Привіт, сьогодні з цієї статті Ви зможете дізнатися, як замінити паливний фільтр на ВАЗ 2110, 2111, 2112. Паливний фільтр необхідний для очищення палива від різних смол, бруду і конденсату.

Паливо на АЗС не завжди хорошої якості, тому для уникнення поломки автомобіля, необхідно міняти паливний фільтр раз на рік або через кожні 15000-20000 км пробігу. Ціна нового елемента від 200 рублів.

Для заміни нам будуть потрібні: ключі на 10, 17, 19.

Перед тим, як приступити до зняття фільтра, необхідно скинути тиск в системі. Це можна зробити двома способами: перший – зняти запобіжник бензонасоса, другий – від’єднати дроти, що йдуть до бензонасосу під сидінням і потім покриття стартером. Якщо машина завелася, почекайте, поки вона затихне і ще трохи покрутіть стартером.

 • Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись
 • Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись
 • Тепер ключем на 17 відкручуємо штуцер фільтру від паливопроводу, підтримуючи сам фільтр ключем на 19
 • Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись
 • Далі відкручуємо болт кріплення хомута фільтра і знімаємо фільтр
 • Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись
 • Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись
 • Необхідно оглянути кільця ущільнювачів. При необхідності замінити новими
 • Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись
 • Установка фільтра відбувається в зворотному порядку. Головне простежити за тим, щоб стрілки на корпусі були спрямовані від бензобака до двигуна
 • Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Заведіть машину і перевірте герметичність з’єднань. Не лякайтеся, якщо машина відразу не заведеться – потрібен певний час для того, щоб бензонасос накачав бензин.

Avtochanel

Заміна паливного фільтра на ВАЗ 2110, ВАЗ 2111, ВАЗ 2112

Заміна паливного фільтра на ВАЗ 2110, ВАЗ 2111, ВАЗ 2112

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Ласкаво просимо! Паливний фільтр – він буває грубого очищення, а буває і тонкої, обидва фільтра (Тобто фільтр грубої очистки і тонкої) присутні в автомобілях десятого сімейства, але тільки за умови, що автомобіль інжекторного типу, саме на ньому фільтр грубої очистки варто в бензонасосі, а фільтр тонкого очищення біля бензобака розташований, що стосується карбюраторних автомобілів то там даний фільтр тонкого очищення прямо в підкапотному просторі перебувати, поруч з двигуном і тому на карбюраторах його найлегше знімати і ставити на його місце новий.

Примітка! Щоб здійснити заміну цього фільтра: Потрібна буде викрутка з ганчіркою і ємність дуже маленька але широка, якщо ж у вас інжектор то до цього набору ще гайкові ключі додаються і WD-40 або ж що щось на зразок неї!

Де знаходиться паливний фільтр? Якщо у вас карбюраторних система уприскування, тоді відкривайте капот і шукайте вакуумний підсилювач гальм (Вказано зеленими стрілками), над ним ще гальмівний бачок розташовується і біля нього перебувати цей самий фільтр, якщо придивитися на фотографії нижче в те місце яке зазначено синьою стрілкою, то можна буде побачити цей фільтр, для наочності він ще показаний на маленькому фото в збільшеному розмірі та вказано двома червоними стрілками.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Примітка! На інжекторах він абсолютно в іншому місці розташовується, щоб його побачити, доведеться або під лазити під автомобіль, або ж заганяти його на яму, змінювати його теж можна або підлазити під автомобіль, або ж загнавши його на оглядову яму (Як вам зручніше в общём) , для наочності на фото нижче він червоною стрілкою вказано, а так само на цьому фото можна буде побачити що він знаходиться біля бензобака, який синій стрілкою вказано і розташовується в задній частині автомобіля (Під задньому сидінням)!

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Коли потрібно міняти паливний фільтр? При забруднення він підлягає заміні, якщо брати фільтри які стоять на інжекторах, то їх по рідше міняти потрібно, тому що бензин перед тим як в нього потрапити, очищається ще в фільтрі грубого очищення який теж до речі міняти періодично потрібно (Про те як поміняти фільтр грубої очищення, читайте в статті: «Заміна сіточки бензонасоса на автомобілі»), ну а якщо про карбюраторні паливні фільтри говорити, то вони змінюються по частіше і в цих фільтрах можна наочно зрозуміти потребує він в зміні або ж немає, у всіх двигунах коли фільтр буде засмічений машина смикатися буде, на початку смикання відбуватиметься на високих оборотах (Бензин не буде встигати потрапляти в двигун через забрудненого фільтра), потім через деякий час машина і на середніх оборотах сіпатися буде і т.д.

Примітка! Будь-які фільтра які присутні в паливній системі, починаючи від фільтра грубої очистки і закінчуючи фільтром тонкої, засмічуються лише з однієї причини, погано якість палива або занадто багато води і бруду в ньому перебувати, тому якщо бензин буде в автомобіль заливати наічістейшей (Такого не буває) , тоді і фільтри не якісь в машині міняти не потрібно буде і автомобіль буде їздити досить таки довгий час!

Як замінити паливний фільтр на ВАЗ 2110-ВАЗ 2112?

