Масло в трансмісію Шевроле Нива і в її мости без праці зможе залити навіть початківець водій. Головне знати регламент технічного обслуговування, для того щоб стежити за станом агрегатів і знати коли здійснюється заміна масла. Так, кожні 15 000 км пробігу слід перевіряти:

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

 • герметичність корпусу коробки передач;
 • передній і задній міст на надійність кріплення і рівень масла.

У трансмісії змінюється масло після перших 60 000 км пробігу.

Важливо: після загального пробігу в 120 000 км необхідно міняти масло кожні 40-45 000 км пройденого шляху. Це необхідно через зношування деталей.

Часто, після 150 000 км доводиться здійснювати заміну самих зношених деталей.

вибір масла

Перед заміною треба розібратися, яке масло потрібно заливати і куди. Автомобіль Шевроле Нива для кращої прохідності обладнаний повним приводом. Тому в роздавальну коробку, передній і задній міст необхідні масла з різним ступенем в’язкості. Це обумовлено різними температурними режимами в коробці і на мостах.

Для коробки передач слід заливати масло в’язкості:

Ці масла мають категорію api – 4. Добрі відгуки мають виробники олії: THK, Shell, Mobil 1.

Для мостів масло необхідної в’язкості:

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

Для мостів категорія масла повинна бути api-5. Позитивну оцінку отримали виробники Zic, Castrol.

Важливо: не потрібно заливати універсальне масло для картера і редукторів – це може вплинути на хід автомобіля.

На заміну знадобиться 0,8 літра олії для коробки, 1,2 літра на передній міст і 1,3 літра на задній. Всього 3 літри на всю заміну. Не варто намагатися змішувати різні склади масла в різних частинах. Невеликий обсяг в кожній з частин, при змішуванні, швидко відгукнеться збоєм в роботі.

Підготовка до заміни

Всі основні роботи будуть проводитися під автомобілем. Тому слід передбачити заздалегідь, як це здійснити – або оглядова яма, або підйомник.

Важливо: заздалегідь варто, придбай шприц для закачування масла. Він допоможе заливати масло акуратно і за рівнем.

Для роботи буде потрібно:

 • шматок матер’яної тканини (для видалення маслянистих патьоків);
 • порожня тара під відпрацьовану рідину;
 • гайковий і шестигранний ключ.

Заміна масла повинна проводитися на прогрітому автомобілі. Так як при підвищенні температури плинність масла підвищується (знижується в’язкість), його зручно буде зливати.

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

Підготовлене для заміни масло, слід тримати в теплому місці. Це полегшить його закачування в коробку і мости.

Проведення заміни масла

Заміна масла в Ниві починається з коробки передач. Спочатку потрібно очистити все навколо заливних і зливних пробок на коробці. Очистивши, спочатку скручуємо заливну пробку, розташовану на боці блоку КПП. Далі, скручуємо зливну пробку за допомогою шестигранника.

Заздалегідь слід під зливний отвір розташувати зливну тару, щоб не пролити відпрацювання. На прогрітому автомобілі масло має швидко витекти. Зливна пробка має з внутрішнього боку спеціальний магніт, який збирає металеву стружку.

Ця стружка утворюється при роботі коробки і потрапляє в масляний відсік.

Зверніть увагу

Важливо: якщо кожен раз при заміні на пробці знаходиться велике скупчення металевої стружки, її ефективність зі збору падає. Слід звертати на це увагу і вчасно міняти зливну пробку, щоб не засмічувати масляний відсік.

Далі, слід відчистити пробку від стружки і вкрутити назад. Тепер потрібно промити картер. До цієї процедури необхідно купити 1 літр спеціалізованої очищає рідини. Залив її через отвір для заливки шприцом, слід запустити двигун. Під час роботи потрібно щоб передача стояла на нейтралі, потім по черзі включати кожну швидкість. Вся дія має займати 3-5 хвилин.

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

Видалення подряпин на кузові автомобіля без фарбування.

Не витрачайте ГРОШІ НА перефарбовування! Тепер Ви самі зможете всього за 5 секунд прибрати будь-яку подряпину з кузова вашого автомобіля.

Читати далі >>

Глушимо двигун, спускаємося під машину і знову скручуємо зливну пробку. Вся очищає рідина повинна злитися в тару. Потім ставимо пробку на місце.

Після, шприцом набираємо необхідну кількість нового масла і закачуємо його через заливний отвір. Після закачування закручуємо пробку на місце. Знову заводимо автомобіль і даємо йому попрацювати 5-10 хвилин на першій передачі.

Потім глушимо і під капотом щупом вимірюємо рівень масла в коробці. Якщо рівень впав, слід долити необхідний обсяг.

Наступним етапом буде заміна масла в мостах автомобіля. Дії по складності не сильно відрізняються від попередніх. Важливо розуміти, що заливні отвори на мостах необхідні для свідчення рівня масла. Тому перед заміною машина повинна знаходитися на рівній поверхні. Перед роботою по заміні необхідно очистити зливні болти.

Далі потрібно відкрутити зливний отвір за допомогою шестигранника. Потім підставивши попередньо тару, зливаємо, скручуємо зливну пробку і чекаємо, поки масло витече повністю з моста. Очищаємо магніти на зливний пробці і закручуємо її назад.

Після цього, за допомогою заправного шприца заливаємо масло до потрібної позначки, а потім закручуємо заливну пробку назад.

Ці дії виконуються на кожному мосту. Щоб виконувати всі роботи за вказаною в керівництві технічному регламенту, після того як масло буде змінено, потрібно запам’ятати на якій позначці пробігу це було. Так, наступна зміна масла не буде пропущена.

