Покроковий план по заміні шруса (гранати)

Отже, граната (як внутрішня, так і зовнішня) на передепріводних моделях вітчизняних «авто» (прости Господи) починаючи з ВАЗ 2108 і закінчуючи, по крайней мере, 2115 одна і та ж (ну, може різних виробників і різного терміну служби кінцевого же ). Той же принцип і на Пріорі, Калині і Гранта.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Заміна гранати на лада, ваз

Вітаю, дорогі відвідувачі! Цю статтю хочу присвятити заміні зовнішньої гранати. Якщо дотримуватися, часом не зрозумілу, термінологію (що мені подобається не завжди) – заміні шарнір рівних кутових швидкостей тобто ШРУСа. Я ж намагаюся вести свої статті на повсякденній мові, на якому люди і запитують інформацію.

На фото вище показана аварійна Лада 2114, вже відремонтована.

Передня права сторона, з якої ми проводимо ремонт, була зібрана в купу лобовим ударом разом з усім передком (подивіться на зазори між деталями після ремонту, на мій погляд, ремонт проведено відмінно).

Заглянувши під переднє праве колесо я помітив, що привід зігнутий. Я злегка піддомкратити машину (предворительно постраховавшісь від того, щоб машина не покотилася), послабив болти колеса і відразу ж зняв ковпачок і послабив гайку шруса.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Як замінити гранату своїми руками

Якщо її не послабити, поки колесо стоїть на землі, потім буде дуже складно її відкрутити. Після чого, я піддомкратити машину повністю і зняв колесо і відкрутив гайку гранати. Під гайкою лежить шайба (щоб не загубити її, оскільки в комплекті нового шруса її немає).

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Як поміняти ШРУС

Далі, потрібно відкрутити кульову. Це можна зробити відкрутивши два болти на 13, а можна відкрутити нижню гайку пальця на 17 і збити його притискаючи вниз монтуванням, одночасно постукуючи молотком (не по пальцю або кульової), що я, власне, і зробив. Додатково звільніть шланг гальмівного супорта. Дане дествие відображено на двох фотографіях нижче.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Як замінити зовнішню гранату на ВАЗ 2108, 2109, 2199, 2110, 2111, 2112, 2113, 2114, 2115

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Заміна зовнішнього шарніра своїми руками

Зсунувши маточину в сторону (предворительно штовхнувши монтажкой гранату всередину і потягнувши маточину на себе) ми звільняємо зовнішню гранату, яку ми б просто замінили не витягуючи весь привід разом з внутрішнім шрусом,

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Заміна правої зовнішньої гранати на ВАЗ Лада 2114-2115-2109

… якби не зігнутий «в баранячий ріг» привід. А доля зовнішньої гранати ви бачите на фото – вона розсипалася.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Заміна правого приводу

Так що, замінимо і привід. На фото нижче показаний шрус від італійського виробника під назвою TRIALLI (Тріаллі) за 900 рублів. Досить дешевий продукт вельми не погану якість.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Заміна зовнішньої гранати на Лада

А нижчестоящих фотографія ілюструє комплектуючі шруса:

 1. Сама граната.
 2. Два хомута.
 3. Захисний чохол (пильовик).
 4. Стопорне кільце.
 5. Тюбик зі спеціальним мастилом (розрахованої на весь термін служби служби шарніра, якщо чохол буде цілий весь цей час). Є й інший дешевий, але відмінний шрус – 4 для змащення гранати за 50 руб в будь-якому автомагазині
 6. Гайка шарніра.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Як замінити правий зовнішній шарнір

Оскільки ми міняли привід, довелося збити з нього і переставити на нові привід опорну шайбу, яка повинна чітко сідати в нижній паз (фото нижче). На новому приводі, по ідеї, вони і так повинні стояти. Після чого, надіньте пильовик і опустіть його на своє посадочне місце.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Заміна захисного чохла ШРУСа

Заміна пильовика гранати

І поставте стопорне кільце. Якщо вона занадто розтягнуто, предворительно стисніть його і посадіть в верхній паз. Найпростіше буде зробити це з конусоподібних пассатижей, вставивши їх всередину кільця і ​​розтягуючи кільце посадите його в паз. А потім за допомогою спеціального ключа або простих щипців затягніть нижній хомут, але не зірвіть його.

Як поставити стопорне кільце на привід, Шрус

Далі, потрібно оглянути внутрішню частину шарніра на наявність будь-яких вад або сміття. Потім, наповнити його мастилом. Вставте горловину тюбика в сепаратор, щільно притисніть його і втисніть мастило, поки вона не полізе через всі щілини назовні. Зазвичай туди поміщається майже весь тюбик.

Шрус, граната, шарнір

Зовнішня граната, зовнішній шрус

Після цього, потрібно посадити гранату, змусивши її проскочити вниз через стопорне кільце. А для цього, можете скористатися звичайним шматком дерева (щоб не пошкодити різьблення) і молотком (дивись фото внизу). Легкий удар по дошці впорається з цим завданням.

