На багатьох сайтах, які торгують відеореєстраторами, я іноді бачу безглузді статті, що описують липові переваги певних моделей. Часто зустрічаються статті по темі “Як вибрати відеореєстратор” навіть на хороших, інформаційних порталах, написані чи то з метою піару, чи то через незнання автором цієї тематики.

Часто чую, коли потенційний клієнт, начитавшись таких ось “опусів”, дзвонить до нас і задає питання про влаштування, прямо-таки цитуючи рядки.

Давайте спробуємо розібратися в цих умовах, так вони важливі насправді? На що вони впливають? Я відібрав 10 найбільш поширених міфів і пропоную вам нашу точку зору.

Реєстратор повинен мати екран

Це найпоширеніший міф. Екран необхідно для оперативного перегляду записаного. Якщо машина має головним пристроєм з екраном або ж у вас завжди з собою сучасний мобільний телефон / планшет / ноутбук, то в екрані необхідності немає. Для перегляду через відеовихід, WI-Fi або за допомогою перенесення карти пам’яті ви легко можете подивитися відео. І, найголовніше, як часто в реальності у вас була ОБОВ’ЯЗКОВА необхідність переглянути ролик на місці? Таке може бути з підставою від ГИБДД, тут можна погодитися. В інших випадках оперативний перегляд не обов’язковий, якщо ви впевнені в тому, що робили. Якщо не впевнені, вам і запис ні до чого, може зіграти не на вашу користь.

Якщо ви турбуєтеся про налаштування камери без екрану, то ці побоювання взагалі безпідставні. Взагалі, майже всі реєстратори без екрану забезпечені відеовиходом або wi-fi модулем і можливістю подивитися картинку в live-режимі для настройки.

Крім того, з кутом більше 110 градусів по діагоналі налаштувавши об’єктив навіть на “око”, ви з гарантією захопіть всі 3 смуги дороги.

Ну і третім варіантом може бути первісна установка, запис, потім перегляд запису і корегування кута нахилу кріплення.

У хорошого відеореєстратора повинна бути велика батарея

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогахЩе один популярний міф. Звідки це пішло, ніхто вже й не згадає. Але батарея потрібна. Навіщо? Якщо у вас і так величезний джерело постійного живлення – ваш авто. Їдемо – реєстратор знімає, харчування є завжди. Стоїмо – підключаємо реєстратор до постійного харчування в авто, навіть без ключа. Аварія та харчування пропадає? Для цього в деяких реєстраторах є автономна маленька батарея для аварійного завершення запису. Та й скільки було аварій у вас таких, де б харчування авто разом обірвалося? У таких аваріях і реєстратор не факт, що залишиться цілим.

Присоска – це все. Без неї навіть не можна повісити реєстратор в іншу машину

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогахЦе точно пішло від кріплень для гаджетів на скло. Постійно відвалюється присоска, особливо якщо встановлена ​​не на знежирене скло, при поганому контакті – тремтяча камера. Двосторонній скотч куди надійніше. А якщо треба переважити тимчасово – скотч є в продажу всюди. Якщо на постоянку – простіше купити друге кріплення. Не критичний чинник, якщо правильно підійти до питання правильної установки на скло. І то і то може бути непогано, але особисто я віддаю перевагу скотч.

 Головне – не напоротися на підробку, вони кругом і всюди

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогахТак, підробка дійсно приємного не принесе. Але, підробляють зазвичай китайці. І зазвичай під китайські / тайванські ж бренди середньої та низької цінової категорії. Підробок на реєстратори вартістю понад 6 000 -8 000 руб ми на ринку не зустрічали. Відрізнити підробки легко – знімають вони не так добре, як оригінали. Найдорожча частина реєстратора – силова плата і матриця. Якщо вони не оригінальні, добре знімати не буде. Можна також перевіряти по прошивці, яку підробити досить складно, особливо у брендових пристроїв. Ну і нарешті, треба запитати у імпортера основні критерії оригінальності пристрою.

Якби ви зняли ДТП на свій телефон, думайте, в суді б зажадали у вас сертифікат на ваш мобільний? Якби таке і сталося, то це неправомірну вимогу, і ви не зобов’язані його виконувати, а суддя, через відсутність сертифікату – відмовити в залученні відеоматеріалу до справи.

Реєстратор повинен бути чорним і вміти “ховатися” за дзеркалом заднього виду

Тут все залежить від того, чи будете ви його знімати або ж ставите на постійну основу. Якщо знімаєте – колір і габарити можуть бути будь-якими, яка для вас різниця? Купуйте, що впаде в око душі! Якщо ж залишаєте, то в наших російських умовах дійсно можуть бути варіанти з розбиттям скла і виносом приладу. Але той факт, що ви приховаєте реєстратор за дзеркалом не допоможе. Ви ховаєте реєстратор від пасажирів салону або від себе? Ні, звичайно, від усіх, хто ходить поруч з авто. І тут треба просто враховувати два моменти.

 • Наскільки непомітний реєстратор з боку лобового.
 • Наскільки непомітний з боку бічних передніх стекол.