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

Поради і підсумок

Даний клас автомобіля призначений в основному для їзди по бездоріжжю. Це характеризується його зв’язком коробки з повним приводом. Авто добре поводиться в подоланні різних позашляхових перешкод в різних погодних умовах експлуатації. Ці фактори сильно впливають на пристрій трансмісії в цілому.

Для підтримки надійності і ефективності роботи коробки передач необхідно відповідально підходити до вибору масла. Якість роботи КПП безпосередньо залежить від якості обраного масла. Слід використовувати тільки масло потрібного класу.

Якщо заливати масло класом нижче, навантаження, виражені в перепадах температури або подоланні серйозного бездоріжжя, можуть вивести з ладу трансмісію.

Щоб цьому запобігти слід уважно дотримуватися наступних рекомендація:

 • необхідно вивчити всі інструкції по експлуатації, які дає виробник автомобіля;
 • не женіться за ціною мастильних матеріалів. Здебільшого висока ціна масла не залежить від його високої якості. Це часто трапляється через популярності бренду. Чим більше він популярний, тим вище ціна на який надається товар;
 • дотримуйтесь правил і терміни по заміні масла. Це продовжить термін служби коробки і зробить їзду більш комфортною;
 • якщо машина була придбана з рук, вона має вже великий пробіг. Потрібно уважно до цього поставитися і робити заміну масла частіше звичайного;
 • необхідно часто стежити за рівнем масла, перевіряючи його пару раз в тиждень, щоб не допустити падіння його рівня, через що можуть виникнути серйозні відхилення в роботі трансмісії. Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

Пристрій коробки передач у вітчизняному автомобілі Шевроле Нива не має ніяких складних технічних деталей. Автомобіль зарекомендував себе з хорошого боку по роботі і якості трансмісії.

В обслуговуванні нарікань по вартості і термінів не викликає.

Здійснюючи необхідний за регламентом ремонт і заміну витратних матеріалів, автомобіль прослужить довгий термін і буде приносити одне задоволення при водінні його власнику.

Як замінити масло в роздавальної коробці Ниви Шевроле

Автомобіль Chevrolet NIVA – це машина, що відрізняється високою прохідністю і надійністю. Такі характеристики обумовлюються наявністю повного приводу з двома провідними мостами.

Одне з основних пристроїв в цьому авто – це роздавальна коробка. Конструктивно раздатка розташовується в задній частині КПП. На її хвостовик кріпиться карданний вал.

Роздавальна коробка виконує функції зниженої передачі, міжосьовий блокування.

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасноЗаміна масла в роздавальної коробці Шевроле Нива

Для надійного функціонування цього механізму на протязі всього терміну експлуатації в раздатку заливають спеціальну захисну мастило, яка володіє протизношувальними присадками. Таке масло охороняє поверхні деталей від руйнування.

Згодом мастильна рідина забруднюється, втрачає свої властивості. Тому рекомендується періодично проводити її заміну. Також поява Зовнішні проблеми та перешкоди може бути сигналом до позачергової зміні трансмісійного масла.

Несправності раздатки можуть проявлятися в наступному:

 • вібрація на початку руху, на швидкості;
 • шуми, стуки при поворотах;
 • погане перемикання передач;
 • поява витоків рідини.

Заміна масла в раздатке Ниви Шевроле – це нескладна, але необхідна процедура.

Коли потрібно міняти

Виникнення перерахованих вище несправностей автомобіля Шевроле Нива може бути пов’язано з якістю і кількістю мастильної рідини. В такому випадку перевірка рівня масла і його стану обов’язкове. Як правило, потрібна зміна мастила.

Згідно з інструкцією по експлуатації, масло в роздавальної коробці змінюється кожні 60 тисяч кілометрів пробігу або раз на три роки експлуатації. Після досягнення 120 тисяч кілометрів інтервал зменшується до 45 тисяч кілометрів. Також слід частіше проводити зміну старого масла, якщо автомобіль експлуатується по поганих дорогах і при великих перепадах температур.

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасноДля Шевроле Нива виробник рекомендує мастило типу 80W90

При купівлі вживаного автомобіля, при капітальному ремонті механіки теж радять проводити цю процедуру. Яке масло заливати

Яке масло вибрати для роздавальної коробки Ниви? Роздавальна коробка в Шевроле на заводі наповнюється мастилом типу 80W90 специфікації GL-4 / GL-5.

Ця всесезонна мастило з протизносними присадками має антикорозійні, антиокислювальні, протипінні характеристики. Але потрібно відзначити, що для цього масла температура збереження плинності до -27 градусів.

Тому при наднизьких температурах краще застосовувати масло 75W-90, яке має більш низьким порогом замерзання. Також можна заливати 80W-85.

Скільки масла заливати

Перед проведенням процедури слід уточнити, який обсяг мастила в роздавальної коробці Ниви, і скільки масла необхідно залити при зміні. Для цього буде потрібно згідно з інструкцією 0,8 літра.

Деталі й витратні матеріали

Для проведення процедури потрібно запастися інструментами (шестигранним ключем на 12 і спеціальним шприцом), тарою для відпрацювання, сухою ганчіркою, запасними мідними кільцями ущільнювачів для зливної і заливний пробок, захисними рукавичками.

Порядок дій при заміні

Поміняти мастильну рідину можна як на СТО, так і своїми руками. Для останнього варіанту знадобиться невеликий досвід і відповідна вправність.