Заміна фільтра на інжекторі:

Примітка! Перед проведенням всіх робіт, стравити тиск яке в паливній системі знаходиться, зробити це можна різними способами, найпростіший описаний в статті під назвою: «Підбурювання тиску в паливній системі», крім нього можна ще вийняти запобіжник який йде на бензонасос і завести після цього машину , як тільки вона затихне, ще раз її заведіть і знову дочекайтеся поки вона затихне, тим самим ви стравити тиск в паливній системі (Запобіжник йде на бензонасос на автомобілях десятого сімейства, розташовується в тому місці де додаткові запобіжники знаходяться, а саме зняти праву накладку приладової панелі потрібно буде відвернувши для цього гвинти які її кріплять, як це на фото нижче показано, а після зняття дивіться на самий правий запобіжник який вказаний під номером 1, його то вам і потрібно буде вийняти), ну і останній спосіб полягає в роз’єднання колодки проводів і роз’єму йдуть на бензонасос, тобто подушку заднього сидіння зняти буде потрібно, потім гвинти кріплення лючка бензонасоса відвернути і його зняти і на завершення між собою колодку з роз’ємом роз’єднати, більш докладно як це все зробити, читайте в статті: «Заміна бензонасоса на ВАЗ», в ній пункти 2-4 прочитайте включаючи пункт «Примітка! »І до речі, на восьми клапанних автомобіль роз’єднати колодку з роз’ємом не вийти, тому що там сама колодка в бензонасос вставляється (Тобто трохи по іншому кріпитися), тому на даних автомобілях колодку не роз’єднувати, а від’єднувати доведеться! потім гвинти кріплення лючка бензонасоса відвернути і його зняти і на завершення між собою колодку з роз’ємом роз’єднати, більш докладно як це все зробити, читайте в статті: «Заміна бензонасоса на ВАЗ», в ній пункти 2-4 прочитайте включаючи пункт «Примітка! »І до речі, на восьми клапанних автомобіль роз’єднати колодку з роз’ємом не вийти, тому що там сама колодка в бензонасос вставляється (Тобто трохи по іншому кріпитися), тому на даних автомобілях колодку не роз’єднувати, а від’єднувати доведеться! потім гвинти кріплення лючка бензонасоса відвернути і його зняти і на завершення між собою колодку з роз’ємом роз’єднати, більш докладно як це все зробити, читайте в статті: «Заміна бензонасоса на ВАЗ», в ній пункти 2-4 прочитайте включаючи пункт «Примітка! »І до речі, на восьми клапанних автомобіль роз’єднати колодку з роз’ємом не вийти, тому що там сама колодка в бензонасос вставляється (Тобто трохи по іншому кріпитися), тому на даних автомобілях колодку не роз’єднувати, а від’єднувати доведеться!

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

1) На початку операції лізьте під автомобіль, в те місце де сам фільтр перебувати (Вище ми вже говорили де він знаходиться) і після чого протріть його ганчіркою, слідом за бризкайте будь проникаючої мастилом (WD-40 наприклад) на гайку яка стягує стяжний хомут (Вона червоною стрілкою вказана) і дайте мастила вбратися (Хвилин 5 зачекайте), поки мастило вбирається, відверніть і від’єднайте паливні трубки (Їх всього дві, до обох кінців фільтра прикріплюються, процес від’єднання буде показувати лише на одній лівій трубки як це на фото можна побачити), робиться це в такий спосіб, один гайковий ключ утримує сам паливний фільтр від провертання за шестигранний патрубок (Вказано синьою стрілкою), а інший ключ відвертає гайку кріплення патрубка (Вказана зеленої стрілки) і після того як гайка буде ослаблена,патрубок від’єднується від фільтра тонкого очищення, точно таким же чином і другий патрубок від’єднується.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Примітка! Під час відвернення гайок кріплення паливних трубок, через них буде паливо трохи виливатися (Дуже мало, якщо ви тиск стравили), тому якщо не хочете щоб воно потрапило на підлогу (Землю), тоді підставте що ні будь під трубки (Ємність яку ні будь) і ще кой що, після від’єднання трубок на їх кінцях гумові колечка ущільнювачів будуть розташовуватися, ви їх відразу побачите і їх можна зняти, за допомогою викрутки або ж рукою, так от якщо вони будуть деформовані, облуплені, порвані або ж що то ще з ними буде, то в такому випадку замініть дані кільця на нові, а інакше бензин через паливні трубки може витікати потроху (Капати по чуть-чуть буде), а це вже дуже небезпечно!

2) Чи не на всіх автомобілях будуть ці гайки які паливні трубки кріплять, наприклад якщо брати машини десятого сімейства з двигуном 1.6 літрів, то в них дані гайки відсутні і паливний фільтр зовсім інший стоїть, тому при покупці не помиліться, так ось на 1.

6 літрових двигунах паливні трубки кріпляться на засувках, якщо подивитися на фото нижче то це можна прекрасно побачити (Засувки металеві стрілками вказані), від’єднуються ці трубки так, на засувку потрібно буде натиснути рукою втопивши її тим самим і після чого трубку можна буде від’єднувати від фільтра, а як тільки обидві трубки будуть від’єднані (Не важливо яким двигун об’ємом, це і до 1.5 і до 1.6 відноситься) беріть в руки гайковий ключ або накидний і їм болт виверніть, при цьому гайку болта утримувати другим ключем рекомендується щоб вона не крутилася ( см. маленьке фото), повністю болт викручувати не потрібно, трохи лише звільніть його щоб хомут який фільтр тримає послабився і після чого сам фільтр з нього виймати можете і міняти його на новий.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Примітка! Новий фільтр тонкого очищення встановлюється на автомобіль в зворотному порядку зняття, при установці стежте за стрілкою яка на корпусі нового фільтра нанесена, якщо у вас автомобіль з об’ємом двигуна 1.

5 то ця стрілка повинна буде дивитися на лівий борт автомобіля, на шістнадцяти клапанних двигунах з об’ємом 1.

6 літрів, стрілка повинна бути спрямована на правий борт автомобіля (По ходу руху автомобіля дивіться) і до речі коли все підключено буде, включіть запалення секунд на 5 (Нехай це краще помічник зробить) і подивіться чи немає ніде патьоків палива через паливні трубки або через сам фільтр, якщо є тоді проблему усувайте, як ми вже сказали раніше, патьоки можуть бути через зношених кілець ущільнювачів, а так само через погано одягнутих трубок і погано закручених гайок які їх кріплять!