За дзеркалом допомагає приховати з боку бічних, але ж з боку лобового він видно мінімум також, а часто – навіть більше? Тут все залежить від дизайну корпусу, розташовується чи основна тушка уздовж скла або ж навпаки – витягнута в сторону салону.

GPS реєстратору потрібен обов’язково, без нього нікуди

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогахКожному свої фломастери. Є 2 основні причини, чому GPS кому-небудь потрібний в реєстраторі

 • Надати суду координати ДТП при необхідності
 • Подивитися швидкість, з якою рухалося т.с при розборі ДТП

Навіщо ж ви відразу налаштовуйте себе на ДТП і суд? Відеореєстратор – це помічник, а не страховка.

З приводу першої причини. Будь-яка експертиза з відеозапису підтвердить, чи було те, що на зйомці – місцем ДТП чи ні. Те ж саме стосується і другої причини. Експертиза також легко з відеозапису встановить, з якою швидкістю рухалося т.с. при зйомці.

Зверніть увагу

Крім того, свідчення швидкості на відео з урахуванням російської дійсності можуть зіграти вам зовсім не на руку при розборі ДТП. Найчастіше ситуації, коли винні в ДТП не ви, але на вас також накладуть штраф за інше порушення, які було по ходу ДТП.

Їхали ви на зелений 80 км / год, а в вас на перехресті, порушивши, в’їхали з червоного. Винен в ДТП він, але і ви штраф отримаєте.

Вибираємо ефективний і надійний спосіб кріплення відеореєстратора

На сьогоднішній день відеореєстратори стали невід’ємною частиною автомобіля, тому автовласники знають всі види відеореєстраторів, а про те, яким способом кріпити апарат в автомобілі, замислювалися мало хто.

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

Найчастіше власники автомобілів використовують той кріплення, який йде в комплекті з пристроєм, не замислюючись про його довговічності і надійності.

На жаль, в цілях економії завод-виробник не завжди надає кріплення належної якості, не піклуючись про його ергономічності і зручності при експлуатації.

Крім основної функції кріплення, він повинен дозволяти зручно і правильно розташувати апарат, щоб той не утруднював водієві зоровий огляд дороги. Також він повинен мати вигідне місце розташування для того, щоб знімати все, що відбувається прямо перед машиною на дорозі.

До не менш важливих і приємним вимогам можна віднести факт дизайну, гармонійне поєднання відеореєстратора зі стилем салону автомобіля. Кріплення повинен бути легким, міцним і малогабаритним одночасно. Важливим є можливість швидкого, простого, але надійного монтажу і демонтажу.

У цій статті ми спробуємо розібратися, які способи кріплення відеореєстраторів існують на даний момент і який з них вибрати.

 присоска

Такий вид кріплення як присоска (або на самому відеореєстраторові, або на кронштейні) йде зазвичай в комплекті з самим пристроєм. Присосок кріплять на лобовому склі автомобіля і зробити це потрібно так, щоб апарат не заважав водієві, і він мав максимальний кут огляду.

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

Вчимося правильно прикріплювати присосок на склі автомобіля

Тут нічого особливо складного немає:

 1. Протерти скло м’якою тканиною або ваткою, змоченою в горілці або спирті (знежирюємо поверхню).
 2. Чекаємо висихання скла.
 3. Підносимо присосок, міцно притискаємо і чекаємо, коли вона схопиться.

Після цього необхідно переконатися, що вам вдалося міцно закріпити присосок і відеореєстратор, щоб в процесі поїздки можна було не турбуватися про те, що дорогий гаджет встановлений на склі правильно і якісно.

плюси присоски

 1. Елементарна конструкція.
 2. Легка установка.
 3. Компактний розмір, що не загороджує водієві огляд траси.
 4. Можливість легко відкріпити присосок і перевстановити відеореєстратор в інше місце або забрати з собою, не витрачаючи на це багато часу.
 5. Йде в комплекті з відеореєстратором, тобто не вимагає зайвих матеріальних витрат.

мінуси присоски

 1. При швидкої неакуратної їзді по гравію або купинах присоска відклеюється і відпадає, що може привести до псування пристрою.
 2. Присоска відпадає при перепадах температури і при тривалому перебуванні автомобіля на морозі.
 3. Неможливість проведення прихованого монтажу, а висять дроти можуть псувати естетичний вигляд салону автомобіля.

Якщо ви вирішили закріпити відеореєстратор на присоску, то вам доведеться часто знімати і прикріплювати пристрій і постійно стежити за міцністю його кріплення на склі.

Присоска за дзеркалом заднього виду

Більш просунутий варіант кріплення на присоску – відеореєстратор з особливою присоскою, яка кріпиться відразу ж за дзеркалом заднього виду всередині салону автомобіля. Такого виду присосок можна придбати в тому випадку, якщо апарат компактний і має спеціальне кріплення для установки цього типу.

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

плюси

 1. Чи не заважає водієві оглядати дорогу.
 2. Не потребує втручання фахівців (має на увазі самостійну установку).
 3. Чи не привертає увагу зловмисників і працівників ДПС.
 4. Присосок легко можна перемістити в інший автомобіль.
 5. Міцність прикріплення.
 6. Простота експлуатації.
 7. Невисока ціна.

