Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

У даній статті мова піде про заміну троса зчеплення на автомобілях сімейства Ваз 2108-21099 і Ваз 2113-2115 . Трос зчеплення досить примхлива і не передбачувана деталь. Може без проблем працювати роками, а може порватися або почати скрипіти через тиждень або два після установки. Тут звичайно ж більше питань до якості запчастин. Але, такі неприємні сюрпризи зустрічаються часто, так як ніхто не застрахований від покупки неякісної деталі! Рекомендації по вибору троса зчеплення Ви знайдете нижче, а зараз пройдемося по причин, через які доводиться міняти трос зчеплення. Перша причини, це обрив троса зчеплення(Зазвичай це відбувається біля педалі зчеплення). Тут все гранично ясно, лопнув трос, педаль зчеплення бовтається туди-сюди, вичавити зчеплення і включити передачу вже неможливо. Друга причина, це обрив декількох ниток троса (як на фото 1). В цьому випадку передачі (особливо задня і перша) починають погано включатися. Тимчасово поліпшити становище, можна підрегулювати трос. Доїхати, переїхати кудись можна буде, але треба розуміти, що трос працює на останньому диханні і пора купувати новий. Третя причина, характерний скрип троса при натисканні на педаль зчеплення. Як правило захисна оболонка троса руйнується, потрапляє волога, утворюється корозія і крім неприємного скрипу, педаль зчеплення стає значно жорсткіше. Тут, не все так страшно, можна продовжувати кататися, скрипіти і качати ногу. Але! Раджу в багажник покласти новий трос))) Так як скрип це звук тертя і руйнування троса. Відповідно, цей процес не може тривати вічно.

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Запчастини . Номер троса зчеплення нового зразка (з круглим наконечником) для Ваз 2108-2115 – 2109-1602210-10 . Номер троса зчеплення старого зразка (з прямокутним наконечником) для Ваз 2108-21099 – 21086-1602210 . У чому відмінності тросів добре видно на фотографіях 2 і 3.

За виробником! Вибір тросів на ринку досить великий, але єдино правильний вибір – це трос зчеплення виробництва ДААЗ . Інші варіанти не раджу розглядати. Вони в будь-якому випадку буду слабкіше і не надійніше.  

Так само, під час заміни троса може стати в нагоді пластикова втулка троса зчеплення. Номер пластикової втулки троса зчеплення – 2108-1602096 .

У продажу цю втулку знайти складно, простіше купити такий ремкомплект педалі зчеплення, як на фото 4.

Там і втулка, і замок (його можна втратити або зламати при знятті), і вісь наконечника (шанс, що вона стане в нагоді, малий, але про всяк випадок ця деталька може стати в нагоді)

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

 Необхідний інструмент для заміни троса зчеплення : два комбінованих ключа на 17 (бажано один з них – в скороченому варіанті, дивимося фото 5), торцеві ключі на 8 і 10, хрестова і плоска викрутки. Цього буде досить.

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Фотозвіт з описом роботи по заміні і регулюванні троса зчеплення на автомобілі Ваз-21099 . На автомобілях Ваз-2108, Ваз-2109, Ваз 2113-2115 трос зчеплення змінюється аналогічно, за винятком невеликих нюансів.

І так починаємо. Якщо у вас автомобіль з карбюраторним двигуном, то пункти 1, 2, 3 і 4 ви можете не читати.

1) Ключем на 10 відкручуємо дві кріпильні гайки рамки адсорбера (Фото 6 і 7) і відводимо його в сторону. Після зняття адсорбера, з’являється доступ до тросу зчеплення. При бажанні, можна і через це віконце працювати. Можна, але не зручно. Тому …

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

 • 2) Від’єднуємо роз’єм від датчика витрати повітря (Фото 8)

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

 1. 3) Розкручуємо хомут гофри (фото 9)

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

4) Відкручуємо два болта кронштейнів корпусу повітряного фільтра (фото 10). Знімаємо його (фото 11). Ось після цього, трос зчеплення буде прекрасно видно і зручно знімати, і ставити.

5) Використовуючи ключ на 17 відкручуємо регулювальні гайки троса (фото 12). Витягуємо трос з кронштейна.

 • 6) Від’єднується поводок троса від вилки зчеплення (Фото 13).

7) Далі, ліземо в салон авто. А якщо точніше, то під торпеду. Там спочатку знімаємо стопорну скобу пальця педалі зчеплення (фото 14 і 15)

 1. 8) Від’єднуємо верхній наконечник троса від педалі (фото 16)

9) Відразу звертаємо увагу на наявність або стан пластмасової втулки (фото 17, 18 і 19). На фотографії видно, що цієї втулки кришка. Встановлюємо нову.

10) Повертаємося в моторний відсік. Витягуємо трос зчеплення.

11) Починаємо установку нового троса. Вставляємо трос в отвір в кузові (фото 20). Гумовий буфер повинен сісти в посадочне місце.

12) Чіпляємо наконечник троса до педалі зчеплення (фото 21). Встановлюємо стопорну скобу (фото 22).

 • 13) У моторному відсіку поводок троса одягаємо на важіль вилки зчеплення (фото 23).

14) Встановлюємо трос в кронштейн і гайками регулюємо положення педалі зчеплення (фото 24). Оптимально положення – це коли педаль зчеплення знаходиться на одному рівні з педаллю гальма (фото 25).

Після цього кілька разів натискаємо на педаль зчеплення. Якщо положення педалі змінилося, крутимо гайки ще, виставляємо педаль. Тиснемо ще раз. Якщо все окей, затягуємо гайки остаточно.

