В кожному автомобілі невід’ємною частиною обладнання є грубка, без якої неможливий обігрів салону і комфортне керування транспортним засобом. З обігрівачем ВАЗ 2107 іноді виникають неполадки, в результаті яких потрібно відремонтувати чи замінити тих чи інших елементів.

Причини заміни грубки на ВАЗ 2107

Чимало несправностей з автомобілем виникає з приходом холодів і особливо це відноситься до автомобілів вітчизняного автопрому. Однією з основних проблем є неефективна робота опалювальної система, в результаті чого лобове та бокові скла погано обігріваються.

Власники ВАЗ 2107 досить часто стикаються з ситуацією, коли взимку салон машини просто не прогрівається. Ні про який комфорт пасажирів і водія в цьому випадку говорити не доводиться.

Щоб зрозуміти, в чому причини і усунути можливу несправність, потрібно для початку розібратися в конструкції обігрівача «сімки».

Основними елементами грубки ВАЗ 2107 є:

 • радіатор;
 • кран;
 • вентилятор;
 • троси управління;
 • повітроводи.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Деталі обігрівача і вентиляції кузова Ваз 2107: 1 – важіль повітророзподільної кришки; 2 – кронштейн важелів управління; 3 – рукоятки важелів управління обігрівачем; 4 – повітропровід обігріву бічного скла; 5 – гнучкі тяги; 6 – повітропровід обігріву

У міру експлуатації транспортного засобу, з пічкою можуть виникати ті чи інші несправності, які знижують ефективність роботи вузла або роблять його роботу зовсім неможливою. Ознак основних неполадок не так багато і зводяться вони до наступного:

 • текти обігрівача;
 • відсутність тепла або слабкий нагрів повітря.

Що стосується терміну служби печі, то будь-які цифри наводити недоречно. Все залежить від якості деталей, що застосовується охолоджуючої рідини, а також періодичності експлуатації автомобіля.

текти радіатора

Якщо теплообмінник потік, то виявити це не складе особливих труднощів. Охолоджуюча рідина у вигляді калюжі буде під ногами у водія або пасажирів. Однак не варто поспішати з висновками і купувати новий радіатор для заміни. Текти може бути пов’язана не тільки з ним, але і з продірявився трубками або краником.

Для цього потрібно підібратися до цих елементів і уважно оглянути їх з гарним освітленням. Переконавшись, що проблема не в них, залишається лише радіатор. До речі, іноді при появі течі, при роботі вентилятора пічки, лобове скло пітніє і з’являється характерний запах тосола.

З’ясувавши, що причина криється в теплообміннику, його потрібно зняти, після чого відремонтувати або замінити на новий.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

При появі течі радітора, деталь потребує ремонту або заміні

Піч не гріє

Якщо двигун прогрітий, краник грубки відкритий, але з системи опалення йде холодне повітря, то скоріше за все, радіатор забитий або в системі охолодження малий рівень тосола.

Для перевірки рівня охолоджуючої рідини (ОЖ) досить подивитися на рівень в розширювальному бачку або відкрутити пробку основного радіатора на заглушеному моторі. Якщо з рівнем проблем немає, то потрібно розбиратися з теплообмінником, можливо, доведеться промивати його або повністю всю систему охолодження.

Зверніть увагу

Щоб уникнути можливого засмічення радіатора опалювача, не варто додавати різні присадки, які усувають невеликі протікання. Такі кошти можуть легко закупорити трубки грубки.

Холодний потік повітря з системи опалення може бути викликаний також завоздушіванію системи. У цьому випадку буде потрібно видалити повітряну пробку і долити ОЖ.

Завоздушіваніе – поява повітряної пробки в системі охолодження під час проведення ремонтних робіт або при заміні охолоджуючої рідини.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Кран отопітеля згодом може вийти з ладу в результаті утворення накипу

Крім цього, проблема можлива з самим краном, який з часом може засмітитися або утворитися накип, якщо використовується вода замість тосола. При неполадках з краном, деталь розбирають і чистять або просто міняють. Ще однією хоч і рідкісною, але можливою причиною холодної грубки, може бути вихід з ладу помпи.

Двигун в цьому випадку прогрівається, але патрубки, що йдуть до радіатора отопітеля, залишаються холодними. В цьому випадку потрібно негайно відремонтувати водяний насос. Тепле повітря може також не чинити в салон через неполадки з вентилятором грубки.

Проблема може бути як з самим моторчиком, так і його ланцюгом харчування, наприклад, при перегорання запобіжника.

