Якщо оффроад ви захворіли серйозно, то, безсумнівно, вам знадобиться додаткове освітлення. Бо штатних фар і навіть противотуманок на додачу вам часом буде не вистачати.

Коли виникає потреба в додатковому освітленні? В першу чергу при орієнтуванні в лісі і полях, коли штатне світло «впирається» в дерева і не пробиває узбіччя.

Зверніть увагу

У полях побільше світла буває необхідно, коли вночі ви їдете і потрібно пробити променем світла подалі, щоб зорієнтуватися (раптом попереду яр або ще яка-небудь перешкода), звичайне світло (навіть далеке).

Ось і виходить так, що приїхали ви до цього яру, а потім потрібно розвертатися і їхати шукати об’їзд. Так що нормально підготовлений позашляховик передбачає обов’язкову наявність додаткового світла. Ось як на фото:

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

На авто встановлені фари робочого світла Hella (на багажнику 6 штук), спереду на бампері 2 штуки дальнього світла цього ж бренду.

Та хіба мало ситуацій буває, коли потрібено дадаткове світло. Ось ще один приклад – уявіть ситуацію, що ви їдете «вбрід» вночі – штатні фари заливати водою не можна. В цьому випадку виручить «люстра» на даху.

Також люстра нагорі допоможе, коли висока трава і штатні фари зовсім не допомагають. Загалом, ситуацій насправді багато і не тільки у беруть участь в змаганнях. Тому багато водіїв Нив і Шеви Нив замислюються про установку додаткового або як його ще називають «робочого» світла.

Нюансів установки і вибору фар просто неміряно, виникає купа питань – що вибрати, як і куди ставити, де і як використовувати. У цьому огляді ми зібрали всю корисну інформацію, яка допоможе визначитися з вибором.

Які фари ставити – Hella, Wesem або щось інше?

Перше і найбільш часто задаєме питання. Зараз на ринку дуже багато пропозицій як від перевірених брендів, так і від братів-китайців. На Китай ми дивитися не будемо, а розберемо 2 найпопулярніші марки фар – це Hella і Wesem. 90 відсотків  розглядають в якості варіантів саме ці дві марки.

Так що ж краще? Відповім відразу, щоб вас не мучити – Hella в рази краще Весема, це підтверджують відгуки джиперів. Причому дуже багато, ведучись на реально низьку ціну Wesem, беруть спочатку їх, але потім, поїздивши деякий час і порівнявши світло у себе і колег, ставлять собі Хеллі.

Тому моє ІМХО (на істину не претендую, це особисто моя думка) – якщо хочете зробити круто, якісно, ​​красиво і яскраво – не розмінюватися на дрібниці, ставте відразу фари Hella.

Заощадите собі грошей, бо все одно, якщо купите Весем, потім їх замініть на Хеллі. Перевірено дуже багатьма нівоводами-професіоналами.

Так що можна зробити висновок, що Весем стоїть біля початківців, що не мешкають на форумах нівоводів))

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

На фото Нива Шевроле з встановленим доп світлом Wesem, на фарах – світлонепроникні кришки. Все зроблено по шляху.

За ціною вони, звичайно, приблизно в 2-3 рази дорожче Весема, але вони того варті.

Варіанти розташування додаткового світла

Ще один «хворий» питання. Від нього залежить ще один вибір – які фари купувати і скільки. Давайте розбиратися.

Якщо у вас експедиційний багажник, то на нього найчастіше ставлять 2 або 4 фари. Або з боків 2 фари, а по центру світлодіодну люстру. Але по люстр можуть виникнути питання у допитливих інспекторів ДАІ, тому краще поставити 4 фари. Якщо 4 для вас забагато, то оптимально буде поставити дві з боків (націлені вперед).

 • Ось фото з найпростішим варіантом – 2 фари зверху:
 • Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває
 • А ось вже більш серйозний варіант – 4 зверху, знизу на силовиків стоять походу, ті самі танкові фари (ну або щось схоже по потужності):
 • Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Якщо оффроад займаєтеся серйозно, то крім переднього додаткового світла доведеться ставити бічний і задній робочий світло.

Коли десь буксуете, потрібно, щоб освітлено було все навколо машини, щоб можна було зрозуміти, де об’їхати і що взагалі твориться з боків машини.

Та й коли просто приїхали на риболовлю, бічний і задній світло допомагає розташується і комфортно зі світлом облаштуватися. Тобто максимум на експедиційний багажник можна поставити 8 фар – 4 спереду, 2 з боків і 2 ззаду.

Якщо багажника у вас немає, то ці ж фари можна кріпити на звичайні рейлінги, на поперечини. Але варіант особисто мені не особливо подобається, бо в лісі їх можна запросто знести гілками.

Ще один варіант – ставлять 2 фари на силовий бампер-кенгурін. Дуже поширене явище, але для не має броду покатит. Хоча в такому варіанті часто ставлять танкові фари (ТФ), які водонепроникні. Тоді як варіант непогано. ТФ ми розберемо окремо. Фото цього популярного варіанту з силовим багажником (НЕ ТФ):

 1. Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває
 2. А ось тут недорогий варіант установки на штатний бампер Ниви:
 3. Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

А чи не покарають мене Даішники за установку люстри?

Питання з приводу законності встановлення фар також актуальний. Однак поки що начебто нікого з джиперів прав не позбавили за «переробку» автомобіля не по ГОСТу. То який регламент? дивимося:

У всьому світі є стандарт Т-1, який визначає, що позашляховиків можна, а що не можна.