Не забуваємо поставити корпус повітряного фільтра і адсорбер на місця. Якщо ви їх знімали, звичайно ж)))

Усе! Заміна троса зчеплення на Ваз-21099 закінчена . Дякую всім!

При використання статті або фотографій активна гіперпосилання на сайт www.avtorem.info обов’язкове!

Трос зчеплення ваз 2109

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Підготовка до роботи

Спочатку рекомендується знайти місце, де зручніше за все зробити огляд автомобіля і заміну деталі. Оскільки доведеться працювати не тільки під капотом, а й під машиною, кращими помічниками будуть підйомник, яма або естакада. Якщо у вас немає можливості скористатися одним з цих варіантів, досить просто підняти авто за допомогою домкратів.

Також перед початком робіт потрібно переконатися, що під рукою є все необхідне. Для заміни троса вам знадобляться:

 • нова деталь;
 • набір гайкових ключів;
 • викрутки.

В середньому самостійно можна замінити даний елемент на ВАЗ-2109 за 20 хвилин.

Хід роботи

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

 1. Ослаблення кріплення кронштейна кріплення ТЗ до коробки.
 2. Демонтаж нижній частині троса з вилки відключення зчеплення.

Отже, початок покладено, і тепер потрібно повернутися в салон. Тут виконуються наступні роботи:

 1. Відключення троса від педалі. Щоб зробити це, необхідно витягнути з салону все килимки.
 2. Витяг стопорною шайби. Для цього вам знадобиться звичайна мінусова викрутка. Слідом забирається палець, що з’єднує деталь з кронштейном.
 3. Тепер можна дістати сам трос. У моторному відсіку є спеціальна гумова подушка, а під кермом розташовується отвір, через яке потрібно буде витягти оболонку. Натискаємо на подушку, знімаємо оболонку і витягаємо старий елемент.

Демонтажні роботи завершені. Тепер переходимо безпосередньо до процедури установки нового ТЗ. Монтаж починається з салону. Робиться це в такий спосіб:

 1. Вставляємо в отвір новий трос, монтуємо його кінець на педалі, фіксуємо за допомогою стопорної шайби.
 2. Закріплюємо ТЗ в коробці. Це потрібно зробити таким чином, щоб втулка розташувалася на кронштейні. Тоді різьблення буде надійно захищена.
 3. Вводимо кінець троса в вилку. Тут же можна змастити трос маслом.

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Останній крок – регулювання педалі. Під нею розташовується спеціальна гайка, яку необхідно зняти. Відразу під нею має контргайка, яка затягується. Потім повертаємо першу гайку на місце і садовить гумову шайбу на вилку. Зверніть увагу, педалі гальма і зчеплення повинні бути на одному рівні. В іншому випадку знос педалі зчеплення відбудеться набагато швидше.

Заміна троса зчеплення на ВАЗ 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Навіть розташований цей трос зручно, що для автомобілебудування вельми дивно. Зазвичай, чим простіше сам процес ремонту, тим складніше дістатися до деталі. При покупці звертайте увагу на маркування. Ставити цю деталь від «десятки» не рекомендується, вона виявиться трохи довше, що негативно позначиться на регулюванні педалі і відповідно, на роботі всього зчеплення.

Заміна троса зчеплення на ВАЗ 2109 і 21099 . є складною процедурою. Але, для більшої ефективності краще пізнати всі особливості роботи цієї системи автомобіля. На «дев’ятому» сімействі використовується тросовий привід.

Таким чином, включення і виключення зчеплення відбувається шляхом передачі зусилля з педалі на вилку, керуючу становищем кошика. Схема це проста і досить надійна. Тут практично відсутній ризик повної відмови приводу зчеплення через витік рідини.

Також налагодження та регулювання при такому приводі максимально спрощені.

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Отже, ви спробували налаштувати хід педалі зчеплення і зрозуміли, що це неможливо. При цьому, педаль абсолютно неправильно задерта вгору. Після цього вам залишається тільки заміна. Процедура це досить проста, вам будуть потрібні наступні інструменти:

 • Ключі гайкові (13,17);
 • Викрутка;
 • пассатижи
 • Лінійка (для регулювання).

Мабуть, це все, що потрібно для роботи, ну ще прямі руки, але це вже нюанси.

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Починається робота з підготовки автомобіля. Обов’язково поставте його на ручник. Під колеса покладіть упори, в принципі, підійдуть звичайні цеглини. При наявності центрального замка і сигналізації краще залишити вікно відкритим.

Це позбавить вас від необхідності думати, як потрапити в замкнені машину без брелока і ключів. Також знімають акумулятор. Деякі обходяться без цього, але все ж працювати без нього буде значно зручніше.

Тепер переходимо безпосередньо до роботи:

 • За допомогою пари ключів звільніть гайки, що кріплять кожух троса до кронштейна. Там є 2 гайки;
 • Піднімаємо трос, і витягаємо його з гнізда кронштейна. Зазвичай з цією роботою проблем не виникає;
 • Відключіть поводок зчеплення від вилки, робити це потрібно акуратно. У підсумку, ви повинні побачити, що трос повністю від’єднаний; Після цього слід перейти в салон, подальші дії будуть відбуватися там.
 • У салоні за допомогою шлицевой викрутки знімають скобу, що кріпить палець педалі. Робити це потрібно акуратно, скоба має властивість відлітати, при попаданні в око буде дуже недобре;
 • Від’єднуємо кінець троса від педалі;
 • Повертаємося під капот, нам залишилося отримати трос. Витягнувши його, можна приступити до установки нового;
 • Робота по установці троса проводиться з-під капота, деякі «умільці» заводять його в отвір з салону. Але, це вкрай незручно;
 • Після того, як трос виявиться на місці, його кріплять до вилки і кронштейну. Останнім етапом проводиться кріплення до педалі.