Заміна фільтра карбюратора:

Тут все просто, викруткою відвертається два гвинти які паливні шланги кріплять до паливного фільтру (Гвинти вказані стрілками), після чого дані шланги від’єднуються від фільтра, якщо з них буде текти паливо тоді або пальцем шланги затикайте, або ж пробку в них яку ні будь вставте (Болт відповідного діаметру наприклад) або ж пережміть ніж ні будь самі шланги, потім встановіть новий фільтр на своє місце і підключіть обидва шланга до нього (При під’єднання дивіться за стрілкою яка на фільтрі знаходиться, вона для наочності на маленькому фото показана, так ось ця стрілка в бік потоку палива повинна бути спрямована, в общём дивіться як шланги у вас йдуть і завжди пам’ятайте, паливо подається з бензобака і в карбюратор) і можете вважати що заміна паливного фільтра проведена вдало.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

 • Додатковий -Ролики: Як замінювати фільтр тонкого очищення на інжекторних автомобілях з двигуном 1.5 літрів восьми клапанним, дивіться в ролику який розташований трохи нижче:
 • Примітка! Більш детальну інформацію по заміні даного фільтра, можна побачити в ще одному ролику, який точно так же розміщений трохи нижче:
 • http://vaz-russia.ru

Паливний фільтр авто ВАЗ 2110 – його призначення і заміна + Відео

Паливний фільтр авто ВАЗ 2110 має величезне значення для стабільного функціонування даного транспортного засобу, тому догляд за ним повинен бути кваліфікованим і регулярним.

Цей елемент двигуна автомобіля необхідний для очищення пального, що надходить в нього, від різних видів забруднень, починаючи від пилу і конденсату, і закінчуючи брудом і смолами.

Зверніть увагу

Наявність конденсату на компонентах автодвигуна і паливо проводів призводить до їх іржавіння.

Смоли дуже згубне впливають на ці системи транспортного засобу, та й інші види забруднень знижують ефективність експлуатації машини.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

З плином часу компоненти забруднених систем починають виходити з ладу, що вимагає від власника автомобіля серйозних фінансових витрат для їх відновлення.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Багатьох проблем такого плану нескладно уникнути, якщо вчасно міняти паливний фільтр. Виробники ВАЗ 2110 радять здійснювати подібну заміну після того, як ваша «ластівка» відкатав 30 тисяч кілометрів. А ось власники «десятки» кажуть, що новий фільтруючий елемент краще ставити частіше – через 25, а то і через 20 тисяч кілометрів.

Втім, зовсім необов’язково відстежувати кілометраж, який ви накатали на своїй машині. Нерідко її поведінка сама сигналізує про необхідність заміни фільтра, розташованого безпосередньо за паливним баком. Про те, що він забився, зазвичай свідчать наступні явища:

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

 • динаміка і потужність ТС знижується (нерідко вельми відчутно);
 • відзначаються труднощі з запуском двигуна;
 • на холостому ходу двигун глухне, а під час їзди троит.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Зауважимо – дані симптоми не обов’язково говорять саме про забруднення описуваного нами елемента. Іноді причина криється в несправному повітряному фільтрі або бензонасосі. Тому перед тим, як замінити паливний фільтр, слід ретельно проаналізувати стан всієї паливної системи транспортного засобу.

Самостійна заміна фільтра – опис процесу

Якщо ви вирішили зняти старий і встановити новий фільтр на авто ВАЗ 2110, необхідно «озброїтися» таким інструментом: плоскогубцями; ключами на «17», «19» і «10»; викруткою. І, звичайно ж, не забудьте купити новий фільтр. Зверніть увагу – він може бути різних моделей. У зв’язку з цим заздалегідь перевірте, яка саме деталь вам потрібно.

Схема заміни фільтра така:

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

 • від акумулятора автомобіля відкидаємо обидва дроти;
 • знімаємо декоративну прокладку, використовуючи викрутку;
 • відключаємо бензонасос і демонтуємо паливні шланги (з них потече бензин, а значить, потрібно підготувати ємність, куди його можна буде зібрати);
 • відкручуємо (використовуємо ключ на «17») перший штуцер (при цьому слід користуватися ключем на «19», який необхідний для підтримки фільтруючого елемента), а потім аналогічним чином і другий;
 • послаблюємо хомут (застосовуємо ключ на «10») до тих пір, поки потрібна нам деталь не вийде без труднощів з тримача.

Витягнувши фільтр, уважно огляньте його кільця-ущільнювачі, які знаходяться на наконечниках. Якщо вони мають явно виражені сліди руйнування або деформації, їх слід замінити.

 Після цього можна ставити нову деталь на призначене для неї місце. Тут головне – не помилитися з полярністю. На корпусі будь-якого нового фільтра є невелика стрілка.

Її напрямок має відповідати ходу переміщення палива.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Нічого складного немає, але чимало автолюбителів поспішають і неправильно ставлять елемент, просто-напросто не звертаючи уваги на цю саму стрілку. Додамо, що існують фільтри, які кріпляться за допомогою засувок. Схема заміни такого механізму нічим не відрізняється від наведеної вище. Але в даному випадку слід ретельно перевірити щільність фіксації засувок.

Про те, як замінити паливний фільтр на інших популярних моделях автомобілів, читайте в статтях:

 • ВАЗ 2114
 • Форд Фокус 2
 • Тойота Королла
 • Рено Логан
 • Лада Калина
 • Нива Шевроле
 • Марина
 • Роздрукувати

Зняття і заміна паливного фільтра на ВАЗ 2110, 2111, 2112

Привіт, сьогодні ми розповімо, як замінити паливний фільтр на ВАЗ 2110, 2111, 2112. Паливний фільтр очищає паливо від різної бруду, що дуже важливо з урахуванням того, що на наших заправках далеко не завжди трапляється якісний бензин. Найкраще міняти даний фільтр раз в рік.

