У рейтингу найбільш примхливих вузлів автомобіля паливний насос займає одне з перших місць. Тому будь-якому автолюбителю необхідно знати основи діагностики працездатності насоса і порядок дій при його ремонті і заміні.

Види бензонасосов автомобілів ВАЗ 2106/07

Виробник встановлює на автомобілі ВАЗ 2106/07 бензонасоси ДААЗ (Димитровградского автоагрегатного заводу). Основне призначення насоса – подавати бензин до карбюратора в потрібних обсягах.

Основу насоса становить привід з діафрагмами, а стійка робота забезпечується за рахунок одночасного використання трьох діафрагм.

Продуктивність бензонасосов ДААЗ на вільний злив може досягати 60 літрів на годину.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

На більш сучасні моделі ВАЗ встановлюються поможет «Пекар» (Санкт-Петербург). Продуктивність у них та ж, але підвищена герметичність і стійкість мембран до дії масла і палива роблять роботу насоса більш ефективною.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Бензонасос ВАЗ 2106/07 знаходиться в підкапотному просторі . Він кріпиться до блоку циліндрів двигуна. Зручне розташування дозволяє легко демонтувати і встановити насос навіть недосвідченому автолюбителю.

діагностика працездатності

Основні приводи для перевірки працездатності насоса наступні:

 • істотне зниження подачі палива в карбюратор;
 • зменшення продуктивності двигуна;
 • ривки автомобіля під час руху.

Перед діагностикою несправностей насоса необхідно переконатися в працездатності інших елементів паливної системи – карбюратора, паливних шлангів, фільтрів і т. П.

Для діагностичних роботи буде потрібно:

 • ріжковий ключ на 10;
 • плоска викрутка.

Роботи виконуються в наступній послідовності.

 1. На автомобілі з холодним двигуном відкривається капот.
 2. Викруткою послаблюється хомут кріплення вхідного патрубка насоса. Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силамиВикруткою послаблюється хомут кріплення вхідного патрубка
 3. Знімається патрубок, і в його отвір для запобігання витоку палива встановлюється заглушка (болт відповідного розміру).
 4. Шланг подачі палива від’єднується від штуцера карбюратора і опускається, в отвір ставиться заглушка.
 5. Натисканням на важіль ручної підкачки насоса перевіряється опір пружинки діафрагми – при цьому насос повинен видавати втягують звуки. Якщо опір відсутній і немає характерних звуків, то насос несправний.

ремонт бензонасоса

Для ремонту бензонасоса ВАЗ 2106/07 буде потрібно:

 • ріжковий ключ на 13;
 • плоска викрутка;
 • дві звичайні шкільні лінійки;
 • чиста місткість для зливу бензину.

Демонтаж насоса здійснюється наступним чином.

 1. Відкривається капот.
 2. Плоскою викруткою послаблюється хомут шланга подачі палива на корпусі насоса.
 3. Знімається шланг подачі палива.Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами
 4. Від корпусу насоса від’єднується паливна магістраль.
 5. У отвори ставляться заглушки (допускається використання чистих болтів М8).
 6. Ключем на 13 откручиваются дві гайки кріплення насоса до блоку циліндрів.
 7. Насос акуратно знімається і кладеться на чисте рівне місце. При цьому бажано не пошкодити прокладки.

Бензонасос не качає

Основною ознакою несправності бензонасоса є відсутність тиску в паливній системі. Причинами цього може бути:

 • знос деталей;
 • пошкодження діафрагми;
 • сильне розтягнення пружинки;
 • забруднення клапанів;
 • засмічення сіточки фільтра;
 • втрата герметичності насоса.

У будь-якому випадку буде потрібно зняти насос і, використовуючи плоску викрутку, розібрати його.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

заміна штока

Шток – це металевий прут в підставі бензонасоса. В процесі експлуатації він зношується. Це можна помітити лише на великих швидкостях – в міських умовах виявити знос штока, як правило, неможливо. Однак на трасі автомобіль не може набрати швидкість вище 90-100 км / ч.

Заміна штока пов’язана з заміною двох прокладок. Новий шток повинен виступати за межі проставки на 0.8-1.3 мм (оптимально – 1 мм). Цього можна домогтися, підбираючи прокладки різного розміру. Якщо виліт штока буде вище рекомендованого, з’явиться ризик пошкодження діафрагми, якщо нижче – двигун втратить в потужності.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

чистка бензонасоса

Чистка паливного насоса – це перш за все чистка сітки фільтра, яка перестає пропускати паливо. Причиною забруднення зазвичай є неякісний бензин – вся грязь і домішки залишаються на сітці.

Сітка знаходиться в нижній частині корпусу бензонасоса і легко демонтується після віджимання фіксаторів. Рекомендується спочатку промити її бензином, а потім продути повітрям під тиском. Після цього сітка встановлюється назад.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Використання ремкомплекта

Ремонтний комплект на бензонасос ДААЗ або «Пекар» можна придбати в будь-якому автомагазині. Він дозволяє відремонтувати паливний насос, не звертаючись в автосервіс. Зазвичай у складі ремкомплекта є всі деталі, які необхідно замінити.

Пристрій бензонасоса ВАЗ 2106/07 досить просте, тому його розбирання не представляє великої складності. Після зняття фільтра оглядається сіточку і діафрагму насоса. Якщо виявлені які-небудь механічні пошкодження, то елементи замінюються на нові.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Заміна бензонасоса ВАЗ 2106/07

Заміна насоса на ВАЗ 2106/07 проводиться в двох випадках:

 • при сильному зносі його елементів, що не підлягають заміні;
 • для збільшення ресурсу – бензонасос ДААЗ змінюється на насос «Пекар».