Як поміняти грубку ВАЗ 2107

З’ясувавши, що обігрівач потребує ремонту, потрібно його повний або частковий демонтаж. Якщо проблема з моторчиком, то досить зняти нижню частину вузла. При неполадках з радіатором потрібно попередньо злити ОЖ з системи охолодження двигуна. Для проведення ремонтних робіт знадобляться наступні інструменти:

 • хрестова і плоска викрутки;
 • набір комбінованих і торцевих ключів.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Для заміни грубки потрібно набір ключів і викруток

демонтаж обігрівача

Після того як стече ОЖ і буде підготовлений необхідний інструмент, можна приступати до розбирання. Проводять її в наступному порядку:

 1. Знімаємо мінусову клему з АКБ.
 2. В підкапотному просторі послаблюємо два хомута, які кріплять шланги до трубок обігрівача. При стягуванні шлангів витече невелика кількість тосола.Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиВідкрутивши хомути, стягуємо шланги з трубок радіатора
 3. Відкручуємо саморізи і знімаємо гумовий ущільнювач.Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиВідкрутивши саморізи, знімаємо гумовий ущільнювач
 4. Переміщаємося в салон, відкручуємо кріплення полки під бардачком і знімаємо її.Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиДля зняття полки, розташованої під бардачком, відкручуємо кріплення у вигляді саморізів
 5. Знімаємо панель з годинником і прикуривателем, відвертаючи саморізи справа, зліва і внизу.Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиДля зняття панелі з годинником і прикуривателем Поремба відкрутити відповідні саморізи
 6. Від’єднуємо дроти від прикурювача і годин, після чого прибираємо панель в сторону.Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиЗ прикурювача і годин від’єднуємо дроти
 7. Демонтуємо внутрішню порожнину бардачка, щоб прибрати в сторону правий воздуховод і забезпечити доступ до крану обігрівача. Також демонтується лівий воздуховод (при повному знятті грубки).Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиВід обігрівача необхідно від’єднати правий і лівий повітроводи
 8. Ключем на 7 відвертаємо болт, яким кріпиться трос управління краном.За допомогою ключа на 7 відвертаємо кріплення троса
 9. Для часткового розбирання печі потрібно демонтувати нижню частину корпусу. Для цього викруткою піддягаємо металеві засувки (2 праворуч і 2 зліва).Щоб зняти нижню частину обігрівача потрібно підчепити викруткою 4 засувки
 10. Після зняття засувок нижню частину тягнемо на себе і отримуємо доступ до моторчика. Якщо потрібні роботи по ремонту або заміні цього вузла, проводимо їх.Після демонтажу нижньої частини відкривається доступ до вентилятора обігрівача
 11. Для демонтажу радіатора виводимо його з корпусу назовні разом з краном.Щоб витягти радіатор досить потягнути його на себе
 12. Щоб повністю демонтувати грубку, знімаємо верхню частину корпусу, яка кріпиться чотирма болтами під ключ на 10.Щоб повністю зняти грубку необхідно відвернути 4 болта під ключ на 10
 13. Відкручуємо 2 болта кріплення кронштейна управління обігрівачем і послаблюємо гвинти, які утримують скоби кріплення тяг.
 14. Витягуємо решту грубки.Коли кріплення буде відкручені, знімаємо верхню частину корпусу печі

Відео: заміна радіатора грубки на ВАЗ 2107

У більшості випадків в повному демонтажі обігрівача немає необхідності. Міняють, як правило, радіатор, кран або моторчик.

Якщо проводиться тільки заміна радіатора, зовсім не зайвим буде оглянути електродвигун і змастити його.

Установка нової печі

Збірка обігрівача будь-яких складнощів не викликає, оскільки всі дії виконуються в послідовності, зворотному розбиранні. Однак є деякі моменти, які слід враховувати.

При заміні радіатора в обов’язковому порядку встановлюють нові гумові ущільнювачі. Їх попередньо промащують силіконовим герметиком.

Гайки слід затискати, не докладаючи особливих зусиль, щоб не видавити ущільнювачі, тим самим порушивши герметичність.

При установці нового радіатора рекомендується замінити гумові ущільнювачі

Коли теплообмінник буде встановлений на місце, а грубка повністю зібрана, краю підводить і відводить трубки змащують герметиком. Якщо патрубки мають нормальний стан, т. Е.

гума не потріскалася, залишають їх, попередньо протерши внутрішню порожнину чистою ганчіркою. Потім надівають шланги і затягують хомути.

Після складання залишається залити охолоджуючу рідину і перевірити герметичність з’єднань.

важливо

Під час експлуатації автомобіля після ремонту також слід поспостерігати за місцями з’єднань на предмет появи течі.

Якщо з пічкою «сімки» виникли неполадки, усунути їх можна своїми руками, що обумовлено простотою конструкції вузла. Щоб зняти і замінити обігрівач буде потрібно підготувати набір інструментів і слідувати поетапні інструкції.

 • Володимир Долженков
 • Роздрукувати

Заміна радіатора грубки – DRIVE2

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Автомобілісти про радіаторі грубки (пічки), найчастіше згадують тільки при настанні осінньо – зимового періоду. Ні, бувають випадки, коли про нього згадують раніше. Наприклад, несподівана поява тосола або води (в залежності від того, що залито в систему охолодження) під ногами водія або переднього пасажира. Причина цього явища текти в системі опалення автомобіля. Але, частіше за все, водій дізнається про несправності радіатора грубки, тільки при настанні холодів. Коли хочеться тепла і комфорту в салоні автомобіля. Тягнеш ручку перемикача грубки в сторону «тепла», включаєш вентилятор і тут, раптом замість теплого потоку повітря з повітропроводів отримуєш потік прохолодного повітря або інший варіант – утворення калюжі тосола в салоні авто. І як наслідок, зіпсований настрій і прохолодна, дискомфортно обстановка в салоні автомобіля.