Перед проведенням процедури потрібно прогріти мастило в раздатке (підвищується плинність). Для цього достатньо проїхати близько п’яти кілометрів. Заміну проводять на оглядовій ямі, естакаді або підйомнику.

Кроки виконуються в певній послідовності:

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасноЗаміну масла в раздатке проводять на оглядовій ямі або естакаді

 1. Очистіть від бруду зливну і заливну пробки.
 2. Обкрутити пробку заливного отвору шестигранником на 12, попередньо підставивши ємність для зливу відпрацьованої рідини. Роботи потрібно проводити обережно, так як масло після прогріву гаряче.
 3. Огляньте вбудований магніт, відпрацювання на наявність бруду і металевої суспензії.
 4. Очистіть зливну пробку, краю отвори.
 5. Закрутіть зливну пробку і виверніть заливну.
 6. Спеціальним шприцом залийте нове масло.
 7. Поверніть пробку на місце.
 8. Перевірте стан сапуна. При необхідності прочистіть його.
 9. Якщо ущільнювальні мідні кільця пробок пошкоджені, то їх потрібно замінити на нові.

Як замінити масло в роздавальної коробці Ниви ШевролеСсилка на основну публікаціюЗаміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасноЗаміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

Заміна масла в роздавальної коробці Шевроле Нива

Використання будь-якого автомобіля має здійснюватися із застосуванням відповідних мастильних матеріалів. Заміна масла – це одна з найважливіших робіт з обслуговування авто. Для її проведення не завжди потрібно спеціалізована допомога. Кожен автомобіліст може своїми руками здійснити заміну мастильної рідини на своїй машині.

Яке використовувати масло для Шевроле Нива?

Вибір відповідного «розхідники» для мостів і раздатки цього позашляховика буде гарантувати безперебійне функціонування елементів трансмісії. Мастило знижує тертя, забезпечує захист всіх агрегатів машини від передчасного виходу з ладу. Вона здатна продовжувати період служби авто.

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

При виборі «розхідники» для Шевроле Нива варто керуватися рекомендаціями виробника. Купувати «расходник» краще у перевіреного виробника. Так буде менше ймовірності нарватися на підробку.

Якщо автомобіліст придбав уживане авто, необхідно буде провести перевірку рівня трансмісійної рідини. Якщо з’являться сумніви щодо пробігу, то «расходник» потрібно буде поміняти.

для раздатки

При виборі мастила тут варто звертати увагу не тільки на виробника, а й на те, щоб різні склади не виявилися змішані. За вязкостним властивостями допускаються до використання мастила 78W-90, 80W-90, 80W-85.

При проведенні заправки роздавальної коробки на Шевроле Нива необхідно стежити за тим, скільки витратного матеріалу залишилося в коробці. Це потрібно для того, щоб при виконанні робіт в подальшому не виникли труднощі.

для мостів

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

Грамотний підбір «розхідники» – це важлива умова для функціонального приводу мостів при щоденній експлуатації авто.

Показники в’язкості мастила для мостів повинні бути такі ж, як і у мастила для раздатки.

Як поміняти мастило в роздавальної коробці

У нормальних умовах заміна масла в раздатке нива шевроле повинна проводитися не рідше, ніж 1 раз в 60 тис. Км. В непростих умовах така процедура може здійснюватися і частіше. Після того, як пробіг в 120 тис. Км буде перевищено, необхідно буде почати частіше міняти «розхідники». Робити це потрібно буде через кожні 45 тис. Кілометрів.

При прийнятті рішення про частоту заміни мастильного матеріалу варто враховувати безліч факторів, у тому числі і умови використання автомобіля. Якщо машина часто їздить по путівцях, то в її агрегатах може накопичуватися пил, бруд.

В результаті цього роздатковий механізм, а також інші компоненти автомобіля можуть перестати функціонувати нормально. Крім того, з навколишнього середовища в мастило може проникати волога. Це теж може обернутися не найкращими наслідками. Змащуюча рідина крім захисної виконує ще й очисну функцію.

важливо

Проводити заміну «розхідники» в роздавальної коробці краще після того, як автомобіль проїде щонайменше 5 км. Важливо, щоб мастило нагрілася. Так вона буде більш текучої.

Для проведення робіт знадобиться підйомник або оглядова яма. Відразу ж приготуйте ємність для зливу старої рідини і ганчірки для усунення патьоків. Також буде потрібен і ключ на 12, шприц для заправки.

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

Проведення робіт

 1. Викриття зливну пробку і зачекайте, поки мастило не витече повністю.
 2. Перевірте, чи присутні в злитої мастилі сторонні складові.
 3. Витріть з отвору для заливання води наліт. Встановіть пробку назад.
 4. Отвинтите пробку заливного отвору.
 5. Шприцом залийте необхідну кількість мастила.
 6. Якщо є необхідність, перевірте сапун і виконайте його очистку.
 7. Обов’язково зафіксуйте пробіг, щоб не пропустити в подальшому зміну видаткової рідини.

Як поміняти мастило в мостах

Проводитися заміна масла в мостах повинна через кожні 3 роки використання автомобіля або через кожні 35 000 км пробігу. Якщо авто використовується в важких умовах, то заміна масла в передньому і задньому мостах повинна проводитися частіше.

Для проведення заміни «розхідники» потрібно встановити авто на ідеально горизонтальній поверхні. Рекомендується попередньо прогріти машину. Для роботи знадобиться ключ на 12 і торцева головка на 17. Також буде необхідний шприц, суха ганчірка і ємність для відпрацьованого «розхідники».

Заміна мастила в задньому мосту нива шевроле проводиться так само, як і заміна мастила в передньому мосту цього автомобіля.