мінуси

 1. Підходить не всім відеореєстраторів.
 2. Більш стійка до перепадів температури, ніж присоска на склі, але контролювати ступінь кріплення все ж доведеться.

Присосок за салонне скло заднього виду може правильно встановити кожен, тому вона вважається оптимальним варіантом для кріплення з усіх позицій.

Вона забезпечує вигідний і якісний ракурс зйомки і коштує відносно недорого, враховуючи її ергономічність і естетичний вигляд.

3. Наклейка

Вид кріплення типу «наклейка» представляє собою двосторонній скотч, який кріпиться на непомітну зону на лобовому склі (наприклад, за дзеркалом заднього виду), яка не заважає огляду.

плюси наклейки

 1. Високий ступінь фіксації.
 2. Довговічність.
 3. Вимагає мінімальних матеріальних затрат.
 4. Компактність.
 5. Можливість кріплення реєстратора в будь-якому місці лобового скла.

мінуси наклейки

 1. Не можна зняти відеореєстратор і забрати з собою, якщо необхідно.
 2. Не можна переставити в інше місце на лобовому склі (не піддається демонтажу).
 3. Підійде тільки якісний дорогий скотч.
 4. Апарат повинен бути мініатюрним і мати мінімальну вагу.
 5. Складно з першого разу закріпити апарат правильно і якісно.
 6. Велика ймовірність того, що ваш гаджет можуть вкрасти або він може пошкодитися під впливом прямих сонячних променів.

Такий вид кріплення підходить тим автовласникам, які завжди тримають свій автомобіль на увазі або в гаражі, а також тим, у кого немає необхідності переміщати відеореєстратор по салону або брати з собою.

4. Кріплення на торпедо автомобіля

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

У деяких моделей відеореєстраторів є варіант кріплення на торпедо, т. Е. Прикріплюється безпосередньо на приладову панель автомобіля. Найчастіше на торпедо реєстратор кріпиться за допомогою двостороннього скотча. Цей варіант кріплення надійніше попереднього, так як на пластиці клейка стрічка тримається довше, ніж на склі, хоча і значно скорочується кути огляду.

Плюси кріплення на торпедо

 1. Зручне кріплення на приладову панель.
 2. У багатьох моделей відеореєстраторів торпеда входить в комплект.
 3. Можливість самостійно встановити апарат.
 4. Надійність і довговічність кріплення.
 5. Можливість забирати відеореєстратор з собою, не порушуючи кріплення.

Мінуси кріплення на торпедо

 1. Поганий огляд.
 2. Знаходиться на видному місці і може привернути увагу зловмисників.
 3. Псує зовнішній вигляд приладової панелі авто, можуть бути видно дроти.

Кріплення на торпедо – елементарний і дешевий вид кріплення пристрою підходить тим водіям, які готові знехтувати красою і кутами огляду заради зручності і простоти.

Відеореєстратор, вбудований в дзеркало

Цей вид кріплення на увазі вбудовування камери реєстратора в салонне дзеркало заднього виду, але такий спосіб кріплення встановлюється тільки фахівцями в автосалонах і сервісних центрах.

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

Плюси відеореєстратора, вбудованого в дзеркало

 1. Якісно і правильно виконане кріплення.
 2. Камера відеореєстратора прихована від людських очей і тому не привертає увагу.
 3. Камера сумісна з GPS-навігатором і антирадаром.
 4. Безпека кріплення.
 5. Безперервність харчування від електричної системи автомобіля.
 6. Якісний огляд дороги.
 7. Довговічність і надійність.

Мінуси відеореєстратора, вбудованого в дзеркало

 1. Неможливість самостійної установки (якісно і правильно це зможуть зробити тільки співробітники сервісного центру).
 2. Солідні фінансові витрати на апарат такого виду і його установку.
 3. Відсутність мобільності (при зміні автомобіля потрібно зробити переустановку відеореєстратора).

Такий спосіб кріплення відеореєстратора найякісніший, непомітний і естетично комфортний, т. К. Дроти замасковані і створюється враження, що немає ніякого стороннього апарата в салоні автомобіля. Але варто відзначити високу вартість відеореєстратора і процес його монтажу в дзеркало.

Такий вид кріплення підходить тим автовласникам, які готові віддавати чималі гроші за якість зйомки і безпеку кріплення.

При виборі кріплення не забувайте звертати увагу на особливості вашого апарату: габарити, якість зйомки, кути огляду, якість матеріалу, рухливість, адже саме відштовхуючись від цих параметрів і від ваших потреб, ви зможете зрозуміти, який вид кріплення реєстратора підходить вам більше. І пам’ятайте, важливе в дрібницях, так що краще зараз якісно прикріпити реєстратор, ніж потім купувати ще один.

Установка відеореєстратора: кріплення, універсальне, як правильно, до скла, на дзеркало

Багато людей запитують, як виконується установка відеореєстратора в автомобіль. Реєстратором є додатковий пристрій, що фіксує обстановку під час пересування автомобіля і перебування на паркінгу. Воно не раз допомагало водіям розібратися в неоднозначних ситуаціях. Пристрій кріпиться на лобовому склі і виробляє відеозапис.