Але, все можна виправити (для будь-якого автомобіля) і досить за короткий проміжок часу (це сказано про ВАЗ-2101 і ВАЗ-2102).

В принципі заміна радіатора грубки і інших усунень несправностей системи опалення на інших моделях «Жигулів» – ВАЗ-2105, ВАЗ-2106, ВАЗ-2107 – несильно відрізняється, трохи більше метушні з панеллю радіоприймача (баром), але в даній статті буде описаний процес ремонту системи опалення та заміни радіатора грубки на автомобілі ВАЗ-2101, ВАЗ-2102.

Причини несправності системи опалення:

Причиною течі тосола в салоні автомобіля, може бути проржавілий радіатор грубки або металевий патрубок, кран грубки. Точну причину можна встановити при візуальному огляді. Якщо вся «біда» криється, наприклад, в крані грубки або патрубку, то їх можна замінити, не розбираючи кожух радіатора і панелі «Бара».

Якщо ж, винуватцем витоку охолоджуючої рідини є сам радіатор, то тут два варіанти вирішення проблеми. Перший, якщо у Вас встановлений мідний радіатор (старого зразка), його можна відремонтувати – почистити, запаяти, залудити і т.д. Головне знайти майстра – радіаторщіка. Другий варіант, у Вас встановлений алюмінієві радіатор грубки.

Тут все простіше, його краще замінити новим, ремонту він не подлежіт.Прі включенні обігрівача з повітропроводів продовжує дути холодне повітря. Причина – порушення циркуляції охолоджуючої рідини в системі автомобіля, з вини непрацюючого крана опалювача (він постійно закритий) або «забитий» сам радіатор.

Якщо заклинило кран – його слід замінити, а ось вибрати правильне рішення щодо радіатора нам допоможе пункт «1» цієї статті (дивимося вище).

З причинами розібралися. Тепер про головне – як поміняти радіатор грубки на автомобілі ВАЗ-2101, ВАЗ-2102, ВАЗ-2105, ВАЗ-2106, ВАЗ-2107?

Необхідний для цього інструмент – пара викруток (хрестова і звичайна), торцеві і ріжкові ключі на «7», «8», «10». Також необхідно купити гумові прокладки (три штуки), літр охолоджуючої рідини, силіконовий герметик.

Далі по пунктах, сам процес заміни радіатора грубки на автомобілі ВАЗ-2101, ВАЗ-2102, ВАЗ-2105, ВАЗ-2106, ВАЗ-2107.

При бажанні можете злити з блоку двигуна охолоджувальну рідину, але можна і не зливати, втрати буду незначні. Тим більше у Вас є в запасі 1 літр охолоджуючої жідкості.С моторного відсіку відкручуємо два хомута на патрубках радіатора і стягуємо шланги (фото 1).

Відкручуємо кріплення гумового ущільнювача і знімаємо його (фото 2 і фото 3) .В салоні автомобіля знімаємо панель радіоприймача фото 4 (в моєму випадку вона прикручена двома саморізами).

Порада

Ключем на «7» або викруткою відкручуємо кріплення троса приводу крана опалювача (фото 5) і від’єднуємо трос від крана.Находім на кожусі вентилятора чотири пружинні скоби (фото 6) і за допомогою викрутки знімаємо іх.Опускаем кожух вниз, і відводить його в ліву сторону.

Зняти кожух повністю або відсунути далі Вам не дадуть дроти живлення електродвігателя.Витягіваем радіатор грубки з кожуха (фото 7).

Далі уважно оглядаємо радіатор, металеві трубки і кран грубки. Металеві трубки повинні бути без явних слідів сильної корозії і підтікання (в моєму випадку довелося замінити трубку, причину добре видно на фотографії 8).

Кран грубки слід замінити, якщо закушу ручка крана (не відчиняє або не закриває) або видно сліди підтікання охолоджуючої рідини. Якщо довелося міняти сам радіатор грубки, то кран і трубку зі старого радіатора слід перекрутити на новий радіатор.

Не забуваючи встановити нові прокладки (фото 9). Змастивши прокладки силіконовим герметиком, щільно (без фанатизму, інакше можна розчавити прокладку або зірвати різьбу) прикручуємо відвідну трубу і кран до радіатора (фото 10).

Також, силіконовим герметиком змащуємо трубки радіатора при приєднанні до них гумових шлангів підведення охолоджуючої рідини.

Збірку проводимо в зворотній послідовності. Після складання, доливаємо тосол в радіатор (при необхідності), заводимо автомобіль і перевіряємо герметичність з’єднання шлангів і патрубків.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиЗаміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиЗаміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиЗаміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиЗаміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиЗаміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиЗаміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиЗаміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиЗаміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Покрокове керівництво по заміні радіатора грубки на ВАЗ 2107

Без опалювальної системи в автомобілі взимку просто не обійтися. Однією з причин несправності опалення в машині є вихід з ладу радіатора. У статті розглядаються випадки, коли потрібна заміна радіатора грубки ВАЗ 2107, дається інструкція, як її виконати.