Перейдемо до зняття фільтра. Насамперед потрібно скинути тиск в системі, для цього, або роз’єднати дроти, які йдуть на бензонасос під сидінням

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьВідкручуємо люк під заднім сидінням Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьРоз’єднуємо клеми 

Або зніміть запобіжник бензонасоса. Після цього покрутіть трохи стартером, щоб тиск скинути, якщо машина заведеться, то зачекайте, поки вона сама затихне і перейдіть пару раз стартером. Так само для безпеки зніміть мінусову клему з акумулятора.

Тепер двома ріжковими ключами відкручуємо паливні трубки від фільтру (трубки, слід, чимось заткнути, щоб не виливався бензин)

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьВідкручуємо паливні трубки

Потім відкручуємо болт хомута паливного фільтра і виймаємо сам фільтр

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьВідкручуємо болт на хомуті Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьЗнімаємо паливний фільтр

Встановіть новий фільтр у зворотній послідовності, прослідкуйте, щоб стрілочка на фільтрі дивилася від бензобака до двигуна

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьСтрілка на паливному фільтру повинна дивитися в бік двигуна

Встановіть назад знятий запобіжник або з’єднайте клеми бензонасоса і заведіть автомобіль (машина, швидше за все, заведеться не відразу, тому не лякайтеся, значить просто бензонасос ще не встиг докачати бензин до двигуна)

Паливні фільтри на ВАЗ 2110-2112: заміна своїми руками

Основне завдання паливного фільтра – це очищення бензину від смол, води і домішок. Якщо виключити процес фільтрування з роботи паливної системи, то двигун дуже скоро вийде з ладу.

Автолюбителі розуміють, яку роль відіграють фільтри очищення в роботі транспорту, тому своєчасно виконують діагностику цих елементів і, в разі необхідності, заміну.

Щодо автомобілів ВАЗ десятого сімейства можна сказати, що процес зняття і заміни паливних фільтрів у них доступний навіть новачкові.

Які системи фільтрації палива встановлюються на автомобілі ВАЗ 2110-2112

Водії не з чуток знають, як важко знайти автозаправку, на якій продають дійсно якісний бензин. Якщо при поїздках по місту ще можна заправлятися на одній і тій же перевіреної АЗС, то під час подорожей і відряджень доводиться використовувати те пальне, яке пропонується на трасах.

Щоб захистити мотор від домішок і відкладень бензину, до складу паливної системи включений такий елемент як фільтр. Спеціальні сітчасті покриття фільтрів утримують дрібні опади, передаючи в двигун очищене паливо.

На автомобілях ВАЗ 2110-2112 з двигунами на 8 і 16 клапанів встановлюються різні види фільтрів. Зазвичай заводська комплектація передбачає використання фільтра російського виробництва «Салют». Автовласники при заміні віддають перевагу імпортним запчастини – Mann, Big.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьФильтр Big — практичный и долговечный элемент для очистки бензина от примесей

В пособии по эксплуатации авто рекомендуется менять топливные фильтры каждые 30 тысяч километров пробега. Однако водители часто пренебрегают этими рекомендациями и ездят на машине «до последнего», пока мотор не начинает барахлить.

Не все владельцы автомобилей десятого семейства знают, что «АвтоВАЗ» устанавливает два вида фильтров: грубой и тонкой очистки. При этом фильтр грубой очистки находится непосредственно в самом бензобаке, а тонкой очистки — под капотом, перед входом в карбюратор или инжектор.

Виды фильтров: какие лучше

Автолюбители, которым предстоит первый раз менять фильтры грубой или тонкой очистки, часто спрашивают у других владельцев ВАЗов, какой фильтрующий элемент лучше всего выбрать. Стоимость изделий у всех производителей примерно одинаковая, поэтому хочется получить грамотный совет «из первых рук» и избежать неправильных рекомендаций.

На форумах автовладельцев чаще всех упоминаются фильтры товарных марок Big и Mahle. При этом следует помнить, что от заводского брака никто не застрахован.

Оценить эффективность работы фильтра можно по качеству изготовления и свойствам бумаги. Лучшим способом является разборка использованного фильтра. То есть снимаем б/у фильтр, распиливаем его и смотрим, как и из чего он сделан. Сколько фильтров я протестировал, но лучше MAHLE KL83 ещё ничего не встречал.

Немає ніяких пружинок всередині, папір фільтрує відмінно (зовні чорна, а всередині світла), фільтрувальна папір не приклеюється до корпусу (т. Е. Клей не використовується), а впрессована в рідку пластмасу, яка після охолодження ідеально зберігає крок між гофрами. Корпус алюмінієвий. Я розпилював ZOLEX, SCT і FILTRON.

Ці фільтри продукції MAHLE навіть в підметки не годяться. На них папір ворситься. Але це моє суто особиста думка.

Олексій

http://www.autolada.ru/viewtopic.php?t=220918

Втім, нерідко власники ВАЗів підтримують вітчизняного виробника, купуючи фільтри «Салют». Найпопулярнішими є деталі:

 • артикул УТ-00002606, каталожний номер 21080-1117010 – з відстійником;
 • артикул 00000011756, каталожний номер: 21230-1117010;
 • артикул: 00000009674, каталожний номер 21120-1117010.

А я ось через брак масляних фільтрів «Салютів» поставив BIG, так як раніше користувався ними. Мабуть, на підробку нарвався, так як проїхавши на ньому 2 тис. Км., І при запуску вранці лампа тиску стала гаснути через пару секунд після вже запущеного двигуна. Знайшов «Салют», замінив і все пройшло. Бензиновий використовую до сих пір – це BIG GB-320, і ще один раз набував «Салют».