Як посадити гранату

Частину, що залишилася мастило видавіть в пильовик і надіньте чохол на шрус. Але, перед тим, як затягнути хомут, подденьте край пильовика викруткою і випустіть з нього повітря.

мастило гранати

Після чого, можете встановити хомут (строго в паз), максимально стягнути його вручну і зачепити зубці, після чого стягнути кліщами.

Як замінити хомут пильовика

В даному випадку, ми вийняли привід, а для уникнення витікання масла з коробки ми заздалегідь приготували старий внутрішній шрус (можна забити і дерев’яну пробку, обтягнуту чистою ганчіркою) і вийнявши привід разом з гранатою відразу ж вставили старий шарнір. Працювали удвох, так що встигли, втративши лише кілька грам масла.

Як поставити привід

Зверніть увагу

І так само, вийнявши «затичку» швидко вставили привід на місце, випрямили його на гранатах і ударом середньої тяжкості посадили внутрішній шрус.

заміна установка шруса

Після чого, потрібно вставити зовнішню гранату в шліци в ступиці (точно по шліцах, не пошкодивши їх), випрямити гранату щодо приводу і штовхнути маточину всередину.

як замінити зовнішню гранату

Після чого, поставте шайбу і гайку і, наскільки можливо, поки не прокручується привід, затягніть гайку.

Як замінити гранату на Лада 2114

Як замінити ШРУС

Так само, необхідно прикрутити кульову …

Заміна зовнішньої гранати на ВАЗ 2199

І, нарешті, поставити колесо на місце, опустити машину на землю і з зусиллям затягнути гайку, але так, що не зірвати її. А щоб вона не відкрутилася – застопоріть її, як це показано на фото нижче.

Як зупинити гайку приводу             Рада.

Якщо ви чуєте хрускіт гранати, коли їдете прямо – вийшов з ладу внутрішній шрус, а якщо хрускіт чути під час повороту – зламався зовнішній шарнір.

Рекомендації по установці і експлуатації шарнір рівних кутових швидкостей:

 1. Перед установкою ШРУСа заповніть внутрішній обсяг корпуса спеціальним мастилом з прілагаемоего тюбика. У комплект ШРУСов TRIALLI входить спеціальна антифрикционная мастило на основі дісульфідамолібдена (МоS2), розрахована на весь термін служби шарніра.
 2. Не забувайте замінювати стопорне кільце на валу приводу новим з комплекту.
 3. При установці ШРУСа на вал використовуйте спеціальний молоток з ударником з м’якого матеріалу.
 4. Чохол повинен бути надійно зафіксований на зовнішній поверхні корпусу шарніра і валу приводу хомутами з комплекту. Перед установкою хомутів випустите вохдух з чохла.
 5. Остаточна затягування гайки шарніра проводиться в суворій відповідності до вимог заводу-виробника автомобіля, після чого її необхідно зупинити. Не допускається повторне використання гайок.
 6. При кожному ТО автомобіля перевіряйте стан захисних чохлів. Пошкодження чохлів сприяє потраплянню в шарнір води і бруду і передчасного зносу ШРУСа.  

Заміна ШРУСа ВАЗ 2115, ВАЗ 2114, ВАЗ 2113. Фото, інструкція як поміняти гранату (ШРУС) на ВАЗ 2115

У передньопривідних машинах одним з найбільш проблематичних місць є шарніри рівних кутових швидкостей. Скорочено ШРУС або «граната».

ШРУС являє собою своєрідний кульковий підшипник, його обойми мають поперечні канавки, що дозволяє змінювати кут між провідною і відомою полуосью.

важливо

Всі елементи ШРУСа виготовляють з надміцних сплавів, знос яких відбувається вкрай повільно, але, як показує практика, ознаки несправності ШРУСа можуть з’явитися навіть у авто, зовсім недавно покинув складальний конвеєр автозаводу.

На автомобілях сімейства ВАЗ він часто приходить в непридатність вже через 55,000 км пробігу.

Причини і ознаки несправності ШРУСа на ВАЗ 2115

Найпоширеніші причини:

 • низька якість ШРУСов, установка підробок або бракованих запчастин;
 • відсутність або погана якість мастильних матеріалів;
 • пошкодження пильовика і потрапляння в механізм абразивного сміття або води;
 • агресивний стиль їзди і огидне стан дорожнього покриття.

Одна з ознак заміни ШРУСа ВАЗ 2114 – це поява характерного «хрускоту» . Такий звук можуть видавати тільки кульки, які перекочуються по канавках, тому що мають занадто велику вироблення. Робота в тісному зіткненні під постійним навантаженням неминуче веде до зміни властивостей деталей, що труться, їх розмірів, освітою вироблення.

Там, де немає тісного контакту цих елементів і з’являється сторонній шум. Звук може з’являтися в будь-який момент, але зазвичай це відбувається при поверненні, різкому прискоренні, подоланні перешкод. Існують і інші ознаки, що вказують на несправність шарнірів :

 • несильні ривки при рушанні автомобіля або зміні динаміки;
 • люфт вала, розташованого між Шрусамі, при спробах рухати його в різних площинах.