Виявляється, що не працює грубка, зазвичай, коли потрібно обігріти салон. Природно, це відбувається в зимовий час, і ремонт буде потрібно терміновий.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиСистема опалення ВАЗ 2107

Найчастіше причиною несправності опалювальної системи є радіатор.

Він може не працювати з двох причин:

 1. Витік охолоджуючої рідини внаслідок корозійних процесів, фізичного пошкодження або природного зносу. Про течі агрегату говорить калюжа охолоджуючої рідини, яка з’являється в ногах переднього пасажира або водія.
 2. Непрохідність внутрішніх трубок перешкоджає вільній циркуляції повітря через агрегат. Ознакою того, що трубки засмітилися, буде надходить холодний або ледь тепле повітря. Причиною засмічення є осідання на трубках продуктів окислювальних процесів або ж попадання різного сміття і все тих же продуктів окислення.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиСхема пристрою теплообмінника

Треба переконатися, що тече саме теплообмінник. Причиною течі може бути патрубок або кран обігрівача. Текти можна спробувати усунути пайкою, якщо на машині встановлено мідно-латунний апарат. Але це не гарантує, що через деякий час витік охолоджуючої рідини не відновитися.

У випадку з засміченням також можна спробувати виправити ситуацію шляхом промивання опалювальної системи за допомогою хімічних речовин. Але це тимчасовий захід. І в першому, і в другому випадку необхідна заміна радіатора опалення ВАЗ 2107.

Як підібрати новий пристрій для заміни?

На автомобільному ринку великий вибір теплообмінників, потрібно вміти розбиратися в них, щоб вибрати найбільш підходящий за ціною і якістю. Можна купити дешевий агрегат в межах 500 рублів невідомого виробника, але гарантувати, що він прослужить довго, ніхто не зможе.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робитиНовий теплообмінник Лузар

Є й дорожчі варіанти. Якщо дозволяють кошти можна придбати мідно-латунний радіатор опалення високої якості з гарантією за 3000 рублів. Але можливі й альтернативні варіанти придбання якісних теплообмінників за доступною ціною відомих брендів. Можна навести кілька видів агрегатів відомих виробників, які підійдуть для ВАЗ 2107.

Виготовляють алюмінієві агрегати такі виробники:

 • вітчизняні – Автоваз, Пекар, Лузар і інші;
 • зарубіжні: Німеччина – Oberkraft, Фінляндія – Finord, Угорщина – Extra;
 • ШААЗ і СБ ЗР випускають мідні радіатори.

Купуючи товар відомого виробника, можна все ж нарватися на підробку. Тому при покупці слід знати, на що потрібно звернути увагу (автор відео – AutoAndElectronics).

Вибираючи новий агрегат, потрібно враховувати наступні фактори:

 • не варто прагнути купувати занадто дешевий агрегат, скоріше за все, його якість буде низькою;
 • при покупці слід вимагати від продавця сертифікат, це зменшить ймовірність покупки контрафакту;
 • звертати потрібна увага на стільники, у хорошого радіатора вони розташовані близько один до одного;
 • важлива наявність завихрителей – пластикових спіральок, які збільшують тепловіддачу при роботі обігрівача.

Якісний радіатор буде довго служити, а грубка добре прогрівати салон.

Інструкція по заміні своїми руками

Заміна теплообмінника складається з двох етапів: зняття старого агрегату і установки нового апарату.

https://www.youtube.com/watch?v=WU6ywPQrUw4

Для процедури слід підготувати наступні інструменти і матеріали:

 • хрестову викрутку;
 • набір ключів;
 • герметик;
 • тару для зливу робочої рідини, можна використовувати 5-літровий бутель для води;
 • новий теплообмінник;
 • чисте дрантя.

Фотогалерея «Заміна і установка теплообмінника на ВАЗ 2107»

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити1. Знімаємо шланги з патрубків. Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити2. Від’єднуємо трос крана. Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити3. Витягуємо теплообмінник з трубками.

Крім того, потрібно запастися охолоджувальною рідиною і двома гумовими прокладками.

особливості демонтажу

Перед тим, як зняти радіатор грубки на ВАЗ 2107, потрібно з опалювальної системи злити антифриз. Для цього машину краще встановити на естакаду, оглядовий канавку або інше пристосування, яке дозволить дістатися до зливної пробки. Щоб рідина скла швидше, двигун бажано прогріти.

Процедура демонтажу складається з наступних кроків:

 1. Для зливу антифризу відкручуємо кришку на радіаторі і розширювальному бачку.
 2. Спустившись під машину, потрібно підставити тару під блок циліндрів і, відкрутивши зливну пробку, зливаємо рідину з системи. Коли ОЖ повністю стече, можна закручувати пробку назад.
 3. У моторному відсіку потрібно послабити за допомогою викрутки кріплення хомутів, що утримують патрубки опалювальної системи. Потім від’єднуємо обидва шланга і трубки крана грубки. Вилилася рідина витираємо дрантям.
 4. Далі роботи виконуються в салоні. Потрібно демонтувати полку магнітоли. Для цього викручуються два самореза.
 5. Після демонтажу полки буде доступний кран обігрівача. Ключем викручуємо кріплення троса і прибираємо вільний кінець в бік.
 6. Кожух обігрівача складається з двох частин, які скріплені двома сталевими скобами. Відстібаємо скоби і знімаємо нижню частину корпусу.
 7. Тепер радіатор можна акуратно витягнути разом з краном отопітеля.
 8. Потім відкручуємо кран грубки і оглядаємо прокладку. Якщо вона негідна, то замінюємо її новою.
 9. Відкрутивши два болти вхідного патрубка, оглядаємо прокладку. Також слід перевірити працездатність крана і замінити його, якщо він несправний.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

процес заміни

Щоб уникнути протікання найближчим часом, слід замінити патрубки і прокладки на нові вироби.