Порядок проведення робіт

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

 1. Відкрутіть пробку для зливу «розхідники».
 2. Перевірте чи не прилипла чи на магніт болта стружка.
 3. Злийте відпрацьовану рідину в підготовлений контейнер.
 4. Затягніть зливну пробку (тільки для заднього моста).
 5. Відкрийте заливну пробку.
 6. За допомогою шприца заправте мастильну рідину в потрібній кількості.
 7. Затягніть заливну пробку. Дана дія виконується тільки для заднього моста.

Як видно, заміна масла в Шевроле Нива не представляє нічого складного. З нею зможе впоратися кожен.

Відео: заміна масла в Шевроле Нива

Яке масло заливати в трансмісію Шевроле Нива

Процедура щодо заповнення трансмісії Шевроле Нива маслом доступна навіть для початківців водіїв. Головна умова – дотримання регламенту з технічного обслуговування автомобіля, що гарантує справність і безперебійне функціонування агрегатів КПП.

Вибір трансмісійного масла для механічних коробок передач Шевроле Ниви, Ниви 21213, ВАЗ 2131 здійснюється відповідно до рекомендацій виробників.

Необхідна інформація про найбільш прийнятною марці масла для трансмісії міститься в сервісних книжках на конкретний автомобіль.

Вибір трансмісійного масла для “Ниви-Шевроле”

Згідно з регламентом техобслуговування, масло в коробці передач потребує заміни через перші пройдені 60 000 км.

После долгой эксплуатации и общего пробега, равного 120 000 километров трансмиссионное масло для Нива Шевроле меняется уже через очередные 45 тыс. км пути. Это связано с повышенным износом рабочих деталей и узлов раздатки.

Часто случается, что после 150 000 км требуется демонтировать изношенные элементы и устанавливать новые образцы.

Перед покупкой новой смазки, нужно разобраться с маркой масла, подходящего именно для коробки передач конкретного транспортного средства. Модель Нива Шевроле обладает повышенной проходимостью, благодаря полноприводной конструкции.

Смазочные растворы, заливаемые в коробку передач, силовой агрегат, мосты передний и задний, отличаются по многим техническим характеристикам. Основное внимание выборе смазочной жидкости для каждого агрегата уделяется показателю вязкости, т. к.

при експлуатації автомобіля в вузлах створюються різні температурні режими.

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасноЗаміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

Яке масло залити в трансмісію Шевроле Нива. У коробку передач авто Niva Chevroletрекомендуется заливати мастильна речовина, що відповідає вимогам стандартів SАЕ 78w-90 або 80w-85, категорії api-4. Серед досвідчених автолюбителів найбільшою популярністю користуються такі відомі світові бренди з виробництва трансмісійного масла:

 • Shell;
 • THK;
 • Zic;
 • Mobil-1.

Важливо: Для автомобіля дуже важливо, яке масло заливається в трансмісію Шевроле Нива. Не допускається заміна масла в КПП Нива Шевроле речовиною універсального застосування. Універсальні мастила володіють технічними характеристиками, які негативно впливають на роботу трансмісії і стабільність ходу автомобіля в цілому.

Скільки масла в КПП Нива Шевроле. Порівняно невелика обсягу масла в КПП Нива Шевроле обумовлений особливостями конструкції і специфікою роботи механічної коробки передач. Для заміни масла в коробці передач даного авто необхідно запастися рідиною вобсязі 0,8 л.

Читайте також … 6т40 АКПП-Шевроле Круз, Опель Астра

Підготовка до зміни масла в МКПП

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

Перед тим, як заливати масло в трансмісію Шевроле Нива, проводиться певна підготовка. Для проведення заходів по заміні масла в коробці передач рекомендується підготувати місце зручного доступу до піддону МКПП. Це може бути естакада або яма оглядова в приміщенні гаража.

У список потрібних інструментів, матеріалів і пристосувань входять наступні пункти:

 1. Спеціальний шприц, щоб зручно закачувати масло.
 2. Трансмісійне масло відповідної марки в необхідній кількості.
 3. Спеціальна промивна рідина для очищення картера МКПП (в кількості 1 літр).
 4. Тазик для старого розчину.
 5. Багатогранник, ключі для відкручування / закручування зливної пробки.
 6. Ганчір’я х / б.

В якості підготовки до заміни масла в коробці передач важливим моментом виступає обов’язковий прогрів раздатки, трансмісії і самого мастильного складу.

Заміна масла в раздатке Нива Шевроле

Заміна масла в раздатке chevrolet niva. Важливо і своєчасно

Безпосередня заміна масла в КПП Нива Шевроле починається з очищення поверхонь в районі пробок для зливу і заправки.

 • Видалення відпрацьованого масла:
 • встановити машину над ямою;
 • розмістити спеціальну тару під картером коробки для збору відпрацьованої рідини;
 • після очищення отворів відкрутити пробки за допомогою багатогранника і викрутки;
 • дочекатися виходу забрудненої олії (прогріта система швидко віддає відпрацювання);
 • очистити від металевої стружки магнітний шар, розташований на внутрішній частині
 • пробки (на магніт збираються елементи зносу, накопичені в масляному відсіку);
 • вкрутити очищену пробку в відповідний отвір.

Промивання картера механічної коробки передач:

 • залити рідину для очищення картера через заливний отвір за допомогою шприца;
 • встановити важіль перемикання передач в нейтральне положення;
 • включити двигун внутрішнього згоряння;
 • пройтися по черзі по всіх швидкостям, затримуючись на кожній по кілька секунд.

