Продовжити термін служби кузова автомобіля і зберегти блиск лакофарбового покриття, особливо в несприятливих погодних умовах, вдасться тільки за допомогою додаткового захисту, не передбаченої спочатку виробниками. З цією метою вже випускається чимало коштів, але в останні роки немає нічого популярніше рідкого скла. Відгуки власників автомобілів доводять його високу ефективність.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом до змісту ↑

Що це таке і призначення

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Однокомпонентний склад Silane Guard.

Який засіб мається на увазі під такою назвою? Це Автополіроль, що відноситься до класу керамічних покриттів і створеної на основі нанотехнологій.

В основу рідкого засобу входять складні хімічні сполуки:

 • оксид титану;
 • силікати калію і натрію;
 • оксид алюмінію;
 • декаметілціклопентасілоксан;
 • Пави (менше 1%);
 • наноелементів.

Така рідка поліроль була винайдена для захисту кузова 2008 році, а на російському ринку вона з’явилася з Японії близько 2 років тому. Спочатку засіб являло собою двокомпонентний склад марки Willson під назвою Body Glass Guard. Недолік такого скла полягав в тому, що в набір входило 2 тюбика.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Їх потрібно було спочатку розводити в пропорції 1 до 1 строго по інструкції, і тільки потім обробляти поверхню. Це робило японське рідке скло Willson Glass Guard трохи незручним в експлуатації.

Далі компанія Вілсон випустила оновлену однокомпонентну версію скла – Silane Guard. Така інновацію вже не потребує підготовки, так як за інструкцією наноситься відразу після відкриття упаковки. Ця кращий захист для автомобіля на сьогодні – так вважають фахівці.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Завдяки відсутності пігментів, рідке скло для захисту авто Willson Silane Guard застосовується і на світлих, і темних поверхнях. З метою обробки не потрібно купувати спеціальне обладнання.

До поліролі Silane Guard додається весь комплект необхідних інструментів:

 • спеціальна губка (нею наноситься скло);
 • поліетиленова рукавичка (захищає руки);
 • серветки для полірування поверхні.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Рідка поліроль не вбереже машину від сильних механічних впливів і пошкоджень, наприклад, при аваріях.

до змісту ↑

Механізм впливу і властивості Автополіролі Willson

У більш м’якому кліматі полірування автомобіля рідким склом забезпечує захист на строк до 1 року. Але в наших умовах воно утримується на поверхні кузова близько 8 місяців або до 100 мийок.

Безпосередньо механізм роботи скла зводиться до наступних етапів:

 1. Слідом за нанесенням відбувається взаємодія маси з верхнім шаром лакофарбового покриття (ЛКП).
 2. Склад кристалізується і закріплюється.
 3. Формується невидима плівка, яка має низку захисних властивостей.

до змісту ↑

переважні якості

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

На фото видно, як добре від поверхні машини відштовхується вода.

На відміну від звичайних воскових і полімерних захисних покриттів, японська нанокераміка створює на кузові більш стійку найтоншу плівку. Перевага отриманого шару полягає в тому, що з застосуванням скла не утворюється абразивна поліровка кузова.

А, як відомо, подібне захисне покриття робиться тільки 3 рази. Після цього машину потрібно повністю перефарбовувати. Тобто воно абсолютно безпечно для машини в плані псування лакофарбової поверхні. Їм можливо обробляти кузов необмежену кількість разів.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Фото до і після покриття рідкої поліролью.

Покриття автомобіля рідким склом дозволяє власнику отримати наступні плюси:

 1. Менше забруднень, в тому числі запилення (антистатичний ефект).
 2. Стійкість і глибина кольору.
 3. Захист від вигорання фарби.
 4. Гладкість покриття і посилення глянцевого блиску (ефект нового транспорту).
 5. Велика опірність подряпин, сколів та інших дрібних механічних пошкоджень.
 6. Захист від агресивного впливу хімікатів (сольові, бензинові, масляні дорожні реагенти).
 7. Захист від корозії за рахунок водовідштовхувальних властивостей утворюється гидрофобной плівки.
 8. Усунення дрібних дефектів кузова.

до змісту ↑

негативні якості

Ті, хто вже користувався японської поліролью, шкоди та інші недоліки рідкого наностекла для безпосередньо авто ними виявлені не були.

Головним мінусом рідкої кераміки є той факт, що на обробку машини власнику знадобиться затратити не менше 3-4 годин. Час подовжиться, якщо все робиться своїми руками вперше, без достатнього досвіду.

Зверніть увагу

Крім процесу, який вимагає великого терпіння, до ще одного недоліку даного скла можна віднести відсутність бажаного результату при порушенні технології нанесення. Тому якщо власник зіткнувся з таким заняттям вперше, краще спочатку проконсультуватися з фахівцем або самостійно ретельно вивчити правила обробки.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! У мінусову температуру наносити нанополіроль не можна. Ідеальні умови для процесу обробки – плюс 15-30 градусів.

до змісту ↑

Інструкція із застосування

Розглянемо детально питання, як наносити рідке скло на автомобіль, якщо воно вже куплено. Покривати потрібно в кілька етапів, кожен з яких дуже важливий.