Sauto

http://www.autolada.ru/viewtopic.php?t=220918

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьФільтр «Салют» відрізняється від аналогів пріемленим якістю і більш ніж привабливою ціною

Заміна паливного фільтра своїми руками

Процедура заміни паливного фільтра займає приблизно 10-15 хвилин. Автовласник цілком може витратити цей час, заощадивши на послугах фахівців СТО.

Це цікаво: Швидка-таксі або транспортування хворих

На різних модифікаціях ВАЗ паливний фільтр може розташовуватися по-різному:

 • на карбюраторних моторах фільтр розташований між бензобаком і самим двигуном. Щоб було легше його знайти, можна відкрити капот, відшукати вакуумний підсилювач гальм, над ним – бачок з гальмівною рідиною. Біля цього бака і розташовується фільтр;
 • на інжекторних моделях відкривати капот не буде потрібно – фільтр розташований на днище автомобіля. Тобто доступ до нього можливий тільки знизу. Зона кріплення – під другим рядом сидінь посередині балки.

Ознаки нештатної роботи паливної системи

Навіть якщо автомобіль працює в штатному режимі, необхідно міняти фільтри за рекомендацією виробника (кожні 30 тисяч кілометрів пробігу). Передчасна заміна проводиться при наявності деяких симптомів:

 • автомобіль починає сіпатися при їзді;
 • подача палива в мотор утруднена через сильний забруднення;
 • утрудняється пуск мотора «на холодну».

Фільтри грубої або тонкої очистки можуть засмічуватись тільки з однієї причини: застосування неякісного палива. Відповідно, якщо стабільно заправлятися на перевіреної АЗС, де ви жодного разу не стикалися з фактами продажу поганого бензину, то термін служби фільтруючих елементів можна продовжити.

Відео: часта причина поломок двигуна – забитий паливний фільтр

Як замінити паливний фільтр на інжекторі

ВАЗ десятого сімейства, що працюють на инжекторном типі двигунів, мають більш складну будову. Це пояснюється тим, що фільтр розташовується під кузовом автомобіля. Щоб зняти його, доведеться або підлазити під машину, або заганяти авто на яму.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьРозташування фільтра на задній балці на днище характерно для інжекторних модифікацій ВАЗ

У будь-якому випадку, перед початком робіт необхідно стравити тиск бензину в паливній системі. Найпростіше це можна зробити так:

 • Відкинути подушку заднього сидіння в салоні. Під нею розташовується люк бензобака.
 • Відкрити люк і від’єднати джгут проводів від знаходиться в баку бензонасоса.
 • Після цього завести двигун і дочекатися, поки він сам не затихне.
 • Ще раз завести мотор, щоб домогтися максимального зниження рівня палива в системі і, відповідно, тиску.

Чи можна поміняти фільтр без залучення фахівців

Процедура зняття фільтра з інжекторних ВАЗ 2110, 2111, 2112 відбувається наступним чином:

 1. Забезпечте собі зручний доступ до задньої балці автомобіля.
 2. Спочатку протріть сам фільтр ганчіркою, щоб усунути з нього наліт бруду і кіптяви, після чого на кріпильні з’єднання побризкати WD-40.
 3. Через 5-10 хвилин, коли рідина вбереться, можна відвернути паливні магістралі від фільтра: одним гайковим ключем фіксується гайка фільтра, а іншим провертається гайка магістралі.
 4. Після від’єднання трубок можливо витікання бензину (краще підставити під фільтр чисті ємності або ганчірку, щоб вбирала горючу рідину).
 5. На різних кінцях фільтра після від’єднання шлангів ви побачите гумові кільця. Їх можна відразу від’єднати лезом плоскою викрутки.
 6. Далі знімайте сам фільтр.

Це цікаво: Фейсліфтінг Lada Priora проведуть восени

Заміна виробу проводиться в зворотному порядку. Перед установкою фільтра рекомендується змастити гумові ущільнювачі бензином.

Як поставити паливний фільтр на карбюраторі

Простота конструкції карбюраторних модифікацій ВАЗ 2110-2112 дозволяє зробити заміну паливного фільтра за лічені хвилини. Проте, щоб уникнути травмування роботи необхідно проводити тільки на охолодженому двигуні і після стравлювання тиску. Необхідно діяти так:

 1. Відкинути заднє сидіння в салоні. Прямо під ним розташований люк паливного бака.
 2. Плоскою викруткою викрутити гвинти люка, після чого кришка знімається.
 3. У самому бензобаку знаходиться насос – від нього необхідно від’єднати джгут харчування (зняти клему зі шлейфом проводів).

Після цього потрібно буде запустити мотор і почекати, поки він не затихне через нестачу пального. Рекомендується робити запуск кілька разів, поки двигун перестане заводитися.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьНа карбюраторних моделях ВАЗ фільтр знаходиться під капотом

Потім можна приступати безпосередньо до демонтажу паливного фільтра:

 1. Відкрити капот.
 2. Поруч з бачком гальмівної рідини знаходиться сам фільтр, до нього підведені дві паливні магістралі.
 3. Хрестовій викруткою від’єднується спочатку один патрубок, а потім другий. Можливо, що паливо в системі все-таки залишилося, тоді зі шлангів поллється бензин. Найкраще відразу підставити під них ємність або заткнути отвори відповідним по діаметру болтом.
 4. Фільтр легко знімається і на його місце також просто встановлюється новий.

Підключення шлангів проводиться в будь-якому порядку. Головне, при роботі не переплутати шланги на подачу палива і на обратку.