Дана процедура займає не більше п’яти хвилин.

Заправка маслом раздатки Нива Шевроле:

 • відгвинтити пробку зливу;
 • випустити очищающий склад в підставлену тару;
 • повернути пробку в попереднє положення;
 • закачати новий склад в картер коробки через заливний отвір за допомогою шприца;
 • заглушити заливний отвір;
 • запустити силовий агрегат;
 • включити першу передачу на десять хвилин;
 • вимкнути мотор;
 • перевірити рівень мастильної рідини;
 • долити масло в необхідній кількості.

Читайте також … роботизованою коробкою передач

Поради по заміні масла в МКПП Ниви Шевроле

Щоб акуратно і своєчасно проводити техобслуговування відповідно до інструкції по експлуатації автомобіля, рекомендується запам’ятати позначку пробігу на даний момент. Це дозволить не помилитися при встановленні дати наступної заміни масла роздавальної коробки автомобіля.

Досвідчені автомобілісти рекомендують проводити заміну масла не тільки в раздатке. Одночасно з коробкою передач здійснюється також заміна масла в обох мостах Нива Шевроле. Тому в список підготовчих робіт потрібно включити придбання масла дляредуктора мостів Ниви.

При виборі найбільш підходящого трансмісійного масла ціна на продукт не є єдиним показником його якості. Вартість масляній продукції залежить також і від найменування відомого бренду. Основна умова безперебійної роботи коробки передач – дотримання рекомендованих термінів сервісної заміни трансмісійного масла.

Порада

Якщо автомобіль придбаний з рук, він має напрацьований пробіг і придбані приховані дефекти.

Тут потрібно більш відповідально ставитися до заміни масла і скорочення періодів між заходами по технічному обслуговуванню. Рівень масла у такого авто рекомендується контролювати не менше двох разів на тиждень.

При зниженні обсягу трансмісійного масла зростають ризики виникнення серйозних відхилень в роботі автомобіля в цілому.

Як поміняти масло в роздавальної коробці Chevrolet Niva?

Використання мастильних матеріалів грає важливу роль в експлуатації будь-якого автомобіля. Заміна масла є однією з найбільш поширених і необхідних робіт в автомобілі і не обов’язково вимагає допомоги кваліфікованого механіка. Ви можете самостійно поміняти масло в відомої “Ниві” Шевроле, тим самим заощаджуючи свій бюджет.

Яке масло вибрати

Позашляховик Шевроле Нива являє собою класичний повнопривідний автомобіль. Вибір правильного масла для раздатки і мостів Ниви є гарантією довгої і бездоганної роботи даних механізмів трансмісії. Мастильна рідина зменшує тертя і захищає агрегати автомобіля від зносу, а також збільшує термін служби самого автомобіля.

У питанні вибору, яке масло залити в трансмісію Шевроле Нива, використовуйте рекомендований склад будь-якого виробника, який відповідає наведеним нижче вимогам. Буде доцільним придбати масло в спеціалізованому магазині і від відомої компанії. Враховуйте літній і зимовий періоди, намагайтеся не купувати підробку.

Важливо! При купівлі вживаного автомобіля слід перевірити рівень масла в трансмісії. У разі виникнення сумнівів щодо пробігу необхідно поміняти всі рідини.

Для роздавальної коробки

Головним нюансом в питанні, яке масло краще іспользоватьдля роздавальної коробки Шевроле Нива, є не стільки виробник, скільки недопущення змішування різних складів.

За вязкостним характеристикам рекомендується використовувати такі трансмісійні масла: 78W-90, 80W-85, 80W-90.
Специфікація масла для раздатки Шевроле Нива має індекс API GL-4.
Купівля трансмісійного масла значних витрат не зажадає, так як заправні обсяги невеликі: близько 0,75 – 0,8 л.

В процесі заправки Ниви Шевроле візуально контролюйте, скільки масла використовується в раздатке. Простежити обсяг необхідно, щоб наступна заміна масла більше не викликала труднощів.

для мостів

Вибір правильного масла є одним з ключових умов для надійного і повністю функціонального приводу заднього і переднього мостів Шевроле Ниви в рамках повсякденної їзди.

За характеристиками в’язкості для мостів Ниви використовуються наступні олії: 78W-90, 80W-90, 85W-90.
Специфікація масел для редукторів мостів має індекс API GL-5.
Заправні обсяги: для переднього редуктора – 1,15 л; для заднього редуктора – 1,3 л. В результаті буде потрібно менше 3 літрів масла.

Як поміняти масло в роздавальної коробці

Для Шевроле Ниви заміна масла в раздатке виконується через 50-80 тис. Км або частіше (у складних дорожніх умовах). Після перевищення загального пробігу в 120 тисяч кілометрів, рекомендується скоротити частоту операцій по заміні масла до 45 тис. Км.

Роботи краще проводити після поїздок (мінімум 5 км), щоб нагріти масло в механізмах автомобіля, в даному випадку в раздатке. Так рідини набувають відмінну текучість.

Заміна масла в роздавальної коробці – нескладне завдання, але вимагає ретельного підходу. Знадобиться оглядова яма, або можна скористатися підйомником.
Спочатку підготуйте порожній контейнер для рідких технічних відходів та ганчірки для видалення патьоків. Також потрібен шестигранний ключ розмірності «12» і заправний шприц.