до змісту ↑

підготовка

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Перед нанесенням скла, машину потрібно ретельно помити.

Перш ніж покрити авто рідким склом, спочатку слід досконально помити методом високого тиску спеціальними засобами поверхню кузова так, щоб на ньому не залишилося ніяких забруднень. Навіть якщо машина нова, зробити це потрібно обов’язково, оскільки на ній можуть залишитися сліди заводського масла.

Далі процедура підготовки зводиться до наступних етапів:

 1. Знежирення поверхні кузова спеціальними складами (атісіліконамі або спиртовими). Заборонено використовувати в таких цілях розчинники.
 2. Повторна мийка просто водою, без шампунів
 3. Протирання кузова насухо.

до змісту ↑

нанесення

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Покриття кузова рідкої нанокераміка марки Вільсон обов’язково повинно проводитися в чистому приміщенні без протягів, куди не проникає сонячне світло, пил і волога. Це одне з головних умов, яке дозволить домогтися потрібного результату.

Технологія нанесення така:

 1. Змочити губку нанополіролью.
 2. Візуально поділити кузов на невеликі ділянки. Відразу всю поверхню обробити швидко не вийде, тому кожна деталь полірується по-окремо. Наприклад, роботу можна почати з крила, бампера або капота.
 3. Почати наносити рідку масу плавними поздовжніми, а не круговими рухами. Воно повинно лягати не товстим шаром.
 4. Коли певну ділянку буде оброблений, почекати 30-40 хвилин, щоб почався процес полімеризації. У цей час можна обробити іншу частину кузова.
 5. Далі береться серветка з комплекту і видаляються надлишки складу.
 6. Потім не хаотично, а рівномірними плавними рухами без натиску шляхом ведення руки то вгору, то вниз, проводиться процес полірування до дзеркального блиску.
 7. Після того як весь кузов Відполіруйте, необхідно дати засобу близько 12 години добре просохнути.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Такий машинкою з м’якою насадкою користуються фахівці. Полірування за допомогою неї відбувається ще якісніше.

Не можна залишати склад після першого покриття більше ніж на 1 годину, оскільки він застигне, і їм стане неможливо відполірувати поверхню.

до змісту ↑

Догляд за опрацьованим авто і де купити нано-скло

Якщо проводилося покриття авто рідким склом, поверхня заборонено мити протягом 2-х тижнів. Саме стільки необхідно, щоб шар закріпився на ЛКП кузова.

В іншому, питання, як доглядати за відполірованим кузовом машини цим засобом, відпадає. Адже до нього більше не стане сильно липнути різна грязь, тому і кількість мийок скоротиться в 2-3 рази. Щоб отримати свіжий вигляд, досить обполоснути поверхню звичайною водою, не застосовуючи більше спеціальних шампунів.

Продається поліроль під назвою «рідке скло» в торгових автоточках. Але власники магазинів замовляють його через інтернет, ставлячи свою націнку, часто досить високу. Тому якщо не хочеться витратити більше потрібного, то будь-який автовласник також може купити засіб на сайті постачальника, але вже за нижчою ціною.

КУПИТИ ЖИДКОЕ СКЛО НА САЙТІ ПОСТАЧАЛЬНИКА

Скільки коштує поліроль Willson Silane Guard в інтернеті? Ціна однієї упаковки складає 990 рублів. Ця сума зовсім відчутна. За неї можливо обробити 1 машину кілька разів. Цим забезпечити тривалий захист, заощаджуючи на постійній дорогою автокосметику і послуги майстрів.

Ціна антікоррозійноей обробки в автомайстерні зараз коштує від 7900 до 8900 рублів. Але ця вартість покриття невеликої машини (до 4 м). Більш габаритний транспорт обслуговують дорожче.

Вистачає такого захисту теж приблизно на 1 рік. Так, може днище автомобіля обробити не вийде самостійно, як в сервісі. Це, мабуть, є єдиним мінусом застосування Willson Silane Guard. Але, в будь-якому випадку, вигода покупки цього захисного засобу незаперечна.

до змісту ↑

Відгуки тих, хто вже користувався нанокераміческой поліролью

Відгуки автомобілістів про дану японської розробці практично всі позитивні. Майже всі, хто вже обробляв нею свою машину, залишилися задоволені продукцією. Нижче наведені приклади деяких думок.

Володимир, 32 роки:

Судячи з непоганим відгуками на форумах, вирішив замовити гучне засіб в інтернеті. Посилка прийшла за 4 дні. Правда, нанесення рідкого скла на авто робив не сам, а звернувся за такою послугою в автомайстерню.

Мені хлопці-фахівці відразу сказали, що так, на ця рідка захист зараз сама адекватна за ціною і ефективна з усіх що є, але протриматися в наших умовах 1 рік вона навряд чи зможе. Але мене влаштовував термін і менше, так як з досвіду знаю, як інші поліролі не служив довше 1,5-2 місяців.

важливо

Вранці залишив мого «коня», а вже до ближче вечора отримав замість нього нове авто, ніби з салону. Минуло з тих пір 5 місяців, і результат досі радує.