Після установки не забудьте відрегулювати привід. Це дозволить продовжити термін служби кошика зчеплення, і полегшить керування автомобілем.

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Регулювання . Для приведення педалі гальма в норму вам буде потрібно лінійка. Відстань від підлоги до платформи педалі повинно коливатися від 12,5 до 16 см.

Для настройки цього показника послаблюють контргайку в кронштейні кріплення кожуха троса, і обертанням інший гайки, домагаються потрібного показника. Після установки необхідно 5-7 разів натиснути на педаль, і ще раз перевірити правильність регулювання.

При необхідності роботу повторюють. Після всіх дій не забудьте затягнути контргайку.

Кошик зчеплення . При проблемах з тросом зазвичай зростає навантаження на кошик, а точніше на диск. Тому, своєчасна регулювання або заміна допоможе вам уникнути ремонту зіпсованих деталей.

Симптомом необхідність заміни диска є пробуксовка зчеплення (повільне збільшення швидкості при великих оборотах), а також специфічний запах, підпалена фрикційної накладки.

При появі таких ознак, обов’язково замініть диск, інакше можете зупинитися в дорозі.

Висновок . Шанувальники вітчизняних автомобілів знають, що возитися з налаштуванням і ремонтом доводиться досить часто. Мабуть, однією з найбільш простих робіт є заміна троса зчеплення на ВАЗ 2109 і 21099. Для цього буде потрібно провести кілька нескладних маніпуляцій. Навіть недосвідчені механіки роблять цю роботу протягом максимум півгодини.

 • Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам? Регулювання зчеплення на ВАЗ 2109. Все можна зробити своїми силами
 • Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам? Регулювання зчеплення на ВАЗ 2110 і 2112. У принципі, нічого складного
 • Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам? Регулювання зчеплення на ВАЗ 2106 і 2107. Робимо все правильно
 • Все про регулюванню зчеплення на ВАЗ 2114. Починка і експлуатація

Вникаємо в процес регулювання зчеплення на прикладі автомобіля ВАЗ 2109

Зчеплення транспортного засобу грає важливу сполучну роль між трансмісією і силовою установкою автомобіля. Іноді цей агрегат вимагає проведення профілактичних заходів, тому регулювання зчеплення ВАЗ 2109, та й інших автомашин проводиться в випадках, коли виявляються дефекти, пов’язані з експлуатацією цього механізму. До таких несправностей відносяться:

 • регулювання педалі зчеплення;
 • регулювання троса зчеплення;
 • регулювання педалі по висоті;
 • регулювання муфти зчеплення.

Регулювання педалі зчеплення

Періодична регулювання педалі зчеплення ВАЗ 2109 проводиться з наступних причин:

1. При русі на неотрегуліруемой педалі зчеплення можливий подальший ремонт, тому що перебільшені енергетичні витрати на некоректну роботу механізму викличуть несправності інших вузлів автомобіля. 2.

Через неправильного функціонування педаль зчеплення періодично не функціонує.

Зверніть увагу

Це веде до того, що натискний диск агрегату з примусу знаходиться в «зачепленні» з моторним маховиком, внаслідок чого вони підлягають прискореному зносу.

3. При недостатньому педальному ході ТС пробуксовує, тобто втрачається необхідне значення крутного моменту колісної пари.

Для проведення діагностичних робіт по регулюванню педалі зчеплення потрібне використання арифметичної лінійки, якою необхідно заміряти довжину ходу педалі до полика. Якщо вона не відповідає 16 см, то необхідно проведення регулювальних дій.

Ознаки некоректної роботи механізму зчеплення: відсутня можливість плавного старту з місця, рух з місця супроводжується ривками і поштовхами, при перемиканні передач трансмісія видає підвищену гучність, педаль механізму провалюється в нижнє положення.

Практично, виходить так: якщо транспортний засіб почало рух з моменту початку опускання педалі, то вільний хід не відповідає необхідному значенню. При повному звільненні педалі транспортний засіб не зрушила – значить, немає вільного ходу в автомобілі.

Регулювання педалі зчеплення:

 1. Відкручуємо гайку, розташовану під педаллю зчеплення.
 2. Закручуємо контргайку, що знаходиться нижче, до упору.
 3. Далі загвинчуємо кріплення, що знаходиться під педаллю зчеплення.
 4. Підкручуємо до вилки зчеплення до межі шайбу з гуми.
 5. Для збільшення педального ходу потрібно накрутити кріплення на наконечник. Для зменшення педального ходу потрібно цю кріплення розкрутити. Регулювання педалі зчеплення ваз 2109 здійснюється до досягнення ліміту в 12-13 см.
 6. Після закінчення операцій по відрегульованістю педалі потрібно: тричі віджати педаль, заміряти довжину педального ходу, коригувати операцію до досягнення необхідної довжини ходу.

Для відрегульованістю гідравліки потрібно:

1. Демонтувати пружину з кріплень циліндра робочого виду і вилки зчеплення. 2. Відрегулювати кріплення, що знаходиться на штоку циліндра зчеплення.

3. Рекомендоване значення вільного ходу – 0,5 см.