 • Отже – загальна кількість додатково встановлених фар повинно бути не більше 8.
 • Встановлювати фари можна тільки парами – тобто 2 таких і 2 інших. Або все 4 однакові.
 • Найголовніший нюанс – допсвет можна застосовувати тільки за містом (ліси, поля, відсутність доріг), при їзді по трасі такі фари повинні бути закриті спеціальними кришками, які не пропускають світло. Для чого? Щоб застерегти водіїв зустрічних авто від випадкового включення світла.

Ну і мабуть, від себе додам, що на крайній випадок допсвет можна відключити при русі по трасі і підключати його при виїзді на бездоріжжі. Так шансів вас покарати буде взагалі мінімальний. Багато хто так і робить. Хоча і светонепроніцаемих кришок буває досить. Тут вже на ваш розсуд.

Які фари ставити на дах – противотуманки, ближній або дальній світло?

Тут теж багато різних думок і щоб правильно підібрати, потрібно розуміти, що до чого і як працює.

Давайте візьмемо варіант установки спереду на багажник чотирьох фар Hella. Які брати і куди ставити?

Основне правило – ставити наверх фари дальнього світла не можна. Нагорі повинні бути тільки фари робочого світла.

важливо

Що це за таке? Фари робочого світла спочатку були розроблені для навантажувачів, екскаваторів та іншого робочого транспорту, щоб можна було працювати в нічний час.

Основне умови – щоб вони освітлювали робочий простір, тому їх і назвали так. У Хелли такі фари мають в назві приставку FF.

Чому не можна ставити фари дальнього світла наверх авто. Дивіться – специфіка роботи таких фар проста – вони пробивають далеко, формуючи на нічній дорозі як би світловий коридор, який починається практично від самого капота.

Якщо поставити їх наверх, то перед автомобілем будемо досить довга смуга без світла. І фокус фар буде концентруватися десь далеко в одній точці. Чим нижче фари дальнього світла – тим краще вони висвітлюють пристойну відстань.

Тому, якщо вже ви заморочили – ставте дальнє світло на бампер – приблизно на одному рівні зі штатними далекими.

Може тоді противотуманки поставити наверх? Знову невірно! ВТФ дають тонкий широкий промінь, який в якості робочого світла абсолютно не підходить. Також їх можна використовувати і в якості бокового та заднього доп освітлення.

Значить тоді ставити фари ближнього світла? Знову невірно! Ближнє світло висвітлює простір зовсім недалеко від автомобіля і для установки наверх також не підходить.

Так що ж тоді ставити? Відповідь – спеціальні лампи робочого світла. У Хелли є кілька видів фар, які призначені для різних цілей. Давайте розберемося.

В основному 2 типу фар – Long Range і Close Range.

Порада

Лонг – в перекладі довгий. Фокус спроектований так, щоб капот не засвічувався (засвітка капота – одна з найнесподіваніших і поширених проблем початківців джиперів, типу купив, поставив – оппа, а чо не видно ні чорта?), Пучок світла б’є трохи вище.

Ідеальна для установки наверх авто спереду. Лонг лупить вдалину, але промінь вузький. Тому краще спереду ставити 4 фари Лонга, тільки крайні повернути градусів на 20 убік. Загалом, повертати потрібно рівно настільки, щоб не було межі між променями центральних і бічних фар.

Щоб передній світловий потік був без розривів.

Close – пучок світла розсіюється відразу, тому якщо поставити такі фари по центру авто, вона буде бити прямо в капот і вам так буде відсвічувати, що ви навіть їхати не зможете. Тому Клоса краще ставити в якості бокового або заднього світла.

Також варто додати, що фари можуть бути комплектувати як звичайними лампами, так і ксеноном. Ксенон світить дай боже, але і коштує 1 фара з ксеноном 3000 рублів, а звичайна – від 1500 рублів. Плюс ксенон більш гамірно встановлювати.

Світлодіодна балка LED – шикарний варіант

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Крім звичайних фар дуже часто на дахах позашляховиків можна побачити світлодіодну балку з LED-ліхтарями. Світять такі лайтбари дуже потужно і енергії «жеруть» мало. Так що як відмінний варіант для апгрейда світла без заміни генератора. Для прикладу ось фото – світло звичайних фар і світло з лайтбаром (клікайте для збільшення):

 • Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває
 • Так виглядає встановлений лайтбар на позашляховику Тойота:
 • Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває
 • Варіантів такої балки багато різних, потужніший і дорожче – з 3 рядами ламп, дешевше – 2-рядне розташування ламп.

Замовити такі світлодіодні балки можна і на Аліекспресс, благо зараз там величезний вибір і відмінна ціна з якістю. Для прикладу – балка 22 дюйма (55 см) дворядна коштує 4600 рублів. Видається «потужність» світла – 200 Вт. Ми вибрали магазин на Аліекспресс з найбільшою кількістю позитивних відгуків, тому там сміливо можна замовляти – ось по цій ссилочку.

Комплектації установки

Отже, розглянемо мінімальну комплектацію додаткового світла. Це всього 2 фари з боків багажника. Беремо з індексом Long Range, щоб вони нам не засвічували капот.

Фари ось такі – найпростіші Hella Ultra Beam FF H3. Вона найдешевша – на даний момент близько 1600 рублів. Варіант економічний і такий доп світло все одно стане алілуя в порівнянні зі звичайними фарами. Тому краще все-таки додати по центру ще 2 таких же фари. Якщо ставите 4 фари – крайні повернути трохи вбік, щоб вони пробивали узбіччя.