Для заміни насоса потрібно:

 • гайковий ключ на 13;
 • викрутка з плоским лезом;
 • ємність для зливу бензину.

демонтаж насоса

Демонтаж старого насоса щоб уникнути опіків проводиться на холодному двигуні. Виконуються наступні дії:

 1. Викруткою послаблюється хомут на шлангу подачі палива і шланг від’єднується.
 2. Послаблюється хомут на патрубку подачі палива в карбюратор – патрубок знімається Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силамиПослаблюються хомути і від’єднуються шланги подачі палива.
 3. Під утворилися отвори підставляється ємність для зливу палива.
 4. Ключем на 13 откручиваются гайки, що фіксують бензонасос на блоці циліндрів.
 5. Насос разом з трьома прокладками знімається зі шпильок.

установка насоса

Монтаж нового або відремонтованого насоса здійснюється наступним чином.

 1. Проводиться огляд місця установки. Нагар або бруд видаляється розчинником 642, і поверхня насухо протирається дрантям.
 2. На шпильки надягають три нових прокладки – регулювальна (найтовстіша), теплоізоляційний і ущільнювальна. Прокладки повинні відповідати марці бензонасоса.
 3. Встановлюється і фіксується двома гайками новий паливний насос. Для того щоб не створювати великого тиску на фланець, гайки закручуються по черзі.
 4. Приєднуються два шланга подачі палива.
 5. Запускається двигун і перевіряється працездатність насоса.

Бензонасос ВАЗ 2106: заміна, ремонт і установка

Бензонасос в автомобілі ВАЗ 2106, призначений для підкачки палива з бензобака, в камеру поплавця карбюратора. Даний механізм, має два режими підкачки: ручний і автоматичний. Ручний, використовується для доставляння бензину в камеру поплавця, в тих випадках, коли двигун потрібно завести на холодну. А далі, в процесі роботи мотора, насос качає паливо автоматично.

Пристрій і види

На ВАЗ 2106, підходить два види даного пристрою: стандартний бензонасос АвтоВАЗ “ДААЗ», і модернізований «ПЕКАР». Вони відрізняються візуально, і вміють трохи різний пристрій. Але, не дивлячись на ці відмінності, в основі будь-якого з перерахованих механізмів, лежить одна і та ж схема роботи.

У пристрій бензонасоса входять: патрубок-нагнітач, два клапана (впускний і випускний), фільтр тонкої очистки, що всмоктує патрубок, штовхач, кулачок, пружина, шток, важіль для ручної підкачки палива, і балансир.

Основні несправності і усунення

Іноді, в процесі тривалої експлуатації, бензонасос ламається, і йому потрібний ремонт. Для того, щоб визначити поломку, пов’язану саме з даними механізмом, потрібно знати ряд характерних симптом.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Найчастішою, причиною несправності пристрою, є знос прокладки, яка знаходиться між верхньою і нижньою частиною корпусу. Це загрожує тим, що насос втрачає герметичність, і качає повітря разом з паливом.

Таким чином, горюча суміш виходить, занадто насиченою, і Ваш автомобіль ВАЗ 2106, буде смикатися при русі, або зовсім відмовиться заводиться (особливо на холодний двигун). У такій ситуації, ремонт зовсім не потрібно, а потрібно, просто замінити прокладку на нову.

Подібні симптоми у машини, можуть спостерігатися і при пошкодженні мембрани. Така несправність вирішується заміною мембрани на нову. Більш серйозною проблемою, є знос штока. Звичайно, замінити його досить просто, але на цьому ремонт не закінчиться. Після установки нової деталі, бензонасос доведеться налаштувати, помінявши прокладки між ним, і блоком циліндрів на більш тонкі або товсті.

Дуже важкою поломкою, може виявитися знос клапанів. Зазвичай, в таких випадках змінюють весь пристрій в зборі. Але, деякі власники ВАЗ 2106, все ж наважуються на ремонт. Для цього, вони купують спеціальний ремкомплект, і розбирають насос повністю. У ремкомплект входять наступні деталі:

 • пружина;
 • Два клапана;
 • мембрана;
 • Прокладки.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Ремонт включає в себе заміну всіх перерахованих вище елементів на нові. Шток, продається окремо від комплекту.

Для того, щоб замінити шток, розбирати насос зовсім не потрібно, а його досить просто зняти. Насамперед, вийміть трубку їх вихідного отвору насоса, і покладіть її так, щоб вона перебувала отвором вгору.

Це робиться для того, щоб бензин не стікав на двигун. Далі, від’єднайте другу трубку, і поставте її в таке ж саме положення. Тепер, можна приступити, безпосередньо, до зняття самого механізму.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Він надівається на дві спеціальні втулки, і кріпиться зверху гайками. Їх потрібно відкрутити, і акуратно зняти насос з втулок. Перед Ваші відкриється доступ до штоку і кулачку. Сам шток, що не кріпиться ні до чого, і вийняти його можна просто руками.

Ось і все, ремонт бензонасоса, Вашої ВАЗ 2106, завершено. Тепер можете спокійно продовжувати його експлуатацію, і не забувайте періодично міняти прокладки, розташовані між верхньою і нижньою частиною корпусу.

Самостійна заміна бензонасоса

При виході з ладу паливного насоса на ВАЗ 2106, бензин просто не буде надходити в карбюратор. І відповідно, двигун постійно буде глухнути. Можливо, що в ручну вдасться накачати бензину до систему, але бензонасос все одно вже нормально не функціонує. У такому випадку його необхідно замінити. Процес це нескладний і для його виконання знадобиться наступний інструмент:

 • Плоска і хрестова викрутки (в залежності від того, якими болтами затиснуті хомути кріплення шлангів)
 • Тріскачка з подовжувачем
 • Головка на 13 торцева

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Тепер більш детально розпишу заміну бензонасоса на ВАЗ 2106. Отже, насамперед необхідно скинути тиск в паливній системі автомобіля. У тонкощі цієї справи по інструкції я не вникав, але за логікою речей робив це в такий спосіб.