Часто великий хід педалі залежить від висоти її розташування від полика водія і це створює певні труднощі. Для регулювання по висоті потрібно ряд нескладних слюсарних операцій і гайковий ключ на «12»:

 1. Знаходимо на валу рульової колонки два кріплення, один – завзятий гвинт, що лімітує висотну позицію регулювання, друга – контргайка, що змінює рух педалі.
 2. Відгвинчуємо наполегливий гвинт.
 3. Надаємо йому обертання до нормалізації руху педалі.
 4. Загвинчуємо контргайку.

Якщо після регулювання зчеплення спостерігається пробуксовка, то необхідно зробити послідовні операції:

1. Демонтувати контргайку штока. 2. Переміщати її до відсутності вільного ходу. 3. Повернути шток на один повний оборот. 4. Визначити наявність вільного ходу зчеплення. 5. Протестувати роботу передач трансмісії. При наявності незрозумілого шуму існує потреба у проведенні вищевказані операції повторно.

6. Загвинтити контргайку.

Регулювання муфти зчеплення ВАЗ 2109

Така операція проводиться в випадках, коли спостерігаються: поштовхи або фрикції при включенні зчеплення, незначна пробуксовка зчеплення при тривалому віджиманні муфти, зчеплення «веде».

Для регулювання муфти робимо наступне:

 1. Поставити важіль КПП в позицію «нейтраль».
 2. Демонтуємо картер механізму зчеплення.
 3. Демонтуємо підшипник. Ремонтні операції слід виконувати в плавному і спокійному режимі, тому що можливий дефект підшипника.
 4. Обертаємо кріплення регулювального типу для більш точної настройки переміщення педалі.
 5. Тестуємо муфту зчеплення на наявність масляної течі, інакше можливе проковзування механізму зчеплення. Для усунення цієї проблеми необхідно обробити муфту знежирюючим складом.

Регулювання троса зчеплення ВАЗ 2109

Така технологічна операція, як регулювання троса зчеплення, вважається нескладною, і провести її можна самостійно.

Рекомендується застосовувати для установки на автомобіль трос зчеплення з кодом по номенклатурі 2109-1602210.

Для проведення такої ремонтної операції, як регулювання троса зчеплення ВАЗ 2109, буде потрібно набір гайкових ключів і новий трос, який може стати в нагоді в разі заміни використаного вироби.

 1. Перевіряємо трос на натяг і при необхідності за допомогою 2 гайкових ключів «на 17» регулюємо трос з необхідним ступенем натягу, працюючи з 2 гайками. Для повного демонтажу троса повністю знімаємо гайковий кріплення.
 2. Знімаємо трос від МКПП.
 3. Знімаємо трос від педалі.
 4. Виймаємо трос з підкапотного простору.

Важливо: при регулюванні троса зчеплення ВАЗ 2109 педаль повинна бути середнього ступеня пружності.

Джерела: http://ladaautos.ru/vaz-2109/samostoyatelnaya-zamena-trosa-scepleniya-vaz-2109.html, http://autoflit.ru/2100-zamena-trosa-scepleniya-na-vaz-2109- i-21099-sporim-ty-smozhesh-sdelat-eto-sam.html, http://avtovx.ru/sceplenie-kpp/regulirovka-scepleniya-vaz-2109-112/

Заміна і регулювання троса зчеплення ВАЗ 2108, 2109, 21099

   Власники вітчизняних іномарок часто страждають через те, що расстягівать трос зчеплення . Сьогодні ми розглянемо цю проблему на прикладі автомобілів серії Самара, а саме ВАЗ 2108, 2109, 21099 . Дані машини дуже популярні серед народу і тому ми зараз будемо вчитися спочатку підтягувати трос зчеплення . Наступний етап буде – заміна троса приводу зчеплення .
Почнемо з самого простого, а саме регулювання троса зчеплення . Підтягувати треба обережно. Необхідно стежити, щоб не трос не перетягнув, інакше надалі експлуатації він може повністю вийти з ладу. Місце підтягуючи і регулювання троса зчеплення перебувати під капотом. Якщо у Вас є з собою напарник, нехай натискати на педаль зчеплення, і ви без зусиль знайдете його. Якщо ж нікого поруч немає, дивіться дане зображення: трос зчеплення проходить зверху коробки передач
Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?
Для регулювання троса нам необхідно буде 2 ключа на “17”. Механізм натягу складається з двох гайок, контрящім і натягу.
Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?
Послаблюємо контрящім гайку і підтягуємо гайкою натягу. Ви побачити, як трос зчеплення підтягується в бік передньої частини вашого ВАЗ 2108, 2109, 21099 . Після підтягування зчеплення садимо в машину і натискаємо на зчеплення. Якщо ви не відчуваєте змін, повторюйте процедуру знову до тих пір, поки не досягнете потрібного результату. Як тільки ви підтягнули зчеплення до потрібного Вам рівня, підтягуємо контрящім гайку. Готово! Примітка: не перетягувати зчеплення, а то в один момент трос лопне. Хочете захистити своє авто? Вам допоможе захист для картера і КПП ВАЗ 2108.  
Ціна троса в магазині: 200-300 рублів.
Якщо ви все-таки порвали трос зчеплення , то читаємо далі. Процедура буде аналогічна підтягування троса зчеплення. Насамперед нам треба послабити трос зчеплення, щоб витягнути його з кронштейна кріплення.
Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?
Далі витягуємо трос зчеплення з кріплення на вилці коробки передач:
Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?
Переміщаємося в салон вашого ВАЗ 2108, 2109, 21099 . Там знімаємо стопорну скобу з педалі зчеплення і від’єднуємо трос зчеплення від педалі:
Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?
Тепер залишилося останню дію щодо зняття старого троса зчеплення . Виймаємо його разом з гумовою подушки з отвору. Знайдете його в місці переходу зчеплення з двигуна в салон. Повністю витягуємо трос зчеплення.
Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?
Тепер збираємо все в зворотному порядку і по дтягіваем зчеплення . Як вже писали вище, зробити це можна просто і швидко.
Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?
Ну ось і закінчилася стаття по заміні і регулюванні зчеплення . Дякуємо. Удачі на дорогах. Обговорення даної фото інструкції на форумі ВАЗ 2108, 2109, 21099 заміна і регулювання троса зчеплення