Заміна і установка радіатора опалення ВАЗ 2107 виконується в зворотній послідовності:

 1. Завдавши герметик на прокладку, потрібно приєднати вхідний патрубок до крану.
 2. Далі кран прикручується до теплообмінника. Між ними також необхідно встановити нову гумову прокладку. Після установки троса його потрібно відрегулювати, щоб кран повністю відкривався й закривався за допомогою важеля управління.
 3. Тепер встановлюємо новий пристрій на штатне місце. Встановивши прокладку, прикручуємо агрегат.
 4. Потім приєднуємо шланги і затягуємо хомути кріплення.
 5. Перевіривши, щоб пробка на зливному отворі була закручена, заливаємо антифриз в систему. При заливці кран отопітеля повинен бути відкритий, щоб ОЖ потрапила в теплообмінник.
 6. Далі закручуємо кришки на теплообміннику і розширювальному бачку.

Після установки агрегату потрібно завести мотор і дати йому попрацювати, поки він не досягне робочої температури. Чи не заглушаючи двигун необхідно перевірити всі з’єднання на наявність течі. Також потрібно проконтролювати рівень ОЖ. Якщо він не відповідає нормі, доливаємо до необхідного рівня.

При відсутності нарікань на роботу системи опалення немає, приєднуємо тросик до крана опалювача, закріплюємо скобами кожух. Встановлюємо на колишнє місце полку магнітоли.

Прості правила, дотримання яких продовжить ресурс радіатора опалювача

Щоб радіатор прослужив довго, потрібно дотримуватися ряду правил:

 1. При покупці не варто економити і купувати неякісний агрегат. Слід звернути увагу на матеріал виготовлення і фірму-виробника.
 2. Заливати в систему потрібно тільки якісні рідини. Не можна лити воду і змішувати тосол з антифризом. В систему не повинні потрапити мастило або паливо.
 3. При просте в теплу пору року, коли обігрівач не використовується, хоча б два рази на місяць потрібно відкривати кран грубки, щоб рідина надійшла в радіатор. Таким чином, агрегати не буде розсихатися і не прикипить кран обігрівача.

Якщо дбайливо експлуатувати опалювальну систему і заливати якісний антифриз або тосол, то її компоненти прослужать довгі роки.

 Завантаження …

Відео «Заміна радіатора грубки на ВАЗ 2107»

У цьому ролику наочно демонструється, як замінити на ВАЗ 2107 теплообмінник опалювальної системи (автор відео – Auto Fix Info).

Як відремонтувати або повністю замінити грубку ВАЗ-2107

Ключовий елемент системи обігріву салону ВАЗ-2107 – радіатор грубки. Завдяки йому тепло розігрітої мотором охолоджуючої рідини передається потоку повітря, який подається в салон.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Що стосується матеріалів виготовлення, то раніше радіатори грубки робилися з латуні, але є і алюмінієві теплообмінники з пластиковими бачками.

Несправності радіатора грубки

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Конструкція елемента і використання для їх виготовлення кольорових металів і сплавів забезпечує високу надійність, в ньому ламатися нема чому. Але несправності у радіатора грубки все ж бувають.

Основні несправності:

 1. засмічення трубок, через що пропускна здатність теплообмінника падає;
 2. втрата герметичності з утворення тріщин.

У першому випадку засмічення позначається на роботі системи обігріву – розігріта охолоджуюча рідина не може нормально циркулювати в обігрівач, а значить – і віддати тепло повітрю.

Тріщини – причина витоку антифризу, який стікає на підлогу в салоні.

Утворитися вони можуть на складові елементи радіатора (бачках і трубках) і на трубопроводах, за допомогою яких теплообмінник з’єднується з системою охолодження двигуна. Текти може і краник перекриття подачі антифризу.

Якщо піч не гріє або на підлоговому килимку виявлені сліди антифризу, слід провести ревізію радіатора опалювача салону ВАЗ-2107, а зробити це можна тільки знявши деталь з авто.