Відео: як виглядає паливний фільтр і чи можна його зняти самостійно

Що краще – заміна або чистка фільтруючого елемента

У деяких випадках, якщо ресурс фільтра ще не вироблений до кінця, автовласники вдаються до такої операції, як чистка. Для цього буде потрібно розібрати корпус фільтра і продути його балончиком зі стисненим повітрям або звичайним насосом. Зазвичай така процедура дозволяє відновити його пропускну здатність і якість очищення бензину.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьПісля демонтажу вироби необхідно буде замінити кільця і ​​перевірити малюнок різьблення кріплення

Однак не всі автовласники відзначають доцільність такої операції. При виникненні будь-яких неполадок в роботі найкраще відразу ж зробити заміну фільтру. Тим більше гумові ущільнювачі потрібно буде міняти кожен раз після його зняття.

Справа в тому, що будь-який новий виріб буде працювати більш якісно, ​​ніж прочищення старе. До того ж вартість паливних фільтрів для ВАЗ десятого сімейства така, що купити цей елемент може дозволити собі кожен водій.

Таблиця: чи варто міняти деталь: плюси і мінуси установки нового комплекту

Відео: з якою періодичністю потрібно замінювати фільтр тонкого очищення

Таким чином, поміняти паливний фільтр на автомобілях ВАЗ 2110, 2111, 2112 може будь-який водій. Залежно від типу двигуна процедура буде проводитися або в гаражі, або на оглядовій ямі. Беручи до уваги запобіжні заходи і основні рекомендації по демонтажу та монтажу, нескладно замінити паливний фільтр протягом 10 хвилин.

Заміна паливного фільтра на інжекторних двигунах

У цій статті ми розглянемо як замінити паливний фільтр на автомобілях ВАЗ 2110 і 2112 інжектор. Всі роботи необхідно проводити на підйомнику або оглядовій ямі, оскільки Бензофільтр розташовується під баком автомобіля (під днищем). За часом робота займе близько 30 хвилин.

Заміну фільтра рекомендується проводити кожні 30 000 км пробігу, але знову ж таки все залежить від якості бензину: чим брудніше бензин, тим швидше засмічується фільтр. Про те що Бензофільтр вийшов з ладу можуть свідчити ривки двигуна спочатку на великих швидкостях, а потім і на більш низьких.

Для робіт буде потрібно:

 • ключ на 10;
 • для автомобілів з двигунами 2111 і 2112 додатково ключі на 17 і 19.

хід робіт

  1. Спочатку необхідно знизити тиск в паливній системі;
  2. Для безпеки краще відключити акумулятор;
  3. На автомобілях з двигуном 21114 і 21124 необхідно натиснути на пластсмассовий фіксатор;

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

  1. Потім від’єднати наконечник паливного шланга від патрубка фільтру;

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

  1. З іншого боку паливного фільтра віджимаємо пружинний фіксатор;

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

  1. Від’єднуємо наконечник паливного шланга від патрубка фільтру;

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Примітка: На автомобілях з двигунами 2111 і 2112 ключем на 17 необхідно відвернути гайку кріплення трубки паливопроводу, притримуючи ключем на 19 виступ фільтра у вигляді гайки, і від’єднати від паливного фільтра наконечник паливного трубопроводу. Аналогічним чином від’єднуємо другу сторону паливного фільтра від паливного трубопроводу. Знімаємо кільця ущільнювачів з наконечників трубопроводів, перевіряємо їх стан. Втратили пружність або порвание кільця міняємо на нові.

  1. Послаблюємо стягнутий болт кронштейна кріплення бензинового фільтра;
  2. Витягуємо паливний фільтр з кронштейна. При установці нового фільтра слід звернути увагу на стрілку, вона повинна бути спрямована у напрямку потоку палива, в даному випадку зліва направо;

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

 1. Встановлюємо новий фільтр в зворотному порядку.

Заміна паливного фільтра на інжекторної машині

Думаю, не варто зайвий раз пояснювати, що на інжекторних автомобілях ВАЗ 2110-2112 паливні фільтри зовсім інші, ніж на карбюраторних. І знаходяться вони також зовсім в іншому місці.

Що стосується саме інжекторного авто, то паливний фільтр там знаходиться позаду бензобака.

важливо

Щоб не створювати собі проблем при заміні, найкраще займатися цією справою на ямі, або ж піднявши задню частину машини домкратом.

Що стосується інструменту, який нам знадобиться, то його буде потрібно мінімум, а саме:

 • Головка на 10 мм
 • трещеточний рукоятка
 • Ключ ріжковий на 17 мм
 • Проникаюче мастило

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Тепер що стосується безпосередньо самої процедури заміни. Отже, коли ви дісталися до цієї конструкції, то в першу чергу необхідно нанести на всі з’єднання проникаюче мастило, так як зазвичай в цих місцях все досить сильно іржавіє.

Відео керівництво по заміні паливного фільтра на ВАЗ 2110-2112

 • Найбільш наочно все показано на наведеному нижче відео ролику, який був зроблений мною спеціально для цієї статті:
 • А нижче буде представлено кілька фотографій, якщо раптом ви не подивилися огляд.

Фото звіт зняття і установки нового паливного фільтра

Взагалі, за інструкцією рекомендується скинути тиск палива в системі, вийнявши запобіжник бензонасоса і завести двигун, потім почекати поки він не затихне. Але на практиці робити це зовсім не обов’язково, так як бензин практично не випливає при заміні.

Після цього пробуємо відкручувати паливні трубки від фільтру з обох сторін, як це наочно показано на фото нижче. Зверніть увагу, що на корпусі фільтра є межі, за які необхідно утримувати його ключем від провертання.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Коли трубки відкручені, можна приступати до відвернення болта стяжки хомута:

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Після чого можна остаточно витягувати фільтр з хомута, так як більше його нічого не тримає:

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

Новий фільтр встановлюється у зворотній послідовності. Варто звернути увагу, що стрілка на корпусі паливного фільтра ВАЗ 2110-2112 повинна дивитися в бік напрямку руху палива.

