводу.

Запитка або як підключити обігрів передніх сидінь на Ладі Грант правильно

Вартість робіт по монтажу в неофіційному СТО становить не менше 2 500 рублів. За ці гроші в автокрісло вмонтують вже куплені нагрівальні елементи і підключать ланцюг по мануалу. Залишається виготовити незамерзайку по домашньому рецепту і висуватися в дорогу. Це для спритних. Копіткою власникам електрична частина інтеграції напевно не сподобається.

Недоліки штатного комплекту

В інструкції зазначено, як встановити підігрів сидінь на Гранту і приєднати його до бортової мережі. Згідно з написаним, електрика підключається і функціонує так:

 • Постійний плюс береться від кнопки аварійної сигналізації.
 • Маса приєднується до кронштейну кріплення штатних проводів негативного полюса.
 • Штатний запобіжник замінюється на більш потужний.
 • Включення / відключення обігріву проводиться кнопками безпосередньо.

Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все
Грамотно реалізована тільки одна функція – відключення обігріву при виключенні запалення. В іншому ж схема приєднання не зовсім вдала:

 1. Плюсової провід, що підходить до аварійку, тонкий і, ймовірно, буде працювати на межі.
 2. Контактна група кнопок функціонує в небезпечному режимі, оскільки не призначена для силових навантажень.

До відома. Комплект пропонує до установки спрощені кнопки – в них відсутня індикатор включення у вигляді лампи жовтого кольору (як на органі управління обігрівом заднього скла).

Грамотна схема підключення

Невдалий підсумок штатного алгоритму під’єднання – оплавлений запобіжник. Подібна реакція свідчить про роботу ланцюга на граничному режимі. Уникнути цього допоможе альтернативна схема приєднання підігріву сидінь. Вона передбачає використання двох чотирьохконтактних реле і заживлення їх від вимикача К4, що подає вихідний «+» після включення запалення.

додаткові елементи

Проводити монтажні роботи бажано після придбання додаткового монтажного блоку зменшеного розміру. Також знадобляться звичайні контакти для під’єднання двох реле і два контактних елемента «Ліра», що погоджує запобіжник 10А. Додаткові дроти перетином 4 і 1,5 мм 2 теж додаємо в список покупок.

Пошук «+»

Итак, чтобы подключить подогрев передних сидений на Гранте, необходимо выяснить номер выходного плюса реле К4, появляющегося после включения зажигания. Это может быть как 87-й, так и 30-й контакт.

Обычно это контактный элемент №30, но лишний раз удостовериться не помешает. Снимаем реле и диагностируем. Проверка осуществляется подсоединением лампы 12В к 30-му контакту монтажного блока и массе. После активирования зажигания лампа должна загореться.

Подсоединение элементов

Карту подключения ключевых составляющих цепи удобно разбирать на рисунке. Последовательность действий при сборке цепи следующая:

 • Вытащить клемму «+», найденную в ходе теста реле К4, и подсоединить к ней два провода: один (4 мм2) – к предохранителю и далее на 87-й контакт, второй – управляющий плюс от кнопки подогрева (вывод №1). Сделать перемычку и интегрировать ее обратно.
 • На шляху проходження «+» до реле обігріву сидінь вбудувати запобіжник на 10А, інтегрувавши контакти «Ліра».
 • На другому кінці отриманих «+» зробити відгалуження під другі вимикач і кнопку управління, під’єднати їх до 87-м і 1-м контактам.
 • Зробити два дроти маси з перемичками, які будуть кріпитися до 85-му, А і С висновків.
 • Прокласти керуючу проводку і провід підсвічування від кнопок до монтажного блоку. З’єднати 2-е контакти з 86-ми; В – з кріпильним елементом запобіжника F9 або F10.
 • Приєднати до 30-м контактам кожного реле свій «+» нагрівальних елементів.

Перемички або відгалуження зручно робити за допомогою контактних пар «тато-мама». «Скруток» краще уникати, поєднуючи дроти безпосередньо в колодці і роблячи відводи.
Установка підігріву сидінь на лада гранта. 3 години на все про все

резюме

Технологія установки підігріву передніх сидінь на Лада Гранта складається з двох етапів: монтажу нагрівальних елементів під заводські чохли крісел і приєднання їх бортової електромережі. Сумніви викликає пропонована схема організації електричного кола.

Виробник фірмового комплекту пропонує підключати нагрівачі безпосередньо до кнопок, а живити від кнопки управління аварійною сигналізацією. Оскільки ланцюг досить навантажена, краще організувати харчування обігріву через два реле з окремим запобіжником. Кнопки бажано також замінити – в них немає індикації робочого режиму.