Ольга, 41 рік:

Я постійно любимою машину об щось дряпала. І через 2 роки після її покупки, у неї став зовсім непрезентабельний вигляд. Мені знайомий порекомендував обробити кузов склом, зробленим за новими технологіями.

Замовила його на сайті, а він всю роботу робив у мене в гаражі.

Результат мене вразив! Тепер, коли виїжджаю на своїй «ластівку» куди-небудь, багато, хто мене давно не бачив, хто думає, що я придбала новий автомобіль.

Є думка що краще один раз побачити, ніж прочитати інструкцію. Тому для більшої надійності перед процесом корисно переглянути відео, в якому показано, як фахівці наносять рідке скло на кузов. А ви чули про такий спосіб захисту? Діліться своєю думкою в коментарях. Вони будуть корисні багатьом власникам авто.

( 1

Покриття автомобіля рідким склом

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Рідке скло для автомобіля отримало в останні роки широке поширення як один з найсучасніших матеріалів, використовуваних для захисного покриття кузова. Застосування рідкого скла на практиці довело його ефективність: крім поліпшення естетичного сприйняття авто, захисні властивості покриття зберігаються на термін до 12 місяців.

Що ж таке рідке скло для авто, з яких компонентів воно складається? Чому воно надає автомобілю яскравий зовнішній вигляд і від чого забезпечує захист? Яка вартість матеріалів і нанесення покриття рідким склом? Чи можна самостійно наносити рідке скло і що для цього потрібно?

Відповіді на ці питання можуть допомогти автомобілістам, підбирає захисне покриття для свого авто, прийняти вірне рішення.

Рідке скло для автомобіля – що це таке і для чого воно потрібне

Кузов – найпомітніша і дорога частина автомобіля, тому засоби догляду за ним і захисту від несприятливих впливів затребувані завжди. Довгий час для кузова використовувалася захисна поліровка матеріалами на восковій основі, однак розвиток технологій відкрило можливість застосування складів на основі сполук кремнію.

Лужні розчини силікатів натрію або калію давно і добре відомі і застосовуються в будівництві (гідроізоляція) і в побуті (конторський клей). До речі, іноді рідке скло виробляють і як скло звичайне: спеканием піску і, наприклад, звичайної соди при високій температурі.

Основними інгредієнтами покриття є такі компоненти:

 1. Добавки оксидів титану і алюмінію за певною технологією в матеріал, що містить діоксид кремнію (пісок),
 2. Рідина на силіконовій основі,
 3. Поверхнево активні речовини (ПАР),
 4. Хімічні склади, використовувані при виробництві полімерних плівок.

Оксид титану створює тонку плівку для термозахисту матеріалу на рівні нано-частинок, тому сучасне рідке скло на повній підставі відносять до нанокераміка. Саме ця речовина надає покриттю глянсовий блиск.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Поверхнево-активні речовини використовують як інгредієнт, що міститься в миючих засобах. ПАР потрібні для «відштовхування» залишилися на підготовленій поверхні кузова грязьових частинок, які можуть перешкодити процесу формування покриття.

Силіконова основа служить для запобігання окислювальних процесів і поліпшення адгезії ( «зчеплення») покриття з поверхнею кузова.

Решта складових можуть використовуватися в різних пропорціях, але «пісочна» основа рідкого скла, що поліпшує характеристики міцності покриття, залишається незмінною.

Що дає для лакофарбового покриття автомобіля рідке скло, крім додання блиску?

В першу чергу – це більш тверда, ніж у звичайних автомобільних лаків поверхню.

Однак слід пам’ятати, що твердість покриття буде в значній мірі залежати від підготовки поверхні, що захищається:

 • для нових автомобілів, покритих «твердими» виробничими лаками, підсумкова (після нанесення) твердість покриття буде максимальною;
 • для перефарбованих поверхонь твердість нанесеного покриття буде нижче, ніж для покриттів нових автомобілів через те, що ремонтні лаки, як правило, «м’які»;
 • забезпечити рівномірну твердість для автомобілів зі значним пробігом взагалі проблематично, так як крім фарбованих (та ще, можливо, і в різний час) частин кузова може знадобитися різна (аж до абразивної) попередня підготовка цих частин.

Рідке скло створює покриття, здатне в більшій мірі, ніж автомобільний лак запобігати появі відколів, подряпин, невеликих вм’ятин не тільки за рахунок підвищеної твердості, але і за рахунок певної пластичності. І, звичайно ж, таке покриття – додатковий захист від агресивного середовища.

Часто в рекламних матеріалах, присвячених рідкому склу можна зустріти твердження про те, що застосування покриття покращує насиченість кольору кузова і робить його більш глибоким і яскравим. Звичайно, такого роду твердження не більш ніж міф.

Після правильного нанесення покриття на автомобіль і після тривалих поїздок, машину досить прополоскати чистою водою без застосування миючих засобів – блискуча поверхня кузова миттєво відновлюється.