Самостійна заміна паливного фільтра в автомобілі ВАЗ 2110

Як відомо, бензиновий фільтр в автомобілі призначений для очищення паливної системи від бруду і пилу, які присутні в паливі. Своєчасна заміна паливного фільтра ВАЗ 2110 інжектор необхідна для запобігання негативного впливу забруднень на систему харчування мотора, утворенню корозії та інших поломок.

Вітчизняний виробник рекомендує робити заміну компонента паливної системи кожні 30 тисяч км пробігу. Зрозуміло, за умови, що ви заправляєтеся паливом високої якості. Оскільки поняття «висока якість» і «вітчизняні АЗС» далекі один від одного, то і заміну краще проводити не рідше, ніж кожні 15-20 тисяч км пробігу. 

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьВАЗ 2110

Де розташований?

Если вы чувствуете, как во время движения ваш «железный конь» время от времени теряет мощность, двигается рывками при переключении скоростей, то смена топливного фильтра (далее — ТФ) ВАЗ 2110 ему просто необходима.

Если вы решили поменять элемент своими руками, то для начала нужно знать, где он расположен. В отличие от своих предшественников, где ТФ устанавливался под капотом, данный компонент системы в инжекторных автомобилях ВАЗ 2110 инженеры установили рядом с бензобаком.

Для получения доступа к элементу достаточно просто залезть под днище вашего авто.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьРасположение ТФ ВАЗ 2110

Замена своими руками

Якщо ви вперше робите зміну ТФ своїми руками, то ми настійно рекомендуємо вам скористатися нашою покроковою інструкцією. Не маючи відповідного досвіду, краще довірити цю справу фахівцям на станції техобслуговування. Але якщо ви впевнені в тому, що зможете це зробити, то просто дотримуйтесь вказівок в інструкції.

Що знадобиться?

Перед тим як приступити до зміни, врахуйте – що цей процес желательней і набагато зручніше проводити на ямі або естакаді. Також приготуйте заздалегідь:

 • новий ТФ;
 • набір гайкових ключів (вам знадобляться ключі на «10», «17» і «19»);
 • невелика тара для бензину, який знаходиться в фільтрі;
 • ганчір’я;
 • рідина «VD-40». Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьЗаміна ТФ на ВАЗ 2110

Процес заміни елемента

 1. В першу чергу заїжджаємо на яму або естакаду і глушимо автомобіль.
 2. Потім слід скинути тиск в топливопроводе. Для цього відкриваємо блок запобіжників і демонтуємо той, який визначає функціонування бензонасоса. Далі, потрібно завести мотор і почекати, поки він сам не затихне.
 3. Тепер потрібно залізти під машину і в районі бензобака знайти ваш ТФ. Ви його побачите відразу, до нього підходить два патрубка бензопроводу.
 4. Беремо заздалегідь підготовлену ємність і ставимо під бензиновий фільтр (це робиться на той випадок, якщо в ньому раптом залишився бензин).
 5. Далі, якщо необхідно, беремо рідина «VD-40» і обробляємо штуцери бензопроводу (це робиться для очищення їх від бруду та іржі). Після цього беремо ключі на «17» і «19» і відкручуємо гайки штуцерів, а також болт кріплення хомута. Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьдемонтаж ТФ
 6. Потім акуратно знімаємо старий ТФ і викидаємо його.
 7. Встановлюємо новий елемент (звертаємо увагу на стрілки) і збираємо все в зворотній послідовності, при цьому щільно закрутивши гайки штуцерів і не забувши перевірити герметичність з’єднань.
 8. Далі, ставимо на місце запобіжник паливного насоса і заводимо мотор. Зробивши це, ще раз залезьте під машину і перевірте, чи не підтікає бензин на топливопроводе.

Відео «Міняємо паливний фільтр в автомобілі ВАЗ 2110»

У цьому відео описаний покроковий процес заміни очисного елемента паливної системи в автомобілі «ВАЗ 2110».

Вам допоміг цей матеріал? Може бути, у вас є власна технологія по заміні паливного фільтра? Поділіться своїм досвідом з нашими читачами!

Чи була ця стаття корисною? Стаття була полезнаПожалуйста, поділіться інформацією з друзями

Заміна паливного фільтра на ваз 2110, 2112 – покрокова інструкція!

Автолюбителям відомо, яку роль відіграє паливний фільтр на автомобілях ВАЗ2110. Фахівці рекомендують суворо стежити за своєчасною заміною фільтра, як правило, після 30 тис. Км пробігу.

Але практика показує, що в наших умовах заміну можна робити і частіше починаючи від 20 тис.км. Найчастіше позапланову заміну доводиться виконувати через раптово виникають ривків під час руху або нестабільних холостих обертах.

Такі неполадки виникають при дуже сильному забрудненні фільтра.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьЗаміна паливного фільтра на Ваз 2110

підготовка

Що потрібно мати для заміни фільтра?

 1. Ключі на 10,17 і 19 дюймів, головку.
 2. Стакан проникаючої рідини VD-40.
 3. Банку обсягом 0,5 – 0,7 літра для зливу палива.
 4. Вільний час – 30 хвилин.
 5. Новий фільтр.

Перед початком роботи слід знизити тиск в топливопроводе шляхом вилучення запобіжника, що відповідає за бензонасос. Після його вилучення мотор потрібно завести і дочекатися поки він не затихне. Як завжди, робота по заміні фільтра виконується, коли автомашина надійно встановлена ​​на оглядовій ямі або естакаді.

Перебуваючи в ямі, можна побачити невеликий циліндр, закріплений хомутами до днища авто в районі балки. До циліндру приєднані два шланга, тому фільтр легко знайти.

знімання фільтра

Для початку потрібно розмістити під фільтром підготовлену ємність для зливу залишків палива в системі. Фільтр звільняється від кріплень ключами.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьзнімання фільтра

Спочатку наконечники шлангів трохи послаблюються, потім злегка викручується болт на утримувачі.