Від’єднав шланг за бензонасосом ближче до карбюратора, і перед насосом. Потім викачав весь бензин недовгим натисканням на його лапку. Коли все паливо викачано, то це говорить про те, що тиску в системі більше немає і можна приступати до зняття.

Отже, як уже говорилося вище, відкрутили хомути кріплень шлангів:

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Ось кінцевий результат цієї процедури:

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Після цього беремо тріскачку з подовжувачем і головкою і відкручуємо по одній гайці кріплення насоса з кожного боку. Більш наочно це продемонстровано нижче на фотографії:

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Після того, як обидві гайки відкручені до кінця, бензонасос можна спокійно знімати зі шпильок, злегка похитуючись з боку в бік, так як він може досить щільно сидіти на своєму місці:

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Ось і весь ремонт нашої ВАЗ 2106. Деталь знята і готова до заміни. Ціна нового пристрою на «класику» становить близько 500 рублів. Установка не складе особливих труднощів і проводиться в зворотному порядку.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силамиОдна з операцій, якої повинен опанувати власник однойменної машини – заміна бензонасоса на ВАЗ 2106. Процедура не представляє ніяких труднощів , всі дії інтуїтивно зрозумілі і досить прості. Використовується мінімум інструменту – викрутки (фігурна та плоска, розмір підбирається в залежності від величини болтів, якими кріпляться хомути на шлангах); головка або торцевий ключ «на 13»; «Тріскачка».

Наведена нижче інструкція дає можливість правильно розподілити дії для грамотного демонтажу бензонасоса. Відповідно, установка нового агрегату проводиться в зворотному порядку.

 • Причина заміни
 • демонтаж бензонасоса
 • додаткова інформація

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Причина заміни

У випадках виникає необхідність в заміні бензонасоса на ВАЗ 2106? Природно, причина одна – вихід з ладу деталі. Це проявляється, що машина періодично глухне навіть на холостих обертах .

Для тих, хто приблизно уявляє собі, що знаходиться під капотом, додатково пояснимо: паливо не надходить в карбюратор. Це легко визначається візуально.

Спроби вручну підкачати бензин дають лише короткочасний ефект.

Висновок однозначний – необхідна заміна бензонасоса. Відразу заспокоїмо дбайливих автовласників: дана деталь коштує дуже недорого – близько 500 рублів. На тлі позамежних витрат на обслуговування іномарок – суща дрібниця.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

демонтаж бензонасоса

Перед початком роботи необхідно забезпечити скидання тиску в системі. Найпростіший спосіб: від’єднуємо шланг, розташований між бензонасосом і карбюратором. Недовге натискання на «лапку» шланга дозволяє злити надлишки бензину і, відповідно, скинути тиск .

Знімаємо болти , що кріплять хомути на шлангах. Потім необхідно викрутити гайки, що фіксують насос. Для цієї мети краще всього підійде «тріскачка» з головкою. Необхідне уточнення: якщо болти або гайки Не відвертайтеся тривалий час, їх викручування може зажадати додатки додаткового зусилля.

Є небезпека пошкодити головки болтів або робочу поверхню гайок. Нічого фатального при цьому не відбудеться – як правило, зазначеним деталей можна легко підібрати заміну. Але все-таки бажано проявляти акуратність.

Демонтаж бензонасоса практично завершено – залишається лише зняти його зі шпильок . Можливо, це вдасться зробити не відразу – в результаті тривалої експлуатації він може сильно «прикипіти».

Проявляємо терпіння і обережність (пошкодження шпильок неприпустимо), акуратно хитається агрегат в обидві сторони – можна навіть легенько постукати молотком через дерев’яну «наставку».

Добиваємося бажаного – бензонасос знімається зі шпильок.

Як вже говорилося, установка нової деталі проводиться в зворотному порядку .

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

додаткова інформація

Вищенаведена інструкція дає повне поданням, що представляє собою заміна бензонасоса. Відзначимо, що необхідність в заміні бензонасоса виникає нечасто – все визначається якістю використовуваного палива.

Ті, хто в гонитві за копійчаної економією, з аправляется на випадкових АЗС, використовуючи низькооктановий бензин , приречені на повторення даної процедури з відомою регулярністю.

Набагато простіше (і, в кінцевому підсумку, дешевше), «годувати» автомобіль якісний бензин, що не містить сторонніх домішок і інших небажаних компонентів – сміття, іржі і т.п. Своєчасна заміна фільтрів грубої і тонкої очистки також дозволяє убезпечити бензонасос від передчасного виходу з ладу.

Зверніть увагу

Резюмуючи сказане, робимо два висновки: істотно продовжити життя бензонасоса можна , трепетно ставлячись до якості палива, своєчасно змінюючи паливні фільтри.

Якщо ж настав момент, коли заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 неминуча, панікувати не варто: ця робота під силу будь-кому, навіть абсолютно не досвідченому в техніці користувачеві.

Головне – дотримуватися обережності, скрупульозно слідувати інструкції, все маніпуляції здійснювати коректно і акуратно.

Які ознаки несправності бензонасоса ВАЗ-2106

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силамиКонструкція автомобіля ВАЗ-2106 на сьогоднішній день вже явно застаріла. Крім того, багато «шістки» знаходяться в досить поважному віці. Тому немає нічого дивного в тому, що у них періодично виникають ті чи інші несправності. Однією з досить поширених проблем тут є поломка бензонасоса.