З недоліків покриття рідким склом слід відзначити хіба що високу підсумкову (матеріали плюс робота) вартість процесу. При цьому трудомісткість процесу попередньої підготовки поверхні, особливо для машин з пробігом, дійсно дуже велика.

Чи довго тримається покриття автомобіля рідким склом?

Провідні світові виробники декларують довговічність покриття зі збереженням основних властивостей протягом двох-трьох років. За відгуками російських автолюбителів, середня довговічність такого покриття на російських дорогах – 1 рік.

Підготовка поверхні і покриття автомобіля рідким склом

Процес нанесення рідкого скла багатоступінчастий і досить непростий, тому не кожному автолюбителю буде під силу виконати його своїми руками. В кінці цієї статті дивіться детальну відео-інструкцію і відгук про даному захисному покритті.

Перш за все, необхідна попередня підготовка поверхні кузова і оптики – навряд чи добре поєднуються яскравий блиск лакофарбового покриття та тьмяні фари. Тому перший етап перед нанесенням покриття – ретельне миття і сушка кузова.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Крім вимог до приміщення, існують також вимоги до спеціального інструменту (полірувальні машини, установки для сушіння деталей) і кваліфікації виконавців – саме тому самостійне покриття рідким склом можливо лише при наявності певних навичок і умов для роботи.

Наступні етапи нанесення покриття – знежирення і первинна полірування поверхонь кузова, оптики і скла.

Для автомобілів з пробігом цей етап може відняти чимало часу: для усунення глибоких дефектів лакофарбового покриття може знадобитися полірування з використанням абразивних матеріалів, не завжди допустима для конкретного стану лаку в конкретному місці.

Якщо після первинної полірування дефекти все ж залишаються (мова йде про ськолах, глибоких подряпинах), над їх усуненням проводиться додаткова робота.

Наступним етапом проводиться фінішна ( «дзеркальна») полірування – саме її результати і повинні зберегти на максимально можливий час рідке скло.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Пошарове нанесення рідкого скла – основний етап робіт.

Шарів може бути до 10-12 (зрозуміло, що якщо дотримується технологія, то чим більше, тим краще), але не менше 4: попередній, два основних і завершальний.

Остаточний етап нанесення нанокерамікі – сушка покриття (як би спікання складу). Цей процес також займає досить тривалий час і може доходити до 12-15 годин.

Особливості покриття машини рідким склом своїми руками

При нанесенні покриття своїми руками з урахуванням перерахованих вище вимог слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 • якщо немає можливості проводити обробку в критому приміщенні, то необхідно використовувати, хоча б навіс (на випадок зміни погодних умов). Роботи бажано проводити при температурі навколишнього середовища від 15 ° С до 40 ° С за відсутності підвищеного вмісту пилу;
 • знежирення потрібно проводити уайт-спіритом з обов’язковою очисткою поверхні від старих покриттів;
 • полірувати машинкою слід на середніх оборотах обмеженими ділянками, щоб переконатися, що якість полірування задовільний. За відсутності полировальной машинки це можна зробити і вручну, але процес затягнеться (якісна ручна полірування середнього авто займає не менше 5 годин);

Після закінчення робіт автомобіль не рекомендується мити ще два тижні до остаточного формування покриття. Зате після закінчення цього періоду машині досить буде лише щотижневого ополіскування для додання яскравого блиску.

Ціни на рідке скло для автомобілів

Найбільш відомі і авторитетні виробники нанокерамікі для захисту кузова – японські фірми, а найвідоміші в Росії матеріали – це:

 • рідке скло Willson Body Glass Guard ;
 • захисні склади Ceramic Pro 9H і Ceramic Pro 7H .

Відрізняються вони, як випливає з назви, виробником і твердістю покриття.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Слідом за японської нанокераміка з’явився корейський матеріал Gyeon Q 2 Prime і китайський 58 XCAR , може бути, кілька поступаються за характеристиками японським матеріалами, зате дають виграш в ціні. Ціни на комплект матеріалу на середній автомобіль – від 3 до 6 тисяч рублів.

В цілому ж, нанесення покриття обійдеться автомобілістам від 10 тисяч рублів в регіонах, і до 35 тисяч рублів в Москві (без урахування вартості матеріалів) в залежності від стану лакофарбового покриття та розмірів самого автомобіля (зрозуміло, що площа покриття, наприклад, MINI, куди менше, ніж TAHOE). При цьому остаточна вартість покриття в значній мірі формується за рахунок підготовчих робіт.

Відео: покриття автомобіля рідким склом Willson Body Glass Guard своїми руками

Обробка автомобіля рідким склом: плюси і мінуси

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Обробка автомобілів рідким склом користується все більшою популярністю у людей. Віддаючи перевагу технології «рідкого скла», присутня можливість скористатися сучасними полиролями, що дозволяють гарантувати максимальну сяйво транспортного засобу, високий рівень захисту покриття машини.

Потрібно розуміти, що результати, які можуть бути відкриті завдяки рідкому склу, виявляються дивовижними, але при цьому покриття здатне обійтися в кругленьку суму. Експериментувати побажає далеко не кожна людина, тому потрібно розуміти, наскільки доцільно використовувати рідке скло для обробки транспортного засобу.