Способи виявити несправність внутрішнього ШРУСа

Обидва ШРУСа – це ланки одного ланцюга, але зовнішній виходить з ладу набагато частіше і швидше. Обумовлено це тим, що навантаження і кути поворотів шарніра на ступиці набагато більше. Описані вище ознаки поломки в більшій мірі відносяться до зовнішніх шарнірам.

На відміну від зовнішнього, внутрішній ШРУС може подавати звукові сигнали про несправності в прямолінійній русі. Особливо чітко сигналізує шарнір про необхідність заміни при подоланні ям, канав, заметів.

Зношений шарнір матиме значний люфт при перевірці вала рукою , а остаточно переконатися в тому, що заміна ШРУСа ВАЗ 2114 або ВАЗ 2115 необхідна, можна, якщо підняти машину на підйомнику.

Включення першої передачі дозволить обертати колеса в підвішеному стані, коли внутрішній ШРУС значно викривляється, тоді і проявляється той самий шарнірний «хрускіт». А це означає: пора їхати в автомагазин за ремкомплектом ШРУСа, і приступати до його заміни.

Для роботи нам знадобиться:

 • два гайкові ключі «на 17», ключ «на 19» і «на 12»;
 • універсальний ключ, призначений для зняття колеса «на 30»;
 • знімач для випрессовкі рульового наконечника;
 • домкрат;
 • шматок дроту або мотузки;
 • мастило (ШРУС-4 або її аналог);
 • молоток і плоскогубці;
 • новий внутрішній ШРУС (Lada 21082215056 або аналоги LYNX CI4601, FINWHALE FJ228, SCT RT209).

Середня вартість ШРУСа на ВАЗ 2115 буде 1300 руб. (ціна на весну 2017)

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

1

Затягуємо ручне гальмо, включаємо першу передачу і підставляємо під колеса «башмаки».

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

2

Відвертаємо ключем «на 30» гайку підшипника передньої маточини.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

3

Домкрачувати автомобіль.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

4

Потім відкручуємо і знімаємо колесо.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

5

Підставляємо колесо під автомобіль …

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

6

… і опускаємо автомобіль, для додачі йому більшої стійкості.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

7

Ключем «на 17» відкручуємо два болти кріплення гальмівного супорта. Один в верху.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детальноЗаміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

9

Беремо плоску викрутку і розводимо гальмівні колодки.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

10

Знімаємо гальмівний супорт разом з колодками і настановної скобою (власником).

11

Підв’язуємо конструкцію так, щоб вона не висіла на гальмівному шлангу.

12

Ключем «на 19» відкручуємо гайку рульового наконечника.

13

Встановлюємо знімач для випрессовкі рульового наконечника з поворотного важеля.

14

І Випрессовиваемие рульової наконечник.

15

Ключем «на 17» відкручуємо два болти кульової опори.

16

Відвертаємо до кінця гайку підшипника маточини і знімаємо шайбу.

17

Відвертаємо кріплення кульової опори до поворотного кулака і виводимо ШРУС з отвору підшипника.

18

Ривком висмикує вал з гранатами.

19

Якщо не виходить з коробки, допомагаємо викруткою.

20

Якщо не зливали масло з коробки, то можна заткнути отвір дрантям, щоб масло не випливало.

21

Пасатижами за виступ разжимаем великий хомут і, одягнувши викруткою, роз’єднуємо його.

22

Знімаємо залишки пальника зі ШРУСа.

23

Аналогічно роз’єднуємо малий хомут. Зрушуємо чохол по валу.

24

За допомогою молотка вибиваємо старий ШРУС з валу приводу коліс.

25

Дрантям очищаємо вал від старого мастила.

26

Знімаємо старе стопорне кільце з вала.

27

Надягаємо новий пильовик.

28

Надягаємо нове стопорне кільце.

30

Видавлюємо в порожнину шарніра 80 см3 мастила (ШРУС-4) або його аналог.

32

Встановлюємо на вал новий ШРУС.

33

Приставляє вибивач з м’якого металу до торця гранати …

34

… за допомогою молотка забиваємо шарнір на вал.

35

Підчепивши викруткою пильовик, натягуємо його на ШРУС.

36

Встановлюємо хомут, щоб кінець застібки хомута був спрямований проти ходу руху авто.

37

Обжимаємо хомут плоскогубцями.

38

Аналогічно встановлюємо малий хомут.

39

Встановлюємо нове стопорне кільце на ШРУС.

40

Виймаємо ганчір’я, вставляємо вал з гранатою в коробку.

41

Збираємо все в зворотній послідовності.

Заміна внутрішньої гранати ВАЗ-2114: фото ШРУСа і відео

Граната або ШРУС – деталь автомобіля, яка передає крутний момент з двигуна і КПП на колеса автомобіля. Заміна цього елемента на ВАЗ-2114 досить складна процедура і вимагає певних навичок і вмінь. Ця стаття розповість, як правильно замінити ШРУС на автомобілі, а також як підібрати необхідну запасну частину.

Відео по заміні на переднеприводном сімействі ВАЗ 2113-2114-2115

Відеоматеріал розповість, як замінити гранату на автомобілі, а також повідає про особливості та нюанси.