Для початку слід зазначити, що дана деталь грає дуже важливу роль в роботі автомобіля. Адже саме паливний насос відповідає за подачу бензину з бензобака до карбюратора або інжектору.

Відповідно, будь-яка проблема в його роботі порушує даний процес. Ну а при відсутності подачі бензину автомобіль просто не рушить з місця. Втім, бувають випадки, коли бензонасос працює, але не так як слід.

Подібна ситуація також обернеться проблемами.

Ознаки, що вказують на несправність бензонасоса

Є певні симптоми, за якими колишній водій відразу ж визначить причини виникнення проблем у роботі залізного коня. Це в повній мірі відноситься і до бензонасосу. Найбільш типовими ознаками, що вказують, що першопричину слід шукати саме тут, є:

 • автомобіль не заводиться, хоча стартер крутить справно;
 • двигун працює, але постійно глухне;
 • відчувається явне зниження потужності.

Який запобіжник за що відповідає на ВАЗ-2106

Втім, третя ознака можна назвати непрямим. Потужність автомобіля здатна впасти і по цілому ряду інших причин, і проблема з бензонасосом – це тільки лише одна з них. Якщо дана деталь повністю вийшла з ладу – то ви просто не заведете автомобіль. Однак набагато частіше виникають ситуації, коли мотор працює, але при цьому постійно глухне.

Також автомобіль може рухатися ривками, на тлі відчутно знизилася потужності.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силамиВсе це говорить про те, що необхідно оглянути паливну систему, і в першу чергу переконатися в справності бензонасоса. До речі, відразу ж слід упевнитися, що в баку є паливо. Вся справа в тому, що на «шістці» цілком може вийти з ладу відповідний покажчик. В такому випадку стрілка на панелі приладів буде показувати, що бензину в баку цілком достатньо, тоді як насправді його там немає.

Говорячи про перевірку працездатності паливного насоса, слід зазначити, що найбільш простий варіант, що не віднімає багато часу, – це поїздка в автосервіс в разі, якщо ви помітили характерний симптом, який вказує на проблему з цим вузлом. Тут майстри заміряють тиск в нагнітальному трубопроводі, і на підставі отриманих цифр зроблять висновки про стан головних робочих органів паливного насоса.

Втім, тут цілком можна обійтися і своїми силами. Так, ви витратите трохи більше часу, зате заощадите певну суму. Адже в автосервісі діагностику ніхто не буде робити безкоштовно.

В даному випадку цілком можна скористатися перевіреними часом способами.

Їх застосовували для діагностики ще в радянські часи, коли переважна більшість автолюбителів самі ремонтували своїх залізних коней.

Порядок затягування головки блоку циліндрів ВАЗ-2106

Найбільш простий варіант тут – від’єднання шланга від виходу паливного насоса і подальша прокачування вручну. Зверніть увагу, що для такої перевірки має бути дотримана одна умова. Зокрема, щоб важіль штовхача почав рухатися, штовхач неодмінно повинен знаходитися внизу ексцентрика, тоді як діафрагма – в своїй верхній точці.

Якщо ж вони знаходяться в протилежному положенні – нічого страшного. Обертаючи стартером коленвал, ви повернете штовхач і діафрагму на потрібні вам місця. Не забудьте також накинути на мотор ганчір’я, щоб на нього не потрапило паливо. Далі починаємо прокачувати вручну. Бензин в такому випадку повинен обов’язково подаватися в такт руху важеля.

Якщо це не так – значить, доведеться займатися пошуком причин.

Слід зазначити, що найчастіше несправності виникають через проблеми з діафрагмою. В такому випадку краще всього піти по найбільш простому шляху. У магазинах без проблем можна купити вузол діафрагм в зборі.

У радянські часи, коли був дефіцит автозапчастин, власникам транспортних засобів часом доводилося проявляти неабияку кмітливість, щоб викрутитися з ситуації. Наприклад, при проблемах з діафрагмою її вирізали з відповідного матеріалу.

Сьогодні такої необхідності немає – дефіциту запасних частин явно не спостерігається, і купити можна все що завгодно.

Також перевірте, щоб канавка сітчастий фільтр. Такий варіант цілком можливий, якщо, наприклад, заправлятися паливом сумнівної якості або через тривалість експлуатації авто. Якщо проблема в цьому, то усунути її дуже просто.

Просто очистіть сітчастий фільтр, видаливши звідти все сміття, або ж купите і поставте новий. Ціна питання тут невелика. Також слід видалити бруд, що скупчилася в порожнині головки бензонасоса.

Зробити це можна, направивши туди струмінь стисненого повітря.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силамиЗ’явитися проблеми також можуть через ослаблення пружини діафрагм. У більшості випадків це характерно для автомобілів з великим пробігом. В процесі експлуатації пружина поступово розтягується. Якщо вона ослабла до такої міри, що не може забезпечити нормальну роботу бензонасоса – просто замініть її. Ще одна можлива причина проблем з паливним насосом – порушення довжини виходу штовхача. Згодом тут неодмінно утворюється наклеп, який, власне, і стає джерелом проблем. Якщо причина дійсно в цьому – слід замінити штовхач.

На завершення хотілося б відзначити ще один момент. Водії розповідали чимало випадків, коли бензонасос на ВАЗ-2106 після розбирання-збирання з метою профілактики переставали працювати зовсім або починали подавати паливо упівсили. Причина банальна – просвіт між сполучаються поверхнями корпусу і нижньої кришки.

Щоб його побачити, потрібно буде попередньо зняти діафрагму. Приклавши кришку до корпусу, ви виявите просвіт, який і став причиною неправильної роботи. Для усунення проблеми потрібно вирівняти деформовану поверхню. Зробити це нескладно, оскільки корпус і кришки виготовлені з цинкового сплаву, легко піддається обробці.