Сфера використання рідкого скла

Незважаючи на те, що рідке скло часто використовується для відновлення лакофарбового покриття автомобіля, засіб можна успішно використовувати в багатьох інших сферах.

 1. Машинобудування . Передбачається можливість виготовлення ливарної суміші на основі рідкого скла.
 2. Паперова промисловість . В цьому випадку можна займатися виготовленням целюлози.
 3. Будівельна галузь . Рідке скло дозволяє успішно випускати кислототривкий бетон і цемент.
 4. Хімічний напрямок . В цьому випадку рідке скло може використовуватися при розробці миючих, а також засобів для чищення, лакофарбової продукції. Всі перераховані вище засоби дозволяють успішно надавати блиск оброблюваних поверхонь.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Якими бувають види рідкого скла?

В даний час рідке скло випускається в трьох поширених видах, які гарантують успішне створення полиролей. Отже, на що можна розраховувати?

 1. Калиевое . У цьому випадку засіб буде випущено на основі калію. Основними відмінностями є пухка структура і підвищена гігроскопічність.
 2. Натрієве . Рідке скло може випускатися на основі натрію. Серед переваг потрібно відзначити вогнезахисні характеристики.
 3. Літієве . Таке рідке скло виявляється найбільш рідкісним, адже воно випускається в незначних кількостях. Литієва різновид може використовуватися в якості терморегулятора для лакофарбового покриття автомобілів.

Незважаючи на подібну класифікацію, потрібно відзначити, що всі три види являють собою монощелочной склад . Однак є можливість для використання комбінованих і комплексних засобів, причому в Росії все більше виробників віддає перевагу натрієвих складам.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Як працює рідке скло?

Багато автомобілістів цікавляться, як все-таки працює рідке скло для автомобілів та завдяки чому є можливість для появи яскравого і дзеркального блиску.

Потрібно відзначити, що стандартний поліроль дозволяє створювати невидиму плівку на автомобільному кузові, завдяки чому гарантується можливість надання додаткового блиску і високий рівень захисту від всіляких пошкоджень.

Рідке скло теж може створювати плівку, але дія буде засновано на інших принципах.

 1. Плівка, яка створюється, завжди може порадувати підвищеним рівнем міцності, порівняно зі звичайною поліролью.
 2. Склад поліролі, яка створюється на основі рідкого скла, дозволяє заповнювати будь-які мікротріщини і успішно усувати дефекти на поверхні машини. Передбачається можливість для успішного відновлення структури покриття транспортного засобу. Більш того, таке відновлення автомобільного покриття гарантується, по крайней мере, на 6 місяців (півроку).
 3. Рідке скло завжди готове порадувати ефективною роботою, в результаті чого воно успішно використовується для захисту машин від агресивного впливу реагентів, солі, які традиційно використовуються для обробки дорожніх покриттів взимку.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

У чому полягають переваги рідкого скла?

Сучасні виробники намагаються схилити до використання рідкого скла, але чим обумовлена ​​така ситуація? У чому все-таки полягають основні переваги пропонованої продукції?

 • Передбачається довговічність рідкого скла, в порівнянні з іншими полиролями. Присутній стійкість до 100 мийок.
 • Передбачається успішна взаємодія з автомобільним покриттям, яке стає міцнішою. В результаті будь-які фактори перестають бути небезпечними.
 • Рідке скло дозволяє надати кольором автомобіля оптимальну глибину. До того ж вік транспортного засобу не грає будь-якої ролі. Машина обов’язково придбає оновлений зовнішній вигляд.
 • Присутня можливість зменшити частоту миття машини після обробки рідким склом. Це обумовлено можливістю відштовхування вологи і бруду.
 • Для миття автомобіля не потрібно використовувати спеціальні шампуні навіть, якщо автомобіль виявиться забрудненим.

У чому полягають недоліки рідкого скла?

 • Висока вартість. Цей недолік є основним.
 • Робочі заходи по обробці машини можуть проводитися тільки професіоналами.
 • Старі машини потрібно попередньо обробити.
 • Протягом першого тижня після обробки рідким склом автомобіль можна буде мити.
 • Для покриття буде потрібно кілька годин. Для прискорення процесу можна використовувати спеціальні лампи.

Незважаючи на недоліки, потрібно обміркувати можливість використання рідкого скла і прийняти єдино вірне рішення щодо обробки транспортного засобу на основі такої технології.

Вся правда про рідкому склі

У цій статті ми розповімо, що вдає із себе сам продукт, які плюси і мінуси автомобільного рідкого скла. І де не варто купувати, щоб не потрапити на підробку. Як правильно застосовувати продукт, щоб отримати бажаний результат.

Кожен автовласник завжди замислюється: що зробити з автомобілем щоб він був завжди в гарному зовнішньому стані , так як нинішня фарбування не довговічна і швидко втрачає колір, блиск і часто піддається пошкоджень, а відновлення лакофарбового покриття не з дешевих задоволень.

Що ж робить захисне покриття?