Процес заміни гранати детально

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Внутрішня граната

Для початку, перед тим, як починати безпосередньо процедуру заміни необхідно визначитися з інструментарієм. Отже, що ж знадобиться при заміні внутрішньої гранати: комірець і головки 13-17, а також 30; ключі 17 і 19; домкрат; лампа; плоскогубці; шрусовая мастило; балонний ключ; і безпосередньо сама запасна частина.

Поїхали!

Тепер, коли все зібрано, можна приступити до процедури заміни:

 1. Демонтуємо нижню захист двигуна.
 2. Зливаємо масло з КПП.
 3. За допомогою балонного ключа демонтуємо колесо.
 4. Головкою на 30 викручуємо гайку кріплення зовнішнього ШРУСа.
  Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детальноВідкручуємо гайку кріплення шруса до маточини
 5. Домкрачувати автомобіль.
 6. Від’єднуємо кульову опору від маточини.
  Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детальноВідкручуємо кріплення і виводимо з кулака кульову опору
 7. Витягуємо ШРУС з маточини.
  Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детальноПроводимо демонтаж ШРУСа з маточини
 8. Під капотом, за допомогою монтування, витягуємо внутрішній ШРУС з КПП.
  Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детальноЗа допомогою ломика виймаємо з посадкового кріплення внутрішній ШРУС
 9. Тепер, можна витягнути валовий привід назовні, в зборі з грантами.
 10. Для зручності затискаємо в лещата.
  Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детальноПривід в зборі
 11. За допомогою плоскогубців знімаємо хомут пильовика.
  Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детальноВідкручуємо хомут пильовика, щоб звільнити доступ до гранати
 12. Знімаємо пильовик.
 13. Виймаємо гранату.
  Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детальнодемонтаж гранати
 14. Установка проводиться в зворотному порядку, зі зміною всіх витратних матеріалів. У пильовик необхідно помістити шрусовую мастило.
  Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детальноМастило ШРУС LUXE

вибір гранати

До вибору внутрішнього шруса варто ставитися серйозно і ретельно, оскільки це одна з основних деталей приводу автомобіля. Як показує практика, ця деталь досить часто виходить з ладу на машинах сімейства ВАЗ 2113-2115. Тому, варто ретельно підбирати запасну частину не тільки за ціною, але і за якістю.

оригінал

2108-2215056 – оригінальний каталожний номер внутрішньої гранати для ВАЗ-2114. Середня вартість становить – 2000 рублів . На посадочні місця кріплень стає легко і не вимагає доопрацювань.

аналоги

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Граната в зборі з пилюжником і хомутом виробництва «Хола»

Крім оригінальних запасних частин, на автомобільному ринку можна знайти досить багато аналогів, які за якістю і ціною нічим не поступаються оригіналу. Всі вони сертифіковані і рекомендовані для установки на даний автомобіль. Отже, розглянемо, які аналоги можна встановлювати на ВАЗ-2114:

Найменування проізводітеляКаталожний номерСредняя вартість в рублях

Weber CVJ 2110-1 1500
Master-sport 400952-ST-SET / 5 / -MS 1500
LPR KLD823 1600
SCT RT 209 1800
Fenox CV16007 2100
Fenox CV16007E7 2300
Pilenga CV-P 2 001 K 2400
LYNXauto CI-4602 2500
Coram KCVJ012 2500
Hola CV018 2700
Torque VN-3837 2800
Profit 2810-1028 3000
Ruville 77203S 3700
Patron PCV1658 4000
Finwhale FJ-228 4000
Mapco 16081 4000

Тріпоідная граната. Кажуть, що вони довше ходять!

Деякі власники ВАЗ-2114 рекомендують до установки тріпоідние гранати.

висновки

Заміна внутрішньої гранати на ВАЗ-2114, як виявилося не, так і страшно, а тим більше реально зробити своїми руками. Для цього необхідне бажання і мінімальний набір інструментарію. Варто звернути увагу на те, що до вибору деталі необхідно підходити серйозно, оскільки якщо вона зламається в дорозі, то рух продовжувати не одержати.

Як Поміняти Внутрішній Шрус На Ваз 2115

Міняємо внутрішню гранату на ВАЗ-2114: знімаємо ШРУС своїми руками

Граната або ШРУС – деталь автомобіля, яка передає крутний момент з двигуна і КПП на колеса автомобіля. Заміна цього елемента на ВАЗ-2114 досить складна процедура і вимагає певних навичок і вмінь. Ця стаття розповість, як правильно замінити ШРУС на автомобілі, а також як підібрати необхідну запасну частину.

Відео по заміні на переднеприводном сімействі ВАЗ 2113-2114-2115

Відеоматеріал розповість, як замінити гранату на автомобілі, а також повідає про особливості та нюанси.

Процес заміни гранати детально

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Для початку, перед тим, як починати безпосередньо процедуру заміни необхідно визначитися з інструментарієм. Отже, що ж знадобиться при заміні внутрішньої гранати: комірець і головки 13-17, а також 30; ключі 17 і 19; домкрат; лампа; плоскогубці; шрусовая мастило; балонний ключ; і безпосередньо сама запасна частина.