Тобто тут не знадобиться витрачати багато часу і сил.

Бензонасос ВАЗ 2106 – найважливіший елемент паливної системи

Автомобільний бензонасос ВАЗ 2106 є одним з головних компонентів системи подачі пального, який качає паливо з бака в карбюратор. Безпосередньо в карбюраторному вузлі відбувається утворення аерозольної суміші з пального і повітря, яка надходить в силову установку.

Принципове пристрій бензонасоса ВАЗ 2106 можна подивитися нижче.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

За своїм принципом дії бензонасос «шістки» орієнтований на створення надлишкового тиску, яке, незалежно від стадії експлуатації мотора, має постійно підтримувати необхідний рівень бензину в паливній камері поплавкового типу. Діафрагма спроектована і розроблена з таким розрахунком, що паливний потік припиняється або зменшується при створенні в топливопроводе граничного значення тиску.

Штатний бензонасос розташований зліва на спеціальному припливі рухового блоку і кріпиться шпильками через термічну проставлення і прокладку регулювального типу.

Ця проставка виконує також функцію направляючого елемента для штовхача бензонасоса ВАЗ 2106, що приводиться в дію ексцентриком через привід бензонасоса, що працює від експлуатованого газорозподільного механізму.

Довжина нового штока бензонасоса становить 82,5 мм, допустиме значення для експлуатації становить розмір в 81,8 мм, при зменшенні цього параметра виріб необхідно регулювати підбором настановних прокладок або замінити на нову запчастину.

Для ручної подачі бензину методом підкачки в виробі передбачений спеціальний важіль, яким рекомендується користуватися після тривалого періоду в експлуатації транспортного засобу для наповнення паливопроводу пальним. Він здатний створити тиск 20-30 кПа зі швидкістю закачування не менше 60 л / год при частоті 2000 фрікцій (качків) в хвилину.

На нашому інтернет-ресурсі описано пристрій бензонасоса ВАЗ 2106 під номенклатурним номером 2101-1106010, виробленого на ДААЗ в м Димитровграді. В якості альтернативи можна використовувати бензонасос Пекар, виготовлений на Саратовському заводі паливної апаратури. Проект і розробка вироби було проведено АТ «Пекар» з Санкт-Петербурга.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Між іншим, багато автолюбителів нахвалюють т.зв. «Плунжерний бензонасос ВАЗ 2106», який дозволяє поліпшити пуск транспортного засобу і працює з високим ступенем надійності.

Виріб такого типу – не що інше, як бензонасос Пекар, верхня кришка якого виконана у високому стилі і нагадує 2 пов’язаних з собою циліндра, на торцевій частинах яких вибиті стрілки напрямку потоку бензину.

Клапана всередині вироби дуже схожі на плунжерні пари, і з легкої руки автолюбителів їх стали називати плунжерними бензонасос на «шістку».

Багато автолюбителів знають, що бензонасос є такий компонент паливної системи «шістки», який неодноразово допускає збої в роботі або, кажучи простими словами, – він барахлить.

Причини: низькоякісний бензин, засмічений і невчасно замінений фільтр палива, високі навантаження на деталі вироби, вплив активних інгредієнтів у випадку витікання мастила і тосола, неякісні комплектуючі гумовотехнічні деталі і т.д.

Основні несправності бензонасоса – це порушення граматичних кондицій паливного насоса, текти бензину і «не качає бензонасос ВАЗ 2106», тобто вихід з ладу мембрани вироби.

важливо

В цьому випадку можливий ремонт «в польових умовах», коли водіям доводиться, наприклад, замість штатної мембрани встановлювати целофан великої щільності, що дозволяє доїхати до місця призначення.

Більш цивілізований ремонт бензонасоса для «шістки» – придбати ремкомплект бензонасоса і провести заміну деталей, які зазнали зносу.

Кращим варіантом для автолюбителів, які не бажають займатися такими ремонтними роботами, може стати придбання електричного бензонасоса на ВАЗ 2106, який більш довговічний і надійний в експлуатації.

Проводимо підготовчі роботи, концентруємо в одному місці необхідний слюсарний інструмент та новий виріб, що підлягає монтажу. Заміна бензонасоса проводиться в такому порядку:

 1. Послаблюємо кріпильні хомути фігурної викруткою або гайковим ключем.
 2. Від’єднуємо торці бензопроводу від штуцерів вироби з подальшою їх заглушкою для запобігання течі пального.
 3. Демонтуємо бензонасос за допомогою гайкового ключа.
 4. Демонтуємо термоізоляційну проставлення і установчу прокладку.
 5. Установчу прокладку слід поміняти, а термопроставку – почистити і поставити на колишнє місце кріплення.
 6. Якщо потрібний ремонт бензонасоса, то його необхідно розібрати і зробити заміну зношених компонентів.
 7. Якщо слід замінити виріб в зборі, то ставимо прокладку на установчі шпильки, потім виробляємо монтаж бензонасоса «шістки».

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Кінцева установка бензонасоса на ВАЗ 2106 проводиться в зворотному порядку.

Заміна бензонасоса ВАЗ 2106

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Як замінити бензонасос ВАЗ 2106 ? Жарти в сторону у мене у брата на його копієчки помер бензонасос. По-перше, почнемо з того чому ми визначили несправність саме в бензонасосі?

Значить зранку вийшли, потрібно було їхати в авто майстерню, хотіли шумовать йому машину. Не заводиться. вчора робота, все норм, сьогодні автомобіль відмовляється заводитися.