Ремонт і експлуатація автомобіля Ваз 2108 2109 21099

Зчеплення ВАЗ 2109 складається з кошика зчеплення, натискного диска, вичавного підшипника, лапки приводу, вичавного підшипника, троса і педалі зчеплення. Те, що привід зчеплення тросиковий, а не гідравлічний, як у моделей класики, є відмінною рисою Ваз 2109.

У моделях класики педаль зчеплення при натисканні тисне на поршень головного циліндра зчеплення, від якого по трубці, тиск рідини передається на робочий циліндр зчеплення. У ВАЗ 2109 все простіше, педаль зчеплення з’єднана з лапкою включення зчеплення через трос. Трос зчеплення приєднаний до педалі зчеплення і заводиться в підкапотний простір.

Далі через регулювальну гайку натягу троса він підводиться до лапці.

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Трос зчеплення ВАЗ 2109

Заміна троса зчеплення ВАЗ 2109 проводиться в разі його обриву або тугого ходу. Послідовність дій така: Від’єднуємо трос від лапки зчеплення.

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Від’єднуємо трос від лапки зчеплення ВАЗ 2109

Потім від’єднуємо трос від педалі зчеплення з салону Ваз 2109.

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Педаль зчеплення ВАЗ 2109

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Кріплення троса зчеплення до педалі

Потім відкручуємо регулювальну гайку натягу троса зчеплення і виймаємо його з-під капота.

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Вихід троса в підкапотний простір ВАЗ 2109

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Регулювальна гайка натягу троса зчеплення

Зрозуміти, що у ВАЗ 2109 обірвався трос зчеплення просто: перестануть включатися передачі на працюючому двигуні. Ви натиснете педаль, спробуєте включити першу передачу, але вона не буде включатися, а буде чути скрегіт шестерень, так як зчеплення включено і крутний момент передається на коробку передач.

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Лапка виключення зчеплення ВАЗ 2109

Попросіть кого-небудь натискати зчеплення, а самі відкрийте капот і дивіться, якщо при натисканні і відпуску педалі лапка включення зчеплення не ворушиться, значить порваний трос зчеплення Ваз 2109 і він підлягає заміні.

Якщо трос зчеплення занадто сильно натягнутий, то зчеплення може буксувати, тобто передача крутного моменту від маховика на натискний диск буде неповною.

Те що зчеплення буксує легко зрозуміти при русі ВАЗ 2109: якщо Ви різко натискаєте на педаль газу і чуєте, що двигун набрав обертів, а машина при цьому не прискорюється, значить зчеплення ВАЗ 2109 буксує. Необхідно послабити натяг троса зчеплення.

Також є інша крайність, коли трос зчеплення занадто слабо натягнутий і зчеплення не до кінця відключається.

Як замінити трос зчеплення на ВАЗ 2109?

Заміна троса зчеплення ВАЗ 2109 потрібно, якщо стався його обрив. Ознаками того, що тросик потрібно міняти, є поява клацань при вичавлюванні педалі зчеплення (ПС), педаль провалюється вниз і не піднімається назад, виникають проблеми управлінням ПС. У статті дана докладна інструкція, завдяки якій поміняти трос зчеплення на ВАЗ 2109 зможе будь-який автолюбитель. Крім того, додається відео, в якому наочно показано весь процес.

Для проведення процедури машину необхідно підняти. Найкраще скористатися оглядовою ямою, естакадою або підйомником, але досить буде підняти за допомогою домкратів.

Інструменти

Процедура триває не більш 15-20 хвилин. Щоб її провести, немає необхідності у великій кількості інструментів і матеріалів, досить приготувати:

 • новий трос зчеплення (ТС); Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?Новий трос на ВАЗ 2109
 • набір ключів;
 • викрутку.

етапи

Заміна ТЗ на ВАЗ 2109 складається з наступних кроків:

 1. Спочатку роботи проводяться в підкапотному просторі.
 2. В автомобілі ВАЗ 2109 трос кріпиться до коробки завдяки металевому кронштейну. Для того, щоб витягнути замінюється деталь з кронштейна, потрібно послабити кріпильні елементи. Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?Дві гайки кріплення ТС
 3. Потім знімаємо нижній кінець троса з вилки виключення зчеплення.
 4. Для проведення подальших робіт потрібно переміститися в салон машини. Обов’язково має бути від’єднано ТС від педалі. Для цього потрібно прибрати гумові килимки і відсунути ковролін.
 5. Далі потрібно витягнути стопорну скобу за допомогою звичайної викрутки, а потім витягти палець, який з’єднує ТЗ з кронштейном педалі. Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?Витягуємо стопорну скобу з пальця
 6. На наступному етапі необхідно дістати трос. З боку салону в моторному відсіку встановлена ​​гумова подушка. Під кермом в перегородці кузова знаходиться отвір, через яке витягуємо оболонку троса шляхом виштовхування гумової подушки, після цього витягаємо старий ТС.
 7. Далі починається процес установки, який починається з салону автомобіля. Нову запчастина потрібно через отвір пропустити під днище і закріпити його наконечник на пальці ПС за допомогою стопорною скоби.
 8. Далі слід зафіксувати ТЗ в коробці так, щоб гумова втулка лягла в кронштейн. Таким чином можна уникнути пошкодження різьблення.
 9. Потім потрібно надіти наконечник на вилку.
 10. Щоб трос був більш еластичним його бажано змастити маслом.
 11. Після установки нового ТЗ необхідно перевірити роботу механізму і відрегулювати всі деталі.
 12. Для регулювання ТС слід відпустити контргайку. Це дозволить вільно пересуватися регулюючої гайки. Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?Регулювальна гайка 1 і контргайка 2З її допомогою необхідно натягнути ТЗ на оптимальну відстань. Якщо перетягнути, то він може знову порватися, якщо не дотягнути, як годиться, він буде не відрегульований.
 13. Після будь-яких маніпуляцій з ПС її слід відрегулювати. Для цього необхідно виконати наступні дії:
 • відвернути гайку, розташовану під педаллю;
 • трохи нижче знаходиться контргайка, яку слід закрутити;
 • далі потрібно закрутити і першу открученную гайку;
 • тепер необхідно максимально прикрутити гумову шайбу до вилки.

Педаль зчеплення і гальма повинні знаходитися на одному рівні. Якщо ПС буде вище, вона швидко зноситься.

Таким чином, процедура заміни ТС на автомобілі ВАЗ 2109 не надто складна і може бути виконана в домашніх умовах, а значить автовласник зможе заощадити на автосервісі.

 Завантаження …

Відео «Заміна троса зчеплення на автомобілі ВАЗ»

У цьому відео наочно показується, як замінити ТЗ, а також як відрегулювати педаль зчеплення.

Чи була ця стаття корисною? Стаття була полезнаПожалуйста, поділіться інформацією з друзями

Заміна троса зчеплення на ВАЗ 2109 і 21099 Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Багато автовласників стикалися з моментом, коли потрібна заміна троса зчеплення на ВАЗ 2109 і 21099. Цей елемент конструкції схильний до розтягування, і через якийсь час, просто регулюванням привести хід педалі в нормальний стан виявляється неможливо.

Ось в такому випадку, єдиним варіантом є установка нового троса. Робота це нескладна, і не вимагає особливих навичок. Навіть розташований цей трос зручно, що для автомобілебудування вельми дивно. Зазвичай, чим простіше сам процес ремонту, тим складніше дістатися до деталі. При покупці звертайте увагу на маркування.

Ставити цю деталь від «десятки» не рекомендується, вона виявиться трохи довше, що негативно позначиться на регулюванні педалі і відповідно, на роботі всього зчеплення. Заміна троса зчеплення на ВАЗ 2109 і 21099 , є складною процедурою.

Але, для більшої ефективності краще пізнати всі особливості роботи цієї системи автомобіля. На «дев’ятому» сімействі використовується тросовий привід. Таким чином, включення і виключення зчеплення відбувається шляхом передачі зусилля з педалі на вилку, керуючу становищем кошика. Схема це проста і досить надійна.

Тут практично відсутній ризик повної відмови приводу зчеплення через витік рідини. Також налагодження та регулювання при такому приводі максимально спрощені.

заміна

Отже, ви спробували налаштувати хід педалі зчеплення і зрозуміли, що це неможливо. При цьому, педаль абсолютно неправильно задерта вгору. Після цього вам залишається тільки заміна. Процедура це досить проста, вам будуть потрібні наступні інструменти:

 • Ключі гайкові (13,17);
 • Викрутка;
 • пассатижи
 • Лінійка (для регулювання).

Мабуть, це все, що потрібно для роботи, ну ще прямі руки, але це вже нюанси.

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Починається робота з підготовки автомобіля. Обов’язково поставте його на ручник. Під колеса покладіть упори, в принципі, підійдуть звичайні цеглини. При наявності центрального замка і сигналізації краще залишити вікно відкритим.

Це позбавить вас від необхідності думати, як потрапити в замкнені машину без брелока і ключів. Також знімають акумулятор. Деякі обходяться без цього, але все ж працювати без нього буде значно зручніше.

Тепер переходимо безпосередньо до роботи:

 • За допомогою пари ключів звільніть гайки, що кріплять кожух троса до кронштейна. Там є 2 гайки;
 • Піднімаємо трос, і витягаємо його з гнізда кронштейна. Зазвичай з цією роботою проблем не виникає;
 • Відключіть поводок зчеплення від вилки, робити це потрібно акуратно. У підсумку, ви повинні побачити, що трос повністю від’єднаний; Після цього слід перейти в салон, подальші дії будуть відбуватися там.
 • У салоні за допомогою шлицевой викрутки знімають скобу, що кріпить палець педалі. Робити це потрібно акуратно, скоба має властивість відлітати, при попаданні в око буде дуже недобре;
 • Від’єднуємо кінець троса від педалі;
 • Повертаємося під капот, нам залишилося отримати трос. Витягнувши його, можна приступити до установки нового;
 • Робота по установці троса проводиться з-під капота, деякі «умільці» заводять його в отвір з салону. Але, це вкрай незручно;
 • Після того, як трос виявиться на місці, його кріплять до вилки і кронштейну. Останнім етапом проводиться кріплення до педалі.

Після установки не забудьте відрегулювати привід. Це дозволить продовжити термін служби кошика зчеплення, і полегшить керування автомобілем.