Поїхали!

Тепер, коли все зібрано, можна приступити до процедури заміни:

 1. Демонтуємо нижню захист двигуна.
 2. Зливаємо масло з КПП.
 3. За допомогою балонного ключа демонтуємо колесо.
 4. Головкою на 30 викручуємо гайку кріплення зовнішнього ШРУСа.

Заміна внутрішнього ШРУСа на ВАЗ 2108, 2109, 2110, 2112, 2114

Ремкомплект для лобового скла Заміна внутрішнього ШРУСа на ВАЗ 2108, 2109, 2110, 2112,.

Заміна внутрішньої гранати (внутрішнього шруса) ВАЗ 2114

Покажу, як замінити внутрішню гранату на автомобілі ВАЗ 2108- 2115 . Мої відео – це не допомога, як ремонтіроват.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Відкручуємо гайку кріплення шруса до маточини

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Відкручуємо кріплення і виводимо з кулака кульову опору

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Проводимо демонтаж ШРУСа з маточини

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

За допомогою ломика виймаємо з посадкового кріплення внутрішній ШРУС

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Відкручуємо хомут пильовика, щоб звільнити доступ до гранати

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально
Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Мастило ШРУС LUXE

вибір гранати

До вибору внутрішнього шруса варто ставитися серйозно і ретельно, оскільки це одна з основних деталей приводу автомобіля. Як показує практика, ця деталь досить часто виходить з ладу на машинах сімейства ВАЗ 2113- 2115 . Тому, варто ретельно підбирати запасну частину не тільки за ціною, але і за якістю.

оригінал

2108-2215056 – оригінальний каталожний номер внутрішньої гранати для ВАЗ-2114. Середня вартість становить – 2000 рублів На посадочні місця кріплень стає легко і не вимагає доопрацювань.

аналоги

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Граната в зборі з пилюжником і хомутом виробництва Хола

Крім оригінальних запасних частин, на автомобільному ринку можна знайти досить багато аналогів, які за якістю і ціною нічим не поступаються оригіналу. Всі вони сертифіковані і рекомендовані для установки на даний автомобіль. Отже, розглянемо, які аналоги можна встановлювати на ВАЗ-2114:

Заміна шруса на ВАЗ 2114 і зовнішнього пильовика

Спочатку шруси позиціонувалися як елементи дуже тривалого терміну служби. Виробники навіть запевняли, що вони можуть прослужити рівно стільки, скільки сам автомобіль.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детальноФото шруса для ВАЗ 2114

Але на ділі все не так барвисто, як описується. Межа терміну життя у гранати є. Який гранати, запитаєте ви. Граната – це і є шрус. У народі часто використовується саме поняття «граната». Пояснюється це дуже просто – на вигляд шрус нагадує гранату. От і все. Тому плутайтеся, якщо почуєте «граната» при розмовах про шрусах. Це одне і теж.

Розташування

Виконати заміну шруса у ВАЗ 2114 буде неможливо, якщо не знати, де саме ці елементи розташовані. Їх місце знаходження визначити легко – по обидві сторони передньої підвіски в нижній частині автомобіля. Вони являють собою довгасті елементи і входять в маточину кожного колеса.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детальноРозташування шруса

Тобто дістатися до вузла не складно, але для цього потрібні певні умови.

Найголовніше – процедура заміни не являє собою нічого складного, що дозволяє виконати роботи власними руками. Але скажемо відразу, якщо у вас немає часу, бажання або ви просто не впевнені у власних навичках, довірте краще ремонт фахівцям. Ви витратите на це зайві гроші, зате будете впевнені в результаті.

Коли потрібна заміна

Якщо під час руху на своєму автомобілі ви чуєте шум, який виходить від передньої частини автомобіля, обов’язково перевірте стан пильовика. Досить часто заміна пильовика зовнішнього шруса ВАЗ 2114 стає повсякденною завданням співробітників сервісних центрів.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Для перевірки досить вивернути колеса в будь-яку сторону і заглянути під нього. При виявленні тріщин або повноцінних пошкоджень на пильовику точно буде потрібно заміна зовнішнього шруса ВАЗ 2114.

Наявність ушкоджень говорить про те, що всередину елемента потрапила бруд. Багато її або мало, вже не так важливо. Забруднення призводять до порушення функціональності пристрою.

У подібних ситуаціях, коли шрус пошкоджений, продовжувати рух своїм ходом настійно не рекомендується. Це небезпечно для вас, вашого автомобіля та інших учасників дорожнього руху. Ігнорування цієї рекомендації тягне за собою ще більш дорогий ремонт, оскільки поки ви дістанетеся до гаража або автосервісу, зашкодить ще ряд вузлів і елементів машини.

Що вибрати?

Для виконання заміни внутрішнього або зовнішнього шруса на ВАЗ 2114 потрібно новий елемент. Справедливості заради відзначимо, що найбільш підходящі і якісні шруси для моделі ВАЗ 2114 випускає виробник, тобто АвтоВАЗ.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Але тут настає найголовніше розчарування – вони не продаються. Єдиний варіант – це їхати на спеціалізований ВАЗОВСКИЙ офіційний автосервіс. Але з точки зору фінансових витрат не найрозумніше рішення.