Отже, як же залити масло в коробку Ниви? Роботи виконуються в наступному порядку:

 1. Відкрутити зливну пробку і дати маслу повністю стекти в ємність.
 2. Перевірити вбудований магніт і відпрацьоване масло на наявність металевої стружки.
 3. Видалити забруднення і домішки з пробки і зливного отвору. Закрутити зливну пробку на місце.
 4. Відкрутити пробку заливного отвору.
 5. Заправних шприцом залити необхідну кількість свіжого трансмісійного масла для Шевроле Ниви.
 6. При необхідності оглянути і прочистити сапун (вентиляційний клапан).

Важливо! Щоб не пропустити наступну заміну масла в трансмісії, не забудьте зафіксувати пробіг, при якому проводилася зміна масла.

Як поміняти масло в мостах Шевроле Нива

Щоб поміняти масло в мостах Ниви Шевроле, необхідно слідувати правилам технічного обслуговування (ТО) і ремонту даного автомобіля.

Оновлювати рідини в мостах рекомендується після трьох років експлуатації автомобіля або в діапазоні 35-40 тис. Км. При важких умовах експлуатації цю процедуру необхідно виконувати раніше на кілька тисяч кілометрів.

Підготовчі роботи

Умови виконання процедур по оновленню масла в мостах Шевроле Нива не відрізняються від таких для раздатки. В обох випадках потрібно оглядова яма або підйом автомобіля. Заливний отвір в редукторах служить покажчиком рівня, саме тому так важливо до початку робіт встановити наш транспортний засіб на рівній поверхні.

Заправити рідини потрібно стільки, скільки трансмісійного масла заливається в Шевроле Ниву.

Заздалегідь прогрійте автомобіль. Очистіть місце розташування зливної пробки. Підготуйте необхідні інструменти – шестигранний ключ розмірності «12» і торцеву головку на «17» з воротком.

Крім того, знадобиться контейнер для відпрацьованого масла, ганчір’я і заправний шприц.

Заміна масла

Процедури по заміні масла для заднього і переднього мостів Шевроле Ниви аналогічні і проводяться в наступній послідовності:

 1. Відкрутити пробку зливу масла.
 2. Обов’язково оцінити магніт болта на предмет прилипання стружки. Якщо все в нормі, закрутити болт на місце.
 3. Через зливний отвір злити відпрацьоване складу в ємність.
 4. Загорнути і затягнути (тільки для заднього моста) зливну пробку.
 5. Відвернути заливну пробку.
 6. Після всіх цих дій, крізь відчинене заливний отвір за допомогою заправного шприца залити необхідний обсяг свіжого технічного масла.
 7. Загорнути і затягнути (тільки для заднього моста) заливну пробку.

Масло в раздатку – яке і скільки заливати, як перевірити рівень і стан

Оскільки в раздатке містяться труться елементи, з часом в ній неминуче з’являються продукти зносу. Якщо своєчасно не проводити заміну масла в роздавальної коробці, її ресурс знижується. Масло втрачає робочі характеристики, а дрібні частинки підвищують знос шестерень.

Як часто міняти

Існує кілька різних видів роздавальних коробок, і в залежності від типу механізму, частота заміни в них може істотно відрізнятися. Зазвичай ця інформація міститься в технічній документації до автомобіля і варіюється в діапазоні від 50 до 100 тисяч кілометрів пробігу.

Крім того, на терміні позначаються умови експлуатації. Раздатка автомобіля, який їздить по дорогах загального користування, відчуває куди менші навантаження, ніж встановлена ​​на машині, постійно пересувається по бездоріжжю.

як вибирати

В раздатку заливається два типи рідини: трансмісійне масло або ATF рідина. На автомобілях з АКПП в роздавальну коробку зазвичай заливається ATF, з МКПП – трансміссіонку. При цьому, найчастіше, рідини повинні збігатися, або бути повністю сумісними.

Обумовлено це тим, що зазвичай зв’язок раздатки і коробки виконана єдиним валом, або одна кріпиться до корпусу інший. При змішуванні рідин це дозволить уникнути утворення емульсії, спінювання та інших побічних явищ.

Для більшості сучасних автомобілів мають раздатку, виробник рекомендує використовувати трансмісійні масла класу GL-5. Вони добре захищають гіпоїдні передачі, розраховані на роботу в самих навантажених механізмах і містять протизадирні присадки.

Не останню роль відіграють в’язкі характеристики масел. Розберемо значення цифр на прикладі масла 80W90:

 • 80 – в’язкість при низьких температурах
 • W – всесезонне
 • 90 – в’язкість при високих температурах

Якщо використовується ATF, краще заливати оригінальну рідину, рекомендовану виробником, або аналог, який має відповідні допуски.

Яке і скільки заливати

Наведена таблиця дозволить вибрати масло по марці автомобіля і дізнатися скільки його потрібно.

АвтомобільМаслоОб’ем (л)