Якщо отриманого результату недостатньо і вам все ще темно, то центральні фари залишаємо які є, а крайні ставимо подвійні – Double Beam. У них варто вже 2 лампи і загальний світловий потік помітно вище. Дубль варто вже 2300, але як на мене, так це стане оптимальним результатом за ціною-якістю. По грошах вийде на 2 тисячі дорожче. Але воно того варте.

Ну і якщо по грошах у вас проблем немає, то тога ставте ксенонові фари, все 4 вперед. Кожна по 3000 рублів. Зате при включенні ніч перетворюється на день. Світло не тільки попереду, але і навколо і навіть ззаду. Але з ксеноном замучитеся з установкою – всякі там блоки розпалу й т.п. Так що я за другий варіант))

 1. Ну і ще кілька фоток правильної установки «люстри»:
 2. Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває
 3. Ну і для чого все це потрібно:
 4. Так висвітлюють ніч всього 4 передніх фари робочого світла. Так що якщо ночами катаєтеся часто – однозначно потрібно ставити))

Світлодіодні балки для авто: види, установка, підключення

Такі корисні додаткові пристрої для водіїв, як світлодіодні балки для авто (вони ж люстри), відрізняються по конструкції і типу, проте всі моделі призначені для забезпечення єдиної мети – освітлення простору переміщається автомобіля. Це дозволяє зробити їзду більш комфортною і безпечною.

Призначення

За призначенням діодний балка може використовуватися для кількох цілей, досягнення яких забезпечується в залежності від обраної моделі. Так, є пристрої для дальнього світла, ближнього і комбінованого.

При виборі світлодіодним балки враховуйте призначення. Якщо потрібно висвітлювати далеку відстань аж до 200 метрів шляху, краще зупинитися на потужному варіанті – до 60 Ватт. Встановлюється таке освітлення на дах автомобіля.

Світлодіодні балки дозволяють забезпечувати хорошу видимість навколо переміщається авто в темний час доби, тому вони чудово підійдуть для людей, які часто їздять вночі, перетинають малоосвітлених і звивисті дороги. Світлодіодна люстра буде особливо корисною для власника позашляховика (рибалки, мисливця).

переваги

Основні переваги світлодіодних балок для автомобілів:

 • висока яскравість. Стандартне освітлення (фари) далекого бачення не дасть стільки світла, як світлодіодна лампа навіть порівняно невеликої потужності;
 • економічність. Кількість споживаної енергії мінімальне – ці пристрої дуже економні;
 • надійність. Зазвичай виробництво ламп відбувається із застосуванням алюмінію – тяжкого не металу, який відрізняється високим рівнем міцності, не деформується, стійкий до корозії, різких перепадів температур, вологи;
 • простота монтажу. Про розміщення нижче буде сказано більш докладно. Монтуються балки за допомогою хомутів, які зазвичай є в комплекті.

Потік світла можна регулювати, використовуючи спеціальні лінзи, тому балки зі світлодіодними лампами можна сміливо назвати однією з найбільш корисних атрибутів автомобіліста.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буваєОсь таке світло можна отримати завдяки установці додаткового освітлення

Види

За видами люстри для авто відрізняються потужністю:

 • менше 60 Ватт. Висвітлюють дорогу краще, ніж фари дальнього світла, але на тлі інших світлодіодних пристроїв слабкі. Перевага – низька ціна;
 • більше 60 Ватт. Потужне освітлення, можливість бачити шлях на відстані до 200 метрів.

Також є інша класифікація світлодіодних балок:

 • Дальнє світло;
 • ближнє світло;
 • комбіноване світло.

Ці пристрої відрізняються за розмірами і кількістю рядів світлодіодів, які можуть бути рівними по довжині, а можуть відрізнятися (наприклад, у верхньому 10 ламп, а в нижньому 6).

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буваєДворядна люстра на 24 LED поверхневого монтажу з болтами. Пристрій з подібним кріпленням зазвичай кріплять на бампері

Місця установки

Можна встановити балку в наступних місцях:

 • на даху (потужне джерело світла для великих авто, особливо позашляховиків, добре висвітлює далеку відстань); Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває
 • на бампері (краще підійде для додаткового освітлення, а ось в якості основного на нічних темних дорогах краще не використовувати незважаючи на високу яскравість – таке розташування дасть сліпучий ефект, попереду з’являться численні тіні); Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває
 • на експедиційному багажнику на даху (один з найбільш зручних варіантів і освітлення дозволяє отримати хорошу, і не вимагає створення отворів в авто). Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває
 • на рейлінга (дві балки йдуть по краях даху, уздовж автомобіля, дуже зручний спосіб кріплення).Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

При установці балки на бампер потрібно пам’ятати, що вона не повинна бути занадто потужною в цьому місці. В іншому випадку в нічний час водії, які виїжджають вам на зустріч, можуть бути засліплені ще до того, як ви їх побачите. Це небезпечно!

І ще один нюанс. При установці потужного світлодіодного освітлення на бампер далеко буде багато темних присвятив, а ось поблизу освітлення виявиться надмірно сконцентрованим. Тому дах або багажник – кращі місця для установки потужного світлодіодного освітлення, а слабке цілком реально закріпити на бампер в якості додаткового підсвічування.