До того ж, зараз на ринку є досить широкий асортимент аналогів. Судячи з відгуків власників ВАЗ 2114, особливу увагу слід звернути на шруси виробництва таких фірм як:

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детальноФото шруса GKN для ВАЗ 2114

заміна

Озброївшись новими ШРУС, також зберіть набір необхідних інструментів і матеріалів. До нього увійдуть:

 • Набір голівок;
 • Накидні ключі;
 • башмаки;
 • Суха дрантя;
 • Мастило для шрусов;
 • домкрат;
 • Пильовики.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детальноСхема пристрою шрусов

Тепер приступаємо безпосередньо до роботи по заміні шрусов:

 1. Визначте місце, де буде проводитися ремонт. Це може бути естакада, гараж з оглядовою ямою або приміщення з підйомником для машин.
 2. Заглушіть мотор, включите ручне гальмо. За допомогою черевиків застопоріть колеса.
 3. За допомогою балонного ключа зніміть болти кріплення з коліс.
 4. Підніміть домкратом необхідну частину автомобіля.
 5. Расстопор гайку по центру шруса. Слідкуйте за шайбою, щоб її не втратити. У комплекті з новим шрусом вона не надається.
 6. Озброївшись ключами на 13, відкрутіть кріплення верхньої частини кульової опори. Аналогічну процедуру з нижньою частиною проробляти не обов’язково, оскільки в процесі ремонту заважати вона не буде.
 7. За допомогою монтування трохи зірвіть пази з опори і відведіть в сторону.
 8. З шліцов шруса збийте маточину. Для цього вам буде потрібно молоток і якась дерев’яна підставка.
 9. Вийміть старий пошкоджений шрус.
 10. Перевірте наявність пошкоджень на штоку.
 11. Видаліть зі штока залишки мастила за допомогою сухої дрантя.
 12. Встановіть на нове місце нову гранату. До складу цього вузла повинен входити шрус, пильовик, хомути, гайки, стопорні кільця.
 13. При складанні вузла не забувайте використовувати якісні мастила. Її не повинно бути занадто багато, але і жаліти сильно також не варто.
 14. Дотримуючись зворотну послідовність, зберіть запчастини.
 15. Змінюючи шруси, ви можете одночасно перевірити стан гальмівних колодок. Якщо вони знаходяться в досить зношеному стані, радять заодно замінити і їх. Все одно вузол ви вже розібрали.
 16. Завершивши ремонт, перевірте автомобіль у дії.
 17. Не рідко майстра без особливого досвіду залишають після зворотного збирання нібито зайві деталі. Врахуйте, все те, що залишилося після складання, і що не є вийшли елементами, які ви поміняли на нові, має своє місце в конструкції автомобіля. Тому перевірте, звідки саме ці «зайві» елементи і встановіть їх на законне місце.

Поради бувалих автомобілістів

Досвід – це безцінна річ, яка може стати в нагоді вам в процесі експлуатації і ремонту автомобіля. Але якщо власного ще немає, можна скористатися досвідом і навичками бувалих автомобілістів. Вони неодноразово стикалися з ситуаціями, подібними вашій. Вихід з ладу шруса – точно не виняток.

На цей рахунок є кілька корисних порад, до яких варто прислухатися.

 1. Якщо під час їзди по прямій чути характерний хрускіт, значить, шрус вийшов з ладу. Якщо цей хрест чути тільки в поворотах, тоді проблема криється в несправному шарнірі.
 2. Перед установкою нового шруса, обробіть місце посадки гранати мастилом. Це істотно продовжує термін її служби.
 3. Щоб підправити шрус, як слід посадити його на місце, використовуйте дерев’яні насадки. Якщо цього не зробити, ризик пошкодити новий елемент дуже високий.
 4. Пильник повинен встановлюватися максимально щільно і якісно. Якщо не зробити цього, незабаром туди потрапить бруд і пил. Ці компоненти швидко приведуть його в непридатність, доведеться знову проводити ремонтні роботи.
 5. Стопорна гайка на ступиці затягується спеціальним динамометричним інструментом. Причому затягування виконується строго з тими параметрами, які вказані в інструкції з експлуатації до вашої модифікації ВАЗ 2114.
 6. При плановому огляді технічного стану вашого автомобіля, обов’язково звертайте увагу на стан хомутів і гумових елементів на предмет їх цілісності. Такі, здавалося б, незначні деталі можуть призвести до серйозних наслідків і значним фінансовим витратам.
 7. Придбання запчастин, в тому числі і шрусов, слід виконувати тільки у перевірених продавців, сертифікованих реалізаторів. Купивши погану, низькосортну деталь, намагаючись просто заощадити, вам доведеться заплатити ще більше за усунення тих наслідків, до яких призвело використання подібних елементів.

Шрус – це важливий компонент будь-якого автомобіля, замінити який навіть своїми силами не складає особливих труднощів.

 Завантаження …

No Comments Yet!
You can be first to comment this post!