Що робити, перш ніж кудись лізти, подумайте логічно, що машині потрібно щоб завестися? Їй потрібні лише дві речі: іскра – то чим підпалюють і бензин – що власне і підпалюють. Так ось завжди починайте з цього, якщо немає будь-яких додаткових відхилень.

Цю мудрість мені передав мій батько а з нагоди мені довелося поділитися нею з вами, сподіваюся по життю дуже допоможе.

Зняли по черзі дроти зі свічок, накинули на масу, іскра є (буває що крутить і здається що іскра є а насправді бігунок згорів і все тут, хоч закрутити.), Причому не слабка, значить справа не в запалюванні, переходимо на паливну систему .

Насосом починаємо качати, бензин в карбюратор, для цього потрібно натискати на пелюстка бензонасоса. Бензин на кшталт йде, але як то мляво, зняли з бензонасоса гумовий шланг йде в карбюратор, перевірили ще раз Понатискавши на пелюстку бензонасоса, бензин йде погано.

Тепер що б точно переконатися що бензонасосу прийшов кінець, беремо і скидаємо бензонасос з фільтром повністю.

(Він кріпиться на двигуні в лівій частині моторного відсіку, на дві гайки (гайки на 13, краще відкручувати накидним ключем) знайти дуже просто тому як до нього прикріплений фільтр тонкого очищення) 

Залишається гола трубка йде від бензобака до моторного відсіку. Тепер перевіряємо як йде бензин по паливо проводу (трубці).

Для цього потрібно встати в непристойну позу і дути в горловину бензобака попередньо підставивши по вихід на трубці в моторному відсіку яку нитку тару, щоб бензин випливав туди, і подивитися який напір бензину йде у нас під тиском повітря, яке створюєте ви. Якщо все ок. а має бути все добре, то справа все таки в бензонасосі, він просто напросто забився брудом.

Так було і в нашому випадку. Які ще можуть бути неприємності з бензонасосом? Взагалі практично всі бензонасос ВАЗ 2106 роблять з різного мотлоху, є тільки кілька з них гідних поваги.

У бензонасосов з чорного списку може полетіти мембрана, вона просто рветься від старості або скоріше від того що гумовотехнічні вироби дуже поганої якості. Можливо він просто засмічений, можливо він перегрівся і мембрана втратила свої компресійні властивості.

Порада

При цьому машина може і смикатися і глухнути на ходу і зводить взагалі, але кожна ситуація індивідуальна))).

Ні в якому разі не викидайте старі прокладки від бензонасоса, краще поставити їх назад вони все таки приробиться і до штоку і щільно лежать на площині з’єднання бензонасоса і двигуна. 

Що тут можна порадити, а тільки одне панове. заміна, заміна, і ще раз заміна.

А замінити бензонасос вам доведеться не на найпростіший і дешевий а на бензонасос ПЕКАР 

Поясню чому – основна причина надійність, стабільність в роботі, правильне розташування каналів, правильна конструкція і найголовніше гарна якість матеріалів самого виробу, повірте прослужить довго а заплатите за все в два рази дорожче, нам він обійшовся десь в 600рублей. Я перед зимою собі теж поміняв, ну як перед зимою, на початку листопада)))

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Принцип роботи паливного насоса ВАЗ 2106

Двигун автомобіля, будь він карбюраторний або інжекторний, не може існувати без палива.

Адже найважливішою роботою цього механізму є забезпечення автомобіля енергією, а виходить ця сама енергія при згорянні палива.

Однак щоб пальне потрапило в циліндри двигуна, потрібно його туди доставити, саме цим займається паливна система, і мова піде про такий найважливіший пристрої даної системи, як паливний насос.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Призначення паливного насоса

Давайте візьмемо за приклад всім добре відомий автомобіль ВАЗ 2106 або як його ще називають “шістка”. Даний апарат від вітчизняного виробника, навіть зараз, дуже часто зустрічається на наших дорогах. У ньому зазвичай встановлений карбюраторний двигун, а так само є такий важливий елемент, як паливний насос.

Так для чого ж потрібен цей механізм? Все досить просто, з його допомогою в двигун підкачуються життєво важливе паливо.

Якщо насос працює погано або є які-небудь несправності, паливо перестає гойдатися і “серце машини” або взагалі не заведеться, або постійно буде глухнути.

Співпраця карбюратора з насосом

Зрозуміло, мова піде саме про той тип бензинових двигунів, які вже замінені більш якісними, продуманими системами, саме такий мотор стоїть на ВАЗ 2106. В новіших двигунах обладнана продумана система уприскування, що стосується нашого випадку, то на “шістці” топливовоздушная суміш виробляється безпосередньо в карбюраторі.

Відбувається процес так:

 • Паливний насос підкачує певну кількість бензину, за тим у вигляді крапель це паливо потрапляє в повітряний потік;
 • У тому потоці, що має швидкість в 50-150 метрів в секунду, паливо подрібнюється таким чином, що відбувається процес випаровування;
 • Тепер подрібнений і випаровування бензин, представляє з себе готову горючу суміш, з якої виділяється енергія шляхом згоряння в циліндрах двигуна.

Як бачите, починається цей процес саме з паливного насоса, а якщо з ним щось не так, двигун не зможе коректно працювати.

Виявлення несправностей насоса

Отже, перший, а також найпоширеніший ознака того, що паливний насос працює погано і в ньому є несправність, це – постійно глохнущій або НЕ заводиться двигун. Тобто, якщо ви вставляєте ключ запалювання, провертаєте його, а ваш ВАЗ 2106 не заводиться або відразу ж глухне, швидше за все, насос засмітився.

Підтвердити свою здогадку ви можете одним вірним способом, зняти засмітилася деталь, переконатися, що вона засмітилася і прочистити її. Робиться це дуже просто, так що вам навіть не доведеться буксирувати свого “залізного коня” на СТО.