AUDI
ауді q7 (audi q7) G052162A2, 4014835712317 Ravenol ATF 5/4 HP 0,85
BMW
бмв х5 е53 (bmw x5 e53) BMW 83 22 9 407 858 «ATF D-III, АТС-500 83220397244 1
бмв х5 Е70 (bmw x5 e70) 83 22 0 397 244, Multi DCTF, Motylgear 75W80 1
бмв х3 Е83 (bmw x3 e83) 83229407858 1
бмв x3 f25 (bmw x3 f25) BMW Verteilergetriebe 4WD TF 0870 (83 22 0 397 244) 0,6
ГАЗ
газ 66 ТАп-15В, ТСп-15К, ТСп-Мгіп, 80W90 Gl-4 1,5
GREAT WALL
грейт віл ховер (Great wall hover) Dexron III 1,6
JEEP
Джип гранд черокі (Jeep Grand Cherokee) Mopar 05016796AC 2
INFINITI
Інфініті fx35 (Infiniti fx35) Nissan Matic D – KE908-99931 2
КАМАЗ
камаз 43118 ТСп-15К 5,4
KIA
Кіа Соренто (kia sorento) Dexron II, III (IDEMITSU Multi ATF, GT ATF TYPE Multi Vehicle IV) 2
Кіа Соренто 2 (kia sorento 2) Castrol Syntrax Universal Plus 75W90, RAVENOL TGO 75W90 0,6
кіа Спортейдж 1 (kia sportage 1) API GL-5 SAE 75W-90 1
кіа Спортейдж 2 (kia sportage 2) 75W90 GL-5 (Mobil Mobilube HD 75W90 GL-5, Castrol 4008177071768 «Syntrax Longlife 75W90) 0,8
кіа Спортейдж 3 (kia sportage 3) HYPOID GEAR OIL API GL-5, SAE 75W / 90 0,6
Кіа Соренто (kia sorento) TOD Shell Spirax S4 ATF HDX, MOBIL ATF LT 71141 2
Кіа Соренто (kia sorento) Part-Time ATF Dexron III 2
RANGE ROVER
ленд ровер дискавери 3 (range rover Discovery 3) SAF-XO 75W-90, Syntrax Longlife 75W-90 1,5
ленд ровер дискавери 4 (range rover Discovery 4) Tl7300-Shell Tf0753
ленд ровер Фрілендер 2 (range rover freelander 2) API GL5, SAE 90
Ленд ровер Дефендер (Land Rover Defender) 75W-140 GL-5 2,3
LEXUS
Лексус rx300 / 330 (Lexus rx300 / 330) 85W-90, CASTROL TAF-X 75W-90 1
MERCEDES
Мерседес GLK (Mercedes-Benz GLK-Class) раздатка в коробці
мерседес мл 163 (mercedes ml 163) 236.13 # A001989230310, Motul Multi ATF 2
Мерседес w163 (Mercedes-Benz w163) А 001 989 21 03 10 1,5
Мерседес w164 (Mercedes-Benz w164) A0019894503 0,5
MAZDA
мазда сх 5 (mazda cx 5) GL-5 80W-90, MOBIL Mobilube HD 80w-90 GL-5 0,5
мазда сх 7 (mazda cx 7) 80W90 API GL-4 / GL-5 2
MITSUBISHI
Мітсубісі Паджеро спорт (mitsubishi pajero sport) Castrol TAF-X 75W-90 3
Мітсубісі аутлендер 3, хл (mitsubishi outlander 3, xl) 80W90 Gl-5, 75W90 GL-5 0,5
Мітсубісі Л200 (mitsubishi l200) GL-3 75W-85, GL-4 75W-85 2,5
Мітсубісі Паджеро 2 (mitsubishi pajero 2) 75W85 GL4 2,8
Мітсубісі Паджеро 3 (mitsubishi pajero 3) GL-5 80W-90, Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 3
Мітсубісі Паджеро 4 (mitsubishi pajero 4) ENEOS GEAR GL-5 75W-90 2,8
Мітсубісі Монтеро спорт (Mitsubishi Montero Sport) Castrol TAF-X 75W-90 3
Мітсубісі делика (Mitsubishi Delica) 75W90 Gl-4 1,6
НИВА
нива 2121/21213/21214 (ваз 2121/21213/21214) Лукойл ТМ-5 (75W-90, 80W-90, 85W-90), ТНК Trans Gipoid (80W-90), Shell Transaxle Oil (75W-90) 0,8
NISSAN
ніссан х трейл Т31 (nissan x trail t31) Nissan Differential Fluid (KE907-99932), Castrol Syntrax universal plus 75w90 GL-4 / GL-5 0,35
Ніссан Кашкай (Nissan Qashqai) NISSAN Diffirential Fluid SAE 80W-90 API GL-5 0,4
Ніссан патфайндер r51 (Nissan Pathfinder r51) Nissan Matic-D, Dexron III 2,6
ніссан террано (Nissan Terrano) SAE75W90 GL-4, GL-5 2
ніссан Теана (Nissan Teana) GL-5 80W90 0,38
ніссан мурано z51 (Nissan murano z51) Genuine NISSAN Differential Oil Hypoid SuperGL-5 80W-90 0,3
OPEL
опель Антара (opel antara) GL-5 75W90 0,8
Опель мокка (Opel Mokka) GM 93165693, MOBILUBE 1 SHC 75W-90, Motul GEAR 300 75W-90 1
PORSCHE
Порше Кайєн (porsche Cayenne) Hang-on Shell TF0870, RAVENOL Transfer Fluid TF0870 0,9
Порше Кайєн (porsche Cayenne) Torsen Castrol BOT 850, Burmah BOT 850 0,9
RENAULT
рено Дастер 2.0 4х4 (renault duster 2.0 4х4) Elf TransElf Type B 80W90 0,75
Рено Колеос (renault koleos) Elf TransElf Type B 80W-90, Total Transmission rs fe 80w-90 1,5
SUZUKI
Сузукі ескудо (Suzuki Escudo) SAE 75W-90, 80W-90 API GL-4 1,7
Сузукі Гранд Вітара (suzuki grand vitara) 75W-90 API GL-4, SAE 80W-90 API GL-5 1,6
сузукі сх4 (suzuki CX4) TAF-X 0,6
SSANGYONG
СсангЙонг Кайрон (SsangYong Kyron) АКПП Dexron IID, III 1,3
СсангЙонг Кайрон (SsangYong Kyron) МКПП 80W90 API GL-4 / GL-5 1,4
SUBARU
субару форестер (subaru forester) немає раздатки, що знижує передача в коробці
TOYOTA
Тойота Хайлюкс (Toyota Hilux) API GL3 75W-90 1
тойота ленд крузер прадо 120/150/200 (Toyota Land Cruiser prado 120/150/200) GL-5 75W90 Toyota Gear oil 1,4
тойота рав 4 (toyota rav 4) Toyota Synthetic Gear Oil API GL4 / GL5, SAE 75W-90
тойота Хайлендер (Toyota Highlander) LT 75W-85 GL-5 TOYOTA 0,5
УАЗ
уаз патріот SAE 75W / 90 по API GL-3, ТСп-15К, ТАП-15В, ТАД-17И 0,7
уаз 469 ТАД-17, 80W90 Gl-5, 85W90 GL-5 0,7
уаз хантер SAE 75W / 90 по API GL-3 0,7
УРАЛ
Урал 4320 ТСп-15К 3,5
FORD
Форд експлорер 2013 (ford explorer 2013) Motul 75w140 0,4
форд куга (ford kuga) SAE 75W-90 0,5
форд куга 2 (ford kuga 2) SAE 75W140 0,4
форд Маверік (Ford Maverick) SAE 75W140 2
Форд експлорер 5 (ford explorer 5) SAE 75W140 (Castrol Syntrax Limited Slip 75w140) 0,4
VOLKSWAGEN
фольксваген Амарок (Volkswagen amarok) G052533A2, Castrol Transmax Z 1,25
фольксваген туарег (Volkswagen touareg) VAG G052515A2, Castrol Transmax Z 0,85
фольксваген Тігуан (Volkswagen tiguan) G 052 145 S2 1
HYUNDAI
Хендай ix35 (Hyundai ix35) 75W90 1
Хендай санта фе 2.7 (Hyundai Santa Fe 2.7) Shell Spirax AXME 75W90 1
Хендай Туссан (Hyundai Tucson) 80W90 GL-4 / Gl-5 (Shell Spirax S3 AX 80W90), 75W90 GL-5 (Сastrol Syntrax Universal 75W90) 0,8
HONDA
хонда СРВ (Honda CR-V) раздатка поєднана з коробкою передач
CHEVROLET
Шевроле нива (Chevrolet niva) 80W-90 GL-4, 75W-90 0,8
Шевроле Каптіва (Chevrolet Captiva) GL-5 75W90 0,8
Шевроле Тахо (Chevrolet Tahoe) Dexron VI (GM Дексрон 6, Spirax S3 ATF MD3, Chevron ATF MD3, AC Delco auto trak II) 2
Шевроле Трейлблейзер (Chevrolet TrailBlazer) GM Auto-Trak II 2