  Close Window

Loading, Please Wait!

This may take a second or two.

Заміна внутрішнього і зовнішнього ШРУСа на ВАЗ 2114

Стуки в ходової – часті супутники життя власників ВАЗ 2114. Безліч елементів, здатних викликати стукіт, погані дороги, неякісні деталі можуть бути причиною сторонніх шумів в підвісці. Поширений джерело проблеми – кульовий розподільник кутових швидкостей, або ШРУС (граната).

Процес заміни деталі нескладний, тому поміняти її можна і своїми руками. Часто задають питання, який ШРУС для ВАЗ 2114 краще: звичайний або тріпоідний.

Серед найпоширеніших доводів: тріпоідний надійніше, але гуде і вібрує на високих швидкостях. Звичайний менш надійний, але машина краще управляється на високій швидкості.

Втім, можна зустріти і протилежні думки і доводи з цього приводу.

Однозначної відповіді, який тип краще, немає. Експлуатація в жорстких умовах показала, що принципової різниці в відчуттях від їзди і надійності немає. Головне, купити якісну гранату з добре загартованого металу, правильно її встановити і стежити за збереженням пиляків.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Схема розбирання шруса ВАЗ 2114

причини несправності

Серед основних причин поломки ШРУСа:

 • метал і мастило низької якості;
 • недостатня кількість мастила;
 • розрив пильовика, потрапляння бруду.

ШРУС – рухливий елемент, тому при русі нагрівається. Брак мастила або відсутність у неї потрібних властивостей призводять до зносу шарнірів і появі сторонніх звуків. Через розрив пильовика в гранату потрапляє бруд, тверді частинки шкодять рухомим елементам.

діагностика несправності

У ВАЗ 2114 2 зовнішніх і 2 внутрішніх ШРУСа. Спочатку необхідно визначити, який з них стукає. Оптимальною буде перевірка на стенді для діагностики підвіски. Якщо це неможлива, можлива діагностика на слух.

На несправність гранати в ВАЗ 2114 вказують дві ознаки:

 • звук нагадує хрускіт;
 • проявляється він зазвичай при поверненні.

Найпростіший і досить точний спосіб гаражної перевірки наступний:

 1. Встановити автомобіль на рівну поверхню;
 2. Вивернути колеса в одну сторону (в середнє положення або трохи далі);
 3. Рушити з середньою різкістю. Варто пам’ятати, що занадто плавне рушання може не виявити хрест через недостатню навантаження на ШРУС, а надто різке – привести до вильоту приводу з колеса.
 4. Повторити операцію з вивертання керма в іншу сторону. Поява хрускоту свідчить про несправність зовнішнього ШРУСа з того боку, в яку вивернуть кермо.

Візуальне виявлення розривів пиляків також буде ознакою несправності ШРУСа. Виявивши зіпсовану захист будь-якої гранати, її потрібно відразу ж зняти, розібрати і почистити. Якщо змащення було досить, а на шарнірах ще немає сильного зносу, досить замінити пильовик і набити нову мастило. Якщо знос кульок очевидний, гранату краще міняти.

Заміна шруса (гранати) на ваз 2114. Розбираємо детально

Пильник Шруса ВАЗ 2114 з дефектом

Діагностувати несправність внутрішньої гранати на ВАЗ 2114 складніше. При її несправності хрумтить при рушанні в прямому напрямку, а не в повороті. Але ті ж симптоми, наприклад, у люфту кермової рейки або зносу подушок двигуна.

Іноді проблему можна діагностувати з ями, посмикав за привід з боку КПП: сильний люфт або поява сторонніх звуків свідчать, що внутрішній ШРУС слід замінити.

заміна

Міняти гранату своїми руками краще з помічником.

алгоритм:

 • зняти колесо, витягнути колісні болти і шайбу гайки маточини;
 • відкрутити кульову від поворотного кулака;
 • витягнути шліцьовій кінець зовнішнього ШРУСа;
 • витягнути привід з внутрішнім Шрусов з КПП;
 • якщо планується витягувати обидва приводу, зняти внутрішню гранату з приводу і вставити її в КПП, щоб після витягування другого приводу чи не змістився диференціал;
 • зняти або зрізати пильовики, ретельно очистити всі шарніри спеціальною рідиною або просто бензином;
 • при заповненні ШРУСа користуватися спеціальним мастилом, придатної для цих цілей, звичайний літол не має потрібних температурних характеристик;
 • стопорні кільця кожного ШРУСа і ступичні гайку потрібно замінити;
 • внутрішні ШРУСи вставляються в КПП до повної фіксації, при підгонці можна користуватися молотком з дерев’яною проставкой.

Діагностувати і замінити ШРУС цілком можливо своїми руками. Це не вимагає витончених Автослюсарний навичок і інженерних знань, зате дозволяє увійти в контакт з машиною, побачити і відчути, як вона влаштована. Яку б причину ні мало поява хрускоту, перевірити стан гранати потрібно якомога швидше. Затягнути з цим – практично напевно означає довести деталь до повного зносу, а своєчасність ремонту дозволить обійтися «малою кров’ю».