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

Де і як встановлюють відеореєстратори

Відеореєстратори забезпечують правову безпеку водіїв, так як можуть стати незамінним помічником у спірних ситуаціях з працівниками відповідних органів. Важливим моментом в отриманні якісної зйомки є правильна установка реєстратора в автомобіль.

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

Розглянемо, як правильно встановити відеореєстратор. Зазвичай кріплення реєстратора починається з пошуку місця розташування.

Його оптимальніше всього прикріпити у верхній частині машини, як можна ближче до стелі, так як в такому положенні його можна нахилити вниз, щоб захистити від попадання сонячних променів.

Чим нижче кріплення для відеореєстратора, тим більше ймовірності попадання сонця в об’єктив.

Пристрій часто кріпиться до лобового скла, але його можна поставити і на щиток приладу автомобіля. І в тому і в іншому випадку керуються тим фактом, що камера не повинна заважати і відволікати водія під час їзди.

Якщо відеореєстратор невеликого розміру, то його можна прикріпити на скло за дзеркало заднього виду. Як показала практика, це найоптимальніше місце для камери, що не доставляє водієві дискомфорту.

Єдиним мінусом подібного кріплення відеореєстратора є відсутність можливості розвороту камери, наприклад, в момент конфлікту з інспекторами дорожнього руху.

Якщо прилад масивний, варіанти місця установки зводяться до мінімуму. У такій ситуації кріплення відеореєстратора відбувається не на скло, а на торпедо. Тільки така установка позбавляє камеру належного огляду.

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

Виходячи з досвіду автомобілістів, перш ніж прикріплювати авторегістратор, слід звернути увагу на тип пристрою. Воно може бути на липкій стрічці і на присоску. І той і інший спосіб мають переваги і недоліки. Присосок використовувати дуже легко.

Вона без зусиль знімається і ставиться на місце. Але такий вид кріплення недовговічний. З плином часу він починає гірше триматися, що стає причиною падіння і поломки приладу. На міцність такого виду кріплення впливає також перепад температур.

Наприклад, в зимовий час присоска працює гірше.

Що стосується відеореєстраторів з двосторонньою липкою стрічкою, то вони набагато міцніше за попередній варіант, але при бажанні зняти пристрій, повторно прикріпити на місце його не вдасться.

Розглянемо, як закріпити присосок. Для того щоб присоска міцніше трималася, перед кріпленням потрібно обробити скло, щоб видалити зайвий жир.

З цією метою можна скористатися рідиною для очищення стекол або звичайним спиртом. Якщо скло замерзле, слід його прогріти. Також потрібно прогріти саму присоски, так як від холоду вона кам’яніє.

З цією метою можна просто прогріти машину, включивши піч.

У верхній частині лобового скла часто буває протягнута пупирчатая темна стрічка, що захищає від сонця. Присоска на ній триматися не буде, так як повітря, присутній в пупиришках, буде заважати кріпленню, тому реєстратор розташовують нижче темної стрічки. Якщо ж розташування на ній неминуче, тоді потрібно буде використовувати скотч.

Наступним важливим нюансом при встановленні відеореєстраторів є зона дії пристроїв. При виборі місця слід врахувати розташування подушок безпеки. При спрацьовуванні подушок камера не повинна постраждати.

Як самостійно встановити відеореєстратор

Розглянемо, як встановити відеореєстратор самостійно. Оскільки деякі пристрої отримують підживлення від прикурювача, то, відповідно, мають шнур живлення. Після установки висячих посеред лобового скла проводів бути не повинно. Тому встановлюйте реєстратор в машині так, щоб не захаращувати огляд водія і не відволікати його від дороги.

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

З цією метою рекомендовано проводити дроти через стельову і бічну панель машини, злегка відсунувши її. Оскільки моделі і марки автомобілів різні, то говорити про правильність відсунення панелі кілька складно.

Іншим способом кріплення шнура є пластикові кріплення. Вони, на відміну від першого способу, не такі приховані, але теж спрацьовують непогано. Кріплення встановлюють безпосередньо на скло або на панель під самою стелею і через них простягають дріт.

Розглянемо варіанти підключення відеореєстратора. Власники проводять провід через бардачок (що більш переважно), а деякі – з боку водійського керма. Важливо провести шнур так, щоб він не плутався з рухомими частинами авто і не заважав водієві при русі.

Практично у всіх автомобілях у верхній частині лобового скла і стелі є невеликий виступ (ніша), яка легко відсувається. Через неї проводиться кабель від відеореєстратора в ту чи іншу сторону. Щоб непомітно провести кабель збоку, можна легким рухом зняти бічну стійку і акуратно укласти провід під панель.

Якщо провід пройде в бардачок, то потрібно встановити в ньому трійник для підключення проводів. Якщо ж провід буде протягнуть з боку керма, то потрібно буде відсунути бічну панель блоку запобіжників і підключити провід. Для цього знадобляться прикурювач з проводом, який можна придбати в будь-якому автомагазині, і запобіжник з припаяним проводом.

Запобіжник підключається до плюсового проводу. На кришці блоку запобіжника є схема, на якій можна побачити значок плюсового запобіжника ACC (10 A).

Потрібно вилучити штатний запобіжник і підключити до нього плюсової провід. Після цього можна буде підключити до нього прикурювач.