Установка світлодіодного балки на авто своїми руками

Розглянемо на прикладі установки на дах (рейлінги) авто світлодіодним балки з живленням від бортової мережі (АКБ) і кнопковим включенням з салону. Алгоритм дій:

 1. Виберіть місце для монтажу. У нашому випадку це дах, оптимальне розташування люстри на даху – це мінус 20 см від лобового скла проти руху авто. Таке розташування дозволить позбутися від відблисків.
 2. Кріпимо люстру до рейлингам за допомогою спеціальних кронштейнів. Вони повинні продаватися разом з балкою. З їх допомогою вона без праці кріпиться до даху. Кріплення на болти або саморізи з свердлінням даху розглядати не будемо, тому що це не передбачено виробниками автомобілів.
 3. На деяких позашляховиках роблять герметичні отвори в даху. Дізнатися про їх наявність можна з документації на автомобіль. Якщо такий отвір відсутній доведеться протягувати дріт спершу під капот.
 4. Після того, як провід опинився в салоні або під капотом підключаємо харчування до АКБ і виводимо в салон кнопку включення світлодіодним люстри.

При підключенні обов’язково включите в ланцюг харчування запобіжник!

При виборі кута нахилу балки враховуйте таку особливість потоку світла, показану на малюнку нижче.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Типова схема підключення:

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

На схемі зображено:

 • кнопка (в лівому нижньому кутку);
 • блок запобіжників (в лівому верхньому куті);
 • реле (в середині);
 • акумулятор (в правому нижньому кутку);
 • світлодіодна балка (у правому верхньому куті).

У нашому алгоритмі підключення не згадується реле. Навіщо воно потрібно в схемі? Все дуже просто, потужна світлодіодна балка (більше 60 Вт) буде споживати великі струми і це навантаження може не витримати звичайна кнопка, тому що не розрахована для таких цілей.

Застосування реле до 60 Вт на Ваш розсуд, понад 60 Вт обов’язково, інакше кнопка включення просто розплавитися або навіть може спалахнути!

Ми розглянули конкретний приклад установки світлодіодним балки на автомобіль своїми руками. На практиці, для кожного автомобіля буде відрізнятися в залежності від вибору місця установки, типу люстри. Тому кожен випадок є унікальним за своїм, при появі труднощів з установкою, краще звернутися в сервіс до майстрів.

Як вибрати світлодіодну балку в магазині

При виборі балки враховуйте її потужність і кількість світлодіодів. Ці показники є основними. Чим більше світлодіодів, тим яскравіше буде світло.

Також на яскравість освітлення впливає кількість рядів – довші балки, що складаються з одного ряду, забезпечать м’яке світло, але він буде розподілятися спереду і по боках.

Неширокі балки з декількома рядами світлодіодів дадуть більш яскраве світло, спрямований вперед.

Зверніть увагу

Якщо автомобілісту потрібне яскраве світло, рекомендується вибирати світлодіодні балки потужністю не менше 180 Вт. Якщо мова йде про додаткове освітлення, до якого пред’являються невисокі вимоги, то можна придбати недорогий пристрій з потужністю близько 100 Вт.

Світлодіодні балки – прекрасні додаткові елементи, які дозволяють забезпечувати зручність водіння і безпеку автомобіліста. Головне – відштовхуйтесь від потужності балки і місця, куди планується здійснити монтаж.

Тут можна подивитися відео, як закріпити світлодіодну балку на автомобілі. Досить короткий огляд, але цілком зрозумілий.

Установка світлодіодного балки в бампер своїми руками

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Всім привіт. Сьогодні хочу поділитися досвідом установки світлодіодним балки на Honda Stream. Установку будемо виробляти в передній бампер, а не на дах, як це робить більшість для того, щоб лайтбар не сильно був помітний днем ​​і не викликав непотрібних питань у співробітників ГИБДД.

Якось я вже писав про світлодіодних балках (ось вам посилання) і для чого вони потрібні. Сьогодні хочу поговорити про те, як встановити світлодіодну планку в бампер своїми руками.

Кілька слів для тих, хто не в темі ..

Світлодіодна балка, вона ж “люстра”, LED балка, лайтбар і т. Д. – це прекрасне рішення для тих, кому необхідно багато світла за невеликі гроші.

Люстри на світлодіодах хороші тим, що споживають небагато енергії і при цьому дають велику кількість світла. Такі LED балки облюбували власники позашляховиків, а також любителі активного відпочинку.

Мисливство та рибалка і інші «покатушки» по бездоріжжю в нічний час з таким джерелом освітлення – суцільне задоволення.

Асортимент пристроїв даного типу воістину вражає, однак я б не рекомендував купувати дешеві китайські копії, замість цього придивіться до лайтбарам виробництва: Osram, CREE, TDK і Epistar.

Можливо вас зацікавить:  Які світлодіодні лампи не варто купувати? Підкажемо як не купити погані LED-лампи

Установка світлодіодного балки досить проста, більшість виконують її самостійно. Як правило, лайтбари встановлюють на рейлінги на даху, над лобовим склом, за або перед гратами радіатора, а також в нижній або верхній частині бампера.

Часто проблема установки полягає в тому, що балка не «вписується» в екстер’єр автомобіля або викликає підвищений інтерес у співробітників поліції. Саме з цієї причини багато хто робить установку прихованої або максимально непомітною в денний час.

При виборі зверніть увагу на клас захисту, “люстри” IP 67 або 68 дозволять не переживати про попадання вологи, пилу. Крім того, балки даного класу будуть стійкі до коливань і ударів.

Установка світлодіодного балки в бампер

Для установки необхідно мати: дриль, викрутку, саморізи, кнопку включення, а також ізоляційну стрічку і проводку.