Алгоритм виконання демонтажу

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Автомобілі ВАЗ класичного сімейства, до яких відноситься і модифікація 2107, хороші тим, що для зняття радіатора грубки не потрібно демонтувати передню панель, тому роботи по вилученню теплообмінника системи обігріву салону нескладні. Чи не потрібно будь-якого специфічного інструменту, потрібні викрутки і ключі на 8 і 10.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Алгоритм робіт зі зняття радіатора грубки:

Відео: Ваз 2107 Заміна радіатора грубки

 1. Зливаємо охолоджуючу рідину, викрутивши зливні пробки на двигуні і основному радіаторі.
 2. Зліва на моторному щиті (стоячи перед машиною) шукаємо дві гумові трубки, по яких здійснюється підведення і відведення охолоджуючої рідини до опалювачі. Послаблюємо хомути цих трубок і стягуємо їх.
 3. Відкручуємо гвинти кріплення гумового ущільнювача, через який проходять металеві трубопроводи радіатора. Знімемо ущільнювач.
 4. Перебираємося в салон.
 5. Демонтуємо полку під речовим боксом з боку пасажира. Для цього потрібно викрутити саморізи, що фіксують її.
 6. Знімаємо нижню частину центральної консолі. До підлоги і передньої панелі вона кріпиться саморізами.Оскільки на нижній частині встановлені клавіші, прикурювач, годинник, то після викручування кріпильних елементів, зміщуємо короб «на себе» (включивши на КПП задню швидкість) і від’єднуємо проводку, що йде до вказаних елементів (дроти краще помітити, щоб при складанні не переплутати). Після цього короб можна витягти з салону.
 7. Відкручуємо від крана перекриття подачі антифризу тросик механізму управління.
 8. Від’єднуємо від корпусу печі нижню частину, в якій розміщений вентилятор. Вона до верхньої частини корпусу кріпиться за допомогою 4 засувок, встановлених з боків. Викруткою піддягаємо засувки, після чого нижня частина корпусу опуститься вниз.Відводимо її в сторону або повністю знімаємо, попередньо від’єднавши дроти живлення електродвигуна вентилятора.
 9. Після демонтажу низу корпусу, з’явиться доступ до радіатора, витягти який можна потягнувши його вниз за металеві трубопроводи.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

установка радіатора

Відзначимо, що це тільки одна з методик розбирання печі на ВАЗ-2107. Зливати антифриз не обов’язково, можна від’єднувати гумові трубки і без зняття, при цьому з системи охолодження витече 1,0-1,5 літра охолоджуючої рідини, які після складання доливають. Головне, після від’єднання трубок кінці їх підняти вгору і закріпити в такому положенні.

У процесі розбирання можна відразу від’єднати від радіатора трубопроводи разом з краном перекриття і після витягувати сам теплообмінник.

ремонт радіатора

Сильне забруднення усуньте шляхом промивання з використанням миючих засобів. Для цього відкручуємо металеві трубки від радіатора, після чого теплообмінник заповнюємо миючим засобом, даємо час, щоб речовина подіяла, а після – промиваємо радіатор проточною водою.

Як чистячих засобів використовуйте спеціальні рідини для очищення радіаторів або застосовуйте народні методи (розчин лимонної кислоти).

Зверніть увагу

Якщо промивка не допомогла і радіатор продувається з зусиллям, допомогти може тільки механічне чищення. Але виконувати її не завжди доцільно, оскільки доведеться розбирати радіатор – розпаювати його. Якісно ж його зібрати назад вдається далеко не завжди.

Що стосується течі через тріщини, то якщо вони з’явилися на трубках, простіше купити нові трубки, ніж закрити пробою.
Якщо потік сам радіатор, спробуйте запаяти тріщину (якщо радіатор зроблений з латуні). Радіатори з латуні добре піддаються пайку, але ці роботи варто довірити професіоналу.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Перед установкою радіатора грубки на місце, оціните стан поролонового ущільнювача, встановленого в корпусі печі по периметру місця посадки теплообмінника. Якщо ущільнювач в непридатному для подальшого використання стані – замінюємо його.

Установка радіатора і збірка грубки виконується в послідовності, зворотній вищеописаної. При цьому особливу увагу приділіть місцях з’єднання трубок до радіатора – гумові ущільнювачі краще замінити, добре затягнути кріплення.

Після складання грубки і приєднання її до системи охолодження в перший час експлуатації авто потрібно періодично переглядати місця з’єднання трубопроводів на наявність патьоків.

Як замінити радіатор грубки на ВАЗ 2107

Система опалення салону ВАЗ 2107 довговічна і надійна. Але, як і будь-який інший вузол, вона може вийти з ладу. До таких поломок відноситься несправність радіатора грубки.

Це виражається витоком охолоджуючої рідини з радіатора, засмічення каналів, що перешкоджає нормальній циркуляції тосола через радіатор грубки.

Дані проблеми можуть виникнути на автомобілях, з будь-яким двигуном, будь то карбюратор або інжектор.

Ми розглянемо ознаки поломки радіатора опалення ВАЗ 2107 і метод його заміни.

Ознаки несправності радіатора грубки ВАЗ 2107

Несправність радіатора опалювача, може бути з двох причин:

 1. Освіті витоку охолоджуючої рідини з радіатора.
 2. Засмічення внутрішніх каналів.

Потрібно зняття радіатора системи охолодження ВАЗ 2107, при виявленні будь-який з цих проблем, після демонтажу виконується ремонт або його заміна новим. Сам процес заміни не дуже складний, потрібна уважність і акуратність. Для заміни радіатора грубки будуть потрібні наступні інструменти:

 1. Ключ на 7;
 2. Ключ на 10;
 3. Хрестова викрутка;
 4. ганчір’я;
 5. Охолоджуюча рідина;
 6. дві нові гумові прокладки.