Покриття захищає ваш автомобіль від зовнішніх агресивних чинників, дрібних подряпин при механічних і ручних мийках. Після нанесення з’являється водовідштовхувальний і брудовідштовхуючий ефект, а також відновлюється насичений і дзеркальний блиск вашого автомобіля. (При дотриманні інструкції)

 • Сьогодні ми розглянемо рідке скло для автомобілів Willson – Silane Guard
 • Все про обробці кузова автомобіля рідким склом
 • Що це за продукт – це кремнийорганическая полімерна плівка, посилена діоксидом кремнію (SiO₂). Застосовується для автомобілів всіх кольорів, в тому числі з покриттям металік, перламутр, за винятком матових покриттів

Розглянемо плюси рідкого скла

1. Невисока вартість продукту

Оригінальний Willson Silane Guard – 57мл варто в Білорусі 140 біл. руб, якщо порівнювати з аналогами хорошої якості, ціни варіюються від 200 до 600 бел.руб.

 1. 2. Простий в застосуванні, під силу навіть новачкові
 2. Silane Guard – це однокомпонентний склад, легко наноситься і під силу навіть новачкові, не потрібно нічого змішувати, досить добре збовтати флакон перед застосуванням.
 3. 3. Відновлює насичений і дзеркальний блиск автомобіля
 4. Охороняє лакофарбове покриття від агресивного впливу сольових реагентів в зимову пору року і сільнощелочних шампунів при безконтактних мийках.
 5. 4. Гідрофобний ефект
 6. Надає стійкий водовідштовхувальний і брудовідштовхуючий ефект
 7. 5. Захист від дрібних подряпин
 8. Міцна, кремнийорганическая полімерна плівка, посилена діоксидом кремнію (SiO2) надійно захищає від дрібних подряпин при механічних і ручних мийках.
 9. 6. Ефект тримається до 50 безконтактних мийок
 10. При правильній підготовці автомобіля і дотримання всіх умов, покриття витримує до 50 безконтактних мийок (при нанесенні в 3 шари)

7. Флакона 57мл вистачає до трьох шарів в залежності від розміру автомобіля.

Як і в будь-якому продукті є і свої мінуси

 • 1. Не прибирає подряпини
 • Радимо відполірувати автомобіль перед нанесенням рідкого скла, так як глибокі подряпини рідке скло не прибирає, а на сонці вони стануть більш помітними, так як скло буде їх відображати.
 • 2. Після відкриття флакона протягом 7 днів потрібно використовувати весь вміст
 • Пам’ятайте, що після розкриття скляної баночки зі складом починається хімічна реакція, тому, відкрита ємність з покриттям не підлягає довгому зберіганню!
 • 3. Потрібно наносити в місцях, захищених від попадання прямих сонячних променів і пилу

Покривати автомобіль можна на парковці, на мийці, в гаражі при хорошому освітленні або в спеціально обладнаних боксах. Бажано уникати попадання піску і пилу на автомобіль.

Для кристалізації покриття потрібно, щоб автомобіль простояв не менше 8 годин.

 1. 4. Потрібно готувати автомобіль перед нанесенням
 2. Автомобіль потрібно вимити, висушити, знежирити (при глибоких подряпинах та потертості радимо полірувати, щоб домогтися ефекту дзеркала на довгий час).
 3. 5. Нанесення в 3 шари займає від 3 до 6 годин
 4. З процедурою нанесення можна ознайомитися тут
 5. Процедура на перший погляд проста, але наносити потрібно ретельно, проходячи всі елементи, не залишаючи розлучень і плям.

6. Мити автомобіль дозволяється через три дні в ручну. На безконтактної мийці через 2 тижні.

Для повної кристалізації складу потрібна витримка в три дня, тому автомобіль не можна мити навіть ганчіркою щоб не подряпати покриття, яке до кінця не затверділа. Через два тижні можна сміливо мити автомобіль мийкою високого тиску.

Дешеве хорошим не буває (як не потрапити на підробку)

В даний момент на ринку представлено багато пропозицій від різних продавців на рідке скло Silane Guard і часто це підробки.

Щоб не потрапити на підробку, рекомендуємо вам купувати продукцію Willson у офіційних продавців, яких можна подивитися на офіційному сайті: willson.com.by (ОФІЦІЙНИЙ ДИСТРИБ’ЮТОР WILLSON У БІЛОРУСІ)

Підробки по 30,60,70 р. які під виглядом оригінального рідкого скла Silane Guard приходили нам, на всіх ресурсах був на фото представлений оригінальний комплект, при цьому всі продавці стверджували що продають оригінал: але по факту приходило ось це:

Все про обробці кузова автомобіля рідким скломВсе про обробці кузова автомобіля рідким склом

Будучи офіційним дилером Willson на території РБ ми гарантуємо якість і справжність продукції, що продається! У нас є всі необхідні сертифікати, ми здійснюємо технічну підтримку з усіх питань використання продуктів Willson.

Офіційний сайт: willson.com.by

Контактний номер +375 (29) 824-71-24

Обробка авто рідким склом: покриття кузова автомобіля

:

 • Як працює рідке скло?
 • Як наноситься захисне покриття кузова?