Всі забруднення, а це бруд і пил, видаляються, з’єднання очищаються тканиною, змоченою проникаючою рідиною. Після того як будуть від’єднані шланги, залишки палива повинні бути злиті в банку. В результаті цих маніпуляцій звільнений фільтр можна легко вийняти з кріплень.

установка

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчисьУстановка нового фільтра

Слід звернути увагу на стрілку, нанесену на фільтр – вона вказує напрямок руху бензину, тому і фільтр встановлюють відповідно до цієї стрілкою.

Заодно потрібно оцінити стан власника, за допомогою якого буде кріпитися фільтр і зовнішній вигляд ущільнювача, так як з часом ці елементи втрачають свої властивості. Краще відразу замінити їх на нові, щоб уникнути проблем у подальшому.

При покупці як самого фільтра, так і кріпильних матеріалів, бажано не економити грошові кошти, а витратитися тільки на оригінальні запчастини.

Установка нового фільтра виконується в зворотному порядку. Після закінчення монтажу потрібно затягнути всі гайки і переконатися в герметичності з’єднання шлангів. Після установки запобіжника бензонасоса слід завести двигун і оглянути топлівопроводи на предмет підтікання бензину.

Техніка безпеки

При монтажних роботах бажано мати при собі вогнегасник. Палити, працювати в темному приміщенні при свічках або сірниках категорично не рекомендується. При випадковому попаданні бензину в очі слід промити їх проточною водою.

Незважаючи на те що в статті багато букв, заміна паливного фільтра не займе багато часу – всього півгодини, а при уважному вивченні матеріалу і хорошому інструменті, ця робота буде навіть приємною хоча б через те, що не доведеться звертатися в СТО і втрачати власні грошики.

Відео – покрокова інструкція по заміні паливного фільтра на Ваз 2110, 2112

My LADA 2110 “Червона Ластівка”

У багатьох людей є власні автомобілі, різних марок, комплектацій, тюнінговані і просто “сірі” авто для повсякденної їзди. Хтось робить різні примочки для авто своїми руками, хтось заганяє в спеціальні сервіси, а хтось просто милується на те як люди це роблять. Власне про це і хотілося б поговорити – про тюнінг!

Раніше у мене не було автомобіля і якось не було в ньому необхідності, але в душі завжди хотілося посидіти, покерувати і насолодитися швидкістю. Першим кроком до покупки авто стало отримання водійських прав, на які я пішов навчатися також спонтанно. Вообщем відучився 3 місяці в ДОСААФ і 29.

02.2008 року я
отримав своє водійське посвідчення. Час від часу виникало бажання купити автомобіль, але не було средст для його покупки, та й став замислюватися
про те – власність “куди їздити то?”, До роботи йти 15 хвилин, дачу давно закинули і виходить що машина і не потрібна.

Час минав, роки летіли, чутки йшли про кризу. На той час вдалося трохи зібрати готівки, які було все-таки вирішено вкласти в якусь автомобільне засіб, поки вони не пропали.

Одним чудовим вранці, зібравшись, ми поїхали на авторинок в Саратов з метою вибору автомобіля для мене.

Довелося зайняти у знайомих не малу ще додаткову суму готівки, а то моїх скупчень не вистачало.

Вирушили в дорогу, їхали-їхали і нарешті приїхали. Пішли по ринку.

Заміна паливного фільтра на ваз 2110 і 2112. Читай і вчись

У Саратові автомобілів було багато, одні не по наших грошах, інші занадто вбиті, вообщем бродили-бродили і побачили ВАЗ2110 червоного кольору (мій улюблений колір). Через деякий час, після довгих ходінь все-таки було вирішено придбати перший автомобіль, що сподобався і їхати вже нарешті додому.

Шлях до будинку був неблизький, в районі 200км. Спочатку я думав що мій друг буде за кермом і прижене мою машинку в мій рідний Камишин, але все-таки погнав її назад я сам.

Це мій найперший раз коли я так довго їхав за кермом, адже останній раз коли я його тримав у руках було ще в лютому і то хвилин 10. Перші хвилин 10-20 я не міг прийти в себе, то що сиджу за власним автомобілем, руки трохи потрясивает і все не вірилося що я їду.

Буквально, проїхавши кілометрів 50, я вже став відчувати себе набагато впевненіше, розвалився на сидінні і став насолоджуватися поїздкою.

Все б нічого, але в Красноармійську на посту ДПС нас зупинили для перевірки документів. А я по дурості взяв з собою тільки права, а інші доки залишилися у мамки, яка на іншій машині з водієм виїхали вперед. Благо зупинилися метрах в 300 від нас.

Інспектору довелося чекати некториє час, на що він зробив
грізний вираз обличчя. Принесли документи, все перевірили, але все-таки докапаться до того, що не було аптечки, вогнегасника і знаку.

Порада

А то що автомобіль навіть і на транзитних номерах і тільки що куплений його не хвилювало, довелося заплатити певний штраф в фонд Інспектори. Сіли в машину, заправилися і вирушили далі в дорогу.

Долетіли до будинку в принципі швидко, близько 3 години за все їхали, хоча можна було б і більше, але я був в той час ще новачком, та й машина не перевірена, хіба мало що зламається, тому швидкість тримав в районі 100-110км / ч . Але все-таки було бажання випробувати драйву і тому розігнався разок до 155км / год, машина
поводилася на дорозі дивовижно, я залишався задоволеним під час всього шляху.

Ось і коротка історія про кроки до покупки першого автомобіля, який до сьогоднішнього дня зі мною, радує мене. Час від часу щось роблю для душі в ній, невеликий тютінг і т.п. про що я розповім у своєму бортовому журналі .

Висловлюйте свої думки про мою роботу, ну і просто так можна щось обговорити, подальші роботи, плани …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…