Зняття радіатора грубки

Насамперед знімається корпус вентилятора. Для цього треба зняти дно бардачка і нижню полицю, панель магнітоли, відключити колодки електропроводки і вам відкриється доступ до корпусу вентилятора пічки. Після його зняття, вам відкриється доступ до радіатора грубки. На підлогу бажано покласти ганчір’я, або яку-небудь ганчірку, так як при заміні може протекти охолоджуюча рідина.

Далі робота триває під капотом ВАЗ 2107. Потрібно зняти гумові патрубки з трубки крана опалювача та відвідної трубки. Відпускаємо хомути хрестової викруткою і стягуємо патрубки.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Далі ключем на 7 відкручуємо два болти і знімаємо прокладку ущільнювача, через яку виводяться трубки грубки.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Повертаємося назад в салон автомобіля ВАЗ 2107 і від’єднуємо трос управління краном грубки. Зняттю радіатора більше ніщо не перешкоджає, виводимо трубки з перегородки між моторним відсіком і салоном, і акуратно знімаємо його.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Далі, ключем на 10 відкручуємо чотири болта, які тримають кран отопітеля і відвідний патрубок.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Проводимо ремонт, заміну крана опалювача та прокладок, промиваємо радіатор, якщо він непридатний для подальшої експлуатації, то купуйте новий.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Установка радіатора грубки

Установка радіатора проводиться в зворотному порядку. Щоб запобігти в подальшому протікання охолоджуючої рідини, краще поміняти хомути і патрубки радіатора на нові. Особливо це відноситься до патрубків.

Відкрийте кран обігрівача, перед як залити охолоджуючу рідину. Після заливки антифризу, потрібно завести двигун і дати поганяти його трохи на високих оборотах. Циркуляція охолоджувальної рідини від помпи вижене повітряні пробки, які могли утворитися при її заливки. Після всього цього, перевіряємо рівень антифризу і якщо мало, то доливаємо в радіатор і розширювальний бачок до позначки.

Відео по заміні радіатора грубки

Після завершення всіх робіт потрібно трохи «поганяти» двигун на холостому ходу, щоб переконатися у відсутності підтікання антифризу.

Самостійна заміна радіатора грубки Ваз 2107

Система опалення салону ВАЗ 2107 досить надійна і довговічна. Але, як і будь-який вузол, вона не застрахована від поломок. Найчастіше виходить з ладу кран радіатора нагрівника, заміна якого розглядається в окремій статті. Ми ж розглянемо ознаки поломки радіатора опалення ВАЗ 2107 і методику його заміни.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Ознаки несправності радіатора грубки ВАЗ 2107

Несправність радіатора опалення ВАЗ 2107 проявляється в двох варіантах:

 1. Радіатор тече.
 2. Піч не гріє.

Заміна радіатора грубки на ваз 2107. Як і що робити потрібно робити

Якщо при прогрітому двигуні і відкритому крані отопітеля від печі йде холодний або ледь тепле повітря, причина тут в забитому радіаторі опалення.

Найчастіше радіатор забивається, коли автовласник намагається усунути текти в системі охолодження двигуна, додаючи в антифриз різні «чудо-добавки», покликані боротися з невеликими протечками охолоджуючої рідини. Так, такі добавки здатні забити собою протікання, але точно також вони закупорюють і тонкі трубки радіатора.

Також радіатор може забитися через іржу, неякісної охолоджувальної рідини. Намагатися в цьому випадку лити інші добавки, покликані прочистити систему охолодження марно. Радіатор необхідно зняти і спробувати промити або ж замінити його.

Зняття радіатора грубки Ваз 2107

 • Злити антифриз з системи охолодження двигуна. Зливати весь зовсім не обов’язково, досить, щоб його рівень опустився нижче рівня радіатора опалювача.
 • Послабити за допомогою ключа або викрутки два хомута, що кріплять на радіаторі патрубки системи опалення.
 • Витягти гумовий ущільнювач, що знаходиться в кузовному отворі.
 • Зняти консоль (панель радіоприймача), яка кріпиться саморізами.
 • Від’єднати трос приводу крана опалювача салону.
 • Зняти вентилятор обігрівача, отщелкнув 4 скопи кріплення.
 • Демонтувати тягу приводу крана опалювача.
 • Зняти кожух радіатора.
 • Відкрутити кріплення патрубка, відвідного антифриз від радіатора.
 • Зняти патрубок і гумову прокладку, яка знаходиться між фланцем і радіатором пічки.
 • Зняти кран грубки з радіатора.

Установка радіатора грубки ВАЗ 2107

Установка радіатора відбувається в порядку, зворотному зняттю. Щоб запобігти можливим протікання, краще завчасно поміняти патрубки радіатора і кріплять їх хомута на нові. Особливо це стосується патрубків, в той час, як черв’ячні хомути можна просто змастити і ставити на місце.