Вбудований (заводський) комплект обігріву сидінь в зборі (на 2 сидіння) для автомобіля Лада Гранта / ВАЗ 2190-91

Шановні покупці, щоб уникнути помилок при відправці комплекту електрообігріву сидінь 2190-6513010 з проводами і кнопками на ВАЗ 2190/91, в рядку “Коментар” вказуйте модель вашого автомобіля, комплектацію, рік випуску.

Коли в лютий холод доводиться сідати за кермо Лада Гранта, і відчувати спиною і тим, що нижче студеное сидіння, мимоволі доводиться замислюватися про те, що дуже не завадило б отримати в машині підігрів сидінь.

Справа в тому, що штатний підігрів сидінь на ВАЗ 2190/91 зустрічається тільки в люксовому варіанті останніх років випуску, а у всіх інших машинах цієї серії обігріву не передбачено.

Порада

Однак впадати у відчай не варто, адже самостійний ремонт і підключення підігріву під силу кожному.

Більшість сучасних автомобілів обладнується безліччю систем забезпечують комфорт водієві і пасажирові, одним з яких є обігрів сидінь. Він управляється за допомогою блоку, виглядає привабливо, сучасно, не тільки гарно вписується в салон, але і дуже простий у використанні.

Незважаючи на те, що підігрів сидінь порівняно молода опція на ринку “наворотів”, це не завадило їй, за такий невеликий проміжок часу завоювати світове визнання всіх автомобілістів світу. Завдяки підігріву сидінь водій автомобіля може позбутися неприємних відчуттів, які супроводжують його кожен раз, коли він сідає в “холодний” автомобіль.

 • Виробники підігріву сидінь стали випускати комплекти підігріву сидінь, для автолюбителів у яких даної опції немає в комплектації, що дозволяє їм встановити своїми руками, позбавивши тим самим свою «п’яту точку» від неприємних відчуттів.
 • Вбудований (заводський) комплект обігріву сидінь в зборі (на 2 сидіння) встановлюються заводом, на «люксові» автомобілі для автомобіля Лада Гранта (2190-91) за замовчуванням.
 • Виріб створено за формулою “довжина нагревающей нитки – опір матеріалу – напруга бортової мережі”.

Установка підігріву задніх сидінь на автомобілі LADA

Опція «Підігрів задніх сидінь автомобіля» вже не рідкість, її можна зустріти в списку комплектацій навіть бюджетної іномарки. АвтоВАЗ постійно вдосконалює свої моделі LADA, але до обігріву заднього дивана черга ще не дійшла. Розбираємося, як своїми руками оснастити автомобіль цієї корисною функцією.

Установка і підключення підігріву задніх сидінь для всіх автомобілів LADA (XRAY, Веста, Ларгус, Гранта, Калина, Пріора і Нива 4х4) виконується аналогічно. Принципових відмінностей немає. В даному прикладі процес доопрацювання показаний на автомобілі Лада Пріора.

установка

Буде потрібно:

 • комплект «підігрів передніх сидінь», наприклад, від ВАЗ 2110 або Пріори (артикул 2170-6513010-03);
 • кнопки управління підігрівом сидінь (наприклад, від ВАЗ 2110 мають артикул 2110-3709710);
 • реле 4-х контактне (1119-3747210-10);
 • дроти.

Установка матів підігріву :

 1. Зняти задній диван і спинки задніх сидінь (інструкція для XRAY, Веста, Гранта / Калина).
 2. Зняв обшивку з сидінь (тримається на кільцях).
 3. Вставити підігріви в спинку і диван.
 4. Встановити обшивку сидінь в зворотному порядку.

Встановлюємо кнопки для підігріву задніх сидінь в зручному для вас місці. Наприклад, в тунелі підлоги.

підключення

Схема підключення обігріву задніх сидінь:

Контакт «В» краще брати з захищеною потужнострумової ланцюга з запобіжником. Контакти «A» і «C» можна знайти в плафоні освітлення ЕРА-ГЛОНАСС, в роз’ємі ISO-магнітоли або прикурювача. Перед початком підключення не забудьте відключити мінусову клему акумулятора.

Установка і підключення підігріву задніх сидінь на Lada Vesta на відео в декількох серіях:

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як на Lada Vesta і XRAY підключити обігрів стекол / дзеркал до доп.каналу сигналізації, а також, як зробити включення підігріву лобового скла через окрему кнопку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…