Розберемо процес розбирання і чищення коротко по пунктах:

 1. Від’єднуємо паливний шланг від нагнітальної трубки, перевіряємо важелем механічного уприскування подається чи бензин;
 2. Якщо паливо не подається, від’єднайте шланг і від патрубка і дивимося, чи відбувається всмоктування на вході в патрубок. Якщо всмоктування не відбувається, значить, потрібна розбирання і чищення насоса.

процес чищення

Так як насос на вашому ВАЗ 2106 засмітився, його потрібно терміново прочистити, інакше машина не зможе їхати. Робиться це також досить просто.

Після того, як механізм був знятий, необхідно відкрутити кришку, для цього доведеться взяти викрутку і відвернути кріпильний болт. Після зняття кришки, ви побачите фільтр, розташований за нею, його потрібно просто витягти.

За фільтром будуть розташовані гвинти, які кріплять корпус до нижньої кришки, їх також роз’єднуємо. На завершення повитягали все діафрагми і пружини і обережно промийте їх бензином.

Потім потрібно просушити всі деталі і зібрати механізм в зворотному порядку дій.

висновок

Виходячи з усього написаного вище, приходить розуміння того, що паливний насос, як частина паливної системи, безпосередньо впливає на роботу двигуна машини.

Що стосується його забруднення і подальшої чистки, то тут, як бачите, теж немає нічого складного. Головне проявити трохи обережності, терпіння і дотримуватися інструкцій.

Таким чином, кожен зможе поодинці виконати всі дії і не витрачати час і кошти на прочищення системи в сервісному центрі або на СТО.

Вам сподобалася стаття? Вона була корисною?

Зняття і установка паливного насоса ваз 2106-2103

Як завжди при починанні будь-якого ремонту готуємо весь необхідний інвентар, який нам буде необхідний для зняття та встановлення паливного насоса, а це гайковий ключ на «13», викрутка і лінійка.

 • З штуцерів паливного насоса необхідно зняти два шланга один який нагнітальний і другий всмоктує, для цього викруткою послабте хомути кріплення шлангів і після зніміть їх. Для запобігання попаданню сміття і бруду в шланги їх кінці необхідно заглушити або шматочками ганчірок або відповідними по діаметру болтиками.
 • Далі необхідно відвернути гайки кріплення паливного насоса до блоку циліндрів, після чого акуратно знімаємо насос не пошкодивши при цьому прокладку.

Установку паливного насоса проводите в зворотній послідовності і при цьому завжди необхідно регулювати насос для правильної подачі палива в іншому випадку при поганій регулюванню може значним чином порушитися подача палива в карбюратор вона може або погіршитися або зовсім пропасти або навпаки збільшиться на стільки, що паливо під тиском відіжме голку клапана в карбюраторі і бензин переповнить поплавкову камеру.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

Регулювання положення паливного насоса

Між блоком циліндрів і паливним насосом встановлені три прокладки:

 • регулювальна (товщина регулювальної прокладки состовляет 0.7-0.8мм).
 • теплоізоляційна вставка.
 • ущільнююча прокладка (товщина ущільнювальної прокладки 0.27-0.33мм).

Між блоком циліндрів і теплоізоляційної прокладкою завжди повинна стояти регуліровачная прокладка.

Установите новую уплотнительную прокладку и установите толкатель в теплоизоляционную проставку, после чего толкатель и проставку оденьте на шпильки блока цилиндров, далее оденьте регулировочную прокладку.

После того, как установили все прокладки вместе с толкателем, все это хозяйство необходимо сильно прижать к блоку цилиндров и медленно проворачивая коленчатый вал добиться, чтобы толкатель встал в такое положение при котором он будет выступать на минимальное расстояние относительно прокладки. Линейкой определите величину выступания толкателя и далее играя разными по толщине прокладками добейтесь величины равной от 0.8 до 1.3 мм. После этого установите насос обратно на блок цилиндров, одев его на шпильки, равномерно затяните гайки крепления.

На этом ремонт нашего автомобиля ваз 2106 по снятию и установке топливного насоса можно считать оконченым.

Бензонасос ВАЗ 2106: діагностика та заміна

Необхідний бензонасос ВАЗ 2106 для подачі палива в карбюратор. Потрібно згадати про те, що шістки тільки карбюраторні випускалися тольяттинским автозаводом.
Правда, в останні роки на ІЖ-Авто з конвеєра йшли інжекторні, але їх частка вкрай мала. Тому розглядати потрібно саме насос з механічним приводом. Непогані Запчастини Shantui можна знайти на сайті.

Пристрій бензинового насоса

Встановлений він на блоці двигуна, приводиться в рух за допомогою механізму, пов’язаного з розподільним валом. Це механізм приводу допоміжного обладнання, в число якого входить трамблер і масляний насос. Якщо ви вирішили виконати ремонт бензонасоса самостійно, то необхідно знати, з яких елементів він складається. Отже, ось основні компоненти:

 1. Металічний корпус.
 2. Плунжерний механізм.
 3. Клапани – впускний і випускний.
 4. Мембрана.
 5. Шток.
 6. Дистанційна прокладка.

Це все основні складові. Клапани необхідні для того щоб перекачувався бензин тільки в одному напрямку і не йшов назад. Це дозволяє підтримувати робочий тиск в системі подачі палива.

Як працює бензонасос

Бензонасос ВАЗ 2106 (ціна його становить 400-700 рублів, залежно від виробника) є складним механізмом. Він перекачує паливо з бака в карбюратор за допомогою мембранної системи.

Між насосом і баком знаходиться паливопровід, він повністю герметичний. Першим на шляху розташований клапан впускного типу, після нього мембрана.