Якщо підключити безпосередньо, то відеореєстратор може перегоріти, так як дані пристрої працюють від 5 V. Мінусовій провід кріпиться до болта коробки запобіжника.

Як встановити авторегістратор з камерою заднього виду

Розглянемо, як прикріпити відеореєстратор з камерою заднього виду. Якщо ви придбали фіксує прилад, який дивиться не тільки вперед, але і за допомогою задньої камери, встановленої на невеликому кронштейні, знімає те, що відбувається позаду, то його потрібно з’єднати з «головним пристроєм» за допомогою довгого проводу.

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

Встановлюйте додаткову камеру:

 • на кришці багажника (рамці номерного знака);
 • на бампері;
 • на склі заднього виду.

Є універсальне обладнання, яке служить і дзеркалом, і відеореєстратором одночасно. Якщо до нього додається задня камера, то для її установки в задній частині авто проробляється спеціальний отвір, в яке монтується пристрій.

Така камера спочатку для підживлення підключається до задніх фар, а потім для отримання відеосигналу кабель простягається до відеореєстратора. Довжина кабелю приблизно становить 5 м. Вся проводка простягається непомітно під прошивкою салону, щоб уникнути зайвих елементів.

Камера заднього виду спрацьовує при включенні заднього входу.

Установка дзеркала з камерою відбувається за таким же принципом, що і звичайного відеореєстратора. Можна зробити це, користуючись монтажем, описаним вище. Тільки пристрій кріпиться безпосередньо на штатний дзеркало. У різних марках машин встановлені різні дзеркала, тому і кріплення може відрізнятися. Зазвичай це затискачі або текстильні липучки, за допомогою яких кріпиться дзеркало.

Як правильно встановлювати відеореєстратор в автомобілі

Майже всі сучасні відеореєстратори, які в даний час можна знайти в продажу в вітчизняних магазинах, повністю готові до підключення і до негайного початку функціонування. Однак, як показує практика, не дивлячись на всю простоту конструкції, її монтаж безпосередньо в автомобілі вимагає певної кількості знань, а іноді і досвіду.

Як вибрати місце

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

Після покупки відеореєстратора і до того, як приступити до монтажу пристрою, не полінуйтеся заглянути в Інтернет, і вивчити пару-трійку відеороликів, де показується, як правильно його встановлювати.

Крім того, необхідно буде вдумливо і не поспішаючи вибрати місце для установки самого приладу, і таким місцем, як правило, стає або лобове скло, або поверхню приладової панелі, розташована під склом.

Пам’ятайте, що встановлений відеореєстратор ні в якому разі не повинен погіршувати кут огляду, що відбувається під час руху, особливу увагу приділити при цьому варто світлофорів, які дуже часто потрапляють в «мертву зону», в основному це стосується їх «стрілок». Тому постарайтеся змоделювати, чи буде вам з водійського сидіння видно світлофор, якщо ваш автомобіль зупинитися в безпосередній близькості до стоп-лінії.

Дзеркало буде заважати

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

З одного боку, монтаж відеореєстратора за дзеркалом заднього виду здається досить вдалим вибором, проте, з іншого боку, це місце вибирати не варто, особливо якщо є бажання, а воно у вас, напевно, з’явиться, записати на відеореєстратор ваше спілкування з черговим представником патруля ГИБДД.

Крім того, великий і важкий відеореєстратор, скажімо, суміщений з радар-детектором, монтується до лобового скла за допомогою спеціальних, досить масивних присосок, кількість яких часом неподдаётся рахунком, і якщо не сам пристрій, то його кріплення буде заважати огляду.

Існують моделі відеореєстраторів, оснащені спеціальними липучками, але такий вид кріплення останнім часом люблять далеко не всі виробники, мабуть тому що, демонтувати і переустановити пристрій на інше місце з ними не представляється можливим, а в зимовий час на лобовому склі липучки втрачають свої властивості.

Панель для всіх приладів

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

У підсумку, найчастіше водії встановлюють свої відеореєстратори на поверхні приладової панелі під лобовим склом, ширина огляду пристрою в цьому випадку злегка зменшується, однак, такий монтаж можна вважати найбільш надійним. Більш того, при такому кріпленні під час аварії і навіть лобового зіткнення відеореєстратор найчастіше залишається на місці, а не прилітає в обличчя водієві або його пасажирам.

Підключити до мережі відеореєстратор, мабуть, вийде абсолютно у всіх водіїв, оскільки для цього необхідно зробити всього лише три простих дії:

 • Витягнути прикурювач з гнізда;
 • Вставити провід живлення відеореєстратора в гніздо прикурювача;
 • Прибрати прикурювач в «бардачок».

Як правильно встановити відеореєстратор в машині

Установка відеореєстратора на лобове скло. Незамінна річ на дорогах

Практично всі продаються зараз відеореєстратори готові до негайного підключення та початку роботи. При всій простоті монтажу, процес цей вимагає вдумливого підходу.

Перш ніж приступати до установки новенького відеореєстратора в своїй машині слід врахувати кілька речей. Як відомо, ці пристрої відеофіксації відбувається встановлюють або на лобовому склі, або на «підвіконні» під ним.