Як самостійно замінити внутрішню гранату на автомобілях ВАЗ

ШРУС (шарнір рівних кутових швидкостей) – механізм, що дозволяє передавати крутний момент між Неспіввісність валами. Пристрій активно використовується на автомобілях передньопривідною компонування. На кожному валу, що виходить з коробки передач їх два – внутрішній і зовнішній. Ремонт неможливий, при поломці вузла його змінюють в зборі.

В яких випадках потрібна заміна внутрішнього шруса

Заміна внутрішнього ШРУСа на передньопривідних автомобілях ВАЗ вимагається за наявності таких ознак:

 • Хрускіт і стуки при русі і розгоні по прямій;
 • Вібрація і поштовхи при перемиканні передач;
 • Значний люфт при пробі рукою;
 • При повному виході «гранати» з ладу – неможливість подальшого руху автомобіля.

Основною причиною несправності «гранати» ВАЗ є потрапляння води і бруду через отвір в порваному пильовику. Друга можлива причина поломки – різке натиснення на «газ» при повністю викручених колесах, правда в цьому випадку ризикуєте убити зовнішню а не внутрішню гранату.

обов’язково почитайте

Крім вищесказаного, заміна внутрішнього ШРУС на моделях ВАЗ-2110 та інших, може знадобитися при низьку якість встановленого раніше шарніра.

Заміна внутрішнього ШРУСа своїми руками

Процедура заміни «гранати» однакова для всієї передньопривідною лінійки ВАЗ, починаючи з 2108, і закінчуючи ВАЗ-2115, «калина», «пріора», «гранти». Перед тим, як зняти внутрішній ШРУС, з КПП зливають масло. Далі діють за таким алгоритмом:

 1. Расконтрівают і викручують ступичні гайку. Щоб полегшити роботу, на ключ слід одягнути відрізок труби довжиною близько 1 метра.
 2. Потрібну сторону автомобіля вивішують на домкраті або підйомнику.
 3. Знімають колесо.
 4. Виймають шайбу, розташовану під місцем установки ступичні гайки.
 5. Від’єднують рульової наконечник.
 6. Проводять витяг ШРУСа з маточини.
 7. Підчепивши монтуванням, витягають привід і внутрішній шарнір з КПП.

На замітку: при одночасному видаленні обох приводів на їх місце слід встановити відповідну за розміром оправлення.

Як поміняти «гранату» при знятому приводі? Для цього вал затискають в лещатах, послаблюють хомути і знімають пильовик. Після цього ударами молотка збивають шарнір зі шліців.

Новий ШРУС слід набивати, завдаючи легкі удари молотком по його торця. Для цього краще використовувати дерев’яну киянку. Попередньо «гранату» набивають спеціальним мастилом.

Порада

Перед установкою нового шарнір рівних кутових швидкостей необхідно очистити його посадочне місце від старого мастила і встановити новий пильовик. Збірка проводиться в зворотній послідовності.

Ремонт вважається закінченим після успішних ходових випробувань. При цьому з боку приводу не повинно бути ніяких сторонніх звуків у всіх режимах руху автомобіля.

Заміна та ремонт пильовика

Пильник без зняття гранати поміняти можна при наявності спеціального обладнання. Його робота продемонстрована на відео.

Якщо такого пристосування у вас немає, для зняття і заміни необхідно провести цю процедуру по вилученню приводу і демонтажу шарніра. Процедура необхідна при наявності на пильовику навіть дрібних наскрізних пошкоджень.

Тимчасовий ремонт пильовика Шруса можна зробити, не знімаючи його з автомобіля. Для цього необхідно ретельно зачистити і знежирити пошкодження, після чого заклеїти його шматочком гуми і клеєм на основі ціанокрілата (суперклей).

Альтернативним методом ремонту є герметизація отворів за допомогою силіконового герметика. Слід пам’ятати, що для його повної полімеризації потрібна доба.

На замітку: експрес-ремонт є тимчасовим заходом. Заміна пильовика внутрішнього шарніра може бути ненадовго відкладена, але не скасовано повністю. Зазвичай подібні методи ремонту використовують, щоб дістатися до ремонту.

ремонт ШРУС

Як було сказано вище, шарнір не підлягає ремонту. Умовно до числа ремонтних заходів можна віднести промивку «гранати» після їзди з пошкодженим пилюжником.

Промивання проводять тоді ж, коли здійснюється заміна пошкодженого пильовика на гранаті. Шарнір акуратно збивають з вала, оглядають на предмет пошкоджень і ретельно відмивають від потрапила бруду і мастила в бензині або гасі.

Після промивання вузол набивають мастилом і монтують на місце, попередньо встановивши пильовик. Процедура має сенс тільки в тому випадку, якщо явних ознак несправності шарніра не виникало.

Зверніть увагу

Хрустка або стукала деталь однозначно потребує заміни, оскільки на робочих поверхнях внутрішньої обойми утворюється вироблення, і зупинити руйнування вже не представляється можливим. Подальша експлуатація автомобіля може виявитися небезпечною для водія та інших учасників дорожнього руху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…