Перед заливкой охлаждающей жидкости необходимо открыть кран отопителя. Заливать антифриз в систему охлаждения лучше через радиатор двигателя, предварительно открутив пробку. После того, как радиатор наполнится до горловины, следует завести двигатель и тать ему немного поработать на высоких оборотах.

Поток охлаждающей жидкости от помпы должен выгнать воздушные пузыри, которые могли образоваться в системе охлаждения во время наполнения.

После этого (при необходимости) нужно еще добавить антифриз в радиатор, наполнив его и закрыть крышку радиатора и наполнить антифризом расширительный бачок, ориентируясь на отметку уровня на нем.

По завершении процедуры стоит немного «погонять» автомобиль на холостом ходу, чтобы убедиться в отсутствии протечек антифриза. Лишь после этого работу можно считать оконченной.

Заміна радіатора грубки на ВАЗ 2107 своїми руками (фото і відео)

Існує безліч несправностей автомобіля ВАЗ 2107, які неможливо виявити відразу. Як правило, вони не мають прямого впливу на роботу основних агрегатів, і виявляються через деякий час.

До таких несправностей відноситься і несправність радіатора опалювача. Вона може виражатися в освіті витоку охолоджуючої рідини з радіатора, засміченні внутрішніх каналів, що перешкоджає нормальній її циркуляції через радіатор грубки.

важливо

Таким проблем піддаються всі автомобілі, з будь-якими типами двигунів, будь то інжектор або карбюратор.

Будь-яка із зазначених несправностей системи охолодження ВАЗ 2107 вимагає зняття радіатора, після чого виконується його ремонт або заміна новим. Сама заміна не дуже складна, однак вимагає певної уважності і акуратності. Для виконання роботи знадобляться такі інструменти:

 • Ключ на 10;
 • Ключ на 7;
 • Хрестова викрутка;
 • Ганчір’я.

Крім цього, необхідно запастися охолоджувальною рідиною для доливання після заміни і дві нові гумові прокладки.

В першу чергу потрібно зняти корпус вентилятора. Для цього необхідно зняти полку і дно речового ящика, панель магнітоли, від’єднуємо з’єднувальні колодки електропроводки.

Після цього відкривається доступ безпосередньо до корпусу вентилятора обігрівача. Знявши його, ви отримаєте доступ до радіатора грубки.

На підлогу рекомендується підстелити дрантя, так як заміна може викликати протікання рідини з системи охолодження.

Переходимо в моторний відсік ВАЗ 2107. Необхідно зняти гумові патрубки з відвідної трубки і трубки крана опалювача. Для цього за допомогою хрестоподібної викрутки відпускаємо хомути, що стягують патрубки.

Потім ключем на 7 окручіваем два самореза і знімаємо ущільнювальну діафрагму, через яку виведені трубки грубки.

Повертаємося в салон ВАЗ 2107 і відкручуємо кожух троса управління краном отопітеля, знімаємо петлю з важеля. Радіатор більше ніщо не утримує, і акуратно виводячи трубки з перегородки між салоном і моторним відсіком можна акуратно зняти його.

Порада

Далі, за допомогою ключа на 10 послідовно викручуємо чотири болта, що утримують відвідний патрубок і кран отопітеля.

Якщо це неможливо, проводять ремонт або промивання радіатора, в іншому випадку купуєте новий. Користуючись нагодою, перевірте стан крана опалювача, при необхідності замініть і його. Збірка і установка відбувається в зворотній послідовності:

 • Послідовно прикрутите на радіатор кран і відвідний патрубок, використовуючи ключ на 10. При цьому виконується заміна старих гумових прокладок новими. Не забудьте їх поміняти, адже старі прокладки можуть надалі стати причиною течі.
 • Акуратно встановіть радіатор на штатне місце, вставивши трубки в перегородку.
 • Одягніть на трубки діафрагму і закріпіть її двома саморізами, використовуючи ключ на 7.
 • На трубки необхідно одягнути гумові патрубки системи охолодження і затягнути черв’ячні хомути. Якщо старі хомути не забезпечують якісної фіксації патрубків, їх також потрібно поміняти.
 • Залишилося закріпити на місце трос управління краном отопітеля і відрегулювати його таким чином, щоб важіль управління повністю відкривав і закривав кран.

Всі операції, що стосуються безпосередньо заміни радіатора опалення ВАЗ 2107 і відновлення працездатності системи охолодження, виконані.

Однак перш ніж приступати до остаточної зборки, рекомендується перевірити всі з’єднання і саму грубку на предмет відсутності підтікань охолоджуючої рідини. Для цього необхідно відкрити кран отопітеля і завести двигун.

Таким чином, ми забезпечимо циркуляцію рідини через радіатор грубки і одночасно видалимо повітряні пробки. Тепер можна долити відсутній обсяг рідини в систему охолодження і можна переходити до остаточної зборки.

Залишилося послідовно встановити на свої місця корпус вентилятора пічки, панель магнітоли, корпус речового ящика і полку. Не забудьте з’єднати колодки електропроводки, інакше доведеться все розбирати і збирати заново. Як бачите, ніяких складнощів заміна радіатора грубки ВАЗ 2107 не викликає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…