Перша вимога до місця установки – відеорегітратор не повинен погіршувати огляд з водійського місця.

Причому, варто заздалегідь прикинути – чи буде він, будучи встановленим в тому чи іншому місці, заважати спостереженню, наприклад, за «стрілкою» на додатковій секції світлофора коли машина стоїть біля самої стоп-лінії. Подібні ситуації варто подумки змоделювати заздалегідь.

Напрошується з цієї причини рішення – монтаж «регіка» у верхній частині лобового скла за дзеркалом заднього виду. Але це – не найкраща позиція, якщо ви плануєте з його допомогою записувати на відео процес спілкування зі співробітниками патрулів ДАІ.

Крім того, якщо вам попалася модель велика і важка – наприклад «комбайн» з відеореєстратора і радар-детектора, – підвіска на скло може виявитися не самим правильним рішенням.

важливо

Справа в тому, що кронштейни величезної кількості відеореєстраторів кріпляться до скла за допомогою присосок. Якість останніх коливається, як показує практика, в дуже широких межах.

З цієї причини багато присоски банально не в змозі утримати «тушку» відеореєстратора і він постійно відліплювати і падає. Особливо ймовірно така поведінка взимку або просто після закінчення якогось терміну експлуатації.

Більш надійні кріплення кронштейнів на «липучках», але їх застосовують далеко не всі виробники автомобільних реєстраторів. До того ж їх використання виключає можливість демонтажу «держалкі» відеореєстратора.

Тому, щоб уникнути дратівливих падінь девайса, багато автовласників вважають за краще ставити його на пластик “торпедо” під лобовим склом. Сектор огляду при цьому способі монтажу, звичайно зменшується, зате – надійно.

Та й на фізіономію ДПСнікі в бічному вікні завжди об’єктив можна повернути.

Існує ще одна обставина, про який часто забувають при виборі місця установки автомобільного відеореєстратора. Називається воно – «подушка безпеки». «Регік» повинен розташовуватися так, щоб в разі її спрацьовування, він не опинився в зоні її розгортання. Отримати, в разі аварії, власним відеореєстратором в обличчя мало кому побажаєш.

З підключенням відеореєстратора до електромережі машини більшість автовласників особливо не заморочуються – просто встромляють провід живлення в гніздо прикурювача і все.

Деяких же дратують бовтаються дроти і вони маскують їх, прокладаючи лінію електроживлення шляхом підсовування дроти під пластикові панелі салону, впіхівая їх в шви оббивки або застосовуючи інші подібні прийоми.

Дехто застосовує спеціальні пластикові мінідержателі для проводів. Їх приклеюють до пластикових панелей салону і склу, а потім фіксують в них провід живлення відеореєстратора.

Як і куди підключити відеореєстратор в автомобілі правильно?

Відеореєстратор є дуже зручним пристроєм для зйомки відбувається на дорозі. У нашій статті ми розповімо, як його підключити в автомобілі і заховати всі проводи.

Відеореєстратор є зручним пристроєм і разом з ним водії часто користуються іншими гаджетами. Більшість пристроїв для автомобілів працює через прикурювач і тому нерідко постає питання про підключення відеореєстратора без його використання.

Порада

Відеореєстратор дозволяє записувати все, що відбувається на дорозі і тому використовувати його намагається кожен, адже відео буде найкращим доказом правоти при аварії. Однак, провід є одним з вагомих недоліків пристрою, тому що псує не просто зовнішній вигляд, але і може загородити огляд і просто заважати.

Більш того, не завжди гніздо прикурювача виявляється в робочому стані, та й підключено туди може бути вже що-небудь. Виправити ситуацію можна за допомогою розгалуджувача, але тільки тоді бортова мережа виявиться сильно завантаженої. Так що, залишається тільки шукати більш зручний спосіб підключення.

Вибрати місце розміщення відеореєстратора досить просто, але при цьому треба врахувати деякі вимоги:

 • Огляд повинен бути збережений, тобто реєстратор не повинен заважати йому
 • Кут зйомки потрібно підібрати найбільш зручний, щоб було видно всю ситуацію на дорозі
 • При цьому до гаджету повинен зберігатися доступ для швидкої зміни настройок

Як правило, установка проводиться на лобове скло, але ще непоганим місцем є торпеда.

Отже, ось, два кращих способу установки відеореєстратора:

 • Якщо у вас дуже легкий реєстратор, то зручніше за все буде розмістити його за дзеркалом заднього виду. Так він не буде заважати, і у самої камери буде ідеальний кут огляду. Хоча, є і недолік. Врахуйте, що розгорнути камеру не вийде, наприклад, при розмові зі співробітником ДАІ. Більш того, весь огляд може зіпсувати висить дріт, особливо при різких поворотах.
 • На торпеду зазвичай ставляться більш важкі моделі, які виявляються стійкими саме на горизонтальній площині. Перевагою такої установки є те, що можна в будь-який час діставати гаджет і знімати не тільки дорогу, але і інші цікаві моменти. Хоча, при такій установці нижній кут огляду буде сильно обмежений.