І слідом іде випускний клапан, поєднаний з жиклером карбюратора.

Під дією розрідження відбувається забір бензину з паливопроводу. Невелика порція надходить в корпус насоса через впускний клапан, випускний в цей момент закритий.

Зверніть увагу

Наступний цикл – закриття впускного і відкриття випускного, мембрана при цьому витісняє бензин з відсіку в корпусі. Мембрана рухається під дією плунжерного механізму, який працює від приводу другорядних пристроїв.

Виходячи з принципу роботи, можна розгледіти основні поломки.

Несправності системи подачі палива

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2106 власними силами

 1. Руйнування, надмірний знос, мембрани.
 2. Западання або неправильна робота системи клапанів.
 3. Вироблення штока приводу плунжерного механізму.

Термін служби мембрани обмежений, вона може порватися, зноситися. Іноді корпус бензонасоса виявляється слабо затягнутий, це призводить до того, що в систему потрапляє багато повітря. Коли порушується робота клапанів, бензин надходить в карбюратор нерівномірно, а іноді і зовсім не доходить до нього. Знайома, напевно, всім ситуація, коли при сильному нагріванні доводиться поливати корпус водою або укладати на нього мокру ганчірку? Саме від залягання клапанів це роблять.

Ремонт бензонасоса ВАЗ

Ремонт бензонасоса ВАЗ виробляють при виході з ладу робочої діафрагми.

Основними ознаками пошкодження цієї деталі є запах бензину в салоні і «провали» в роботі двигуна при різкому натисканні на педаль газу. Як наслідок, зниження рівня палива в камері поплавця карбюратора.

Зазвичай, ремонт паливного насоса ВАЗ потрібно при пробігу до 150 тис. Км. Завчасно придбайте ремонтний комплект запасних частин.

У статті описаний ремонт механічного бензонасоса ДААЗ, що встановлюється на карбюраторні двигуни автомобілів ВАЗ цілого ряду моделей. (ВАЗ-2101, ВАЗ-2102, ВАЗ-2103, ВАЗ-2104, ВАЗ-2105, ВАЗ-2106, ВАЗ-2107)

Детальна схема пристрою паливного насоса ВАЗ з позначеннями вузлів і деталей

Нижче представлені дві схеми для повного розуміння як влаштований бензонасос.

Заміна діафрагми при мінімальній розбиранні, без від’єднання шлангів

При виході з ладу диафрагменного вузла, знімати бензонасос з двигуна не обов’язково. Досить відвернути шість гвинтів і зняти верхню частину корпусу.

Перед демонтажем, поверніть колінчатий вал двигуна так, щоб домогтися максимального підняття діафрагми вгору. Такий стан можна проконтролювати важелем ручної підкачки. Наприклад, положення, коли штовхач максимально втоплений і ручна підкачка не заблоковано, на важелі «відчувається» зусилля сжимаемой пружини.

Тепер натисніть на мембранний вузол і поверніть його в горизонтальній площині (навколо штовхача) на 90 градусів, при цьому плоский нижній кінець штовхача вийде з паза балансира, і весь вузол вийміть вгору.

Новий діафрагмовий вузол з зовнішньої дистанційній прокладкою встановіть у зворотній послідовності.

Ремонт бензонасоса ВАЗ з повною перевіркою працездатності

При наявності часу і бажання є сенс поєднати зміну діафрагми паливного насоса з його повною перевіркою. Для цього від’єднайте шланги (хомути звільніть повністю) від штуцерів, запресованих в корпус насоса, прикладаючи мінімальні зусилля. Далі, відвернувши дві гайки і видаливши дві конічні шайби під ними, зніміть весь насос з двигуна.

Перед розбиранням насоса перевірте герметичність його клапанів. Для цього покачайте важіль ручного приводу паливного насоса, по черзі закриваючи всмоктуючий 1 і нагнітальний 2 патрубки пальцем. Під всмоктуючому патрубку має створюватися розрідження, в нагнітальному – тиск.

 • У корпусі насоса розташовані клапани:
 • нагнітальний (випускний) – внизу корпусу
 • всмоктуючий (впускний) – вгорі

Відверніть болт, зніміть кришку і нейлоновий сітчастий фільтр .

Акуратно тонким дротом (або голкою) натисніть на клапани з текстолітових пластин шестикутної форми і ви помітите, що у зношених клапанів і латунних сідел площині прилягання перетворюються в конічні поверхні, при цьому клапани отримують можливість ставати на ребра у відведеному їм просторі. Так клапани повністю втрачають герметичність.

Зношені клапани і сідла замініть. Сідла витягніть гачком. Під пластинами клапанів встановлені досить мініатюрні пружинки – будьте обережні і не втратьте їх. Якщо вже вирішено замінити сідла і клапани, то зупинятися на півдорозі не можна, так як при демонтажі сідел гачком або свердлом будуть зіпсовані їх відповідні поверхні.

Далі очистіть відстійник під фільтром і сам фільтр. При знятих шлангах насоса продуйте трубку, що йде від бака до насоса. Магістраль має легко продуватися з добре чутним інтенсивним бурлінням палива в баку.

важливо

Збірку насоса і установку проведіть у зворотній послідовності. Необхідно звернути увагу на те, щоб при установці сітчастого фільтра його отвір (діаметр 7,5 мм) збіглося з отвором в сідлі всмоктуючого клапана, причому кільцевий виступ цього отвору в сітці повинен бути спрямований вниз.

На цьому ремонт бензонасоса ВАЗ можна вважати виконаним. Нехай ваш автомобіль ніколи вас не підводить. А ви заходите на наш блог частіше і читайте нові керівництва по усуненню несправностей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…