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Регулювання . Для приведення педалі гальма в норму вам буде потрібно лінійка. Відстань від підлоги до платформи педалі повинно коливатися від 12,5 до 16 см. Для налаштування цього показника послаблюють контргайку в кронштейні кріплення кожуха троса, і обертанням інший гайки, домагаються потрібного показника.

Після установки необхідно 5-7 разів натиснути на педаль, і ще раз перевірити правильність регулювання. При необхідності роботу повторюють. Після всіх дій не забудьте затягнути контргайку. Кошик зчеплення . При проблемах з тросом зазвичай зростає навантаження на кошик, а точніше на диск.

Тому, своєчасна регулювання або заміна допоможе вам уникнути ремонту зіпсованих деталей. Симптомом необхідність заміни диска є пробуксовка зчеплення (повільне збільшення швидкості при великих оборотах), а також специфічний запах, підпалена фрикційної накладки.

При появі таких ознак, обов’язково замініть диск, інакше можете зупинитися в дорозі. Висновок . Шанувальники вітчизняних автомобілів знають, що возитися з налаштуванням і ремонтом доводиться досить часто. Мабуть, однією з найбільш простих робіт є заміна троса зчеплення на ВАЗ 2109 і 21099.

Для цього буде потрібно провести кілька нескладних маніпуляцій. Навіть недосвідчені механіки роблять цю роботу протягом максимум півгодини.

Заміна троса зчеплення lada 2108 (ВАЗ 2108)

Заміна троса зчеплення на ваз 2109 і 21099. Сперечаємося, ти зможеш зробити це сам?

Зчеплення ВАЗ 2109 складається з кошика зчеплення, натискного диска, вичавного підшипника, лапки приводу, вичавного підшипника, троса і педалі зчеплення. Те, що привід зчеплення тросиковий, а не гідравлічний, як у моделей класики, є відмінною рисою Ваз 2109.В моделях класики педаль зчеплення при натисканні тисне на поршень головного циліндра зчеплення, від якого по трубці, тиск рідини передається на робочий циліндр зчеплення. У ВАЗ 2109 все простіше, педаль зчеплення з’єднана з лапкою включення зчеплення через трос. Трос зчеплення приєднаний до педалі зчеплення і заводиться в підкапотний пространство.Далее через регулювальну гайку натягу троса він підводиться до лапці.

Заміна троса зчеплення ВАЗ 2109 проводиться в разі його обриву або тугого ходу. Послідовність дій така: Від’єднуємо трос від лапки зчеплення.

Потім від’єднуємо трос від педалі зчеплення з салону Ваз 2109.

Потім відкручуємо регулювальну гайку натягу троса зчеплення і виймаємо його з-під капота.

Зрозуміти, що у ВАЗ 2109 обірвався трос зчеплення просто: перестануть включатися передачі на працюючому двигуні. Ви натиснете педаль, спробуєте включити першу передачу, але вона не буде включатися, а буде чути скрегіт шестерень, так як зчеплення включено і крутний момент передається на коробку передач.

Попросіть кого-небудь натискати зчеплення, а самі відкрийте капот і дивіться, якщо при натисканні і відпуску педалі лапка включення зчеплення не ворушиться, значить порваний трос зчеплення Ваз 2109 і він підлягає заміні.

Якщо трос зчеплення занадто сильно натягнутий, то зчеплення може буксувати, тобто передача крутного моменту від маховика на натискний диск буде неповною. Те що зчеплення буксує легко зрозуміти при русі ВАЗ 2109: якщо Ви різко натискаєте на педаль газу і чуєте, що двигун набрав обертів, а машина при цьому не прискорюється, значить зчеплення ВАЗ 2109 буксує.

важливо

Необхідно послабити натяг троса зчеплення. Також є інша крайність, коли трос зчеплення занадто слабо натягнутий і зчеплення не до кінця відключається.

У такому випадку при включенні передач буде чути хрускіт шестерень. Необходімно підтягнути трос зчеплення Ваз 2109. На Головну.

Заміна троса приводу зчеплення Ваз 2108, Ваз 2109, Ваз 21099, Лада Самара

Інструкція по ремонту зчеплення Ваз 2108, Ваз 2109, Ваз 21099 своїми руками

Для зручності сприйняття від’єднання троса приводу від важеля зчеплення ваз 2108, ваз 2109, ваз 21099 показано на коробці, знятої з автомобіля.

Розділ по ремонту трансмісії лада 21099, зчеплення, приводів коліс автомобіля. Ремонт диференціала лада 2108, вторинного і первинного вала лада 2109.,

 • Вузли трансмісії і кпп Ваз 2108, Ваз 2109, Ваз 21099,
 • Ремонт трансмісії Ваз 2108, Ваз 2109, Ваз 21099
 • . Ремонт зчеплення, етапи зняття і установки зчеплення лада 2108, регулювання зчеплення ваз 21099, ваз 2108, ваз 2109 .. Трос приводу зчеплення

www.VazClub.com

 • Ще статті на цю тему:
 • 20-02-2012, 23:53
 • інформація

Якщо порвався трос зчеплення, то ви не зможете натиснути на педаль, так як вона провалюється в підлогу. Також трапляється, що педаль стає занадто тугий. У цих випадках рекомендуємо навчитися знімати, міняти і регулювати трос зчеплення на ВАЗ 2108, 2109, 21099 своїми руками.

Вам знадобляться: новий трос зчеплення, 2 ключа на 17 “.

Заміна і регулювання троса зчеплення на ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099

Ласкаво просимо!
Сьогодні ось в цій статті ми з вами розберемо правильну заміну троса зчеплення. А так же після заміни троса на новий, ми докладно опишемо дії завдяки яким ви зможете відрегулювати цей трос зчеплення.