перевірити рівень

На більшості автомобілів, для перевірки рівня масла в раздатке, оглядові вікна не передбачені. Контроль рівня і заміна здійснюється через заливний отвір.

Для перевірки необхідно встановити автомобіль на рівну поверхню і відкрутити заливний болт, або контрольний, якщо такий є. Зазвичай вони виконані під чотирьох або шестигранник, або під гайковий ключ.

Нормальним вважається рівень трохи нижче заливного / контрольного отвору.

Необхідність заміни визначається зборами невеликої кількості масла. Зробити це можна за допомогою шприца, з одягненою на кінець гнучкою трубкою. Чорне, каламутне, зі слідами вироблення підлягає заміні.

як поміняти

Сама процедура заміни проста, але часто ускладнюється тим, що доступ до заливного отвору утруднений. Також потрібно підйомник, оглядова яма або естакада.

Деякі автолюбителі самостійно виготовляють зливний отвір в раздатке, щоб максимально полегшити процедуру повної заміни масла. Для цього в нижній точці сверлится дірка під пробку і нарізається різьба.

Вам буде потрібно:

 1. Спеціальний шприц для відкачування технічних рідин (вартість 500-800 рублів). Можна використовувати медичний, але через його невеликого обсягу процес заміни значно затягнеться. Що дорожче – час або гроші, вирішувати вам.
 2. Масло для раздатки (трансмісійне / ATF), рекомендоване виробником, або має відповідну специфікацію.
 3. Прокладочний герметик, знежирюють рідина.
 • Рекомендується міняти масло після поїздки, коли воно розігріте і має велику плинність.
 • Щоб всередину раздатки не потрапила бруд, слід очистити поверхні перш ніж відкручувати пробки.

Є зливний отвір

Якщо ваш автомобіль обладнаний зливний пробкою, необхідно відкрутити болт і дочекатися повного витікання масла. Магніт на пробці слід очистити від продуктів зносу. Знежирте зливний отвір і пробку, нанесіть шар герметика і вверніть пробку на місце.

За допомогою шприца наповнюйте раздатку маслом до тих пір, поки воно не поллється через край заливного отвору, після чого загорніть пробку на герметик.

немає зливного

В цьому випадку всі операції проводяться через заливний отвір. У нього вводиться трубка шприца і масло відкачується в максимально можливому обсязі. Процедура заливки нового масла нічим не відрізняється від описаного вище.

Після заміни рекомендується видалити з поверхні роздавальної коробки сліди масла, а після першої поїздки провести огляд на можливість витоку.

Підбірка відео інструкцій

Mitsubishi pajero sport 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Що робити, якщо тече люк в машині? Список корисних порад

Вічна проблема – підтікання люка! Люк, не рідний, чи не механічний /…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…