Приступимо!

 1. Насамперед розібрався з кнопкою, знайшов її терморегулятори і підключив контакти.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буваєУстановка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

 1. Далі прокладаємо і підключаємо проводку. Постійний і габаритний “+” був узятий з фішки від “аварійки”. А ось “-” взято з кузова в торцевій частині торпедо.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буваєУстановка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

 1. Підключення світлодіодним балки виконав через реле “безпосередньо” від АКБ. Чи включається «люстра» коли “+” надходить на реле.
 2. Установка кнопки – це особиста справа кожного, хто-то ховає, хтось маскує під оригінал. У мене вийшло ось так, см. Фото.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

 1. Установка LED балки не представляє особливої ​​складності. Беремо дриль, відміряє необхідну відстань від краю до краю, робимо підрахунки, після чого свердлимо отвори під болти.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

 1. Встановлюємо лайтбар на місце і кріпимо болтами. Виробляємо регулювання і фіксуємо її положення.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Джерело фото: https://www.drive2.ru/l/501785222153503551/

Правила монтажу світлодіодним балки

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Додаткове освітлення у вигляді світлодіодним балки – це невід’ємний атрибут будь-якого позашляховика. Вони встановлюються, в основному, на даху автомобіля. Але можуть бути і збоку, попереду або позаду. У даній статті ми розглянемо, як правильно монтувати даний пристрій на автомобіль, для того, щоб повністю виправдати його функціонування. 

Що таке світлодіодна балка (люстра)?

Це додатковий освітлювальний прилад, які забезпечує машину найпотужнішим потоком світла в екстремальних умовах пересування: лісова просіка, полонини, пересування при поганих погодних умов і т.д. В принципі, з цим завданням непогано справляються фари головного світла, але все ж іноді цього недостатньо.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Навіщо?

Якщо ви вважаєте, що встановивши даний прилад на свою машину, вона стане від цього красивіше, то це велика помилка. Для тюнінгу автомобілів є й інші аксесуари.

Напевно, багато хто стикався з такою ситуацією – перебуваючи на внедорожье в темне або сутінковий час доби, головного світла, який знаходиться нижче рівня очей водія, було недостатньо.

За нерівностями ховаються величезні ділянки дороги, які не освітлені.

Світлодіодна балка, що знаходиться на даху, тобто вище рівня очей, висвітлює всю площу непрохідною і нерівної дороги, забезпечуючи водієві комфортні умови пересування без темних плям. Це ще не всі переваги використання балки. Вона також незамінна при подоланні шляху, де є броди і глибокі калюжі.

важливо

По-перше, рекомендується відключити головне освітлення, тому що вода, що потрапила на фару може її зіпсувати через різного температурного режиму. Іноді буває таке, що водій, потрапивши в брід, залишається зовсім без світла, тому що фари повністю сховані під водою.

Для такого випадку світлодіодні балки – це те, що потрібно.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Куди краще встановлювати балку на позашляховик?

Світлодіодну балку можна використовувати для освітлення:

 • Близького режиму;
 • Далекого режиму;
 • Для заднього ходу;
 • бічні сектора

Від цього залежить і місце кріплення самої конструкції. Для ближнього режиму освітлення машини, як правило, монтується в уже наявні отвори в бампері або виробляється врізка в бампер, при цьому використовується індивідуальне виготовлення кріплення і спеціально розробленої схеми кріплення для підключення до оптики.  

Варто врахувати деякі нюанси, що при установці балки для ближнього освітлення на козирку машини. Вони повинні знаходиться якомога ближче до автомобіля і навіть засвічувати його борту.

Але, якщо ви вмонтіруете їх аналогічно фарам ближнього світла, вони не будуть повноцінно функціонувати, тому що основна їх частина буде засвічена (закрита) козирком або дахом.

Від такого світла ви отримаєте мало ефекту, а навіщо встановлювати додаткове освітлення, яке є малоефективним.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває
 • встановити балку якомога ближче до краю;
 • направити трохи вниз, приблизно на 20-30 градусів;
 • і трохи вбік – 30-45 градусів.

Оптимально ж, в разі, якщо дозволяє місце встановити їх під багажник. Це може трохи зіпсувати загальну картину естетичну, але зате ви отримаєте максимально світла від такого кріплення.

Увага! Встановлюючи фари під багажник автомобіля, враховуйте завантаженість багажного відділення. Під великою вагою він може зіпсувати корпус балки і вийде, що ви викинете гроші на вітер.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Для освітлення дальнього світла краще монтувати балку якнайнижче головного світла, деякі монтують їх на дах позашляховика. Саме в таких місцях вони будуть повноцінно виконувати свою функцію, максимально висвітлюючи дорогу не тільки попереду машини, але і значну частину узбіччя.

Головне правило при монтуванні балки додаткового освітлення в тому, щоб світло не відбивався в лобове скло, так воно тільки буде заважати водієві керувати автомобілем. Від такої установки ви отримаєте зворотний ефект.

Для освітлення заднього ходу, її відповідно ставлять на багажник. Це необхідно для того, щоб добре освітить дорогу і все її нерівності при русі автомобіля заднім ходом.

Можна монтувати в уже призначені місця або врізатися в те місце, де вам більше буде зручно.

Люстра додаткового освітлення на те й існує, щоб освітить шлях машині, якщо це не здатна зробити стандартна система освітлення. Наприклад, якщо водій відправляється на риболовлю чи полювання, і йому необхідний бічний світло, то і тут балка зможе прийти вам на допомогу.