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Мабуть, перед кожним сучасним автомобілістом вставав досить складне питання – як же зберегти зовнішній вигляд своєї машини надовго? Всім хочеться, щоб авто виглядав «як тільки з салону», блищав на сонці і не покривався дрібними подряпинами. На щастя, сьогодні кузова машини обробляються рідким склом. Після цього авто захищене від пошкоджень і блищить на сонячних променях, як нове. Можна подивитися відео в мережі, де показується такий ефект.

Як відомо, обробка рідким склом авто здатна запобігти руйнуванню лакофарбової поверхні.

Цей поліроль проникне в фарбу автомобіля і, змінивши структуру лаку, зробимо його більш стійким до пошкоджень і максимально міцним.

Для повного покриття складом кузова машини досвідчений фахівець витратить більше 3-4 годин. Подивитися відео обробки автомобіля таким складом можна в мережі, також можна знайти відгуки про дану технологію.

Після обробки рідким склом склад повинен висохнути – так буде сформована міцна захисна плівка.

Відзначимо, що рідке скло призначене не тільки для кузова автомобіля – на відео можна помітити, як фахівці обробляють диски і бампер, а також капот і кузов – практично всі видимі поверхні.

Після обробки кузова автомобіля цим складом автомобіль можна прекрасно відмити за допомогою миючого засобу (зокрема, можна використовувати шампунь).

Порада

За відгуками, обробка рідким склом авто відштовхує бруд – вона не прилипає у великій кількості на кузов (особливо актуально восени і навесні).

Вперше рідке скло для кузова автомобіля було випущено в 2008 році виробниками автомобільної хімії з Японії. Склад відразу отримав величезне поширення по всьому світу, завоювавши колосальну популярність серед автолюбителів. Такої популярності складу сприяли невисока ціна і простата в застосуванні.

Автополіролі можуть призначатися для машин зі світлим і темним кольором кузова. Існують відгуки на західних і європейських форумах, згідно з якими «рідке скло» наноситься на поверхню авто з гарантією на 3 роки. Втім, вітчизняні майстерні дають лише річну гарантію через суворого клімату, а також використання агресивних засобів для обробки доріг взимку (сіль з піском).

Обробити склом можна не тільки металевий кузов, автомобіля, але також і його скла. Таким чином, забезпечується максимальний захист від агресивного впливу навколишнього середовища. Краплі дощу не залишать розлучень на склі – використання двірників буде більш комфортним.

Водовідштовхувальний ефект можна подивитися на відео. Також при обробці рідким склом колір авто буде більш насиченим і глибоким, дрібні подряпини зникнуть. Брудні калюжі також не є загрозою для зовнішнього вигляду кузова автомобіля – залишилися дрібні бризки можна легко змити за допомогою простої пляшки води.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Вже досить багато автомобілістів випробували це популярний засіб – як свідчать відгуки та відео в мережі, технологія правда працює.

При наявності якісного складу, а також грамотного нанесення на кузов автомобіля, покриття здатне без проблем витримати досить велику кількість мийок.

Необхідно своєчасно виконувати всі вимоги виробника при нанесенні складу – в такому випадку, можна буде домогтися разюче ефекту.

Перш, ніж обробляти авто рідким склом, з його поверхні необхідно видалити пил і бруд, а також плями. Це дуже важливо – поліроль повинна максимально рівномірно лягти по довжині кузова машини.

Тому перше і найголовніше – машина повинна бути добре вимита, лакофарбове покриття повинне бути знежирений і насухо витерте.

Якщо автомобіліст вже користувався поліролью перш, її потрібно видалити механічним шляхом (можна використовувати абразивні пасти або шампунь з активними компонентами в складі).

Категорично не рекомендується використання силіконового знежирювачах або неякісного спирту – також неприпустимо застосовувати залишають плівку кошти для автомобіля.

Обробку рідким склом також не слід проводити, якщо машина довгий час стояла на сонці і відчутно нагрілася – метал повинен бути холодним. Професіонали рекомендують виконувати всі роботи по обробці авто в сухому і теплому приміщенні, уникаючи пилу і сонячних променів. Температурний режим в приміщенні – від +15 до +30.

Все про обробці кузова автомобіля рідким склом

Але найкраще довіряти обробку автомобіля професіоналам, які мають великий досвід застосування подібної технології. Як показує практика, і свідчать відгуки, в кустарних умовах великі складності виникають при підготовці поверхні, а також при нанесенні самого складу. У досвідченого майстра обробка автомобіля рідким склом не займе більше 3-4 годин часу.

На сьогоднішній день дозволити собі обробити машину рідким склом може практично будь-хто. Для власників нових, блискучих іномарок – це відмінне рішення! Випускають поліроль «рідке скло» безліч компаній – можна підібрати продукцію на будь-який смак і гаманець. Якщо не економити на обробці – результат перевершить навіть найсміливіші очікування автомобіліста.

Важливі відгуки про рідке скло для автомобілів

Кожен автомобіліст мріє щоб машина була чистою завжди, а фарба не втрачала свій блиск. Сучасні технології зробили крок далеко і в магазинах можна зустріти покриття для авто зване рідким склом.