Способи кріплення відеореєстратора в машині: огляд

способи кріплення

 • Залежно від місця розміщення реєстратора, вибирається і спосіб його розміщення на поверхні. Можна використовувати присосок або двосторонню стрічку.
  Ідеально присоски підходять для закріплення реєстратора на лобовому склі.
 • Нерідко вже в комплекті є присоска. Поверхня перед установкою необхідно знежирити спиртом або склоочисником. Для протирання ідеально підійде м’яка ганчір’я.
 • Після цього поверхні потрібно час, щоб просохнути. Після цього можна притиснути присосок до скла і повернути засувку для фіксації. Не забудьте перевірити, наскільки добре тримається присоска!
 • Врахуйте, що присоски відрізняються недовговічністю, так як вони поступово втрачають еластичність і в підсумку ваш реєстратор може впасти. До речі, взимку присоска через холод може гірше фіксуватися і тому перед кожною поїздкою варто її перевіряти.
 • Двостороння липка стрічка теж може входити в комплект з відерегістратором. Вона відрізняється більшою надійністю і з часом не змінить свої властивості, навіть якщо гаджет ви будете прибирати часто. При виборі стрічки важливо подивитися на те, чи змінюються її властивості при змінах температури.

Як заховати дроти від відеореєстратора в машині: способи

Кожному автомобілісту хочеться, щоб дроти не заважали, і вже тим більше не загороджували огляд. Існує два ефективних способу, що дозволяють заховати дроти, які будуть йти від джерела живлення до реєстратора:

Цей спосіб передбачає, що дроти будуть надійно зафіксовані під панеллю, а потім і під обшивкою стійки. Якщо ви вирішили зробити прокладку саме таким способом, то обов’язково залиште трохи вільного дроти, щоб реєстратор повертався.

У такому випадку під обшивку лізти не потрібно, достатньо встановити спеціальні дужки з пластика для фіксації проводів. Дужки кріпляться на липучки і є в комплектації у багатьох відеореєстраторів. Цей метод не дуже надійний, зате простий у виконанні. Погана надійність полягає в тому, що липучки просто будуть відклеюватися.

Як підключити відеореєстратор без прикурювача: інструкція

Якщо ваш реєстратор можна підключити через роз’єм USB, то проблем з прикуривателем у вас явно не виникне. В інших ситуаціях можна використовувати дещо незвичні способи підключення.

Спосіб 1. Підключення до плафону освітлення

Представлений спосіб дозволяє використовувати лампу освітлення в якості джерела живлення.

 • Візьміть хрестову або просту викрутку, щоб зняти плафон.
 • Далі припаяти дроти до роз’ємів шлейфу або контактам освітлення.
 • Перевірте, щоб все було зроблено надійно, інакше можуть з’являтися проблеми з роботою реєстратора. Часті перешкоди, переривання зйомки і так далі – все це результат неякісного підключення.
 • Для перевірки напруги можна скористатися універсальним мультиметром.
 • Він також буде корисний для визначення маси в шлейфах і місці підключення проводів.
 • Наступний етап важливо робити акуратно і краще б у вас був досвід електромонтажних робіт. Ваше завдання – розібрати штатний штекер, тому що він не підійде для подачі живлення до реєстратора.
 • Спеціальний модуль харчування дає належний рівень безпеки при з’єднанні з плафоном. Головним достоїнством блоку живлення вважається те, що у нього є вбудований резистор на 150 Ом. Іноді потрібно доповнювати схему навантажувальними резисторами. Це потрібно в ситуації, коли реєстратор споживає менше 200 мА.
 • Тепер приберіть обшивку вітрового скла з боків, щоб можна було приховати дроти і провести їх до плафону або в торпедо.

Якщо ви хочете використовувати відкриту установку, то прокладете кабель по стику стійки і вітрового скла. Важливо, щоб провід був того ж кольору, що і салон. Зафіксуйте дужки і підключайте реєстратор.

Спосіб 2. Підключення до блоків запобіжників

Цей спосіб вважається найбільш безпечним з усіх існуючих. Для нього потрібна попередня підготовка, а саме покупка додаткових деталей. Вам буде потрібно класичний автомобільний запобіжник і якщо він у вас є, то приступайте до підключення:

 • Візьміть штекер і припаяти до плюсового контакту одну ніжку, а провід з кільцем припаяйте до мінусової контакту
 • Провід з кільцем фіксуємо на каркасі торпедо гвинтом
 • Тепер у вільний гніздо встановіть запобіжник

Якщо харчування буде 5 Вольт, значить розбирати штекер немає потрібно. Напруга в автомобільному акумуляторі зменшиться до необхідного рівня завдяки електросхемі штекера.

Спосіб 3. Підключення до автомагнітоли

Тут все буде ще простіше, тому що харчування гаджета вже відповідає потрібному напрузі. Так що використовувати якісь додаткові деталі немає сенсу. Ваше завдання – зафіксувати реєстратор і підключити його до помаранчевого проводу, який йде до магнітоли. Знайти його можна під панеллю.