Порада

Для цього її варто монтувати збоку автомобіля або на дах. В принципі, конструкція балки передбачає її багаторазове монтування та демонтування.

У повсякденному пересуванні її використовувати заборонено, так ка світло таких фар заважає іншим автомобілістам і учасникам дорожнього руху, заслепляя їх потужним світлодіодним потоком.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Провід

Важливим фактором є вибір проводки – кабельного роз’єму. Для того, щоб при необхідності всю конструкцію можна було зняти без проблем.

Оптимальним і найправильнішим варіантом буде покупка герметичних автомобільних роз’ємів. Використовуйте товстий кабель, мінімум 2,5 кв.

Найоптимальнішим варіантом прокладки кабелю до балки буде просвердлення отвори в даху. Але на таке може піти не кожен водій.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Як варіант можна запропонувати альтернативу чіткого визначення місця додаткового освітлення. Після чого вже робити отвори.

Якщо все ж доведеться продавати ваш позашляховик, тоді на місце нестандартного отвори вставите антену. Питання вирішено.

У багатьох автомобілях є технологічні отвори, спробуйте протягнути дріт через них, нехай краще ви витратите більше кабелю, зате зберегтися цілісність автомобіля.

Отже, можна зробити наступний висновок , що конструкція додаткового освітлення і його вигляд і місце установки на вашому автомобілі залежить від прямого призначення і умов експлуатації. Хорошим варіантом буде звернутися до фахівців, які зможуть якісно виконати всю роботу, дотримуючись усіх правил підключення пристрою додаткового освітлення.

Найважливішим є раціональне використання балки в вашому автомобілі. Перед установкою такої конструкції потрібно задати собі головне питання: а чи потрібна вам світлодіодна балка? Якщо відповідь позитивна, тоді вмонтовуйте її, керуючись всіма правилами і вперед, підкорювати бездоріжжя.

Як краще встановити світлодіодну балку на авто

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Опубліковано: 10.07.2017

Все більшу популярність отримує установка світлодіодних балок на позашляховики і інші автомобілі. Це обумовлюється чудовими характеристиками цього різновиду додаткових фар Аврора і зручністю їх монтажу.

Перерахуємо найпопулярніші способи розміщення балок Аврора.

 • над лобовим склом;
 • на дах до штатних рейлингам;
 • на багажник;
 • приховано за гратами радіатора;
 • на передній бампер.

Установка над лобовим склом чудово підходить для вигнутих світлодіодних балок Aurora. Кут вигину їх підходить під вигин кромки даху більшості позашляховиків. На передні стійки, водостоки або саму дах монтуються спеціальні кронштейни, між якими встановлюється світлодіодна балка.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Таке розташування не сильно погіршує аеродинаміку автомобіля, і не викликає додаткового шуму повітря. Налаштування напрямку променя балки при такому розташуванні цілком зручна. В асортименті продуктів Аврора їсть кілька видів кріплень підходять для установки світлодіодним балки над лобовим склом.    

Найпростіший спосіб самостійно встановити світлодіодну люстру на дах автомобіля це скористатися штатними рейлінгами. Балку розташовують горизонтально на даху і закріплюють за допомогою хомутів.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Такий спосіб не дозволяє змінювати кут нахилу балки і регулювати напрямок променя. При установці додаткового обладнання на рейлінги, доведеться розбирати всю конструкцію цілком. З цього варто добре подумати де на рейлінга розташувати світлодіодну балку.         

Дуже зручний для монтажу світлодіодним балки силовий багажник на даху позашляховика. Світлодіодна балка Aurora розташовується спереду на кошику і може бути перенесена разом з багажником.  

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Як правило, на ньому вже передбачені місця кріплення додаткових фар. В каталозі Аврора представлені спеціальні кріплення AH33 світлодіодних балок, для установки їх на кронштейни з отворами. Силовий багажник так само може нести на собі додаткові фари заднього або бокового світла.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Це мабуть самий трудомісткий вид установки, що вимагає навику і можливо виготовлення додаткових деталей для кріплення. Зате такий монтаж світлодіодним балки вбереже Вас від крадіжки і зайвої уваги співробітників ГИБДД.   

Якщо позашляховик обладнаний силовим бампером з дугою можна використовувати хомути Аврора для кріплення балки до труби кенгурина.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Так само можна встановити зверху на бампер вигнуту балку на всю ширину бампера, використовуючи штатні кронштейни.

Всі світлодіодні фари Аврора забезпечені проводкою, реле і кнопкою включення. Залежно від способу розміщення балки на автомобілі може знадобитися додаткова довжина проводів або кнопка управління іншого дизайну.    

Установка світлодіодного балки на позашляховик – Ремонт ваз своїми руками

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Установка LED балок на позашляховики

Установка додаткового освітлення на позашляховик – це одночасно ефектний і ефективний тюнінг. Сучасні оптичні LED балки мають елегантним дизайном, що демонструє хороший смак власника авто, і при цьому приносять чимало користі. Популярністю користуються моделі з класом захисту IP 67 і IP 68.

Ці категорії товарів відрізняються підвищеним захистом від вологи і пилу, оснащені ударостійким корпусом і не схильні до руйнівного впливу вібрацій.

Ніяке бездоріжжя не зможе ускладнити Вам шлях! Асортимент світлодіодних балок невпинно поповнюється новими, часто дуже оригінальними, моделями і встановлювати їх можна на різні частини кузова, в залежності від марки автомобіля і покладених на них завдань. Розглянемо найпоширеніші способи установки LED балок.