Короткий зміст:

Де знаходиться трос зчеплення?
Частина троса знаходиться в салоні автомобіля, тобто якщо бути більш точним то вона приєднується до педалі привода зчеплення. А друга частина троса розташовується в лівій частині підкапотного простору, для наочності дивіться фото трохи нижче:

Примітка!
Трос як ви вже зрозуміли вказано трьома червоними стрілками!

 • Стрілка під цифрою «1», вказує місце в якому трос продовжує рух відразу ж після виходу з отвору в щитку передньої частини кузова.
 • А стрілка під номером «3», показує місце в якому наконечник оболонки троса прикрутити до кронштейну.

Коли потрібно міняти і регулювати трос зчеплення?

Він підлягає заміні, при:
Його обриві, при його деформації і при інших причинах які так само будуть пов’язані з тросом.

Примітка!
Перед тим як трос порветься, він почне видавати різні звуки за якими можна визначити то що трос вже потребує заміни, а звуки будуть на зразок тріска, хрускоту і.т.д.

Він підлягає регулювання, при:
Неправильному ході педалі зчеплення, тобто якщо педаль ходить занадто мало або ж занадто багато що не відповідає нормі.

А так само його необхідно регулювати в тому випадку, якщо педаль зчеплення розташована на різному рівні з педаллю гальма, що теж не відповідає нормі.

Як замінити трос зчеплення на ВАЗ 2108-ВАЗ 21099?

 • Зняття:
  1) На початку за допомогою двох гайкових ключів звільніть обидві гайки, які кріплять оболонку троса до кронштейна.
 • 2) Після цього рукою трохи піднявши трос, витягніть його з гнізда.
 • 3) Слідом від’єднайте поводок троса зчеплення (Вказано червоною стрілкою), від вилки виключення (Синя стрілка).
 • 4) Коли в підкапотному просторі трос буде від усього від’єднаний, після цього перейдіть в салон автомобіля, і потім за допомогою викрутки подденьте скобу пальця педалі і внаслідок чого зніміть її.
 • 5) Тепер від’єднайте верхній кінчик троса, від пальця педалі.
 • 6) І в слідстві чого знову підійшовши до підкапотному простору, виведіть трос зчеплення через щиток передньої частини.
 • установка:

Примітка!
Новий трос зчеплення встановлюється в зворотному порядку зняття. Але все ж трохи нижче ми спеціально підготували інструкцію по якій можна буде встановити новий трос приводу зчеплення!

1) Таким же чином спершу засуньте новий трос через отвори в щитку.

2) Після цього в салоні встановіть верхній кінчик троса на палець педалі, і застопоріть все це справа стопорною скобою.

3) В підкапотному просторі одягніть спершу поводок троса на вилку. Потім вставте трос між кронштейном і після чого загорніть обидві гайки кріпить наконечник оболонки троса.

Примітка!
Після закінчення операції, відрегулюйте трос зчеплення!

Регулювання троса зчеплення:

Для регулювання скористайтеся двома гайковим ключем. З їх допомогою звільніть обидві гайки які кріплять наконечник оболонки троса. І після чого за допомогою обертання цих гайок, затягніть трос таким чином що б хід у педалі зчеплення становив «125-135 мм», і що б вона була на одному рівні з педаллю гальма.

Додаткові відео матеріали:
Хочете більше подробиць про заміну і регулювання троса приводу зчеплення? Якщо так! То в такому разі ми підготували для вас невеликий відео-ролик переглянувши який, у вас не залишиться питань.

Примітка!
Ну а якщо ж питання залишаться, тоді задавайте їх у коментарях і наші співробітники вам на них найближчим часом дадуть!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like

Діагностика гбо 4 покоління своїми руками. Коли немає сенсу платити сто

Цены на бензин постоянно растут и облагаются новыми акцизами. Но без автомобиля…

Який краще gps-маяк для авто? Огляд моделей і погляд з боку

Защита своего транспортного средства – одна из основных задач автовладельца. При этом…

Що означає знак ш на машині? Просто про просте

https://www.znak.com/2017-04-07/znak_shipy_i_novye_pravila_dorozhnogo_dvizheniya_chto_nuzhno_znat 2017.04.07 Яромир Романов / Znak.com З 4 квітня в Росії діють…

Позначення на приладовій панелі автомобіля. Що означають значки?

У міру розвитку автомобільної промисловості кількість індикаторів на приладовій панелі стрімко збільшувалася.…

Як зареєструвати саморобний причіп? В Україні.

Реєстрація саморобних транспортних засобів Саморобні ПРИЦЕПИ Отже, з якоїсь незрозумілої причини Ви…

Як правильно паркуватися між машинами? Розписуємо в деталях

Як паркуватися переднім ходом між автомобілями Ось і настав щасливий день –…

Що робити, якщо потіє фара – причини і способи усунення проблеми

Утворення конденсату всередині фар досить поширена проблема, з якою стикаються власники автомобілів.…

Чи можна буксирувати на автоматі іншу машину? Як це зробити без наслідків

Багато автолюбителів чули про особливості принципу роботи АКПП і тому закономірно ставлять…

Що робити, якщо машину заблокували і перекрили у дворі? Все вирішується

Що робити, якщо у дворі заблокували машину, куди звертатися? Багато автомобілістів стикаються…

Що робити, якщо тече рульова рейка? Терміново усуваємо

На СТО, що спеціалізуються на ремонті вузлів рульового управління, власників автомобілів змушують…