Спосіб 4. Підключення до запалювання

Цей спосіб використовується не так часто, тому що працювати пристрій буде тільки при повороті ключа. Хоча, такий метод має місце бути. Для підключення потрібно зробити ось що:

 • Спочатку встановлюємо гаджет і підключаємо його до адаптера
 • Провід прокладаємо по краю лобового скла і підключаємо до системи запалювання
 • Далі визначте плюсову клему тестером і з’єднайте її з проводом відповідної полярності
 • Залишилося тільки прикріпити мінус. Його можна підключити до контактів розводки або магнітоли

Як бачите, способів підключення реєстратора існує досить і кожен з них дозволяє ховати дроти, щоб вони не заважали огляду і не псували вигляд автомобіля.

У чому небезпека підключення відеореєстратора?

По суті, всі вищеописані дії несуть в собі певні ризики, особливо якщо вони робляться недосвідченим людиною. Виробники автомобілів радять не робити нічого подібного, тому що штатні запобіжники і електрична схема не розраховані на тривале використання.

Якщо постійно їх навантажувати, то дроти швидко «постаріють». Сам запобіжник на такі явища не реагує, тому що може відключатися при граничному пусковому струмі.

Якщо ви вирішили підключити реєстратор до акумулятора, то обов’язково зробіть окрему кнопку для розриву ланцюга. При прямому підключенні прилад буде працювати постійно, а тому навіть у вимкненому стані акумулятор буде втрачати заряд.

Якщо підключення виконано правильно, то реєстратор не втратить своєї функціональності і буде вести зйомку в потрібному якості.

Установка відеореєстратора: поради, запобіжні заходи

Відеореєстратор – поради по установці

Перш ніж починати проводити якісь роботи, необхідно знеструмити бортову мережу. Для цього досить прибрати клему від акумулятора. Крім того, дотримуйтесь рекомендацій, що стосуються монтажу та подальшої експлуатації:

 • Кожне з’єднання має бути надійно ізольовано.
 • Харчування подається через запобіжник.
 • Перед при кріпленням клеми на акумулятор переконайтеся, що ви все з’єднали правильно.
 • При підключенні реєстратора будьте уважні з полярністю.
 • Дивіться, щоб в корпус не проникала волога, інакше харчування буде відключено.
  Для реєстратора рекомендується придбати карту пам’яті, щоб можна було записувати більше інформації.
 • Завжди беріть реєстратор з собою, якщо плануєте довго не користуватися автомобілем. Також не варто залишати кріплення, тому що злодії можуть порахувати, що у вас є що подивитися в бардачку.
 • Якщо раптом в салоні з’явився дим або неприємний запах, то відразу відключіть прилад, щоб попередити загоряння.
 • Запис краще включати відразу, як тільки сіли в автомобіль, адже все може бути несподівано, ніхто не застрахований від аварійних ситуацій.
 • Якщо реєстратор зламався, то навіть не варто намагатися реанімувати його самостійно. Робиться це виключно в спеціалізованих сервісах.
 • Самостійне підключення відеореєстратора вимагає досвіду роботи з мультиметром, електронікою, а також проведенням. Якщо ви з таким зіткнулися в перший раз, то краще не експериментуйте, а зверніться до знаючих людей.

Гибдд штрафує за реєстратор на лобовому склі. правда чи ні?

У мережі інтернет з’явилося багато різних статей, в яких йдеться про те, що співробітники ГИБДД почали масово залучати до відповідальності водіїв, за установку на вітрове “лобове” скло різних гаджетів, таких як відеореєстратор, радар детектор, телефон і т.п.

Мені, ця новина, здалася трохи дивною і я вирішив перевірити, чи правда це? Почитавши безліч статей в різних джерелах з’ясував, що більшість з них, є копією один одного. Після цього я зрозумів, що читати доводи і аргументи, викладені в цих статтях немає сенсу, а треба просто почитати, що написано в законі.

Єдиним нормативно-правовим актом, де йдеться про заборону встановлення додаткових предметів, що обмежують оглядовість з місця водія, є Правила дорожнього руху, а саме п. 7.3 переліку несправностей і умов при яких заборонена експлуатація транспортних засобів.

Прочитавши цей пункт, я зрозумів що у інспектора є всі підстави притягнути водія за ч. 1 ст. 12.5 КоАП РФ (штраф 500 рублів).

Думка автора:

Якщо така практика (залучати за відеореєстратори і т.п.) набере обертів, то з’явиться судове рішення, в якому буде сказано, що відеореєстратор і інші подібні пристрої (призначені для підвищення безпеки і комфортності поїздки), ні бути забороненими і не будуть ставитися до додаткових предметів, про які йдеться в п. 7.3.
Так само, відеореєстратор є головним доказом при спірних ситуаціях в ДТП. А розбирають ці ситуації інспектора ДІБДР і судді. Тому капати яму самим собі ні хто не стане.

Але є ситуації, коли водія коштує і покарати. Згадайте нещодавній сюжет новин, коли співробітники ГИБДД зупинили таксиста, в машині якого знаходилася купа різних гаджетів, для отримання більшого числа замовлень і отримання виручки.

висновок:

Зверніть увагу

В даний час, законом передбачена відповідальність за установку на лобовому склі додаткових предметів, що обмежують оглядовість з місця водія. Конкретного списку, що відноситься до цих предметів, немає. Отже, відеореєстратор закріплений на склі під забороною. Судової практики (оскарження рішень ГИБДД) у таких справах поки що немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…