Варіанти установкиКріплення на рейлінги.Найпростіший в реалізації спосіб, що не вимагає особливих навичок і устаткування. Світлодіодні балки для позашляховиків відмінно виглядають на даху, надають екстер’єру авто солідний і потужний вид, при цьому охоплюючи світлом велику площу.

У гаражі автолюбителя напевно знайдеться пара хомутів або інших кріпильних пристроїв для швидкого і, головне, безкоштовного монтажу додаткових фар.

Єдиний недолік полягає в тому, що балка фіксується в одному положенні і спочатку невірно налаштований кут світіння змусить повторювати процедуру установки заново. Продумайте все заздалегідь, щоб не зліпити водіїв.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Монтаж над лобовим склом. По краях вітрового скла ставиться кріпильна конструкція, а сама LED балка встановлюється врівень з дахом.

Плюси: органічний вигляд, широкі можливості регулювання, не порушується обтічність кузова, висока надійність.

Мінусом є необхідність оплачувати послуги майстрів, так як спроби самостійно впровадити подібну конструкцію можуть увінчатися подряпаним кузовом і сколеній фарбою.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Монтаж на дах. Класичний спосіб, що вимагає установки поперечки. Погано, якщо на даху Вашого джипа немає рейлінгов або водних каналів, адже тоді доведеться робити нові отвори в корпусі, а це завжди погано.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Установка на передній бампер. Низько встановлені і правильно налаштовані світлодіодні фари мають ряд переваг: світло не розсіюється і не заважає зустрічному руху, а туман, злива або снігопад не стануть на заваді комфортної їзди. Балка може встановлюватися безпосередньо на бампер або ж на кенгурятник.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Скритна установка в бампер. Оригінальне рішення, що вимагає демонтажу бампера.

Використовуючи даний варіант монтажу, Ваша фара не притягатиме увагу в вимкненому стані, зате в темний час доби справить на всіх відмінне враження.

Та й ніде правди діти: власник авто буде спокійний, знаючи, що в його відсутність ніхто не зможе швидко зняти і вкрасти дорогу оптику, що в нашій країні трапляється з лякаючою регулярністю.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Вибір і установка світлодіодним люстри на дах

Якщо вам дороги ваші нерви і ви не хочете витрачати їх на перегляді матеріалів в кривій версті сайту DRIVE2 або ж матеріали відкривається не повністю або з помилками, то ви можете подивитися повну версію статті на нашому сайті.

Сьогодні ми розповімо вам про моделях світлодіодних фар, призначених для установки на дах, а так само про особливості їх підключення та монтажу. У важких умовах експлуатації штатного світла автомобілів просто не вистачає і навряд чи хто буде з цим сперечатися. Радикально поліпшити головне світло на позашляховиках, вантажівках, всюдиходах та іншої спецтехніки допоможуть додаткові фари на дах.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Світлодіодна балка на даху Jeep Cherokee XJ

Світлодіодна люстра – вона ж LED-балка призначена для установки на будь-які рухомі транспортні засоби та повинна використовуватися тільки на ділянках дороги або бездоріжжя де немає інших транспортних засобів, тому що світловий потік від світлодіодних балок дуже великий з ймовірність засліплення зустрічних водіїв дуже висока.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

Давайте розглянемо, на що ж ставляться світлодіодні люстри для освітлення дороги або напряму.

Люстра на внедорожники — наиболее классический пример установки светодиодных балок на крышу или экспедиционный багажник внедорожника. Установка дополнительного светодиодного света позволяет использовать ваш автомобиль для передвижения в условиях плохой видимости с большим комфортом.

Світлодіодну балку можна встановити на вантажівки і спецтехніку , що працюють в складних умовах полярної ночі або крайньої півночі. Використання світлодіодних балок не тільки покращує освітленість дороги, а так само дозволяє скоротити стомлюваність водія і підвищити безпеку перевезень.

Так само LED балки рекомендуються для всюдиходів, UTV, SSV працюють в умовах тайги і інших важко прохідних місць, де вибір оптимального шляху є дуже важливим фактором. В іншому випадку в очікуванні “евакуації” можна провести не одну добу. Саме тому додаткове світло так само дуже важливий для гусеничних всюдиходів і колісної техніки.

Це далеко не повний список техніки, на який рекомендована установка додаткових світлодіодних фар. Додаткові фари потрібні не тільки для руху вперед, але і для освітлення робочої зони, так званий робочий світло.

На нашому сайті є спеціальний розділ – Фари для спецтехніки, де підібрані оптимальні за габаритами і характеристиками фари, рекомендовані для установки на таку спецтехніку як: навантажувачі, евакуатори, лісовози, трактори, комбайни, кар’єрні екскаватори і самоскиди, грейдери, будівельні крани та іншу будівельну , дорожню, сільськогосподарську чи комунальну техніку.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

світлодіодні балки на дах позашляховика, led люстра

 • Переглянути повну версію статті на нашому сайті.
 • Тепер давайте розглянемо питання того, як вибирати світлодіодні фари для установки на дах
 • Для отримання якісної світловий заливки ми рекомендуємо використовувати на даху світлодіодні фари-балки потужністю не менше 180 Вт.

Для підбору світлодіодним фари для початку треба виміряти ширину настановної поверхні (даху). У нас в асортименті є 3 варіанти широких світлодіодних фар для даху.