З реклами цього кошти можна зрозуміти, що воно має дуже багато плюсів. Чи так це і чим така обробка заслужила стільки відгуків та обговорень дізнаєтеся далі.

Плюс ми спробуємо копнути глибше і знайти негативні сторони рідкого скла.

Коротко: що це і як обробляти авто

Все про обробці кузова автомобіля рідким скломОбробка до і після

За заявою реклами і написів на самих баночках продукції рідке скло – засіб для обробки автомобіля за допомогою полірування. Головними корисними якостями, за заявою виробників, є захист від подряпин і стійкість до забруднення кузова. Коріння такої обробки автомобіля йдуть з Японії, де покриття прижилося вже давно. У Росії рідке скло використовують хоч і не давно, але вже професійно. Відкрито багато авто мийних центрів, де можна послухати відгуки та думки як продавців, так і клієнтів.

Процедура обробки автомобіля проста, але заслуговує окремого опису, яке зможете прочитати в наших наступних статтях. Обмовимо головні правила. По-перше, необхідно уважно прочитати інструкції.

Виробників і різних варіацій рідкого скла багато, тому важливо знати технологію і порядок покриття авто щоб не нашкодити. По-друге, що обробляється автомобіль повинен бути ідеально чистий. Слід максимально вимити використовуючи авто шампуні.

Повірте, на мийці не потрібно економити. По-третє, якщо поліруете самі знайдіть чистий гараж, а краще робити в фарбувальній камері. Якщо замовляєте обробку рідким склом свого автомобіля у компанії, то простежте за вимогами стерильності.

Це і є всі правила для хорошої роботи. Ось один із способів по нанесенню захисного покриття в відео форматі:

Плюси і мінуси

Залежно від складу і призначення рідкого скла в загальному можна виділити такі плюси:

 • Підвищується стійкість до води, а значить в дощ авто буде менше забруднюватися;
 • Підвищується стійкість до невеликих подряпин;
 • Легко наносити;
 • При обробці кузова не потрібно спеціального захисту;
 • Довше зберігає колір лакофарбового покриття автомобіля;
 • Доступність і великий асортимент в магазинах;
 • Можливість замовити послугу у звичайній автомийці;
 • Не потрібно багато часу на роботу.

Будь-яке поліпшення завжди має зворотну сторону. Тепер про мінуси:

 • У деяких випадках потрібна додаткова обробка шліфувальною машинкою, а це додаткові витрати;
 • Середня кількість мийок до повторного нанесення рідкого скла – 6 – 8;
 • У мінусову погоду не вийде працювати з покриттям;
 • Хоч і обробка авто займає мало часу, доведеться чекати 4-6 годин повного висихання поліролі.

Відгуки автолюбителів

Далі наведемо рекомендації і критику автолюбителів і власників сервісів з миття та обробки захисними покриттями.

Ніколи, чуєте, ніколи не розтирайте рідке скло великими ділянками. Мав необережність це зробити і все зіпсував. Жижа схопилася ділянками і стала схожа на стару, посипалася штукатурка.

А цей відгук залишив власник нового Тігуана:

З самого початку вирішив використовувати поліроль скло для кузова. Сподівався заощадити на мийках і зберегти блиск мого дизельного Тіга. Все хорого, але дорого.

Зверніть увагу

Мені реально простіше загнати раз в тиждень на мийку і бути чистим. Чим кататися місяць трохи припорошений брудом і думати, що чистий. Плюс кіптява від дизеля зводять нанівець всі старання і задок машини покривається сажею.

Сумнівна економія, хоч і працює. Не рекомендую!

Ось ці ми зібрали в пунктах полірування кузова:

Використовую фарбу рідке скло близько 2 років. Головне достоїнство – автомобіль легко мити. Згадайте свій автомобіль взимку. Досить здути Керхер підсохлу бруд і в путь. Автомобілю без обробки кузова мийка з активною піною забезпечена.

Мій відгук про рідкому склі буде позитивним. На цей склад мене підсадив зять. Скоро доведеться знову купувати. Шкода, що хороший тільки японського виробництва і буде дорожче.

Поліруванням не користуюся. Вважаю зайвою витратою грошей. У нашому Краснодарі дощі йдуть не часто, а від пилу вона не захищає.

Раджу! З переваг виділю можливість зробити все самому. Рідке скло краще і надійніше ніж звичайна поліроль-шампунь.

Це розлучення споживачів – саме так я думав, коли почув про засіб. Але як круто виглядає автомобіль коли він мокрий – це просто бомба. Вода тече немов рідкий метал. Крім візуальних ефектів мене вразила ситуація, коли прошкрябал лівим боком об кущі й сліду не побачив.

висновок

Брати на себе відповідальність і нав’язувати вам таку обробку кузова авто не будемо. Замість цього рекомендуємо читати нашу наступну статтю, де спільно з хіміками лакофарбової студії зробимо аналіз декількох зразків. Також підведемо підсумок яка краще для застосування. Ваші коментарі та відгуки з власного досвіду можете залишити нижче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…