Дані моделі виконані на 3-х ватних світлодіодах американського виробника напівпровідників – CREE. Серія додаткових світлодіодних фар LOYO CLASSIC є відмінним рішенням для організації додаткового світлодіодного світла на даху позашляховика, пікапа, вантажівки або всюдихода, а так само будь-який інший техніки. 

  1. Дворядна світлова балка LOYO CLASSIC 240 Вт, ширина 1100 мм
  2. Світловий потік: 19200 Люмен, 80 світлодіодів х 3 Вт
  3. LED люстра для позашляховиків LOYO CLASSIC 288 Вт, ширина 1300мм
  4. Світловий потік: 23000 Люмен, 96 світлодіодів х 3 Вт

Залежно від габаритних розмірів вашого автомобіля ми рекомендуємо вибрати одну з вище представлених світлодіодних балок для установки на дах. Світло від однієї такої балки буде більш ніж достатньо для комфортного пересування в темний час доби.

Для тих споживачів, які хочуть отримати максимум світла і для кого бюджет має друге значення – можемо запропонувати світлодіодні балки серії LOYO MASTER.

Ці приголомшливі по світловіддачі LED фари виконані на найпотужніших, на сьогоднішній день 10Вт CREE світлодіодах.

Таким чином, фара з меншими габаритами, ніж розглянуті раніше може забезпечити ще більший світловий потік за рахунок більш потужних світлодіодів.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

LED балка, світлодіодна фара на багажнику toyota

Заявлений заводом термін експлуатації таких фар 30000 годин, що вистачить більш ніж на 10 років щоденної експлуатації. Вологозахищеність відповідає стандарту IP68. На фотографіях представлений приклад установки світлодіодних фар LOYO MASTER на дах (багажник) TOYOTA FJ CRUISER.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

установка світлодіодним фари на люстру Toyota FJ Cruiser

   1. Переглянути повну версію статті на нашому сайті.
   2. >>>> ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ СВІТЛОДІОДНИХ ФАР ДЛЯ ДАХУ> ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ СВІТЛОДІОДНИХ ФАР ДЛЯ ДАХУ> ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ СВІТЛОДІОДНИХ ФАР ДЛЯ ДАХУ

Вибір світла для позашляховиків

Вибір фар для позашляховика робиться виходячи з умов експлуатації:

При оффроад їзді з важкої бруду – призначені для отримання кращого сектора огляду. Для цього підходять встановлені високо світлодіодні балки, або ж окремі фари далекого світла.

 • При їзді по лісі – установка будь-якого освітлення на дах і рейлінги. Бампер – вразливе для гілок місце – світло легко можна пошкодити.
 • При спокійній їзді по сільським гравійним дорогах – ставимо зручне для збільшення сектора огляду освітлення.
 • При їзді по асфальтованих дорогах – будь освітлення, виставлене під правильним кутом, щоб не заважати зустрічному потоку автомобілів.

Дальнє світло для позашляховика

Перевага дальнього світла в його Вузьконаправлене світловому потоці, проте потік занадто вузький і сектор огляду значно звужується. Розмитий світло і світловий тунель – сильна втома. Найкраще світло комбінувати – дальній + ближній розсіяний.

Для ідеального дальнього світла на позашляховик найкраще ставити ксенонові фари, або дозволений світлодіодний led світло. Тоді дальність світла можна збільшити до 1 км. Галогенки ж для цих цілей не підходять.

Зверніть увагу

Не варто купувати навіть найдорожчі галогенові світильники і лампи (+ низький ККД).

Світло на даху позашляховика спрямований в далечінь і підсвітити поблизу машини проблематично, навіть змінивши кут нахилу. Тому краще ставити або каскад фар на “морду”, або, що ефективніше, світлодіодну балку комбінованого світла.

Протитуманні фари (ВТФ) на дах джипа

Так робити не варто. При установці ВТФ на даху прагнуть збільшити сектор огляду по ширині, але конструкція їх така, що дає лише горизонтальний промінь, при практично повній відсутності вертикального світла. Видимість можлива тільки під мінімальним кутом, який ще й знайти потрібно. На даху ж його зловити неможливо.

Помилки установки додаткового світла на позашляховик

Сама часто зустрічається помилка – необхідна оптика дальнього світла і противотуманок стоїть на даху. Чому і як – про це я писав вище.

Наступна помилка – засвітка капота. Бруд і вода дають настільки потужне віддзеркалення світла, що виникає осліплення водія відбитим світлом. Це приблизно як на Ниві під дощем зловити зустрічний дальнє світло при непрацюючих двірників.

Установка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буваєУстановка світлодіодного балки на дах позашляховика. Світла мало не буває

На фотографіях наведені приклади того, як робити не варто. Варіант нормальної установки тільки для дальнього світла.

Рішення проблеми світла

Вибирайте фари без засвічення біля основи (світло розсіюватися не повинен практично вертикально).

На багажник, дах, рейлінги ставити краще подалі від вітрового скла (щоб також світло не падало на капот або скло)

Оптимальні місця установки світла

Подрезюміруем … Найкраще ставити світло на бампері, якщо немає перешкод, здатним вивести його з ладу (дерева, колоди); дах, багажник, рейлінги – тільки в дальній край, щоб не падало світло в вікно і на капот.

Що ж стосується дверей і дзеркал заднього виду, так це почасти саме незручне і легко повреждаемое місце при їзді по бездоріжжю. Ставити не рекомендую. А так – все ті ж правила – напрямок і відсутність плями світла на капоті.

Круглі фари, прямокутні, квадратні прожектори – форма ролі не грає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…